...
 •  

  dzieki, niedawno tego szukalem :)

  swoja droga widze ze matoly od minusow znow zaczynaja zabawe

  •  

   To może zamiast minusować byśmy wszystko plusowali? Ileż radości i miłości można by dać w ten sposób wszystkim dookoła!

  •  

   To wszystko przez ten "Dodaj od śledzika" Jakiś burak dodaje na śledzika pisze "Minusujemy!!!" i mamy takie oto efekty...

  •  

   javascript:(function(){$('#wykop-comments%20li%20a.vcm').each(function(){$(this).click();});})()

   nie znam się na javascript ale wystarczy prawdopodobnie w tym skrypcie zmienić jedynie jedną wartość na przeciwną i będzie ok ;D

   potem jak już "ktoś" to zrobi zapisać ten skrypt w zakładkach (jako adres dać skrypt i jako nazwę np. "Dobrze mówią polać im!") i na danej stronie wykopu wystarczy go kliknąć

   ps. uwaga tego nie zapisywać bo ten automatycznie minusuje ;>

 •  

  Szybko niech ktoś wrzuci gdzieś indziej i da mirror zanim youtube usunie.

  •  

   Mirror nie potrzebny:

   http://isohunt.com/download/93051205/witajcie+w+%C5%BCyciu.torrent

   co ciekawe jeszcze ze 2 tyg temu ten film miał 2/0 i był prawie nie do zassania a teraz jak widać setki - lepszej reklamy nie mogli sobie zrobić

  •  

   Najlepszą reklamą na to badziewie było by opublikowanie informacji - Co obecnie robią i czym się zajmują ludzie którzy tak się spuszczali z podniecenia na tym filmie. I co teraz myślą na ten temat.

  •  

   @Kompi - "Co obecnie robią i czym się zajmują ludzie którzy tak się spuszczali z podniecenia na tym filmie. I co teraz myślą na ten temat"

   Większość z tych ludzi pewnie zrezygnowała i plują na "amway-owców", ale ci co "wytrwali" zarabiają spore pieniądze i nie mam na myśli tysiąca czy dwóch.

   Dla mnie Amway jest szansą na dorobienie sobie do pensji. Dla innych sposób na życie.
   Pozdrawiam serdecznie

  •  

   A propos:
   Który serwis wideo w internecie jest najbardziej liberalny jeśli chodzi o kontrowersyjne filmy, np. takie jak te?
   Taki serwis, że jeśli tam coś takiego umieszczę dla ludu internetu, to tam macki korporacji już raczej nie sięgną?

  •  

   Ten film jest w sieci od wielu lat, mogą sobie usuwać do woli, nic to nie da.

 •  

  śmierć cenzurze!!!!

 •  

  Absolutnie najlepszy moment w tym filmie, kiedy zebrani na sali śpiewają z wielkim patosem jednemu z bossów firmy "Jeszcze Polska nie zginęła"
  Włosy łonowe stają dęba !

 •  

  Że też ta sekta finansowa jeszcze się trzyma. Widać że naiwnych nie brakuje na tej ziemi.

  •  

   Mało kto jest tego świadom, więc spieszę poinformować: Avon i Oriflame (jedno i drugie od kosmetyków) działają dokładnie tak samo.
   Mają się świetnie a dziewczynki w tej sekcie entuzjastycznie głoszą, że najwyższą wartość mają pieniądze.

 •  

  Od dawna wiadomo, że działanie na emocje to wytrych do robienia biznesu.
  Film pokazuje, jak wydawałoby się idiotyczne inscenizacje skutecznie piorą mózgi przyszłym dystrybutorom.
  Strasznie smutne, że powszechnie jesteśmy podatni na podobne, choć bardziej ukryte i wyrafinowane manipulacje w reklamach oglądanych codziennie.

 •  

  W Polsce jest taki jeden dystrybutor główny w Toruniu - techniki manipulacji opanowane do perfekcji, kasa na konto się leje strumieniami. Kaset owieczki nie muszą słuchać mają wszystko LIVE w radio.

  •  

   no i w Toruniu i na Czerskiej czy Wiertniczej w Warszawie i w Józefowie nawet w Watykanie, tacy wystają pod szkołami i dyskotekami sprzedając szczęście na gramy

   a ten kto nie jest manipulowany niech się tu wpisze

 •  

  ludzie. może ktoś mi powie?? o co chodzi z tym amwayem. obejrzałem cały film i jesli tylko chodzi żebym ja to obejrzał to brawa dla tych ludzi. ale generalnie chciałbym wiedzieć czy ta firma amway naprawdę istnieje. bo to jest jakiś kretynizm, heh, nie dowierzam że ktoś poświęcił czas żeby zrobić reportaż o jakimś amwayu.

  •  

   Oooo, witaj.
   Musimy się spotkać, przygotuj sobie listę osób którzy noszą wąsy, które są bogate i tych co mają dziurę w skarpetkach. Będzie bardzo potrzebna. Zanim się zobaczymy powtarzaj sobie codziennie - jestem hardkorem. Więcej nie mam czasu Ci wyjaśnić bo mi się woda na kawę przypala :D

 •  

  To oświadczenie, to PRowskie pieprzenie w bambus. Było praktycznie tak jak na filmie. Skąd wiem? Otóż bliska mi osoba była w tym dość długo. Tona piorących mózg kaset "dążenie do diametu", nawet gdzieś mam jedną nawet z polskim "amway band" jak śpiewają jak nawiedzeni. Kilogramy produktów walających się po domu LOC, garnki, witaminy nutricośtam, pojemniki testowane przez NASA (sic!) i jedyne co się miało, to puste marzenia i ludzie pukający się w czoło. Wtedy takie czasy były, że chciało sie dotknąć tej "hameryki" i wielu na to leciało i budzili się po paru latach, że guzik z tego się ma tak naprawdę.

  •  

   Bo prawdziwe pieniądze ma się nie z biegania po domach i sprzedawania pasty do zębów i garnków, ale z wkręcania w ten interes jak największej ilości osób. To jest klasyczny przykład piramidy. Jak złapiesz określoną ilość jeleni którzy będą biegali po chatach i sprzedawali garnki które to ty im sprzedasz będziesz miał z tego kasę. A ten który jest nad tobą będzie miał z tego jeszcze więcej pieniędzy. I tak dalej aż do osoby która zarządza całym tym burdelem.

  •  

   Doskonale o tym wiem i wiem, że 99% ludzi brało próbkę i na twarzy mieli wypisany środkowy palec. Sam byłem na paru takich "meetingach" i wiem jak to się odbywa, tym bardziej, że dorastałem pod jednym dachem z tymi kartonami past, białą tablicą i wiarą ślepego, że wreszcie zobaczy zachód słońca ze szczytu góry. Piramida piramidą ale z tych 50 osób wielu się interesowało, ale tylko interesowało, paru wchodziło, ale miało słomiany zapał, reszta podjadła, popiła za free i wio do domu. Dochody były niewspółmierne do wyplutej z siebie pracy, ale każda kolejna kaseta i człowiek się znowu nakręcał jak zegarek. Tak czy siak jak mówiłem czasy były takie gdzie ameryka to jezu chryste eldorado, jeszcze przyjechali do nas i oferują złote góry, pracę, kasę i "podobno" pracować nie trzeba! Wooow. Tak powstała całkiem spora farma lemmingów, coś na wzór świadków jehowy.

  •  

   Za komuny kurs walut był taki, że jak komuś udało się wyjechać do pracy na Zachód na miesiąc, to po powrocie mógł przez cały rok żyć za zarobione pieniądze. Do tego w sklepach było wszystko co dusza zapragnie, w kinach kolorowe filmy a na ulicach samochody jakich nikt u nas nie widział. Zarząd Amwaya znakomicie wiedział gdzie można dobrze zarobić. W Polsce ludzie zachwycali się wszystkim co zachodnie a wielu nie miało pracy nawet za najniższą stawkę. Ale na Amwaya nie nabierali się tylko biedni i bezrobotni. Wbrew pozorom nawet ludzie mający stabilną pracę i zarabiający nie najgorzej połykali haczyk.

 •  

  Masakra.....rozumiem że ten pozytywny pajac i pan z nosem boksera są dziś MILIONERAMI ( w starych złotych ;-) )

 •  

  Nie ma to jak bandyckie wykorzystywanie NLP

 •  

  Śmieszni ci ludzie, ale ten tłumacz na spotkaniach zasługuje co najmniej na oskara - czy też co tam tłumacze otrzymują. Nikt mnie tak dawno nie rozśmieszył...
  A nagroda specjalna za tłumaczenie szczekania i pukania do drzwi.

 •  

  Amway to czubek góry lodowej. Wszelkiego rodzaju kołdry, odkurzacze, magiczne lampy, ubezpieczenia to dopiero biznes robiony na głupich

 •  

  obejrzałem - szczerze mówiąc - nigdy bym tego nie zrobił, gdyby nie cała ta zakazanowowocwa otoczka
  i właściwie panie - nudy i pokazywanie jak to się robiło - teraz, prawie 20 lat później nie takie rzeczy uskuteczniamy
  - wszelkie szoły
  - kongresy partyjne
  - nagonki lub pochwałki medialne
  - całe sztaby ludzi, którzy mówią nam, co myślimy
  przy tym amway to szczerość, uczciwość i prawdomówność i co najważniejsze tylko, dotknął on może 0,5 może 1% obywateli naszego kraju

  a codzienna propaganda medialna - dotyka wszystkich

 •  

  Twoja stara klaszcze w amwayu ;P

 •  

  ehh, jeśli ktoś chce to badziewie oglądać, to proszę, ale gorszej propagandy dla ciemnej masy ten świat chyba nie widział.

  Jeśli ktoś da wiarę w te bzdury to gratuluję umiejętności własnego myślenia :)

  W piramidę finansową bym jeszcze mógł uwierzyć, gdybym sam w przeszłości nie miał doświadczenia z MLM, ale sekta? xD

  Ludzka wyobraźnia naprawdę nie zna granic :)

  •  

   Z całym szacunkiem, ale nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz zbyt dużego pojęcia. Ja znam osobiście osoby, które zostały bezgranicznie zmanipulowane przez tego typu "bzdury" i uwierz mi, że z racji tego że spotykam ich bardzo często nie jest mi wcale do śmiechu.
   A może właśnie reprezentujesz firmę Amway ?
   Widzę, że bardzo ostro monitorują wszelką aktywność o ich firmie o czy świadczy choćby błyskawicznie wydane oświadczenie i mobilizacja w zakopywaniu i ośmieszaniu tego filmu.

  •  

   Niewątpliwie pozytywem Amway było to, że nauczyło ludzi uśmiechać się po "amerykańsku" - sądzę, że na pewnym etapie była to niezła "szkoła uczuć" dla rodzącego się polskiego biznesu.

  •  

   O to właśnie chodzi, że takie organizacje działają jak sekta. W kręgu tych ludzi coś takiego jak problemy nie istnieje. Widzisz samych uśmiechniętych, wesołych, dobrze zarabiających, zaradnych i pozytywnie myślących ludzi. Myślisz sobie więc, że jeżeli oni mogą to dlaczego ja nie? W czym oni są lepsi ode mnie? Otrzymujesz od nich ciepłe słowa i wsparcie. Że jesteś jedyny, niepowtarzalny i wyjątkowy. No i w momencie gdy na 100% uwierzysz w tą baśniową rzeczywistość jesteś w stanie poświęcić wszystko aby żyć tak jak oni. Czy tak właśnie nie działają sekty?

 •  

  ja już ściągam, bo coś czuję, że zanim obejrzę, to już jutub to zablokuje...

 •  

  Może napiszę banał, ale to właśnie jest Sieć. TVP nie sprzedała Festiwalowi praw, bo ma zakaz sądowy rozpowszechniania i Bóg wie co jeszcze na głowie, ale coś mi się wydaje, że dzięki Wykopowi ten film obejrzy więcej ludzi, i to takich właśnie, którzy powinni go obejrzeć...

 •  

  Adam Jakobiuk (ten młody, pobudzony pan z amway)
  http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,52108,4912965.html

 •  

  To słowo ode mnie: używacie socjotechniki na nieświadomych. Znam Amway. Produkty, a i owszem, dobre. Ale przestańcie używać inżynierii społecznej na ludziach! To mnie właśnie od was odrzuca! Stop manipulacji!

 •  

  hehh i po co ja to wrzucałem na YT? :P pozdrawiam, netheista

 •  

  Lepszej reklamy dla filmu nie mogli zrobic :-)

 •  

  Właściwie to o co ta polemika skoro każdy mlm tak działa jednocześnie wszyscy odżegnują się że nie jest to piramida hahaha dobre sobie
  A co do filmu to jest tego pełno w interku.
  Wystarczy trochę cierpliwości i oto co mamy http://freakshare.net/files/aqhebarw/wwz.rar.html

 •  

  firma rzeczywiście istnieje ,miałam nawet okazje poznać ich przedstawiciela,jest to system sprzedaży wysyłkowej niby lepsze produkty ,renomowanych firm o których nigdy nie słyszałam, ceny w katalogu online są dostępne dopiero po zalogowaniu

 •  

  Amway Polska uważa, że w filmie przedstawione zostały fałszywe dane o firmie. Sąd w procesie karnym przyznał nam rację, a postępowanie cywilne trwa.

  Pokażcie mi choć jeden moment w tym filmie który jest nieprawdziwy.
  Z tego co widzę sa to prawdziwe nagrania ze spotkań oraz pokazany jest proces rekrutacji jeleni. Miałem kiedyś chwilową styczność z tą firmą i to co tu jest pokazane jest w 100% prawdą.
  A że naiwniacy po latach się sądzą bo im teraz głupio że dali się w wała zrobić to już inna historia i ze złym wizerunkiem firmy nie ma nic wspólnego. To co jest na tym filmie można zobaczyć na zywo na każdym ich zlocie, spotkaniu - wszędzie ta sama paplanina i pranie mózgu.

 •  

  Ten młody kolo w drugiej części filmiku mówi takim dziwnym załamanym głosem jakby miał nóż pod gardłem ciężko mi się tego słucha.

 •  

  ten film ma juz prawie dziesiec lat jak nie wiecej, ogladalem go szmat czasu temu. I nie cenzura go tam nie wpuscila tylko zdrowy rozsadek organizatorów, Po co odgrzewac temat sprzed lat kiedy wszystko wokol sie zmienilo. Bicie piany, nie wspominajac juz ze film prezentuje wyjatkowo jednostronny punkt widzenia co jest pożądaną cechą dobrego dokumentu.

  •  

   Nawet nie wiesz jak niewiele się zmieniło od tego czasu. Dalej istnieją firmy tego typu, których celem jest najpierw wyprać mózg swoim pracownikom, aby ci prali mózgi przyszłym klientom. Sam miałem z tym do czynienia. Wypisz wymaluj jak w tym filmie. Ktoś kto poznał tę branżę od środka będzie wiedział o czym mówię.

 •  

  Tam jest niezła "dyscyplina marketingowa".

 •  

  gruba sprawa z tym amwayem

 •  

  Wtedy ludzie byli nie swiadomi tego w co sie ich wkreca, tak jak zreszta i teraz moze za dwadziescia lat tak samo bedzie sie dyskutowalo na temat tego http://nowy-horyzont.info/blog.php?u=73&b=3

 •  

  Niełatwo to mówić bo zaraz zostanę posądzony o jakieś pierdoły, ale znam kilka osób które używają ich produktów (np. suplementy, proszki itp.) i bardzo je sobie chwalą. Miałem okazję poznać też osoby pracujące w tej firmie - wiedzą co sprzedają ale sposób wprowadzania człowieka w ten biznes to porażka (sam byłem z ciekawości na 'prezentacji' - na niektóre rzeczy nie potrafią odpowiedzieć wprost a jedynie mydlącymi oczy ogólnikami). Jak dla mnie produkty ok, firma fuj.

 •  

  Osobiście przewiduję (i nie ukrywam, że również tego właśnie sobie życzę), że Internet jest gwoździem do trumny tego typu piramid, ahem, biznesów, jak Amway.
  Zabrzmi to obcesowo, ale kupowanie jakiegoś obsranego szamponu od jakiego Amweyowego domokrążcy lub innego duperela, w dobie internetu, gdzie mogę sobie wyszukać dokładnie tego czego potrzebuję i za cenę, jaką akceptuję (lub nie), jest idiotyczne.
  Czas domokrążców się skończył :) Na szczęście, bo ich szczerze nienawidzę (z pewnych prywatnych powodów).

 •  

  Tak, wszystko pamiętam.
  Produkty dobre.
  System i to co robi z ludźmi o słabej psychice - już nie.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Pamiętam, że kiedyś spędziłem kilka godzin czytając forum polskojęzyczne, które dotyczyło Amway i na którym wypowiadali się uczestnicy tego biznesu (oczywiście entuzjastycznie). Niestety nie mogę namierzyć tego forum. Ma ktoś jakiś trop?

 •  

  Oświadczenie Amwaya: "W związku z publikacjami dotyczącymi filmu „Witajcie w życiu”, pragnę poinformować, że firma Amway nie blokuje emisji filmu, nie dąży do jego zatrzymania (...). Obowiązujący do dzisiaj zakaz emisji filmu wynika z wyroku sądowego, jaki zapadł w sprawie wniesionej przez osoby prywatne, które zostały w filmie bezpodstawnie ośmieszone i poniżone. Sąd uznał ich racje, zobowiązując twórców i producenta do zaniechania dystrybucji filmu."

  Wprost 27.10.2005:

  Amway pozwał w procesie cywilnym Telewizję Polską i producenta filmu, spółkę Contra Studio, w 1997 r. Jednocześnie ruszył proces karny, w którym o zniesławienie oskarżeni byli autorzy filmu. Proces karny, ze względu na przedawnienie, umorzył w grudniu 2003 r. łódzki sąd okręgowy.

  W 2004 r. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił cywilny pozew Amwaya, uznając, że film wyprodukowano w interesie społecznym. Z tą decyzją nie zgodził się Sąd Apelacyjny, do którego odwołał się Amway, który zarzuca twórcom filmu stawianie korporacji w złym świetle. W uzasadnieniu wyroku sędzia SA Krzysztof Tucharz powiedział, że te zarzuty są "w dużej części uzasadnione".

  "Film wytwarza negatywny obraz korporacji, podważa do niej zaufanie i przedstawia w sposób jednostronny" - powiedział sędzia. Zakazał emisji filmu ze względu na to, że zagraża on dobrom osobistym korporacji. Jednocześnie oddalił żądania Amwaya, by zniszczyć istniejące kasety z nagraniem.

 •  

  Ten prowadzący spotkanie "miałczy" jak Jan Piszczyk w Zezowatym Szczęściu.

 •  

  Podobny mechanizm występuje teraz w firmie OVB, która robi w Polsce od kilku lat szkolenia wyglądające bliźniaczo podobnie do tych z tego filmu

 •  

  Wie ktoś skąd moge to zassać w jednym pliku? Oprócz Chomika ;];] i torrentów

 •  

  Suchar. I nie tak do końca zakazany podczas festiwalu.
  Tutaj więcej informacji:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Witajcie_w_%C5%BCyciu

 •  

  Nie ma na razie planów komercyjnego wdrożenia tego rodzaju źródeł zasilania

 •  

  nawiasem mowiac jesli cos gdzies nie trafilo nie oznacza ze zostalo tam zakazane, kiepski buńczuczny styl autorski rodem z "Faktu". Zakop.

Dodany przez:

avatar bartm dołączył
364 wykopali 15 zakopali 4.1 tys. wyświetleń