•  

  pokaż komentarz

  Niezależnie od szans Korwina, warto wziąć udział w wyborach i zagłosować przeciwko polityce, której się nie akceptuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotero: Jestem tego samego zdania. Jeżeli ktoś nie lubi Korwina, bo ma czasem zbyt mocne rażące ucho określenia, jest zbyt dosadny i komuś się to nie podoba, pomimo, że ma ciekawą propozycje na zmianę Polski (w przeciwieństwie od innych systemowych kandydatów, którzy jak co wybory głoszą te same obietnice) to zagłosujcie na kogokolwiek ale na nikogo wystawionego przez PSL, PO, PIS, Ruch itd itd. Jesteśmy świadomi tego, że głos ten wtedy byłby stracony. Nie siedźcie w domu! Nawet jeżeli nie wierzycie na wygraną Korwina lub innego antysystemowego kandydata, zagłosujcie!

  •  

   pokaż komentarz

   @rotero: to samo mowi moja matka. idzie zaglosowac przeciwko durniowi na urzedzie

  •  

   pokaż komentarz

   @rotero: dlatego głosuje na Kukiza.

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: Większości ludzi w Korwinie nie razi to, że ma niewyparzony język, tylko właśnie te jego populistyczne pomysły na zmiany, które mogą tylko zaszkodzić Polsce, która w tym momencie świetnie się rozwija

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: Polska się świetnie rozwija? W którym miejscu? Może zaraz przytoczysz sukcesy Komorowskiego podczas jego kadencji?

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: W niemal każdym miejscu. Oczywiście fakty i statystyki są lewackie, wiem. Rozwijamy się prężnie. Mogłoby być lepiej, Komorowski to słaby prezydent, ALE Korwin to jedna z najgorszych alternatyw jakie mogą być. Rozpieprzy wszystko co w końcu zaczęło powoli stawać na nogi i cofnie nasze społeczeńśtwo do pierwszej połowy XIX wieku.

  •  

   pokaż komentarz

   zagłosować przeciwko polityce, której się nie akceptuje.

   @rotero: A nie lepiej zagłosować za polityką, którą się akceptuję? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: Daj przykłady, bo to są puste słowa. Dług państwowy rośnie. Bezrobocie rośnie, osoby wyjeżdżają z kraju. To dla nikogo nie jest tajemnica. Jedyne co z twoje wypowiedzi jest prawdziwe to to, że Komorowski to słaby prezydent. Ale muszę Cię jeszcze w czymś oświecić. To prezydent zatwierdza ustawy, czy to szkodliwe czy nie a on zatwierdzał szkodliwe ustawy. Nawet takie które wymagały referendum, bo zebrano podpisy, pomimo to, referendum nie miało miejsca. Gdzie tu widzisz rozwój Państwa. Daj mi przykłady.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: A może się rozwija świetnie dzięki rosnącej liczby ludzie ambitnych i chcących od życia coś więcej, niż tylko wegetować?

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: Polecam użytkownika @koroluk, przejrzyj jego wpisy, jak znajdziesz chwilę. Proste fakty z odnośnikami i źródłami.

   Gdzie tu widzisz rozwój Państwa. Daj mi przykłady.
   Nie widzisz rozwoju Polski? Ile masz zatem lat? Przecież widać, jak na przestrzeni lat Polska się zmieniła. Odstawiając fakty i statystykę na bok, można po prostu dostrzec, jak bardzo poszliśmy dom przodu. Ja wiem, że "Polska upada" i "dług rośnie" to fajne, lotne hasła. Z tym, że albo są nieprawdziwe, albo zmanipulowane, żeby dotrzeć do tak fajnych wyborców, jak Ty - którzy uwierzą w każdą populistyczną bzdurę, byle tylko być "anty".

  •  

   pokaż komentarz

   @SirPsychoSexy: tak bo wydanie setki milionów na LOT, który nie funkcjonuje a lotniska stoją puste to jest rozwój? Zamykanie kopalni zamiast sprywatyzować i uratować jakiekolwiek pieniądze aby spłacić długi to też rozwój? Przecież ja tak mogę wymieniać i wymieniać. Marnowane są nie tylko pieniądze podatników ale i Unii Europejskiej. Widzisz, jeżeli Polska się rozwija w jakikolwiek sposób to nie dlatego, że mamy taki rząd, ale MIMO WSZYSTKO, że mamy taki rząd i jedynie z tym się mogę zgodzić.

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska:

   tak bo wydanie setki milionów na LOT, który nie funkcjonuje a lotniska stoją puste to jest rozwój?
   Można jakieś konkrety? Coś, co potwierdzi Twoje informacje? Tutaj jest chociażby, że LOT wypracował zysk z samego przewozu osób.

   Zamykanie kopalni zamiast sprywatyzować i uratować jakiekolwiek pieniądze aby spłacić długi to też rozwój?
   Ach, "sprywatyzować"... łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, ale domyślam się, że Ty zatrzymałeś się tylko na tym pierwszym punkcie. W pełni zrozumiałe, Korwin też nie proponuje rozwiązań, tylko pomysły. :)

   Przecież ja tak mogę wymieniać i wymieniać.
   Na razie wymieniłeś dwa przykłady, bez podania żadnych danych i statystyk, bazując jedynie na emocjach. Słabo.

   Żądasz konkretów od przedmówcy, ale kiedy przychodzi co do czego, to sam ukrywasz się za ogólnikami. Nie brzmi to wiarygodnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie widzisz rozwoju Polski? Ile masz zatem lat? Przecież widać, jak na przestrzeni lat Polska się zmieniła.

   @SirPsychoSexy: Korwina popieraja głownie najmlodsi ktorzy nie pamietaja nawet lat 90 ewentualnie bawili sie wtedy zabawkami i nie mieli problemów bytowych wiec nie moga za bardzo porównać. W grupie plus 34 poparcie dla Korwina jest śladowe (do 2% przy kilkunastu % wśrod młodych) bo im trudniej powiedziec wsyscy to złodzieje a tylko Korwin prawy bo oni widza rozwój. Młodzi widza tylko to co jest teraz i to co jest w UK i Niemczech. Ze mna nawet sie młode kuce kłociły że w Polsce w latach 90 było lepiej niż teraz bo na forum czytali że dzieki ustawie Wilczka ludzie mogli sie bogacić.
   Im można wszystko wmówić a zapowiedzi o rozgonieniu złodziei od koryta biorą na powąznie bo nie wiedzą że to tylko demagogia pod publiczkę. Starsi to wiedza bo pamietaja że te same gadki stosował intensywnie Lepper.

  •  

   pokaż komentarz

   @SirPsychoSexy: jakby PiS czy SLD rządził przez ostatnie 8 lat to wyniki by były bardzo podobne a może i lepsze. Platforma i Komorowski nic nie zrobili by było lepiej. Podnieśli podatki, zatrudnili więcej urzędasów, kilka większych afer i wiele mniejszych. Jak wiatr wieje w plecy to statek tak czy inaczej płynie przed siebie, ale można podnieść żagle, zrzucić zbędny balast i płynąć szybciej

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: popieram, trzeba iść i pokazać sprzeciw. dlatego ja pójdę i oddam głos nieważny i mam nadzieje, że nie będzie gadania o tym że ludzie nie umieją oddać głosu. tylko zobaczą, że to celowy protest.

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: zapraszam do obszernych faktow ktore serwuje @koroluk i ktore sa probowane do obalania przez takie elokwentne argumenty jak skoro jest tak dobrze to czemu jest tak zle.

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel:

   jakby PiS czy SLD rządził przez ostatnie 8 lat to wyniki by były bardzo podobne a może i lepsze.
   Albo gorsze. Albo sami nie wiemy, jakie, a argument "jakby babcia miała wąsy" też nie jest zbyt mocny.

   Jak wiatr wieje w plecy to statek tak czy inaczej płynie przed siebie, ale można podnieść żagle, zrzucić zbędny balast i płynąć szybciej
   Tylko skąd przekonanie, że akurat Korwin te żagle podniesie?

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska:
   Ach to fatalne bezrobocie
   http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bezrobocie-w-Polsce-najnizsze-od-6-lat-7243864.html
   Faktycznie nie jest jeszcze super, ale idzie w dobrą stronę.
   Dług rośnie? No to jest oczywiste. W końcu budżet ma deficyt. Wiele państw ratowało gospodarkę po kryzysie wywołanym brakiem wystarczających regulacji sektora finansowego poprzez stymulowanie jej deficytem. M.in. w taki sposób na nogi stanęła gospodarka USA. Okres kryzysu w zasadzie już się spokojnie skończyŁ i deficyt idzie w dół, a Polska szykuje się do wyjścia z procesu nadmiernego deficytu.

   Gdzie tu widzisz rozwój Państwa. Daj mi przykłady.
   Zerknij chociaż na to znalezisko
   http://www.wykop.pl/link/2247082/polska-gospodarka-goni-zachod/

   Jakbyś nie był zielonką która przywędrowała na Wykop żeby robić kampanię swojemu politycznemu guru, tylko byŁbyś tutaj trochę dłużej i śledził mądrych Wykopowiczów, to trafiłbyś na całkiem sporo statystyk pokazujących jak się rozwijamy. No, ale Korwin umie tylko czarny PR. Jest źle, fatalnie, co raz gorzej, najgorzej!

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel: jestesmy w dolnej 1/3 stawki z iloscia zatrudnionych urzednikow. Pomiedzy szwajcaria i austria moze wogole wprowadzmy anarchie i kazdy bedzie dla siebie urzednikiem? Za duzo nie da sie zlikwidowac etatow zeby jeszcze kraj sprawnie dzialal.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: a co może jest lepiej? Nie oczerniaj sam siebie. Korwin dobrze mówi (nie twierdzę, że zawsze) Dla przykładu pomyśl sobie co mogłeś kupić za 10 zł 5 lat temu a co dzisiaj możesz kupić?
   Dlaczego Polacy coraz bardziej wyjeżdżają za granice, żeby zakładać firmy czy po prostu podnieść swój standard życia? Fajne jest na pewno to, że Polska się rozwija gospodarczo i technologicznie - to widać, ale brakuje nam jeszcze sporo w porównaniu z innymi krajami.

  •  

   pokaż komentarz

   Albo gorsze. Albo sami nie wiemy, jakie, a argument "jakby babcia miała wąsy" też nie jest zbyt mocny.

   @SirPsychoSexy: Czyli zostawmy PO dożywotnio u władzy bo jest jakiś mały plus. Zaj%#!li nam kase, wysłali mlodych za granicę i cieszą się bo ci przysyłają pieniądze do kraju. W latach 90 za rządów SLD i PSL bezrobocie spadało i poziom zycia rodaków się podnosił to może ich wybierzmy. Jak PIS był u władzy tez było lepiej niż kiedy obejmował.

   Tylko skąd przekonanie, że akurat Korwin te żagle podniesie?
   Nigdy nie wiadomo, ale jest najbardziej wiarygodny. Wszyscy już byli u władzy obiecywali, Tusk nawet przysięgał i oszukali.

  •  

   pokaż komentarz

   latach 90 było lepiej niż teraz bo na forum czytali że dzieki ustawie Wilczka ludzie mogli sie bogacić.

   @szurszur: To samo mówią również ekonomiści z centrum im. Adama Smitha, a ci raczej swoje lata już mają. Rozumiem że wg. Ciebie ta ustawa nic nam nie dała?

   Starsi to wiedza bo pamietaja że te same gadki stosował intensywnie Lepper.

   Racja. Głosujmy dalej na PO/PIS. Oni nas nigdy nie oszukali!

  •  

   pokaż komentarz

   @corrallus: Nikt nie mówi o wyrzucaniu wszystkich. Myśle że 100k w ciągu 4 lat można zredukować. Chodzisz czasem po urzędach i powinieneś wiedzieć, że jest ich tam za dużo. Cały PUP można od razu zwolnić na początek.

  •  

   pokaż komentarz

   @magmagiq: Oczywiście. Natomiast obecny system to wspomaga, a za Korwina doszłoby tylko do skrajnego rozwarstwienia społeczeństwa i bogaci by się faktycznie pewnie lepiej bogacili nie mając żadnych regulacji, które ograniczają ich możliwość dymania społeczeństwa. Dla ludzi, którzy radzą sobie gorzej byłoby tylko jeszcze gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel: > "Cały PUP można od razu zwolnić na początek. "
   Jak najbardziej TAK!

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego Polacy coraz bardziej wyjeżdżają za granice, żeby zakładać firmy czy po prostu podnieść swój standard życia?

   @mirek_januszy: Bo moga i kazdy ma znajomych za granica ktorzy wyjechali już wczensiej a taki punkt oparcia napedza wyjazdy. Do tego cialge słysza od czesci polityków jak beznadizejnie jest w Polsce to wierza w to tracą więź uczuciową z Polska i nastaiwja sie na wyjazd. Jesli Korwin pod hala w Katowicach podczas mistrzostwach w grach mówi że dziwi sie że ci młodzi ludzie jeszcze nie wyjechali z Polski to sam przyczynia sie do napędzania emgiracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: A Ty się nie dziwisz znajomym,że nie wyjechali? Gdybym sam mógł wyjechać, zrobił bym to dwa lata temu, bo nic w tamtym momencie mnie nie trzymało tutaj. Sytuacja uległa i zostałem. Mam dobrze płatną pracę - jak na polskie warunki - i nie widzę powodu by wyjechać. Spokojnie opłacam z żoną rachunki i odkładam część wypłaty na czarną godzinę

  •  

   pokaż komentarz

   To samo mówią również ekonomiści z centrum im. Adama Smitha, a ci raczej swoje lata już mają. Rozumiem że wg. Ciebie ta ustawa nic nam nie dała?

   @royalewithcheese: Nie to samo bo ci którzy ze mna rozmawiali mysleli że w latach 90 poziom życia Polaków był lepszy niż obecnie własnie dzieki ustawie Wilczka co jest nieprawdą.
   Sama ustawa oczywiscie pozywnie sie wpisała w tamten okres.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: Nie wiem w jaki sposób wspomaga? Biurokracją, wysokimi podatkami, ograniczaniem wolności, MASAKRYCZNYM systemem podatkowo-prawnym, wymyślaniem coraz to lepszych absurdów, BLOKOWANIEM rozwoju gospodarki (no powiedz mi, że nie ;D), wysyłaniem 6-latków do szkoły, pomimo tego, że z psychologicznego punktu widzenia, takie dzieci nie są do tego gotowe? - I jeszcze może powiedz, że sami rodzice o tym zadecydowali ;d

  •  

   pokaż komentarz

   @mirek_januszy:

   co mogłeś kupić za 10 zł 5 lat temu a co dzisiaj możesz kupić?
   Wprawdzie nie jestem ekonomistą, ale Twoje porównanie brzmi kapkę głupio, jeśli nie uwzględniamy wartości waluty w danym okresie. Złotówka dzisiaj to nie to samo, co złotówka 5 lat temu.

   Fajne jest na pewno to, że Polska się rozwija gospodarczo i technologicznie - to widać, ale brakuje nam jeszcze sporo w porównaniu z innymi krajami.
   No, to akurat prawda, brakuje nam, ale idziemy w dobrym kierunku. :)

   @tfuj_pszyjaciel:

   Czyli zostawmy PO dożywotnio u władzy bo jest jakiś mały plus.
   Nie powiedziałem tego, nie popadaj w skrajność i nie wkładaj mi w usta nie moich słów. Ja nie twierdzę, że jest super i różowo, odpowiadam tylko na katastroficzne ogólniki autora tego znaleziska.

   Nigdy nie wiadomo, ale jest najbardziej wiarygodny. Wszyscy już byli u władzy obiecywali, Tusk nawet przysięgał i oszukali.
   Korwin wiarygodny? Ale dlaczego? Człowiek, który raz był w Sejmie, szybko z niego wyleciał i do dzisiaj nie wrócił. Człowiek, który miał "rozwalić" Unię od środka, a jego roczne tam doświadczenia najczęściej opatruje się zdjęciem śpiącego dziadka.
   Co do obietnic, to każdy polityk obiecuje i chyba nie było jeszcze takiego, co by wszystkich obietnic dotrzymał. Wiara, że Korwin jest inny niż reszta, jest śmieszna i niedojrzała, przykro mi.

  •  

   pokaż komentarz

   @mirek_januszy: Oczywiście, że brakuje nam do zachodu, ale gonimy go bardzo szybko. Ludzie wyjeżdżają, bo mają otwarte granice i tam faktycznie jest lepiej. Tylko skrajny populista może próbować wmówić ludziom, że z dnia na dzień nadrobimy prawie całe stulecie dostawania po dupie.

   @tfuj_pszyjaciel:

   Czyli zostawmy PO dożywotnio u władzy bo jest jakiś mały plus.
   Po co manipulujesz? Obalamy tutaj klamstwa Korwina, że jest fatalnie i co raz gorzej. Nie jest. PO nie jest idealne. Baaardzo daleko im do tego, więc liczę na jakąś dobrą alternatywę. Teraz może coś ruszyć dzięki inicjatywie Petru i Balcerowicza. Trzymam za nich kciuki.

  •  

   pokaż komentarz

   @SirPsychoSexy: wiesz doskonale za co wyleciał a jak nie to obejrzyj "nocna zmiana"

  •  

   pokaż komentarz

   Nie to samo bo ci którzy ze mna rozmawiali mysleli że w latach 90 poziom życia Polaków był lepszy niż obecnie własnie dzieki ustawie Wilczka co jest nieprawdą.

   @szurszur: Ale Ty wcześniej napisałeś że wg. tych kuców było lepiej i faktycznie było! Spróbuj dzisiaj w Polsce otworzyć firmę.Obecnie jest z roku na rok coraz gorzej. Dzięki ustawie Wilczka nasz kraj awansował w niesamowitym tempie, niestety ustawa ta szybko została usunięta.

  •  

   pokaż komentarz

   wysyłaniem 6-latków do szkoły, pomimo tego, że z psychologicznego punktu widzenia, takie dzieci nie są do tego gotowe? -

   @magmagiq: A jednoczesnie Polacy emigruja i wychowują dzieci w krajach gdzie do szkol chodza nawet 5 latki i tam już sie nie skarżą. Słyszłaes zeby Polacy zakladali fundacje na emigracji i żądali obniżenia wieku obowiązku szkolnego? Polacy narodowcy o prawicowych przekonaniach emigruja nawet do lewckich krajów i im to nie przeszkadza. Bo liczy sie to że wiecej sie tam zarabia.
   A dlaczego wiecej sie tam zarabia? Na pozycje kraju pracuje ise nawet przez setki lat. Taka meilismy historie że odtajemy od bogatszych. I nikt z bloku panst postsocjalistycnzych nie doganił Zachodu i na ogoł rozwijaja sie nawet wolniej niż my. Pryzpominam że 10 lat temu wyraźnie odstawalismy od Węgier na różnych polach tak że nawet niwiele wczesniej Orban mówił że jesli Polska jest nie gotowa to Wegry wejda do UE bez niej.
   I co? W PKB w 10 lat dognalismy wyraznie bogatsze jeszcze niedawno Węgry.
   Chcesz głosowac na Korwina to głosuj. Ale posługujac taka przesadzoną defetystyczna retoryką robicie wiele złego Polsce teraźniejszej i tej przyszłej.
   @royalewithcheese: No napisałem ale mialem na msyli poziom zycia a nie łatwosc otwierania biznesu.
   Z tym otiwiernaiem firm że jest coraz gorzej to też przesadzasz bo w ciagu ostanich lat procedury zostaly uproszczone nawet bylismy niedawno krajem ktory uzyskał najwiekszy awnas w miedzynaordowym rankingu łatwosci w prowadzeniu biznesu.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: A mają inne wyjście jak emigracja? :O Oni nie jadą tam wysyłać 5-latków do szkół, tylko żeby w końcu coś dostać od życia. Poza tym, jak państwo jest ważniejsze od wolności i logiki, to nie lepiej wysłać już tych 5-latków do pracy, a nie do szkoły? Oh wait, pewnie by im się nie opłacało, bo lepiej zainwestować w nich ICH (hehe, nasze) pieniądze i zgarnąć żniwa troszeczkę później.

   W naszym państwie należy napędzić gospodarkę, zacząć oszczędzać, a nie wysyłać 5-latków do szkoły, żeby mogli rok dłużej harować.

  •  

   pokaż komentarz

   Do tego cialge słysza od czesci polityków jak beznadizejnie jest w Polsce to wierza w to tracą więź uczuciową z Polska i nastaiwja sie na wyjazd.

   @szurszur: Słodki Jezu, Ty piszesz to człowieku na powaznie? Miałem Ciebie za wartościowego wykopowicza, ale to zdanie brzmi nawet zbyt cynicznie i w izolacji od rzeczywistości jak na słowa działacza PO. Nie wiedziałem, że tuskjugend jest na wykopie tak silne xD

   Rzecz jasna rzesze rodaków, którzy mimo patriotyzmu i bez większych chęci emigrowali na Zachód szukając kraju z mniejszą ilością biurokracji, patologii urzędniczej, prostszymi podatkami itp. wcale nie robili to z tych powodów i z powodu głębokiego przemyślenia tej decyzji, tylko dlatego, że nasłuchali się czarnej propagandy wrogów Polski, że Polska jest zła i ot tak wszystko rzucili omamieni propagandą. A podobno kuce są oderwane od rzeczywistości i upraszczają świat do swojej ciasnej wizji xD

  •  

   pokaż komentarz

   @tfuj_pszyjaciel: obejrzałeś film i już wiesz wszystko? ha ha ha ha ha ha ha ha ha a co wywnioskowałeś po Terminatorze? Że komputery zniszczo ludzkość?

  •  

   pokaż komentarz

   @SirPsychoSexy: jeśli rozwojem Polski nazywasz grabież ciężko zarobionych pieniędzy na rzecz budowy stadionu za 2 miliardy, to gratuluję poczucia humoru

   Pokaż mi ten rozwój nauki, wojska, techniki?

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: gonimy zachód? Chyba w ich drodze do przepaści gospodarczo społecznej...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kazach_z_Almaty: Oczywiscie ze na poważnie. Wystarczyło zobaczyć co pisały kuce gdy Dziambor skrytykował zalew wpisów w stylu "co mnie Polska obchodzi, jak bedzie wojna to uciekam temu krajowi nic nie zawdzieczam niech ginie". On odwołał sie do patriotyzmu i napisał pomimo że nie jest dobrze nie można aż tak negatywnie sie nastawiać przeciwko Ojczyznie. Został wyśmiany przez młodych.

  •  

   pokaż komentarz

   tak bo wydanie setki milionów na LOT, który nie funkcjonuje a lotniska stoją puste to jest rozwój?
   Można jakieś konkrety? Coś, co potwierdzi Twoje informacje? Tutaj jest chociażby, że LOT wypracował zysk z samego przewozu osób.


   @SirPsychoSexy: Niewątpliwy sukces. LOT wypracował zysk na poziomie 70 mln zł po wpompowaniu w niego 527 mln zł. Jest się z czego cieszyć. Ciekawe kiedy zamierzają spłacić dług w postaci 3,7 mld zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @referant: Zamknąłeś ludziom dziubki. Ale Polska to kraina mlekiem i miodem plynaca.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: Rozwój wynika ze sztucznie pompowanej kasy w gospodarkę m.in z dotacji.
   Skończą się dotacje, biura projektów (smiech) się pozamyka, i pół mln osób straci pracę, a drugie tyle straci zleceniodawców.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: Rozwija się i to w galopującym tempie ale dług publiczny a nie Polska :P

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur: Rozumiem, że nie dopuszczasz do świadomości emigracji ludzi motywowanej ich zastrzeżeniami do przyjazności państwa i działania jego w różnych płaszczyznach?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kazach_z_Almaty: Jasne że dopuszczam bo to chyba oczywiste że takie przyczyny zdecydowanie dominują. Jednak ciagłe szafowanie negatywnymi wizjami, rzucanie hasłami "ostatni gasi światło" "ten kraj jest do niczego" ma pewien negatywny wpływ zwłaszcza na obecną młodzież i pomaga w tworzeniu klimatu do wyjazdów.

  •  

   pokaż komentarz

   @kvvach: słaby pomysł - głos przeciwko systemowi to głos na antysystemowca - np Grzegorza Brauna

  •  

   pokaż komentarz

   @SirPsychoSexy:

   Nie widzisz rozwoju Polski? Ile masz zatem lat? Przecież widać, jak na przestrzeni lat Polska się zmieniła.

   Piękny przykład przedstawiciela pokolenia zniewolonego przez PRL. Nie wiem ile ty masz lat, ale obstawiam, że cośtam zdążyłeś z okresu polski ludowej zobaczyć i może nawet coś przeżyć i cała twoja obserwacja ma właśnie ten punkt odniesienia - 25 lat 'wolności' czy też 'demokracji'. Tak dziecinne, że aż śmiać się chcę. Przerażające jak długofalowego spustoszenia dokonał reżim komunistyczny przez 70 lat okupacji. Spotkałem się kiedyś ze stwierdzeniem, że w 40. roku był jeden Katyń, przez okres PRL 10 następnych w głowach polskiego społeczeństwa. Prezentujesz myślenie niewolnika, który zaczyna skakać z radości, bo jego pan przestał bić i nawet częściej karmi. Tym czasem z drugiej strony młodzież, która widzi spuściznę poprzedniego pokolenia kiwa głową ze smutkiem i spieprza za granicę, żeby spróbować godnie żyć.

   Odstawiając fakty i statystykę na bok, można po prostu dostrzec, jak bardzo poszliśmy dom przodu.
   Widać postęp w infrastrukturze jeżdżąc po Polsce, ale wracamy do meritum - twoim punktem odniesienia jest późna era socrealizmu i betonowe osiedla, a nie inne kraju, które powinny być naszą konkurencją. Nie mam zamiaru mówić, że nie jest lepiej, bo jest i ja też to widzę, ale wystarczy spojrzeć na zachód... A wszystko jaki kosztem? O tym zaraz.

   Ja wiem, że "Polska upada" i "dług rośnie" to fajne, lotne hasła. Z tym, że albo są nieprawdziwe, albo zmanipulowane
   Nie wiem doprawdy co widzisz w tym fajnego. Polska upada i przyznają to wszyscy, zarówny 'populistyczni anty', jak raczysz nazywać, oraz klasa rządząca w prywatnych rozmowach. Spróbuj wskazać nieprawdę w zatrważająco wysokim bezrobociu skutkującym wypędzenie 2-5 milionów Polaków za granicę, idącym w górę równie szybko długiem publicznym, wyzysku obywateli poprzez horrendalnie wysoki podatki oraz zniewolenie ich także w sensie dosłownym - życie w tym kraju polega na ciągłym zadłużaniu się, w przypadku kredytów na mieszkania często prawie do końca życia, inaczej niemożliwe jest dla przeciętnego człowieka bez znajomości zgromadzenie kapitału na inwestycje, wreszcie jak się odniesiesz do ZUS-u i tego, że obecni na rynku pracy nie dostaną swoich, i tak głodowych, emerytur? Zielona wyspa na kredyt i inwestycje z naszych pieniędzy. Masz analizę danych 'rozwoju', bo nie chce mi się już strzępić języka, a jakoś nie potrafię bardziej zwięźle tego ująć, żeby jeszcze napisać o kwestii bezpieczeństwa i pozycji na arenie międzynarodowej

   pokaż spoiler https://www.youtube.com/watch?v=XwnZ1DAfSpo.

   bo to po prostu nie ma sensu. Mentalności podludzia/niewolnika nie zmienisz.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak tam jest 20 tys, to tutaj co najmniej 50 tys.

  •  

   pokaż komentarz

   @rotero: Jedyny elokwentny kandydat to Bronisław Komorowski, bohater walki z komuną! Nie zakrzyczycie nas, niech żyje rewolucja!!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: z całym szacunkiem, to nie do końca tak.
   Jeśli Korwin mówi, że "matka ma prawo wydać 10 latkę za mąż bo to jej dziecko" to ja mówię Nie, takiemu idiocie (bo to w sumie idiota). Korwin ma nijakie spojrzenie na przyszłość Polski jeśli chodzi o rozwiązania społeczne. Jego jedynym plusem są zmiany w gospodarce tj. zmiany w NFZ i ZUS (wyj%@?nie w pizdu), kwota wolna i usunięcie podatku dochodowego. Reszta to bzdury.

   @SirPsychoSexy: nie wiem po co z 15 latkami dyskutujesz. Fakt, oni nie widzą jak Polska się rozwinęła bo jak oni mieli 10 lat to już były centra handlowe, a nie szare blokowiska dookoła, a z Poznania do Warszawy jechało się 6h. Czasem czytając Wykop mam wrażenie, że żyję w alternatywnej rzeczywistości, gdzie żyje się całkiem dobrze. Natomiaast na Wykopie wszyscy żyją od 1 do 1 z pensją 1600 brutto, jeżdżąc MPK, będąc nap@!%$$%anym przez policję non stop i okradzionym w dzień w dzień przez jakiś urząd.

   Ze mna nawet sie młode kuce kłociły że w Polsce w latach 90 było lepiej niż teraz bo na forum czytali że dzieki ustawie Wilczka ludzie mogli sie bogacić.

   @szurszur: o ja p@?@%$!e. No tak wtedy to mieliśmy drugi Singapur ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @mirek_januszy:

   Dla przykładu pomyśl sobie co mogłeś kupić za 10 zł 5 lat temu a co dzisiaj możesz kupić?
   Co to jest inflacja?

   Hah, brak słów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: No właśnie, chodzi o to, że jego przekontrastowane wypowiedzi na temat rodziny, kobiet mają się nijak względem przyszłości Polski. Jednego nie rozumiem, czy ludzie myślą, że zostanie wydana ustawa zniesienia granicy wiekowej dla małżeństw, korwin to podpisze i będziemy mieli małżeństwa w wieku 10 lat? To czysty absurd. Dlatego trzeba olewać takie wypowiedzi. Wy naprawdę myślicie, że w Polsce będzie się dobrze żyło, jeżeli kandydat na prezydenta jest przystojny, ma kochającą rodzinę, umie się kontrolować ze słowami, ale ma do c$!?@ nie podobne pomysły na zmianę gospodarki? Bądźmy poważni.

  •  

   pokaż komentarz

   Może zaraz przytoczysz sukcesy Komorowskiego podczas jego kadencji?

   @GerardPolska: No tak, bo jak Krul zostanie prezydentem to uprawnienia prezydenckie urosną o 90 leweli.

   Dług państwowy rośnie.

   @GerardPolska: No tak, bo jak Krul dojdzie do władzy to wpłaci swoje pieniądze i dług zniknie.

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: Tak. Bo w Polsce Prezydent nie ma żadnej możliwości jeśli chodzi o realną politykę, a ma tylko wyglądać. Korwin nie wygląda. A dodatkowo p$$%??#i od rzeczy, a Prezydent ma tylko ładnie wyglądać i mówić sensownie.
   Poza tym zmiany Korwina nie spowodują, że nagle nasze PKB będzie rosło na poziomie 10%+

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: Prezydent podpisuje ustawy, może także wnieść ustawę do głosowania własnego pomysłu. Wiadomo, że nie tworzy ustaw i podpisuje. Ale może ustawy nie podpisać, mógł na przykład nie podpisać ustawy o podwyższenie wieku emerytalnego, mógł np nie zgodzić się o wtrącanie się w sprawy Ukrainy i zasądzić neutralność itd. Korwin zresztą zna też kilka języków i nie potrzebował tłumacza jak komorowski, który nas tylko ośmieszał.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyberpunx: zazwyczaj jest tak, że ludzie są krótkowidzami i ty dajesz tego najlepszy przykład.

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: Cóż za wysublimowane porównanie, ale czego ono dotyczy, na czym polega ta moja krótkowzroczność możesz doprecyzować? Tylko jeśli chcesz nadal bawić się w argumenty personalne to sobie odpuść. Jakieś konkrety, fakty?

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: Nie znam umiejętności Korwina jeśli chodzi o języki (jego akcent w angielskim jest co najmniej słaby).
   Jeśli chodzi o niepodpisywanie - to i tak sejm może odrzucić weto prezydenta i ustawa dojdzie do skutku.

   Prezydent w Polsce to tylko figurant.

  •  

   pokaż komentarz

   @Shiroo: Ale jeżeli nie uzyska się wtedy 3/5 głosów po odrzuceniu ustawy to ustawa nie może być podpisana ( nie jest zmuszony), ustawę także można oddać do Trybunału Konstytucyjnego, która sprawdzi ustawę pod kontem poprawności prawnej. Istnieje także coś takiego jak referendum. Które w kadencji Komorowskiego powinno być przeprowadzone kilka razy a czego nie zrobiono pomimo, że zebrano wystarczająco do tego ilość głosów. Wierzę, że Korwin zrobi wszystko co w jego mocy aby nie podpisać szkodliwych dla Polski ustaw i w przeciwieństwie do Komorowskiego umożliwi Polakom referendum.

  •  

   pokaż komentarz

   @Twardy__twardziel: Ok, czytam to sobie, ale czy sam wskaźnik PKB nie powinien być końcowo poprawione o inflację? Hmm po takim jednym małym triku wszystko przestaje świecić na różowo.
   2. Dogonimy średnie państwa UE, tylko pytanie co w jakim stanie są dziś Grecja, Hiszpania czy Portugalia. Może po prostu to oni robią krok wstecz my pół do przodu i tak wychodzi te wasze prawie 2 kroki!
   3. Ciekawe jak ich dogonimy skoro ostatni raz jesteśmy największym beneficjentem w UE, pewnie sprzedamy lasy państwowe i wtedy nasza gospodarka znów pogalopuje...
   4. Najlepsze na koniec, skoro tak jest tu dobrze, to dlaczego 1/3 ludzi stąd sp??$?@$a w podskokach? Może ja mam chorobę psychiczną, ale ludzie zabierają się jeden po drugim na zachód, trend rośnie i nie ma zamiaru się zmienić.
   O demografii, upadłym systemie emerytalnym i służbie zdrowia nie wspominając.

  •  

   pokaż komentarz

   2. Dogonimy średnie państwa UE, tylko pytanie co w jakim stanie są dziś Grecja, Hiszpania czy Portugalia. Może po prostu to oni robią krok wstecz my pół do przodu i tak wychodzi te wasze prawie 2 kroki!

   @50shadesofbane: Poczytaj tego kolesia, ma sporo dobrych tekstów obalających wykopowe brednie. Np emigracja od 2008 czy jakoś tak stoi prawie w miejscu.

 •  

  pokaż komentarz

  Najbardziej cieszy,że ludzie sami nie przymuszeni jak na Komora wypełniają place po brzegi

 •  

  pokaż komentarz

  E, chyba aż tyle nie było. 10 tysięcy mogło być maks.

 •  

  pokaż komentarz

  Serio macie zamiar wykopać obrazek z demotów na główną?

 •  

  pokaż komentarz

  Demotywator nadzwyczaj głupi. 5% w wyborach prezydenckich to około 1 mln głosów przy frekwencji około 50%, więc skoro na wiec w dużym mieście przychodzi około 10 tyś ludzi (nie sądzę żeby tam było 20 tyś, przynajmniej patrząc na zdjęcia) to wcale nie oznacza że Korwin ma realnie więcej niż to 5%.

 •  

  pokaż komentarz

  20 tysięcy? A gdzie pozostałe 15?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  To było 20 tys. osób? Nie za bardzo zawyżona ta liczba?

 •  

  pokaż komentarz

  A więc to już, demoty jako wiarygodne źródło informacji..........

 •  

  pokaż komentarz

  Nie mogę zaufać ani PSL, PO, PIS, SLD, które od tylu lat są w rządzie a robią z nas naiwnych głupków.
  Ech... nie wierzę politykom, ale zaufam Korwinowi. Brzmi logicznie, nie ma co. :)

  Poza tym, demotywatory? Poważnie? Wiedzę też czerpiecie z demotów?

 •  

  pokaż komentarz

  Źródło demotywatory :) Widać na czym kuce się opierają...

  •  

   pokaż komentarz

   @dzbanek_z_uchem: Tym czasem niewolnicy tak mają, że nie wierzą nawet w zdjęcia, jeżeli nie pokaże ich TVN.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kulek1981: TVN, demotywatory jeden kij - takie samo pewne źródło :) Mam rozumieć, ze wiedzę czerpiesz z demotywatorów? Muszę ci coś wyznać - demotywatory to nie źródło. Acha, kwejk też nie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @dzbanek_z_uchem: Więc na tym zdjęciu jest tylko 5 osób, a reszta dodana przez kopiuj wklej?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kulek1981: Raczej cały elektorat Korwin w jednym miejscu, z bandą gimbusów w jednym. Wraz z Korwinem pewnie max100 osób ma prawa wyborcze.

  •  

   pokaż komentarz

   Więc na tym zdjęciu jest tylko 5 osób, a reszta dodana przez kopiuj wklej?

   @Kulek1981: Na zdjęciu na pewno nie ma 20 tys. osób, a nawet te 20 tys. osób nijak ma się do 5% uprawnionych do głosowania. Podpis musiał zrobić jakiś gimbus, który ma w szkole problemy z matematyką. Naprawdę współczuję, że bierzesz na serio wiedzę z demotów. I powiem ci jeszcze jedno: ludzie nie dzielą się tylko na wyznawców Korwina i TVN-u, więc - drogie kuce - już sobie darujcie komentarze na temat tej stacji pod każdym komentarzem krytykującym lub podważającym wielkość Korwina.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kulek1981: Wy kuce to chyba macie jedną śpiewkę. Jak ktoś jakieś znalezisko o Krulu krytykuje to oczywiście TVN musi oglądać...

  •  

   pokaż komentarz

   @Kulek1981: Od trzech lat nie oglądam telewizora, w gruncie rzeczy moim jedynym źródłem informacji o Polsce jest wypok. Kuce wykopują artykuły składające się z trzech zdań z portalu PRAWY.PL, FRONDA.PL, PCH24.PL bez k?%$a zająknięcia się i mają czelność komukolwiek wytykać lemingostwo. Nie wiem jak na TVN, ale na wypoku jest jedno wielkie kółko masturbacyjne żyjące efektem potwierdzenia i 17 letnim szumem hormonów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A pamiętacie jak Axelio zrobił aferę na cały wypok, że w wyborach oszukują? Z tym, że zapomniał dodać, że poprawne porównanie numerów okręgów przekracza jego nadludzki, kucowski intelekt? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Zakop, informacja nieprawdziwa. Na zdjęciu jest dużo mniej niż 20 tys. osób. A nawet 20 tys. to dużo mniej niż 5% uprawnionych do głosowania. Zakładając, że osób uprawnionych do głosowania jest jest koło 30 mln, to 5% z tego daje 1,5 mln osób.

  Słowem: podpis z dupy (źródło też swoją drogą). I wy, kuce, nazywacie innych lemingami...

 •  

  pokaż komentarz

  ja tam widziałem mniej :P

 •  

  pokaż komentarz

  Okrutnie żal mi dupe ściska ze nie mogłem być

 •  

  pokaż komentarz

  Zaraz Wam powrzucam świetne foty z tego wiecu jak obrobię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Korwin na facebooku napisał że na wiecu było około 10 tyś osób. Teraz czytam że było 20 tys. Skąd ten nagły skok o 10 tyś? Czy może ktoś się pomylił?

 •  

  pokaż komentarz

  Czy tylko ja nie rozumiem ludzi którzy mówią "Komorowski jest złym prezydentem ale i tak na niego zagłosuje" No k?#%a mać, serio?

 •  

  pokaż komentarz

  25 lat w polityce i coś konkretnego z tego wynikło? Wygodny sposób na życie sobie znalazł wciskając młodym pelikanom bajki tysiąca jednej nocy. Nawet rodzinę starał się ustawić - z Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego startowali do europarlamentu jego syn, córka i dwie synowe. To zwykły populista który notorycznie popadał w konflikty ze swoim otoczeniem politycznym. Przyznaję, że jestem w stanie zrozumieć zauroczenie młodych ludzi JKM bo to inteligentny erudyta i świetny mówca. Sam kiedyś w odległej przeszłości głosowałem na tego pana ale już mi przeszło. Nie idźcie tą drogą! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Jest mały szkopuł wygrywają ci za którymi bezpieka stoi,

 •  

  pokaż komentarz

  pilnujcie żeby nie sfałszowali lepiej ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Beka w chuj. 20k osób za darmo przyszło a do Komuruskiego po kilkadziesiąt/kilkaset autobusami urzędasów zwożą i jeszcze im płacą za to, żeby tam byli XD

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson: W taki sposób opozycja mobilizuje swój elektorat. Korwin wbija naiwnym ludziom do gŁowy, ze jest źle, fatalnie, skandalicznie, co raz gorzej i jeżeli on nie dojdzie do władzy, to lewaki ukradną im wszystkie pieniądze, a potem wpuszczą "muslimów" i "homosiów" do kraju, którzy ich wszystkich na koniec dosłownie wyruchają. Jak sobie wbijesz coś takiego do głowy, to będziesz latał po wiecach klaszcząc za swoim wybawicielem. Ja tam nie odczuwam potrzeby chodzenia na wiece wyborcze. Raz, że Bronek jest słabym prezydentem i będę na niego głosował raczej z zaciśniętym nosem, niż z radością. Po drugie po prostu nie mam takiej potrzeby. Jakby Korwin doszedł do władzy, to wtedy pewnie za 5 lat będę latał po mieście, albo spamował internety jakimś opozycyjnym kandydatem. Teraz nie trzeba. I tak wygra Komorowski (raczej w drugiej turze), więc siedzę spokojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   a potem wpuszczą "muslimów"

   @lowca_chomikow: oni już ich wpuścili

  •  

   pokaż komentarz

   @frutson: Bo te pieniądze są na alkohol. Bo na trzeźwo tego p?#@?%!enia zniesć nie idzie ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  Maks 2-5tys ludzi było. Wystarczyło popatrzeć na kamerkę z miasta, gdzie widok był z góry. Sam będę głosował na niego, ale już bez przesady.

 •  

  pokaż komentarz

  20 tys osob na wiecu czlowieka ktory mowil ze chcialby by Putin zostal prezydentem Polski. Watpie czy nasz narod ma jakas przyszlosc jezeli kazde kolejne pokolenie jest bardziej tepe od poprzedniego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abroon: Nic takiego nie powiedział. Korwinowi chodziło o to, że Polsce potrzebny jest silny prezydent, taki jakim jest Putin dla Rosji (chodzi o politykę zagraniczną) i że taki silny Putin dobrze by rządził Polską, bo by się takiej Polski bali. Silny, nie totalitarny. Zacznijcie rozumieć, co Korwin mówi, a nie łykacie jak młode pelikany te wszystkie bzdury.

  •  

   pokaż komentarz

   @Msky85: Przestań, przestań. Niewolnicy już sami nie myślą. Jak im o czymś TVN nie powie, to to dla nich nie istnieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abroon: to jest właśnie wada Korwina. On nie potrafi powiedzieć czegoś prowokacyjnego w prosty sposób, żeby ci trochę wolniejsi też zrozumieli.

  •  

   pokaż komentarz

   Silny, nie totalitarny.
   @Msky85: to ze Putin jest totalitarny tez mu sie podoba. W koncu jest monarchista (gdzie monarcha ma przeciez wladze absolutna) i jak sam wiele razy podkreslal, jest zwolennikiem zamordyzmu. Oprocz Putina wychwalal tez innych silnych mezow stanu: Jaruzelskiego, Kiszczaka czy Pinocheta. Tak wiec troche sie z tymi pelikanami rozpedziles.

  •  

   pokaż komentarz

   @Msky85: neuropa nie myśli - #neuropa wykonuje polecenia #60groszyzawpis

  •  

   pokaż komentarz

   @Msky85: wiem że jako gimbus będziesz tłumaczył każdy idiotyzm Korwina tak by wyszło że stoi za tym jakaś mądrość. Niestety tak nie jest.

   Putin sprawił że Rosja uchodzi dzisiaj za znienawidzony i nie obliczalny kraj którego gospodarka wciąż się kurczy. I to jest wzór idola dzisiejszych gimbusów którzy widzą w tym ekscentrycznym dziadku swoją przyszłość.

   Nie mówiąc o tym że spełnia on rolę pożytecznego idioty Rosji i mówi wszystko to co ona chce by powiedział w sprawach Krymu, strzałów na Majdanie itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abroon: Przecież temu nikt nie zaprzecza! Nawet taki gimbus jak ja, jest tego świadomy. Ale właśnie między innymi dlatego Putin jest znienawidzony, bo rządzi twardą ręką i "po swojemu". W Polsce też powinna być twarda ręką i rządzić "po swojemu". Czego tutaj nie rozumiesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @Msky85: i co konkretnie bys z tych rzadow "twardej reki" przeniosl do Polski? Morderstwa polityczne? Zamykanie mediow krytycznych wobec wladzy? Korupcje?

   Przeciez to gimbusy protestowaly najglosniej przeciwko nekaniu chlopaka od bloga "antykomor", a teraz te same gimbusy glosuja na.dziadka ktorego idol chce karac swoich obywateli nawet za internetowe memy.

   Rosja ani Putin nie maja swiatu dzisiaj nic do zaoferowania poza gazem. Gdyby Rosja byla rzadzona madrze, a nie "twarda reka" i "po swojemu" to kraj ten bylby mlekiem i miodem plynacym. Przy swoich zlozach surowcow i polaciach ziemi jakie posiada. Natomiast teraz to tylko posmiewisko, nieobliczalne i grozne. Nic wiecej.

   Byc moze tepemu pokoleniu gimbusow imponuje takie azjatyckie myslenie "byle by sie nas bali" ale na przyszlosc Polsce to dobrze nie rokuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Abroon: Widzę, że gówno do Ciebie dociera. Czy Korwin powiedział, że chce coś przenosić z polityki Putina czy po prostu chodzi mu o silny charakter przywódcy? Czego Ty się doszukujesz jakichś niwprawdziwych tez?

 •  

  pokaż komentarz

  20tys. tonie w odmętach szaleństwa podpalając Polskę :)

 •  

  pokaż komentarz

  Moja fotka z tego wydarzenia

  źródło: panorama.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Niechże jakiś moderator to zmieni bo niezłego babola walnąłem w pośpiechu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  A opcje edycji już wygasły i nie mogę tego sam zmienić. Treść z "powiązanych" to jest.
  @wykop @moderacja

 •  

  pokaż komentarz

  Nie no 20 tyś to chyba deko za dużo.

 •  

  pokaż komentarz

  @coolwasc: - o kurcze! Wypisz wymaluj. Ale żeś ciekawe znalezisko dodał, faktycznie podobieństwo jest widoczne.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie interesujta się!
  https://www.youtube.com/watch?v=0qC4EcnlnIY
  Mało który z was pójdzie na wybory i wasi dziadkowie wybiorą tych co im telewizor powie... zobaczcie na sondaże uliczne... 2 na 3 młodych ludzi, mówi, że nie pójdzie głosować...

 •  

  pokaż komentarz

  20 tysięcy NA PEWNO nie było, ale cieszy i pięć tysięcy.

 •  

  pokaż komentarz

  Musiała być ta kropka po według.?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Kraków to miasto studentów stąd tyle hołoty na Korwinie. W skali kraju pewnie uzyska 7-8% (czyli realne poparcie na poziomie 4%) , nie więcej. Ludzie to idioci ale tych, którzy byliby na tyle głupi by głosować na Korwina nie ma aż tak wiele

 •  

  pokaż komentarz

  dlatego powtarzam co napisałem: http://www.wykop.pl/link/2521861/dlaczego-powinno-sie-zakazywac-sondazy-w-kampanii-wyborczej/ gdyby ludziom nie mieszano w głowie sondażami choć przez miesiąc, każdy by głosował na swojego kandydata bez presji.. mając do końca nadzieje na wygraną, sondaże to psują...

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem to nie jest nawet 10 tys. Góra 5 tys.

 •  

  pokaż komentarz

  Nadal myślimy że nie ma szans, ale zagłosujemy, no bo co zrobisz?

 •  

  pokaż komentarz

  TV i tak nie pokaże, a sondażownie dadzą góra 4 procent.

 •  

  pokaż komentarz

  Jest już retransmisja gdzieś?

 •  

  pokaż komentarz

  Polecam prześledzić program i wypowiedzi każdego z kandydatów antysystemowych i wybrać takiego, który nam najbardziej odpowiada jako prezydent. Głos oddany na PO/PIS/PSL/SLD to głos stracony, wtedy zobaczymy na czym stoimy i żeby zmieniło się coś na lepsze musimy wymusić na "antysystemowcach" wspólną listę do wyborów parlamentarnych, tylko tak możemy coś zmienić w tym kraju... 1polska.pl, pozdrawiam

 •  

  pokaż komentarz

  Czy kogoś poj!%$ło z tym znaleziskiem? demotywator, serio? Mimo poparcia nie wierzę w takie bzdury i nie rozumiem jak może komuś przyjść do głowy wykopywanie. Może było około 5 000 osób (co oczywiście jest świetnym wynikiem w porównaniu z ikarusem przymuszonych urzędników) ale daleko do 15 000.

 •  

  pokaż komentarz

  Bylem i bylo swietnie, Janusz w formie ale 20 tys. to tam nie bylo co widac na zdjeciach. Kolo 3-4 tys.

 •  

  pokaż komentarz

  Zakop-informacja nieprawdziwa.
  Ale nawet jakby było 100 tysięcy to co to zmienia?
  To garstka ludzi.
  Pomijalny statystycznie margines na tle 38 milionowego narodu.

 •  

  pokaż komentarz

  @GerardPolska Zdecyduj się jak piszesz, bo raz piszesz "wam" wielką literą a drugim razem "nas" małą. W obu przypadkach powinno być pisane małą ale nie sądzę aby ktoś to zrozumiał tutaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @pacho: Wam, Ty, Tobie zwrot grzecznościowy, jaki się wykonuje np w listach pisze się z dużej litery. Pisząc nas, nie widzę powodu aby pisać z dużej. Zresztą czy to teraz ważne? Twój post przypomina mi w tym momencie rozdmuchaną sprawę Nocnych Wilków, gdzie szuka się tematów zastępczych aby nie mówić o tym co jest najważniejsze czyli rozwój gospodarki polskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @GerardPolska: Owszem zwrot grzecznościowy, ale żadna reguła ortograficzna. Po za tym pisząc wam, wy zwracasz się do grupy osób a nie do konkretnej osoby do której zwracasz się z szacunkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @pacho: sorry stara naleciałość, jestem redaktorem pewnego portalu i po prostu jak pisze maile do autorów to pisze Wam z duże litery itd.

 •  

  pokaż komentarz

  Super, bili rekord stężenia stuleji na metr kwadratowy? Czy rekord stężenia tłuszczu na włosach?

 •  

  pokaż komentarz

  Nieprawdziwy demotywator na głównej. Czy @wykop i @moderacja ma RiGCz?

 •  

  pokaż komentarz

  20 tysięcy osób na wiecu w Krakowie z J.K. Mikke.

  Ale tych co mają prawa wyborcze to jakieś 200 xD

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Nadal myślicie, że Korwin nie ma szans, że reżimowa telewizja nie pozwoli na jego wygranie?
  Nie ma szans, to tylko wasze mokre sny. TV wystarczy że jest krytyczna i korwinizmy wypływają jak gówno na wierzch a was zwieracz pieką. Najlepsze co media mogą zrobić to go pokazywać. Więcej kretynów wierzących w wolnorynkowe cuda się nie znajdzie przy odpowiedniej frekwencji. Wykopanie obrazka na wykopie wam nie pomoże.

  •  

   pokaż komentarz

   @Udowodnij_albo_zamilcz: Zabawne, bo jakoś wolny rynek się sprawdził w wielu miejscach na świecie na przestrzeni ostatnich 200 lat. Ludzie tak się przyzwyczaili do socjalizmu, że nie wierzą, że mniejsze podatki, to większy dobrobyt obywateli, a większe podatki, to większa nędza obywateli. Policz sobie, ile w podatkach oddajesz i ile byś miał z tego, gdybyś samodzielnie odkładał te pieniądze. I nie pisz mi, że nie miałbyś za co wyleczyć się z raka, bo byś miał, gdybyś odkładał. A nawet jeśli nie miałbyś, to twoja rodzina miałaby te pieniądze, gdyby odkładała. A nawet gdyby nie miała, to ostatecznie pomogłyby ci prywatne instytucje charytatywne, tak ja teraz pomagają. Z tymże w świecie wolnorynkowym miałyby jeszcze więcej pieniędzy od darczyńców, bo ci mieliby swoje pieniądze, których nie musieliby oddawać złodziejskim rządom.
   Ale rozumiem, państwo jest najważniejsze, złodzieje są najważniejsi, trzeba dawać się dymać w dupsko. Rewelacja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Udowodnij_albo_zamilcz: I właśnie sam przyznałeś, że TV kształtuje sondaże. Dla JKM są "krytyczni", podczas gdy komoruskiemu liżą rów 25h/dobę. Idź szogunie poskakać po fotelach.

  •  

   pokaż komentarz

   wolny rynek się sprawdził w wielu miejscach na świecie na przestrzeni ostatnich 200 lat.

   @Msky85: Ta, w dziewiętnastym wieku tak się sprawdził, że wszystkie Państwa rozwinięte z niego zrezygnowały.

   Policz sobie, ile w podatkach oddajesz i ile byś miał z tego
   Co bym niby miał? Jakbym nie płacił podatków na to co teraz daje mi pańśtwo to bym musiał opłącić to prywatnie. Nie ma nic za darmo i nie odłożyłbym.

   I nie pisz mi, że nie miałbyś za co wyleczyć się z raka, bo byś miał, gdybyś odkładał.
   Ta, miałbym, za 30 lat. Wale takie interesy, wole zrzutke że wszyscy dajemy na bierząco i leczymy tych których dopadnie choroba, nieważne czy maja 5, 30 czy 60 lat. Czy już zdążyli odłożyć czy nie.

   A nawet gdyby nie miała, to ostatecznie pomogłyby ci prywatne instytucje charytatywne
   Ta wszystkim będzie dobrze bo Tobie sie tak wydaje. Powiedz to im w bangladeshu że mają wolny rynek, niskie podatki (wszystkie podatki stanowią tylko 8,5 ich PKB) że im pomogą fundacje. I że na wolnym rynku jak zarabiają 20 dolarów miesięcznie to jest super i mają system któy robi wszystkim dobrze! A może to są lenie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kulek1981: Są krytyczni wobec wszystkich, ale was dupa boli bo korwin najpierw dop@?!?%?i że lekka pedofilia jest ok a potem że spiskowcy z tv sie czepiają. Ja mówie oczywiście o zwykłej telewizji typu tvp tvn czy polsat, masz obiektywną krytyczną telewizje. Bo wiadomo ze w TV trwam cxzy TV republika to są tylko pisowcy i żadnych trudnych pytań.

  •  

   pokaż komentarz

   @Udowodnij_albo_zamilcz:
   1)A czy przypadkiem ta "rezygnacja" nie wynikała z dwóch wojen światowych na rzecz totalitaryzmów? Czy po IIWŚ, państwa zachodnie odbiły się od dna, właśnie dzięki kapitalizmowi? Przypomnij sobie, do jakiej sytuacji Hitler narodowym socjalizmem doprowadził państwo nazistowskie.
   2)Oczywiście, że nic nie ma za darmo, kto inaczej twierdzi, jest idiotą. W każdym razie, miałbyś więcej, bo nie miałbyś podatku dochodowego, a przynajmniej na takim poziomie jak teraz, Ceny na wolnym rynku kierują się popytem i podażą, czyli ceny byłyby o wiele niższe, a produkty o lepszej jakości. Ostatecznie byłbyś bogatszy.
   3)Serio, leczymy na bieżąco? Napisz mi gdzie te pieniądze, jak szybko leczą i czy wszystkich? Zastanów się, który system byłby wydolniejszy i ile pieniędzy na leczenie miałyby Twoje wnuki, gdyby te odłożone pieniądze były dziedziczone?
   4)Dlaczego mi się wydaje? Przecież teraz też istnieją instytucje charytatywne i ludzie oddają pieniądze. Chociażby znienawidzony przez niektórych WOŚP zbiera krocie rokrocznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Msky85:

   1)A czy przypadkiem ta "rezygnacja" nie wynikała z dwóch wojen światowych na rzecz totalitaryzmów? Czy po IIWŚ, państwa zachodnie odbiły się od dna, właśnie dzięki kapitalizmowi? Przypomnij sobie, do jakiej sytuacji Hitler narodowym socjalizmem doprowadził państwo nazistowskie.
   Nie. Po wielkim kryzysie (29-33) który zakończył spektakularnie erę wolnego rynku, wprowadziły USA, a konkretnie Roosvelt w swoich reformach Nowego Porządku (New deal), w Niemczech właśnie po kryzysie doszedł do władzy Hitler. Ludzie dosyć mieli rozhuśtanej koniunktury, ciągłych regularnych kryzysów, kosztów społecznych jakie powodował wolny rynek czyli bardzo mocne rozwarstwienie w podziale dóbr, dziedziczenia biedy z której nie można było się wyrwać.

   W każdym razie, miałbyś więcej, bo nie miałbyś podatku dochodowego, a przynajmniej na takim poziomie jak teraz,
   Przecież te pieniądze z podatku dochodowego są wydawane na cele rządowe, cele wspólne. Jak pieniądze z PIT nie pójdą na chodnik pod moim blokiem to będe musiał płacić prywatnej osobie posiadającej chodnik za korzystanie z niego. Za szkołę dziecka będe musiał sam zapłacić, itp itd więc jakim cudem ma mi coś zostać, albo płace państwu podatek i dostaje szkołę, albo płacę prywatnie za szkołe i nadal mi nic nie zostaje. Mniejszy podatek to nie żadne gratisowe pieniądze.

   3)Serio, leczymy na bieżąco? Napisz mi gdzie te pieniądze, jak szybko leczą i czy wszystkich?
   Tak leczymy, byłem chory to mnie wyleczyli, moją rodzine również. Niestety robią się kolejki bo za mało płacimy podatku na służbę zdrowia

   Zastanów się, który system byłby wydolniejszy i ile pieniędzy na leczenie miałyby Twoje wnuki, gdyby te odłożone pieniądze były dziedziczone?drowia.
   Porównując ceny w Polskiej służbie zdrowia i w amerykańskiej prywatnej to na wolnym rynku byśmy dużo bardziej przepłacali niż jak robi to państwo u nas. Urynkowienie usług medycznych pcha ceny mocno w góre, bo zdrowie jest bezcenne.

   4)Dlaczego mi się wydaje? Przecież teraz też istnieją instytucje charytatywne i ludzie oddają pieniądze. Chociażby znienawidzony przez niektórych WOŚP zbiera krocie rokrocznie.
   Bo dużo osób interesuje nowe auto a nie pomoc innym. Niektórzy nawet sie cieszą z cudzej krzywdy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Udowodnij_albo_zamilcz: Stefan Kisielewski też był kretynem? Stanisław Michalkiewicz też jest kretynem? Prof. Rybiński? Prof. Gwiazdowski?

  •  

   pokaż komentarz

   @Udowodnij_albo_zamilcz: wszyscy ci "kretyni" popierają (Kisiel popierał jak żył) wolnorynkowe cuda

   pewnie za mało czytali i uczyli się, no nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @redrubies: Radykałowie zawsze są. Czy Kisielewski chciał po prostu zmiany socjalizmu na kapitalizm a czy napewno skrajną jego wersje, zderegulowany dziki kapitalizm, tego nawet nie wiem. Stanisław Michalkiewicz widzący wszędzie razwiedke, bez dowodów, to o jego stan zdrowia psychicznego raczje bym się martwił. Profesor Rybiński pokazał co potrafi w swoim funduszy Eurogedonie. Gwiazdowski to prawnik, wyznawca np dawno przez ekonomie odrzuconego prawa podaży saya. Nie wiem jak daleko radykalny jest, ale myśle że do korwinizmów jeszcze mu daleko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Udowodnij_albo_zamilcz: Może zarówno prawo podaży Saya (Commodity-Money-Commodity) jak i model który większość ekonomistów uważa za prawdziwy (Money-Commodity-Money) są błędne. To takie patrzenie na różne wycinki całego systemu wymiany pieniądz-towar.

 •  

  pokaż komentarz

  Rany!
  20000 ludzi w samym tylko Krakowie podpala Polskę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ech.... Najgorsze jest to, że takim gównoprzekazem wbija się tylko fanom Korwina do głowy gotowy przekaz na okres po 10/05. Korwin by wygrał, ale spizeg i PKW ukradła mu głosy. A głupi lud wszystko kupi.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: Obejrzyj jakiekolwiek "wiadomości" - dwa słowa Korwina typu "państwową służbę zdrowia trzeba zlikwidować" i wypowiedź "eksperta" na dwie minuty, że leczenie jest drogie. Skąd gawiedź może wiedzieć, że obecnie jest jeszcze droższe? Skąd może wiedzieć, że prywatnie też można się ubezpieczyć?

   Korwin nie wygra bo ludzie są zbyt głupi - wolą oddać połowę zarobków, żeby ktoś się nimi zaopiekował, niż samemu się sobą zaopiekować.

  •  

   pokaż komentarz

   @komandor: Korwin nie wygra, bo ludzie nie są AŻ TAK głupi.

   Skąd może wiedzieć, że prywatnie też można się ubezpieczyć?
   Można można. Ciekawe jaka prywatna ubezpieczalnia i przy jakiej składce ubezpieczy twoje dziecko jeżeli urodzi się z jakąś poważną wadą wrodzoną (czego absolutnie mu, ani tobie nie życzę!)?

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: Czemuj p!?$!!#isz jak potłuczony?Piłes coś?

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe jaka prywatna ubezpieczalnia

   @lowca_chomikow: Każda większa, wystarczy że media zaczną piętnowac te, które będą jakieś cyrki odstawiać a jakaś inna konkurencja powie "a my tak nie robimy, chodźta do nas". Poza tym, jaka niby wielką pomoc daje dziś państwo w takiej sytuacji?

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: zadny ubezpieczyciel? Zgadlem. Korwina elektorat to po prostu ludzie ktorzy chca nowej twarzy bo nie nakradla sie. Jednak ma sporo konkurencje w postaci kukiza ktory glosi bardziej realistyczne poglady.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Jakoś tak w USA tego nie robili. Czemu? Bo firmom to się nie opłaca. Służba zdrowia nie może być "for profit" bo wtedy stracą na tym ludzie wymagający największej pomocy. Jak to jest, że nawet mimo regulacji ograniczających tzw. zmowy cenowe często do takich sytuacji dochodzi? Żaden ubezpieczyciel nie wyszedłby na plus mając na głowie utrzymanie drogiego, długoletniego leczenia najbardziej chorych. Teraz jest fajnie wykupić sobie LuxMeda, bo kosztuje grosze i ludzie myślą, że jak zlikwiduje się powszechną służbę zdrowia to wyjdą na plus. U prywaciarza jest lepiej to na pewno tak zostanie? Gówno prawda niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   Żaden ubezpieczyciel nie wyszedłby na plus mając na głowie utrzymanie drogiego, długoletniego leczenia najbardziej chorych.

   @lowca_chomikow: Dlatego będą pewnie rózne pakiety, od najbardziej podstawowych do najbardziej wypasionych i tyle. Dziś też NFZ nei pokrywa leczenia co droższych kuracji i jakos w TV nikt nie rozdziera szat, co najwyżej pokazuje się migawki że jakas fundacja zebrała kase na leczenie kogoś, komu NFZ leczenia odmówił, pomimo opłacania składek.

   Dzisiejszy system wcale nie wygląda dobrze, ludzie miesiącami czekają na zabiegi, niektórym się leczenia odmawia ale tacy jak ty widza tylko to co złe w prywatnym leczeniu a tego samego w państwowym nie zauwazają. Wybiórcza ślepota?

   Poza tym, zakładam znaczną poprawe zdrowia w społeczeństwie, prywatne ubezpieczalnie będa wymagac badan okresowych co najmniej raz na rok, aby ew. choroby wykrywac możliwie jak najwczesniej i leczyć je taniej, niz np. raka w stadium przedagonalnym. Wymogu takich badań obecnie nie ma, wiec czesto się zdarza, że ludzie trafiaja do lekarza kiedy choroba jest juz w stadium dojrzałym a wtedy wiadomo że i koszty leczenia sa większe.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Ale naprawdę nie musisz gdybać i stosować swojego myślenia życzeniowego. Spójrz na USA. Kuce i tak będą mówić, że tam nie ma "prawdziwego wolnego rynku," ale przed Affordable Care Act ludzie chorzy nie mieli szans się ubezpieczyć, a wysokie rachunki za opiekę zdrowotną są najczęstszą przyczyną bezdomnoci.

   Dziś też NFZ nei pokrywa leczenia co droższych kuracji
   No niestety masz rację. Teraz jest to wyjątek od reguły, a i tak wsparcie charytatywne nie jest w stanie wszystkim pomóc. Kiedy ubezpieczyciel będzie chcial tylko zarobić będzie tylko gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   Dziś też NFZ nei pokrywa leczenia co droższych kuracji

   @kukenkino: Pokrywa kuracje, o ile jest skuteczna. Rekordowi pacjencji kosztują NFZ po 3 miliony złotych rocznie.

   w TV nikt nie rozdziera szat, co najwyżej pokazuje się migawki że jakas fundacja zebrała kase na leczenie kogoś, komu NFZ leczenia odmówił, pomimo opłacania składek.

   NFZ nie odmawia jak ktoś się kwalifikuje. Masz koszyk świadczeń ogólnie dostępny i możesz sprawdzić dokładnie na co będziesz leczony.

   http://www.mz.gov.pl/koszyk-swiadczen-gwarantowanych

   Fundacje najczęściej zbierają na jakieś eksperymentalne leczenia oferowane w jednej klinice za granicą.

   Dzisiejszy system wcale nie wygląda dobrze, ludzie miesiącami czekają na zabiegi, niektórym się leczenia odmawia ale tacy jak ty widza tylko to co złe w prywatnym leczeniu a tego samego w państwowym nie zauwazają. Wybiórcza ślepota?

   Bo jest niedofinansowany. Płacimy procentowo 2x mniej niż Niemcy, a ludzie oczekują takiego samego poziomu służby zdrowia.

   Prywatne leczenie za to nie sprawdza się w żadnych cywilizowanym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   Spójrz na USA

   @lowca_chomikow: Nie będa patrzył na kraj, w którym program partii komunistycznej z 1920 roku był w całosci wprowadzony już w latach 70-ych ubiegłego wieku :P Poza tym, w USA istnieje ogromne lobby lekarskie i farma, które dba o swoj interes jak mało które. Np. ceny za leczenie jakie tam sa, po 2 tys USD za dobe w łózku w szpitalu. No sorry, ale u nas by to nie przeszło. bo nikogo by nie było na to stać.A lekarze będa chcieli leczyć bo tez chca zarabiać.

   To głupota, żeby przenosić jakiś system, niby prywatny, choć tak naprawdę mieszany z USA do Polski i na te podstawie ogłaszac hiobowe wieści. Trochę więcej rozsądku i reaizmu. Ostatnia batalia między lekarzami a Arłukowiczem dotyczyła jakichś groszy w przeliczeniu na 1 pacjenta a nie tysięcy złotych za 1 dzień w szpitalu.

   Teraz jest to wyjątek od reguły,
   N licząc tych co czekając wiele miesiecy na operację zwyczajnei sobie umrą, i w ten sposób przestaną sanowic problem, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   Bo jest niedofinansowany. Płacimy procentowo 2x mniej niż Niemcy

   @rzep: A zarabiamy średnio 4x mniej niż Niemcy. Czyli gdyby brac pod uwagę tylko poziom zarobków to płacimy 2x więcej niż Niemcy.

   Prywatne leczenie za to nie sprawdza się w żadnych cywilizowanym kraju.
   Ach te dzikusy z Singapuru i Hongkongu, pewnie ich tam szamani ziołami lecza a lewatywę ordynują na co drugie schorzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Że co? Niemiec oddaje 15% swoich zarobków brutto na służbę zdrowia. Polak - 7.8%.

  •  

   pokaż komentarz

   Polak - 7.8%.

   @rzep: Dolicz koperty.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Co za argument.

   Tak jak mówiłem - Polak płaci procentowo 2x mniej niż Niemiec na służbę zdrowia. Nie mówię nawet o różnicy w zarobkach, która sprawia, że te 15% Niemca jest więcej warte. Nie możemy więc oczekiwać niemieckiego poziomu służby zdrowia.

  •  

   pokaż komentarz

   @lowca_chomikow: powiem ci, że przy składce jaką płacę mógłbym się leczyć w Szwajcarii z każdej choroby.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: Tak? Średnia składka w Szwajcarii na ubezpieczonego to 1400 złotych miesięcznie. Gratuluje zatem zarobków na poziomie 17000 złotych brutto na umowie o pracę. Niestety nie każdy w Polsce tyle zarabia.

  •  

   pokaż komentarz

   Co za argument.

   @rzep: Bardzo ważny. Bez koperty to ty tym szpitalu finansowanym "przez państwo" możesz się nei doczekac pomocy :D

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: nie przeczę, chciałem tym wpisem zwrócić tylko uwagę, że ubezpieczenie w Polsce wcale nie jest tanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Bzdurny, bo oparty na anegdotach.

   @milo1000: Jest bardzo tanie. Średnia stawka na ubezpieczonego w Polsce to 150 złotych. Jak już pisałem wyżej - procentowo (jako % od pensji) płacimy na ubezpieczenie zdrowotne 2x mniej niż Niemcy.

  •  

   pokaż komentarz

   oparty na anegdotach.

   @rzep: Obyś nigdy nie musiał korzystac z anegdotycznej wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Wielu członków mojej rodziny korzystało ze służby zdrowia w ciągu ostatnich 10 lat i w żadnym etapie nie spotkaliśmy się z koniecznością (ani nawet sugestią) płacenia łapówki.

  •  

   pokaż komentarz

   @rzep: przy płacy minimalnej, stawka na NFZ to 135 zł, a przy średniej pensji to 310 zł, więc chyba trochę fantazjujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @milo1000: A do tego dolicz fakt, że ubezpieczeni są też członkowie rodziny - niepracujący małżonek, dzieci itp.

   Ktoś zarabiający 2500 brutto, mający dziecko, którym opiekuje się żona, płaci na NFZ 195 złotych, a pokrywa tym 3 osoby. Więc składka na ubezpieczonego wynosi 65 złotych w tym wypadku.

   Do tego dolicz np. emerytów z emeryturami poniżej pensji minimalnej czy niepełnosprawnych (nie opłacają składki zdrowotnej wcale, a są ubezpieczeni).

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie miesiącami czekają na zabiegi,

   @kukenkino: Wiele zabiegów można zrobić prywatnie, tylko ceny często i gęsto zaczynają się od 10k zł, więc ludzie wolą poczekać nawet rok, bo skąd emeryt weźmie 10k zł na operację?

   Dlatego będą pewnie rożne pakiety, od najbardziej podstawowych do najbardziej wypasionych i tyle.
   Polecam sprawdzić jakie są teraz warunki u prywatnych ubezpieczycieli czy pakiety w prywatnych klinikach.
   Twierdzenie, że po prywatyzacji ceny pójdą w dół to myślenie życzeniowe.
   Jest drogo, a mogłoby być dużo drożej.

   Jestem wolnościowcem, ale publicznej służby zdrowia bym nie likwidował, jedynie restrukturyzował.

   @milo1000

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Ale ja nie mówię o przenoszeniu całego systemu. Mówię o tym jak pacjentów traktują tam prywatni ubezpieczyciele. Nikt im nie zabraniał wybić się ponad konkurencję zapewniając ubezpieczenia ludziom już chorym, a jednak jakoś tego nie robili. Bynajmniej! Nie jedna osoba płacąca składki dostała środkowy palec zamiast zwrotu, bo ubezpieczyciel uznał, że na pewno byli chorzy już wcześniej i o tym nie pwiedzieli.

  •  

   pokaż komentarz

   Polecam sprawdzić jakie są teraz warunki u prywatnych ubezpieczycieli czy pakiety w prywatnych klinikach. Twierdzenie, że po prywatyzacji ceny pójdą w dół to myślenie życzeniowe.

   @loczyn: Jak w ogóle możesz porównywać dzisiejszy rynek prywatnych usług z garbem w postaci nieuczciwej konkurencji ze strony NFZ i przymusowych składek zdrowotnych, z rynkiem na którym tej nieuczciwej konkurencji nie będzie?
   Załózmy, że są państwowe stołówki, na które pod przymusem oddaje się 15% zarobków i można jeść co tam dadzą - ile wg ciebie będzie prywatnych restauracji i jakie w nich będą ceny?

   Bynajmniej! Nie jedna osoba płacąca składki dostała środkowy palec zamiast zwrotu, bo ubezpieczyciel uznał, że na pewno byli chorzy już wcześniej i o tym nie pwiedzieli.
   @lowca_chomikow: Dobra, jasne.Czyli były to ubezpieczenia , które nie ubezpieczały. No to ktoś genialnie wymyslił jak brać kasę i jej nie wypłacać.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak w ogóle możesz porównywać dzisiejszy rynek prywatnych usług z garbem w postaci nieuczciwej konkurencji ze strony NFZ i przymusowych składek zdrowotnych, z rynkiem na którym tej nieuczciwej konkurencji nie będzie?

   @kukenkino: W bardzo prosty sposób. Obecnie masz ubezpieczenia zdrowotne oferowane przez prywatne podmioty więc rynek na to jest. Skoro więc bardziej zamożni obywatele są w stanie płacić za podstawową opiekę, na pewno byliby też w stanie płacić rozsądnie więcej za zaawansowaną.

   Ubezpieczyciele jednak wiedzą, że nie są w stanie zaoferować takiego zakresu jak NFZ nie żądając bardzo wysokich stawek - przecież już teraz masz pakiety po 500 zł miesięcznie, które nie obejmują większości poważnych chorób, które leczy NFZ.

   W skrócie - część obywateli jest w stanie płacić rozsądne pieniądze za opiekę medyczną, więc gdyby dało się zaoferować pełen pakiet za rozsądne pieniądze, to prywatni ubezpieczyciele już dawno by to zrobili.

   Załózmy, że są państwowe stołówki, na które pod przymusem oddaje się 15% zarobków i można jeść co tam dadzą - ile wg ciebie będzie prywatnych restauracji i jakie w nich będą ceny?

   Jeżeli jedzenie będzie tak niedobre jak piszesz i będzie się na posiłek czekało 3 miesiące to powinno być bardzo dużo - nie sądzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   Skoro więc bardziej zamożni obywatele

   @rzep: Te prywatne ubezpieczenia to najczęsciej pakiet podstawowy wykupywany przez firmy dla pracowników. Firmy wiedza, że państwowa służba zdrowia jest c@###wa, wiec w ich interesie będzie wykupić za kilkadziesiąt zł pakiet dla pracownika z podstawowymi usługami.
   Zamożnych, których stać na coś wiecej jest góra kilka %, np. weźmy np. pod uwagę tych, którzy płacą PIT w II progu (czyli zarabiających ponad 85tys. rocznie)- takich w Polsce jest tylko ok. 600-700 tysięcy.

   więc gdyby dało się zaoferować pełen pakiet za rozsądne pieniądze, to prywatni ubezpieczyciele już dawno by to zrobili.
   Nie zaoferuja bo nie mają efektu skali, z którego korzysta NFZ. Z takiego samego efektu skali korzystaja ubezpieczenia samochodów. Dlaczegoż działają ubezpieczenia OC, wypłacajace kilkadziesiąt tyś czy ponad 100 tys zł za zniszczone auto, choc składka OC za to auto była w wysokości kilkuset/tysiąca zł rocznie? Przeciez to nie moze się wg ciebie opłacac ubezpieczalniom i nie powinny takich kwot wypłacać, prawda?

   Jeżeli jedzenie będzie tak niedobre jak piszesz i będzie się na posiłek czekało 3 miesiące to powinno być bardzo dużo - nie sądzisz?
   Nie sądzę. Bo co z tego że w państwowych jedzenie niedobre, że czekać trzeba - skoro kasa na żarcie zabrana? Czym zapłacą? Wręcz przeciwnie, będzie tych prywatnych restauracji mało i nie będzie tanio, bo targetem będą klienci bogaci, którzy pozwolą prywatnym restauracjom funkcjonować.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: To Ci juz tlumacze.
   Raz - szpitale to ogromnie wysoki prog wejscia wiec konkurencji wcale nie bedzie tak duzo, z reszta z ubezpieczeniami i przychodniami nie bedzie lepiej.
   Dwa - teraz przy tej jak to powiedziales "nieuczciwej" konkurencji musza oferowac duzo za niska cene bo "konkurent" ma darmo, wiec faktycznie musza byc tani i przy tym bardzo dobrzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Raz - szpitale to ogromnie wysoki prog wejscia wiec konkurencji wcale nie bedzie tak duzo, z reszta z ubezpieczeniami i przychodniami nie bedzie lepiej.

   @loczyn: Jakiej konkurencji, o czym ty mówisz? Są jakieś "przedsiebiorstwa szpitalne"? Co to, nie ma prywatnych szpitali w Polsce, które jeszcze niedawno były państwowe i przynosiły milionowe straty?

   Dwa - teraz przy tej jak to powiedziales "nieuczciwej" konkurencji musza oferowac duzo za niska cene bo "konkurent" ma darmo, wiec faktycznie musza byc tani i przy tym bardzo dobrzy.
   Lekarze pracują w państwowych lecznicach a po godzinach - dorabiają w prywatnych. Dlatego nie zależy im aby mieć w prywatnych wielu pacjentów i niskie ceny, bo to nie jest ich podstawowe tylko dodatkowe źródło utrzymania. Jak ktoś ma pracę za jakieś przyzwoite pieniądze to swój dodatkowy wysiłek odpowiednio wycenia i nie chce mu się na drugim etacie zapieprzać za grosze.

   Chłopie, nie masz bladego pojecia o czym piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Chcialbym przyklad panstwa w ktorym sluzba zdrowia jest w 100% prywatna i przykladowe ceny i jaka jest mediana zarobkow.

  •  

   pokaż komentarz

   Chcialbym przyklad panstwa

   @loczyn: Poczytaj o Hongkongu, tam chyba jest najbliżej.

  •  

   pokaż komentarz

   Te prywatne ubezpieczenia to najczęsciej pakiet podstawowy wykupywany przez firmy dla pracowników. Firmy wiedza, że państwowa służba zdrowia jest c%$$$wa, wiec w ich interesie będzie wykupić za kilkadziesiąt zł pakiet dla pracownika z podstawowymi usługami.

   Więc jak widzisz popyt jest, pomimo, że to samo "za darmo/już opłacone" oferuje NFZ. Byłby więc też popyt na lepsze pakiety, pod warunkiem, że ceny byłyby sensowne.

   Zamożnych, których stać na coś wiecej jest góra kilka %, np. weźmy np. pod uwagę tych, którzy płacą PIT w II progu (czyli zarabiających ponad 85tys. rocznie)- takich w Polsce jest tylko ok. 600-700 tysięcy.

   @kukenkino: Do tego dolicz ich dzieci, rodziny, tych co nie rozliczają się w Polsce albo, których dochody nie są rozliczane w PIT, tych żyjących z majątków itp. itd.

   Spokojnie ponad milion potencjalnych klientów.

   Nie zaoferuja bo nie mają efektu skali, z którego korzysta NFZ. Z takiego samego efektu skali korzystaja ubezpieczenia samochodów. Dlaczegoż działają ubezpieczenia OC, wypłacajace kilkadziesiąt tyś czy ponad 100 tys zł za zniszczone auto, choc składka OC za to auto była w wysokości kilkuset/tysiąca zł rocznie? Przeciez to nie moze się wg ciebie opłacac ubezpieczalniom i nie powinny takich kwot wypłacać, prawda?

   Mamy 20 milionów aut i 56 ubezpieczalni w Polsce. Czyli średnio 357 tysięcy klientów na ubezpieczyciela - a wg. Ciebie nawet jeden prywatny ubezpieczyciel zdrowotny nie zaoferował kompleksowych pakietów, bo jest za mało potencjalnych klientów.

   Ubezpieczenie komunikacyjne to kompletnie inne koszty od ubezpieczenia zdrowotnego. Gdyby było tak jak mówisz, i można zaoferować świetne ubezpieczenie zdrowotne za 1000zł rocznie, to myślisz, że NIKT NA ŚWIECIE by tego nie zrobił?

   Nie sądzę. Bo co z tego że w państwowych jedzenie niedobre, że czekać trzeba - skoro kasa na żarcie zabrana? Czym zapłacą? Wręcz przeciwnie, będzie tych prywatnych restauracji mało i nie będzie tanio, bo targetem będą klienci bogaci, którzy pozwolą prywatnym restauracjom funkcjonować.

   Jak widzisz bardzo dużo klientów ma wystarczająco pieniędzy by płacić za dodatkowe ubezpieczenie medyczne. Znam ludzi co 400 zł miesięcznie płacą za siłownię, ale uważasz, że nie byliby chętni wydać tyle samo na kompleksowe, prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które wyleczy ich np. z raka szybko i przy wykorzystaniu najnowszych metod?

  •  

   pokaż komentarz

   Więc jak widzisz popyt jest

   @rzep: Skoro "popyt" w skali może 2 milionów na pakiety podstawowe za kilkadzisiąt zł miesiecznie mylisz z prawdziwym popytem na skalę kilkkudziesięciu miliardów zł rocznie- to świadczysz sam o swoim nierozgarnięciu. Poza tym, te pakiety nie są sprzedawane przez ubezpieczalnie, tylko prywatne lecznice, czyli nawet efektu w mikroskali nie ma.

   Nie zdziwisz się zatem że reszty twoich pierdół czytał nie będę? Ludzi którzy na dzien dobry mówią "jezdem debilem" też dalej nie słucham...

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino:

   Skoro "popyt" w skali może 2 milionów na pakiety podstawowe za kilkadzisiąt zł miesiecznie mylisz z prawdziwym popytem na skalę kilkkudziesięciu miliardów zł rocznie- to świadczysz sam o swoim nierozgarnięciu.

   A dlaczego muszą być miliardy? Sam pisałeś, że tych zarabiających w 2gim progu jest 600-700 tysięcy. Dolicz ich rodziny i tych co pieniądze mają, ale w PIT ich nie rozliczają i spokojnie masz milion klientów.

   Pokazałem Ci, że 56 ubezpieczalni komunikacyjnych ma efekt skali na 20 mln. samochodów (średnio 357 tysięcy na ubezpieczalnie), ale 1 milion klientów dla jednego ubezpieczyciela to wg. Ciebie za mało.

   Poza tym, te pakiety nie są sprzedawane przez ubezpieczalnie, tylko prywatne lecznice, czyli nawet efektu w mikroskali nie ma.

   Wiele lecznic oferuje swoje pakiety przez ubezpieczalnie - wykupujesz pakiet w PZU a leczysz się w Luxmedzie. Więc spokojnie mogliby do klientów dotrzeć

   Nie zdziwisz się zatem że reszty twoich pierdół czytał nie będę? Ludzi którzy na dzien dobry mówią "jezdem debilem" też dalej nie słucham...

   Twoje argumenty ad personam dobitnie udowadniają twoją przegraną w tej dyskusji.

   Raz za razem udowadniam Ci brak argumentów na liczbach. Tłumacz sobie jak chcesz twoje wycofywanie się - na żaden argument liczbowy dotąd nie odpowiedziałeś. Starasz się wyłącznie zbić dyskusję na inne tory, ala twój argument o łapówkach, gdy dobitnie Ci udowodniłem, jak mało płacimy na NFZ w porównaniu do innych krajów.

   Nie jesteś nawet w stanie wskazać działającego prywatnegoi systemu w normalnym kraju, który byłby dostępny dla większości obywateli.

 •  

  pokaż komentarz

  DAMIANERO KIEDY NOWY FILMIK

  źródło: i.ytimg.com

Dodany przez:

avatar GerardPolska dołączył
881 wykopali 147 zakopali 11 tys. wyświetleń