...
 •  

  pokaż komentarz

  3:31- czy tam leży dziecko? Na moje oko sześcio czy siedmio latek.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli mówimy o zbrodniach wojennych w Wietnamie, to pamiętajmy, że nie mówimy o zbrodniach Amerykanów, ale o zbrodniach Vietcongu.

  Żołnierze Vietcongu pacyfikowali własny naród podczas każdego odwrotu z miast i wsi, aby ludność nie mogła pomagać Amerykanom. "Palenie mostów" nabrało znacznie brutalniejszego znaczenia. To byli żądni krwi komuniści kierowani ideologią dobra komuny nad dobro jednostki. NKWD w azjatyckim wydaniu.

  Jeśli ktoś tu zacznie o zrzucaniu napalmu, to się może wypchać, bo nie była to zbrodnia wojenna, a straty uboczne w ludności cywilnej oraz wśród żołnierzy USA.

  •  

   pokaż komentarz

   @sezamus: a gwalty zlonierzy amerykanskich na kobietach, dziewczynkach i dzieciach, nierzadko grupowe i zakonczone brutalnym morderstwem ofiary to tez "straty uboczne"?
   Zapytaj sie wietnamczykow, zwlaszcza troche starszych, co sadza o Amerykaninach. Sam zobaczysz.
   W wiekszosci wypadkow bedziesz mial reakcje taka jak gdybys pytal Chinek o Japonczykow z Nankingu.

   Jedni i drudzy dopuszczali sie zbrodni, ale nie zapominajmy, ze roznica jest taka, ze Wietnamczycy byli u siebie i prowadzili wojne wyzwolencza, a Amerykanie raczej wyjechali jakby troche poza Ameryka i byli agresorem. Ot, taki tam detal.

   A tutaj masz na obrazku te twoje "straty uboczne":

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: pytałem i żałują, że Amerykanie nie wygrali, bo teraz miesięczna pensja to 20$ na miesiąc.Wietnamczyk pracujący w Polsce utrzymuje całą wieś za 1000zł.

   Husaria też gwałciła Ukrainki i Rosjanki idąc na Moskwę. Każdy amerykański żołnierz został skazany za gwałt przez sąd wojskowy również po II WŚ, gdy w ich ręce wpadły Francuzki, Holenderki i Niemki.

   Nie oznacza to, że całe wojsko to banda gwałcicieli. Było wiele małżeństw żołnierzy z Wietnamkami. Poszukiwanie dawnych kochanek, czy dzieci. Wiele zostało sprowadzonych do USA, i dziś żyją w normalnym kraju.

   Błędem nie było zaczynanie tej wojny, ale jej nieskończenie. Gdyby nie hipisowska opinia publiczna i bajzel w armii, to by ją wygrali. Podobnie z Afganistanem. Wiele plemion współpracuje z Amerykanami, a boją się talibów. Niektórzy nie chcą obecności Amerykanów, bo boją się, że ci ich nie obronią przed zemstą talibów. Pomijając fakt, że Afganistan to kopalnia chromu i niklu, to wojna afgańska pozwoliła przywrócić jakieś normalne struktury społeczne w tym zniszczonym przez radykalny islam kraju.

   W Afganistanie też gwałcą, też im bomby spadły parę kilometrów nie tam gdzie trzeba i ostrzelali własnych ludzi. Straty uboczne są podczas każdej wojny i wynikają z ogólnego chaosu. To talibowie dopuszczają się licznego gwałcenia dzieci i torturowania ich oraz wymuszają na nich ataki samobójcze. To talibowie wpadają do wsi i zabijają każdego jak leci gwałcąc wcześniej kobiety i dzieci. To talibowie podkładają bomby w których giną również Afgańczycy.

   Zwalanie zbrodni talibów czy vietcongu na wojsko to pacyfistyczna i lewacka metoda manipulacji faktami. Wojna to czasami konieczność.

  •  

   pokaż komentarz

   @sezamus: u nas tez znajdziesz popaprancow, ktorzy mowia, ze szkoda, ze Niemcy nei wygrali wojny, bo bysmy teraz zarabiali jak w Reichu. Jak chcesz uzywac takich arugumentow, to do widzenia.

   A porownywanie wojny w wietnamie z obecnymi dzialaniami w Afganistanie, to nawet nie skomentuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @sezamus: gdybyś był Niemcem to byś dzisiaj usprawiedliwiał zbrodnie Wehrmachtu i SS

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikireks: z tą wojną narodowowyzwoleńczą w Wietnamie to poleciałeś... . Wietnam został podzielony podobnie jak Korea na dwa państwa. I podobnie jak tam rodacy z północy postanowili uszczęśliwić braci z południa komunizmem. To Wietnam północny zaatakował Wietnam południowy USA weszły do tej wojny pomagając Wietnamowi Poludniowemu. Aha i tak zupełnie z innej beczki słyszałeś żeby czerwonoarmiści byli sądzeni i skazywani za zbrodnie na ludności cywilnej? Nie, no właśnie na tym polega różnica demokracji od jej wersji z przymiotnikiem ludowa.

 •  

  pokaż komentarz

  Patrząc na takie sceny i oglądając te wszystkie zmasakrowane ciała to przychodzi mi jedno na myśl...

  pokaż spoiler Jesteśmy tylko zwykłym mięsem

 •  

  pokaż komentarz

  Podkład muzyczny całkowicie niszczy, psuje i obrzydza film, jego odbiór i przesłanie...

 •  

  pokaż komentarz

  W kontekście różnych doniesień, opowiadań, relacji o wydarzeniach na wojnach trochę ironicznie brzmi "prawa i zwyczaje wojenne". Zwyczaj jest chyba taki, że oprawcy zabijają i gwałcą, co tylko się rusza, nie zważając na zapisy wymyślone w gabinetach.