•  

  Wiele osób ma dość obecnej władzy i często słychać apele aby w jesiennych wyborach parlamentarnych połączyć siły i stworzyć wspólna listę np. Ruchu Narodowego, Korwina, Kukiza, KNP i Grzegorza Brauna.
  Mam nadzieje że uda się wykorzystać szanse i dojdzie do porozumienia dla dobra Polski oraz uda się odsunąć obecne "elity" od władzy.

  •  

   @Polska4Ever: służby specjalne będą działać - bądź spokojny.

  •  

   @Polska4Ever: Nie dojdzie. Korwin koniecznie chce być prezesem i dyktować warunki na których część nie zgodzi się z pewnością Kowalski czy Braun.

  •  

   @Polska4Ever: 5 różnych grup politycznych może nie odnieść sukcesu. Na tej podstawie powstał w 1997 roku AWS, który łączył małe partię prawicowe. Po 3 latach rządów AWS i koalicji Unii Wolności doszło do rządu mniejszościowego. Podobny scenariusz nie wypalił, gdy w 2005 roku była koalicja PiS+Samoobrona+LPR. Jeśli takie połączenia nie wypaliły, to jak ma dojść do współpracy aż pięciu stron? O ile sojusz KORWiN i KNP byłby sukcesem, to nie wiem jak centrolewicowy Kukiz, centroprawicowy Korwin i radykalni Braun i Kowalski się dogadają.

  •  

   służby specjalne będą działać - bądź spokojny.

   @jozwa-maryn: Oj, będą. Ale jak skaperują Browna, to służby porozstawia po kątach, razem z funkcjonariuszami reżimowej propagandy :)

   pokaż spoiler chyba mnie powoli głupawka bierze, za dużo kampanii i jowuf :D

  •  

   @UrzadPracy: Nie zapominaj o elektoracie negatywnym. Myślę że Kukiz mógłby jednak sporo stracić na sojuszu z JKM

   Bo na lekkiego gwałciciela/pieska Putina/polityka który przyrównuje wszystko do Hitlera głosować nie będę

  •  

   @xqwzyts: JKMa usuneli z funkcji prezesa w KNP m.in. dlatego, ze chcial sie otworzyc na nowe srodowiska i rozszerzyc dzialanosc partii. Nie spodobalo sie to wtedy betonowi w KNP, ktory wolal zachowac pewien puryzm ideowy.

   Aktualnie ma troche mlodszych i bardziej otwartych doraddzcow, ktorzy doskonale zdaja sobie sprawe, ze tamta postawa byla bardzo hamujaca dla ideii wolnosciowych. Korwin jest ideowcem i mysle, ze bedzie wreszcie w stanie pojsc na ustepstwa. Nie zrozum mnie zle - To nie moja naiwnosc, to wiara i kredyt zaufania.

  •  

   @waldo: Tylko, że na jesieni 2011 Palikot po odejściu z PO podajże szybko stał się trzecią siłą w sejmie. Korwin działający od lat dostał standardowe 3%. Teraz Kukiz zaczynał z poparciem mniejszym niż Korwin a aktualnie ma trzykrotnie więcej od niego. Korwin po prostu jest spalony jako polityk. Nie może być twarzą partii bo pociągnie ją na dno. I od ranu odniosę się do przykładu KNP. Za Korwinem poszli kuce którzy tworzyli struktury partyjne w miastach. Żaden znaczący nowy elektorat. Tylko i wyłącznie klasyczne 3%

  •  

   @xqwzyts: Nie Korwin, a Wipler.

  •  

   @kamil150794: Wipler byłby zdecydowanie lepszy na prezesa. Ma dobrą dykcję, mówi spokojnie i rzeczowo bez niepotrzebnych wstawek o Hitlerze, pedofilii i kobietach.

  •  

   @xqwzyts: Generalnie fakty, nie ma co dyskutowac. Popatrz jednak na KORWiN przez pryzmat ostatnich miesiecy - najlepsza dotychczasowa kampania i stonowanie JKMa, ktore temu towarzyszy. Palikot - produkt Tymochowicza - tak bardzo przereklamowany, ze wlasnie zapadl sie pod wlasnym ciezarem i sam producent sie go wstydzi - tak kiepskiego PR to JKM nie mial nigdy jak Palikot obecnie. Kukiz - nowosc z kredytem zaufania, od wczesniejszych wyborcow w duzej mierze m.in. Palikota. Z tej dwojki to JKM ma przynajmniej staly elektorach. Poza tym o czym rozmawiamy.. o sondazach? Pozyjemy, zobaczymy. Jestem dobrej mysli.

  •  

   @UrzadPracy: @Polska4Ever: Najlepiej aby była wspólna lista wyborcza wtedy nikt by nie miał do nikogo pretensji.

  •  

   @jozwa-maryn:
   @Polska4Ever:
   możesz być spokojny

   pokaż spoiler działamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @UrzadPracy: Jakby mieli głowy to by się gogadali najpierw porządek prawny w ważnych kwestiach- Sądownictwo, Wojsko, Urzędy
   Przy nast. wyborach wtedy można się dzielić aha w wyborach nie mogą brać już udziału pewni ludzie bo mają wyroki w zawieszeniu i zakazy sądowe ;)

  •  

   i Grzegorza Brauna

   @Polska4Ever: Tylko niech on przestanie opowiqadać o tym jak to powierzy purpurowym sukienkom nadzór nad prawem nadrzędnym. Błagam. Nawet niech opowiada o kościele, parafiach, kondominiach pro i antyzydowskich- tylko nie miesza sukienek do władzy, bo to na kilometr śmierdzi państwem wyznaniowym.

  •  

   @UrzadPracy: A co dopiero bedzie, jak w ogole nie bedzie partii, szok.

  •  

   @Polska4Ever: nie bardzo rozumiem po co laczyc sily z Braunem, mysle, ze taki Kukiz czy Korwin duzo wiecej by stracili niz zyskali - wydaje mi sie, ze Braun ma mniej sympatykow niz nieprzychylnych krytykow

  •  

   @Polska4Ever: Nie dojdzie. Korwin koniecznie chce być prezesem i dyktować warunki.

   @xqwzyts: doprecyzuje - nie prezesem chce być, lecz KRÓLEM! ;)))))

  •  

   @xqwzyts: Ma najwieksze doświadczenie i tak powinno być. Powinni mu zaufać i doradzać. Jeżeli coś by nie grało tym których wymieniłeś, spokojnie mogliby zakończyć współpracę.

  •  

   @IroL:

   Ma najwieksze doświadczenie
   W strzelaniu sobie w kolano podczas kampanii przez niewyparzony język.

   Korwin ma już łatkę oszołoma wśród społeczeństwa i nawet jakieś kucministerstwo do spraw tłumaczenia co Krul miał na myśli tego nie zmieni. Konieczne jest wypromowanie kogoś nowego. Widać to wyraźnie na przykładzie Kukiza, na którego w dużej mierze głosują ci dla których Korwin p@#??%?i zbyt dużo głupot

  •  

   @xqwzyts: Wipler you're next.

  •  

   @IroL: Wipler tez jest skreslony, uznawany jest za pijaka ktory awanturuje sie z policja oraz pacholka Korwina. Musi byc ktos inny - nowy.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

 •  

  Jakubiak na prezydenta ;-)

  źródło: admonkey.pl

  •  

   @waldo: Nie znasz go. Tyran i... ach, szkoda gadać.

  •  

   @D3lt4: Wcale nie szkoda, rozwiń proszę.

  •  

   @TripleICZ: Dwulicowość, chamstwo, wyzywanie pracowników, mobbing, brak zapłaty za nadgodziny. Więc w sumie do polityki się nadaje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   O głodowych stawkach wynagrodzenia mówić nie będę, bo każdy może pracę zmienić, ale ni cholery tzw.fair trade nie ma tu nic do gadania.

  •  

   @D3lt4: Oczywiscie do informacji w internecie podchodze z rezerwa, bo moze to rownie dobrze pisac ktos z konkurencji, albo wyrzucony pracownik, albo zwykly bajkopisarz, ale jezeli to prawda, to szkoda, bo wydawalo mi sie, ze to firma bedaca w porzadku wobec pracownikow.

  •  

   @TripleICZ: To nie firma, tylko rodzinny biznes. WSZYSCY, którzy nie należą do rodziny, mają bardzo kiepskie warunki pracy.

  •  

   @D3lt4: Jest duża rotacja pracowników? Niemożliwe żeby przy takich warunkach jej nie było, więc skoro była taka nagonka w mediach na ciechana, to dlaczego nikt przy okazji nie znalazł pracownika, który by potwierdził te rzeczy? Nie zrozum mnie źle, to nie to, że Ci nie wierzę, ale nie mogę też ślepo wierzyć we wszystko.

  •  

   @TripleICZ: Ci, którzy mieli odejść, to odeszli. Wiesz jak to jest, wiele osób nie ma odwagi, aby zmienić pracę. Więc jakaś tam grupa pracuje. Ciechanów, Lwówek Śląski, Bojanowo itd., to nie są duże miasta. Można się domyślić jaki jest rynek pracy. Jest c$%%$wo, ale stabilnie, więc siedzą. ;)

   Oczywiście nowi pracownicy szybko odchodzą, ale pewna grupa przyzwyczaiła się do złego.

   Komu ma się ta nagonka opłacać? Zawsze za nagonką ktoś musi stać, więc jeśli komuś będzie na tym zależało, to wiesz.

  •  

   @D3lt4: Spoko, trzymaj sie (przede wszystkim z dala od takiej pracy :P)

  •  

   @TripleICZ: 2 lata temu odszedłem, ale na psychice nadal siedzi taka patologia. Z perspektywy czasu wiem, że to był mobbing.

  •  

   @D3lt4: Pracowałem krótko w Niemczech w fabryce i brygadzista (Polak) tłukł ludzi, wrzeszczał niemiłosiernie. Do mnie się jakoś nie rzucał, bo mu otwarcie zapowiedziałem że zakończę mu to eldorado donosami, ale i tak miałem miękkie kolana jak podchodził, bo raz mówił normalnie i nagle ni stąd ni zowąd włączała mu się niesamowita agresja, potrafił w jednej wypowiedzi zagadać milo, nagle sie rozedrzec, rzucac skrzynkami i nagle znow stawal sie mily. Wiec wiem co to mobbing, masz moj miecz :P

 •  

  Nawet z perspektywy moich znajomych jasno wynika że sympatycy Korwina pokrywają się w znacznej mierze z sympatykami Kukiza. Problem jaki widzę od lat to pajacowata postać krula, który zawsze postąpi tak by uzyskać większy rozgłos w mediach bez względu na wszytko, połechta swoje ego nawet gdyby kosztowało to ciężką prace młodych ludzi który mu uwierzyli. To dlatego nie ma wyborców starszych niż pewien próg młodzieńczej naiwności. W pewnym wieku widać wyraźnienie że dla całej pięknej wolnorynkowej idei jest o zwyczajny szkodnik z niebywałym parciem na szkło. Człowiek który puścił z dymem głosy kilkunastu jeśli nie kilkudziesięciu milionów wyborców różnych pokoleń.

  •  

   @Neurotok: I wszystko na temat klauna. Najlepsze co może teraz zrobić to odejść z polityki.

  •  

   @Neurotok: Korwin to publicysta i żaden z niego polityk. Nie wie co można mówić i kiedy wypada coś mówić. Pozostawia szerokie pole do manipulacji dla chętnych do tego mediów. Przez 25 lat przez egocentryzm JKM w żadnej z kolei jego partii nie wyłonił się inny ważny wolnorynkowy polityk niż on sam. A on jest już dla większości społeczeństwa skompromitowany. Teraz niby jest Wipler, ale on już przyszedł do Korwina z jako taką rozpoznawalnością.
   Na przykład taki Marian Kowalski był 17 lat w UPR i do tej pory nikt o nim nie słyszał, bo tam promowało się tylko Korwina i nikogo innego. Prawda jest taka, że na każdego zyskanego zwolennika wolnorynkowych rozwiązań zrobił sobie 5 przeciwników swoimi palniętymi bez zastanowienia głupotami.

  •  

   Prawda jest taka, że na każdego zyskanego zwolennika wolnorynkowych rozwiązań zrobił sobie 5 przeciwników swoimi palniętymi bez zastanowienia głupotami.

   @Redrum781: Gdyby tak było to powinien mieć poparcie rzędu 17% :)

  •  

   @kukenkino: To, że ktoś nie jest jego przeciwnikiem to nie znaczy, ze jest automatycznie jego zwolennikiem.

  •  

   @Redrum781: No, ale z takimi poglądami to wielkiego wyboru u nas nie ma :)

  •  

   @Neurotok: Kolego znam dorosłych, inteligentnych, poważnych ludzi, prowadzących działalność gospodarczą i wszyscy popierają poglądy gospodarcze Korwina. Jego wypowiedzi na tematy obyczajowe mają w dupie. To są ludzie inteligentni i wali ich czy Korwin ma kontrowersyjną retorykę czy nie. Takimi pierdołami przejmują się zwyczajnie matoły (nazywajmy rzeczy po imieniu). Młodzi ludzie którzy go popierają nie są naiwni jak to napisałeś tylko po prostu mają "trzeżwe" umysły, nie sprane przez propagandę i potrafią rozdzielić treść poglądów od formy ich przedstawiania.

  •  

   @Neurotok: Korwin na pewno zraził do siebie część wyborców swoimi kontrowersyjnymi wypowiedziami, jednak na pewno nie jest "szkodnikiem dla wolnorynkowej idei". On, przez lata, jako jedyny w Polsce, potrafił przedstawić te idee w sposób ciekawy i zainteresować nimi młodych ludzi. Gdyby nie On, wiele ludzi by się o tej idei nie dowiedziało. Być może Ty też zainteresowałeś się tymi poglądami dzięki niemu. To jego zasługa, że znaczna część tego pokolenia będzie wybierać kandydatów nastawionych wolnorynkowo. Niekoniecznie Korwina, ale być może innych kandydatów.

  •  

   @Neurotok:Korwin i Kukiz uderzają do innego elektoratu. Retorycznie Korwin jest nie do zaakceptowania przez większość ludzi, Kukiz w dużej części zbiera niezdecydowanych i zawiedzionych po Bronku i Palikocie - obserwacja własna u znajomych.

  •  

   Jego wypowiedzi na tematy obyczajowe mają w dupie.

   @piwotomojepaliwo: no to zajebiste maja kryterium wyboru prezydenta - gospodarka, na ktora prezydent ma znikomy wplyw, a durnoty przed kamera, ktore pojda na caly swiat jako stanowisko glowy panstwa.
   Takie lamenty, jakie wylewali tu niektorzy po tej akcji bronka z krzeslem, to byłyby co drugi tydzien :>

  •  

   W pewnym wieku widać wyraźnienie że dla całej pięknej wolnorynkowej idei jest o zwyczajny szkodnik z niebywałym parciem na szkło.

   @Neurotok: I dlatego większosć kandydatów głosi potrzebę mniejszych lub większych obniżek podatków, naprawy i uproszczenia prawa :D
   Uwielbiam patrzeć jak niby inteligentni i wyedukowani ludzie publicznie obnażają swoją bezmyslność :D

   Takie lamenty, jakie wylewali tu niektorzy po tej akcji bronka z krzeslem, to byłyby co drugi tydzien :>

   @Rebeliant: Nikogo normalnego tak naprawdę skakanie po krzesłach nie interesuje. Chodziło tylko o to żeby wszelkimi środkami uderzyć w znienawidzoną postać i tyle. Jesli naprawdę odczuwasz (albo ktokolwiek) fizyczny ból i wstyd z powodu "skakania po krzesłach" przez drogiego Bronisława - powinieneś się udac do dobrego psychiatry :D

  •  

   @Rebeliant: Nie rozróżniasz wpadek wynikających z głupoty od celowego układania wypowiedzi w kontrowersyjnej formie?
   Ja wolę kogoś kto wie co robi. A w jaki sposób przedstawia swoje poglądy nie ma dla mnie kompletnie znaczenia.
   I Korwina ze swoją retoryką właśnie bardzo chętnie widziałbym na fotelu prezydenta.
   Wolę żeby prezydent prowadził "twardą" politykę zagraniczną na korzyść kraju i jak będzie trzeba to ma umieć odmawiać albo stawiać warunki.

  •  

   @Rebeliant: Tylko wyniki prezydenckich będą się przekładały w parlamentarnych na jesieni, więc każdy głos oddany na Kukiza to tak na prawdę głos na Bronka i bandę czworga, a przynajmniej przysłużenie się im w kolejnych sondażach.

   Największym błędem Korwina było wystawienie siebie na kandydata, już nawet wciągnięcie Kukiza i wystawienie jako reprezentacja partii KORWiN (mimo jego centro-lewicowych poglądów) dało by im lepszy start.

  •  

   @piwotomojepaliwo: nie masz nawet 30-stki. Mogę się o to założyć.

  •  

   @kukenkino: taa, przemo i jego gierki, tylko czemu pozniej sie uwaza za lepszego od tych mitycznych lewakow, jak stosuje te same metody :P

   @piwotomojepaliwo: no a ja wolałbym, zeby kandydat był powazny i nie kompromitował idei wolnego rynku swoimi bzdurnymi pogladami na swiat, dodatkowo uniemożliwiając sensowną promocje tychże idei innym, poprzez armię kuców, ktora miesza wszystko inne z błotem, bo korwin o tym gada (i tylko gada) od 20 lat

  •  

   taa, przemo i jego gierki, tylko czemu pozniej sie uwaza za lepszego od tych mitycznych lewakow, jak stosuje te same metody :P

   @Rebeliant: Bo to jest medialne i się przebija. Wilk nie robi takich akcji i co z tego ma - gadanie do wyłączonych kamer...
   Czasami trzeba grać wg reguł gry ustalonych przez przeciwnika, wazne żeby finalnie wykorzystać szansę aby pobić go jego własną bronią :)

   no a ja wolałbym, zeby kandydat był powazny i nie kompromitował idei wolnego rynku swoimi bzdurnymi pogladami na swiat
   Masz Wilka. Zobaczymy na ile powazny kandydat jest w stanie promowac te idee.

   bo korwin o tym gada (i tylko gada) od 20 lat
   Gwiazdowski o tym gada, Sadowski o tym gada- do nich też masz pretensje że tylko gadają?
   Nie ma to jak mieć pretensje do kogoś, kto nie ma władzy, że "tylko gada". Masz ty rozum i godność człowieka?

  •  

   @kukenkino: wilk nie ma szans się przebić, bo nie ma az tylu zwolennikow wolnego rynku, a przemo nastawił wszystkie kuce przeciw niemu i tym samym ma wiecej negatywnego elektoratu, niz pozytywnego :)

  •  

   wilk nie ma szans się przebić, bo nie ma az tylu zwolennikow wolnego rynku, a przemo nastawił wszystkie kuce przeciw niemu i tym samym ma wiecej negatywnego elektoratu, niz pozytywnego

   @Rebeliant: No więc sam widzisz co się opłaca a co nie. Zarzucanie Wiplerowi że zbudował jakieś poparcie jest zwyczajnie śmieszne.

  •  

   @kukenkino: na krótką metę się opłaca, ale jakoś długoterminowo ciągle jest to samo - przychodzą nowi, a starzy rezygnują z popierania kolejnych kontrowersji

  •  

   przychodzą nowi, a starzy rezygnują z popierania kolejnych kontrowersji

   @Rebeliant: Wszystko do czasu kiedy jest jako-tako. Kiedy ludzie zaczynają widzieć że robi sie źle - przypomną sobie że jest taki ekscentryczny dziadek, który mówił że będzie źle i jako remedium proponował zmniejszenie fiskalizacj i roli państwa. A moze wtedy dziadka nie będzie ale ktoś inny będzie kontynuował i łatwiej zdobędzie poparcie synów marnotrawnych?

  •  

   @kukenkino: no, to ze korwin aktualnie jest trampoliną dla przema i świty to juz inna sprawa :D

  •  

   no, to ze korwin aktualnie jest trampoliną dla przema i świty to juz inna sprawa :D

   @Rebeliant: I bardzo dobrze. Przez lata nikt sie na nim nie wybił, a krul młodszy nie będzie.
   Ale Wipler i świta to wciąz za mało, trzeba mieć przynajmniej 10-15 rozpoznawalnych ludzi.

 •  

  Sądze iż jeżeli na jesień nie utworzy sie koalicja Braun-Kukiz-Korwin-RN którą poprze Naród dla dobra Ojczyzny , to będzie można już oficjalnie opuszczać kraj.. bo do następnych parlamentarek już nie będzie o co walczyć... Tak więc musimy wejść all in .. wszystko albo nic

 •  

  Krzysztof Bosak 21 grudnia 2012 o 21:01
  Widziałem się z obecnym prezesem UPR kilka dni temu w Warszawie i widać że oni mają jasny plan wykorzenienia korwinizmu, są dość pragmatyczni i otwarci na przywództwo zaproponowane przez narodowców. Czego więcej chcieć?"
  Co nie przeszkodziło p.Bosakowi przyjąć zaproszenia na niedawny Piknik KNP w Gdyni

  Źródło: wyciek z Ruchu Narodowego na WikiLeaks
  https://libertarianizm.net/threads/wikileaks-holochergate-korwin-ruch-narodowy-afera.4606/

 •  

  Może Marian znalazłby rozwiązanie, Krzyśku?

 •  

  Janusz nie pije piwa, tylko wino.

 •  

  doraddzcow

  @waldo

  O mamo...

 •  

  A kto by ten syf chciał pić i jeszcze przy nim wyjaśniać nieporozumienia?

 •  

  wszedlem tu dla komentarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  Jak myślicie, będzie jutro jakieś czary mary i się dogadają?

 •  

  Bosak wielki maż opatrznościowy :) Jednujący podzieloną prawicę :)

 •  

  Dlaczego akurat Ciechan? Stać ich pewnie na coś lepszego.

 •  

  Bo najlepiej sie rozmawia pod wplywem narkotyku. Tez wymyslil

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @EmpireAgent: Czyli to dla wszystkich info - że najlepszą rzeczą jaka moze się nam i Polsce przytrafić to to, że sie dogadają.

   Nawet tacy jak ty się mogą do czegos przydac, trzeba tylko myśleć i robić dokładnie odwrotnie co ty :D

 •  

  Dlaczego mieliby wyjaśnić nieporozumienia przy marce piwa, której właściciel okazał się mieć homofobiczne poglądy? Kukiz ponoć jest za związkami partnerskimi.

 •  

  Koledzy? Jeszcze ich obraża!

Dodany przez:

avatar wojtiera dołączył
550 wykopali 25 zakopali 4.7 tys. wyświetleń