•  

  debatę kandydatów na prezydenta w TVP1 i TVP Polonia obejrzało 3,15 mln widzów, podczas gdy 4,4 mln oglądało TVP2 emitującą wtedy głównie „M jak miłość”.

  To załatwia temat wyborów. Co najmniej połowa z tych co oglądała TVP2 również pójdzie zagłosować i odda głos na kogo? Oczywiście na Komora, bo on taki pocieszny i ładnie mówi. Pozamiatane.

  •  

   @szpongiel: większość ludzi wolała obejrzeć jakiś serial, w którym pokazują czyjeś nudne życie? masakra

  •  

   @szpongiel: Skoro chcą głosować na Komorowskiego to nic Ci do tego. Taka jest demokracja. Komorowskiego nie było na "debacie" to po co mieli oglądać?

  •  

   @THR0WAWAY: halucynacja taka sytuacja

  •  

   @szpongiel: Tak swoją drogą, to jak oni mierzą oglądalność?

  •  

   @hokus_pokus: Kiedyś ktoś pisał, że są w stanie jakoś mierzyć z interferenji fal radiowych (ma to jakąś swoją fachową nazwę). Ale potem ktoś inny to kwiestionował i mówił, że się ustawia u wybranych ochotników jakieś urządzenia, które wysyłają informacje, ewentualnie dzwoni i robi ankiety, a potem z tej próby ekstrapoluje na całe społeczeństwo. W sumie nie wiem jak jest na pewno.

  •  

   @szpongiel: @hokus_pokus: W kilku tysiącach losowo wybieranych domów stoją urządzenia sprawdzające, co jest oglądane, a następnie mnoży się to tak, aby wyszła proporcjonalnie ilość osób, które w całej Polsce oglądały dany program.

  •  

   Co najmniej połowa z tych co oglądała TVP2 również pójdzie zagłosować i odda głos na kogo? Oczywiście na Komora, bo on taki pocieszny i ładnie mówi. Pozamiatane

   @szpongiel: A powiedz mi na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo sobie tak wymysliłeś, co? Abstrahując od sympatii politycznych, coraz bardziej wkurzają mnie ludzie piszący takie niczym nie poparte ciulstwa w internetach.

  •  

   @dwie_szopy_jackson: na takiej podstawie, że jeśli tych ludzi nie interesuje debata prezydencka, to nie interesuje ich przyszłość tego kraju i patrzą tylko na swój nos, a to dalej prowadzi to rozumowania typu - nie jest mi źle więc bronek dobrze rządzi... innych kandytatów oprócz tfu dudy z tfu pisu nie zna więc jest oczywiste że zagłosuje na bronka

  •  

   Oczywiście na Komora, bo on taki pocieszny i ładnie mówi

   @szpongiel: Ale jakby mogli to by najchętniej zagłosowali na tego eMa z tej Miłości.
   I takim ludziom dać JOWy? To moze w ogóle każdemu dac po odbezpieczonym granacie, załatwimy sprawę od razu, beż męczarni.

  •  

   @szpongiel: Jezeli ktos podjal juz decyzje, na ktorego kandydata odda glos, to po co ma ogladac debate? Debaty sa dla niezdecydowanych.

  •  

   @szpongiel @THR0WAWAY: reklamowali serial w radio, zapewne w tv. Jakas mocna akcja miała się dziać podczas debaty. Widzowie (no brak slow na określenie, bo lemingi to za słabo) więc wybrali. Smutne lecz prawdziwe.

  •  

   @szpongiel: Jezeli ktos podjal juz decyzje, na ktorego kandydata odda glos, to po co ma ogladac debate? Debaty sa dla niezdecydowanych.
   @Coolek: czy taka decyzja jest obiektywna i czy takiego wyborce mozna nazwac inteligentnym?

 •  

  Debata - 3,15 mln
  M jak Miłość - 4,5 mln
  Pozdrowienia dla zwolenników demokracji, mam nadzieję, że mądrość narodu się sprawdzi na wyborach, jak zwykle zresztą.

 •  

  Komora i tak mają pokazanego w każdym głównym wydaniu faktów, wiadomości itp.

 •  

  Tanajno chyba sam się zaorał tym wystąpieniem. Najlepiej zachęcić ludzi darciem, demagogią i bulwersem, że zasady programu nie pozwalają mu na zabranie czasu Komorowskiego, który w debacie nie uczestniczył. Swoją drogą gość wtedy postawił się, jako przedstawiciel debatujących, a wtedy każdy inny uczestnik chciał, żeby tyrada się zakończyła, bo zasady były proste i każdy się na nie zgodził.

  Korwin jak zawsze czujnie :D
  Ogólnie już wcześniej było wiadomo, że JOW-y kiedyś wypłyną na wierzch, jak zdechła ryba. Partiokracja, partiokracją, ale nie jara mnie perspektywa istnienia tylko 2 partii w sejmie.
  Swoją drogą Duda chyba musiał się programu na pamięć uczyć, bo to nie była debata, tylko recytacja w jego wykonaniu.

 •  

  jest jakiś mirror debaty?

 •  

  Lol, ktoś to nazywa debatą? Przecież to był tylko darmowy przegląd haseł wyborczych.

 •  

  Zawsze mnie ciekawi jak oni to liczą. Jak będzie cyfrowa tv całkowicie to jeszcze się da, ale analogi?

  •  

   @intruzzz: Jakaś tam wybrana grupa ludzi dostaje jakieś specjalne tunery które przesyłają wyniki oglądania do bazy. Niech 100 ludzi (rodzin) ma taki tuner i 30 z nich obejrzy program X => 30% polaków oglądało program X. Przemnóż przez ilość polaków.

   Chyba nawet te tunery mają opcję do oznaczania kto z rodziny aktualnie ogląda tv i wtedy można robić badania, że program X oglądała głównie młodzież na przykład.

   Nie znam dokładnych szczegółów, ale gdzieś kiedyś coś takiego wyczytałem.

  •  

   @Curry_: i co ci ludzie z tego mają? Zna ktokolwiek rodzinę która ma takie coś?

  •  

   i co ci ludzie z tego mają? Zna ktokolwiek rodzinę która ma takie coś?

   @michalje: to tak jak sondaże wyborcze - zawsze robione na reprezentatywnej grupie, ale w życiu nie słyszałem żeby ktoś odpowiadał na pytania sondażowni.

  •  

   @Curry_: mieszkałem w akademiku na studiach. ci wszyscy mieszkańcy mojego akademca odzwyczajeni byli od telewizji, bo nie mieli tv w pokojach. i nic, nawet to im nie było potrzebne do życia - ciekawe czy takich ludków też uwzględniają w tych badaniach?

  •  

   @michalje: Nie wiem. Może jakiś hajs z tego jest. A może są tacy ekshibicjoniści telewizyjni, którym satysfakcję daje to, że ktoś widzi co oglądają :D

   @gmm2005: To jest statystyka. Mają np. 100 takich rodzin, jeśli np 30 z nich ogląda ten program X to znaczy że 30% społeczeństwa ogląda właśnie ten program. Jakimś tam algorytmem wyliczają populację, która mogła by oglądać (no bo pewnie nie mnożą razy całe te 39 mln które jeszcze zostało. np. noworodki raczej TV nie oglądają) mnożą to razy ten wynik i wychodzi ile milionów oglądało program X.

  •  

   @michalje: nie znam, generalnie to smierdzaca sprawa tym jest. jezeli na wykopie jest 100k uzytkownikow to ktos powienin znac taka osobe/rodzine. niestety ani ama nikt nie proponowal ani nikt sie nie zglaszal.

   ja mysle ze to bujda na kolkach

  •  

   @highlander: Dokładnie też tak myślę, to jest jakaś urban legend, wszyscy od lat mówią o tych specjalnych tunerach, ale nikt nie zna nikogo z czymś takim. Trzeba pokopać głębiej, może znajdzie się coś ciekawego.

 •  

  Co do debata vs m jak miłość.... zastanówcie się jak działa takie badanie.
  Losuje się domy, w których montuje się urządzenie szpiegowskie, które informuje o wszystkim co ogląda dana rodzina.
  W jaki sposób zdobywa się zgodę tych ludzi?
  Podejrzewam, że jest tylko jeden sposób - dostają oni za to pieniądze.
  Teraz zastanówcie się - kto zgodzi się na instalację urządzenia szpiegowskiego w zamian za trochę pieniędzy?
  Czy ktoś, kto zarabia dużo i jest na tyle obeznany ze światem by wiedzieć o zagrożeniach szpiegowaniem?
  Czy też ktoś, kto ma mało pieniędzy i umysł zdolny jedynie do oglądania m jak miłość?

 •  

  Wtorkową debatę kandydatów na prezydenta w TVP1 i TVP Polonia obejrzało 3,15 mln widzów, podczas gdy 4,4 mln oglądało TVP2 emitującą wtedy głównie „M jak miłość”

  dlaczego w tym kraju jest tylu idiotów :(

 •  

  panie Premierze, na kogo tu głosować no właśnie na kogo.

 •  

  Wtorkową debatę kandydatów na prezydenta w TVP1 i TVP Polonia śledziło łącznie 3,15 mln widzów, podczas gdy 4,4 mln oglądało TVP2 emitującą wtedy głównie „M jak miłość”

  Ze co k!@?a ja sie pytam???

 •  

  Tylko że Bronka oglądali ci co na niego zagłosują. To mu wystarczy.

 •  

  Wg mnie najlepiej z wolnościowców wypadł Wilk. Nie wdawał sie w żadne konflikty, starał sie mówić na temat. Niestety Korwin i Kukiz zbaczali trochę z tematów i nie zaprezentowali się w najlepszy sposób. Poza tym te jednomandatowe okręgi Kukiza nie są jak widać najlepszym pomysłem. Jak dobrze pokazał to pan Janusz może z nich wyjść więcej złego niż dobrego. Nie wiem jak możecie jarać się Braunem. U mnie ten gość ląduje na końcu listy.Jego religijność jest mocno nachalna, a antysemityzm aż komiczny. Te 66 mld ( z tego co pamiętam) roszczeń Żydowskich to jakaś 1/4 kosztów zakupów helikopterów, a to jest jeden z jego głównych punktów programu! A Ogórek JAK na kandydata z poparciem SLD ma całkiem rozsądne poglądy. Dość rozsądne gospodarcze i w miarę rozsądne opiekuńcze. Pomimo, że prezentuję państwo opiekuńcze to za pieniądze nie z kosmosu a ze zwiększonych wpływów budżetowych po odciążeniu przedsiębiorstw i podatników i oczekiwanym przez nas wszystkich wzroście gospodarczym. Gdyby u nas tak zawsze wyglądała lewica to bylibyśmy przed Hongkongiem. Smutne jest że w rzeczywistości brakuje do niej naszej rzekomej prawicy (PIS)

 •  

  na debacie można było obejrzeć przekrój naszego społeczeństwa w jednym miejscu, polecam

 •  

  Kto i w jaki sposób sprawdza oglądalność?
  Bo raczej to nie są deklaracje stacji...

  •  

   @Benti: Kablówki udostępniają abonentom specjalne przystawki do tunera, które inwigilują oglądającego (pewnie w zamian za odpowiednie profity) - na tej podstawie szacuje się oglądalność danego kanału w danej chwili.

 •  

  no k@%%a szok, show nadawane na dwóch kanałach telewizji publicznej ma większą oglądalność niż tv dla cebulaków czyli polsat

 •  

  ja głosuje na Komora i wyp#%#!?#am z kraju I KOGO NA WIERZHU???? XDDD

Dodany przez:

avatar tomaszwoj dołączył
378 wykopali 2 zakopali 5.4 tys. wyświetleń