•  

  I bardzo słusznie. Ale z jednym warunkiem - karę powinni płacić z własnych kieszeni posłowie PO i PSL, którzy byli odpowiedzialni za wdrożenie tej dyrektywy.

  •  

   @0001: przecież oni nie mają swoich pieniędzy tylko zabrane nam.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @0001: czytałeś w ogóle ten artykuł?

   projekt ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, wprowadzający zapisy dyrektywy do polskiego prawa, jest po pierwszym czytaniu w Sejmie i został przekazany do KE do notyfikacji
   ustawa utknęła w KE a nie u nas, zresztą jakbyś przeczytał dalej, tylko my i Słowenia zostaliśmy pozwani do TS, mimo tego że takie np. Niemcy też nie zaimplementowały tej dyrektywy. Tak więc bardziej wkurzeni powinniśmy być na unię niż naszych.

  •  

   @anonimowy_anonim: bo? oprócz otrzymywania dofinansowania do różnych projektów członkowie Unii mają też obowiązki. Coś za coś.

  •  

   @xkorzen: masz rację - dawanie dofinansowania nie jest bezinteresowne - Polska gospodarka już wystarczająco straciła na tej całej unii europejskiej, a mamy jeszcze płacić dodatkowe kary za jakieś bezsensowne regulacje?

  •  

   @anonimowy_anonim: chcącemu nie dzieje się krzywda. Było nie przystępować do UE. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   @anonimowy_anonim: Po pierwsze Polska jest grubo na plusie finansowo z Unią. Po drugie w większości przypadków unijne regulacje nie są takie bezsensowne jak się zgłębi temat.

  •  

   Po pierwsze Polska jest grubo na plusie finansowo z Unią.
   @Tremade: Potrzebne źródło.

  •  

   @zwirz: Raport MSZ na 10-lecie uczestnictwa Polski w UE
   Link: https://www.msz.gov.pl/resource/ad53955d-9e7c-4ac2-b37a-8fac68f8903c:JCR

   W szczególności odnoszę się do strony 143, cytat:

   Dziesięcioletni bilans transferów finansowych między Polską a UE jest więc dodatni i wynosi 61,4 mld euro. Wbrew obawom, wyrażanym przez niektórych przed wejściem Polski do UE, nie staliśmy się płatnikiem netto. Już od pierwszego roku członkostwa więcej otrzymywaliśmy ze wspólnej unijnej kasy, niż do niej wpłacaliśmy
   oraz

   Od 2011 r. do Polski trafia rocznie najwięcej środków unijnych wśród wszystkich krajów UE. Dla przykładu, Hiszpania, Francja i Niemcy, czyli kolejne państwa pod względem wielkości otrzymywanych środków, uzyskały w ostatnich latach minimum 1–2 mld euro rocznie mniej niż Polska.

   Dla leniwych zamieszczam screena strony, w stopce zamieszczone są źródła danych użytych w raporcie. Mocno nie rozumiem minusów, to są dane łatwe do wyszukania w Internecie.

   źródło: bilansUE.png

  •  

   @Tremade: Jakoś nie widzę, żeby ujęli w tym raporcie choćby koszty związane z dostosowaniem naszego prawa do dyrektyw UE.

  •  

   @zwirz: Nie rozumiem tego założenia, że te dyrektywy i ich wdrażanie to wyłącznie koszta, w dłuższej perspektywie są to duże oszczędności sektora publicznego i prywatnego, choćby ze względu na ich uniwersalność na terenie UE.

  •  

   @anonimowy_anonim: pozwoliła tuskowi w reklamie podać, że "nawet 300 mld euro" (-minus nasze własne składki do kolchozu) Polska dostanie, yhym... Unia niby dala, ale jak widać kasa próbuje wrócić do unii, nieważne jak. Ma wrócić.

  •  

   @Tremade: > Po pierwsze Polska jest grubo na plusie finansowo z Unią

   Bezrobotny też jest grubo na plusie dzięki zasiłkowi, ale jakoś mu nie zazdroszczę, bo traci szanse na rozwój zawodowy. Tak samo z Polską - kaska leci, ale jej wydatkowanie jest mocno nieefektywne, jak w każdym publicznym projekcie. A rozwój czy innowacyjność leżą.

  •  

   @anonimowy_anonim: trzeba bylo nie brac kasy od unii na rozne projekty i najlepiej do niej nie wstepowac i bylo by po probleie.atak jak sie do czegos ktos zobowiazal to wypadalo by slowa dotrzymac chyba ze nasza obecnosc w unii ma polegac tylko na braniu kasy.

  •  

   @Tremade: No nie wcale nie są. Marchewka to owoc, sardynka to nie jest ryba, ślimak za to to ryba(która je rośliny i żyje na ziemi)... Wymieniać dalej? Dlaczego najszczęśliwsi ludzie na ziemi (Norwegowie i Szwajcarzy) nie są członkami Unii? bo Wiedzą jaka to jest pijawka i sterownik przy władzach wprowadzając bezsensowne normy i regulacje. Siedzi w parlamencie eu. banda debili, którzy zastanawiają się nad globalnym ociepleniem i wymyślają nawet instrukcje użytkowania kaloszy czy unormowują rozstaw szczebli w drabinie, o żarówkach nie wspominając. Macie swoją unię, czas żeby za rok stać się pełnym płatnikiem i żeby z tego naszego kraju wyssali wszystko razem z tymi pejsatymi żydkami domagającymi się odszkodowań. Nadszedł czas aby to zmienić i każdy powinien się zastanowić nad tym na kogo na wyborach zagłosuje!

  •  

   @lolek_11: Ale to nie jest wina Unii tylko nas samych. Argument z bezrobotnym prowadzi do jednej konkluzji - problemem nie jest system, ale sam bezrobotny. Poza tym jakie masz dowody, że nie wykorzystujemy tych środków i że bylibyśmy zamożniejsi bez samej Unii? Bo ja widzę 61 mld euro zarobku, nawet nie chcę mówić jak gigantyczne to są pieniądze.

   @CarrighanN: Zapraszam do dalszego wymieniania, bo właśnie rzuciłeś najbardziej bzdurnym argumentem eurosceptyków. Co z tego, że w świetle prawa marchewka traktowana jest jak owoc? Jeśli regulacje obejmujące owoce są bardzo odpowiednie dla marchewek, to na cholerę powielać prawo, jak można uznać skrótem w ten sposób? Analogicznie ze ślimakiem. To nie jest zaklinanie rzeczywistości, czy zabawa urzędników, tylko zdroworozsądkowe rozwiązanie. Ale żeby to pojąć trzeba sobie umieć zadać pytanie "a dlaczego tak zrobili?".

   bezsensowne normy i regulacje
   Mam regularny kontakt z normami i zdecydowanie nie są one bezsensowne, a w dużej mierze po prostu zastępują lokalne polskie. Unifikacja to źródło dużych oszczędności, szczególnie dla firm o zasięgu ogólnoeuropejskim.

  •  

   @Tremade: Łatwie pieniądze rozleniwiają, gigantyczne pieniądze gigantycznie rozleniwiają. Im większe pieniądze dostajemy z Unii, tym większą patologię one tworzą. O tym kto dostaje kasę decyduje urzędnik (korupcja i głupota), a nie biznesmen, który ryzykując własne pieniądze trochę lepiej nimi zarządza. Skala patologii jest przerażająca, jak choćby porty lotnicze co 20 km bez pasażerów za setki milionów zł.

   Aczkolwiek rozumiem twoje podejście - jest kasa to trzeba brać. Na nasze nieszczęście trzeba mieć jeszcze wkład własny, który pochodzi w 90% z kredytu. I tu jest prawdziwy wygrany tego procederu - bank!

   Wszystko to już było przerabiane - to nie system jest winny tylko ludzie, a socjalizm to taki piękny ustrój, a że były wypaczenia .... no naprawdę. To wszystko już było i każdy wie jak się skończyło.

   Pieniądze dają władzę, duże pieniądze w rękach urzędników dają im dużą władzę. I o to chodzi w całej zabawie w Unię. A Niemcy nie są głupi i kasy na dotacje do Polski nie ślą bezinteresownie, tylko swoje na tym zarobią, bo za ich kasę + kredyt w ich banku sprzedadzą nam ich nowoczesne rozwiązania techniczne, więc to u nich będzie się przemysł kręcił. A my zostaniemy z kredytem do spłacenia i masą bezrobotnych. No i wielkim przemysłem sadzenia jabłek i wycinania lasów na meble, bo na tyle innowacyjne rozwiązania mamy.

  •  

   @lolek_11: Ile milionów? Ile lotnisk? Ile przej@!?liśmy? ile jesteśmy na minusie? Przed ogólnikami bez podparcia danymi nie jestem w stanie się bronić. Właśnie próbujesz zminimalizować skalę pieniędzy jakimi mogliśmy operować dotychczas. Unia nadal nie jest winna tej hipotetycznej patologii, nadal problem jest w nas samych.

   Chociażby sprawa budowy skrzydła laboratoryjnego EiTi na PW, Unia wyłożyła koło 50 mln, podczas gdy wkład własny wyniósł 10 mln. Jest to inwestycja, która byłaby odwlekana w czasie w nieskończoność ze względu na koszta, a dzięki środkom unijnym stała się rzeczywistością i już teraz w 2015 roku zacznie przynosić wymierne korzyści. Za 1/6 rzeczywistej ceny! Takich inwestycji jest mnóstwo i żadna pojedyncza nietrafiona nie przykryje faktu, że przeskakujemy rozwojem o kilka lat w przód, bo na to wszystko samodzielnie zarabialibyśmy jeszcze kilka lat.

   Udział banków jest powszechny w inwestycjach prywatnych, więc nie rozumiem zarzutów. Branie kredytów w celu opłacenia części budowy to norma. Nawet posunę się dalej, to właśnie państwo ze względu na ogromny kapitał jakim operuje może pozwolić sobie na rezygnację z pobierania kredytów.

   Niemcy oczywiście zarabiają na tym wszystkim, ale to nie oznacza, że my tracimy. Polska jest dość wysoko uprzemysłowionym krajem, który od kilka lat notuje kolejne wzrosty udziału przemysłu w PKB (łatwo znaleźć na Google). Podobnie jest z eksportem w kierunku Niemiec, które są naszym największym partnerem handlowym. Wszelkie wskaźniki ekonomiczne zaprzeczają, że marnotrawimy swoją szansę, jesteśmy liderami w regionie, a dług publiczny posiadamy grubo poniżej unijnej średniej.

 •  

  Największy komunizm to ten, gdzie Polska będzie się procesować z KE w Unijnym sądzie, a nie jakimś niezależnym (nawet zapłacić jakiejś Ameryce - byłoby to rozsądniejsze)

  •  

   @fervi: A co ci szkodzi że przegramy, najważniejsze aby karę płacili ci co zaj!?$li sprawę czyli 72000€/460=157€ dziennie na jednego darmozjada, i gwarantuje ci że po tygodniu dyrektywa była by wprowadzona.

  •  

   @wkopywaczwykopywacz: Tylko widzisz, gdzie jest suwerenność państwa, gdy Unia (w której jesteśmy) karze nas przed swoim sądem

  •  

   @fervi: Nie lubię unii za niektóre bzdety jak banany lub ślimaki ryby, ale trzeba przyznać ze kilka rżeczy dzięki niej zmusiło tych debili do zmiany prawa którego bynnie ruszyli jakby ich unia nie przymusiła.

  •  

   @wkopywaczwykopywacz: Tylko unia wiele rzeczy zrąbała
   Nie chcę wnikać w to czy robi dobrze czy źle, ale w mojej opinii mecz, w którym jedna z drużyn i sędzia są z Polski - dyskwalifikuje sąd jako niezależny instrument

   Dlatego jeśli miałaby być rozprawa to powinna być przedstawiona przed sądem niezwiązanym z unią europejską

  •  

   @fervi: suwerennosci Polska sie pozbyla w momencie przystapienia do Nowej Rzeszy Niem... znaczy sie do UE.
   Gdyby ta unia pozwalala na suwerennosc, to prawo kazdego z krajow powinno byc ponad prawem unijnym, a ustawy wspolne winny byc indywidualnie przeglosowywane przez kazdego z czlonkow w swoim kraju.
   Niestety, Polska przestala istniec jako suweren w dniu podpisania traktatu lizbonskiego.

  •  

   Tylko widzisz, gdzie jest suwerenność państwa, gdy Unia (w której jesteśmy) karze nas przed swoim sądem

   @fervi: To widzisz gdzie jest wolność obywateli gdy państwo (którego jesteśmy obywatelami) karze nas przed swoim sądem

  •  

   @Xaveri: Masz rację, dlatego część tych spraw kończy się w Strasburgu.

 •  

  Wiecie dlaczego wdrożenie tego prawa w Polsce jest nie możliwe? Bo u nas się kupuje sprzęt, ale starego nie wyrzuca tak jak sobie to wydumały urzędasy z unii. U nas stary sprzęt o ile jeszcze jest sprawny trafia na działkę albo do mniej zamożnej części rodziny lub biednych.

 •  

  Bardziej bezsensownej ustawy to dawno nie było. Z jednej strony UE chce zmusić (a raczej narazie o tym się myśli) producentów do produkcji towarów trwałych, a z drugiej ustala ile tego co się sprzedało ma wracać do śmieci. Czyli co, wprowadzimy normy że kondensatory mają nie strzelać po dwóch latach, tylko dajmy na to po czterech, ilość elektrośmieci się zmniejszy i co dalej? Będziemy skupować złom ze świata? Może to pomysł na biznes - elektrozłom z Chin, ile ton państwo życzą.
  Kolejna sprawa - co w praktyce oznacza zbiórka? Złom prosto pod drzwi w Brukseli, czy też bardziej po europejsku, do jednego, jedynego zakładu przetwórstwa odpadów, które to oczywiście za odpad nie zapłaci (ew. jakąś symboliczną kwotę); i to też ciekawe pytanie, jak to u nas będzie wyglądać - państwo ma odkupować od prywatnych rąk elektrozłom? Po to by spełnić wymagania "zbiórki"? Toż to zakrawa na szaleństwo.
  A może tylko ja to źle odbieram?

 •  

  Niech teraz sk@%@iele płacą ze swoich pensji i majątków !
  OBYWATELOM NIE WOLNO odbierać za błędy sk@%@ieli.

 •  

  Suwerennosc taka niepotrzebna wow wow much money for free wow

 •  

  Było warto wejść do UE ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

 •  

  A jak się kary nie zapłaci to co? Wyrzucą nas?

 •  

  Pieprzona unia.

 •  

  Niech politycy ze swoich płacą i ci którzy głosowali na po i Bronka :p Oraz ci którzy chce li do Unii. Oops sam chciałem do Unii. .. ale miałem wtedy 16 lat to się nie liczy :p

 •  

  Ja dzisiaj wdrażam dyrektywę picia wódki przed weekendem majowym. Legislacja już po 19:00. Walne zgromadzenie akcjonariuszy otworzy uroczyście raport z wypicia wódy w zeszłym roku. Porównamy dane, a jutro się zastanowimy co osiągnęliśmy przez cały rok.
  Pytanie : jak mam w zarządzie spółki dwie laski, to pod wieczór jak będą wypite, to można powiedzieć że zarzad się rozbiera?

 •  

  Jak słyszę/czytam słowo "dyrektywa" to mnie k!%@ica strzela. p#@%!!$ony kołchoz zwanym UE.

 •  

  Polska nie wdrożyła ? celowo czy z niewiedzy czy z lenistwa czy z braku kompetencji urzędasów ??
  Uważam , że to celowa robota tej hołoty w POlsce aby wyprowadzić kolejną kasę z Polski i to w biały dzień ! w białych rękawiczkach! w świetle prawa!

 •  

  Uuuuu... zła Unia znów atakuje, tylko Rosja i Putin może Polsce pomóc w walce ze złym lewactwem.

  pokaż spoiler Jak tak bardzo nie podoba się wam społeczeństwo w którym ekologia jest ważna, to wyjedźcie do Chin.

 •  

  DZIĘKUJĘ PAN KACZYŃSKI

  •  

   @BrewNet: Podziękuj Leszkowi Millerowi i Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, który wprowadzili nas do Unii oraz Donaldowi Tuskowi, Bronisławowi Komorowskiemu i Ewie Kopacz, którzy nie wdrożyli tej dyrektywy.

  •  

   @0001: Bez podpisania Traktatu Lizbońskiego (przez PiS + Lecha Kaczyńskiego) żadne prawo nie byłoby ponad naszym i bylibyśmy nadal suwerennym państwem, a nie województwem europejskiej kopii związku sowieckiego.

  •  

   @0001: oraz pompowali hajs przez tyle lati nadal to robią, teraz jakaś kara a tak na prawdę to jedna dobrze ułożona spółka

  •  

   Podziękuj Leszkowi Millerowi i Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, który wprowadzili nas do Unii

   @0001: skąd Ty się urwałeś? Tak źle Ci w tej Unii? Wolałeś PRL?

Dodany przez:

avatar n...2 dołączył
249 wykopali 2 zakopali 7.5 tys. wyświetleń