•  

  If Microsoft ever does applications for Linux it means I've won.

  L. Torvalds

 •  

  To się chyba spóźnili kilkanaście lat.

  •  

   @anath0r: Microsoft ostatnio ze wszystkim się "spóźnia" ale dzięki temu produkt jest całkiem nieźle dopracowany.
   Przykłady?
   -Google wydaje swoje Google Glass. Miało być hucznie a nie zostały przyjęte jakoś rewelacyjnie. Microsoft poczekał i prezentuje HoloLens, które deklasuje okulary Googla. Choć oczywiście możnaby powiedziec, że to dwa różne typy urządzeń.
   -Siri od Apple, Google Now od Google. Microsoft poczekał i wydał Cortanę. Zdaniem wielu najlepsza asystentka głosowa na smartfony. Oczywiście w Polsce JESZCZE niedostępna ale wiąże się to z pełną wersją Bing, która notabene też jest genialną wyszukiwarką, a ktorej u nas jeszcze nie ma ;)

   Można mówić co się chce ale ostatnio w MS widać sporą zmianę w podejściu do swoich produktów ;)

  •  

   @giluu91: po takich słowach przypomina mi się tylko prezentacja rewolucyjnego produktu nokii.
   TABLET!!!

   pokaż spoiler z androidem


   pokaż spoiler cisza


   pokaż spoiler nadal cisza


   pokaż spoiler jeszcze trochę


   pokaż spoiler oklaski

  •  

   @giluu91: w pl nie ma Binga? a co się zmieni, kiedy już będzie? Korzystam od jakiegoś czasu. Może chodzi o dodanie funkcji domyślania się co miałem na myśli i poprawiania literówek? Google znacznie lepiej sobie radzi z literówkami, ale zdarza mu się zamulić. Bing jest znacznie bardziej responsywny. Czasem wracam do googla kiedy nie mam pomysłu na odpwiednią frazę albo piszę obcy wyraz 'ze słuchu'.

  •  

   @giluu91:
   na mojej lumii to w większości przypadków wolałbym mieć google zamiast binga na przycisku szukania. W wyszukiwarce google to czego szukałem jest widoczne od razu, bing nie bardzo wie co chciałem wyszukać

  •  

   @npsr: więcej spojlerów k%$!a

  •  

   To się chyba spóźnili kilkanaście lat.

   @anath0r: Top managerowie w MS zobaczyli, że świat im uciekł i w najważniejszych obecnie rynkach stracili monopol i innowacyjność. Robią wiele pozytywnych kroków ale tylko po to, żeby być solidnym trzecim (czyli ostatnim) graczem z przyczółkiem na potencjalny atak.

   Sami sobie winni. Za czasów Gatesa i Ballmera byli aroganccy, konserwowali monopol, wykorzystywali jak się to dało. Zapomnieli że przede wszystkim trzeba biec do przodu.

  •  

   @24xls: W Polsce jest ale nie pełna wersja. Zmień w ustawieniach Binga lokalizację na USA i zobaczysz jaka jest różnica między polską a amerykańska wersją ;)

  •  

   @giluu91: Co do Cortany to fakt wydaje się lepsza, ale dalej to tylko drobna ewolucja sterowania głosowego niż asystentka. Asystentka to będzie gdy przynajmniej 90% funkcji i aplikacji telefonu będzie się dało obsłużyć bez problemu. Zaś tak wciąż to bardziej ciekawostka tak samo jak w przypadku Apple i Google.

   Zaś co do HoloLens vs Google Glass to tak jak by porównywać monitor do smartphona. Fakt ze monitor podłączony do stacjonarnego kompa wyświetli dużo lepszy obraz z dużo lepszym oprogramowaniem. Ale to nie jest urządzenie mobilne i działające niezależnie a tylko peryferium.
   Podobnie i Google Glass to niezależny mikro komputer z własnym systemem, pamięcią, procesorem mogący jedynie komunikować się z telefonem bądź komputerem. Jasne że w tak małym urządzeniu nie umieści się super mocy dającej mega możliwości. Zaś HoloLens to jedynie wyświetlacz AR podłączany bezprzewodowo do komputera i poza domem nic z nim nie zrobisz (no chyba że lapka włączonego będziesz targał).
   Ogólnie zupełnie inne jest przeznaczenie i zupełnie inna technologia.
   Na razie nie ma nic lepszego od Google Glass w kwestii mobilnej rozszerzonej rzeczywistości.

 •  

  @riss A kiedy będzie można to ściągnąć?

 •  

  Okazał się być Atomem (tym edytorem od githuba)

  źródło: pbs.twimg.com

 •  

  Visual Studio Code nie ma nic wspólnego z Visual Studio poza nazwą. To tylko edytor zbudowany na bazie atom-shella (znanego z edytora od githuba), który dzięki integracji z Roslyn i TypeScriptem zapewnia fajne podpowiadanie składni dla takich języków jak c# i javascript.

 •  

  Rozumiem, że to ma być kompleksowe IDE na wzór Visual Studio dla innych systemów? Niby fajnie, zawsze sobie ceniłem IDE Microsoftu, ale zakładam że ten cały Visual Studio Code to samo IDE, bez .net framework? Wiem, że jest Mongo i pewnie jakieś inne alternatywy, ale to nie to samo :(

 •  

  nawet Microsoft mądrzeje z wiekiem :P

 •  

  Świat się kończy.

  pokaż spoiler To będzie rok linuksa! :)

 •  

  Nic specjalnego. Równie dobrze można pobrać Atom, który jest prężnie rozwijany na GitHub'ie.

 •  

  Lipa straszna. W C/C++ brak podpowiedzi. W JS brak podpowiedzi dla jQuery. W C# dużo lepiej pisać w zwykłym VS.
  Komu to potrzebne? A po co?

  •  

   @michak: Aktualnie to wersja 0.1(preview) a patrząc na, to co robi(ł) MS z Windows 10, to pewnie trochę potrwa, zanim stanie się czymś użytecznym. MS ostatnio właśnie tak rozwija oprogramowanie - umieszcza najpierw poglądową wersję całkowicie obciętą z konkretnej funkcjonalności, a później powolutku coś dodaję. Wybrali taką strategię, która jest dość kontrowersyjna, ale widocznie jakoś się sprawdza.
   Zresztą z tego, co widziałem, Microsoft stworzył już osobną stronkę do głosowania, co użytkownicy chcieliby w kolejnych wersjach. W Windows 10 i Windows Phone zaimplementowali trochę z propozycji, więc pewnie tutaj też tak będzie.

   Oczywiście to wciąż korporacja, moloch gdzie byle co musi przejść przez całą maszynkę, ale powoli coś się zmienia, a co najważniejsze zmienia na plus.

 •  

  Trochę boli brak automatycznego rozpoznawania składni. Może to zaimplementują w późniejszej wersji. Żałosny jest też brak zakładek, tego nawet nie ogarniam. Znaczy, zakładki chyba są, ale nie wiem jak do nich przejść. I nie ma zwijania kodu, ale to na pewno dojdzie... prawda?

  Bardzo fajnie za to rozwiązali wyszukiwanie ciągów w plikach, tutaj propsy.

  pokaż spoiler inb4 PO CO JAK JEST GREP OSZCZĘDZAJ RAM GDZIEKOLWIEK JESTEŚ xD

  Fajnie, że jest autozapis, ale niestety nie jest tak świetny jak w Sublime 2, w którym nie musisz nawet zapisywać pliku, żeby ten ci wrócił nawet jak ubijesz proces.

 •  

  Fajnie, fanie - tylko po co? ;)

 •  

  Komu wyskakuje
  [6385:0430/170623:ERROR:browser_main_loop.cc(170)] Running without the SUID sandbox!

 •  

  O tak.. ostatnio M$ dużo gada a mało realizuje z tego po naopowiadał, przykład? .net ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Download dostepny dla Win/OSX/Linux

 •  

  Czy to zapowiedź końca MonoDevelop dla Unity na maca?

 •  

  Skoro bazuje na Atomie to nadal jest open source? Prawda?

  edit: w sumie nie muszą, bo MIT, ale też jest w javascripcie więc..

 •  

  Taki sublime. Na razie dupy mi nie urwało. Xamarin studio jest lepsze do C# na Macu

  •  

   @mathix: Proponuję poczekać trochę. Sam fakt, że MS wydał swój edytor kodu z doskonałym podpowiadaniem składni dla takich języków, jak C# oraz JS zrobiło na mnie ogromne wrażenie. I jeszcze na wszystkie platformy! Cud. Podejrzewam, że kolejne Visual Studio IDE ma ogromną szansę na pojawienie się zarówno na Linuksie, jak i OSX. Ktoś w końcu przejrzał w MS na oczy i zauważył, że developerka nie kończy się na Windowsie.

  •  

   @tomcioPL: Na pewno idą w dobrą stronę. Ale tym VS Code nie ma się co podniecać.

  •  

   @mathix: To właśnie chciałem przekazać. Jeszcze rok temu uznałbym to za bardzo spóźniony primaaprilisowy żart. Początkowo VS Code potraktowałem jako mniejszą wersję prawdziwego VS, jednak po instalacji okazało się, że to prosta przeróbka Atoma. Chociaż na moje oko już w wersji 0.1 prezentuje się zdecydowanie lepiej od tworu GitHuba. Brakuje mi możliwości dodawania pluginów, chociaż może coś przeoczyłem. Niemniej podpowiadanie składni jest mega i działa u mnie fenomenalnie. Zobaczymy, jak działa toto na Ubuntu.

   Szkoda tylko, że MS zaliczył ogromną wpadkę z serwerem (mnie udało się wejść tylko raz na stronę i ściągnąć aplikację). Ale domyślam się, że ruch mają gigantyczny.

 •  

  Moja przepowiednia: wpychanie technologii Microsoftu na Linuxa źle sie skończy.

 •  

  Balasy z M$ idą na dno, to się brzytwy chwytają.

 •  

  Piekło zamarza! Nie wiem czy będę używał. Jednak już od dawna twierdziłem, że Visual Studio to jedna z nielicznych rzeczy która w miarę udała się Micro$oftowi. Więc cieszy obecność kolejnej dobrej aplikacji na jedyniesłusznym systemie.

  pokaż spoiler AVE LINUX

Dodany przez:

avatar riss dołączył
321 wykopali 4 zakopali 12.5 tys. wyświetleń