•  

  Ja sie zastanawiam tylko po co uderzasz do PKO, skoro juz masz 3 konta...

 •  

  Muszę pogratulować dociekliwości i determinacji.

  Podobnie ma moja matka, idziemy razem na zakupy do marketu i się okazuje, ze cena na półce nie pokrywa się z ceną przy kasie. Choćby to było głupie 5 groszy to moja matka nie popuści i się będzie kłócić. Ja tak nie potrafię ;)

  •  

   Przyznam szczerze, że miałem odpuścić ale na 3zł za konto by się nie skończyło.

   Przelew raty kredytu na moje konto wynosiłby 0.5% wysokości przelewu czyli przy racie kredytu jest to 3zł + 1zł miesięcznego abonamentu za korzystanie usług bankowości elektronicznej + opłaty za kartę + wysokie opłaty za przelewy. Mając już 3 konta w innym banku zdecydowanie mi się to nie kalkulowało...

  •  

   Od 4 lat dostaje przelewy z PKO na konto mBanku na 594,00.
   Zakładając, że studia jednolite magisterskie trwają 5 lat czyli transze 5lat9mc to bank zarabia 59*6zł = 270zł.

  •  

   Dodam jeszcze:
   Pewien czas przed złożeniem wniosku o kredyt studencki dostałem list z PKO, okazało się, że moje konto na które wpłaciłem 60zł a następnie wypłaciłem 50zł ma saldo -30zł i zostało zlikwidowane.

   Up:
   5lat9mc to bank zarabia 59*6zł = 270zł.
   wcina znak "*" - powinno być :
   5lat * 9mc to bank zarabia 5 * 9 * 6zł = 270zł.

  •  

   do: watrix

   czemu musiałeś odpuścić? ja właśnie będę jechał w najbliższym czasie do banku po kredyt studencki i też nie mam zamiaru sobie zakładać u nich konta, posiadam tak jak Ty konto w mbanku i zgodnie z: "Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 października 2006r. w sprawie szczegółowych zasad, trybu i kryteriów udzielania, spłacania oraz umarzania kredytów i pożyczek studenckich oraz warunków i trybu rozliczeń z tytułu pokrywania odsetek należnych bankom od kredytów studenckich (Dz. U. Nr 186, poz. 1371)" które jest dostępne na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego miesięczna rata jest przelewana na rachunek wskazany przez kredytobiorce więc oni łamią prawo mówiąc, że nie ma innej opcji

  •  

   Szefem Banku PKO został dyrektor Banku PeKaO S.A.

   http://www.youtube.com/watch?v=ldBKEz_dx5E

  •  

   Konto często jest potrzebne, bo ich system automatycznie pobiera spłatę kredytu-tak im system działa.

   Ja miałem konto z kredytem w Pekao Sa, postanowiłem je zamknąć, aneks do umowy kredytu, zmiana konta na świeżo utworzony, darmowy rachunek techniczny i tyle.

   Zmusić do płacenia za rachunek cię nie mogą.

  •  

   Ja mam obecnie też nie lada problem, który byc może szerzej opiszę na wykopie. Mianowicie chodzi o wyciek danych z kart kredytowych pollskich banków w Hiszpanii. Jestem jedną z ofiar oszustów. Po powrocie z wakacji z Hiszpanii zadzwonił do mnie konsultant banku PKO BP o autoryzację przelewu na kwotę ~12 000 zł. Zdecydowanie odmówiłem i jednoczneśnie zastrzegłem kartę. Niestety bank dzwonił tak sobie, rzekłbym, "dla JAJ", bo przelew i tak puścili 8h wcześniej. Obecnie nękają mnie listami ponaglającymi do spłaty kredytu wraz z należnymi odsetkami!!! Narazie reklamuje, póki mogę, ale coś czuję, że to dopiero początek batalii z bankiem PKO BP.

  •  

   @asasello - mnie to nie dotyczy, ale ciekaw jestem rozwiązania całej sprawy. No bo z jednej strony wiadomo co się stało, ale z drugiej bank ma dowód, że wypłaciłeś pieniądze, a ty nie możesz udowodnić, że tego nie zrobiłeś (no chyba, że kilka minut przed lub po podjęciu pieniędzy przez oszustów kupiłbyś coś za pomocą karty kilkadziesiąt kilometrów dalej i do tego dysponowałbyś nagraniem z kamery przemysłowej świadczącym, że rzeczywiście kupowałeś). Poza tym to nie jest wina banku.

  •  

   Uważajcie na konto STUDENT w PKOBP jeżeli skończycie 26 lat (tak jest w umowie) i nie zmienicie go w normalne konto to z dnia na dzień i bez ostrzerzenia chodźby SMSem czy listownie blokują Wam dostęp do konta. Ja dowiedziałem sie o tym na drugim koncu Polski próbując kupić bilet powrotny do domu, kolega gdy już zatankował paliwo na stacji. Najgorsze jest to ze z przekształcenie konta w zwykle nie jest takie proste panie w oddziale robią to z łąską, są beszczelnie nie miłe a na domiar złego nie można tego dokonać gdzie kolwiek - więc jeżeli zakładałeś konto w konkretnym oddzialne np. w warszawie to zapomnij ze przeksztalcisz konto w krakowie musisz udac się bezposrednio do tego oddzialu (bez pieniedzy rzecz jasna).

  •  

   dzisiaj rano odwiedziłem bank PKO w celu złożenia podania i muszę przyznać, że zostałem miło zaskoczony gdyż podałem swój numer konta mBanku i Pani powiedziała mi tylko, że będą pobierali mi 1% raty za wypłatę a nie jak w przypadku konta w PKO 0,5% jednak w porównaniu z kontem studenckim wyszedłem na tym lepiej

 •  

  A ja się zastanawiam, czemu PKO?? Zdecydowana większość biorących kredyt studencki biegnie od razu do tego banku i to pomimo tego, że jest kilka banków oferujących tenże kredyt. Nawet jeśli ktoś mieszka w małej miejscowości to WARTO podzwonić po bankach i przejechać się (nawet kawał drogi!) do tego, który zaoferuje najlepsze warunki tego kredytu, bo te warunki SIĘ RÓŻNIĄ!
  Dla przykładu: PKO strąca 1% każdej transzy kredytu, więc rocznie oddajemy mu 60zł za nic - przez kilka lat to jest niezła kwota... :/
  Parę lat temu sam brałem ten kredyt, zrobiłem ranking i wygrał BZWBK, który nie brał ANI GROSZA z kredytu i za prowadzenie konta - jedynie za przelew na inny rachunek musiałem zapłacić 50gr (konto było darmowe) - niestety BZWBK wycofało się z tych kredytów.
  W zeszłym roku również zrobiłem taki ranking dla znajomej - wygrał Bank Polskiej Spółdzielczości (potrącali 60gr z transzy kredytu, ale przelewy z ich konta były darmowe, tak samo jak prowadzenie rachunku).
  Kto pyta nie błądzi...

  •  

   @Biskup20
   _Kto pyta nie błądzi... _

   raz się zapytałem gdzie wysiąść i ...

   zapierdzielałem 5 km z buta

  •  

   pobiera 0.5%...

  •  

   @Empro, w tej chwili nie jestem w temacie, kiedyś pobierał 1% (również mat_84 o tym pisał) - może to wciąż dotyczyć transz kredytu przelewanych na rachunek obcy. Ale nawet jeśli pobiera 0,5% + 3zł za prowadzenie konta student (i pewnie jeszcze coś się doliczy), to i tak na jedno wychodzi. :)

 •  

  „To niech pan idzie to tych banków z prośbą o kredyt. Konta otwierać to wszyscy by chcieli, a zajmować się kredytem, z którego bank nic nie ma to (nie) ma komu”
  Albo pani Ewa jest niedoinformowana albo myśli, że inni są.
  Kredyt studencki jest kredytem komercyjnym, ale jego oprocentowanie jest niskie (...). Mały procent wynika z dofinansowania odsetek przez budżet państwa.
  http://www.polibuda.info/tiki-index.php?page=Kredyty+studenckie

  •  

   @hbrt
   Pracowałem w PKO więc myślę, że moja odpowiedź będzie z "pierwszej ręki" ;]

   Co do kredytów studenckich to nie liczą się one do tzw. Planu Sprzedaży i dlatego w PKO jak pójdziecie po taki kredyt to będą was chcieli jak najszybciej spławić!! No chyba, że bierzecie konto... To już zupełnie inna bajka. Ostatnio więcej ludzi zamyka konto w PKO niż je otwiera więc pozyskanie nowego naiwniaka jest dodatkowo premiowane...
   Teraz drogi hbrt chyba rozumiesz pokrętne rozumowanie pani Ewy... "Bank nic z tego nie ma" czytaj "chociaż Bank i tak zedrze z Ciebie skórę ale JA EWA nic z tego nie będę miała do premii, a narobię się przy porządkowaniu i zbieraniu wszystkich "niezbędnych" dokumentów kredytowych jak dzik" ;)

  •  

   narobię się przy porządkowaniu i zbieraniu wszystkich "niezbędnych" dokumentów kredytowych jak dzik

   Taa.. Żona miała kredyt w PKO, jak przyniosła zaświadczenie z uczelni (poprosiła o wstrzymanie wypłaty transz ale papiery i tak trzeba donosić) to je zgubili i kazali zacząć spłacać kredyt. Postanowiliśmy nie kopać się z koniem, tylko zaczęliśmy spłacać tak, żeby więcej nie mieć do czynienia z tym "bankiem".

  •  

   ginie średnio 10% wszystkich dokumentów... Nie jest to jednak wina ludzi, a braku systemu zarządzania dokumentami. Twoje papiery w PKO są przechowywane w śmiesznych komunistycznych szafach, albo po prostu w kartonach po papierze do kserokopiarki i nawet sprzątaczka może sobie poczytać Twoje oświadczenie majątkowe... ręce opadają...

 •  

  Niech ktoś doradzi.
  Chciałem zmienić właśnie bank na mBank (który aktualnie podobno jest najlepszą ofertą na rynku i czytam tylko dobre opinie o nim) z Konta Student (tak, głupi byłem przedłużając swoje konto młodzieżowe na Konto S. po 18-stce - nie przemyślałem tego, bo musiałem szybko kasę wypłacić :) ).
  Wie ktoś czy mogę to ot tak zrobić i z jakimi kosztami się to wiąże?

  •  

   Za założenie/utrzymywanie konta nic nie zapłacisz. Dzwonisz kurier przyjeżdża z umową podpisujesz i już.

  •  

   Jakimi kosztami? Zamykasz konto w jednym banku, a otwierasz w drugim, albo trzecim, czy czwartym - tam, gdzie Ci pasuje.

  •  

   Chodzi mi o to czy konto w PKO nie jest na jakiś czas i czy zamknięcie jego nie wiąże się z jakimiś opłatami (np. manipulacyjnymi).

  •  

   ciekawe, czy będziesz taki zadowolony z mbanku, jak bedziesz leciał gdziekolwiek poza nasz grajdół i zapragniesz konta walutowego :) Powodzenia przy wpłaceniu pieniędzy na to konto - mbank nie posiada kas walutowych i jedyną formą transakcji jest przelew, a kto robił już przelewy walutowe ten wie, jakie to są koszty. No chyba że nie boli Cie przewalutowanie po śmiesznych kursach mbanku....

  •  

   @Braviken - nie wydaje mi się, ale po prostu idź do oddziału i zapytaj.
   @empro - przecież nikt nie broni Ci posiadać e-konta w mBanku i konta walutowego w jakimkolwiek innym banku z okienkami.

  •  

   @empro

   ciekawe, czy będziesz taki zadowolony z mbanku, jak bedziesz leciał gdziekolwiek poza nasz grajdół i zapragniesz konta walutowego :)

   W mBanku są konta walutowe - w EUR, USD, CHF oraz GBP. Dodatkowo do EUR i GBP możesz sobie zamówić kartę debetową.

   Powodzenia przy wpłaceniu pieniędzy na to konto - mbank nie posiada kas walutowych i jedyną formą transakcji jest przelew, a kto robił już przelewy walutowe ten wie, jakie to są koszty.

   Złotówki można wpłacać przez wpłatomaty (chociaż tego sposobu nie polecam). Natomiast bank obsługuje tanie przelewy walutowe SEPA.

   Może mBank nie jest wymarzonym bankiem do obsługi konta walutowego (wspomniany wcześniej brak kas) ale Braviken nie wspomniał że potrzebuje takiej funkcjonalności.

   Mam konto od około 7 lat i jestem z niego naprawdę zadowolony. Zero opłat, prowizji itp. Wszelkiego rodzaju wypłaty, stypendia i tak przychodzą przelewami - z powodu braku kas nigdy nie płakałem.

  •  

   Z kas rzadko korzystam. Konto służy głównie do przelewów (zapłaty i wpłaty). Kasy nigdy nie wpłacam w okienku. No i najważniejsze, by była dostępność do dużej liczby bankomatów. Jak to jest z nimi w mBanku?

  •  

   Braviken - skoro nie musisz wpłacać gotówki, to również polecam mBank. Jeśli chodzi o bankomaty, to wypłaty bez prowizji są np. w bankomatach Euronetu i BZ WBK.

  •  

   zamykalem ostatnio konto student w pko (konto mozna zamknac w kazdym momencie, nieprawda jest ze dopiero po zakonczeniue studiow). nie potrzeba zadnego papierka, idziesz i mowisz ze chcesz zamknac konto (niezapomnij tylko karty!). przed zaknieciem konta najlepiej je wyczyscic do zera! ja zostawil sobie 5zl i mi przez to potracili jakies 2zl za wyplacenie tego co mi zostalo. zdzierstwo, ale naszczecie uwolnilem sie od tych pijawek

 •  

  Pracowałem w PKO trzy lata. Zawsze dziwiłem się ludziom którzy korzystali z banku o nazwie Polska Kradnie Oficjalnie. Drodzy Wykopowicze ludzie podążając za tradycją wybierają najbardziej skostniały bank na rynku. Opłaty są horrendalnie wysokie, kolejki długie, jakość obsługi często jak z poprzedniej epoki, a jednak ten bank pomimo ogromnej niegospodarności generuje 3 miliardy zysku rocznie! Co do kredytów studenckich to nie liczą się one do tzw. Planu Sprzedaży i dlatego w PKO jak pójdziecie po taki kredyt to będą was chcieli jak najszybciej spławić!! No chyba, że bierzecie konto... To już zupełnie inna bajka. Ostatnio więcej ludzi zamyka konto w PKO niż je otwiera więc pozyskanie nowego naiwniaka jest dodatkowo premiowane...

  •  

   ja mam inteligo i place jedynie 99gr za miech, osobiscie w banku nie pamietam kiedy bylem ;-)
   nie mam zadnych problemow

   a co do samej sprawy to oczywiscie nieuczciwe postepowanie pracownikow nalezy stanowczo potepic

  •  

   Inteligo to chyba najbardziej skostniały bank wirtualny w Polsce. Oni byli konkurencyjni - ale 5 lat temu :-) Od tamtego momentu, przestali się rozwijać.

  •  

   @b4rt3k

   i bardzo dobrze ;) ale wiedz, że chociaż PKO jest właścicielem Inteligo to tak na prawdę to dwie zupełnie różne firmy. No i jak pójdziesz po kredyt studencki do PKO to poproszą Cię o otwarcie konta :)

  •  

   @Atsimer Jakośtam się rozwijają. Jest rachunek oszczędnościowy i tego typu pierdoły. Oferta ciągle zdecydowanie lepsza, niż większość 'niewirtualnych'.

 •  

  @dziczku
  Moim zdaniem o wina Banku PKO BP, ponieważ muszę autoryzować każdy przelew powyżej 11 000 zł. Tak regulamin przewiduje. Jeżeli ja nie autoryzowałem go, wręcz przeciwnie zastrzegłem od razu kartę. To jakim prawem PKO BP chcę ode mnie teraz tych pieniędzy? To ich wina, że puścili przelew. Dowód, że to nie ja? Proste: transakcja odbyła się w Hiszpanii, gdy ja byłem już od 2 tygodni w Polsce (uczciwie pracując). Sprawy nie zostawie. Opiszę sprawę na Wykopie, licząc na Was :)

 •  

  Popytajcie znajomych, dobrych znajomych, którzy mają lub nie przyjemność pracować w banku. Niektórzy wręcz są zmuszani do wciskania rzeczy klientowi przez kierowniczkę/kierownika. Prosta zasada: pracownicy mają plusy, kierownik/kierowniczka ma plusy, że jego podopieczni osiągają lepsze wyniki itp., itd.

  Sam zrezygnowałem dawno temu z PKO ze względu na te ich opaty za wszystko. Wybrałem opcje elektronicznego rachunku w innym banku. Teraz jedyna opłata, którą uiszczam to 2zł/mies. jeżeli nie wydam 100 zł kartą.

 •  

  A więc to o to chodziło!
  Pewna kompetentna inaczej pani P. w PKO BP w swej oszałamiającej niewiedzy dobranej do koloru garsonki próbowała mi wmówić, że Inteligo to nie ich bank i nie mogą mi przelewać kredytu studenckiego na konto w Inteligo :D

  Tak na marginesie - pani P. to najbardziej niekompetenta osoba jaką w życiu swoim poznałam. Po przebojach z załatwianiem kredytu studenckiego - gdzie ilość dokumentów i formularzy przerosła jej pamięć tymczasową i zawieszała się co 5 minut, dopytując o naprawdę bardzo banalne i oczywiste rzeczy koleżankę obok - nie chciałam mieć z nią nigdy więcej do czynienia.

  O zgrozo! Jakież było moje zdziwienie i przerażenie w oczach, jak pewnego dnia przyszłam do PKO BP zrealizować czek z USA a na obsłudze rachunków walutowych siedziała pani P.!
  Myślałam, że może ją tam na jeden dzień w zastępstwie posadzili - więc wycofałam się dyskretnie i przyszłam kiedy indziej.
  Niestety - pani P. chyba dostała tę fuchę na stałe.
  Nic dziwnego zresztą - w małym powiatowym miasteczku niewielu jest klientów, którzy obracają walutą, więc automatycznie zmniejszy się liczba skarg i zażaleń na panią P.
  Przezornie czek do realizacji oddałam w banku w większym mieście :)

 •  

  PKO BP to niestety taki skostniały "beton", drogie opłaty, zdzieranie z czego się da.... Jak powstało Inteligo ileś lat temu to nie widać żadnych zmian, wszystko stoi w miejscu. Nie ma choćby potwierdzania operacji sms'ami (tylko jest karta kodów), kart z chipem też nie zamierzają wprowadzać.

 •  

  Pani w banku nie tylko Tobie zapomniała powiedzieć, że potrzebne jest zaświadczenie o własnych dochodach. Mi zapomniała powiedzieć i o tym, i o zaświadczeniu o dochodach siostry. Mojej dziewczynie powiedziała, że ma za mało wbitych pieczątek na piśmie z uczelni oraz, że pismo musi podpisać dziekan (w obu przypadkach bzdura).
  I gratuluje dociekliwości, ja niestety swoje konto Student założyłem.

 •  

  Korzystam z duetu: Alior i mBank. Coszt zabawy to 3 zł/miesięcznie (karta Aliora). Za to otrzymujemy udogodnienia mBanku - czyli głównie niskie koszty i szeroka oferta konkurencyjnych usług dodatkowych oraz Aliora - a tu konkretnie chodzi o liczbę oddziałów, powstających w imponującym tempie oraz bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie :-) Oczywiście w obu można założyć również darmowy rachunek brokerski - za które inne instytucje każą sobie płacić słono.

  To chyba najtańsze i najbardziej funkcjonalne rozwiązanie ;-)

 •  

  Kilka lat temu brałem kredyt studencki w Banku Gospodarki Żywnościowej, konto założyłem również w tym banku przy okazji składania wniosku. Jeśli chodzi o przelewy to obecnie mam gratis, za prowadzenie rachunku coś tam biorą, bodajże 3zł plus opłata za kartkę chyba 1.5zł.
  W sumie wychodzi niecałe 5zł, czyli grosze.

  •  

   Nie, wychodzi 5 zł, czyli o 5 za dużo... . :-)

   Bo w skali 10 lat, które zlecą zanim się obejrzysz, ukradną Ci całe 600 zł ! Ładna kasa, nie ?

 •  

  Powinien ktos wtoczyc sprawe sadowa o usilowanie oszustwa a sad powinien nalozyc kare 1 miliona zl. TAK- tylko sroga kara bardzo mocno dotknie oszustow (nie tylkko banki) i pozniej da im do myslenia.

 •  

  A jak nas robi Plus GSM w aktualnej Wielkiej Loterii Plusa ?

  Mają regulamin w którym jest napisane, że mogą dawać losy na loterie komu chcą wg. własnego uznania.

  http://www.wykop.pl/link/253018/nieuczciwosc-aktualnej-loterii-plusa-czyli-czego-nauczylem-sie-za-ponad-1000-zl

 •  

  dlatego też w ostatnich dniach zamknęłem rachunek w pko i pozbyłem się tego konta zamieniając na darmowy rachunek w innym banku :)

 •  

  Hej przeczytajcie tę wiadomość i wykopcie to! Jest potrzebna Wasza pomoc!

 •  

  Już było o tym na wykopie.

 •  

  PKO oszukuje Ciebie, Was, Jego... ale nie piszcie, że oszukuje nas. Mniie nikt nie oszukał i nie chce się czuć oszukany. Nie mówiąc już o tych, któży nie mają tam konta i mają to w głębokim poważaniu (czyt. we dupie).

 •  

  I ja gratuluję dociekliwości, każdy powinien odpowiadać za swoją pracę. Sam korzystałem z kredytu studenckiego i w zamian za 0,5% prowizji przelewano ratę miesięczną na konto innego banku.

  Pozdrawiam.

 •  

  Ja mam kredyt studencki w tym banku - brany 6 lat temu - i też mimo ustawy wymagane było założenie rachunku w PKO BP. Jeżeli chodzi o inne banki to w Polsce tylko kilka wyznaczonych banków ma prawo udzielać preferowanych kredytów studenckich.

 •  

  Pewnie mnie zaszczujecie, ale...
  Z całym szacunkiem dla Twej "błyskotliwości", ale widać, że jeszcze nigdzie nie pracowałeś... Bank jest jak warzywniak i jak w każdym biznesie żeby zarobić musisz coś w nim sprzedać. Idź do pracy, załóż rodzinę, kup dziecku jakąś zabawkę i wróć się tu pochwalić jak Ci się powodzi.

  •  

   No ale przecież właśnie PKO "sprzedaje" mu pieniądze, bo czym innym jest kredyt? Będzie go spłacał w PKO, niezależnie od tego gdzie zostaną przelane.

  •  

   To jeszcze mi powiedz skąd się biorą pieniądze, które się "sprzedaje"... Z mennicy?;)

  •  

   @marcin12
   "ale widać, że jeszcze nigdzie nie pracowałeś.."

   Żeby było jasne pracowałem cały 3 rok studiów i 1 semestr I roku. Dodatkowo nieraz w wakacje dorabiałem, nie mówiąc już o tzw "pracy przy domu";]

  •  

   @marcin12 A co ma pracowanie gdziekolwiek do wciskania ludziom kitu? Kwestia mentalności i moralności.

Dodany przez:

avatar watrix dołączył
378 wykopali 6 zakopali 22 tys. wyświetleń