•  

  Egipt, Maroko, USA, Dubaj, Chiny, Szwajcaria, znowu Dubaj - a gdzie jest ta rozwijająca się Unia Europejska? Nawet z europejskich państw widzę tylko Szwajcarię więc dodam - gdzie jest ta rozwijająca się europa?

  •  

   @woskrosenie: pewnie jakieś normy zabraniają ;)

  •  

   @woskrosenie: zakopuje się! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @woskrosenie: Europa rozwija social i rozp@%?#!!anie publicznych pieniędzy.

  •  

   @woskrosenie: Przykro mi ale jeżeli nie zauważyłeś to Europa się zwija. Nie jest już forpocztą postępu technologicznego (Azja), nie ma potencjału wojskowego do obrony interesów(USA), przestała być państwem ekspansywnym (Islamiści) i nie izoluje się od obcych wpływów (Australia, Nowa Zelandia, Kanada). Europa jest starym kontynentem, z problemem inwazji barbarzyńców, bez żadnych aspiracji i żyjącym tylko wspomnieniami o wielkości. Smutne, ale prawdziwe.

  •  

   @woskrosenie: Europa to zupelnie inny klimat - a to co powstanie w Szwajcarii jest ochydne. Strasznie to wyglada.
   Jak ci tak podoba w Egipcie to jedz, droga wolna ;)

  •  

   @woskrosenie: A po co Ci w Europie wieżowce? ;) Budować dla samego faktu, że można? Wydawanie miliardów tylko po to żeby coś było większe jest bez sensu. Niech sobie USA, Dubaj czy inne bogate kraje budują - skoro chcą :) Ale to strata pieniędzy

  •  

   A po co Ci w Europie wieżowce? (...) wydawanie miliardów tylko po to żeby coś było większe jest bez sensu

   @Seba_Janusz_Cebulak: Powiedział przedstawiciel Europy w której muzułmańskim imigrantom daje się mieszkania i pensje za nic nie robienie. Ci sami imigranci potem chcą ścinać głowy swoim żywicielom...

   Wolę mieć w Europie wieżowce sięgające do gwiazd niż socjal dla imigrantów.

  •  

   @Arkadian: Zajebiście połączyłeś temat. Gratulacje. Po co się przypierdlasz skoro nic o cipakach nie powiedziałem? Dojbać się dla zasady, nie?

  •  

   @Seba_Janusz_Cebulak: Skąd u Ciebie taka agresja? Po prostu zwróciłem uwagę na to, że to że nie budujemy drapaczy chmur nie znaczy, że nie tracimy pieniędzy.

   A jeśli już mowa o traceniu pieniędzy to budowanie koszmarnie drogich budynków jest nisko w rankingu złego inwestowania.

  •  

   @EliG: To że europa się zwija to niestety ale zauważyłem ;)

  •  

   @Wynoszony: W Egipcie akurat nie podobało by mi się na dłuższy czas ale inne kraje które faktycznie się rozwijają są warte rozważenia. Po co żyć na levelu hard i się męczyć jak można na easy?

  •  

   A po co Ci w Europie wieżowce? ;) Budować dla samego faktu, że można? Wydawanie miliardów tylko po to żeby coś było większe jest bez sensu. Niech sobie USA, Dubaj czy inne bogate kraje budują - skoro chcą :) Ale to strata pieniędzy

   @Seba_Janusz_Cebulak: A poco ludzie latali na księżyc? Po co chcesz mieć lepszy dom, samochód, komórkę niż znajomy? To jest właśnie rozwój. Przy stawianiu takich budynków powstają nowe stopy metali, nowe podejścia do architektury, nowe pomysły konstrukcyjne itd. potem to wszystko jest wykorzystywane w normalnej gospodarce.

  •  

   @woskrosenie: Ok jeśli w ten sposób argumentujesz to ok ;) Jednak nie wydaje mi się, żeby porywali się na budowanie czegoś z materiałów, których jeszcze nie ma... ;)

  •  

   Po prostu zwróciłem uwagę na to, że to że nie budujemy drapaczy chmur nie znaczy, że nie tracimy pieniędzy.

   @Arkadian: Masz rację budowa drapaczy chmur to już marnotrawienie pieniędzy a socjal już jest ok - dziwna logika.

  •  

   @woskrosenie: hehe najlepiej z kodami grac :D ale traci sie wtedy zabawe i szybko sie nudzi :)))

  •  

   Jednak nie wydaje mi się, żeby porywali się na budowanie czegoś z materiałów, których jeszcze nie ma... ;)

   @Seba_Janusz_Cebulak: W sumie masz rację jednak jeśli dostajesz zlecenie na budynek o wysokości 2km to już zaczynasz kombinować czego najlepiej użyć i zapewne tworzyć nowe materiały. Żel betonu zapewne z nudów nie wymyślono ;)

  •  

   hehe najlepiej z kodami grac :D ale traci sie wtedy zabawe i szybko sie nudzi :)))

   @Wynoszony: Zapytaj Kulczyka lub Bila Geatsa czy jest znudzony, jak byś miał możliwość to też pewnie byś wpisał kod na +1milion na koncie i to kilka razy i nie sądzę aby ci się to znudziło ;)

  •  

   Przykro mi ale jeżeli nie zauważyłeś to Europa się zwija.

   @EliG:

   Po prostu nie mamy kompleksów na tym punkcie. Europa ze swojego rozwoju historii i kultury jest znana na całym świecie i nie potrzeba nam afiszować się szklanymi wieżami. Naprawdę uważasz, że Niemcy czy Francja nie potrafiliby wybudować czego takiego? Po prostu nie chcą, bo nie widzą takiej potrzeby.

  •  

   @woskrosenie: Widocznie w Europie mieszkają faceci z dużymi penisami.

  •  

   znowu Dubaj

   @woskrosenie: Akurat Arabia Saudyjska. W artykule nie ma o tym informacji, jednak Kingdom Tower jest budowane w mieście Dżudda w Arabii.

   konstrukcja stać się ma sercem Kingdom City
   to tylko określenie całego kompleksu budynków, a nie miasta.

  •  

   @sopel87: Twoja krótka odpowiedź niesie praktycznie wszystkie problemy Europy oprócz napływu kolorowych.

  •  

   @woskrosenie: Budowanie 400 metrowych budynków w europejskich miastach skończy się jak we Wrocławiu - 200 metrową samotną kutwą na środku miasta. Na starym kontynencie jest budowane bardzo dużo, bardzo dobrych architektonicznie budynków, które nie muszą przytłaczać gabarytami, bo mogą wypełniać bogatą tkankę miejską, której w takim np. Dubaju brakuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Po prostu nie chcą, bo nie widzą takiej potrzeby.

   @volatile_pc: Niestety nie masz racji. Taka sytuacja oznacza że osiedliśmy na laurach. Nie staramy się pokonywać przeszkód i sięgać tam gdzie inni sięgnęli. W postępie jest tak że albo się rozwijasz albo za sprawą innych się zwijasz. Z każdym rokiem jesteśmy coraz bardziej zacofani i słabi. Armia europejska nie jest w stanie konkurować z amerykańską ale też z rosyjską. Pieniądze zamiast być inwestowane w przyszłość są przeżerane przez socjal i biurokrację. Czarno widzę przyszłość Europy.

  •  

   @woskrosenie: W Londynie masz wieżowce i w Paryżu i we Frankfurcie. Do większości europejskich miast po prostu one nie pasują - europejskie miasta są pełne historycznej, niskiej zabudowy, i próby stawiania na starym kontynencie drapaczy chmur, zazwyczaj kończą się totalną masakrą krajobrazową. Najlepszym przykładem tego jest paryski Montparnasse Tower. Naprawdę chcesz, żeby Europa tak wyglądała?

  •  

   @Pati678:

   p@#@#@#isz jak potluczona..perspektywa robi swoje a w oddali La Defense ktore ma biurowce i wiezowce jedne z najwyzszych w EU ktore nikomu nie przeszkadzaja a nawet i zdobia Paryz(ie luk w la defense)

  •  

   @EliG:

   Tak, USA i Europa są zacofane w porównaniu do Dunaju, bo tam stoją wyższe wieżowce - LOL.

   Tka np. Francja ma własą broń atomową, własną flotę, włane myśliwce własne czołgi, TGV, produkuje samochody, potężny przemysł. A taki Dubaj nie ma nic, nawet tych wieżowców sami nie zaprojektowali. To jest tak jak z samochodami sportowymi, nie każdy najbogatszy ma Ferrari czy inny sportowy samochód, mimo że go stać nawet ta kilkaset takich - po prostu nie widzi takiej potrzeby, chce czegoś innego. I podobnie jest z wieżowcami w Europie.

  •  

   @woskrosenie: Szwajcaria to tylko wizja, muszą zagłosować w lokalnej społeczności czy się zgodzić ;)

  •  

   W Londynie masz wieżowce i w Paryżu i we Frankfurcie. Do większości europejskich miast po prostu one nie pasują - europejskie miasta są pełne historycznej, niskiej zabudowy, i próby stawiania na starym kontynencie drapaczy chmur, zazwyczaj kończą się totalną masakrą krajobrazową. Najlepszym przykładem tego jest paryski Montparnasse Tower. Naprawdę chcesz, żeby Europa tak wyglądała?

   @Pati678: A jak żyliśmy w jaskiniach i zaczeliśmy budować osady to nie psuło to krajobrazu? Drewniane osady jakoś też poznikały i zastąpiono je budynkami ceglanymi, tworzenie coraz to nowocześniejszych, większych miast jest oznaką rozwoju. Chcę tylko zaznaczyć że świat się rozwija a europa się zwija.

  •  

   Po prostu nie mamy kompleksów na tym punkcie.

   @volatile_pc: Nie, "nie mamy kompleksów" tylko nie ma zapotrzebowania. Jak by było zapotrzebowanie to już dawno by wybudowali wieżowce. Jak jest zapotrzebowanie to i jest rozwój widocznie w europie z tym rozwojem jest kiepsko.

  •  

   p%#?@$$isz jak potluczona..perspektywa robi swoje a w oddali La Defense ktore ma biurowce i wiezowce jedne z najwyzszych w EU ktore nikomu nie przeszkadzaja a nawet i zdobia Paryz(ie luk w la defense)

   @saintt: ale właśnie po to jest La Defense - oddalone od centrum skupisko wieżowców. Montparnasse Tower na tym zdjęciu faktycznie wygląda okazale za sprawą perspektywy - ale faktem jest że tam nie pasuje :)

  •  

   @woskrosenie:

   Myślisz, że w Dubaju jest zapotrzebowanie? Po prostu jest to forma reklamy i pokazania się światu. Europa nie musi tego robić. Paryż, Londyn, Wenecja czy Wiedeń są znane na całym świecie i nie musza wieżowcami udowadniać swojej pozycji.

  •  

   @volatile_pc: A ta forma reklamy jak to określasz nie jest potrzebą aby zwabić więcej turystów? Co więcej ta forma reklamy działa i zarobią na tym budynku z nawiązką. Piszesz że europa nie musi stawiać takich wieżowców - i nie stawia i masz turystykę ze strony nielegalnych imigrantów muzułmanów afrykańczyków itd.

   Jak chcesz to wymień dobre i złe strony posiadania największego budynku na świecie - podsumujemy czy się opłaca budować takie wieżowce.

  •  

   @woskrosenie:

   europa nie musi stawiać takich wieżowców - i nie stawia i masz turystykę ze strony nielegalnych imigrantów muzułmanów afrykańczyków itd.

   Nielegalna imigracja do Europy jest efektem niestawiania wieżowców.

  •  

   @Pati678: weź nie wyciągaj cytatów z kontekstu. Przeczytaj od początku o co mi chodzi. Naprawdę myślisz że jak postawimy z 10 wieżowców w europie to Muzułmanie przestaną przyjeżdżać?

  •  

   A po co Ci w Europie wieżowce? ;) Budować dla samego faktu, że można? Wydawanie miliardów tylko po to żeby coś było większe jest bez sensu.

   @Seba_Janusz_Cebulak: Tak mówią biedni ludzie. Bogaci chcą zaprezentować swoje bogactwo. Bogaci budują fenomenalne konstrukcje architektoniczne od tysięcy lat pokazując swoją potęgę. Bogaty kraj poznasz po jego architekturze. Kiedyś budowano katedry, świątynie, teraz buduje się mosty i drapacze chmur. Biedni nie budują, bo ściubią każdy grosz. Bogate gospodarki stać na ekstrawagancję. Nas nie stać, dlatego mamy szare familoki i 10 piętrowe "drapacze chmur".

  •  

   @_komentator_: Biedni ludzie? A nie rozsądni? ;) Np. wybór TV :) oczywiście można kupić TV za 20k, ale co z tego jak kupując taki za 5k będzie to samo oglądając nc+ czy inny polsat. Czyż nie? ;) DLaczego to samo? Bo ŻADNA tv na świecie nie nadaje w 4k :) Nawet w pełnym HD nie jest nic nadawane bo "przerabiane jest to do 720 i ledwo to dźwiga ;) więc nie pieprz mi, że tak mówią biedni ludzie... ;)

  •  

   @Seba_Janusz_Cebulak: Wszystko to jest mówienie biednych ludzi. Bogaci nie liczą pieniędzy, bo je mają. Dlaczego ludzie latają pierwszą klasa jak turystyczna też jest? Dlaczego ludzie kupują samochody za miliony zamiast kupić golfa? Po co ludzie kupują apartamenty w których może nawet nigdy nie będą? Taniej wynająć pokój w hotelu w razie gdyby trzeba było polecieć jednak w tamte miejsce?

   Biedni liczą pieniądze, bogaci je wydają. Bogate firmy budują wypasione biurowce. Bogate kraje robią fantastyczne mosty. Wszystko można zrobić tanie i do bólu funkcjonalne całkowicie pomijając aspekty oryginalności i wielkości.

   Bo ŻADNA tv na świecie nie nadaje w 4k
   Japończyki mają TV już w 4k, planują nadawać Olimpiadę z 2020 roku w 8k. Mają, bo ich stać. Wróć do początku i czytaj jeszcze raz.

  •  

   @_komentator_: Ok więc żyj w tym swoim bogatym świecie ;) ale co wykopowy miras-bojówkarz może o tym wiedzieć, nie? ;)

  •  

   @Seba_Janusz_Cebulak: nie mówię, że ja jestem bogaty, tylko co bogaci (firmy, ludzie) robią. Jakbym miał nielimitowane pieniądze, to też p##?%#!nął bym sobie kilometrowy budynek, bo czemu nie? Niech ludzie wiedzą, że mnie stać. Ludzie od zawsze budowali monumentalne budowle nie dlatego, że takie były względy praktyczne a takie były ambicje. Nawet miras z wykopu to ogarnie

  •  

   @EliG: Czy ja wiem, Europa akurat więcej eksportuje niż importuje. Tutaj masz wykres dot. udziału w eksporcie.

   źródło: ec.europa.eu

 •  

  Skyscraper Index, czyli Wskaźnik Drapaczy Chmur, to koncepcja z lat 80. ubiegłego wieku. Jako pierwszy na korelację między budową wieżowców a kryzysami w gospodarce zwrócił uwagę analityk rynków Christofer Rathke, który w latach 80. pracował w Tokio i na żywo obserwował najpierw budowę lasu wieżowców w stolicy Japonii, a chwilę później - pęknięcie bańki na japońskim rynku nieruchomości i początek dziesięcioletniego kryzysu.

  W latach 90. malezyjskie Petronas Towers jako pierwsze wieżowce przekroczyły granicę 450 metrów (zbudowano je w Kuala Lumpur). Otwarto je do użytku niedługo po wybuchu finansowego kryzysu w regionie południowo-wschodniej Azji. Najwyższy obecnie wieżowiec na świecie - ponad 800-metrowy Burj Khalifa - został ukończony tuż po tym, jak Dubaj popadł w ogromne tarapaty finansowe i musiał skorzystać z pożyczki Abu Zabi, aby uniknąć bankructwa.

  Mark Thornton z instytutu Ludwiga von Misesa uważa, że zależność między budową wieżowców a kryzysami jest prawdziwa i wyjaśnia mechanizm, który to powoduje. Początkowo poluzowanie polityki monetarnej i tani dostęp do kredytów powoduje wzrost cen działek budowlanych. Inwestorzy chcą więc budować jak najwyższe budynki, aby zrekompensować sobie wysokie koszty gruntów. Jednocześnie niski kredyt napędza giełdy, które stają się przesadnie podatne na spekulacje i nieuzasadniony optymizm inwestorów. W tym czasie wielkie firmy inwestują dodatkowe pieniądze uzyskane z giełdy w kolejne reprezentacyjne budynki. W końcu jednak bańka pęka i konstrukcje kończone są już w czasie recesji.

 •  

  Wszystko fajne, ale ten projekt budowy w Szwajcarii to dla mnie kompletna pomyłka. W ogóle nie chodzi o wygląd czy coś tylko o sam pomysł budowy tak wysokiego budynku w jakiejś niewielkiej górskiej miejscowości. Myślałem, że dla nich te piękne krajobrazy (na razie chyba najładniejsze widoki, jakie widziałem) są więcej warte.

  •  

   @krootki: Bo stoki są, ale nie ma miejsca na hotele ;)
   Mi się podoba. Czasami trzeba łamać przyjęte normy. Nie mówię, że drapacz chmur powinien stać w każdej dolinie, ale jeden, czemu nie? Największym jego minusem będzie wygląd wieczorami, przy zapalonych światłach. W dzień ładnie się będzie komponować z otaczającymi szczytami.

  •  

   @krootki: A ja uważam odwrotnie, że to genialny pomysł. Aby zapewnić taką ilość miejsc jak ten hotel dla turystów trzeba by pewnie zniszczyć ładnych kilkanaście hektarów pięknych terenów gdyby budować zwykłe małe hoteliki.

  •  

   @thinker: Na jedno wychodzi - naturalnych, dziewiczych terenów nie zniszczą budowy, to zniszczą je masy turystów.

  •  

   @krootki: ale biadolisz, dzizas..
   Chyba po prostu nie widziałeś alp i możliwości tych terenów.
   Tam jest od zasrania świetnych klimatycznych miejscówek, wioseczek, krajobrazów itd itp. mnóstwo mnóstwo mnóstwo.
   Nawet jakby z 10 takich wieżowców postawili, to nie zburzyłoby to żadnego terenu czy krajobrazu.

   Dla mnie to właśnie ciekawy eksperyment i właściwie najlepszy z tej listy.
   Super jak wśród gór będzie stała jakaś nowoczesna struktura. Coś innego niż te zwykłe klocki w mieście.

 •  

  Zostawiłem telefon w samochodzie... szybko tylko zejdę po niego na dół, a ty w tym czasie posprzątaj, zrób coś na kolację i pościel łóżko.

 •  

  najwyższe budynki świata powstaną w afryce, w arabii saudyjskiej, w chinach, jeden w USA i jeden w szwajcarii (całe 380m!!). Europa zdycha.

  •  

   @wetnosekoala: nie, Europa nie ma kompleksów i nie stawia budynku mającego 1000m dla samego faktu budowy takiego czegoś. Jeśli masz miejsce wszerz to budujesz wszerz - proste kolego. To, że Arabom odwaliło to ich sprawa ;)

  •  

   @mwmichal: otóż mylisz się, im bardziej znaczące miasto tym wyższe budynki się stawia w centrum bo płaci się od cholery za m^2, dlatego żeby upchać jak największą powierzchnię biurową na jak najmniejszej powierzchni płaskiej trzeba piąć się w górę.

  •  

   @wetnosekoala: ale oni tam mieli w centrum dużo miejsca bo sami wybrali jak duże będzie centrum - wydarli pustyni kawałek ziemi i tyle :). Arabskie miasta są efektowne - tego nie neguję, ale są budowane bezsensownie - szereg drapaczy chmur a za nimi pustynia.

  •  

   @wetnosekoala: naprawdę? to ciekawe.
   Myślisz ze w Dubaju robią mieszkalne wyspy albo stawiają Burj Khalifa bo tam jest tak drogi metraż z braku miejsca?
   Weź no zerknij na mapę i zobacz jak daleko od Burj Khalifa jest pustynia po horyzont.

 •  

  To raczej świadczy o tym, że oni nie maja specjalnie pomysłu jak tę kase sensownie wydać. Czy jest jakas znana globalna arabska firma np. farmaceutyczna, która tworzy nowe leki? Albo jakies nowe technologie? Buduje samochody, samoloty ? Lata w kosmos?

  Nieee, lepiej postawić coś "dłuższego" i przyszpanować przed szejkiem z sąsiedztwa ;)

 •  

  napisac o nastepcy najwyzszego budynku swiata (ostatnia pozycja) i nie podac jego wysokosci. super rzetelnosc bulwo

 •  

  Uwielbiam takie futurystyczne projekty (ʘ‿ʘ)

 •  

  @Conowegopl: W ostatnim budynku nie ma informacji w jakim kraju stanie Kingdom Tower, a to raczej istotne ;). Jak widać w komentarzach, jest błędnie to interpretowane, że znów Dubaj.

 •  

  Na 10 najwyższych wieżowców w Europie 6 znajduje się w Rosji (Moskwa, Sankt Petersburg), 2 w Niemczech (Frankfurt nad Menem), 1 w UK (Londyn) i 1 w Turcji (Stambuł).

  Z czego najwyższy zajmuje dopiero 42 miejsce(!) na świecie.

  •  

   Na 10 najwyższych wieżowców w Europie 6 znajduje się w Rosji (Moskwa, Sankt Petersburg), 2 w Niemczech (Frankfurt nad Menem), 1 w UK (Londyn) i 1 w Turcji (Stambuł).

   Z czego najwyższy zajmuje dopiero 42 miejsce(!) na świecie.

   @Manny_Ribera: Nawet po tym zestawieniu widać jak bezsensowne jest porównywanie wysokości budynków skoro dużo biedniejsza Rosja od Niemiec i UK ma od nich 2 razy więcej wieżowców.

 •  

  Nigdy nie słyszałem o Kingdom City i nie mam pojęcia, gdzie to jest.
  Oczywiście, po zerknięciu w GM już wiem...

 •  

  Temat bez sensu, to jak zrobić listę najlepszych naukowców, którzy dopiero co mają się urodzić.

 •  

  Zbudują tę piramidę w Egipcie i ściągną na siebie gniew bogów z kosmosu

 •  

  w jakiej budowie jak nawet fundamenty nie zalane !!! to tylko wizje .....

 •  

  Szkoda tylko, ze kingdom tower będzie można zobaczyć tylko na zdjęciach, bo do Saudi wjazdu nie ma. Burj khalifa zostanie jeszcze długo najsłynniejszym budynkiem, chociażby z tego względu, ze bez problemu można wjechać do kraju.

Dodany przez:

avatar WesolyMorswin dołączył
235 wykopali 7 zakopali 25.1 tys. wyświetleń