•  

  Za kradzież powinni ucinać ręce.

 •  

  @koziakaka Na Pruszkowskiej piszesz? Mieszkam niedaleko i ostatnio u mnie w bloku po klatce schodowej łaził jakiś małolat, na stopro nie z mojego osiedla. Jak wszedłem to szybko uciekł - może filuje kogo nie ma w domu i daje cynk starszym kumplom?

  •  

   @Budyno: u nas był dzień wcześniej jakiś "ankieter" - rzekomo z netii. zadawał pytania w stylu czy korzystacie z usług telewizji, czy macie telefon stacjonarny i internet. takie 3 pytania i masz wywiad, czy w domu jest telewizor, czy są komórki oraz komputery. miał ok. 20 lat, krótki czarny zaraz i włosy, czapeczka skejtowska i szara kurtka, chyba w kratę. ponadto przy samych drzwiach gdzie kończy się farba olejna na klatce pojawił się napis, chyba jakiś "Bobi" lub "Dobre już/luz", a na skrzynce pocztowej pod naszym numerkiem pojawił się znak markerem. o ile marker mógł być, to 4 osoby (my i właściciele) stwierdziły, że napisu przy drzwiach nie było. więc może ktoś najpierw chodzi oznacza lokale. ciężko powiedzieć, po takim włamaniu każdy wydaję się podejrzany

  •  

   @koziakaka: Wygląda na to, że trzeba rozcieńczalnikiem przejechać całą klatkę schodową i zmyć wszelkiego rodzaju markery, znaczniki.

  •  

   @Wintermute: wydaje mi się, że jeżeli rzeczywiście ktoś oznaczał lokale, to złodzieje idą zaraz za nim, więc nie zdążysz. bo jaki sens miałoby oznaczenie dzień wcześniej skoro na drugi dzień w mieszkaniu może ktoś już być

  •  

   @koziakaka: Starzy sprzedawcy będą pamiętać, na d2d zostawili podpisy Juice albo toast pod dzwonkami, aby oznaczyć potencjalnych klientów czy należy takiego unikać lub śmiało uderzać do wszystko chętnego kupca ;) Ale to mowa o latach 90. Z tym ankieterem Netii bym nie przesadzał, bo jest grupa sprzedażowa, która stosuje taki wywiad ale do wiadomości: ilość usług, operator, kwota abonamentu i okres trwania obecnej umowy.

  •  

   @koziakaka: Może udałoby ci się dowiedzieć czy Netia rzeczywiście wysyłała ankietera?

  •  

   @koziakaka @Budyno: tez mieszkam niedaleko. u mnie z kolei jakiś czas temu chodził jeden młodziak i robił zapisy na prezentację prania dywanów (ostatecznie się nie zdecydowałem), chyba nawet jakąś ulotkę zostawił.

  •  

   @koziakaka: czemu? Żeby mieć co robić przez kolejne 3 miesiące. I nie wracać w tym samym tygodniu (gdy wielu mogłoby pamiętać mordę "ankietera") tylko po paru dniach. Przecież komputer i tv nie wyparują nagle.

  •  

   @koziakaka: dlatego sie robi cos w stylu : https://www.youtube.com/watch?v=TXi8A1sKSOM
   zlodziej 5 razy pomysli zanim okradnie jakiegos niby to zartownisia niby to zlodzieja - kto potem skarze na x lat wiezienia czlowieka, ktory cie zarabal w domu, a jest chory na umysle

   pokaż spoiler cos w tym jest( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  dodam jeszcze, że napisałem do STEAM'a o wykaz adresów IP od daty włamania. Może złodzieje byli na tyle głupi, że połączyli się z netem. Albo wystarczyło odpalić komputer, jeżeli tablet był włączony to też połączył się z netem. Aczkolwiek nie wiem, czy adres IP z mobilnego netu cokolwiek da. Tak czy siak support STEAMu jak zwykle ssie pałę, poważna sprawa, a 0 odpowiedzi.

 •  

  Mi raz zaj?%@li w nocy metalowe dekielki z felg i czułem się jak wydymany w dupę. Serio. A co dopiero mieszkanie :( Kumplowi zamki wymrozili w drzwiach w biały dzień i zabrali ze sobą. Wszystko bez śladów. Skroili małe rzeczy (laptop, tablet, złoto). Na parapecie stał śmieszny plastikowy świniak, którego nie ruszyli. W środku było 4,5k na wakacje, więc lekka ulga. Z drugiej strony fakt, że ktoś łaził im po chacie...

  •  

   @Frugos: Kto przechowuje 4.5k w zabawce na parapecie, zamiast na koncie?

  •  

   @sinuspi: To nie były oszczędności życia a luźno wrzucana kasa każdego dnia na wakacje. Nie wiem jak Ty, ale ja lubię mieć zawsze trochę gotówki w domu. Czemu? W zeszłym tygodniu PKO BP (mój bank) miał taką awarię, że kasy w banku mi dać nie chcieli a o bankomacie nie wspominam.

  •  

   @Frugos: złodziej też lubi jak lubisz trochę gotówki w domu ;)

  •  

   @Lukki: To trzeba zadbać o bezpieczeństwo możliwie na wysokim poziomie :) Jeśli ktoś ma w drzwiach wkładkę za 50 zł z marketu a trzyma w domu kasę i mu to potem ginie...to wybacz :)

  •  

   @Frugos: Mieli przerwę w poprzednią niedzielę, bo łączyli się z Nordeą, ale karty i bankomaty działały cały czas. Wiem bo wyciągałem kasę

  •  

   @Moderator2: No nie wszędzie :) we Wrocławiu 3 bankomaty obleciałem a w jednym z oddziałów powiedzieli mi, że mogę jechać na Bielany albo do Korony...

  •  

   @sinuspi: ktoś, kto nie ufa systemowi bankowemu.
   W PRL wydymano kiedyś wszystkich, co naiwnie wpłacili po wojnie dolary do banku.
   Na Cyprze wydymano równo wszystkich raptem 2-3 lata temu.
   Ale proszę, trzymaj sobie tam kasę wierząc, że w razie potrzeby rząd będzie miał więcej skrupółów niż w przypadku OFE.

 •  

  Kiedyś, na wakacjach w Chorwacji spotkałem gościa, który kilka razy został okradziony przez kieszonkowców. W końcu się zdenerwował i postanowił sam ich wy..ucharć. Zaczął nosić przy sobie portfel, w którym miał tylko 20 Eur i kilkadziesiąt HRK.
  Dodatkowo jednak do portfela wsadził kopie (bardzo dobre ale widać było że to kopie) 2 banknotów 50 Eur. Oczywiście miał też mniejszy portfel, schowany nieco lepiej, z główną kasą. Po prostu stwierdził, że skoro i tak go okradają, to niech mają trochę problemów przy próbie wciśnięcia komuś fałszywek. Ostatnim razem, gdy składał doniesienie na policji o kradzieży portfela przyprowadzono gościa, który próbował wcisnąć komuś właśnie te fałszywki. Jakież było zdziwienie policjantów, gdy wyrecytował numer banknotu :-) sam go wcześniej przerobił na 12345678900 ( ͡º ͜ʖ͡º)
  Może jeśli mieszkasz w miejscu szczególnie narażonym na włamania dobrze by było na podpuchę położyć na wierzchu jakiś niedziałający sprzęt typu laptop czy tablet. Istnieje szansa, że nie będą chcieli bardziej szukać, mając w rękach taki łup. Pewności nie ma ale warto spróbować (⌒(oo)⌒)
  No i warto zamontować jakiś program, dzięki któremu można zablokować kompa/tablet/telefon po kradzieży. Przy okazji uzyskać dane sieci, do której złodziej spróbuje się podłączyć. Wątpię by mieli czas i ochotę aby bawić się w formatowanie dysków :-)
  No i oczywiście warto mimo wszystko, trzymać zdjęcia i inne dane w "chmurze". Wiem że tam też może się ktoś włamać, ale nie będąc gwiazdą może jednak nikt tego nie zrobi ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  Jak chcecie mogę wam zrobić i wysłać domowej roboty miny np. z myszki złodziej podłączy do kompa i boom nie ma rączki.

 •  

  To co się dzieje to jakiś absurd. Uczciwi ludzie mają się bać zostawić w zamkniętym domu swoje rzeczy, na które ciężko pracowali, a jacyś podludzie to wszystko ukradną i hulaj dusza, piekła nie ma bo przecież policja ich zapewne nie znajdzie jeśli nie popełnią jakiegoś błędu, a widać, że to jakaś dobrze zorganizowana akcja. Eh, szkoda słów. Ale współczuję..

 •  

  Połóż srebrny łańcuszek na grzejniku przypadkiem, niechcący podłącz do niego zasilacz 24 V i z 10 A. Myślę, że to powinno wystarczyć.

 •  

  @koziakaka: Podaj proszę numer seryjny tego laptopa (może być na PW), w zeszłym tygodniu mieliśmy telefoniczne zapytanie o dostępność części do laptopa MSI. Poprosiliśmy zainteresowanego o kontakt mailowy z informacją które elementy i od jakiego dokładnie modelu szuka. Jeżeli numer seryjny okaże się zgodny z Twoim, poinformujemy Cię. Ale dane przekażemy wyłącznie na żądanie policji.

 •  

  Które drzwi wybierze złodziej widząc w jednych drzwiach wkładkę Keso za 350 zł, a w drugich Yeti za 35 zł?

 •  

  Dla tego polecam takie rozwiązanie jak https://preyproject.com , masz pozycje maszyny IP i zdjęcie drania!
  ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ

  •  

   @81bigboy: w koncie google też można zlokalizować sprzęt i działa to lepiej niż ta aplikacja, bo ona nie zawsze odpowiada na zapytanie.

  •  

   @piotreek88: Zlokalizować tak, ale nie zrobisz foty, włączysz alarmu oraz nie zablokujesz sprzętu i ekranu. ;) Dodatkowo niezależnie od sprzętu!

  •  

   @81bigboy: popatrzyłem stronę PRAY'a i muszę powiedzieć, że jako dodatkowe zabezpieczenie to ok. ale mi chodziło o coś bardziej przeciwko ogarniętym złodziejom, którzy nie podłączą lapka do sieci tylko sformatują go offline. co ci wtedy z tego programu? przydałoby się coś na ukrytej partycji, może złodziej nie jest informatykiem i by ją pominął przy formacie. wtedy zadowolony, że komputer jest czysty podepnie się do wifi.

  •  

   @koziakaka: A może wystarczy urządzenie, które wysyła sms jeśli wykryje ruch w mieszkaniu? Nie są to duże urządzenia i szczerze nie wiem jak się one w praktyce spisują, ale przynajmniej dowiesz się od razu, że coś się w domu rusza. Może ktoś może powiedzieć więcej o tych czujnikach.

 •  

  @koziakaka: mogę spytać jaki rodzaj zamka miałeś? U mnie sąsiadka z piętra miała włamanie, więc też jestem wyczulony i szukam metod jak się pozabezpieczać.

  •  

   @polkin3run: Najlepsze wkładki to, BKS 3112, Poly-Control Danalock, BKS Serie 45 Janus oraz Kaba ExperT/Penta.

  •  

   @polkin3run: podłącz sobie kamerkę za 100zl do routera, monitoring po taniosci ;)

  •  

   @polkin3run: sam zamek nie miał nic do rzeczy, nie został ruszony. wyrwane zostały same wkładki. górna to ABUS z klasa antywłamaniową C czyli najwyższą (ehe), dolna nie wiem, może GERDA. teraz podobno mają przyjść wstawić coś dobrego, ale muszę zadzwonić do tej firmy i poproszę chyba coś wedle własnego uznania. nie wiem co i jak bo organizował to właściciel. osobiście chciałbym mieć wkładkę taką jak opisana w przypiętym artykule - z plastycznym środkiem odpornym na przełamanie. do tego myślę właśnie o kamerze na drzwi wejściowe, która nagrywałaby wszystko na zewnętrzny serwer.

  •  

   @koziakaka: Jeśli sam montowałeś to spoko, jeśli jakaś firma to może właśnie monter dał komuś cynk?

  •  

   @Wintermute: mieszkanie stało niezamieszkane jakiś czas, więc monter musiałby nas obserwować. zresztą jaki sens, skoro każdą tanią wkładkę można wyłamać? można ukraść kamerę, ale co z tego jak nagranie będzie już na zewnętrznym serwerze?

  •  

   @koziakaka: O ile net działa to tak. U znajomka pociągnęli wszystkie 8 kamer, rejestrator, UPSy. I faktycznie, trzeba się przestawić na online'owe metody zbierania danych z kamer. Zawsze jest zdjęcie przynajmniej w sieci.

  •  

   @Morf: posiadam taką kamerkę za 100 złotych niestety nawet przy dobrym oświetleniu potrafi rozmazać twarz liczba sześciu zdjęcia wysłane na mail niezwłocznie po wykryciu ruchu to trochę za mało ponieważ na nie wszystkich kadrach widać twarz tak czy siak dostajesz powiadomienie o włamaniu do tego proponowałbym tani chiński alarm jednorazowy czyli czujka na pilot

  •  

   @marsjanin2012: zawsze można zainwestować 300 lub nawet 500zł, taka kamera starczy na długo. można ją zabierać z mieszkania do mieszkania. może być albo na czujnik ruchu albo po prostu nagrywać zapis z 24h i się nadpisywać.

  •  

   @koziakaka: Zastanawiam się jak złodzieje niepostrzeżeni pozbyli się wkładek (sam szukam lepszego zabezpieczenia mieszkania), w związku z tym mam parę pytań: wkładki wystawały pozy szyld? Miałeś wzmacniane szyldy antywłamaniowe? Miałeś zamek wierzchni? Ile masz mieszkań na klatce?
   Wiem, że w grę wchodzi m. in.: przełamanie (kluczem, kombinerkami), przewiercenie, zamrożenie.
   W całej tej nieciekawej sytuacji, dobrze jednak że nie włamano Ci się bez śladu ingerencji w drzwiach - miałbyś wtedy duże kłopoty z uzyskaniem odszkodowania.

  •  

   @tak__bylo: powiem ci, że specjalnie nie zwróciłem uwagi czy wystawały, ale albo wystawały albo używali czekać do rozwiercenia i wyciągnięcia jak korkociąg. mówię to, bo szyldy to gówno nakładanie ręczne, każdy może zdjąć a na nich były te prostokątne odciski. zamku wierzchniego nie, dwa ze zwykłymi wkładkami.
   mieszkań dużo, ale moje akurat jest na widoku zaraz przy schodach. na holu jest jeszcze jedno mieszkanie, żeby przejść do reszty trzeba najpierw pokonać jeszcze jedne drzwi, które są zamykane.
   wydaję mi się, że samo wyłamanie trwało z minutę. to nie były jakieś gówniarze tylko doświadczeni złodzieje. byle gówniarz nie posiada sprzętu, nie zabiera ze sobą resztek wkładek, nie plądruje w rękawiczkach.

 •  

  Zaczynam się bac mieszkać na Ochocie :(

 •  

  Nazwa ulicy zobowiazuje.

 •  

  slabo, mieszkam w okolicy i to nie pierwsze włamanie o którym słyszę na ochocie w niedługim czasie...

  •  

   @krczk: z tego co zauważyłem jedyne bezpieczne miejsce to zamrażarka, także bogactwa tam chowaj. mówię to pół żartem pół serio, jakieś złoto można wrzucić, aż się sytuacja nie uspokoi.

 •  

  @koziakaka współczuje Cumplu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  Mam ten sam model laptopa i aż mnie zabolało po przeczytaniu tego wpisu. Kumplu mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni :)
  Sam muszę pomyśleć nad sposobem zabezpieczenia laptopa i nie mogę się na nic zdecydować.

 •  

  To ciekawe, ja od kilku dni zauważyłem wzmożone patrole policji (piesze) w mojej okolicy na ochocie. Każda z ulic do okoła osiedla jest patrolowana, a złodzieje i tak mają jak powynosić fanty?

 •  

  @koziakaka zajebiście okradli cię, dziena za ciekawe wykopalisko.

 •  

  a co bez oświadczyn rodzice nei pozwolili zamieszkac razem? po co tak to podkreślasz ze narzeczona? widać że ze wsi do stolicy się przeprowadziłeś.krzyż miałeś nad drzwiami?

 •  

  BTW-" koziakaka at gmail.com."- fajny mail, hiehiehie

Dodany przez:

avatar koziakaka dołączył
366 wykopali 10 zakopali 21.5 tys. wyświetleń