•  

  pokaż komentarz

  to wszystko od początku było bardzo zastanawiające. ktoś zebrał fakty, wątpliwości i zrobił to bardzo dobrze. sprawa śmierdzi na kilometr. jeżeli to był wypadek skąd pojawiły się takie wątpliwości? przy okazji poparte mocnymi faktami? skąd tyle sprzeczności z tym co mówią media? dlaczego od razu wykluczono możliwość zamachu? i tak panicznie się jej wszyscy boicie? a najbardziej dobija szybkość działania ludzi z PO odnośnie zmian na stanowiskach, przeszukania i pośpiech z jakim to się dzieje. czy to nie wydaje się wam podejrzane? chciał bym wierzyć że ten ciąg przyczynowo- skutkowy to wypadek ale niestety większość racjonalnych argumentów przychyla szalę na stronę ''spisków'' czyli zamachu.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: Może coś w tym jest, a może nie. W każdym razie ma człowiek rację, że nie powinniśmy od razu łykać wszystkiego co nam mówią. Powinniśmy być nieufni, zastanawiać się i dociekać. Wymagać rzetelnie przeprowadzonego śledztwa. Podstawowym błędem było tak szybkie wykluczenie innych możliwości. Gdy uprzątnięto już wrak, niemożliwe stało się odtworzenie niektórych faktów i zebranie dowodów.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods:
   Po pierwsze tytuł wykopu jest idiotyczny, przecież to są szokujące niejasności, wątpliwości, napewno nie prawdy objawione.

   Ja w takim razie samolot mógł się znaleźć aż 70 metrów z boku pasa do lądowania?
   montażysta TVP powiedział że widział nienaturalnie przechylony samolot. Czy pilot, na tak niskiej wysokości wykonywał by tak ryzykowny manewr bez powodu?
   jedno tłumaczy drugie, po zahaczeniu o maszt lub wysokie drzewo obok urwał najprawdodpodobniej lewy kawałek skrzydła i w tym momencie przechyliło go na lewo, potem przekoziołkował
   jeśli jednak podchodził idealnie prosto na pas lądowania to urwałby prawy kawałek skrzydła, wtedy też mogło go obrócić w lewo (mógł uszkodzić statecznik, tracić paliwo z prawo skrzydła stracił rónowagę), lewe skrzydło było więc dużo niżej i zahaczyło o drzewa, samolot zakoziołkował i runął
   gdyby podchodził prosto jest duża szansa, że wielu by przeżyło

   Zastanawiający jest jednak ten słynny film
   http://borish.salon24.pl/171232,film-z-youtube-po-katastrofie-podsumowanie-tropow
   las wygląda na ten sam, ale wrak - ktos porównywał wygląd samolotu, dziób, okna pasażerkie, koła to wszystko jakby inny samolot, jednak świadkowie którzy byli na miejscu nie potrafią jednoznacznie wykluczyć prawdziwość filmu (a co do tego co przedstawia film, jest to zastanawiające, ale ludzie widzą co chcą widzieć i słyszą co chcą słyszeć, widzą klekajace postacie, broń i wystrzały, błagania o litość, jęki, ja tam tego nie widzę, nie wykluczam jednak prawdziwości filmu)

   W tej liście nie napisano, że miejsce katastrofy było źle zabezpieczone, kto jechał drogą mógł wysiąść i wziąć sobie pamiątkę... Reporteży CNN to pokazali.

   Czy to była bomba? czy urządzenie które wprowadziło w błąd pilotów i obniżyło lot? nie ma żadnych dowodów, nagranie czarnych skrzynek nie potwierdza tego

   Skąd wzięła się informacja o 3 rannych? podawały ją wszystkie media..

   Przy około 200km/h i lądowaniu w lesie, każde kolejne złamane drzewo obniżało prędkość, trudno uwierzyć, że nikt nie przeżył. Jeśli jednak samolot koziołkował i rozpadał się w ogromnym pędzie to tak jak wrzucić do reklamówki dwa mendle jajek, delikatnie położyć tam jeszcze kilka ciężkich metalowych narzędzi, młotki, kamienie i zrzucić z 4 piętra... czy chociaż jedno żółto będzie całe? wątpie... ale zdarzyć się może
   zastanawiające jest, że skoro ludzi porozrywało na miejscu powinno być widać dużo kawałków ciał, krwi itd. To w końcu prawie 100 osób każda, może to makrabryczne, ale w przypadku rozerwania ciała te 5 litrów krwi wypływa...

   Mam nadzieję, że wszystkie wątpilwości wyjaśni śledztwo, jeśli nie to teoriom spiskowym nie będzie końca. I prawidłowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: Tak to jest jeden wielki spisek Donalda i Putina, a 9/11 zorganizowali Żydzi.
   Powołujesz sie na racjonalne argumenty ? Hah, te twoje argumenty to w wiekszosci relacje swiadkow a wszyscy wiedza ze te sa niepodwazalne tak jak istnienie UFO.

  •  

   pokaż komentarz

   @Grouch:
   po zastanowieniu trzeba przyznać rację, że to w 100% sprawka Rosjan

   koronne dowody:
   - maszt był rosyjski
   - drzewa była rosyjskie
   - lotnisko było rosyjskie
   - samolot był rosyjski

   te dowody to czysta, niewygodna i szokująca ale prawda,
   jeszcze jakieś wątpliwości?

  •  

   pokaż komentarz

   Niech gimbusy przestaną wreszcie wykopywać takie shitowe pseudoartykuły. Poczytajcie, co o tym piszą specjaliści, a nie jakiś laik. Koleś w życiu żadnego wypadku nie widział, a wypowiada się jak expierd do spraw wypadków lotniczych. Żal.

  •  

   pokaż komentarz

   @katol: te drugi film (nakręcony telefonem) wygląda na autentyczny, świadczy o tym rozmieszczenie szczątków - podwozia (wysunięte podwozie, do góry kołami, w jednym kawałku) oraz kabiny pilotów (20-30 metrów od podwozia, w jednym kawałku, ustawiona mniej więcej w stronę podwozia). Ten sam motyw pojawi się na zdjęciach z agencji prasowych.

   Najbardziej niezrozumiałe są te sprzeczne doniesienia, a w szczególności:
   najpierw była wersja że samolot uderzył w wieżę, a teraz że w drzewo
   na początku rosyjski kontroler mówił że nie mógł się dogadać z pilotami, potem, że nie było problemów z komunikacją
   przyjęcie, przez stronę rosyjską jednej wizji (wina Kaczyńskiego bo wymusił lądowanie, pilota bo popełnił błędy oraz zła pogoda), którą powtarzają wszystkie polskie media. Nawet prokuratura nie bierze pod uwagę działania osób trzecich, a taka hipoteza jest stawiana przy każdym wypadku lotniczym.

  •  

   pokaż komentarz

   Po co wykopujecie ten shit?

  •  

   pokaż komentarz

   To jest cuchnąca sprawa, na miarę WTC

  •  

   pokaż komentarz

   Cóż faktycznie można się zastanowić na paroma rzeczami:

   - Problemy z jakoby dogadaniem się po rosyjsku : Z tego co czytałem to piloci znali bardzo dobrze język rosyjski, poza tym na pokładzie samolotu był tłumacz języka rosyjskiego - Aleksander Fedorowicz ,który w razie problemów mógł przecież pomóc.

   -Wrak samolotu jest niesamowicie zniszczony. Też nie jestem żadnym ekspertem ale trochę zdjęć widziałem na podstawie ,których każdy może dojść do podobnych wniosków co autor bloga.

   -Nie widać ciał, krwi, członków. Krótko po katastrofie pojawia się informacja ,że nikt nie przeżył - jak możliwe jest stwierdzenie tego tak szybko ? Do tej pory nie odnaleziono kilku ciał a do identyfikacji niektórych potrzebne są badania DNA...

   - Na filmie z komórki słychać wystrzały. Niektórzy mówią ,że gdyby ruscy mieli dobijać polaków to użyli by tłumików... Ale to nie "specjalni agenci" strzelali tylko wojskowi z pobliskiej bazy...

   - Nie wykonano sekcji zwłok

   - To ruscy badali czarne skrzynki

   Dziwnie się to wszystko układa...

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo niepokojące są te informacje. Szkoda, że wieksze media nie zainteresowały się tą sprawą.

  •  

   pokaż komentarz

   słynny film [..] dziób, okna pasażerkie, koła to wszystko jakby inny samolot

   @McAxe masz jednak rację, ten film jest autentyczny, przedstawia ten sam wrak tu154 (trudniej ocenić ścieżkę dźwiękową ze strzałami).
   http://pokazywarka.pl/strzaly/

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: _jeżeli to był wypadek skąd pojawiły się takie wątpliwości? _

   Co druga większa katastrofa tworzy teorie spiskowe. Nawet kataklizmy naturalne bywają interpretowane jako efekt działania HAARP, czy złych szamanów.

   Prezydent + politycy + Rosja + uroczystość wywołująca spięcia dyplomatyczne, taka mieszanka na 100% musi wywołać spiskowe teorie.

  •  

   pokaż komentarz

   @JokerBonifacy:
   To NIE ruscy badali czarne skrzynki. Polacy przy tym byli, w dodatku trzecią czarną skrzynkę otworzono dopiero w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: Wg Ciebie ten ktoś zebrał FAKTY. Wg mnie ma takie same urojenia jak Ty i parę innych nastolatków z wykopu.
   "(...)niestety większość racjonalnych argumentów przychyla szalę na stronę ''spisków'' czyli zamachu."
   RACJONALNYCH? Chyba nie wiesz co to słowo oznacza.
   Wstrzymajcie się z robieniem z siebie idiotów przynajmniej do ujawnienia zapisu z czarnych skrzynek. Nie widzisz, że dałeś się zmanipulować jakiemuś fanowi X files? Zobacz co jeszcze jest na tej stronie. Same bzdury. KAŻDY argument tego "racjonalisty" można bez wysiłku podważyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @CocoJumbo: Dokładnie, nie wiem po co się tak czepiać tych skrzynek, przecież Rosjanie czekali z otwarciem ich na przyjazd polskich ekspertów.

   Co do pkt. 8 to jeśli ktoś ma wątpliwości, jak powinien po takim wypadku wyglądać wrak samolotu niech weźmie szklankę albo pomidora i rzuci z małej wysokości o ziemię pod małym kątem i z dużą prędkością.

  •  

   pokaż komentarz

   Też mam nadzieję na wyjaśnienie sprawy. Wygląda to jednak na katastrofę. W amatorskich rekonstrukcjach wynikających z obserwacji terenu i zdjęć satelitarnych wynika, że samolot podchodził do lądowania prawidłowym kursem ale leciał za nisko. Najpewniej zaczepił lewym skrzydłem o drzewo i stracił jego część. Dlatego wytracił prawidłową trajektorię lotu i siłę nośną, przechylił się na lewy bok i zaczął schodzić w dół. Pracujące silniki dopięły złego.

   http://www.youtube.com/watch?v=XZfQwqlSnVA

   Samolot spadł "na plecy" dlatego był tak zmiażdżony. Zauważcie, że koła są w idealnym stanie. Gdyby spadł "na brzuch" to koła byłyby zniszczone. Większe byłoby też prawdopodobieństwo ocalenia części pasażerów, bo oprócz wypuszczonego podwozia amortyzację zapewniłby "brzuch samolotu", luki bagażowe, które amortyzują strefę zgniotu i siedzenia pasażerów, które też chronią ich ciała. Chociaż samolot nie leciał tak szybko to pamiętajcie że to kilkadziesiąt ton żelaza. To nie bez znaczenia dla rozmiaru zniszczeń i zmiażdżenia kadłuba.
   Ci, którym udało się wedrzeć na teren katastrofy jeszcze przed zamknięciem terenu podkreślali, że teren był lekko podmokły i stąd wiele części samolotu ugrzęzła. Jednocześnie kadłub nie rozleciał się na kawałki a został zmiażdżony.
   Oczywiście zbieram tylko szczątkowe informacje.

   http://www.tvn24.pl/-1,1652081,0,1,centymetr-po-centymetrze-rosjanie-przeszukuja-wrak,wiadomosc.html

   Pozostaje jednak duży niesmak, bo podobno światła na lotnisku były niesprawne.

   http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100417/KATASTROFA_SAMOLOTU_PREZYDENCK/444042875

   Wcześniej był tam Putin z Tuskiem....

  •  

   pokaż komentarz

   @katol: "Zastanawiający jest jednak ten słynny film
   http://borish.salon24.pl/171232,film-z-youtube-po-katastrofie-podsumowanie-tropow
   las wygląda na ten sam, ale wrak - ktos porównywał wygląd samolotu, dziób, okna pasażerkie, koła to wszystko jakby inny samolot, jednak świadkowie którzy byli na miejscu nie potrafią jednoznacznie wykluczyć prawdziwość filmu (a co do tego co przedstawia film, jest to zastanawiające, ale ludzie widzą co chcą widzieć i słyszą co chcą słyszeć, widzą klekajace postacie, broń i wystrzały, błagania o litość, jęki, ja tam tego nie widzę, nie wykluczam jednak prawdziwości filmu)" a jednak co potwierdzają nawet oficjalne media ten filmik jest rzeczywiste z miejsca katastrofy pod Smoleńskiem naszego samolotu

 •  

  pokaż komentarz

  Zupełnie nie rozumiem, czemu ludzie to zakopują. Oczywiste, że jest to kolejna teoria spiskowa, ale nad niektórymi informacjami można by się pochylić i sprawdzić, czy aby coś nie jest na rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @krips: też mnie zastanawia łatwość z jaką ludzie oburzają się i zakopują takie rzeczy. dali się omotać mediom czy co? nie wiem co jest słuszne ale tutaj śmierdzi i to bardzo.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: http://www.youtube.com/watch?v=vdCsqr0bZRw&feature=related ten film jest wstrząsający, zdaję sobie sprawę, że coś takiego można sfabrykować (film autentyczny, ale dźwięk strzałów "dołożono" do ścieżki dźwiękowej) Wykop zrzesza bardzo wielu ludzi, w tym fachowców i znawców. Mógłby się ktoś nad tym pochylić?

  •  

   pokaż komentarz

   @krips: temat tego filmiku był już poruszany na wykopie: http://www.wykop.pl/link/347733/film-po-katastrofie-podsumowanie-tropow/ np. ten. Jedni twierdzą też że strzały to z broni BORowców pod wpływem wysokiej temperatury, ale nie był bym tego taki pewien zwłaszcza patrząc na to tłumaczenie krzyków.

  •  

   pokaż komentarz

   @krips: zakopują bo psuje im to uładzony obraz po tej katastrofie.

   1)Dzięki katastrofie okazało się że ostatnio mieliśmy najlepszego prezydenta wszech czasów.
   2)Dzięki katastrofie okazało się że rosjanie to nasi najlepsi sojusznicy i przyjaciele , że Katyń kwestionowali dla jaj a wojna w Gruzji to taki głupi kawał.
   3) Dzięki katastrofie okazało się że rosjanie tak naprawdę lubili naszego najlepszego z prezydentów ale głupio było się do tego przyznać.
   4)Bo wydaje im się że niemożliwe jest by KGB stać było na coś takiego (w kontekście zamachu na Papierza brzmi więcej niż głupio) .

   A przede wszystkim dlatego że ludzie w masie są potwornie głupi i łatwo nimi sterować co widać już po prawie tygodniu żałobnej propagandy .
   Poraża mnie szczególnie w kontekście komentarzy na wykopie - gdy nasz prezydent za sprawą żałoby przetransformował się medialnie z gąsienicy w motyla.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods:
   Człowieku, miała miejsce KATASTROFA lotnicza, wiele elementów wraku się dopala - w wyniku wysokiej temperatury każdy pojemnik z zawartością pod ciśnieniem może wybuchnąć. To może być choćby zwykła puszka z lakierem do włosów jednej z tragicznie zmarłych pasażerek... ostatnio co poniektórzy twierdzili, że ogon tupolewa to kabina pilotów... N/C

  •  

   pokaż komentarz

   @ultra:
   Powiem tyle, w moim przekonaniu katastrofa pod Smoleńskiem jest Ruskom wyjątkowo nie na rękę. Dzięki niej przeciętny obywatel państwa zachodniego dowiedział się co to jest Katyń i dlaczego to tak Polacy Rusków nie lubią. Władze Rosji, żeby zachować resztki wiarygodności chcąc, nie chcąc musiały zacząć mówić o przeszłości - przyznając między innymi, że za śmiercią 20 tys. oficerów polskich stoi stalin.

  •  

   pokaż komentarz

   @krips:
   Wystarczy poczytać wątek na forum

   http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15-wypadki_i_incydenty_lotnicze/24626-2010_04_10_tu_154_samolot_prezydenta_rp_rozbil_sie_pod_smolenskiem.html

   Ponad 30 stron, wielu piszących to zawodowi lotnicy. Na podstawie najpierw filmów z miejsca tragedii, a później zdjęć satelitarnych odtworzyli ostatnie sekundy lotu - o co zawadził, gdzie co odpadło, dlaczego się przechylił... wszystko!

   Czyli już pierwszy punkt w tym blogu to bullshit!

  •  

   pokaż komentarz

   @pegasus_sis: może i bullshit, może ktoś niejasno zinterpretował albo miał inny punkt widzenia lub brak wiedzy fachowej. Co nie zmienia faktu że ilość pojawiających się wątpliwości jest większa niż być powinna

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Nie musi być tak, że wystrzały zostały wmontowane. Pamiętajmy, że oficerowie BOR mieli broń. Wystrzały mogły pochodzić od wybuchającej amunicji.

 •  

  pokaż komentarz

  Świetny tekst. Autor zapomina jednakże o jednej ważnej kwestii. KTO posadził drzewo? To, że rosło akurat na trasie polskiego samolotu, nie jest przecież przypadkiem. Druga sprawa - krople wody, które wisiały wtedy w powietrzu, a które media nazwały mgłą. KTO je powiesił? Czemu wisiały właśnie w tak wczesnych godzinach porannych?

  Już widzicie wzór? Powietrze i woda, a następnie ziemia i ogień. Żywioły!!! Natura!!! Moim zdaniem podejrzenia należy skierować na grupy ekologów. Pójdźmy tym tropem.

  •  

   pokaż komentarz

   @lukasz7:
   Analiza dendrologicza drzewa może powiedzieć kiedy drzewo zostało posadzone. Może się okazać że posadzono je 60 lat temu na terenie ZSRR, którym dziwnym zbiegiem okoliczności rządził Stalin. Byłby to jednoznaczny dowód na to, że Sowieci od 60 lat planowali zamach na polskiego prezydenta.

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie interesuje natomiast pewien ciekawy fakt, na który nikt do tej pory nie zwrócił uwagi. Mianowicie, skoro do tej pory jeszcze nie odnaleziono wszystkich ciał, to czemu już kilkadziesiąt minut po wypadku ogłoszono, że nikt nie przeżył ... Potrafi mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie?

  •  

   pokaż komentarz

   @lexer: takie było założenie :D

  •  

   pokaż komentarz

   @lexer: Widziałeś wrak i jeszcze pytasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @lexer:
   Czyli jak według Ciebie było? Ktoś przeżył i pobiegł schować się do lasu by się nie wydało że "dziennikarz" lub polityk mówił nieprawdę?

   A teraz wytłumaczenie dla tumanów którzy nie pojmują istoty rzeczy (różnicy między "zgineli bo prawie nic z nich nie zostało" a "zidentyfikowano/znaleziono").
   Leci sobie rakieta i zahaczając o satelitę urywa silnik następnie wpadając w słońce. Normalny komunikat również byłby oczywisty..."wszyscy zginęli". No i oczywiście znalazłby się jakieś bloger pragnący sławy który by twierdził że skoro ich nie odnaleziono to pewnie polecieli do czarnej dziury czy inne wakacje a media w komunikatach tylko kłamią:)

   Przepraszam za może dla niektórych przerysowany przykład ale naprawdę trzeba być niezłym optymistą by patrząc na szczątki pozostałe po samolocie jeszcze domniemywać że ktoś mógł to przeżyć biorąc pod uwagę fakt że ludzkie ciało w porównaniu do kadłuba samolotu jest jak galaretka do cegły.. Te kilkadziesiąt minut to chyba tez wystarczająco dużo czau by stwierdzić że wśród setek kawałków różnych niewielkich NIEZIDENTYFIKOWANYCH szczątków nie ma CAŁEJ ŻYWEJ osoby.

 •  

  pokaż komentarz

  "Szokująca prawda o tragedii w Smoleńsku!" - szokująca jest - ale psychika autora tych wypocin. Aż dziwne, że koleś jeszcze ze sobą nie skończył; przecież może się okazać, że trawa spiskuje przeciwko niemu a komary planują zamach przy użyciu broni biologicznej. Rozpacz....

 •  

  pokaż komentarz

  W jednym z komentarzy jest wspomniane o oficerze BORu który dzwonił i mówił, że nie ma nóg a potem już nie odbierał. Słyszałem też od kogoś innego, że o tym pisali w Dziennik Polskim. Ma ktoś jakieś dokładniejsze informacje?

  •  

   pokaż komentarz

   @hOOpOe: ja natomiast w dzień wydarzeń słyszałem w radio lub w tv kątem ucha informację jakoby jeden z BOR-owców nie chcąc spłonąć żywcem zastrzelił się z broni. Mam nadzieję, że ktoś podrzuci link ze źródłem do Twojej wypowiedzi, bo to bardzo ciekawe.
   A co do strzałów z broni na filmie - Jeżeli to naprawdę zamach, to kto u diabła zrobił by to tak dobrze i skrycie zapominając o byle tłumiku? Ciężko mi w to uwierzyć. Choć z drugiej strony mógłby to być celowy zabieg, żeby mieć alibi w stylu "nawet gdybyśmy to my strzelali to czemu niby nie mieliśmy tłumików?" :) Przerażające.

   Jeśli chodzi o sam wykop - wykopuję. Mam przeczucie, że taki artykuł już na wykopie był, ale zależy mi na tym, żeby niektórzy zagorzali przeciwnicy teorii spiskowych i waldka, wielcy wolnomyśliciele narodu, spojrzeli na sprawę z innej strony.
   Generalnie miałem taki pomysł, żeby napisać dłuższy tekst i wrzucić go jako osobny wykop, ale nie mam niestety na to czasu. Chciałem po prostu poruszyć kwestię manipulacji. Kto nie dał się ani jeden raz zmanipulować w temacie wypadku niech pierwszy rzuci kamień. Blogerzy popadają ze skrajności w skrajność, budując zaufanie na podanych źródłach i faktach jednocześnie zaprzeczając sobie nawzajem. Mediów raczej nie ma co słuchać w takiej sytuacji, bo jak wiadomo, teraz ważniejsze jest dla nich miejsce pochówku, tworzenie nowych sporów, koloryzowanie i przekręcanie faktów w imię oglądalności. I w tym miejscu mam wielki żal do blogerów, którzy zamiast współpracować wzajemnie obrzucają się błotem. A komentatorzy (szczególnie zauważalne jest to na wykopie) skaczą z myśli na myśl, idąc za resztą, nie mając własnego zdania.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @atrapa: Dzięki, nie wykluczone, że to ja się przesłyszałem. Ale niedawno czytałem gdzieś, że ktoś również o tym słyszał, więc możliwe, że media o tym wspomniały omyłkowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @hOOpOe:
   przypomina to dziecięcą konfabulacje
   jeśli tak było, to dowiadywałbyś o tym z anonimowego komentarza co pojawił się gdzieś tam? i to kilka dni po katastrofie?

   niby dlaczego osoba ktora o tym widziała nie mogła iśc z tym do mediów?

  •  

   pokaż komentarz

   @katol: Zarówna osoba w komentarzu jak i ta druga powoływały się na Dziennik Polski. Mnie samemu było trudno w to uwierzyć, stąd moje pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   W jednym z komentarzy jest wspomniane o oficerze BORu który dzwonił i mówił, że nie ma nóg a potem już nie odbierał

   a telefon pewnie wyjął z kieszeni której już nie miał, bo przecież nie miał nóg...

 •  

  pokaż komentarz

  Jaka prawda jak tam są same bzdury.
  Autor tego tekstu nie ma zielonego pojęcia o prawach fizyki. Leciutko pomija sobie masę i prędkość samolotu zaznaczając, że spadł tylko z kilkunastu metrów.

 •  

  pokaż komentarz

  Z jednej strony wierzę w to, że był to wypadek z drugiej jednak strony nie da się ukryć, że podane tam informacje skłaniają do myślenia. Najbardziej zastanawiają mnie strzały na lotnisku i rzekomo uszkodzona czarna skrzynka.

  Po spadnięciu ze znacznie większych wysokości samoloty potrafił wyglądać lepiej ten jednak "skosił" drzewa więc może to go dodatkowo uszkodziło ?

  Brak ciał na jakimkolwiek zdjęciu czy nagraniu, i konieczność identyfikacji ich przez DNA bardzo mnie zastanawia. Samolot leciał nisko, ok. 200km/h. W znacznie "brutalniejszych" upadkach ludzie przeżywali katastrofy.

  Obawiam się, że prawdy nie dowiemy się nigdy. A fakt, że Ruscy pierwsi dorwali się do dowodów tylko mnie w tym przekonuje.

 •  

  pokaż komentarz

  co za bzdurny tekst, do tego napisany jeszcze pseudo-specjalistycznym językiem, jeśli to media nami manipulują to co powiedzieć o autorze tego tekstu?

  Prolog tej wojny widać już na forach internetowych i na blogach, gdzie uaktywniła się młodzieżówka PO i inni ludzie 'na etatach', krzykacze i lobbyści opłacani przez grupy interesu.

  kolejny internetowy pieniacz, ten tekst mówi sam za siebie

 •  

  pokaż komentarz

  Spójrzcie co to za strona. To są strony, na których jarają się jasnowidzami, którzy rocznie robią 300 przepowiedni, 1 się sprawdza (wynika ze statystyki) i oni dostają orgazmu, nie pytając o 299 pozostałych. Autorzy tych stron wierzą, że ludzi porywają jaszczurki i przerabiają dla swoich celów, oni widzą żydów poprzebieranych za drzewa i biegających po ulicy, a teraz jeszcze kpią sobie z największej narodowej tragedii.

  Napisałem co o tym myślę, na blogu o nazwie "Prawda" i mój komentarz został skasowany. Także to jest taka prawda, jak w góralskim przysłowiu - jak dupa - każdy ma własną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murinio: Po prostu ludzie nie mają w zwyczaju szukaniu argumentów zaprzeczających ich wierzeniom a jedynie tych, które je potwierdzają

  •  

   pokaż komentarz

   @Murinio: śmiejesz się a ja miałem dziś wizję . i powiem wam ,że jeszcze w tym roku w maju lub w czerwcu ewentualnie w lipcu albo sierpniu , lub wrześniu , październiku , ewentualnie w listopadzie albo grudniu lub w przyszłych latach będziemy mieli jeszcze żałobę narodową .

 •  

  pokaż komentarz

  Powiem wam coś o "wiarygodności" naocznych świadków wypadków. Otóż kilka lat temu jechałem zwyczajnym autobusem miejskim. Nagle nastąpiło gwałtowne hamowanie i głuche uderzenie. Kiedy ludzie pozbierali się już z podłogi, zaczął się lament bab siedzących z tyłu:
  - "Ło matko, potrącił kogoś!" - krzyczy jedna
  - "Ło matko, głowe mu urwało" - wtóruje jej druga
  - " Nie żyje!" - szepcze jakaś babeczka do swojego "misia".

  Wysiadam z autobusu i co? Okazało się, że to tylko niegroźna stłuczka z innym samochodem. To tyle jeśli chodzi o wartość zeznań naocznych świadków.

 •  

  pokaż komentarz

  Pokażmy że chcemy dążyć do poznania prawdy, zastanówmy się obiektywnie nad tym co się wydarzyło i nie pozwólmy sobą manipulować poprzez media.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lesny_Dziad: obiektywizm nie istnieje z naszego punktu widzenia. Każdy musiałby tam być na miejscu i widzieć wszystko od początku do końca - wtedy mógłby cokolwiek oceniać. Zależnie jak na to spojrzeć, zawsze ktoś nami manipuluje, bo podaje swoją wersję wydarzeń, której przecież nikt z nas nie ma możliwości sprawdzić. Skąd w ogóle wiemy, że jakiś samolot spadł? To też mogła być manipulacja, bo nikt z nas tego nie widział.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego mimo tylu wykopów to wciąż nie jest na głównej?

  •  

   pokaż komentarz

   @krips: bo to jest nudne do dupy

  •  

   pokaż komentarz

   @krips: na pewno KTOŚ nie chce by się to tam znalazło, autor wykopu już nosi betonowe buty

  •  

   pokaż komentarz

   @krips: Bo ma prawie drugie tyle zakopów. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @BakaBaka: Zakopują zapewne ludzie, którzy uwierzyli w to co wciskają nam media, i nie tolerują innej wersji zdarzeń, niż ta podana w ich kochanych TV (lub w radiach), bądź nie chcą III wojny światowej.
   Dla "zakopowiczów" - spójrzcie na tą całą sytuację z innej strony i na inne możliwości przyczyny tragedii. Nie wierzycie chyba że wszystkiemu winna była MGŁA.
   Był to przecież doświadczony pilot.
   I tak to wszystko nie trzyma się kupy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomek1qaz: wierzymy, nie wierzymy... tu tylko wiara pozostaje. Zwykły wypadek albo zemsta Reptalian - można jedynie uwierzyć w którąś wersję, bo nikt z nas tego nie sprawdzi, a nawet gdyby to zrobił, to i tak reszta by mu uwierzyła albo i nie. Jeden wierzy mediom, inny blogom o Prawdzie. Tak to jest, panie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Juzef:
   Spjerdalaj z wykopu z takim osmieszaniem ! Uszanuj poglady innych a nie wysmiewaj !!

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomek1qaz: ja też zakopałam. Powód jest prosty: źródło nie jest zbyt rzetelne, a cały blog traktuje o spiskach masońskich, żydowskich i żydowsko-masońskich, oraz wszelkich innych teoriach spiskowych. Obejrzyj sobie inne wpisy, a może spojrzysz na sprawę z nieco innej perspektywy.

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092: Interpretacja moich wypowiedzi należy do konsumenta - nigdzie nie napisałem HAHAHA nt. którejkolwiek teorii, tylko zebrałem je do kupy. A jeśli razem śmiesznie brzmią, to proszę się zgłosić do ich twórców z pretensjami, że je takimi wymyślili.

 •  

  pokaż komentarz

  O Boże, boję się będzie to samo co z Pentagonem i WTC. Tu za mało szczątków, tu ktoś słyszał eksplozje, nie widać ciał. I znów będzie ten ton eksperta od wszystkiego "samolot NIE MÓGŁ się rozpaść na tyle części, powinien skończyć jak samochód, maszt NIE MÓGŁ uszkodzić skrzydła, mgła nie była taka gęsta i NIE MOGŁA doprowadzić do takiej tragedii. I znów TheBlackMan będzie wyzywał i obrażał wszystkich którzy nie wierzą że to był zamach, bo on jest taki cool, oświecony i wie wszystko.

  PS. czarne skrzynki jako pierwsi otworzyli Polacy.

  •  

   pokaż komentarz

   @edgar77: info? Nie żebym był za teoriami spiskowymi, ale po prostu chcę jakąś wiarygodniejszą informację dla uspokojenia ducha. Bo jeśli nawet się okaże że ruscy zestrzelili samolot to co? Wypowiemy im wojnę? My? Co im zrobimy skoro ich wojska nie są u nas? Zaatakujemy Rosję? Nikt nas nie wesprze. Nikt. Bo w końcu ktoś by odpalił pierwszą atomówkę a potem to już ...

 •  

  pokaż komentarz

  No dobra. Wykryliście straszliwy spisek. Fachowcy z KGB nie dali rady ukryć niecnych postępków przed czujnym okiem i uchem Wiedzących.

  Ale co z tego? Przecież większość pasażerów przeżyła, a potem KGB przez godzinę ganiało ich po lesie i dobijało. Ciała zastrzelonych pozamykali w kuferki i nikomu nie pokażą. Świadkowie na pewno już nie żyją. Zakamuflowani żydomasoni w polskiej prokuraturze również zamiotą pod dywan wszystkie wątki ujawniające ich spisek ze światowym lobby wolnomularskim oraz germańcami i sowietami, wymierzony w Prawdziwych Polaków. Nagrania z czarnych skrzynek zostaną sfałszowane. Śledztwo wykaże winę mgły (którą wyprodukował przenośny zestaw zamocowany na 2 Kamazach, ukrytych w pobliskich krzakach). Zakłamane żydolewackie media przedstawią ciemnemu ludowi kłamliwą papkę, a do drzwi Obrońców Polskości, doszukujących się Prawdy w filmach z miejsca katastrofy pewnego dnia o 4. nad ranem zapukają smutni panowie. Neoliberały przejmą pełnię władzy i sprzedadzą nas Moskwie do spółki z Brukselą i Tajwanem (tajna stolica żydomasońskiej międzynarodówki), Śląsk przypadkie germańskiemu oprawcy, a Żuławy dostaną w leasing Reptalianie. Na szczęście nie potrwa to długo - pamiętajmy o końcu świata w 2012.

  •  

   pokaż komentarz

   @Juzef:
   Zal mi cie, idz ogladaj tvn24 i wierz dalej w Bin Laden.

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092: no jak to, przecież zebrałem wszystkie wątki Prawdy, jaka została mi objawiona w tych wszystkich wykopach uświadamiających...
   I jedno pytanie mi się nasuwa: co z tego? Przecież i tak ciemny lud kupi papkę masońsko-reptaliańską, nieliczni Wiedzący zostaną wyśmiani i/lub zlikwidowani w drodze do wychodka.
   Naprawdę myślicie, że KGB i GRU dopuściłoby, aby jakikolwiek strzęp prawdy ujrzał światło dzienne?
   PS. Nie oglądam TV. Zbałamucili mnie przez radio i net.

 •  

  pokaż komentarz

  Radzę przejrzeć inne wpisy na tym blogu, dowiecie się z czym macie do czynienia. :) Dziękuję, dobranoc. Zakop.

  •  

   pokaż komentarz

   @BakaBaka: Mnie zdjęcia zwykłych smug kondensacyjnych jako domniemanych chemtrailsów przekonały, z czym mam do czynienia. :) A argumenty w stylu "a bo jakiś świadek słyszał" i "a bo tak nie mogło być i już!" dopełniły dzieła..

 •  

  pokaż komentarz

  Śmieszny jest argument podnoszony przez ludzi doszukujących się wszędzie spisku, że z samolotu nic nie zostało. Prędkość lądowania tu-154 to ok. 250km/h prędkość podejścia jest minimalnie większa. 55t to masa własna, maszyna zatankowana i z pasażerami waży nawet 100t. Jeśli uważałeś na fizyce w szkole to zapewne potrafisz policzyć ile energii niesie ze sobą kilkadziesiąt ton rozpędzone do ponad 250km/h. Że był nisko? A co to ma za znaczenie? czy prędkość 250km/h jest różna dla upadku z 30m i 100m? Rozbity samolot pozostawił w terenie ślad stożka, typowy dla tego typu katastrofy. Przestańcie szukać na siłę dziury tam gdzie jej nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @prezes1270: coś mi się widzi, że to nie "wykształciuchy" Cię minusują. :-D

  •  

   pokaż komentarz

   @prezes1270:
   weź pod uwagę, że zahaczając, tnąc drzewa samolot wytraca swoją energię co skutkuje ograniczaniem prędkości
   kadłub samolotu jest na tyle mocny aby przeżyć spotkanie z drzewem, a przynajmniej się przy nim prześlizgnąć
   taką liczbe ofiar może tłumaczyć tylko koziołkowanie samolotu lub wybuch

   na zdjęciach satelitarnych widać tylko jeden większy kawałek skrzydła
   gdzie reszta? roztarła się na drobne kawałeczki?
   tak mogło sie stać chyba tylko w przypadku koziołkowania...

  •  

   pokaż komentarz

   @katol: Być może koziołkował, może obrócił się na plecy, podważałem tylko idiotyczne moim zdaniem argumenty o bombie. Wszelkie spekulacje moim zdaniem nie mają sensu, powinniśmy poczekać do ustaleń komisji badającej wypadek, ci ludzie się na tym znają i ustalą przyczyny katastrofy oraz jej przebieg(tylko nie marudzić że ruscy coś ukryją, Polacy tez biorą udział w śledztwie)

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny dzień, kolejny spisek

 •  

  pokaż komentarz

  boze autor wypisuje takie bzdury az ciezko to sie czytac, 9/10 jego teorii mozna 'odbic'. On sadzi, ze jak samolot przy 200km/h na godzine wyp$%!#!$i w ziemie to odbije sie od niej i bedzie caly, a jak sie rozleci to musial byc zamach...
  Dalej-
  "Otóż samolot spadł z małej wysokości, z zaledwie kilkunastu metrów. Jest dla mnie niepojęte, że po upadku z tak małej wysokości z całego kadłuba zostały zaledwie szczątki." - on mysli, ze samolot wazy 10kg? z wiadra po skrobance uciekl? Nie chce mi sie juz wiecej pisac, ale takie glupoty ktos tam wypisuje, ze az oczy tego czytac nie moga.
  "Rozlegają się tam również strzały i nie są to wystrzały rac, a w 100% są to strzały z pistoletu." Skad autor ma takie info? Czyzby kolejny specjalista ktory bron widzial tylko na filmach?

  Pomyslcie, prosze Was :)

  •  

   pokaż komentarz

   @deenes: Ja nie wiem skąd się tacy ludzie biorą jak autorzy tych wszystkich teorii spiskowych. A to twierdzą, że WTC się zawala szybciej niż pozwala na to grawitacja, a to lądowania na Księżycu nie było bo na zdjęciach nie ma gwiazd, a to w końcu katastrofa Tupolewa to zamach bo 200km/h to za wolno żeby ktoś zginał. Idźcie sobie lepiej od razu strzelcie w łeb bo z takim tokiem rozumowania i poziomem wiedzy o fizyce to tylko czekać aż zrobicie krzywdę nie tylko sobie ale i osobom postronnym w trakcie robienia czegoś głupiego "bo to przecież niemożliwe żeby...".

   Dam Wam taką małą osobistą historię do przemyślenia. Jakiś czas temu w wypadku samochodowym zginął mój kuzyn. O ile dobrze pamiętam to zaliczył czołówkę z TIRem. Efekt: kuzyn nie żyje, samochód zmiażdżony do kasacji. I teraz ciekawostka. Kuzyn wiózł w bagażniku kilkadziesiąt słoików z zaprawami (ogórki, drzemy, kompoty itp.). Pomimo całkowitego zniszczenia samochodu i śmierci kierowcy... żaden ze słoików nawet nie pękł. Czy w takim razie w śmierci kuzyna też mam się doszukiwać zamachu?

 •  

  pokaż komentarz

  Przez takie teksty zaczynam wierzyć, że WTC zostało zniszczone w wyniku zamachu terrorystycznego...

 •  

  pokaż komentarz

  "Otóż samolot spadł z małej wysokości, z zaledwie kilkunastu metrów. Jest dla mnie niepojęte, że po upadku z tak małej wysokości z całego kadłuba zostały zaledwie szczątki"

  Jesli samolot zawisł by bez ruchu na wysokosci "kilkanascie metrow" i spadl pionowo w dol to sie zgodze.Pewnie by sie troche pogniotl i porysowal..Ale uzyj wyobrazni....on leci miedzy 200-400km na godzine udzerza w las i zaczyna koziolkowac.....wyobraznia

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wykopie za: "Rozlegają się tam również strzały i nie są to wystrzały rac, a w 100% są to strzały z pistoletu.". Film nie jest najlepszej jakości ani dzwięku ani obrazu, a autor tekstu nie jest biegłym, który może osądzać o takich sprawach.. A już szczególnie nie może osądzać z całą pewnością.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak kazde wydazenie, ktore mialo ogromny wyplyw na historie kraju, swiata oraz dotyczylo osob publicznych, zawsze ma 2 prawdy. To jaka jest ta wlasciwa zalezy od nas samych, w jaki sposob bedziemy to postrzegac. WTC - zamach czy spisek USA? Walesa - Bolek czy bohater? II Wojne rozpoczeli niemcy czy polacy? Kwasniewski byl pijany czy chory w Charkowie? Blida - wypadek czy celowe dzialanie. Jest grupa osob ktora sie zawsze opowie po jednej jak i po drugiej stronie, tam gdzie bedzie nam bardziej pasowalo...

  Smolensk - zamach? czy wypadek?

 •  

  pokaż komentarz

  "Nadchodzą nowe czasy
  bimber, polityka antyrodzinna i kampanie plakatowe"

  Padlem ze smiechu i przestalem dalej czytac. Tak, to na pewno wszystko sie o ten bimber rozchodzi:)

 •  

  pokaż komentarz

  Dzień bez teorii spiskowej o Smoleńsku dniem straconym!

 •  

  pokaż komentarz

  Wypadki lotnicze się zdarzają a nawet największe osobistości tego świata są po prostu naruszalne bo są ludźmi.
  Odnośnie szczątków samolotu to trzeba pamiętać, że ta maszyna ważyła 100 ton. Taka masa uderzająca o drzewa z prędkością 300 km/h rozlatuje się dosłownie na strzępy a drzewa potęgują jeszcze ten efekt działając jak szatkownica.
  Jedyne nad czym można się w przypadku tej katastrofy zastanawiać, to skąd wzięło się tak duże przekłamanie we wskazaniach wysokości. Trudno uwierzyć aby na pokładzie samolotu nie było żadnych zaawansowanych urządzeń GPS mierzących wysokość. Profesjonalne niwelatory GPS mają dokładność wskazań wynoszącą 2cm a jest to de facto zwykłe urządzenie do pomiarów np. budowlanych. Trudno mi uwierzyć, że na pokładzie takiego samolotu piloci polegali tylko na wskazaniach sprzętu barycznego (czyli nieelektronicznego)

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel:
   Co do GPSa to się grubo mylisz, wcale nie jest tak dokładny. Ja już nie mówię jak to wygląda dla pomiarów w ruchu (nie uśrednianych)

   "Teoretycznie EGNOS powinien zwiększać dokładność wyznaczania pozycji do około 3-4 metrów. Jak wykazały badania przeprowadzone w Centrum Badań Kosmicznych PAN, w Polsce wartość ta jest niższa, gdyż system nie nadaje poprawek dla części satelitów widocznych nad Polską"
   http://pl.wikipedia.org/wiki/EGNOS

 •  

  pokaż komentarz

  Jak dla mnie powodem katastrofy na 90% byla usterka w samolocie. Najprawdopodobniej chodzi o wysokosciomierz. Zaden pilot nie znizy sie do 8m nad ziemia nie widzac podloza. Bo przeciez nie mogl go widziec skoro uderzyli w drzewo. To by bylo zwykle samobojstwo. Mysleli ze sa kilkadziesiat metrow wyzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziaru:
   Oni mieli 3 wysokościomierze.

  •  

   pokaż komentarz

   W końcu żadna opinia eksperta wojskowego nie może się równać przypuszczeniem wyrażonym przez licealistę w komentarzu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Blackbull: bystry ten licealista, bo juz jest redaktorem naczelnym fachowej gazety mądrale: "Krzysztof Krawcewicz ze "Skrzydlatej Polski" uważa, że maszyna leciała o wiele za nisko i powinno się wziąć pod uwagę możliwość awarii wysokościomierzy w tupolewie.
   "Można rozważyć np. błąd wysokościomierzy, błąd regulacji wysokościomierzy, błąd nastawienia wysokościomierzy, bo wiadomo, że załoga dostała ciśnienie nad poziomem lotniska, czyli nastawę de facto wysokościomierza taką, że samolot, kiedy wyląduje, wysokościomierz będzie pokazywał zero. Jeżeli był tu jakiś błąd albo wysokościomierz był źle wyregulowany, mogło być takie przekłamanie" - mówi Krawcewicz w RMF FM."

  •  

   pokaż komentarz

   @dziaru:
   Ty: Jak dla mnie powodem katastrofy na 90% byla usterka w samolocie. Najprawdopodobniej chodzi o wysokosciomierz.
   Krzysztof Krawcewicz: błąd wysokościomierzy, błąd regulacji wysokościomierzy, błąd nastawienia wysokościomierzy

   Istnieje spora różnica między "usterka", a błąd nastawienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Michal2: czy usterka czy blad ustawienia potwierdza to moja teze ze pilot nie wiedzial na jakiej wysokosci sie znajduje i nie wiedzial ze ryzykuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @dziaru:
   Sorry, ale ja jeszcze umiem czytać:
   Jak dla mnie powodem katastrofy na 90% byla usterka w samolocie

 •  

  pokaż komentarz

  Poszłabym jeszcze dalej z tą teorią otóż - Putin razem z Tuskiem uknuli ten zamach by na pogrzebie zebrać wszystkie ważne osobistości gdzie dokonają kolejnego zamachu i przejmą kontrolę nad światem ! ;O

 •  

  pokaż komentarz

  Podejrzewanie, że ktoś zaryzykował aż tak wiele dla spisku, że były w to zaangażowane:

  -wszystkie polskie media
  -rząd rosyjski
  -PO
  -dziesiątki osób w ekipie ratowniczej

  razem może z tysiąc osób różnych narodowości, rozrzuconych na dużym obszarze i nie związanych ze sobą, jest śmieszne. Przy tak dużym i śmiałym posunięciu, po prostu musiałby być jakiś przeciek i to nie jeden, na bank, ktoś by "pękł". Nawet, jeżeli, by się udało to nikt przy zdrowych zmysłach, a Putin na pewno taki jest, nie zaryzykuje tak wiele, przy stosunkowo marnych zyskach.

  Bo co Rosja takiego mogłaby zyskać? To trochę jak budowanie drugiego domu, bo w starym jest bałagan.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja chciałbym wiedzieć, jaką wiedzę posiada autor tego artykułu z dziedziny katastrof lotniczych, działania różnych służb Skąd wie, jak wygląda samolot po upadku w danym terenie, z danej wysokości z daną prędkością żeby móc wydawać takie osądy. Podobnie z resztą jak inni, którzy tworzą podobne teorie.
  Bo śmiem sądzić że 99% ludzi się po prostu to WYDAJE.

 •  

  pokaż komentarz

  Spekulacje, spekulacje, spekulacje...

 •  

  pokaż komentarz

  Napiszę tak dużo i bez sensu większość.
  Spiskowa teoria dziejów i wyznawców Ojca Rydzyka.

 •  

  pokaż komentarz

  No w końcu jakaś teoria spiskowa, już nie mogłem się doczekać żeby pojawiła się na wykopie. Autorowi gratuluję i współczuję.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieBierzTegoNaPowaznie: współczuć to można jego rodzicom...

  •  

   pokaż komentarz

   @NieBierzTegoNaPowaznie:
   Ja wiem, że jak "teoria spiskowa" to autor autor musi być kretynem. Ale nikt w tym wpisie nie stawia tezy a zadaje pytania. Skoro obrażasz autora, miewam, że te pytania są banalne i znasz na nie odpowiedzi. A więc słucham.
   I odpowiadam od razu na zarzuty które się pojawią (żałosne, że trzeba to robić). Nie twierdze, że stoją za tym Rosjanie, a jedynie uważam, że powinno się zadawać pytania. Ale krytykowanie teorii tylko dlatego, że jest "spiskowa" bądź niewiarygodna jest po prostu przejawem głupoty, bo nie wiem jak to inaczej nazwać. Mówi się, że prawda się sama obroni więc jeżeli wszyscy mają czyste ręce to nie widzę problemu w zadawaniu pytań i snuciu różnych teorii. Twórcy różnych "spisków" mają te ułatwienie, że ludzie od razu uważają że ich autorzy to pomyleńcy. A każdy z nas sam nie chce być pomyleńcem więc, nawet nie zastanawia się i płynie z nurtem. Ale gdyby nie ci pomyleńcy, to dziś nie widzielibyśmy choćby o wiezieniach CIA w Polsce.

 •  

  pokaż komentarz

  jedna wielka bzdura... zakop...

 •  

  pokaż komentarz

  zakładacie, że wszystkie media (masa ludzi) i politycy kryją Rosjan którzy według co niektórych strzelali do konających polityków ??
  czy to roztrząsa ziemkiewicz z rydzykiem na multikontach ?

 •  

  pokaż komentarz

  Mniejsza o to czy to był zamach czy nie, ale czytając teksty typu "Przecież teraz finalizują się śledztwa IPN. Finalizuje się sprawa zachowania istoty IPN, czy w ogóle istnienia Instytutu." to mnie k#$$ica bierze - bez obrazy dla Pana Kurtyki, ale IPN jest niczym innym jak narzędziem, które służy durnowatym polskim politykom do prania brudów przy wszelkich możliwych okazjach. W imię zdrowego rozsądku ta instytucja powinna zostać zlikwidowana. Bo ilekroć słyszę o teczkach/tajnych współpracownikach/agentach itp. to mi się na wymioty zbiera. Historię zostawmy historykom, a panowie politycy niech lepiej pomyślą o przyszłości.

 •  

  pokaż komentarz

  Zamach.To są fakty.Kontroler nakazał zejście tu154m na wysokość 50m to słyszał pilot Jaka, a nie ma z ruskich kopi i pokierował 800m za daleko od lotniska i w bok gdzie był akurat jar, tam nad sama ziemią samolot się rozpadł w drobny mak a lasek cały ,,cud" zaledwie kilka drzewek i krzaczków połamanych widać na filmiku z telefonu +kilku fsbeków strzelajacych jeszcze przed ogłoszeniem alarmu 1,5km od lotniska w jarze.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Coś tu śmierdzi Waldkiem i jego armią ...

  •  

   pokaż komentarz

   @lukasz357: Tekst na obrazku mnie osłabił: "(...) Ewidentnie widać człowieka(...) Możemy tylko spekulować, że to kobieta".
   Ciekawe na jakiej podstawie możemy spekulować, że to kobieta.

 •  

  pokaż komentarz

  No, wreszcie ten syf spadł z głównej.

 •  

  pokaż komentarz

  mnie bardziej boli to co się dzieje teraz czyli wielka hipokryzja
  http://www.wykop.pl/link/348077/posmolenska-hipokryzja/

 •  

  pokaż komentarz

  SZOKUJĄCA PRAWDA! W tle słychać dźwięk odjeżdżającej lokomotywy! Czy to tak naprawdę pociąg doprowadził do katastrofy? Rozmieszczenie szczątków samolotu na to wskazuje! Siła z jaką lokomotywa uderzyła w samolot sprawiła, że szczątki są porozrzucane na takim dużym obszarze! Media mówią także o tym, że nie wszystkie ciała zostały odnalezione. Czy porwała je tajemnicza lokomotywa, która aktualnie przebywa w tajnym hangarze w pobliżu Smoleńska?
  To wszystko wygląda podejrzanie moi drodzy.
  NIECH PRAWDA WYJDZIE NA JAW!

  •  

   pokaż komentarz

   @dEVJE: to jest nawet logiczne, ślady w pobliżu połamanych drzew świadczą o tym, że była tam poprowadzona prowizoryczna linia kolejowa, gdzie siedzący na końcu rozmontowywał szyny, tak aby po pojawieniu się NKWD i KGB ślady były już niewidoczne. Wskazuje na to trąbiąca na pożegnanie lokomotywa co w slangu kolejarskim oznacza "nara, opuszczamy smolensk" oraz okrzyki osoby kręcącej "ni ch$!a zdąży rozebrać rozjazd pod katyniem" potem po raz kolejny "ni ch$!a zdąży" Te strzały które słychać w 18 minucie świadczą o odbywającej się nieopodal libacji alkoholowej na co wskazują źle utrzymanę ogródki działkowe, to ze rzecz sie dzieje w rosji i przede wszystkim to ze jest sobota.
   Poszukam dalej moze natrafie na kolejny ciekawy szczegół.

  •  

   pokaż komentarz

   @ jesli się dobrze przyjrzeć w pewnym momencie przez ułamek sekundy widać cień przebiegającego Reptaliana!...

  •  

   pokaż komentarz

   @odislaw:
   Smiej sie z cudzej smierci smiej, z wtc tez sie smiali na poczatku.

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092: śmiejemy się z waszej głupoty...buziaczki :)

  •  

   pokaż komentarz

   @odislaw: a tam cień... proszę o dowody, że widoczny m.in. zaraz na początku dziadek nie jest zakamuflowanym jaszczurem. No i dlaczego nikt jeszcze nie zlustrował kamerzysty? Ten to dopiero był agentem z Pasikurowic (tajnej stolicy międzynarodówki wojującego wolnomularstwa*), a Wy się tak łatwo dajecie zmanipulować pierwszym lepszym filmikiem "amatorskim". Więcej podejrzliwości...

   * ) - uważny czytelnik zauważy, iż wspominałem uprzednio o Tajwanie jako stolicy wolnomularskiej międzynarodówki. Otóż problem w tym, że znajduje się ona raz tu, raz tam, a w momencie, gdy napiszę, gdzie się znajduje, chwilę później już jej tam nie ma. Inna sprawa, że gdybym powiedział Wam o jej prawidziwej lokalizacji, smutni panowie nie tyle pukaliby już do Waszych drzwi, co raczej już karmilibyście sobą karpie. Bo oni nie muszą pukać, to tak BTW.

 •  

  pokaż komentarz

  nie chce mi się czytać takich głupot.
  Zakop

 •  

  pokaż komentarz

  następne dowody symulacje lotu ,jak 11-09 01 wiele pytań wątpliwości ,kaczyński sam im w łapki wpadł nie musieli się nawet specjalnie wysilac ,wszystko zrobione w rękawiczkach
  w polityce nie ma przypadku
  putin ma krew na rekach ,i nie przekona mnie jego mina pokutnika

 •  

  pokaż komentarz

  Madrze prawi autor dowodow. Putin wspominal w ktorejs wypowiedzi, ze jezeli Polska bedzie miala jakiekolwiek zastrzezenia itd to moze smialo o tym mowic wiec skoro jest w stanie to wszystko zauwazyc i pozbierac "przecietny" obywatel (nie ublizajac oczywiscie osobie podajacej argumenty) to dlaczego zaden polityk, general, nie wiem kto w kazdym razie ktos za to odpowiedzialny nie wygarnie tego rosyjskiej stronie????????????

 •  

  pokaż komentarz

  Czy dowody pokazujac ze WTC to robota USA zmienilo cos przez te 9 lat?

 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście że to sprawka Tuska! On spowodował też wybuch wulkanu na Islandii tak żeby goście nie mogli przyjechać na Wawel!!!!

 •  

  pokaż komentarz

  Niektóre punkty są bardzo naciągnę. Nie twierdze, że rzeczywiście stali za tym Rosjanie, bo nie wiem, ale jednak jeśli ktoś z góry odrzuca teorie spiskowe przypominam sprawę szczepionek na świńską grupę. A kto uważa, że Rosja to miły kraj, przypominam, że praktycznie pewne już jest, że Rosja stała za próba otrucia Ukraińskiego prezydenta Wiktora Juszczenki. Przypomnę jeszcze o Aleksandrze Litwinience i Annie Politkowskiej.

 •  

  pokaż komentarz

  Czemu zakopujecie? Nie dopuszczacie do siebie innego toku myslenia niz podane przez TVN24? I tak prawda wyjdzie na jaw!

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092: brak zdolnosci logicznego myślenia, brak znajomosci fizyki, brak umiejętnosci wyciagania wniosków.... cos więcej trzeba na zakop??

  •  

   pokaż komentarz

   @thaal:
   Tak samo mowili o WTC 10 lat temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092: moja droga - weź książkę do fizyki z podstawówki/gimnazjum (nie wiem gdzie teraz tego uczą) i poczytaj - tam znajdziesz kilka odpowiedzi na postawione przez autora wątpliwości....

   jeśli ktoś popelnia błedy na elementarnym poziomie to w jaki sposób uznać że wyciągane przez niego wnioski mają jakąkolwiek wartość??

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092: najprawdopodobniej artykul zakopuja rosyjscy funkcjonariusze sluzb wywiadowczych, po to aby prawda nie wyszla na jaw.

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092: Przecież to oczywiste, że Bush osobiście wleciał tymi samolotami w WTC, a resztę kadencji sprawował jego klon.
   Niech prawda wyjdzie na jaw droga asiu!

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092: Jesteś znakomitym przykładem, jak łatwo można manipulować ludźmi, wystarczy im powiedzieć, że podają prawdziwe fakty, a media kłamią, i już głupi ludzie im ślepo wierzą. Wg. Ciebie można wierzyć ALBO tvn24, ALBO takim spiskowcom jak autor artykułu.

 •  

  pokaż komentarz

  Przypomina się film "JFK".
  Oczywiście, że artykuł to przecież tylko kolejna teoria spiskowa, nieprawdaż? A może rządzacy postepowali tak od wieków z rządzonymi?

 •  

  pokaż komentarz

  tutaj filmik z katastrofą podobnego modelu samolotu (TU-134) ale przy starcie a nie przy lądowaniu (wszyscy przeżyli) http://www.youtube.com/watch?v=Dc2ExGJKjv0 i tutaj jakoś za dużo rzeczy z niego nie też zostało.
  denerwują mnie te wszystkie spiskowe teorie, że niby strzelał ktoś do niedobitków (sic!), że widać ludzi uciekających na filmach z YT,itp.itd.....
  Wszystko pewnie przez to, że ta tragedia nie miała prawa się zdarzyć i to do wielu z nas nie dociera ale takie jest życie, w końcu samoloty to rozpędzone puszki, z których po katastrofie niewiele zostaje....

 •  

  pokaż komentarz

  Dla mnie to był zamach. Tusk przejmuje władze w Polsce a my na wzór Rosji będziemy mieli Polske Tuskową tak jak Rosjanie mają Putniowską. Według mnie Tusk Dogadał się z Putinem i wszytko razem zaplanowali.

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem to NWO, rzad USA, UFO i reptilianie. Zakop.

 •  

  pokaż komentarz

  Mam dziwne przeczucie, że doczekamy III Wojny Światowej

Dodany przez:

avatar Tomek1qaz dołączył
240 wykopali 232 zakopali 43.5 tys. wyświetleń