•  

  pokaż komentarz

  Spadek o jedną piątą to chyba niewiele. Też nieraz szedłem chory do roboty, żeby mi nie zaj!!!li 20%

 •  

  pokaż komentarz

  Należy się zastanowić, czy nieuczciwi ludzie powinni pełnić służbę w Policji.

  •  

   pokaż komentarz

   @zpr72657: Przecież do policji idą ludzie którzy nic nie umiom.

  •  

   pokaż komentarz

   @zpr72657: Nad czym się zastanawiać? Nie powinni. Ale jak to ocenisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @zyczliwysasiad: "umiom" - jaki masz stopień?

  •  

   pokaż komentarz

   @pan_alternator: młodszy podszyszkownik, ale bede awansował

  •  

   pokaż komentarz

   @zyczliwysasiad: "nieumiejom"

   Pozdrawiam. Komendant.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież do policji idą ludzie którzy nic nie umiom.

   @zyczliwysasiad: No, nie do końca... Są regiony, gdzie praca w Policji jest naprawdę czymś atrakcyjnym - raz, że pewna i trzeba się skompromitować na mocno, żeby wylecieć, szybsza emerytura, kasa nieduża, ale zawsze na czas itd. To do ludzi trafia.

  •  

   pokaż komentarz

   @zpr72657: Nie zapomnij, że najpierw zwolnienia L4 wystawia elyta (zapewne za darmo) czyli lekarze. A potem czepiaj się mundurowych, którzy nic nie umiom.
   Ale fakt faktem, dobrze że weszło 80% bo trochę ukróciło to patologię z jednej strony.
   Bo elyta ma się dobrze i krzywdy sobie nie da zrobić.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie zapomnij, że najpierw zwolnienia L4 wystawia elyta (zapewne za darmo) czyli lekarze. A potem czepiaj się mundurowych, którzy nic nie umiom.

   @tosemja: chorobowe powinno się brać kiedy jest się chorym i tyle dni, ile zaleca lekarz. Kiedy ktoś "załatwia" sobie chorobowe, żeby siedzieć w domu i dostawać za to pieniądze, to jest zwykłe oszustwo. Lekarz nie ma tutaj nic do rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @zpr72657: A kto wypisuje zwolnienie jak nie lekarz,ktory czesto wypisuje tyle ile pacjet chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @zpr72657: Tak masz rację, nie ma lekarzy, którzy biorą w łapę za L4.
   Masz całkowitą rację.

  •  

   pokaż komentarz

   tyle ile pacjet chce.

   @9re9or: dokładnie pokazujesz w czym jest problem. To jest bardzo smutne, mówię serio. Dla ciebie normalnym jest, że jeśli pracownik ma możliwość oszukać swojego pracodawcę, to zrobi to, a jedynym sposobem aby temu zapobiegać jest kontrolować, regulować i karać. I dokładnie tak samo myśli nasze państwo. Polak bez bata nad głową głupieje, jeśli ma okazję coś ukraść, to kradnie, jeśli ma okazję być nieuczciwym, to się staje i nawet nie będzie specjalnie potępiany przez innych.

   > Tak masz rację, nie ma lekarzy, którzy biorą w łapę za L4.

   @tosemja: podobne myślenie co kolega wyżej. To, że lekarz również postępuje nieetycznie, to jest inna sprawa, ale nie zwalnia to z odpowiedzialności pacjenta. To pacjent w tym momencie oszukuje swojego pracodawcę. Ja też chodzę do lekarza i nigdy nie wymuszałem L4 i jakoś k?$?a żyje i mam się dobrze i to nie jest zasługa lekarza że jestem uczciwy, tylko moja własna.

   Wiele jest prawdy w powiedzeniu, że Polacy jeszcze nie dorośli do wolności. Bo wolność to nie tylko przywileje, ale przede wszystkim duża odpowiedzialność i samoświadomość. To jest jak z dzieckiem i dorosłym. Dorosły może robić co chce, ale wie że wiąże się to z konsekwencjami i odpowiedzialnością. Dziecko robi to na co mu rodzic pozwala, jak rodzic puści dziecko samopas, to ono zrobi coś głupiego, a nawet sobie zaszkodzi, bo jest jeszcze niedojrzałe do podejmowania własnych wyborów.

  •  

   pokaż komentarz

   Należy się zastanowić, czy nieuczciwi ludzie powinni pełnić służbę w Policji.

   @zpr72657: Oraz pracować jako lekarze.

  •  

   pokaż komentarz

   @smutnyAndrzej: i znowu to samo, mam wrażenie że chcecie zwalić winę na lekarzy. Bo to że człowiek bierze lewe chorobowe to według was bardziej wina lekarza, które je wypisał, niż tego który je zlecił wypisać. Potem się dziwicie, że państwo kontroluje i karze, przecież sami tego oczekujecie. Oczekujecie, że lekarz będzie kontrolowany i karany, wtedy rozwiąże się problem lewych zwolnień. Ale nie dostrzegacie, że problemem nie jest tutaj lekarz, tylko ten któremu to zwolnienie służy. Mentalność niewolnika, Pan mnie nie przypilnował, więc oszukałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @zpr72657: A jeśli lekarz za wystawione zwolnienie dostaje od pacjenta kasę, to takie zwolnienie służy już nie tylko pacjentowi ale także lekarzowi. Lekarze nie są w tym procederze bez winy a próba ich wybielania z jaką mamy do czynienia w twoim przypadku sugeruje iż możesz być osobą zainteresowaną w zamieceniu sprawy pod dywan.

  •  

   pokaż komentarz

   @smutnyAndrzej: owszem i pisałem o tym wyżej, lekarz postępuje nieetycznie, a w przypadku kiedy czerpie z tego korzyść majątkową, dodatkowo łamie prawo. Ale nadal prowodyrem jest pacjent, a nie lekarz. Bo to pacjent przychodzi do lekarza i daje mu w łapę. Przecież to jest logiczne i łańcuch wydarzeń jest od pacjenta do lekarza, a nie na odwrót.

  •  

   pokaż komentarz

   @zpr72657: Tyle że to nie umniejsza winy lekarza.

  •  

   pokaż komentarz

   @smutnyAndrzej: nie umniejszam, wskazuje tylko następstwo wypadków. Jeśli pacjenci nie będą oszukiwać, to nie ma sprawy i nie ma roli przekupnego lekarza. Jeśli lekarze przestaną brać w łapę, to wcale nie oznacza rozwiązania problemu, bo pacjent chcąc nadal oszukiwać znajdzie inny sposób, chociażby zasymuluje chorobę, albo podrobi zwolnienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @zpr72657: Samo następstwo wypadków równie dobrze można odwrócić a nawet bardzo uprościć. Jeśli lekarze nie będą wypisywać lewych zwolnień, to ich zwyczajnie nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @smutnyAndrzej: czytasz w ogóle co ja piszę? Nadal będą lewe zwolnienia, chociażby podrobione, albo zwolnienia wypisane na chorobę, którą pacjent zasymulował u lekarza, a której wcale nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @zpr72657: Czytam i w żaden sposób nie akceptuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @smutnyAndrzej: nie akceptujesz czy nie rozumiesz? Bo tutaj nie ma nic do akceptowania, jak ktoś chce oszukać to zawsze znajdzie sposób. A podrobione zwolnienia to nie jest nowość, symulowanie choroby także.

  •  

   pokaż komentarz

   @zpr72657: Nie akceptuję tak pokrętnej próby wytłumaczenia lekarzy biorących udział w procederze za co powini być karani. A co ze świadomie wypisywanymi przez lekarzy zwolnieniami w zamian zo otrzymane od pacjentów pieniądze, bo takie stanowią większość, a nie te podrabiane na które starasz się odwrócić uwagę?

  •  

   pokaż komentarz

   @smutnyAndrzej: to że już o tym pisałem. A podrabianych zwolnień nie ma wiele, a może wcale, bo obecnie łatwiej dać łapówkę. Ale gdyby nagle cudownie wszyscy lekarze stali się uczciwi (albo wprowadzono mega kontrolę), to pacjenci będą oszukiwać innymi sposobami. Jeśli zaś pacjenci staliby się uczciwi, to problem mamy rozwiązany.

  •  

   pokaż komentarz

   @zpr72657: A gdyby lekarze stali się nagle uczciwi, to już byłby prawdziwy cud.

 •  

  pokaż komentarz

  A mówią, że nie można ustawami rozwiązać problemów takich jak zdrowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Zabrali 100 procent za l4. Ok fajnie. Bo to jest fair wobec ludzi pracujacych na etatach prywatnych. to dlaczego skoro mundurowka rowna do zusowcow, nie da im nikt tego co ma zusowka? Dodatkowo platne swieta nadgodziny i noce? Bo to normalny pracownik ma. A mundurowy juz nie. Jak ma byc sprawiedliwie to niech bedzie a nie takie pierdzielenie...

  •  

   pokaż komentarz

   @Frizzt: Przecież to większość decyduje o wszystkim. Co, demokracja już nie taka fajna? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Frizzt: a dlaczego zusowka nie ma trzynastek, wczasów pod gruszą i podobnego socjalsa co mundurowi? O odprawach i wieku emerytalnym nie wspomnę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Supaplex: takie rzeczy moze dac Ci pracodawca, nie widze problemu. A ze nie daje, to widac wybor pracodawcy. Swoja droga, widzisz 60letniego kolesia przeprowadzajacego interwencje wobec grupy sebixow albo prowadzacego poscig radiowozem? Pozatym wcale nie uzdrowilo, ludzie jak laza tak laza na te l4, bo sa ubezpieczenia od l4 w cenie 10 zl miesiecznie. Jedyna roznica w tym ze teraz parcham jak glupi i sam nie pojde bo inny debil na mnie nakaszlal przez cay dzien zamiat sie wykurowac i za moment dzieciaka zaraze wlasnego. To jest to "Cudowne uzdrowienie" @Noct: to nie ma nic wspolnego z demokracja. Gdyby bylo to demokratycznie to by to wygladalo na rowni. Jakim prawem mozna karac drugiego czlowieka za respektowanie i wymuszanie ustalonego prawa przez wiekszosc? Przeciez taka jest charakterystyka pracy. Wygląd kodeksu wykroczen i karnego jak i ustaw szczegolowych nie jest wina policjanta tylko ustawodawcow.

  •  

   pokaż komentarz

   @Frizzt: a dlaczego policjantom nie jest odbijana kasa z pensji na zus jak zusowcom?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Supaplex:
   To juz zalezy od pracodawcy co masz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Frizzt: Wnoszę z wypowiedzi, że sam jesteś policjantem, stąd nie dziwi oburzenie, że ci coś zabrali. Otóż podpowiem: nikt ci ne każe pracować w policji do usranej śmierci i w wieku 60 lat gonić za przestępcami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smiechol: w porzadku ale to l4 bylo po to zeby policjant nie charchal na ludzi tylko poszedl do domu jak ktos byl chory. Kto kombinowal to kombinuje dalej a jak zawsze uczciwy ma po uszach.

  •  

   pokaż komentarz

   @desygnat: bo to inny system placowy calkowicie i nie ma znaku rownosci miedzy nimi. L4 100procent zdziwie cie nie zostaje w kasie budzetu panstwa ktory wbrew powszechnej opinii jest niby obywateli. Ten hajs zostaje w policji i dostaja go podp%%@#?@acze i ci co najwiecej mandatow naprzynosza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Frizzt: W każdej pracy L4 właśnie po to jest. Nie rozumiem dlaczego tutaj policjanci mieli by być lepsi od reszty społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smiechol: no masz tez racje nikt mi nie bedzie kazal a moze bede musial? Bedzie to skuteczne tak bardzo jak ochroniarz na parkingu supermarketu. A i policjant w polsce ma bron palna. Ciezko zabrac takiej w tej sytuacji nie bedzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smiechol: no po to jest ale nie porownuj tych dwoch systemow bo na tym nie ma rownosci nie bylo i nie bedzie bo to nie jest praca zarobkowa dla kogos (poza urzedami wojewodzkimi - mandaty) tylko praca porzadkowa nie wypracowujaca dochodu

  •  

   pokaż komentarz

   @Frizzt:

   Pozatym wcale nie uzdrowilo, ludzie jak laza tak laza na te l4, bo sa ubezpieczenia od l4 w cenie 10 zl miesiecznie. Jedyna roznica w tym ze teraz parcham jak glupi i sam nie pojde bo inny debil na mnie nakaszlal przez cay dzien zamiat sie wykurowac i za moment dzieciaka zaraze wlasnego.

   normalnie jak w każdej innej robocie

   Dodatkowo platne swieta nadgodziny i noce? Bo to normalny pracownik ma.

   nie mam.

  •  

   pokaż komentarz

   @feroze_adrien: to powinienes miec bo tak byc powinno dla normalnego systemu placiwego. To Ci przysluguje.

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze, prawo powinno być jedno dla wszystkich.