•  

  @PasozytZawadiaka, informacja nieprawdziwa bo...?

 •  

  Nie widziałem, nie znam, nie moje rejony.
  Wykopałem, życzę powodzenia, współczuję.

 •  

  Nie rozumiem dlaczego dla wielu ludzi proste kliknięcie "wykop" jest takim problemem. Nawet jeśli twarz zaginionego zapamięta jeden na tysiąc, to i tak zwiększa szanse na odnalezienie. Rodziny tych ludzi nie oczekują od Was pieniędzy a jedynie jednego prostego kliknięcia. To tak dużo?

 •  

  wygląda na dobrego człowieka, taki co to rozbawi i sypnie jakąś życiową mądrością. Strasznie jestem smutny jak słysze że ktoś zaginął, to musi być okropne dla rodziny. Zawsze zostaje to pytanie co się stało z tą osobą

 •  

  Przypomina mi się jak u mnie w mieście zaginął niepełnosprawny w styczniu. Znaleziono go kilka miesięcy później kiedy śnieg stopniał... 30 metrów obok ośrodka w którym przebywał.

 •  

  Dobra, na wstępnie współczuje rodzinie, współczuje przyjaciołom, współczuje poszukiwanemu jeżeli stało mu sie (odpukać!) coś złego i ogólnie to chciałbym żeby ludzie nie ginęli jak skarpetki w praniu i żeby nasz świat był piękny.

  A teraz tak trochę mniej przyjemnie. W Polsce mieszka ok 38 milionów ludzi. Naprawdę, szansa na to że trafię na tego starszego Pana w autobusie, w moim mieście oddalonym o jakieś 600km od Pszczyny, jest mikroskopijna. Szansa na to, że zapamiętam go ze zdjęcia, jest praktycznie zerowa. Nie oszukujmy się, ludzie mają swoje problemy, przypadkowy wykopowicz nie zacznie o północy szukać tego człowieka, zwłaszcza jeżeli tak jak ja mieszka na drugim krańcu Polski., a rano w drodze do roboty też pewnie mało który spamięta żeby zwracać uwagę na człowieka o takim wyglądzie.
  Po za tym ten mężczyzna nawet z opisu jest dla mnie całkowicie obcy, skoro nie wiadomo po co i dokąd wyszedł, to moim zdaniem po pierwsze powinno się ustalić informacje z każdego możliwego źródła, żeby dać chociaż ludziom namiar gdzie jest najbardziej prawdopodobne tego Pana spotkać (czy ma gdzieś rodzinę, czy jest na coś chory). Z tego co wiem na tą chwilę jedyna hipoteza jaka mi przychodzi do głowy to że 82-letni Pan zasłabł i możliwe że leży przy jakiejś drodze w okolicy. Oczywiście nie mogę też wykluczyć czy go ktoś nie porwał, czy nie wyjechał za granice, ale zwyczajnie nie mam na to dowodów żeby wysunięte przeze mnie przypuszczenia były realne. Więc z całym szacunkiem dla wszystkich którzy chcą pomóc, ale skoro wykop.pl jest portalem ogólnopolskim, to myślę że na początku powinno się poszukać zaginionego w najbliższej okolicy, ustalić chociażby jakikolwiek trop mogący naprowadzić ludzi z innych części Polski, a dopiero potem wysyłać taką informacje w "świat". Na tą chwilę możliwość odnalezienia tego człowieka przez przypadkową osobę spoza regionu zamieszkania poszukiwanego jest niewielka.

  Oczywiście moje słowa to także wielka hipokryzja, gdyby u mnie ktoś zaginął to sam starałbym się go odnaleźć jak najszybciej i panikowałbym, ale wszystko to napisałem w dobrej wierze. Życzę powodzenia.

  •  

   @KapitanKompot:
   W Polsce mieszka ok 38 milionów ludzi. Naprawdę, szansa na to że trafię na tego starszego Pana w autobusie, w moim mieście oddalonym o jakieś 600km od Pszczyny, jest mikroskopijna. Szansa na to, że zapamiętam go ze zdjęcia, jest praktycznie zerowa.

   Niech nie myśli, że wykop jest tylko dla niego.
   Niech nie czyta jak nie chce!!
   Niech nie dyskutuje, bo krzykacz aferant tylko

  •  

   @KapitanKompot: Przestałam czytać po kilku zdaniach. Już mowię dlaczego. Zdziwiłbyś się do ilu odnalezień przyczyniają się informatorzy, tzn. osoby, które rozpoznały gdzieś zaginionego. Ja wiem, dla Ciebie to niewyobrażalne, jak ktoś zajęty własnymi sprawami może rozpoznać człowieka z plakatu, a jednak.

   Doczytalam "powinno się poszukać w okolicy", "ustalić, czy jest na coś chory", "szansa na znalezienie poza rejonem jest niewielka" - ja p#%%@@?ę. Nie wiesz nic o sprawie (nawet o tym jak funkcjonują media społecznościowe lol), wiedza o zagadnieniu też zerowa, więc zrób wszystkim przysługę i nic już nie mów, bo tylk dezinformujesz.

Dodany przez:

avatar qtaz dołączyła
515 wykopali 42 zakopali 4.6 tys. wyświetleń