•  

  Spadek o jedną piątą to chyba niewiele. Też nieraz szedłem chory do roboty, żeby mi nie zaj!!!li 20%

 •  

  Należy się zastanowić, czy nieuczciwi ludzie powinni pełnić służbę w Policji.

  •  

   @zpr72657: Przecież do policji idą ludzie którzy nic nie umiom.

  •  

   @zpr72657: Nad czym się zastanawiać? Nie powinni. Ale jak to ocenisz?

  •  

   @zyczliwysasiad: "umiom" - jaki masz stopień?

  •  

   @pan_alternator: młodszy podszyszkownik, ale bede awansował

  •  

   @zyczliwysasiad: "nieumiejom"

   Pozdrawiam. Komendant.

  •  

   Przecież do policji idą ludzie którzy nic nie umiom.

   @zyczliwysasiad: No, nie do końca... Są regiony, gdzie praca w Policji jest naprawdę czymś atrakcyjnym - raz, że pewna i trzeba się skompromitować na mocno, żeby wylecieć, szybsza emerytura, kasa nieduża, ale zawsze na czas itd. To do ludzi trafia.

  •  

   @zpr72657: Nie zapomnij, że najpierw zwolnienia L4 wystawia elyta (zapewne za darmo) czyli lekarze. A potem czepiaj się mundurowych, którzy nic nie umiom.
   Ale fakt faktem, dobrze że weszło 80% bo trochę ukróciło to patologię z jednej strony.
   Bo elyta ma się dobrze i krzywdy sobie nie da zrobić.

  •  

   Nie zapomnij, że najpierw zwolnienia L4 wystawia elyta (zapewne za darmo) czyli lekarze. A potem czepiaj się mundurowych, którzy nic nie umiom.

   @tosemja: chorobowe powinno się brać kiedy jest się chorym i tyle dni, ile zaleca lekarz. Kiedy ktoś "załatwia" sobie chorobowe, żeby siedzieć w domu i dostawać za to pieniądze, to jest zwykłe oszustwo. Lekarz nie ma tutaj nic do rzeczy.

  •  

   @zpr72657: A kto wypisuje zwolnienie jak nie lekarz,ktory czesto wypisuje tyle ile pacjet chce.

  •  

   @zpr72657: Tak masz rację, nie ma lekarzy, którzy biorą w łapę za L4.
   Masz całkowitą rację.

  •  

   tyle ile pacjet chce.

   @9re9or: dokładnie pokazujesz w czym jest problem. To jest bardzo smutne, mówię serio. Dla ciebie normalnym jest, że jeśli pracownik ma możliwość oszukać swojego pracodawcę, to zrobi to, a jedynym sposobem aby temu zapobiegać jest kontrolować, regulować i karać. I dokładnie tak samo myśli nasze państwo. Polak bez bata nad głową głupieje, jeśli ma okazję coś ukraść, to kradnie, jeśli ma okazję być nieuczciwym, to się staje i nawet nie będzie specjalnie potępiany przez innych.

   > Tak masz rację, nie ma lekarzy, którzy biorą w łapę za L4.

   @tosemja: podobne myślenie co kolega wyżej. To, że lekarz również postępuje nieetycznie, to jest inna sprawa, ale nie zwalnia to z odpowiedzialności pacjenta. To pacjent w tym momencie oszukuje swojego pracodawcę. Ja też chodzę do lekarza i nigdy nie wymuszałem L4 i jakoś k?$?a żyje i mam się dobrze i to nie jest zasługa lekarza że jestem uczciwy, tylko moja własna.

   Wiele jest prawdy w powiedzeniu, że Polacy jeszcze nie dorośli do wolności. Bo wolność to nie tylko przywileje, ale przede wszystkim duża odpowiedzialność i samoświadomość. To jest jak z dzieckiem i dorosłym. Dorosły może robić co chce, ale wie że wiąże się to z konsekwencjami i odpowiedzialnością. Dziecko robi to na co mu rodzic pozwala, jak rodzic puści dziecko samopas, to ono zrobi coś głupiego, a nawet sobie zaszkodzi, bo jest jeszcze niedojrzałe do podejmowania własnych wyborów.

  •  

   Należy się zastanowić, czy nieuczciwi ludzie powinni pełnić służbę w Policji.

   @zpr72657: Oraz pracować jako lekarze.

  •  

   @smutnyAndrzej: i znowu to samo, mam wrażenie że chcecie zwalić winę na lekarzy. Bo to że człowiek bierze lewe chorobowe to według was bardziej wina lekarza, które je wypisał, niż tego który je zlecił wypisać. Potem się dziwicie, że państwo kontroluje i karze, przecież sami tego oczekujecie. Oczekujecie, że lekarz będzie kontrolowany i karany, wtedy rozwiąże się problem lewych zwolnień. Ale nie dostrzegacie, że problemem nie jest tutaj lekarz, tylko ten któremu to zwolnienie służy. Mentalność niewolnika, Pan mnie nie przypilnował, więc oszukałem.

  •  

   @zpr72657: A jeśli lekarz za wystawione zwolnienie dostaje od pacjenta kasę, to takie zwolnienie służy już nie tylko pacjentowi ale także lekarzowi. Lekarze nie są w tym procederze bez winy a próba ich wybielania z jaką mamy do czynienia w twoim przypadku sugeruje iż możesz być osobą zainteresowaną w zamieceniu sprawy pod dywan.

  •  

   @smutnyAndrzej: owszem i pisałem o tym wyżej, lekarz postępuje nieetycznie, a w przypadku kiedy czerpie z tego korzyść majątkową, dodatkowo łamie prawo. Ale nadal prowodyrem jest pacjent, a nie lekarz. Bo to pacjent przychodzi do lekarza i daje mu w łapę. Przecież to jest logiczne i łańcuch wydarzeń jest od pacjenta do lekarza, a nie na odwrót.

  •  

   @zpr72657: Tyle że to nie umniejsza winy lekarza.

  •  

   @smutnyAndrzej: nie umniejszam, wskazuje tylko następstwo wypadków. Jeśli pacjenci nie będą oszukiwać, to nie ma sprawy i nie ma roli przekupnego lekarza. Jeśli lekarze przestaną brać w łapę, to wcale nie oznacza rozwiązania problemu, bo pacjent chcąc nadal oszukiwać znajdzie inny sposób, chociażby zasymuluje chorobę, albo podrobi zwolnienie.

  •  

   @zpr72657: Samo następstwo wypadków równie dobrze można odwrócić a nawet bardzo uprościć. Jeśli lekarze nie będą wypisywać lewych zwolnień, to ich zwyczajnie nie będzie.

  •  

   @smutnyAndrzej: czytasz w ogóle co ja piszę? Nadal będą lewe zwolnienia, chociażby podrobione, albo zwolnienia wypisane na chorobę, którą pacjent zasymulował u lekarza, a której wcale nie ma.

  •  

   @zpr72657: Czytam i w żaden sposób nie akceptuję.

  •  

   @smutnyAndrzej: nie akceptujesz czy nie rozumiesz? Bo tutaj nie ma nic do akceptowania, jak ktoś chce oszukać to zawsze znajdzie sposób. A podrobione zwolnienia to nie jest nowość, symulowanie choroby także.

  •  

   @zpr72657: Nie akceptuję tak pokrętnej próby wytłumaczenia lekarzy biorących udział w procederze za co powini być karani. A co ze świadomie wypisywanymi przez lekarzy zwolnieniami w zamian zo otrzymane od pacjentów pieniądze, bo takie stanowią większość, a nie te podrabiane na które starasz się odwrócić uwagę?

  •  

   @smutnyAndrzej: to że już o tym pisałem. A podrabianych zwolnień nie ma wiele, a może wcale, bo obecnie łatwiej dać łapówkę. Ale gdyby nagle cudownie wszyscy lekarze stali się uczciwi (albo wprowadzono mega kontrolę), to pacjenci będą oszukiwać innymi sposobami. Jeśli zaś pacjenci staliby się uczciwi, to problem mamy rozwiązany.

  •  

   @zpr72657: A gdyby lekarze stali się nagle uczciwi, to już byłby prawdziwy cud.

 •  

  A mówią, że nie można ustawami rozwiązać problemów takich jak zdrowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Zabrali 100 procent za l4. Ok fajnie. Bo to jest fair wobec ludzi pracujacych na etatach prywatnych. to dlaczego skoro mundurowka rowna do zusowcow, nie da im nikt tego co ma zusowka? Dodatkowo platne swieta nadgodziny i noce? Bo to normalny pracownik ma. A mundurowy juz nie. Jak ma byc sprawiedliwie to niech bedzie a nie takie pierdzielenie...

  •  

   @Frizzt: Przecież to większość decyduje o wszystkim. Co, demokracja już nie taka fajna? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @Frizzt: a dlaczego zusowka nie ma trzynastek, wczasów pod gruszą i podobnego socjalsa co mundurowi? O odprawach i wieku emerytalnym nie wspomnę.

  •  

   @Supaplex: takie rzeczy moze dac Ci pracodawca, nie widze problemu. A ze nie daje, to widac wybor pracodawcy. Swoja droga, widzisz 60letniego kolesia przeprowadzajacego interwencje wobec grupy sebixow albo prowadzacego poscig radiowozem? Pozatym wcale nie uzdrowilo, ludzie jak laza tak laza na te l4, bo sa ubezpieczenia od l4 w cenie 10 zl miesiecznie. Jedyna roznica w tym ze teraz parcham jak glupi i sam nie pojde bo inny debil na mnie nakaszlal przez cay dzien zamiat sie wykurowac i za moment dzieciaka zaraze wlasnego. To jest to "Cudowne uzdrowienie" @Noct: to nie ma nic wspolnego z demokracja. Gdyby bylo to demokratycznie to by to wygladalo na rowni. Jakim prawem mozna karac drugiego czlowieka za respektowanie i wymuszanie ustalonego prawa przez wiekszosc? Przeciez taka jest charakterystyka pracy. Wygląd kodeksu wykroczen i karnego jak i ustaw szczegolowych nie jest wina policjanta tylko ustawodawcow.

  •  

   @Frizzt: a dlaczego policjantom nie jest odbijana kasa z pensji na zus jak zusowcom?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Supaplex:
   To juz zalezy od pracodawcy co masz.

  •  

   @Frizzt: Wnoszę z wypowiedzi, że sam jesteś policjantem, stąd nie dziwi oburzenie, że ci coś zabrali. Otóż podpowiem: nikt ci ne każe pracować w policji do usranej śmierci i w wieku 60 lat gonić za przestępcami.

  •  

   @Smiechol: w porzadku ale to l4 bylo po to zeby policjant nie charchal na ludzi tylko poszedl do domu jak ktos byl chory. Kto kombinowal to kombinuje dalej a jak zawsze uczciwy ma po uszach.

  •  

   @desygnat: bo to inny system placowy calkowicie i nie ma znaku rownosci miedzy nimi. L4 100procent zdziwie cie nie zostaje w kasie budzetu panstwa ktory wbrew powszechnej opinii jest niby obywateli. Ten hajs zostaje w policji i dostaja go podp%%@#?@acze i ci co najwiecej mandatow naprzynosza.

  •  

   @Frizzt: W każdej pracy L4 właśnie po to jest. Nie rozumiem dlaczego tutaj policjanci mieli by być lepsi od reszty społeczeństwa.

  •  

   @Smiechol: no masz tez racje nikt mi nie bedzie kazal a moze bede musial? Bedzie to skuteczne tak bardzo jak ochroniarz na parkingu supermarketu. A i policjant w polsce ma bron palna. Ciezko zabrac takiej w tej sytuacji nie bedzie.

  •  

   @Smiechol: no po to jest ale nie porownuj tych dwoch systemow bo na tym nie ma rownosci nie bylo i nie bedzie bo to nie jest praca zarobkowa dla kogos (poza urzedami wojewodzkimi - mandaty) tylko praca porzadkowa nie wypracowujaca dochodu

  •  

   @Frizzt:

   Pozatym wcale nie uzdrowilo, ludzie jak laza tak laza na te l4, bo sa ubezpieczenia od l4 w cenie 10 zl miesiecznie. Jedyna roznica w tym ze teraz parcham jak glupi i sam nie pojde bo inny debil na mnie nakaszlal przez cay dzien zamiat sie wykurowac i za moment dzieciaka zaraze wlasnego.

   normalnie jak w każdej innej robocie

   Dodatkowo platne swieta nadgodziny i noce? Bo to normalny pracownik ma.

   nie mam.

  •  

   @feroze_adrien: to powinienes miec bo tak byc powinno dla normalnego systemu placiwego. To Ci przysluguje.

 •  

  I bardzo dobrze, prawo powinno być jedno dla wszystkich.

 •  

  Powinni płacić zasiłek ... Tak zasiłek - taki jak dla bezrobotnych. Od czwartego dnia "choroby". Gwarantuje dalszy spadek "zachorowań".

 •  

  Zamiast leczyć choróbsko w domu przez powiedzmy 3 dni, teraz jeżdżą po mieście w ciepłym radiowozie nie wychylając z niego nosa przez tydzień-dwa aż nie wyzdrowieją w robocie, przy okazji zarażając wszystkich w koło ;)

 •  

  Quo Vadis wykop? To duplikat.
  A tak pisząc w temacie - podobno nie da się ustawą czegoś znieść, a tymczasem ustawą udało się zmniejszyć zachorowalność policji. Czekam na ustawę znoszącą ubóstwo!

 •  

  Brawo! Jakbyśmy zabrali mundurowym 100% pensji na L-4 to pewnie "uzdrowilibyśmy" ich ostatecznie?

 •  

  Aż się ciśnie na usta - "A nie mówiliśmy?"

  •  

   @Jotgie: masz szanse spotkac dzieki temu kaszlacego na ciebie policjanta w trakcie interwencji. Super. Jest ubezpieczenie l4 100 procent platne 10 zl miesiecznie. Kto kombinowal ten bedzie kombinowac dalej i zadne l4 mu nie przeszkodzi. Kasa tez nie zostaje w budzecie tylko jest przesuwana do funduszu nagrodowego i dostaja ja nie ci co zastepuja fizycznie tylko ci co natrzepia najwiecej mandatów. I komendanci.

  •  

   @Frizzt:

   masz szanse spotkac dzieki temu kaszlacego na ciebie policjanta w trakcie interwencji

   dzięki temu wchodzę do sklepu, same kaszlące ekspedientki, kierowca autobusu jeździ wężykiem od ciągłego kasłania, robotnicy przy drodze nie mogą krzywo kostki położyć, bo ich grypa zarzuca, strach pomyśleć co będzie jak do roboty dotrę..

  •  

   @Frizzt: Ale wtedy policjant zyskuje dodatkową przewagę nad przestepcą, może go zakichać na śmierć.

   Kwestię czy L4 100% w tych służbach to patologia można łatwo zweryfikować patrząc na statystki w stosunku do średniej z innych branż.

   Gx

  •  

   @Frizzt: Nie miałem, nie mam i nie mam zamiaru mieć nic wspólnego z policjantami. W życiu zapłaciłem dwa mandaty i to wszystko. Jeżeli ktoś jest chory to czy dostanie 100% czy 80% to w trosce o swoje zdrowie i tak pójdzie na zwolnienie. 25%-towy spadek jednoznacznie daje do zrozumienia, że zwolnienia były nadużywane! A w budżetówce kasa nie może być "przesuwana" jak to sobie piszesz!

  •  

   @Jotgie: Ale jest przesuwana a w mediach gównoburza i to jak dobrze ze policjantom dojeba.no.

  •  

   @Frizzt: Taka sama, jak o rosyjskich motocyklistach! Jakby 50 osób na morach mogło obalić demokrację w PL!

  •  

   @Jotgie: dokladnie. To tak jakby za granica komus przeszkadzalo ze ktos lubi jkm. Takie sa ich poglady i sa dumni ze swojego przywodcy. Maja takie kurde, prawo moim zdaniem i nikomu nic do tego.

 •  

  Uzdrowieni jak cygan pod kościołem mariackim.

 •  

  @zpr72657: @abc1112: @Jotgie: @smaky78: @maciejkaczkowski: nie chcę wyłapywać wszystkich nie znających tematu - wasza grupka wystarczy.... z tego co wiem to po prostu policjanci albo chorzy do pracy teraz przychodzą, a na zabiegi wykorzystują urlopy... to wg was jest normalne?

  •  

   @Emill: To jest "normalne" w każdej normalnej prywatnej firmie, dlaczego oni mają mieć lepiej?

  •  

   @optivum: dobrze mówisz, "prywatnej" firmie, a służby to nie jest prywata, tylko robota dla państwa. Cywil nie jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo kraju, działa na prywatnym rynku i dlatego negocjuje sobie warunki jak mu odpowiadają. Nie porównuj policji czy straży pożarnej do gównoroboty w korpo, bo to jest zupełnie inna bajka. Poza tym - skoro uważasz, że mundurówka ma takie atrakcyjne warunki pracy i wynagradzenie, to dlaczego sam się w niej nie zatrudnisz? Wtedy też byś miał takie "mega wysokie" zarobki.

   niech nikt nie oczekuje, że w policji czy gdziekolwiek będą pracowali kompetentni ludzie i wam pomogą, skoro mają narażać swoją dupę za 2 tysiące złotych. Nikt kto ma olej w głowie i jakiś fach w ręku nie podejmie takiej pracy.

  •  

   @optivum: tak jak powiedział @terwer358... poza tym, u nich w robocie wp?!!!## też o wiele łatwiej można dostać, odpowiedzialność jest o wiele większa, stres o wiele większy i jesteś dyspozycyjny 24/dobę - nawet jak tego dnia nie masz zaplanowanej służby to mogą ci zadzwonić i masz być kogoś zastąpić, bo nadgodziny to norma - ułóż sobie życie w taki sposób, gdy żona i dziecko nie zawsze może na ciebie liczyć... m.in. dlatego tak wiele małżeństw kończy się rozwodami (ale to już inny temat)...

  •  

   @terwer358: @Emill: Ta, żółnierz na pewno dostanie wp?!%!#!, chyba jak po pijaku będzie do bazy wracał. Stary, ja nie mówie o korpo - mówie o budowlańcach, nauczycielach, ochroniarzach, lekarzach, sprzedawcach - o wszystkich, którzy mają 80%.

  •  

   @optivum: jaki żołnierz? piłeś coś już dzisiaj?
   mówię, że policjant ma bardziej przej!#!ne w pracy i po pracy niż każdy inny zawód, dlatego zrozumiałe są pewne przywileje jakie policjanci posiadają.

 •  

  no ale jak to, normalna ustawa która coś poprawia? przecież to niemożliwe, rządzą nami ludzie którzy chcą zniszyć ten kraj, po co mieliby wprowadzać taką ustawę?

Dodany przez:

avatar s...j dołączyła
545 wykopali 23 zakopali 6.6 tys. wyświetleń