Komentarze (35)

 • rychupeja +33  

  nie, nie połapie sie^^

  zreszta i tak mam na koncie 22pln do konca miesiaca, wiec co mi tam...:)

  pokaż komentarz
  rychupeja
 • czupakabra +2  

  czyli do końca marca? ... ch##owo

  pokaż komentarz
  czupakabra
 • Sekutnica +7  

  To i tak dużo, bo ja jestem już na minusie :(

  pokaż komentarz
  Sekutnica
 • Reklamy Google

 • wykopowergirl +13  

  To czego używać?

  pokaż komentarz
  wykopowergirl
 • lionbest +18  

  Karty chipowej? To że zabezpieczenia są na niskim poziomie wynika głównie z oszczędzania na technologiach oraz braku wiedzy o słabościach dotychczasowych technologi. Wszystkie systemy da się w końcu złamać. Nie zmienia to jednak faktu że o jakość bezpieczeństwa trzeba dbać. Jak ktoś kiedyś mądrze powiedział: “Bezpieczeństwo to proces, a nie gotowy produkt”.

  pokaż komentarz
  lionbest
 • wielgi88 +6  

  A czy to od bankomatu nie zależy czy korzysta z paska magnetycznego czy z chipa? Nie widziałem karty z samym chipem.

  PS. Ja zawsze portfelem zakrywam rękę jak najdokładniej podczas wpisywania pinu.

  pokaż komentarz
  wielgi88
 • nowyurzytkownik +4  

  Ja zostałem ofiarą skimmingu, zniknęło mi 500 zł z konta i mogę opowiedzieć wam jak to wyglądało. Zadzwoniła miła pani z banku abym podał swoje dane, chciała pesel itp. więc powiedziałem, że nigdy nie podaję danych przez telefon bo nie jestem pewien kto dzwoni. Powiedziałem, że mogę oddzwonić na numery telefonów podane na stronie internetowej banku i pani trochę nie było na rękę ale zgodziła się. Zadzwoniłem i rzeczywiście to był telefon z banku więc dane podałem i dowiedziałem się o skopiowaniu mojej karty, powiedziano mi tylko, że policja się wszystkim zajmuje, a pieniądze do mnie wróciły i dodatkowo karta płatnicza została zastrzeżona, a nową wysłali mi w ciągu tygodnia. Ta skopiowana to była jeszcze bez chipa, ale od ponad roku mam wszystkie z chipem co zresztą muszą według wytycznych UE wprowadzić najpóźniej chyba w tym roku.

  PS. Ja zawsze portfelem zakrywam rękę jak najdokładniej podczas wpisywania pinu.

  Ale są nakładki które też ciężko zauważyć, widać je było w wykopie dot. zatrzymania crackera. Niestety w tym przypadku zasłanianie nic nie da, ale warto bo może być tylko kamera :-)

  pokaż komentarz
  nowyurzytkownik
 • wrednyAnonim 0  

  @wielgi88:
  Biorąc pod uwagę skimming karty czipowe nie są nawet odrobinę bezpieczniejsze, póki posiadają pasek magnetyczny bo po skopiowaniu przęstępcy mają zwykła kartę z paskiem.

  pokaż komentarz
  wrednyAnonim
 • hrumque +2  

  "Biorąc pod uwagę skimming karty czipowe nie są nawet odrobinę bezpieczniejsze, póki posiadają pasek magnetyczny bo po skopiowaniu przęstępcy mają zwykła kartę z paskiem. "

  Nie do końca. Mocno upraszczając - karta pasek+czip ma na pasku oprócz standartowej zawartości "Imie Nazwisko NrKarty" zapisane "jestem karta z czipem, jak chcesz i umiesz, to używaj czipa!". Gdy urządzenie umie używać czipa (a dobrze by było by umiało, trwa proces dostosowywania wszystkich urządzeń do tego, tzw EMV), to po odczytaniu takiego paska magnetycznego przełączy się na czipa i użyje czipa. Gdy karta jest skopiowana, to czipa brak (bo jego już nie da się tak skopiować), i urządzenie stwierdzi że karta uszkodzona - czip nie gada. Więc skimimng na nic.
  Gorzej jak taką kartę ktoś zawlecze gdzieś do Rumunii do starego bankomatu zabytkowego który czipów nie umie nie zna i nie rusza, i korzystając tylko z paska magnetycznego wypłaci pieniądze.

  pokaż komentarz
  hrumque
 • medevacs 0  

  Z tym czipem to niekoniecznie jest tak różowo, że już się nie da z paska skorzystać jeżeli jest czip i czytnik do czipów. W miejscu, w którym pracuje mieliśmy jakiś czas temu uszkodzony terminal. Awaria polegała na tym, że po włożeniu karty z czipem terminal nie widział karty. Tzn. cośtam się w terminalu działo ale ostatecznie na ekranie pokazywał się komunikat typu "włóż kartę" tak jakby jej tam nie było. Wystarczyło tak trzy razy włożyć i wyciągnąć kartę po czym terminal stwierdzał, że należy przeciągnąć kartę przez czytnik paska i udawało się dokonać transakcji paskiem. Nie wiem co to była za awaria ale podejrzewam, że jakiś sprytny elektronik mógłby wykorzystać ten błąd do zrobienia jakichś wałków.

  pokaż komentarz
  medevacs
 • KwasChlebowy -1  

  Podpinam się bo cham jestem;]
  co chciałem powiedzieć?
  Stary artykuł, podp$#$$!!ony z widelec.org na stronie głównej wykopu- gratuluje!

  pokaż komentarz
  KwasChlebowy
 • hrumque -1  

  "Wystarczyło tak trzy razy włożyć i wyciągnąć kartę po czym terminal stwierdzał, że należy przeciągnąć kartę przez czytnik paska i udawało się dokonać transakcji paskiem"

  Zgadza się, terminal nie umiał się dostać do czipa, bo miał do niego interfejs zepsuty, i po 3 próbach odczytu czipa stwierdział "ja nie umiem czipów, więc jestem prostym czytnikiem i chce tylko pasek magnetyczny".

  Owszem, takim "zmodyfikowanym przez zepsucie" terminalem można cośtam by było zakombinować (tzn mając worek kart skopiowanych, piny do nich, i swój terminal w którym usiłowalibyśmy sobie "zapłacić" tymi kartami), ale dlatego wszystkie urządzenia karto-czipo-autoryzujące są serwisowane i autoryzowane przez pewne organizacje, by pewne standardy spełniały, i by byle kto w tym nie grzebał. Terminal masz "swój" w swoim sklepie, ale realnie nie możesz nic mu zmodyfikować ani ruszyć, bo się polcard/ecard/ktośtam zbiesi i ci przestanie autoryzować transakcje z niego, a jak nagle zaczniesz dostawać same płatności z skopiowanych kart, to wiadomo żeś podejrzany.

  pokaż komentarz
  hrumque
 • KapitanKot 0  

  Zawsze wpisuję PIN kładąc dłoń płasko na klawiaturze numerycznej. Żaden aparat nie zarejestruje treści.

  pokaż komentarz
  KapitanKot
 • w.......s +22  

  Za to ewentualna nakładka na klawiaturze zarejestruje.

  pokaż komentarz
  w.......s
 • Maharadzdza +1  

  Wykopać warto. Może dzięki temu ludzie będą uważniejsi.

  pokaż komentarz
  Maharadzdza
 • kravi93 +1  

  No tak, przecież to wykop "Ku przestrodze!". Nie ma opcji, żeby taki gatunek nie wszedł na główną;)

  pokaż komentarz
  kravi93
 • wojtasss +7  

  Problem w tym, że banki same utrudniają nam zadanie, instalując teraz same swoje nakładki, żeby nie dało się już zainstalować nowych. Niby przeźroczyste, ale trzeba się zawsze przyjrzeć czy czegoś tam nie ma. Zamiast się bawić w te głupoty warto by się trzymać jednej prostej zasady - zamiast robić bankomaty o obłym i kosmicznym wyglądzie, jak to teraz jest modne, powinny być płaskie jak ściana, żeby każdy doczepiony element był doskonale widoczny.

  pokaż komentarz
  wojtasss
 • igogel +9  

  Zaraz sie pojawi 1000 osob, ktore pokaza nam foty albo napisza, ze widzieli taki skimmer:
  http://4.bp.blogspot.com/_t3Fg_1H2XIg/S1LPRhTVKuI/AAAAAAAABrM/RFOtUfaRF_M/s1600-h/skimmer5.jpg

  Dodalem juz kiedys wykop o tym, ze nie da sie tak latwo rozpoznac skimmera:
  http://www.wykop.pl/link/148135/bankomaty-maja-nakladki-czyli-nie-wierz-w-web2-0-bezgranicznie

  gdyz czesc z nich wyglada jak NAKLADKI stosowane przez producentow.

  Wiekszosc z falszywych nakladek jest uszkodzona albo bardzo niskiej jakosci.

  Do dzisiaj najlepsze zabezpieczenie to zdrowy rozsadek. Korzystac z bankomatow w centrach handlowych lub przy oddzialach bankow, gdzie sa pod stalym monitoringiem no i zakrywac reka albo portfelem druga reke podczas wpisywania PINu - czesc skimmerow rejestruje PIN kamerka

  pokaż komentarz
  igogel
 • Wojot +5  

  było więc może przekopiuje komentarz z tamtego wykopu bo w szukaniu nie jestem dobry.

  Pozostaje tylko szukać darmowych telefonów w bankomatach ;)

  pokaż komentarz
  Wojot
 • rotated +3  

  Staram sie uzywac tego samego bankomatu wiec pamietam jak wyglada.
  W nowych bankomatach podwazam i ciagne elementy czy czasem nie sa nakladkami a dopiero pozniej wkladam karte - zajmuje to 10sekund wiecej. Dodatkowo zwracam uwage na nowe ne popisane, nie porysowane, czyste czesci.

  pokaż komentarz
  rotated
 • murzyn245 0  

  @rotated: najwyżej coś urwiesz hi hi..

  pokaż komentarz
  murzyn245
 • Delvines 0  

  Już był o tym wykop na głównej kiedyś, coraz więcej starych wykopów znów na głównej...

  pokaż komentarz
  Delvines
 • lxr 0  

  Wie może ktoś jak wykorzystali ten telefon do przesyłania danych? Bo rozumiem ze po sczytaniu danych z karty, mogą je wysłać SMS'em używając z komend AT, ale jak wysyłają obraz z kamerki? GPRS'em? Myślałem, że z GPRS'a da się skorzystać tylko w gotowych modułach GSM np. Wavecom, a nie używając zwykłej komórki.

  pokaż komentarz
  lxr
 • T.................L -1  

  Ale tak swoją drogą to ludzie którzy uczestniczą w tym procederze, są bardzo mądrzy. Wszystko idealnie pasuje, wydaje się to scenką z jakiegoś filmu że można skopiować PIN karty i do tego odtworzyć pasek magnetyczny czy tam chip. Miejsce tych ludzi powinno być w firmach na super posadach, ale tu jest życie Made in Polska. :/

  pokaż komentarz
  T.................L
 • porBorewicz07 -1  

  Niby drobny szczegół a jaka strata jakby co...

  pokaż komentarz
  porBorewicz07
 • tereferee -1  

  Też zawsze zasłaniam w sklepach czy wybierając kaskę z bankomatu, ale tak to mam limit dzienny na wybieranie kasy (200 zeta z bankomatu), więc szału nie ma :P Jako student nie potrzebuję wybierać większych pieniędzy, a jak kupuje w sklepie to mogę wybrać max 250zł.

  Pewnie ktoś powie: co jak coś kosztuje ponad 250zl, badz chce wybrac 200zl?
  - A no i tak wybiram z bankomatu, który znajduje się przy moim banku, więc potrzebując większą sumkę, wchodzę do środka, daje dowód i jest ;)

  pokaż komentarz
  tereferee
 • panopticon -2  

  cos ostatnio bardzo duzo linkow do hcsl.pl sie pojawia na wykopie - zakopuje jako spam, bo nie wierze ze to przypadek

  pokaż komentarz
  panopticon
 • poprawnyheniek -3  

  Czy złodzieje, którzy używają tegoż to wyborcy PiS czy PO?

  pokaż komentarz
  poprawnyheniek
 • Kris91 -3  

  Ci którzy zakopują to oszuści

  pokaż komentarz
  Kris91
 • michalPl 0  

  @Kris91: Jak się komuś coś nie podoba to zakopuje temat, to chyba normalne na tej stronie...

  pokaż komentarz
  michalPl
 • tenji -7  

  Było:
  http://www.wykop.pl/link/157065/urzadzenia-do-okradania-bankomatow-jak-to-jest-zrobione

  pokaż komentarz
  tenji
 • becholderius -4  

  No to trochę inny materiał..

  pokaż komentarz
  becholderius
 • tenji +7  

  Faktycznie, tu zdjęcia są trochę mniejsze i jest ich mniej.

  pokaż komentarz
  tenji
 • becholderius -4  

  Tu jest artykuł po polska, tam było tylko parę fotek :>.

  pokaż komentarz
  becholderius
Otomoto.pl