•  

  pokaż komentarz

  Problem w tym, że to byłoby z perspektywy stacji oraz reklamodawców posunięciem bezsensowym. Popatrzmy na to trzeźwym okiem, oglądasz film z napojem w ręce, nagle bach, reklamy. U góry ekranu pojawia sie licznik - 7 minut 14 sekund. Wątpie, że nawet 5% ludzi dalej będzie siedzieć i krzyknie tylko 'E! 7 minut sobie przeczekam'. Większośc wstanie, pójde po drugie piwo do lodówki, na tron czy sprawdzić wykop. Oglądalność 'środkowych' reklam byłaby drastycznie niska, a chyba reklamy są właśnie po to, żeby je, niestety, oglądać.

  Jednak z perspektywy 'widza' - pomysł jak najbardziej na tak. Problem w tym, że nasz krzyk jest w tym konkretnym przypadku trochę bezsensnowy i z góry skazany na porażkę - reklamy to główne dochody komercyjnych stacji telewizyjnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @eMach:
   MTV też posiada odliczanie czasu do końca reklam. Sztuczka pewnie polega na tym, że jak się zaczynają reklamy to jak masz wstać na klopa, po piwko, poczytać wykop, zmienić kanał to i tak to zrobisz. Ale przy tym nie będziesz się irytował ciągle sprawdzając czy już nastąpił koniec reklam. Wrócisz z browarkiem na kanapę a tam już napis 1:30 do końca reklam więc wyluzowany rozsiadasz się i oglądasz końcówkę reklam z zainteresowaniem czekając na serial/program/mecz. Prawdopodobnie przy takim zabiegu bloki reklamowe nie mogą być zbyt długie, góra 10 min. Przy 30 minutowym odliczaniu pewnie łatwo wciągnąć się w inny program stacji konkurencyjnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @k20: więc to może być bodziec dla robienia krótszych reklam, bo wtedy nie będzie opłacało się wstawać, a i tak będą obejrzane

  •  

   pokaż komentarz

   Ponoc problemem jest psucie rynku i zanizanie cen przez tvp ktory ma spory przychod z reklam... ale ile w tym prawdy to ja nei wiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @eMach
   A co za różnica czy oglądasz reklamy czy nie? Telewizor jest włączony, więc i tak zbierają kasę.

  •  

   pokaż komentarz

   @k20: Tylko że nikt by nie oglądał tych środkowych reklam.
   Proponowane posunięcie z punktu wiedzeniama reklamodawcy sens gdy reklamy trwają 2-3 minuty gdy trwają 20 (jak na Polsacie czy TVN), to ludzie w ogóle by ich nie oglądali mając w perspektywie 20 minut gapienia się na papkę reklamową.

  •  

   pokaż komentarz

   @Karolomen: A skąd oni mają niby wiedzieć czy masz telewizor włączony czy nie? Na szczęście jeszcze nie żyjemy w świecie opisanym przez Orwella.

   Jedyny sposób jakim mogą się posłużyć to oszacowania na podstawie np. ankietyzacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix:
   Nie tylko.
   http://dobrebadania.com/slownik-badawczy.html?b=baza&szczegolowo=820
   No ale to dotyczy małej części społeczeństwa więc spokojnie możesz przełączyć. Stacja i tak zarabia na reklamie :D

  •  

   pokaż komentarz

   @ElmoSkimos: Ciekawostka :)

   Swoją drogą ciekawe ile płacą za takie badania i czy bardziej opłaca się wziąć w nich udział, czy nie przyznawać do posiadania odbiornika i nie płacić abonamentu.

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce zegary reklamowe pokazują:
   VIVA Polska
   MTV Polska
   Comedy Central
   Superstacja
   TV Puls (tylko w przerwach reklamowych w trakcie programu)

  •  

   pokaż komentarz

   @szydlot: Ale ludzie się szybko przyzwyczajają. Później już wiedzą, że reklamy trwają około 20 minut, więc papkę i tak sobie odpuszczą.

  •  

   pokaż komentarz

   Co jak co, ale najgorszą rzeczą w tych reklamach jest puszczanie ich minutę przed napisami. Czekasz sobie do końca reklam, patrzysz a tu napisy...

  •  

   pokaż komentarz

   @szydlot: ale zdajesz sobie sprawę, że zamiast 3, 4 przerw reklamowych w ciągu filmu miał byś ich dwa razy więcej?

  •  

   pokaż komentarz

   @Qster:
   Źródło proszę?
   Proszę dlatego, że wydaje mi się, że ceny przez Ciebie podane pochodzą z cennika, a to nijak ma się do realiów rynku reklam, zwłaszcza w okresie kryzysu w branży. Wszystkie stacje dają teraz spore zniżki domom mediowym, więc moim zdaniem realna suma jest znacząco niższa.

  •  

   pokaż komentarz

   @argothiel: Nie zgodzę się z Tobą, przerwy reklamowe są różnej długości, więc zawsze jakaś część ludzi będzie te reklamy oglądać w nadziei, że zaraz się skończą. Sądzę, że byłoby ich mniej gdyby wiedzieli, że reklamy będą trwały jeszcze 10 minut.

   @Kamill: a czy ja oceniałem zasadność długości tych przerw? Wyraziłem tylko zdanie odnośnie proponowanego pomysłu. A co do Twojej wypowiedzi to myślę, że tak by się to skończyło.

  •  

   pokaż komentarz

   Zastanówmy się tylko nad jednym - po co w ogóle puszczać reklamy? Przecież skoro każda jedna reklama mnie sobą wk!$%ia to na pewno kupię ten produkt! <- Świetna logika marketingowców. To samo dotyczy reklam w internecie - czy oni są aż tak głupi myśląc, że reklama za której krzyżykiem muszę zap%!$!$$ać po całym ekranie przez 3 minuty skłoni mnie do zakupu produktu?

  •  

   pokaż komentarz

   @smk666: No właśnie, tyle zachodu o reklamy a ... ile procent tych ludzi, którzy je widzą, rzeczywiście postanowi kupić reklamowany produkt/usługę? Ja tego nie za bardzo rozumiem, potrafi mi to ktoś wytłumaczyć?

  •  

   pokaż komentarz

   Może dlatego kupujemy produkty z reklam, bo uważamy że znamy ten produkt. Myślę, że jakby nie zaczęli w reklamach puszczać np samochodów, to pewnie większość ludzi jeździłaby na rowerach.
   Dogryźć można by telewizji tym, że gdybyśmy zobaczyli jakiś produkt w TV to omijalibyśmy go szerokim łukiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathix: Moja rodzina brała ładnych parę lat temu udział w badaniach przeprowadzanych przez AGB (teraz chyba AGB Nierlsen), to chyba największa w Polsce firma zajmująca się badaniem oglądalności. Koło telewizora mieliśmy malą skrzyneczkę, na której migał napis po włączeniu telewizora "KTO OGLĄDA?" Na specjalnym pilocie wybierało się swój numerek. Przypuszczam, że mieli z tego tylko dane dotyczące wieku i płci, być może również wykształcenie czy aktywność zawodowa, musiałabym zapytać rodziców jakie dane podawali, bo ja byłam wtedy mała.
   Całość trwała jakieś 5 lat. Podobno zostaliśmy wybrani w drodze losowania model rodziny 2 + 2, podobno w moim mieście liczącym ok. 50 tys. mieszkańców było takich rodzin badanych dwie.
   Aha, mieliśmy z tego jeden prezent AGD rocznie o wartości do 200 zł. jakaś krajalnica itp, mieli katalog z prezentami do wyboru. Niby niewiele, ale skoro to tylko za naciśnięcie guziczka - to jak za darmo :)

  •  

   pokaż komentarz

   @eMach: TVN to komercyjna telewizja jest wolny rynek przeszkadza komuś to niech zmieni kanał. Jedynie możecie mieć pretensje do TVP, ale ta nie przerywa programów reklamami.
   Dziękuje za uwagę

  •  

   pokaż komentarz

   @smk666:
   Ważne że zapamiętasz.
   Mówisz że nie działają na ciebie reklamy? Jesteś pewnie młody, nie masz dzieci, nigdy się nimi nie zajmowałeś ale potrafisz wymienić kilka marek pieluch. Jesteś facetem ale znasz marki podpasek i tamponów. Wiesz że istnieje taka, śmaka i owaka firma kosmetyczna. Czy tego chcesz czy nie to pamiętasz o tym i to wpływa na twoje decyzje.

  •  

   pokaż komentarz

   @szydlot: I tak nie oglądają :P

  •  

   pokaż komentarz

   @KupMiSpodnie: Zapłaciła reszta społeczeństwa ;P Nie ma nic za darmo.

  •  

   pokaż komentarz

   @SasQ: większość pewnie nie, ale jest pewna grupa, która czeka z nadzieją na rychłe skończenie się reklam. Jakby mieli informacje, że jeszcze 10 minut, to by nie czekali bo wielbicieli reklam nie jest za dużo w narodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy:
   A właśnie, że nie ;) Co do pierdółek codziennego użytku kupuję najtańsze jakie znajdę w dyskontach - jakość markowych produktów często nie jest warta swojej ceny. A co do grubych rzeczy jak np. laptop opieram się tylko i wyłącznie na własnej analizie - nie interesują mnie cudowne slogany czy wspaniałe funkcje wychwalane przez producentów. Jeżeli sprzęt ma odpowiednią dla mnie konfigurację, podoba mi się z wyglądu a konstrukcja jest solidna i trwała to jasne, ze wybiorę ten konkretny model, a nie szeroko reklamowane gówno.

  •  

   pokaż komentarz

   @mathixO Prawdopodobnie w naziemnych i kablowych mierzą moc sygnału: im sygnał słabszy to oznacza że więcej odbiorników odbiera tą częstotliwość.

  •  

   pokaż komentarz

   @eMach: A czy to ważne czy jest licznik czy nie? I tak, i siak, jak jest reklama to przełączam kanał/zajmuję się czymś innym. Licznik byłby tylko miłym ukłonem grzeczności w stronę widza, nic nie zmieniającym w praktyce.

 •  

  pokaż komentarz

  tydzien bez protestu to tydzien stracony :-)

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio jak zaczęły się reklamy na TVN, poszedłem do kuchni zrobić sobie kolację, wróciłem z talerzem kanapek i herbatą, zjadłem i chyba nawet zdążyłbym pozmywać, bo reklamy leciały dalej. Jakby te bloki reklamowe były dobrze zsynchronizowane, to dałoby się oglądać jednocześnie filmy na TVN i Polsacie.

 •  

  pokaż komentarz

  Znam na to idealne rozwiązanie, dzięki któremu to oburzenie mnie zwyczajnie śmieszy... Nie oglądaj telewizji, jak już musisz, to ciesz się, że nie mieszkasz w stanach. Tam jest 15 min programu i blok reklamowy. Z drugiej strony wątpię żeby stacje ucinały sobie dochód...

 •  

  pokaż komentarz

  Rozwiązałem problem dwa lata temu. Zbudowałem komputer z kartą TV, zainstalowałem mu oprogramowanie typu Media Center - dokładnie GBPVR. Za pomocą programiku TvXB pobierany jest program TV, a ja sobie łatwo i wygodnie wybieram co ma być nagrane. Program nagrywa to co wybrałem, po czym oznacza reklamy i przy oglądaniu je pomija. I po problemie. Jedyną niedogodnością jest poświęcenie codziennie kilku minut na wybranie fajnych rzeczy do nagrania i odzwyczajenie się od oglądania tv na żywo...

 •  

  pokaż komentarz

  a mnie wk!!!ia że nie odzyskałem rankingu na wykopie!

 •  

  pokaż komentarz

  Oglądam sobie polsat a to nagle film

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tam sobie wziąłem nbox recorder i jak zaczyna sie film daje pauze. Po 40 minutach zaczynam go oglądać a reklamy sobie przewijam. Polecam :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Speed666: Też tak od dawna robię - działa świetnie :) To samo z nagrywaniem audycji i odtwarzanie z dysku.

   Ale chcę dodać, że niestety wielkie korporację i na to chcą znaleźć sposób!
   Otóż np. Philips chce opatentować telewizory, gdzie nie można przewinąć reklam! To jest dopiero przegięcie!

   Np. tu można o tym kuriozum przeczytać:
   http://www.reghardware.co.uk/2006/04/19/philips_enforced_ads_patent/

  •  

   pokaż komentarz

   @Adaslaw: trzeba być skończonym idiotą żeby kupić taki sprzęt, na którym nie da się przewinąć (za darmo:P) reklam w nagraniu.

   @Speed666: co do n-box recorder, to także często oglądam tv z lekkim opóźnieniem czasowym. Np. serial majka na tvn, start 17.55, wystarczy obejrzeć z 8 minutowym opóźnieniem.
   Generalnie n-box sprawuje się świetnie. Wszystko szybko, łatwo i wygodnie. Wystarczy jeden klik (rec.) podczas przeglądania epg. No i przydaje się też łańcuchowe nagrywanie ,np. ulubione seriale można sobie zaprogramować na 25 odcinków do przodu. Wystarczy ustawić start i koniec nagrania i zanaczyć by powtórzył operacje w dni robocze, :D Jedyny minus to to, że nie można przegrać tego na kompa, ale da się przeżyć:P

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ktoś Cię przywiązał do telewizora i kazał oglądać?
  Nie podoba się TVN to włącz inny kanał, nie podoba się żaden kanał to przestań oglądać TV.
  TV nie jest przymusowa - kiedy to do Was dotrze?
  Nikt nie musi serwować Wam w komercyjnej stacji tego czego akurat chcecie i w sposób w jaki chcecie. Możesz w tej sprawie pisać nawet do Św. Mikołaja - tylko , że jego to gówno obchodzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Śmieszą mnie takie akcje jak ta, o ile można nazwać akcja 5 napisania linijek tekstu. W czym połowa nie na temat. I co autor wykopu ma zamiar zdziałać? Czy myśli że jak nawet 500 osób ba, niech wykopie to 1000 to takie kolosy jak TVN czy Polsat stwierdza, "faktycznie od 18 lat się myliliśmy czas to zmienić!"... Wykop to nie poradnia w której można się wyżalić jeżeli chcesz coś zmienić to zrób jakąś profesjonalna stronę internetową, zaczni zbierac podpisy, wykup bilboard i napisz swoje żale, ba wykup w jakiejś telewizji blok reklamowy i zareklamuj akcje. A nie piszesz 5 linijek tekstu w pokazywarce i myślisz że to coś zmieni.

  A teraz minusujcie bo nei ide z "nurtem" tego wykopu.

 •  

  pokaż komentarz

  Polecam N telewizję, a dlaczego ? można zrobić sobie przerwę kiedy się tylko chce, a później przewinąć reklamę.

  Pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @SweetBro: Nie potrzeba do tego N-ki. Wystarczy po prostu odtwarzacz DVD z funkcją nagrywania i dyskiem twardym. Ta sama funkcjonalność, a nie musisz płacić abonamentu:)

  •  

   pokaż komentarz

   @TerroD: masz, rację... ale dla mnie tak łatwiej :)

  •  

   pokaż komentarz

   @TerroD: A w tym co opisujesz, możliwe jest, że "w tle" nagrywa się jeden program, a oglądam sobie w tym samym czasie inny program (i skacze po kanałach)? Pytam poważnie, bo nie wiem jak to działa. Zero sarkazmu.

   A propos n'ki:
   Generalnie ta platforma działa wręcz świetnie (używałem kilka lat, opcja, oczywiście z recorderem (bez recordera nie ma "fanu")). Za to, z takich drobiazgów, wkurza mnie (znam się na komputerach dosyć dobrze), że w n'ce nie ma sposobu (pewnie nigdy nie będzie), aby jakoś do nkodera podpiąć inne / kolejne dyski, gdzie mógłbym sobie nagrywać audycje do późniejszego obejrzenia. Innymi słowy jestem ograniczony do pojemności dysku znajdującego się w nboksie. Ale dyski tam się znajdujące, są małe w porównaniu do dzisiejszych pojemności (ja np. mam w nboks żenujące 250 GB, co jest pojemnością sprzed wielu lat). Dyski są coraz większe i coraz tańsze, wiec chciałbym mieć możliwość podpięcia do nboksa kupionego przez siebie dysku.

   Ja wiem, że nboks z pewnością szyfruje audycje zapisywane na dysku, aby te treści nie dało się"ukraść" i umieścić, na przykład, w internecie. Ale to mi nie przeszkadza, gdyby te filmy byłu na zewnętrznym dysku szyfrowane super-duper algorytmem stosowanym przez nkę. "Zaszyfrowanie" byłoby po prostu takie same na zewnętrrznym dysku jak i na dysku znajdującym się w nboksie.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech to to gówno nazywane telewizją nareszcie padnie w cholerę i tyle. Nie dość, że mówią Wam co i kiedy macie oglądać (z góry ustawiony program), to jeszcze to przerywają reklamami trwającymi tyle, że człowiek zapomina co oglądał i zostaje na Discovery, na które przełączył podczas reklam, a tu przynajmniej są krótkie i nie zaserwują ci reklamy proszku do prania.

  Z resztą nie wyobrażam sobie, podobnie jak inni wyżej, że ktoś mi mówi, że mam o 20:00 oglądać film, albo nieśmiertelne "tylko w TVN/Polsacie/itd." A ch#!a, na każdych torrentach bez reklam i taka jest prawda.

 •  

  pokaż komentarz

  I dlatego nie oglądam telewizji. W czasie trwania reklam zawsze zapominam co oglądałam ;/

 •  

  pokaż komentarz

  reklamy? jakie reklamy?
  tv nie ogladam, seriale z torrenta maja wszystko ladnie przyciete, do www to admuncher/adblock

 •  

  pokaż komentarz

  Po co w ogóle oglądać filmy w telewizji, przecież w dzisiejszych czasach ściąganie ich z internetu jest dziecinnie prostą sprawą, a jak ktoś dorosły nie umie to albo niech spyta dziecko, albo kogoś z sąsiedztwa. Przecież nawet nauczyć się tego to żaden wysiłek.

  Dla mnie dzisiaj jest nie do pomyślenia, że w tv leci jakiś film i ja mam go niby "teraz" dokładnie oglądać bo teraz go puszczają. Wypraszam sobie, oglądam filmy wtedy kiedy mam na to ochotę. W tv oglądam chyba już tylko mecze siatkarskie i programy dyskusyjne w stylu "Tomasz Lis na żywo", wszystko inne mam dzięki internetowi, no i co najważniejsze reklam unikam.

 •  

  pokaż komentarz

  Reklamy mogą być w końcu z tego się utrzymują, Ale z tym odliczaniem do końca reklam to dobra sprawa wiem, że też na VIVI-e to jest. Jestem za !

 •  

  pokaż komentarz

  Problem się rozwiąże sam, kiedy pewien przedsiębiorczy właściciel stacji telewizyjnej uruchomi tv bez reklam, albo z reklamami tylko między poszczególnymi pozycjami. Powstanie konkurencja i zwycięży ten, kto będzie najlepszy. Osobiście, jak zapewne większość telewidzów dostaję szału kiedy przerywa mi się program, który mnie interesuje. Niech sobie będzie ta reklama po filmie, a przed kolejnym, ale wściec się można, kiedy film mający 95 minut oglądam 2,5 godziny. Chętnie zapłacę dwukrotnie wyższy abonament aby nie oglądać reklam. Dziwi mnie tylko to, że operatorzy cyfrowi, których co większe pakiety programowe kosztują ponad 100 zł./mc. jeszcze mają czelność paść widza milionami reklam i powtórek, które są kolejną plagą tv, ale to już inny temat.

 •  

  pokaż komentarz

  Jest jedna rzecz którą możemy zrobić. Mianowicie możemy przestać oglądać telewizję.

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę, że wielu z nas już zagłosowało nogami - nie ogląda TV i korzysta z dobrodziejstw innych mediów, a reszta nadal się katuje jak widać i w ten sposób utrzymuje status quo kiedy to TVN odnotowuje 5mln telewidzów YCD - jak widać reklamy nie powstrzymują ludzi od oglądania. Mamy wolny rynek. Nie podoba Ci się usługa za którą płacisz oglądaniem reklam nie korzystaj z TV. Jeżeli ktoś jest na tyle leniwy, że nie dobiera sobie sam treści, które będzie oglądał tylko biernie pobiera to co TV serwuje, widać nie zasługuje na szanowanie swojego czasu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tam wolę pooglądać radio.

 •  

  pokaż komentarz

  Z dźwiękiem to inny problem. Natężenie dźwięku nie skraca wpływów stacji z reklam. Zresztą reklamodawcy mają określony maksymalny poziom natężenia dźwięku. Teraz podbijają nam wrażenia zwiększając jego dynamikę. Ale to też - z tego co się orientuję - ma być znormalizowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @k20: a nie zmniejszają czasem dynamiki? większa dynamika jest wtedy jak niektóre dźwięki brzmią ciszej a niektóre głośniej. w reklamach wszystko jest głośne, więc dynamika spada. Większość nowych telewizorów potrafi się już przed tym bronić (vide Dolby Volume).
   Wracając do głównego wątku przydatny jest dekoder z funkcją timeshift (ja mam technisat hd8s). Włączasz nagrywanie, pauzujesz na pół godziny a potem włączasz play i przewijasz sobie reklamy jak się zaczną.

  •  

   pokaż komentarz

   @KasigiYabu: Time Shifting i PVR to idealne rozwiązanie dla tych którzy nie chcą rezygnować z oglądania TV. Od prawie roku reklamy w TV mnie nie dotyczą :)

   Drugą sprawą jest to że przestałem w ogóle oglądać kanały TVP, TVN i Polsatu, głównie przez badziewne programy i telenowele.

   Jednak największą porażką sa dla mnie reklamy na Discovery. Jak na kanał dodatkowo płatny zbyt często emitują reklamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @RaPi: A ja do Discovery akurat nic nie mam, reklamy zawsze o tych samych porach, nie są długie, czasami lecą zajawki fajnych programów.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyli bez reklamowy WykopTV już wkrótce ?

 •  

  pokaż komentarz

  Ch%!a możecie zdziałać. Reklamy nie pojawiają się dla czyjejś zabawy, a licencje na filmy nie rosną na drzewach. Chcecie bez reklam? Płaćcie za HBO albo coś w ten deseń.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tylko dodam, że te długie reklamy to zasługa naszej kochanej unii europejskiej. 1 maja 2004 roku weszła w życie ustawa o możliwości nadawania bodajże (dokładnie nie pamiętam) przerw reklamowych trwających 12 minut w ciągu godziny.
  A kiedyś było spokojnie. Bloki reklamowe max. po 5 minut. Zachciało się wam unii europejskiej.

 •  

  pokaż komentarz

  Przeszkadzają reklamy?? Jest na to zaj$#isty sposób! Oglądaj filmy na kompie.

 •  

  pokaż komentarz

  Przed chwilka widzialem reklame z nowym samochodem!
  Lece go kupic!

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko czekać, aż nie długo światło dzienne ujrzy pseudo protest odnośnie całkowitego zaprzestania emitowania reklam w stacjach Telewizyjnych. Nie wiem skąd się biorą takie wykopy jak ten, chyba chęć podzielenia się z rzeszą ludzi swoją głupotą i naiwniactwem zwycięża.Przypomina mi to trochę całą akcję ,,usuń śledzika z NK'' i, i protesty pisane do twórców portalu. Tak samo w tym przypadku, cóż może zdziałać naiwny apel na wykopie.Przecież to naturalne że TVN nie będzie stosował jakich kolwiek metod które miały by ograniczyć przypływ pieniędzy. Nie zmienia się czegoś co przynosi dochody.Już bardziej realny jest zakup lepszych tytułów filmowych,itp które przyciągnęły by ewentualnych widzów niż zmiana kształtu modelu reklamowego.

  Ale zawsze jest rozwiązanie:
  Przestać oglądać TV.

  •  

   pokaż komentarz

   @filter: Pewnie najlepiej usadzić się przed TV i nie podejmować żadnego działania :) Myślę, że takie działania to nie naiwność i głupota ponieważ stacje TV, wielkie koncerny itd są całkowicie zależne od konsumentów czyli także ode mnie i od ciebie jeżeli uda mi się przekonać odpowiednią ilość osób to firma, korporacja będzie musiała się ze mną liczyć, uwzględnić moje postulaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @filter: to, o czym napisales to nie ta liga co "sledzik", bo to miala byc nowa funkcjonalnosc a nie zwiekszenie powierzchni strony na funkcjonalnosc istniejaca. Juz bardziej podobnym jest wprowadzenie oplat za to, co wczesniej bylo darmowe.

   No ale do rzeczy. Mysle, ze to nie taka mrzonka, bo zakusy reklamodawcow trzeba kontrolowac. Jakby tak sobie lezec odlogiem przed TV chlonac to co pokaza to wierz mi, ze bez problemu za jakis czas przeszedlby jakis przepis pozwalajacy na jakas "ramke" na ktorej beda sobie reklami a wewnatrz bedzie sobie szla transmisja. Gdzies na YT byl nawet jakis film-demo takiego czegos.

   Juz nawet nie wspomne o tym, ze reklama to jeden wielki seans do manipulowania naszymi decyzjami.

  •  

   pokaż komentarz

   @schuba: Rzeczywiście Ty tak czynnie działasz w tej sprawie.Jako miłośnik telewizji możesz przecież napisać stosowny postulat, wyrazić swoją niechęć, zaproponować pewne rozwiązania który przyczniły by się do zmian w kształcie emisji bloków reklamówych,.Zbierz setki tysięcy podpisów,..Może coś zdziałasz..?szczerze, nie sądzę.. A tak co widzę ? naiwny 10 linijkowy wykop, żal nad długością reklam, infantylna propozycja zmiany w postaci licznika czasu trwania bloku, i te ostatnie słowa,,Razem możemy coś zdziałać!!!''One chyba przyczyniły się do tytułu ,,wykopu tygodnia''.....pomyślałeś, Kliknę okejkę, wyraże swój protest, coś zdziałam, coś zmienie na lepsze..itp a tak naprawdę nie robisz nic...tylko narzekasz.

   Sądzę że to ja jako osoba która nie ogląda TV, może się przycznić do większych zmian, choćby z tego względu że nie obcując z tym medium nie jestem podatny na reklame, czyli zmniejszam oglądalność, mniejsza liczba potencjalnych reklamodwaców, co z tym idzie krótsze i uboższe bloki reklamowe:)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @ludzik: No masz rację, z tym śledzikiem trochę nie adekwatnie się posłużyłem, ale bardziej chciałem pokazać taką naiwną tendencje która dominuję wśród ludzi, że mają żal do komercyjnych tworów typu telewizja, portale, radio itp. że za bardzo zmierzają w stronę komercjalizacji.. Tak jak to było w przypadku Naszej Klasy, oprócz tego całego śledzika, wybuchło oburzenie że portal zmierza w stronę zarabiania kasy, a każdy myślał że ma szczytne cele, typu odnalezienia dawnych znajomych, szerzenia przyjaźni itp. :)
   Ok, wyobraźmy sobie taką sytuację gdy wszystkie komercyjne stacje telewizyjne, pewnego pięknego dnia wprowadzają upragniony licznik czasowy który informuję o czasie trwania bloku reklamowego.
   Na dodatek, przed każdą ,,przerwą manipulacyjną ’’ emitowany jest krótki spot, w którym lektor/lektorka miłym ciepłym głosem, nakłania nas do zaparzenia sobie herbaty, kawy , wyjścia z psem, udaniem się do lodówki po zimnego browczyka. Przestrzega ponad to przed zgubnym wpływem tych że przekazów manipulacyjnych. Również minutę przed końcem takiego bloku puszczany jest komunikat o powrocie przed odbiornik gdyż przerwany program zaraz będzie kontynuowany. Oczywiście takie innowacje spotykają się z wielką aprobatą społeczną, oglądalność faktyczna reklam spada o 90 % procent. Lecz po jakimś czasie zauważają oni że nie ma co w tych utopijnych telewizjach oglądać (teraz też nie ma), ramówki co raz uboższe, żadnych ciekawych filmów, relacji z imprez sportowych brakuję, nawet uwielbianych seriali co raz mniej… Pytanie za 100 punktów dlaczego ?

   A teraz tak na poważnie: Oglądalność spada, reklamy maleją, oglądalność rośnie więcej reklamodawców.. Telewizja to nie fundacja altruistyczna jest po to aby zarabiać kasę na naszej telewizyjnej bierności. Celem jej jest abyś był pochłaniaczem papki reklamowej, prosta zależność, dostajesz treści telewizyjne, płacisz w postaci oglądania reklamy. I na dodatek możesz się stać podświadomie konsumentem reklamowanych usług.

  •  

   pokaż komentarz

   @filter: to jest jasne, ze nikt poza ogladajacymi nie pojdzie za wspomnianymi "licznikami". Ja tu bardziej wyrazam obawe przed kolejnymi malymi kroczkami majacymi na celu wladowac w widza jak najwiecej bodzcow pochodzacych od reklamodawcow. Przeciez to jakas patologia, zeby jakis film rozpoczety w top time (powiedzmy ze piatek lub sobota, godz. 20:00) byl wydluzany spotami reklamowymi o jakas 1/3. Dodatkowo odnosze wrazenie, ze telewizje synchronizuja sie miedzy soba i jesli masz na jednym kanale spot to na drugim najpewniej tez bedzie- wiec skaczesz miedzy kanalami od spotu do spotu. No co tu duzo gadac- brak reakcji to zgoda na zostanie wyruchanym i koniec.

   Troche zejde z tematu reklamy w telewizji. Odnosze wrazenie, ze u nas ten rynek reklamowy (wraz z ludzka mentalonscia) jeszcze sie ksztaltuje i stad takie paradoksy jak oblepiona bilboardami stolica. W innych stolicach naszego kontynentu (Paryz, Lizbona) takie billboardy to czasem na obwodnicy albo w metrze. Z pewnoscia nie obwieszaja co drugiego budynku jakas oczoj!#na plachta.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem czy ktos mnie jeszcze przeczyta ale ogolnie jest tak ze reklamy moga trwac 12 minut na godzine ale reklamy! zwiastuny itp moga ile chca i tak TVN przykladowo w Ciagu godziny puszcza 2 takie bloki i teraz tak leci king kong 20 minut po czym 3 minuty zwiastunow 3 minuty reklam 3 minuty zwiastunow 3 minuty reklam do tego znowu czesto 3 minuty zwiastunow i znowu king kong 20 minut i tak wychodzi 15 a czasem i wiecej minut przerw w filmie teraz pomnozyc razy 2 bo w ciagu godziny musze puscic te 12 minut i tak duzo tego wychodzi
  jednak najsmieszniejsze jest to ze takim telewizjom jak tvn czy polsat czesto oplaca sie przekroczyc te 12 minut nie wiem dokladnie jaka jest stawka za przekroczoną sekundę ! ale nawet jak przekroczą minute czy dwie to i tak wiecej zarobią niz bedą musieli zaplacic kary

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio odmierzałem stoperem czas reklam przy Władcy Pierścieni "Powrót Króla" (też TVN), dokładnie 58m45s.

 •  

  pokaż komentarz

  a ja bym chciał zaprotestować nad głośnością reklam, jak mnie to wkur,.. gdy w nocy oglądam sobie TV po cichu, ale tak, że wszystko słyszę, i nagle j eb reklama tak jakbym miał telewizor rozkręcony na maksa...

  szczerze powiem, że na tvp1 i 2 chyba reklamy nie są o wiele głośniejsze niż filmy, ale na tvn'ie ... to jest masakra, nie wiem jak jest na polsacie bo nie mam tego programu.

 •  

  pokaż komentarz

  Pomysł całkowicie nierealny, a nawet gdyby wszedł w życiu to założę się że spryciarze z TVN ustawiali by licznik na 1min przed końcem, albo 2x po 4min :\

 •  

  pokaż komentarz

  Wlasnie, kto jeszcze oglada TV? Ironia.

  Ja pamietam jak pierwszy raz pojawily sie reklamy miedzy Wiadomosciami, Sportem i Pogoda. Przyzwyczajono ludzi. Daje prosty przyklad. Mamy sobie np. Doktora Housa i odcinek serialu trwa ~45min niecale jednak godzine trwa emisja. Oznacza to, ze samych reklam mamy 15 minut. A teraz proste rozwiazanie techniczne. Wystarczy, ze telewizja puscilaby sygnal (okreslony kolor i napis) przez jedna jakas tam sekundy i telewizor mialby detekcje tego sygnalu i robilby cos po jego wykryciu :P Bo czasu nie przewinie prawda?

  Nie podoba mi sie inna rzecz. Pewnie zauwazyliscie, ze telewizja podglasnia fonie w momencie nadawania reklam. Najbardziej irytujaca sprawa bo trzeba podglasniac i zciszac na zmiane.

  Pamietam takie zabiegi, ze x okresie czasu pierw pojawiala sie reklama potem 2 min filmu potem znowu reklama. Byl okres, ze leciala reklama potem szybka zajawka i znowu reklama...

  Ogolnie to z czasem coraz to wieksze nasilenie jest reklam. Najlepiej ludziska dajcie sobie na leb wejsci i niech z gory kto wszedl niech Wam wali bajzel nizej.

  PS
  Ja np. nie ogladam telewizji wiec nie mam z tym problemu.

 •  

  pokaż komentarz

  nie chce być jakimś realistą czy też pesymistą, ale nie, nie uda się!

 •  

  pokaż komentarz

  Telewizja jest zła.

  Każde jej ulepszenie jest złe. zakop :D

 •  

  pokaż komentarz

  Współczesna telewizja jest tak prymitywna i głupia, że jedyne co można zrobić to jej nie oglądać.

  Niebezpieczna telewizja
  http://komandir.wrzuta.pl/audio/5TTIziBVteA/niebezpieczna_telewizja_-_dr_hanna_karp

  Reklama słodkim kłamstwem
  http://komandir.wrzuta.pl/audio/9EfyVtaDjUw/reklama_slodkim_klamstwem_-_ks._dr_miroslaw_nowosielski

 •  

  pokaż komentarz

  Całkiem sporo osbó deklaruje że nie ogląda telewizji przez reklamy... hm, innymi słowy, przy telewizorach zostają najbardziej bierni ludzie, którym można wcisnąć najwięcej. Będzie więc tylko gorzej, ale z czasem, zyski z tych ludzi powinny spaść na tyle, że pojawi się telewizja alternatywna, dla nas. Płatna, bez reklam, lub z reklamami takimi jakimi MY chcemy, dla urozmaicenia treści.

  W ogóle, tak konkretnie to nie same reklamy mnie wk%%!iają, za zapowiedzi filmowe. Na kanałach z serii discovery w trakcie godzinnego programu są 3 bloki reklamowe, i zdarza się, a przynajmniej zdarzało jak jeszcze miałem cierpliwość, że przez 5 minut nadawali wyłącznie zapowiedzi. Nosz... k%%!a! Co oni z tego mają? Przecież tutaj reklamodawca nie płaci im złamanego grosza bo SAMI są tym reklamodawcą (zapowiedzi są oczywiście programów z serii Discovery, może na innym podkanale). W ogóle, dlaczego zapowiedzi nie są uznawane za reklamę? Czy nie jest to czasem krótki spot mający zainteresować widza jakimś produktem i skłonić go do kupienia/obejrzenia go? Tożto reklama w najczystszej postaci...

  Tak czy siak, jeszcze trzeba nam wielu lat zanim telewizja stanie się oglądalna. Idę pogłaskać adblocka po ikonce... ;>

 •  

  pokaż komentarz

  Prywatne stacje mają pełne do tego prawo, państwowe nie powinny mieć reklam w ogóle.

  •  

   pokaż komentarz

   @crunchips82: Dokładnie. Chcą abonamentu, a ramówka to totalne dno i do tego jeszcze reklamy. Z kolei prywatne stacje też się opamiętają, kiedy będzie wystarczająca ilość konkurencji na rynku. Wprawdzie abonamenty są tutaj płacone, ale są dobrowolne i klient zawsze może olać takiego usługodawcę. Niestety jeśli chcę się pozbyć państwowej poprawnej politycznie telewizji to mam niewielkie możliwości, bo jestem zmuszany do posiadania możliwości odbioru i to należy zmienić.

 •  

  pokaż komentarz

  Dla właścicieli telewizji komercyjnych najważniejszy jest zysk. Reklama to zysk. Filmy i inne programy to koszty. Maksymalizują, więc zysk kosztem widza, naciągając jednocześnie reklamodawców. Zapewne wydają sporo kasy, żeby przekonać potencjalnych reklamodawców, ze ich stacja jest najlepiej oglądaną. A reklamodawcy udają, że w to wierzą bo i tak nie maja innego wyboru. To jest ogromny biznes oparty na zwykłym chamskim oszustwie.

 •  

  pokaż komentarz

  Z tego co mi wiadomo stacje telewizyjne mogą wyświetlać reklamy przez określony czas np 7 minut. Jednak wykorzystywany jest trik polegający na tym, że po tych 7 minutach emitowane są zapowiedzi filmów. A te nie są uznawane za reklamy więc po nich czeka nas kolejna dawka reklam...

 •  

  pokaż komentarz

  Zakop - telewizji już prawie w ogóle nie oglądam, a już na pewno nie TVN - gigantyczna dawka mózgoj!%nych reklam, a w przerwie między nimi kilka filmów powtarzanych kilkanaście razy na rok + żenujące programy w stylu taniec z kwazarami. Nie warto bawić się w jakieś tego typu akcje - wystarczy wyłączyć tv, a interesujący film ściągnąć/wypożyczyć.

 •  

  pokaż komentarz

  To nic nie zmieni. Kiedyś była akcja dot. głośności reklam - i co ? Jest to co było :)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  w lutym najwiecej najwiecej reklam nadala stacja tv4

  a najwiecej zyskow ogolnie z reklam ma polsat (przynajmniej bylo tak w zeszlym roku)

  glosne reklamy sa po to by ogladajacy program/film itp. idac do innego pokoju (do kuchni na przyklad po kanapke) slyszal co za produkt sie reklamuje, mowiac krotko zeby kasa wydana na reklame nie poszla na marne

 •  

  pokaż komentarz

  popieram bez reklam niema filmów

 •  

  pokaż komentarz

  Nie denerwuje mnie. Nie oglądam TV.

 •  

  pokaż komentarz

  Proponuje nie oglądać filmów w telewizji i po problemie.

 •  

  pokaż komentarz

  Na całe szczęście nie oglądam TV

 •  

  pokaż komentarz

  Dla mnie mogą być długie, ale żeby nie były takie beznadziejne. Przecież jak ogląda się blok reklamowy z panią krysią, która 'sztucznie zadowolona jest z produktu', albo pana mariana 'który właśnie kupił 8 parę kaloszy' to sie rzygać chce.
  Jeśli reklamy byłyby fajniejsze, nie przeszkadzała by nikomu ich emisja... przecież z tego media żyją. Analogicznie w Internecie - jeśli wchodzę na stronę i momentalnie po tym widzę wielkiego flasha śpiewającego i grającego... drugi raz nie wejdę.

 •  

  pokaż komentarz

  z tym czasem który pozostał do końca reklam to wcale nie głupi pomysł wręcz znakomity
  fajnie gdyby takie coś wprowadzili

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tam mam pakiet w kablówce (tak w zwykłej osiedlowej kablówce nie żadne cyfrowe nie wiadomo co za nie wiadomo ile) z HBO i HBO 2 i jak chcę sobie obejrzeć film bez reklam to po prostu przełączam na te kanały :)

 •  

  pokaż komentarz

  Taa, ale jeśli taki Polsat będzie pokazywał czas do końca reklam, to będzie tym raczej odstraszał ludzi. ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja najczesciej ogladam programy/filmy do pierwszej serii reklam czyli jakie max pol godziny, potem przelaczam kanal badz wylaczam tv. Jesli oni nie szanuja widza to ja nie szanuje ich.
  Nie zaluje nie obejrzanej reszty materialu, wiem, ze przynajmniej taką pasywną obrona nie przynosze zysku stacji i reklamodawcom.
  Pokazanie czasu do konca reklam bardzo mi sie spodobalo w tv.
  Mysle, ze od tvnu jeszcze gorszy (niehumanitarny) jest polsat. Przy wycinaniu reklam za pomoca nagrywarki najbardziej sie chyba przy tym kanale meczylem.

 •  

  pokaż komentarz

  Marketingowcy nie rozumieją klientów

 •  

  pokaż komentarz

  To nie w ich interesie, żebyśmy wiedzieli ile mamy czasu. Kto zapłaci za reklamę, której nikt nie ogląda :] aczkolwiek jestem za tą ideą całym sercem...

 •  

  pokaż komentarz

  Nagrywaj sobie to co cię interesuje, a następnego wieczoru to oglądaj, przewijając reklamy. Ewentualnie oglądaj te filmy gdzieś indziej, niż w TV.
  Z tymi głośnymi reklamami to jeszcze mogłem zrozumieć, ale to? Przecież niektóre kanały są w ogóle dedykowane jedynie reklamom, jakichś mango telezakupów oraz innych gówien. Czyżby łamały prawo? lol
  Zmień kanał, wykup lepszy pakiet, wywal telewizor itp.

  To tak samo jakby ktoś przyleciał na wykop poskarżyć się, że czipsy w realu są droższe niż w kerfurze, ale on do kerfura nie pójdzie bo tamte czipsy są gorsze i on by chciał aby rząd wymusił na realu obniżkę ceny, albo poprawę jakości czipsów w kerfurze. Absurd.

 •  

  pokaż komentarz

  sami podcinają gałąź na której siedzą

 •  

  pokaż komentarz

  Żadna stacja tego nie podejmie, bo wtedy reklamy nie miałyby sensu, bo wtedy emitowali by je ze świadomością, że podają czas na jaki możemy w ogóle wyłączyć telewizor i stracą potencjalnych reklamodawców i pieniądze, bo firmy nie chcą się reklamować na takich stacjach, bo dobrze wiedzą, że przeciętny kowalski na wyświetlany czas odejdzie od TV i ich reklamy pójdą na marne.

 •  

  pokaż komentarz

  na polsacie reklamy trwają dłuzej niż sam film

 •  

  pokaż komentarz

  Jak dobrze, że nie oglądam telewizji, i im dłużej to trwa (4 lata) tym bardziej się ciesze, ale kiedy przypadkiem zdarzy się u kogoś zasiąść przed tv jestem w szoku kiedy widzę jak telewizja pompuje do głów ciemnych mas głupotę to aż mnie ściska. To samo mam w internecie z tą różnicą, że nie mam reklam i sam decyduję co chce oglądać.

 •  

  pokaż komentarz

  żebys najpierw mógł pobrac ktoś musi go rozpowszechniać... zamknięte koło

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Telewizja to jest to coś jak Internet tylko jakby Read Only? Mój dziadek mi opowiadał o tym kiedyś. Że przeglądarkę się obsługiwało takim kontrolerem jak do Wii, nie było w ogóle multitaskingu ani zakładek. I zamiast HTMLa był jakiś teletekst... . Śmieszne. :)

 •  

  pokaż komentarz

  Oprotestujmy ludzką naturę! Marnowanie 1/3 życia na sen to zdecydowanie za dużo!

  Tak na serio to nie ma idealnego wyjścia w tej sytuacji.

  Przeszło mi przez myśl że można by zastosować pasek taki jak w TVN'ie 24 z reklamami, które leciałyby non stop bez jakichkolwiek przerw w oglądaniu filmów. Nie wiem jednak czy nie byłoby to bardziej denerwujące niż przerywanie filmu długimi reklamami. Ustalając jednak jakieś normy kolorystyczne itd pomysł mógłby się przyjąć.

 •  

  pokaż komentarz

  ee.. kto jeszcze ogląda tv? ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Ta możecie sobie pomarzyć.Wszystko zależy od KRRiTV
  Dają przepisowe 13 minut i się nic nie zmieni.

 •  

  pokaż komentarz

  Jest na to prosty sposób. Wyrzucić telewizor i ściągnąć film z internetu. Obejrzeć i wykasować z dysku. To zgodne z prawem ponieważ nielegalne jest rozpowszechnianie a nie ściąganie plików.

 •  

  pokaż komentarz

  idea piękna, jednak ten apel nic nie da, jeśli spece od byznesu stwierdzą, że się to stacji nie opłaca. a jak by się miał opłacać, to nie wiem - reklamodawcy płacą przecież za oglądanie reklam, a kim trzeba być, żeby nie znaleźć ciekawszego zajęcia od bezrefleksyjnego gapienia się w TV, jeśli wiemy, że mamy do zagospodarowanie np 23 minuty?

  mogliby wprowadzić możliwość wysłania smsa, w odpowiedzi na którego będziemy dostawać informacje o czasie danego bloku, a później powiadomienie na zadany przez nas czas przed końcem bloku reklamowego. i takie smsy parami dostawalibyśmy do końca danego programu.

 •  

  pokaż komentarz

  Ogladam sobie reklamy, a tu film ; O

 •  

  pokaż komentarz

  Ja dla was założę telewizję i będę puszczał najnowsze filmy, najlepsze programy i to wszystko bez reklam w trakcie. Reklamy będą wyświetlane od godziny 3 w nocy do 6 rano. Tak aby nikomu nie przeszkadzać w odprężaniu się przed telewizorem.

  Poza tym polecam dobrą książkę. Tam reklamy są dopiero na końcu.

  Jest także prosty sposób na obniżenie ilości reklam. Reklamodawcy przeważnie płacą za wyświetlanie reklam przy jak największej ilości widzów. Wystarczy na jeden miesiąc wyłączyć telewizor - oglądalność spadnie.

 •  

  pokaż komentarz

  @Axelio
  W przypadku stacji takich jak Polsat czy TVN zaryzykowałbym stwierdzenie , że raczej ustawa zezwala na 12 minut serialu/flimu w ciągu godziny.
  Z kolei gdyby zaproponowano bloki reklamowe o stałych godzinach to nikt by ich nie oglądał więc zapewne żadna stacja by się na to nie zgodziła.

 •  

  pokaż komentarz

  No to jak juz musza te reklamy puszczac to niech zrezygnuja z pobierania oplat za abonament, albo dadza program za free z reklamami albo placisz i reklam nie ma

 •  

  pokaż komentarz

  Do autora wykopu.
  Na MTV, który od dłuższego czasu także ma więcej wspólnego z programami rozrywkowymi wspólnego też jest patent z czasem do końca bloku reklamowego.

  Poza tym to co najbardziej mnie wpienia to fakt, że ponoć wg prawa REKLAMY NIE MOGĄ BYĆ GŁOŚNIEJSZE niż emitowane programy a na 100% CIĄGLE TAK JEST i podczas reklam muszę łapać za pilota i sciszać. Wpienia mnie to okrutnie :/
  Z TYM NALEŻAŁOBY COŚ ZROBIĆ !!

 •  

  pokaż komentarz

  Jest prostsze rozwiązanie. Po prostu nie oglądać TVNu ;) Ani żadnej TV, która traktuje widza, czas jego i jego uszy jak rzeźnego tucznika . Proste aż do bólu. Jak kolega powyżej , nie oglądam TV od 5ciu bodaj lat i żyję. Polecam.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja robię pauzę i przewijam później ;d, więc ni ma reklam ;p.

 •  

  pokaż komentarz

  @kozinsky - jesteś niedorozwinięty????!!!!! Telewizja puszcza reklamy właśnie po to, żeby jak najwięcej ludzi je zobaczyło. Po to robią reklamy, a telewizje puszczając je zarabiają. Jak nie chcesz oglądać reklam to kup sobie Canal+, HBO, MGM, Filmbox, Cinemax itd. W płatnych stacjach ich nie ma

 •  

  pokaż komentarz

  Nie oglądam Tv i czuje się z tym o wiele mądrzejszym człowiekiem. A jak by publiczne stacje zrobiły tak jak Comedy Central to miały by o wiele mniej osób dawało reklamy do takiej stacji gdyż te reklamy miały by znikomą oglądalność a publiczne stacje (oprócz TVP) w przeciwieństwie do CC utrzymują się wyłącznie z reklam.

 •  

  pokaż komentarz

  Wielki ZAKOP!
  Myślicie że skąd telewizja ma pieniądze? Tym, którzy nie wiedzą napisze - z reklam ! Wiec pytam się do was drodzy wykopowicze, zgodzilibyscie sie zeby ktos wam pensje odebral? Nie sądze. Bez reklam nie ma pieniędzy, bez pieniędzy nie zrobią dobrej ramówki... a potem będziecie narzekać ze odgrzewają same stare kotlety.
  Dobrym przykladem jest polsat... kiedys bylo duzo mniej reklam... za to kompletnie nie bylo czego ogladac na tej stacji. Teraz reklamy trwają dłużej niż film, ale za to mają pieniadze na wykupienie praw do emisji lepszych filmów.

 •  

  pokaż komentarz

  Reklamy są po to, żeby je oglądać - za to płacą zleceniodawcy. A jak będzie ile pozostało do końca czasu - oznacza to straty dla reklamodawcy. Zła, bezsensowna idea, Zakop.

 •  

  pokaż komentarz

  "Denerwuje"-to delikatnie powiedziane.Zjawisko reklam w TV zaczyna przybierac skandaliczny obrót.Mój wniosek jest taki:powinni się zebrać wszyscy operatorzy mediów wraz z reklamodawcami i zaproponować stałe bloki reklamowe,o wyznaczonych godzinach,bez przerywania filmów,meczów,rozrywki,itp.Przecież wszyscy oni zdają sobie sprawę,że i tak malo kto ogląda te wkurzajace "przerywniki",a poza tym większość przełącza na inny kanał.Gdyby wszystkie stacje nadawały reklamy w tym samym czasie byłoby to uczciwie wobec widzów,a i tak nie przynosilo ujmy reklamodawcom.Na pewno też operatorzy zdają sobie sprawę,że przez te wydłużone reklamy przerywajace ciekawe programy,tracą potencjalnych widzów.Nie wiem jak państwo,ale ja i tak nie kupuję towarów reklamowanych,bo wyznaję zasadę,że dobry towar reklamuje się sam!!!!

 •  

  pokaż komentarz

  Nie mam telewizora od 6 lat i dzięki temu zyskałem średnio 1godzina365dni6lat=2190 godzin, czyli prawie 100 dni życia :)

  A tak na poważnie - po jaką cholerę oglądać w TV starocie albo słuchać o kolejnych aferach lub też oglądać świńskie ryje polityków ? Od informacji mam net, of filmów mediatekę. Olać TV :)

 •  

  pokaż komentarz

  jak to dobrze, że nie mam w domu telewizora, widze że pare problemów mam z głowy :)

 •  

  pokaż komentarz

  nie mam telewizora od 5 lat i jestem szczęśliwym człowiekiem :)

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem za! Sam mialem o tym gdzies napisac i moze poprzec to jakimis podpisami pod wnioskiem do KRRiTV ale nie moglem sie zebrac...

 •  

  pokaż komentarz

  Nie chce mi sie czytac tego spamu na gorze, ale MTV tez ma cos takiego.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie należe do plebsu - nie oglądam telewizji.

 •  

  pokaż komentarz

  Co jest z tą pokazywarką? U mnie ani jedna strona się nie wyświetla, a Wy dyskutujecie, jakbyście mieli o czym. Mi bez przerwy pojawia się komunikat "Przekroczono limit czasu połączenia". I tak przez kilka dni (a dokładniej, to od momentu kiedy jest nowy wykop). Wy też tak macie?

 •  

  pokaż komentarz

  Od dawna już nie oglądam TV właśnie przez te absurdalnie długie reklamy. Film, który jest wielokrotnie przerywany traci cały swój sens i urok. Wolę DVD i święty spokój.

 •  

  pokaż komentarz

  Zamiast pie... o tych reklamach, nie kupujcie cyfry tylko konto na megavideo.
  I w tedy masz w dupie reklamy.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie denerwuje mnie bo nie oglądam TV ale z chęcią wykopie.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie oglądam TV ale i tak wykop :)

 •  

  pokaż komentarz

  Przestałem oglądać TV kilka miesięcy temu - właśnie przez kretyńskie reklamy. Teraz sam reguluję kontent. Jestem szczęśliwszy :> TV to zuo.

  •  

   pokaż komentarz

   @biko: i powiem Ci, że wiele osób tak robi, a jeszcze więcej robić zaczyna. Co prawda młodsze pokolenie [w domyśle < 30] potrafi sobie poradzić z odnalezieniem treści [choć nie każdy, bo czasami trzeba się naprawdę napocić], o tyle osoby powyżej tego wieku mają problem. W zasadzie stwierdzam to na przykładzie kilku osób z tego wieku, które znam- jedna stwierdziła dzisiaj, że musi do internetu przysiąść, skoro jest tam dużo więcej rzeczy niż pierdoły dla młodzieży :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @WhiteWolf: To się zaczęło dość niewinnie. Urodził nam się syn w zeszłym roku i najpierw po prostu nie miałem czasu na TV. Potem, gdy każda godzina była na wagę złota [bo mały właśnie zasnął] - stwierdziłem, że nie mam czasu brnąć przez shit i mieć nadzieję, że dicoverowatych znajdzie się akurat coś co mnie interesuje [choć zwykle się znajdowało]. Na koniec przyszła masywna furia na reklamy... and that's it. Ostatnio oglądałem Justynkę na finiszu, a przedtem to coś we wrześniu, jakiś serwis info na TVN24. W taj chwili nie wyobrażam sobie powrotu do TV. Nie mam potrzeby. Jedynym minusem całej sytuacji jest fakt, że jestem gadżeciażem i jak widzę te LCD/plazmy w sklepach, to być może bym chciał. Tylko nie mogę znaleźć logicznego wytłumaczenia [chociaż ostatnio poszukuję - że blueray etc.]
   Zostawcie telewizję tu jest internet http://1av10.nu/~hymn/misc/1140088007447.jpg :>

 •  

  pokaż komentarz

  tv jedynie z ranca keidy mam czas przed wykladem czy cos jak kawa czy herbata + wiadomosci reszta to zuo ! xD - np majka teraz leci 5h j!!.. godzin w neidziele praktycznie - moze zrobmy kanal moda na sukces - 24/7h xD

 •  

  pokaż komentarz

  a mi się wydaje, że takie rzeczy to tylko w Erze...

 •  

  pokaż komentarz

  wiara tak narzeka, że na Polsacie reklamy są długie i w ogóle, ale TVN też nie jest lepszy
  bardzo podoba mi się na stacjach (pseudo)muzycznych typu Viva i MTV oraz FlmBoxie pokazywanie czasu do końca reklamy, przynajmniej wiesz, że zdążysz się wysikać, albo herbe zrobić :)
  E.: czasami jest tak, że człowiek zapomina co w danej chwili ogląda

 •  

  pokaż komentarz

  nie daje wiary, w to, co tutaj czytam.
  serio wolicie w ciagu pol godziny dwa bloki reklamowe po 4 minuty? mi osobiscie bardziej odpowiada, ze reklamy trwaja dluzej ale sa rzadziej.

 •  

  pokaż komentarz

  O rany. Przycisk Mute na pilocie i zajmujesz się czym innym zerkając co jakiś czas na ekran czy już się skończyły. I po płaczu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kinlej: ty tak serio? Bo ja kiedyś próbowałem. Akurat jedyny net pod ręką to był iPlus po EDGE, więc o jakimkolwiek pobieraniu mogłem zapomieć, a dobry film w TV leciał. Jakoś kolo 23, sci-fi bodajże na TVNie. Dotrzymałem do 1 reklamy, w jej trakcie... zasnąłem. W życiu sobie nie wyobrażam takiego biegania po kanałach, bo mnie to niemiłosiernie wk$$$ia.

 •  

  pokaż komentarz

  Wystarczy mieć N-BOXa lub coś innego co potrafi nagrywać na dysk.
  Przykładowo jeśli nie chcę oglądać reklam - ustawiam nagrywanie, a samo oglądanie rozpoczynam pół godziny później, kiedy pojawią się reklamy to przewijam do przodu i po problemie ;]

Dodany przez:

avatar kozinsky dołączył
1205 wykopali 66 zakopali 8.6 tys. wyświetleń