•  

  pokaż komentarz

  Wielki czas. Ile można się bujać z pasożytem, który nie płaci za mieszkanie, domaga się remontów i luksusów i śmieje się w twarz właścicielowi, bo chore prawo tego kraju chroni darmozjadów i leni. Dlatego ludzie wynajmują mieszkania "po cichu". Wtedy kiedy pasożyt przestaje płacić nie ma problemu: kop w dupę i do widzenia. Wreszcie jest cień nadziei, że własność prywatna będzie choć trochę szanowana.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ma tak dobrze z tym kopem. Wystarczy jak lokator(to nie to samo co najemca!) udowodni(co w sumie trudne nie jest ), że faktycznie w Ciebie mieszka. Wtedy on spokojnie zmienia zamki do Twojego mieszkania, a Ty masz sprawę o włamanie, naruszenie miru domowego, napaść i naruszenie dóbr osobistych. Eksmisja orzeczona przez są jest jedyną drogą do usunięcia lokatora. A i tak nie jest ani łatwo, ani szybko.

  •  

   pokaż komentarz

   To jest jakieś poj!%ane. Jeżeli lokator przestaje płacić ot wtedy co mogą mi zrobić jak np. nie płacił mi od 2 miesięcy i wejdę do domu jak go nie będzie, powymieniam zamki, spakuję jego rzeczy i poczekam aż przyjdzie i wystawię jego rzeczy na klatkę i zaraz szybko zamknę drzwi (oczywiście ja jako prawny właściciel lokalu ) ??? To co mogą mi zrobić ? ? ?

  •  

   pokaż komentarz

   Jaja jak berety zaczynają się jak lokator ma dziecko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Deykun
   z właścicielem?

  •  

   pokaż komentarz

   ten przepis i tak wiele nie zmieni. przykład: lokatorowi rodzi się dziecko, traci pracę i w międzyczasie adres wskazany do zamieszkania w razie eksmisji wygasa o czym oczywiście nikt wynajmującego nie informuje.
   Dlatego większość dalej będzie wynajmować na gębę, a w razie problemów do wynajmowanego mieszkania wprowadza się paru karków, którzy często duuuużo szybciej niż w 7 dni potrafią "wymeldować" najbardziej opornych...

  •  

   pokaż komentarz

   A najlepiej skonstruować odpowiednio umowę i jak nie będzie płacił to odciąć gaz, wodę i prąd to raz dwa się wyniesie.

  •  

   pokaż komentarz

   @fanvnf, lokator powie, że zginęła mu jakaś droga rzecz i będziesz miał przej%%ane. :)

  •  

   pokaż komentarz

   Teraz też tak było tylko, że jeżeli się nie zamelduje lokatora:) No ale o długi to już niestety trzeba się było sądzić. Jednak widząc te skomplikowane procedury lepiej zastosować tradycyjną umowę tylko nie zameldować lokatora. Żeby nie było, że zmyślam ;P to jest to sprawdzone bo moja rodzinka wynajmuje mieszkanie i nawet wygraliśmy sprawę sądową z lokatorami o długi więc gdyby było coś nie tak to sąd dawno by się przyczepił.

  •  

   pokaż komentarz

   Problem w tym, że jeśli wyrzucisz lokatora siłą, to on ma prawo pójść w tym czasie do dowolnego hotelu, a Ciebie obciążyć kosztami.

 •  

  pokaż komentarz

  posiadam wlasne mieszkanko. wynajmuje i trafilem na takich mistrzow, ktorzy probowali nie placic.
  10 dni spoznienia, potracilem z kaucji i do widzenia.
  nie bujam sie!
  znajomy sie bujal - za 3 miechy jest w plecy.
  dlaczego mam byc stratny?

  warunki ustalilem przy wynajmie, przestrzegane byly - bylo ok. nie jestem tyranem, ale jesli sie umawiam i ktos AKCEPTUJE, to powinien uszanowac umowe.

  w koncu cos dobrego od rzadu Tuska ;)

  •  

   pokaż komentarz

   tak z ciekawości się spytam, jak ci się udało wyrzucić z tego mieszkania? Bo raczej nie prośbą a inne sposoby są surowo karane w tym kraju:/
   PS. gratuluje pozbycia się problemu tak szybko.

  •  

   pokaż komentarz

   a gdzie on napisał że ich stamtąd wyrzucił?

  •  

   pokaż komentarz

   podczas nieobecnosci wymienic zamki a rzeczy najemcow wyniesc na zewnatrz i po klopocioe

  •  

   pokaż komentarz

   NowyPremier, a jak ten kto wynajmuje pierwszy wymieni ?

  •  

   pokaż komentarz

   @NowyPremier
   a później mieć przej$!ane w sądzie...

   Nie wolno ruszać cudzych rzeczy. Nigdy. Jedyny sensowny sposób poza sądem to uprzykrzyć życie na tyle by sami się wynieśli.

  •  

   pokaż komentarz

   powiedzialem, ze poniewaz sie spozniaja, prosze sie spakowac i wyprowadzic. zaczeli marudzic, ze nie maja pieniedzy. trudno - powiedzialem, ze ugadywalismy sie jasno. bez krzykow itp. grzecznie, wg warunkow umowy.

   nie straszylem, nie krzyczalem. po prostu nie mieli pieniedzy, a ja nie bede moim kosztem wspieral kogos. jak oni nie zaplaca, to ja musze zaplacic.

   a jesli juz bym mial sie kogos pozbyc, kto uparcie nie chce. poszedlbym pod ich nieobecnosc, wymienil zamki, wystawil rzeczy na klatke i tyle. w momencie gdyby szli po klatce, zamknalbym mieszkanie, powiedzial, ze tu ich rzeczy, oddalbym ew. nadwyzki z kaucji, bo biore za miesiac i pozegnalbym sie grzecznie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @tbhthelolmaker czym to się różni od wynajęcia karków za dwie butelki wina, albo od wyrzucenia lokatorów samemu?
   tzn czym to się różni jeżeli lokator pójdzie się z Tobą sądzić albo w czasie interwencji ochrony wezwie Policję?
   Na moje oko to dalej wyrzucenie go siłą, firma ochroniarska raczej odpowiedzialności nie weźmie i odpowiadasz za to jak za pobicie, włamanie czy co tam jeszcze panowie z juventusa zastosują. Chyba, że o czymś nie wiem?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  dobrze, że coś robią w tym kierunku, ale prawo, które nie pozwala właścicielowi nieruchomości na pełne nią zarządzanie jest bardzo złym prawem.

  •  

   pokaż komentarz

   Właściciele też powinni rozumieć, że na czas trwania umowy de facto zrzekają się zarzadu nad mieszkaniem i nie powinni robić chorych akcji typu: "kupiliście sobie psa, a ja nie chce bo sąsiadom może przeszkadzać". Niestety w Polsce na rynku wynajmu mamy i dziki zachód i dziki wschód zarazem. Ale dobrze, że coś się zmienia. Z pewnością więcej osób zdecyduje się teraz na wynajem, więc i oni zarobią i najemcy mniej zapłacą.

  •  

   pokaż komentarz

   Umowa najmu powinna jasno precyzować wszystkie warunki korzystania z mieszkania, także takie jak posiadanie psa, kota, wszelkie modernizacje etc. Jeśli taka umowa jest sporządzona i lokator uprawia jakąkolwiek samowolkę właściciel powinien mieć pełne prawo takiego delikwenta eksmitować na bruk ze skutkiem natychmiastowym za niedotrzymanie warunków umowy.

 •  

  pokaż komentarz

  W końcu.. Moja Matka lata czekała na takie prawa.

  Ludzie nie wywiązuje się z płatności - można w formie wyrozumiałości odpuścić na jakiś czas,ale był przypadek ,gdy wynajmowaliśmy mieszkanie najemcy w kamienicy (centrum miasta) - płacił stosunkowo niewiele,a znalazł się nowy nabywca; Kamienice chciał kupić bank, chcieliśmy skorzystać z oferty.

  Jednak się nie dało, ponieważ aktualny najemca nie chciał mieszkania zastępczego. Zawsze szliśmy ludziom na rękę, ale ten uparty dziad ani rusz. Zdecydował się dopiero,gdy dostał mieszkanie (notabene w świetnym stanie niż aktualne) i.. odpowiednią sumę w pln.

  Lata temu znajomy rodziców - również ma kamienice w Katowicach.
  Ludzie nie płacili mu czynszu przez okres kilku miesięcy, więc.. odciął im wodę i centrale ogrzewanie. Kurczowo trzymali się swojego,ale pękli i się wynieśli w cholerę.
  Na chamstwo odpowiada się chamstwem.

  •  

   pokaż komentarz

   To twój znajomy miał szczęście, że nikt z lokatorów nie był oczytany w ustawach. Bo mogli wystąpić przeciw niemu za odcięcie mediów (mimo iż ich realnie nie opłacali tylko twój znajomy płacił je).

 •  

  pokaż komentarz

  wreszcie, może do niektórych pasożytów dotrze, że socjalizm się kończy

 •  

  pokaż komentarz

  Uważam, że to dobre rozwiązanie. Teraz strach wynająć komuś lokal jak się wyjeżdża np. na staż za granicę bo nie wiadomo czy będzie dokąd wrócić.

  Ustawa w obecnym kształcie została uchwalona jako kiełbasa wyborcza pod koniec kadencji rządu Buzka. Włodarze liczyli, że przekonają do siebie ubogich. Efekt był znany - AWS: 1,5%, UW 3,5%. Ustawa zaś niestety została i sprawia, że wynajęcie komuś mieszkania to ogromne ryzyko.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobrze. Przecież mieszkanie bez płacenia to zwykła kradzież. Przez różnych cwaniaków unikających płacenia kamienice wyglądają jak po bombardowaniu.

  Wszyscy powinni zrozumieć że przez cwaniaka nie płacącego tracą zwykli mieszkańcy nie jakiś tam "burżuj- kamienicznik" jak to przedstawia lewacka propaganda. Właściciel zwyczajnie podniesie czynsz innym albo nie będzie go stać na remont a mieszkanie w odrapanym budynku z przeciekającym dachem też nie jest przyjemne.

  •  

   pokaż komentarz

   traci właściciel, tracą inni lokatorzy, tracą potencjalni lokatorzy szukający mieszkania, bo ceny wyższe. Umożliwienie właścicielom łatwego zarządzania swoją własnością to jest sytuacja typu ALL WIN

 •  

  pokaż komentarz

  Teraz? Jak klimat nam się ochładza i zimy coraz mroźniejsze - na BRUK ?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  w odpowiedzi na kretyński podpis pod wykopem:
  [w tonie oburzenia]
  "Ukradł Ci samochód? Sru do więzienia"

  Dla tych co ciągle nie widzą, że sytuacja jest podobna - mieszkanie jest Twoją własnością, udostępniasz je za opłatę. Tak samo jak sprzedajesz cukierki, ogórki czy auto, masz prawo wymagać opłaty. Jeśli nabywca dobra które oferujesz nie płaci za Twoje ogórki auto masz prawo mu tego poprostu nie dać. Jest identycznie z mieszkaniem, tyle że w najmie sprzedajesz powierzchnie do mieszkania.

 •  

  pokaż komentarz

  W telewizji była sprawa.
  Babka wynajęła mieszkanie parze. Przestali płacić. Babka zaczęła do nich chodzić po pieniądze. Zgłosili na policji nachodzenie. [Podobno podczas trwania umowy właściciel nie może bezkarnie spotykać najemców] Druga sprawa byłą taka, że babka w umowie nie miała zapisu, że to najemcy płacą rachunki i to ona musiała je opłacać, mimo, że od nich nie dostała grosza. Po jakimś czasie najemcy zmienili zamki w drzwiach. Policja mówiła, że nie może nic zrobić [tego nie rozumiem, bo skoro umowa wygasła to nie mogli tam wejść?].

 •  

  pokaż komentarz

  Naprawde dorbry pomysl. Znam osobe, ktorej kolatorzy nie placa od okolo 5 lat i sa calkowicie bezkarni, bo nie ma lokalu zastepczego etc. Nie ma mozliwosci zrobienia czegokolwiek, w domu zostawiaja dzieci, wiec jakiekolwiek uzycie nawet najmniejszej sily jest niemozliwe (inna sprawa, czy zgodne z prawem). Nie wchodzi rowniez w rachube podmiana zamkow. Ech... Wynajmujacy juz odpuscil, chociaz przez pierwsze miesiace staral sie cos z tym zrobic.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie może być tak zeby lokator nie płacił !!!!!!! jak nie płaci to wynocha , po za tym jest jakas umowa do jasnej ciasnej . Ja własnie mam taka sytuacje ze lokator od 3 miesiecy mi nie płaci ale jeszcze mediów nie odłączylem bo myslalem ze to przejściowe i zaplaci . Teraz dochodze do wniosku ze taka osobe na przeproszeniem trzeba "wyj##ać " po prawo chroni lokatora a nie wynajmujacego. Co do tego ze właściciel troche miekki to tez prawda . Mój lokator na początku probowal sie zaprzyjaznic i zauwazył ze jestem moze "miękki" i to wykorzystał . Teraz wychodzi na to ze on mi dyktuje warunki , wkurza mnie to nie samowicie bo nie płaci czynszu najmu i czynszu tylko media zeby jakos życ . Do tego sam sobie oblicza wszystkie rachunki . Powiedz Cie mi w takiej sytuacji co mam zrobić ?? może wejść z kamera do mieszkania i wszystko nagrać zeby nie było ze zniknęło 10 tys albo cos innego ?? a może wymienić zamki z ta kamerą ( i jakimś świadkiem ) ?? a moze po prostu przyjezdzac w nocy i budzić :) ?? Prosze o jakies rozwiązanie , interesuje mnie załatwienie tego problemu w obojętnie jaki sposób .

 •  

  pokaż komentarz

  Ale nowe przepisy są trochę powalone, nie dość że trzeba nie wiadomo po co notarialnie potwierdzać umowę, to jeszcze trzeba mieć mieszkanie zastępcze. Raczej większość osób które chcą wynająć mieszkanie, nie będą mogli wskazać mieszkania zastępczego. :/

  •  

   pokaż komentarz

   Niektórzy normalnie pracują gdzieś i mają kilka mieszkań na wynajem jako inwestycje (lokator płaci czynsz i spłaca mieszkanie => masz spłacone mieszkanie) więc nawet możliwość podmiany mieszkania na niższy standard im się przyda.

  •  

   pokaż komentarz

   bez jaj, każdy ma jakąś matkę, ciotkę, brata, który mu podpisze takie oświadczenie..

   Nie oszukujmy się, rynek jest ogromny i znalezienie mieszkania to kwestia kilku-kilkunastu dni i odpowiedniej ceny, tak więc zupełnie nie rozumiem dlaczego ma sie chronić cwaniaków, którzy szkodzą wszystkim: właścicielom-wprost powodując straty, wynajmującym-psując rynek.

   Takie ułatwienia spowodują bardzo szybko spadek cen mieszkań i wynajmu.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzięki tej ustawie Nasze Państwo coraz bardziej zbliża się do pozycji bandyty wymuszającego haracze. Oto za łapówkę (ups! przepraszam- za podatek) nasza dzielna Rzeplita oferuję Ci możliwość eksmisji z pominięciem "normalnej" drogi przez udrękę tzn. Sąd-eksmisja-komornik-gmina, która jak się okazuje jest nie do przebrnięcia.
  Niczym mafia pruszkowska pobiera pieniądze za to, że możesz korzystać ze swojego prawa własności. Notabene to ta sama dzielna Rzeplita, która zafundowała ową niemożliwą do przejścia drogę "normalnej" eksmisji.
  Sorry, ale moim zdaniem ta ustawa została stworzona tylko po to, żeby ściągnąć kasę.
  Patrząc na biegunkę legislacyjną (choćby ostatnia ustawa "hazardowa") można mieć pełne zaufanie do ustawodawcy jeśli chodzi o jakość prawa. Ta ustawa ma pewnie tyle dziur, że realizacja ułatwionej eksmisji będzie kolejna drogą przez mękę. A kaska będzie płynąć.
  Pozdrawiam wierzących w cud!

 •  

  pokaż komentarz

  Wiecie co? Miałem już kilkunastu lokatorów wynajmując kawalerkę. Większość z nich jak tylko zauważy, że właściciel trochę miękki (jak ja na początku) to najpierw opóźnia się z płatnościami a potem zupełnie przestaje płacić. A ty w tym czasie jak dureń opłacasz czynsz w administracji. Najgłupsze, co możesz zrobić, to pozwolić by lokator płacił rachunki - za prąd za gaz. Na 99% nie zapłaci. Jak już odetną media, to się wyprowadza i tobie zostają rachunki i kary do zapłacenia. Bardzo dobrze, że wreszcie zrobili z tym porządek.

Dodany przez:

avatar JMPK dołączył
249 wykopali 8 zakopali 30.6 tys. wyświetleń