...
 •  

  Czy tylko ja mam wrażenie, że wyborcy Korwina są najlepiej uświadomioną grupą społeczną? Większość zna pewnie program na wyrywki. Potrafi to w sposób zrozumiały uargumentować.
  Z drugiej zwolennicy POPiS itp. to grupa która argumentuję swoje wybory hasłami. "głosuje na Komorowskiego bo to miły gość",łączy nie dzieli", "Duda to prawdziwy patriota", "nie ma lepszego kandydata"

  •  

   @szulinho: bo większość ludzi nie siedzi na wykop.pl tylko tyra od 8 do 18 i po pracy nie ma siły na nic, ew są młodzi i ukształtowani przez tv. Dlatego każde procenty wyrwane mainstreamowi i każdy nieaktywny wyborca zachęcony do głosowania jest na wagę złota. Niestety, heroiczna walka Korwina o liberalizm sprawiła, że media przyprawiły mu Gombrowiczowską Gębę, a jego negatywny elektorat nie pozwalał mu przebić szklanego sufitu.

   To czego nie mógł zrobić JKM przez 25 lat, zrobił Kukiz w 2 tygodnie. Nie patrzył na ochłapy z "tortu" prawicowców tylko zaczął czerpać garściami od PO, PIS i n00bów. Niestety, mądrość wyborców JKM kończy się tam, gdzie zaczyna się sam JKM i działania januszy polityki typu Przemysław "Underwood-dzielęskóręnaniedźwiedziu" Wipler. Więc wyborcom JKM tlenu starczy co najwyżej do rozczarowujących wyborów parlamentarnych i kolejnego rozłamu w projektach Panów Wiplera i Korwina. I znowu będzie kanapa i 3%, a miało być tak pięknie. Oczywiście zostanie te najlepsze 3%, oszlifowany diament, kwiat narodu... prawdziwi Janusze Polityki... a historia was rozliczy.

  •  

   heroiczna walka Korwina o liberalizm sprawiła,

   @zgnily: moim zdaniem sprawił to brak wyraźnej granicy między przestrzenią prywatną, a tą, która jest prezentowana jako pomysł na kraj. Dopiero od jakiegoś roku czy dwóch mam wrażenie, że JKM jest świadomy tego zjawiska i jak ono mu zabiera sympatię ludzi. Czasem nawet wyjaśnia, że coś jest jego prywatnym poglądem, którego nie będzie forsował. Jednak nie jestem pewien, czy to dobra strategia, bo ludzie są bojaźliwi w tym kraju i jeśli mówi o jakichś osobistych przekonaniach, to nawet jeśli to wyjaśni, oni zapamiętają tylko, że tak powiedział. Wynika to też ze skojarzenia większości, że polityk czy urzędnik jest ich panem, który może robić z ich życiem, co mu się podoba i nie są w stanie sobie wyobrazić rządów kogoś, kto mimo ekscentrycznych i/lub konserwatywnych poglądów walczy o wolność i nie próbuje ograniczać.

  •  

   @badsector: kontrowersyjne tematy to b. dobra taktyka gdy media izolują poważnych polityków i merytoryczną dyskusję, a skore są do taniej sensacji.
   Tylko w takich przypadkach trzeba mieć trochę zręczności i elastyczności, by po przekroczeniu 5% zaniechać tych tematów. Niestety, po 25 latach trudno pozbyć się przyzwyczajeń, bo Pan Wipler na pewno zwracał na to uwagę JKM.

   ps.
   każdego minusującego kuca zapraszam do merytorycznej rozmowy, bądźmy świadomi że jesteśmy świadomi.

  •  

   @szulinho: Jeżeli bycie świadomym wyborcą to wyrycie mądrości Korwina na pamięć, to tak. Niestety Korwin tak naprawdę rzuca populizmami, jego pomysłów nie da się wdrożyć u nas ot tak, a posługuje się przykładami ze średniowiecza i pojedynczych mechanizmów w różnych państwach.

   Ja dałbym mu szansę i tak, bo gorszy od obecnego składu sejmowego na pewno nie będzie, ale na miłość boską, niech te tzw. kuce nie zachowują się jak sekta, bo sprawiają gorsze wrażenie, niż słynne pisowe mohery. Oczywiście nie mówię o tym kolesiu z filmiku, tylko o całości społeczności skupionej wokół Korwina.

  •  

   @szulinho: Zna co? Poproszę o link do tego programu.

  •  

   @szulinho: ty najlepiej uświadomiona grupo społeczna, co sądzisz, o wdrażaniu programu Friedmana przez Korwina do Polskiej gospodarki bez uwzględnienia postsocjalistycznego uwarunkowania kulturalnego Polski, no i dlaczego liberalizacja gospodarki w jeden rok bez etapów to samobójstwo (pytane z tezą) nie musisz się zgodzić. Oświeć mnie swoim intelektem, mnie prostego człowieka który będzie głosował na najładniejszego.

  •  

   @szulinho:
   tak, tylko ty masz takie wrażenie. Korwin nie potrafi wskazać prognoz finansowych dla państwa, nie potrafi przewidzieć sposobu finansowania samorządów bo pozbawia ich likwidacją PIT około 40 % dochodów. Korwin nigdy nie przedstawił ngdy żadnej prognozy gospodarczej, a skoro od 30 lat ma te same poglądy powinien otaczać się ludźmi wykształconymi, którzy pod jego auspicjami powinni do tej pory przedstawić program urzeczywistniający korwinowskie poglądy. jak łatwo się domyślić na dziś dzień Korwin nie ma żadnych prognoz.

  •  

   @JackBauer: nie wyrobie na pamięć, tylko zrozumienie tego. Jak to zrozumiesz, to na kolejne tematy będziesz wiedział jak zareagować. Socjalizm ciężko jest wypełnić z głowy.

  •  

   @zgnily: jeśli ktoś jest ukształtowany przez tv to starzy nie młodzi... nie wyłączając tych co "tyrają od 8 do 18"

  •  

   Większość zna pewnie program na wyrywki.

   @szulinho: ale Korwin nie ma programu. ma tylko postulaty. Czas, żeby kuce nauczyły się to rozróżniać.

  •  

   Czy tylko ja mam wrażenie, że wyborcy Korwina są najlepiej uświadomioną grupą społeczną? Większość zna pewnie program na wyrywki. Potrafi to w sposób zrozumiały uargumentować.

   @szulinho: W każdej społeczności jednostki wybitne zawsze stanowią mniejszość. Dlastego demokracja im nie służy.

  •  

   W każdej społeczności jednostki wybitne zawsze stanowią mniejszość. Dlastego demokracja im nie służy.

   @smutnyAndrzej: Tak samo w każdej społeczności mniejszość stanowią fanatycy, którzy zawsze znajdą zawsze wytłumaczenie na każde słowa wodza.

   Wybitne jednostki, radzą sobie mimo polityki(ugrupowanie nieistotne), i (w mojej opinii) polityka jeśli chodzi o ich poziom sfanatyzowania jest gdzieś pomiędzy, kupnem nowego odświeżacza do WC a zmianą szamponu na inny.

  •  

   najlepiej uświadomioną grupą społeczną?

   @szulinho: Jak się ma do powtarzania frazesy typu "lewactwo", "wolny rynek" i "brak podatków" to ciężko być nie "uświadomionym" czyli wypowiadać frazesy bez pokrycia. Ciekawe ile będą kosztowały te z punktu widzenia (pomijam, że są nierealne) Janusza reformy jak likwidacja podatków, ZUS i wyjście z UE.

  •  

   @cyberpunx: Przecież nie chodzi o żadne koszty, tego po prostu nie da się ot tak zrobić.(Mówię o likwidacji ZUSu wzmocnione likwidacją podatków) Przeciętny kuc, nie zna skali problemu.

  •  

   Czy tylko ja mam wrażenie, że wyborcy Korwina są najlepiej uświadomioną grupą społeczną? Większość zna pewnie program na wyrywki. Potrafi to w sposób zrozumiały uargumentować.

   Tylko jakoś tak się dziwnie składa, że ta uświadomiona grupa społeczna okazywała się BARDZO nieświadoma np. tu na wypoku. Mało to razy na główną wchodziły manipulacje, kłamstwa później prostowane, czy wręcz celowe prowokacje (z pamięci- prima aprilisowy żart Neuropy, polska/romska przestępczość w Paryżu, Axelio i wybory fałszujo!!! A nie, jednak nie...) ? Ostatnio nawet kuce próbowały wykopać artykuł...po szwedzku, bo im pasował do idelolo. Na szczęście nie przeszło, głównie dzięki bekowej grupie na N, ale i tak zebrało koło 2x więcej wykopów, niż zakopów, a wśród wykopujących byli głównie ci "uświadomieni społecznie). Więc albo korwiniści to nie tylko elita, ale również poligloci, albo takie pelikany, że wyborcy Komora to przy nich małe piwo. Wyrabianie sobie opnii na podstawie filmików też jest słabe, bo można w ten sposób uzasadnić każdą tezę. Np. że przeciętny wyborca krula prezentuje się, jak pan ze znaleziska, a każdy wyborca PO przypomina tą kobietę: https://www.youtube.com/watch?v=TeUwOKnxCuA . Zgodzić się mogę z tym, że przeciętny Korwinista jest bardziej świadomy poglądów swojego kandydata. Ale wynika to z tego, że niektórzy z fanów krula żyją, srają i oddychają polityką24/7. Dla wyborców mainstreamu polityka zajmuje bardzo dalekie miejsce na liście priorytetów. Nikt nie robi sobie ołtarzyków z Komorowskim, ani nie traktuje go jako zbawcę narodu.

   @szulinho:

  •  

   @Emdeka: Wipler właśnie kompletuje zespół, by te braki załatać. Wiele oddziałów lokalnych też bez wsparcia centrali swoje wyliczenia robi. Np. Wrocław obecnie pracuje właśnie nad skutkami likwidacji PIT i sposobami zbalansowania budżetu po tym. Nie wiem ile uda się do wyborów zrobić jednak prace są w trakcie.

  •  

   @Herubin:
   lepiej późno niż wcale.

  •  

   @szulinho: Moim zdaniem to dlatego, że Mikke na swoich wiecach, spotkaniach mówi o wszystkim konkretnie i otwarcie. U innych kandydatów (szczególnie u Bredzisława) słychać tylko ogólniki, bo jak już mówiłeś dla wyborców POPIS nie liczy się tak bardzo program, jak to, żeby ten drugi nie wygrał.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   Boli cię dupa przez to jak uświadomieni są wyborcy Korwina których nazywasz lemingami co?

   @grafton_st: nic mnie nie boli, wręcz przeciwnie mam spory ubaw.
   I przepraszam, ale wyoborców Korwina nie nazywam lemingami, ich szanuję, lemingami nazywam kucy, takie to to naiwne, ślepo za wodzem.(Wiem, wiem, nie wyczujesz różnicy, leming nie czuje różnicy, bo myśli, że to on jest ten uświadomiony hehe).

   nie ulegaj fanatyzmowi obniżania podatków i wolności gospodarczej. Podatki trzeba podnosić a gospodarkę regulowac odgórnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @grafton_st: Poziom rozumowania (uświadomionego)kuca...

   pokaż spoiler Zagłosuję na kogo mi się będzie chciało :D i niech Cię o to dupa nie boli. Chociaż w wyborach parlamentarnych Korwin mógłby "troszku" mandatów zdobyć, dlaczego nie.


   [edit]
   A to Ty, ten typowy kucowski leming co to nawet czytać ze zrozumieniem nie umie, teraz dopiero poznałem, mam nadzieję, że nie czujesz misji i nie będziesz mnie teraz nawracał ;)

  •  

   Kukiz

   @zgnily:
   NIE DAJCIE SIE NABRAĆ!
   Właśnie o to chodzi cwanym politykom, służbom i ich konfidentom poprzebieranym za dziennikarzy, żeby podzielić poparcie dla KORWIN i skierować na swoją duszeńkę, czyli Kukiza.
   Gdyby nie to, KORWIN miałby spokojnie ponad 10%, a tak znowu się skończy na tym: "patrzcie tego oszołoma Korwina popiera tylko garstka i oscyluje wokół 5%).
   I to działa, bo wielu ludzi, których mozolnie udało mi sie przekonac do rozsądnych postulatów Korwina, nagle mówią że będa głosować, bo przecież on jest taki ANTYSYSTEMOWY I ANTYPARTYJNY!

   "Paweł Kukiz jest człowiekiem, który (moim zdaniem) od kilkunastu lat wysługuje się jakiemuś ośrodkowi realnie sprawującemu władzę w III RP. Były swego czasu ośmieszanie i bluźnierstwa czyli parodiowanie pieśni katolickiej. Był czas bezpośredniego wsparcia dla PO, ale kilka lat temu, od kiedy zaczął kształtować się ruch oburzonych p. Kukiz staje na głowie aby ten ruch w Polsce spacyfikować. I to jak na razie jest skuteczny, ruch został rozbity. Był jeszcze incydent z Majdanem, ale kiedy zorientowali się, że to nie jest popularne wśród Polaków to się szybko wycofał z Majdanu. Obecnie jest czas, na zapobieżenie demontażowi układu magdalenkowego. Dlatego p. Kukiz jest w reżimowych mediach niemiłosiernie pompowany sondażami aby uniemożliwić "przedarcie się" do II tury JKM-owi. Oni wiedzą, tak jak my, że wtedy JKM by wygrał. A to byłby prawdziwy początek końca obowiązywania ustaleń okrągłego stołu. Reasumując, wg mnie jest to człowiek skutecznie ochraniający genderowy reżim."

  •  

   "Paweł Kukiz jest człowiekiem, który (moim zdaniem) od kilkunastu lat wysługuje się jakiemuś ośrodkowi realnie sprawującemu władzę w III RP. Były swego czasuośmieszanie i bluźnierstwa czyli parodiowanie pieśni katolickiej.Był czas bezpośredniego wsparcia dla PO, ale kilka lat temu, od kiedy zaczął kształtować się ruch oburzonych p. Kukiz staje na głowie aby ten ruch w Polsce spacyfikować. I to jak na razie jest skuteczny, ruch został rozbity. Był jeszcze incydent z Majdanem, ale kiedy zorientowali się, że to nie jest popularne wśród Polaków to się szybko wycofał z Majdanu. Obecnie jest czas, na zapobieżenie demontażowi układu magdalenkowego. Dlatego p. Kukiz jest w reżimowych mediach niemiłosiernie pompowany sondażami aby uniemożliwić "przedarcie się" do II tury JKM-owi. Oni wiedzą, tak jak my, że wtedy JKM by wygrał. A to byłby prawdziwy początek końca obowiązywania ustaleń okrągłego stołu. Reasumując, wg mnie jest to człowiek skutecznie ochraniającygenderowy reżim."

   @fuct:

   To jest ten świadomy elektorat ?

  •  

   Czy tylko ja mam wrażenie, że wyborcy Korwina są najlepiej uświadomioną grupą społeczną?

   @szulinho: ja wiem, że kuce tak o sobie chcą myśleć, ale poza tym, że są za wolnym rynkiem to większosc to taka sama banda idiotów jak cała reszta zwolenników innych partii, wierzą w swojego guru nieważne jaką bzdurę nie powie i uważaja całą resztę za baranów, a tylko oni mają monopol na rację

  •  

   @zgnily: pracuje po 10-11 godzin dziennie, razem z dojazdami nie ma mnie po 13 godzin w domu i jakoś dałem radę zapoznać się z poglądami wszystkich kandydatów. Wystarczy poświęcić 15 minut dziennie i przez miesiąc będziesz wiedział więcej niż przeciętny Janusz na spotkaniu rodzinnym. nie mówiąc już o tym że mordy nie zmieniają się od 20 lat więc naprawdę trzeba być mocno leniwym żeby nie znać programów ludzi kandydujących

  •  

   @szulinho: Dzień Dbry jestę urzędniczkom od 50 lat. Niedawno odwiedził nas jego wysokość Bronisław Komorowski, jestę zaszczycona, do tej pory opowiadam o tym koleżankom w kolejce do lekarza. Szanuje go bardzo, bo tak mi powiedzieli w tv, żeby szanować. Jest to człowiek "zgody" która "buduje" wybierając jego wybieram "zgodę" i "bezpieczeństwo". A nie tego drugiego "oszołoma" albo "oszołoma w muszce" lub też "muzyka oszołoma" 100% zbieżność moich poglądów z podlądami promowanymi w mediach głównego ścieku jest oczywiście przypadkowa, gdyż myślę samodzielnie.

  •  

   @edo48: Bez przesady. To, że wiem dlaczego na niego głosuję nie oznacza, że jestem zdolny do zaawansowanych analiz ekonomicznych. Coś czuję, że znasz odpowiedzi, więc wyjaśnij mi o co chodzi.

  •  

   @ciernik: oj. (zaawansowana analiza ekonomiczna?, nie to prawie humanistyka) odpowiem na drugie pytanie, bo pierwsze za długie. Na przykładzie kwoty wolnej od podatku. Duda 8 tys. Ogórek 20 tys. Korwin 1 miliard (czyli zniesienie podatków). Jak już zapewne wiesz, pieniądze wracają, do budżetu, dlatego nie uszczuplają budżetu. Niestety, żeby pieniądze wróciły potrzebny jest czas.Minimum rok. Minimum. Inaczej. Natychmiastowe podwyższenie kwoty do 8 tys. nie zaszkodzi przez rok przejścia państwu. Ogórek. 20 tys. Wygeneruje duże zadłużenie, chyba że podwyższenie zostanie rozłożone na kilka lat. Korwin. Doprowadzi do bankructwa. Chyba, że zostanie rozłożone na kilkanaście lat. Na szczęście, jeśli Korwin, będzie w rządzie będzie w rządzie koalicyjny, który będzie go ograniczał, w rzeczywistości będzie to dobra synergia dla korwina. Co do pierwszego, tu jest większy problem, ale kiedy indziej. Przy czym zaznaczam, może się mylę, może Korwin, chce robić zmiany stopniowo, ale on ciągle mówi "natychmiast". Mówi też "zastrzelę" a nie strzela, więc nie wiem ile w tym gry słownej a faktycznych planów. Gospodarka jest jak modelina. zniesie każdą zmianę, ale nie natychmiast. taki Korwinowy przykład. Jak wyzwolono obozy koncentracyjne niemieckie, ludzie umierali od jedzenia. Od żywności. Od tego co miało pomóc. Przez szok. Tak samo tutaj. Głupi przykład, ale jak już mówiłem Korwinowski.

 •  

  Zobaczcie jaką robote odwalil Korwin. To jest efekt pracy u podstaw, jezdzenia po kraju i rozmawiania z ludzmi. Wlasnie dlatego wybaczam mu wszystkie glupoty i gafy ktore czasem strzela.

 •  

  Ależ ta laska ma wk!#@iającą manierę wysławiania się...

  •  

   @Nicki_Pedersen: to może być kwestia ewolucji i zmiany brzmienia języka. Coraz częściej łapię się na tym, że nie rozumiem co aktorzy i ludzie mówią - muszę się wsłuchiwać. Myślę, że dużą rolę w niej odegrała maniera akcentowania propagowana przez prezenterów z TVN i innych stacji, które robią za wzorzec poprawności językowej. Niestety. Im prawdopodobnie chodziło o uwypuklenie wyrazów w zdaniach - ale konsekwencją jest to, że w ten sposób zaczynają mówić następne, wychowane na nich pokolenia.

  •  

   @Nicki_Pedersen: a myslalem ze nikt się tego nie przyczepi :D to samo odczucie, typiara przeprowadza wywiad jakby była na obozie harcerzy i pytała jak mija im czas nad jeziorkiem. Do k?#$y nędzy, zadaje poważne pytanie, to mogłaby się zachowywać poważniej, może nawet profesjonalniej, jak na przyszłego dziennikarza przystało?

   Studia dziennikarskie chyba są bliskie dna. Kilkaset ludzi na jednym roku, oblegany kierunek przekłada się na gównianą jakość kształcenia. Chyba, że tak jest tylko w Kielcach.

  •  

   @Sojerr: dokładnie, do tego potwornie akcentuje wyrazy i "śpiewa je" jakby prosiła rodziców o cukierka. Aż z zażenowaniem sie na to patrzy.

  •  

   @sfuj: Ale o czym mówisz? Ja dziadkiem nie jestem, a jej akcent mi przeszkadza. Na początku mi jakoś tak po rusku brzmiał. Potem jak niewiadomo-co...

  •  

   @Sojerr: 1. zle trzyma mikrofon 2. maniera, studia nic nie dają, tego zawodu się człowiek musi nauczyć od innych dobrych dziennikarzy, to warsztat, warsztat i jeszcze raz warsztat

  •  

   @Nicki_Pedersen: mnie też strasznie jej akcent irytował :D

 •  

  Zakładam, że ten pierwszy pan ma konto na wykopie.

 •  

  Spodziewałem się, że słowo "świadomy" jest ironią i usłyszę coś w rodzaju "głosuję na Korwina bo przywalił Boniemu". Tymczasem jestem bardzo miło zaskoczony, nie spodziewałem się że Korwin ma aż tak świadomych wyborców

  •  

   @blisher: Być może to skutek szokujących wypowiedzi Korwina. Ci, którzy znają go powierzchownie nie głosują na niego "że jak to? Korwin nie lubi kobiet??? Musi to pedał jaki!!!!!". A ci, którzy na niego głosują znają jego poglądy. Pomijam fakt, że każdy myślący człowiek dochodzi do wniosków takich jak Korwin.

  •  

   @komandor: No wiadomo, hitler, strzelanie do górników, gwałcenie i niby-nielubienie kobiet robi swoje

  •  

   nie spodziewałem się że Korwin ma aż tak świadomych wyborców

   @blisher: masz konto na wykopie od godziny ze tego nie wiesz O_o Blisher no nie spodziewałem sie tego po tobie

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @blisher:

   Głosuje na Korwina bo strzelałby do górników, jak ja tych k#%%a kretów nienawidze. Siedzą pod tą ziemią i coś tam kopią, a jak się Polska zawali? Strzelać! k#%%a strzelać!

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @EmpireAgent: Bardzo merytorycznie.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @EmpireAgent: Jesteś kolejnym trollem czy po prostu nie rozumiesz o co mu chodziło z gwałceniem, kobietami itp?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @komandor:
   niestety, człowiek, który skończył filozofię, pracował w życiu 2 tygodnie a cały majątek zawdzięcza spadkowi, jest zdyskwalifikowany jako osoba mogąca wypowiadać się o prawach pracowników i gospodarce.

  •  

   @EmpireAgent: tak, Korwin chce odebrać prawa wyborcze kobietom. Ale to połowa prawdy, bo facetom tez idioto . On jest monarchistą a nie demokratą.

  •  

   @EmpireAgent: Muszę zrobić jakąś listę wyjaśnień na każdy tego typu podstawowy temat, bo masa ludzi nie rozumie o czym Korwin mówi a później nazywają go wariatem.

   1. Dlaczego Korwin używa szokującego języka - Nie ma innego wyjścia. Media i telewizja to klika która promuje swoich ludzi, którzy nie zmienią systemu chroniącego swoich ludzi. Jedyny sposób to powiedzieć coś szokującego, ale prawdziwego, wtedy media mówią o nim. Przykładowo zobacz na Jacka Wilka. Praktycznie te same poglądy, ale nie szokuje i jaki efekt? Znacznie niższe poparcie.
   2. Kobiety zawsze się trochę gwałci - chodziło mu o uproszczenie, że gwałt to jest pokonywanie pewnego obszaru którego kobieta nie chce, dla której to jest przekroczenie barier, czyli np. faceci patrzą na biust, na tyłek, czasem dotkną za nisko, nawet przypadkiem, czyli tak jakby trochę gwałcą. Nie można tego traktować dosłownie.
   3. Kobiety są statystycznie głupsze - tego nigdy nie powiedział i napisałeś kłamstwo. Powiedział tylko, że wszelkie badania naukowe dowodzą, że kobiety są o kilka punktów IQ niżej od mężczyzn, czy się to Tobie podoba czy nie, to są badania naukowe. Ale dodał też, że wśród mężczyzn jest więcej wariatów, więcej geniuszy, więcej morderców, więcej świętych, po prostu kobiety są bardziej przeciętne. Co więcej, powiedział, że kobiety w zamian mają lepsze zdolności manualne od mężczyzn i są od nich MĄDRZEJSZE, bo mądrzej dobierają sobie mężczyzn (przykładowo kobieta nie biega za facetami dlatego, że mają oni ładne nogi).
   4. Korwin chce zdjąć państwo z rodzin ponieważ niesie to wiele patologii. Dzisiaj państwo rozbiło rodziny wtrącając się w nie, w efekcie rodziny się od siebie oddaliły. Jeśli zdejmiemy państwo z rodzin, powrócą narady rodzinne, budżety rodzinne, powstanie znów władza rodzicielska, i tak dalej. Rodziny wiedząc, że mogą liczyć tylko na siebie, będą się razem trzymać. No ale to może nieść ze sobą niektóre nieprzyjemne konsekwencje o których wspomniałeś, na przykład to, że ktoś może wydać swoje kilkuletnie dziecko za mąż. No trudno.
   5. Nie rozumiem tego ze szczepionkami. Korwin jest za wolnością, kto chce ten się szczepi a kto nie chce ten nie. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że szczepionka zwiększa odporność?
   6. Patrząc na historię świata, 99% ustrojów to były monarchie, a demokracje to marny procent. Krajem ktoś musi rządzić czy tego chcesz czy nie. Nawet w demokracji ktoś rządzi. Rządzą nami tajne służby. Po co mają nam wysrywać marionetki pokroju Wałęsy, skoro zamiast tego można postawić legalnego króla? Dlatego Korwin jest za monarchią, nie chce odebrać prawo kobietom tylko wszystkim. Chce dać maksimum wolności oraz GWARANCJĘ tej wolności poprzez wybranie króla. W demokracji taka "gwarancja" byłaby jedynie przez 4 lata, a później ktoś by przyszedł i zaczął mieszać.
   7. Korwin nie chce strzelać do protestujących ludzi, tylko do bandytów, którzy demolują mienie publiczne, wyrywają bruk i podpalają samochody. Chyba nie uważasz, że to złe? Bo jak tak to rozumiem, że gdyby włamał Ci się bandzior do domu i demolował dom a Ty byś miał pistolet w ręku to byś prowadził z nim dialog czy strzelał?
   8. Nie ma czegoś takiego jak kibole, winny jest ten kto ogranicza czyjąś wolność i niszczy czyjeś mienie.

  •  

   @Emdeka: 2 tygodnie? Z tego co wiem to cały czas pracuje. Pisze ok 3 felietonów dziennie, każdy za 150-400zl. Za komuny utrzymywał się z brydża.
   Gowno wiesz ale się wypowiesz, nie?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @EmpireAgent: i faceci tez. Nie oglądasz jego wykładów, to po co zwracasz głowę? To widać, bo nie wiesz nic, johnie snow .

   Wiesz kto jest redaktorem naczelnym tego parowkowego portalu?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @EmpireAgent: juz pisałem, obejrzyj jego wykłady i wtedy zadawaj pytania jak czegoś nie rozumiesz. Skoro nie znasz jego poglądów (a uwierz, nie znasz), to nie wmawiaj innym głupot.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @EmpireAgent: nic dziwnego. Za wariata uznają go albo lewacy, albo osoby które nie znają jego poglądów (często to ci sami ludzie).
   Rozumiem to ze nie chcesz się z jego poglądami zapoznać, bo i po co ci to, ale w takim razie po co się wypowiadasz o jego poglądach, skoro wiesz ze masz braki w tej kwestii?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @EmpireAgent: nie trzeba nic usprawiedliwiać, wystarczy znać jego poglady:)

   Swoją drogą, co jest takiego złego i dyskredytujacego w tym gdyby zabrać czynne prawa wyborcze kobietom?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @EmpireAgent: no odpowiedz na pytanie które zacytowales .

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @EmpireAgent: no mają, ale mówimy o sytuacji kiedy byśmy takie prawo im zabrali. Co jest w tym złego?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @EmpireAgent: i co w związku z tym? Co się zmienia?

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @EmpireAgent: to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
   Skoro uważasz to za takie złe na pewno masz kupę powodów.

  •  

   @Bialy88: liberalny monarchista, śmiechu warte

  •  

   @Bialy88: A co masz przeciw temu, żeby zabrać prawo głosu wyborcom Korwina? I jemu samemu też....

  •  

   @WlasciwosciBetonu: Co ci się nie zgadza? Przecież jako król mógłbyś zorganizować państwo na zasadzie "nie wp?%#!?@ać się ludziom w życie jak tylko się da. Niech wyznają co chcą, niech sypiają z kim chcą, niech pracują na takich zasadach, jakie obie wynegocjują z pracodawcą, albo niech zakładają biznesy".
   Z tego, że nie masz prawa głosu nie wynika to że masz mniejszą wolność.

  •  

   @Bialy88:

   Z tego, że nie masz prawa głosu nie wynika to że masz mniejszą wolność.

   Serio? A mi się wydaje, że trochę jednak wynika. Skoro zakładasz, że nie miałbym prawa głosu, to kolejni monarchowie byliby mianowani niezależnie od woli społeczeństwa. Nie wiem jak Tobie, ale mi się nie podoba idea poddawania się czyjejkolwiek woli, a już tym bardziej woli osoby, na której wybór nie miałem wpływu. Poza tym, jak liberalista może się godzić na bycie poddanym? Kto stałby nad monarchą i pilnował, żeby mu nie odbiło? Jakie możliwości miałby monarcha? Czy można by było wygłaszać opinie nieprzychylne władcy w mediach?

  •  

   @WlasciwosciBetonu: Jeśli monarchą byłby liberał, to pewnie że tak.
   Utożsamiasz monarchię z formą rządów porównywalną do faszyzmu. Wiesz że to tylko jedna z możliwości?

   Jaką masz gwarancję, że jak kogoś wybierzesz, to po dostaniu się na stołek będzie rządził tak jak chcesz?

   Dzieci prawa głosu nie mają. Jednak nie uchwalamy prawa które je krzywdzi, wręcz przeciwnie. Otaczamy je szczególną troską- żadnego przedstawiciela u władzy nie mają, na nikogo nie głosują. Czemu uważasz że jak ty nie będziesz miał prawa głosu, to od razu zrobią takie prawo żeby cie skrzywdzić?

  •  

   @Bialy88:
   Nie chodzi mi o sposób utrzymania tylko o wykonywanie zawodu. Za komuny to on prędzej się utrzymywał z przynależności do SD. Poza tym jak grę w brydża można nazwać pracą...

  •  

   @Emdeka: Ładną masz definicję tego jak ktoś pracuje. Dla ciebie człowiek musi pracować w zawodzie, w dodatku takim tradycyjnym. A jak ktoś jest traderem na giełdzie, to już jest zawód, czy jeszcze nie? A sportowcem i z tego żyje? Idąc tym tropem możesz powiedzieć że piłkarz nigdy nie pracował, bo tylko biega sobie dla zabawy za piłką, i to jest tylko sposób utrzymania.

   Swoją drogą, czym jest praca jeśli nie sposobem utrzymania? Za wykonywanie określonych czynności, dostajesz kasę. Niektóre zajęcia mogą przynosić straty- gra na giełdzie, fx, hazard, prowadzenie działalności gospodarczej, czy kupa innych.

  •  

   @Bialy88:
   praca jest świadczeniem i od tego pojęcia powinieneś rozpatrywać jej istotę. Zawodowi sportowcy są na kontraktach, na mocy których świadczą usługi grając dla jakiegoś klubu w zamian dostając wynagrodzenie. W brydżu nie ma żadnego świadczenia i dlatego to nie jest praca. Hazard, brydż to zdarzenia oparte na losie i nijak to można nazwać pracą. Czy osobę, która z kradzieży zrobiła źródło utrzymania można uznać, że pracuje ?

   Swoją drogą, czym jest praca jeśli nie sposobem utrzymania? Za wykonywanie określonych czynności, dostajesz kasę. Niektóre zajęcia mogą przynosić straty- gra na giełdzie, fx, hazard, prowadzenie działalności gospodarczej, czy kupa innych.

   No widzisz, zaczynasz kumać. Praca jest źródłem utrzymania, ale najpierw trzeba zrozumieć co to jest praca. Hazard tak jak wyżej pisałem nie podlega pod pracę, ale może stanowić źródło utrzymania podobnie jak zawodowe kradzieże.

  •  

   @Bialy88:

   Jeśli monarchą byłby liberał, to pewnie że tak.
   Utożsamiasz monarchię z formą rządów porównywalną do faszyzmu. Wiesz że to tylko jedna z możliwości?


   Raz monarchą może być liberał, a raz nie. Co wtedy? Jeśli kłopotliwy monarcha miałby po swojej stronie wojsko i policję, to w jaki sposób można by było go zmienić? I tutaj właśnie pojawia się odpowiedź na pytanie

   Jaką masz gwarancję, że jak kogoś wybierzesz, to po dostaniu się na stołek będzie rządził tak jak chcesz

   Nie mam żadnej, ale z uwagi na charakterystykę rządów, znacznie ciężej doprowadzić państwo demokratyczne do punktu, w którym jedyną nadzieją na zmianę rządu jest krwawy protest.

   Dzieci prawa głosu nie mają. Jednak nie uchwalamy prawa które je krzywdzi, wręcz przeciwnie. Otaczamy je szczególną troską- żadnego przedstawiciela u władzy nie mają, na nikogo nie głosują. Czemu uważasz że jak ty nie będziesz miał prawa głosu, to od razu zrobią takie prawo żeby cie skrzywdzić?

   My, jako całość społeczeństwa, faktycznie nie uchwalamy takich praw. Bardziej bałbym się o dzieci, gdyby władzę nad nimi sprawował jakiś pojedynczy, patologiczny rodzic, których wcale nie brak.

  •  

   @Emdeka: Prowadzenie działalności to też praca oparta na losie. Gdybyś miał wątpliwości, trader to ktoś, kto dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom gra na giełdzie z różnym skutkiem. On nie zarabia zawsze, chodzi tylko o to żeby w rocznym zestawieniu więcej miesięcy zakończył na plusie. Chociażby był najmądrzejszym człowiekiem na świecie, nie zmienia to faktu że jego wyniki, i to czy zarobi czy straci są losowe. Tak jak gra w pokera, owszem, trzeba mieć umiejętności, ale jak karta ci nie idzie a przeciwnik nie uwierzy że masz mocne karty, to i tak przegrasz. Bycie traderem mimo że z hazardem ma bardzo wiele wspólnego, jest w przeciwieństwie do niego uznany jako normalny zawód.

   To, jak w danej chwili traktujemy dany sposób zarabiania, i czy uznamy go oficjalnie za zawód, nie ma najmniejszego znaczenia.
   A, kontrakty nie wykluczają pracy w żaden sposób. Wprost przeciwnie. Kontrakt polega na tym, że za określoną w umowie kwotę wykonujesz dane czynności/zlecenia. Praca w zawodzie polega dokładnie na tym samym.

   Ta rozmowa nie ma sensu. Myślałem że byłeś zainteresowany czym się zajmuje JKM, a właściwie że po prostu "nie znasz się ale się wypowiesz", tobie jednak chodzi tylko o lawirowanie między definicjami.

  •  

   @Bialy88:
   Tak jak napisałem wyżej. Praca= świadczenie, bez tego nie ma mowy o pracy. Gdzie ja pisałem, że kontrakt wyklucza pracę ?!
   Czytając to co napisałeś, widać, że twoja logika idzie w dobrym kierunku, jednak Ty na jej przekór bronisz ustalonej tezy ponad wszystko z marnym skutkiem.

  •  

   @Emdeka: Powiedziałbym że ze świetnym, skoro nie odnosisz się do konkretów. To jak, trader pracuje? Przecież jego praca opiera się na losowości, i w małym procencie można naginać losowość na swoją korzyść, co nie zmienia faktu że i tak może mieć psikusa, bo np. jakiś premier wygłosił przemówienie które nie było zapowiadane, a bardzo zmienia ono sytuację na niekorzyść.

   Dalej bawisz się w definicje. Jak mniemam chodzi ci o to, że pracą jest tylko to, co jest w polskim prawie. Jak np. zarabiam w sposób nieprzewidziany przez polskie prawo i nieopodatkowany, to już pracą nie jest, nie? Jak dla mnie EOT.

  •  

   @WlasciwosciBetonu: Chyba zapominasz że to król przekazuje swojemu synowi koronę, nie zawsze najstarszemu. To on decyduje kogo da na tron, on go wychowuje i uczy od małego. Ale przyjmijmy że trafił się zły monarcha. I co zrobić? Tutaj odpowiem tak, jak na kolejny akapit.

   No nie wiem czy ciężko tak demokrację doprowadzić. W jakiej teraz sytuacji jesteśmy? Dużo już nam nie zostało, a zobaczysz co będzie jak się okaże że nie ma emerytur i na wypłaty dla urzędników państwowych, policji i wojska.

   Demokracja jest z założenia złym ustrojem. Śmiało uogólnię, że wszyscy chcemy żeby państwo było rządzone "dobrze". Problem w tym, że w demokracji większość ludzi musiałaby się znać na prawie, polityce, budżecie państwa, ekonomii, polityce zagranicznej, historii- i to na światowym poziomie. Ilu masz ludzi którzy spełniają takie kryteria? 0.1%? 0.2%?

   To automatycznie oznacza że państwem rządzą ludzie, którzy się nie znają, a prawo głosu mają tylko dlatego żeby mieć. Powiedz mi, chciałbyś, żeby podczas twojej operacji chirurg mnie się pytał co ma zrobić, żeby cię uratować? Może ci się podoba takie rządzenie przez zwykłych ludzi, a nie przez ekspertów, ale zapewniam że mimo dobrych chęci, uśmierciłbym cię w 100/100 podejść.

   Prawo głosu mają przestępcy. To dziwne, bo przecież przestępcy z założenia zależy na tym żeby państwo działało jak najgorzej, policji było jak najmniej i miała jak najmniejsze prawa, żeby mieli c?@?#wy sprzęt, i żeby mieli tak niskie wypłaty by jakąś część z nich kusiły łapówki.

   Wracając do demokracji. Jeśli rządy są c?@?#we, tak jak teraz, nic nie zrobisz. Jest c?@?#wo i tak będzie, dopóki nie wydarzy się cud. Żeby zmienić politykę, nie wystarczyłoby wystrzelać 460+100 ludzi. Przecież nie wszyscy są w "cyrku", mają swoje filie, swoich członków i automatycznie wskoczyliby na ich miejsca tacy sami ludzie. W monarchii wystarczy odstrzelić jednego jeśli źle się dzieje. Co więcej, tym już raczej zajmą się doradcy jeszcze jego ojca.

   Jednak w monarchii zły może być tylko człowiek chory psychicznie. Normalny człowiek z normalnymi wartościami, chce żeby coś, co należy do niego, miało się dobrze- w tym wypadku państwo. Żeby tak było musi być dobry dla swojego ludu. Po co? Po to, żeby wojsko chciało cię bronić (i twojego majątku), żeby nie chcieli cię otruć, dla zapewnienia ciągłości rodu, no i żeby synowi oddać państwo w jak najlepszym stanie.

   A gdyby ten "rodzic", bo tak nazwałeś monarchę, miał zaplecze w postaci ekspertów? Bo ja własnie tak to widzę. Król inwestuje niezłe pieniądze w najlepszych ekspertów na świecie, po kilku z każdej dziedziny. Jest propozycja zmiany prawa, zbiera ekspertów z danej dziedziny, robi naradę, eksperci między sobą w obecności króla dyskutują o możliwych rozwiązaniach. Król w tym czasie dopytuje o możliwe konsekwencje, koszty, czy taka decyzja jest po myśli społeczeństwa itp. Po zakończonej debacie, król, który się przecież na wszystkim nie zna, polega na ekspertach i tym, do jakich wniosków doszli, i on to przyklepuje. Do czego zmierzam? Rządzi wiele osób wybitnych w danych dziedzinach, król tylko decyduje. Wtedy masz idealną sytuację, bo np. o budżecie decydują tylko osoby które się na tym znają. Ja bym tam widział np. ekspertów z centrum adama smitha, dla przykładu.

  •  

   @Bialy88:
   pracuje w ten sposób, iż zarządza funduszami, analizuje przez cały czas otwarcia giełdy wskaźniki i koniunkturę co pozwala mu przewidzieć gdzie w danym momencie ulokować kapitał- to jest praca. Ponadto musi posiadać odpowiednie uprawnienia, gdyż trzeba zdać specjalny egzamin potwierdzający kwalifikacje i wiedzę. Makler to pośrednik tak na marginesie. Poza tym nie trader a makler ;)

   Dalej bawisz się w definicje. Jak mniemam chodzi ci o to, że pracą jest tylko to, co jest w polskim prawie. Jak np. zarabiam w sposób nieprzewidziany przez polskie prawo i nieopodatkowany, to już pracą nie jest, nie? Jak dla mnie EOT.

   Podatki i prawo polskie nie mają tutaj znaczenia. Po prostu praca to świadczenie, jeśli działa się w ten sposób, że się cokolwiek świadczy w zamian za wynagrodzenie to jest praca. Idąc twoim naginanym tokiem myślenia moglibyśmy uznać kradzieże za pracę.
   BTW. widziałeś w jakiejś ustawie katalog zawodów xD ?

  •  

   @Emdeka: Ja nie mówię o maklerze, tylko o traderze. Żeby grać na giełdzie nie musisz mieć żadnych uprawnień. Możesz teraz założyć konto w domu maklerskim i grać. Jeśli będziesz w czołówce najlepszych na świecie, to znajdziesz zatrudnienie w banku, robiąc to samo. Nie zmienia faktu że dalej to gra losowa. Owszem, są figury, wykresy techniczne, spodziewane punkty podparcia i opory. Jednak to wszystko nic więcej niż przewidywania. Wykresy techniczne nie działają dlatego, że działają, tylko dlatego że ludzie wierzą że działają. Ja osobiście grywam na fx, waluty i kruszce.

   Co do zawodów- oczywiście że jest oficjalna lista. Nie słyszałeś jak jakiśczas temu były protesty żeby uwolnić i poluzować niektóre zawody? Dzięki temu państwo kontroluje licencje i uprawnienia.

   http://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/bazy-danych/klasyfikacja-zawodow-i-specjalnosci

  •  

   @Bialy88:

   Wracając do demokracji. Jeśli rządy są c#?$@we, tak jak teraz, nic nie zrobisz. Jest c#?$@wo i tak będzie, dopóki nie wydarzy się cud.
   ak nic nie zrobisz skoro są wybory i jeżeli rządzący nie będą odpowiadać społeczeństwu to stracą władzę? zakładanie, że "cwaniactwo" jest u władzy i z tego powodu demokracja nie działa jest głupie bo gdyby to cwaniactwo było u władzy w monarchii to tym bardziej trudniej by było zmienić władzę. Jaki masz pomysł gdy w monarchii władza zacznie być totalitarna? demokracja daje przyrzynam,niej mechanizmy które taką władze mogą strącić. w monarchi jak już pisałem jest to trudniejsze - zobacz np. na Kubę, czy Koreę północna.
   cwaniactwo jest obecne w polityce i naiwnym jest myślenie, ze jak władzę obejmie partia z którą się zgadzamy to nagle zniknie cwaniactwo a władza będzie myślała tylko o obywatelach.. pomijam już fkt, ze dla niektórych polityków bardzo ważne jest aby ludziom wmówić, że jest źle bo to sposób na zmianę władzy i dojście samemu do stołka.. w tej kampani wielu tych tzw. anty systemowych kandydatów pzry6jęóó taką taktykę; mówić, ze jest źle, ze trzeba wszystko rozwalić.. a niektrózy to łykaja.
   P.S.
   jest tak źle, że ludzie na ulicy z głodu umierają:
   Na 34 kraje zbadane przez MFW tylko trzy osiągnęły rok temu lepszy wzrost od nas: Węgry, Irlandia, Malta
   i jeszcze to

   Jednak w monarchii zły może być tylko człowiek chory psychicznie. Normalny człowiek z normalnymi wartościami, chce żeby coś, co należy do niego, miało się dobrze- w tym wypadku państwo
   Bzdura. wielu było zdrowych psychicznie władców którzy przelewali krew bo uznali, że mają rację, że coś im zagraża itd. Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że gdyby wybory wygrał ktoś ze środowiska JKMa i zaczął wdrażać w życie "dzień sznura" to oznaczałoby to że jet chory psychicznie. a dla wielu kuców nic złego by w ty nie było, taki dzień sznura niektórzy by odebrali jako przywrócenie "normalności". ludźmi można łatwo sterować - wystarczy im pokazać wroga i będą jak motłoch eliminować bo wódz i powiedział, że to przyniesie szczęście - że będzie dobrze jak wszyscy będą myśleli tak jak my.
   Monarchie to fajnie się popiera gdy u władzy jest "nasz" człowiek to wtedy on zrobi porządek, ale jak u władzy jest ktoś inny to już tak fajnie to nie wygląda. poza tym to zamordyzm jeżeli społeczeństwo nie ma kontroli nad władzą i nie jest w stanie jej zmienić.
   wracając do tego "normalnego człowieka": w demokracji też taki może objąć władzę, nie można zakładać zero jedynkowo, że każdy monarcha będzie dbał o państwo a w demokracji nie. To jest błędne myślenie.
   myślę, ze ostatnie czego potrzeba Polsce to właśnie takich ludzi myślących na zasadzie: trzeba rozwalić to co jest a potem jakoś to będzie.. nie mówię, ze to PO ma rządzić i że jest jedyną najlepszą partią, ale mimo wszystko oczekiwałbym mniej skrajnych rozwiązań innych partii, a tymczasem widzę oszołomstwo w tych wyborach

  •  

   @nie_tak_szybko: Tylko że te narzędzia demokracji są niedoskonałe, bo rządzi większość. Większość się nie zna na polityce, większość się nią nie interesuje. Zrób sondę uliczną, pogadam z 100 losowymi osobami na ulicy o polityce, o gospodarce, zobaczysz, przekonasz się i sam stwierdzisz że to najgorszy ustrój.

   Bo to, że jest źle, to akurat prawa. Sęk w tym że są tacy którzy chcą to zmienić, i są tacy którzy nie chcą nic zmieniać bo w tym systemie byłoby im dobrze, a jedyny problem to że nie oni są jego beneficjentami.

   Dzień sznura byłby po prostu przywróceniem sprawiedliwości. Raz a dobrze rozliczyłoby się wszystkich przestępców u władzy, w sądach, urzędach, kiszczak może by zawisł, jaruzel niestety już nie. Nie jestem motłochem, nikt mi nie wskazuje na kogo mam szczekać. Wiem gdzie śmierdzi i trzeba to usunąć. Do dzisiaj mamy sędziów którzy skazywali strajkujących za komuny. To nie jest dobrze. To jest nawet źle, bo nie wyjdziemy z PRL'u jak się z nim w końcu nie rozliczymy.

  •  

   @EmpireAgent: Kobiety nie powinny mieć prawa głosu bo nie znają się na polityce. Proste. Czegoś tu nie rozumiesz?

 •  

  Ale wk%$@iająca prezenterka.

 •  

  @gibgibon: Nie wiem czy to Twój materiał, ale ta pani na koniec mogła dać wypowiedzieć się temu panu w okularach do końca, a nie przerywać bezsensownymi wtrąceniami co sekundę. Słabo dziennikarsko.

 •  

  ale wkurza dykcja tej laski " na kogo zaaaglosujeee pan w wyborach prezzzzyydennckichhh" wkurzajace baba xD

 •  

  No gościu zaorał. Szacunek za wiedzę a nie puste slogany usłyszane w tv. Chociaż w przypadku wyborców Korwina którzy mają prawo wyborcze, w większości przypadków są w stanie uargumentować swoje poglądy.

 •  

  Niezła ustawka.

  •  

   @Stefanescu: "gra aktorska" az bije po oczach

  •  

   @Stefanescu: Już myślałem że nikt tego nie widzi :)

  •  

   @Stefanescu: heh... i te zachwyty wykopków "jakich to JKM ma świadomych wyborców" dobitnie potwierdzają moją tezę, że gro z osób popierających Korwina (przynajmniej na wykopie) to ćwierćinteligenci, którzy myślą, że są mądrzejsi od innych bo mają takie, a nie inne poglądy i walczą z "systemem".

   Sam pewnie będę głosował na JKM, chociaż osobiście bym nie chciał by został prezydentem i moja motywacja jest inna. Zwyczajnie się do tego nie nadaje. Podobnie jak Kukiz.

  •  

   @Stefanescu: kuce minusują (╯︵╰,) Korwin i tak c@@!! % głosów będzie miał, bo jego zwolennicy to kuce, a ich jest parę tysięcy 99% wykop. A no i połowa nie ma jeszcze 18tki to druga kwestia

  •  

   @Stefanescu: @pestowy: @cmhqwidget: Oczywisty fake, śmieszne że 90% wykopu nie zauważa oczywistych fejków :)

  •  

   @Stefanescu @pestowy @mrmydlo @cmhqwidget: Można odnieść takie wrażenie, bo merytoryczne wypowiedzi zostały opublikowane oddzielnie. Dużo lepiej by było gdyby zostały umieszczone w filmie z pozostałymi wypowiedziami, który jest w powiązanych. Gdyby pozostałe, standardowe wypowiedzi były wymieszane z tymi dwoma merytorycznymi, nikt nie mówiłby o ustawkach i nie wyglądałoby to dla nikogo podejrzanie. Mnie nie dziwi, że przy tylu przepytanych osobach pojawiły się też takie które potrafią się wypowiedzieć w temacie i uzasadnić swój wybór.

  •  

   @Stefanescu: Ale doceń poświęcenie tego gościa. Amputował kuca, żeby wyjść bardziej wiarygodnie.

  •  

   Mnie nie dziwi, że przy tylu przepytanych osobach pojawiły się też takie które potrafią się wypowiedzieć w temacie i uzasadnić swój wybór.

   @speed_i: Taaak, i zupełnie przypadkowo tez kamera wystartowała w momencie gdy rozmówca szedł w jej kierunku, zupełnie przypadkowo miał przy sobie jakiś segregator,skoroszyt z długopisem. Pytania sugerujące zadawane przez "reporterkę". ;) Wymieniać by jeszcze można było. Powiem tylko tyle - dla ludzi którzy siedzą w temacie ta ustawka jest do wyłapania po kilkunastu sekundach :)

  •  

   @Stefanescu:
   tez mi sie wydaje, ze ustawione, normalny przecietny wyborca nie siedzi az tak gleboko w tych wszystkich sprawach, ktore omawiali

 •  

  " ....no właśnie, nie uważam " :)

 •  

  - Na kogo pan zagłosuje w wyborach prezydenckich?
  - W Polsce?
  - No tak...

  Ten unik.

 •  

  i co z tego? znajdźcie mi świadomego wyborcę bula, to faktycznie będzie niecodzienne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler oczywiście wykop, a nuż ktoś zobaczy jak naprawdę wygląda "gimbus-kuc korwina"

 •  

  Laska jest straszna i ten akcent :/

 •  

  bełkot który sam sobie zaprzecza

  źródło: i.imgur.com

 •  

  Pogląd, że wszyscy wyborcy Korwina to kuce forsują pseudo-polityczni-spece, którzy swoją wiedzą opierają głównie na czytaniu wypoku. Pozazdrościć Wam tego, że swoim bystrym okiem widzicie to czego inni nie dostrzegają (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Byli na jakimś wiecu Janusza? Z tego co ja kojarzę kuców było od groma, jeden nawet obok mnie stał i rzucał wyuczonymi hasełkami. Jednak nie wszyscy obecni byli gośćmi z kozią bródką, dumnym kłakiem na głowie i bluzie z metalicą. Mnóstwo było osób 25-45 lat wyglądających na regularnych obywateli. Starsi też byli i zakładam, że skoro klaskali to nie przyszli tam pohejtować. Zatem proszę Was wypokowi spece od psychologii, polityki i czego tam jeszcze - bajki o kucach ograniczcie do My Little Ponny. I żeby nie było, sam nie mam jeszcze swojego kandydata na te wybory, pierwszy raz się waham.

  P.S. A i kucyka też nie mam. Pozdro.

 •  

  Ustawka do "wyłapania" po max 30 sekundach oglądania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Mam tylko nadzieję, że młodziaki po prostu się bawią, a nie jest to realizowane na polecenie "z góry".

 •  

  W powiązanych dodaję rakotwórczy materiał jak reszta społeczeństwa wypowiadała się w tej samej sondzie.

 •  

  czy tylko mnie w**rwia to jak ona akcentuje? czuć trochę jakby drwiła, ale robi to tak często (prawie cały czas), że chyba po prostu tak ma..

 •  

  JKM ma w sondażach od 4 do 7% mimo że jest atakowany w TV. Już nie ignorują tylko atakują a mimo to obecne poparcie kształtuje się w okolicy 1 mln, może więcej. Zobaczymy w lipcu gdy podliczą głosy.

 •  

  Akurat się pomylił, bo Korwin nie chce obniżać VATu (na wszystko), chce go ujednolicić i uprościć, mówił, że stawka 15% byłaby dobra.

 •  

  Laska chyba z Białegostoku, słuchanie jej to jakiś dramat :D

 •  

  Ale bieda umysłowa w powiązanych. Ja pieprzę. Zróbcie coś z tymi ludźmi. Niech ktoś.

 •  

  Jak ona trzyma ten mikrofon? Wygląda jakby karmiła orangutana.

 •  

  AMA z JKM nieco ponad 11000 wykopów. "Świadomy wyborca..." nieco ponad 2000 wykopów czyli co spada?

 •  

  I tak dziadek wymiata na końcu ;-)

  A babeczka od sondy powinna przestać prowadzić sondy.

 •  

  Facet w koszulce z napisem Kukiz w powiązanym filmiku też trochę ogarnia. Reszta to banda durni i nie powinni mieć prawa głosu. Mam nadzieję, że złamią nogę i nie pójdą na wybory.

 •  

  Mi się bardziej podoba to co mówi ten dziadek na końcu. Całkiem spoko ocena rzeczywistości społeczno-politycznej.

 •  

  Czy jest ktoś w stanie powiedzieć ile milionów Polaków zginęło za to, byśmy byli 'wolnym' krajem i mieli możliwość wolnego, niezależnego głosowania i decydowania o swoim losie? Ich śmierć poszła na marne, bo to, co otrzymaliśmy przez większość zidiociałej hołoty jest ignorowane - ludzie którzy idą na wybory nie decydują tylko o swoim losie, ale też moim i waszym, więc jakim prawem tacy kretyni są upoważnieni do głosowania? Co z kobietami, które tak dumnie walczyły o prawo wyborcze, skoro teraz większość z nich nie będzie głosowała?

 •  

  Wykopki idźcie głosować na wybory, bo ostatnie wybory samorządowe, no rozczarowały pana Korwin-Mikke.

 •  

  Nie powinno być tylko prywatnej służby zdrowia, niektóre choroby są na tyle zaawansowne że gdyby chcieć prywatnie za to płacić, nawet ktoś z milion na koncie mógłby mieć problem. Moim zdaniem powinien być wybór.. Czy ktoś chce odprowadzać składaki, przez co ma zapewnioną pomoc zdrowotną czy nie, gdzie takiej pomocy nie otrzyma. Wygląda to podobnie jak z obezpieczniem OC.. wiele osób się burzy że nie powinno być przymusu, jakby nie było ja dalej bym opłacał, bo wystarczy, że wpadnę w poślizg uderzę w latarnie która spadnie na np inne auto i dach budynku.. Bez OC w życiu bym się nie wypłacił, a tak koszty pokrywa ubezpieczyciel. Tak samo z chorobami czy hospitalizacją gdy jest wszystko ok, to wiadomo, ze bardziej nam się opłaca we własnym zakresie, ale niech stanie się coś poważniejszego to tych zaoszczędzonych pieniędzy nawet nie poczujemy i będziemy musieli się zapożyczać i suma sumarum będzie jeszcze gorzej niż obecnie. No chyba że prywatne szpitale wyjdą z ofertą abonamentową.. gdzie co miesiąc będziemy po prostu wpłacać pieniądze i jakby co to mamy zapewnione leczenie.
  Pozostałe pytanie to co z osobami bezrobotnymi ? W jaki sposób tacy ludzie mają się leczyć ? Nie mówię tu o elemencie który nie chce pracować, ale osobach które pracy szukają znaleźć nie mogą.. Nie oszukujmy się, Polska to nie tylko duże miasta.. są też wsie, małe mieściny.. a w zasadzie stanowią one większość.
  Oraz co z dziećmi.. To się po prostu nie dodaje.. może być to korzystne ale z wyborem dla ludzi czy chcą sami sobie załatwiać czy chcą aby Państwo im to załatwiało za potrącenia z wypłaty.

  •  

   przez co ma zapewnioną pomoc zdrowotną

   @r5678: Ha... Haha.... Hahaha! Tośmy się pośmiali.

  •  

   @filipsworks: Nie wiem jak Ty, ale ja nigdy nie miałem problemu..

  •  

   @r5678:
   Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby państwo było jednym z uczestników rynku w dowolnej dziedzinie, nieważne czy to będzie służba zdrowia czy ubezpieczenia czy produkcja wibratorów analnych XXL. Może nawet korzystać z uprzywilejowanej pozycji, byle bez przesady.
   Co do finansowania leczenia drogich chorób przez państwo, to ja myślę, że tu ma znaczenie bardziej opinia Kornelii albo Daniela albo Natalii albo rodziny Kuby. Ja mam za małą wiedzę w temacie żeby się wypowiadać.
   Bezrobocie wynika z ustawowego zakazu pracy w niektórych przypadkach. O prawdziwym bezrobociu by mogła być mowa wtedy, gdyby wszyscy mieli zaspokojone wszystkie potrzeby, a tego raczej nie zaliczyłbym do problemów.

 •  

  Reżyserowane (╯︵╰,)

 •  

  Śmieszna laska, zachowuje się jakby ją mikrofon parzył, ratatatatatatatatatatatatata wyszczekać z prędkością kałacha co ma do wyszczekania, i oddać mikrofon rozmówcy zanim jeszcze skończy szczekać swoje pytanie :D

 •  

  Fejk jak chuj, stawka na 100% .. Korwin na to nie zasługuje..

 •  

  Ale dziewczyna ma sympatyczny sposób wysławiania się. :) To jakiś regionalizm?

 •  

  Tak mi się przypomniało: a co z kwotą wolną od podatku?

 •  

  Pytanie do kumatych. Jkm jest w krus, czy to pomowienie sankcjonowane zapisem kodeksu karnego?

 •  

  a media dalej będą uważać, że to kuce popierają Korwina ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  Świadomy wyborca? Jeśli "świadomość" oznacza tutaj znajomość popieranego kandydata na prezydenta oraz poglądów, które głosi, to oczywiście jest to świadomy wyborca. Natomiast, jeśli przez "świadomość" rozumiemy umiejętność poprawnej oceny zachowań i postulatów, a także posiadanie potrzebnej do tego wiedzy, to ten wyborca nie jest najwyraźniej zbyt świadomy.

  JKM nie można odmówić inteligencji, bystrości czy erudycji. Jednak są one tylko powierzchownym płaszczykiem, mającym ukrywać braki w wiedzy i umiejętnościach. Stworzył on we własnej głowie zestaw wybranych zasad, które próbuje uniwersalnie stosować do każdego aspektu życia. Nie przejmuje się przy tym wynikiem takiego dopasowywania na siłę.

  Może pamiętacie taką zabawkę z dzieciństwa, gdzie klocki o różnych kształtach należało przepchnąć przez odpowiadające im otwory. W umyśle JKM wszystkie klocki da się przepchnąć przez kwadratowy otwór, więc pozostałe przestają być potrzebne. Jednak gdy znajduje klocek w kształcie walca, który mieści się jedynie w okrągłym otworze, on uznaje, że to klocek jest zepsuty i go odrzuca. Nie akceptuje, że być może w tym przypadku trzeba zastosować inne rozwiązanie, czyli użyć innego otworu.

  Taki schemat myślenia jest pozornie prawidłowy. Tak jak logiczne jest stwierdzenie, że skutecznym rozwiązaniem problemu kataru jest odcięcie sobie nosa. Bo rzeczywiście jest. Jednak błyskawicznie zaczynamy się zastanawiać, dlaczego ten nos mamy i dochodzimy do wniosku, że właściwie to jest nam potrzebny. W szerszej perspektywie pomysł odcięcia nosa uznajemy za złe rozwiązanie. Potrafiliśmy to ocenić, bo posiadaliśmy wystarczającą wiedzę o tym, czym ten nos jest.

  Pan z filmu takiej wiedzy nie ma, więc uznaje pozornie prawidłowe rozwiązania proponowane przez JKM za dobre. Dostrzegamy w naszym Państwie problemy z jakimś systemem, instytucją lub przepisem prawnym? Najlepszym rozwiązaniem będzie likwidacja. W ten sposób pozbędziemy się problemu, jak i zapobiegniemy jego występowaniu w przyszłości. Tak samo jak z nosem.

  O braku wiedzy świadczyć może np. fakt popierania postulatu zlikwidowania w Polsce Służby Zdrowia. A tej nie ma już w naszym kraju od kilkunastu lat (poza kilkoma podmiotami leczniczymi związanymi z polskimi służbami mundurowymi). Za to jest system ochrony zdrowia, oparty w większości na prywatnych i samorządowych podmiotach. Jest to oczywiście czepianie się słówek z mojej strony. Ale te właśnie słówka pokazują, że wypowiadający się na filmiku Pan, nie posiada podstawowej wiedzy o systemie, którego likwidację popiera. Bo jeśli nie wie tak podstawowych rzeczy, to trudno oczekiwać, by znał bardziej zaawansowaną problematykę rynku zdrowia. A tym samym nie jest w stanie prawidłowo ocenić postulatów, za którymi odda głos w wyborach.

  Ale skoro w naszej zabawce przez ten sam otwór o nazwie "likwidacja" możemy przepchnąć klocek podatek dochodowy, klocek KRUS czy klocek straż miejską, to dlaczego nie próbować też z klockiem NFZ.

  Jak więc można nazwać go świadomym wyborcą?

  •  

   @slonzaczynasieodtraby: Likwidacja? Każda zmiana jest likwidacją tego co było wcześniej. Nie likwiduje się tylko jeśli się nic nie robi...

   Czepianie się słówek to logiczna oznaka pierdołowatości i szukanie dziury w całym dla udowodnienia swojej gównotezy. Ponadto to marnotrawstwo miejsca na wykopie. Ślepy ślepotę u widzącego zobaczy.

  •  

   @Soren:

   Każda zmiana jest likwidacją

   Nie. Każda likwidacja jest zmianą. Ale nie każda zmiana jest likwidacją. Korwin nie chce zmieniać polityki społecznej, systemu ochrony zdrowia, prawa pracy itp w tym sensie, żeby je naprawić, usprawnić, zracjonalizować. On chce je likwidować. Ignoruje przy tym zarówno opinie ekspertów, jak i doświadczenia naszego i innych państw. Bo uznaje, że jak czegoś nie ma, to nie ma z tym problemów.

   Czepianie się słówek to logiczna oznaka pierdołowatości i szukanie dziury w całym dla udowodnienia swojej gównotezy. Ponadto to marnotrawstwo miejsca na wykopie. Ślepy ślepotę u widzącego zobaczy.

   Czepianie się słówek miało na celu obrazowe pokazanie braku podstawowej wiedzy w temacie. Jeśli ktoś myli ogórka z cukinią, to raczej ma małe pojęcie o gotowaniu. Jak ktoś nie wie, jakiej marki jest samochód, którym jeździ, to raczej nie ma pojęcia o motoryzacji. Trudno więc nazwać opinie takich ludzi "świadomymi". Jeśli dla Ciebie jest to szukanie dziury w całym, to raczej zasługujesz na miano leminga wyborczego. Idź śmiało głosować na tego, kogo Ci Wipler palcem wskaże :-)

  •  

   @slonzaczynasieodtraby: Oh, nie służba zdrowia, tylko ochrona zdrowia. Raz, że to żadne wykazanie nieświadomości, tylko czepialstwo o słówka (nieuprawnione), dwa że nieprawda, bo samorząd to część składowa państwa.

  •  

   @NoLajf: Jak spotkasz rolnika, który myli kury z kaczkami? Albo policjanta, który nie rozróżnia rowerzysty od pieszego? Albo piekarza, który chleb nazywa bułką, a bułkę drożdżówką? To też uznasz, że to nieistotny szczegół i że oni na pewno wiedzą co robią?

   A samorząd nie jest tylko i wyłącznie częścią składową państwa. Już sama nazwa powinna Ci to uświadomić. I właśnie podmioty, których właścicielem lub organem założycielskim są samorządy, bardzo często "państwowe" nie są.

  •  

   @slonzaczynasieodtraby: Wszystko co posiada samorząd jest państwowe, ponieważ samorząd to część składowa państwa, a nie prywatna firma i nawet z tym nie handluj. Idąc twoją logiką, równie dobrze można by stwierdzić, że nie ma państwowych szkół jest tylko opieka edukacyjna. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

   Anyway, twoje rozróżnienie na służbę zdrowia i ochronę zdrowia jest wymyślone przez ciebie do celu stworzenia biedaargumentu, bo prawda jest taka, że jesteś śmieszkiem i zwyczajnie trollujesz. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 •  

  Kielce! Ostoja normalności!

 •  

  Facet z 04:08 w powiązanych - czy to przypadkiem nie spec od książek? https://youtu.be/y1AsVSV_luM

 •  

  Myślę, że Korwin wyborów nie wygra ale zajmie wysokie miejsce

 •  

  Eeee, ustawione.

 •  

  Ustawka aż bije po oczach.

 •  

  Ten pierwszy to co za leming?! Po krótkiej chwili zamknąłem...

 •  

  mm, proszę jacy wszyscy przygotowani, zupełni jakby czekali..

 •  

  Fajna dziewczyna, chce do niej numer fona :P

 •  

  Kielce? Może słucha Kelthuza przez ścianę XD

 •  

  Kucowisko że hej xD każdy kto nie popiera bezkrytycznie JKM i nie obrzuca g*** Kukiza to wróg. Przecież nieomylny i moralny JKM powiedział, że ... obiecał że.... a kuce wierzą

 •  

  Świadomy swojej głupoty

 •  

  oj wy tępe KUCE - Korwin pokazał co z Wami zrobi na przykładzie KUKIZA :D( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  a jak zus zlikwiduja to skad wasze babunie beda mialy emeryturki? Wezmiecie babcie na utrzymanie ?

 •  

  Wolny rynek.... Aż mnie rzuca jak słyszę jak kuce z naczelnym krulem na czele traktują opiekę zdrowotną i oświatę jak piwo w markecie to myślę że powinniśmy przeznaczać więcej pieniędzy na szpitale psychiatryczne.
  Że niby konkurencja na rynku ochrony zdrowia??? Czytaj schodzenie z ceny. Kosztem pacjenta. "Tego mu nie podamy bo nie zarobimy", "bez tego może przeżyje", "śpiąc na podłodze zaoszczędzi pieniądze"....
  A z czego będziemy płacić za skomplikowane operacje??? "Bo krul zlikwiduje zus". A czy krul przewidział że bezrobotni nie płacą zusu więc im pieniądze w kieszeni "nie zostaną". Chcemy traktować ludzi jak ludzi czy jak zwierzęta - niech zdychają w rowie.
  Taki antylewak, a poglądy socjalistyczne. Wszystkie pomysły tego oszołoma wychodzą z jednego punktu - zakłada że kolektyw jest równy. Klasa robotniczo-chłopska niczym się dla niego nie różni. Tylko chyba będąc w odwiedzinach u pierestrojki zapomniał że w Polsce mamy kapitalizm który doprowadził do ogromnego rozwarstwienia społecznego. Od kulczyków do emerytów którym ściąga się podatek z 400zł emerytury.

  No ale jak już zostanie prezydentem, to natychmiast omijając parlament, konstytucje i własne kompetencje ogłosi się carem i edyktem zniesie ubóstwo. Wtedy jego plany mają dopiero punkt wyjścia do spróbowania "co z tego będzie"

  No dobra, koniec jechania że jest lewakiem - przecież to wykop( ͡° ͜ʖ ͡°)
  A poważnie to ja wiem skąd założenie że wszyscy są równi i zarabiają tyle samo - w gimnazjum stawki kieszonkowego są względnie stałe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @wojtoon: nie krytykuje się idola kucy na wykopie. Cokolwiek powie krul ma moc i zaorane... Kuce łykają każdą bzdurę bo wydaje im się, że Korwin da im kasę do ręki a oni to wydadzą na swoje pomysły. Później byłoby hurr durr, że nie ma na to czy tamto i niech państwo daje.

   źródło: 06NAF8J.jpg

  •  

   @bijotai: Wytłumacz mi, dlaczego w Polsce Polacy jeszcze cokolwiek produkują i wykonują jakiekolwiek usługi? Przecież już teraz taniej jest kupić w Chinach a w usługach zatrudnić Ukrainki.

  •  

   @idiot: wbrew pozorom wcale nie taniej i wcale nie prościej. Korwin ze swoimi teoriami jest oderwany od realiów ekonomii. W idealnym świecie może by jego pomysły miały rację bytu ale nie w normalnym życiu.

  •  

   @bijotai: Oświeć mnie proszę - kto na scenie politycznej jest lepszy? Politycy, którzy podnoszą podatek i akcyzę, a potem są zdziwieni, że wpływy zmalały? Czy oni nie są 'oderwani od realiów ekonomii'? Że niby ich pomysły mają rację bytu w normalnym życiu?

  •  

   @idiot: proste pytanie czy obciążenia podatkowe w Polsce są najwyższe na świecie lub chociażby w Europie? Nie! Większość Polaków chce państwa opiekuńczego, darmowej służby zdrowia, edukacji, pomocy socjalnej, zasiłków itp itd więc jak ktoś głosi wolnorynkowe utopie to szkoda słów. Poza tym istnieje coś takiego jak odpowiedzialny biznes. Inwestycje w zasoby ludzkie i produkcyjne a co robi polski biznes? Masz przykład wielkiego płaczu bo w okolicy Poznania i Wrocławia wszedł Amazon. Zapłacił niewykwalifikowanym pracownikom trochę więcej niż najniższa krajowa i miejscowi pseudo biznesmeni płaczą, że brak im pracowników.

  •  

   @bijotai:

   czy obciążenia podatkowe w Polsce są najwyższe na świecie lub chociażby w Europie? Nie!
   Nie widzę związku. Argument typu: a u Was biją murzynów.

   Większość Polaków chce państwa opiekuńczego(...)
   A mniejszość tego nie chce. I co? Większość ma zawsze rację? Mniejszość nie ma prawa do swojego zdania? Przykłady z całego świata pokazują, że obniżenie podatków może ruszyć gospodarkę z miejsca (se wyszukaj chociażby na wykopie).
   Jojczysz, że tańszy będzie towar od Chińczyka - a no będzie, bo na polski przywalą takie podatki, że musi być droższy. Sam sobie zaprzeczasz. Nie widzisz przeszkód przed podnoszeniem podatków a jojczysz, że towary zagraniczne będą tańsze. Jeśli nie widzisz braku logiki w swoich wywodach, to EOT. Pozdrawiam.

  •  

   @idiot: tak to juz jest w demokracji, że decyduje większość. Proste?

  •  

   @bijotai: Dla niektórych nie, ale w końcu nick @idiot zobowiązuje( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   w końcu nick @idiot zobowiązuje( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @wojtoon:

   źródło: cdn.meme.am

  •  

   @wojtoon: kuce JKM uważają się za elitę i tych co wiedzą więcej. Niestety jak drążysz temat wychodzi zupełnie coś innego. JKM, Wipler, Michalkiewicz to idole wykopu. Każdy kto ich wypunktuje zostanie zminusowany na amen. Logika czy realia się nie liczą bo tylko JKM ma rację.

  •  

   @bijotai: Czyli należy rozumieć, że wszyscy Polacy powinni wyrzucić 1000 lat istnienia narodu polskiego do śmietnika, bo się do niczego to nie nadaje?
   To o czym mówią JKM, Michalkiewicz, a nawet Braun to są mechanizmy działania jakimi kierował się naród polski w czasach swojej świetności. Natomiast demokracja, podatki i socjalizm zawsze doprowadzał państwo i kraj do ruiny i to nie jest jakieśtam kuco-gimbo gadanie tylko prawda historyczna.
   Szwecja, Finlandia czy inne państwo obecnie socjalistyczne jest bogate dlatego, że zbudowało swój dobrobyt w oparciu o gospodarkę wolnorynkową, a Polska od 70 lat żyje w socjalizmie i wmawia się ludziom, że bez dopłat i świadczeń nie może być dobrobytu.

  •  

   @Inixi: śmiechem hardo xD czasy świetności ... Chłopi pańszczyźniani i liberum veto? Demokracja i podatki do ruiny? Ja wiem że kuce mają swoje wizje ale żeby aż tak odjechane?

  •  

   @bijotai: Napisz nam jeszcze czy mocno mózg bolał jak go prali, a potem już nic więcej nie pisz.

  •  

   @Inixi: jak mawiał Klasyk " tak to już jest, że najszybciej zwraca na siebie uwagę idiota"

  •  

   @bijotai: Rozumiem, że jesteś zadowolony z PełO, podoba Ci się obecna polityka i w ogóle jesteś szczęśliwym obywatelem, zadowolonym i nie zmieniłbyś nic. Tak? Jeśli nie to rozwiń temat.

  •  

   @idiot: nic nie jest idealne ale czy JKM i jego pomysły to panaceum na nasze bolączki? Czy nie skończymy jak Kukiz?

  •  

   @bijotai: Pierwszy błąd przeciwników JKM: świat jest czarno-biały.
   Kolego szanowny, JKM musiałby mieć władzę absolutną, żeby wprowadzić wszystkie swoje pomysły w życie. Nie, to się nie uda ani jemu ani żadnemu innemu politykowi jeszcze przez długi czas. Nie ma się więc co obawiać wszystkich bajek jakie opowiada.
   Czy jest panaceum? Nie wiem. Wiem za to na 100% że obecnie rządzący wbijają kolejne gwoździe do trumny. Robią to świadomie i za przyzwoleniem takich jak Ty.
   Ja nie wiem jak to jest żyć w Polsce w wersji 'państwa minimum' ale chciałbym się dowiedzieć, bo przez wspaniałe 'państwo maksimum' uciekło stąd wielu moich znajomych i ciągle jada kolejni. Obecna wersja Polski się nie sprawdza. Uciekają ludzie, uciekają firmy, emerytury to żart, firmom rzuca się kłody pod nogi, biurokracja ogromna. Gorzej nie może być.

 •  

  Tu nie ma nic dziwnego.
  Korwin zre i pije tyle lat za cudze, a potrafi utozsamic sie z szrym czlowiekiem, ze stanowi symbol nadziei.
  Kazdy tak chce i musimy go wybrac.

  •  

   @klikus: Za jakie cudze? Żre i pije, bo człowiek żre i pije by żyć. A on żre i pije na własny koszt, bo ma własne prywatne dochody i nie jest bynajmniej darmozjadem w odróżnieniu od masy polskich polityków, którzy tylko politykę robić potrafią, a bez mandatu do biznesu nie pójdą, bo bankructwo firmy pewne... Korwin akurat pasożytem nie jest.

  •  

   @Soren: chciales napisac, ze wytwarza dobro intelektualne, w postaci filmikow na wykop, do ktorych udziela wlasnej osoby?

 •  

  Jest to człowiek, który uosabia moje poglądy

  Czyli również Pan uważa, że kobiete zawsze się troszkę gwałci, do górników należy strzelać, a na Grenlandii rosły cytrusy? #bekazprawakow

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Korwin to Korwin tamto a ja zapytam kuce jak tam rozbijanie PE od środka?

  źródło: bilde.jpg

  •  

   @bijotai: Jest on jednym z aktywniej wypowiadających się europosłów :)

  •  

   @DooWo: tak oczywiście ... xD

  •  

   @bijotai: A żebyś wiedział Mireczku. Zrób sobie research a potem się wypowiadaj.

  •  

   @DooWo: no właśnie ale cóż nikt nie zabrania ci wierzyć, że JKM jest świetnym europosłem zwłaszcza skoro sam tak mówi. Niestety JKM to JKM i odpowiada bzdury od lat a niektórzy wierzą ...

  •  

   @bijotai: Jesteś idiotą.

  •  

   @alcest: jeśli tak jest rzeczywiście to kim ty jesteś wierząc bezkrytycznie w każde słowo JKM? Cwanego faceta, który po latach wbił się do PE i tam smacznie śpi. Faceta, który straszy w przypadku wyboru innych kandydatów III wojną światową i zatroskany pochyla się nad losem kiboli? Faceta, który wbrew umowie atakuje innego kandydata. Człowiekiem mieniącym się konserwatystą a mającym bujne romanse pozamałżeńskie. Wreszcie niespełnionego polityka piszącego "podręcznik dla ojców", którego córka (nota bene lansowana przez tatę do PE i na Forum w Krynicy) zwyczajnie kradnie w sklepie. Tak więc jeśli ja jestem idiotą to kim ty kucu jesteś?

  •  

   @bijotai: @bijotai: Co to ma do reform jakie chciałby wprowadzić ten człowiek? Od początku mówił że chce do PE bo ma zamiar rozwalić to od środka. Doedukuj się

  •  

   @zyyx: i co jakoś rozwala? Biorąc kasę? Echhh kucu

  •  

   @bijotai: Nie życzę sobie takich określeń mojej osoby. Ma wejść tam z bombą i wysadzić? Posłuchaj sobie jego wypowiedzi i dedukuj się bo wypowiadasz się ale nie masz pojęcia o czym piszesz.

  •  

   @zyyx: może ty sprawdź co mówi i pisze JKM chyba, że jako kuc przyjmujesz bezkrytycznie każde słowo wodza

  •  

   @bijotai: Chcesz się spotkać i wyjaśni tą sprawę jak mężczyźni? Nie pozwolę sobie na obrażanie mnie jakimiś żałosnymi tekstami. Chyba że się boisz

  •  

   nikt nie zabrania ci wierzyć, że JKM jest świetnym europosłem

   @bijotai: Proszę Cię... jakoś nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek miał jakiekolwiek aspiracje do bycia 'solidnym' europosłem :D. Facet ma w dupie ten cyrk, mówił o tym wprost od zawsze a wszyscy zdziwieni, że tam śpi :D.

  •  

   @zyyx: cały się trzęsę jak Boni przed krulem hehe. Normalnie bohaterski kuc w boju a nie boisz się "komandosie" że hmmm pojedynek na szpady (ulubioną broń JKM) może zakończyć się nie po twojej myśli xD

  •  

   @idiot: zaraz zaraz to ma w d*** ten cyrk czy jest super europosłem? Bo widzę, że zdania są podzielone.

  •  

   @bijotai: Nie mamy o czym rozmawiać w takim razie strachliwy kundlu. Nic o szablach nie wspominałem miałem zamiar wybic ci zeby i napluć w twarz.

  •  

   @bijotai: To widzę, że czytanie ze zrozumieniem u Ciebie leży i kwiczy. To, że jest aktywny, nie znaczy, że działa na korzyść UE, ani że mu na tym w jakikolwiek sposób zależy.

Dodany przez:

avatar gibgibon dołączył
2286 wykopali 67 zakopali 33.8 tys. wyświetleń