Najlepsze komentarze

 • Przecież Owsiak nie kryje, że z odsetek finansowany jest m.in. Przystanek Woodstock, a to całkiem spore przedsięwzięcie.

  burzua burzua #przejdź do komentarza
  +115

Komentarze (157)

 • hostylian +50  

  Raczej nie o to mi chodziło. Pieniądze zaś z pewnością leżały na lokatach, ale tylko po to by było ich więcej - czyli by można było kupić więcej sprzętu. Przykładowo w 2008 roku, dzięki takiemu zabiegowi można było wydać o około 50.000 zł. więcej.
  Zobacz: http://s.wosp.org.pl/Files/Sprawozdanie_XVI_inal.pdf

  pokaż komentarz
  hostylian
 • k0rn1k +15  

  Posłużmy się danymi z Twojego linka:
  Kwota zebrana w styczniu 2008: 32 147 538 zł. Zamówień dokonano w sierpniu 2008 roku, czyli pieniądze przez ponad 7 miesięcy leżały na koncie. Przykładowe oprocentowanie konta eMAX plus w mBank wynosi 5% (http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/oszczednosciowe/emax_plus/), w zeszłym było podobne. Przy milionowych kwotach można negocjować z bankiem wyższe oprocentowanie, ale dla zeszłego roku przyjmijmy 4,5%.
  Po 7 miesiącach odsetki od 32 milionów złotych wynoszą:
  http://www.google.pl/search?q=32147538%2A4%2C5%2F100%2A7%2F12
  843 tysiące złotych
  przy czym płatności zapewne nastąpiły nie z góry, ale po dostarczeniu sprzętu - można śmiało doliczyć 2 miesiące, czyli ok. 1/4 powyższej kwoty, co daje ponad milion.
  A w podsumowaniu Twojego rozliczenia podano, iż wydano 32 201 173 zł, czyli tyle, ile zebrano.

  pokaż komentarz
  k0rn1k
 • burzua +115  

  Przecież Owsiak nie kryje, że z odsetek finansowany jest m.in. Przystanek Woodstock, a to całkiem spore przedsięwzięcie.

  pokaż komentarz
  burzua
 • Reklamy Google

 • breeder +22  

  > Pieniądze zaś z pewnością leżały na lokatach, ale tylko po to by było ich więcej.

  Gdzieś mi coś przemknęło, zaraz znajdę..
  O mam:

  > W sprawozdaniu z 2008 roku jest
  > "strata na wykupionych jednostkach uczestnictwa
  > w funduszach inwestycyjnych – 1.612.259,89 złotych

  za: http://grono.net/wosp/topic/16581479/sl/statut-fundacji-wosp/
  zob. także: http://wiadomosci.ngo.pl/x/309153

  pokaż komentarz
  breeder
 • P.....a +111  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  P.....a
 • Bubbels +39  

  Dziwią mnie ludzie, którzy potrafią tylko krytykować tego typu akcje. Pozwól, że zapytam - zorganizowałeś kiedy coś co miało na celu pomóc komuś? Poświęciłeś swój czas dla innych? Twoimi postami nikogo nie nakarmisz, ani zdrowia nie przywrócisz. Rusz tyłek, zorganizuj coś sam, odejdź od komputera. Nie tylko pomożesz komuś, ale i poczujesz wielką satysfakcję....

  pokaż komentarz
  Bubbels
 • Divus +9  

  kontrola: Skąd masz takie dane?!
  Dla przykładu wrzucam rozliczenie finansowe z np. 15 finału.

  http://s.wosp.org.pl/Files/sprawozdanie_15final.pdf

  (Wrzucam również do powiązanych)

  pokaż komentarz
  Divus
 • messjash +17  

  Wybaczcie że się podpinam ale mam pytanie do pana KONTROLA Kto i ile ci płaci za takie bicie piany w tym wykopie ?

  pokaż komentarz
  messjash
 • Elfik32 +25  

  Możecie krytykować Owsiaka, doszukiwać się teorii spiskowych, wyliczać każdą złotówkę jaka przeszła przez konto WOŚP ale dla mnie on jest wielkim człowiekiem! Dzięki niemu moja siostra (i wiele innych ludzi) otrzymała drugą szansę!

  pokaż komentarz
  Elfik32
 • yodamm +17  

  Wy wszyscy myślicie, że Owsiak będzie robił WOŚP, całą kasę z tego przeznaczy na sprzęt a przez cały rok będzie jadł własne buty nie licząc Woodstocku na który kasę ma pewnie ze sprzedaży dragów... Prawda jest taka, że większość ludzi zamiast spojrzeć na to, że ktoś to robi, wkłada dużo pracy i poświęcenia i kupuje więcej sprzętu niż nasz rząd w ciągu tego roku, woli to krytykować. Do mnie dociera to, że z tych pieniędzy musi opłacić całą organizacje WOŚP-u, Woodstocku czy ludzi którzy dla niego pracują. Organizacja charytatywna to nie grupa ludzi którzy żyją powietrzem i pracują za darmo, ale grupa która zbiera fundusz by pomagać innym. Jest sprzęt ? Jest. Więc nie widzę powodu do krytyki.

  pokaż komentarz
  yodamm
 • Werbel +28  

  Przepraszam z góry za język i formę. Zdenerwował mnie "kontrola"

  k%$%a mać! Krytykujesz Owsiaka, że wydał TYLKO o ~~54 tysiące więcej niż zebrał... Chłopie, myślisz, że to wszystko nie kosztuje? Że organizacja jest za darmo? Mam przypomnieć Ci jak "artyści" żądają grubych pieniędzy za koncerty? Proszę bardzo:
  http://www.wykop.pl/link/131187/zdemoralizowane-ch-e
  Dodatkowo, część kasy idzie na Woodstock, część idzie na inne, wspierane przez fundację Owsiaka cele! Wyobraź sobie, że spora część osób z jego fundacji nie pracuje nigdzie indziej, bo to właśnie fundacja jest ich pracą. Wyobraź sobie, że ci ludzie muszą za coś żyć. Nie żywią się wdzięcznością szpitali.
  Mam mówić też czemu Owsiak robi te akcje? Bo polskie szpitale NIE MAJĄ pieniędzy na sprzęt, który powinny mieć.
  Mam przypomnieć wykopy, które pojawiły się jeszcze kilka dni temu, poruszające ten temat?
  http://www.wykop.pl/link/260961/szpitale-nie-lecza-bo-nie-maja-za-co

  Więc do cholery: nie p#%%###!

  pokaż komentarz
  Werbel
 • adek_sggw +1  

  @Roburek i Kontrola:
  Sami zacznijcie myśleć, a nie rozliczać z każdej złotówki! Nawet gdyby Owsiak oficjalnie przeznaczał POŁOWĘ zebranej kasy na zakup sprzętu, a resztębrał tylko dla siebie to i tak zyskałoby na tym całe mnóstwo dzieci!

  pokaż komentarz
  adek_sggw
 • Kaczorra +9  

  Brawo Werbel! A ja dodam jeszcze coś od siebie: kto nie wie jak wyglądają procedury zakupu sprzętu, niech zamknie paszczę na kłódkę. To nie jest tak, że po zebraniu kasy Owsiak idzie do sklepu i z półki wybiera to, to i tamto, a potem zanosi do szpitala z uśmiechem na gębie.
  Po zebraniu kasy robi się podsumowanie zbiórki i wpłaca kasę na konta. Potem zbiera się od szpitali informacje o zapotrzebowaniu na sprzęt. Zapotrzebowanie jest dokładnie analizowane pod kątem ważności w leczeniu schorzeń, na które jest w danym roku urządzana zbiórka. Po takiej analizie i odrzuceniu błędnych zgłoszeń przystępuje się do szukania dostawców sprzętu. Potem z dostawcami ustala się ceny, ilości, rabaty, sposoby płatności, sposoby dostarczenia sprzętu i wiele innych rzeczy. Dopiero po całym tym zamieszaniu, trwającym kilka miesięcy, przechodzi się do finalizowania zakupów sprzętu i wysyłania ich do szpitali. Wszystko tyle trwa, bo MUSI trwać. Natomiast pieniądze z procentów bankowych przeznacza się na tzw. działalność statutową. I niech mi tu nikt nie pieprzy, że działalność takiej fundacji nic nie kosztuje, bo wyobraźcie sobie, że jest coś takiego jak czynsz, opłaty za media, kupno sprzętu wymaganego do działania fundacji (komputery, sprzęt elektroniczny, samochody służbowe, telefony komórkowe, itd.) i wiele innych, a WOŚP nie jest fundacją podwórkową, tylko olbrzymim przedsięwzięciem, więc i wymaga ogromnych nakładów, aby mogła funkcjonować. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że ani złotówka ze zbiórek nie jest przeznaczona na cokolwiek innego niż sprzęt medyczny! Koszty działalności statutowej są pokrywane z procentów bankowych i od sponsorów.
  A teraz szczekaczy na Jurka proszę o zamknięcie gąb, bo człowiekowi ciśnienie się podnosi, gdy widzi jak się obraża tak wspaniałą instytucję jaką jest WOŚP.

  pokaż komentarz
  Kaczorra
 • alonzo85 +2  

  Roburek, jakbyś chciał wiedzieć to pieniądze leżały "tak długo" ponieważ napływały tak długo. W rzeczywistości WOŚP (jak co roku w sumie) trwa znacznie dłużej (w lutym-marcu jeszcze napływają pieniądze). Organizacja WOŚP, jak Caritas i każda inna charytatywna ma prawo do 10% od zebranej kwoty zgodnie z polskim prawem. Też muszą przez rok z czegoś się utrzymywać i też muszą za rok zrobić kolejną akcję WOŚP.
  Oby w kraju coraz mniej było takich podejrzliwych pieniaczy jak ty... mam nadzieję, że społeczeństwo się z tego kiedyś wyleczy. Ja jestem wdzięczny Jurkowi za tą akcję.

  pokaż komentarz
  alonzo85
 • canis_lupus +1  

  Jakbys miał do czynienia cokolwiek z przetargami to bys wiedzial że czasami ciągnie się to kupę czasu - wystarczy że ktos oprotestuje wyniki.

  pokaż komentarz
  canis_lupus
 • opalonyandrzej +3  

  Dobrzy ludzie - 1.5 mln złotych na organizacje WOŚP to dużo?
  Czy wyście ocipieli? Ja się zastanawiam, jak on to robi, nie wydając 10 razy tyle. Niech będzie, że wszyscy wolontariusz i członkowie fundacji pracują za darmo. Niech ktoś choć przez chwilę zastanowi się ile kosztuje opłacenie ochrony, dźwiękowców, wynajmu sprzętu, itp w kilkuset miejscowościach w Polsce. Nawet licząc że wszyscy muzycy wystąpią za darmo (co za pewnie bardzo odbiega od rzeczywistości) wyjdzie nam x razy więcej niż oni wydają, zapewne większość jest od sponsorów, ale pamiętajcie, nie nie wszystko da się zasponsorować. Pomyślcie choćby o tym, że przygotowanie kilkudziesięciu tysięcy plakatów promocyjnych to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych..
  Trochę pomyślunku życzę wszystkim pianobijcom.

  pokaż komentarz
  opalonyandrzej
 • f.....t +10  

  Jeśli trzymasz pieniądze na lokacie to jedynie inflacja ich nie zjada taka jest prawda , z pewnością nie zarabiasz.

  pokaż komentarz
  f.....t
 • f.....t +12  

  Wośp jest dziwną organizacją polskiego żebractwa , człowiek powinien człowiekowi pomagać na co dzień a nie tylko raz do roku, kupowanie sprzętu dla państwowego szpitala , który później zostanie przez komornika sprzedany to lekka pomyłka , czas antenowy który zajmuje Jureczek jakby miał wykupić np w TVN z pewnością suma uzbierana przez WOŚP nie starczyłaby na opłacenie. Policzmy koszta państwa jak zbiórka przez mundurowy. Nagle się okaże, że po podliczeniu kosztów nie tylko Jurka ale i państwa wyjdzie , że z jednej strony kasa z państwa wypływa aby z drugiej wpłynęła w formie darów do szpitala .

  pokaż komentarz
  f.....t
 • yilka +3  

  @ foresst posiadasz kiepską wiedzę na temat publicznej służby zdrowia. Nie ma możliwości by jakikolwiek komornik zajął jakąkolwiek aparaturę medyczną. Ze względu na brak odpowiedzialności zarówno kadry zarządczej ZOZ-ów jak i jednostek założycielskich szpitale mają prawo zadłużać się w nieskończoność.
  Dopiero gdy organ założycielski zdecyduje się na przekształcenie swojego ZOZ-u w spółkę prawa handlowego następuje rozliczenie długów, które w większości pokryć może organ założycielski.
  Następnie aparatura medyczna, która jest własnością ów organu założycielskiego (nigdy nie szpitala!) zostaje wydzierżawiona spółce prawa handlowego i całość kręci się nadal tyle, że z nastawieniem na zysk i świadczenie usług również na warunkach komercyjnych.

  pokaż komentarz
  yilka
 • f.....t +12  

  W dzień kiedy jest zbiórka pieniędzy niech tv czas antenowy dla WOŚP przeznaczy na reklamy z których całość zostanie przeznaczona na pomoc szpitalom. Efekt ten sam tylko, że bez fajerwerków.
  @Yilka : tak może jest w teorii lecz rzeczywistość szpitali jest całkiem inna.

  pokaż komentarz
  f.....t
 • yilka +1  

  @ foresst niestety mój drogi tak jest właśnie w rzeczywistości :)
  Trafiłeś na dobrego przeciwnika w dyskusji gdyż pracuje w firmie bezpośrednio powiązanej zarówno z publicznymi jak i niepublicznymi ośrodkami opieki zdrowotnej i wiem na ten temat myślę kilkakrotnie więcej niż Ty, a i moja wiedza jest znacznie rzetelniejsza.

  pokaż komentarz
  yilka
 • f.....t +12  

  @yilka : MASZ RACJĘ :)

  pokaż komentarz
  f.....t
 • m....i +1  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  m....i
 • PatrixDP -3  

  Każdy z nas może pomóc klikając m.in na: www.pajacyk.pl

  pokaż komentarz
  PatrixDP
 • Burass +1  

  @kontrola w każdym komentarzu tego wykopu widzę twoje niezadowolenie z akcji i zarzucanie Owsiakowi złodziejstwa. Skąd te wnioski? Co ten ksiądz znów na mszy nagadał?

  pokaż komentarz
  Burass
 • kilgoretrout 0  

  Nie zapominajmy, że poza Woodstockiem i zakupieniem sprzętu, fundacja prowadzi szkolenia w zakresie nagłej pomocy medycznej, to też kosztuje.
  Zresztą nawet jeśli sobie przycina, to co ? Mówcie tak jak byście nie wiedzieli jak to wygląda w rzeczywistości, prawie każda puszka jest ogołacana przez "wolontariuszy" od symbolicznych 200 zł, do wyjęcia wszystkiego poza miedzianymi O.o Zbierałem raz, nie przykładając się oddałem ponad 800 zł, każda osoba koło mnie oddająca puszkę miała max 100 zł, w samych monetach. Jeśli wolontariusze kradną to trudno się dziwić innym, z tą różnicą że wolontariusz wyciąga 90%, inni sięgają po 5% ?

  pokaż komentarz
  kilgoretrout
 • yilka +2  

  Zresztą nawet jeśli sobie przycina, to co ?
  Nie żadne nawet jeśli i nie żadne przycina tylko TAK. Fundacja to jego praca, a praca = wypłata. Zasłużył na nią i dostaje ją zgodnie z przepisami prawa.

  pokaż komentarz
  yilka
 • michal2323 +1  

  @Roburek IMO: jak mawiał mój nauczyciel od fizyki w LO - bredzisz.
  Jak ktoś ma sapać coś o nieuczciwie wydawanych pieniądzach - przyczepcie się do rydzyka od Owsiaka wara.

  pokaż komentarz
  michal2323
 • k.......o +73  

  To smutne że Polską służbę zdrowia nie stać na zakup sprzętu i musimy dodatkowo robić ogólnokrajowe ściepy. Nie jestem przeciwnikiem takich akcji, ale nie uważacie że składamy się na coś, co i tak powinniśmy mieć zapewnione z płaconych już podatków?

  pokaż komentarz
  k.......o
 • cendre +18  

  Pierwsze słyszę, żeby podatki były na Zdrowie :)

  pokaż komentarz
  cendre
 • CreativePL +59  

  Najbardziej denerwuje mnie narzekanie na WOSPa. Owsiak w ostatnim badaniu opini publicznej znalazl sie na 1 miejscu jako "autorytet". Dla mnie z tych 40mln zebranych niech wezmie sobie nawet połowe. Polacy potrafia tylko krytykowac a zeby cos wyjsc z wlasna inicjatywa to juz problem. Brawo Jurek!

  pokaż komentarz
  CreativePL
 • P.....a +45  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  P.....a
 • Pabluss +2  

  Platyno: Ludzie wierzą w to co widzą. Kiedyś w to http://www.youtube.com/watch?v=ky6jeUuVNgo a teraz w IQ 160 proszku do prania. Smutne lecz co poradzić.

  pokaż komentarz
  Pabluss
 • WieczorekAmadeusz 0  

  Ma ktoś w ogóle jakieś racjonalne zrodło informacji dotyczacych zarobku owsiaka na wosp?Czy sami stwarzacie te teorie?

  pokaż komentarz
  WieczorekAmadeusz
 • boryspo +3  

  WieczorekAmadeusz: wszystko masz napisane w sprawozdaniu finansowym WOŚP, wypadałoby od niego zacząć.

  pokaż komentarz
  boryspo
 • valdo -1  

  Ja swego czasu na wykopie (gdzieś w lutym) przeliczałem dochód Jurka i jak dobrze pamiętam wyszło coś około 7000 brutto miesięcznie, że tak powiem szpetnie "k!!$!skie kokosy"

  pokaż komentarz
  valdo
 • Seraf +27  

  Dla mnie rachunek jest prosty:
  WOŚP - dam 100zł, kupią maszyny za 80zł - SKUTECZNOŚĆ 80%
  ZUS/NFZ - zabiorą mi 1000zł/miech, dostaję "usługę" medyczną wartą 100zł 2 razy w roku. - SKUTECZNOŚĆ 1,(6)%
  80 > 1,6
  Opłaca się wrzucić

  pokaż komentarz
  Seraf
 • m.....k +8  

  ale z tego sprzętu i tak nikt nie skorzysta bo NFZ wyczerpał limity na usługi juz w lipcu :D

  pokaż komentarz
  m.....k
 • Seraf 0  

  bo jest do dupy i nie potrafi wziąć od toksykologii przed końcem roku

  pokaż komentarz
  Seraf
 • boryspo -1  

  Ależ demagogię uprawiasz. Nie porównuj kasy zbieranej na zakup sprzętu do kasy wydawanej na utrzymanie całego systemu publicznej opieki zdrowotnej.
  I obyś nie musiał sprawdzać na własnej skórze "skuteczności" po przejściu za publiczne pieniądze operacji wartej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pewnie będziesz przeszczęśliwy będąc kilkaset % "na plus".

  pokaż komentarz
  boryspo
 • yilka +7  

  Do tych wszystkich, którzy doszukują się spisku i matactw u Owsiaka.
  Wam się wydaje, że on jest jakimś pieprzonym Świętym Mikołajem? Wszystko będzie robił za "dziękuję" i dla tych dresików co napadają na wolontariuszy? Dobre sobie... Myślicie, że Owsiak nie musi jeść, pić, nie musi mieć gdzie spać, kąpać się? Każdy z Was gdyby wykonywał kawał tak dobrej roboty uważałby, że należy mu się coś tak samo jak Pani w Urzędzie czy Panu na stacji benzynowej.
  Prowadzenie Fundacji jest taką samą pracą jak każda inna. Nie wierzycie? Polecam zapoznać się z ustawami regulującymi działalność Fundacji, zbiórek pieniędzy i innych dóbr później wystawianych na licytacjach. Uwierzcie mi, Owsiak musiałby być niezłym sk%%#ielem jeśli by mu się po tym wszystkim chciało robić jakieś przekręty - bo trzeba się mocno nakombinować by to zrobić. To tylko domena naszych polityków.

  Krytyka i doszukiwanie się zarzutów jest typowym zachowaniem dla byle plebsu. Jak każdy z Was zrobi chociaż jedną milionową tego co Owsiak... mam nadzieję, że na Was też spadną chore zarzuty i podejrzenia.

  I jak napisał kolega BooBoo powyżej: aparatury medycznej kupione jest bardzo wiele, to są bardzo drogie urządzenia - wiem to bo sama pracuje w firmie, w której sprzedaje się ultrasonografy, litotryptory, aparaty rtg i masę, masę innych urządzeń również niezwykle kosztownych w eksploatacji, która Wam i Waszym bliskim ratuje życie.

  pokaż komentarz
  yilka
 • f.....t +12  

  Ja nie szukam spisku i matactwa tylko uważam , że żebractwo to nie tędy droga do poprawy w szpitalach tylko :PRYWATYZACJA bo tylko realny właściciel najlepiej zadba o własny sprzęt ,szpital, pieniądze i pacjenta. I nie będzie potrzebował darów od WOŚP. Bo to nie jest normalne że kupujemy sprzęt do szpitala a potem płacimy przez NFZ za usługi wykonywane na tym sprzęcie. System nie tylko zdrowotny w Polsce jest do bani.
  Aha Jurkowi sam wrzucam do skarbonki choć nie podoba mi się ta forma zbierania na sprzęt.

  pokaż komentarz
  f.....t
 • yilka +1  

  @ foresst Właśnie forma zbierania na sprzęt jest jak najbardziej okey. Gość robi to z powerem, ma do tego żyłkę. Dam głowę, że Ty, ja czy wielu innych użytkowników wykopu nigdy by się na coś takiego nie zdobyło. To wcale nie jest takie proste jak Wam się wydaje... Za to należy mu się szacunek, a to że system zdrowotny jest do bani to wiemy wszyscy i nie jest to wina Owsiaka. On nie jest w stanie zmienić systemu, nie jest wstanie zlikwidować NFZ i zrobić porządek z kasą jaką płacimy na ubezpieczenie zdrowotne... więc robi to co może - zbiera na sprzęt by szpitale mogły się rozwijać. Uwierz mi, że zakup takiego urządzenia i jego eksploatacja to są ogromne koszta, z którymi Fundusz się w ogóle nie liczy - a to jest abstrakcja.
  Co do prywatyzacji, jestem jak najbardziej za - ale z zachowaniem że tak powiem statutowych obowiązków zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego na danym obszarze - tak jak do tej pory jest to w statuach JST. Zmieni to nie tylko sytuację ekonomiczną, ale wpłynie znacząco na sposób zarządzania zarówno zasobami technicznymi, finansowymi jak i kapitałem ludzkim.

  pokaż komentarz
  yilka
 • R.u 0  

  Jasne, ze pomoc JUrka jest doraźna i nasza słuzba zdrowia potrzebj czegoś więcej. Nie mniej jednak w obecnej sytuacji to co on robi to na prawdę coś.
  Co do tego żebractwa... Ludzie niechętnie przeznaczają jakies duze sumy na cele charytatywne. Jest ku temu iele powodów. Przede wszystkim nie znaja się. Po drugie nie mają tak łatwego dostępu do nich jak ten jeden dzień w roku do puszek WOŚP. Nie są też pewni w wypadku innych organizacji co do uczciwości organizatorów. Ostatnim argumentem jest to, że podczas takiej zorganizowanej, corocznej akcji większość Polaków się dorzuca. Każdy da od siebie czy to złotówkę, dwie, czy dwadzieścia... Tyle, ile są w stanie dać nie odczuwając nawet tej straty. Ja nie zbiednieję jak raz do roku wrzucę im dychę, a jak oni to wszystko razem zbiora to wychodzi z tego dośc wymierna suma.

  pokaż komentarz
  R.u
 • f.....t +12  

  @yilka : koszta takiego sprzętu na pewno są wysokie i dlatego tylko prywatny właściciel jak za to zapłaci to najlepiej doceni i będzie optymalnie z tego korzystać. Yilka kiedy coś bardziej doceniasz jako coś dostaniesz za free czy jak sama na to zarobisz ?

  pokaż komentarz
  f.....t
 • yilka +1  

  @ foresst nie szufladkuj tak ludzi, bo ja akurat jestem osobą, która potrafi docenić to co dostała od innych w prezencie/w ramach pomocy etc.
  Zarówno prywatny jak i publiczny może zapłacić za taką aparaturę cudzymi pieniędzmi. Ty naprawdę naiwnie wierzysz, że każdy sprzęt jaki jest w NZOZ-ach to jest z ich własnej kasy?
  Połowę tego co mają dostali w dzierżawie, po likwidacji SP ZOZ-ów, drugą połowę zakupili w ramach środków publicznych (pomoc de minimis, EFRR i inne). Własne inwestycje stanowią może 1/3 tego wszystkiego :)

  A docenia sprzęt medyczny każdy lekarz. Zresztą czy to publiczny czy prywatny ZOZ tu nie ma czego "doceniać", bo przecież nie zniszczą urządzenia, bo za to ich rozlicza właściciel czyli organ założycielski... przecież nie wykorzystają tego w innym celu, bo i w jakim? Ileż można robić sobie samemu zdjęcia USG w kolorze żeby się pochwalić rodzinie?
  Tutaj pojęcie "doceniania" kompletnie nie pasuje.
  Oni są wdzięczni za każdą pomoc, bo każda taka pomoc = dodatkowe, zaoszczędzone pieniądze na podwyżki ;)

  pokaż komentarz
  yilka
 • SlashBeast +24  

  Ale co niektorzy z was p$#%#$$a...

  Ja osobiscie nie lubie Jurka Owsiaka, ale to co robi, zrobil, to, ze prowadzi WOSP sprawia ze mam do neigo wielki szacunek.

  Zyjemy w panstwie koscielnym, gdzie zakichany kler dostaje gruny za grosze, warte miliardy, tak po prostu, kler nawet podatkow nie placi.

  A WOSP i Woodstock? Napedzane przez 'szatanistow' i 'niewiernych', naprawde myslicie, ze w takim magicznym kraju jakim jest Polska nie przeswietlaja wospu dokladnie, centymetr po centymetrze? Nie ma tam miejsca na machlojki.

  Owsiak dostaje pensje nie z fundacji a z N-ki (kiedys dostawal pensje z TVP, tylko), fundacja ma swoich pracownikow, ktorym placi (wiecie, ze kazda organizacja charytatywna moze przeznaczyc iles tam procent na napedzanie wlasnej dzialanosci, pensje itp?).

  Nie chce sie dokladac do 'Owsiaka'? To nie wrzucaj do puszki.

  NIe wrzuciles do puszki a dalej wrzucasz na Owsiaka, ze zlodziej? A ch$! Ci do nie Twoich pieniedzy..

  pokaż komentarz
  SlashBeast
 • vervurax +8  

  Dobrze gada, polać mu!

  pokaż komentarz
  vervurax
 • RyszardOchodzki +7  

  Kupiliśmy 96 nowoczesnych urządzeń.

  60+18+7+3+9 = 97

  strach się bać skoro WOŚP ma problem z takimi liczbami ;)

  pokaż komentarz
  RyszardOchodzki
 • emixnt +18  

  po prostu 1 nie było nowoczesne ;)

  pokaż komentarz
  emixnt
 • Iudex +44  

  Mnie najbardziej rozpieprza to, że WOŚP z uwagi na kontrowersyjność Owsiaka jest chyba najbardziej prześwietlaną fundacją w Polsce i przez prawie 20 lat nie wykryto żadnych nieprawidłowości, a zawsze znajdą się tacy co chrzanią o tym że Owsiak to złodziej.

  pokaż komentarz
  Iudex
 • T.........n +12  

  @kontrola

  Nie, to co podałeś nie kwalifikuje się jako nieprawidłowość.
  Za to ty kwalifikujesz się jako jełop i oszołom. Dodatkowo w promocji dostajesz ode mnie minusa do każdego komentarza w tym wykopie.

  Zejdź mi z oczu człowieku, bo ci powiem coś niemiłego jeszcze.

  pokaż komentarz
  T.........n
 • czupakabra +2  

  ja mu powiem za Ciebie - odejdź Pan od klawiery bo się spóźnisz na kółko różańcowe i ksiądz Waldek będzie wielce niepocieszony jak mu złotówki nie wrzucisz na nowe panele i wielce niepotrzebną chrzcielnice w Kościółku

  pokaż komentarz
  czupakabra
 • pies_harry +12  

  "ale mnie tylko fascynuje dlaczego ludzie pracujacy na wosp, na koncertach maja to robic za darmo, a owsiak nie" - To prostsza praca, dla każdego. Wymaga niewielkiej ilości poświęconego czasu, nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Jest mnóstwo chętnych. Nikt nikogo nie zmusza. Co do "etatu" Owsiaka - sprawa nie jest taka prosta. Ani przed nim, ani teraz nie ma menedżerów fundacji, którzy potrafiliby osiągnąć podobną efektywność. Na jego sukces składa się wiele czynników. Z pewnością charyzma. Umiejętności organizacyjne. Zdolności komunikacyjne. Wiedza. Doświadczenie. Oprócz tego, jak ktoś już napisał - Owsiak nie pracuje tylko podczas koncertów. Jego praca w fundacji to praktycznie pełen, całoroczny etat.

  Załóżmy, że postanowiłby pracować za darmo. Darmowego mieszkania, mediów, opieki medycznej, transportu - nie ma. (Nie jest posłem ani senatorem RP ;) ) Żeby zarobić na chlebuś i bilet autobusowy musiałby pójść do jakiejś pracy. Wracając z tej pracy nie starczyłoby mu ani czasu, ani energii żeby zarządzać fundacją z efektywnością, którą prezentuje obecnie.

  Ergo - mamy wolontariat i inicjatywy społeczne. O ile wolontariat jest i darmowy i potrzebny, o tyle sam jeden nie wystarcza żeby pomóc potrzebującym. Inicjatywy społeczne mogą opierać się w całości na wolontariacie (wtedy ich zakres jest, na mocy prostej ekonomii - mocno ograniczony), i częściowo na pracy zawodowców (wtedy można pomagać na większą skalę).

  Jedno i drugie jest potrzebne. I wolontariusze, dzięki którym akcje pomocowe osiągają tak duży przychód, i zawodowi menedżerowie, którzy potrafią zająć się całą organizacją i dopilnować, żeby przychód został właściwie spożytkowany. WOŚP potwierdza w praktyce wysoką skuteczność tego modelu.

  Jeśli już koniecznie chcemy zdyskredytować Owsiaka, jest tylko jeden sensowny sposób - wskazać drugą fundację, bardziej efektywną, osiągającą większy przychód wydany na sprzęt medyczny od WOŚP, przy mniejszych kosztach administracji. Wtedy, mając twarde, ekonomiczne dane, będziemy mogli powiedzieć "Panie Owsiak, to można zrobić lepiej i taniej, tak jak fundacja X, wstydź się pan".

  pokaż komentarz
  pies_harry
 • R.u +9  

  Tylu ludzi patrzy Owsiakowi na ręce i NIKT NIGDY NIE ZNALAZŁ NIC, a mimo to banda trolli będzie go od złodziei wyzywać.

  pokaż komentarz
  R.u
 • naraska +6  

  Szkoda, że za to Caritas się w ogóle się nie rozlicza!
  W moim mieście, biskupstwo rozbija się Audi 8 zarejestrowanymi na Caritas:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ksiadz-potracil-mezczyzne-i-mowi-mu-zyskales-nowe-zycie,wid,10611987,wiadomosc_prasa.html?ticaid=19208

  pokaż komentarz
  naraska
 • c.......5 +1  

  kiedyś oglądałem program w tv (było to dawno więc nie pamiętam co to za stacja i jaki program), w którym pokazano właśnie działanie caritas i jak niewielki ułamek zebranych pieniędzy trafia do potrzebujących, bo otoczka administracyjno-biurowa tej instytucji jest kolosalna i pochłania większość funduszy... pomijając fakt, że i tak na tym wszystkim łapę trzyma kler, a oni też nie są tani w utrzymaniu:D

  pokaż komentarz
  c.......5
 • knysha +5  

  Chłop odwala kawał dobrej roboty - kupuje sprzęt, pomaga chorym, organizuje Woodstock, prowadzi szkolenia z pierwszej pomocy.

  Dla mnie może zarabiać nawet 50.000zł miesięcznie - "imperium", które stworzył, wymagało tytanicznego nakładu pracy -- załatwiania pozwoleń, organizowania konferencji, przyciągania sponsorów i co najważniejsze - zdobycia zaufania ludzi - zwykłych obywateli, którzy będąc prawie 50 lat pod panowaniem PZPR byli w stanie wrzucić pieniądze do puszki podczas pierwszego Finału.

  Mam nadzieję, że ta akcja będzie trwała najdłużej jak to jest możliwe - do uleczenia chorego systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju.

  Pozdrawiam!

  pokaż komentarz
  knysha
 • r......d +4  

  Pan Owsiak wydaje te pieniądze na sprzęt dla dzieci. Ty prze****olił byś na ku**y albo coś w tym stylu. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.

  pokaż komentarz
  r......d
 • Jarvi +4  

  A mnie fascynuje jak ludzie typu "kontrola" potrafia z uporem maniaka odpowiadac gdzie sie tylko da i komu sie tylko da mniej wiecej takimi samymi tekstami wiedzac, ze kazdy z poprzednich spotkal sie z negatywnym przyjeciem.

  pokaż komentarz
  Jarvi
 • Apos +4  

  To są fakty, że dzieciak w potrzebie będzie mógł korzystać z tego sprzętu. Kler miesięcznie dostaje więcej kasy niż Owsiak i nie robi nic dobroczynnego z tymi funduszami prócz dbania o własny interes.

  pokaż komentarz
  Apos
 • Mecc +3  

  ** http://www.wosp.org.pl/fundacja/nasi_pracownicy wyraznie jest napisane kto funkcje sprawuje spolecznie. Inaczej glosno byloby o tym w mediach.**

  pokaż komentarz
  Mecc
 • Mecc +2  

  Tutaj jest dokładna lista miast, które otrzymają w.w. sprzęt http://s.wosp.org.pl/Files/sprzet_XXXKonkursOfert_WOSP.pdf

  pokaż komentarz
  Mecc
 • Mecc +2  

  A gdzie jest cholera powiedziane, ze ktos cos na tym zarabia?! Tak, powalone przeswiadczenie, ze jak duze pieniadze to ktos musi cos z tego miec, NO BO JAK INACZEJ, ZA DARMO?!. Wejdzcie na strone wosp.org.pl i postudiujcie dokladnie.

  pokaż komentarz
  Mecc
 • nightstalker -2  

  Wszystko fajnie, ale chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ponad połowa tego sprzętu obrasta kurzem w szpitalnych piwnicach, bo albo nie ma personelu do ich obsługi, albo nie ma podpisanych stosownych umów z odpowiednimi instytucjami.
  Może Jurek zainteresowałby się tym co po pewnym czasie dzieje się ze sprzętem który kupił?

  pokaż komentarz
  nightstalker
 • czupakabra +1  

  a Ty skąd masz takie informacje? wydaje Ci się po prostu?

  pokaż komentarz
  czupakabra
 • Werbel +3  

  Taaak, obrasta kurzem... Źródło takich informacji? Sprzęt zakupiony przez tę fundację jest cholernie często używany przede wszystkim z racji jego nowoczesności. NFZ nie stawia na jakość (jak już...), a na ilość słabszych urządzeń - oczywiście, takie też są niezbędne, ale na pewno jak któreś z tych dwóch ma "stać w piwnicy" (pomijając już, że to też nie prawda, bo w szpitalach generalnie brakuje sprzętu, a Owsiak kupuje ten najpotrzebniejszy) to nie będzie to sprzęt z serduszkiem.

  pokaż komentarz
  Werbel
 • nightstalker 0  

  Niestety kolego, z pierwszej ręki takie info, ale o tym się publicznie nie mówi (ja na wszelki wypadek też nie będę dalej drążyć tematu). Polecam po prostu przyjrzeć się temu ile maszyn zostało kupionych, a z ilu się korzysta.

  pokaż komentarz
  nightstalker
 • yilka 0  

  To jest wina w tym momencie szpitali i organów założycielskich, a także szanownego NFZ.
  Ale co ma Jurek do tego?
  Co on jest w stanie zrobić?
  Pójdzie na negocjacje między szpitalami i Funduszem żeby wyciągnąć większą kasę na zatrudnienie, dostosowanie pomieszczeń itd?
  Albo przegada do łba dyrektorowi, że niewykorzystany sprzęt mogą dzierżawić placówkom, które jeszcze go nie posiadają?

  Poza tym szczerze wątpię by ten proceder był tak duży, jak próbujesz zasygnalizować. Pewnie jesteś pracownikiem jednej z takich placówek, gdzie macie dupę nie dyrektora... Bo gdyby było w tym wszystkim odpowiednio dużo prawdy, dawno już wrzałaby dyskusja czy nie zmienić profilu działalności WOŚP np. na środki jednorazowego użytku, albo przeprowadzanie remontów etc.

  pokaż komentarz
  yilka
 • tyryryry +37  

  A ja mam w dupie ile idzie na Woodstock itp, Dla mnie Owsiak może jeździc MB S500. Jak się kumuś nie podoba, niech nie wrzuca pieniędzy do puszek, a jak urodzi Wam się dzieciątko policzcie liczbę serduszek na urządzeniach medycznych, którymi badac będą małego szkraba.
  system medyczny w PL jest w opłakanym stanie, ale to już inna sprawa. Może kiedyś dotrwamy do czasów, w których nie trzeba będzie organizowac zbiórek, a skladki zdrowotne wystarczą ...

  pokaż komentarz
  tyryryry
 • r3m0 +5  

  Mimo tego niepodważalna jest ilość serduszek naklejonych na sprzęcie medycznym - wybierz się do szpitala i zobacz.... Wyobrażasz sobie co by było bez tego sprzętu?

  pokaż komentarz
  r3m0
 • wielgi88 +9  

  A mnie najbardziej wkurza to, że jest społeczny obowiązek zrzuty na WOŚP jak nie rzucisz piątaka bo nie chcesz, albo nie podoba ci się to, albo masz jakikolwiek inny powód to jesteś od razu napiętnowany! I tak przez cały dzień staram się unikać chodzenia po mieście.

  pokaż komentarz
  wielgi88
 • albhr 0  

  fundacja podlega kontroli skarbowej i odpowiada prawnie za każdą wydaną złotówkę jedyne przekręty dotyczą np. wysypywania pieniędzy z puszek przez wolontariuszy najczęściej chłopców, to bardzo chamskie ale nieraz słyszałem o 100 zł 'zarobionych na akcji.

  Druga kwestia sprzęt kupują po niższych cenach niż rynkowe dla porównania pieniądze państwowe wydaje się lekką ręką i każdy ma w dupie to że się przepłaca za tomografy, rezonanse, oszczędzając na serwisie a gdy coś padnie to nie są w stanie sfinansować naprawy

  pokaż komentarz
  albhr
 • skotfild +5  

  Co do Woostocku to pieniądze na imprezę pochodziły głównie od dwóch sponsorów: LECH i allegro.

  pokaż komentarz
  skotfild
 • szukajek 0  

  gdzieś słyszałem czy widziałem że fundacja umiejętnie inwestuje zebraną kasę i pomnaża ją bez ryzyka straty
  z tego nawet widziałem kiedyś bilbord
  coś w stylu zebraliśmy 20 000.000 a sprzęt kupiliśmy za 25 000.000

  pokaż komentarz
  szukajek
 • new1 0  

  Myslalem ze bedzie cos o nowym Grand Cherokee a tu prosze, niespodzianka.

  pokaż komentarz
  new1
 • kivol 0  

  Mam taką ciekawostkę dla ludzi którzy wyliczają Owsiakową "miesięczną pensję" z pieniędzy WOŚP, z tego co mi wiadomo wynosi ona 0 zł! Tak, a czy to znaczy, że Owsiak żyje powietrzem, ale nie, zajmuje się i zarabia na produkcji witraży ;)

  Bardzo bym prosił o potwierdzenie, albo zdementowanie tych informacji.

  pokaż komentarz
  kivol
 • cendre 0  

  potwierdzam
  http://www.owsiak.net/

  pokaż komentarz
  cendre
 • gr4chojnice 0  

  Teraz dla porównania tabelka ze sprzętem które zakupiło NFZ

  pokaż komentarz
  gr4chojnice
 • Axelio +1  

  Absolutnie się nie czepiam ale czy ktoś może wie ile procent funduszy zebranych z WOŚP jest przeznaczane na Przystanek Woodstock?

  pokaż komentarz
  Axelio
 • Mecc 0  

  Z zebranych funduszy podczas WOŚP nic, kasa idzie od sponsorow i procentow, co roku niecale 2 miliony. Przeczytasz w sprawozdaniach finansowych na strona wospu

  pokaż komentarz
  Mecc
 • Axelio -2  

  Czyli tacy jak ten głoszą zamęt i nieprawdę:
  http://www.wykop.pl/link/261122/na-co-owsiak-wydaje-twoje-pieniadze#comment-1718012

  pokaż komentarz
  Axelio
 • machu31 -1  

  jak ktokolwiek z was kupi tyle rzeczy co on, o niechdopiero wtedy go krytykuje...

  pokaż komentarz
  machu31
 • kojak111 -3  

  mozemy pogadac o jaguarze Owsiaka

  pokaż komentarz
  kojak111
 • Elfik32 +2  

  Ale po co?
  To gdzie mieszka, czym jeździ i co jada na śniadanie jest jego prywatną sprawą. Robi to za swoje uczciwie zarobione pieniądze! Myślisz, że zorganizowanie WOŚP zajmuje mu jeden dzień w roku? Ojj... naiwny jesteś!
  Owsiak mógł zostać takim drugim bezużytecznym Rydzykiem (z którego tak naprawdę nie ma pożytku) ale wybrał co innego: stworzył fundację, która potrafi zbierać kasę z wielką pompą (inne fundacje przez cały rok tyle nie uzbierają pieniędzy co Owsiak w jeden dzień), wyposarzył naprawdę wiele szpitali w potrzebny sprzęt, zajął się ratowaniem ludzi chorych na serce, raka i wiele innych chorób, zajął się nauką udzielania pierwszej pomocy...najpierw dokonaj tego co on a później go krytykuj!

  pokaż komentarz
  Elfik32
 • UzytkownikZbanowany +4  

  owsiak nie wydaje moich pieniędzy, bo nigdy mu ich nie dałem.

  pokaż komentarz
  UzytkownikZbanowany
 • czupakabra -6  

  skąpa k!!%a z Ciebie

  pokaż komentarz
  czupakabra
 • kojak111 -3  

  moim zdanie owsiak roboi dobra robote ale nie za darmo .Wiedzial gdzie sie wstrzelic krotko mowiac pracuje raz do roku tak przez 18 lat

  pokaż komentarz
  kojak111
 • Kaczorra +2  

  "Raz na rok" - tymi słowami pokazujesz idealnie, że gówno wiesz o Owsiaku, o zbiórce, o Fundacji i prawdopodobnie ogólnie gówno wiesz. Nie pozdrawiam.

  pokaż komentarz
  Kaczorra
 • R.u -2  

  Ja bym wręcz powiedział, że ten jeden dzień w roku to on ma wolne ;) Siedzi sobie w jakimś studiu, pokazuje przed kamerami, bawi, dziękuje ludziom. To samo przez 3 dni Przystanku. Jednak poza tymi 4 dniami ciężko pracuje i za to zarabia. Jak jeździ jaguarem to tylko się cieszę, że mu się powodzi.

  pokaż komentarz
  R.u
 • Rogue -3  

  Informacja nieprawdziwa, aktualnie moje pieniądze wydaje cyrk z Wiejskiej, do Owsiaka się nie dokładałem.

  pokaż komentarz
  Rogue
 • smok_pospolity 0  

  Boś buc.

  pokaż komentarz
  smok_pospolity
 • Rogue -1  

  Boś buc.
  Może trochę kultury?
  Chcesz, to i przelej całe swoje dochody na Owsiaka. Ja swoimi funduszami być może wolę wspierać inne inicjatywy, a robiłbym więcej, gdyby nie to, że aparat państwowy zżera teoretycznie wystarczająco dużo, aby rozwiązywać obecne problemy... Zostawiając nam ochłap do rozdysponowania samemu.

  pokaż komentarz
  Rogue
 • d.....y -4  

  40 mln zebranych to nie tak dużo.
  Policzmy koszty społeczne przedsięwzięcia, w którym nie uczestniczę.
  1. TVP - w tamtym roku już mniej, ale ciągle kilka godzin dziennie nadają przekaz z akcji. Czyli nawet nie dając ani złotówki na WOŚP, wspomogłem ich płacąc abonament.
  2. Zabezpieczenie imprez masowych - dużo policji, straży pożarnej, itp itp. wszystko z podatków.
  3. Miasta w dniu finału i kilka dni po nim - najpierw korki, zajęte rynki itp, a następnego dnia pełno śmieci.

  pokaż komentarz
  d.....y
 • a...o -9  

  Nic mnie tak nie wkurza jak robienie nie wiadomo kogo z człowieka który znalazł sobie świetny sposób na robienie łatwych pieniędzy. To, że on żyje z tych pieniędzy to jest FAKT, dodatkowo jego żona jest prezesem fundacji ( o dzieciach już mówił nie będę ;] ) Tak naprawdę to na gratulacje zasługują osoby które wpłacają tam jakieś pieniądze bez interesownie, nie za zwolnienie z podatku. Podsumowując w**lic Owsiankę, niech mu ziemia lekka będzie, a dla bezimiennych darczyńców wielki pozytywny szacun ;]

  pokaż komentarz
  a...o
 • BooBoo +2  

  Za przeproszeniem, p$#%$!$isz, to stwierdzenie padlo juz nie raz: IDZ DO SZPITALA I POLICZ SERDUSZKA! Nawet niech bierze 50% z tej kasy i tak robi lepsza robote niz NFZ, Caritas czy inne ch%%e muje w Polsce! Nasz rzad to kawal gowna ktory martwi sie o tylko o siebie a Ty obrazasz tego czlowieka? Jak kiedys przyjedzie po Ciebie karetka, nie daj boze, zobacz czy nie zostala ufundowana przez WOSP.

  pokaż komentarz
  BooBoo
 • synkor +8  

  trzeba byc niezle ograniczonym, zeby myslec, ze praca Owsiaka to tylko 2 dni w telewizji. w praktyce pewnie jest tak, ze jak konczy sie jeden finał, to trzeba organizowac nastepny, rozmawiac ze sponsorami, nadzorowac przetargi, robić pierdyliard innych rzeczy, zeby wszystko bylo tak, jak nalezy. pewnie czesciej jest to wiecej niz "etatowe" 8h, a Wy, k!!!a, najchetniej byscie mu jeszcze na kase do tesko kazali iść, zeby przypadkiem nie ruszył grosza z tego, co daliście...
  wiekszosci z tych krzykaczy pewnie by sie nawet nie chcialo ruszyc dupy od kompa i przejsc sie z puszką..

  pokaż komentarz
  synkor
 • synkor +4  

  masz racje, ma sztab ludzi, ale to wcale nie znaczy, ze sam nic nie robi. po 2 za wszystko odpowiada i jak cos bedzie nie tak, to ostro za to beknie (po 1 NIK, po 2 opinia publiczna). powinien za to dostawać pieniądze i wcale nie uważam, że jakieś grosze..

  pokaż komentarz
  synkor
 • j0tj0t87 -3  

  WOŚP zbiera rocznie ~40mln zł/NFZ rocznie wydaje ~40mld zł. O czym my tu mówimy? Tu nie tyle chodzi o pieniądze, bo te są raczej dodatkiem. Moim zdaniem WOŚP i Owsiak działają w sferze społecznej - współpracy, działania, aktywizacji, "dobra bliźniego" etc. To jest niewymierny kapitał, pokazujący, że można i to jest głowny zysk.

  pokaż komentarz
  j0tj0t87
 • Iudex +8  

  Caritas zbiera pieniądze przez cały rok, WOŚP przez jeden dzień. Żadna to konkurencja :)

  pokaż komentarz
  Iudex
 • I...I -9  

  i Caritas zbiera 300 tys. a WOŚP 3mln

  pokaż komentarz
  I...I
 • kontrola +6  

  caritas zbiera grubo ponad 300 mln zł

  pokaż komentarz
  kontrola
 • Hari +2  

  Caritas nie rozlicza się jawnie, a WOSP niczego nie ukrywa. Zgodnie z prawem WOSP moze przeznaczyc jakiś procent na własną działalność (stąd Woodstock, szkolenia itp.). W Caritasie nie znajedziesz takich rzeczy.

  pokaż komentarz
  Hari
 • msichal -5  

  dziwne, politycy ciagle kradną kasę - troche afera
  jurek owsiak potrąca sobie procent z zarobków własnej fundacji - złodziej...

  pokaż komentarz
  msichal
 • Magnes -9  

  Ale on NIE POTRĄCA, co można łatwo sprawdzić na sprawozdaniach. Aferę robi jeden troll - kontrola (no i może jeszcze drugi chyba tam gdzieś był wyżej).
  A jak ktoś nie ufa wolontariuszom - można zawsze przelać pieniądze przelewem lub wysłać płatne sms-y (te, które idą na WOŚP idą zdaje się bez żadnych podatków, czy potrąceń dla operatora).

  pokaż komentarz
  Magnes
 • msichal +1  

  chodzilo mi o to ze nawet jakby sobie potrącał to nic bym do tego nie miał,źle napisałem, wybaczcie...

  pokaż komentarz
  msichal
 • grzynek +23  

  Brawo Jurek! Jesteś wielki!

  pokaż komentarz
  grzynek
 • m....i +6  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  m....i
 • kivol 0  

  @kontrola

  "Mam 13 lat i chodzę do gimnazjum nr..."

  Oj dzieciaku, piękne argumenty, piękna dyskusja, idź już do szkoły tylko wynieś z niej coś więcej niż kredę i stołki...

  pokaż komentarz
  kivol
 • pies_harry +6  

  Zróbmy zrzutę na hosting dla WOŚP-u :) Wykop efekt ich zatkał.

  A tak na marginesie, stosunek do WOŚP to dobry test w temacie "czy jesteś k$%%%em" :)

  A jeszcze tak na drugim marginesie, jak widzę wyliczanie, ile to pan Owsiak osobiście na fundacji zarobił, to żenada po prostu przytłacza. To jest dopiero polaczkowatość w dno pukająca od spodu. Bo widzisz, polaczku, pan Owsiak wykonuje pracę, która z całą pewnością jest warta jego zarobków, a nawet warta jest dużo więcej. A jeśli nadal zawiść cię zżera, spróbuj poradzić sobie z tym uczuciem konstruktywnie, załóż konkurencyjną fundację.

  pokaż komentarz
  pies_harry
 • Seraf +2  

  kontrola:
  wolontariusze nie są zmuszani do pracy za darmo,
  Owsiak nie jest zmuszony do pracy za darmo.

  pokaż komentarz
  Seraf
 • fidelxxx +2  

  A czep ty się cegiełki na stocznie.

  pokaż komentarz
  fidelxxx
 • Pumar +2  

  Dla wolontariuszy właśnie po to powstał Woodstock - aby podziękować za prace na WOŚPie

  pokaż komentarz
  Pumar
 • tyryryry -2  

  kolego,
  daj spokój z teoriami spiskowymi.
  Świat nie powstał po to, aby spiskowac przeciw tobie i Tobie podobnym.
  CARITAS I WOSP to instytucje pomocowe, a Rydzyk Sp. z o.o. raczej nie.

  pokaż komentarz
  tyryryry
 • aeui +1  

  Pytasz sie dlaczego jesteś spiskowcem , bo wymyśliłeś taką bzdure:
  _i teraz najlepsze - naprawde uwazasz ze w 40mln kraju udalo sie zebrac tylko 32mln zl?

  wiele dni zbierania, pelno prywatnych firm dajacych wielkie sumy, mnostwo aukcji, obstawiona kazda meijscowosc, kazda droga do kosciola, hipermarketu, rynku
  wszedzie ich pelno...
  i teraz ja mam uwierzyc ze ludzie wrzucaja srednio mniej niz 2-3 zl na wosp???
  w 40mln kraju tylko 10mln ludzi oddalo pare zl??_

  10mln ludzi farmazon, każdy wrzucił po 2-3 zl farmazon, obstawiona każda miejscowość farmazon
  Wierz sobie w cokolwiek tylko nie dzieli się tymi farmazonami z innymi.

  pokaż komentarz
  aeui
 • matogo +8  

  wykształciuchów? ja pier***** kolejny oszołom

  pokaż komentarz
  matogo
 • Yoyek +17  

  Żeby któryś z Was, wyśmiewających, zrobił chociaż ułamek tego co Owsiak i WOŚP dla chorych dzieci...

  pokaż komentarz
  Yoyek
 • aeui +3  

  akurat chyba większość polaków zrobiła
  Nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich polaków farmazonie

  właśnie zabrał, w końcu za podróże do australi, jego kilkanastotysieczne miesięczne zarobki to niby kto płaci, skąd tą kase ma?
  Lubie jak wymyślasz kwotę z dupy aby podeprzeć swoją pomyloną tezę

  Jeśli ch#$ami są artyści którzy brali kase rzędu 30 tys za koszty występów na koncertach WOŚP to w porównaniu do nich znacznie większą kase bierze i największym ch#$em powinnen być Owsiak...
  Za to zdanie n/c dorośnij

  pokaż komentarz
  aeui
 • skotfild +4  

  @kontrola powiedz mi skąd ty wziąłeś źródła aby oczerniać Owsiak mówiąc ile on zarabia? Po pierwsze cała kwota zebrana z WOŚPu idzie na sprzęt medyczny. Po drugie Owsiak to nie tylko WOŚP, ale także : Pokojowy patrol, Owsiak TV, radio (nie pamiętam jak się nazywa) uniwersytet szkolący wolontariuszy i jeszcze kilka innych rzeczy. Zarobki wszystkich pracujących w fundacji są jawne (pracuje tam ok 20 osób, reszta to wolontariusze i Owsiak, nie zarabia napewno więcej niż 5000 zł nie pamiętam ile dokładnie). Cała kasa którą Jurek rozporządza pochodzi od sponsorów i innych instytucji, które dofinansowują fundację WOŚP. I niech nikt nie zarzuca, że pieniądze zebrane z finału są przeznaczane na coś innego niż sprzęt medyczny. Pozatym pieniądze wydane na sprzęt są kontrolowane chyba przez NIK czy kogoś tam.

  pokaż komentarz
  skotfild
 • MNDT1992 +21  

  Nie karmić (kon)trolla!!

  pokaż komentarz
  MNDT1992
 • smok_pospolity +1  

  Jedyny członek zarządu, no tak. Nie ma to jak wiedzieć o czym się pisze:
  http://www.wosp.org.pl/fundacja/nasi_pracownicy

  pokaż komentarz
  smok_pospolity
 • Alacham +18  

  Prawda prawdą, ale Wy chyba nie wiecie co to znaczy stary sprzęt medyczny, nie zdajecie sobie sprawy że Polskie rezonanse magnetyczne, nie wspominając już o banalnych aparatach USG, mają po 15 lat, są ściągane z zachodu bo tam są nic nie warte. To co daje się nam i traci ewentualnie wartość jest złomowane...na części, wiec Panowie...moja propozycja. Zróbcie BA! namówcie kogoś! by X zorganizował akcje charytatywną na cały kraj, razem z promocją w mediach za total free i kupcie coś lepszego, a co najważniejsze dla Was ZNAJCIE PRAWDĘ...."dziedzice Piłsudzczyków"

  pokaż komentarz
  Alacham
 • matogo +9  

  Kontrola nie porównuj osoby prywatnej, która ruszyła dupę, żeby komuś pomóc do rządu, który MUSI budować szpitale i pomagać zdrowotnie. Do tego nie musisz dawać pieniędzy Owsiakowi jak nie chcesz.

  pokaż komentarz
  matogo
 • Alacham +1  

  Idę o zakład że jesteś natchnionym kolesiem, otoczonym przez samych d!##%i (a jak!), jednak chciałbym zauważyć że nie masz ANI KSZTY "tego czegoś" co pozwala Ci rozgrzeszać innych,
  każdy ma prawo do błędów tym bardziej jak się jest takim nieokrzesanym człowiekiem jak Owsiak, to tak poza tym że prezentujesz postawę prawicowego idealisty, który potrafi tylko innym patrzeć na ręce.

  A co do biedoty w NFZ, spokojne, poczekaj aż leczenie nie będzie "darmowe", wtedy znajdą się pieniądze na wszystko.

  pokaż komentarz
  Alacham
 • septicflesh -3  

  Gdyby kwestujące dzieciaki nie kradły pieniędzy, fundacja zarobiłaby pewnie znacznie więcej - w styczniu na wykopie były zdjęcia "kwestujących" gimbusów, a i z relacji znajomych wynika że niemała część kradnie - i to kradnie fest, trzycyfrowe liczby. Jednak fundacji Owsiaka to nie przeszkadza, co roku biorą chętnych jak leci, prosto "z ulicy", i puszczają ich bez żadnego nadzoru i kontroli. dlatego nie dostaną ode mnie złamanego grosza, bo nie zamierzam fundować jakiemuś gimbusowi "hajsu" na "szlugi". znacznie korzystniejsze wydaje mi się wysłanie pieniędzy na konto jakiejś normalnej fundacji

  pokaż komentarz
  septicflesh
 • o..k +13  

  @kontrola Dlaczego nie mieliby mieć z tego czegoś dla siebie?
  Wolontariat (łac. volontarius - dobrowolny) dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolontariat

  pokaż komentarz
  o..k
 • orcio +14  

  septicflesh: zamiast dawać do puszki możesz przecież wpłacić na konto wosp albo wysłać smsa premium (wtedy tylko państwo cię ograbi na vacie)
  kontrola: http://s.wosp.org.pl/Files/Sprawozdanie_XVI_inal.pdf zebrano: 32.147.538,63, wydano na sprzęt i szkolenia z pierwszej pomocy: 32.201.173,58zł.

  pokaż komentarz
  orcio
 • ggrze5 +1  

  możesz też oddać 1% podatku.

  pokaż komentarz
  ggrze5
 • smok_pospolity +5  

  Warto porównać z Caritas - zebrano 331 671 122,10 zł z czego na pomoc przeznaczono - 318 817 258, 44 zł czyli dużo ponad 95%
  Warto byłoby jeszcze powiedzieć skąd się takie dane wzięło. Ja je widziałem tylko na paru blogach, forum.wiara.info gdzie każdy anty-Owsiak powtarza za innym kretynem, ale żaden nawet nie wie skąd takie dane się wzięły. Na pewno nie ze strony Caritas.

  pokaż komentarz
  smok_pospolity
 • meridiel +5  

  septicflesh: zamiast dawać do puszki możesz przecież wpłacić na konto wosp albo wysłać smsa premium (wtedy tylko państwo cię ograbi na vacie)

  W tym roku o ile się nie mylę, smsy do WOŚPu były zwolnione z tego podatku. A na pewno miały być.
  Zresztą, WOŚP jest jedną z najlepszych organizacji charytatywnych na świecie. W wielu prestiżowych rankingach jest na pierwszym miejscu. Ktoś już chyba o tym napisał, ale powtórzę - WOŚP to nie tylko styczniowa zbiórka. Orkiestra gra cały rok - są organizowane szkolenia i inne akcje promujące ratowanie życia. A to niestety kosztuje. Nawet jeśli wszyscy w fundacji byliby wolontariuszami (a ogromna większość JEST), to kosztuje wydruk plakatów, sprzęt szkoleniowy, czy bilety/benzyna. A mimo wszystko rozliczana jest KAŻDA złotówka - jeżeliby tak nie było WOŚP już dawno by nie istniał. Przez całą nagonkę mocherową są jedną z najbardziej kontrolowanych organizacji w kraju. Szkoda, że z taką samą skrupulatnością nie rozlicza się na przykład polityków...

  pokaż komentarz
  meridiel