•  

  pokaż komentarz

  Przecież te podatki w większości płaci każdy przedsiębiorca. Prywatne kopalnie dają radę.

 •  

  pokaż komentarz

  Najciekawszy fragment( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Składki i podatki za pracowników: 65% wszystkich obciążeń

  Prawie 42 zł z tego stanowiły składki emerytalne i zdrowotne odprowadzone za pracowników do ZUS-u. Górnictwo jest jedną z najlepiej wynagradzanych branż w Polsce, stąd składki odliczane od wynagrodzeń pracowników istotnie obciążają budżet pracodawcy. Pomimo wysokich emerytur górnicy i tak otrzymują jeszcze dodatkowe świadczenia z pieniędzy podatników ─ ekwiwalent deputatu węglowego, wypłacany jest niemal połowie emerytów przez budżet państwa lub ZUS (rocznie to ok. 200 mln zł). Druga część o wartości 300 mln zł rocznie także miałaby zostać przerzucona na budżet państwa. Odpowiedni projekt obywatelski utknął jednak w Sejmie po negatywnym stanowisku rządu, który do tej pory nie znalazł na to pieniędzy. Trudno więc sobie wyobrazić, aby znalazł środki na obniżenie składek ubezpieczeń społecznych dla pracujących i zwykle dobrze wynagradzanych pracowników tylko jednej branży.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Deputat weglowy to tylko jedno z dodatkowych swiadczen, olowkowe wyplacane nawet do 26. roku zycia (chyba w KHW placa 600+ brutto), dodatek energetyczny itd, itd, szkoda ze braklo miejsca na to w artykule. Podobno jest ogolnie 19 dodatkowych swiadczen.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: Zawsze sie znajdzie patol, ktory jest rylem i placze, ze on tego nie ma lub ktory zyje z ryla, ktory to ma, opcjonalnie dyskutant kwitujacy 'podobno'. Podobno, bo nie poswiecam czasu patologii przywilejow.

   Dodatki sa rozne i zalezne od spolek. W KHW 600zl brutto dla uczacego sie do 26. roku, deputaty 5-8t wegla, 13-tka, 14-tka, barborka, dodatki za staz i jubiluszowe, do biletow kolejowych na wakacje, bony, nie wiem jak ze swietami, karpiowym. A wszystko po to by po by chlop w sile wieku szedl na emeryture, gdzie zwyczajnie.. (tu urwe bo o rylach na emeryturze to doktaraty mozna dziobac)

  •  

   pokaż komentarz

   @ggg937: no ale w czym problem? Nauczyciele też idą na emeryturę wcześniej? Policjanci i wojskowi. W ogóle oni wszyscy i tak pracują na emeryturze nadal blokując stanowiska. Zlikwidujemy wszystkim? Nikt nie będzie chciał być nauczycielem czy policjantem, bo się nie będzie opłacało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: Ale bez takich.. jesli ktos chce byc to bedzie. Odpowiadajac na pytanie, problem w przywilejach, tak we wszystkich.
   W Polsce wiele osob pracuje na smieciowach, o przywilejach nie mowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczypawlak: Do piekła by się dokopali i pewnie dalej by kopali, bo kasa pod koniec miesiąca musi się zgadzać !

  •  

   pokaż komentarz

   @ggg937: zazwyczaj na śmieciówach pracują u "biednych" mikro-przedsiębiorców bo ich tak "rząd" skubie na kasę

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: tym dorzuca, innych skubie, a o zwiazkach szkoda gadac ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba rząd ich skubie żeby mieć dla górników

  •  

   pokaż komentarz

   @CzapkaG: najwięcej na emerytury i renty (nie tylko górnicze) co miało niby polepszyc 500+ nie wiem, bo większość karyn pracuje "u nas w UK" a zbiera profity z PL a Seba-Bolec zbiera z UK i tak się to kręci, co dalej? Drogi i kolej to jest kolejna lwia część budżetu, później dopiero to co w sumie powinno być pierwsze, opieka medyczna, policja, wojsko. Następnie jest dług publiczny a na samym koncu jest... sport, kultura, wypoczynek czy ochrona środowiska.

   Jak sam widzisz jest na co wydawać a proporcje są jakby odwrotne i to są podatki a nie tylko k$!%a jedno i to samo w kółko, że dopłaca się jakiejś urojonej kaście społecznej. Górnictwo powinno być sprywatyzowane, wyspecjalizowane oraz wyj!$$ne na pysk związki zawodowe, które tylko zbierają kasę za nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba niestety zdaję sobie z tego sprawę. Czasem się zastanawiam czy nie lepiej być tym który chce żyć i żreć i się nie myśleć nad tym. Krew człowieka zalewa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: Będzie się opłacało, bo zapłaci się troche więcej. zalety:
   1) Nie będzie ukrytego długu
   2) nie będzie negatywnej selekcji, do tych zawodów, poza wyjątkami, gro osob, to takie, którzy nigdzie indziej nie dostali pracy, a ida tu, bo wcześniejsza emerytura hcoć obiecana. Lepiej zapłacic trochę lepiej, a przyjdą ci wartościowi w większej ilości i nie trzeba wcześniejszych emerytur
   3) należy wziąć w zawodach, które ciężko jest wykonywać zbyt długo przykład z holenderskiego związku piłkarskiego, gdzie część pensji Twojej obligatoryjnie jest zabierana na ubezpieczenie, z którego możesz po osiągnięciu wieku w którym nie możesz grać otrzymać albo jednorazową wypłatę (mniejszą), albo miec sfinansowane kursy bys się przekwalifikował i cos na start jeszcze dostaniesz.
   4) osoby takie nie będą koniecznie uwiązane do danego zawodu, jeśli poczują się wypalone, będą mogły sie przekwalifikować nie tracąc zbytnio.

  •  

   pokaż komentarz

   @ggg937 to już jest nudne. Wasze wyliczanie czegoś czego nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @ggg937 150 świadczeń i zarabiam miliony. Nuda. Znają się nie górnicy

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba w mediach tylko górnicy są źli. Ciekawe ile w straży i wojsku jest rodzin, lewych etatów i wymyślonych stanowisk. A kasa podobna. Minusy bo?

 •  

  pokaż komentarz

  Prawie 42 zł z tego stanowiły składki emerytalne i zdrowotne odprowadzone za pracowników do ZUS-u

  Ale bym się cieszył razem z moim pracodawca jak by mi tyle tylko kradli na emeryturę

 •  

  pokaż komentarz

  Śmieszny ten wykres kolowy, bo to jest 100% podatkow. Chcialbym zobaczyc te wydatki na tle calosci przychodu, gdzie zaznaczone sa eksploatacja, wynagrodzenia w tym ile daniny, reszte podatkow itd.

  Inaczej to bez sensu.

 •  

  pokaż komentarz

  może skrócę górnicy chcą zarabiać więcej, a jednocześnie mniej wydobywać węgla, czyli z 10mld do budżetu trafi 8mld złotych + jeszcze większe pensje dla górników. Mamy piękny węglowy przemysł, ale takie gnidy runują go od 40 lat( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @OscarGoldman: k?$!a to ile mają zarabiać 20k??? przecież tam na łąpe fizolowi po podstawówce nieraz wychodzi po 5k netto razem z tymi 13, deputatami, barbórkami, ołówkowymi, gruszami itd

  •  

   pokaż komentarz

   @if_my_homies_calls: a niech zarabiają i 50tyś/miesiąc ale żadnych przywilejów, na emeryturę w normalnym wieku. Żadnych kwot węglowych itd. Idąc do pracy pod ziemią będziesz kalkulować popracuję 20 lat zniszczę zdrowie, będę musiał znaleźć jakąś inną pracę za psie pieniądze nie mając kwalifikacji lub je zrobić. A jak wyjdzie że to kupa forsy to znajdzie się inny któremu będzie się opłacało za mniej.

 •  

  pokaż komentarz

  Informacja nieprawdziwa. Dotyczy jedyne kopalni węgla kamiennego

 •  

  pokaż komentarz

  Balcerowicz na zlecenie Sorosa rozp!@@@$?ił górnictwo. To co teraz mamy to efekt jego działań. Czemu ten człowiek nie siedzi za celowe działanie na szkodę Państwa??? Pod tym artykułem jest arcyciekawy komentarz jednego z internautów pozwolę sobie go zacytować poniżej.
  # Witold 2016-11-21 18:21:
  "Chyba Autor próbuje czarować czytelników cyframi - proszę jaka wnikliwa ekspertyza i wnioski. To nic że temat kosztów w górnictwie i rachunku korzyści i kosztów znajduje odzwierciedleni e w wielotomowych pracach naukowych (swoją drogą nie pamiętam by nawet sceptyczni profesorowie w wyniku analiz uznawali wspieranie kopalni za zły pomysł - po prostu zapaść tego sektora gospodarki urwałaby nawet 1/3 przychodu w budżecie państwa ~70-100 mld). Warto zdać sobie sprawę z czego wynika taka sytuacja górnictwa. Zapaść była wynikiem wprowadzenia przez Leszka Balcerowicza 80% cła na EKSPORT (!!!) Polskiego węgla w okresie transformacji. Zostały zerwane umowy, a Polska dostarczała węgiel do Niemiec, Francji, Hiszpanii czy Czech. Później nastąpiła spirala długu i kolejne upadłości, do czego skutecznie przyczyniło się zablokowanie akcji kredytowej przez polskie banki przez tego samego osobnika. Wyobraźcie sobie państwo że w dzisiejszych czasach duże przedsiębiorstw o zostaje odcięte od kredytów operacyjnych - skala kryzysu byłaby niewyobrażalna, a ten aspekt w kontekście transformacji się pomija całkowicie - dlaczego?"

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Rząd daje emerytury górnikom już nawet nie po 25 latach pracy, tylko kilka lat przed. To jest sztuczne ratowanie górnictwa wypychaniem ludzi na emerytury za które zapłaci podatnik!!!

  http://www.kadra.org.pl/korzystanie-z-urlopu-gorniczego-po-przejsciu-do-srk/

  przeczytajcie to jest dopiero skandal

  •  

   pokaż komentarz

   @if_my_homies_calls: To się przyjmij, jesteś tu tylko 2h a widzę jesteś już specjalistą.

   NIE SZANTAŻUJCIE MŁODYCH GNOJE ŻE NIE BĘDĄ MIEĆ EMERYTUR
   to niech wyp?$@$$!ają, sami dobrze wiedzą jakie są zarobki w medycynie to po ch%! pchali sie na te studia??!!! dzieciaczki lekarzy narzekają na małe zarobki hahahha
   NIE KUPUJE POLSKIEGO BADZIEWA, NIE WSPIERAM WYZYSKU PRACOWNIKÓW
   mowa tu o Narodwym Funduszu Zdrowia który jest składką obywateli pracujących w gospodarce powinien być przepis że w pierwszej kolejności leczy się młodych, bo to oni są cyba bardziej potrzebni społeczeństwu niż jakaś 80 letnia babuszka?

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: nie mam znajomości na kopalni niestety, a moja dziewczyna niechce dać dupy komu trzeba i koło sie zamyka

  •  

   pokaż komentarz

   @if_my_homies_calls: raczej chęci, pierwsza lepsza oferta z intenetu. Szkolenie zrobisz zaocznie byle jakiej Maturze albo Cosinusie...

   Firma realizująca roboty górnicze na rzecz Kopalni Soli Wieliczka S.A.
   Prowadzi nabór pracowników na stanowiska robotnicze dołowe górnicze:
   1) górnicy kwalifikowani i nie TYLKO Z DOŚWIADCZENIEM od młodszego górnika
   PRZYJMUJEMY CAŁE BRYGADY - PERCYPUJEMY W KOSZTACH DOJAZDU
   Prosimy o aplikowanie osoby z okolic : KOPALNI KS WIELICZKA w WIELICZCE
   Wymagania
   doświadczenie poparte świadectwami pracy, oraz odpowiednimi kursami
   dyspozycyjność ( praca w trybie zmianowym)
   bardzo dobry stan zdrowia ( praca fizyczna pod ziemią)
   rzetelność, sumienność, dokładność
   wysoka kultura pracy oraz BHP
   Informacje dodatkowe
   Ostatnia aktualizacja:
   04/11/2016
   Wymiar etatu:
   Pełny etat
   Rodzaj umowy:
   Na czas nieokreślony
   Liczba wakatów:
   15
   Min. doświadczenie:
   1 rok
   Min. wykształcenie:
   Bez wykształcenia

   Przedział wynagrodzenia:
   2.500,00 zł - 7.500,00 zł / miesięcznie (Brutto)

   Premie, dodatki:
   w zależności od wyników pracy
   Branża / kategoria:
   Praca Przemysł ciężki / wydobywczy

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: nie nie, my tu mówimy o państowych spółkach górniczych

   podaj mi oferte z JSW, KGHM, PGG, KHW, Bogdanka... a nie jakieś podfirmy które cie zwolnią po sezonie

   aha i co to za argument? ja ci dam też zaraz jakąś oferte pracy ale czy to znaczy że przyjmą każdego chętnego? xD

   zresztą pisze z doświadczeniem, więc furtka zamknięta czyli tak naprawdę nic nie napisałeś a oni szukają jakiegoś emeryta góeniczego 40 latka

  •  

   pokaż komentarz

   @if_my_homies_calls: pisze, ze bez, szkołe górniczą zrobisz po gimnazjum odpłatnie a potem możesz te kokosy zarabiac.

   Czy przyjma? Złóż CV - zobacz

   z KGHM (ale tu juz pipka nie mozna byc)

   Elektromonter pod ziemią ME
   Miejsce pracy: O/ZG "Polkowice - Sieroszowice"
   Komórka organizacyjna: Dział Energetyczny ME
   Zakres obowiązków:

   Eksploatacja urządzeń, sieci i instalacji elektroenergetycznych na oddziałach obsługiwanych przez Dział ME


   Wymagania:
   Minimalne:

   Wykształcenie: zasadnicze zawodowe wymagany tytuł zawodowy o kierunku elektrotechnika lub pokrewny
   Świadectwo kwalifikacyjne upoważniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, sieci i instalacji elektroenergetycznych o napięciu do 1kV lub powyżej w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu oraz kontrolno - pomiarowym


   Dodatkowe:

   Stwierdzenie kwalifikacji na stanowisku elektromonter sprzętu elektrycznego o napięciu do 1kV lub powyżej
   Staż pracy w ruchu zakładów górniczych
   Znajomość układów sterowania i systemów automatyki oraz podstawowych technik pomiarowych
   Biegła umiejętność czytania schematów elektrycznych
   Ukończenie kursów i szkoleń potwierdzonych świadectwem z zakresu obsługi, napraw i eksploatacji urządzeń elektrycznych, instalacji i sieci (kabli, przewodów, zabezpieczeń)
   Znajomość programowania i obsługi sterowników PLC
   Znajomość układów zasilania, sterowania i sygnalizacji maszyn wyciągowych


   Zainteresowane osoby spełniające powyższe wymagania mogą złożyć aplikację wybierając przycisk "Aplikuj" i wypełniając kwestionariusz osobowy do dnia 29/11/2016
   Osobom nadsyłającym oferty zapewniamy pełną dyskrecję oraz zastrzegamy sobie możliwość skontaktowania się tylko z wybranymi kandydatami. Brak informacji do dnia 31/12/2017 oznacza, że oferta nie została przyjęta.

   Podjerzewam, ze stawki tzw. "dołowe" no ale to już po gimnazjum raczej odpada...

   Poza tym 99% ofert pracy nawet do Maca tak wyglada, ze jest pierdyliard wymagan, 20 lat doswiadczenia i tak dalej a i tak kogos przyjmą no i dupa dziewczyny uratowana.

   Innych ofert sobie poszukaj, jak Ci tak żal.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: super super, tylko co z tego że oferty się pojawią jak już miejsca dawno obsadzone w 90% nie oszukujmy się że tak nie jest budżetówka to jeden wielki rodzinno-kolesiowski folwark od dyrekcji po sprzątaczki

  •  

   pokaż komentarz

   @if_my_homies_calls: Lepiej wierzyć w spiseq jak brak argumentów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: jaki brak argumentów? jak tam na kopalnie kilka lat temu kiedy była fala przyjęć było po 20 chętnych na miejsce, a teraz kiedy redukuje się zatrudnienie o kilkanaście tysięcy to ty mi tu będziesz wmawiał co? jak nawet dyrektorowie już nie mogą poprzyjmować synalków na etaty zbytnio

   ale prosze teee patrz praca na ciebie czeka, dlaczego polacy nie chcą pracować przecież to takie proste

   Dyrektor Finansowy

   Region: śląskie
   Obowiązki:

   Współkreowanie, wdrażanie i kontrolowanie krótko- i długoterminowej strategii firmy (zwłaszcza finansowej i inwestycyjnej) oraz bieżącej działalności operacyjnej,
   Odpowiedzialność za analizę, sporządzanie i zatwierdzanie okresowych raportów o sytuacji finansowej firmy (planów budżetowych, bilansu, cash flow, deklaracji rozliczeniowych firmy dla ZUS, GUS, urzędów skarbowych),
   Optymalizacja wyniku finansowego oraz przepływu środków pieniężnych,
   Odpowiedzialność za źródła finansowania spółki oraz ich optymalizacja,
   Nadzór nad pracą podległego zespołu,
   Współpraca z firmami audytorskimi, ubezpieczeniowymi, bankami oraz organami podatkowymi.
   Oczekiwania:

   Wykształcenie wyższe, kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia),
   Min. 3-letnie doświadczenie na stanowisku Dyrektora Finansowego w dużych firmach produkcyjnych lub na samodzielnym stanowisku w firmach audytorskich,
   Gruntowna wiedza z zakresu nowoczesnych metod zarządzania finansami,
   Doskonała znajomość przepisów z zakresu rachunkowości i finansów oraz zagadnień
   z obszaru prawa podatkowego,
   Wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego oraz strategicznego myślenia,
   Wysokie zdolności interpersonalne i organizacyjne,
   Asertywność oraz odporność na stres,
   Międzynarodowe kwalifikacje zawodowe: CIMA, ACCA oraz znajomość języka angielskiego będą dużym atutem.
   Oferujemy:

   Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie, będącej w czołówce największych producentów w Polsce
   Wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia zawodowego
   Karta multisport, prywatna opieka medyczna
   Niezbędne narzędzia pracy

   ROBOTA CZEKA, IDŹ NIE ZWLEKAJ xDDDDDDDDDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @if_my_homies_calls: O bulwa, co Ty mi tu z dyrektorem finansowym wyskakujesz? Co ma dyrektor do kopalni? Poza tym, że jest słowo dyrektor? Akurat DF nie zostaniesz po gimnazjum i szkole ala Cosinus, a górnikiem z "dodatkami" mozesz, dostrzegasz różnicę?

   Zresztą coś słabo CI idzie trollowanie:

   Najlpierw twierdzisz, że:

   super super, tylko co z tego że oferty się pojawią jak już miejsca dawno obsadzone w 90% nie oszukujmy się że tak nie jest budżetówka to jeden wielki rodzinno-kolesiowski folwark od dyrekcji po sprzątaczki

   a minutę poźniej piszesz:

   a teraz kiedy redukuje się zatrudnienie o kilkanaście tysięcy to ty mi tu będziesz wmawiał co? jak nawet dyrektorowie już nie mogą poprzyjmować synalków na etaty zbytnio

   No i jak to z Tobą normalnie rozmawiać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: nierozumiesz ćmoku? że to są jednostkowe oferty pracy, nie to co kiedyś że było ogłoszenia kwk jakaśtam przyjmiemy do pracy pod ziemie, oferujemy mieszkanie+bonusy itd przecież 90% górników to "gorole" z innych części kraju ściągnięci na śląsk a potem ich potomkowie, mało który ślązak z rodowodem pracuje dziś na kopalni, zresztą więszkość hanysów pracowała na hutach, budowlance itd

   np jastzębie to gorolskie miasto w 99% bo same kopalnie i nic więcej

  •  

   pokaż komentarz

   @if_my_homies_calls: A nie wiem czy jednostkowe, było pytanie, jest odpowiedź, nie śledzę ofert, Ty też nie, ale mówisz i masz, więc nie marudź, że musi Twoja laska dupy dawać za pracę na kopalni. Poza tym "dobre" oferty gubią się w każdej branży no i nie uważam, że górnictwo to jakaś zajebista branża w której chciałbym pracować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba:

   górnicy kwalifikowani i nie TYLKO Z DOŚWIADCZENIEM

   Wymagania
   doświadczenie poparte świadectwami pracy, oraz odpowiednimi kursami


   xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: wierz lub nie ale gadałem z osobami co pracują na kopalni i jeden górnik mi podpowiedział że jak chce robić to "albo 5k do łapy, albo dobra koleżanka w łóżku" i nawet numer dostałem ale nigdy nie dzwoniłem

   a wierz mi że ludzie na śląsku tak cenią prace na kopalni że żony są zdolne do tego żeby zapewnić mężowi prace i stabilny byt rodzinie

  •  

   pokaż komentarz

   @if_my_homies_calls: Przykro mi, że Cię w życiu takie rzeczy spotkały i po tym wyrobiłeś sobie chory pogląd, który w dodatku próbujesz przeforsować innym. Z racji prowadzenia działalności B2B rozmawiam i znam wiele ludzi z różnych branży od dyrektorów po sprzątaczki i wkręcić się "nawet przez łóżko" jest cięzko, bez papiera nigdzie się nie dostaniesz, dlatego mówie, skończ Cosinusa i masz duże szanse na spełnienie swoich marzeń a to że ktoś tam w Rządzie kręci lody za duża kasę i to pokaże TVN to tylko dlatego, że nikt nad nimi nie ma kontroli a obywatele ciągle ulegają obietnicom.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: jakiego cosinusa? ja już mam dość tego kraju wszyscy zakłamani od stóp do głów, wyjeżdżam za granice i tam złoże rodzine, o polsce zapomne to nie kraj dla młodych może wróce tu na starość

  •  

   pokaż komentarz

   @if_my_homies_calls: Polecam Republikę Czeską, język prosty, fajna administracja, kasa fajna no i styl życia luźny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: jaka kasa? myslałem że w czechach podobnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @if_my_homies_calls: Tam jest nieco inne jest podejście do życia, większy luz, nie spinają się dlatego łagodniej się tam żyje, nie ma narzuconej wiary (większość to ateiści), w dodatku legalnie można sobie hodować zioło czy inne specyfiki, kopalnie też tam są, znam gości co tam pracowali ale szybko zrezygnowali, bo kasa fajna ale brak takich profitów co w PL no i "nie liczy się do emerytury" więc wrócili. Jeśli miałbym rozważać emigrację to tylko tam ze względu na bliskość do naszego kraju nomen omen, bo jeśli chodzi o kasę jest tylko trochę lepiej, ale kraj zupełnie odchamiony od januszów, karyn i moherów, szczególnie gdzieś na peryferiach. Bardzo dużo ludzi pozakładało tam firmy i np: kupują sobie wypasione auta bo tam się to bardziej opłaca niż u nas ze względu na podatki.

   TLDR. Nie ma szału, ale jest nieco lepiej niż w Polsce jeśli chodzi o kasę, poziom podobny ale ludzie lepsi. No i kraj piwa, to co u nas się rozwija (piwa kraftowe) tam to mają już w tradycji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: mówisz nie ma karyn? a ja widziałem setki porno z czeszkami i różnych wyuzdanych akcji w tym kraju

   napisz coś więcej na temat tamtych kobiet? i co sądzą o polakach?

  •  

   pokaż komentarz

   @if_my_homies_calls: no tak czerp wiedze z porno, napisałem, że jest tam wiekszy luz :) Kobiety jak kobiety, słowianki generalnie ale też ciapiaci się trafiają i niestety romowie (rejon Ślaska morawskiego dalej się nie zapuszczałem), jakbyś pozdejmował rejestracje z samochodów bo byś nie zauważył, że jesteś w Czechach jeśli chodzi o miasta i miasteczka. Co mysla o Polakach? Generalnie nie znam nikogo kto by narzekał na Polaków, myślę, że im to jest obojętne ale boją się nas trochę bo wiedzą, że jako naród jesteśmy "przedsiębiorczy" w dobrym i złym sensie, poza tym Polska to chyba nie jest ulubiony kierunek wypoczynku dla Czechów, przynajmniej ja jeszcze żadnego nie spotkałem tak na ulicy (poza wykładowcami na uczelni, lekarzami ale to są inne przypadki).

  •  

   pokaż komentarz

   @Oberiba: 95 procent ofert w kghm jest zalatwiona. nawet do podleglych spolek, ktore lepiej placa (przy tym o okolo 30% mniej od kghm) nie dostaniesz sie bez sensownych plecow.

Dodany przez:

avatar Baron_Al_von_PuciPusia dołączył
221 wykopali 6 zakopali 2.6 tys. wyświetleń