...
 •  

  pokaż komentarz

  Polski Michael Moore :)
  Miło zobaczyć jak politycy radzą sobie z najprostszymi pytaniami albo są konfrontowani ze skutkiem działania swoich słów, które są tylko środkiem do zdobycia władzy.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   przecież to jest tendencyjny dokument - postawiono tezę i borni się jej cały czas

   zupełnie tak samo jak w dokumencie z Jaruzelskim

  •  

   pokaż komentarz

   @ryder: No i bardzo dobrze, że każdy zobaczył płytkość niektórych polityków bez koloryzowania, teraz ma lepsze wyobrażenie, kto jest politykiem, a kto po prostu zwykłym naciągaczem i oszustem (tak pensja posła jest wysoka - nawet bardzo wysoka).

   Tak swoją drogą po obejrzeniu filmu zachęcam do zagłosowania na swoją ulubioną partię, jeśli oczywiście jeśli sobie czymś namacalnym zasłużyła - obietnice są dobre dla naiwnych: http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/

  •  

   pokaż komentarz

   @Chameleon: Oglądaliśmy ten sam dokument? Ten z którego wynikało że WSZYSCY politycy kłamią? To kto jest wg Ciebie politykiem a kto naciągaczem bo już się zgubiłem?

   Właściwie to zgadzam się z czaczaczuczu - dokument powinien przedstawiać jakiś problem z różnych perspektyw. Czy ktoś naprawdę jest na tyle naiwny i uważa że da się nie kłamać w polityce? Wszystko zależy od tego czy kłamie się dla dobra jednostki (w sensie dla dobra samego siebie) czy ogółu.

  •  

   pokaż komentarz

   @czaczaczuczu: tak to prawda, czyli nie kłamał?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiem czy to było zamierzone, ale o ironio, ten dokument sam w sobie manipuluje widzami. Po prostu żeruje na najniższych możliwych instynktach (niczym artykułu z faktu). Po jaką cholerę tam te dzieci deklamujące wiersz patriotyczny, groźne przebitki z Hitlera (przecież tym się ani Krzaklewski ani Steinbach w kampanii nie posługiwali - bezczelna manipulacja żeby wzmocnić efekt postawionej tezy), ciągłe przebitki z debaty Tusk - Kaczyński (Po co taki teledysk jak z MTV?? nie wystarczyło pokazać raz co powiedział Tusk?? O nie, tak wyglądało groźniej, straszniej, trzeba było pokazać jakim kłamcą jest) i to niespodziewane zaproszenie ojców poległch zołnierzy na spotkanie z Kwaśniewskim (po prostu cios poniżej pasa i jeszcze te dylematy - misja czy wojna. Co za różnica?? Byli żołnierzami? Pojechali dobrowolnie? Takie ryzyko..). I najlepsze pytanie do polityków czy kiedykolwiek skłamali... No żal.. Mają zawsze prawdę mówić i "ciemny lud" to kupi i ich wybierze? Taki zawód - ściemnianie. To tak jakby piłkarza spytać czy kiedykolwiek sfaulował...

   Pozatym dokument powinien być bezstronny, a nie kreować jego autora na gwiazdę - co ujęcie Morozowski pcha się przed kamerę..

  •  

   pokaż komentarz

   @traxx: Sekielski akurat tu w kilku momentach tego dokumentu powiedział że dziennikarze również są winni przez podkręcanie spraw.

  •  

   pokaż komentarz

   @jap%#!!!$e:
   Po pierwsze: Jeśli chodzi o "dobrowolność" udziału w misjach to jesteś w poważnym błędzie. Proponuję żebyś osobiście porozmawiał z żołnierzami, którzy byli na "misjach" i spróbował uzyskać szczere odpowiedzi na temat okoliczności podpisywania zgody na uczestnictwo w "zagranicznych występach" i uwarunkowań (tych realnych) dotyczących rezygnacji z wyrażenia zgody. Czy muszę pisać jaśniej?
   Po drugie: Autorem filmu jest Tomasz Sekielski... Chyba się trochę zdekoncentrowałeś :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @zorg: mogłeś po prostu napisać, że jak żołnierz nie wyrazi zgody na wyjazd, to nie dostanie awansu do końca kariery w wojsku, po co półsłówkami pisać. tak jak we władcach marionetek, ojciec lekarza powiedział w pewnym momencie, że syn dostał ultimatum, albo pojedzie albo nie będzie mógł się doktoryzować.

  •  

   pokaż komentarz

   @UlfNitjsefni: Masz rację, lecz moim celem było skłonienie :japie rdole do osobistej eksploracji tej oczywistej oczywistości...:-)

  •  

   pokaż komentarz

   @ChceBordowyNick: no i masz pecha

  •  

   pokaż komentarz

   @traxx: Zgadzam się z Tobą ryder. Polskie media i polska polityka to masakra.
   Film bardzo ładnie z pokazuje jak bardzo politycy boją się demokracji bezpośredniej (referendum). Te wszystkie podpisy wrzucone do niszczarki. Dlaczego? Ukróciłoby się politykom. Jestem pewien, że gdyby można było łatwo zwołać referendum tak jak w Szwajcarii i te referenda byłyby na takich samych zasadach frekwencyjnych jak wybory, to ludzie poradziliby sobie z tymi manipulantami.

   Dlatego jeśli kogoś poruszył ten dokument powinien ruszyć dupę i właśnie o tę demokrację bezpośrednią powalczyć: http://www.demokracjabezposrednia.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @zorg: Jak było z tym lekarzem, jak jest z tymi misjami, nie wiem. Wiem natomiast że płacą dobrze (jak na polskie warunki) wiec jest to jeden z czynników dlaczego tam jeżdżą. Nawet jesli te misje nie sa dobrowolne (czytaj awansu nie będzie, no bo nie sądze aby groziła Ci kara śmierci albo więzienie), co to kogo obchodzi? Żołnierz to zawód o określonym ryzyku. Czy ludzie wybierają taką kariere mając nadzieje, że będą siedzieć w biurze/koszarach polerując buty i chodząc na parady od czasu do czasu? No nie.. Z możliwością wojny/misji wojskowych trzeba się liczyć i wtedy można zginąć "chwalebnie za Ojczyzne". Tym bardziej, że teraz stawia się na profesjonalną armię. No przykre, taki zawód i ci ludzie świadomie go wybierają.

   PS. Oczywiście że siekielski, ci dwaj mi się zawsze mylą :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ryder: ciekawe ilu z was komentujących jest tymi opłacanym przez partie internautami?

 •  

  pokaż komentarz

  Polityka w tym kraju to takie luźne smarki ciągnące się od komuny aż do dzisiaj z tymi samymi ludźmi, z tym samym syfem i z tą samą polityką. tyle że to się dzisiaj inaczej nazywa. Jak to trafnie ujął Wojciech Cejrowski : Wszystkich won!

  •  

   pokaż komentarz

   @Adusz: Na czyją korzyść?

  •  

   pokaż komentarz

   @wertels: na pewno nie PO

  •  

   pokaż komentarz

   @Adusz: Więc w czym problem? Nazywasz dokument stronniczym bo nie jest na korzyść PO? Więc obiektywne są tylko na korzyść PO? Dobrze rozumiem?

  •  

   pokaż komentarz

   Nie, nieobiektywne dokumenty to takie, które skłaniają się w jakąkolwiek stronę.

   PO-paranoję się leczy w zakładach bez klamek.

  •  

   pokaż komentarz

   @fidelxxx: Czy trzeba leczyć PIS-paranoję, SLD-paranoję, PSL...?

  •  

   pokaż komentarz

   Mam nadzieje, ze kazdy z was obejrzal film W CALOSCI. Moim zdaniem film nie jest w zaden sposob stronniczy i w rownym stopniu pokazuje klamstwa wszystkich frakcji politycznych. Oczywiscie nikt nie przyzna mi racji, gdyz wiekszosc z was obejrzala tylko pierwsza czesc, w ktorej pokazuja czesc o PO.

  •  

   pokaż komentarz

   @valacar:
   Rzeczywiście może film nie opowiada się za którąś z partii, że lepsza, że oni nie kłamią, ale pozwolę sobie zacytować znajomego:
   "Tak jak poprzednio wszyscy mieli iść na wybory i poszli i zagłosowali jak im kazały media. Tak teraz do wyborów mają nie iść. I tak też pewnie będzie." - zgadzam się w 100%
   Mi się udziału w wyborach zupełnie odechciało.

   Dodam jeszcze, że jeśli ktokolwiek z polityków nie pognębił się w tym filmie w moich oczach, to jest to Miller - zawsze wiedziałam, że krętacz z niego i okazało się, że tak jest; na plus liczy się to, że potrafił się do tego przyznać.

 •  

  pokaż komentarz

  ja się tak tylko zastanawiam, w czym tu sensacja? Pokażcie mi kraj, w którym politycy NIE kłamią. Dwulicowość, intrygi i półprawdy są istotą polityki od wieków! I to na całym świecie! Ci, którzy słuchają polityków i biorą ich słowa w sposób dosłowny, są doskonałym przykładem naiwności - polityczne wypowiedzi trzeba umieć czytać, brać poprawkę na pewien populistyczny ładunek w nim zawarty, czytać między wierszami. Bez tego u władzy nie znalazłby się nikt. Ci, którzy są "szczerzy" ... są poza mainstreamem, a co do ich autentyczności także można mieć co niekiedy pewne wątpliwości.

  Nie mówię, że kłamstwa są rzeczą dobrą. Wręcz przeciwnie. Ale są także esencją polityki. Osobiście nie czuję się oszukiwany przez klasę polityczną - nigdy w życiu nie oczekiwałem, że będą co do joty spełniać obietnice wyborcze, mówić co jak wygląda w państwie i realizować swój program. To utopia. Doskonała partia istniała tylko w komunizmie.

  W zupełności zadowolę się politykami, którzy nie będą obiecywali zbyt wiele, zrealizują z tego przynajmniej 1/3, nie stworzą warunków ograniczających obywateli. "Rozczarowanie" niespełnieniem obietnic o wytępieniu korupcji, super warunkach, podatku liniowym wliczam w koszta "bycia rządzonym" - masa, wierząca ślepo mediom, faktycznie może tego oczekiwać, ale nie ktoś kto ma własne, przytomne spojrzenie na rzeczywistość.

  Tak, zdaję sobie sprawę, że nie głoszę popularnych poglądów ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucc: Ja bym zdecydowanie bardziej wolał film o kulisach pracy mediów, bo to że politycy kłamią, rżną nas to nic nowego - zwłaszcza w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lucc: klamstwa w polityce zagranicznej, w relacjach z innymi Panstwami dla dobra obywateli "rządzonego kraju" są OK.
   Ale oklamywanie wyborcow dla dobra Sobiesiakow, Mirow, Zbychow to mi juz srednio pasi.
   A Ty lubisz byc oklamywany? To na co te wszystkie programy wybiorcze?

 •  

  pokaż komentarz

  Ogłoszenie do polityków i speców od PR:
  Wynajmę się jako pyskacz na forach, stawka: 5000zł / h. Nie mam doświadczenia, jednak posiadam silną motywację do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu. Pragnę wspomóc Polskę w potrzebie, i zaspamować każde forum pozytywnymi / negatywnymi reklamami wybranego polityka do czasu jesiennych wyborów.

 •  

  pokaż komentarz

  a mnie tylko ciekawi kiedy sie tvn upomni o swoje i film zostanie usuniety.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem... czasami sobie myślę, iż to wszystko wydaje się zbyt proste. Wziać władzę, napisać kilka dobrych ustaw razem ze specjalistami z danej dziedziny, znieść bariery, postawić na przedsiębiorczość ludzi, przecież mają taki potencjał itd... no k$$!A, przecież to nie może być aż tak skomplikowane! Okręgi jednomandatowe z pewnością by pomogły. Te dziwki z wiejskiej marnują szanse jedna za drugą.

  Dokument dobry dlatego, że zwrócił moją uwagę na kilka problemów z istnienia których nie zdawałem sobie sprawy. Mówie o konkretynch przykładach, nie o założeniach i tezie filmu.

  Wk$$!ił mnie też palikot (mała litera intended). Na antenie sam obiecał temu biednemu facetowi, że mu pomoże... i co? Nic. Wk$$!iłem się bo miałem jakieś złudzenia co do palikota, myślałem ze oho, biznesman w polityce, przecież to musi być okej, facet sie dorobił to teraz przeniesie zasady biznesu do politki... no to sie k$$!a dowiedziałem z filmu tego jak to jest tak serio.

  Na zakończenie: wątek z żołnierzami zbędny był dla mnie. Żołnierz to żołnierz, wiedział na co się decyduje, nieprawdaż? Ktoś tu dobrze napisał (sorry nie chce mi sie szukać), dostał bron nie do mieszania herbaty ale dlatego, że był żołnierzem. Rozumiem, że każda smierć to dramat bliskich ale raz jeszcze, był żołnierzem.

  •  

   pokaż komentarz

   @pioterowy: Zgadzam się z 1 częścią wypowiedzi. Natomiast jeśli chodzi o tego piekarza to już wiele razy było mówione że facet robił jakieś wałki i nie był wcale takim aniołem jakiego z niego robiono. Więc być może Palikot padł ofiara manipulacji mediów jak wiele innych osób.

   Zresztą Palikot już się gdzieś z tego tłumaczył. Nie jestem jego fanem ale ja się mu nie dziwie bo jak będzie wyrok że koleś jest oszustem to było by to bardzo zły krok z punktu widzenia jego dalszej kariery politycznej. Fakt koleś jest bardzo specyficzny i nie koniecznie ten styl chciałbym widzieć u dobrego polityka ale jak pominie się te jego wybryki pod publiczkę to bardzo inteligentny facet.

   Jednak widać po efektach że ludzie kupują takie tanie zagrania, to nie jego wina tylko wyborców i mediów które tak się jarały jak wyskoczył z czymś d$#!%nym i wykreowały go na jednego z czołowych polityków PO.

  •  

   pokaż komentarz

   @pioterowy: Fakt, Palikot mimo, że jajcarz, dał ciała. Widocznie przecenił swoje siły gotówkowe albo poskąpił. A nawijał jak bym na fali. Szkoda. Mógłby chociaż sprawić żeby ustawa o producji bimbru przeszła :D

  •  

   pokaż komentarz

   @icoztego: ok, troche mi otwierasz oczy, jestem zbyt naiwny pomimo tego, że staram się być ostrożny w osądach.

 •  

  pokaż komentarz

  Najgorszy jest ten koleś od PR który twierdzi że selekcjonowanie informacji to nie manipulacja. Jest po prostu żałosny.

  •  

   pokaż komentarz

   @icoztego: No bo to nie jest manipulacja w sensie negatywnym, zastanów się czy są ludzie obiektywni - nie ma, dlaczego bo każdy jest subiektywny i wychował się w innych warunkach.

   Każda wypowiedź reprezentuje subiektywny pogląd i nie jest kompletna, jeśli ktoś tego nie chce zrozumieć to podlega manipulacji, nie można polegać na informacjach, ale na własnym doświadczeniu - niestety to powoduje, że młodzi są skazani na brak wiedzy w tym zakresie.

   Manipulacją jest celowym wprowadzanie w błąd, a nie podawaniem wybranych informacji np. budowanie obrazu osoby pozytywnie myślącej jest manipulacją, bo nie ma ludzi myślących tylko pozytywnie, łatwo się o tym przekonać traktując taką osobę negatywnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @icoztego: czyżby krzykacz na usługach? - tylko czyich?

  •  

   pokaż komentarz

   @Chameleon: Dla przykładu jeśli ktoś kogoś okradnie i zdobyte w ten sposób pieniądze odda biednym to powiedzenie że co prawda ukradł ale zrobił to aby pomóc biednym wiec w sumie jest dobrym człowiekiem to jest opinia subiektywna.
   Natomiast jeśli pominiemy to że pieniądze pochodzą z kradzieży i będziemy mówić że ten człowiek jest dobry bo pomaga biednym (czyli selekcjonujemy informacje) to jest manipulacja a nie subiektywna opinia.

   Pominięcie wybranych informacji aby pokazać fałszywy obraz rzeczywistości to właśnie celowe wprowadzanie w błąd a nie subiektywna opinia.

 •  

  pokaż komentarz

  Z tego filmu można wyciągnąć najlepsze cytaty polityków. Bo to co tu mówili to istny cyrk. Moje propozycje:

  Jeden polityk wypowiadający się pod koniec filmu (nie znam jego nazwiska) mówi do Sekielskiego:
  - Panie, pan schudł! Ile pan schudł?
  - Nie wiem.
  - Ja 15 kilo.

  Ten sam polityk:
  - Pan nie jest partnerem do rozmowy.

  Jeszcze raz ten sam polityk:
  - [...] przy wódce to ja mogę panu powiedzieć.

  Sekielski do J.Kaczyńskiego:
  - Porozmawiamy?
  - Nie!

  Jeszcze raz rozmowa Sekielskiego z Kaczyńskim:
  - Czy politycy kłamią?
  - Do widzenia panu!

 •  

  pokaż komentarz

  zaraz zaraz... to politycy kłamią?

 •  

  pokaż komentarz

  W Polsce i chyba nie tylko polityka to sztuka sprzedaży swojej osoby. Na tym filmie idealnie widać że sprzedaż kandydata wygląda identycznie jak sprzedaż proszku do prania. Mediokracja w pełnej krasie.
  Mój ulubiony cytat z tego filmu to "Nikt normalny nie czyta programów". Ja poszedłbym dalej bo obecnie większość ludzi nawet nie wie pobieżnie za czy opowiada się dana partia. Ważne żeby ta druga się do władzy nie dorwała.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawostka z cyklu CSI wykop: w części 5 w 6:57 widzimy program do wysyłania grupowych smsów do polityków lewicy. Po kilku zbliżeniach i wyostrzeniach udało mi się odczytać numery pani Izabeli Jarugi-Nowackiej i Tadeusza Iwińskiego :)

 •  

  pokaż komentarz

  Tak się nie robi filmu dokumentalnego - jak najmniej scen, gdzie pokazany jest rozmówca z prowadzącym rozmowę - to raz.
  Dwa, nie aż taki natłok myślowy - co chwile przeskakują wątki, itd. Brak scen, które by w jakiś sposób kolidowały to co dotychczas widz zobaczył - tak naprawdę jest to tylko miks różnych scen.

  •  

   pokaż komentarz

   @harad: acha czyli polityk robi nas w konia a ja się zastanawiam nad wartością filmu? tak i ostrości nie da się ustawić!

  •  

   pokaż komentarz

   @Nortyon: w dobrej restauracji potrawa jest ładnie podana i nie jest jej za przeproszeniem od naj$%ania na talerzu.
   minimum środków maksimum treści - uganianie się za politykami i łapanie ich za słówka to trochę mało dziennikarskie zachowanie (no ale czego się spodziewać, jacy politycy, takie media).

 •  

  pokaż komentarz

  Z treścią się dopiero zapoznaje ale już muszę powiedzieć że muzyka i realizacja jest zaj#%ista. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Poniu: wlasnie muzyka.... chce sie rozpisac o calym dokumencie nizej, ale podklad ciagnie mocno populizmem. Smutna scena - "Crawling" Linkin Parka. No kurde, to jest teledysk jakis czy powazny dokument? Tez lubie muzyke tam wykorzystana, ale staralem sie patrzec szerzej niz moje gusta i suma sumarum nie podobalo mi sie to.

 •  

  pokaż komentarz

  Poziom tego "dokumentu" żenujący. Sekielski - nasz wspaniały obrońca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Renegado: Był na głównej, ale sam tekst. Dopiero ktoś później dodał film. Dlatego nie mogę się zgodzić że jest to duplikat, bo nie możemy ustalić kiedy ktoś dodał coś w powiązanych.

  •  

   pokaż komentarz

   @wertels:
   Ale jakie to ma znaczenie? Jeśli nawet na głównej byłby sam artykuł to od tego właśnie są powiązane, żeby tam dodawać rzeczy uzupełniające temat zamiast zaśmiecać główną kolejnymi wykopami o tym samym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Renegado: Więc jeżeli ktoś dodaje wykop na przykład o filmie, a kiedyś na wykopie ktoś dodał wcześniej recenzje tego filmu, to powinien dodać ten materiał do powiązanych? Nawet pomimo tego że wykop nie jest już na głównej tak? Trochę dziwne rozumowanie, ale ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @wertels: Jakie dziwne rozumowanie skor Władcy Marionetek byli na głównej WCZORAJ! To jest duplikat i to strasznie chamski i nei rozumiem jak ktoś mógł to wykopać. Może ja wrzucę linka do następnej części filmu na yt i też na główną wyjdzie, bo to przecież ,,coś innego."

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Chodzi mi o to, że jest zasadnicza różnica pomiędzy samym filmem i jego recenzją.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież wcześniejszy wykop też był z filmem. Tyle że z zwiastunem. Wiadomo, że praktycznie zawsze w powiązanych jest pełna wersja dokumentów jeśli są dostępne. Tak też zrobiłem, wyszukałem i dodałem w powiązanych. Kolejny temat o tym samym to duplikat a więc zakop, koniec kropka.

  •  

   pokaż komentarz

   @wertels: a kogo to interesuje, że to duplikat, przecież nie podobno internauci nie lubią cenzury?

  •  

   pokaż komentarz

   @Grafon: Tak, był już jeden wykop z filmikiem na youtube, więcej nie potrzeba, bo wszystkie filmiki z youtube są na youtube.

  •  

   pokaż komentarz

   @Chameleon: I tak się spinacie o to, że duplikat, a tylko 25 zakopów na 260 wykopów. Ludzie chcieli to na główną, ludzie wykopali.

  •  

   pokaż komentarz

   @koniczynek: Wiesz, ludzie potrafią lubić głosować na PO, albo wypisywać J na murach i to nie znaczy od razu, że wszystkim ma to pasować. Mnie osobiście przeraża, że obecnie na Wykopie potrafi pojawić się duplikat na głównej czegoś co od 24h jest na głównej, a do tego ator jeszcze sam się przyznaje, że to duplikat. No bo co? Może torrenta z filmem też wrzucimy jako nowe znalezisko? Przecież film do obejrzenia, to nie to samo co film do ściągnięcia

 •  

  pokaż komentarz

  Ten film jest totalnym gównem. Po co robić dokument o czymś co wiedza wszyscy. Mielenie starych spraw to nie jest droga zmiany postaw ludzi lub demaskowania czegokolwiek. Przeciętny inteligentny człowiek wie więcej niż jest w tym żałosnym filmie i sam potrafi wyciągać wnioski. Sekielski zrobił film o niczym. Koleś nie ma jaj i udaje demaskatora. Sorrry koleś ale ci się nie udało. Jak masz jaja to zrób film o powiązaniach służb specjalnych z politykami, o kontroli ubeckiej i wsw-owskiej generalicji w spółkach skarbu państwa i przedsiębiorstwach państwowychoraz ich powiązania z polityka. Odpowiedz na pytania które wynikają z zaistnienia wszystkich afer jak np. afera marszałkowska. Opisz wszystkie akcje które wykonywały służby by gnoić niewygodnych ludzi w polityce. Opisz kulisy likwidacji WSI i co z wynika z dalszych powiązań tj sprawy. Ale oczywiście on tego nie zrobi bo wie że skończył by w dole z wapnem bardzo szybko bo śłużby i ich kolesie trzymają wszystkich za jaja.
  Polecam do przeczytania: cogito.salon24.pl

 •  

  pokaż komentarz

  A w ogóle to ładna hipokryzja - człowiek mediów robi reportarz o tym, że ktoś inny manipuluje informacją ;)

 •  

  pokaż komentarz

  tak mnie ciągle nurtuje jedna sprawa ..
  a co by się stało, gdyby nikt nie poszedł do następnego głosowania ??

  są jakieś postanowienia w konstytucji , prawie odnośnie takiego faktu ?

 •  

  pokaż komentarz

  Ja bym nie wytrzymał na miejscu tego Marcina Telickiego...

 •  

  pokaż komentarz

  Właśnie filmik spadł z youtube, nie działają też linki z powiązanych. Może ktoś podać jakieś nowe źródło?

 •  

  pokaż komentarz

  To ja dorzuce jeszcze swoje 3 groszaki do dyskusji o filmie. Dopiero odnalazlem ta dyskusje(pare dob bez netu), stad opoznienie.
  Jakie mialem wrazenia po obejrzeniu.
  Jeden wielki misz-masz, cholernie brakowalo mi jakiejkolwiek mysli przewodniej glebszej niz wspominane wielokrotnie powyzej "politycy klamia". Muzyka dopasowywana doskonale do zastanej sytuacji nasunela mi zaraz mysl "ktos tu chce mnie przekabacic". No i wielosc watkow- jak wspomnialem, brakowalo mysli przewodniej. Do tego przeskoki od watku do watku byly tak drewniane jakby ktos w ten okreslony czas chcial naladowac jak najwiecej. A jesli laduje sie w program jak najwiecej, to wiadomo ze tematy beda traktowane po lebkach- o tym tez wyzej inni pisza.

  Czulo sie jak cholera, ze ten "dokument" jest takim telewizyjnym tabloidem z chwytliwymi haslami stworzonym do mielenia i urabiania umyslow. Krotko mowiac- raczej dla tzw. "ciemnego ludu". Dobitnie pokazal to przyklad z rodzicami zolnierzy.

  Odnioslem wrazenie jakoby TVN, czy tez moze sam Sekielski, chcieli pokazac sie jako "wiarygodne zrodlo informacji", ktore oto okazalo sie byc znakomite w tropieniu paradoksow, klamstw, omijania prawa. No ten efekt osiagneli- ale na swoich docelowych odbiorcach, ktorzy maja sluchac a nie myslec i kwestionowac. Dali na tacy smaczniutkiego, kolorowego hamburgera z soczystym mieskiem, kolorowymi warzywami i zryj widzu- oczyma wyobrazni :)
  To tyle ode mnie.

  PS. A i tutaj http://samentu.salon24.pl/163306,wladcy-marionetek-o-czym-t-sekielski-nie-powiedzial napisano mniej wiecej to, co mysle. Byl wykop z tym tekstem ale zbesztany za marna korekte.

 •  

  pokaż komentarz

  Film Sekielskego to, może nie majstersztyk manipulacji, ale blisko. Przeciętny człowiek sobie ogląda i myśli, że widzi jakieś niesamowite demaskacje, tym czasem film wbija mu w łeb ukierunkowaną propagandę. I tak oto dowiadujemy się, że Donek zrobił straszną rzecz, bo wymyślił panią Ewę... Cała ta sytuacja jest tylko po to, by mieć argument, że materiał nie jest wycelowany np. w PiS i że obiektywnie podchodzi do wszystkich. Co się jeszcze dowiadujemy? Że cały lament o Steinbach, o traktat Lizboński, to tylko PR do wyborów...... Ktoś powinien się wziąć za dziennikarzy, bo najwięcej kłamstw wychodzi od nich. Jak to ktoś powiedział: 95% prawdy w TV jest tylko po to by ukryć 5% kłamstw.

  Aha.. i nie jestem PiSiakiem, żeby nie było.

 •  

  pokaż komentarz

  Sposób na rozwiązanie problemu z politykami jest prosty:
  NALEŻY WPROWADZIĆ DEMOKRACJĘ BEZPOŚREDNIĄ. Tzn. system w którym obywatele mogliby sami podejmować konkretne decyzje.
  http://www.demokracja-bezposrednia.org/

 •  

  pokaż komentarz

  Nie bardzo chce mi się oglądać, pewnie i tak bym się nic nowego nie dowiedział. Nie wiem czy słyszeliście, ale słynna pani Ewa podobno jednak istnieje, na co autor filmu miał potwierdzenie na papierze. Za dużo z politykami przebywa.

 •  

  pokaż komentarz

  chyba wolę nie oglądać tego dokumentu, żeby się bardziej nie wk$%%iać na polskich polityków, bo po każdym z takich dokumentów tracę do nich zaufanie.

  Przed obejrzeniem wychodzę z takiego założenia roli polityka.

  1. Stać się osobą znaną (najlepiej czyimś kosztem, lub czyjąś zasługą)
  2. Naobiecywać ludziom złotych gór
  3. Zasiąść do "koryta", siedzieć tam jak najdłużej i nachapać się jak najwięcej.
  4. Po cichutku zniknąć ze sceny.

 •  

  pokaż komentarz

  Ależ szokujący dokument, doprawdy. Jak dotąd nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że politycy sobie nic nie robią ze swoich obietnic. Gdyby wypełnili choć połowę z tego co mówią to myślę, że standard życia podniósłby się dość znacznie w naszym kraju, a tak tylko co parę lat wciskają nam tę samą kiełbasę z innym opakowaniem i wielką naklejką "Nowy, lepszy smak!" i większość to niestety kupuje...

  A co do odkrywczości dokumentu, czekam na dokument TVN pod tytułem "Ziemia jednak nie jest płaska!"

  •  

   pokaż komentarz

   @Raffael: kuuurrr... najpierw wszyscy atakują TVN, że pomija wiele tematów a jak już się za coś zabiorą to też źle? Człowieku weź się zastanów. Może nie wszysyc wiedzieli jak bardzo robią go w ch%$a...

 •  

  pokaż komentarz

  Zastanawiałem się kto ma największy interes w produkcji tego filmu dokumentalnego i doszedłem do wniosku, że producent tego filmu, czyli grupa ITI. Ukazanie tego jak kłamią politycy obniża ich i tak małą wiarygodność, zaś zwiększa zaufanie do mediów. Jak wiadomo media są czwartą władzą i aby mieć dobre notowania i wpływać tym samym na społeczeństwo trzeba w tym kierunku coś zrobić, zwłaszcza, że politycy zaczęli zamykać usta mediom wprowadzając cenzurę w internecie, zmiany w ordynacji wyborczej, tj. wiek uprawnionych od 16lat i głosowanie od godz. 8 rano. To już jest walka czwartej władzy o marionetki, a co za tym idzie pieniądze od ugrupowań politycznych. Jeżeli wpływ mediów i zaufanie do nich będzie malało to adekwatnie do tego maleć będą korzyści finansowe dla mediów, które niewątpliwie one uzyskują od ugrupowań politycznych. Ten film jest demonstracją siły grupy ITI. Przesłanie jest jedno: nie olewajcie nas (grupy ITI) i nie kombinujcie, bo was zniszczymy i tylko dzięki nam możecie wygrać wybory (płaćcie nam haracz/łapówki to będziemy puszczać o was tylko dobre info, przemilczać niewygodne, etc.). Na wyborach można świetnie zarobić (tworząc odpowiednie informacje, którymi manipuluje się społeczeństwo) i grupa ITI nie pozwoli sobie na straty lub nagłe obniżenie zarobków.

  •  

   pokaż komentarz

   @viverti: A to są słowa Siekielskiego udzielone w wywiadzie "...Politycy porozumiewają się często z wyborcami ponad głowami dziennikarzy, formułują na konferencjach prasowych jakieś oskarżenia, przedstawiają najróżniejsze informacje, i nic się z tym potem nie dzieje..."
   Czyżby dziennikarze tracili swoje wpływy i władzę nad marionetkami w wyniku porozumiewania się polityków z wyborcami ponad ich głowami?
   Czy nie powstał ten film tylko dlatego, że media zaczęły być pomijane w procesie przetwarzania ostatecznej informacji (likwidacji pośrednictwa i strat z tego tytułu)?

 •  

  pokaż komentarz

  Moim skromnym zdaniem ci wszyscy politycy to też tylko marionetki. Na każdego "usługowi" dziennikarze mają "haki". Teraz poprostu Tusk z PO to zdarta karta którą trzeba zamienić na nową. Problem w tym że ten następny to kolejna marionetka. A my się szamoczemy z wyborami mniejszego zła ......i o to w tej bajce chodzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Ma ktoś przypadkiem link do rapidshare? W powiązanych tylko torrent, ale 0/0. Nie każdy przegląda wykop w kraju, gdzie internet (póki co) jest niecenzurowany. A obejście do youtube mi niedawno zdechło i jeszcze nie ma aktualizacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  zawsze wiedzialem ze jest z niego przecietny dziennikarzyna. stronniczy i wycinajacy wypowiedzi z kontekstu

  •  

   pokaż komentarz

   @owiek: dobry byl jak jechal po PISie, prawda?
   :-)
   Wtedy to byl pelna profeska.

  •  

   pokaż komentarz

   @kz_gdansk:
   Kiedy zajmował ciepły k!!!idołek w TVN nie przeszkadzało mu lecieć z polityczną linią programową ITI. Ale teraz, kiedy czas dupsko odkleić od stołka przed kamerami zaczął gryźć rękę, która go karmi. Tak samo Giertych i wielu innych. Kiedy kasę brał ze wspólnego portfela, nie przeszkadzało mu, kiedy jego sojusznicy uprawiali brudną politykę.

   No ale żeby takie k$$$%stwo zauważyć trzeba być obiektywnym, czego i tobie kiedyś życzę. Może jak skończysz gimnazjum.

  •  

   pokaż komentarz

   @fidelxxx:
   czyli wg Ciebie kolego, powinien gosc caly czas leciec po linii ktora kiedys obral i juz nie ma odwrotu, zero zmiany pogladow.
   Czyli jak dziennikarz podjal prace w Mlodym Techniku to cale zycie ma pisac o technice?
   A Morozowski do konca zycia ma piac z zachwytu nad POTuskiem?

 •  

  pokaż komentarz

  Kononowicz na premiera, JKM na prezydenta i gites

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to dziennikarze w większości kreują albo niszczą polityków. Jeśli więc słowa znaczą niewiele w polityce, to jaka jest ich wartość we współczesnym dziennikarstwie? Więcej na moim blogu: http://memoryfive.blogspot.com/2010/04/wadcy-marionetek-czyli-dziennikarze-na.html

 •  

  pokaż komentarz

  To oni kradną ? To plebs nie wie kogo wybiera? To naród głupi i ciemny? Ojj ja nie wiem - bo ja wczoraj się urodziłem/

 •  

  pokaż komentarz

  Muzyka na początku - David Gahan "Saw Something". Depeche Mode.

  http://www.youtube.com/watch?v=eWfiUSAuw8Q

 •  

  pokaż komentarz

  Po lekarzach, księżach przyszedł czas na polityków - i bardzo dobrze.
  Ja na następnych wyborach skreślę wszystkich. Mam dość dyletantów w polityce, przygłupów dbających tylko o własne stołki.

  Jeśli zaś chodzi o pana Sekielskiego czekam na kolejny dokument, tym razem demaskujący świętą dziennikarską rogaciznę z rodziny krętorogich.

 •  

  pokaż komentarz

  Wszyscy tacy mądrzy: "to oczywistość, że politycy kłamią", a jak przychodzą wybory to większość leci do urn poprzeć system "bo mi się głos zmarnuje".

 •  

  pokaż komentarz

  Jedyne co mi przychodzi do głowy to: ZAŁÓŻMY WŁASNA PARTIĘ.
  Niewielu nas trzeba, aczkolwiek zastanawiam się czy nie będziemy wykorzystywali tych samych metod.

 •  

  pokaż komentarz

  Pod koniec pierwszej części zaczyna się "Linkin Park - 1Stp Klosr" - jakby ktoś szukał :)

 •  

  pokaż komentarz

  Dziesięć części, jak dobrze że nie trzeba czytać ;)

  Wiem, za to co właśnie napisałem będą dla mnie minusy. W całości popieram ten fakt.

 •  

  pokaż komentarz

  ch!%owy ten dokument. mógłbym się rozpisać, ale szkoda mi czasu i energii...

  •  

   pokaż komentarz

   @dyniamit: Pierwsze kilkanaście / dziesiąt minut jest bardzo ciekawe - wypowiadają się spece od marketingu politycznego, i pokazują jak to naprawdę wygląda. Potem już tylko szukanie na siłę czegokolwiek na polityków, żeby zyskać popularność na powszechnej niechęci do polityki / polityków.

  •  

   pokaż komentarz

   @flux7171: a Ty z tych opłaconych forumowych pisaczy?
   Co było na siłe szukane? Zdumiewająco łatwo się tyle znalazło, a to przecież wierzchołek góry lodowej.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie tylko ja od rana slucham trójki (:

 •  

  pokaż komentarz

  z tą pielęgniarką jednak trochę przesadził. poza tym, mocno tendencyjny

  •  

   pokaż komentarz

   @mariusz16cze: a Ty co? Na tuskocudoze cierpisz?
   Pryszczy dostajesz jak slyszysz krytyke PO?

  •  

   pokaż komentarz

   @kz_gdansk:
   Staje ci jak dowalisz komukolwiek od POmyleńca? Dokument jest tendencyjny i nieobiektywny jak film o Jaruzelskim i film Kurskiego. Stawia tezę przeciw określonemu podmiotowi i się tej tezy broni. Kiedyś Goebbels takie cuda tworzył.

  •  

   pokaż komentarz

   @fidelxxx: przedstaw kilka nieobiektywimow, prosze. Oswiec mnie.
   Od POmylencow nikogo nie zwymyslalem.

  •  

   pokaż komentarz

   @kz_gdansk:

   Dopiero co w Rzepie ukazał się wywiad z panią Ewą, co to podobno nieistnieje, z którego wynika, że Sekielski kontaktował się z nią przed emisją filmu dwukrotnie. Miał też oświadczenie od dyrektora szpitala, że taka pani pracuje u niego (oświadczenie z lipca 2008 r.!), a mimo to w filmie postawiona jest teza, że pani Ewa jest zmyślona, a podane wynagrodzenie to średnia zarobków pielęgniarek.

   Mało Ci manipulacji?

 •  

  pokaż komentarz

  Sorka, ale to duplikat, zgodnie z opinią Renegado

 •  

  pokaż komentarz

  wykop to zbiór najgorszych śmieci i ped4łów

Dodany przez:

avatar wertels dołączył
362 wykopali 29 zakopali 2.8 tys. wyświetleń