•  

  pokaż komentarz

  w JOWach chodzi Kukizowi o odbetonowanie list wyborczych. Glosowanie jest na konkretna osobę z okregu anie na partię, gdzie lider ustala kogo chce.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: Więc lider poustala tak, żeby wybrali jego ludzi i tyle. Tak czy siak - głosowac będą w większości cymbały, więc wyniki siłą rzeczy muszą być cymbalskie.

   Wstyd sie przyznac ale sam kiedyś wierzyłem w to co piszesz :)

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: Wyeliminowanie partii z 13% poparciem nazywasz odbetonowaniem? Ja za takie "odbetonowanie" podziękuje.

  •  

   pokaż komentarz

   w JOWach chodzi Kukizowi o odbetonowanie list wyborczych. Glosowanie jest na konkretna osobę z okregu anie na partię, gdzie lider ustala kogo chce.

   @coolwasc:
   JOWy w żaden sposób nie przyczynią się do przewietrzenia Sejmu czy Senatu. Każdy ze znanych polityków w Polsce, z pierwszych stron gazet - był już członkiem różnych partii na przestrzeni ostatnich 25 lat..
   Po wprowadzeniu JOW - partie podzielą się na "skrzydła" czy inne "zarządy" i to te nieformalne organizacje wewnątrz oligopolu - będą ustalać, jak powinna wyglądać scena polityczna, a manipulować można na różne sposoby, podam tylko kilka z nich:
   a) kombinowanie przy podziale okręgów
   b) wystawianie właściwego "swojaka", który "wie o co chodzi w polityce" oraz 2-3 kontrkandydatów, których jedynym celem będzie zespołowa gra do jednej bramki i rozmywanie poparcia jakiegoś "niezależnego", który jest niesterowalny, nie chce "trzymać sztamy"
   c) wożenie np. Kaczyńskiego, Tuska czy Kopacz po małych okręgach i popieranie tego "właściwego", ilekroć pojawi się jakieś realne zagrożenie w postaci lokalnego kandydata. Nie trzeba już będzie wozić się po wszystkich wsiach. Wystarczy zawitać do największych miast w kilkudziesięciu okręgach,
   d) "tworzenie nowych miejsc pracy" w urzędach, itd. Rachunek jest prosty - każde nowe jedno miejsce pracy urzędnika - to 3 głosy żelaznego elektoratu dla partii.
   itp itd

   O reszcie pisałem tu: http://www.wykop.pl/wpis/12503753/pozadane-efekty-ktore-pragnie-osiagnac-kukiz-sa-mo/

  •  

   pokaż komentarz

   @spluczka: Bo w polityce wiara i dobre serce to za mało i zawsze obraca się przeciw.

  •  

   pokaż komentarz

   @spluczka: z kolei idąc tropem zmniejszenia progu wyborczego:
   Koalicje tworzone będą z "planktonami" by uzyskać większość
   "Plankton" będzie szantażować w koalicji większą partie, np. "My chcemy homo-związki", "Pomoc Frankowiczom" itp.

  •  

   pokaż komentarz

   Glosowanie jest na konkretna osobę z okregu anie na partię,

   @coolwasc: ale ludzie i tak głosują na partie więc miejsca starych socjalistów zajmą młodzi socjaliści, ja p!?#@#!ę takie "odbetonowanie"

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: Kukiz błędnie zakłąda, że w przypadku JOW poparcie dużej partii politycznej nie będzie wpływało na wynik wyborów, ale jak widać na przykładzie czy to UK czy USA kończy się na tym, że kandydaci bez poparcia dużej partii nie mają żadnych szans na wygraną.

  •  

   pokaż komentarz

   Koalicje tworzone będą z "planktonami" by uzyskać większość
   "Plankton" będzie szantażować w koalicji większą partie, np. "My chcemy homo-związki", "Pomoc Frankowiczom" itp.


   @thampel5: to celem jest "zgoda i bezpieczeństwo", czy - stworzenie takiego systemu, który możliwie najbardziej odzwierciedlałby poparcie wyborców i reprezentantów określonego programu wyborczego?

   Bo jeżeli to pierwsze, to równie dobrze - w ogóle można zlikwidować demokrację, wybory i niech dożywotnio rządzi Bronek, Kopacz et consortes + ich następcy, pochodzący z "namaszczenia".. Wtedy nie będzie "szantażu i kłotni".

  •  

   pokaż komentarz

   @spluczka: zgadzam się i dodaję że większość popularnych lokalnie polityków należy do partii systemowych a wyborcy którzy nie interesują się zbyt dogłębnie polityką i tak będą patrzeć do jakiej partii kto należy i głosować na partie.Jowy super ale po klęsce atomowej w której zginęliby wszyscy politycy,znikły partie i tworzymy nowe elity.Czyli kolejność jest taka:wk$$!ić ruskich żeby jebli atomówką w sejm i dopiero jowy

  •  

   pokaż komentarz

   ale po klęsce atomowej w której zginęliby wszyscy politycy,znikły partie i tworzymy nowe elity.

   @hehehh69: nie zapominaj o subwencjach budżetowych. JOWy wzmocniłyby finansowo dwie największe partie..
   Jednocześnie - nie ma możliwości skasowania subwencji. Po wprowadzeniu JOWów - obie partie, posiadając większość - przywróciłyby ją, niemal natychmiast.

  •  

   pokaż komentarz

   to celem jest "zgoda i bezpieczeństwo", czy - stworzenie takiego systemu, który możliwie najbardziej odzwierciedlałby poparcie wyborców i reprezentantów określonego programu wyborczego?

   @spluczka: Nigdy nie powinno być tak, że większe partię będę ulegać szantażom mniejszym, dochodziłoby do absurdów. Wolałbym system który by rozliczał partie z obietnic, plus wprowadzenie kadencyjności posłów.

  •  

   pokaż komentarz

   Nigdy nie powinno być tak, że większe partię będę ulegać szantażom mniejszym
   Negocjowanie podstaw programowych, przy zawiązywaniu koalicji - to normalna część demokracji.
   Łyknąłeś jakąś dziwną retorykę o "szantażu".. Partie, żeby coś zrobić - musiałyby się dogadać. Większa szansa na realizację różnych postulatów, na które oczekują różne grupy, większy wybór dla wyborców - nie trzeba już kombinować z "głosowaniem na mniejsze zło".

   Teraz - największe partie nie muszą robić nic.

   Wolałbym system który by rozliczał partie z obietnic

   @thampel5: i jak ten system miałby wyglądać ? żaden poseł, jednostkowo - nie jest w stanie przepchnąć jakiegokolwiek postulatu przez Sejm. No chyba, że będzie to lista w stylu: "zagłosuję ZA/PRZECIW". Ale - w jaki sposób poseł miałby być rozliczany, od strony technicznej?

  •  

   pokaż komentarz

   @LibertyPrime: niestety pogląd zwolenników JOW osadzony jest na teorii racjonalnego wyboru, której racjonalność mocno wątleje w praktyce politycznej

  •  

   pokaż komentarz

   @spluczka:to wiem dlatego teoretyzuje że nagle nowy początek i nie ma partii i wtedy jowy mają sens.Partie zawiązują się dopiero w sejmie jak ludzie zaczynają się dogadywać ale i wtedy muszą uważać co robią dla okręgu z którego są czyli bardziej są z zasady lojalni społeczeństwu a nie partii.

  •  

   pokaż komentarz

   to wiem dlatego teoretyzuje że nagle nowy początek i nie ma partii i wtedy jowy mają sens.Partie zawiązują się dopiero w sejmie jak ludzie zaczynają się dogadywać ale i wtedy muszą uważać co robią dla okręgu z którego są czyli bardziej są z zasady lojalni społeczeństwu a nie partii.

   @hehehh69: dlatego zgadzam się tu z tym, co powiedział Marian Kowalski podczas debaty kandydatów na urząd prezydenta (choć - nie sympatyzuję z nim, jeśli chodzi o jego poglądy polityczne) - JOWy miałyby sens, gdyby wprowadzono je 25 lat temu, zaraz po 89 roku. Teraz oznaczają zabetonowanie sceny politycznej na wieki.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: niewiarygodny poziom naiwności. No na pewno bedzie lepiej jak sie okaze, że w sejmie będzie 95% PISowcow i POwcow :)

  •  

   pokaż komentarz

   Więc lider poustala tak, żeby wybrali jego ludzi i tyle.

   @kukenkino: no nie. Też nie manipuluj jak Kukiz. Nie będzie sobie mógł ot tak łatwo decydować. Bardziej ejst uzależniony od opinii o danym kandydacie w danym okręgu, więc byle łosia wystawić nie może.

  •  

   pokaż komentarz

   więc byle łosia wystawić nie może.

   @omar_is_coming: A kiedy oni dawali jakichś łosiów .... Eeeee, no dawali łosiów głównie, fakt - ale kiedy dawali jakichś nołnejmów na "jedynki" na swoich listach? Jak myslisz dlaczego bodaj 70% dzisiejszych osłów siedziało w sejmie 20-25 lat temu? Oni to mają obcykane i żadne JOWy im nie straszne.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: bo nejmy nie miały wyboru, musiały startować z list PO lub PiS a teraz pozapartyjny nejm lokalny ma szansę i nie musi lizać dupy Tuskowi/Kacorowi

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Więc lider poustala tak, żeby wybrali jego ludzi i tyle. Tak czy siak -głosowac będą w większości cymbały, więc wyniki siłą rzeczy muszą być cymbalskie.

   Odebrac korwinistom prawa wyborcze i juz po problemie

  •  

   pokaż komentarz

   @robertK: Aha, i oddac je palikociarni tudzież moherom. A ZCHN już idzie...

  •  

   pokaż komentarz

   @omar_is_coming: Partie ich zajebią kasą. Zalepią ich plakatami, spotami, zrobią wszystko żeby ludzie nie zajarzyli że można inaczej glosowac niż na partię.

  •  

   pokaż komentarz

   bo nejmy nie miały wyboru, musiały startować z list PO lub PiS a teraz pozapartyjny nejm lokalny ma szansę i nie musi lizać dupy Tuskowi/Kacorowi

   @omar_is_coming: nołnejm jest bez szans, z powodów o których wspomniałem powyżej: http://www.wykop.pl/link/2535703/#comment-28107795
   Powala mnie ta wiara w magiczne właściwości JOW, poważnie.. Już widzę, jak politycy z 25 letnim stażem dadzą się ograć Kukizowi i jakimś nołnejom. Takich polityków jak Kukiz od 25 lat wciągają nosem i tylko szukają możliwości zachowania status quo i blokady nowych inicjatyw.

   Kukiz się przebija tylko dlatego, że jego postulat jest na rękę, więc go nie atakują, nie wyciągają haków, itd.

   Jeśli reguły gry się zmienią, to Ci sami ludzie, którzy z polityki uczynili swój sposób na życie - nie skapitulują, nie zerwą układów koleżeńskich, lokalnych znajomości i starych nawyków, tylko - zaadoptują strategię do nowych warunków.

  •  

   pokaż komentarz

   No i huj, nie wiadomo na kogo glosowac zeby cos sie zmienilo w koncu, Kukiz jedzie wielka betoniarą z żelbetem, korwinowi zabraknie do drugiej tury a Marian spusci wp?!##!% kazdemu jak tylko zostanie prezydentem na co sie nie zanosi. Nie ma co sie oszukiwac, wygra Komor, a w najlepszym wypadku jego nowsza wersja Andrzej T-1000 Duda z plynnego betonu. Jestesmy zgubieni.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc:
   Co wiemy po wyborach w GB:
   Pan janusz może sobie tymi 4% procentami dupę podetrzeć. Kuce nie marzcie o tym nawet że kukiz zrobi interes życia i sprzeda 14% za 4% wiarołomcy.
   Rehabilituję jednak duet JKM-Wipler, uważam że zrobili dobry wywiad przed debatą i wiedzieli dobrze że 20 mandatów (a tym bardziej 40) to nierealny wynik. Na debacie pokazując plansze z nierzetelnymi danymi. Pewnie liczyli na to że Kukiz da się rozegrać jak zielonka i pod wpływem presji zgodzi się na ten czarujący gest JKM. Niestety, Kukiz nie pękł na debacie i zwinął się do domu ze swoimi 15%. A JKM rozegrał to nie jak rasowy brydżysta, tylko zwykły hazardzista. Zabrał kukizowi i sobie kilka ważnych % które wróciły do systemowców i postawił się w niezwykle niezręcznej sytuacji, w której jego propozycja może zostać bez odzewu, czyli będzie zgaszony jak pet, z utraconą wiarygodnością, nadszarpniętym sojuszem.
   Podczas debaty myślałem że to Wipler pisał ten testament dla JKM, teraz, biorąc pod uwagę historię obydwu panów, uważam że tworzą świetny duet nieudaczników i pogrobowców planów na realną zmianę. Tym ludziom nikt już nie zaufa, wiarygodność to podstawowy kapitał. Politycy napewno są świadomi jak ten duet rozegrał KNP, jak stałe są ich projekty polityczne i przynależność partyjna.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: tylko nikt nie bierze pod uwage ze nawet jak sa tylko dwie partie to wnich jest szerokie spektrum polityczne od prawa do lewego i czesto sie zdarza ze konserwatywni demokracji nie glosuja za linia partii tylko calkowicie innaczj bo odpowiadaja przed wyborcami i maja juz wystarczajaco silna marke wlasna.

  •  

   pokaż komentarz

   Andrzej T-1000 Duda z plynnego betonu

   @januszejanuszy: Dobre, złośliwe, podoba mi się :D

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: @LibertyPrime: @spluczka: skoro to takie super rozwiązanie dla PO to może wytłumaczycie czemu tego sami nie wdrożyli. ? "mieli by bezgraniczną władzę" . wprowadzili vat23, wiek emerytalny i wile innych chorych ustaw czemu by nie mieli wprowadzić ustroją im sprzyjającego?, odpowiem za was bo im to nie sprzyja!

   Obecnie mamy inny system, a Polską rządzi większością głosów PO przez lidera sterowanego zachodem, a prezydentem jest pionek ze wschodu , no po prostu jest zajebiście i nie trzeba nic zmieniać, no po prostu obecny system jest zajebisty.

   Są inne odmiany jowów eliminujące ten problem, chociaż to nie jest żaden problem, bo nie nazwa parti sie liczy tyko ludzie w niej zasiadający.

  •  

   pokaż komentarz

   to może wytłumaczycie czemu tego sami nie wdrożyli. ?

   @publiczny2010: Bo PiS wie, że na tym może stracić. Poza tym, moze faktycznie sprawdza się teoria spiskowa Michalkiewicza dot. umowy okragłego stołu o podziale władzy i zasadzie "my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych?"

   Poza tym, do zmiany ordynacji trzeba mieć 2/3 bo trzeba pogrzebac w konstytucji.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: no k#@@a właśnie wiec jak ich nie wyjebiesz, a nie wyjebiesz ich w inny sposób jak jaowy albo rewolucją, to oni sami nie zrezygnują.
   I tak, taki maja układ, wiec jowy nie sa im na rękę. Może to i nie najlepszy ustrój ale skuteczny w naszym problemie.

  •  

   pokaż komentarz

   @gupilogin:
   "ja p?!%#%?ę takie "odbetonowanie""

   Młody zawsze będzie inny niż stary
   Chyba że
   Chyba że dzieci zawsze są takie same jak ich starzy
   Nie są, a powiązanie jest silniejsze

   I'm więcej zmian i rotacji, tym słabsze powiązania

  •  

   pokaż komentarz

   no k!!#a właśnie wiec jak ich nie wyjebiesz, a nie wyjebiesz ich w inny sposób jak jaowy albo rewolucją, to oni sami nie zrezygnują.

   @publiczny2010: Najpierw trzeba spróbowac kontrrewolucji. Przy dobrym układzie moze się udać wprowadzić część zmian, które pokaża że trzeba dalej isć tą drogą. Tak naprawdę partie są niewolnikami posiadanego poparcia. Jak ludziom się polepszy na skutek wprowadzonej części zmian i sami to zauważą- to ani PiS ani PO nie będa w stanie trendu odwrócić.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Co Ty za bzdury gadasz... jakim cudem może przy JOW-ach lider poustawiać tak by ludzie ich wybrali???????? To teraz tak jest że se ustawiają i biorą kogo im się podoba...

  •  

   pokaż komentarz

   @joksik: Ustali listy tak, żeby byo najwieksze prawdopodobieństwo że ich wybiorą. No jasne że 100% pewności nie będzie, ale pamiętaj że pewnie 70% obecnych posłow jest w polityce od 20-25 lat. Mają za soba wiele wyborów i wiedza jakie otrzymywali poparcie, niektórzy nawet w kilku okręgach.Wystawia najmocniejszych kandydatów partyjnych tam, gdzie wygrywali wysoko jako partia a gorszych tam, gdzie nie mają szans z PiS. PiS zrobi tak samo i finalnie okaże się że przebje się kilku/kilkunastu ludzi spoza tej sitwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Teraz wybiera ludzi do sejmu sitwa (Kaczyński, Tusk-Kopacz, Piechociński, Miller...), a przy JOW-ach wybierać będą ludzie, i tylko od ich edukacji będzie zależało czy sitwa dostanie się do sejmu czy zamiast nich wygrają dobrzy ludzie chcący i wiedzący co zrobić by żyło się lepiej wszystkim. A jak wiemy obydwaj coraz więcej ludzi to świadomi wyborcy a nie lemingi, więc wprowadzenie JOW-ów to jest podstawa by w tym państwie oderwać od koryta sitwę, bo bez tego NIE MA SZANS na pozbycie się pasożytów. I ilość partii nie ma żadnego znaczenie bo liczą się ludzie w nich zasiadający, a teraz to siedzą tam przydupasy wyżej wymienionych panów i pań i robią wszystko co sitwa im każe.

  •  

   pokaż komentarz

   i tylko od ich edukacji będzie zależało czy sitwa dostanie się do sejmu czy zamiast nich wygrają dobrzy ludzie chcący i wiedzący co zrobić by żyło się lepiej wszystkim

   @joksik: O to to- właśnie. Tylko jak chcesz w ciągu kilku miesięcy jakieś 70% cymbałow zamienić w wyedukowanych, rozsądnych, myślacyh homo sapiens? Jak chcesz zabronić partiom mającym milionowe zasoby robić ludziom wode z mózgu żeby glosowali na partie i partyjnych polityków? Zasypią mniejszych graczy kasą, plakatami, spotami itd. a usłuzni dziennikarze dokonają reszty- i cymbalstwo będzie głosowało jak głosowało do tej pory.

   Żeby JOWy zadziałały- musi się zmienić mentalnosc i kryteria wyboru. Jak chcesz tego dokonac na masową skalę w krótkim czasie?

  •  

   pokaż komentarz

   Tak naprawdę partie są niewolnikami posiadanego poparcia. Jak ludziom się polepszy na skutek wprowadzonej części zmian i sami to zauważą- to ani PiS ani PO nie będa w stanie trendu odwrócić

   @kukenkino: w tym roku na pewno były z fałszowane wybory, w tamtym też jestem na 90% pewny. Nie da się ich w takich wyborach wywalić, zawse bedzie albo PIS albo PO

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: To co mam czekać kolejne lata aż cymbały powymierają? To to proponujesz? Oczywiście że teraz będzie to skutkować tym że sitwa się umocni, ale następne i następne wybory już będą o wiele lepsze. Większość tych cymbałów nie umie się uczyć z teorii czy z błędów innych, oni muszą dostać w ryj by zrozumieć swój błąd i go naprawić. Im dłużej będziemy zwlekać tym będzie to proces trudniejszy i bardziej bolesny... to tak samo jak z nauką języków obcych, posadź kilkoro dzieciaków z różnych krajów o różnych językach a oni i tak się dogadają i jeszcze od siebie się wiele nauczą, a posadź starych pryków to ani be ani me ani kukuryku...

  •  

   pokaż komentarz

   @publiczny2010: Bo to trzeba zrobić sprytem. Jak Frank Underwood :) Liczyć na to, że ludzie nagle odwrócą się od swoich partyjnych bonzów można do usranej śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   o co mam czekać kolejne lata aż cymbały powymierają?

   @joksik: Trzeba wprowadzac zmiany, które poprawią ludziom byt i edukowac, przekonywac, robić propagande.

   Oczywiście że teraz będzie to skutkować tym że sitwa się umocni, ale następne i następne wybory już będą o wiele lepsze
   To zalezy jakie ustawy przez 4 lata sitwa wprowadzi. A jak zmieni konstytucję i ordynację tak, że już nikt w nastepnych wyborach nie wejdzie poza nimi? Co ty myslisz, że oni są tacy głupi, ze majac 100% władzy tego nie wykorzystają?

   Teraz przynajmniej jedni drugich trzymaja w szachu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Oni nie są głupi, ale niezależnie od tego ile oni władzy będą mieli to nic im po niej jak ludzie się zbuntują, jak np w przypadku ACTA. Tu nie chodzi o nich (bo trzeba ich wywalić), ale chodzi o zwykłych ludzi którzy muszą zobaczyć, dotknąć, poczuć jak to jest, z czym to się je... i dopiero wtedy sitwa będzie grała tak jak MY im zagramy a nie odwrotnie. Oczywiście że trzeba wprowadzać zmiany tylko właśnie teraz jest to niemożliwe(przykład Ruchu Palikota, trzecia siła i się zesrała bo PO-PSL ma większość, PiS to pseudo opozycja która gra tak samo by tylko zdobyć władzę i się nachapać). Można zrobić rewolucję ale gwarantowane jest to że będzie scenariusz Ukraiński, mniej lub bardziej pokojowy ale walka o władzę będzie na wszystkich frontach. Więc dla dobra naszych dzieci ten scenariusz nie wchodzi w rachubę. A przy JOW-ach sitwa będzie musiała zagrać pod publiczkę i się przypodobać by nie stracić poparcia. Takie jest moje zdanie na ten temat, ale zobaczymy jak to wszystko się potoczy. A teraz czas spać. Dobranoc i dzięki za dyskusję :)

  •  

   pokaż komentarz

   Idę o zakład, że jeśli Platforma zdobędzie samodzielną większość w sejmie to przepchnie JOWy. Temat jak widać łyknęło jak pelikany z milion osob przy akompaniamencie w postaci donośnych braw i piania z zachwytu naszych obiektywnych mediów i szczerych polityków. PSL w życiu nie zgodzi sie na jednomandatowki bo będzie to dla nich śmierć polityczna i to oni paradoksalnie są ostatnią deską ratunku w chwili obecnej. Każdy pewnie puka się w głowę myśląc: gdzie platforma czy pis zdobędą większość hehe idzie przeciez nowa siła! Nie powstrzymacie jej! A tu zdziwienie w październiku i Kukiz przyjmuje retoryke Korwina: sojusz byle z kim aby jowy weszły. Wciągając kilku kumpli związkowców pod szyldem nowej partii idą na układ z po czy pisem i szumnie świętują swoje zwyciestwo. Tak się to skończy nawet z korwinem, ale nasz piosenkarz nie przepchnie przy tym zniesienia dochodowego czy jakiegokolwiek innego postulatu. Ten człowiek jest monotematyczny i choć bardzo szczery z niego człowiek to będzie zwykłą marionetką. Jeśli ktoś się łudzi, że inaczej uda się wprowadzić zmiany, to żeby się nie zawiodl w pazdzierniku proponuje by juz dzisiaj chodzil od drzwi do drzwi bo namowic trzeba jeszcze z 5 milionow osob.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: Wyeliminowanie partii z 13% poparciem nazywasz odbetonowaniem? Ja za takie "odbetonowanie" podziękuje.
   @LibertyPrime: Więc żyj dalej w tym systemie, ale propagandy siać nie musisz - choćby ze względu na swoje przyszłe dzieci/wnuki. To chyba ważniejsze od obrony kolejnej głupoty pana z muszką.

  •  

   pokaż komentarz

   A tu zdziwienie w październiku i Kukiz przyjmuje retoryke Korwina: sojusz byle z kim aby jowy weszły.
   @uukk: Akcja np. zmieleni.pl trwa już trochę lat. Korwin to szkodnik, każdy kto przejmie jego retorykę jest skończony politycznie - co widać po wielu pozakładanych przez niego partiach.

   Idę o zakład, że jeśli Platforma zdobędzie samodzielną większość w sejmie to przepchnie JOWy.
   Tak, i dlatego pomimo ogromnego społecznego poparcia, pomimo zebranych nawet przez samą siebie setek tysięcy podpisów, nie zgłosiła nawet takiej propozycji, nawet rozmowy na ten temat - NIC.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: Ale problemem jest cała istota demokracji. Trzeba by zlikwidować bandycką antycywilizacyjną demokrację.

  •  

   pokaż komentarz

   Idę o zakład, że jeśli Platforma zdobędzie samodzielną większość w sejmie to przepchnie JOWy.
   @uukk: Weź też pod uwagę, że starczy prosta deklaracja na temat JOW'ów i Komorowski wygrywa w pierwszej turze lub Duda ma realną szansę na zwycięstwo. Sama deklaracja, byleby była wiarygodna.

  •  

   pokaż komentarz

   @corrallus: ale nie trzeba wprowadzać JOWów żeby odbetonować listy wyborcze..

   Niech chętni-kandydaci zbiorą w swoich okręgach odpowiednią liczbę podpisów żeby dostać się na listę....a potem niech wyborcy mają możliwość odebrania mandatu..

   I mamy rozwiązanie które załatwia wszystkie problemy....bez wprowadzania JOWów

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: oni tego nie zrozumieją!

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: generalnie zmiana ordynacji wyborczej i jej skutki to proces, a nie zwrot o 180 stopni przy pierwszych wyborach. Za kilkanaście lat większość w parlamencie wymieni się. W sytuacji w jakiej aktualnie jesteśmy nic się nie zmieni. Sam Kukiz mówi (i to prawda), że 70% aktualnych posłów jest ta sama od 89 roku. Zatem ten wynik jest zalążkiem zmian jakie mogłyby nadejść. Tylko tutaj to od razu trzeba zdeptać pomysł, bo ludzie nie potrafią spojerzć na to z długofalowej perspektywy tylko patrzą co będzie jutro i jak się nagle nic nie zmieniło to juz jest źle.

  •  

   pokaż komentarz

   @spluczka: Nie żeby coś, ale to metoda Niemeyera jest najlepsza jeśli chodzi o reprezentatywność parlamentu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: A ja się zgadzam ;) - też mi się wydaje, że Kukiz o to walczył a nie jak to Korwin określił - o to aby były w karju 2 partię (bądź 2 i 1/3)

  •  

   pokaż komentarz

   Żeby polityk był wykonawcę woli obywatela

   @komplik: Jakim wykonawcą woli obywateli, którzy głosowali na UKIP będą Torysi albo Labourzyści?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   a w naszym systemie kto jest wykonawcą ludzi, którzy głosowali na PiS, SLD?

   @komplik: Ale przynajmniej SLD mając swoją zauważalną reprezentację w Sejmie może tę wolę swoich wyborców (zakładając że taka właśnie jest) nagłaśniać. I w bardzo sprzyjających okolicznosciach coś z tej woli mogłoby wprowadzić.

   Jeśli PO i PSL będzie mieć podobny % poparcia w najbliższych wyborach- będzie to oznaczać że ich wyborcy widać chcieli podniesienia podatków i wieku emerytalnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: bardzo bym chcial sie dowiedziec jakie motywacje maja ludzie minusujacy twoja wypowiedz - czy nie zgadzaja sie z tym co napisales, czy moze nie lubia cie? Nie rozumiem mechanimu minusowania takich wypowiedzi.
   Moze jest ktos kto mi to wytlumaczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: czyli, ze nie wierzysz w to, ze w demokracji rzadzi wiekszosc?

  •  

   pokaż komentarz

   @zangarous: trudno jest się przebić z głosem rozsądku, taką sytuację mamy tutaj, większość nastawiona jest negatywnie do JOWow, beż głębszej refleksji i dlatego minusują, nie chcę przez to powiedzieć ze jestem ich zwolennikiem, próbowałem przekazać myśl Pawła, bo dostrzegam jego szczere intencje zmiany tego betonu

  •  

   pokaż komentarz

   większość nastawiona jest negatywnie do JOWow

   @coolwasc: Ja byłem nastawiony pozytywnie do JOW znając teoretycznie zasady ich działania. Niestety, tym razem praktyka zaprzecza teorii, sprawiając, że JOWy stają się mrzonką. Bardzo fajną ale tylko mrzonką.

  •  

   pokaż komentarz

   @coolwasc: Spoko. Ja nie mówię, że JOWy to cudowny lek na wszystko. Ale jak słyszę, że JOWy są be bo ci co nie są w większości to nie rządzą to śmiecham.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Niby jak? Że ci co mają większość mają władzę? To podaj system w którym nie ma takiego problemu? A jednocześnie niech ma tą zaletę co JOWy. Czyli niech będzie: prosty i bezpośredni (odpowiedzialność przed wyborcami a nie przed prezesem).

  •  

   pokaż komentarz

   @zangarous: Nie chodzi o to czy większosc ma władze, tylko o to, żeby system, powiązania polityczno-medialne nie blokowały możliwosci oddolnych zmian, korzystając z przewagi jaką ma.
   Zastanawialeś się kiedyś jakie np. Korwin miałby poparcie, gdyby media traktowały go tak jak Komorowskiego i obchodziły sie z nim jak z jajkiem?
   No, ale jest inaczej, zatem JOW w takim układzie jaki mamy oznacza, że do usranej smierci rządzic będzie PO a PiS będzie wieczną opozycją- a mrzonka pt "odpowiedzialnoscp osła przed wyborcami" nie ma szans na zaistnienie, skoro 70% ludzi w tym kraju pozwala sobą manipulować jak 3-letnie dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: zgadzam sie z tym co napisales - ALE to nie jest na temat (JOW-ow).
   oczywiscie, ze ludzie ida i glosuja na kolor krawata w TVN240 - osobiscie znam 1 oso be (nie liczac mnie) ktora czyta programy wyborcze (pzed wyborami) a potem (na koniec kadencji) sprawdza.
   Oczywiscie, ze jak by media byly nie zalezne i nie usluzne to bylo by inaczej.
   JEDNAK nadal uwazam, ze JKM nadaje sie do sejmu , nadaje sie do senatu, nadaje sie do Brukseli i nadaje sie do kazdego innego miejsca gdzie nie musi sie liczyc z konwenansami i moze wytykac innym bledy w logicznym mysleniu i propagowac swoje idee. ALE na prezydenta sie nie nadaje.
   JKM na prezydenta to taki Bredzisław Bulbul Komorowski tylko inteligentny (nie inaczej).

  •  

   pokaż komentarz

   ALE na prezydenta sie nie nadaje.

   @zangarous: Jeśli krul się na prezydenta nie nadaje, to Kukiz nie nadaje się 2x bardziej. Taka prawda. nie hcodzi o to czy sie nadaje czy nie, tylko oto, że koalicja Kukiza upadnie szybciej niż on sam się spodziewa. Bo to co wg niego miało być siłą tej koalicji (skupienie wokół jednego postulatu) byłoby największą jej słabością, łatwą do rozegrania. Zreszta - juz rozegraną, przez krula.

  •  

   pokaż komentarz

   @zangarous: ... tylko oto, że koalicja Kukiza upadnie szybciej niż on sam się spodziewa. ..

   @kukenkino: śmiechłem. OK. Może koalicja Kukiza upadnie - ale JKM to nawet nie pomyśli z układaniem się w koalicje... no nie on KRUL nie bedzie sie z nikim innym ukladal niz JKM!

  •  

   pokaż komentarz

   @surlin:

   "Tak, i dlatego pomimo ogromnego społecznego poparcia, pomimo zebranych nawet przez samą siebie setek tysięcy podpisów, nie zgłosiła nawet takiej propozycji, nawet rozmowy na ten temat - NIC."
   Widziałeś chociaż wyniki wyborów z 2007 roku? PiS miał możliwość zablokowania każdej inicjatywy wymagającej 2/3 głosów w sejmie ( mieli 36% mandatów). JOWy były po wyborach parlamentarnych skrajnie niekorzystne dla LiD ( ich przewaga wyraźnie zarysowana była tylko w powiecie hajnowskim) oraz dla PiS ( wyraźna przewaga w kilkunastu powiatach, reszta wyniki ledwo dające prowadzenie), a PSL jak już wcześniej wspomniałem również nie powinien specjalnie naciskać w tym temacie, bo na JOWach mogli tylko stracić.
   Kolejna sprawa, co PO postulowało w 4x tak
   -mniej liczny Sejm
   -likwidacja senatu
   -jeden poseł w jednym okręgu wyborczym
   -zniesienie immunitetu
   POPULIZM. I to znacznie większego kalibru niż wyczarowane miliardy Dudy na cofnięcie wieku emerytalnego i pieniądze na dzieci.
   W chwili obecnej jak wyglądają sondaże do Sejmu? 27% dla PiS i 5 % dla KORWiN, tak więc jesteśmy na granicy 2/3. Kto przy nowym układzie sił będzie chciał głosować za JOWami? PO-tak, Kukiz- no pewnie, niezrzeszeni- bez najmniejszych wątpliwości.
   Serdecznie zapraszam do dyskusji, ale ogranicz wycieczki typu: "Korwin szkodnik, głupoty pana z muszką, jego sojusznicy skończeni politycznie" bo między podobnymi inwektywami ledwo znajduje śladowe ilości argumentów...

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: jak nie dostaną dotacji to ledwo na rachunki im starczy, a i tak muszą jednak wybrać kandydata kojarzonego w regionie bo inaczej kasa przepadnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: a teraz przestaleś wierzyć w ludzi. Troche tak jak ja - ale jest szansa, że JOW-y poprawią tą sytuacje - tzn., że ludzie zaczną myśleć - bo do tej pory to i tak głosowali na prezesów i ich listy - a teraz mogą głosować na ludzi ze swojego okręgu wyborczego i pote ich rozliczać.

 •  

  pokaż komentarz

  PS. Jeszcze poczekajmy na rzeczywiste wyniki, w tym rzeczywisty a nie sondażowy % poparcia, ale wygląda na to, że krul znowu miał rację.

 •  

  pokaż komentarz

  jowy - czyli jak z betonu zrobic beton zbrojowany.

  •  

   pokaż komentarz

   @arkeraymor: zbrojony. Czyli żelbet :)

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: zbrojony czyli z metalowymi prętami

   źródło: zbrojenie.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @jabolsy: Ciekawe ilu by wtedy było trzeba Kukizów, żeby taki żelbet odbetonować? 30?

  •  

   pokaż komentarz

   @arkeraymor: Raczej byłoby odwrotnie, dzięki zdecentralizowaniu władz partii. Frakcje w danych partiach dzięki JOW miały by więcej do powiedzenia, co w dłuższym okresie może i by wykreował dwie główne partie, jednak byłyby one całkiem inne niż obecnie. Zresztą dlaczego platforma zniszczyła 750tys. podpisów w sprawie JOW, które zresztą obiecywała (przed wygraniem wyborów) wprowadzić, tak jak parę innych rzeczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @ex-03: Wcześniej zwolennicy JOW gadali o odbetonowaniu. Zaorano to i nowe powody się znalazły, by dysonans poznawczy zlikwidować. Widzisz to jak taki dajmy na to schetyna i jego ludzi odchodzą z partii i wchodzą bez jej poparcia? Ludzie nie głosują na ludzi tylko na partię. Świetnie to widać po tym, że prawie zawsze 1 miejsce daje mandat mimo, że przy obecnej ordynacji teoretycznie inne miejsca mogą wejść. Nawet w KNP, które jest partią z najbardziej świadomymi wyborcami na chwile obecną do PE wszedł Żółtek a nie Berkowicz, którego chcieli ludzie. Platforma nie wprowadziła JOWów, bo jest jedyną partią której ten system pasuje. nawet PIS niby beneficjent JOWów by na nich stracił.

 •  

  pokaż komentarz

  Korwin oddaje głosy Kukizowi. UKIP ma powyżej 20%.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie łudźmy się, u nas wyglądałoby to praktycznie tak samo. JOWy to może i dobry pomysł, ale gdzieś za 10-15 lat jak [ #niepopularnaopinia] większość starych ludzi umrze i do głosu/władzy dojdą w końcu nowi, młodsi ludzie

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie zastanawia jak ten czlowiek moze miec 13% poparcia. Glosuje na niego chyba podobna lemingoza co na Komora i Dude z tym ze mysla ze sa antysystemowi... omg

 •  

  pokaż komentarz

  Dobra. To zapytam kochanych kucyków. Co by mi dala partia z 13% poparciem, która by nie rządziła? Oczywiście poza tym, że świnie byłyby przy korycie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja p#!??$!ę, UKIP wstępnie ma 20,3% głosów i tylko 2 mandaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Ty nie umiesz czytać, czy tylko udajesz?

   UK vote share after 2 of 650 seats

   Po 2 z 650 mandatów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: I na dobitkę, jak się to przedstawia dla wszystkich partii w tym układzie:

   LAB 52.6
   CON 21.0
   UKIP 20.3
   GRN 3.5
   LD 2.4

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: No sorry misiu. Walcz o kapitalizm i wolność, bo jest to jak najbardziej słuszne, ale ordynację to Ty jednak zostaw w spokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: Haha mistrzostwo, dostajesz minusy za sprostowanie fałszywej informacji kukenkino, podczas gdy on ma +17... A potem ci sami wykopowicze będą narzekać jak to Polska jest krajem idiotów co się dają manipulować nie umieją czytać z zrozumieniem, łykają wszystko itp.

  •  

   pokaż komentarz

   No sorry misiu. Walcz o kapitalizm i wolność, bo jest to jak najbardziej słuszne, ale ordynację to Ty jednak zostaw w spokoju

   @Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: OK, dowartościowałeś się, panie nieomylny , możesz zrobić myju-myju i lulu.

   Myslałem ze to wyniki dla calosci jak u nas z exit polls.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Nic do dowartościowania to nie ma, po prostu bawi mnie fakt, jak szybko ludzie to łyknęli bez zastanowienia i kopnęli z marszu. Już mnie najnormalniej w świecie męczy spam głupot dot. ordynacji wszelakich, a tagu #polityka nie wrzucę na czarną, bo mnie po prostu interesuje.

   @Domin0 A tam się będę przejomował minusami, czy plusami, przynajmniej śmiesznie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: Poczekajmy, moze o wiele się nie zmieni :D UKIP mógł przegrywać masowo wyścig o 1 miesjce w okręgu mininimalną ilością głosów.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: są już 4, a UKIP nie ma żadnego ;d ale może lepiej poproś o usunięcie? ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @DOgi: Wyspij się bo nie rozumiesz co przeczytałeś i nie wiesz co piszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: No tak, a to, że poparcie UKIP skacze między 13 a 20 procent, też wina mojego niewyspania? Pomieszałeś wyniki sondażowe ze schodzącymi właśnie wynikami z komisji.

  •  

   pokaż komentarz

   @DOgi: No owszem, i już się do pomyłki wyżej przyznałem, bo myslalemże to % poparcia dla calości z exit polls. Szanowny kolega nie raczył zauwazyć i bije piane po próżnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Wyglada na to, ze UKIP dosc wyraznie przegrywa w tych niewielu konstytuentach, gdzie mogl cos ugrac. W dodatku w jedynej konstytuencie, w ktorej wygrali, czyli Clacton, Douglas Carswell (ich kandydat) uzyskal 44.4% do ~36% konserwatystow (roznica ok 3 tys glosow), wszedzie im poparcia spada. To prawdopodone 12% poparcia w skali kraju, chociaz bardzo rozproszone, to i tak bardzo dobry wynik jak na nich. Ale nigdy nie zdobeda wiecej niz 5-6 mandatow, bez wzgledu na ordynacje, jezeli tak rozproszony bedzie ich elektorat (chyba, ze wprowadza 1 liste krajowa i glos na partie, a nie kandydatow, czyli nic innego jak w ogole likwidacja okregow praktycznie).

   Dlaczego lib-demy i szkoci maja wiecej mandatow? Bo maja swoje lokalne bastiony, w ktorych wygrywaja, cos czego UKIP nie ma. I wg. mnie to jest zaleta, a nie wada brytyjskiego systemu, mniejsze rozbicie pozwala lepiej rzadzic.

   Czy system sie betonuje? Nie do konca, bo:
   - Douglas Alexander, szef kampanii labourzystow zostal wysadzony z krzesla w swojej wlasnej konstytuencie
   - Jim Murphy, lider labourzystow w Szkocji zostal wysadzony z krzesla w swojej konstytuencie przez 20 letnia dziewczyne ( ͡° ͜ʖ ͡°), alez beton!
   - Niby Farrage taki popularny i rozreklamowany w mediach, a jednak przegral w swoim okregu
   - Polecialo kilka wazniejszych glow od labourzystow, lib-demow, ale tez torysow, na szybko:
   Ed Balls, kanclerz skarbu z gabinetu cieni, Vince Cable - minister handlu i przemysłu. Ta lista jest znacznie dluzsza.

   Nie ma systemow idealnych, kazdy kogos w jakis sposob faworyzuje, ale mnie sie akurat wynik tych wyborow bardzo podoba w UK, jeszcze lepiej gdyby konserwatysci zebrali wiekszosc parlamentarna. Teraz pozostaje czekac na mapy pokazujace jak sie porozkladaly glosy na kandydatow partii i bezpartyjnych w roznych konstytuentach.

  •  

   pokaż komentarz

   To prawdopodone 12% poparcia w skali kraju, chociaz bardzo rozproszone, to i tak bardzo dobry wynik jak na nich. Ale nigdy nie zdobeda wiecej niz 5-6 mandatow, bez wzgledu na ordynacje, jezeli tak rozproszony bedzie ich elektorat

   @Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: Czyli dla UKIP nasza ordynacja nic by nie zmieniła ? :)

   A takie niespodzianki o których piszesz i u nas sie zdarzają. Bo muszą. Problem w tym, że system jaki był - taki pozostał.
   A Torysom brakuje już tylko 6 mandatów aby mieć większość, 15 okręgów do policzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Zmienila by niewiele. Musiala by byc stosowana metoda liczenia glosow Hare-Niemeyer'a oraz okregi ustawione w taki sposob, zeby jak bajbardziej skoncentrowac wewnatrz elektorat ukipu, jednoczesnie dzielac na czesci ten konserwatystow i labourzystow.

   I druga sprawa, ilosc tych niespodzianek u nas, w porownaniu do UK jest znikoma. Dlatego sie mowi, ze jow odbetonowuje system. To nie ma polegac na napchaniu dziesiatek mniejszych partii do parlamentu, tylko dac szanse niezalezny (ktorej w ogole u nas nie ma) oraz dac szanse wykopac najwieksze tuzy partyjne (ktorej u nas praktycznie tez nie ma, Tusk nie poleci w zadnym okregu proporcjonalnym, bo bedzie zawsze mial 1 miejsce na liscie PO, ktora w kazdym jednym okregu w kraju, przy systemie proporcjonalnym chociaz 1 mandat zdobedzie). I co najwazniejsze, system w UK jest po prostu bardziej stabilny, pomimo, ze bloki ideologiczne sie nie zmieniaja od zewnatrz, to od wewnatrz ze wzgledu na zmianywymuszone wyborami oddolnie w jow. Nie jest to na pewno stan idealny, ale lepszy niz jakakolwiek proporcjonalna ordynacja. Tak czy inaczej, to jest dobry plan na daleka przyszlosc, teraz sa wazniejsze rzeczy, wiec skonczmy juz z glupotami dot. ordynacji, wrocmy do tego jak bedzie czas, ktory teraz tracimy na drobnostke (wiele sama ordynacja nie zmieni), kiedy sa duzo istotniejsze sprawy do zalatwienia.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlatego sie mowi, ze jow odbetonowuje system.

   @Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: Te niespodzianki z JOW to na jakiej podstawie powstały? Pewnie dlatego, że ktos głosów nei dostał? A u nas, na liscie partyjnej, to jest przymus głosowania na "jedynki"? Bo chyba nie ma?
   I tu wracamy do meritum: jak będą głosować cymbały to żadna ordynacja nie pomoze. Koniec i kropka.

   A taka jeszcze jedna kwestia - załóżmy że RAŚ w obrębie Śląska zdobędzie znacznie większa popularnosc niz ma i wprowadzi przez JOW do sejmu kilkudziesięciu posłów. Chcesz, żeby ci co chcą separacji od Polski mieli wplyw na rządy?

   Nota bene, w okręgu Farage'a glosy nie zostały policzone, skąd masz info że juz przegrał?:

   http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/generalelection/sorry-theyve-not-even-started-counting-the-votes-for-nigel-farages-target-thanet-south-yet-10234614.html?icn=puff-3

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Fakt, co do Farrage'a sie pospieszylem, po prostu insiderzy z UKIPu maja obawy, ze moze w Thanet South zabraknac glosow, bije sie w piers ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Te niespodzianki z JOW to na jakiej podstawie powstały? Pewnie dlatego, że ktos głosów nei dostał? A u nas, na liscie partyjnej, to jest przymus głosowania na "jedynki"?

   Nie ma przymusu glosowania na jedynki, ale praktyka wskazuje, ze zazwyczaj najwyzsze miejsca na liscie, nawet jezeli sa to malo znane nazwiska, albo lekko skompromitowane, po prostu dostaja mandat (pamietaj, ze w 1 kolejnosci glos idzie tak naprawde na liste. To od ilosci glosow na liste partyjna ogolem zalezy, ilu kandydatow z niej dostanie mandaty (nawet, gdyby teoretycznie ktorys mial mniej, niz kandydat z innej listy partyjnej). Jezeli 80% uprawnionych zaglisuje na 1 nazwisko z listy partii X w danym okregu, 10 na kandydata z partii Y, a reszta podzieli po rowno, skonczy sie to tym, ze (tez zalezy od metody liczenia, ale...) proporcjonalnie ~80%mandatow dostanie partia X, z ktorej wedzie wiecej kandydatow niz z partii Y, ktorej kandydaci mieli wieksze poparcie od wszystkich kandydatow X, poza ta 1 osoba z 80% poparcia. A wiec jeden Donek, czy tam Staszek z 80% poparcia przy okazji wygrywa mandaty dla Bronka, Stefcia, Jacusia i innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: A Torysom brakuje tylko 3 mandatów żeby mieć bezwgledną większosć. Jeszcze 12 okręgów do policzenia i moze tak być.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: I oby tak bylo! Nic lepszego nie moze teraz UK spotkac.

  •  

   pokaż komentarz

   I oby tak bylo! Nic lepszego nie moze teraz UK spotkac.

   @Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: Przykład naszego kraju pokazuje, że lepiej się wsztrzymać i ew. cieszyć po zakończonej kadencji niż od razu po wygranej kampanii.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Torysi to nie PO, ani PiS, w UK zupelnie inaczej partie funkcjonuja. Swoja droga juz wygrali wiekszosc, maja 323 mandaty

   http://www.bbc.co.uk/news/election/2015/results

   Paradoksalnie nawet labourzystow bym wolal na czele z Blairem albo Millibanded rzadzacych w Polsce, niz jakakolwiek z naszych wiekszych partii.

  •  

   pokaż komentarz

   Torysi to nie PO, ani PiS, w UK zupelnie inaczej partie funkcjonuja.
   @Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: I może dlatego tam JOWy mają jeszcze sens.

   Swoja droga juz wygrali wiekszosc, maja 323 mandaty
   Nie wygrali większością, muszą mieć 50% + 1, czyli 326 mandatów.

   EDIT: Już mają 325, jeszcze 9 okręgów. Powinni zdobyć bezwzględną większosć.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: 323 wystarczy, sa mandaty nalezace do Sinn Fein, ale oni nie zasiadaja i nie glosuja w parlamencie (chociaz teoretycznie moga, kwestia ideologiczna), dlatego 323 a nie 326 sa potrzebne.

   Zadna ordynacja nie ma nigdzie sensu, jezeli spoleczenstwo jest durnge oraz system zarzadzania skonstruowany jak u nas, dlatego mowie, ze byla by to zmiana na dobre w dluzszej perspektywie czasu, ale sa wazniejsze rzeczy do zalatwienia, wiec ten caly nacisk na jowy, albo obrazanie sie na nie to jest odwracanie uwagi od spraw istotniejszych. Tak, jow jest dobrym, wrecz najlepszym rozwiazaniem ordynacyjnym, ale ordynacja to sprawa 2, moze nawet 3 rzedy waznosci.

  •  

   pokaż komentarz

   ale ordynacja to sprawa 2, moze nawet 3 rzedy waznosci.

   @Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: I tu się zasadniczo zgadzam. nieważne jak wybrani, byle wybrani- mają robic porządki. Ale w obecnej sytuacji trzeba wybrac mozliwie najlepsze praktyczne rozwiązanie, nawet jesli w teorii byłoby gorsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ssssssssindriiiiiiiiiiiiiii: No teraz to 12.6%. Co przy naszej ordynacji dało by im 82 miejsca a nie 2.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anj87: Nie koniecznie, skad ta liczbe wyjales i na jakiej podstawie?

 •  

  pokaż komentarz

  Najciekwaszym faktem na ten moment jest że:
  Conservative: Seats: 275, VOTES: 9,647,084
  UKIP: Seats: 1, VOTES: 3,320,713

  Mi wynika z czystej matematyki że UKIP mająca niecałe 3 razy mnie głosów ma 275 RAZY MNIEJ miejsc

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze kilka miesięcy temu słyszałem tu same pozytywy o JOWach.
  Co się stało, że tak się wam poprzestawiało?

 •  

  pokaż komentarz

  Z Kukiza profilu na fb:

  "Skoro JOWy zacementują polską scenę polityczną to dlaczego PO jak i PIS nie są nimi zainteresowane?"

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli Korwin miał rację. Coś niesamowitego. Ciekawe jaką linię Kukiz obierze teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @PlayTheGame: Kukiz juz zakończył kampanie. Jeśli będzie miał trzeci wynik w wyborach, to i tak będzie rozdawał karty. Wcale nie musi oglądać się na Korwina.

  •  

   pokaż komentarz

   @PlayTheGame: Nie musi nic obierać, bo większość jego elektoratu nie ma pojęcia o wyborach w Wielkiej Brytanii, nie mówiąc już o wyciąganiu wniosków. To nie są świadomi wyborcy, nie oszukujmy się.

  •  

   pokaż komentarz

   @PlayTheGame: @alan11: Dokładnie. Dzisiaj chciałem o tym podyskutować z dobrym przyjacielem, bo miałem jemu i jego ojcu pomóc przy jakiejś robocie. Prawie mnie op!@!!??ił, wykrzyczał "mnie nie przekonasz!", nazwał mnie i moje wybory idiotycznymi a sam nie był w stanie nawet powiedzieć niczego o postulatach Kukiza. Smutłem i odpuściłem temat.

   Później jak rozmawiałem z nim i jego ojcem o różnych firmach i spytałem "czy kojarzą sprawę kontroli firmy należącej do żony posła Nowaka, no wiesz, tego co nie wpisał zegarka do oświadczenia majątkowego" to usłyuszałem w odpowiedzi "nie interesuję się polityką". ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Aż się ugryzłem w język, żeby nie powiedzieć "to na ch%@ idziesz głosować?".

   To już nawet ze swoim ojcem, który jest PiS'owym betonem jestem w stanie normalnie podyskutować na jakieś tam argumenty, ale takiego betonu (i to jeszcze u Kukiza) to się serio nie spodziewałem. Ładny mu muszą PR w telewizji robić. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ale całkiem możliwe, że lemingi dadzą się nabrać na Pawła "Palikota" Kukiza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe jest to że JOWY na wykopie cieszyły sie sporym szacunkiem, a kiedy Korwin powiedział że są słabe wszyscy nagle w to uwierzyli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosiek14: Krul przemówił i otworzył nam oczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosiek14: ludzie nie myślą samodzielnie, ja poszukałem informacji o JOWach i w 1-2 dni już byłem pewien, że to gówno jest... Korwin wtedy mówił, że poprze JOWy ale ja już wiedziałem, że to kiepski pomysł... na szczęście krul się wycofał z tego ( ͡° ͜ʖ ͡°) - STV wydaje się rozsądniejsze... ale co do sejmu to zostawiłbym tak jak jest... tylko prób wyborczy 1% i brak finansowania kampanii wyborczej z pieniędzy podatników.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tosiek14: Wykopki w większości samodzielnie nie myślą, i to jest powód. Natomiast fakt, że Korwin wcześniej popierał JOW-y wcale nie oznacza, że nie robił tego dla poparcia politycznego. Wszakże polityka to gra.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale patologia o.O

  LAB 52.6
  CON 21.0
  UKIP 20.3
  GRN 3.5
  LD 2.4
  The Conservatives are forecast to be the largest party with 316 seats, the BBC exit poll predicts, with Labour winning 239, the SNP 58, Lib Dems 10, Plaid Cymru 4, UKIP 2 and the Green Party 2.

  Labour party 52% mniej miejsc w parlamencie niż konserwatyści 21%, UKIP 20% tyle samo miejsc co Zieloni 3.5% i 5 razy mniej niż LD 2.4%.
  Obyśmy nigdy nie mieli takiego systemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @damianrlca: Patologią jest że nie umiesz czytać z zrozumieniem. Te procenty to jest po przeliczeniu głosów z zaledwie 3 okręgów(z 650!!!!).
   Natomiast rozkład mandatów poniżej to przewidywanie oparte na exit-polls.

   Oczywiśćie to nie zmienia faktu że JOWy są do dupy, ale nie aż tak ekstremalnie jak to przedstawiasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @damianrlca: Ogarnij się. To jest procent głosów po policzeniu głosów z 3 mandatów. We wszystkich policzonych okręgach wygrała partia pracy, więc logiczne, że mają najwięcej głosów. Najwięcej głosów, 3 miejsca w izbie gmin póki co. Kojarzysz już?
   Wypok pisze, a nie wie nawet o czym.

 •  

  pokaż komentarz

  W Polsce przecież też mamy JOW'y: przy wyborach do senatu.
  Oto jaki dały wynik w wyborach w 2011:

 •  

  pokaż komentarz

  Fajnie by było jak ktoś by napisał artykuł skierowany do osób popierających Kukiza, który podsumowuje jego JOW'y oraz prostymi przykładami wypunktował by wady tej ordynacji. Osoby które Kukiz przyciągnął do siebie raczej nie zagłosują już na nikogo z PO i PiS więc są bardzo dobrym potencjalnym elektoratem,wystarczy do nich dotrzeć, są tuż obok.

 •  

  pokaż komentarz

  Słuchajcie wykopowi politolodzy, zaraz wam wyjaśnię jak naprawdę działają JOWy tak? Bo widzę że 25 lat polskiego betonu trochę was zamknęło na alternatywne podejście do niektórych problemów.

  Wyjaśnimy sobie jak jest teraz: są wybory, głosujesz nie na konkretnego człowieka, ale na partię. Kto z tej partii jest wystawiany na listach? Ano najbardziej lojalny pies, który szczeka jak mu pan karze. Pytanie: co zrobić aby wejść do sejmu? Loda prezesowi jednej z partii topowych. I powtarzać. Często.

  Jak byłoby wg was i Krula: wchodzą JOWy, każda partia w danym okręgu wystawia swojego topowego kandydata. NIE MA c$@%! żeby wygrał ktoś z poza POPIS więc lipa, nic się nie zmieni. Ba! Będzie jeszcze gorzej bo koniec końców zostaną tylko 2 partie.

  Jak było by naprawdę: W danym okręgu wygrywa najpopularniejszy, konkretny człowiek. Nie ten od Bronka, nie ten od Kaczora ale ten który przekona swoich wyborców że jak wejdzie do Sejmu to jak DLA WAS, SWOICH WYBORCÓW wyrucha jak najwięcej kasy dla waszego okręgu i waszego dobra. Jeżeli jest bezpartyjny (a zdarza się że tacy zostają prezydentami dużych miast) to co się dzieje? Każda partia chce go mieć u siebie ponieważ to ON jest popularny i to ON dyktuje warunki i to MU trzeba robić dobrze a on sra na partię bo co mu po niej? I bez niej wygrywa więc go to jebie.

  Rezultat?
  Jak są JOWy to w rządzie są ludzie sukcesu, ludzie którzy swoimi czynami zdobyli zaufanie ludzi w swoim okręgu a co za tym idzie być może naprawdę zależy im na interesie ogółu nie tylko swoim.

  Bez JOWów? Dalej największe dupowłazy, marionetki, karierowicze, ludzie bez kręgosłupów moralnych lub prosto - NIEUDACZNICY są na listach na które dostali się bo sprzedali się.

  Już wszystko jasne czy dalej ciemno w bani i tylko powtarzać po kimś umiecie, a własnych przemyśleń tyle, ile godnych zapamiętania sukcesów Bronka w tej kadencji?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak było by naprawdę: W danym okręgu wygrywa najpopularniejszy, konkretny człowiek. Nie ten od Bronka, nie ten od Kaczora ale ten który przekona swoich wyborców że jak wejdzie do Sejmu to jak DLA WAS, SWOICH WYBORCÓW wyrucha jak najwięcej kasy dla waszego okręgu i waszego dobra.

   @radosss: o naiwności... a niby kto wygra za pierwszym razem po wprowadzeniu JOW? Na starcie będziesz miał starą mentalność: głosuję przeciwko PiS więc na PO (i na odwrót). To po pierwszych wyborach da jednej partii większość (nie daj Boże konstytucyjną). Rozliczać wyborcy będą potem, a do tego czasu wygrana partia ugnie prawo według własnego widzimisię.

   JOW mają sens tylko jeśli wyborcy są świadomi. A Polacy nie są politycznie uświadomieni.

   Poza tym jak wyżej: pierwsze wybory wygra PO - no bo ludzie za pierwszym razem będą wierzyć w obietnice lokalnych działaczy - główne partie mają hajs żeby ich wypromować. To nic, że się nie sprawdzą ci ludzie, a obietnice nie spełnią. PO skoro dostała kopniaka w postaci ilości posłów to sobie tak nakręci zmiany granic okręgów wyborczych, że nie straci w następnych wyborach.

  •  

   pokaż komentarz

   @radosss: Głosy do senatu potwierdzają, że masz racje. A nie, sorry, pomyliło mi się.

  •  

   pokaż komentarz

   @radosss: Nie rozumiesz jednej ważnej rzeczy.
   Jedyną ideą zmian jest idea wolnościowa.
   Tylko Korwin, Wilk i częściowo Braun je głoszą. Łącznie taka partia dostaje 10%, a w JOW dostaliby ze 3 mandaty razem dx
   Polacy dopóki skręcają na lewo w stronę socjalizmu sami by sobie zaszkodzi wybierając kandydatów z lewackimi postulatami.
   JOWy ok, ale w momencie kiedy ponad połowa Polaków będzie mówić lewactwu zabijcie się.

  •  

   pokaż komentarz

   Wyjaśnimy sobie jak jest teraz: są wybory, głosujesz nie na konkretnego człowieka, ale na partię.

   @radosss: Mentalności ludzi nie zmienisz zmianą ordynacji wyborczej. Tak samo jak przestępczości nie zmniejszy się ustawą. Wybory do senatu przeprowadzane są za pomocą JOW i oto jaki dały wynik w 2011:

  •  

   pokaż komentarz

   @radosss: Wybory do samorzadow pokazuja jak bardzo ludzie glosuja na ludzi a nie na partie. Przestan p%#?@%@ic

  •  

   pokaż komentarz

   @radosss: Założenia godne naiwnego dziecka. Bez zaplecza partyjnego wejście będzie i tak nie możliwe. Może rzeczywiście dojdzie do jakiegoś jakościowego poprawienia kandydatów ale tylko i wyłącznie w okręgach spornych, gdzie rzeczywiście będzie walka o mandat. Miernych ale wiernych poupycha się w regionach z góry wygranych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Siotson:

   o naiwności... a niby kto wygra za pierwszym razem po wprowadzeniu JOW?

   o krótkowzroczności...masz rację, zapewne za pierwszym razem tak będzie. A za drugim? A za dziesiątym? To się nie liczy?

   @Nicrame: Głosy do senatu wszyscy mają w dupie. Cały senat wszyscy mają w dupie. Nawet senat ma siebie w dupie i ch#@ wie na co on jest. Nie spodziewaj się zaangażowania ludzi w ideę (mam na myśli senat) w którą nie wierzą.

   @Kozajsza: @Herubin: No dobra Panowie, jeszcze raz specjalnie dla Was.

   Wybory do samorzadow pokazuja jak bardzo ludzie glosuja na ludzi a nie na partie.

   Bez zaplecza partyjnego wejście będzie i tak nie możliwe

   Przytoczę z Wikipedii żebyście sami mogli sobie sprawdzić:

   W wyniku tych wyborów samorządowych obywatele wybrali 106 prezydentów miast. W 67 miastach prezydentami zostali kandydaci startujący z komitetów własnych lub lokalnych, w 23 kandydaci Platformy Obywatelskiej, w 10 kandydaci Prawa i Sprawiedliwości, w 5 kandydaci SLD Lewica Razem, a w 1 kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego.

   W 67/106 = 63% (!!!) - w takiej liczbie miast bydło poszło do urn i dało radę zagłosować nie na partię ale na człowieka. Teraz wyobraźcie sobie że to były wybory do sejmu. 63% kandydatów jest bezpartyjnych. Na pewno sympatyzujących z pewnymi partiami, ale mimo wszystko niezależnych od nich. Co że część przyłączy się do jakiejś to pewne, ale nie będą ZOBLIGOWANI do głosowania jak im super-lider każe bo niby dlaczego? Będą głosować tak żeby wyborcom się podobało i żeby wybrali ich ponownie.

   Więc jeszcze raz:
   @Kozajsza: Co dokładnie te wybory samorządowe miały mi pokazać?
   @Herubin: Bez zaplecza partyjnego czego się nie da zrobić?

  •  

   pokaż komentarz

   o krótkowzroczności...masz rację, zapewne za pierwszym razem tak będzie. A za drugim? A za dziesiątym? To się nie liczy?

   @radosss: wystarczy, że za pierwszym PO zdobędzie konstytucyjną większość - wtedy w ciągu 4 lat zrobią nam takie pranie mózgu, że nie będzie drugiego razu. A jeśli będą mieli pełną władzę to będą manipulować okręgami, w urzędach będą sami z PO i tak dalej. PiS jako największa partia opozycyjna nic z tym nie zrobi bo im taki układ też będzie odpowiadał (na zmianę się mogą z PO wymieniać władzą tak jak teraz).

 •  

  pokaż komentarz

  ciekawe czy teraz pan Cookies będzie nawoływał do przekazania głosu na Korwina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Moja Mama ostatnio powiedziała, że dopóki ludzie się nie zmienią to politycy wybierani przez nich również

 •  

  pokaż komentarz

  Głupia sprawa... Tak wyszło, no.
  P. Kukiz

 •  

  pokaż komentarz

  W praktyce JOWy nie działają, bo to nie wina systemu głosowania, a raczej mentalności ludzi. Zamiast wprowadzać JOWy trzeba przemawiać ludziom do rozumu i nauczyć ich myśleć.

 •  

  pokaż komentarz

  Ta strona jest chyba aktualizowana na bierząco. W tym momencie UKIP ma 12,4% i 1 mandat, jeśli dobrze czytam...
  Co mnie dziwi w tym wszystkim, jest "Social Democratic & Labour Party" które z 0,4% poparcia dostaje 3 mandaty. Ach te JOWy.

 •  

  pokaż komentarz

  Hmm. Jak Anglicy popsuli kampanie wyborcza Kukizowi. W końcu wczoraj Kukiz odwołał swoja kampanii do wieczoru wyborczego, co oznacza żadnych spotkań kandydata, tłumacząc to choroba ojca. W cynicznym świecie polityki byłaby to oczywista zasłona dymna aby uniknąć w tych dniach pytań o JOWy w odniesieniu do angielskich wyborów. Chciałbym wierzyć że w tym przypadku tak nie jest.

  Inna rzecz dla tych którzy mówią że PO i PiS tylko czekają na JOW bo to zabetonuje ich układ... no to czemu JOWów nie wprowadzili przez tyle lat, skoro bez problemu by mogli...

 •  

  pokaż komentarz

  A jak JOWy spisują się w Australi ?Jest tam troche inny system.

 •  

  pokaż komentarz

  Żadna ordynacja - nawet najbardziej wymyślna nic nie zmieni jak ludzie będą głupio wybierać.

 •  

  pokaż komentarz

  czytając komentarze tutaj odnoszę wrażenie, że w tym kraju nic się nigdy nie zmieni... widzę, że bardzo dużą część społeczeństwa głupie media przekonały do zła JOWów i wyższości obecnej ordynacji wyborczej co uważam za bzdurę, dlaczego? otóż nie ma co porównywać naszej ordynacji wyborczej i obecnego stanu rzeczy do tego co jest w UK ponieważ

  - tutaj na listy wpisuje prezes partii i ludzie, którzy dostaną się do parlamentu są oddani prezesowi. Dlatego, że istnieje coś takiego jak dyscyplina partyjna ci posłowie głosują zgodnie z tym co powie prezes a nie zgodnie z tym co jest dobre dla narodu. Jak to działa każdy może zobaczyć. Wystarczy że się przekupi w jakiś sposób lidera partii i przegłosowuje się ustawy niekorzystne dla narodu polskiego a w zamian dostanie się nagrodę np w postaci ciepłej posadki w Brukselii - patrz przegłosowanie wbrew całemu społeczeństwu ustawy zmuszającej polaków do pracy do 67 roku życia po to żeby w niemczech obniżyć wiek emerytalny do 63 lat (bo po co niemiec ma pracować do starości gdy będzie miał parobka w postaci polaka który na niego zarobi)... naprawdę trzeba być ślepo zapatrzonym w to, że obecna władza chce nam polakom dobrze - to tylko jeden przykład bo nie chce mi się rozpisywać reszty, i nie chodzi tutaj o to że ludzie są nieuczciwi bo chociaż z Korwinem nie zgadzam się w wielu kwestiach to w tej jednej miał rację, a mianowicie "Wymiana świń u koryta nic nie da, tutaj trzeba zlikwidować koryto" i "inni ludzie w tym systemie będą zachowywać się dokładnie tak samo"

  - w JOW'ach poseł podpowiada przed ludźmi a nie przed prezesem partii i dlatego MUSI liczyć się z tym co powiedzą ludzie bo jak nie to go ludzie po prostu nie wybiorą, nie ma opcji przekupienia jednego człowieka i sterowania całym rządem, tam trzeba przekupić większość co jest w zasadzie niemożliwe... a wybory w UK pokazują to, że ludziom odpowiada to w jaki sposób ludzie, którzy zostali wybrani z pośród ludu i zgrupowali się w partie rządzą...

  to wszystko...

  •  

   pokaż komentarz

   @sbady: Przecież to jest zwykłe myślenie życzeniowe niczym nie poparte. W UK ludzie też głosują na UKIP, Laburzystów, czy Konserwatystów a nie na konkretnych ludzi. Ktoś się nie spodoba prezesowi partii to na jego miejscu wystawia się kogoś innego i co ma ten "niezależny" zrobić? Wystartuje bez poparcia partyjnego to i tak nie ma szans wejść.

  •  

   pokaż komentarz

   @sbady: JOW-y prowadzą do 2 partyjności bo tak działa matematyka, a nie dlatego bo kuce tego chcą.

 •  

  pokaż komentarz

  1. to są wyniki ankiety, a nie wyborów (nawet nie wstępne).
  2. angielski system ma ok 100 lat bez zmian. U nas można wprowadzić nowocześniejszą wersję JOWów.
  3. mamy już JOWy w senacie, więc jest trial jak to może wyglądać.
  4. zobaczcie sobie niektóre partie- "Monster Raving Loony Party" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Istotniejsze jest to kto wejdzie do sejmu niż to ile partyjek będzie w sejmie. W naszych realiach zawsze utrzyma się trzecia siła będąca reprezentantem rolników. Być może lepszy od JOW jest system pojedynczego głosu przechodniego tzw. STV ale nie ulega wątpliwości, że obecna ordynacja jest najgorszą z możliwych. W ostatnich wyborach zasiedli w ławach sejmowych ludzi z poparciem na poziomie 3 tysięcy głosów, a kandydowali w okręgu warszawskim gdzie do głosowania uprawnionych jest prawie 1,5 miliona wyborców.
  W małym okręgu ( a takie będą w przypadku JOWów ) ludzie wybiorą lokalnych liderów. Prędzej będzie to znany wszystkim mieszkańcom biznesmen, nauczyciel, lekarz, samorządowiec niż przywieziony w teczce nołnejm którego życiowe doświadczenie sprowadza się do bycia zawodowym politykiem. Obecna ordynacja foruje ludzi o mentalności prostytutki bo tylko tacy mierni ale wierni zawodnicy gotowi są bawić się w partyjne gierki i lizanie dupy liderom w zamian za miejsce na liście wyborczej. Jest wielu szanowanych w swoich społecznościach ludzi którzy nie zniżą się do roli partyjnej kur**y i tylko z tego powodu nie biorą udziału w życiu politycznym.
  Kukiz o tym mówi głośno i chwała mu za to!

  •  

   pokaż komentarz

   @zander:
   @pijanstwo:
   Pisałem to wyżej i powtarzam to wszędzie. Proszę zrozumieć jedną ważną rzecz.
   Nie rozumiesz jednej ważnej rzeczy.
   Jedyną ideą zmian jest idea wolnościowa.
   Tylko Korwin, Wilk i częściowo Braun je głoszą. Łącznie taka partia dostaje 10%, a w JOW dostaliby ze 3 mandaty razem dx
   Polacy dopóki skręcają na lewo w stronę socjalizmu sami by sobie zaszkodzi wybierając kandydatów z lewackimi postulatami.
   JOWy ok, ale w momencie kiedy ponad połowa Polaków będzie mówić lewactwu zabijcie się.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skogyr: Żyjemy w czasach gdzie większość partii i polityków jest bezideowa. Całe wołanie o lewicy i prawicy to poza nielicznymi przypadkami ludzi wiernych swoim poglądom zwykły populizm. Opowiadał mi kiedyś profesor zajmujący się politologią, o tym jak prowadził badania pośród polityków SLD. Byli oni poproszeni o zdefiniowanie pojęcia lewicowości i w większości ci ludzie nie zdawali sobie sprawy na czym ona polega :)

  •  

   pokaż komentarz

   @zander: ...
   Mnie nie interesuje umiejętność definiowania lewicy i prawicy według jakichś kanonów, wielkie rzeczy.
   Mnie interesuje to, że plebs łyka fajne hasełka lewicowe. Puść Korwina i Szumlewicza do debaty ogólno narodowej, zobaczysz jak ludzie staną za Szumlewiczem, Korwina nazywając egoistycznym krwiożerczym oszołomem.

   Zkatoliczeni Polacy, tzw. polakatolicy, czyli katolicy mówiący po polsku, w tym wszelkiej maści ateiści, czy antyklerykałowie, wychowani i dobrze wgnieceni w chrześcijańską kulturę są nastawieni pasożytniczo do życia, antytwórczo, swoją uwagę kierują wyłącznie na siebie. Tu jest czysty paradoks, kapitalizm jako ten jednostkowy egoizm w istocie staje się narodowym, grupowym, polem wspólnej pracy, a socjalizm jest do cna przesiąknięty egoizmem społecznym i to on jest szkodliwy i dla jednostek i dla społeczeństwa. Promuje grupy wpływów, które te grupy w przeciwieństwie do ich wyborców personalistami nie są, dzięki czemu żerują na swoich naiwnych podwładnych.

   Istotą jest zrozumienie działania tych mechanizmów, a jest to banalne, jednak typowemu lemingowi bardzo ciężko to przetłumaczyć. Personalista zawsze będzie się ubiegał o rację innych, podczas gdy jemu w istocie chodzi o to, że z tej racji uszczknie mu się dużo, najwięcej.

   Braun miał rację praca organiczna, jednak nie w tej kulturze, bo praca organiczna może się udać, tylko jeśli odrzuci się chrześcijański zabobonny zaścianek, który tchnął w Polaków personalizm, tworząc socjalizm.

   A to, że sa bezideowi to zgadzam się, ale nie o tym mowa.

   Dużo rozkmin nocnych, pora spać.

 •  

  pokaż komentarz

  Tusk 341 głosów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Internetowe bojówki krula w akcji? Znalezli sobie najwiekszego wroga- Kukiza.

  Zalosne zakompleksione istoty- tak jak ich wodz, ktory woli rzadzic w internetach niz w rzeczywistosci.

  •  

   pokaż komentarz

   @eduu: Wystarczyło powiedzieć prawdę na temat JOWów a od razu podnosi się wrzask, że żałosne istoty niszczą Kukiza... Ehhh... c%@$?wy ten Kukiz, skoro zwykła prawda wytrąca mu główny oręż z ręki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartholomew: dalej nie zrozumiałeś. Co dał pocisk krula na kukiza? To, że teraz na "niezaleznych" portalach kuce zajmują się przerzucaniem jakie te jowy sa słabe. Takimi działanami JKM dalej będzie mastkotką "wolnościowców" i NIGDY nic nie zdziała (a może o to chodzi? :) ). W pojedynke to może najwyżej klocka postawić w klopie.

   Jakby media głównego ścieku tak robiła to już byśta pisali, że jest to temat zastępczy.

   Ps. Jak krulowi idzie rozsadzanie unijnego burdelu od środka? Chyba tak jak budowanie wolnościowych struktur i poparcia w PL. Czyli głównie w internecie. (+ wiecach)

  •  

   pokaż komentarz

   @eduu: Dla mnie to obojętne - JOWy nie są antysyetemowe więc nawet gdyby Krul wspierał Cookieza całym Wiplerem to z mojego punktu wdziania zmiana byłaby raczej żadna. Kukiz miałby za to dodatkową kartę w postaci przewagi nad Korwinem (i tak ma) i nią mógłby zagrywać przed wyborami parlamentarnymi. Jakoś się dogadają, choć będzie pewnie ciężej niż przed prezydenckimi.

 •  

  pokaż komentarz

  CEJROWSKI O JOWACH (7 V 2015 - czwartek) Z FB:

  źródło: i.imgur.com

 •  

  pokaż komentarz

  Party %
  ---------------------------------------
  CON 36.9
  LAB 30.5
  UKIP 12.6 (1 mandat)
  LD 7.8
  SNP 4.8 (56 mandatów)
  GRN 3.8

  W sumie gdyby wprowadzić JOWy należałoby wybrać sobie jakieś 5 regionów i tam przekonać połowę wyborców do naszej partii, następnie wszystkich pozostałych zagorzałych zwolenników poprosić o głosowanie właśnie w tych województwach :)

 •  

  pokaż komentarz

  Kukiz sie juz do tego jakoś odniósł?

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko że angielskim systemie każdy wybraniec narodu jest niezależny. Przekonanie ludzi ze swojej partii, uzgodnienie konsensusu nie wygląda tak jak u nas że prezes karze a wszyscy muszą się zgadzać. Nasz system jest beznadziejny, mamy 460 posłów z czego każdy musi gadać jak mu karzą.

 •  

  pokaż komentarz

  Kukiz ma tylko takie poparcie bo jest muzykiem i mówi prosto do ludzi. Gdyby nie był muzykiem znanym, to co mówi nie znalazło by 2 % poparcia zapewne

 •  

  pokaż komentarz

  Partie w JOWach, to zupełnie inne partie, niż w proporcjonalnych. Zawierają w sobie o wiele większe spektrum członków o odmiennych poglądach. Członków o dużo większej autonomii. Najlepszym przykładem jest amerykański JKM czyli Ron Paul. On jest u republikanów i nie ma z tym żadnego problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @pijanstwo: No i nie ma też żadnego wpływu na linie partii. Jest sobie ale republikanie jacy byli tacy są.

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: Ale zdefiniuj jacy są? Nie da się za bardzo, bo są naprawdę różni.

  •  

   pokaż komentarz

   @pijanstwo: Wskaż mi związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy ordynacją wyborczą a autonomią kandydatów danej partii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khosm: Popularny i sprawdzony kandydat z okręgu i tak wygra wybory w tym okręgu, więc nie musi waflować szefowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @pijanstwo:

   "Popularny" oznacza (między innymi) kogoś, kto miał dobrą kampanię, a ta się za darmo nie zrobi. Pomijając jednostkowe przypadki super-bogatych kandydatów, to partie zawsze będą miały najwięcej kasy na kampanię (w końcu wystawiają ludzi reprezentujących ich interesy, jest ich więcej, są zorganizowani).

   Poza tym, pisząc "sprawdzony" zakładasz, że już wcześniej te wybory wygrał. Tworzysz logiczne błędne koło.

   Nawet abstrachując od powyższego, stwierdzenie "Popularny i sprawdzony kandydat z okręgu i tak wygra wybory w tym okręgu, więc nie musi waflować szefowi." nadal jest jedynie tezą, którą należy udowodnić.

  •  

   pokaż komentarz

   Poza tym, pisząc "sprawdzony" zakładasz, że już wcześniej te wybory wygrał. Tworzysz logiczne błędne koło.

   @Khosm: Nie koniecznie musiał się sprawdzić w polityce. Sprawdzony w sensie znany. Jak Kukiz, o którym można mówić różne rzeczy, ale uczciwości mu się nie odmawia.

   nadal jest jedynie tezą, którą należy udowodnić.

   @Khosm: Jak chcesz, to możesz odtrąbić zwycięstwo, bo nie chce mi się pisać.

  •  

   pokaż komentarz

   @pijanstwo: AdBustert też jest znany. Edyta Górniak, Tede i Piotr Adamczyk też są znani. Żadne nie jest sprawdzonym biznesmenem/inwestorem/pracodawcą/społeczniakiem/politykiem.

   Jak chcesz, to możesz odtrąbić zwycięstwo, bo nie chce mi się pisać.

   @pijanstwo: I to jest między innymi to, co mam na myśli pisząc o "Betonie Kukiza".

 •  

  pokaż komentarz

  dobra fajnie fajnie, ale powiedzcie mi czy emigrować teraz czy mogę poczekać jeszcze z rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Partyjniacki system nie jest dobry, ale JOWowski też nie. To jak wybór między dżumą a cholerą. Znam okręg wyborczy, gdzie są trzy wioski. Dwie leżą przy drodze krajowej, mają ładną infrastrukturę itp., itd. A trzecia leży na zadupiu, do dziś nie doczekali się normalnej drogi, tylko po gruntowej jeżdżą... I w ubiegłym roku, w ramach JOWów, z ich wioski nie wszedł nikt do rady miejskiej. Dlaczego? Bo dwie pozostałe wioski zawsze przegłosują tą trzecią, leżącą na zadupiu...

  Zwolennicy Kukiza i JOWów powinni obowiązkowo zapoznać się z pojęciem gerrymandering i przeanalizować wyniki ostatnich wyborów w ramach JOW za granicą i w Polsce (senat). I nie piszcie mi, że senatem się nikt w Polsce nie interesuje, bo frekwencja była tam wysoka, a poza tym SENAT to izba wyższa parlamentu, więc p@%?%!$enie o braku zainteresowania proszę sobie włożyć na tę samą półkę z fantazją co macie na niej książki o zbawiennym wpływie JOWów na system polityczny.

  Jedyna opcja na poprawę sytuacji politycznej w Polsce jest taka:
  - likwidacja progu wyborczego (co to za demokracja, pluralizm i inne piękne słowa, jak mniejszość w ogóle nie jest reprezentowana?);
  - likwidacja list partyjnych - zamiast tego listy alfabetyczne;
  - okręgi nie mogą być jednomandatowe; nie może być tak, że z okręgu miejskiego liczącego 4k ludzi wchodzi jeden radny, a z wiejskiego, liczącego 2k ludzi też jeden...;
  - zamiast przed wyborami zbierać głosy poparcia czy zakładać komitety (czyli tworzyć pierwsze układy kolesiowskie) powinien być wymóg spisania DOKŁADNEGO programu politycznego przez kandydata. Szczegółowe wymogi takiego programu mogą zostać omówione później - chodzi o to aby kandydat, zamiast wchodzić w układziki, zaprezentował swój program na piśmie, tak aby można go było łatwo rozliczyć. Co mi z tego, że ktoś tam zebrał 1000 podpisów pod knajpą? Jak nawet zdania nie potrafi poprawnie napisać (mamy takich radnych w radzie - totalne wieśniaki, bez idei i programu).
  - zakaz prowadzenia kampanii za publiczne pieniądze - tylko prywatne składki - oczywiście transparentne, żeby było wiadomo, że np. "chłopaki z Pruszkowa" wpłacają na konto pana XYZ ;);
  - głosy muszą być przeliczane na %, a % na mandaty uczciwie, a nie tak jak jest w tym znalezisku, gdzie UKIP ma 13% i dostaje 2 mandaty, a Torysi 34% i 316 mandatów...
  - ...
  Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły na naprawę sytuacji? Bo same JOW-y to beton. Dziwię się, że Kukiz tego nie widzi i oburza się jak ktoś mu próbuje wytłumaczyć dlaczego żyje w błędzie.

 •  

  pokaż komentarz

  A to nie mają być JOWy na przykładzie Kanady. Tam jest trochę inaczej
  http://en.wikipedia.org/wiki/House_of_Commons_of_Canada#Current_composition

 •  

  pokaż komentarz

  Jowy mają sens jednakże z małym zastrzeżeniem, likwidujemy stanowisko premiera i w zamian to prezydent powołuje i kieruje rządem. Natomiast budżetem zawiaduje sejm coś na wzór amerykański, A jeszcze jedno kadencja prezydencka trwa cztery lata z możliwością tylko jednej reelekcji nawet po przerwie ( casus Putina) To tylko takie moje przemyślenia które miałem szczęście niedawno przedyskutować z Michalkiewiczem..

 •  

  pokaż komentarz

  Jak ja lubie brytyskie poczucie humoru :) ponizej wyniki partii mniej znaczacych:

  źródło: Capture2.PNG

 •  

  pokaż komentarz

  A ja uważam że można wprowadzić jeszcze inny system głosowania. Zamiast głosowania na kandydatów, partie etc. wystarczy dać zwykły test z pytaniami niczym wydrukowane zagadnienia z latarnika wyborczego. Głosy na kandydatów są przeliczane wedle zgodności odpowiedzi kandydatów z preferencjami wyborców.
  Szach-Mat.

 •  

  pokaż komentarz

  Znaczy to tylko tyle że podział głosów na podstawie wyników jest wadliwy. 13%poparcie nie przekłada się na 13% w parlamencie. Partie się przestraszył i już robią ludziom wodę z mózgu. Skoro jednak ma zostać to co jest to proponuję usunąć z list wyborczych nazwiska, bo to też jest oszukiwanie ludzi. Nie głosujemy na człowieka tylko na partie / listę.

 •  

  pokaż komentarz

  tak to jest, gdy muzyk, któremu niedawno zachciało się być politykiem bierze się za coś na czym się nie zna

 •  

  pokaż komentarz

  Faktem jest, że JOW prowadzi do dwupartyjności. Wynika to z prawa Duvergera. Ale w Polsce na pewno nie będą to PO i PiS. W JOW partie mają całkiem inny charakter, więc JOW zlikwiduje PO i PiS i spowoduje, że powstaną całkiem inne partie i dopiero dwie z nich zdominują scenę polityczną.

  oraz

  W JOW wygrają partie centrowe, ale to nie będą ani PiS, ani PO, bo to są partie leninowskie, wodzowskie. Być może nowe partie zachowają starą nazwę, ale to będą całkiem inne partie - zmieni się kierownictwo i członkowie, to będą całkiem inni ludzie! Dlatego i PO i PiS nie chcą JOW - bo władze utraci dotychczasowe kierownictwo w tych partiach. Dziś władzę w Polsce ma ten, kto układa listy wyborcze. Po wprowadzeniu JOW on po prostu straci tę władzę. Więc nastąpi duże przetasowanie sceny politycznej. Obecna dwupartyjność jest zupełnie inna niż dwupartyjność JOW.

  za
  http://gps65.salon24.pl/644607,dwupartyjnosc-jow

 •  

  pokaż komentarz

  No i krul bezpiecznie zagrał i zaorał kukiza

 •  

  pokaż komentarz

  Mają już 1 mandat, zapewne do końca dnia będzie 0 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  oj tam ojtam, powk@@!iam wszystkich i napiszę Andrzej Duda nie jest za JOWami ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  JOWy to system o charakterze prawie federacyjnym gdzie jest się przedstawicielem jakiegoś terytorium a nie poglądów. Dlatego szkocka partia narodowa ma tak nie proporcjonalnie dużo mandatów bo jej wyborcy są stosunkowo skupieni terytorialnie. Kiedy wyborcy UKIP są bardzo rozproszeni.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak dawno się w polityce nic nie zmieniło, może damy im szanse? Jak nie wypali i scena się "zamuruje" jeszcze bardziej, to przecież można znów zmienić. Do tej pory każda zmiana w polityce była na gorsze. Co nam szkodzi spróbować?

 •  

  pokaż komentarz

  Tak swoją drogą to jak JKM czy Kukiz chcieli się wycofać przed wyborami skoro karty wyborcze są drukowane już dużo wcześniej?

 •  

  pokaż komentarz

  JOWy nic nie dadza. Jedynie demokracja bezposrednia i nie mowie tu o ugrupowaniu ! :P

 •  

  pokaż komentarz

  Nie rozumiem tylko czemu Polacy w Wielkiej Brytanii są szczęśliwi, mimo że tam są te straszne JOW-y. A poza tym co wymądrzawszy proponują zrobić żeby zmienić nasz Kraj, no chyba że jest OK, a bronek to mesjasz.

  •  

   pokaż komentarz

   czemu Polacy w Wielkiej Brytanii są szczęśliwi

   @kris_mitus: Bo płacą niskie podatki i dzięki temu stać ich na normalne życie. Sprawdź, którzy kandydaci o tym mówią jak to zrobić, i wybieraj :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicrame: zawsze głosowałem na Korwina i jak tylko miał więcej niż 5 % to zawsze coś/kogoś palnął i znów wracał do szeregu. Teraz jest szansa że razem Korwin-Kukiz stworzą blok który rozbije PO/PiS ale na razie nie powinni się zwalczać.

  •  

   pokaż komentarz

   @kris_mitus: Nikt sie nie zwalcza. JKM honorowo zaproponował, że jeżeli pomysł na JOW-y się sprawdzi w UK to oddaje swoje głosy Kukizowi. Oddawanie głosów to nie jest zwalczanie moim zdaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicrame: ale publiczne podważenie podstawowego postulatu koalicjanta, bez uprzedzenia go o takim zamiarze jest co najmniej nieładne.

  •  

   pokaż komentarz

   @kris_mitus: Może nieładne, ale to przecież polityka. Co więcej Kukiz wycofał się z umowy za pomocą sms-a (też nieładne) mówiącej o wzajemnym wsparciu w tym temacie. A jeszcze bardziej nieładne, że kłamał w mediach, że to JKM to zrobił, i że się dogadywali razem na ten temat w obecności syna Janusza. Tak, że ten no...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicrame: nie robił tego publicznie, a zdania nie zmienia tylko krowa, tym bardziej że to ludzie z otoczenia Korwina zachowali się jak dzieciaki (Berkowicz), miejmy nadzieję że na jesień Korwin, Kukiz, Wilk i moze jeszcze ktoś pójdą razem i przejma władze od PO-PiSu. Ale walka z JOW-ami przez dyskredytowanie demokracji Angielskie do której nam daleko nie pomaga, chyba że obecnemu układowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @kris_mitus: JOW-y były by idealne dla układu, zdajesz się tego nie zauważać. JKM dobrze zrobił, bo pokazał jakim są błędem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicrame: prorokiem nie jestem, ale obecny system na pewno układowi nie szkodzi. JKM znów tylko zmarnuje wasze głosy dla własnej próżności. Nie udało mu się zbudować żadnej stabilnej partii ani koalicji, nawet jego małżeństwo nie przetrwało.

 •  

  pokaż komentarz

  Według tego sondażu wygrywa partia co chce karać za islamofobie ?

 •  

  pokaż komentarz

  Są dwa sposoby na przewietrzenie sceny politycznej: JOWy przy zastosowaniu metody Schulzego lub obecna reprezentacja proporcjonalna, ale przy zmniejszeniu (lub likwidacji) progu wyborczego. Oba sposoby mają wspólny mianownik - tzeba koniecznie zlikwidować finansowanie partii z budżetu i zezwolić na ich finansowanie wyłącznie przez osoby fizyczne plus coroczne publikowanie sprawozdań finansowych jak dla OPP. W ten sposób żadna partia nie będzie skłonna działać przeciwko ludziom, bo po prostu stracą finansowanie - raczej będą rozpisywać referenda gdzie się da, bo to najlepszy sposób na umycie rąk. Można nawet zaryzykować tezę, że sejm nie miałby za wiele do roboty i mógłby zbierać się raz na kwartał, żeby opracować budżet, wysłuchać sprawozdań z prac komisji i przegłosować odpowiednie uchwały. Dla budżetu byłoby to ogromne odciążenie - diety poselskie wyłącznie za fizyczną obecność na głosowaniu (tzn. oddanie jakiegokolwiek głosu) lub obradach komisji. Biura poselskie musiałyby być już finansowane z budżetu partii (czyli składek sympatyków).

  Nagle by się okazało, że mamy bardzo zdrowe prawo i sensownie pracujących reprezentantów w Sejmie. Czego sobie i Wam życzę.

 •  

  pokaż komentarz

  Szczerze to jeśli JOWy dadzą poprawę jakości polityków w polskim sejmie to gówno mnie to będzie obchodzić z jakiej są partii.
  Ważne, że będą chcieli naprawić Polskę i poczują, że nie są już anonimowi w sejmie.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  W kazdym z kregow wygral ten ktorego poparlo wiecej ludzie - co w tym zlego?
  W nastepnych wyborach jak sie nie sprawdza wygraja inni.

 •  

  pokaż komentarz

  Uważam, że JOWy są potrzebne ze względu na różne sprawy, jakimi zajmują się posłowie:

  1. Sprawy "ogólnokrajowe i międzynarodowe", tj. budżet, członkostwo w UE, NATO etc. - są to sprawy, gdzie poseł ma głosować, tak jak każe mu partia
  2. Sprawy "lokalne" - tu może działać/głosować tak, jak lepiej dla jego wyborców - np. firma SONY otwiera nowy oddział w Polsce - to niech mój przedstawiciel walczy o to, aby otworzyła to u nas, a nie w Warszawie...

  Obecnie w sprawach "lokalnych" poseł nie jest zainteresowany walką o lepszy byt swego rejonu, tylko o przypodobanie się przewodniczącemu partii, aby go wystawił na lepszej pozycji na liście w następnych wyborach. Obecni posłowie zajmują się tylko sprawami "ogólnokrajowymi i międzynarodowymi", czyli są "maszynkami do głosowania"... JOWy mogą to zmienić.

 •  

  pokaż komentarz

  Kukiz to wentyl ma zabrac Korwinowi glosy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Marvel7: Korwin nie potrafii sie dogadac nawet z ludzmi ktorzy reprezentuja takie poglady jak on sam, coraz czescie odnosze wrazenie ze jezdzi po Polsce tylko po to by sprzedawac swoje ksiazki na fali popularnosci w internecie

   Kukiz postawil cale swoje zycie na ta kampanie i naprawde chce cos zmienic co z tego ze lepszy bybyl Korwin jak ten czlowiek konfliktuje wszystkich nawet ludzi o takich samych pogladach a zeby obalic ten system trzeba polaczyc sily to jedyna opcja, w Polsce jest max 10% ludzi ktorzy popieraja Korwina i on juz do nich dotarl i nawet te 10% na niego nie zaglosuje, nie oszukujmy sie Korwin nigdy nie dostanie nawet 11% tak dlugo jak bedzie co kampanie p... glupoty o inteligencji kobiet o strzelaniu do ludzi czy o inwalidach, Korwin bezustannie strzela sam sobie w stope i wogole sie nie uczy na swoich bledach

   "jesli ciagle robisz to samo nie oczekuj innych rezultatow" powiedzial kiedys A. Einstein

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Marvel7: czekaj na bana od wykopu :)

   swoja droga to ile Ty masz lat mozesz chociaz glosowac? po tresci tego co napisales wnosze ze nie, nie rozumiesz tez tego co czytasz, gdzie ja napisalem ze Kukiz i Korwin maja taki sam program? z Wilkiem sie nie umie dogadac, Kukiz tez wcale nie jest daleko Korwina ale co Ty mozesz wiedziec jak pewnie sam niewiele o programie Korwina wiesz

  •  

   pokaż komentarz

   @amarillos: dokładnie mam nadzieje ze dostaniesz bana i po wyborach usuniesz konto mam prawa wyborcze i ch$? cie to boli ile mam lat jeste ciekawy ile ty masz pewnie 70+ nie rozumiesz co dzieje sie w polityce myslisz ze wszystko jest super i ok klapki na oczach

  •  

   pokaż komentarz

   @Marvel7: nie wierze ze masz 18 lat a nawet jesli masz to przynosisz wstyd nie tylko sobie ale i ludziom ktorych popierasz tak sie sklada chlopcze ze glosowalem na Korwina jak ciebie pewnie jeszcze na swiecie nie bylo chocby w poprzednich wyborach ale jestem realista i uzywam mozgu

   wybacz ale nie bede marnowal czasu na pisanie z kims kto nie rozumie tego co sie dzieje dookola i tego co czyta udowdniles juz conajmniej kilkukrotnie ze nie jestes zbytnio inteligentny

  •  

   pokaż komentarz

   @amarillos: hahahah teraz odwracasz kota ogonem potwierdzasz ze masz 70+ ciemny i prosty chlop ze wsi przez takich ludzi jak ty ta polska byla jest i bedzie c!@##wa mam nadzieje ze bedziesz wisial po zmianie ustroju a najlepiej komora gazowa szkoda mojego czasu na pisanie z podczlowiekiem

  •  

   pokaż komentarz

   @Marvel7: nie mam 70 lat nie mam ani 60 ani 50 ani nawet 40 ale skonczylem z Toba rozmowe szkoda mi na rozmowe z Toba czasu

  •  

   pokaż komentarz

   @amarillos: wlasnie sie osmieszyles bo odpisales a pisales wczesniej ze nie odpiszesz hipokryta i co do innego wpisu to sie smiej ale obraza w sieci jest karana poczytaj sobie prostaku skonczylem smieciu

 •  

  pokaż komentarz

  W JOW-ach chodzi o to, abby wyeliminować plankton w ten sposób, aby taki PSL nie musiał wchodzić do koalicji. Koalicja = ZŁO, bo niszczy to program zwycięskiej partii wyborczej, która musi iść na kompromis z koalicjantem.

 •  

  pokaż komentarz

  http://jow.pl/abc/ najpierw przeczytajcie - coś mi się wydaje że wszyscy wypowiadają się a nie wiedza o czym

 •  

  pokaż komentarz

  Cholera, zagłosowałem już na Kukiza, ale ostatnie dni mocno podważyły słuszność tej decyzji. Kukiz powinien teraz pokazać klasę i przyznać się do błędu w swojej ślepej wierze w JOW-y, które faktycznie dobrze wyglądają na papierze, ale w rzeczywistości tylko pomagają okopanemu w sejmie systemowi.

 •  

  pokaż komentarz

  Chciałbym teraz zobaczyć Kukiza ogłaszającego rezygnację i przekazanie głosów Korwinowi. Przynajmniej tak by się zachował honorowy człowiek. Tak czy siak, co by nie było, najważniejsze żeby do jesieni się dogadali i uderzali do Sejmu razem. Jeśli nie to tylko emigracja zostaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kirkain: chodziło o ilość głosów na kandydata, nie było mowy o żadnym testowaniu JOW, ten test sobie tylko Korwin wymyśli myśląc że umowa i tak była zerwana wcześniej przez Kukiza smsem. Więc Kukiz nie ma powodu rezygnować.

 •  

  pokaż komentarz

  Bo tylko Korwin ocalić polskę może, pomóż mu w tym panie boże

 •  

  pokaż komentarz

  Po prostu ręce opadają na taką manipulację. Ogarnijcie się kucyki bo się tylko ośmieszacie.

 •  

  pokaż komentarz

  Po wczorajszym ama z Palikotem to raczej mało prawdopodobne, ale ZACZNIJCIE WRESZCIE UŻYWAĆ MÓZGU!!! Gdyby jowy były takie korzystne dla PO to naprawdę myślicie żeby ich nie wprowadzili? To po pierwsze. Po drugie to jowy są sprawiedliwe. Jeśli jakaś partia uzyska w nich miażdżącą przewagę to znaczy, że taka jest wola ludzi, a o to przecież chodzi w demokracji. MYŚLCIE KUR.A!

  Aha wasz cudowny JKM poprzez wolny rynek chce rozsprzedać to czego dotychczas PO się nie udało. Zacznijcie ludzie myśleć, bo to jest przykre. DLACZEGO NIKT MU NIE ZADA PYTANIA JAK ZAMIERZA CHRONIĆ POLSKIE INTERESY NA WOLNYM RYNKU?

 •  

  pokaż komentarz

  glosujmy na Kukiza

  podczas ostatniej pseudo debaty Korwin kolejny raz udowpdnil ze nie jest zainteresowany wprowadzaniem swojego programu wyborczego, pokazal tez kolejny raz ze z nikim nie umie wspolpracowac, czemu mialo sluzyc to atakowanie Kukiza i JOW czy naprawde Korwin nie rozumie ze tu nie o to chodzi ilu kto bedzie mial przedstawicieli tylko kto ich wybierze liderzy partii czy ludzie? to nie jest Kukiza wina ze w Wielkiej Brytanii w UKIp

  Korwin wie ze nie zostanie prezydentem on pracuje juz nad kolejnymi wyborami a podczas wyborow prezydenckich promuje swoje nazwisko by moc latwiej sprzedawac swoje ksiazki no niestety tak to wyglada, Korwin nie umie sie dogagac nawet z ludzmi reprezentujacymi takie poglady jak on sam i zamiast z nimi polaczyc sily bezustannie je konfliktuje

  •  

   pokaż komentarz

   @amarillos: aha pisalem ze to nie jest wina Kukiza ze w UKIP jest tak naprawde tylko Nigel Farage

  •  

   pokaż komentarz

   aha pisalem ze to nie jest wina Kukiza ze w UKIP jest tak naprawde tylko Nigel Farage

   @amarillos: Ten sam Nigel Farage, który przegrał wybory w swoim okręgu JOW ? :D
   A kto jest u Kukiza, żeby w JOWach wygrywac? Podaj mi jedną osobe poza Pawłem :D Szef związku Kolorz? Izdebski z Samooborny? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @amarillos: Ja nie nazwę tego atakiem. To było genialne posunięcie ze strony Korwina (naprawdę genialne). Po prostu zaoferował swoje poparcie Kukizowi i wycofanie się z wyborów, kiedy JOWy się sprawdzą w UK (nie musiał tego robić, Kukiz 1 kwietnia zerwał z nim umowę SMSem). Jeśliby się sprawdziły, zyskuje Kukiz i zyskuje Polska (lepsza ordynacja, odbetonowanie sceny). Natomiast, jeśli by się nie sprawdziły - zyskuje Polska (nie wprowadzamy jeszcze bardziej betonującego systemu) i Korwin. Tym samym, po ogłoszeniu wyników w UK, wyleczył mnie i wielu innych z JOWów (UKIP z 15% poparciem zdobyła w JOWach 2 mandaty!!! - w ordynacji proporcjonalnej zdobyła by ok. 100). Moim nowym celem jest ordynacja preferencyjna (tzw. głosów alternatywnych). No i głos na Korwina w tych wyborach :)

  •  

   pokaż komentarz

   @amarillos: Ale zapowiadał jakiś ruch obywatelski ze związkowcami, górnikami, rolnikami z OPZZ - muszę to zobaczyć na własne oczy :D

 •  

  pokaż komentarz

  Ten wynik nie obala teorii Kukiza. On nigdy nie mówił że JOW promuje małe partie. Przeciwnie, ma dążyć do dwóch partii i ich wewnętrznej zmiany. Tak więc dzisiejsze wyniki nie mają żadnego znaczenia bo nic nie zmieniają w jego rozumowaniu. Ach ta śmieszna kampania dx

 •  

  pokaż komentarz

  To co proponujecie w zamian? Po obniżeniu progu wyborczego będzie pierdyliard partii i utworzenie koalicji będzie niemożliwe, bądź będzie bardzo ona krucha i niestabilna.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamil150794: Nic. Nie ma nic zlego w obecnym systemie wyborczym. Tobie sie nie podobaja wybory glosujacych, a one beda takie same niezaleznie od systemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamil150794: Alternatywą dla wadliwego systemu większosciowego betonującego scenę polityczną i eliminująca jakąkolwiek konkurencję dla dwóch głównych partii jest bardzo ciekawe rozwiązanie - tzw. ordynacja proporcjonalna. Rozwiązanie to stosowane jest w bogatych krajach zachodnich jak Francja, kraje skandynawskie, Belgia, Austria, Szwajcaria, czesciowo Niemcy

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Ordynacja_proporcjonalna

   Oh wait...

  •  

   pokaż komentarz

   To co proponujecie w zamian?

   @kamil150794: Można by np. dac szansę wejścia do sejmu jednemu ugrupowaniu, które miało najwięcej z tych pod progiem, jak już tak koniecznie chcesz, żeby dac szansę maluczkim. Boję się tylko, że to byłaby palikociarnia :) No ale trudno.

   Ale przede wszystkim trzeba zmienic ordynację, żeby głosowac mogli tylko ci, którzy składają się w podatkach na państwo, a nie ci, którzy z tego państwa zyją. To co krul zawarł w swojej konstytucji- budżetówka, beneficjenci socjalu (w tym także przedsiębiorcy, którzy wzięli dotację!), POSŁOWIE i SENATOROWIE (skończą się te ustawki przy urnach z paparazzi- jak mnie to zawsze wkurwia)- nie mają prawa głosu. To my na nich zap$#!$#%amy, więc to my im dyktujemy swoją wolę.Płacę i wymagam.

   A równolegle - praca z ludźmi. Wbijanie do cymbalskich łbów, ze nie glosuje się na nikogo bo jest ładny, ma fajny garnitur, czy też że go Kaczyński wystawił albo że od 5 lat już pierdzi w stołek, to niech pierdzi dalej.

   PS. Nie chcę się chwalić, ale na długo zanim krul opublikował swój projekt - sam pisałem o odebraniu czynnego prawa wyborczego urzędnikom. Jakby mi się chciało to ym tego poszukał- ale mi się nie chce :)

  •  

   pokaż komentarz

   Przede wszystkim nie głosowanie na jednego człowieka, a na przykład sortowane listy (punkty). Nie pamiętam w tym momencie nazwy. Chodzi o to, żeby głosując na swojego ulubieńca jednocześnie nie przepadał głos na mniejszego zła. Tutaj ładne wytłumaczenie (po angielsku) https://www.youtube.com/watch?v=s7tWHJfhiyo dlaczego aktualny system jest do dupy i zawsze sprowadza się do pozostawienia tylko dwóch partii na polu bitwy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Rozumiem, że uczniowie, studenci, policjanci, żołnierze, służba więzienna, strażacy, lekarze i pielęgniarki pracujące w NFZ, zamiatacze ulic zatrudniani przez miasto, pracownicy kanalizacji i elektrociepłowni, które chyba w 100% są państwowe/miejskie, pracownicy naukowych na uniwersytetach i politechnikach, rolnicy i aktorzy, grający w państwowych teatrach czy w filmach powstałych za państwowe pieniądze nie będą glosować? Zajebisty pomysł, nie będę się wypowiadał nad sensem, bo może jakiś głębszy sens ma, ale jak chce Korwin pozbawić prawa głosu tyle ludzi?
   Pomysły to każdy może klepać, ja na przykład chcę odnaleźć w Polsce największe na świecie złoża złota, srebra, diamentów, a także ropy i gazu ziemnego. No to mniej więcej tak samo prawdopodobne jest jak pomysł Korwina.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamil150794: To co Marian mówił, obniżenie do około 2% progu i już możliwe jest zbudowanie antysystemowej siły

  •  

   pokaż komentarz

   @marker80: Jest złego to, że głosy przechodzą na innych kandydatów. Dla mnie- chore.

  •  

   pokaż komentarz

   Rozumiem, że uczniowie, studenci,

   @Annuncjo: Dlaczego uczniowie i studenci? No, chyba że dostają stypendia socjalne. Dopóki w konstytucji jest przymus nauki nie ma powodu żeby ich pozbawiac prawa głosu. Przymusu bycia urzednikiem, policjantem itd. w konstytucji nie ma.

   ale jak chce Korwin pozbawić prawa głosu tyle ludzi?
   Pewnie wszystkich się nie uda, ale "policjanci, żołnierze, służba więzienna, strażacy, lekarze i pielęgniarki pracujące w NFZ" + urzednicy , posłowie i senatorowie - to jest do zrobienia.

   Chodzi o to, żeby beneficjenci podatków nie glosowali na siebie lub sobie podobnych, chcacych na krzywy ryj zyć z tych podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamil150794: Jedynym sensownym pomysłem na chwilę obecną jest obniżenie progu wyborczego do 1 albo 2% co postuluje Marian Kowalski. Wtedy nawet jeśli antysystemowcy nie zjednoczą na listach to mogą wejść 3-4 ugrupowania z powiedzmy 2%. Wtedy w sejmie mogą zawiązać koalicję, a takie 8% to już może być potrzebne rządowi. A jak już znajdą się w sejmie to ich poparcie będzie tylko rosnąć, bo media nie będą mogły ich pominąć tak jak teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Dobra, uczniowie nie, bo jest przymus. Przymusu bycia studentem nie ma. W samej budżetówce pracuje
   co 5 Polak. Dodać do tego ludzi, którzy dostających z dotacje i studentów otrzymujących za darmo studia.
   Zresztą po słowach "chcących na krzywy ryj" nie mamy o czym gadać.

   Ja rozumiem, urzędników nie lubisz, spoko ja też. Ja rozumiem, NFZ Ci nie pasuje, spoko ja bym zrobił raczej reformę, ale wolę nawet ten NFZ niż wizję całkowitej prywatyzacji ubezpieczeń zdrowotnych, ale wyobrażam sobie życie w kraju, gdzie trzeba się prywatnie ubezpieczyć, tak na wszelki wypadek, chociaż jestem zdrowy.

   Wyjedź korwinisto do Somalii, tam nie ma złej budżetówki, policja, sądy i wojsko nie istnieją. Straż pożarna to chyba istnieje jak taka jak w starożytnym Rzymie.

  •  

   pokaż komentarz

   Przymusu bycia studentem nie ma.

   @Annuncjo: No ale nie ma tez systemu prywatnych uczelni, bo umówmy się, że prywatne to służa tylko zdobyciu papieru. Tak więc dopóki uczelnei będa państwowe a student nie bbierze zasiłku/stypendium socjalnego - nech glosuje.

   Zresztą po słowach "chcących na krzywy ryj" nie mamy o czym gadać.
   Chodziło mi o tych, którzy biora socjal i nadal chcą go brac, zamiast iść do pracy.

   ale wyobrażam sobie życie w kraju, gdzie trzeba się prywatnie ubezpieczyć, tak na wszelki wypadek, chociaż jestem zdrowy.
   Teraz też się ubezpieczasz, tylko przymusowo. Nie wolałbyś dobrowolnie się ubezpieczać?

   I co ma wspólnego brak prawa głosu dla policjantów do braku policji?

  •  

   pokaż komentarz

   @Redrum781: Jest to kompletna bzdura, taki Sejm mieliśmy już w Polsce, sto pińćdziesiąt partyjek, które jedyne co potrafiły, to wzajemnie się zagryzać. Także za debilne pomysły o progu 1% raczej podziękujemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Na polibudzie we Wrocku możesz pójść na płatne studia, no ale wykoszenie studenciaków zniszczyłoby poparcia dla Korwina, więc rozumiem.

   No nie wiem, czy socjal w Polsce jest tak wysoki, że można za niego żyć? No w mojej gminie rozdają paczki z żywnością i węgiel do pieca, to że trafia to głównie w ręce patologii to jedno.

   Co do ubezpieczeń, to jednak wolę, że gdy zły rodzic nie ubezpieczy siebie i dziecka, to dziecko dostanie jakąś pomoc dzisiaj. W "Wolnej Polsce" zdechnie pod płotem. Ups, zapomniałem, oczywiście katolicka fundacja przyjmie go do hospicjum, więc umrze w klasztorze. Sam Korwin tego nie ukrywa.

   No likwidacja Policji to likwidacja ludzi żyjących na krzywy ryj na zdrowej tkance społeczeństwa. Ci źli urzędasy jednak widzą co się dzieje, mało tego dwóch nawet namówiłem na Korwina. Policjanta też jednego namówiłem na Korwina. Pielęgniarkę też namówiłem na Korwina. Pracownika Służby Więziennej też namówiłem na Korwina. Jednak jeżeli Korwin przed wyborami na jesień nie zmieni retoryki to ten cały trud na marne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Twardy__twardziel: Bo to były pierwsze wybory w 1991 i nie było żadnego progu wyborczego. Przywalono próg 5% i nie dano się wykrystalizować z tych partii większych bloków i koalicji. Od tamtej pory są praktycznie te same mordy w sejmie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Redrum781: Oczywiście że nie są te same. Nie ma Samoobrony, LPR, ZCHN, UP. Jest Ruch Palikota. Przed wojną też nie mieliśmy progu. I to co się działo w sejmie to był dramat.

  •  

   pokaż komentarz

   Na polibudzie we Wrocku możesz pójść na płatne studia

   @Annuncjo: Ale nie wszedzie możesz iść na płatne. Jak system szkolnictwa wyższego zostanie zmieniony na prywatny - to co innego. Aha. Wtedy nawet studenci, otrzymujący stypendia naukowe czy socjalne będa mogli głosowac - bo to nie będa już pieiądze z podatków.

   No nie wiem, czy socjal w Polsce jest tak wysoki, że można za niego żyć?
   Zdziwiłbyś się ile można wyciągnąc od róznych instytucji. Niektórym nie opłacaloby się iść do pracy.

   Co do ubezpieczeń, to jednak wolę, że gdy zły rodzic nie ubezpieczy siebie i dziecka, to dziecko dostanie jakąś pomoc dzisiaj
   Alez dostanie pomoc. Tyle ze rodzic zostanie obciążony kosztami. Wtedy pójdzie po rozum do głowy i albo zacznie super zarabiac albo się dobroolnie ubezpieczy.

   No likwidacja Policji to likwidacja ludzi żyjących na krzywy ryj na zdrowej tkance społeczeństwa.
   Jaka k$??a likwidacja Policji, o czym ty człowieku p%#@?%!isz? Pozbawienie prawa do głosowania policjantów to likwidacja Policji?

  •  

   pokaż komentarz

   @Twardy__twardziel: Ale ja nie mówię o likwidacji progu tylko o jego obniżeniu! W 1993 roku po wprowadzeniu progu około 30% głosów zostało oddane na komitety, które nie weszły do sejmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: ale wiesz ze chcesz pozbawic ok. 20% spoleczenstwa glosuje, wiesz co ci ludzie zrobia z takim wariatem? Wyjda na ulice i go wykopia na zbyty pysk z kraju. W jakim ty ideologicznie porabanym swiecie zyjesz ludzie to nie krecidelka w jakiechs grze komputerowej.
   Nie ma to jak obalac powszechnosc demokracji przez domoroslych internetowcow.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino:

   Alez dostanie pomoc. Tyle ze rodzic zostanie obciążony kosztami. Wtedy pójdzie po rozum do głowy i albo zacznie super zarabiac albo się dobroolnie ubezpieczy.

   Od kogo dostanie pomoc? Pożyczy od 100 znajomych po 7,5 tysiąca złotych na leczenie białaczki (ostatnia wypowiedź Korwina u Kraśki)? Po drugie, jeżeli będzie zarabiał 1200 złotych, to wątpię, że ubezpieczy siebie i dziecko. No ale co tam, w Polsce Korwina i tak będzie musiał mieć z szóstkę dzieci, żeby chociaż jeden chłopak przeżył i utrzymał go na starość.

   Pewnie wszystkich się nie uda, ale "policjanci, żołnierze, służba więzienna, strażacy, lekarze i pielęgniarki pracujące w NFZ" + urzednicy , posłowie i senatorowie - to jest do zrobienia.
   Chodzi o to, żeby beneficjenci podatków nie glosowali na siebie lub sobie podobnych, chcacych na krzywy ryj zyć z tych podatków.

   Niestety policja w Polsce nie zarabia na siebie, więc musi żyć na krzywy ryj, ale o tym zapomnijmy, bo pewnie chodziło Ci o kogoś innego.

  •  

   pokaż komentarz

   Wyjda na ulice i go wykopia na zbyty pysk z kraju

   @corrallus: Widziałeś kiedy, żeby jakiekolwiek protesty doprowadziły do zmiany w państwie bez woli rządzących?
   Myslisz że w 1988, kiedy były protesty - doprowadziłyby do zmiany systemu, gdyby ówczesna władza się na to nei zgodziła? Kiszczak był w 100% przygotowany do pacyfikacji protestów.

   Nie ma to jak obalac powszechnosc demokracji
   Własnie powszechność demokracji jest jej najwiekszym problemem. Potem urzednicy glosują na tcyh, co chcą swoje rodziny w urzedach pozatrudniac, ludzie z milionami z kraju uciekają- a ci co utrzymują państwo robią za dojne krowy i są na łasce i niełasce benficjentów systemu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Wogole oczym tu gadac predzej korwin dozyje 120 niz wprowadzi jeden ze swoich postulatow konstytucji.

  •  

   pokaż komentarz

   Od kogo dostanie pomoc? Pożyczy od 100 znajomych po 7,5 tysiąca złotych na leczenie białaczki

   @Annuncjo: Nie wiem co zrobi. Może np. sprzedac nerke. Nikt mu tego zabraniał nie będzie- nie tak jak teraz.
   Zrozum...OK, nie zrozumiesz, ale chodzi o to, że aby naród przetrwał a społeczeństwo było silne - ludzie muszą się nauczyć odpowiedzialnosci za swoje decyzje. Debile będa drzeć ryje ale powoli zaczną się wybudzac z letargu umysłowego.

   Niestety policja w Polsce nie zarabia na siebie, więc musi żyć na krzywy ryj, ale o tym zapomnijmy, bo pewnie chodziło Ci o kogoś innego.
   Czy ty jestes normalny? Najpierw piszesz mi o likwidacji policji kiedy ja pisze o odebraniu m.in. policjantom prawa do glosowania a teraz w kontekście zasiłków wg ciebie uważam, że policjanci są niepotrzebni i zyją na krzywy ryj? Ogarnij się.

  •  

   pokaż komentarz

   Wogole oczym tu gadac predzej korwin dozyje 120 niz wprowadzi jeden ze swoich postulatow konstytucji.

   @corrallus: Pewnie tak :) Ale kilka rzeczy, np. zasadę "chcącemu nie zieje się krzywda" mogłoby się udac.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: tak widzialem w ksiazkach od historii przez wieki tak bylo. Pacyfikacja w tej czesci europy w naszych czasach lol. Moze czolgi beda ludzi przejezdzac. Wam anarcholiberala juz calkiem odbija.
   Zaden rzadzacy nie odwaza sie obalac demokracji w tej czesci europy. A zmiany po protestach zawsze jakies byly najczesciej dla jakichs grup zawodowych.
   Co do urzdnikow znam ich okolo 10 w miescie gdzie po rzadzi, sami glosuja na pis i sld, jeden na kukiza.

  •  

   pokaż komentarz

   @kukenkino: Ta pewnie i za nerkę dostanie 750 tysięcy złotych... W Korwinlandzie, jeżeli zezwoli na swobodny obrót, to nerka będzie chodziła po 1000 złotych. No dobra magiczny wolny rynek sprawi, że operacja będzie kosztować pół miliona czy nawet 300 tysięcy złotych, ojciec napadnie na bank i zdobędzie kasę xD.

   Nie wiem też czyja to decyzja, skoro to dziecko samo raczej nie mogło się ubezpieczyć.

   O tym krzywym ryju pisałeś o każdym, kto pobiera ze wspólnej kasy.
   cytat:

   Chodzi o to, żeby beneficjenci podatków nie glosowali na siebie lub sobie podobnych, chcacych na krzywy ryj zyć z tych podatków.

   policja jest beneficjentem podatków, zakładasz że beneficjenci chcą na krzywy ryj - czerpać korzyści z podatków. Jedynym logicznym wyjściem, żeby policja przestała być krzywym ryjem, jest spowodować, że policja będzie zarabiać na siebie albo zlikwidować.

  •  

   pokaż komentarz

   A zmiany po protestach zawsze jakies byly najczesciej dla jakichs grup zawodowych.

   @corrallus: Jaikie zmiany były? Że rząd kasą gasił i gasi pożary? To nei zmiany tylko przekupstwo.

   Zastanów się logicznie, czy gdyby ba Ukrainie, ludzie pokojowo protestowali na Majdanie - to coś by się tam zmieniło? Nic by się nie zmieniło. Do dzisiaj by mogli pokojowo protestować. A jak zaczeła się walka na smierc i życie - to się okazło że król jest nagi a państwo ukraińskie słabe i niezdolne do utrzymania porządku.

   Sprawa jest oczywista. Rewolucję się niszczy. Zmiany się robi pokojowo a nie z kilofem w łapie. Bo jak zmiany zrobi ktoś z kilofem w łapie to kończy się tak jak rewolucja francuska i październikowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamil150794: nie będzie pierdyliard partii... prób wyborczy 1% (max 2%) + brak finansowania kampanii wyborczych partii z budżetu załatwi sprawę.

 •  

  pokaż komentarz

  Zakop za opis wyprodukowany przez homo k?%!inoks o nicku @kukenkino JOWy też zakop.

Dodany przez:

avatar kukenkino dołączył
1748 wykopali 16 zakopali 19.9 tys. wyświetleń