•  

  pokaż komentarz

  Dobre sobie.Przepraszam mamy obecnie luty czy jednak listopad? Zastanawialiście się na czyich kontach do tej pory leżała "gruba kasa" którą zbieraliście jako wolontariusze już w styczniu? Podpowiedzieć?:-) Dlaczego rozpisanie i rozstrzygnięcie konkursu trwało aż do listopada? Ciekawe czy ludzie w końcu zaczną mysleć?!

  •  

   pokaż komentarz

   Raczej nie o to mi chodziło. Pieniądze zaś z pewnością leżały na lokatach, ale tylko po to by było ich więcej - czyli by można było kupić więcej sprzętu. Przykładowo w 2008 roku, dzięki takiemu zabiegowi można było wydać o około 50.000 zł. więcej.
   Zobacz: http://s.wosp.org.pl/Files/Sprawozdanie_XVI_inal.pdf

  •  

   pokaż komentarz

   Posłużmy się danymi z Twojego linka:
   Kwota zebrana w styczniu 2008: 32 147 538 zł. Zamówień dokonano w sierpniu 2008 roku, czyli pieniądze przez ponad 7 miesięcy leżały na koncie. Przykładowe oprocentowanie konta eMAX plus w mBank wynosi 5% (http://www.mbank.pl/indywidualny/rachunki/oszczednosciowe/emax_plus/), w zeszłym było podobne. Przy milionowych kwotach można negocjować z bankiem wyższe oprocentowanie, ale dla zeszłego roku przyjmijmy 4,5%.
   Po 7 miesiącach odsetki od 32 milionów złotych wynoszą:
   http://www.google.pl/search?q=32147538%2A4%2C5%2F100%2A7%2F12
   843 tysiące złotych
   przy czym płatności zapewne nastąpiły nie z góry, ale po dostarczeniu sprzętu - można śmiało doliczyć 2 miesiące, czyli ok. 1/4 powyższej kwoty, co daje ponad milion.
   A w podsumowaniu Twojego rozliczenia podano, iż wydano 32 201 173 zł, czyli tyle, ile zebrano.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież Owsiak nie kryje, że z odsetek finansowany jest m.in. Przystanek Woodstock, a to całkiem spore przedsięwzięcie.

  •  

   pokaż komentarz

   > Pieniądze zaś z pewnością leżały na lokatach, ale tylko po to by było ich więcej.

   Gdzieś mi coś przemknęło, zaraz znajdę..
   O mam:

   > W sprawozdaniu z 2008 roku jest
   > "strata na wykupionych jednostkach uczestnictwa
   > w funduszach inwestycyjnych – 1.612.259,89 złotych

   za: http://grono.net/wosp/topic/16581479/sl/statut-fundacji-wosp/
   zob. także: http://wiadomosci.ngo.pl/x/309153

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   mniej niż 50% zebranych pieniądzy idzie na ten sprzęt sprawdzie w dokumentach WOSP - maja inne cele, pensje, szkolenia, spolka zloty balon itd w dodatku przekrety na odsetkach - skoro tak to niech kupuja z dwuletnim opoznieniem ten sprzet eh

  •  

   pokaż komentarz

   oczywiście zapomniałem wspomnieć jeszcze o http://www.forum.wosp.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=9901

   w każdym razie moim zdaniem taka organizacja charytatywna powinna przeznaczać na swoje cele jak najmniej, porównujac wośp do innych organizacji można się zdziwić, w dodatku wiele dochodów jest ukrywanych (powołana została spółka która nie spowiada się w oficjalnych raportach WOŚP, a też zbiera pieniądze!!) W dodatku ta złota spółka owsiaka zbiera pieniądze cały rok (także prowadzi sprzedaż różnych rzeczy związanych z WOŚP) i przeznacza na swoje cele, ludzie myślą, że to wośp więc płacą, sponsorzy są chojni w końcu mają w głowach, że chodzi o ratowanie dzieci, jednak cele statutowe złotego melona są inne.

  •  

   pokaż komentarz

   Dziwią mnie ludzie, którzy potrafią tylko krytykować tego typu akcje. Pozwól, że zapytam - zorganizowałeś kiedy coś co miało na celu pomóc komuś? Poświęciłeś swój czas dla innych? Twoimi postami nikogo nie nakarmisz, ani zdrowia nie przywrócisz. Rusz tyłek, zorganizuj coś sam, odejdź od komputera. Nie tylko pomożesz komuś, ale i poczujesz wielką satysfakcję....

  •  

   pokaż komentarz

   kontrola: Skąd masz takie dane?!
   Dla przykładu wrzucam rozliczenie finansowe z np. 15 finału.

   http://s.wosp.org.pl/Files/sprawozdanie_15final.pdf

   (Wrzucam również do powiązanych)

  •  

   pokaż komentarz

   Problem jest w tym, że jest wośp, fajnie, jest wośp zbierają pieniądze, ale tam jakiś procent biorą dla siebie, jak powiedział kolega wyżej specjalnie się z tym nie kryją? Trochę jednak się kryją... Jakoś specjalnie tego nie głoszą, a wypadałoby mówić oficjalnie i częściej.
   Ale mniejsza z tym niech sobie biorą coś dla siebie, tylko pamiętajcie, że czy to jest 10%, czy gdyby nawet było 1%, to przy zbieranych kwotach jest to nadal wielka kasa, i tych aparatów do usg mogłoby być np. 66 zamiast 60, podobnie reszty sprzętu. w sumie przez wszystkie edycje wośpu to byłoby dużo.
   Dobrze, że zbierają, tylko szkoda, że nie wszystko oddają. A gdyby ktoś chciał zrobić akcję zbiórki, która oddawałaby wszystkie zebrane pieniądze?
   Ludzie by nie dali, ze stwierdzeniem, że tych zbiórek za dużo...

  •  

   pokaż komentarz

   Wybaczcie że się podpinam ale mam pytanie do pana KONTROLA Kto i ile ci płaci za takie bicie piany w tym wykopie ?

  •  

   pokaż komentarz

   oczywiście caritas, rydzyk i nasz dziennik oraz lpr

   mam nadzieje, że ktoś kiedyś zastanowi się nad tym co napisałem tutaj

   ok, owsiak cały rok pracuje i kombinuje skąd wziąć sponsorów i na co wydać pieniądze...
   tylko dlaczego zawsze jak zbierze kase to ona wisi na lokatach przez blisko rok??
   zamiast kupić odrazu sprzęt... przecież skoro on jest potrzebny to jak można tyle czasu zwlekać?
   to nie jest dobre pytanie?

   przecież to jest fakt, tak samo jak analiza ich raportu
   http://img265.imageshack.us/img265/7213/wosp1hb1.png
   skoro wszyscy pracują społecznie to skąd tak wysokie koszty administracji i członka zarządu?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Wy wszyscy myślicie, że Owsiak będzie robił WOŚP, całą kasę z tego przeznaczy na sprzęt a przez cały rok będzie jadł własne buty nie licząc Woodstocku na który kasę ma pewnie ze sprzedaży dragów... Prawda jest taka, że większość ludzi zamiast spojrzeć na to, że ktoś to robi, wkłada dużo pracy i poświęcenia i kupuje więcej sprzętu niż nasz rząd w ciągu tego roku, woli to krytykować. Do mnie dociera to, że z tych pieniędzy musi opłacić całą organizacje WOŚP-u, Woodstocku czy ludzi którzy dla niego pracują. Organizacja charytatywna to nie grupa ludzi którzy żyją powietrzem i pracują za darmo, ale grupa która zbiera fundusz by pomagać innym. Jest sprzęt ? Jest. Więc nie widzę powodu do krytyki.

  •  

   pokaż komentarz

   Przepraszam z góry za język i formę. Zdenerwował mnie "kontrola"

   k%$%a mać! Krytykujesz Owsiaka, że wydał TYLKO o ~~54 tysiące więcej niż zebrał... Chłopie, myślisz, że to wszystko nie kosztuje? Że organizacja jest za darmo? Mam przypomnieć Ci jak "artyści" żądają grubych pieniędzy za koncerty? Proszę bardzo:
   http://www.wykop.pl/link/131187/zdemoralizowane-ch-e
   Dodatkowo, część kasy idzie na Woodstock, część idzie na inne, wspierane przez fundację Owsiaka cele! Wyobraź sobie, że spora część osób z jego fundacji nie pracuje nigdzie indziej, bo to właśnie fundacja jest ich pracą. Wyobraź sobie, że ci ludzie muszą za coś żyć. Nie żywią się wdzięcznością szpitali.
   Mam mówić też czemu Owsiak robi te akcje? Bo polskie szpitale NIE MAJĄ pieniędzy na sprzęt, który powinny mieć.
   Mam przypomnieć wykopy, które pojawiły się jeszcze kilka dni temu, poruszające ten temat?
   http://www.wykop.pl/link/260961/szpitale-nie-lecza-bo-nie-maja-za-co

   Więc do cholery: nie p#%%###!

  •  

   pokaż komentarz

   @Roburek i Kontrola:
   Sami zacznijcie myśleć, a nie rozliczać z każdej złotówki! Nawet gdyby Owsiak oficjalnie przeznaczał POŁOWĘ zebranej kasy na zakup sprzętu, a resztębrał tylko dla siebie to i tak zyskałoby na tym całe mnóstwo dzieci!

  •  

   pokaż komentarz

   Brawo Werbel! A ja dodam jeszcze coś od siebie: kto nie wie jak wyglądają procedury zakupu sprzętu, niech zamknie paszczę na kłódkę. To nie jest tak, że po zebraniu kasy Owsiak idzie do sklepu i z półki wybiera to, to i tamto, a potem zanosi do szpitala z uśmiechem na gębie.
   Po zebraniu kasy robi się podsumowanie zbiórki i wpłaca kasę na konta. Potem zbiera się od szpitali informacje o zapotrzebowaniu na sprzęt. Zapotrzebowanie jest dokładnie analizowane pod kątem ważności w leczeniu schorzeń, na które jest w danym roku urządzana zbiórka. Po takiej analizie i odrzuceniu błędnych zgłoszeń przystępuje się do szukania dostawców sprzętu. Potem z dostawcami ustala się ceny, ilości, rabaty, sposoby płatności, sposoby dostarczenia sprzętu i wiele innych rzeczy. Dopiero po całym tym zamieszaniu, trwającym kilka miesięcy, przechodzi się do finalizowania zakupów sprzętu i wysyłania ich do szpitali. Wszystko tyle trwa, bo MUSI trwać. Natomiast pieniądze z procentów bankowych przeznacza się na tzw. działalność statutową. I niech mi tu nikt nie pieprzy, że działalność takiej fundacji nic nie kosztuje, bo wyobraźcie sobie, że jest coś takiego jak czynsz, opłaty za media, kupno sprzętu wymaganego do działania fundacji (komputery, sprzęt elektroniczny, samochody służbowe, telefony komórkowe, itd.) i wiele innych, a WOŚP nie jest fundacją podwórkową, tylko olbrzymim przedsięwzięciem, więc i wymaga ogromnych nakładów, aby mogła funkcjonować. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że ani złotówka ze zbiórek nie jest przeznaczona na cokolwiek innego niż sprzęt medyczny! Koszty działalności statutowej są pokrywane z procentów bankowych i od sponsorów.
   A teraz szczekaczy na Jurka proszę o zamknięcie gąb, bo człowiekowi ciśnienie się podnosi, gdy widzi jak się obraża tak wspaniałą instytucję jaką jest WOŚP.

  •  

   pokaż komentarz

   Roburek, jakbyś chciał wiedzieć to pieniądze leżały "tak długo" ponieważ napływały tak długo. W rzeczywistości WOŚP (jak co roku w sumie) trwa znacznie dłużej (w lutym-marcu jeszcze napływają pieniądze). Organizacja WOŚP, jak Caritas i każda inna charytatywna ma prawo do 10% od zebranej kwoty zgodnie z polskim prawem. Też muszą przez rok z czegoś się utrzymywać i też muszą za rok zrobić kolejną akcję WOŚP.
   Oby w kraju coraz mniej było takich podejrzliwych pieniaczy jak ty... mam nadzieję, że społeczeństwo się z tego kiedyś wyleczy. Ja jestem wdzięczny Jurkowi za tą akcję.

  •  

   pokaż komentarz

   Jakbys miał do czynienia cokolwiek z przetargami to bys wiedzial że czasami ciągnie się to kupę czasu - wystarczy że ktos oprotestuje wyniki.

  •  

   pokaż komentarz

   Dobrzy ludzie - 1.5 mln złotych na organizacje WOŚP to dużo?
   Czy wyście ocipieli? Ja się zastanawiam, jak on to robi, nie wydając 10 razy tyle. Niech będzie, że wszyscy wolontariusz i członkowie fundacji pracują za darmo. Niech ktoś choć przez chwilę zastanowi się ile kosztuje opłacenie ochrony, dźwiękowców, wynajmu sprzętu, itp w kilkuset miejscowościach w Polsce. Nawet licząc że wszyscy muzycy wystąpią za darmo (co za pewnie bardzo odbiega od rzeczywistości) wyjdzie nam x razy więcej niż oni wydają, zapewne większość jest od sponsorów, ale pamiętajcie, nie nie wszystko da się zasponsorować. Pomyślcie choćby o tym, że przygotowanie kilkudziesięciu tysięcy plakatów promocyjnych to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych..
   Trochę pomyślunku życzę wszystkim pianobijcom.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli trzymasz pieniądze na lokacie to jedynie inflacja ich nie zjada taka jest prawda , z pewnością nie zarabiasz.

  •  

   pokaż komentarz

   Wośp jest dziwną organizacją polskiego żebractwa , człowiek powinien człowiekowi pomagać na co dzień a nie tylko raz do roku, kupowanie sprzętu dla państwowego szpitala , który później zostanie przez komornika sprzedany to lekka pomyłka , czas antenowy który zajmuje Jureczek jakby miał wykupić np w TVN z pewnością suma uzbierana przez WOŚP nie starczyłaby na opłacenie. Policzmy koszta państwa jak zbiórka przez mundurowy. Nagle się okaże, że po podliczeniu kosztów nie tylko Jurka ale i państwa wyjdzie , że z jednej strony kasa z państwa wypływa aby z drugiej wpłynęła w formie darów do szpitala .

  •  

   pokaż komentarz

   @ foresst posiadasz kiepską wiedzę na temat publicznej służby zdrowia. Nie ma możliwości by jakikolwiek komornik zajął jakąkolwiek aparaturę medyczną. Ze względu na brak odpowiedzialności zarówno kadry zarządczej ZOZ-ów jak i jednostek założycielskich szpitale mają prawo zadłużać się w nieskończoność.
   Dopiero gdy organ założycielski zdecyduje się na przekształcenie swojego ZOZ-u w spółkę prawa handlowego następuje rozliczenie długów, które w większości pokryć może organ założycielski.
   Następnie aparatura medyczna, która jest własnością ów organu założycielskiego (nigdy nie szpitala!) zostaje wydzierżawiona spółce prawa handlowego i całość kręci się nadal tyle, że z nastawieniem na zysk i świadczenie usług również na warunkach komercyjnych.

  •  

   pokaż komentarz

   W dzień kiedy jest zbiórka pieniędzy niech tv czas antenowy dla WOŚP przeznaczy na reklamy z których całość zostanie przeznaczona na pomoc szpitalom. Efekt ten sam tylko, że bez fajerwerków.
   @Yilka : tak może jest w teorii lecz rzeczywistość szpitali jest całkiem inna.

  •  

   pokaż komentarz

   @ foresst niestety mój drogi tak jest właśnie w rzeczywistości :)
   Trafiłeś na dobrego przeciwnika w dyskusji gdyż pracuje w firmie bezpośrednio powiązanej zarówno z publicznymi jak i niepublicznymi ośrodkami opieki zdrowotnej i wiem na ten temat myślę kilkakrotnie więcej niż Ty, a i moja wiedza jest znacznie rzetelniejsza.

  •  

   pokaż komentarz

   @yilka : MASZ RACJĘ :)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy z nas może pomóc klikając m.in na: www.pajacyk.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @kontrola w każdym komentarzu tego wykopu widzę twoje niezadowolenie z akcji i zarzucanie Owsiakowi złodziejstwa. Skąd te wnioski? Co ten ksiądz znów na mszy nagadał?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie zapominajmy, że poza Woodstockiem i zakupieniem sprzętu, fundacja prowadzi szkolenia w zakresie nagłej pomocy medycznej, to też kosztuje.
   Zresztą nawet jeśli sobie przycina, to co ? Mówcie tak jak byście nie wiedzieli jak to wygląda w rzeczywistości, prawie każda puszka jest ogołacana przez "wolontariuszy" od symbolicznych 200 zł, do wyjęcia wszystkiego poza miedzianymi O.o Zbierałem raz, nie przykładając się oddałem ponad 800 zł, każda osoba koło mnie oddająca puszkę miała max 100 zł, w samych monetach. Jeśli wolontariusze kradną to trudno się dziwić innym, z tą różnicą że wolontariusz wyciąga 90%, inni sięgają po 5% ?

  •  

   pokaż komentarz

   Zresztą nawet jeśli sobie przycina, to co ?
   Nie żadne nawet jeśli i nie żadne przycina tylko TAK. Fundacja to jego praca, a praca = wypłata. Zasłużył na nią i dostaje ją zgodnie z przepisami prawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Roburek IMO: jak mawiał mój nauczyciel od fizyki w LO - bredzisz.
   Jak ktoś ma sapać coś o nieuczciwie wydawanych pieniądzach - przyczepcie się do rydzyka od Owsiaka wara.

 •  

  pokaż komentarz

  To smutne że Polską służbę zdrowia nie stać na zakup sprzętu i musimy dodatkowo robić ogólnokrajowe ściepy. Nie jestem przeciwnikiem takich akcji, ale nie uważacie że składamy się na coś, co i tak powinniśmy mieć zapewnione z płaconych już podatków?

 •  

  pokaż komentarz

  Najbardziej denerwuje mnie narzekanie na WOSPa. Owsiak w ostatnim badaniu opini publicznej znalazl sie na 1 miejscu jako "autorytet". Dla mnie z tych 40mln zebranych niech wezmie sobie nawet połowe. Polacy potrafia tylko krytykowac a zeby cos wyjsc z wlasna inicjatywa to juz problem. Brawo Jurek!

 •  

  pokaż komentarz

  Dla mnie rachunek jest prosty:
  WOŚP - dam 100zł, kupią maszyny za 80zł - SKUTECZNOŚĆ 80%
  ZUS/NFZ - zabiorą mi 1000zł/miech, dostaję "usługę" medyczną wartą 100zł 2 razy w roku. - SKUTECZNOŚĆ 1,(6)%
  80 > 1,6
  Opłaca się wrzucić

 •  

  pokaż komentarz

  Do tych wszystkich, którzy doszukują się spisku i matactw u Owsiaka.
  Wam się wydaje, że on jest jakimś pieprzonym Świętym Mikołajem? Wszystko będzie robił za "dziękuję" i dla tych dresików co napadają na wolontariuszy? Dobre sobie... Myślicie, że Owsiak nie musi jeść, pić, nie musi mieć gdzie spać, kąpać się? Każdy z Was gdyby wykonywał kawał tak dobrej roboty uważałby, że należy mu się coś tak samo jak Pani w Urzędzie czy Panu na stacji benzynowej.
  Prowadzenie Fundacji jest taką samą pracą jak każda inna. Nie wierzycie? Polecam zapoznać się z ustawami regulującymi działalność Fundacji, zbiórek pieniędzy i innych dóbr później wystawianych na licytacjach. Uwierzcie mi, Owsiak musiałby być niezłym sk%%#ielem jeśli by mu się po tym wszystkim chciało robić jakieś przekręty - bo trzeba się mocno nakombinować by to zrobić. To tylko domena naszych polityków.

  Krytyka i doszukiwanie się zarzutów jest typowym zachowaniem dla byle plebsu. Jak każdy z Was zrobi chociaż jedną milionową tego co Owsiak... mam nadzieję, że na Was też spadną chore zarzuty i podejrzenia.

  I jak napisał kolega BooBoo powyżej: aparatury medycznej kupione jest bardzo wiele, to są bardzo drogie urządzenia - wiem to bo sama pracuje w firmie, w której sprzedaje się ultrasonografy, litotryptory, aparaty rtg i masę, masę innych urządzeń również niezwykle kosztownych w eksploatacji, która Wam i Waszym bliskim ratuje życie.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja nie szukam spisku i matactwa tylko uważam , że żebractwo to nie tędy droga do poprawy w szpitalach tylko :PRYWATYZACJA bo tylko realny właściciel najlepiej zadba o własny sprzęt ,szpital, pieniądze i pacjenta. I nie będzie potrzebował darów od WOŚP. Bo to nie jest normalne że kupujemy sprzęt do szpitala a potem płacimy przez NFZ za usługi wykonywane na tym sprzęcie. System nie tylko zdrowotny w Polsce jest do bani.
   Aha Jurkowi sam wrzucam do skarbonki choć nie podoba mi się ta forma zbierania na sprzęt.

  •  

   pokaż komentarz

   @ foresst Właśnie forma zbierania na sprzęt jest jak najbardziej okey. Gość robi to z powerem, ma do tego żyłkę. Dam głowę, że Ty, ja czy wielu innych użytkowników wykopu nigdy by się na coś takiego nie zdobyło. To wcale nie jest takie proste jak Wam się wydaje... Za to należy mu się szacunek, a to że system zdrowotny jest do bani to wiemy wszyscy i nie jest to wina Owsiaka. On nie jest w stanie zmienić systemu, nie jest wstanie zlikwidować NFZ i zrobić porządek z kasą jaką płacimy na ubezpieczenie zdrowotne... więc robi to co może - zbiera na sprzęt by szpitale mogły się rozwijać. Uwierz mi, że zakup takiego urządzenia i jego eksploatacja to są ogromne koszta, z którymi Fundusz się w ogóle nie liczy - a to jest abstrakcja.
   Co do prywatyzacji, jestem jak najbardziej za - ale z zachowaniem że tak powiem statutowych obowiązków zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego na danym obszarze - tak jak do tej pory jest to w statuach JST. Zmieni to nie tylko sytuację ekonomiczną, ale wpłynie znacząco na sposób zarządzania zarówno zasobami technicznymi, finansowymi jak i kapitałem ludzkim.

  •  

   pokaż komentarz

   Jasne, ze pomoc JUrka jest doraźna i nasza słuzba zdrowia potrzebj czegoś więcej. Nie mniej jednak w obecnej sytuacji to co on robi to na prawdę coś.
   Co do tego żebractwa... Ludzie niechętnie przeznaczają jakies duze sumy na cele charytatywne. Jest ku temu iele powodów. Przede wszystkim nie znaja się. Po drugie nie mają tak łatwego dostępu do nich jak ten jeden dzień w roku do puszek WOŚP. Nie są też pewni w wypadku innych organizacji co do uczciwości organizatorów. Ostatnim argumentem jest to, że podczas takiej zorganizowanej, corocznej akcji większość Polaków się dorzuca. Każdy da od siebie czy to złotówkę, dwie, czy dwadzieścia... Tyle, ile są w stanie dać nie odczuwając nawet tej straty. Ja nie zbiednieję jak raz do roku wrzucę im dychę, a jak oni to wszystko razem zbiora to wychodzi z tego dośc wymierna suma.

  •  

   pokaż komentarz

   @yilka : koszta takiego sprzętu na pewno są wysokie i dlatego tylko prywatny właściciel jak za to zapłaci to najlepiej doceni i będzie optymalnie z tego korzystać. Yilka kiedy coś bardziej doceniasz jako coś dostaniesz za free czy jak sama na to zarobisz ?

  •  

   pokaż komentarz

   @ foresst nie szufladkuj tak ludzi, bo ja akurat jestem osobą, która potrafi docenić to co dostała od innych w prezencie/w ramach pomocy etc.
   Zarówno prywatny jak i publiczny może zapłacić za taką aparaturę cudzymi pieniędzmi. Ty naprawdę naiwnie wierzysz, że każdy sprzęt jaki jest w NZOZ-ach to jest z ich własnej kasy?
   Połowę tego co mają dostali w dzierżawie, po likwidacji SP ZOZ-ów, drugą połowę zakupili w ramach środków publicznych (pomoc de minimis, EFRR i inne). Własne inwestycje stanowią może 1/3 tego wszystkiego :)

   A docenia sprzęt medyczny każdy lekarz. Zresztą czy to publiczny czy prywatny ZOZ tu nie ma czego "doceniać", bo przecież nie zniszczą urządzenia, bo za to ich rozlicza właściciel czyli organ założycielski... przecież nie wykorzystają tego w innym celu, bo i w jakim? Ileż można robić sobie samemu zdjęcia USG w kolorze żeby się pochwalić rodzinie?
   Tutaj pojęcie "doceniania" kompletnie nie pasuje.
   Oni są wdzięczni za każdą pomoc, bo każda taka pomoc = dodatkowe, zaoszczędzone pieniądze na podwyżki ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Ale co niektorzy z was p$#%#$$a...

  Ja osobiscie nie lubie Jurka Owsiaka, ale to co robi, zrobil, to, ze prowadzi WOSP sprawia ze mam do neigo wielki szacunek.

  Zyjemy w panstwie koscielnym, gdzie zakichany kler dostaje gruny za grosze, warte miliardy, tak po prostu, kler nawet podatkow nie placi.

  A WOSP i Woodstock? Napedzane przez 'szatanistow' i 'niewiernych', naprawde myslicie, ze w takim magicznym kraju jakim jest Polska nie przeswietlaja wospu dokladnie, centymetr po centymetrze? Nie ma tam miejsca na machlojki.

  Owsiak dostaje pensje nie z fundacji a z N-ki (kiedys dostawal pensje z TVP, tylko), fundacja ma swoich pracownikow, ktorym placi (wiecie, ze kazda organizacja charytatywna moze przeznaczyc iles tam procent na napedzanie wlasnej dzialanosci, pensje itp?).

  Nie chce sie dokladac do 'Owsiaka'? To nie wrzucaj do puszki.

  NIe wrzuciles do puszki a dalej wrzucasz na Owsiaka, ze zlodziej? A ch$! Ci do nie Twoich pieniedzy..

 •  

  pokaż komentarz

  Kupiliśmy 96 nowoczesnych urządzeń.

  60+18+7+3+9 = 97

  strach się bać skoro WOŚP ma problem z takimi liczbami ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie najbardziej rozpieprza to, że WOŚP z uwagi na kontrowersyjność Owsiaka jest chyba najbardziej prześwietlaną fundacją w Polsce i przez prawie 20 lat nie wykryto żadnych nieprawidłowości, a zawsze znajdą się tacy co chrzanią o tym że Owsiak to złodziej.

 •  

  pokaż komentarz

  "ale mnie tylko fascynuje dlaczego ludzie pracujacy na wosp, na koncertach maja to robic za darmo, a owsiak nie" - To prostsza praca, dla każdego. Wymaga niewielkiej ilości poświęconego czasu, nie wymaga specjalnych kwalifikacji. Jest mnóstwo chętnych. Nikt nikogo nie zmusza. Co do "etatu" Owsiaka - sprawa nie jest taka prosta. Ani przed nim, ani teraz nie ma menedżerów fundacji, którzy potrafiliby osiągnąć podobną efektywność. Na jego sukces składa się wiele czynników. Z pewnością charyzma. Umiejętności organizacyjne. Zdolności komunikacyjne. Wiedza. Doświadczenie. Oprócz tego, jak ktoś już napisał - Owsiak nie pracuje tylko podczas koncertów. Jego praca w fundacji to praktycznie pełen, całoroczny etat.

  Załóżmy, że postanowiłby pracować za darmo. Darmowego mieszkania, mediów, opieki medycznej, transportu - nie ma. (Nie jest posłem ani senatorem RP ;) ) Żeby zarobić na chlebuś i bilet autobusowy musiałby pójść do jakiejś pracy. Wracając z tej pracy nie starczyłoby mu ani czasu, ani energii żeby zarządzać fundacją z efektywnością, którą prezentuje obecnie.

  Ergo - mamy wolontariat i inicjatywy społeczne. O ile wolontariat jest i darmowy i potrzebny, o tyle sam jeden nie wystarcza żeby pomóc potrzebującym. Inicjatywy społeczne mogą opierać się w całości na wolontariacie (wtedy ich zakres jest, na mocy prostej ekonomii - mocno ograniczony), i częściowo na pracy zawodowców (wtedy można pomagać na większą skalę).

  Jedno i drugie jest potrzebne. I wolontariusze, dzięki którym akcje pomocowe osiągają tak duży przychód, i zawodowi menedżerowie, którzy potrafią zająć się całą organizacją i dopilnować, żeby przychód został właściwie spożytkowany. WOŚP potwierdza w praktyce wysoką skuteczność tego modelu.

  Jeśli już koniecznie chcemy zdyskredytować Owsiaka, jest tylko jeden sensowny sposób - wskazać drugą fundację, bardziej efektywną, osiągającą większy przychód wydany na sprzęt medyczny od WOŚP, przy mniejszych kosztach administracji. Wtedy, mając twarde, ekonomiczne dane, będziemy mogli powiedzieć "Panie Owsiak, to można zrobić lepiej i taniej, tak jak fundacja X, wstydź się pan".

 •  

  pokaż komentarz

  Tylu ludzi patrzy Owsiakowi na ręce i NIKT NIGDY NIE ZNALAZŁ NIC, a mimo to banda trolli będzie go od złodziei wyzywać.

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, że za to Caritas się w ogóle się nie rozlicza!
  W moim mieście, biskupstwo rozbija się Audi 8 zarejestrowanymi na Caritas:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ksiadz-potracil-mezczyzne-i-mowi-mu-zyskales-nowe-zycie,wid,10611987,wiadomosc_prasa.html?ticaid=19208

  •  

   pokaż komentarz

   kiedyś oglądałem program w tv (było to dawno więc nie pamiętam co to za stacja i jaki program), w którym pokazano właśnie działanie caritas i jak niewielki ułamek zebranych pieniędzy trafia do potrzebujących, bo otoczka administracyjno-biurowa tej instytucji jest kolosalna i pochłania większość funduszy... pomijając fakt, że i tak na tym wszystkim łapę trzyma kler, a oni też nie są tani w utrzymaniu:D

 •  

  pokaż komentarz

  Chłop odwala kawał dobrej roboty - kupuje sprzęt, pomaga chorym, organizuje Woodstock, prowadzi szkolenia z pierwszej pomocy.

  Dla mnie może zarabiać nawet 50.000zł miesięcznie - "imperium", które stworzył, wymagało tytanicznego nakładu pracy -- załatwiania pozwoleń, organizowania konferencji, przyciągania sponsorów i co najważniejsze - zdobycia zaufania ludzi - zwykłych obywateli, którzy będąc prawie 50 lat pod panowaniem PZPR byli w stanie wrzucić pieniądze do puszki podczas pierwszego Finału.

  Mam nadzieję, że ta akcja będzie trwała najdłużej jak to jest możliwe - do uleczenia chorego systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju.

  Pozdrawiam!

 •  

  pokaż komentarz

  Pan Owsiak wydaje te pieniądze na sprzęt dla dzieci. Ty prze****olił byś na ku**y albo coś w tym stylu. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie.

 •  

  pokaż komentarz

  A mnie fascynuje jak ludzie typu "kontrola" potrafia z uporem maniaka odpowiadac gdzie sie tylko da i komu sie tylko da mniej wiecej takimi samymi tekstami wiedzac, ze kazdy z poprzednich spotkal sie z negatywnym przyjeciem.

 •  

  pokaż komentarz

  To są fakty, że dzieciak w potrzebie będzie mógł korzystać z tego sprzętu. Kler miesięcznie dostaje więcej kasy niż Owsiak i nie robi nic dobroczynnego z tymi funduszami prócz dbania o własny interes.

 •  

  pokaż komentarz

  ** http://www.wosp.org.pl/fundacja/nasi_pracownicy wyraznie jest napisane kto funkcje sprawuje spolecznie. Inaczej glosno byloby o tym w mediach.**

 •  

  pokaż komentarz

  A ja mam w dupie ile idzie na Woodstock itp, Dla mnie Owsiak może jeździc MB S500. Jak się kumuś nie podoba, niech nie wrzuca pieniędzy do puszek, a jak urodzi Wam się dzieciątko policzcie liczbę serduszek na urządzeniach medycznych, którymi badac będą małego szkraba.
  system medyczny w PL jest w opłakanym stanie, ale to już inna sprawa. Może kiedyś dotrwamy do czasów, w których nie trzeba będzie organizowac zbiórek, a skladki zdrowotne wystarczą ...

  •  

   pokaż komentarz

   to samo powiesz o rydzyku i caritasie?

   z tym ze tak jak cejrowski mowi, pomaga sie w ciszy, wiec jak caritac cos robi to nie dzwoni do mediow i nie prosi aby trabili wszyscy o tym co zrobili

   rozumiesz juz ta oblude tego przedsiewziecia?

   i teraz najlepsze - naprawde uwazasz ze w 40mln kraju udalo sie zebrac tylko 32mln zl?

   wiele dni zbierania, pelno prywatnych firm dajacych wielkie sumy, mnostwo aukcji, obstawiona kazda meijscowosc, kazda droga do kosciola, hipermarketu, rynku
   wszedzie ich pelno...
   i teraz ja mam uwierzyc ze ludzie wrzucaja srednio mniej niz 2-3 zl na wosp???
   w 40mln kraju tylko 10mln ludzi oddalo pare zl?? przeciez sporo ludzi wrzucalo duzo wiecej, duzo duzo wiecej...

   a ile zebrano od roznych firm i sponsorow? przeciez to byly miliony zl...

   moim zdaniem tu jest niezly przekret
   wiekszosc tej kasy musialobyc rozkradana
   w koncu dlatego co roku sa ci sami wolontariusze
   w tych samych miejscach
   kazdy kazdego zna, reke reke myje
   tak to zorganizowal owsiak - byly propozycje aby wysylac wolontariuszy do roznych miejscowosci, mieszac sklady aby sie nie znali itd. wzajemne pilnowanie
   czy w koncu w miejscach gdzie sa duze pieniadze uzywac metalowych plombowanych puszek
   a nie rozklejajacego sie kartonu!!

   z tego co czytalem na forach to wiekszosc zebranych pieniedzy rozkradli zbierajacy - 1 linia, potem liczacy pieniadze, a na koncu polowe sobie wzial owsiak
   i wszyscy zadowoleni
   i nawet udalo sie kupic troche sprzetu

   gratuluje, owsiak jestes wielki! wszyscy sa zadowoleni

   tylko ja jestem robiony w ch!!a bo dalem wam 5zl z czego moze kilka groszy tak naprawde dostaly dzieci

  •  

   pokaż komentarz

   Mimo tego niepodważalna jest ilość serduszek naklejonych na sprzęcie medycznym - wybierz się do szpitala i zobacz.... Wyobrażasz sobie co by było bez tego sprzętu?

  •  

   pokaż komentarz

   tu nie chodzi o to, czy WOSP pomaga czy nie, bo owszem sprzet kupuje i chwala za to
   ale w jaki sposob to robi, dlaczego tak malo tych pieniedzy ostatecznie idzie na dzieci
   powinno byc przedmiotem dyskusji

   zreszta z tymi serduszkami też był przekręt gdzies pisali ze nie były naklejane tylko od sprzętu z WOSP

  •  

   pokaż komentarz

   A mnie najbardziej wkurza to, że jest społeczny obowiązek zrzuty na WOŚP jak nie rzucisz piątaka bo nie chcesz, albo nie podoba ci się to, albo masz jakikolwiek inny powód to jesteś od razu napiętnowany! I tak przez cały dzień staram się unikać chodzenia po mieście.

  •  

   pokaż komentarz

   fundacja podlega kontroli skarbowej i odpowiada prawnie za każdą wydaną złotówkę jedyne przekręty dotyczą np. wysypywania pieniędzy z puszek przez wolontariuszy najczęściej chłopców, to bardzo chamskie ale nieraz słyszałem o 100 zł 'zarobionych na akcji.

   Druga kwestia sprzęt kupują po niższych cenach niż rynkowe dla porównania pieniądze państwowe wydaje się lekką ręką i każdy ma w dupie to że się przepłaca za tomografy, rezonanse, oszczędzając na serwisie a gdy coś padnie to nie są w stanie sfinansować naprawy

  •  

   pokaż komentarz

   Co do Woostocku to pieniądze na imprezę pochodziły głównie od dwóch sponsorów: LECH i allegro.

 •  

  pokaż komentarz

  Tutaj jest dokładna lista miast, które otrzymają w.w. sprzęt http://s.wosp.org.pl/Files/sprzet_XXXKonkursOfert_WOSP.pdf

 •  

  pokaż komentarz

  A gdzie jest cholera powiedziane, ze ktos cos na tym zarabia?! Tak, powalone przeswiadczenie, ze jak duze pieniadze to ktos musi cos z tego miec, NO BO JAK INACZEJ, ZA DARMO?!. Wejdzcie na strone wosp.org.pl i postudiujcie dokladnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszystko fajnie, ale chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że ponad połowa tego sprzętu obrasta kurzem w szpitalnych piwnicach, bo albo nie ma personelu do ich obsługi, albo nie ma podpisanych stosownych umów z odpowiednimi instytucjami.
  Może Jurek zainteresowałby się tym co po pewnym czasie dzieje się ze sprzętem który kupił?

  •  

   pokaż komentarz

   a Ty skąd masz takie informacje? wydaje Ci się po prostu?

  •  

   pokaż komentarz

   Taaak, obrasta kurzem... Źródło takich informacji? Sprzęt zakupiony przez tę fundację jest cholernie często używany przede wszystkim z racji jego nowoczesności. NFZ nie stawia na jakość (jak już...), a na ilość słabszych urządzeń - oczywiście, takie też są niezbędne, ale na pewno jak któreś z tych dwóch ma "stać w piwnicy" (pomijając już, że to też nie prawda, bo w szpitalach generalnie brakuje sprzętu, a Owsiak kupuje ten najpotrzebniejszy) to nie będzie to sprzęt z serduszkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Niestety kolego, z pierwszej ręki takie info, ale o tym się publicznie nie mówi (ja na wszelki wypadek też nie będę dalej drążyć tematu). Polecam po prostu przyjrzeć się temu ile maszyn zostało kupionych, a z ilu się korzysta.

  •  

   pokaż komentarz

   To jest wina w tym momencie szpitali i organów założycielskich, a także szanownego NFZ.
   Ale co ma Jurek do tego?
   Co on jest w stanie zrobić?
   Pójdzie na negocjacje między szpitalami i Funduszem żeby wyciągnąć większą kasę na zatrudnienie, dostosowanie pomieszczeń itd?
   Albo przegada do łba dyrektorowi, że niewykorzystany sprzęt mogą dzierżawić placówkom, które jeszcze go nie posiadają?

   Poza tym szczerze wątpię by ten proceder był tak duży, jak próbujesz zasygnalizować. Pewnie jesteś pracownikiem jednej z takich placówek, gdzie macie dupę nie dyrektora... Bo gdyby było w tym wszystkim odpowiednio dużo prawdy, dawno już wrzałaby dyskusja czy nie zmienić profilu działalności WOŚP np. na środki jednorazowego użytku, albo przeprowadzanie remontów etc.

 •  

  pokaż komentarz

  gdzieś słyszałem czy widziałem że fundacja umiejętnie inwestuje zebraną kasę i pomnaża ją bez ryzyka straty
  z tego nawet widziałem kiedyś bilbord
  coś w stylu zebraliśmy 20 000.000 a sprzęt kupiliśmy za 25 000.000

 •  

  pokaż komentarz

  Mam taką ciekawostkę dla ludzi którzy wyliczają Owsiakową "miesięczną pensję" z pieniędzy WOŚP, z tego co mi wiadomo wynosi ona 0 zł! Tak, a czy to znaczy, że Owsiak żyje powietrzem, ale nie, zajmuje się i zarabia na produkcji witraży ;)

  Bardzo bym prosił o potwierdzenie, albo zdementowanie tych informacji.

 •  

  pokaż komentarz

  moich nie wydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz dla porównania tabelka ze sprzętem które zakupiło NFZ

 •  

  pokaż komentarz

  Myslalem ze bedzie cos o nowym Grand Cherokee a tu prosze, niespodzianka.

 •  

  pokaż komentarz

  jak ktokolwiek z was kupi tyle rzeczy co on, o niechdopiero wtedy go krytykuje...

 •  

  pokaż komentarz

  mozemy pogadac o jaguarze Owsiaka

 •  

  pokaż komentarz

  Absolutnie się nie czepiam ale czy ktoś może wie ile procent funduszy zebranych z WOŚP jest przeznaczane na Przystanek Woodstock?

 •  

  pokaż komentarz

  owsiak nie wydaje moich pieniędzy, bo nigdy mu ich nie dałem.

 •  

  pokaż komentarz

  moim zdanie owsiak roboi dobra robote ale nie za darmo .Wiedzial gdzie sie wstrzelic krotko mowiac pracuje raz do roku tak przez 18 lat

  •  

   pokaż komentarz

   "Raz na rok" - tymi słowami pokazujesz idealnie, że gówno wiesz o Owsiaku, o zbiórce, o Fundacji i prawdopodobnie ogólnie gówno wiesz. Nie pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja bym wręcz powiedział, że ten jeden dzień w roku to on ma wolne ;) Siedzi sobie w jakimś studiu, pokazuje przed kamerami, bawi, dziękuje ludziom. To samo przez 3 dni Przystanku. Jednak poza tymi 4 dniami ciężko pracuje i za to zarabia. Jak jeździ jaguarem to tylko się cieszę, że mu się powodzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Informacja nieprawdziwa, aktualnie moje pieniądze wydaje cyrk z Wiejskiej, do Owsiaka się nie dokładałem.

 •  

  pokaż komentarz

  40 mln zebranych to nie tak dużo.
  Policzmy koszty społeczne przedsięwzięcia, w którym nie uczestniczę.
  1. TVP - w tamtym roku już mniej, ale ciągle kilka godzin dziennie nadają przekaz z akcji. Czyli nawet nie dając ani złotówki na WOŚP, wspomogłem ich płacąc abonament.
  2. Zabezpieczenie imprez masowych - dużo policji, straży pożarnej, itp itp. wszystko z podatków.
  3. Miasta w dniu finału i kilka dni po nim - najpierw korki, zajęte rynki itp, a następnego dnia pełno śmieci.

 •  

  pokaż komentarz

  Nic mnie tak nie wkurza jak robienie nie wiadomo kogo z człowieka który znalazł sobie świetny sposób na robienie łatwych pieniędzy. To, że on żyje z tych pieniędzy to jest FAKT, dodatkowo jego żona jest prezesem fundacji ( o dzieciach już mówił nie będę ;] ) Tak naprawdę to na gratulacje zasługują osoby które wpłacają tam jakieś pieniądze bez interesownie, nie za zwolnienie z podatku. Podsumowując w**lic Owsiankę, niech mu ziemia lekka będzie, a dla bezimiennych darczyńców wielki pozytywny szacun ;]

  •  

   pokaż komentarz

   Za przeproszeniem, p$#%$!$isz, to stwierdzenie padlo juz nie raz: IDZ DO SZPITALA I POLICZ SERDUSZKA! Nawet niech bierze 50% z tej kasy i tak robi lepsza robote niz NFZ, Caritas czy inne ch%%e muje w Polsce! Nasz rzad to kawal gowna ktory martwi sie o tylko o siebie a Ty obrazasz tego czlowieka? Jak kiedys przyjedzie po Ciebie karetka, nie daj boze, zobacz czy nie zostala ufundowana przez WOSP.

 •  

  pokaż komentarz

  trzeba byc niezle ograniczonym, zeby myslec, ze praca Owsiaka to tylko 2 dni w telewizji. w praktyce pewnie jest tak, ze jak konczy sie jeden finał, to trzeba organizowac nastepny, rozmawiac ze sponsorami, nadzorowac przetargi, robić pierdyliard innych rzeczy, zeby wszystko bylo tak, jak nalezy. pewnie czesciej jest to wiecej niz "etatowe" 8h, a Wy, k!!!a, najchetniej byscie mu jeszcze na kase do tesko kazali iść, zeby przypadkiem nie ruszył grosza z tego, co daliście...
  wiekszosci z tych krzykaczy pewnie by sie nawet nie chcialo ruszyc dupy od kompa i przejsc sie z puszką..

  •  

   pokaż komentarz

   cały sztab ludzi pracuje w wośp dla owsiaka, przecież wiadomo, że jak pytam kto zgodziłby się przyjąc etat owsiaka za jego pieniądze robić to co on
   to przecież upraszczałem, wydaje mi się jednak, że wielu by się zgodzło

  •  

   pokaż komentarz

   masz racje, ma sztab ludzi, ale to wcale nie znaczy, ze sam nic nie robi. po 2 za wszystko odpowiada i jak cos bedzie nie tak, to ostro za to beknie (po 1 NIK, po 2 opinia publiczna). powinien za to dostawać pieniądze i wcale nie uważam, że jakieś grosze..

 •  

  pokaż komentarz

  WOŚP zbiera rocznie ~40mln zł/NFZ rocznie wydaje ~40mld zł. O czym my tu mówimy? Tu nie tyle chodzi o pieniądze, bo te są raczej dodatkiem. Moim zdaniem WOŚP i Owsiak działają w sferze społecznej - współpracy, działania, aktywizacji, "dobra bliźniego" etc. To jest niewymierny kapitał, pokazujący, że można i to jest głowny zysk.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  dziwne, politycy ciagle kradną kasę - troche afera
  jurek owsiak potrąca sobie procent z zarobków własnej fundacji - złodziej...

  •  

   pokaż komentarz

   Ale on NIE POTRĄCA, co można łatwo sprawdzić na sprawozdaniach. Aferę robi jeden troll - kontrola (no i może jeszcze drugi chyba tam gdzieś był wyżej).
   A jak ktoś nie ufa wolontariuszom - można zawsze przelać pieniądze przelewem lub wysłać płatne sms-y (te, które idą na WOŚP idą zdaje się bez żadnych podatków, czy potrąceń dla operatora).

  •  

   pokaż komentarz

   chodzilo mi o to ze nawet jakby sobie potrącał to nic bym do tego nie miał,źle napisałem, wybaczcie...

 •  

  pokaż komentarz

  30% wpływów z WOŚP na to co tam wypisali a 70% do kieszeni owsika...

 •  

  pokaż komentarz

  Brawo Jurek! Jesteś wielki!

  •  

   pokaż komentarz

   z roku na rok za coraz mniej kasy kupuje sprzet, za X lat pewnie bedize
   owsiak zebral 350 mln zlotych z czego kupil 10 szt gumek do mazania i 100 kredek ktore podarowal swietlicy dziecieciej w szpitalu takim i takim, aby dzieci mogly byc szczesliwisze:>>

   brawo jurek!!
   i znowu beda glosy:
   - wiemy ze zatrzymuje dla siebie wiekszosc, ale wazne ze w koncu pomaga...

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @kontrola

   "Mam 13 lat i chodzę do gimnazjum nr..."

   Oj dzieciaku, piękne argumenty, piękna dyskusja, idź już do szkoły tylko wynieś z niej coś więcej niż kredę i stołki...

 •  

  pokaż komentarz

  Zróbmy zrzutę na hosting dla WOŚP-u :) Wykop efekt ich zatkał.

  A tak na marginesie, stosunek do WOŚP to dobry test w temacie "czy jesteś k$%%%em" :)

  A jeszcze tak na drugim marginesie, jak widzę wyliczanie, ile to pan Owsiak osobiście na fundacji zarobił, to żenada po prostu przytłacza. To jest dopiero polaczkowatość w dno pukająca od spodu. Bo widzisz, polaczku, pan Owsiak wykonuje pracę, która z całą pewnością jest warta jego zarobków, a nawet warta jest dużo więcej. A jeśli nadal zawiść cię zżera, spróbuj poradzić sobie z tym uczuciem konstruktywnie, załóż konkurencyjną fundację.

 •  

  pokaż komentarz

  kolego,
  daj spokój z teoriami spiskowymi.
  Świat nie powstał po to, aby spiskowac przeciw tobie i Tobie podobnym.
  CARITAS I WOSP to instytucje pomocowe, a Rydzyk Sp. z o.o. raczej nie.

  •  

   pokaż komentarz

   to jest właśnie pięknie w świecie wykształciuchów...

   podchodzisz krytycznie do rzeczywistości? pytasz się dlaczego tyle mln złotych nie idzie na dzieci?
   to jesteś spiskowcem! nawiedzonym oszołomem

  •  

   pokaż komentarz

   Pytasz sie dlaczego jesteś spiskowcem , bo wymyśliłeś taką bzdure:
   _i teraz najlepsze - naprawde uwazasz ze w 40mln kraju udalo sie zebrac tylko 32mln zl?

   wiele dni zbierania, pelno prywatnych firm dajacych wielkie sumy, mnostwo aukcji, obstawiona kazda meijscowosc, kazda droga do kosciola, hipermarketu, rynku
   wszedzie ich pelno...
   i teraz ja mam uwierzyc ze ludzie wrzucaja srednio mniej niz 2-3 zl na wosp???
   w 40mln kraju tylko 10mln ludzi oddalo pare zl??_

   10mln ludzi farmazon, każdy wrzucił po 2-3 zl farmazon, obstawiona każda miejscowość farmazon
   Wierz sobie w cokolwiek tylko nie dzieli się tymi farmazonami z innymi.

  •  

   pokaż komentarz

   nikt nie prowadzi statystyk, można się tylko domyślać, wydaje mi się, że prawie każda większa miejscowość w Polsce była obstawiona i dotarł do większości polaków, zastanawiam się tylko jak możesz nie wierzyć, że takei sytuacje jak ta
   http://img120.imageshack.us/img120/5351/wospzy1.jpg
   nie zdarzają się? ja zakładam, że to dzieje się na masową skalę.

  •  

   pokaż komentarz

   wykształciuchów? ja pier***** kolejny oszołom

 •  

  pokaż komentarz

  Żeby któryś z Was, wyśmiewających, zrobił chociaż ułamek tego co Owsiak i WOŚP dla chorych dzieci...

  •  

   pokaż komentarz

   akurat chyba większość polaków zrobiła
   - ułamek napewno bo każdy dał na WOŚP

   a Owsiak dał na WOŚP?
   właśnie zabrał, w końcu za podróże do australi, jego kilkanastotysieczne miesięczne zarobki to niby kto płaci, skąd tą kase ma?

   Jeśli ch!!ami są artyści którzy brali kase rzędu 30 tys za koszty występów na koncertach WOŚP to w porównaniu do nich znacznie większą kase bierze i największym ch!!em powinnen być Owsiak...

   Racja, że nie ma nic za darmo, ale nie powinno być hipokryzji, przykład idzie z góry, niech sobie owsiak bierze pieniądze z innego źródła niż WOŚP (i w dodatku jakie kwoty)
   wtedy bedzie mógł mówić, że to czysta incjatywa i on sam jest najwiekszym wolontariuszem, nikt grosza nie bierze, a jeśli bierze to zaraz wszystko wpłaca na wośp
   i wtedy artyści czy wolontariusze złodzieje rzeczywiście byliby ch!!ami

   http://img502.imageshack.us/img502/476/wosh2009tm1.png

   a ponieważ jest jak jest... to ta cała akcja jest oględnie mówiac mocno moralnie podejrzana

  •  

   pokaż komentarz

   akurat chyba większość polaków zrobiła
   Nie wypowiadaj się w imieniu wszystkich polaków farmazonie

   właśnie zabrał, w końcu za podróże do australi, jego kilkanastotysieczne miesięczne zarobki to niby kto płaci, skąd tą kase ma?
   Lubie jak wymyślasz kwotę z dupy aby podeprzeć swoją pomyloną tezę

   Jeśli ch#$ami są artyści którzy brali kase rzędu 30 tys za koszty występów na koncertach WOŚP to w porównaniu do nich znacznie większą kase bierze i największym ch#$em powinnen być Owsiak...
   Za to zdanie n/c dorośnij

  •  

   pokaż komentarz

   To zadam inne pytanie, czy za grubo ponad 120 tys zgodziłbyś robić to co owsiak w telewizji przez te kilka dni?
   opłacałoby się?

   jeśli tak, to czy można mówić o społeczniku? niemal świętym wielkim owsiaku?

   a rydzyk zbierający pieniądze jest natomiast gnębiony za to, że podobno bierze dla siebie...

  •  

   pokaż komentarz

   @kontrola powiedz mi skąd ty wziąłeś źródła aby oczerniać Owsiak mówiąc ile on zarabia? Po pierwsze cała kwota zebrana z WOŚPu idzie na sprzęt medyczny. Po drugie Owsiak to nie tylko WOŚP, ale także : Pokojowy patrol, Owsiak TV, radio (nie pamiętam jak się nazywa) uniwersytet szkolący wolontariuszy i jeszcze kilka innych rzeczy. Zarobki wszystkich pracujących w fundacji są jawne (pracuje tam ok 20 osób, reszta to wolontariusze i Owsiak, nie zarabia napewno więcej niż 5000 zł nie pamiętam ile dokładnie). Cała kasa którą Jurek rozporządza pochodzi od sponsorów i innych instytucji, które dofinansowują fundację WOŚP. I niech nikt nie zarzuca, że pieniądze zebrane z finału są przeznaczane na coś innego niż sprzęt medyczny. Pozatym pieniądze wydane na sprzęt są kontrolowane chyba przez NIK czy kogoś tam.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie karmić (kon)trolla!!

  •  

   pokaż komentarz

   z raportów finansów - jedyny członek zarządu...

  •  

   pokaż komentarz

   Jedyny członek zarządu, no tak. Nie ma to jak wiedzieć o czym się pisze:
   http://www.wosp.org.pl/fundacja/nasi_pracownicy

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda że tak mało nas posiada zdolność krytycznego myślenia i docierania do prawdy!:-(

  •  

   pokaż komentarz

   W życiu trzeba wybrać
   - albo jesteś oszołomem szukającym prawdy (oby nie prawdy2;) i niestety często jesteś po tej samej stronie co mohery (co ciebie dyskredytuje samo przez sie)
   - albo oświeconym wykształciuchem, którego wizja świata to GW i TVN (i kochasz razem z nimi jurka owsiaka!!!)

  •  

   pokaż komentarz

   Prawda prawdą, ale Wy chyba nie wiecie co to znaczy stary sprzęt medyczny, nie zdajecie sobie sprawy że Polskie rezonanse magnetyczne, nie wspominając już o banalnych aparatach USG, mają po 15 lat, są ściągane z zachodu bo tam są nic nie warte. To co daje się nam i traci ewentualnie wartość jest złomowane...na części, wiec Panowie...moja propozycja. Zróbcie BA! namówcie kogoś! by X zorganizował akcje charytatywną na cały kraj, razem z promocją w mediach za total free i kupcie coś lepszego, a co najważniejsze dla Was ZNAJCIE PRAWDĘ...."dziedzice Piłsudzczyków"

  •  

   pokaż komentarz

   ale co to ma do rzeczy?
   fakty są jakie są, trzeba o nich mówić niezależnie od wszystkiego...

   bo inaczej te negatywne fakty zaczną dominować, nie rozumiem dlaczego wszyscy wierzą, że skoro kupił te aparaty za nasze pieniądze to już wszystko trzeba mu przebaczyć i bo nic nie ma ważniejsze...
   Toż to na tej samej podstawie można rozgrzeszyć nasz rząd, w końcu NFZ jakoś działa i codziennie w szpitalach ratują ludziom życie... więc reszta nie ważna, jak można krytykować NFZ itd...

   i tak, wiemy, że system jest zły skoro wośp musi go ratować...
   płacimy na NFZ ponad 40 mld zł a gdy damy tego piątaka na wośp to uleczymy polską służbę zdrowia?

  •  

   pokaż komentarz

   Kontrola nie porównuj osoby prywatnej, która ruszyła dupę, żeby komuś pomóc do rządu, który MUSI budować szpitale i pomagać zdrowotnie. Do tego nie musisz dawać pieniędzy Owsiakowi jak nie chcesz.

  •  

   pokaż komentarz

   Idę o zakład że jesteś natchnionym kolesiem, otoczonym przez samych d!##%i (a jak!), jednak chciałbym zauważyć że nie masz ANI KSZTY "tego czegoś" co pozwala Ci rozgrzeszać innych,
   każdy ma prawo do błędów tym bardziej jak się jest takim nieokrzesanym człowiekiem jak Owsiak, to tak poza tym że prezentujesz postawę prawicowego idealisty, który potrafi tylko innym patrzeć na ręce.

   A co do biedoty w NFZ, spokojne, poczekaj aż leczenie nie będzie "darmowe", wtedy znajdą się pieniądze na wszystko.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby kwestujące dzieciaki nie kradły pieniędzy, fundacja zarobiłaby pewnie znacznie więcej - w styczniu na wykopie były zdjęcia "kwestujących" gimbusów, a i z relacji znajomych wynika że niemała część kradnie - i to kradnie fest, trzycyfrowe liczby. Jednak fundacji Owsiaka to nie przeszkadza, co roku biorą chętnych jak leci, prosto "z ulicy", i puszczają ich bez żadnego nadzoru i kontroli. dlatego nie dostaną ode mnie złamanego grosza, bo nie zamierzam fundować jakiemuś gimbusowi "hajsu" na "szlugi". znacznie korzystniejsze wydaje mi się wysłanie pieniędzy na konto jakiejś normalnej fundacji

  •  

   pokaż komentarz

   słuchaj bądź fer, oswiak nie robi tego za free, bierze pensje z tych pieniedzy, lata po swiecie, a sprzet dostaja szpitale /przychodnie do jakich chodzi zse swoimi dziecmi
   wiec dlaczego wolontariusze nie moga miec nic z tego? troche sobie odpala, przeciez wszystkiego nie zabieraja! (W koncu przyklad idzie z gory)

   co by nie mowic trzeba byc wdziecznym owsiak prawie polowe pieniedzy jakie zbierze przeznacza na sprzet...
   taki dobry z niego czlowiek
   ateistyczny swiety:>

  •  

   pokaż komentarz

   @kontrola Dlaczego nie mieliby mieć z tego czegoś dla siebie?
   Wolontariat (łac. volontarius - dobrowolny) dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolontariat

  •  

   pokaż komentarz

   oficjalnie owsiak brzydzi sie zlodziejami, jesli ktos chce pieniedyz za wystep na WOSP, albo wolontariusz sobie wezmie to jest ludzkim zerem, natomiast owsiakowi jak najbardziej wynagrodzenie sie nalezy

  •  

   pokaż komentarz

   Warto porównać z Caritas - zebrano 331 671 122,10 zł z czego na pomoc przeznaczono - 318 817 258, 44 zł czyli dużo ponad 95%

   więcej niż ta cała debata powie znaleziony gdzieś obrazek
   http://img502.imageshack.us/img502/476/wosh2009tm1.png

  •  

   pokaż komentarz

   septicflesh: zamiast dawać do puszki możesz przecież wpłacić na konto wosp albo wysłać smsa premium (wtedy tylko państwo cię ograbi na vacie)
   kontrola: http://s.wosp.org.pl/Files/Sprawozdanie_XVI_inal.pdf zebrano: 32.147.538,63, wydano na sprzęt i szkolenia z pierwszej pomocy: 32.201.173,58zł.

  •  

   pokaż komentarz

   możesz też oddać 1% podatku.

  •  

   pokaż komentarz

   Warto porównać z Caritas - zebrano 331 671 122,10 zł z czego na pomoc przeznaczono - 318 817 258, 44 zł czyli dużo ponad 95%
   Warto byłoby jeszcze powiedzieć skąd się takie dane wzięło. Ja je widziałem tylko na paru blogach, forum.wiara.info gdzie każdy anty-Owsiak powtarza za innym kretynem, ale żaden nawet nie wie skąd takie dane się wzięły. Na pewno nie ze strony Caritas.

  •  

   pokaż komentarz

   septicflesh: zamiast dawać do puszki możesz przecież wpłacić na konto wosp albo wysłać smsa premium (wtedy tylko państwo cię ograbi na vacie)

   W tym roku o ile się nie mylę, smsy do WOŚPu były zwolnione z tego podatku. A na pewno miały być.
   Zresztą, WOŚP jest jedną z najlepszych organizacji charytatywnych na świecie. W wielu prestiżowych rankingach jest na pierwszym miejscu. Ktoś już chyba o tym napisał, ale powtórzę - WOŚP to nie tylko styczniowa zbiórka. Orkiestra gra cały rok - są organizowane szkolenia i inne akcje promujące ratowanie życia. A to niestety kosztuje. Nawet jeśli wszyscy w fundacji byliby wolontariuszami (a ogromna większość JEST), to kosztuje wydruk plakatów, sprzęt szkoleniowy, czy bilety/benzyna. A mimo wszystko rozliczana jest KAŻDA złotówka - jeżeliby tak nie było WOŚP już dawno by nie istniał. Przez całą nagonkę mocherową są jedną z najbardziej kontrolowanych organizacji w kraju. Szkoda, że z taką samą skrupulatnością nie rozlicza się na przykład polityków...

Dodany przez:

avatar hostylian dołączył
625 wykopali 53 zakopali 27.9 tys. wyświetleń