•  

  pokaż komentarz

  kupując na allegro, kiedy sprzedawca ma konto typu "firma" a aukcja jest typu "kup teraz" kupujący ma takie samo prawo zwrotu towaru w ciągu 10 dni, jak kupując w każdym innym sklepie internetowym.
  Sprzedawca nie ma prawa o obciązac kupującego dodatkowymi kosztami zwłaszcza kosztami prowizji allegro.

  To jest teoretycznie oczywiste, ale ja jednak trafiłem na sprzedawcę ktory ewidentnie nie rozumie tego co sam napisał na stronie "o mnie", a dodatkowo założył sobie mail "Dział Windykacji" i jeszcze usiłuje mnie zastraszyć, ze jak nie oddam mu prowizji to.... poniósł dodatkowe koszty i będzie ich dochodzil na drodze prawnej :)

  Wykopmy ku przestrodze, warto znać swoje prawa !

  •  

   pokaż komentarz

   mógłbyś oczywiście zwrócić towar do 10 dni. tylko żeby go zwrócić najpierw należałoby go odebrać. sprzedawca zastosował cwany trik aby przy tej operacji nie tracić pieniędzy. sztucznie obniżony koszt przedmiotu pozwala mu więcej zarobić na przesyłce. odejmując prowizję i tak wychodzi na plus.
   odstąpienie od umowy to strata pieniędzy dla sprzedającego więc jego postawa jest całkiem zrozumiała. dziwię się tylko, że nie wystąpił o zwrot prowizji. jedyne co można mu jeszcze zarzucić to okłamanie klienta odnośnie tych 30 minut (w swoim regulaminie nic o tym nie pisze - jest wzmianka o wyborze koloru ale nie o zmianie adresu)
   zdanie: transakcję możemy zakończyć pozytywnymi komentarzami to nie nakłanianie tylko propozycja

  •  

   pokaż komentarz

   Nie chciałbym Cię martwić ale takie odstąpienie od umowy musi być wysłane listem poleconym.

   http://www.prawo.egospodarka.pl/45258,Zakupy-online-a-odstapienie-od-umowy,1,84,1.html:

   SKP wyjaśnia, iż odstąpienie od umowy polega na wysłaniu pisemnego oświadczenia do sprzedawcy. Przez pisemne oświadczenie należy rozumieć dokument podpisany własnoręcznie przez konsumenta. Nie jest więc pisemnym oświadczeniem wiadomość e-mailowa, chyba, że została opatrzona tzw. podpisem elektronicznym.

  •  

   pokaż komentarz

   Z takimi można powalczyć tak, że przyblokują im konto tego "super sprzedawcy"
   Zgłoś naruszenie zasad -> Zgłoś naruszenie dotyczące opisu -> Doliczanie dodatkowych opłat
   Zapraszam do działania ;>

  •  

   pokaż komentarz

   Kolega alegrowicz2009 napisał:
   "kupując na allegro, kiedy sprzedawca ma konto typu "firma" a aukcja jest typu "kup teraz"
   Zapewne odnosisz sie do art. 16 ust. 10 UOchrPrKonsum:

   1. Przepisów o umowach zawieranych na odległość nie stosuje się do umów:
   (...)
   10) sprzedaży z licytacji."


   Jednak jest to zapis niejasny, zaś orzecznictwo nie wypowiedziało się jeszcze jak należy intepretować słowo "licytacja"

   Sam byłem ciekaw, więc dopytywałem się u mojego wykładowcy, który przychylał się do licytacji w rozumieniu zamówień publicznych.

   Kolega lukaszg84 napisł:
   "Nie chciałbym Cię martwić ale takie odstąpienie od umowy musi być wysłane listem poleconym.
   Odsyłam do art. 73 § 1 KC, który mówi, że czynność dokonana bez zachowania zastrzeżonej formy pisemnej jest nieważna tylko wtedy, gdy ustawa przewiduje rygor nieważności.

   Zajrzyjmy teraz do art. 7 UOchrPrKonsum, który nic nie mówi o rygorze. A zatem o.w. złożone w każdej innej formie, również w sposób dorozumiany (przez odesłanie towaru), jest skuteczne.

  •  

   pokaż komentarz

   Fani dextera nie czytać tego wyżej!

  •  

   pokaż komentarz

   @pikasis
   Apeluję o usunięcia komentarza! Nie naciskajcie "Pokaż komentarz" bo odcinek ni będzie miał sensu :

  •  

   pokaż komentarz

   ty pedale zasrany! popsules mi ogladanie. pajac pieprzony!

  •  

   pokaż komentarz

   @pikasis

   O ty sk$!$ysynie.....

  •  

   pokaż komentarz

   k#%$a mac teraz to sie wk#%$ilem, przegladalem ostatni wykop i mialem wlaczyc dextera. Bana mu :P

  •  

   pokaż komentarz

   @volki

   oswiadczenie woli o odstapieniu od umowy zlozone za pomoca e-maila jest jak najbardziej wazne i skuteczne (to nie sad gdzie bez pisma ani rusz), a jesli konsument ma prawo odstapic od umowy w ciagu 10 dni to nie wazne jest czy towar zostal wyslany czy tez nie

  •  

   pokaż komentarz

   allegrowicz2009, na samym dole masz moja odpowiedz jak sobie poradzic.
   to nie Ty odstapiles od umowy tylko sprzedawca kiedy odmowil Ci wyslania paczek na dwa rozne adresy. nie mial do tego prawa chyba zeby podal jakis "szczegolny" powod. dopiero kiedy on odmowil(czyt odstapil od umowy) Ty zrezygnowales z zakupu.

   zglos sprawe do allegro, jesli oni umyja lapki a gosciu nadal bedzie wysylal d%!%#ne maile zglos sprawe na policji.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja przez mniej więcej 2 lata użerałem się ze sklepem, o to by łaskawie przyjęli zakupiony towar. Właściciel sklepu, jak i pracownicy na prawdę zachowywali się jakby nagle posiedli władzę absolutną i twierdzili, że już nic nie mogę zrobić. Po założeniu sprawy w sądzie od razu zmiękli.

  •  

   pokaż komentarz

   @draq
   czarna lista + bede minusowal twoje komentarze zawsze :)
   pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   O ciul to chyba nie będę czytała komentarzy dopóki nie obejrzę dextera, nigdy nie wiadomo gdzie się czai spoiler...

  •  

   pokaż komentarz

   czytanie wykopu juz nigdy nie bedzie takie samo... ;d

  •  

   pokaż komentarz

   Mamy prawo zwrócić towar w terminie 10 dni od momentu poinformowania nas przez sprzedawcę na piśmie o tym prawie. Nie zapłacilem w ten sposób za 10 ładowarek których łączna cena wynosiła 20zł a koszty przesyłki ekonomicznej: 75zl. Poprosiłem sprzedawcę o poinformowanie mnie o przysługującym mi prawie do rezygnacji z zakupu, on mnie poinformował poprzez mail i w taki sam sposób zrezygnowałem.

   i spokój. Takie praktyki jak ma ta firma należy tępić

 •  

  pokaż komentarz

  4chanowcy pewnie wykupili by wszystkie zabawki, a następnie anulowali zakupy. Wtedy windykacja stałaby się najbardziej cenionym działem firmy :)
  P.S. Ciekawe czy firma w takiej sytuacji musi zapłacić prowizję Allegro?

 •  

  pokaż komentarz

  Spoko to mało pieniędzy.
  Ja kupiłem iphone za 969 zł u sprzedawcy o nicku ArenaGsm1. Iphon okazał się uszkodzony, oczywiście sprzedający na mnie nakrzyczał, że sprawdzał, że nie odda pieniędzy i mam odesłać to naprawi. Wysłałem. Mineły 2 tygodnie, musiałem go ponaglać, bo chociarz odebrał paczke na drugi dzień to nic z nią nie robił. Wkońcu telefon do mnie wrócił. Nadal zepsuty. Wkoncu udało mi się go przekonać na zwrot. Odesłałem. Kolejny tydzień czekania na pieniądze. Odesłał 969 zł. Ale zaraz... Ja zapłaciłem to + koszty przesyłki. Raz wziął UWAGA 50 zł za kuriera, na początku. Potem 2x wysyłałęm mu kurierem(lepszej firmy a taniej) za 38 zł. razem to daje ponad 100 zł. Oczywiście on jest najmądrzejszy na świecie i twierdzi, że kupujący płaci za przesyłki bo tak jest napsiane w aukcji, nie wie tylko tego, że jak coś zwracam to on za to płaci. Naszczęście wniesienie sprawy do sądu to tylko 30 zł, więc mu nie przepuścimy. Pozatym ostatnio znalazłem, że ma 2 konta na allegro :)

  •  

   pokaż komentarz

   Kur%!@# nie mam już bordowego nicka :(

  •  

   pokaż komentarz

   Zawsze możesz powalczyć o platynę.

  •  

   pokaż komentarz

   zabrali Ci za przeklinanie

  •  

   pokaż komentarz

   Z tego, co wiem, to wszędzie za koszty transportu płaci kupujący. Jeśli zwracamy towar, to sprzedawca zobowiązany jest oddać jedynie kwotę za towar, nieważne czy oddajemy go, bo nam się nie spodobał, czy dlatego, że jest zepsuty i sprzedawca ma obowiązek go wymienić.

   Poza tym regulamin allegro zezwala na posiadanie wielu kont, pod warunkiem, że nie licytują sobie nawzajem w aukcjach.

  •  

   pokaż komentarz

   @the4dk
   O dzięki nie wiedziałem, o tych kontach.
   Wcale nie, prawo konsumenta mówi inaczej.

  •  

   pokaż komentarz

   @zarcel, w którym punkcie której ustawy? Wszystko zależne jest od tego czy wysyłając Ci telefon, niby naprawiony, robił to na swój koszt (taki miał obowiązek). Koszta odesłania do sprzedawcy, jak i koszta pierwszej wysyłki ponosisz ty. Sprawa taka będzie toczyć się z pół roku znając życie, więc nie wiem czy warto było dla tych paru złotych. Z drugiej strony, jeśli sąd uzna Twoje racje to sprzedawca poniesie koszta procesu, więc jakaś to dolegliwość będzie...ale - nie róbmy z Polski drugiej Ameryki...

  •  

   pokaż komentarz

   @personanongrata
   Widzisz, nie chodzi o kase, chodzi o to, że to oszust. On wcale nie naprawiał tego telefonu. Poprostu myślał, że mu się uda wcisnąć shit.

  •  

   pokaż komentarz

   jesli nie umowiles sie inaczej to koszty ponosisz ty, jesli towar mial gwarancje w ktorej np. pisaloby ze kozsty pokrywa sprzedawca ale z tego co widze to po prostu kupiles w jakims komisie ktory wystawia jakis swistek conajwyzej, zatem wszelkie koszty ty powinienes pokryc jesli chodzi o wysylke a na przyszlosc radze skorzystac z "niezgodnosci towaru z umowa" - mialbys mniej stresu i pieniadze z powrotem bez uszczerbku :)

  •  

   pokaż komentarz

   U mnie podobnie. Telefon wylicytowany za ponad 700 zł pod koniec września br. okazał się nie w pełni sprawny. Po naprawie, przekraczającym termin naprawy gwarancyjnej telefon przyszedł na początku grudnia znowu z usterkami. Po kilku dniach bez owocnych prób kontaktu telefonicznego i emailowego, w tym czasie informując go przez email, że chcę zwrotu kasy, facet odezwał się dopiero po tym jak napisałem, że już wysłałem telefon za pobraniem. On na to, że takich paczek nie odbiera i jak paczka przyjdzie mogę wysłać mu ją z opisem usterki. Paczka była pobraniowa i ubezpieczona, priorytet. Przyszedł zwrot. W plecy jestem 46,5 zł.

   Aukcja dotyczyła, jak to było w opisie w 100 % sprawnego telefonu. Mija się to z prawdą, więc na podstawie ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej ( Rozdział 1, Art.8, punkt 4 ), mam prawo do zwrotu wedle nie zgodności towaru z umową. Pokrótce chodzi o taki przypadek http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsumentow/faq/#pytanie4 .
   "# sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w odpowiednim czasie lub
   # naprawa (wymiana) narażałaby kupującego na znaczne niedogodności" czyli przekroczony termin naprawy i niedogodność związana z niemożliwością korzystania z telefonu wylicytowanego pod koniec września.

   Jakie będzie najlepsze wyjście, spór poprzez Allegro, droga sądowa? Jakieś rady? Czy mogę się domagać tych 46,5 zł?

 •  

  pokaż komentarz

  rzeczywiście regulamin cennika zakupów mają zakręcony

  Jeżeli kupiłeś 2 produkty z różnych aukcji (gdzie różne są koszty wysyłki) możemy wysłać Ci towar w jednej przesyłce (max 2 szt.). W takim przypadku należy wpłacić kwotę wynikającą z sumy następujących składowych:
  1) Cena towaru 1 (aukcja1 gdzie tańszy jest koszt transportu)
  2) Cena towaru 2 (aukcja2 gdzie droższy jest koszt transportu)
  3) Wybrana opcja transportu - priorytetowa lub ekonomiczna (według cennika z aukcji2, gdzie droższy jest koszt transportu)
  4) Dopłata za wysyłkę drugiego przedmiotu (według cennika z aukcji1, gdzie tańszy jest koszt transportu)


  Ale negatywy też mają ciekawe :)
  tylko, ze allegro nic z takimi cwaniakami nie robi, bo dużo sprzedają i przynoszą dochód :((
  Czas się wynieść, tylko nie ma gdzie...

  •  

   pokaż komentarz

   Przede wszystkim, to kupując akceptujesz cenę przedmiotu i cenę wysyłki. Jeśli sprzedawca za wysyłkę życzy sobie 150 złotych, to najwyżej nie kupisz od niego tylko od kogoś innego. Nie dziwcie się że koszty wysyłki są w sklepie wyższe niż cennik na poczcie, bo trzeba do opłat pocztowych doliczyć opakowanie, czas poświęcony na zapakowanie i wysłanie, koszt dojazdu na pocztę.

   A jeśli chodzi o alternatywę?
   Czemu nie ebay?

  •  

   pokaż komentarz

   pakk: to zakładaj firme i sprzedawaj zabawki skoro to takie proste

  •  

   pokaż komentarz

   Dużo taniej niż na Allegro jest bezpośrednio u chińczyków- www.dealextreme.com. Przesyłka za free, nawet jak kupisz za 15 centów...

  •  

   pokaż komentarz

   Widzisz tam coś tańszego niż na allegro?

  •  

   pokaż komentarz

   @emcebob ale jest zapis w regulaminie Allegro ze koszt wysylki nie moze byc razaco odstajacy od normy zatem sprzedawca nie moze wystawic zabawki za 2zl i doliczyc 40zl wysylki listem poleconym bo nie sa to uzasadnione koszta - jest to naduzycie w celu placenia mniejszej prowizji ktore jest przez Allegro scigane do czego zachecam :)

  •  

   pokaż komentarz

   @jurii - a ten sklep to przypadkiem nie jest link ze spamowej wiadomości email, z załączonym śmiesznym, polskim tłumaczeniem treści maila?

  •  

   pokaż komentarz

   @agent tomek, dzafel

   Sklep jest jak najbardziej prawdziwy, płacisz PayPalem, paczka dochodzi w 2-3 tygodnie. Zamawiałem stamtąd głównie latarki (70% tańsze niż u nas) i kamery bezprzewodowe. Więc sklep jest jak najbardziej wiarygodny.
   Chińszczyzna na Allegro, głównie elektroniczna, pochodzi w 90% przypadków stamtąd. Więc po co płacić prowizję handlarzowi i płacić za przesyłkę PP, skoro można kupić bezpośrednio tam i przesyłkę mieć za free?
   Do tego paczkę można monitorować...

 •  

  pokaż komentarz

  Oszustwo sprzedawcy ma drugie dno. Kupujący kupuje towar, dla przykładu za 20 zł plus 30 zł wysyłka. Teraz stwierdza, że skorzysta z ustawowej możliwości zwrotu. Więc zwraca na swój koszt. A co robi sprzedawca? Oddaje kupującemu... 20 zł, bo tyle oficjalnie kosztował wylicytowany towar. Sprzedawca oszukuje więc podwójnie. Pierwszy raz, zaniżając koszt towaru, a zniżkę odbijając sobie w kosztach wysyłki. Drugi raz, zabezpieczając się przed zwrotami, prosty rachunek: dostał 50 zł, zwraca 20 zł.

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem, źle rozumiesz treść umowy. Nie możesz zrezygnować z wysyłki towaru. Wysyłają Ci, kwitujesz odbiór. Odsyłasz na swój koszt (nagle stwierdzasz, że towar w rzeczywistości nie spełnia twoich wymagań). Ma np. ukrytą wadę. Nie chodzi bynajmniej o cenę tylko o jakość danego towaru; rozmiar; kolor lub inną cechę, Sprzedawca zwraca Ci pieniądze. Nie jestem prawnikiem ale wydaje mi się, że używając wyżej wymienionego (twojego) tłumaczenia w sądzie. Przegrałbyś.

  •  

   pokaż komentarz

   Dokładnie.. Licytujesz, widzisz koszty i warunki. Czym się niby Twoje zachowanie różni od licytujących dla zabawy, bo nie rozumiem jęczenia autora wykopu? Pojadę sobie po kategorii, kupię 30 przedmiotów na każdej z 50 aukcji, a potem powiem, że odstępuję od umowy. Kupujący przez Twoje niedbalstwo, albo niezdolność czytania tracą realne pieniądze, które Allegro im pobiera, jak Ty sobie dla jaj postanawiasz nacisnąć "Kup Teraz".

   Miałem przypadki takich, co to licytowali, a potem się wykłócali o "pobranie" i jeszcze darli japę, że np. przesyłka gitary za droga (bo pewnie da się ją zawinąć w kopertę za 1.20zł ???)

   Otrzymałeś jak dla mnie uczciwą propozycję zwrotu wyłącznie prowizji, którą przez swoje niedbalstwo nabiłeś Sprzedawcy. Na szczęście, na takich jak ty są trzy ostrzeżenia i lecisz z tej piaskownicy..

  •  

   pokaż komentarz

   Przy zawieraniu umów poza siedzibą przedsiębiorcy możemy zrezygnować z umowy w ciągu 10 dni bez podania przyczyny (towar nie musi być wadliwy).

   Po tych 10 dniach towaru (nawet wadliwego) sprzedający nie musi przyjąć - wszystko zależy od możliwości naprawy (hasło: niezgodność towaru z umową)

  •  

   pokaż komentarz

   alez dlaczego nie moze zrezygnowac przed wysylka skoro ma do tego prawo ? jesli by sprzedawca zwlekal z wysylka w skutek czego minal by termin 10 dni to co, klient nie bedzie mial prawa zwrocic towaru ?

  •  

   pokaż komentarz

   megawatt
   W prawie nie jestem zorientowany. Jeżeli jest tak jak piszesz to będę wiedział na przyszłość;). Cenna informacja. Wiem, że cały wykop tyczy trochę czego innego. Mianowicie mentalności "allegrowiczów-dorobkiewiczów" i tu popieram. Wykopałem. Tłumaczenie autora jednak nie przekonało mnie w zupełności

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę, że należy teraz zrobić kontrę i poinformować allegro o tym oszuście. W takich sytuacjach nie wolno odpuszczać!

 •  

  pokaż komentarz

  Podobną sztuczkę z cenami przesyłki stosuje sklep Elektronika24h. Kosmicznie wysokie koszty przesyłki. Za dwie gumowe podkładki o wadze kilkadzisiąt gram po 7 zł, które wejdą w zwykłą kopertę o zażyczyli sobie 27 zł przesyłki! Bez możliwości negocjacji ceny. Później straszyli firmą windykacjną K&A Bros s.c. Zresztą zobaczcie sobie ich komentarze i cennik http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=10546702 Koszty przesyłki + dopłata :) Zdecydowanie nie polecam zakupów, ja się na nich przejechałem.

  Ciekawe czy to zbieżność nazwy Zabawki24h i Elektronika24h?? :) ta sama "firma windykacyjna" :)

 •  

  pokaż komentarz

  Moja dziewczyna zrezygnowała z zakupu na allegro przed wysłaniem pieniędzy. Sytuacja była analogiczna, sprzedawca (firma) sprzedawał produkt bardzo tanio ale za przesyłkę liczył sobie jak za zboże. Rezygnację wysłała listem poleconym na adres, nazwisko i nazwę firmy sprzedającego.

  Sprzedawca groził mojej dziewczynie (podkreślam groził) policją i sądem, pisał kilka maili dziennie i wydzwaniał. Nie uznał jej rezygnacji twierdząc, że podał fałszywe nazwisko w mailu i w związku z tym nie odbierze tego listu poleconego. Wysłała nawet kolejną rezygnację już na samą firmę bez podawania nazwiska ale sprzedawca nadal nie dawał spokoju.

  Proponowała mu nawet zwrot prowizji (około 2-3 zł) choć nie musiała tego robić. Oczywiście sprzedawca nie przyjął tej propozycji tylko nadal próbował ją zastraszyć. Pisał, że zna jej adres i się z nią policzy. Moja dziewczyna była bliska pójścia z tym na policję, bo groźby były coraz poważniejsze. Przedstawiła również sytuację Allegro, napisała, że sprzedawca odmówił jej prawa do rezygnacji w ciągu 10 dniu mimo takiej gwarancji w treści aukcji. Przedstawiła również maile w których sprzedawca jej groził.

  Allegro oczywiście umyło rączki i stwierdziło, że nic nie mogą z tym zrobić, poradzili zgłosić sprawę policji. Regulamin Allegro mówi wyraźnie, że konto użytkownika łamiącego prawo i dobre obyczaje może zostać zablokowane. Jednak jak się można było spodziewać ten punkt regulaminu nie ma zastosowania do sprzedawców, bo z ich prowizji żyje Allegro...

 •  

  pokaż komentarz

  mam podobny problem, jesli ktos moze pomoc to prosze:

  sprawa dotyczy mojego bylego dostawcy internetu. net nie dzialal wiec zmienilem firme, a do pierwszego wyslalem wypowiedzenie mailam. ale idiota ciagle mi przysylal faktury za kolejne miesiace. do tego ostatnio przyslal mi pismo ze jestem mu winien jakies 700zl, przy czym suma ta jest absurdalna, bo zeby wyszla taka kwota musialbym nie placic 2lata. ale najlepsze jest to ze pismo opatrzyl sobie pieczecia (wydrukowana na kompie) z Dzial Windykacji ...net, przy czym wiem ze nie ma zarejestrowanego takiego dzialu.
  moje pytanie brzmi:
  czy w takiej sytucji firma moze poslugiwac sie jakimikolwiek znakami dzialalnosci windykacyjnej podczas gdy ich firma ma calkiem inny charakter?
  bede wdzieczny za kazda budujaca odp.

  •  

   pokaż komentarz

   Odpisz, że założysz mu sprawę o nękanie :)
   Jak swego czasu mój dostawca internetu zabrał kartę sieciową do wymiany i przez tydzień nie mogłem go namierzyć to poszedłem na policję i po tym jak wyszedłem z komendy po złożeniu zeznań minęły 3h i gość sam do mnie zadzwonił z przeprosinami(uwierzycie że w godzinę po nim zadzwonił policjant pytając czy sprawa już się wyjaśniła?) a wieczorem już miałem neta.
   Korzystając z okazji pozdrawiam Pana Policjanta :)

 •  

  pokaż komentarz

  Jest 500 gramów a nie 500 gram, bo jest jeden gram, a nie jedna grama.

 •  

  pokaż komentarz

  Takimi praktykami to powinien zainteresować się Urząd Skarbowy.
  Zaniżanie kosztów towaru i nadrabianie go kosztami przesyłki to ewidentne oszustwo podatkowe.
  VAT za towar to 22%, VAT za wysyłkę pocztową to 0%
  Gostek za sprzedaż tego towaru unika zapłacenia VATu bo prawie cały dochód księguje jako wysyłka za którą dostanie fakutre z Poczty z zerowym Vatem.

  •  

   pokaż komentarz

   Kiedyś się spotkałem już z podobnymi praktykami unikania VATu.
   Wystawiasz przedmiot z 22% VATem jako gratis za 1zł np. Dysk twardy
   A główny przedmiot to wiązanka kwiatów za 200zł gdzie VAT to 3%
   Zarabiasz na różnicy VATu - czyli 19% w kieszeni :)
   Przy akcesoriach komputerowych 19% to spory zarobek

 •  

  pokaż komentarz

  nie mam pretensji o cennik wysylki.
  nie podoba mi sie sposób załatwienia sprawy.
  Skoro placę jak za DWIE paczki to dlaczego sprzedawca odmawia wysylki na dwa adresy zasłaniając się "swoim regulaminem" ?
  DLaczego nie wystąpi ze skargą do allegro (wówczas 3 ostrzeżenia i lecę z tej piaskownicy) tylko samemu usiluje odzyskać prowizję (pierwsze naruszenie regulaminu) i dodatkowo zamiast zasłużonego jego zdaniem negatywa chce wystawić mi pozytywny komentarz (drugie naruszenie zasad).
  Dlaczego nie wyśle mi ponaglenia przez formularz allegro tylko zakłada skrzynke Windykacja i straszy drogą prawną ?
  TO mi sie nie podoba.

  na początku byłem nawet gotów zapłacić te 20 złotych, ale dzisiejszym mailem sprzedawca przesadził. Zwłaszcza, ze allegro daje mu legalne środki prawne do odzyskania tych 55 groszy :)

 •  

  pokaż komentarz

  Neutralny za późną wysyłkę i perfidne kłamstwo.Allegrowicz dnia 8.12 napisał,że paczka została wysłana dnia 5.12,a wysłał ja dopiero 10.12 co sprawdziłem u dostarczającego paczkę.Ale dodam,że paczka doszła,towar jest zgodny z opisem.
  [Odpowiedź z:pią 12 gru 2008 15:00:33 CET] Niestety nastapilo opoznienie na pakowalni,dzial handlowy udzielajac odpowiedzi bazowal na danych nieaktualnych co spowodowalo zamieszanie.


  Ta riposta na neurala mnie powalila na kolana i zabila smiechem;)
  O, ale jzu wiemy dlaczego sie tak dzieje:)


  _NIestety wy- outsorcing-owana firma pakujaca dla nas paczki znacznie nawalila podajac nam inne terminy niz w rzeczywistosci. Temat bedzie wyjasniany a klientow przepraszamy ! _

  Podsumowujac: "my nie jestesmy winni, to klientom sie w zadku przewraca od tego dobrobytu" ;)

 •  

  pokaż komentarz

  O ile cena zabawek była kilka złotych tańsza

  Cena nie może być tańsza, może być najwyżej niższa.

  Tak, czepiam się, podobnie jak bohater tej historii ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Tu macie takiego geniusza, bierze 250 zł za przesyłkę kurierską pobraniową...
  http://allegro.pl/item824421598_amd_64_x2_2gb_ram_80gb_hdd_radeon_x550_256_ddr_mb.html

 •  

  pokaż komentarz

  Aukcję się czyta przed kupnem, a nie po albo wcale. Jeśli sprzewca nie pisze nic, że w przypadku zakupu kilku przedmiotów wysyłkę płaci się raz, to nie masz prawa sądzić, że koszty wysyłki się nie sumują. I skończcie k#!%a prywatne żale wylewać na wykopie.

 •  

  pokaż komentarz

  Brawo dla autora!!! Na pewno się nam to przyda!!!

 •  

  pokaż komentarz

  Doskonały wykop!
  Dobrze napisany, udokumentowany, oby więcej takich rzeczy na pokazywarce, bo niektóre "wypociny" wołają o pomstę do nieba...

 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście firma K&M Bros Bezpośredni importer elektroniki :) Numer konta bankowego, adres spółki do dane sprzedawcy to nikt inny jak znany sprzedawca Zabawki24h z Allegro, który teraz założył groźnie brzmiące konto pocztowe :))

  hahahah spadłem z krzesła ze śmiechu! :) Ja bym to zgłosił allegro, w rezultacie wyrzucą taki sklep ze swojego portalu.

  •  

   pokaż komentarz

   Allegro wyrzuci sklep? Jasne, przeciez to oni płacą prowizje nie kupujący wiec to o sprzedajacych sie dba. Mialem juz te watpliwa przyjemnosc klocenia sie z allegro po tym jak zostalem oszukany. Niestety byla to tylko strata czasu. Po wielu odpowiedziach bylo widac ze nawet nie czytaja moich maili. Konta nie zablokowali przez dlugi czas, po komentarzach widzialem ze oszukal jeszcze ladne pare osob zanim rzeczywiscie udalo sie komus zablokowac konto jegomoscia.

   Niestety obsluga allegro jest do dupy.

 •  

  pokaż komentarz

  Chyba nie byłeś jedyny i teraz bardziej czytelnie napisali zasady na swoich aukcjach

  "Przy zakupie 2 szt. do wybranej formy przesyłki należy doliczyć dodatkowe 5 zł

  Sprzedaż wyłącznie detaliczna. W jednej paczce wysyłamy maksymalnie 2 sztuki, jeśli wiec zakupisz więcej niż 2 sztuki należy ponownie naliczyć koszt przesyłki."

 •  

  pokaż komentarz

  Odstąpić możesz od umowy jak ją wpierw nawiążesz, jak autor tego wykopu chce zwrócić towar jak za niego nie zapłacił?

 •  

  pokaż komentarz

  ludzie różne wałki kręcą na allegro :)

  kupiłem kiedyś od gostka na tym serwisie aukcyjnym telefon, dosyć nietypowy - dokładnie to wylicytowałem, w sumie za ułamek ceny, tak ze 30% ceny po jakiej sie sprzedawał w tamtych czasach ten model.

  kupowałem troszkę w ciemno, bo cały opis był typu - do sprzedania BS E71, nowy, w komplecie zasilacz i bateria :) zero zdjęć i niczego, pewnie dlatego ludziska inne nie licytowały :)

  no i dobra :)

  wysłałem koleżce kasę, minął tydzień, telefonu nie widać a kolunio mi wysłał zapytanie czy odebrałem juz telefon :)

  przyznam się, ze w pierwszym odruchu zadzwoniłem do niego i po połączeniu z pocztą głosową zj!!ałem go jak burą suke :)
  (bo przeczytałem, ze kolunio mi przez allegro przysłał ponaglenie o wpłatę pieniążków, a nie zapytanie czy przesyłka dotarła )

  jak sie okazało, koleś już nie używał tego numeru i moich bluzgów nigdy nie odsłuchał, a w meilu odpisał, ze telefon oczywiście wysłał już dawno i po prostu chciał się spytać czy już doszło :)

  przy kupnie dogadaliśmy się, ze puści paczkę jako ubezpieczoną i dobrze ja opakuje (zamiast 7 złotych wpłaciłem mu 12 czy 13 złotych za przesyłkę):)

  summa summarum paczka doszła jako zwykły list w zwykłej szarej kopercie bez bąbelków, owinięta w papier toaletowy z biedronki i jako druga warstwa zabezpieczeń program telewizyjny z biedronki

  na znaczku oczywiście była data nadania - koleś nadał paczkę a żeby wyszło ze zrobił to już kilka dni wcześniej, to w ten sam dzień wysłał mi zapytanie czy paczka doszła :) pocztą polską z Warszawy do małopolski, zwykłym niepriorytetowym listem w jakieś 5h :)

  mają ludzie tupet :)

  sprawa miała dalszy finał, bo się okazało, ze telefon miał być nowy a był używany, ze bateria to był najtańszy zamiennik blue stara - tego sie koleżka tez zapierał, dopiero jak mu wysłałem kilka zdjęć które były na telefonie i kilka filmików i smsów to przyznał mi racje i przepraszał, bo niby miał kilka sztuk i sie pomylił przy pakowaniu :)

  umówiliśmy się, ze za kare odda mi 20 zica i rozstaniemy się w przyjaźni, co też nastąpiło :)

  mi to pasowało, bo chciałem mieć ten telefon bardzo (ostatni prawdziwy Siemens na wypasie na sofcie SGold, co prawda juz markowany przez Benq-Siemensa, ale z siemensowym softem a nie wypocinami Benq) i mogłem nawet przeboleć tą nieoryginalną baterie i niedziewiczy stan :) w dodatku sumarycznie telefon wyszedł mnie 90 chyba złotych, podczas gdy na innych, bardzo rzadko pojawiających się aukcjach stał wtedy po 300 złociszy :)

  ehhh cudny telefonik był :) niedawno kupiłem go ponownie (z senstymentu), co prawda nówka już nie trafienia, ale używkę w niezłym stanie :) ostatni prawdziwy Siemens :) kto kochał te telefony ten będzie rozumiał sentyment do ergonomii ich obsługi :)

 •  

  pokaż komentarz

  @biedronkastonkamalinka

  Odnoszę dziwne wrażenie że pewnie sama/sam stosujesz praktyki z zawyżaniem ceny przesyłki na allegro (zarabianiem na kosztach wysyłki) skoro takie działania są dla Ciebie normalne.

  Nie masz racji pisząc że Sprzedawca może podawać dowolne koszty dostawy.
  Jest to nawet zapisane w regulaminie:

  **" Koszty przesyłki

  Sprzedający mają prawo doliczyć do ceny końcowej przedmiotu następujące opłaty:

  * koszt przesyłki/transportu w rzeczywistej wielkości, w oparciu o cenniki
  firm pocztowych i kurierskich (poprzez koszt przesyłki należy rozumieć zarówno
  podstawowe koszty przesłania przedmiotu, jak i opłaty za opcje dodatkowe
  oferowane przez pocztę i firmy kurierskie, np. ubezpieczenie przesyłki);

  * koszty związane z przygotowaniem przedmiotu do wysyłki (opakowanie,
  obsługa) w rzeczywistej wielkości.

  Dopuszczalne jest zaokrąglenie lub zmniejszenie tych kosztów w celu uproszczenia
  zasad dla Kupujących, ale nie jest dozwolone naliczanie wygórowanych opłat,
  które w rażącym stopniu przewyższają rzeczywisty całościowy koszt obsługi i
  wysłania przedmiotu.

  Jeżeli jesteś Sprzedającym, pamiętaj, że wyszczególnienie wszystkich elementów
  wchodzących w skład kosztu przesyłki (opakowanie, ubezpieczenie itp.) pozwoli Ci
  uniknąć ewentualnych nieporozumień z Kupującymi. Allegro nie określa właściwego
  dla każdego przedmiotu kosztu przesyłki - jako Sprzedający zadbaj o to, by był
  on realny."**

  Denerwujące jest to "zarabianie" na kosztach przesyłki, ciesze się że coraz więcej ludzi zauważa problem. Mam nadzieję że ta (jakby nie patrzeć) nieuczciwa praktyka Sprzedawców zostanie ukrócona.
  Szkoda że jak do tej pory samo allegro nie widzi w tym problemu...

  •  

   pokaż komentarz

   Masz w 100% rację,ale moim zdaniem jeżeli każdy sprzedawca byłby tak uczciwy i koszty przesyłki byłyby takie jak np. u kuriera,no to wybacz,ale straciliby na tym tylko klienci.Sprzedający musiałby podnieść wtedy cenę produktu na taką,która generowałaby mu zysk,a że prowizja dla allegro byłaby wtedy większa,to i sprzedawany produkt łącznie z kosztami przesyłki byłby większy niż dotychczas.Prawda jest taka,że nikt nie prowadzi takiej działalności charytatywnie i każdy chce na tym zarobić,inaczej traci to sens.Inna sprawa,że niektórzy sprzedawcy stanowczo przeginają z tymi kosztami.

 •  

  pokaż komentarz

  Również niedawno miałem problem z podobnego gatunku.

  Pomijając nudne szczegóły - postanowiłem oszczędzić czasu i pieniędzy sprzedającego i odstąpić od umowy jeszcze zanim wysłał przesyłkę. Wszystko ok, ze sprzedawcą się dogadaliśmy, ale w celu odzyskania prowizji musiał wystawić mi "ostrzeżenie".

  W czym problem?

  W konstrukcji systemu ostrzeżeń/odzyskiwania prowizji.

  Każdy użytkownik allegro po otrzymaniu 3 ostrzeżeń kończy z zablokowanym kontem. Blokadzie towarzyszy taki oto mail od allegro:

  http://img205.imageshack.us/img205/4523/blokada01.jpg

  Aby odblokować konto należy przede wszystkim postarać się o usunięcie przynajmniej jednego ostrzeżenia. Może to zrobić jedynie osoba która to ostrzeżenie wystawiła - więc pozostajemy na jej łasce i niełasce. Teoretycznie wredny sprzedający nawet po prawidłowym przeprowadzeniu transakcji - powiedzmy że nie spodobał mu się nasz adres mailowy albo nie wiem, pogoda akurat go wkurzyła - może wystawić takie ostrzeżenie. Ba - może nawet dojść do sytuacji gdzie będzie chciał wyłudzić od nas pieniądze za usunięcie takiego ostrzeżenia. Mi akurat przytrafiła się sytuacja gdzie jedno z ostrzeżeń zostało wystawione przez kolesia który robił aukcje przedmiotów za 1zł, a potem po wylicytowaniu informował że to była tylko reklama, koszt produktu jest taki i inny i proponuje mi kupno za ta cenę a jak nie to wymieniamy się pozytywem. Ja taką aukcję kiedyś wygrałem, pociąłem się z osobnikiem przez telefon, że obowiązuje nas umowa itp. itd. - dostałem ostrzeżenie, negatywa a pan po pewnym czasie zniknął z allegro. Konto dalej istnieje ale jest od roku niekatywne.

  Więc w następnej kolejności opisuję sprawę allegro i myśle sobie ok - ktoś przeczyta moje wypociny, zajrzy do archiwum i usunie moje ostrzeżenie gdyż ewidentnie jest podłączone pod aukcję łamiącą regulamin allegro.

  Czego się dowiaduję z odpowiedzi wysłanej po 2 dniach od mojego maila:

  http://img189.imageshack.us/img189/9234/blokada02.jpg

  Już mną telepie bo nie dość że czekałem 2 dni - to dostaję odpowiedź z automatu i do tego osoba która odpowiedź wysłała nie fatygowała się nawet przeczytać mojego maila. Więc piszę dalej:

  http://img101.imageshack.us/img101/1986/blokada03v.jpg

  W odpowiedzi dostaję informację która pozbawiła mnie chęci dalszej walki:

  http://img205.imageshack.us/img205/2841/blokada04.jpg

  Czyli - istnieje prosta możliwość wykorzystania systemu ostrzeżeń do zablokowania konta innego użytkownika allegro i zespół allegro ma to w d@#$e ^^.

 •  

  pokaż komentarz

  Tak to jest jak się próbuje uciąć kilka groszy u kombinatorów, których na allegro od zasrania.

  Trzeba sprawdzać, czytać, porównywać. Cóż - taki to dzisiejszy świat, każdy by chętnie nas wydupczył ;). Poza tym na allegro internetowe zakupy się nie kończą. I na tym optymistycznym (?) akcencie zakończę.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobry WYKOP ! Takie praktyki stają się niestety codziennością na alledrogo. Ceny wysyłki są często wyssane z palca i tyle

 •  

  pokaż komentarz

  Nie odpowiadały Ci warunki aukcji tego sprzedawcy ale jednak kupiłeś u niego tak więc bardzo Cię proszę powiedz tutaj na forum:

  - KTO CIĘ ZMUSIŁ DO ZAKUPU U TEGO SPRZEDAWCY ???

  Osoba która Ci kazała kupić klocki i misia jest odpowiedzialna za Twój problem i to do niej powinieneś mieć pretensje. Warunki aukcji sprzedawca ma napisane (swoją drogą bardzo niekorzystne dla klienta ale to już jego sprawa). Tobie one nie odpowiadają co mnie nie dziwi i rozumiem że nie chciałeś kupować.

  Tak więc proszę Cię jeszcze raz podaj nam osobę która Cię zmusiła do zakupu a mu już tutaj po niej sobie pojedziemy odpowiednio.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież autor wyraźnie napisał, że rozmyślił się z zakupu ze względu na przebieg aukcji. Przeszkadzało mu to, że sprzedawca utrudniał mu wysłanie przedmiotu na inny adres.

   Poza tym każdy ma prawo zrezygnować z zakupu zawartego na odległość bez podawania przyczyny i to jest jego święte prawo! Nawet sprzedający otwarcie napisał w aukcji o prawie do zwrotu towaru, więc o co ci chodzi?!

 •  

  pokaż komentarz

  ja tez mialem do czynienia z K&M Bros s.c. pod nickiem elektronika24h i potwierdzam ze to krętacze. za trzy lekkie rzeczy chcieli mnie skasować na 30zl za wysylke. Gdy prosilem o zwrot to oczywiscie odmawiali. Po tygodniu klotni w koncu wyslali mi towar gdy żądałem zwrotu pieniędzy. Ale i tak zaplacilem 15zl za te wysylke zwyklą paczką ekonomiczną.

  Na koniec wystawilem im oczywiscie pozytywa - bo tak to dziala na allegro, ze komentarze to se mozna wsadzic.

  Niestety co raz częściej musze żądać zwrotu pieniedzy. Czasami dostaje zwrot, czasami paczka jednak dochodzi. Gorzej jak trzeba odsylac, a i tak u co niektorych sie zdarza gdy towar nie jest zgodny z opisem zeby nie powiedziec ze opis byl oszukany.

  Obecnie allegro uzywam glownie do wyszukiwania sklepow w swoim miescie. Niestety mialem juz mozliwosc poznania kto na allegro jest wazny. Niestety obsluga allegro robi wszystko, zeby tylko utrudnic zgloszenie oszustwa tak zeby ostatecznie nic nie robic. Mimo ze zostalem oszukany przez sprzedajacego nadal mogl sprzedawac i oszukiwac innych bo allegro nie chcialo blokowac jego konta.

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie najbardziej śmiesza ceny za przesyłke kurierska, duże sklepy daja 20-30 a cena w wieszkosci przypadków to około 6 zł bo wysyłaja dużą ilosc paczek :) wiec sa do przodu na wysyłce
  Allegro jest dobre ale pełno tam krętaczy i trzeba uważac

 •  

  pokaż komentarz

  Proponuję być ostrożnym z wykopywaniem tego typu informacji dodanej przez użytkownika zarejestrowanego wczoraj. Nie mamy gwarancji bezinteresowności "poszkodowanego".

  Oczywiście nie twierdzę, że działania sprzedawcy opisane w wykopie są ok, bo naturalnie nie są.

 •  

  pokaż komentarz

  Pisząc "prawie miesiąc temu kupiłem" oznacza, że minął niecały miesiąc a nie, że "prawie kupiłeś miesiąc temu"!

 •  

  pokaż komentarz

  hmm, a ja mam do Was pytanie. Kupiłem przedmiot na Allegro, zapłaciłem za niego, ale go już nie otrzymałem. Czekam na niego ponad miesiąc, jakikolwiek kontakt się urwał ze sprzedawcą. Wiecie co mogę z tym zrobić. Koszt poniżej 100 zł...

  •  

   pokaż komentarz

   Możesz zgłosić na policję. W przypadku przestępstw gospodarczych nie ma limitu dolnego poszkodowania. Możesz się sądzić nawet za 10zł. Inna sprawa, że szanse masz marne. Mojego feralnego kontrahenta znaleźli (szajka "Super Sprzedawców" naciągnęła setki osób), ale sprawa ciągnie się do 3 lat i nic z tym nie robią. Inna sprawa, że jak na razie nawet tego nie umorzyli, więc jest pół-dobrze. Moją kwotą było 50zł, ale ogólnie liczyło się w setkach tysięcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @welhavel
   allegro ma program ochrony kupujących, nie wiem jak to działa w praktyce ale chyba można kasę jakoś odzyskać -> warunek to chyba zgłoszenie sprawy na policję i trzymanie się terminów opisanych w regulaminie.

 •  

  pokaż komentarz

  http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/0271.htm
  zgodnie ustawą można zrezygnować z zakupu dokananego na odległośc w ciągu 10 dni, ale od otrzymania danego towaru i trzeba to zrobić listownie! otrzymales dany towar? niestety ale prawo jest tutaj po stronie tego sprzedawcy i w sądzie byś przegrał od razu.

  •  

   pokaż komentarz

   wcale by nie przegral. przeciez to nie on odstapil od warunkow umowy tylko sprzedajacy.
   dwie zabawki, ale nigdzie nie jest zapisane ze kupujac dwie rzeczy musza byc one przeslane w jednej paczce. kupujacy zazyczyl sobie dwoch paczek na co sprzedajacy zaczal krecic.
   do tego adres podany w allegro ma cel informacyjny i nie ma znaczenia wiazacego w umowie kupna/sprzedazy, zdecydowana wiekszosc eSklepow pisze na stronie aukcji ze w przypadku przesylki na inny adres nalezy go podac w mailu.
   tutaj kupujacy wywiazal sie z tego warunku podal dwa adresy (powiedzmy ze drugi ma byc niespodzianka dla kogos innego), a pazerny sprzedawca zaczal sie wywijac. nie bylo ostrzezen ze nie wysyla na inne adresy wiec to on lamie warunki umowy. kupujacy zrezygnowal dopiero gdy sprzedawca powiedzial ze nie moze wyslac na inny adres (powinien przynajmniej podac przyczyne ktora mu to uniemozliwia!!!)

   wg mnie kupujacy w tym przypadku powinien zlozyc skarge do allegro ze sprzedajacy odstapil od warunkow umowy i zwala wine na niego, screeny maili ma wiec powinno pojsc latwo.

  •  

   pokaż komentarz

   ok, przyznaje racje :). Jednakze powalywanie sie na art 7.1 jest w tym przypadku niezasadne, kupujacy powinien sie powolywac wlasnie na niewywiazanie sie sprzedajacego z umowy.

 •  

  pokaż komentarz

  Witam , mam podobny problem z allegro , kupilem przez Kup Teraz i zaznaczylem opcje wplata na konto i wplacilem , ale sprzedajacy wyslal mi paczek za pobraniem poniewaz zaznaczyl sobie ze jesli nie wplyna w ciagu 5 dni pieniadze na konto to wysyla za pobraniem , ale ja wczesniej wplacilem na konto wiec paczki nie odebralem (przeciez nie bede placil 2 razy za to samo) teraz sprzedajacy chce mnie obciazyc kosztami przesylki ktore on musila zaplacic bo nie odebralem , dodam ze te 5 dni mialy miedzy czasie sobote i niedzele wiec prawie zadna poczat nie jest w stanie przeslac pieniedzy przez 3 dni , wiec dlaczego ja mam odpowiadac za to ze on przyjal sobie jakies niezrozumiale zasady ? no i zaznaczyl tez ze jak wplyna pieniadze na konto to wysyla dopiero po 7 dniach hahaaa jedno zaprzecza drugiemu , co wy sadzicie o tym ? przeciez zawarlem z nim umowe ze place za przesylke normalna a nie pobraniowa , czy on moze to zmienic ? i zadac ode mnie dodatkowych kosztow ?

 •  

  pokaż komentarz

  co to ma w ogóle znaczyć "zgodnie z orzeczeniem sądowym"? przecież to bezczelność jawna się na coś takiego powoływać, żadnej sygnatury, sądu orzekającego... pewnie rejonowy w Pcimiu sobie orzekł i teraz mają "podstawę"...

 •  

  pokaż komentarz

  czyli dałem się naciągnąć kiedyś na 1,50zł... a mogłem tym nakarmić pół Afryki ; (

 •  

  pokaż komentarz

  ...i tak żerują na niewiedzy ludzi, o głupie grosze by sie chcieli sądzić, a jako firma nie mają pojęcia nawet o zasadach obowiązujących przy kupniesprzedaży towaru drogą elektroniczną, żałosne i przykre zarazem. WYKOP

 •  

  pokaż komentarz

  @dojekowy
  Fajnie jakbyś zrozumiał że sprzedawca może ustalić sobie koszt wysyłki jaki chce a Ty powinieneś sobie policzyć czy Ci się to opłaca czy nie! Bardzo przepraszam ale to Twoje pieniążki i Ty musisz zdecydować czy warto.

  To że na aukcji najbardziej widoczna jest cena towaru a koszty wysyłki często są gdzieś tam w opisie i należy poświęcić trochę uwagi aby się z nimi zapoznać to nic nie znaczy. Rozbijanie ceny na składniki niektóre ukryte w warunkach/opisach/regulaminach ofert to coś powszechnego przecież prawie wszędzie od banku (np. kredyt+koszty) po sklep alkoholowy (piwo butelkowe+kaucja). Tak jest i już. Sprzedawca z kolei MUSI Cię na Twoje życzenie poinformować o całkowitych kosztach i masz prawo o to zapytać PRZED ZAKUPEM.

  Wiem z doświadczenia niestety że mało kto czyta uważnie jakiekolwiek opisy/regulaminy itp. a później są pretensje... które można mieć tylko do SIEBIE.

  •  

   pokaż komentarz

   No masz racje, tylko zauważ że w wykopowym wątku sprzedawca ewidentnie zarabia na wysyłce ukrywając koszty produktu w wysyłce.
   Kupił 2 produkty które praktycznie nic nie ważą, klient chciał zapakować to jako jedną przesyłkę a sprzedawca liczy go nie dość że zawyżone koszty przesyłki to jedną przesyłkę liczy jak za 2.
   Wyśle to poleconym za 3zł a skasował go 32zł
   I właśnie o takie praktyki kombinatorów mi chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   Łamiesz regulamin Allegro oraz omijasz prawo podatkowe. Regulamin Allegro zabrania naliczania wygórowanych kosztów wysyłki. Tak jak pisał dojekowy jeżeli chcesz zarabiać na przesyłkach to otwórz urząd pocztowy.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze do tego pisze: Sprzedaje samą stacje bez monitora klawiatury i myszki
  A do galerii zdjęć daje zdjęcie monitora :D

 •  

  pokaż komentarz

  Miałem podobną sytuacje kiedyś. Umówiłem się że za towar zapłacę przelewem i że jak gość dostanie kasę to mi wyśle towar. Pewien zwrot akcji w moim życiu uniemożliwił mi to i napisałem mu mailem, że nie mogę mu wpłacić kasy na konto i żeby wysłał towar z pobraniem bo do tego czasu już kasę będę miał. Towar nie przyszedł a gość już 2 dni po wysłaniu towaru pisał i dzwonił do mnie żebym mu zwracał koszty transportu i kasę za towar (którego na oczy nie widziałem ja ani nikt z mojej rodziny, nawet listonosz bo awizo nie było a i na poczcie też cisza). Jednym słowem, gość "teoretycznie" wysłał mi towar żeby tylko zgarnąć koszty transportu które wynosiły 20zł. Trzeba uważać na cwaniaków na allegro.

 •  

  pokaż komentarz

  koszty przesyłki powinny być odgórnie zablokowane i zdefinioane przez allegro.
  Przesyłka ma być zgodna z cennikiem poczty, kuriera itd. jako standardowa opcja do wyboru.
  Jeśli jest coś droższego to opcja powinna być dodatkowa w postaci kosztów pakowania itd.
  Teraz to jest taka samowolka i ukrywanie kosztów w przesyłce.
  Płacisz za paczkę 11zł a dostajesz przeyłke poleconym za 3zł. Koszt koperty 1zł a gdzie reszta?
  Pewnie ktoś powie ze jeszcze czas pakowacza jest cenny. To moze dodamy jeszcze składkę na ZUS dla tego pracownika bo przecięż trzeba pracownika utrzymać, tak samo jak opłata czynszu za lokal itd.

  •  

   pokaż komentarz

   Następny z elektoratu Kononowicza ? Takich jak Ty powinni zablokować a nie koszty wysyłki na Allegro. Wbij sobie do głowy że sprzedawca może sobie ustalić koszt wysyłki nawet 1000 zł to jego sprawa a ty masz PRAWO nie kupować u niego skoro Ci nie pasuje. Jakby tego mało może sobie doliczyć nawet drugie 1000 zł na pakowanie i jeszcze 1000 zł za czas na wysłanie paczki na pocztę. I jego sprawa że takimi kosztami całkowicie pozbawi się klientów. Ty jako konsument wybierasz ofertę taką jaka Ci odpowiada i powinienieś się zapytać PRZED ZAKUPEM o warunki i koszty a nie po.

   ŹLE:
   1) kupujemy
   2) czytamy warunki i koszty zakupu

   DOBRZE:
   1) czytamy warunki i koszty zakupu
   2) kupujemy

  •  

   pokaż komentarz

   zatrudnij się na poczcie to będziesz kasowal za przesyłke, koperty i inne bajery.
   Od tego jest marża abyś wliczyl wszystkie koszty i zarobił jeszcze.

 •  

  pokaż komentarz

  to ile ona waży??? i jaka to firma kurierska??? hahahaha

 •  

  pokaż komentarz

  jestem ciekawa co to za firma kurierska, naprawde....

 •  

  pokaż komentarz

  UWAGA, UWAGA !!! Mam super ofertę dla tych którzy są oburzeni doliczaniem dodatkowych kosztów do przesyłek na Allegro.

  Poszukuje ochotnika któremu będę dawał codziennie ok. 50 drobnych rzeczy które nic nie ważą do spakowania i wysłania na pocztę.
  Ja płacę równowartość opłaty pocztowej wiadomo czyli te 3-4 zł które są według was wystarczającym kosztem.
  Ochotnikowi więc pozostanie organizacja opakowania, taśmy, pakowanie tych drobnych nic nie ważących produktów, adresowanie przesyłek, dojazd na pocztę, stanie w kolejce i wysyłanie.

  Według was to nic nie kosztuje więc jestem pewny że będę miał dużo chętnych. Zapraszam.

  •  

   pokaż komentarz

   @biedronkastonkamalinka

   Wyolbrzymiasz sprawę.
   Oczywiście że sprzedający ma prawo doliczyć sobie pewne koszty związane z trudem jaki włożył w przygotowanie paczki, ale tak jak pisałem wcześniej odnośnie regulaminu - koszty "w rzeczywistej wielkości".
   Na allegro nie może być miejsca dla osób sztucznie zaniżających ceny swoich artykułów, którzy próbują nadrobić to ukrytą opłatą w przesyłce (czyli wtedy nie ma mowy już o kosztach poniesionych na wysyłkę + "wysiłek" z nią związany tylko o ukrytym zarobku na sprzedawanym artykule).

   Mam nadzieję że zrozumiałeś/aś różnicę między takimi dwoma jakże różnymi rodzajami działania Sprzedawców.

   Swoją drogą dziwi mnie postawa allegro bo chyba trochę strzela sobie w stopę tolerowaniem takiego działania.
   Ustaliliśmy już że część (wg mnie nieuczciwych) przedsiębiorców na allegro zaniża koszt przedmiotu, aby zarobić na przesyłce. Jest to oczywiście strata dla allegro, bo traci na opłacie za wystawienie i na prowizji którą allegro otrzymałoby za przedmiot wystawiony w wyższej cenie, ale z "normalnymi" kosztami wysyłki.
   Dzięki tolerowaniu takich działań może dojść do absurdu w postaci wystawiania przedmiotów za 1PLN i określaniu kosztów przesyłki na 200zł (czyli brakująca kwota do rzeczywistej wartości towaru)

  •  

   pokaż komentarz

   Kurcze, hmmm tracę wiarę sens dyskutowania na ten temat. Ale powtórzę się po raz ostatni postaram się w maksymalnie przystępnie jak tylko potrafię.

   Sprzedawca -> oferta (wolny rynek czyli prawo do ustalanie dowolnej oferty i kosztów ceny itd.)

   Konsument -> oferta (prawo do wyboru oferty prawo do skorzystania z niej lub nie czyli można machnąć ręką zaśmiać się sprzedawcy w twarz i iść sobie dalej).

   Mamy gospodarkę wolno rynkową. Komuna chyba się już skończyła. Zdradzę Wam tajemnicę. Teraz to WY konsumenci ustalacie tak naprawdę ceny a nie sprzedawcy, oni tylko dostosowują ją do Was do tego ile jesteście w stanie wydać a ile już nie. Skoro Zabawki24 istnieje i sprzedaje to znaczy że Wam te koszty i cena odpowiada skoro są chętni i kupują.

   Nie mam nic wspólnego z użytkownikiem Zabawki24 moim zdaniem jego oferta nie budzi żadnych wątpliwości wręcz przeciwnie wszystkie koszty uzasadnia zgodnie z regulaminem i chyba raczej trudno by było mu zarzucić zawyżanie kosztów. Nie są napewno jakieś super niskie być może jest w tym ukryty dodatkowy zysk ale od tego właśnie mają klienci swoje móżdżki aby je wysilić i skalkulować czy to się opłaca czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   W ogóle jaka jest różnica czy towar wystawi za 1 zł + 100 zł koszt wysyłki czy na odwrót 100 zł + 1 zł wysyłka ? Koszt ten sam chyba umiecie dodawać. Tyle że może sępy jak widzą cenę 1 zł to klikają bez opamiętania a potem są pretensję

Dodany przez:

avatar alegrowicz2009 dołączył
1429 wykopali 26 zakopali 36.9 tys. wyświetleń