•  

  pokaż komentarz

  Godne napiętnowania, ale warto znać statystyki. Szybkość im polepszyła: http://www.poczta-polska.pl/aktualnosci/poczta_polska_szybkosc_doreczen_najlepsza_od_5_lat_14000.html
  ale z jakością chyba gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   Przeprowadziłem się w tym roku i wszelkie listy polecone, które listonosz powinien mi przynieść do drzwi, muszę odbierać na poczcie, ponieważ dostaję awizo z powodu nieobecności w domu (nawet wtedy, gdy cały dzień w nim jestem). :/ I jak tu mówić o jakiejkolwiek jakości usług?

  •  

   pokaż komentarz

   Co do jakości - niestety cały czas tak samo marna. Ale jako monopolista mogą sobie niestety na to pozwolić.
   A co do wykopu - pierwsze prawo Poczty Polskiej mówi - NIE WYSYŁAĆ WAŻNYCH LISTÓW PRIORYTETEM - zawsze giną po drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   rss, i tak jesteś w komfortowej sytuacji, bo mój listonosz jest tak leniwy, że nawet awiza nie zostawia. Muszę się domyślać że coś może do mnie przyjść i wtedy iść na pocztę. Najgorsze jest to, że nie ma siły na tych ch$$ów. Gdy byłem u kierowniczki poczty się wyżalić to powiedziała mi że nie jest w stanie nic im zrobić, bo jak zwolni to nie będzie kim robić a jako listonosz nikt nie chce pracować, bo pensje za małe.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem, naprawdę nie wiem jak przesyłka może nie dojść.
   Jeśli jest porządnie zapakowana, zabezpieczona, odpowiednio zaadresowana na odpowiednim druku zawsze dochodzi.
   Mam na koncie ok. 1000 wysyłek i jeszcze się nie zdarzyło aby jakaś zaginęła, nie doszła lub doszła uszkodzona. No dobra raz paczka wróciła, ale tylko dlatego że źle wpisałem nazwę ulicy.
   I w bajki że przesyłka idzie 2 tygodnie też nie wierzę, priorytet w 99% idzie 1 - 2 dni roboczy. Jak idzie długo, wina nadawcy lub po prostu późno wysłana.
   Owszem, wiadomo że czasem i listonoszowi zdarza się pomylić. Jak widzę swojego ile ma do rozniesienia i ile ma na to czasu to mi się żal chłopiny robi. Mieszkam na ostatnim piętrze i często schodzę sam do niego aby nie dźwigał na górę torby bo polecony jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @rss
   Tacy listonosze. Ostatnio zamówiłem sobie kurtkę na allegro. Wracając ze szkoły do domu pod furtką spotkałem listonosza który wkładał do skrzynki awizo.
   - A, dzień dobry, już jestem ;)
   - Yyyyyy, dzień dobry.
   - Co Pan dla mnie tam ma?
   - Wie Pan, listów tyle i nie miałem się jak zabrać (cały rower pusty)
   - To Pan tak z awizo jeździ?
   - No tak na poczcie wypisujemy bo za dużo tego... yyyyyy.
   - Ehm... no dobrze.
   Poszedłem do domu, myśląc sobie, że kurtka duża no to chłopina naprawdę nie miał jak się zabrać. Ze zdziwieniem i awanturą na poczcie (paczka do odebrania na następny dzień na poczcie chociaż dobrze wiedziałem, że z niej nawet nie wyruszyła) odkryłem, że paczka była wielkości troszkę większego listu... (hermetycznie zapakowana).

  •  

   pokaż komentarz

   @Ma5TeR
   Podpisuję się pod Twoimi słowami dwoma rękoma i szacunek, że potrafisz zejść do listonosza nie unosząc się pychą, że 'skoro mu płacą to niech zap%!!!%%a'.
   Innym użytkownikom powiem, że powinniśmy rozgraniczyć listonosza i pocztę polską, a z osobistych doświadczeń to nie pamiętam żadnych większych problemów z pocztą...

  •  

   pokaż komentarz

   mój kochany starszy pomyłowy wielce braciszek chciał kiedyś sprawdzic pewną skrzynkę pocztową w pewnej małej miejscowości. mianowicie napisał list, zaadresowany do naszej ciotki mieszkającej w tej właśnie miejscowości. było to 4 lata temu, ciocia listu nie dostała...
   właściwie nie wim co to wnosi do tematu, ale poza tym to na usługi poczty raczej nie narzekam

  •  

   pokaż komentarz

   Poczta jest fajna, 3 lutego kolega ze Szczecina wysłał mi paczkę priorytatem, i mimo że leżała na moje białostockiej poczcie od 4 lutego (niby awizowana, ale awizo nikt nie widział), mimo że od 5 lutego do dziś codziennie byłem tam pytając o to czy jej przypadkiem nie ma "dotarła" do mnie dziś. Okazuje się że moja przesyłka została zaklasyfikowana jako list, a ja przecież pytałem o paczkę... Nic to że są to dość spore słuchawki i pare innych dupereli (waga jakieś 0.5kg), są w kopercie - to jest list, i to moja wina, bo źle się pytałem...

   Uf, nie ma jak to się wyżalić i wyładować trochę frustracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @pahha
   zaj$!iste uczucie, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @madalenne oj tak, zaraz chyba coś na pokazywarce napiszę

  •  

   pokaż komentarz

   Hmm, Poczta Polska będzie miała monopol bo wszelkie ważne listy powinno się wysyłać PP za potwierdzeniem odbioru. Nie zmienia to faktu, że dostałam list który był błędnie zaadresowany przez dziekanat (ach te panie z dziekantau..) - inna miejscowość a i tak doszedł do mnie mimo to. Robota nie ma co ukrywać ciężka - szczególnie zimą, gdzie ciągają te wózki po oblodzonych chodnikach w mrozie i muszą wyciągać co 5 m listy a płaca marna. Jak w każdym wielkim przedsiębiorstwie, ciężko zapanować nad wszystkim. Dobrze,ze jest już konkurencja na rynku bo i poczta stara sie co raz bardziej. I trzeba przyznać że przeważnie nią wysyłamy bo nawet nie mamy pojęcia gdzie są inni agenci pocztowi.

  •  

   pokaż komentarz

   AAAAAAAAAA!!! dziewczyny na wykopie!! węszę sex-party;)

 •  

  pokaż komentarz

  Tak działa nasza Poczta Polska

  p%##!!%enie. Dwa lata temu handlowałem na Allegro, miesięcznie wysyłałem jakieś 60 paczek (łącznie będzie z 400) i ANI RAZU nie było problemów. Żaden kontrahent nie narzekał na czas dostawy.

  O niezliczonych odebranych przeze mnie paczkach nawet nie wspominam.

  Powiem tak, w internecie jest moda na narzekanie na PP, tak samo jak narzekanie na Kaczyńskiego a ostatnio na Islam. SOA #1.

  Każdemu może się podwinąć noga, ale nie można z tego powodu generalizować.

  •  

   pokaż komentarz

   Podpinam się, bo widzę, że mnie uprzedziłeś. Wiem że krążą mity o beznadzieji poczty polskiej, ale ja osobiście nigdy tego nie doświadczyłem. Czy listy czy paczki, priorytet zawsze dochodzi do 2 dni i są najtańsi na rynku... Pocztę Polską polecam i nie radzę ulegać sterotypowi zyczen noworocznych na Wielkanoc.

  •  

   pokaż komentarz

   To z was p#$%%!#eni szczęściarze krótko mówiąc. U mnie problemy z PP to niemal norma.

  •  

   pokaż komentarz

   Najlepsza, najtańsza na rynku? Może dlatego, że praktycznie ma monopol na wszystkie przesyłki pocztowe do pewnej wagi?

  •  

   pokaż komentarz

   Nikt nie narzeka na PP, bo każdy już się przyzwyczaił do jej "standardów". Wiesz, ile powinien iść polecony krajowy?

   za www.poczta-polska.pl:

   "Przesyłki PRIORYTETOWE krajowe będą dostarczone następnego dnia roboczego po dniu nadania jeśli zostaną przez Państwa nadane do godz. 15.00. Przesyłki nadane jako priorytetowe po ww. godzinie traktowane są jako nadane w dniu następnym (podany termin doręczenia nie jest terminem gwarantowanym tylko deklarowanym).

   W przypadku doręczenia przesyłki listowej priorytetowej w terminie późniejszym niż w 4 dniu po dniu nadania, adresatowi lub nadawcy przysługuje prawo do wniesienia skargi z tytułu opóźnionego doręczenia przesyłki listowej.

   Przesyłki PRIORYTETOWE zagraniczne będą dostarczane do 3 dni roboczych w krajach Europy oraz do 5 dni roboczych w dowolne miejsce na świecie (z uwagi na lokalne uwarunkowania, poczty ZAGRANICZNE nie gwarantują określonego terminu doręczania)."

   To jest kpina w żywe oczy, faktura priorytetem poleconym idzie z Warszawy do Warszawy SIEDEM DNI (poniedziałek-poniedziałek, czyli 5 dni roboczych). I te ch%#e, za przeproszeniem, się prywatyzować będą jeszcze przez kilka lat, a do tego czasu mają idiotyczny ustawowy monopol na listy do 50g wagi...

  •  

   pokaż komentarz

   Popieram przedmówców. U mnie problemy pojawiały się ZAWSZE kiedy korzystałem z usług firm kurierskich, w przypadku poczty tylko RAZ list polecony poszedł do innej miejscowości, ale ostatecznie wrócił.

   Kurierzy mają za to problem z dostarczaniem przesyłek notorycznie odnotowując brak odbiory pod danym adresem nawet jakby cały dzień człowiek siedział naprzeciw otwartych drzwi. Dzwonią co prawda kilka dni później, ale w systemie informują że "brak odbiory", no szlag by ich kłamczuchów i nierobów jeden wziął. Co z tego że mają dużo pracy? To niech napiszą, że nie dali rady i oddają kasę oszuści jedni. Tylko jeden kurier trafił do mnie na czas, cała reszta łgała o przyczynach braku dostawy, o tym, że jeden na stwierdzenie, że chciałbym sprawdzić czy paczka jest ok, odpowiedział, że to już nie jego sprawa. No szlag by tych kurierów frajerów wziął! Od tej pory wybieram pocztę.

  •  

   pokaż komentarz

   no popatrz, a ja ostatnio zamówiłem słuchawki z allegro - przyszły w podartej kopercie, ktoś z PP naderwał żeby zobaczyć zawartość - to było tak okrutnie widać, a mimo to nawet tego nie zakleili żeby zachować pozory przyzwoitości. nie ma takiej potrzeby, paczki nadal będą "ginąć", ja miałem tyle szczęścia że listonosz najwyraźniej nie lubi creativów :)

  •  

   pokaż komentarz

   bo koperta podczas transportu nie ma prawa się podrzeć, a szkło potłuc. Wszyscy listonosze zapewne zaglądają do wszystkich przesyłek i siedzą z młotkiem bijąc co szklane. Jeśli uszkodzone, to po co przyjmować? Spisać protokół, złożyć reklamację, odebrać pieniążki :)

  •  

   pokaż komentarz

   No to gratuluję szczęścia, ja miałem parę przygód z PP, m.in. rozjechaną (!!!) przesyłkę, na której były ślady opon (!!!!!!), oryginalny papier do pakowania był podarty, zamiast tego paczka była związana sznurkami, a pani w okienku kazała podpisać oświadczenie, że "pomimo uszkodzenia opakowania, zawartość przesyłki pozostała nienaruszona w chwili odbioru". Niby ok, ale... czemu kazała mi to podpisać PRZED tym, jak dostałem paczkę? Czemu zrobiła to, zanim w ogóle mogłem ją zobaczyć?! Dobrze, że w środku były tylko archiwalne numery pewnej gazety, które kupiłem za grosze na Allegro, ale strach się bać, co by było, gdyby w przesyłce znajdowało się coś innego.

  •  

   pokaż komentarz

   @RSS
   Ewidentna wina nadawcy. Źle zabezpieczył paczkę do wysyłki. To samo miałem ostatnio. Jeśli coś lata za bardzo w środku, przesyłka jest KOMISYJNIE otwierana na centrali, spisują specjalny protokół i pakują jeszcze raz według standardów. Stąd ten sznurek i na 100% była na nim plomba. Przed odbiorem poinformowali cię co się działo z przesyłką i że była otwierana, miałeś również prawo jej nie odebrać. Winę ponosiłby nadawca (sprzedawca), ale on z kolei na podstawie protokołu może starać się o odszkodowanie od poczty.
   Parę dni temu miałem identyczną sytuację, tyle że w przesyłce był sprzęt na ponad 1000 zł. Wszystko było opisane w protokole, nic nie zginęło i wszystko było sprawne.
   Jednak za całą sytuację zdecydowanie odpowiada nadawca.

  •  

   pokaż komentarz

   Twierdzisz, że 4 gazety ciasno owinięte zwykłym papierem paczkowym są źle zapakowane? Oryginalny papier był porozdzierany. Podpisywałem świstek o USZKODZENIU OPAKOWANIE przez PRACOWNIKA poczty, a nie o komisyjnym otwarciu.

  •  

   pokaż komentarz

   A myślisz, że jakby ta sama paczka została wysłana kurierem to by doszła cała? Niby kurierze bardziej dbają o przesyłki tak. Pracownik poczty dlatego uszkodził opakowanie, bo nie było odpowiednie.
   I tak, 4 gazety ciasno owinięte zwykłym papierem paczkowym są źle zapakowane. Wyobraź sobie ile razy paczka zmienia środek transportu i w jakich podróżuje warunkach. Przecież żadna przesyłka nie dostaje osobnego kuriera z własnym autem i nie leży na warstwie dwóch pierzyn. Leżała na palecie gdzie pod nią mogła leżeć jakaś część samochodowa, również źle zabezpieczona i podczas transportu na wybojach opakowanie zostało naderwane.
   Więc powtórzę kolejny raz, paczki dobrze zabezpieczone dochodzą bez problemu. Wina nadawcy.

 •  

  pokaż komentarz

  ktos musial pomylic kody pocztowe, zamiast 90- przeczytal 60-

 •  

  pokaż komentarz

  Jest pokazywarka, jest główna

 •  

  pokaż komentarz

  Pokaż "Potwierdzenie Nadania" - może pomyliłeś się i co innego napisałeś na potwierdzeniu nadania i na potwierdzeniu odbioru, albo źle oklejono listy tzn inny adresat listu i inny adresat przesyłki na potwierdzeniu odbioru

  •  

   pokaż komentarz

   Albo Ty masz rację, albo SrogiMarian (fake, niszczenie konkurencji).

   Prawda jest taka, że jeśli dobrze zaadresujesz przesyłkę, dobrze wypełnisz kwity (wyraźnie, wpisując pełną nazwę odbiorcy i poprawny kod pocztowy) i nadasz polecony przed 15:00 to na 95% będzie u adresata następnego dnia.

   @judam
   Gdzie Ty to w ogóle chciałeś wysłać?

   BRE Bank, Wydział Monitoringu i Administrowania Kredytami:
   Ul. Piotrkowska 148/150, 90-063 Łódź

   BRE Bank, Departament Kredytów Detalicznych
   Al. Mickiewicza 10, 90-050 Łódź

   Nie pomieszało Ci się coś po trochu? Nie zaszkodziło by też podać jaka firma jest odbiorcą - BRE Bank (mBank).

   Też chciałbym zobaczyć potwierdzenie nadania...

   Kumpel niedawno narzekał na pocztę, bo list polecony doszedł do niego po 4 dniach... zapomniał tylko dodać, że miał w adresie niepoprawny kod pocztowy i nabazgroloną, niepełną nazwę miejscowości... ludzie litości.

 •  

  pokaż komentarz

  Eh, poczta..

  Przy przeprowadzce z małej miejscowości X do większego miasteczka Y tato celowo nie zmienił adresu na druczku do wpłaty za abonament RTV. Celowo - żeby na nowy adres nie przychodziły upomnienia, i żeby po prostu tego nie płacić.

  Nie przewidział jednak, że pani z poczty z małej miejscowości X dostanie przeniesienie do większego miasteczka Y - i jak zobaczy na sortowni list do taty, na adres pod którym nie mieszka - to ofiarnie i z poświęceniem zdobędzie aktualny nasz adres, poprawi go na kopercie tak, aby korespondencja doszła do adresata...

  Tak, więc żeby wymigać się od abonamentu - przyszło nam oficjalnie wyrejestrować radioodbiornik.

  Ciekawe w tej historii jest to, że jak rodziców znajomy z Anglii przysłał im kartkę na święta i drobny upominek - jeszcze na stary adres, to paczka ta nigdy do nas nie dotarła :)

  Do tej pory (a mieszkamy pod nowym adresem już 7. rok) docierają za to bez problemu wszelkie upomnienia, ankiety reklamowe, oferty handlowe różnej maści firm - też adresowane na stary adres :)
  Jakież to unikalnie :)

 •  

  pokaż komentarz

  Aha - dobrze, że wrzuciłeś to na pokazywarkę, bo zawsze wierzyłem, że poczta polska jest porządnym operatorem, który zawsze dostarcza listy. Bardzo dobrze, że nagłaśniasz tę sprawę - może dzięki temu poczta polska zwróci uwagę na Twój problem i prześlę przesyłkę poprawnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Bo wyslales w przyszlosc, widnieje jak byk na druczku rok 20010 czyli do przodu 18 000 lat, pospieszyli sie :).

 •  

  pokaż komentarz

  Taaaak, wykop wykop.

  Raz doznałem fantastycznych przeżyć szukania paczki po osiedlu po tym, jak dostarczono ją do złej osoby.
  Mimo poprawnego zaadresowania odebrał ją człowiek dwie klatki dalej - zwracam uwagę, że odebrał coś, co do niego nie należało, oraz że sk$%^ listonosz radośnie oddał paczkę.
  Od nadawcy dowiedziałem się, co zostało napisane na kwicie przy odbiorze paczki. Przypadkiem >dozorca bloku< wiedział, gdzie mieszka człowiek, który się tam podpisał.

  Oczywiście paczka dawno została "wchłonięta" ale sprawca przynajmniej oddał pieniądze - był nim starszy człowiek, który bezmyślnie dał się namówić listonoszowi, jak mniemam. Był tak zestresowany w trakcie "odwiedzin", że nawet nie miałem serca robić awantury...

  •  

   pokaż komentarz

   Opowiedz coś więcej...
   Mnie spotkała podobna sytuacja. Listonosz przyniósł paczkę do domu pod moją nieobecność i odebrała ją moja matka. Nikt nie zauważył, że na paczce jest zupełnie inne nazwisko niż moje. Matka zaniosła paczkę do mojego pokoju (bo przecież nie będzie otwierać nie swojej korespondencji). Okazało się, że jakieś 30 minut później wrócił listonosz i mówi, że dał nie tą paczkę co trzeba i wręczył tą drugą, która rzekomo wyglądała bardzo podobnie (wielkość i papier ten sam). Miał szczęście, że tej pierwszej paczki nikt nie odpakował... Matka mi opowiedziała, że listonosz aż czerwony się zrobił gdy przepraszał za tę pomyłkę hehe.

  •  

   pokaż komentarz

   No nikt nie jest doskonaly ...

 •  

  pokaż komentarz

  To ktokolwiek jeszcze wysyła cokolwiek ważnego PP?
  Nie wieże!

 •  

  pokaż komentarz

  Poczta polska, pocztą polską ale co mi do cholery ma mówić potwierdzenie, rzuć jakimś potwierdzeniem nadania póki co widzę, że wysłałeś list do jakieś nie znanej firmy i mówisz, że wysłałeś do banku.

  Mówi się, że na wykopie są akcje oczerniania firm więc jak widzę wrzuciłeś "dowód", który jest głupszy od dowodów z "faktu".

 •  

  pokaż komentarz

  Ale zobaczcie kto otrzymał:
  "Centrum Edukacji Logistycznej"
  Poczcie Polskiej na pewno by się przydało kilka lekcji :)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja też wiele razy dokonywałem zakupu na allegro i nigdy ale to nigdy z przesyłką nie miałem problemu. Dotyczy to zarówno Poczty Polskiej jak i firm kurierskich. 1 list na kilka tysięcy źle dostarczony nie oznacza wielkiej katastrofy. Czasami zdarzają się pomyłki ale to nie znaczy, że należy piętnować całą pocztę. Widzę, że ostatnio jest w modzie najeżdżanie na tą instytucję.

 •  

  pokaż komentarz

  Bo dla bardzo ważnych dokumentów jest list wartościowy.

 •  

  pokaż komentarz

  W Wrocławiu policjanci nadużyli siły - oznacza to że w Elblągu też tak robią?
  W Poznaniu GLS się spóźnia - to znaczy że w Zabrzu też tak jest?.

  Człowiek zabił człowieka - wszyscy jesteśmy mordercami?

  Zakop - nieprawdziwy tytuł - nie tak działa Poczta Polska.

 •  

  pokaż komentarz

  Zagineła mi paczka...dzwonię do odpowiedniego magazynu i słyszę :
  " nie wiem na której jest poczcie bo te dwie poczty się wiecznie kłócą o rejon", najlepiej niech pani zadzwoni na jedna i druga bo ja juz nie mam siły:)))))))))))))))))

  priorytet "szedł " 3 tygodnie...ale cóz wojna to wojna.....

  proponuję by poczta zrobiła wklejki
  "Zespół Poczty Polskiej zdecydował jednogłosnie,że list zaadresowano nieprawidłowo.
  Z posiadanych przez nas danych wynika jednoznacznie,że ulica Mickiewicza jest w Łodzi , jesli jest tez w Poznaniu Zespoł Poczty Polskiej nie ponosi za to odpowiedzialnosci"
  Bareja II?
  Ja nie moge narzekac:) paczka się znalazła, troche po niewczasie ,ale jednak.

 •  

  pokaż komentarz

  A że co to jest ten http://www.mbank.pl/szukaj.html?q=wydzia%C5%82+monitoringu+&x=0&y=0&sort=date%3AD%3AL%3Ad1&lr=lang_pl&y=0&x=0 wydział monitoringu w mbanku? Ci co przesnieśli sie na estkowskiego do poznania? :D

 •  

  pokaż komentarz

  Ten się nie myli co nic nie robi, panie nieomylny...

 •  

  pokaż komentarz

  Trzeba bylo dac ten wykop po zgloszeniu reklamacji i odpowiedzi na nia...

 •  

  pokaż komentarz

  W ogóle, proszę pana, nie "wogole", to tak jakoś mi się rzuciło w oczy :)

 •  

  pokaż komentarz

  paczki gina - tyle nt.poczt.

  ~allegrowicz.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja tam sobie cenię pocztę polską, każdej firmie może się coś takiego zdarzyć.

Dodany przez:

avatar judam dołączył
326 wykopali 35 zakopali 12 tys. wyświetleń