...
 •  

  pokaż komentarz

  Czarnuch, nigga, ciapaty, cygan, to wszystko nadaje się tylko do żarcia gruzu. Statystyki mówią same za siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @BrewNet: Ten pan miał wizje. Wizje czystości.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukasz17qr: wystarczyło się umyć zamiast zabijać miliony polaków

  •  

   pokaż komentarz

   @one_man_army: Nie przesadzaj. Gdyby nie lenistwo białych i kreatywność w zarządzaniu pracownikami (tj. niewolnikami), to ten "element" nie przedostałby się do cywilizowanego świata, tylko dalej zastanawiał się co to za wielkie stalowe ptaki latają nad ich głowami (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @one_man_army: Nie generalizuj. Kolonko zwrócił uwagę na ważną rzecz - istnieje kwestia różnic kulturowych. W dużej mierze winny temu jest izolacjonizm (na naszym własnym podwórku przykładem są oczywiście cyganie). Potomkowie afrykańskich niewolników, którzy od kilku pokoleń wychowują się w takim, a nie innym środowisku, po prostu nie są w stanie zachowywać się inaczej. Ci, którzy wyszli z tego środowiska, zdobyli wykształcenie i świadomie, czy nie przyjęli kulturę europejską, raczej nie różnią się od ciebie i ode mnie. I tacy też nie nabijają statystyk o których piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xawiu: nie tak do konca bo jak jeszcze co niektorych afrykanczykow czy jamajczykow widzisz ucywilizowanych i wmiare kumatych ale ciapatych muzlmow to ideoogia zabija 8-10 ma sieczke

  •  

   pokaż komentarz

   @stopro666: No niestety - ale jednak chodzi tutaj chyba po prostu o kwestię asymilacji - jeśli co poniektóre społeczności nie tworzyłyby zamkniętych kulturowo gett, to nie byłoby żadnego problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @one_man_army: nie bez powodu europa wygląda jak europa a ameryka jak ameryka no a afryka jak wygląda każdy widzi... nic tylko ciągle pomoc humanitarna itp itd etc. Prosty przykład : ile wynalazków wynaleźli biali/azjaci a ile czarni/latina/ciapaki? To biała i żółta rasa pcha ten świat do przodu. pzdr lewaki

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukasz17qr: gloryfikujesz hiltera gląbie a on nienawidzil polakow robakow tak samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @one_man_army: Statystycznie polaczki to nieroby i złodzieje. W rzeczywistości problem jest o wiele bardziej skomplikowany, tak samo jak wysoka przestępczość wśród czarnych w usa.

  •  

   pokaż komentarz

   @ej-no-nie-przesadzadzaj: Z tego co wiem Hitler nie miał złego zdania o naszym narodzie. Poprostu stalismy mu na drodze. Nie wiemy czy ten memoriał jest w 100% Jego dziełem. Jednak..

   „Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie... Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xawiu: Nie widziałem jeszcze uczciwie pracującego cygana.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xawiu: dlatego mowie ze jamajczycy sa bardziej jak anglicy(chociarz gangstery ale to inna bajka) co niektorzy afrykanczycy tez nie znam wszystkich ale kilku i sa cywilizowani (urodzeni/przylecieli jak byli malymi malpkami) oczywiscie chrzescijanie bo miwdze duzo afryki muzlimow i to sie nieasymiluje tworzy getta ale wz czystej ciekawosci tez ci powiem ze Polacy tu tez tworza getta wszystko miedzy soba w szczegulnosci na ciapatych dzielnicach nieasymiluja sienie probuja nie ucza. Niestety przez rozstanie z moja kobieta angielka zostalem zmuszony do wejscia w takiegetto na chwile i bida straszna teraz miesxkam w mixie anglik,wloch,rusek i jest w miare normalnie nie to co z Polakami

 •  

  pokaż komentarz

  panie Mariuszu, w Polsce nawet dzieci w przedszkolu mówią murzynek Bambo itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @urma303: Mówiły 15 lat temu, teraz jest to niepoprawne politycznie i społecznie... Przynajmniej tak nam chcą wmawiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheMan: my wiemy co jest dla nas poprawnie i murzynek Bambo się sam obroni. Gdyby na Wykopie zrobić sprawdzian kto zna wierszyk "Bambo" Juliana Tuwima to myślę, że większość.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheMan:

   Przynajmniej tak nam chcą wmawiać
   pokaż w którym miejscu ktoś ci próbuje wmawiać

  •  

   pokaż komentarz

   @BrewNet: Chodzi o ciągle powtarzanie i mówienie o rasistach, byciu poprawnym, uważaniu na słowa. Kiedyś nie było takiej nadwrażliwości jak teraz na każdym kroku.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheMan: ponieważ nie było takiej nagonki na czarnych, akcja powoduje reakcję

   media zamiast nazywania bandytów bandytami próbują ich wrzucić do jednego wora z niebandytami nazywając ich "czarnymi"

   nie bandyci robią zamieszki, tylko "czarni", "górnicy" itp. itd.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby na Wykopie zrobić sprawdzian kto zna wierszyk "Bambo" Juliana Tuwima to myślę, że większość.

   @urma303: bo na wykopie większość szkołę podstawową skończyła >10 lat temu kiedy to "poprawność polityczna" zaczęła przybierać taką absurdalną formę.

  •  

   pokaż komentarz

   @BrewNet: Wiersz wycofano z programu nauczania.

  •  

   pokaż komentarz

   Przynajmniej tak nam chcą wmawiać

   @TheMan: Dobra, ale akurat w przypadku "Murzynka Bambo" pióra Tuwima sytuacja dotyczy czego innego, co wyjaśniła mi moja siostra, matka dwójki dzieci. Otóż kiedy Tuwim napisał ten wiersz, w Polsce nie było tylu ludzi czarnoskórych jak obecnie. Kiedy więc współcześnie dzieci się go uczą narzucają własną interpretacje i tak murzynek jest tam przedstawiany jako dzikusek z jakiegoś archipelagu.
   Dochodziło do sytuacji, że dzieci zaczynały przezywać czarnoskóre dzieci w klasie "Bambo" odnosząc się przy tym do tego, że są głupsze i dziksze, niż ich biali rówieśnicy.

   Jak dla mnie - seems legit

  •  

   pokaż komentarz

   @TheMan: To jak teraz jest politycznie poprawnie? Afroamerykanin Bambo?

  •  

   pokaż komentarz

   @JestemPsem:
   No to mądre nauczycielki powinny przedstawiać wiersz w kontekście historycznym. Murzynek Bambo ukazywał, w czasach gdy powstał, czarnoskórego chłopca na równi z jego europejskim rówieśnikiem. Białe dzieci też po szkole łaziły po drzewach, bawiły się, nie lubiły mleka i kąpieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @urma303: u nas w UK są wierszyki dla dzieci Polaczek Cebulaczek

  •  

   pokaż komentarz

   @urma303: doczekał sie przeróbki:
   Murzynek Rydzyk w Toruniu mieszka,
   czarną sukienkę ma ten koleżka.
   Uczy prostaczków noce i ranki,
   ze swej maryjnej radioczytanki.

   Leje na serce miód swoim gościom,
   beret z antenką czesząc z lubością.
   Geja i Żyda czuje z daleka,
   niewiernych ściga niczym bezpieka.

   Kościół do góry wierzchem wywraca,
   psoci, figluje - to jego praca.
   Glemp grozi palcem: Rydzyk - łobuzie,
   Murzynek z uśmiechem nadyma buzię.

   Pieronek błaga: Daj na wstrzymanie,
   a on rozkręca nową kampanię.
   Życiński prosi: raz odpuść sobie,
   a Rydzyk: Z radiem co zechcę zrobię.

   Lech go popiera, Jarosław chwali,
   a sztab ministrów pokłony wali.
   A gdy mu ktoś gębę zamknąć próbuje,
   armię beretów mobilizuje.

   Mohery wielbią swego pasterza,
   bez jego radia - nie ma pacierza.
   I mnie już Tadziu zamącił w głowie,
   wspieram go w myślach, uczynku, mowie.

   I wciąż pracuję na swe zbawienie,
   pompując rentę w jego kieszenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jrsx: "Wyraz Murzyn jest w języku polskim zapożyczeniem używanym od XIV wieku. Powstał od łacińskiego przymiotnika maurus, który znaczył ‘czarny’, stąd w pewnym okresie funkcjonował rzeczownik maur oznaczający człowieka o czarnej, także o ciemnej skórze (np. w okresie romantyzmu Maurami często określano Arabów). Na skutek pewnych zmian fonetycznych w rdzeniu I po dodaniu przyrostka -yn powstał wyraz Murzyn, który ma podobną formę także w innych językach słowiańskich"

   I tak chyba jest poprawnie.

   Mi nigdy słowo murzyn źle się nie kojarzyło. A w szkole jak nas uczyli tego wierszyka, to nie przezywaliśmy czarnych kolegów "bambo"...

   pokaż spoiler Bo nie było murzynów w szkole ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Jin: mowa o bardzo małych dzieciach, bo tego wiersza się uczyłeś w przedszkolu i zapewniam Cię, że one (dzieci do lat 6-7) takich kwestii jeszcze nie rozumieją.

  •  

   pokaż komentarz

   @JestemPsem:
   Ja jakoś zrozumiałem - mama czytała Tuwima do spania jak miałem jakieś 5-6 lat. I nic mi nie musiała tłumaczyć - wiersz jest tak napisany, że powinien wzbudzać sympatię do Bambo.

   No a dzieci są tak skonstruowanie, że lubią się przyczepić i wyśmiewać kogoś odmiennie wyglądającego. Grubego, łysego, rudego, i garbatego też będą przezywać. I tu zaczyna się rola rodziców i taki proces jak wychowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @JestemPsem:
   Nie, chyba się nie nadaję. Za to mój brat ma świetnych synów.

  •  

   pokaż komentarz

   @BrewNet: " ponieważ nie było takiej nagonki na czarnych, akcja powoduje reakcję "
   Ta, zwlaszcza w okresie niewolnictwa :D
   Daj spokoj, na kazdym kromu w tv oburzenie. Za slowk "murzyn" korwin dostal kare w UE, a Ty uwazasz, ze to jest reakcja? Ti jest dyskryminacja bialych.
   Bialego nazwiesz bialasem i nic mu sie mie stanie, bo zna swoja wartosc.
   Murzyna nazwiesz czarnuchem i juz jestes rasistą, a on sie czuje ponizony.

   Wcale swiat nie stanal na glowie, wcale :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Duszqable: troszkę manipulujesz, wierzę że masz tego świadomość

   Za slowk "murzyn"
   słówko było "czarnuch" a nie murzyn

  •  

   pokaż komentarz

   @BrewNet: od kiedy negro to znaczy czarnuch. Odpal video i posluchaj. On nie wyraznie mowi nawet po Polsku, a sie uczepili slowka. Przyznam, ze mozna pjerwsze zrozumiec jako niggers, ale jesli by to bylo celowe to by dalej tak mowil, a nie poprawial na negro. Jakby to byl kto pro europejski to by to wytlumaczyli wadą wymowy. Mozesz sie ze mna nie zgadzac ale ja tak uwazam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Duszqable: jesteś głupi czy głuchy?
   bo trzeba być głuchym albo kompletnym debilem żeby usłyszeć tu coś innego niż "4 milion niggers"

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   @BrewNet: Ty jestes glupi. Racja wyraznie mowi niggers za pierwszym razem, dawn tego mie slyszalem, ale duzo sie nie jeblem, bo dalej poprawil na negro jakbys przesluchal do konca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Duszqable: nikt się nie przywalił do tego co później mówi

   Ty jestes glupi
   aha xD

  •  

   pokaż komentarz

   @BrewNet: ale przywalili sie do niggers na poczatku, strasznie sie stalo. Zwykla nagonka i tyle.
   Jak dla mnie przejezyczenie, albo mial po prostu wyj$??ne ch%! z tym

  •  

   pokaż komentarz

   @Duszqable: ciekawe czy powiedziałbyś że nagonka jak by zamiast "polacy" powiedział "polaczki"
   xD

   sam kiedyś powiedział że za błędy się płaci, zapłacił i w sumie jest po sprawie

 •  

  pokaż komentarz

  M-U-R-Z-Y-N-I - Murzyni! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Dotarło do liberalnych łbów? Żaden k%@$a "człowiek powierzchniowości czarnej".

 •  

  pokaż komentarz

  Podzielę się z wami tą bardzo pomocną infografiką

 •  

  pokaż komentarz

  słowo murzyn nie ma przecież negatywnego wydźwięku. To neutralne słowo.. nie wiem skąd nagonka na to określenie.