...
 •  

  Oby więcej tego typu programów politycznych. Nikt nikomu nie przerywał, każdy miał wyznaczony czas, można było poznać poglądy wszystkich kandydatów. Cieszy fakt, że sporo z nich opowiada się za wolnorynkową gospodarką.

 •  

  A i tak w #tvpinfo po debacie i zgromadzeni w studio profesorowie wytlumaczyli gawiedzi na kogo ma glosowac, bo inaczej po nas.

  •  

   @januszejanuszy:
   Widziałem jakieś 3 min tego "obiektywnego" podsumowania. Jednak gdy Paweł Wroński (GW) powiedział (cytat z pamięci) "widzieliśmy debatę 9-ciu przeciętnych osób z aspiracjami i jednego prawdziwego polityka, który ma doświadczenie i wie jak się zaprezentować - tym politykiem jest Janusz Palikot...", wyłączyłem TV bo zrozumiałem, że w tym momencie kończy się racjonalizm, a zaczyna Goebellsowska propaganda ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @julasck: No i ma rację - gestykulacja, jasny przekaz, nie czytanie z kartki, podkreślanie odrębności. A to czy mówił sensownie czy nie to inna sprawa.

  •  

   @Kapitan_Neuropa: Bo w rządzeniu nie jest potrzebny wolnościowy program, wolnościowe idee, oranie faszystowskich i komunistycznych "idei", tylko machanie łapami i rzucanie sloganów z pamięci.
   Brawo.

  •  

   @Skogyr:
   No niestety wielu ludzi nabiera się na socjotechnikę i mowę ciała. Palikot pod tym kątem wypadł dobrze.

  •  

   @Kapitan_Neuropa: Palikot? Jak dla mnie dno. Jego wypowiedzi opierały się na atakowaniu innych kandydatów i gadaniu oklepanych haseł o "nowoczesności". Nie wiem jak ktoś może się nabierać na umiejętne machanie łapami przy takich argumentach.

  •  

   @bodzi_dzwunik: osoba łatwa na manipulacje. Palikot świetnie starał się manipulować swoją gestykulacja

  •  

   @januszejanuszy: jest już gdzieś w necie ta ocena debaty?

  •  

   @Skogyr: no niestety, ale polityka to nie uniwersyteckie dyskusje nad jedną utopijną ideą, a drugą. palikot akurat w tej kategorii jest w zupełnie innej lidze, niż reszta. mówienie, ze jest inaczej to czyste zakłamywanie rzeczywistości, bo sie go nie lubi :>

   p.s. tylko magda (ale bez sld)

  •  

   @julasck: palikot był tak sztuczny w tej debacie, jak siatka z biedronki ᶘᵒᴥᵒᶅ

 •  

  Kowalski świetnie wypadł w tej debacie

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @Dr-Livingstone: takie samo mam zdanie, chociaż po dzisiejszym ama tez ma u mnie plusa, nadal glosuje na Kukiza ale Kowalski jest naprawdę dobrym kandydatem.

  •  

   @publiczny2010: O tak, jak na razie to było najlepsze AMA jeśli chodzi o kandydatów na urząd prezydenta.

  •  

   @EmpireAgent: Już został dostrzeżony :) mam nadzieję że Kukiz, Korwin, Braun i Marian jakoś się dogadają i pod wspólnym szyldem będą startować w wyborach do sejmu.

  •  

   @Dr-Livingstone: świetnie, niestety nie mogę podzielić jego poglądów :-) natomiast jako jeden z niewielu miał szansę je przekazać bo na tym się też skupił i tu dla Niego duży plus. Wypadł autentycznie i szczerze. Dobrze wypadł też Wilk co mnie nie dziwi, choć pewnie i tak nic mu to nie da, przyzwoicie Kukiz choć bez szału, reszta niestety średnio albo słabo. Korwin też średnio, szkoda. Ogórek brzmiała jak nowa wersja Czubównej - takim tonem powinna opowiadać o godach salamander, a nie przyszłości Polski :) Najgorszy imho Jarubas. Zwycięzców nie ma, przegrywa tylko Komor. Szkoda tylko że prowadzący nonstop przypominał o jego "godności". Jakby był godny, to by nie olał wyborców, tylko przyszedł.

  •  

   @Dr-Livingstone: trochę tak nawijał jakby chciał komuś niezły wpier*ol spuścić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @publiczny2010: Na kukiza?
   http://www.electionforecast.co.uk/
   Wiesz co to oznacza?
   Że wolnościowe idee nigdy nie trafią do ludzi, bo nigdy nikt oprócz po-pis nie dostanie mandatu.

  •  

   @Skogyr: a czy wiesz co to znaczy jedno okręgowe mandaty, to znaczy, ze niema większego znaczenia czy to Pis, PO czy inna partia bo tam będą ludzie podlegający nam nie jarkowi czy tuskowi, tylko nam wyborcą i niema znaczenia czy to pis czy Po, będziesz opowiadał sie za taką partią do jakiej poglądów pasujesz, a nie do takiej gdzie musisz się dopasować do ideologi twojego prezesa.

   czy wy naprawdę nie rozumiecie tej banalnej zasady działania JOW-ów?,
   czy jak głosujesz na burmistrza to rządzi cały czas ten sam? czy ten którego wybierzesz, czemu w wyborach samorządowych niema problemu a w parlamentarnym ma być ?
   Nie wspominając o ogromnych korzyściach jowów i że obecny ustrój jest przez 25 lat i jest coraz gorzej polsce. .

  •  

   @EmpireAgent: No i słusznie że się boją, Kowalski się w tańcu nie p#!!#!%i ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @publiczny2010:
   1. Ma znaczenie, bo partie skupiają ludzi o jakichś poglądach, a przynajmniej powinny, ale nie widzę
   2. Wierzysz w to? Naiwny jesteś. Wydaje Ci się, że po wyborach nagle ludzie zaczną latać do swoich posłów i ich op?#??%#ać, ba 1% najwyżej będzie sprawdzał jak głosował.
   3. Zgodnie z pkt nr. 1, zakładając utopię, czyli brak pkt. 2, partie mają jakiś program, teraz weź zmuś PO/PIS do tego by proponowali wolnościowe ustawy. Ba już widzę jak otumaniony lud biegnie do swojego posła mówić mu, że ma podsunąć ustawę likwidująca socjal, zmniejszającą podatki.

  •  

   @Skogyr:

   2. Wierzysz w to? Naiwny jesteś. Wydaje Ci się, że po wyborach nagle ludzie zaczną latać do swoich posłów i ich op##??!@ać, ba 1% najwyżej będzie sprawdzał jak głosował.

   może przeczytaj zasadę działania jow-ów nawet dla własnej ciekawości z czym się nie zgadzasz i się wypowiadaj. Jesli nie bedzie Ci pasował na następną kadencje na niego nie zagłosujesz i go nie będzie w sejmie.
   Proste, a obecnie co zrobisz z takim Hofmanem czy innym wałkarzem?, jeśli go nie wywalą masz gówno do gadania i decydowania kto ma być w sejmie, jesli wzieli by samego hitlera z putinem jedynie mozesz sobie poszczekać.

  •  

   @publiczny2010: A zagłosujesz też na Kukiza jeżeli w UK JOWy się nie spiszą i bardziej zacementują obecny beton ?
   JKM wie co robi... Bo wydaje się dziwne żeby nagle przekazał głosy na PK po tak intensywnej kampanii i masie kasy zebranej przez zwolenników, wg. mnie przeanalizował sytuację wie ,że JOWy gówno zmienią wyjdzie na to ,że miał rację przez co zabierze trochę elektoratu Kukizowi
   chodź niczego nie wykluczam za 2 dni się okaże

  •  

   @Heninger: odstępy nie sa regułą, poza tym są sposoby naprawy tego systemu, żeby nie miał tego trojana. Lepiej spróbować niż żyć kolejne 20 lat z agentami typu komorwski, duda, tusk, miler.
   A Korwin pokazał zdradliwą twarz i jak można mu ufać podkładając świnię Kukizowi.

  •  

   @Dr-Livingstone: Pełna zgoda. Widać charyzmę i zapał, a nie wyreżyserowany PR. Trochę jednak zbyt dużo agresji w całym obejściu w mojej opinii. Dobrze wypadł też moim zdaniem Wilk. Wszystkich deklasuje Braun. Aż cieszy się dusza, że ten front zmiany jest tak silny!

  •  

   @publiczny2010: warto spróbować? Nawet jeżeli ta ordynacja jeszcze bardziej umacnia partie głównego nurtu, nie to rozumiem twojej logiki

  •  

   @Dr-Livingstone: gdyby tylko k@$@a nie ten salut na koniec

  •  

   @Heninger: zapoznaj się z zasadami tego systemu, to ze partia bedzie sie nazywać PO czy pis jest bez nzaczenia bo nie bedzie w niej obecnych ludzi tylko będą Ci na których my sami zagłosujemy kogo my sami znamy.

  •  

   @publiczny2010: znam zasady działania tego systemu,
   nic się nie zmieni poza kilkoma nowymi twarzami, zarząd partii zostanie nie zmieniony, a kluczowi dla nich żołnierze tuby propagandowe będą wystawiane w pewnych dla nich okręgach, mniejsze partie liczące się w skali kraju nie będą mieć totalnie żadnych szans, sam poparł bym te JOWy gdyby w Polsce był jasny podział na konserwatystów i demokratów, a w naszych realiach? dwie postkomunistyczne partie o takich samych poglądach gospodarczych kłócące się o niuanse..
   nie dzięki

  •  

   @Heninger: rozumiem, że obecnie jest lepiej ?, gdzie u władzy siedzi jedna partia albo druga, PIS-PO w dodatku fałszuje wyboru,a obywatele mogą sobie pokrzyczeć bo absolutnie żadnego wpływu na nich niema. Smieja sie nam w twarz bo co im możemy zrobić?, sprzedali nasz kraj mogą sprzedać twoją rodzinne i gówno im zrobisz. Przez 25 lat Polska została oddana w ręce agentów obcego państwa.

   Gdyby było tak jak mówisz sami by takie jowy wprowadzili i co byś im zrobił?, Wprowadzili vat 23, wiek emerytalny, zbrali kase z OFE, chieli sprzedać lasy państwowe. NIC IM NIE ZROISZ! Prowadzą taki ustrój w którym mogą to robić. Ale nie chcą JOW-ów w dodatku walczą jak lwy by było inaczej wiec nie jest im to na rękę tak jak piszecie.

   W każdym rozwiniętym kraju europy są Jowy albo ich odłamy czy to o czymś nie świadczy?.

  •  

   @publiczny2010: no też jest do dupy, przecież nie twierdzę ,że jest dobrze... ale w obecnej sytuacje JOWy tylko skomplikują sytuację...
   co do tych 25 lat rządów po-pisów to mówię ci dzień sznura jest blisko coraz więcej osób jest za szybkimi zmianami widać to było chociażby na wczorajszej debacie gdzie większość jasno mówiła o konieczności likwidacji podatku dochodowego i wypisaniu się z UE (wiadomo palikota,jarubasa i dude nie licze bo oni zwykłe populizmy mówią, i powtarzają to co jest modne teraz)

   ludzie chcą zmian, mam nadzieję ,że Kukiz zrobi jednak tę koalicję z Korwinem na jesień, wg. najlepiej jakby wszyscy prawdziwie opozycyjni kandydaci zrobili wspólne listy (RN, Korwin, Kukiz, KNP, Braun) i jak już odsunęli by od władzy bydło okrągłostołowe, zaczęli dzielić się na partie prawdziwie patriotyczne a nie sługusów UE, Rosji i Waszyngtonu.

 •  

  Palikot z tym swoim najeżdzaniem na kościół jest w ch!% słaby.. nowoczesność jego kraju? k!@#a kolorowa polska i isis co w 2 domu nie dziękuje cytując "wyp!?%@#?aj frajerze" Tanajdo? co chwila jakieś sporzejnia na karte nic swojego nie dziękuje....

  •  

   @Sergio07: no ale przecież kultura nas obroni przed Rosją, armia nam nie jest potrzebna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Sergio07: Gdzie masz w wypowiedziach Palikota isis? To już Braun trąci fanatyzmem :).
   @Siotson: Jakby nie patrzeć w konfrontacji z Rosją nie mamy szans i nie mielibyśmy szans gdyby na wojsko szło 10% pkb.

  •  

   @Zydomasoneria: nowoczesne państwo to państwo kolorowe czyli uchodźcy czyli w większości isis czego nie czaisz?

   tylko chrześcijaństwo zapewni nam spokój wierzące państwo to państwo wolne od gówno ... tak tak wiem mohery i te ine ale nikt ci łba nie uj$#@#

  •  

   Jakby nie patrzeć w konfrontacji z Rosją nie mamy szans i nie mielibyśmy szans gdyby na wojsko szło 10% pkb.

   @Zydomasoneria: Ukraina ma słabszą armię, a przyblokowali Rosjan. Polska nie ma szans w ataku na Rosję, ale w obronie ma bardzo duże. Rosja nie wystawi przeciwko nam więcej niż 100 000 ludzi bo musiałaby cały okręg wojskowy zwinąć - przez co każdy nieprzychylny im kraj (baz NATO jest wokół pełno) mógłby walczyć o swoje (jak Gruzja o Osetię, Ukraina w Donbasie).

  •  

   nowoczesność jego kraju? k!##a kolorowa polska i isis co w 2 domu nie dziękuje cytując "wyp#$%%@%aj frajerze"

   @Sergio07: eee... zawołaj jakiegoś tłumacza, potrzebujemy kogoś kto będzie tłumaczył na język polski Twoje złote myśli, jak Wałęsie.

  •  

   @BeSmarter: 77 osób raczej zrozumiało 6 lewaków nie ;)

  •  

   @Sergio07: To na pewno nie jest składnia języka polskiego, a na dodatek widzę fana nowomowy.

   "Lewak" to nie jest "ktoś, kogo nie lubię". Polecam dokształcanie -> http://sjp.pwn.pl/szukaj/lewak.html

  •  

   @Sergio07: Uchodźcy to też chrześcijanie z Syrii albo czarnuchy z chrześcijańskiej części Afryki. Poza tym Palikot ani nikt inny(pomijamy głosy z UE) nie mówi o sprowadzaniu uchodźców.

   Chrześcijaństwo jest jednym z naszych fundamentów ale nie jest potrzebne do zatrzymania islamizacji a tym bardziej dawanie przywilejów Kościołowi. Wystarczy brak socjalu a emigranci będą musieli się asymilować.

   @Siotson: Według wiki ich wojsko w 2013 roku liczyło ponad 800 tys żołnierzy. Do tego trzeba doliczyć możliwości mobilizacyjne. Nie przypadkowo FR jest określana jako druga potęga wojskowa świata. Oczywiście zostają jeszcze Chińczycy, którzy narazie olewają kwestie wojska. Co do Ukrainy to w dużej mierze nie walczą tam regularne wojska a jedynie zbierania Rosjan z dużym odsetkiem żołnierzy FR. Myślę, że regularna armia do Krymu by zdołała dojść.

  •  

   @Siotson: trzeba nam miłości a nie czołgów :D

  •  

   Według wiki ich wojsko w 2013 roku liczyło ponad 800 tys żołnierzy.

   @Zydomasoneria: tak, tak. A w Polsce to mamy 100 000 żołnierzy.... Rosja nie wyśle na nas milionów ludzi bo ani nie ma na to sprzętu, ani pieniędzy (ich rezerwy walutowe się kurczą). Zresztą do skutecznego utworzenia frontu (lub wojny błyskawicznej) potrzebna by była Białoruś, a Łukaszenka kręcił nosem jak Ukrainę rozkradał Putin (bo Ł. wie, że będzie następny w kolejce pomimo swojej lojalności).
   Zresztą, jedno zdobyć, drugie utrzymać. Weź najedź na 36mln państwo, które jest jednorodne etnicznie i cię nienawidzi (może za ostre słowo).

  •  

   trzeba nam miłości a nie czołgów :D

   @Bialy88: kultury, przede wszystkim pieniądze na kulturę, a nie na armię bo to relikt romantyzmu (czy jakoś tak) :D

  •  

   @Sergio07: http://episkopat.pl/informacje_kep/6387.1,XV_Dzien_Islamu_w_Kosciele_katolickim_w_Polsce.html

   "Ku prawdziwemu braterstwu między muzułmanami i chrześcijanami" jest hasłem tegorocznego Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

 •  

  Forma debaty dość przyjemna. Teraz osoby nie interesujące się polityką powinny wybrać kilku najciekawszych kandydatów, przestudiować ich życiorysy i wybrać świadomie.. (ʘ‿ʘ)

 •  

  wrzucajcie to na rutube, albo chinski youku.com to nie zablokuja

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Grzegorz Braun wygrał a Magdalena Ogórek jest śliczna.

 •  

  Ja uważam, że bardzo rozsądnie i rzeczowo mówił Wilk. Moim zdaniem wygrał w tej debacie.

 •  

  1.5h prychania w tle JKM. Przekaz podprogowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Bardzo fajnie wypadli Kowalski, Wilk, Kukiz i Korwin i między nimi będę wybierał. Zastanawiam się jednak czego my k$?!a oczekujemy? Że w niedzielę wieczorem okaże się, że któryś z nich będzie miał 20%? Niedziela będzie dniem ogromnego zawodu i żalu, bo jeśli w ogóle będzie druga tura to pomiędzy Komorowskim i Dudą. Ja p$@?##!e...

  •  

   Niedziela będzie dniem ogromnego zawodu i żalu, bo jeśli w ogóle będzie druga tura to pomiędzy Komorowskim i Dudą.
   @wiktorek_pl: Samospełniająca się przepowiednia. Po co ją powtarzać?

  •  

   @BeSmarter: Racja. Będę wierzył do końca;)

  •  

   @wiktorek_pl: Dlaczego w ogóle rozmawiamy o drugiej turze, nie ma żadnej drugiej tury, nie istnieje. Obecnie szykują się wybory prezydenckie, pewna jest tura nr 1.

   Gdybanie o kandydatach w drugiej turze jest tak naprawdę formowaniem społeczeństwa i kreowaniem rzeczywistości, bo przecież nie "gdyba" się, tylko tłoczy do głów dwa nazwiska, na K i D.

   Jakby tłoczyli do głów "pytanie" czy w drugiej turze większe szanse ma Wilk, czy Kukiz, to te dwa nazwiska byłyby najczęściej wybierane.
   Parafrazując - świadczy to o jakości naszej demokracji.

  •  

   @wiktorek_pl: 20% będzie, ale niestety cała ta czwórka razem. Smutne :(

  •  

   @wiktorek_pl: Moglibyśmy w końcu wyjść na ulice i ich pogonić. Gdyby gruby sie pojawił na tej debacie to by po nim jechali gorzej niż po Dudzie. Korwin by go nosem wciągnął. On nie ma jaj żeby przyjąć krytykę na forum. Nie ma takiego zasobu słownictwa żeby coś powiedzieć w swojej obronie. Gabinet ciemnot z tchórzliwym kretynem w świetle fleszy. PO jest żałosne.

  •  

   @wiktorek_pl: Jakby Korwin się wycofał i reszta też, to Kukiz reklama w II turze albo okolicy i reszta do parlamentu jesienią. Cudem prezydent? Może.

 •  

  tl;dv

  pokaż spoiler Marian Kowalski wygrał przez nokaut w 4 rundzie

 •  

  1. Bronek ty BULWO ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  2. Sługusy systemu do pierdla
  3. Głosujemy na zjednoczonych w anty systemie i na jesieni witam u siebie w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Tyle w tym temacie:

  źródło: m.ocdn.eu

 •  

  Palikot tylko próbował nieudolnie atakować i dyskredytować innych, bo sam niczego sobą nie reprezentuje. Poza tym, powinno być więcej takich debat na co dzień, a przed wyborami nieobecność kandydata powinna go przekreślać na dobre.

  •  

   @LastCookie: On był tam w zastępstwie za Komorowskiego.

  •  

   Poza tym, powinno być więcej takich debat na co dzień

   @LastCookie:
   Racja.
   Formuła debaty była bardzo otwarta i gdyby tylko kandydaci/prowadzący (wyszedł trochę spontan) wcześniej ogarnęli, że można ograniczyć swoją swobodną wypowiedź i zostawić trochę czasu na późniejszą polemikę - mogło by to przybrać bardzo ciekawą formę prawdziwej debaty.Niestety zabrakło "przyzwyczajenia/doświadczenia" kandydatów w tego typu programach.

   pokaż spoiler 1-den program TV na żywo, 11-stu kandydatów, 1:33h konfrontacji, 7- minut na wypowiedź... Tak wygląda debata wyborcza w 36 mln kraju.( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   @LastCookie: jesli wczesniej uwazalem palikota za idiote, to teraz za kompletne dno, nie wiem kto niby ma na niego głosować, ale on mòwi jak do jakichś 16latków wg mnie

 •  

  Najlepiej wypadł kowalski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Pan Marian Kowalski najwiekszym zaskoczeniem tej debaty, w najlepszym tego slowa znaczeniu.

 •  

  Marian bardzo na plus, Palikot dno totalne, Bronka szkoda że nie było chociaż mam nadzieję że zdał maturę z matmy a Korwin jak zwykle dyskryminuje kobiety po debacie

  •  

   @WrongNeighborhood: Bronka nie było, a co miał powiedzieć? Że będzie stał na straży obywatelskiej, nie podniesie podatków i nie podwyższy wieku emerytalnego, że będzie zawsze przekładał urząd na potrzeby obywateli... hehe

 •  

  Bardzo dobra organizacja debaty, tylko Tanajno w pewnym momencie zaczął wieś robić. Zapowiedź Korwina niby zaskakująca, ale może spać spokojnie.

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  Kukiz był naprawdę słaby to raz.
  A Marian Kowalski, choć to nie mój kandydat, wypadł chyba najlepiej ze wszystkich.

 •  

  hehe Korwin widać, że gracz, wszystko ma pod kontrolą.
  Braun: "to ja sobie zostawię te 16 sekund na później"
  Korwin: "NIE! nie można" :D
  "pan Wilk ma jeszcze 6 sekund"
  dobry jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Korwin wybrał zły moment na atak na Kukiza.
  Poza tym momentami za mocno się denerwował.

  Ogólnie cieszy, że większość ma na celu podwyższenie kwoty wolnej.

  pokaż spoiler Jak gadał Tanajno to wyciszałem, bo wk#$?ia jego ton.

  •  

   @nicky_santoro: To był doskonały moment! Bardzo inteligentnie postąpił. A to dlatego, że Kukiz ma wyższe słupki niż Korwin obecnie i jeśli okaże się, że JKM miał racje, że JOWy prowadzą do jeszcze większego zabetonowania władzy Kukiz straci nieco wyborców na rzecz Korwina (dla dobra sprawy - skoro JOWy nie są takie dobre), ALE jeśli okaże się, że to Kukiz miał rację, JKM przekaże znaczącą część wyborców Kukizowi. To działanie dla wspólnego dobra.
   JKM wie co robi. Jak UKIP dostanie 5 mandatów to będzie dobrze - uświadomił w ten sposób masę wyborców Kukiza, że JOWy to również zasada WinnerTakesAll, która jeszcze bardziej betonuje władzę.
   BTW: Jeśli szukacie teraz - wyborcy Kukiza - lepszego systemu głosowania, to znacznie lepszy jest system gdzie numeruje się cyframi od 1 do N kandydatów na zasadzie: jedynkę stawiamy przy tym, którego forujemy, a cyfrę N przy tym którego najmniej chcemy - takie rozwiązanie usuwa mnóstwo problemów związanych z "pojedynczym głosem".

  •  

   @nicky_santoro: Mam dziwne przeświadczenie że obywatel Tanajno jeździ BMW...

  •  

   @nicky_santoro: od razu atak, po prostu na temat JOW sporo mitow juz uroslo i super, ze ktos podczas debaty poruszyl te kwestie. no, a ze zaoral, to juz inna kwestia - nie kukiza, tylko koncepcje JOW.

  •  

   @ale_fuks: kukiz ma swoj odpowiednik kucow w internecie i korwin takimi zagrywkami tylko zaognia ich działanie, nie wiem czy to był dobry ruch. Z drugiej strony wiadomo, ze korwin z nikim sie nigdy nie dogada, zeby cos zrobic razem, wiec nie mial za bardzo innej opcji

 •  

  Braun za piękne słowa o zdrajcach stanu typu Tusk wiele u mnie zyskał (。◕‿‿◕。)
  Zaorał też żydów.

  •  

   @LonelyBoy: I o tych masonach i koronie w godle, prawdziwy tytan merytoryki, pod jego rządami Polska stanęłaby na nogi.

   Przywrócenie godła i intronizacja Chrystusa na Króla Polski. To jest to, czego nasz kraj obecnie potrzebuje.

  •  

   @aleks_frett: Naprawdę nie jestem pewien, więc spytam - czy wy jesteście poważni z popieraniem jego i jego postulatów?
   Przecież ten człowiek nie ma żadnego merytorycznego postulatu, same żarty, abstrahując już od treści jego haseł, to przecież to jest jakiś komediant bez pomysłu na rządzenie.

   Parę jego prywatnych zachcianek i co, to już wszystko? To jest ten wasz Prezydent?

  •  

   @BeSmarter: Odpowiem dwoma cytatami (chociaż, nie jestem wyborcą Pana Brauna, a jedynie imponuje mi jego wiedza, erudycja i zdolność do logicznego myślenia, ale pytanie zostało skierowane do mnie):

   "Gdy nie ma umiejętnego kierownictwa, naród upada; lecz gdzie jest wielu doradców, tam jest bezpieczeństwo." Salomon

   "Wiem, że nic nie wiem" Sokrates

   Pan Braun nie udaje, że zna się na wszystkim (w przeciwieństwie np do Palikota). Oferuje wyborcom ideę i otwarcie mówi, że będzie ją tworzył w oparciu o mądrych w różnych dziedzinach (Rada Prezydencka). Jednocześnie jako jedyny otwarcie mówi, że Polsce potrzebne jest odbudowanie wartości (w naszym przypadku są to wartości chrześcijańskie, co wynika - czy się to komuś podoba, czy nie - z historii kraju). Przedstawia trafną genezę rzeczywistości geopolitycznej (w mojej opinii) przez wielu uważanych za teorię spiskową, a która wynika z logicznego rozumienia faktów historycznych. Można by jeszcze ciągnąć...

   I na sam koniec - wszystkie postulaty Grzegorza Brauna są bardzo merytoryczne. Chyba to jest jeden z najbardziej merytorycznych kandydatów w gruncie rzeczy :) - co większości najbardziej przeszkadza (bo w polityce niestety należy mówić półsłówkami)

  •  

   I na sam koniec - wszystkie postulaty Brzegorza Brauna są bardzo merytoryczne.
   @aleks_frett: Cóż, nie są.
   Mówi o kondominium żydowskim bez żadnych dowodów.
   Mówi o pisaniu o Bogu w konstytucji i nazywa to "poważną polityką".
   Intronizacja Chrystusa na Króla Polski - TO jest merytoryczne!?
   "Odbudowanie wartości" - czcza gadanina, co to ma w ogóle znaczyć, jak to miałoby w ogóle wyglądać i co miałoby to załatwić? Kolejny raz, zero merytoryki.

   Pytam gdzie tu merytoryka oprócz Rady Prezydenckiej? Gdzie tu pomysły na rządzenie?

   Nazwanie czegoś przymiotnikiem nie czyni tego w magiczny sposób takowym.

  •  

   @BeSmarter:

   Odsyłam do słownika języka polskiego:

   postulat - ze swojej definicji to "teza nie wymagająca udowodnienia"
   merytoryczny - ze swojej definicji "taki, który odnosi się do meritum"

   "Nie" dla żydowskich roszczeń
   Życie ludzkie chronione na wszystkich etapach
   Modernizacja Policji, Wojska itp
   Kara Śmierci dla zdrajców itp
   Czyli tzw. "krótka piłka" - merytoryczne postulaty.

   Szkoda, że rozmowa o wartościach to dla Ciebie czcza gadanina, to źle świadczy.

  •  

   @BeSmarter: tak się zastanawiam, czy w ogóle "merytoryczny" i "postulat" to nie wykluczające się słowa, ale to ktoś mądrzejszy musiałby się wypowiedzieć.

  •  

   Szkoda, że rozmowa o wartościach to dla Ciebie czcza gadanina, to źle świadczy.
   @aleks_frett: Bo to akurat jest czcza gadanina, mogę równie dobrze powiedzieć że moje postulaty to prawda, honor, wolność i będzie to szczerą prawdą (to ma też źle świadczyć?), ludzie będą mi przytakiwać... ale co z tego wynika? Co konkretnego zmienia się od wypowiedzenia tych słów? Otóż nic.

   Jaki plan niosą te słowa? Praktycznie żaden. Jeśli mówimy o rządzeniu krajem, to będzie to czcza gadanina, bez znaczenia o jakich wartościach ktoś mówi.

   Postulat to w tym kontekście "jaki mam cel jako prezydent", a merytoryczne uzasadnienie tego postulatu to "jak zamierzam to zrobić".
   I tej drugiej części brakuje w wypowiedziach p. Brauna i to kompletnie. Zero uzasadniania, zero wyjaśniania, zero pomysłu. Wyłącznie postulaty.

   To tak jak "średnia hawajska dla każdego!" - mamy postulat, ale z zerem konkretów. Rozumiesz już o co chodzi?

  •  

   @BeSmarter:

   Wszystko można sprowadzić do bezsensownej paplaniny. Relatywizujesz w mojej opinii. Co mi z tego, że Duda mówi, że złoży wniosek o wolną kwotę od podatku, jak parlament tego nie przyjmie i efekt będzie żaden. Co mi z tego, że Kukiz złoży wniosek o wprowadzenie JOWów, jak odrzuci to parlament, albo przyniesie to efekt jak to pokazał Korwin. Co mi z tego, że Korwin obieca mi zniesienie podatku dochodowego, jak nie ma do tego żadnych narzędzi jako prezydent. Wszystko paplanina - zero konkretów. Wszyscy paplają i o kant wiadomo czego takie plany potłuc - polityka.

   Każdego można wyśmiać, wykpić i ironicznie ośmieszać. Duda - solidarność (z każdą decyzją Jarka), Komorowski - spokój (czyt. stagnacja mas i bogactwo elit), Korwin - pełna wolność (jazda bez trzymanki - niech wygra cwańszy), Ogórek - bliżej nie zidentyfikowana paplanina (SLD nie miało kogo wystawić, więc poszli w egzotykę), Boski Marian - siła i zdecydowanie (głosuj albo wpier...l), Wilk - profesjonalizm (prawiczka), Braun - uczciwość i wartości ("niech się dzieje wola nieba").

   I tu właśnie wkraczają wartości. Jakim człowiekiem jest kandydat, jak myśli, jakich decyzji mogę się po nim spodziewać, o czym świadczą jego dotychczasowe czyny, jakie ma doświadczenie w polityce i wiedzę o niej, czy stoi za nim jakieś środowisko, jak stoi to jakie, skąd ma pieniądze na kampanie, po co kandyduje i jakie cele sobie stawia w kandydaturze - to są dla mnie wartościowe pytania i na ich podstawie oddaję swój głos. Oglądając materiały na YT i czytając różne źródła internetowe o Braunie i każdym innym kandydacie "nie reżimowym" można znaleźć odpowiedzi na praktycznie wszystkie.

   Podsumowując. Chciałem wykazać jedynie, że wytykanie Braunowi brak konkretów w programie jest czystym populizmem, bo nikt takowych nie posiada (więc nie wiem, czemu akurat czepiać się Brauna).

 •  

  Dobra debata. Krul jak zwykle seksownie się jąkał i dusił.

 •  

  Szczęść Boże xDDDDDDD

 •  

  A ch*j. Oglądam drugi raz :D

 •  

  Jarubas, niezłe manicure, jak na rolnika.

 •  

  Ruch narodowy pozamiatał, zajebiście się gościa słucha.

 •  

  M. Ogórek klepała odpowiedzi jak jakieś regułki podczas odpowiedzi przy tablicy w gimbazie...

 •  

  Poproszę pana numer 7 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Z forum gazeta.pl:

  źródło: gw_for.jpg

 •  

  Podsumuje to co właśnie zobaczyłem.
  Gdybym kompletnie nie interesował się polityką to bym pomyślał, że to jakas profesjonalna, kabaretowa przeróbka najlepszego programu rozrywkowego w TVP czyli 1 z 10. Tą telewizje trzeba zaorać bo to jest kpina, amatorka i burdel którym zarządzaja partyjni dyletanci. Komentarz Szpakowskiego i dowcipy Strasbourgera to Olimp profesjonalizmu i nowoczesnosci w mediach roku 2015.
  Kandydaci:
  DUDA - produkt PRowy, mdły w odbiorze medialnym, charyzma akademickiego sztywniaka, przypomina W.Pawlaka, najbardziej ogólnikowe poglądy i postulaty, tu rewolucji nie będzie. Będzie mi bardzo ciężko stawiać na - takie mniejsze zło.
  KUKIZ - prawdziwek, wyraziciel emocji umiarkowanie wk@?#ionych, ktorzy juz nie moga patrzec lub strawic calej reszty politykierow. Amator, emocjonalny, wzbudza sympatie ale to dyletant. Pieknie jechal po Bronku.
  MARIAN - naturszczyk. Wypadł świetnie a na koniec chyba każdy conajmniej sie uśmiechnął. Studio go nie zestresowało, trzymał się swojej gru, czuć siłe i zdecydowanie. Trybun ludowy, Lepper o w większości wyrazistych i słusznych poglądach. Szkoda go w tych Narodowcach.
  TANAJNO - aparycja domokrążcy, wyrazistość blogera youtubowego z 3 ligi. Przeciwko wszystkim, dobrze dla wszystkich, skonczy pewnie w SLD.
  JARUBAS - nowa twarz ZSL? Brak wąsów i charyzma cyborga mogą być mylące. Beszczelnie udaje, że on i jego partia nigdy nie były u władzy wiec sypie gówno recepty jak Popek koks. Całe PSL. Pozornie odcięty od rzeczywistości, przyspawany do koryta. Najwieksze nieporozumienie teleturnieju.
  OGÓREK- sukces robotyka czy zły dotyk Tymochowicza? Typ kujonki, produkt literatury self-help. Niby ładna, ale zimna, sztuczna i mechaniczna. Poglądy dla każdego coś miłego z naciskiem na młodych tzw. europejczyków. Przeciwienstwo prof. Pawłowicz.
  WIlK - typ menedżera, sprawia wrażenie kompetentego co podkreśla i na czym buduje narracje. Wypadł dobrze, poglądy spójne, opanowany ale nie nachalnie wystudiowany. Wygładzony JKM bez charyzmy Krula. Czyli conajwyżej giermek (minister).
  BRAUN - oryginał, ale format programu kompletnie nie dla niego dlatego wątpie żeby coś ugrał. Dobry gawędziarz, erudyta, którego bardzo mocne sądy nie są w stanie obronić się w 1z10. Jakby przyjarał byłby Królem a tak to było kiepsko.
  JKM - bez niespodzianek ale jakby nieco spotulniał (to na +), odgłosy na minus. Bez sensu przypiął sie do Kukiza, mógł pojechać Paw.., znaczy sie Dudzie. W sumie JOWy jedyna merytoryczna dysputa w teleturnieju.Bardzo dobrze podsumował.
  JANUSZ P. - posłuże się parafrazą ze Sztosa 'najedzony, napity? to wypie.....'
  BRONEK - brak głupka wioskowego obniżył atrakcyjność teleturnieju. On pewnie na tym zyskał. Uroki bycia hrabią z antypolskiej WSI.

  Prowadzący z Agrobiznesu.

 •  

  Cały myk polega na tym, kto po tej debacie zyska? Jeśli Kukizowi skoczy, pomimo jego bezradności w przypadku kilku odpowiedzi (choć część elektoratu może tą bezradność uznać za atut), to Korwin powinien zrezygnować i oddać mu swoje poparcie. Jak Kukizowi skoczy na 20%, do tego dorzuci się Korwin i reszta antysystemowców, to będzie miał więcej od Dudy, tym samym PIS odpadnie, a zostanie Kukiz i Komorowski. A w tym przypadku wynik może nie być tak oczywisty, bo to będzie oznaczało koniec wojny polsko-polskiej w wykonaniu PO-PIS. Każdy najazd na Kukiza w tym momencie będzie oznaczał spadek poparcia dla PO. Korwin powinien rozwiązać to w ten sposób, bo po porażce PIS-u, będzie miał okazję w końcu wbić się do parlamentu...

  •  

   @cyther:

   Cały myk polega na tym, kto po tej debacie zyska?
   Obawiam się, że Komor wbrew to co wielu sądzi nic nie ma co żałować. Jego główny oponent wypadł słabo, Kukiz zbyt zestresowany i walący populizmami, Ogórek mdła i wyuczona regułek. Resztę kandydatów elektorat PO i wyborcy centrowi mają za plankton polityczny( Tanajno, Wilk) i wariatów (Korwin, Braun).
   Komor na ich tle wydaje się osobą godną zaufania i pragmatyczną.

  •  

   @cyther: Na Kukiza bym nie zagłosował. Drugi jest Kowalski. Po tym co pokazał dziś w AMA, po kilku jego wywiadach. Nie ma mocnych na niego.
   Korwin podrzucił koronny argument w formie zagrywki:
   http://www.electionforecast.co.uk/
   Te jowy pogorszą sprawę, oni chyba nie zdają sobie sprawy, że jeśli to wejdzie, to wtedy absolutnie nie ma szans, żeby mała partia taka jak Korwin/RN mogła liczyć KIEDYKOLWIEK na choć 1 mandat. Wilk mówił, że to krok w dobrą stronę, no ale na tym kroku się zakończy i wtedy koalicja po-pis zrobi 20 kroków w tył gdzie indziej.
   Niech Kukiz sp?@$%!!a z tymi swoimi Jowami, powinien podjąć rękawicę i powiedzieć, dobra jak nie dostaną 20% mandatów, rezygnuję z JOW.

   Korwin niepotrzebnie się od Wilka oddzielał, stracił speca i to jest c%%!?wa sprawa. Wilk dla mnie nie ma szans jako człowiek reprezentatywny, ale jako specjalista owszem.

   Jedyną osobą, która jest w stanie wcisnąć wolnościowe idee do mainstreamu jest krul, właśnie przez to co mówi, czasem się wymknie spod kontroli, czasem powie za dużo, ale to dzięki temu widzi się go w mediach często, jest w ch#? logiczny, mówi prostym językiem. Nie ma innego reprezentanta, który mógłby ściągnąć na siebie uwagę.

  •  

   bo po porażce PIS-u, będzie miał okazję w końcu wbić się do parlamentu...

   @cyther:
   W którym PiS po porażce będzie miał 20-25% a Kukiz-Korwin 15-20%. Z drugiej strony PO 35-40%, PSL (swoje) 10%, SLD 6-7% czyli według metody D'hondta robią koalicję,mają zdecydowaną większość w sejmie i rządzą (przy wsparciu niezawodnych mediów) przez kolejne 4-ry lata. Co dalej? Jak widzisz następny parlament nawet gdyby Kukiz-Korwin zdobyli 15-20%, z kim stworzą koalicję? Myślisz że ten kraj przetrwa kolejne 4-ry lata rządów koalicji PO-PSL (+ewentualnie)SLD?

 •  

  "Dajcie mi, panstwo, 840 mln..." Pani Magda to stuprocentowa kobieta( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Ja już wiem... Wybieram zdrowe życie... Tylko Ogórek ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  Taka forma debaty raczej Braunowi nie sprzyja. Kilka sekund na głęboki wdech i potem powolutku swoje, a czasu i tak zostaje xD Dość słabo wypadł tu, a szkoda, bo mógł ciekawiej się zaprezentować.

  •  

   Ciekawie mówi, tylko nie każdy zrozumie. Zgadzam się z Tobą, Braun powinien mieć, znając go, co najmniej 45 minut :D

 •  

  1.Kowalski
  2.Korwin

  •  

   @Aspen: Kowalski faktycznie. Mały zwycięzca debaty. Ale Korwin niestety na pewno nie 2gi. Niestety dziś przeplatał masakrowanie innych z masakrowaniem siebie. Z sympatii do Niego dałbym mocne 3, ale raczej pasuje słabe 3. Od niego znacznie gorsi byli jednak tacy kozacy jak Jarubas czy Palikot lub Duda.

  •  

   @Aspen: Wilk bardzo rozsądnie wypadł, jest jak Korwin, tylko bez tego p@@%%#!enia, które pojawiło się też podczas debaty.

  •  

   @MerDeNoms: może i Wilk gadał ok, ale nie o to chodzi w tej debacie. Wygrał ten, kto został najbardziej zauważony, a niestety Wilk taka cicha mysz i przeszedł bez echa :|

  •  

   @Domas3: No to najbardziej zauważony był brak Komorowskiego. Oceniam merytoryczność, nie decybele.

 •  

  poczytajcie portale (dez)informacyjne, wygrał nieobecny

  •  

   @washington:
   TVP info genialna strategia wojenna.
   Tuż po zakończeniu debaty, odsyłają do analizy "ekspertów", ci obrzucają wszystkich równo błotem, stwierdzając że najlepiej wyszedł Palikot, a większość postulatów wszystkich kandydatów jest nie do zrealizowania.

   Od rana emitują już jakieś urywki z debaty, każdy oczywiście odpowiednio ""wyselekcjonowany"".

 •  

  Jak dla mnie to w tej "debacie", a raczej prezentacji kandydatów, najlepiej wypadł Kowalski.

 •  

  polecam do piwka, wyśmienita rozrywka. lepsza niż kabarety!

 •  

  Brakowało mi np. rudny gdzie ktoś może zapytać o coś innego kandydata i zwrócić mu na coś uwagę.

  Na przykład tak jak Duda mówił, że zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 8k a potem stopniowe je zwiększanie.
  Ja się pytam po jaką cholerę stopniowo? :)

  Albo żeby wypunktować Palikota za te jego sprzedajne, populistyczne tekściki opierające się na gestykulacji Tymochowicza.

  Jak dla mnie tę dybatę mimo wszystko wygrał Korwin i to ostatnią wypowiedzią sobie zdobył. Potem Wilk i Kowalski.

  Kukizowi nie ufam, bo jest zbyt krótko i boje się, że niekoniecznie robi to w dobrej wierze.

  W zasadzie to mnie najbardziej przekonuje w Korwinie. Od lat te same poglądy. Jestem pewien, że zrobi tak jak mówi. A przy innych kandydatach nie można tego powiedzieć.

 •  

  Marian Kowalski dla mnie wyszedl na prowadzenie..

 •  

  Naprawdę są ludzie którzy głosują na Palikota?

 •  

  Palikot nieźle zaorał krula tym prymasem, ogólnie wypadł najlepiej ale i tak się już nie liczy, Braun swoim demonicznym głosem wystraszył chyba nawet najbardziej katolickich wyborców. Kukiz się zestresował, reszta była nijaka, najwięcej zyskał na debacie Komorowski i coś mi się wydaje że mu sondaże urosną, najwięcej stracił Kukiz, za stres.

 •  

  Ogórek: "...to władza decyduje czy mają pomalowany chodnik...". Skandal, u mnie od lat chodnik niepomalowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Szkoda, że Bul nie przyszedł. To byłby kabaret jakby zaczął o specjaliście od kur, lewatywie czy smerfach gadać.

 •  

  A u nas dalej orwellowski 1984. Połowa mirrorów prywatna, niedostępna, poblokowana przez itvp - ministerstwo prawdy czuwa :-)

 •  

  Wybieramy Prezydenta raz na kilka lat a oni tam co do sekundy muszą się wypowiadać. Tak jakby nie mogli zrobić debaty trwającej kilka godzin czy nawet dni. To po co jest ta TVP dla reklam?
  Taka pseudo-debata praktycznie nic nie wnosi oprócz tego że można zobaczyć jak wyglądają poszczególni kandydaci.

  •  

   @LordDarthVader: Kilkudniowej debaty nikt by nie oglądał. Natomiast niewątpliwym skandalem jest, że kandydaci na prezydenta nie są zapraszani do programów publicystycznych, w których mogliby się spokojnie wypowiedzieć i przedstawić kim są i do czego dążą.
   Przecież kampania trwa kilka miesięcy. Dla każdego ta godzina na spokojne przedstawienie programu powinna się znaleźć.

  •  

   @krzychol66: Wyłącz TV włącz radio.
   W trójce codziennie wypowiadali się kandydaci. Codziennie inny w świetnym porannym paśmie.

 •  

  Wołajcie, kiedy znajdziecie mirror @24xls

 •  

  Braun: W debacie na pewno pomógł mu jego talent oratorski. Jednak jego wypowiedzi nie pozwolą mu wyjść poza wąski krąg wyborców. Zbyt dużo nawiązań do religii, opowiadania o spiskach, za mało ładnych haseł o gospodarce i rozwiązywaniu problemów społecznych. Roztacza wokół siebie ponurą aurę, a ludzie wolą, jak im się sprzedaje szczęście i radość.

  Duda: Moim zdaniem najlepiej wykorzystał tę debatę. Wypowiedział chwytliwe hasła i slogany, mówił spokojnie, wyraźnie, z uśmiechem. Nie odpowiadał na zaczepki kontrkandydatów, co moim zdaniem było dobrą decyzją. Sprzedawał wizję łatwych i szybkich rozwiązań, a takie najchętniej kupuje społeczeństwo. Ma najwyraźniej najlepsze zaplecze PR-owe wśród kandydatów.

  Jarubas: Poprawny. I właściwie nic więcej nie można powiedzieć. Mówił ładnie, mówił przyjemnie. Swoich wyborców zatrzymał, nowych nie zdobył.

  Korwin-Mikke: Swoim dotychczasowym zwolennikom dostarczył to, co w nim lubią. Wątpię, by tym wystąpieniem zdobył nowych wyborców. Zwłaszcza, gdy w alternatywie jest Kukiz. Podejrzewam, że większość widzów nie zrozumiała, o co mu chodziło z tymi wyborami a Wielkiej Brytanii. O wiele lepiej wypadłby, gdyby używał formuły z jego spotów wyborczych w tonie "przodujmy w gospodarce, przodujmy w nauce, polećmy w kosmos".

  Kowalski: Mówił to, co powinien mówić Korwin. Albo odwrotnie - do jego wypowiedzi pasowałaby charyzma Korwina. Polska najlepsza, Polska najsilniejsza, Polska w centrum świata. Jesteśmy narodem pełnym kompleksów i lubimy, gdy się nam łechce nasze ukryte ambicje. Potrafię sobie wyobrazić wyborców, którzy po debacie poczuliby umiarkowaną ciekawość wobec jego kandydatury. Ale szybko wygaśnie bez kolejnego impulsu, a na nie już chyba za późno.

  Kukiz: Słabo. Niepotrzebnie skupił się na Komorowskim. Teatralne gesty jak ten z krzesłem podobają się widzom, ale sprawiają, że wykonujący je zaczyna być kojarzony z błaznowaniem (taki sam błąd dawniej popełnił Palikot, u którego forma polityki zagłuszyła treść). W mojej opinii powinien był przedstawiać siebie jako "mesjasza" narodu, bo w takiej roli widzą go jego wyborcy. Kogoś, kto nie chce taplać się w bagienku polityki, tylko je zlikwidować. Nadzieję wkurzonego narodu na zmiany. Kogoś, kto wskazał wielką przyczynę małych problemów. Kogoś z prostą receptą. Nie zdziwiłbym się, gdyby niespodziewanie znalazł się w drugiej turze, ale lepszym wystąpieniem tutaj mógłby ją sobie nawet zagwarantować. Zmarnowana szansa.

  Ogórek: Zarówno tutaj jak i w wywiadach dała mi odczuć, że nie potrafi radzić sobie w rozmowach. Chyba nie wie lub myli się co do tego, co ludzie chcą słyszeć od kandydata na prezydenta. Zwłaszcza apel do kobiet był tutaj katastrofą. Mogłaby być świetnym prezydentem, ale jest zbyt słabym politykiem, by to osiągnąć. Dobry PR-owiec zrobiłby z niej czarną klacz tych wyborów. A tak była tylko odrobinę bardziej widoczna od Jarubasa. Głównie ze względu na płeć.

  Palikot: Gdzieś w trakcie kariery politycznej zagubił sam siebie. Na debacie nie trafił właściwie w nikogo. Atakuje konserwatystów, podczas gdy lewica (światopoglądowa) jest całkowicie niezagospodarowana. Albo ma bardzo słaby sztab wyborczy, albo go nie słucha. Nawet jeśli udało mu się zrazić kogoś do pozostałych kandydatów (w co wątpię), to sam na tym nie skorzystał. Wolałbym na jego miejscu widzieć w tych wyborach Biedronia, który miałby szansę stać się liderem lewicy w tym kraju.

  Tanajno: Sam nie wiem, co o nim myśleć. Pojawił się znikąd. Jedne wypowiedzi mu się udały, inne nie. Nie chciał się dostosować do reguł debaty, przedłużał, kłócił. To ludziom się nie spodoba. Za to spodoba się ludziom zwracanie do nich bezpośrednio, choć czasami brzmiało to trochę zbyt sloganowo. Wyborcy nie będą wiedzieli co o nim myśleć. A więc nie będą o nim myśleć, bo tak jest wygodniej.

  Wilk: Zbyt dużo odwołań do siebie, jako autorytetu. Ciekawe, że ten sam problem ma Wipler. Ludzie w Polsce nie lubią słuchać specjalistów, sami wolą być specjalistami. Używanie w debacie sformułowań typu "trójpodział władzy" to słaby pomysł, bo większość społeczeństwa nie ma pojęcia, co to znaczy. Jest prawnikiem i mówił jak prawnik. A nie jak polityk. Wydaje mi się, że nie miał na siebie pomysłu tak w debacie, jak i w kampanii.

 •  

  Braun to się jednak z powołaniem minął, przecież on gada jak ksiądz!

 •  

  Marian doj@#!ł trochę z tym głosem mordowanych na stadionach na początku, w sumie się nie dziwie bo RN ma duże poparcie kibolskie, ale ogólnie najlepiej wypadł i ma mój miecz w tych wyborach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Ten Tanajno to jakiś oszołom.

 •  

  Jak Braun mówi to ktoś chrząka, jak mówi Korwin to sypie się scenografia :D

 •  

  Komorowski sporo straci na nieobecności ale podejrzewam, że 8 maja zrobią z nim ekskluzywny wywiad i pozamiatane.

 •  

  Najgorzej wypadł chyba Duda.
  No tak wyuczonego p@$%$##enia to ja jeszcze nie słyszałem xD CO DO SEKUNDY wyliczone formułki klepane bez emocji. No i nie odezwał się ani razu chociaż był atakowany.

  Juz wolałem wpadkę kukiza zaskoczonego kolejnościa. Przynajmniej coś ludzkiego w tym było xD

 •  

  Robot Ogórek jak z Alternatywy 4. Podobała mi się wizualnie a teraz to sie jej zaczynam bać.
  Ona jest naprawdę?

 •  

  Bronisław nie dał się zagiąć z powodu zbyt trudnych pytań na debacie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Jacek Wilk ma 6 sekund w 59:23
  Precz z biurokracją w 1:23:13

 •  

  Moim zdaniem najwięcej zyskał Kowalski, najwięcej miał ogłady i retoryki Duda, kukiz z początku słabo ale potem całkiem nieźle, wilk też ma umnie plusa, Korwin jak Korwin ale zaskoczył mnie swoim oświadczeniem ale widać, ze Kukiz nie zamierza z nim walczyć raczej traktuje go z szacunkiem.

  Palikot, Braun (pomimo słusznych poglądów), ogórek, ten z łatką z psl kompromitacja.

 •  

  o co chodzi z tym królem prymasem? Palikot juz nie pierwszy raz wyskakuje z tym, ktoś wie ocb?

 •  

  Kiedy się przedstawiali panowie Tanajno i Jarubas to brakowało mi w tle tej muzyczki z "Jednego z dziesięciu".

 •  

  Wszyscy wypadli bardzo dobrze, jednak czekałem z emocjami na tę debatę - myślałem, że Braun bardziej "pojedzie" w swoim stylu, a on tak spokojnie ..
  No i myślałem, że bardziej Bredzisławowi pojadą, że go nie ma, że Braun lub ktoś zapyta o różne "kwestie" :D

 •  

  Materiał z Youtube zniknął, także polecam działający link http://wyboryprezydenckie.tvp.pl/19876535/debata-kandydatow-wybory-prezydenckie-2015

  Nie wiem jak inni, ale JA cieszę się, że pomimo tej teleturniejowej formy (tylu kandydatów, tak ważne wybory i tylko jedna wspólna [za "bulem nikt chyba nie tęsknił ( ͡° ͜ʖ ͡°) ] ta debata miała miejsce, ponieważ:

  - Pani Ogórek była zdecydowanie "Miss" (tak jak spośród kandydatek, jak i spośród wszystkich kandydatów), jednak nie dość, że robiła wrażenie recytacji, to na dodatek niestety, ale nie widzę takiej miłej i delikatnej na miejscu prezydenta, na dodatek w tych czasach... Samą sobą mnie nie przekonała.

  - Duda i Jarubas to szczyt populizmu i arogancji: zaczęli nawijać o potencjale kraju i problemach pokroju służby zdrowia, kiedy takimi problemami powinni się zajmować, albo takie problemy powinni rozwiązać będąc w sejmie! Jeszcze dodać te "robo-ręce Dudy" i tą "wiejskość" Jarubasa, którą większość rolników ma głęboko w D...

  - Palikot to się w ogóle ośmieszył, może przyszedł "na gazie" do studia? Nie wiem, ale jego sesja zdjęciowa dla bodajże Newsweeka była prorocza: wieszczy mu IMO nie zmartwychwstanie, ale śmierć polityczną.

  - Tanajno... Szczerze spodobało mi się jego Bezpośrednie mówienie do widzów, bo się wyróżniło na tle innych. Jednak ta jego "chamówka"... Tylko wołałem do ekranu monitora - " No zamknij już się Bucu!". Mogło być dobrze, a wyszło na pieniactwo...

  - Kowalski i Wilk dobrze, tyle że Wilk ma ciężar KNP (obalili prezesurę JKM'a po to, aby móc układać listy), natomiast z tym "patriotyzmem gospodarczym" z blokowaniem gigantów z zagranicy, albo dołożeniem podatku dla hipermarketów, które może się IMO odbyć po prostu podwyżką cen, albo cięciami np. na kadrach...

  - Braun.
  IMO czarny koń debaty: Wypadł dobrze, nawet bardzo- pokorny, bogobojny, z szacunkiem do tradycji (nie żebym hejcił, albo kogoś obrażał, ale IMO Braun Dudzie podprowadził trochę elektoratu, zwłaszcza "katoli"), poglądy gospodarcze podobne z dwójką pozostałych, jak i dwójką poprzednich kandydatów, o czym nadmienił w ramach "zapraszania do rady". Stanowcze nie żydowskim roszczeniom. Świetnie.
  Co prawda jego postawa mogłaby wskazywać, że go coś boli, ale za to najprzyjemniej mi się go słuchało- mówił bardzo barwnie i IMO widać było, że nawet prowadzący czerpał z jego wypowiedzi frajdę.
  Poza tym Braun nie zawsze zużywał do końca swojego czasu za jednym razem, co można by odebrać jako chęć choć jakiejkolwiek debaty/polemiki. No niestety.

  - Kukiz+Korwin? Oni IMO zgarnęli główne laury, ponieważ Kukiz raz to symbolicznie "posadził Bronka", a drugi raz wypadał zabawnie "zaskoczeniem kolejności" ☚(゚ヮ゚☚)
  Natomiast Korwin okazał się "łowcą", ponieważ nie dość, że ładnie jechał po "Robo-Dudzie" (w sumie nie dziwota, bo taktyka sugerowałaby podgryzanie sondażowego kandydata #2) to podsycił sprawę wyborów swoją deklaracją w związku ze sztandarowymi JOW-ami Kukiza (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Teraz jest dodatkowo czym się interesować/ekscytować.

  Także nie wiem jak inni (warto się podzielić opiniami, bo w sumie jestem nawet ich ciekaw), ale JA po tej debacie widziałbym drugą turę: Braun - Korwin/Kukiz.

 •  

  Nieobecny nie ma prawa głosu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Wilk może i dobrze gadał, ale gość ma charyzmę księgowego.

 •  

  Wyłączając podstawionego przez PO Palikota, Brauna gadającego jak ksiądz i Kukiza który od początku się kompromituje to każdy z kandydatów chce w 95% tego samego i każdy gadał o tym samym tylko inaczej ubierał słowa. Dla mnie największym zaskoczeniem jest Marian Kowalski, wypadł świetnie. Największym przegranym jest niestety Korwin ponieważ w tym momencie pozostali kandydaci mają niemal takie same poglądy jak on z tą różnicą że on ma te poglądy od wielu wielu lat, a oni zaledwie od niedawna, bo od niedawna są personami szeroko rozpoznawalnymi, musieli stanąć po jakiejś stronie i każdy obecnie stoi po stronie pro publico bono.

  Grzegorz Braun powiedział, żeby nie wybierać mniejszego zła, lecz niestety kiedy zagłosujemy na kogoś kto nie jest w tej bandzie to wygra Komorowski.

 •  

  Zapomniałbym - plus dla redaktora- ma wyczucie, kiedy przerwać a kiedy siedzieć cicho.

 •  

  Jaki jest sens wrzucania linków do youtube (które zaraz znikną), skoro program z debatą jest dostępny na stronie TVP?

 •  

  Hehe 1 z 10. Gdyby przyszedł Komorro to by zepsuł układ.

 •  

  Zacząłem oglądać i nie wierzę. Czy naprawdę Palikot stwierdził, że jeżeli na niego nie zagłosuję, to NIC się nie zmieni... po czym zaczyna wyliczać jakieś in vitro, związki partnerskie, równouprawnienie itp.? No faktycznie k@?%a matole to są podstawowe problemy obecnie w Polsce.
  LOL

 •  

  Moja analiza debaty: AMATORKA.
  Amatorka w sensie czysto politycznym, osadzonym na gruncie chłodnych analiz i przeprowadzeniu działań prowadzących do ZWYCIĘSTWA przy pomocy narzędzi które daje nasza demokracja - czyli bez odklejenia od rzeczywistości.
  Zamiast wyjść ze wspólnym i jasnym przekazem, zostali już w przedbiegu wtłoczeni do systemu.

  Wyobrażacie sobie coś takiego:
  1) przed programem wszystkie sztaby ustalają wspólny front i UZUPEŁNIAJĄ wypowiedzi poszczególnych kandydatów, tak by przekaz był spójny i jednolity, odnosząc się z szacunkiem do pozostałych, nie robiąc między sobą podjazdów czy półgestów,
  2) ograniczają wystąpienia tylko do zagadnień wspólnych, krótki jasny przekaz, tylko wzmocniony pięciokrotnie
  3) namawiają do głosowania w ogóle, a nie na konkretnego kandydata,
  4) biją w system, punktując punkt za punktem, mając pięciokrotnie więcej czasu,
  a tak mieliśmy teleturniej.

  Nie mogłem patrzeć jak antysystemowcy tłumaczą te same wątki, tylko odbite na swojej kartce. Przecież Karyna i Seba to 80% ludzi których nie przekonaliście, reszta to już wie! Karyna i Seba muszą mieć jasny i czytelny przekaz, oni pracują od 8 do 18 nie mają czasu na śledzenie wykopu itp.
  Zamiast zastosować efekt synergii, dali się wtłoczyć do systemu. Ludzie ze sztabów opamiętajcie się! Nie wystarczy mówić dobrze i antysystemowo. Trzeba również działać inaczej niż system tego wymaga. Solidarność na każdym poziomie. Pokażcie ludziom, że jesteście inni niż reszta tej sitwy i potraficie iść we wspólnym kierunku dla dobra tego kraju. Tego oczekują ludzie od prawdziwych mężów stanu, nie obietnic i tłumaczeń, tylko jasno wytyczonego kierunku i determinacji. Ludzie muszą uwierzyć że można coś zmienić, większość ludzi jest skażona cynizmem po rządach PO i po prostu nie ufa politykom.

 •  

  Sami specjaliści od mieszania wody, tym dać tamtym zabrać jedynie RN i Korwin jakieś większe zmiany, ale jak sam przyznał ten drugi prezydent nie ma takiej władzy. Korwin nie może pełnić funkcji reprezentatywnej na zewnątrz bo narobi wiochy on musi działać od środka - któryś minister, to samo Pan Kowalski i obaj z zapleczem partii koalicyjnych (nie większościowych, ale takich żeby się z nimi liczyli). A na prezydenta nadal trzeba wybierać poza mniejszym złem.

 •  

  gdzie to można obejrzeć ? nie bangla z powiązanych

 •  

  Bezpośredni link do 720p
  link

 •  

  usuniete. po kiego c@?!% ciagle daje cos na tym gownianym jutubie. jakby nei bylo innych miejsc do aplołdu filmów. Przeciez na tym jaj#$#$ wszytsko co istotne, zaraz jest usuwane, bo prawa autorskie czy chuwico.

 •  

  Podobno w czasie debaty w TVP Bronek uczestniczył sam w debacie "Polityki" i ponoć zaprezentował się najlepiej ze wszystkich kandydatów.

 •  

  Moja subiektywna opinia ;p Podobało mi się, że Wilk przećwiczył mowę końcową że zmieścił się w czasie. Korwinowi puszczaly nerwy, ale mowil konkretnie. Kukiz ok. Palikot tragedia. Ogórek - niech jej ktoś wypuści aktualizacje na syntezator mowy i patcha na lewy układ wizualny. Duda, Jarubas, ogólnie systemowi tłukli bełkot, ani jednego słowa oprócz tekstu z generatora przemówień w budżetówce. Kowalski ok, ale ledwo panowal nad sobą, widać że towarzystwo działało mu na nerwy. Braun, ten koleś sprawia wrażenie dobrego ekonomisty, ale niestety ma kolosalny odpał religijny, myślałem że nie będzie mi to przeszkadzało, ale dowcipy rodem z ambony i jadowite uwagi budza niepokoj. Rage in a cage. Tanajno, twój człowiek z korpo w rządzie. Oparł program na jestem wasz, jestem z korpo. Chyba wszystko. Jak kogoś pominąłem to dlatego że piekłem pizze. Póżniej musze zobaczyć cały materiał na spokojnie, to moze cos dodam. Ogólnie myślałem że będzie gorzej, wyszło nieźle.

 •  

  I miniaturka odpowiednia :)

 •  

  Muszę przyznać, że najlepiej z całej tej debaty wypadł chyba Wilk. Mówił bardzo konkretnie i mądrze. Korwin jak zwykle wtrącał niepotrzebne teksty, które odstraszają od niego tych wyborców, którzy zgadzają się z większością jego programu, ale nie podobają im się jego skrajne wypowiedzi (znam kilka osób, które głosowałyby na Korwina, gdyby nie kontrowersyjne teksty dot. różnych nieważnych spraw). Kukiz po raz kolejny pokazał, że jego jedynym pomysłem są JOWy, których nie potrafił obronić przed dobrze punktującym go Korwinem i tak naprawdę mówi dokładnie to, co ludzie chcą usłyszeć.

  Za to Duda, na którego niestety, prawdopodobnie, trzeba będzie oddać głos w 2. turze, wypadł tragicznie. Mało konkretów, same puste frazesy. Do tego socjalistyczne pomysły w rodzaju rozdawnictwa 500 zł na dzieci nierobów. Tą debatą raczej nikogo do siebie nie przekonał..

  •  

   @frnk: Bo Twoi znajomi są debilami.
   Skoro popierają wolnościowe idee, to ich uświadom, że Korwin ma i tak jak na niego wysokie poparcie tylko i wyłącznie dzięki temu, że szokuje. A to trafia do ludzi, coś palnie, trafi do programu i przemyci kilka wolnościowych haseł. To powoli się zagnieżdża w świadomości Polaków.
   A jeśli popierają wolnościowe idee, to pasuje je chociaż rozumieć, rozumieć, że to czym szokuje Korwin, absolutnie w Polsce w jego wydaniu nie będzie mieć na nich wpływu
   Na koniec można dodać, że Korwin sam mówił iż jeśli zostanie prezydentem, to przestanie stulać, bo już nie będzie musiał.
   Wszystko jasne.

  •  

   @Skogyr: Matko... Ty w to naprawdę wierzysz? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @Sandman: Tu wiara nie ma nic do rzeczy.
   Tylko racjonalna analiza!

  •  

   @Sandman: tak to działa, porównaj z korwin light = #upr

  •  

   @frnk: JKM zagrał trochę poniżej pasa szczerze mówiąc wyciagajac najblizsze wybory w UK na piedestał. W koncepcji JOW głosujemy na ludzi. UKIP ma poparcie jakies 15-19% według statystyk tylko, że.. no właśnie. w JOW głosujemy na ludzi, nie na patie. Tak samo nigdzie nie jest powiedziane ze to UKIP ma 15-19% popracia. Poparcie mają tezy i twarze partii. Tak jak u nas poparcie ma Janusz Korwin-Mikke a nie KORWiN jako partia. Poparcie mial Janusz Korwin-Mikke a nie Nowa Prawica. Dlatego sugeruje sie ze partia UKIP zdobedzie około 6 foteli.. Mało? No cóż. TO NIE PARTIA zdobywa te fotele, tylko 6 posłow. 1 podstawowa rzecz. W JOW nie głosujesz na partię a na ludzi z partii. To, czy człowiek zapisał się do danej partii to nic nie znaczy. On reprezentuje ludzi ze swojego okregu. Jeżeli straci poparcie w danym okregu to juz dalej nie przejdzie. Nie pomoze mu przynaleznosc do partii tak jak ma to miejsce teraz.
   Ludzie rozliczaja swojego reprezentanta, a nie partie. A JKM, na którego chciałem głosować w 2 turze wali pod żebro.
   Biorąc pod uwagę, że Wipler tak blisko się niego kręci to poważnie zastanawiam sie czy jest sens na niego głosować. Korwin wykorzystal to, ze ludzie nie rozumieja JOWow

  •  

   @ormek: tyle że tych 6 posłów ma 6 głosów. c?$@@ zrobią. Gdyby miało znaczenie 'siła głosu' proporcjonalna do ilości zebranych głosów, to można by myśleć.

  •  

   @Crux: TR jak wchodził do parlamentu też miał "siłę". Okazało się, że ludzie bardzo szybko zostali przeszeregowani. Biję o zakład, że Ci, którzy dziś głosowali na TR nie pamiętają, przy jakim nazwisku postawili krzyzyk. Zasada JOW jest prosta -> głosujesz na ludzi nie na partie. To nie partia wybiera kogo potem wcisnie do parlamentu. ogólne poparcie sie nie liczy, tylko sila i opinia o danym polityku w jego okregu. dlatego w USA glownie rzadza dwie partie, choc oczywiscie parti jest tam duzo duzo wiecej.

   Zresztą: https://www.youtube.com/watch?v=SaHxgPv2YXE&feature=youtu.be&t=190

  •  

   @Skogyr: a ja jestem pewien, ze wolnościowe idee szybciej zdobywałyby poparcie, gdyby reprezentował je ktoś z umiejętnościami politycznymi tuska czy palikota, a nie chamski omnibus

  •  

   @Rebeliant: Proszę bardzo, zaprezentuj kogoś takiego.

  •  

   @Skogyr: juz chociazby wipler robi lepszą robotę, tylko za bardzo sie pucuje korwinowi, zeby przejac cala schede po jego odejsciu

  •  

   @Rebeliant:
   Wipler to śmieszek, gdyby nie Korwin to w TV byłby 2x rzadziej.
   Nawet takiego "bezpłciowego" gościa jak Berkowicz czasem zaproszą.
   Całą robotę odwala Korwin, tym stulaniem, szokowaniem, rzucaniem jakimiś hasłami.
   Bez niego to oni "umrom".

  •  

   @Skogyr: tylko teraz są nowym lepperem, gadają o strzelaniu do górników i policji mordującej kibiców, a nie propagują wolny rynek :) dla ciebie to sposob na reklamowanie partii, dla mnie błazenada
   ja i wiele innych ludzi nie poprę takich gadek, dlatego czekam tylko az "umrom"

  •  

   @Rebeliant: Dzięki takim hasło zawsze w programie może przemycic kilka wolnościowych haseł i nieco głosu rozsądku.

  •  

   @Skogyr: tak samo jak przemyca je do unii ( ͡° ͜ʖ ͡°) - głos na korwina to głos na wieczne piekiełko i zero zmian, poniewaz z nikim sie nie dogada, skoro nawet z kukizem nie umie. gadać o wolności, to kazdy może. zeby cos sensownego zrobic to juz nie ma mocnych

  •  

   @Rebeliant: A co on z Kukizem miałby wspólnego.
   Obaj chca rozwalić system, ale Kukiz chce rozwalić system po to by go potem umocnić. To tak jak Krul powiedział, że można system obalić, ale trzeba wiedzieć co na jego miejsce.

 •  

  https://youtu.be/qsnzgEVxqTY?t=4514

  Zwariował to zdaje się... pan Jarubas

  (✌ ゚ ∀ ゚)☞

 •  

  i by the way kto usuwa komentarze?

 •  

  przecież oni nawet nie umieją odpowiedzieć na proste pytanie dlaczego startują....

 •  

  Dla mnie wypadł dobrze Wilk, bo mówił o szczegółach, a reszta powtarzało swoje hasła wyborcze. Uprośćmy prawo to każdy może krzyczeć, ale które ustawy uchylić to już żaden kandydat nie powie.

 •  

  SLD = Rosja co udowodniła ta debata :)

 •  

  https://omniscienttrinity.wordpress.com/2015/04/15/ogloszenia-wyborcze/ - o większości kandydatach. Krótko, konkretnie, obiektywnie i w nie do końca poważnym tonie.

 •  

  Marian pozytywnie, Ogórek jakby z kartki czytała hasełka, Palikot atakuje, Kukiz średnio, Tanajno dość słabo, a Duda jakoś sztucznie wyszedł, mówił jak robot i dziwnie machał rękami (+"damy wam 500zł). JKM jak zawsze.

 •  

  kiepska ta debata, czytanie z kartki i klepanie wyuczonych formułek. żaden z kandydatów się nie popisał no może Marian Kowalski

 •  

  Ładna miniaturka <3

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  1 z 10, wpasował się. ( ͡º ͜ʖ͡º) 6:40
  https://youtu.be/qsnzgEVxqTY?t=6m40s

 •  

  ja bym tam nie miał nic przeciwko jakby kandydaci odpowiadali na zadane pytanie i nie zmieniali tematu.

 •  

  A gdzie muj prezydent Komorowski?

 •  

  jakis mirror?plox plox bo nie mialem czasu ogladac;s

 •  

  Wg mnie najlepiej z wolnościowców wypadł Wilk. Nie wdawał sie w żadne konflikty, starał sie mówić na temat. Niestety Korwinowi i Kukiz zbaczali trochę z tematów i nie zaprezentowali się w najlepszy sposób. Nie mogę zrozumieć dlaczego Kukiz tak mocno uparł się na te jednomandatowe okręgi wyborcze. Jak pokazał pan Janusz może z nich wyjść więcej złego niż dobrego. Nie wiem jak możecie jarać się Braunem. U mnie ten gość ląduje na końcu listy.Jego religijność jest mocno nachalna, a antysemityzm aż komiczny. Te 66 mld ( z tego co pamiętam) roszczeń Żydowskich to jakaś 1/4 kosztów zakupów helikopterów, a to jest jeden z jego głównych punktów programu. A Ogórek jak na kandydata z poparciem SLD ma całkiem rozsądne poglądy. Dość rozsądne gospodarcze i w miarę rozsądne opiekuńcze. Pomimo, że prezentuję państwo opiekuńcze to za pieniądze nie z kosmosu a ze zwiększonych wpływów budżetowych po odciążeniu przedsiębiorstw i podatników i oczekiwanym przez nas wszystkich wzroście gospodarczym. Gdyby u nas tak zawsze wyglądała lewica to bylibyśmy przed Hongkongiem. Smutne jest że w rzeczywistości brakuje do niej naszej rzekomej prawicy (PIS)

 •  

  W końcu miałem czas obejrzeć. Duda, Jarubas (jestem wieśniakiem, to zaleta), Ogórek - wciąż ci sami socjaliści, mnie wybierzcie, ja gwarantuję, ja obiecuję, ja dam. Korwin niepotrzebnie wypalił na temat JOW, to nie był czas i miejsce, poza tym bardzo konkretnie i za bardzo nerwowo. Z Wilkiem pełna zgoda, chociaż chłopu brakuje przebicia. Kowalski bez zastrzeżeń, same plusy powiedziałbym. Kukiz nic nowego - mówi prosto i z sensem, dociera do ludzi, tylko potwierdzenia brak... i przygotowania, teraz się jeszcze obraził jak dziecko, chociaż w debacie na ten temat nic nie powiedział i nawet przyklasnął czasami Januszowi. Tanajno sam się zaorał, tak lubi się orać, że wiecznie czasu mu brak, nawet nie ma kogo komentować. Palikot potwierdził to, że jest idiotą, niestety drugi raz nikt w te pierdoły nie uwierzy (bo podobno za pierwszym razem ktoś uwierzył). Braun ładnie wyśmiał wszystkich systemowców i nierzadko spowodował uśmiech na mej twarzy, jedyny kandydat, który najpierw myśli, potem mówi (a nie jak większość, szczególnie wymieniona przeze mnie na początku, p?$?!#$i formułki), jednak subiektywnie przesadza z rolą, nazwijmy to, Boga...

 •  

  Lepsze niż niejedna komedia.

 •  

  Cały zablokowany program...

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  Słaba "debata". Ale o dziwo wielu mówiło mniej więcej to samo. ... Duda słabo w c..... :/

  •  

   @waygat: A juz myslalem ze to ze mna jest cos nie tak. Wszedzie same liberaly czy wrecz libertarianie. A jedna to nawet chciala ten libertarianizm z etatyzmem ozenic! Taka to byla gruba debata ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @waygat: Dokłądnie to samo pomyślałem - żadna debata. Zwykła prezentacja kandydatów. Praktycznie nie było wymiany poglądów ani dyskusji.

  •  

   @lukamd: ale najbardziej rozwalil mnie Jarubas. Chłop badał jakby PSL nigdy nie byl w rzadzie, a przecież zawsze maja ministra gospodarki :)
   Duda natomiast mówi jak na apelu w podstawówce :) szkoda bo liczylem ze zwiększy przewagę nad p. K.

 •  

  Oglądać bo kopalnia beki ;d

 •  

  Ta debata pokazala, ze do tej pory nie otrzasnelismy sie z utraty elit z lat 40 i 50 XXw. Jak to jest wyselekcjonowane 10 osob z naszego narodu, to jest chyba z nami bardzo zle.
  Chyba, ze urzad jest tak nieatrakcyjny, ze nikt z prezencja, rozgarnieciem wyzszym od przecietnej sie nim nie interesuje.

  Jak czytam, ze Kowalski dobrze wypadl to mi sie smiac chce, na dzien dobry samozaoranie, bo kibicow morduja na boiskach. Nic nie zyskal a jedynie utwierdzil w przekonaniu swoj elektorat.
  Braun to jest koles, ktory moglby grac w komediowych filmach o inkwizycji. Serio kogos ruszaja masoni poza pewna mala grupa radiomaryjna i paroma nawiedzonymi jutuberami?
  Duda jest tak slodki i mily, ze mnie sie juz niedobrze robi, o programie nie warto wspominac.
  Korwin nic nie polazal poza paroma krzykliwymi wejsciami, pozatym mialem wrazenie, ze sie miota i nie potrafi odnalesc.
  Kukiz jest cienki i ta rola go przerasta, widac ze zestresowany i tak jak Korwin nie potrafil sie odnalesc.
  Ogorek to moze nadawala by sie na jakas ksiezniczke, gdybysmy mieli monarchie.
  Reszty nie ma sensu komentowac.

  •  

   @Slith: ludzie są. ale odpowiedz jest bardzo prosto: w Parti, kumasz? nawet jak ktory chcialby zostac prezydentem to boi sie wychylylylyly.

  •  

   @Slith: odnaleźć to Ty powinieneś słownik języka polskiego.

  •  

   @Slith: Szkoda, ze zamiast tak plytko wszystkich oceniac nie posililes sie na nieco bardziej merytoryczny komentarz. Co myslisz na temat poszczegolnych wypowiedzi kandydatow? Ktora, a moze raczej jaka wizja Polski jest ci bliska?

  •  

   @Slith: ty to jesteś zajebisty, kiedy kandydujesz? Masz mój głos.

  •  

   @Slith: Nie ukrywam że to pierwsza w miarę obiektywna wypowiedź w tym temacie, ja rozumiem że każdy sympatyzuje ze swoim kandydatem, że fajnie by było gdyby wolnościowcy zaorali resztę, ale nie oszukujmy się, to nie są jeszcze ci ludzie, w większości zaorali samych siebie, a na całej debacie paradoksalnie i na nieszczęście dla tego kraju najlepiej wyszedł komorowski. Te wybory są już przegrane/rozstrzygnięte. Czas budować szeroką koalicję na wybory parlamentarne.

 •  

  Ja tam uważam że trzeba głosować na człowieka a nie na poglądy

 •  

  Najgorzej wypadli Jarubas, Tanajno i Braun

  Najlepiej Ogórek, Kowalski i Duda

 •  

  Ja jebie, jak Duda sztucznie p%$@%@!i. Tanajno wieśniak w chuj, frajer, niech sp?!$@!$a z internetów. Braun - strasznie irytuje mnie ten koleś, p%$@%@!i jak potrzaskany, wk@?#ia mnie jego głos.

  Jarubas - wracaj na rolę i nie p%$@%@!, że coś zmienisz, w końcu PSL.

  Ogórek - jak zwykle, pięknie wygląda

  Marian - chyba najlepiej się tu zaprezentował.

  Kukiz - nic szczególnego.

  JKM - też nic szczególnego.

  Wilk - nie lubię go.

  Palikot - p%$@%@!i jak zwykle, związki partnerskie, kościół ble ble ble.

  Komorowski - a który to? A, nie stawił się.

 •  

  Historia z panią Ogórek na kolanach...

 •  

  kościół - szkoła - strzelnica

  co za p@%#@

  •  

   @0007: i tak lepszy od bula

  •  

   @0007: bo to religijny fanatyk, gdyby nie to to byłby lepszy od Krula.
   Krul jak szokuje to potrafi, bo nie jest oszołomem. A Braun to jest oszołom i to co p@@@!$$i w ogóle nie szokuje, tylko każe się pukać w łeb.
   Czytałem go, słuchałem, przymykałem oko na te chrześcijańsko-spiskowe wstawki i było całkiem rozważnie, ale całości nie da się przyjąć.

 •  

  Duda - tylko potwierdził że jest zerem. Forma i słowa jakich używa to totalna kalka Tuska i tak mi się skojarzył. Idealny produkt PR PiSu dlatego wśród wyborców jest opinia "zagłosuje przeciw Komorowskiemu"
  Kukiz - jak dziecko we mgle. Nie ubyło źle ale strasznie zestresowany.
  Ogórek - świetnie wygląda i widać, że elokwetna ale strasznie ogólnikowo się wypowiadała
  Kowalski - chyba najbardziej mnie pzytywnie zaskoczył ale nic genialnego.
  Braun - najlepiej przemilczeć bo takiego gadania katolickich głupot nie słyszałem bardzo dawno. Ten człowiek jest nawiedzony swoim katolicyzmem. A tego watykańskiego orła niech schowa sobie w dupe
  Korwin - nic nowego nie powiedział czyli dalej trzyma się swoich poglądów.
  Palikot - kilka dla mnie trafnych decyzji ale nic specjalnego

  iiiii reszta ale ich nie pamiętam.

  Szkoda, że nie ma kandydata prawicowego o świeckim światopoglądzie...

 •  

  Palikot na plus, Kukiz i Duda na minus

 •  

  Tak oto nie mam na kogo głosować. A tylu ich ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  Słabo, wszyscy słabo, Komorowski zyska na nieobecności niestety! Zgadzam się z komentatorami z TVP że Palikot wypadł rasowo, trochę liczyłem na Kukiza, ale się spalał. Większość jednym głosem mówiła o zmianach systmu, a więc debata mało wnosi. Wygranym tej debaty wydaje mi się okaże się Bronek.

  •  

   @manyec: No i co go minusujecie? Zagranie Komorowskiego logiczne i oczywiste. Patrzycie emocjonalnie, a tu jest prosta kalkulacja. Wszyscy jak wściekłe psy zagryzaliby Bronka, a obecność Bronka podniosłaby jedynie oglądalność. Więc lepiej nie pojawić się. Mniej ludzi obejrzy, ataki są zaoczne, kandydaci grają na swoje elektoraty, Bronek zachowuje swoje Homo Sovieticus.

  •  

   @Nero12: gówno prawda, Komorowski to niedojda która nawet czytanie z kartki mogła by spierdzielić, to jest prawdziwy powód jego nieobecności.

  •  

   @SenJestDlaSlabych: No ale to co napisałeś nie zaprzecza temu co napisałem tylko jest dodatkowym argumentem, że to bardzo dobra zagrywka sztabu komorowskiego...

  •  

   @Nero12: Owszem, za malo wjazd bylo na Komoruskiego co sprawi ze on na tym zyska. Duda wypadl tak slabo ze mam watpliwosci co do drugiej tury.

 •  

  Dla mnie zwyciezcy:

  - Wilk, Ogorek, Palikot, Kowalski

  Przegrani:

  - Duda

  Najlepszy mowca:

  - Braun

  Kiepsko poszlo:

  - Korwin, Kolo z PSL

  To ze nie przyszedl Komorowski uwazam za duza arogancje.

  Glosowalbym na Wilka/Palikota/Ogorek

 •  

  Robmy dzieci nie polityke.

 •  

  Tylko Jarubas, jedyny przygotowany i merytoryczny fachowiec. To jasno widać z debaty. Pięknie formułował program, konkrety i wypowiedzi. JARUBAS JARUBAS. Precz z oszołomami typu korwin czy kukiz.

Dodany przez:

avatar zloty_wkret dołączył
1793 wykopali 17 zakopali 25.1 tys. wyświetleń