•  

  pokaż komentarz

  Żałobę ma się w sercu.

  •  

   pokaż komentarz

   A ja mam konto... i wpadłem na taki sam pomysł jak na Wykopie http://nasza-klasa.pl/profile/7141411/gallery/82

   Wiem, że dostanę pełno SPAMU...

  •  

   pokaż komentarz

   @pietrek3121: Mietek, może intencje dobre ale pomysł nie lepszy od tego, co prezentują osoby wrzucające gwiazdki w nawiasach i wstążki do wszelkiej maści serwisów. Czasami lepiej jest po prostu pomilczeć.

  •  

   pokaż komentarz

   Przynajmniej w końcu będę miał powód, żeby skasować konto na nk

  •  

   pokaż komentarz

   @Bofain:
   Nie mam oficjalnego konta na naszej-klasie i jak na razie nie mam zamiaru takowego zakładać( mam konto fikcyjne bez znajomych tylko żebym mógł wejść na forum mojej uczelni). Przeraża mnie głupota ludzi mająca konta na nk i podobnych portalach ( oczywiście nie wszystkich ale dużej części). Idea serwisu może i była dobra ale wyszło jak widać. Mój ojciec (w wieku ponad 60 lat)ma konto na naszej klasie i odnalazł znajomych (chyba 6 osób) z lat młodości kiedy chodził do technikum i ostatnio razem się spotkali. Bardzo się ucieszył, że ich odnalazł. Chyba o to w tym chodzi, a nie dodawanie znajomych z którymi widuje się codziennie w szkole i nawet z nimi nie porozmawia tylko wymienia komentarze na nk i pisanie właśnie jem, śpię, sram. Dzieci wyjdźcie z domów i porozmawiajcie na żywo z prawdziwymi znajomymi. Nie wiem ale widząc co się dzieje w TV(np MTV) i Internecie ( nk, fotka) myślę że albo nie potrafię się dostosować albo jestem z innej epoki. Chyba jestem INNY.

  •  

   pokaż komentarz

   to ja mam retoryczne pytanie z którym pozwolę sobie się podpiąć pod pierwszy komentarz: dlaczego obok logo wykopu jest czarna wstążka? dlaczego wp czy onet zmieniły theme na czarny? TVP i inne telewizje pewnie też zmieniły logo na czarne (nie wiem, bo nie mam tv). Czy to też nazwiecie pozerstwem i pokemonizmem? ja odpowiem: nie, tu chodzi o pewien symbol, który ma prawdopodobnie takie samo znaczenie dla tv która zmienia swoje logo na czarne jak i dla użytkownika naszej-klasy, który umieszcza w swoim profilu choćby zdjęcie Pary Prezydenckiej.

  •  

   pokaż komentarz

   Moja żałoba przekłada się na czyny...
   Uznałem, że ta fala demotywatorów o wypadku jest niegodna, i przyczyniłem się do zamknięcia poczekalni treściwą i dobitną wiadomością do admina.

  •  

   pokaż komentarz

   co prawda to prawda...
   Gdyby była wojna to pewnie większość "patriotów" wrzucałaby w akcie walki kolejne fotki chowając się pod spódnicę u mamusi zamiast walczyć...

  •  

   pokaż komentarz

   @iblit:
   widzisz niekoniecznie, pozerstwo to coś takiego http://pokazywarka.pl/1ko10m-3/ (to co zauważyłam dziś wchodząc na nk) czyli jedna osoba wkleja zdjęcie żałoby (bo wszyscy wklejają), a jako opis ma w życiu czasem bywa jak w bajce jakieś rozdarcie uczuciowe?? hipokryzja

  •  

   pokaż komentarz

   @pietrek3121: Wszystkiego najlepszego z okazji wczorajszych urodzin.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukasz17qr: Dzięki, ale teraz mam problem, napisałem znajomemu, że ma fotkę w upie&^%^%num lustrze, i spójrzcie co mi napisał (pierwszy komentarz w profilu)

  •  

   pokaż komentarz

   ok- 95 % robi to tylko dlatego, że inni tak robią- po prostu każdy stara się wpasować do tej sytuacji i w owczym pędzie dodaje "żałobną" fotkę. Jest to smutne jeżeli nie wypływa z wnętrza człowieka i jest tylko naśladownictwem- bo uważam, że dla niektórych może być to sposób wyrażenia siebie.
   A czy jeżeli ktoś wystawi znicz w oknie i zaczną tak po nim robić inne osoby w jego okolicy to zaczniecie im szyby wybijać i z nich szydzić? Albo jak zobaczycie kogoś z czarną wstążką a następnego dnia 20 osób z takimi wstążkami to też powiecie, że to tylko głupota i naśladownictwo?

   Można by powiedzieć, że to moda, pozerstwo, naśladowanie ale może to prostu zwykłe zachowania społeczne?

  •  

   pokaż komentarz

   @iblit: bo jest żaloba narodowa..

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @TurboX: Popieram w 100%

  •  

   pokaż komentarz

   @iblit: też odpowiem: telewizja jak i strony które zostały przez Ciebie wymienione, prowadzą działalność komercyjną i nie zaprzestaną jej, bo nie miałoby to sensu. Jest to pewien sposób uznania żałoby narodowej,a także prowadzenia właściwego działania PR'u. Niektóre osoby, umieszczając wstążki itp. na portalach społecznościowych, zachowują się jakby było to dla nich jedynym i koniecznym sposobem okazania żałoby. Wydaje mi się,że jest to przesada. Niech każda taka osoba zastanowi się, czy jeśli bliska jej osoba, miałaby tragiczny wypadek, to myślałaby o wstawieniu wstążki albo znicza w profilu?! Jest to dla mnie niesamowita głupota i kreowanie wokół siebie wrażenia osoby, sam nie wiem jak to nazwać, osoby wartościowej?? Moim zdaniem, nie w taki sposób inteligentny człowiek okazuję żal i cierpienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @iblit: zgadzam się z Tobą, nie wiem jak można zwrócić na siebie uwagę podczas gdy tysiące ludzi robi to samo, to jest symbol, mam mnóstwo ciekawszych zdjęć a czarną wstążkę wstawiłem symbolicznie, jeśli rażą kogoś takie symbole niech usunie konto z NK i nie patrzy

  •  

   pokaż komentarz

   @Tuba86: a jak człowiek inteligenty okazuje żal i cierpienie? Moim zdaniem w tej sytuacji można odnieść się tylko do symboliki gdyż właśnie zginęły osoby których się nie znało osobiście a jednak były dla nas w pewnym sensie ważne. Nie pójdę do Jarosława Kaczyńskiego i nie złożę mu osobiście kondolencji. Oczywiscie można nie wstawiać nic lub wybrac inną z wielu opcji ale to również będą symbole, bo i tak ich nic nie ozywi

  •  

   pokaż komentarz

   @MojMurzynMaWolne: e tam. Jackpot z żałoby to szacun...
   http://www.rozowykubek.pl/2010/04/zaoby-cd.html

   Brak słów!

 •  

  pokaż komentarz

  A ja tam mam zamiar, właśnie wrzuciłem na śledzika:
  "im więcej osób wklei ten tekst, tym szybciej papież wskrzesi prezydenta "
  a co mi tam, nie będę sobie żałował!

 •  

  pokaż komentarz

  Takie apele to pisz na N-K a nie na Wykopie.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja wrzuciłem sobie to samo zdjęcie co mam tutaj na avatarze (w oryginale jest tam jeszcze wstążka po prawej) i ch!# Wam wszystkim do tego! Jednym z pierwszych gestów jakie wykonałem było wywieszenie prawdziwej flagi na prawdziwym balkonie w moim prawdziwym mieszkaniu. Dzisiaj wbrew wcześniejszym planom nie zamierzam iść do pubu. OPRÓCZ tego zrobiłem kilka gestów w internecie.

  Nie mogę znieść już tego cholernego równania w dół! Jeżeli chcesz robić apele to apeluj by coś robiono OPRÓCZ tych mało znaczących gestów internetowych, a nie zamiast.

  To jest tylko marna próba zwrócenia na siebie uwagi, jak chcecie nosić żałobę, noście ją w sobie.
  No to bądź mądry i jak ktoś sobie wstawił wstążkę, a później zacznie się szykować na wieczorne balety to traktuj go odpowiednio. Dlaczego z góry zakładacie, że ludzie w ten sposób chcą zwracać na siebie uwagę? Przecież jeżeli ,,WSZYSCY" tak robią, to moja osoba jest tylko jedną z wielu. To Ty na przekór wszystkim nie wrzucający sobie kokardki chcesz zwracać na siebie uwagę! W czym to jest lepsze od osób dla których cała żałoba sprowadza się do tych kilku zer i jedynek w komputerze? No i dlaczego mielibyśmy ukrywać naszą żałobę? Co to za głupia chęć bycia innym? Ludzie wychodzą na ulice, zapalają znicze, płaczą, modlą się, wpisują się do ksiąg żałobnych, składają kondolencje i wieszają te pieprzone kokardki w internecie! Gesty same w sobie też maja jakąś moc, też niosa jakieś przesłanie i będąc na miejscu rodzin zmarłych ucieszyłbym się (jeżeli w ogóle w oblicz takiej tragedii można mówić o jakiejkolwiek radości), że tak wielu ludzi, choć w tak prosty sposób, solidaryzuje się ze mną i łączy w cierpieniu. Nawet na pokaz....

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Już myślałem, że na wykopie same przeintelektualizowane nastolatki którym się wydaje, że jak robią coś inaczej niż wszyscy to są mundrzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Nie zgadzam się z tobą - wpisywanie się w nurt "wszyscy tak robią to ja też" to nic dobrego ale plusik za piękne umotywowanie własnego zdania.

  •  

   pokaż komentarz

   @BlazakoV:
   wpisywanie się w nurt "wszyscy tak robią to ja też" to nic dobrego
   No to tutaj się z Tobą absolutnie zgadzam. Zaznaczyłem tylko, że jeżeli już jakieś zachowanie sie jest wyróżniające od ogółu to właśnie niewrzucanie obrazków, a co za tym idzie teza wrzucającego jest wyssana z palca.

 •  

  pokaż komentarz

  już w innym topicu to pokazywałem, jednak myślę, że oddaje to jakoś charakter tego co napisałeś (obrazek może wydawać się nieco ironiczny, jednak nie ma na celu wyśmiania nikogo ze zmarłych ani ich rodzin - im należy się współczucie, tylko tych osłów z naszej-klasy)

  http://img594.imageshack.us/img594/2075/legionpolski.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  proszenie o nie okazywanie żałoby na nk to jak proszenie o nie wrzucanie apelów na wykop

 •  

  pokaż komentarz

  Każdy może przeżywać żałobę na swój sposób, czy to na NK czy na statusie GG - to może wy przestańcie stawiać na grobach swoich bliskich znicze skoro ktoś powie że to w sumie głupota.
  ŻYJCIE I DAJCIE ŻYĆ INNYM

  •  

   pokaż komentarz

   @iGreq: Dokladnie. Rownie dobrze mozna by powiedziec, ze na pogrzeby nalezy chodzic w kolorowych ciuchach, bo ubieranie sie na czarno to tylko szpanerstwo. Kazdy przezywa zalobe jak chce, i nic innym do tego.

 •  

  pokaż komentarz

  Uszanujcie śmierć prezydenta Naszego kraju. Nie musicie go lubić, ale uszanujcie to stanowisko. Wykorzystywanie tej tragedii do lansowania swojej niezależności przez to, że nie wrzuci sobie wstążki do nk, jest bardziej żenujące niż wstawianie tej wstążki.

 •  

  pokaż komentarz

  A może właśnie dla niektórych te wstążki itp. to sposób wyrażenia na forum internetowym żałoby? O tobie też można napisać, że twój apel to tylko marna próba zwrócenia na siebie uwagi/

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  myślę, że nawoływanie do "nierobienia żałoby" na portalach społecznościowych też jest formą zwrócenia na siebie uwagi.
  Poza tym został ogłoszony stan żałoby narodowej, więc bezsensowne jest dla mnie zabranianie ludziom robienia tego typu rzeczy.

 •  

  pokaż komentarz

  JAK TO BYŁO:
  gorcikos wlazł na wykop i się zastanawiał: hmm wykopali już newsa o wypadku, wykopali już listę ofiar, kurczę już wszystko wykopali :( To się na tragedii narodowej nie wylansuję, ranking nie podskoczy :( Ale zaraz! Mogę napisać durny koment, taki że niby jak mnie to wkurza jacy ludzie są płytcy i że nie lubię świata i że w ogóle jest źle.

  PARĘ GODZIN PÓŹNIEJ:
  Stado baranów jest nie do zatrzymania. Główna. :(

  •  

   pokaż komentarz

   @ rabbuni. - najlepszy komentarz jaki dziś przeczytałem , a przeczytałem sporo. i takich maniaków rankingu jest trochę ;) .dzisiaj mówiłem komuś , że wykop dzieli się na tych którzy dodają komentarze i znaleziska zgodne ze własnym zdaniem oraz na tych którzy piszą pod publikę choćby i pogląd który wyrażają różnił się skrajnie od rzeczywistego .

 •  

  pokaż komentarz

  Jakiś Baran wyszedł przed stado, zrobił idiotyczny temat a reszta za nim podąża i wykopuje bezmyślnie... Jeśli wam przeszkadza panująca żałoba to polecam spędzić najbliższy tydzień w piwnicy. Wydarzyła się historyczna tragedia, nasze państwo jest w rozsypce, zginęli najważniejsi ludzie w kraju. Przeszkadza wam że ludzie reagują jak na ludzi przystało, patriotyzm można okazać na wiele sposobów. Zapewne jeśli wybuchła by jakaś wojna pierwsi zaczęli byście uciekać.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja nie mam zamiaru okazywac zaloby w wyzej wymienionych sposobach (bo sadze ze jest to bez sensu) ani zadnych innych ale jesli ktos chce tak wyrazic swoj zal czy kondolencje to nie rozumiem dlaczego masz tego zabraniac, wiadomo ze to nic nie zmieli ale chociaz jakos pokaza ze lacza sie w zalobie i nie jest im to obojetne. po drugie to Twoja prozba i tak jest bez sensu bo chyba nikt kto mial zamiar robic cos takiego po przeczytaniu Twojego wykopu nie nawroci sie nagle i nie zmieni zdania.

 •  

  pokaż komentarz

  Jesteście śmieszni. Niby dlaczego nie wstawiać czarnych wstążek na portalach?
  Niby dlaczego nie wstawiać zdjęć. Jeśli mnie to OSOBIŚCIE dotknęło, to wstawię zdjęcie. Powiem więcej! Ustawię je jako główne.
  A wy co? Zapomnijmy o tej tragedii, tak? Może w ogóle nie puszczajmy mszy w telewizji, tylko programy, powszechnie zwane jako POPULARNE. Bo przecież się afiszujemy z tym... co nie? Zwykła komercjalizacja,,, tak?

  Brak mi słów po prostu jak widzę, takich d%###I, którzy złączyli się na portalu wykop.pl.
  Jesteście smutni, głupi, a o tym, że nie grzeszycie inteligęcja ( bo nie powiem INTELIGENCJĄ ), już dawno wiedziałem...

  Aż żal dupę ściska.

  P.S.

  A noście sobie tragedię w sobie. Ja wstawię wstążkę, na nk.,

 •  

  pokaż komentarz

  Nieważne są poglądy polityczne w takich chwilach. Nawet jeżeli ktoś nie pałał sympatią do kogokolwiek, to dzisiaj Naród Polski dotknęła wielka tragedia i wszelakie akcję solidaryzujące się z opłakiwanymi są in plus, mimo wszystko.

 •  

  pokaż komentarz

  O ironio! Piszesz że ludzie wkładają gwiazdki w nawiasach kwadratowych na serwisach społecznościowych by zwrócić na siebie uwagę, a sam na pokazywarce umieszczasz swój d#!!%ny (i bardzo powszechny dla pozerów) komentarz i go samemu wykopujesz.

  Każdy ma prawo wyrażać swój żal i ból po swojemu. Opisami na gg, fotkami na n-k, głośnymi komentarzami w autobusie, itp. Fakt, część z nich to pozerzy, ale nie wszyscy, niektórzy po prostu nie potrafią trzymać tych wszystkich emocji wewnątrz w sercu. Są pod tym względem słabi, ale najważniejsze jest to że nikomu krzywdy nie robią. Prawie każdy objaw patriotyzmu jest odpowiedni.

  •  

   pokaż komentarz

   @DooM: Zgadzam się z Tobą. gwiazdka w nawiasach kwadratowych to odpowiednik pamięci o tym co się stało. Mamy przestać tylko dlatego, że wpisania gwiazdki w nawiasy nie wymaga od nas wiele wysiłku?

 •  

  pokaż komentarz

  Pewnie, i jeszcze co? Może mamy w ogóle się nie odzywać? Te Twoje "niepatriotyczne", "głupie" pisanie gwiazdki w nawiasach kwadratowych jest tak samo denne jak robienie takich wykopów. W końcu i jedno, i drugie prowadzi do wyrażania siebie. Swojego poglądu na świat. Jedni chcą przekazać, że odczuwają żal po śmierci prezydenta, a drugich to wk!%!ia. I wiesz co? Mnie wk!%!ia właśnie ta druga grupa, m.in. ty.

 •  

  pokaż komentarz

  Pomieszanie z poplątaniem!

  1. Są takie rzeczy których się nie życzy nawet wrogowi. Współczucie powinno się odczuwać nawet gdy ucierpi twój przeciwnik polityczny, ktoś z kim się nie zgadzasz.
  2. Żałoba to jest właśnie UZEWNĘTRZNIENIE SMUTKU i jest właśnie po to żeby nie tłamsić w sobie żalu. Flaga z kirem jest powszechnym symbolem żałoby, a że ludzie wieszają ją nie za oknem a w necie? No cóż większość więcej czasu spędza w necie niż na dworze:)
  3. Żałoba narodowa nie oznacza użalania się nad tymi ludźmi i rozpaczy ale oddanie należytego szacunku.

  Nienawidzę ludzi, którzy na siłę próbują być inni, oryginalni i tacy przeintelektualizowani! Gorcikos i inni wykopujący - głupie to jest filozofowanie nad tym gdzie wywiesić flagę z kirem w dniu w którym ginie polityczna i wojskowa awangarda kraju!

 •  

  pokaż komentarz

  mnie przychodzi do głowy banalny apel o zwykły zdrowy rozsądek - bez mówienia co kto powinien.

 •  

  pokaż komentarz

  Z ciekawości zalogowałam się przed chwilą na nk, żeby sprawdzić, czy moi znajomi nie wstawiali żadnych żałobnych zdjęć. Myślałam, że nie... cholera, myliłam się.

 •  

  pokaż komentarz

  Bełkot. Pojawiają się oznaki żałoby na NK, to źle. Nie pojawiłyby się, to byście pieprzyli o znieczulicy. Przepraszam bardzo, ale każdy ma prawo tak traktować żałobę, jak umie i chce. Jak chcę wstawić wstążkę do profilu na NK to to zrobię, jak nie będę tego potrzebował, to tego nie zrobię, to moja, indywidualna sprawa i nikomu tam czy tu, na wykopie nie pozwolę wpychać tam nosa...

 •  

  pokaż komentarz

  Ja o tym myślę sobie tak: Kiedy sie dowiedziałem, to mnie poraziło. I wyrażam moje głębokie współczucie dla wszystkich ofiar katastrofy, ale jednocześnie nie chcę oglądać i słuchac wszędzie gdzie się da wałkowania do upadłego tej tragedii. Życie zapieprza dalej i teraz trza się wziąść za robotę co do wybrania nowego prezydenta i trzeba ogarnąć te wszystkie urzędy, które zostały "osierocone".

  Reasumując: nie chcę być męczony wałkowaniem tego tematu do upadłego... Nie chcę wszędzie oglądać tandetnych wstążeczek i szarości, jak po śmierci Karola Wojtyły. Dajcie żyć, tym, co żyją ;) ...

 •  

  pokaż komentarz

  ale co was tak k%%!a bolą te wstążeczki? no ja p!##$##ę bez paranoi proszę...

 •  

  pokaż komentarz

  Zalosny i bezsensowny temat. Autor jest zerem. ZAKOP oczywiscie,.

 •  

  pokaż komentarz

  to jak ktoś chce przeżywać żałobę to nie twój interes!
  sam jesteś głupi

 •  

  pokaż komentarz

  Wolny kraj i nikt mi nie będzie rozkazywał, masz [*] i fakju. Btw. jak dla mnie ten wykop jest akurat nędzną próbą zwrócenia na siebie uwagi...

 •  

  pokaż komentarz

  Takie czasy, czy na pogrzeb jak sie idzie to tez juz nie wypada ubrac sie na czarno? Bo przeciez zalobe powinno nosic sie w sercu tylko... nie podoba sie to nie dawaj, ale nie wtracaj sie do tego jak inni przezywaja zaloby.

 •  

  pokaż komentarz

  A co to kogokolwiek obchodzi? Okej, uważam, że to nie jest zbyt mądre, trochę pozbawione taktu i wyczucia, ale k!#!a no ludzie... Czy Polacy mogą wreszcie przestać być strażnikami braci swoich? W dupie mam kto jak obchodzi żałobę, czy pseudożałobę, to nie moja, ani Wasza sprawa. Odp#%!#%%cie się ze swoim świętym oburzeniem od innych ludzi!

 •  

  pokaż komentarz

  To żeś wyjechał, a jak będą robić to co? Daj pan spokój z takim apelem.

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie róbcie co wam się podoba ! Nie pozwólcie sobie wmówić że to co robicie jest głupie i beznadziejne. Życie wam pokaże co robicie głupio ale nie ludzie ! Pozdro.

 •  

  pokaż komentarz

  A kim ty w ogole jestes zeby mnie o cokolwiek prosic? Wara ode mnie i od tego co robie!

 •  

  pokaż komentarz

  To już chyba sprawa indywidualna, każdy kto ma w głowie coś więcej niż powietrze raczej nie będzie robił z tej tragedii okazji do popisania się na portalach społecznościowych swoim "patriotyzmem". Apel moim zdaniem zbędny, tym bardziej na wykopie.

 •  

  pokaż komentarz

  Każdy przeżywa to tak, jak chce i nikomu nic do tego. Jedni wychodzą z domu, inni pozostają w nim i rozmyślają, a jeszcze inni dodają symboliczne znicze na stronach.

  •  

   pokaż komentarz

   @hackwise: Popieram! Co komu do tego jak kto ma przeżywać żałobę. Że niby każdy kto wywiesi flagę na NK to hipokryta? Każdy przeżywa to i okazje zgodnie z własnym sumieniem, nikt nie powinien tego oceniać.

 •  

  pokaż komentarz

  Wreszcie konkretny Wykop. Żałoba to moment gdzie wszyscy powinni klikać w obrazek, że niby są solidarni w poczuciu tragedii?!! Prawdziwy patriotyzm polega na poświęceniu, a takim poświęceniem może być modlitwa, zapalenie zniczy, wywieszenie flagi, a na pewno nie będzie to wstawienie obrazka czarno-białego z podobizną pary Prezydenckiej.

  Poszanujcie siebie i innych, a w szczególności rodziny ofiar i dusze zmarłych, i noście w sobie żałobę!

  @iGreq: Na pewno chciałbyś żeby jedynym uczczeniem pamięci Twojej czy Twoich bliskich było napisanie czegoś takiego - [*]? Dla mnie to nawet nie jest związane z żałobą bo stanowczo wolałbym żeby ktoś zapalił znicz na grobie lub w intencji duszy okazując poświecenie dla zmarłej osoby.

  Co do portalu Nasza-Klasa.. z kim przystajesz, takim się stajesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq: W jaki cholera mać sposób pomodlenie się ma być ,,większym poświęceniem" od umieszczenia jakiegos obrazka? W ogóle dlaczego jakikolwiek sposób okazywania żaloby miałby być niedopuszczalny? Jak dla mnie lepszy jest ktos kto chociąz wrzuci te kokartkę od kogoś kto nie zrobi absolutnie nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq: rozumiem, że dla Ciebie dodanie obrazka nie jest czynem, który wymaga wielkiego poświęcenia, bo faktycznie takim nie jest. Nie wiem tylko, dlaczego zabraniasz ludziom dokonywać gestów, które w ich mniemaniu pozwalają na pokazanie, że nie jest im obojętne, to co się dzieje. Osobiście nie dodałem nigdzie żadnych wstążek ani niczego takiego, ale co jest w nich złego? Nie jesteś w stanie stwierdzić kto tak naprawdę ile zrobił, ale to nie jest przecież Twoja sprawa, żeby według tej kategorii oceniać znajomych czy nieznajomych. Modlitwa moim zdaniem jest lepsza, tylko co z tego, skoro, jak z moich obserwacji wynika i dotyczy to również wykopu, Internet przepełniony jest ateistami. Daj im też sposób na wyrażenie siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq:
   Mówienie innym w takiej chwili co mają robić, jest żenujące, wybacz.

  •  

   pokaż komentarz

   @newtonq: A jaka jest różnica między wywieszeniem flagi a wstawieniem obrazka?

  •  

   pokaż komentarz

   @ziemmowit: Albo idąc dalej: Między wywieszeniem flagi, a wrzuceniem zdjęcia flagi?

 •  

  pokaż komentarz

  Każde wielkie, czy to radosne, czy smutne wydarzenie w dzisiejszych czasach zostawia swój ślad w internecie. Dlatego imo dodanie sobie wstążki czy flagi do profilu nie jest dziś ujmą.

 •  

  pokaż komentarz

  NOSZ K***A LUDZIE!!! mamy zalobe i niech kazdy ja przezywa jak chce, koniec kropka. A tu jakis kolek robi szum bo cos mu sie nie podoba. Nie czas teraz na bezsensowne dyskusje tylko na chwile zastanowienia i ciszy. Zapewne zostane zaminusowany bo (o zgrozo!) wyrazile swoje twarde stanowisko...ale naprawde, tu nie chodzi teraz o walke.

 •  

  pokaż komentarz

  kłóćcie sie ja jestem w szoku...

 •  

  pokaż komentarz

  Piszę tutaj bo w temacie z ponad 1000 komentarzy nikt tego nie zobaczy.
  Wszedłem z ciekawości na cebulowe forum, żeby sprawdzić jak tam komentują tragedię bez zbędnego asekuranctwa i ktoś zapodał taki link: http://www.samosia.pl/pokaz/503487/niech_mi_ktos_do_cholery_uwierzy#odp_4504811 (ostatni komentarz na stronie - pisze bo coś źle przekierowuje).
  Co o tym myślicie?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  A niech sobie robią co chcą. Nie rozumiem co niby miałoby być złego we wstawieniu jakiegoś zdjęcia?
  Dla niektórych to Ty jesteś palantem że nie zdobyłeś się na taki prosty gest. Każdy mierzy swoją miarą

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Lepiej mądrze milczeć , niż głupio gadać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 •  

  pokaż komentarz

  Każdy przeżywa tragedie jak chce, dotyczy ona wszystkich Polaków.Wszyscy maja prawo, czy tego ktoś chce czy nie, w związku z takim wydarzeniem, okazywać swoje uczucia. Takie są realia, wierzący pójdą do kościoła, na place, w miejsca pamięci, inni solidaryzują się z narodem świeczką na gg. Komuś to robi krzywdę? Spójrzcie raczej na to od strony tożsamości narodowej. Też jest to sposób na jej wyrażenie. Dajcie spokój z tekstami typu -jakby była wojna to siedziałby jeden z drugim pod spódnicą mamusi- to co kto wtedy by robił zweryfikować mogą realne sytuacje, a nie gdybanie.Wara od narzucania komuś co jest właściwe, a co nie. Kim Ty jesteś żeby w taki sposób generalizować i stosować tego typu prośby będące jednocześnie obrażaniem innych? A że jeszcze komentarz takich niskich lotów znalazł się na głównej to świadczy jedynie, jak zwykle zresztą, o tendencji do generalizowania i wrzucania wszystkich do jednego worka.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzies mam co Ci sie wydaje co jest sztuczne i co cie drazni. Nie mow mi co mam robic . Auto watku jest znieczulona osoba.

 •  

  pokaż komentarz

  http://www.facebook.com/group.php?v=wall&gid=109565065742546 - żal mi takich grup na portalach społecznościowych, które mają już po 26k "znajomych" i wielu, którzy "lubi to"...

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Patrzcie - idioci zarabiają już na śmierci prezydenta: http://www.wykop.pl/link/344583/zlozkondolencje-pl-zarabianie-na-smierci-prezydenta/

  Wykorzystują ludzi do wysłania SMS premium niby po 25 gr a tak naprawdę 25 zł !!

  PRZEKAŻCIE TEN WYKOP DALEJ, PROŚBA DO POLAKÓW!

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  i co z tego ze stworzyli taki profil? Jakos "internetowy znicz" was tak nie bulwersuje a wlascicel tej strony ma hajs od kazdego Waszego zasranego klikniecia. Tak samo "wysli sms o tresci bla bla bla na numer taki i taki (koszt 30zl) aby znaleźć się w ksiedze kondolencyjnej dla prezydenta" tez Was tak nie bulwersuje, wiec dopier***e się o takie cos. Odmulcie ludzie i skończcie dyktowac innym zachowania i zacznijcie patrzeć w lustro.

 •  

  pokaż komentarz

  i co z tego ze stworzyli taki profil? Jakos "internetowy znicz" was tak nie bulwersuje a wlascicel tej strony ma hajs od kazdego Waszego zasranego klikniecia. Tak samo "wysli sms o tresci bla bla bla na numer taki i taki (koszt 30zl) aby znaleźć się w ksiedze kondolencyjnej dla prezydenta" tez Was tak nie bulwersuje, wiec dopier***e się o takie cos. Odmulcie ludzie i skończcie dyktowac innym zachowania i zacznijcie patrzeć w lustro.

 •  

  pokaż komentarz

  Czym jest [*] wstawione na forum czy kilka obrazków na portalu społecznościowy wobec kasy, jaką zarobi na tym telewizja i gazety. I jakoś nikt nie protestuje...

 •  

  pokaż komentarz

  Dla mnie to to się stało to nie jest żadna żałoba i nie wstydzę się do tego przyznać. W mediach płacz że zginęła elita polskiej polityki. Gosiewski, Skrzypek, Szczygło - przepraszam bardzo - jaka to elita?
  Lech Kaczyński nie był nigdy moim prezydentem, nie głosowałem na niego; wiele razy wszyscy musieliśmy się za niego wstydzić, a teraz nagle okazuje się że opłakuje go cała Polska.
  Coś mi tu nie gra.
  Wiem, że dzięki tej tragedii Polska będzie miała lepszego prezydenta, mam nadzieję, pozbawionego tej charakterystycznej dla Kaczyńskich antysowieckości i tendencji do wynajdywania teorii spiskowych.

 •  

  pokaż komentarz

  i co z tego ze stworzyli taki profil? Jakos "internetowy znicz" was tak nie bulwersuje a wlascicel tej strony ma hajs od kazdego Waszego zasranego klikniecia. Tak samo "wysli sms o tresci bla bla bla na numer taki i taki (koszt 30zl) aby znaleźć się w ksiedze kondolencyjnej dla prezydenta" tez Was tak nie bulwersuje, wiec dopier***e się o takie cos. Odmulcie ludzie i skończcie dyktowac innym zachowania i zacznijcie patrzeć w lustro.

 •  

  pokaż komentarz

  i tak nie posłucha - dziękuję.

 •  

  pokaż komentarz

  też jestem za zlinczowaniem tych co sobie znicze malują w profilu, ale co myślicie o noszeniu wstążek na ubraniu? czy to też forma zwrócenia na siebie uwagi czy może już nie?

 •  

  pokaż komentarz

  I myślisz że to zadziała? ;>

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  tez gwiazdki w nawiasach na nk są takie sztuczne....

 •  

  pokaż komentarz

  Ja p$#%%#%e, kliknąłem na ten przycisk ze wstążką żeby zobaczyć co to jest i czy trzeba wysłać smsa a to gówno obwieściło wszystkim że "Tomek dodał Informacje o katastrofie w Smoleńsku do listy osób śledzonych" no co za sk%#$ysyny brak mi słów.

 •  

  pokaż komentarz

  o ironio - logo wykopu -.-

 •  

  pokaż komentarz

  jaaaa... dziadki neo radzą dzieciom neo jak sie zachowywać... bzdurna dyskusja tylko pokazuje, ze Polacy zawsze znajda sobie powod do sporu i jałowej dyskusji zamiast zamknac sie na tydzień i uszanowac zaistniala sytuacje... mdli mnie... szkoda ze nie mozecie przejsc bez komentarza obok gestów żałoby jak kolewiek były by wam nie w guście, mi np.: nie podobaja sie opuszczone do połowy flagi korporacji... ale jak ktos chce dyskutowac ze mna na ten temat, to zapraszam - od poniedziałku...

 •  

  pokaż komentarz

  dzisiejszy wulffmorgenthaler się udał... nawet samolot biało-czerwony narysowali :/

 •  

  pokaż komentarz

  Niech każdy wklei to w swojego śledzika.

 •  

  pokaż komentarz

  Kilka pytań do wszystkich zwolenników epatowania żalem w tej sytuacji.

  - Czy wstawiacie sobie czarne wstążki i zdjęcia, kiedy na drodze krajowej 123 w wypadku samochodowym ginie Zenek Kowalski, rolnik z Pcimia Dolnego?
  - Jeśli nie -- dlaczego? Czym on jest gorszy od kogokolwiek, kto zginął tragicznie w wypadku lotniczym i był znaną publicznie postacią? Czy rodzina Zenka Kowalskiego nie opłakuje go i nie jest to dla niej tragedia? Czy gdyby Zenek Kowalski miał szansę stać się sławnym politykiem, osobą publiczną, a może nawet prezydentem, byłby inną osobą?
  - Czy zachowywalibyście się tak samo, gdyby te wszystkie osoby które dziś zginęły były tylko rolnikami z Pcimia Dolnego (gdyby życie nie dało im szansy dojścia do pozycji, do której doszli) i gdyby zginęli nie wszyscy razem w katastrofie samolotu, a samotnie, np. topiąc się w rzece, w wypadku samochodowym lub zadźgani nożem przez jakiegoś bandytę w ciemnym zaułku?

  Jeśli odpowiedzi na te pytania brzmią "nie", to zadajcie sobie pytanie: czy aby na pewno Wasz żal jest prawdziwy, czy też tak jak napisał autor wykopu: na pokaz?

  •  

   pokaż komentarz

   @tonid: Nie, bo nie znam, ani też nie widuje 3 razy dziennie w telewizji oraz podczas uczestnictwa w spotkaniach z władzami itp, Pana Zenka Kowalskiego, rolnika z Pcimia Dolnego.
   Dlaczego? jw, nie jest gorszy ani on, ani jego bliscy, po prostu prezydent, najwyżsi urzędnicy to ludzie, których pośrednio widywaliśmy, znaliśmy ich działalność, wybieraliśmy ich w wyborach, dopuściliśmy do rządzenia naszym krajem, dlatego też ludzie mają prawo odczuwać szczery żal.Ich decyzjami, komentarzami, wywiadami, emocjonował się cały kraj, więc chcąc nie chcąc byli ludziom bliscy. Każda śmierć to tragedia, a ta wyjątkowo ma jeszcze wymiar państwowy. Co jest gorszącego w żalu? Moja znajoma cały dzień płakała po śmierci Diany Spencer, nie znała, w życiu nie spotkała, powiedz jej, że te łzy nie były szczere. Są ludzie bardziej i mniej wrażliwi.
   Naprawdę skończmy z generalizowaniem.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wnikam w wiarę ludzi, w ich solidarność. Każdy robi to na swój sposób. Nie mówię, że solidarność ludzi jest zła. Tutaj działa "domino", jeden wrzucił wstążkę/świeczkę na nk/gg, to czemu nie ja? Krótko - nie zależnie od Twojej wiary, solidarności USZANUJ zaistniałą sytuację. Lepiej zapal znicz.

 •  

  pokaż komentarz

  Kto nie wstawil wstazki na NK ten przegral zycie!

 •  

  pokaż komentarz

  niestety ten apel jest tu niepotrzebny, gdyż nikt stąd nie śmie dać na nk takie obrazki.

 •  

  pokaż komentarz

  I tak d!$!$ów nie powstrzymasz.

 •  

  pokaż komentarz

  To im życia nie przywróci , a poza tym jest to jawny akt nieposzanowania.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Z jednej strony sprawa jest natury moralnej i każdy powinien sam przemyśleć, jak winien zareagować. Z drugiej jednak ten przesadny owczy pęd, " by pokazać się" , plus zachowania typu "kto nie z nami, ten przeciwko nam", nadęta emocjonalność, tkliwość tych manifestacji uczuć. Zobaczymy na jak długo starczy tego patriotycznego zapału..

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec: nikt tu nie mówi o patriotyzmie tylko zwykłej wrażliwości. Dodatkowo zauważ, że masz tu ponad 1000 osób, które zakłada stado na tych samych zasadach. Kto nie jest z nami jest głupi.

  •  

   pokaż komentarz

   @utopjec:
   Z drugiej jednak ten przesadny owczy pęd, " by pokazać się" , plus zachowania typu "kto nie z nami, ten przeciwko nam"
   Ja się spotkałem z dość spontanicznymi reakcjami ludzi i choć wiem, że mnóstwo osób pododawało takie zdjęcia, to jeżeli spytałbyś mnie kto to zrobił, to nie mam pojęcia. Kto chciał dodać, ten dodał, a kto nie ten nie. Najmocniej podejście ,,kto nie z nami, ten przeciw nam" akurat odczułem tutaj. ,,Ja nie uznaję wirtualnej żałoby, więc jeżeli Ty ją uznajesz to jesteś d$$%#em z gimnazjum i naszej klasy" i absolutnie mi sie to nie podoba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: ten "efekt stadny" działa w obie strony, ciekawe jest właśnie to, że sytuacja jest interpretowana w dwie strony, trzeciej drogi nie ma..

 •  

  pokaż komentarz

  Zamiast jednej "świeczki", czy "wstążeczki" na naszej klasie, pomódl się za zmarłe dusze, głupi ku%#@ie!

  •  

   pokaż komentarz

   @Beneczeq: Rozumiem jak mi babcia mówiła, że 2zł zamiast na lody mogłem dać na chore dzieci. Ale jak .jpg przekłada się na modlitwę? Dlaczego jedno wyklucza drugie? Skąd wiesz, że ktoś kto napisze [] jest głupim ku%#@em? Czy ty myślisz, czy tylko mówisz i piszesz?

  •  

   pokaż komentarz

   kurde jest XXI wiek, zrozumcie w końcu że gadanie do siebie w myślach do niczego nie prowadzi :|

  •  

   pokaż komentarz

   @niemogeuwierzyc: Który jest wiek nie ma tu nic do rzeczy; jak ludzie chcę odprawiać gusła i zabobony i im to pomaga coś zrozumieć lub z czym się pogodzić, albo poczuć się lepiej, to będą to robić :)
   Chociaż generalnie twój komentarz mnie rozwalił :) +

 •  

  pokaż komentarz

  @rabbuni: Jak pisali wcześniej - duża część osób, po prostu robi to na pokaz. Ile procent z tych ludzi, tak naprawdę się pomodli? To właśnie do nich są skierowane te słowa...

  Tak, myślę. I to częściej niż może Ci się wydawać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Beneczeq: Ja mam grafikę nawiązującą do zdarzenia i mówię otwarcie że się nie pomodlę bo w Boga nie wierze. I co?
   Mam godło polskie z czarną wstążką ponieważ uważam że potwornie ucierpiała polska racja stanu.
   I co? Co ma wspólnego polska racja stanu z czyimś bogiem? Gówno! Nic! Dlatego wk$!%iają mnie takie d!!%%ne, nieprzemyślane żale pakujące wszystkich ludzi do jednego worka, których autor uważa się za jakiegoś k$!%a wieszcza 2.0

   Wiedziałem że takie ścierwo się w necie pojawi. Świadomość ilości idiotów i malkontentów w sieci nie pozwalała mi wierzyć, że tak nie będzie.
   ... ech, szkoda słów.

 •  

  pokaż komentarz

  i co, 130 które to zakopało mam dodać do czarnej listy? powinna być taka automatyczna opcja;/

 •  

  pokaż komentarz

  True. Przeraziło mnie to, że nie tylko na n-k zaczęła się nowa czarnowstążkowa fala, ale to samo dzieje się na Twitterze ;/

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie to nie przeszkadza, ale widzę po znajomych,którzy umieścili sobie "patriotyczne" obrazki na tym potalu społecznościowym, że najzwyczajniej zwisa im ta cała sytuacja. ;)
  Żal mi ofiar i ich rodzin.
  Nie obnoszę się moją żałobą, noszę ją w sobie.

  Pozdrawiam.

 •  

  pokaż komentarz

  [] [] [] [] [] [] [*] ;( ;(

 •  

  pokaż komentarz

  Najlepszy wykop jaki widziałem. Wielki Szacunek dla ciebie za taką informację. Oczywiście popieram.

 •  

  pokaż komentarz

  gdybym był adminem na nk to w takiej sytuacji bym wszystkich zbanował co wstawiają zdjęcia w takiej chwili myśląc że są fajni...

 •  

  pokaż komentarz

  za późno, wystarczy spojrzeć na ostatnio dodane zdjęcia :) Ciekawe ile z tych buraków wcześniej ciskało gromy na prezydenta, a teraz będą się uważać za jego największych zwolenników...

 •  

  pokaż komentarz

  wrzuciłem link na śledzia, ale i tak mnie zakopią świeczkami

 •  

  pokaż komentarz

  Ja popieram to co oni piszą o zalobie na nk http://www.opisynk.com.pl

 •  

  pokaż komentarz

  tylko transfer na słit focie sobie marnują. Ale oni jeszcze tego nie wiedzą ;3

 •  

  pokaż komentarz

  I to właśnie Polacy i ich chora mentalność ,,

 •  

  pokaż komentarz

  Nie róbcie też żałoby w opisach na Gadu-Gadu czy innych komunikatorach. Dziękuję.

 •  

  pokaż komentarz

  A jakim prawem ty mnie mówisz co ja mam robić. Wara ode mnie. A już szczególnie nie masz prawa mieć zielonego pojęcia o moich intencjach i to ty się tutaj lansujesz dennymi i tanimi żalami na pokazywarce. Ot co.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lk_hc: Ciekawe gdzie napisałem o TOBIE.... <myśli>

   AA.... dotknął Ciebie tekst o idiotach. W takim razie przepraszam...

  •  

   pokaż komentarz

   Jesteś autorem tego, pożal się boże, apelu? Bo tak w ogóle to było do autora wykopu jakbyś nie zauważył.

   Więc jeśli jesteś:
   Napisałeś do mnie, jako użytkownika "serwisów społecznościowych" jakiś śmieszny apel, więc odpowiedziałem ci co o tych grafomańskich wypocinach myślę.

 •  

  pokaż komentarz

  Te wstawianie fotek w takiej dramatycznej chwili świadczy tylko o jakimś prymitywizmie umysłowym tych osób. To nie jest żaden patriotyzm, to jest czysty snobizm, Wstawiacie fotki i tylko liczycie liczbę wyświetleń i komentarze. W jednych tacy jesteście smutni a w następnych nap#%!#%%acie pop!!$#!$one komentarze, zadowoleni ze swojej głupoty. Wytężcie chociaż trochę te swoje mózgownice.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mariusz1985: Czym to się różni od wywieszenia flagi przed domem, lub zapaleniem świeczki?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mariusz1985: Wartością jaką? Finansową? Pewnie nie. Wartocią symboliczną? Tutaj jest flaga i tam jest flaga. Flaga wywieszona na balkonie może być symbolem jednoczenia się w żalu z kilkoma osobami, które akurat przejdą obok. W internecie mogę się w ten sposób ,,połaczyć" z milionami.
   Ty po prostu patrzysz na internet inaczej niż ja i tyle. Dla Ciebie to zwykłe narzędzie, dla mnie jakieś miejsce w którym wchodzę w kontakt z wieloma innymi ludźmi i uważam, że tak samo jak wywiesiłem flagę w świecie realnym, tak samo powinienem to zrobic w tym wirtualnym.

   Poza tym dlaczego jakimś cudem wszyscy zarzucają nam właśni czekanie na komentarze i odslony, a tak na prawdę najwięcej komentarzy zbierają takie apele jak Twój i autora. Czyżby wypominanie ludziom chęci zbierania poklasku tak na prawdę było tylko pokazaniem swojej chęci zbierania poklasku? Tak to dla mnie wygląda.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: W pełni zdaję sobie sprawę, że wygląda, że to ja czy autor stara się zebrać jakieś poklaski. Tłumaczyć się z tego nie będę, bo nie o to mi chodzi. Chodzi o to, że Ci ludzie wstawiają wstążkę, flagę Polski czy zdjęcie Prezydenta i czekają na zainteresowanie ze strony znajomych. Jak już minie to zaraz momentalnie wstawiają n-tą fotkę ze swoim dzieckiem czy z kumplem w dziwacznej pozie. Wiem, bo mam też konto na nk i widzę, co wyprawiają moi znajomi, często tacy, których bardzo szanuję. To jest chyba brak głębszego zastanowienia nad własnym poczynaniem. Czy na tym polega żałoba? Wstawienie głupiej fotki na portalu społecznościowym, który już z definicji nie jest w ogóle do tego przeznaczony?. Toż to czysta hipokryzja. Na prawdę stać Was tylko na wstawienie fotki na nk, czy nic nie znaczącej gwiazdki w opisie gg?. "Wstawiliśmy i jest zaj##iście"?. Zero refleksji, odrobiny szacunku. Tyle Was obchodzi ta cała żałoba?
   I żeby było jasne. Mnie nie chodzi o to by komuś coś zabraniać, nie mam prawa do kierowania cudzym życiem. I tak każdy zrobi jak będzie uważał. Ja tylko wyrażam swoje niezadowolenie z tego powodu, do ktorego mam pełne prawo. Jak to odbieracie to Wasza sprawa.
   P.S. Gdyby nie było portalu społecznościowego Nasza-Klasa oraz komunikatora internetowego Gadu-Gadu to w jaki sposób byście złożyli hołd poległym ofiarom? I dlaczego nie możecie tak od razu zrobić?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mariusz1985:

   1. i czekają na zainteresowanie ze strony znajomych.
   To przy okazji tej obecnej żałoby wielu znasz ludzi, którzy takie zainteresowanie wzbudzili? Na prawdę cały czas widzę ten argument, ale patrząc na to jak wiele osób takie rzeczy robi po prostu nie sposób wychwycać pojedyncze osoby. Ja na prawdę nie mam pojęcia kto z moich znajomych takie rzeczy zrobili. Wiem, że od cholery, ale po imionach bym ich nie kojarzył. Z imienia natomiast kojarzę dwóch, ktorzy wrzucili jakieś żałosne karykatury z podpisem typu ,,Sezon na Kaczki rozpoczęty."

   2. Jak już minie to zaraz momentalnie wstawiają n-tą fotkę ze swoim dzieckiem czy z kumplem w dziwacznej pozie.
   Lampki pod pałacem prezydenckim są sprzątane bez przerwy. Zazwyczaj postawiona przez Ciebie lampka nie postoi więcej niż godzinę, dwie. Jaki to ma sens? Poza tym pod Twój argument moznaby podpiąć pretensje o to, że ktoś sie na czarno ubiera podczas żałoby, a jak tylko żałoba się skończy to już nagle ubiera sie kolorowo. W jakikolwiek sposób postanowiłeś uczcić tę tragedię i tę żałobę to i tak w pewnym momencie to minie, zacznie się dalsze życie, a o żałobie zapomnimy. Bedziemy sie bawić, śmiać, tańczyć, zdjęcia flag pochowamy gdzieś w plikach .rar, a prawdziwe flagi zwiniemy i schowamy do szafy. Normalna kolej rzeczy.

   3. Toż to czysta hipokryzja.
   Wiem, że ostatnio to jest najpopularniejszy zarzut, ale proszę zapoznaj sie z definicją hipokryzji i potem odpowiedz mi w jaki sposób ta sytuacja pasuje do opisu.

   4. Na prawdę stać Was tylko na wstawienie fotki na nk, czy nic nie znaczącej gwiazdki w opisie gg?. "Wstawiliśmy i jest zaj##iście"?. Zero refleksji, odrobiny szacunku. Tyle Was obchodzi ta cała żałoba?
   Nie, nie na prawdę. Skąd w ogóle u Ciebie takie absurdalne i niesprawiedliwe pomysły? Myślisz, ze wrzucenie do internetu zdjęcia to tak skomplikowane zajęcie, że potem już na nic więcej nie ma czasu? Pewnie jakbyś teraz poszedł pod pałac prezydencki i popytał się tych ludzi, którzy stoją nawet całą noc, by na sekundę przejść obok trumien z pierwszą parą, to wśród nich też pewnie bys znalazł mnóstwo osób które RÓWNIEŻ wrzuciły coś do internetu. Z resztą nie wiem jakie według Twojego światopogladu zewnętrzne formy wykazywania żałoby są stosowne, ale pewnie przy większości z nich starczy jeszcze chwilki na wstawienie do internetu zdjęcia.

   Ja wywiesiłem flagę, cały tydzień ubieram się na czarno, w czwartek jadę do stolicy pod pałac prezydencki, albo w niedzielę na pogrzeb, od soboty dedykuję swoją praktykę jako buddysta intencji zmarłych, nie słucham głośnej muzyki i w ogóle nie w głowie mi zabawa. Powiedz, czy w takim razie zasłużyłem sobie na prawo do wrzucenia flagi na NK, czy nie? Może jeszcze muszę coś zrobic, żebyś nie wypominał mi powierzchowności?

   5. Gdyby nie było portalu społecznościowego Nasza-Klasa oraz komunikatora internetowego Gadu-Gadu to w jaki sposób byście złożyli hołd poległym ofiarom? I dlaczego nie możecie tak od razu zrobić?
   I tu jest Twój największy błąd, bo z góry zakładasz, że to co ludzie robią w internecie zwalnia ich w ich mniemaniu z robienia czegoś równiez w świecie prawdziwym. Dlaczego zakładasz, że ludzie właśnie od razu nie łącza gstów wirtualnych z tymi realnymi. A z resztą nawet jeżeli ktoś robi tylko te internetowe to według mnie lepiej że tylko takie marne coś robi, niż miałby nie robić absolutnie nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: 1. Oczywiście, właśnie swoje argumenty opieram na obserwacji swoich znajomych i wiem, że tak właśnie jest.
   2. Miałem na myśli to, że została ogłoszona tygodniowa żałoba narodowa, a już niektórzy kilka godzin po wstawieniu na nk flagi/wstążki/znicza/zdjęcia pary prezydenckiej z bardzo przejmującym opisem, by kilka godzin później wstawić fotkę z uśmiechniętą mordą, jakby momentalnie smutek zniknął.
   3. Patrz punkt 2. Wersja słownikowa:obłuda, udawanie szlachetności, religijności, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i wyciągnąć z tego jakieś korzyści. Jeśli to Cię nie satysfakcjonuje to nazwę to snobizmem, bo tym również jest.
   4. wstawianie głupich symboli na nk to nie jest przeżywanie żałoby, to nawet nie jest symbol, to jest jego żałosna imitacja. W żałobie chodzi o wspierane duchowe, cielesne, słowne. To tak jakbym zrobił zdjęcie znicza aparatem, wywołał je i położył na grobie zmarłego. Czy to jest to samo? Czyż symboli żałobnych nie powinno się stawiać w miejscach, które były bliskie osobie zmarłej. Czy tym ofiarom był bliski Internet? Nasza-Klasa? to jest anonimowe, nie mające głębszej wartości duchowej, ani materialnej. Ja przynajmniej nie jej nie odczuwam i nie czuję samej samej solidarności, więzi między ludźmi, kiedy stoję w niebotycznym tłumie i wszyscy razem śpiewamy wspólną pieśń.
   5. Nie popełniam błędu, bo widzę tych ludzi na co dzień i wiem, że nie ma z nimi nawet merytorycznej rozmowy na ten temat. Nie chcę tu wrzucać wszystkich do worka, ale sam powiedz, jak byś odebrał taką sytuację: spotykam się ze znajomym, który wczęsniej wrzucił odpowiednią fotę na profilu i próbuję z nim nawiązać konwersację na temat tej tragedii, a on mi odpowiada, "że ma to w dupie". Człowieku moje emocje w tamtej chwili były nie do opisania, a to nie jest odosobniony przypadek.

   W każdym razie, znalazłem świetny sposob na poradzenie sobie z tym problemem i aż dziw mnie bierze, że wczęśniej na to nie wpadlem ;) WŁAŚNIE USUNĄŁEM SWÓJ PROFIL NA NK. Po co mam się bulwersować i strzępić język, skoro to i tak do nikogo nie dociera ;)..
   Pozdrawiam.

 •  

  pokaż komentarz

  zgadzam się z treścią pokazywarki. Tacy ze wszystkich są "patrioci", co wcale.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja niestety mam konto na naszej klasie. Wkurzają mnie te wirtualne znicze([*]) i inne przejawy pseudo patriotyzmu

  •  

   pokaż komentarz

   @n3go: co to jest niby k@#$a pseudo patriotyzm?!? Jakaś nowomowa partyjna tu powstaje.

   Czarna wstążka to ludzki odruch. Prosty i wyraźny.

   Po co ja w ogóle z takimi ludźmi gadam?

  •  

   pokaż komentarz

   @n3go: Skoro jesteś niezadowolony z konta na naszej klasie, to dlaczego go po prostu nie usuniesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @n3go:
   A nie przyszło Ci do głowy, że tu nie chodzi o patriotyzm czy pseudo-patriotyzm, tylko po prostu niektórym się smutno zrobiło, że ponad 90 osób zmarło? Tym bardziej, że część ofiar to osoby, które większość Polaków kojarzy z telewizji, a nie grupa jakichś anonimowych pasażerów. Mnie się na przykład zrobiło bardzo smutno z powodu Marii Kaczyńskiej.
   P.S. Nie bawiłam się w żadne znicze i czarne wstążki. Po prostu mnie wk$$$iają takie komentarze i takie apele jak ten wykop.

  •  

   pokaż komentarz

   @czitabanana: powaznie sie nad tym zastanawiam
   @CDIV: nie podoba mi sie poprostu, że dla sporej czesci polakow ustawienie opisu "[*]" na komunikatorze czy wysłanie(kupienie) czarnej wstążki do specjalnie na ten cel profilu na nk to jedyne przejawy ich patriotyzmu.
   Całe zdarzenie jest wykorzystywane jako niezły sposób na zarobienie kasy przez tworcow portalów społecznościowych oraz osoby wystawiające na allegro koszulki a nawet domeny internetowe zwiazane z tragedią.
   Jeżeli ktoś naprawde przeżywa śmierć prezydenta i współpracowników i innych ludzi którzy byli na pokładzie samolotu to niech wywiesi flage, zapali znicz na cmentarzu lub zrobi cokolwiek co naprawde świadczy o żalu

  •  

   pokaż komentarz

   @n3go:
   W jaki sposób twórcy portali społecznościowych zarabiają na tym, że ktoś sobie dał w opisie "[*]" zamiast "LOL, ale wczoraj impreza była", albo na tym, że sobie zmienił zdjęcie w profilu?

   Jeżeli ktoś naprawde przeżywa śmierć prezydenta i współpracowników i innych ludzi którzy byli na pokładzie samolotu to niech wywiesi flage, zapali znicz na cmentarzu
   A co to da? Co to zmieni? Gówno. Zmarłych to nie ożywi, rodzin zmarłych to nie wesprze. Zapalanie zniczy, tak jak wszystkie rytuały związane ze śmiercią, jest czynnością symboliczną, która ma dać żałobnikom złudzenie, że są w stanie coś zrobić dla zmarłych. Jednak to tylko złudzenie. Dlaczego jeden pusty gest ma być lepszy od innego? Bo starszy?

  •  

   pokaż komentarz

   @CDIV: chodziło mi o kupowanie wstążek do specjalnego profilu
   Wywieszenie flagi czy inny symbol nie musi byc pustym gestem. Ale jednak skoro według ciebie jest to jaki jest sens spamowania na necie wiadomosciami w stylu "[*]" i innymi?

  •  

   pokaż komentarz

   @n3go:
   Zaraz, to kupowanie wstążek jest be, a kupowanie zniczy jest cacy? Twórcy portali społecznościowych są paskudnymi krwiopijcami, którzy zarabiają na tragedii, a producenci zniczy nie? Jakoś mało konsekwencji w tym widzę.

   Sens wywieszania flagi, zapalania zniczy czy gwiazdek w nawiasach jest taki, że niektórym osobom daje to jakiś komfort psychiczny. Jak to robi więcej osób, to może też przynosić jakieś poczucie wspólnoty. Niektórzy tak mają, że jak wyrażą w jakiś sposób swoje uczucia, to im się robi lepiej. Dlaczego im tego zabraniać albo narzucać sposób, jeśli nikomu nie robią krzywdy?

 •  

  pokaż komentarz

  W 100% zgadzam się z tą prośbą, od rana patrzyłem z politowaniem na nowo dodane zdjęcia na NK.

 •  

  pokaż komentarz

  szkoda mi slow na tych ludzi. pamietam jak wprowadzili sledzika. kazdy mial na niego za przeproszeniem wyje****. kazdy twierdzil, ze to beznadziejny pomysl. wszyscy masowo dodawali jakies beznadziejne zdjecia, ze na co to, po co to, kolejny glupi pomysl. wszyscy masowo usuwali znajomych z listy osob ktore sledza. ale jak juz cos sie wydarzy to kazdy wkleja tam wszystko co sie da. jeden przez drugiego. i jeszcze te flagi polski z czarna wstazka, zdjecia sp Lecha Kaczynskiego i jego zony. No k%%$a ludzie. Opamietajcie sie ja was prosze. Tak jak autor wykopu napisal. Noscie zalobe w sobie a nie k%%$a zawracacie uwage teraz na siebie durnymi [*] ;( i :( i ;/ tez. Sadze, ze nie tylko mi skacze cisnienie gdy o tym mysle. Sam w ostatnio dodanych zdjeciach znajomych mam wlasnie same zdjecia typu czarne wstazki, znicze, zdjecia zmarlych z czarnymi wstazkami, godlo Polski. Rzygac mi sie chce od tego. I NIE. UWIERZCI MI, ZE NIE JESTESCIE FAJNI PRZEZ COS TAKIEGO. Pozdrawiam i wielki wykop dla autora.

  •  

   pokaż komentarz

   @ko55ak: U mnie galeria świeżo dodanych na NK też sie zapełniła takimi zdjęciami jak piszesz. Z resztą sam takie dodałem. Tyle tylko, że trudno byłoby mi teraz wymienić przynajmniej z trzech ludzi, którzy to zrobili. Po prostu nie przyglądałem sie temu i nie wiem czy kogos w ogóle to obchodziło. Wiesz kogo natomiast jestem w stanie bez problemu wymienić. Wszystkich szukających poklasku modnych i fajnych ludzi, którzy są lepsi od nas wieśniaków i w ,,dowcipny" sposób śmieje sie z nas i nas atakuje

   I NIE. UWIERZCI MI, ZE NIE JESTESCIE FAJNI PRZEZ COS TAKIEGO.
   Uwierz mi, że ty też nie jesteś fajny przez swoje tanie próby wybicia sie na byciu innym, mądrzejszym, lepszym.... To dopiero jest żałosne podejście.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: j%!ie mnie to co o tym myslisz. mam swoje zdanie i nie zamierzam go zmieniac tylko dlatego, ze wiekszosc ma takie zdanie jak ty i wiekszosc was bedzie po mnie jechac. chcecie to dalej wstawiajcie te znicze. tacy z was katolicy? do kosciola idzcie sie pomodlic a nie gnijecie przed kompem zapalajac swiatelka w statusach. i tak samo ja moge teraz pomyslec, ze to ty probujesz zablysnac i sie dowartosciowac bo wiesz, ze masz wiekszosc po swojej stronie. ja raczej dowartosciowania w necie nie szukam. pozdro.

  •  

   pokaż komentarz

   @ko55ak:
   tacy z was katolicy?
   Co ma piernik do wiatraka? Nie jestem takim katolikiem, ani żadnym katolikiem, ani żadnym chrześcijaninem. Nawet gdyby ktoś był katolikiem to powiedz mi w jaki sposób napisanie na gg ,,znicza" koliduje z pójściem do kościoła? Dlaczego ty ciągle cos zakładasz i szufladkujesz? Jakoś na prawdę gdybym chciał iść do kościoła to znalazłbym na to czas mimo zmarnowania tak wielkiej jego części na napisanie [*].

   mam swoje zdanie i nie zamierzam go zmieniac
   Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje zdanie, wszyscy mamy swoje zdania. Ty wyraziłes swoje zdanie na temat wrzucania zniczy poprzez nie wrzucenie znicza, a ja poprzez wrzucenie go. Później jednak było ci mało, więc postanowiłes jeszcze narzucać swoje zdanie innym i obrażać tych, którzy mają inne od twojego.

   i tak samo ja moge teraz pomyslec, ze to ty probujesz zablysnac i sie dowartosciowac bo wiesz, ze masz wiekszosc po swojej stronie. ja raczej dowartosciowania w necie nie szukam.
   Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.... Ty coś zaatakowałeś, ja stanąłem w obronie tego. Chcesz myśleć, że robię to dla poklasku? Mysl sobie, proszę bardzo. Nawet jednak na prostą logikę jeżeli prawie wszyscy coś robią, a później znajdzie się ktoś obnoszący się z tym jacy to ci wszyscy są głupi, a on mądry to kto raczej bardziej stara się wyróżnić? Ty! Choć to ty pierwszy zarzuciłes nam chęć ,,przylansowania." Jeżeli nie szukasz dowartościowania w necie to w porządku. Jeżeli ktoś szuka dowartościowania w necie to też w porządku i nie wiem dlaczego któraś z tych postaw miałaby być gorsza?

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze wczoraj polowa z Was smiala sie z jego wygladu, wzrostu, mowy, religijnosci tworzyla jakies glupie strony ile zostalo do konca kadencji "kaczora", a dzis wszyscy wrzucaja jakies wstazeczki, wirtualne znicze [*] itd. Smiech na sali...

 •  

  pokaż komentarz

  Do autora:
  Jeżeli tak odbierasz takie inicjatywy to szkoda mi Ciebie, wstawiłem [*] w wielu miejscach i jeszcze nigdy nie wpadło mi do głowy że robię to aby się pokazać i zwrócić na siebie uwagę, robię to czystego żalu i smutku.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzangyl: Robisz to chłopcze dlatego, że się nudzisz. Ty już nie masz uczuć wyższych. Jak chcesz wyrazić smutek i kogoś o twym uczuciu zawiadomić to zmień sobie buźkę w gg (czy avator, nie wiem jak to się teraz nazywa), a nie spamuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbos11: podaj mi swojego maila, widzę że wiesz lepiej ode mnie co mną kierowało, przyda mi się twoja opinia w kilku innych sprawach, panie wszechwiedzący.

Dodany przez:

avatar gorcikos dołączył
1923 wykopali 184 zakopali 8.5 tys. wyświetleń