•  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze. Jak patrze na te pomniki w Polsce to bierze mnie na wymioty. Kicz nad kiczem.

  •  

   pokaż komentarz

   @eyeti: Poza tym chyba mało kto pamięta o tym, że papież nie chciał by stawiano mu pomniki.

  •  

   pokaż komentarz

   I bardzo dobrze.

   @eyeti: kraj który zrywa ze swoimi korzeniami, które zawsze były gwarantem przetrwania cywilizacji europejskiej i wpuszcza miliony muslimów i ty mówisz że bardzo dobrze? nie rozumiesz że u nich nawet napisanie "zbiórka dla chrześcijan" na plakacie w metrze jest zabronione? tu nie chodzi o to że pomnik był kiczowaty, tylko że był symbolem religijnym i to dlatego go usuną. a to jest niepokojące. wiesz że jeśli nie nasza kultura i religia, to muzułmanie zaraz wepchną swoją?!

  •  

   pokaż komentarz

   @fiskkr: Nidzie nie jest powiedziane, że Polacy nie zbudują sprawnego społeczeństwa bez tego "filaru". Mamy XXI wiek i zwyczajnie nie wypada wpajać nowym pokoleniom wiary w mity, a już totalnym łajdactwem jest głoszenie że Polska bez watykańskiej smyczy nie będzie Polską.
   #swieckiepanstwo

  •  

   pokaż komentarz

   @fiskkr: Francja to chyba ma korzenie galijskie. Zrywaliby ze swoimi korzeniami jakby usuneli pomnik Asterixa a nie papaja.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: Francja rozwinęła się i stała się kolebką kultury Europy za czasów chrześcijaństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @fiskkr: Francja miała swoje upadki i wzloty. Najpierw jako prowincja Galia za czasów rzymskich potem faktycznie jako kraj katolicki ale największą potęgę w historii i największy wpływ na świat osiągnęła jako kraj laicki. I nie była nigdy żadną kolebką kultury Europy.

  •  

   pokaż komentarz

   I nie była nigdy żadną kolebką kultury Europy.

   @marcin-: chyba znamy inną wersję historii.

  •  

   pokaż komentarz

   @fiskkr: Ale co to zmienia że pomniki są kiczem architektury i są z dupy? Francja jest laicka. Kilka dni temu sąd skazal jakąś tam córkę Mahometa za długą spódnicę. Dzisiaj kazał rozebrać pomnik. Francja jest laicka i jak najbardziej popieram. Też mi się marzy życie w kraju gdzie na temat aborcji czy też związków partnerskich nie będzie się wypowiadał katolicki specjalista wedle pieprzenia książeczki i wierzeń sprzed kilku tysięcy lat. Jeżeli kobieta chce usunąć dziecko to niech to zrobi. Jezeli jest katolem i mu sumienie nie pozwala to tego nie robi. Ale nie. Naczelny klecha z episkopatu musi narzucać jak ktoś ma żyć. Super :D

  •  

   pokaż komentarz

   @fiskkr: widziales kiedys na swojej wiosce murzyna,ciapatego itd???Wrogo nastawiony jestes do przyjezdnych.Takich z miasta.Zareczam ci ze nie musisz sie lekac.Zaden ciapaty nie zawita na to zadupie.I udzielaj sie tez.Nie tylko w necie.Zanies proboszczowi kase na pomnik wybitnego Polaka.

  •  

   pokaż komentarz

   @fiskkr: Proszę, uzasadnij swoją opinię. W kolebce to rozumiem że jest coś co się właśnie narodziło. Co się we Francji narodziło? Oczywiście poza ideą republikańską, która opanowała całą Europę i nie tylko i leży u podstaw wszystkich nowoczesnych państw zachodnich.

  •  

   pokaż komentarz

   Zanies proboszczowi kase na pomnik wybitnego Polaka.

   @daf38: daruj sobie takie prostackie komentarze.

  •  

   pokaż komentarz

   Co się we Francji narodziło?

   @marcin-: wiele nurtów malarstwa, sztuki, literatury, architektury (najpiękniejsze katedre w Europie), filozofii i wiele, wiele innych. We Francji leżą najbardziej znane miejsca święte (m.in. Lourdes).

  •  

   pokaż komentarz

   @fiskkr: Ty no popatrz, imperium otomanskie tez sie rozwinelo za czasow chrzescijanstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   najpiękniejsze katedre w Europie

   @fiskkr: ..są we Włoszech

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: no super, szkoda że do reszty nie potrafisz się ustosunkować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Patro_115: Współczesna Francja jest idealnym przykładem jak kończy państwo które za najważniejsze wartości stawia swieckość. Francja jest na przegranej pozycji bo muzułmanie wyznają wyższe wartości niż tylko materializm. Nie boją się bić za swoje ideały bo nie uznają życia za najwyższą wartość. Europejczycy dzięki tej "świeckości na siłę" nie mają już tego pazura co kiedyś i oddają Europę w ręce ludzi z bliskiego wschodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: A nie słyszałeś o Dei gesta per Francos, Francji pierwszej córce Kościoła, renesansie karolińskim i państwie Karola Wielkiego, walce Chlodwiga z pogańskimi i heretyckimi (ariańskimi) barbarzyńcami i uratowaniem przez niego naszej chrześcijanskiej cywilizacjii wielu innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @fiskkr: Nie przejmuj się ich ignorancją. Lata liberalno-lewicowej indoktrynacji i lenistwo w zdobywaniu wiedzy zrobiły swoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: i wielu innych sprawach. Republikanizm w wydaniu francuskim, a raczej jakobinizm zniszczył ją, a Francja od tego czasu się zwija. Poza tym to właśnie na rewolucjonistach francuskich wzorowali się bolszewicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @fiskkr:

   francja
   zrywa ze swoimi korzeniami

   chyba o koloniach francuskich w afryce nie słyszałeś

  •  

   pokaż komentarz

   no super, szkoda że do reszty nie potrafisz się ustosunkować.

   @fiskkr: Katedry to był jedyny konkret jaki podałeś. Reszta same ogólniki. Nawet nie wiesz czego bronisz. To już @speiderman sie lepiej postarał pisząc o renesansie karolińskim (ale z tą walką Chlodwiga z ariańskimi barbarzyńcami to już pojechałeś. Chlodwig był takim samym dzikusem jak oni). Poza tym powinienneś wiedzieć, że państwo Karola Wielkiego to nie była tylko dzisiejsza Francja, ale także Niemcy, kawał Włoch i środkowej Europy, czyli coś na kształt dzisiejszej Unii Europejskiej. Oczywiście można sobie pisać że to co dzisiaj mamy to wielki upadek i nikt ci tego nie zabroni, mimo, że widać coś dokładnie odwrotnego czyli rozkwit

  •  

   pokaż komentarz

   @TheMan: Chciał.Nawet niektóre poświęcił za życia.Takie informacje są dostępne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ellaz50: Swoje pomniki poświęcił za życia? :o

  •  

   pokaż komentarz

   @TheMan: "notatki osobiste spalic"

  •  

   pokaż komentarz

   @Banan_Czikita: Aleś wymyślił... To działa inaczej. Świeckość to wolność od religii, czyli bajek dla dorosłych. Wywalczona we Francji dawno, dawno temu. Świeckość kraju nie przeszkadza w tym by być patriotą. Polska kraj religijny strasznie, a i tak ludzie są nastawieni na materializm. To normalne, każdy chce normalnie żyć i korzystać z dóbr, mieć fajne auto i robotę, no i wypłatę żeby na wszystko starczyło i żeby móc jeszcze odłożyć. Wyśmiewasz Francję, ale dobrobyt w tym kraju powoduje, że ludzie tam chcą żyć, a nie w Polsce na przykład. Prawda że Muslimy korzystają ze słabości systemu we Francji, ale nie bój się, Francuzi debilami nie są w przeciwieństwie do polskich polityków i myślę że zrobią z tym porządek, choć problem jest europejski, a nie francuski (moim zdaniem).

  •  

   pokaż komentarz

   @bartez: We Francji rządzą ludzie przesiaknieci markszmem i próbują wyplenić chrześcijaństwo na wszelkie sposoby. W czym przeszkadza pomnik papieża? To ważna osoba dla Europy, a ze katolik? Może usuniemy pomniki Maksymiliana Kolbe, Pileckiego, żołnierzy AK bo przecież tez reprezentują wartości katolickie? Moze usuniemy odznaczenia wojskowe bo wiekszosc z nich to krzyze?Francuzom robią wodę z mózgu i każdy nawet mały przejaw religijności traktują jako atak na ich super swieckość. Francja już jest stracona, jeśli mieliby się obudzić, zrobilby to dawno temu. Polska jest biedniejsza od Francji własnie przez rządy PRLowskie które usuwały pomniki katolickie i przesladowały duchownych, radzę o tym pamiętać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Banan_Czikita: Papież to głowa państwa. Konkretnie Watykanu. Dla świeckiego Francuza znaczy tyle co jakiś szaman z Kongo. Radzę o tym pamiętać, bo masz zniekształcony obraz papieża, prawdopodobnie przez polskie media i polską podstawówkę. On dla Francji nie zrobił nic, stawianie mu pomnika we Francji jest bezcelowe i rozumie to człowiek który nie ma spranego mózgu przez kościelną propagandę, która głosi że JPII był pół-bogiem. A był po prostu prezydentem Watykanu. Z pochodzenia Polakiem. I tyle. Musisz zrozumieć że patrzysz na JPII przez różowe okulary, radzę je czasem zdjąć.

 •  

  pokaż komentarz

  Zrozumiałbym gdyby to był pomnik człowieka który krzywdził, ale pomnik Jana Pawła II przeszkadzać może tylko tym dla których nie liczy się wiara w Człowieka i jego dobro

 •  

  pokaż komentarz

  Przynajmniej im nie postawili straszaka na dzieci.

  źródło: p2.kciuk.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Ja to tylko tutaj zostawię #bialyhumor

  źródło: embed.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Naturalnie 2000 meczetów idzie w parze z laickością Francji...

 •  

  pokaż komentarz

  Karykatury Mahometa Charliego Hebdo też powinny być zakazane w telewizji bo naruszająją laickość kraju :) Nie powinno się nawet o nich mówić :) Ojej czy żydzi mogą tam nosić pejsy w tym kraju ? Bo przecież to naruszenie laickości kraju To promowanie judaizmu :) Hipokryzja władzy jak w Polsce :)

  źródło: pu.i.wp.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Demokracja i wolność, ale tylko pod warunkiem, że sądy się na nie zgadzają :)

 •  

  pokaż komentarz

  Murzynek Ahmed w Paryzu mieszka
  Głowę ci uciąć chcę ten koleżka
  Ostrzy maczetę przez całe ranki
  Czyta z Koranu co lepsze wzmianki
  O tym, co zrobić ma z niewiernymi
  Gdy na ulicy spotka jakąś blond w mini
  Dobrze, że Ahmed z islamistami
  Nie chodzi tutaj do szkoły z nami
  A gdy ze szkoły do domu wraca
  bomby buduje, to jego praca
  Aż mama krzyczy "AHMED ŁOBUZIE"
  Kiedy dynamit chowa w swej bluzie
  Mama powiada "poszukaj żony"
  Ale on w kozy wciąż zapatrzony
  Lecz mamy miłość ciągle czysta
  bo dobry z niego jest terrorysta

 •  

  pokaż komentarz

  Co na to papież Niemiec i papież Argentyńczyk?

 •  

  pokaż komentarz

  Super, tylko żeby jeszcze to było egzekwowane wobec innych religii.

 •  

  pokaż komentarz

  Wnioski z komentarzy:
  -Polska jest biedna bo pomniki papieża, gdyby usunąć to byłaby by bogata(a nawet bogatsza) jak Francja
  -murzyni w Afryce nie używają prezerwatyw bo papież im tak kazał w innych chrześcijańskich regionach na szczęście nie kazał i nie ma problemu z hivem

 •  

  pokaż komentarz

  a eksponowanie kościołów i meczetów w miejscu publicznym nie jest sprzeczne z tą zasadą?

 •  

  pokaż komentarz

  wuje wyciągnijcie mnie! dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Wojtyła nie życzył sobie żeby mu stawiać pomniki, a ludzie i tak stawiają. Taka już jest nasza prymitywna ludzka natura, że musimy mieć symbole (najlepiej duuuże) naszej wiary. Moje bożyszcze jest lepsze (bo większe) od twojego.
  Jedynym sposobem żeby się tego pozbyć to zakazać pod karą śmierci - jak Mahomet to zrobił. I działa.

 •  

  pokaż komentarz

  Pokłosie krwawej Rewolucji Francuskiej.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego musicie oceniać wszystko. Wszystko ma swoje pozytywy i negatywy w tych pytaniach. Francja jest krajem laickim. To jest jedyna w swoim rodzaju forma traktowania religii. Pozytyw jest taki że np. Jehovy nie pukają, nikt nie rozdaje biblie i korany (niemcy), szkoła to szkoła, gówno tam ma religia do tego itd... Ale z czasem zauważyłem pewne problemy. Przez odsunięcie kompletnie religjnego dialogu w szkołach, zostawiamy te tematy bez kontroli. Żadnego dialogu nie ma w szkołach, w momencie w którym tego najbardziej we Francji jest potrzebne.

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze mogą na tym miejscu postawić pomnik Karola Wojtyły.
  W cywilnym ubraniu i bez symboli religijnych, wtedy będzie zgodne z prawem.
  W sumie to pomnik jest ku pamięci człowieka, a nie stanowiska jakie piastował czy firmy dla której robił.

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze. Francuzi w przeciwieństwie do Polaków potrafili uszanować wolę papaja

 •  

  pokaż komentarz

  Polacy sfiksowali przez papieża a niektórzy uważają,że Bóg jest polakiem

 •  

  pokaż komentarz

  Ale pomnik Mahometa, albo jakiegoś legendarnego obrońcy praw gejów, pewnie nie stanowiłby problemu...

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Muzułmanie przywrócą we Francji normalność.

 •  

  pokaż komentarz

  Po jakiego kija stawiają mu te pomniki, jak on nie chciał. Poza tym, nie można na ziemi nikogo ojcem świętym nazywać.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie czuję się tym obrażony ich kraj robią co chcą ale jestem w 99% przekonany że usuwają ten pomnik nie przez to że jest oscentacyjny tylko dlatego że przeszkadza kozoj@@cą

 •  

  pokaż komentarz

  c?$!% prawda, tyle czasu tam pewnie stał i nikomu nie przeszkadzało. Nikomu, dopóki arabom nie zaczął przeszkadzać. Francja utonie... ch$# z nimi.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie lękajcie się. Nie bójcie się!

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to ktoś ładnie napisał. Chciałbym zobaczyć wierze eifla ale słyszałem ze w krajach muzułmańskich jest niebezpiecznie.

 •  

  pokaż komentarz

  A co to za prawo czy zasada ktoś coś ?

 •  

  pokaż komentarz

  Moslemowa hołota nadchodzi. A biali ludzie pochylają sie biernie wypinając tyłki posłusznie. Żal

 •  

  pokaż komentarz

  niech ich już szybciej Islam zaora, bo widać, że się nudzą....

 •  

  pokaż komentarz

  Postawią tam meczet dla brudasów.

 •  

  pokaż komentarz

  Chore. Zamiast promować katolicyzm prawnie to ci go degradują.

 •  

  pokaż komentarz

  Co za nonsens. Pal licho, usunęli czy nie. Reklamowanie tego nie ma sensu. To jak ze środowiskami LGBT;dotyczy to 0,5 do 1,5% a codziennie trzeba o tym słuchać. Gdyby ktoś tak skrupulatnie zwalczał i cenzurował dziwne, patologiczne zachowania społeczne, żeby nie podsuwać innym pomysłu to może miałoby to sens. Tymczasem zamiast napisać co papież zrobił dobrego, to piszemy, że ktoś usunął jego pomnik.

  Zawsze się zastanawiałem jak to jest, że w szkole uczy się, że trzeba być dobrym, pomagać i współczuć a ciągle uczy się o wojnach, walkach, kiepskich systemach i ustrojach. Jakoś tego nie widzę. To nie jest pomnik typa, który zabił miliony, tylko z bólem kolan jeździł po świecie i mówił o pokoju. Nawet jeśli jego pomnik wygląda jak Mariusz Pudzianowski, to co z tego ?
  Jest mnóstwo innych rzeczy z których można by oczyścić przestrzeń publiczną, np. reklamy, nadmiar ( niedomiar? - bo gdyby to było powszechne, to by się znudziło ) nagości. U Nas jest problem, żeby usunąć pomniki komunistów. Ciekawe czy we Francji też jeszcze stoją...

 •  

  pokaż komentarz

  Ulica, plac, skwer, rondo i pomnik Jana Pawła II w każdej wsi! Ku chwale ojczyzny i dobrobytowi obywateli!

 •  

  pokaż komentarz

  no i prawidlowo po co trzymac pomnik typa ktory chronil pedofili?

 •  

  pokaż komentarz

  - 1 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  sprzeczne z zasadą laickości.

  Ucz się polska administracjo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ospen: jedynie panstwo religijne nas obroni przed multikulti. Laickie w teorii to super sprawa ale w rzeczywistosci widzimy co sie dzieje w tych krajach. Nawet gdybym byl ateista musialbym byc slepy walczac z katolicyzmem. Ma on jakies wady ale to co sie dzieje we francji przebija to wszystko. Prosta matematyka.

  •  

   pokaż komentarz

   @NYCBronx:

   jedynie panstwo religijne nas obroni przed multikulti.

   Co chwila gdzieś czytam te bzdury.
   Nie, to całe "multi kulti" skutecznie powstrzyma niski poziom socjalny, który nie zachęca emigrantów, śmieszne zasiłki, zdecydowana odmowa przyjmowania niezliczonych ilości uchodźców z krajów afrykańskich i bliskiego wschodu oraz zwyczajna ksenofobiczna mentalność przeciętnego Janusza z XIX wieku rodem.

   Do niczego niepotrzebna jest dominacja którejkolwiek sekty religijnej. Polska nigdy nie była, nie jest i nie będzie "państwem religijnym" - jest państwem świeckim z szczęśliwie malejącym odsetkiem wierzących katolików.

   Od stawiania monumentów o charakterze religijnym są tereny należące do poszczególnych związków wyznaniowych i/lub odpowiednie pozwolenia, a od przestrzeni publicznej (wybacz, że ujmę to dobitnie) wypi*rdalać.

   Prosta matematyka.
   Że co?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ospen:

   Ucz się polska administracjo.
   Tak, wszystkie pomniki katolików i wszystkie kościoły obrócić w gruz!

  •  

   pokaż komentarz

   @Breaux: I przestać nauczać logiki, bo jak widać i tak nic to nie daje

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  To właśnie hipokryzja Francji - wolność, ale dla wybranych: lewaków i masonów. Wymordowali podczas tzw. rewolucji miliony ludzi tylko dlatego, że byli wierzący i świętują to ludobójstwo co roku. Najbardziej przewrotny naród na swiecie!Tfu.

  •  

   pokaż komentarz

   @GregMars: > To właśnie hipokryzja Francji - wolność, ale dla wybranych: lewaków i masonów.
   To nie hipokryzja tylko NORMALNOŚĆ o której, jako mieszkaniec nadwislanskiego kato-skansenu nie masz bladego pojęcia!
   Francuzi nie pozwalaja zeby kler wszedł im na głowy i wprowadzal swoje banialuki do prawa. Jeżeli ktokolwiek we Francji ma jakieś odchylone wierzenia, to sa one jego sprawa prywatną, a nie ogólnonarodową.
   "Ustawę o stowarzyszeniach, mającą za główne zadanie postawienie tamy klerykalizmowi w życiu społecznym Francja uchwaliła 100 lat temu. Na mocy tej ustawy ustalono, że żadna kongregacja religijna nie może powstać bez zezwolenia władz państwowych a organizacje, które takiego zezwolenia nie otrzymały nie mogą prowadzić żadnych szkół. Oczywistą jest rzeczą, że ustawa ta spotkała się z ostrą krytyką biznesmenów z Watykanu, a związki religijne i zakony, które nie chciały podporządkować się ustawie, musiały opuścić Francję.
   W kwietniu 1904 r. zdjęto krzyże w salach sądów francuskich, a w maju rząd odwołuje swego ambasadora w Watykanie, zrywa stosunki dyplomatyczne i oznajmia nuncjuszowi papieskiemu, że jego dalszy pobyt w Paryżu nie jest niczym uzasadniony. Na początku 1905 r wchodzi we Francji w życie ustawa zabraniająca kongregacjom wyznaniowym nauczania i prowadzenia szkół. 3 lipca 1905 r. parlament francuski uchwala historyczną ustawę o rozdzieleniu Kościoła od państwa, kładąc kres obowiązującemu od stu lat konkordatowi.
   Art. 1 Ustawy- Republika zapewnia wolność sumienia. Gwarantuje swobodne uprawianie praktyk religijnych, a jedyne restrykcje podyktowane są troską o porządek publiczny.
   Art. 2 Republika nie uznaje, nie opłaca, ani nie subwencjonuje żadnego wyznania."

   Tym czasem w Rzeczpospolitej-p###$#!nietej w 21 wieku:
   - kler ustala całemu społeczeństwu jaki metodami ma się leczyc
   - z boza pomoca ustalili rowniez, ze zygota to człowiek
   - częśc sejmowych pOSŁOW zakłada kołko przeciw ateizacji kraju
   - druga czesc pOSŁOW modli się o deszcz

   - poslanka PIS chce intronizacji serca jakiegoś trupa sprzed 2 tys lat na krola Polski
   - miasta oddawane są pod opiekę bozej rodzicielki pannie zawsze dziewicy
   - kler święci wszystko co popadnie pod kropidło: mosty, drogi, samoloty.. nawet szambo
   - dzieci poddane kato-indoktrynacji, po kolejnej aferze pedofilskiej ( raz w miesiacu ) klocą sie w internecie, ze nie kazdy ksiądz to pedofil

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: To nie hipokryzja tylko NORMALNOŚĆ

   Normalnie, ludzie w coś, oprócz świętych urzędasów, wierzą...

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: Uznano,że krzyż i łuk są zbyt ostentacyjne.Wystarczy krzyż zamienić na półksiężyc i pomnik będzie mógł stać dalej.Pewnie za niedługo sąd uzna,że krzyż na katedrze Notre-Dame w Paryżu jest zbyt ostentacyjny.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: Wiesz, mnie osłabia to jak wieśniacko-chłopska mentalność została w myśleniu ludzi, którzy od tylu lat podłączeni są do Internetu. Oni na wszystko patrzą z perspektywy polskiej stodoły, nie uwzględniają żadnych kontekstów historycznych czy kulturowych. Dla nich Francja to taka Polska, tylko z tą słynną wieżą w stolicy. I ciągle wybałuszają gały jak ktoś "COO, NASZEGO POLAKA ZAKAZALI?!?...".

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: Polacy mają gdzieś kler. I to nie kler wszedł im na głowy, tylko media. Jakbym nie słyszał o tym codziennie, że gdzieś coś ktoś kościół/ksiądz pedofil/krzyż to bym w ogóle nie zwrócił uwagi. To temat dla 3% społeczeństwa, jakichś nadwrażliwców. Pisanie o tym z punktu widzenia kogoś nakarmionego poglądami typu Palikot ale bez zasadnych argumentów nie spowoduje korzystnej zmiany.

   Piszesz np. "- z boza pomoca ustalili rowniez, ze zygota to człowiek" - proponuje zapoznać się ze stanowiskiem nauki, albo chociaż książki do biologii w liceum poziom R. Jest tam, zależnie od wydawnictwa ( powinno być ), napisane, że nie istnieje inny moment rozwoju człowieka niż połączenie plemnika i komórki jajowej, gdy nabiera on wszystkich cech świadczących o zdolności do rozwoju w np. we mnie czy Ciebie czy innego człowieka ( masz już komplet DNA od rodziców, a np. mitochondria tylko od matki co już warunkuje Twoją kondycję i pewne predyspozycje... i stopniowo się rozwijasz - a czy masz świadomość, czujesz ból, masz duszę etc. to inna para kaloszy ). Kler nie ma tu nic do gadania, chyba, że kupiłeś wypowiedzi kilku celebrytów / posłów.

   Jedyne, gdzie masz rację to sugestia, żeby religii w szkole nie uczył ksiądz tylko osoba świecka albo ksiądz i inni duchowni innych wyznań mieli lekcje na zmianę - to poszerza światopogląd i wypełnia program przedmiotu religia bez nacechowania go chrześcijaństwem. ' dzieci poddane kato-indoktrynacji'

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: Widzę, że śledzisz uwaznie akcje katolików, ale dlaczego nas obrazasz? Łatwo pluć na innych, na ważne dla nich symbole, przekonania. Tylko przy okazji chwalisz Francję, która " zapewnia wolność sumienia"jej "dbałość" o prawa... WolnośćTwoim wydaniu - już dawno zamknąłbyś nas w gettach, czy obozach np. KL Auschwitz. Do TEGO prowadzi Twoje rozumienie wolności? To nie tylko skrajna nietlerancja z Twojej strony, nie tylko hipokryzja, ale także niewyorażalna pogarda dla innych (wierzacych). Przebiłeś Palikota, chyba, że to ta sama osoba. Zreflektuj się.

  •  

   pokaż komentarz

   @yasio3: > Jedyne, gdzie masz rację to sugestia, żeby religii w szkole nie uczył ksiądz tylko osoba świecka albo ksiądz

   Błąd "żeby religii w szkole nie uczył.. " nie jest nauka tylko katecheza, a dokladniej rzecz ujmując- indoktrynacja.

   za wiki. Indoktrynacja – proces korzystający z propagandy w celu wpajania określonych ideologii, poglądów lub przekonań.
   Określenie to stosowane jest na przykład w odniesieniu do działań systemu państwowego w krajach totalitarnych, czasem innych w sensie negatywnym. Istotną cechą indoktrynacji jest świadome pozbawianie odbiorców wiedzy o kierunkach przeciwnych do promowanych.

   Kolejna sprawa. Szkoła to nie miejsce na katechezę, gdyz szkoła powinna być od zdobywania rzetelnej wiedzy, a nie religijnych bajek. Podobny absurd osiągnać można wprowadzając do szkoły np. alchemię albo astrologie

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: Zwał jak zwał - oczywiście ma to elementy indoktrynacji, ale też nie uważam, żeby wyszły mi jakoś na złe. Złapałem trochę obycia z tym na czym stoi nasz kraj. Wywalić - to też jakieś rozwiązanie. Ewentualnie mocno ograniczyć do szeregu lekcji na jakimś 1 stopniu edukacji. Problem nie istniałby przy prywatnym szkolnictwie albo jego dominacji.

   Alchemia nie przejdzie, bo została przerobiona w chemię, ale astrologia przekształcona w astronomie i wciągnięta w puchnącą fizykę cierpi mocno. Astronomia z elementami archeoastronomii i astrologii mogłaby być spokojnie być oddzielnym przedmiotem, podobnie jak fizyka kwantowa, bo lekcji nie starcza niestety.

   Jest natomiast inna ciekawa rzecz: ktoś wyrzucając elementy kościołowe chce wyrzucenia elementów historii. A po co?
   Z punktu widzenia ateisty konstytucyjna prośba 'Boże błogosław Węgrom' czy Polakom nie powinna mieć znaczenia. A z jakiegoś powodu ma - dlaczego ? To nie jest racjonalne, a w profilu masz o racjonalizmie. Zawsze mnie ciekawią odpowiedzi na takie pytanie. Dla mnie to element tradycji i uważam, że spokojnie Polska mogłaby się trochę odklerzyć jednocześnie ładnie konserwując kato-historię na szczeblu państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Widzę, że śledzisz uwaznie akcje katolików
   @GregMars:
   Toć wystarczy otworzyć dowolny serwis internetowy- od katolickich akcji az się roi. Masz przykład, co prawda nie od nas ze k.skansenu ale ten sam katolicki klimat

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,17854637,Paragwaj__10_latka_zgwalcona_przez_ojczyma__Wladze.html

   W Twoim wydaniu już dawno bylibyśmy w gettach, czy KL Auschwitz.

   W moim wydaniu, Twoje wierzenia maja być sprawą prywatna. Nie jesz mięsa w piątki, czy sera w środy ok. to Twój wybór. Nadzór duchowy ustalił jak masz się leczyć, ok. to tez Twoja sprawa twoje wierzenia... macie religijny regulamin to go SOBIE przestrzegajcie, ale nie narzucajcie innym! Zreflektuj się wreszcie!

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: W Polsce możesz sobie być buddystą, ateistą czy agnostykiem, możesz sobie jeść co chcesz i kiedy chcesz, możesz sobie pisać o kościele co ci do głowy przyjdzie i nic groźnego cię nie spotka, możesz w sklepie kupować sobie co chcesz i żaden ksiądz nie może ci nic zrobić. Wiec nie pisz źe mamy tu jakiś kato-skansen czy taliban. Pomniki papieża w Polsce są bo chcieli ich ludzie, tak działa demokracja i nie wiąże się to z "dyktaturą kościoła". Pisanie ze jest się prześladowanym w Polsce z powodu niewiary czy wiary to urąganie tym którzy faktycznie cierpią z tego powodu np. w krajach arabskich.

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce możesz sobie być buddystą, ateistą czy agnostykiem, możesz sobie jeść co chcesz i kiedy chcesz

   @Banan_Czikita:
   Poważnie? Jeżeli tak wszystko mogę, to czym zajmuje się ten zespoł?

   http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=150

   > możesz sobie pisać o kościele co ci do głowy przyjdzie i nic groźnego cię nie spotka
   ale w razie jak by co... mamy paragraf rodem ze średniowiecza - Art. 196. Obraza uczuć religijnych.
   Dz.U.1997.88.553 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
   Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  •  

   pokaż komentarz

   proponuje zapoznać się ze stanowiskiem nauki, albo chociaż książki do biologii w liceum poziom
   @yasio3:
   Proponuję zaczac myśleć i zapoznac się ze stanowiskiem zdrowego rozsadku. Zycie zygoty nie jest warte zmuszania (faktycznie torturowania) 10 letniego zgwałconego dziecka do porodu ! Nie rozumiem tez dlaczego zaklamana jurko-gowino-terlikowska spolka ZOO z jednej strony gotowa jest do upadłego bronić przed "zabiciem" kilkukomórkowych "dzieci" nienarodzonych- mimo ze ani jedna jota, ani jedna kreska w Prawie Pana o tym nie stanowi- a z drugiej olewają Jego wyraźny i jednoznaczny nakaz ( nakazy z biblii ) zabijania nieposłusznych Panu multikomorkowych osobnikow narodzonych.

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,17854637,Paragwaj__10_latka_zgwalcona_przez_ojczyma__Wladze.html

  •  

   pokaż komentarz

   @robert5502: To chyba są różne kwestie. Czym innym jest uznanie zygoty za płód, a co innego to prawo/brak prawa do urodzenia ( jeszcze co innego przez nieletnich ) i kolejny przypadek zupełnie skrajny, gdy dziecko zostało zgwałcone. Do tego możesz dorzucić gwałt kazirodczy, gdzie usunięcie ciąży byłoby sugerowane ze względu na samo zdrowie dziecka.

   Treść zdroworozsądkowa a treść biblijna to też różne treści. Środowisko kościelne ( nie mylić z religijnym ) traktuje treści biblijne wybiórczo. Nie można nikomu tego zabronić, mimo, że dawno powinniśmy mieć całą masę odłamów kościelnych.

   http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=SKLADZESP&Zesp=150

   ta komisja to coś faktycznie dziwnego, ale jeśli ktoś działa jak Twój Ruch i robi 'nie powiem co' z logiki, to oni poszli tym samym tropem. Jedni chcą zdjąć krzyż drudzy wsadzić go wszędzie - i co ? I nic. A dlaczego? Może tylko to potrafią, bowiem jak się posłucha wypowiedzi o gospodarce to uszy więdną.

   Natomiast też uważam, że w Polsce nic Ci się nie dzieje. Możesz sobie w domu palić Biblie, przy rodzinie, pewnie nawet w wielu innych miejscach. Nawet jakbyś zorganizował takie duże wydarzenie i wszyscy by to akceptowali to nikomu nic do tego. ALE, skoro większość ludzi to katole lub podobni, to jest prośba, żebyś nie robił tego w metrze czy autobusie. I wydaje mi się, że po to jest ten przepis :

   "Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
   podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

   I nie jest on rodem ze średniowiecza tak zupełnie, bo jak widzisz katole ostali się po dzisiejsze czasy, a niektóre rzeczy zniknęły wraz ze zniknięciem średniowiecza. Zobacz jakie w Polsce są organizacje. Są świątynie hinduistyczne, gdzie wstają o 4 rano i zajmują się posągami bóstw - jest to wielokrotnie dalej nazwijmy to indoktrynujące niż nauczanie kościelne, które w porównaniu z tym się z zlaicyzowało. I nikomu nic do tego, że ktoś chodzi w różowych sukienkach, gotuje wege i mantruje cały dzień. Masz fundacje i stowarzyszenia buddystów, którzy mają swoje nieruchomości, gdzie możesz przyjechać i odbyć praktykę w odosobnieniu. Masz nawet takie strony jak satan.pl czy licho.pl , które doskonale się trzymają i nikt się ich nadmiernie nie czepia mimo tej niby powszechnej kościelności. Zauważam, że mamy tu meczety, a na bliskim wschodzie nie sposób wybudować kościół. Wreszcie - możesz zwolnić dziecko z religii, nie posłać na chrzest, nie musisz nawet brać ślubu. Masz dalece posuniętą wolność.

   Odwróćmy pałeczkę: gdybym chciał razem z demokratyczną większością możliwie dużo krzyży w domach i miejscach publicznych, to dlaczego mała grupa ludzi miałaby mnie tego pozbawić? Jaki jest sensowny argument, żeby wyrzucać elementy kulturowe, dziejowe wręcz, ot tak nagle. Można je modyfikować, w kontekście swobód mniejszości obywatelskich, żeby każdy mógł sobie zrobić aborcję, aczkolwiek jestem zdania, że jeśli można jej nie robić, to po co ? Z drugiej strony, mamy zniesioną karę śmierci, która powoduje obawę, że nagle ktoś wyjdzie z więzienia i zrobi komuś krzywdę, np. wymierzy niezamierzoną karę śmierci, bądź doprowadzi do tego, że ktoś będzie musiał poddać się aborcji. Niektóre rozwiązana są bez sensu ( prawno-karne ), bo np. brak regulaminowej kary śmierci (vide Biblia ) powoduje sporo więcej problemów takich jak właśnie zgwałcone nastolatki w ciąży.

 •  

  pokaż komentarz

  raczej to był islamski sąd....

  •  

   pokaż komentarz

   @Aliko: Gówno wiesz o historii myśli, ale do pieprzenia głupot to pierwszy. Sprawdź sobie kim byli choćby La Mettrie, Diderot, Helwecjusz i Holbeach, czym jest wolnomyslicielstwo i jaką rolę odegrało w kształtowaniu się kultury Francji i wróć tu douczony.

 •  

  pokaż komentarz

  papieża Polaka
  JP2 musiał zrezygnować z polskiego obywatelstwa, żeby rządzić mafią watykańską.

Dodany przez:

avatar nexiplexi dołączył
608 wykopali 11 zakopali 10.1 tys. wyświetleń