•  

  pokaż komentarz

  Rozmawialem kiedys z klawiszem (18 lat sluzby) i on mowi wprost.. 5 lat w wiezieniu mozna przezyc, 8 przezywaja najtwardsi, ale jak kots ma wyrok 13 lat to juz z wiezienia nie wychodzi. A jak nawet wyjdzie to i tak do niego szybko wroci.

 •  

  pokaż komentarz

  Koleś widocznie ma miłe wspomnienia z więzienia. Może doznał tam pierwszy raz akceptacji, której nie miał w domu?

  "Był numerem 1 wśród polskiej grypsery"

  To jakieś zawody się odbywały? :D

  z pewnością miał za to +10 do lansu i -5 do inteligencji, ale to zawsze idzie ze sobą w parze.

  •  

   pokaż komentarz

   Dlaczego uważasz że to idzie ze sobą w parze? Facet wypowiada się bardzo logicznie, wie czego chce i wie jak można to osiągnąć.

   Wsadzili go w wieku 18 lat. Gdybym poszedł do więzienia na lat 7, to raczej nie myślałbym już o jakiejś innej przyszłości. Bo papierków za 600 złotych na pewno bym nie zbierał. Zajął się tym co przynosiło najlepszy zysk i wpadał za każdym razem po nie więcej niż roku. Nie uważasz ze to świadczy o tym że on sie do tego troche nie nadaje?
   Zauważ że część czasu, który przesiedział, spowodowana była nie czym innym tylko wywoływaniem protestów w więzieniach w celu polepszenia ich warunków bytowania. A niby o co miał walczyć? O ratowanie fok na Grenladii?

   Jak dla mnie gdyby nie ta pierwsza wpadka (której sam przecież żałuje, o czym mowa na końcu tekstu) mógłby zostać jednym z czołowych polityków lub co najmniej działaczem partyjnym/związkowym. Facet ma talent przywódczy i potrafi wzbudzać szacunek - podstawy rządzenia ma wrodzone. Teraz tylko wyedukować i bardzo dobry polityk gotowy.

   Ale oczywiście od razu trzeba założyć że to głupia niedorozwinięta makrela, a nie facet który sam ukształtował w pewien sposób swoją przyszlość, często wiedząc co się z nią wiąże. I nie zamierzam go tu bronić - jego miejscem jest więzienie. A jest tak dlatego że prawo nie wie co zrobić z takimi recydwistami i muszą siedzieć za nasze pieniądze.

  •  

   pokaż komentarz

   @currori
   No tymi prochami walczył o lepsze jutro w swojej celi. Dla mnie mógłby siedzieć w piwnicy bez okien pracując na swoje żarcie szuflowaniem gówna z jednej góry na drugą. Bieeedny recydywista :( Sam sobie płać za takie mendy. Ja nie chcę żeby moje podatki szły na jego 'reedukację' przed telewizorkiem w cieplutkiej celi.

  •  

   pokaż komentarz

   nie "akceptację" tylko poznał, co to "antykoncepcję"...

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek
   Wolisz, żeby Twoje podatki szły na mordowanie i tortury?
   Więzienia to jedyne rozwiązanie, bo gdzie indziej ześlesz skazańców? Syberia nie przyjmuje; do kopalń i kamieniołomów też nie, nie ten wiek, tam teraz trzeba techników do maszyn, a nie "silnych, niekoniecznie mądrych" do kilofów.
   Do zamiatania ulic? No też nie. Wyobraź sobie, że łatwiej upilnować faceta za siatką, murem i kratą, niż takiego, który spaceruje po ulicy wyposażony w długi kij. Jeden odziałowy na stu w więzieniu kontra jeden strażnik z karabinem na ulicy, pilnujący trzech. Troszkę się Twój podatkowy rachunek nie zgadza.
   Więzienie to do tej pory najlepszy wynalazek do karania, jaki wynaleziono. Jeśliś nigdy w jakimkolwiek zamknięciu nie siedział, to możesz sobie nie wyobrażać, ale it's all fun and games oprócz tego, że nie można wyjść.
   Jak chcesz swoje pieniądze wydawać w lepszy sposób, to proponuję przekazanie ich na boiska dla dzieci, jakieś zajęcia z zainteresowań rozmaitech albo coś takiego. Póki nie przekażesz, to nie narzekaj na więzienia i nie bądź taki pożyteczny, bo Cię ktoś jeszcze idiotą określi.

   mały disclaimer: właśnie konto założyłem, pierwszy komentarz piszę, więc musiał być osobisty, państwo wybaczą i zechcą docenić, że powtrzymuję się od "OMG WTF BBQ GTFO FAG"

  •  

   pokaż komentarz

   ulbrek, z całego tekstu zapamiętałeś jedynie handel prochami?

   Facet komunę przesiedział teoretycznie za walkę z ustrojem. Za pobicie milicjantów i organizowanie protestów w latach 80. Lech Kaczyński rozdaje teraz medale bohaterom Solidarności. Pech chciał, że Orzech wcześniej zwinął wóz. Wiedząc jakimi specjalistami PiS obsadza stołki, gdyby nie kradzież, być może byłby teraz szefem BBN.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba sobie żartujecie z tymi cieplutkimi celami. Otóż zapewniam, że odosobnienie, wyjęcie z życia jest bardzo dotkliwą karą. Zwłaszcza, jak w artykule wspomniano, więzień widzi to życie przebiegające poza nim. Sami faceci, a piękne dziewczyny nijak niedostępne za oknem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ambecznosc
   Pobicie policjanta to raczej karalne nie sadzisz? Nie rób z niego wielkiego opozycjonisty. Niestety nie mam żadnych skrupułów przed wysyłaniem takich do reaktora atomowego żeby czyścił pręty uranowe. To nie jest człowiek który popełnił błąd, był zwykłym obywatelem, który raz nawalił zrozumiał i wyszedł na wolność żyć wśród ludzi. To zdemoralizowany typ. Skoro tak czytałeś ten artykuł to umknęło ci, że wysyłał grypsy dotyczące zabicia kogoś? Ilu ich nie przechwycono? Ilu 'kapusiów' polecił zabić? Ojejku jejku. Wzniecał bunty bo mieli źle w więzieniu :( Nie siedzę w więzieniu wiesz czemu? Bo nic nie zrobiłem. Nie czuję dla takich ludzi współczucia. Narkotyki? Raz to zrobił wsadzili go. Zrobił to drugi raz wsadzili go. Z takimi jak on nie powinni w ogóle rozmawiać. Podczas buntu powinni ich po prostu spacyfikować bo się w dupach więźniom poprzewracało. Więcej współczucia mam do bydła rzeźnego niż do takich elementów.

   Twoje argumenty drogi chłopcze są poniżej jakiegokolwiek poziomu. W szczególności to o tym, że jak nie przekazuję to nie mam prawa się wypowiadać. W amnesty international pracujesz że masz problem z biednymi uciśnionymi więźniami?

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek
   Wszystko wydaje się takie proste dla nas wolnych, ale wystarczy obejrzeć taką Symetrię, która jest filmem niesamowicie prawdziwym - wiem bo potwierdza to mój brat cioteczny, ps. "Zwierzak". który przesiedział w pierdlach z przerwami 9 lat i pewnie wkrótce wróci, bo jest grypsem, innej możliwości nie ma. Więzienie to inny świat, nie zrozumiemy tego dopóki nie będziemy słuchać takich ludzi jak właśnie Orzech. Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek
   Pieklisz się niewiadomo jak, ale lepszego rozwiązania niż trzymanie w więzieniach jednostek aspołecznych to znalesc nie umiesz. Bo niby możnaby zabijać - sa to jednostki kompletnie nieprzydatne i stanowiace potencjalne zagrozenie. Tylko że skoro już wybraliśmy peiwen wzorzec kultury i wartości to chyba lepiej być konsekwentnym, prawda? Odsyłam do odrobiny filozofii - może zrozumiesz jak to wszystko działa i dlaczego tak jest w pewien sposób lepiej.
   Wkraczając w światek więzienia musisz się liczyć ze zmianą reguł, dlatego nie miej do niego żalu że wysyłał grypsy. To troche tak jakbyś miał pretensje do dziennikarza że oczernia konkurencyjna gazete.
   _Podczas buntu powinni ich po prostu spacyfikować _
   jak rozumiem jak górnicy się buntowali to była oczywista manifestacja patryiotyzmu i ruszać ich nie wolno było, ale jak się więźniowie buntują to już ich trzeba zap##!#%%ić? Swiat którego chcesz by Ci się nie spodobał. Pewnie jeszcze uważasz się za jednostkę moralnie wyższą od tych którzy kamieniują niewierne kobiety, a za kradzież ręce ucinali? W takim razie gratuluję poczucia humoru.

 •  

  pokaż komentarz

  Mi tam typa nie jest żal. Niech gnije w pudle, zasłużył sobie.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Świetny artykuł, rzeczowy i ciekawie napisany. Takie tekst z przyjemnością się czyta - zwłaszcza, jak są tak neutralnie opracowane.

 •  

  pokaż komentarz

  ciekawe czy Cygan tez moze grypsowac.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciężki Orzech do zgryzienia z tego Zbyszka :)
  Niepokornym się urodził - niektórzy jego pokroju zostają pisarzami, inni gwiazdami rocka, a jeszcze inni trafiają za kraty na całe życie, choć nikogo nie zabili.

  Smutna historia człowieka, którego cały świat kończy się na kilku metrach kwadratowych i jeszcze smutniejsza historia polskich zakładów penitencjarnych, które zamiast resocjalizować - desocjalizują.

  •  

   pokaż komentarz

   @ecrider
   klawisze przechwytują gryps napisany przez "Orzecha": "Cześć przyjacielu! Po prawie jedenastu latach siedzenia miałem wyjść na wolkę, ale znów mnie aresztowali. Zarzucają mi, że kierowałem buntem i podpaleniem więzienia. ( ) Obciąża nas taki T. ze Szczecina. On powinien zdechnąć do sprawy jak wielu innych. Ja mam ich cały wykaz. Żadnemu nie ujdzie na sucho, bądźcie pewni. Baniak do góry! Bóg z nami! Serwus - Orzech".

   Jesteś pewien, że nikogo nei zabił?

 •  

  pokaż komentarz

  jak czytam komentarze typu 'Dla mnie mógłby siedzieć w piwnicy bez okien pracując na swoje żarcie szuflowaniem gówna z jednej góry na drugą. Bieeedny recydywista :( Sam sobie płać za takie mendy. Ja nie chcę żeby moje podatki szły na jego 'reedukację' przed telewizorkiem w cieplutkiej celi. ' to mnie to po prostu śmieszy, choć nie jest to śmiech radosny.
  Nie wiem czy ludzie piszący / mówiący / myślący w ten sposób zdają sobie sprawę z tego że to właśnie taka ich ignorancja tworzy socjopatyczne potwory. Społeczeństwo/otoczenie jest głównym czynnikiem tworzącym osobowość.
  Resocjalizacja to mit, bo jak osoba mająca 20-kilka lat może nauczyć czegokolwiek o życiu np 40+ letniego recydywistę, samemu żyjąc w bezpiecznej klatce iluzji tworzonej, amplifikowanej i utrzymywanej przez społeczeństwo? Choćby ze względu na typowo ludzkie przywary i doświadczenie, zwłaszcza że wielu resocjalizujących patrzy z góry, z upatrzonej pozycji, wspomnianej 'bezpiecznej' klatki.
  Drodzy państwo, fakty są k!%$a takie, że dowolnym momencie życia dowolne zdarzenie/ciąg zdarzeń, ot zwykły przypadek, może was wykoleić i wylądujecie w butach osoby 'w piwnicy bez okien pracując na swoje żarcie szuflowaniem gówna z jednej góry na drugą'.
  Do zobaczenia po trzeciej stronie lustra! :)

  ps. który z ludzi posługiwałby się określeniem 'grypsera'???

  •  

   pokaż komentarz

   to się humanitaryzm nazywa...

  •  

   pokaż komentarz

   @01neuro
   Mało wiesz o życiu takich ludzi. Ja, wręcz przeciwnie. Wiem czemu wielu z nich siedzi i wiem, że wielu z nich to osoby które po prostu popełniły błąd w życiu. Rozumieją go, przyjmują kare i po paru latach wychodzą. Takich powinno się oddzielać od mend takich jak ta z artykułu bo oni właśnie demoralizują całkiem zwykłych ludzi.

   Tacy jak on są w więzieniu bo nie są, nie byli i nigdy nie będą przystosowani do życia w społeczeństwie. To są mordercy, złodzieje, gwałciciele czy zwykli bandyci. Skoro był taki wspaniały to czemu kazał w grypsie zabić kogos? Przecież to taki dobry człowiek, którego trzeba rozumieć. Skrzywdzone przez los i w ogóle. Jak to jest, że znam osoby z patologicznych rodzin, totalnie dysfunkcyjnych, które bez niczyjej pomocy studiują, pracują chcą się zmienić. A niektórzy nie... dla mnie to ciężar dla społeczeństwa, który jeśli zostaje przestępcą powinien być traktowany jak przestępca. Nie chce żeby tworzył więcej patologii zakładając rodzinę, Chcę czuć się bezpiecznie idąc po ulicy na pradze bo jestem normalnym obywatelem, który pracuje na to by coś mieć.

  •  

   pokaż komentarz

   W ogóle po co skazywać zwyrodnialców? Jeszcze przez pomyłkę albo niefortunny siąg zdarzeń skarzemy kogoś niewinnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @ulbrek

   nie rozumiem, w którym momencie napisałem cokolwiek o tym że bohater niniejszego wykopu jest/był wspaniały/dobry?
   posługiwanie się tak abstrakcyjnymi i płynnymi pojęciami jak 'dobro' nie służy dyskusji, zwłaszcza że ludzie różnie rozumieją to pojęcie - dla jednego dobro to dobro własne, dla innego dobro to dobro ogółu, a dla jeszcze innego dobro to krzywda bliźniego - można by tak wymieniać i błądzić po sieci semantycznej, zupełnie niepotrzebnie.

   co do tego że jesteś tzw normalnym obywatelem - w to zupełnie nie wątpię. pytanie tylko, czy bezpieczeństwo o którym mówisz jest w stanie zagwarantować ci rząd który stosownymi regulacjami i medialną niemalże propagandą tworzy społeczeństwo w którym żyjesz? (zakładam że żyjesz w Polsce). Zgadzam się z tym że jest wielu normalnych ludzi siedzących w puszce, czujących skruchę itp., tylko: co ich czeka po wyjściu na wolnosć poza stygmatami i plakietkami? jak myślisz, czy mając do wyboru siedzieć na zasiłku (sponsorowanym z podatków) lub zająć się jakąś niezbyt legalną pracą w szarej strefie - wybiorą to pierwsze?

   Aparat resocjalizacyjny w tym kraju, w połączeniu z aktualnym prawem, to niepotrzebny wydatek -> zamyka się drobnych złodziejaszków, użytkowników substancji nielegalnych, ludzi którzy popełnili błąd przy rozliczeniu z fiskusem i stali się w ten sposób wielkimi oszustami podatkowymi itp. itd. bez zapewnienia faktycznych warunków dzięki którym mieliby możliwość wyjścia na prostą, bo w tej chwili udaje się to bardzo niewielu jednostkom.
   Btw, czy zdajesz sobie sprawę z tego jak łatwo dzięki jakiemuś urzędnikowi-karierowiczowi ze zwyczajnej osoby prowadzącej działalność gospodarczą stać się w świetle prawa przestępcą którego trzeba w trybie natychmiastowym wsadzić za kraty? w międzyczasie łapówkarstwo kwitnie, grube ryby kradną miliony, the show must go on...

   @AH1N2
   a czemu odrazu popadać w przesadę? ja osobiście jestem za karą śmierci dla wszystkich 'niewinnych'.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak to jest, że ludzie robią złe rzeczy i popełniają błędy i powinna być kara. Jednak jak ktoś wychodzi po 3 latach, to często nie ma zbytnio perspektyw ani chęci do zdobycia uczciwego zajęcia, sami sobie robimy recydywistów.

   Ci co tak mówią o "piwnicach bez okien i przerzucania gówna", co byście zrobili wychodząc po 3 latach ze zrytą psychiką, bez motywacji, bez studiów z wilczym biletem do każdej pracy. Na bank byście znaleźli pracę za 600 zł i wiązali koniec z końcem nie mając grosza na żadne rozrywki i nigdy byście nie pomyśleli o przestępstwie, chociaż z więzienia wiecie o tym bardzo dużo, no nie?

   Jesteście żałośni ze swoją krótkowzrocznością. Tak na prawdę jesteśmy jednym społeczeństwem i jeżeli o kimś "zapomnimy", to hodujemy sobie sfrustrowanego bandytę, który czai się, by nas okraść i dźgnąć między żebra.

   Trzeba od razu rzucać się w skrajności? To nie jest tak, że z jednej strony są cele wyposażone w xboxa i internet, a z drugiej ciemna piwnica i chłosta codziennie.

   Przecież więzienia mogą być normalne. Bardzo ascetyczne warunki, ale jakieś poczucie bezpieczeństwa i święty spokój. Do tego zachęcanie do rozwijania swojej wiedzy i rozwijania się. Poza tym oczywiście fachowe, silne pranie mózgu i tyle. Z czasem zmieniłby się wizerunek więźnia i taka osoba mogłaby nawet liczyć na trochę zaufania, a po wielu latach pracy na szanse jak każdy inny.

 •  

  pokaż komentarz

  Mysle, ze najlepszym rozwiazaniem dla niego i spoleczenstwa, by byl naboj 6mm wstrzelony w tyl glowy.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze się wczytajcie, dzieci mininovy. Jak już się pójdzie do ciupy lepiej wiedzieć jak odpowiedzieć na pytanie: grypsujesz?

 •  

  pokaż komentarz

  kawy nie słodzić cukrem tylko rozcieńczać mlekiem pół na pół (nigdy nie stosować mleka UHT!!!!). śmietanki i słodziki wyeliminować. spożywać kawusię na gorzko. jeśli efekty pobudzające kofeiny osłabną to odstawić. zastąpić herbatą z cytryną która podsłodzi napój naturalnymi cukrami (broń boże cytrusa nie zalewać wrzątkiem, bo vitaminy przepadną a cukry zmienią swoją korzystną zdrowotnie strukturę.

 •  

  pokaż komentarz

  hiphopowcy, pseudo-grypsery - wszystko to chodzi, nerwy psuje i wkoorwia! tutaj Ci co więziennictwem zarządzają mają nauczkę by jak najmniej łatwopalnych rzeczy było, bo pożar wywołany będzie natychmiast! beton, tynk i szpachla co by się nie jarało - wszelkie gumolitym gumoleony zdradliwe jak i drewna mało musi być. nikotynizm = zapałki/zapalniczka w celi.
  herbata i kawa niby są zdrowe ==>> http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/nauka/kawa-i-herbata-zapobiegaja-cukrzycy,50321,1

  lecz to Was nie uchroni ie jeść dużo warzyw, owoców na przemian z ruchem lub sportem rekreacyjnym.
  odstawić chips'y, alkohol, solone, peklowane mięsa, smażone produkty (tylko Wok, gotowanie na parze), frytki i mięsa na głębokim oleju też są niewskazane.

 •  

  pokaż komentarz

  Zaraz tvn będzie kazać wysyłać SMSy o treści POMAGAM by pomóc temu człowiekowi...

Dodany przez:

avatar xstefanx dołączył
243 wykopali 6 zakopali 11.9 tys. wyświetleń