•  

  pokaż komentarz

  Czytałem kiedys parę postów na blogu Aniserowicza. Pan "wiem wszystko".
  Gościu ma tak rozbudowane ego, że można byłoby nim wybetonować całe Via Carpatia 4 pasy w każda stronę. Ten siermiężny styl pisania na ilość mnie zniechęca.

  btw. 173k/rok to dobry zarobek w Polsce ale na tle seniorskich zarobków w deweloperce to jest raczej średnia .

  •  

   pokaż komentarz

   btw. 173k/rok to dobry zarobek w Polsce ale na tle seniorskich zarobków w deweloperce to jest raczej średnia .
   @snup-siup: ale z drugiej strony, to lepiej mieć te 173k, niż nie mieć ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @snup-siup: ale wie i się myli, czy też zgadza się, i o czym pisze,

  •  

   pokaż komentarz

   ale wie i się myli, czy też zgadza się, i o czym pisze,

   @zino: Artykuły techniczne jak najbardziej ok. Chodzi o napastliwy styl, który uświadamia czytelnika na każdym kroku jaki to autor jest wielki.

  •  

   pokaż komentarz

   @snup-siup: nawet nie wiesz jak bardzo właśnie moje rozbuchane ego jeszcze bardziej podbudowałeś :) dzięki, bo tego nigdy za wiele!

   Stary, dam ci zajebistą radę, weź ją, przytul i idź w świat: lepiej być "Panem wiem wszystko" niż "chłopcem nie wiem niczego, ale popluję jadem na wykopie"... życie staje się wtedy tak wielce przyjemniejsze!

   A co do zarobku: nie porównuję się z Zachodem i moim SKROMNYM zdaniem jest to dość średni wynik (co zresztą w poście podkreślam). Zauważ, że to nie ja dodałem wpis na wykopie i nie ja go zatytułowalem w taki sposób. Chociaż widać, że się klika w takiej postaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @snup-siup: @maniserowicz: dobre szkolenie, nie jest najgorzej
   https://www.youtube.com/watch?v=2-f1z5uvZxQ
   sam kiedyś już doszedlem do tego, że mózg przetwarza wiele rzeczy, o których nie zdajemy sobie sprawy, więc "przemyślę to" jest jak najbardziej do polecenia,

   czyli piszemy wszystkie myśli na kartkach i nie robimy tego ? wydaje się, że to dzialanie na krótką metę, to nie my decydujemy, co nasz mózg przetwarza, choć możemy wplywać takimi sposobami; jednak może dzięki temu część zbędnych myśli da się wyrzucić na stale, choć wydaje się, że jeszcze lepiej byloby je zrobić, jeżeli nie wymagają dużo nakladu,

  •  

   pokaż komentarz

   btw. 173k/rok to dobry zarobek w Polsce ale na tle seniorskich zarobków w deweloperce to jest raczej średnia .

   @snup-siup: Jak dla mnie spoko gdyby każdy był takim "średniakiem". Polska to taki przedziwny kraj, że jak ktoś powie, że zarabia te 15k to usłyszy tylko że jest "do dupy" a później ten sam krytyk będzie jojczał na forach jak to go prywaciarz okrada i jak to zarabia 1500 na miesiąc :)

   Jak się ktoś pochwali że normalnie zarabia to dopiero wychodzą "ambicje" części tego wykopowego żebractwa dla którego na co dzień szczytem marzeń jest wprowadzenie przez rząd pensji minimalnej na poziomie 1800 netto ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @maniserowicz:
   Interesujące info i fajnie, że podałeś aż takie konkrety -- to dodaje sporo poczytności.

   nawet nie wiesz jak bardzo właśnie moje rozbuchane ego jeszcze bardziej podbudowałeś :)
   Tu się akurat mało realistycznie odgryzłeś (i w sumie -- po co?). Bo obiektywnie rzecz biorąc, jakkolwiek nawet z posiadania krytyków czy wrogów (!) można czerpać słuszną satysfakcję, to jednak bez przesady. @snup-siup nie napisał niczego, co byłoby specjalnie, "och jak bardzo" podbudowujące.

   O ile pewność siebie jest ważna dla profesjonalisty, o tyle zdrowa ilość pokory też się przyda. Szczególnie w naszym fachu, który wykonujemy tak słabo w porównaniu do wielu innych, bardziej dojrzałych fachów.

   Nie muszę Ci chyba mówić, że to nie jest problem binarny: albo plucie jadem, albo ego rozbudowane w pop$!$@%$ony sposób (nie znam Cię i nie oceniam, czy Twoje ego takie jest, czy nie -- j??@# mnie to). Punkt optymalny leży gdzieś pomiędzy, albo w ogóle gdzieś indziej w przestrzeni osobowości.

   BTW: pomysł z rokiem przerwy ciekawy; może rzeczywiście tego właśnie potrzebowałeś. Sądzę jednak, że przejście na w tryb "same prezentacje, brak kodowania" na stałe nie byłoby zdrowe. Niepodtrzymywany praktyką skill w końcu by opadł, a mniemanie o sobie oddaliło od rzeczywistości. Zauważyłeś już coś takiego po tym roku?

   pokaż spoiler Gdybyś faktycznie miał to kosmiczne ego, to to jedno z tych miejsc, gdzie mogłoby Ci przeszkodzić w obiektywnej ocenie.


   Abstrahując już od tego, że od dawna uważam robienie szkoleń za całkiem niezłe źródło dochodów. Jeśli ma się przygotowane materiały, koszt przeprowadzenia jednego szkolenia nie jest duży, a zyski całkiem przyzwoite. I nie trzeba rezygnować z normalnej, koderskiej pracy, żeby czasem zrobić szkolenie.

   @7oo-:

   Jak dla mnie spoko gdyby każdy był takim "średniakiem".
   Bardzo! Ale autorowi zapewne chodziło o średnią w konkretnej, wąskiej grupie ludzi. Nie "programistów", bo ta średnia kształtuje się znacznie gorzej. I nawet nie wszystkich, którzy mają "stanowisko seniorskie", bo firmy różnie płacą. Podejrzewam, że autor miał na myśli seniorów/kontraktorów w tych dobrych firmach działających na terenie Polski. Czyli nie w jakimś tam Ziutpolkodzie.

   ktoś powie, że zarabia te 15k to usłyszy tylko że jest "do dupy" a później ten sam krytyk będzie jojczał na forach jak to go prywaciarz okrada i jak to zarabia 1500 na miesiąc :)

   Pytanie tylko, czy to jakoś magicznie zaobserwowałeś, czy sam sobie wymyśliłeś ;).

  •  

   pokaż komentarz

   Polska to taki przedziwny kraj, że jak ktoś powie, że zarabia te 15k to usłyszy tylko że jest "do dupy" a później ten sam krytyk będzie jojczał na forach jak to go prywaciarz okrada i jak to zarabia 1500 na miesiąc :)

   @7oo-: witamy na Wypoku. (ʘ‿ʘ)

   @maniserowicz gratulacje. Tak trzymaj! Czekam na pierwszy autorski produkt - wtedy wyniki będą ciekawe. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @snup-siup: Nawet bym powiedzial, ze troche slabo, jesli faktycznie jest "ekspertem". To pewnie jest brutto, ale fajnie, ze sam sobie to wszystko stworzyl.

  •  

   pokaż komentarz

   @powl: tak pierniczy wiekszosc z couchów...aby trenowany mial przecucie ze to co powiedzial couch jest najlepsze i najmadrzejsze co do tej pory uslyszal... a wczesniejsza reszta jest beeee i nieprawda ;)

  •  

   pokaż komentarz

   deweloperce to jest raczej średnia .

   @snup-siup: wiecej mozna zarobic lezac na plazy z laptopem, wiem cos o tym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @snup-siup: Ale to juz 173k netto czy brutto?

  •  

   pokaż komentarz

   @maniserowicz: Zamiast zwiększać ego staraj sie pozbyć ego. Ego to nic dobrego.

   Poczytaj trochę o tym jak pozbyć sie ego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sh1eldeR: balans pomiędzy odpowiednią ilością pokory a "wystarczającą" pewnością siebie jest niesamowicie trudny i różnie mi to wychodzi. Jednak po latach walki z samym sobą i ze strachem przed ludźmi w 90% sytuacji wolę "przestrzelić" (wyjść na aroganckiego buca) niż się cofnąć. To świadoma decyzja, która ma swój koszt.

   Co do dev-skilla: on pewnie może zaniknąć, ale na razie tak nie jest. Nie szkolę z frameworków, które za miesiąc znikają, tylko z umiejętności ponadczasowych. Na dłuższą metę na pewno będę musiał wrócić trochę do kodowania - i bardzo dobrze, bo teraz, po roku, nawet zaczyna mi się chcieć.

   Tą decyzją, wieloma tekstami i podlinkowanym postem pokazuję po prostu, że da się inaczej. Że programista ma baaaardzo szerokie pole do popisu. I że warto zdobywać kompetencje nie tylko związane z nak@!$ianiem w klawiaturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @JavaDevMatt: dzięki! :) produkt będzie, obiecałem to już sobie na przyszły rok - jak nie wtedy to nigdy

  •  

   pokaż komentarz

   @dnasstorm: w internecie jest tyle wujków dobra rada! dziękuję za tak wnikliwą analizę mojej sytuacji i odesłanie do konkretnej literatury

  •  

   pokaż komentarz

   @maniserowicz: Ale ego i pozbycie sie go odnosi sie do KAŻDEGO człowieka.

   Po co Ci ego? Jestes w stanie rzeczowo odpowiedzieć na to pytanie :)?

  •  

   pokaż komentarz

   lepiej być "Panem wiem wszystko" niż "chłopcem nie wiem niczego, ale popluję jadem na wykopie"

   @maniserowicz: Czyli jak ktoś o tobie myśli, że masz wybujałe ego i siermiężny styl pisania to jest hejterem i pluje jadem? xD To może ty książkę kołcza majka przeczytaj, jak sobie radzić z hejtem w sieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniserowicz: Poza tym pochwal sie ile pieniędzy przeznaczyłeś na cele charytatywne. Taki Lewandowski czy Gortat pomagają a Ty co? Wszystko dla siebie?

   Powinieneś co najmniej 15k oddać na biedne dzieci z tego co "zarobiłeś". Z państwem sie uczciwie rozliczyłeś?

  •  

   pokaż komentarz

   @Flypho: definicje hejtu są różne i każdy ma swoją

  •  

   pokaż komentarz

   @dnasstorm: miałem już odpisywać na twoje uwagi, ale ostatni komentarz z rozliczaniem, gortatem itd z ogromnym sukcesem wyeliminował u mnie potrzebę dalszej rozmowy
   uśmiechu życzę

  •  

   pokaż komentarz

   @maniserowicz:
   Definicja jest właściwie jedna. Różne są rzeczy, które mogą cię obrazić. Jeśli obraża cię zwyczajna krytyka to może zmień branżę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Flypho: kolejny wujek dobra rada jak widzę? może zgódźmy się, że nie muszę przyklaskiwać każdemu komentującemu moją osobę bo jak każdy ma prawo do dowolnego komentarza, tak ja mam prawo do dowolnej odpowiedzi.
   A branżę to pozwól że sam sobie wybiorę.

  •  

   pokaż komentarz

   kolejny wujek dobra rada jak widzę? może zgódźmy się, że nie muszę przyklaskiwać każdemu komentującemu moją osobę bo jak każdy ma prawo do dowolnego komentarza, tak ja mam prawo do dowolnej odpowiedzi.

   @maniserowicz: Nie musisz, ale skoro mamy obaj prawo do dowolnej wypowiedzi to sobie napisałem kąśliwą uwagę, żeś psychiczny mięczak, skoro nie potrafisz znieść anonimowej krytyki w internecie. W dodatku całkiem grzecznej jak na obecne standardy.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniserowicz: Czyli pewnie jestes skąpy i nie dzielisz sie z biedniejszymi. Szkoda mi Cie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Flypho: i na tym poprzestańmy. Ciekaw jestem czy byłeś kiedyś po drugiej stronie, żeby pisać o mięczakach, ale też jednak nie jestem ciekaw więc nie czuj się w obowiązku odpowiadać.

  •  

   pokaż komentarz

   @maniserowicz:
   Osobą publiczną nie jestem, ale internet mam od dosyć dawna i na serwisach innych niż Wykop regularnie otrzymuję wiadomości z najgorszego sortu obelgami, a często nawet groźbami i mimo tego jestem okazem zdrowia psychicznego i cieszę się od wielu lat niezmiennie wspaniałym nastrojem.

  •  

   pokaż komentarz

   @snup-siup: ci wszystcy co maja parcie na szklo tak maja. ego rulez. ilu tutaj w peru takich "podroznikow" z plecakami wypchanymi swoim ego poznalem.

  •  

   pokaż komentarz

   @snup-siup: 14k miesięcznie za robienie "szkoleń" o SOLID i CQRS? No nieźle, to tylko pokazuje jak niedoludniona jest nasza branża, ile jest wannabe programistów, którzy zapłacą siano (lub ich przełożeni zapłacą siano), żeby móc posłuchać typa co przeczytał dwie książki i nie szło mu programowanie, projektowanie architektur, testowanie, zarządzanie i wszystko inne co można robić zanim się zostanie panem zenkiem ze szkolenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   14k miesięcznie za robienie "szkoleń" o SOLID i CQRS? No nieźle, to tylko pokazuje jak niedoludniona jest nasza branża, ile jest wannabe programistów, którzy zapłacą siano (lub ich przełożeni zapłacą siano), żeby móc posłuchać typa co przeczytał dwie książki i nie szło mu programowanie, projektowanie architektur, testowanie, zarządzanie i wszystko inne co można robić zanim się zostanie panem zenkiem ze szkolenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @programista18k: Kabzę szkoleniowcom nabijają właśnie korpo. U nas każdy ma 6000 na rok. Nie mozna ich wydać na nic tylko książki, szkolenia (bez tabletu :)) ewentualnie certyfikaty czy języki obce. I chcąc nie chcąc pan szkoleniowiec woła za 4 dniowe szkolenie 20k, bo cudzą (firmową) kasę wydaje się łatwo. Ten cały fundusz uważam za poroniony pomysł. Szkoda kasy. Jak wydasz 300 pln na dobrą ksiązkę to zdobędziesz więcej wiedzy niż z "szybko i po łebkach" szkolenia.

   Przyjdzie czas opamiętania się firm to minie złoty czas szkoleniowców

  •  

   pokaż komentarz

   @snup-siup: hehe, to ja tak klarownie nie mam, na książkę za marne 150 dolarów czekam już rok, ale za to mogę sobie co miesiąc brać inne całodniowe szkolenie, żreć ciastka, patrzeć na panienkę z firmy od szkoleń w gustownej garsonce. Oczywiście są też jakieś szkolenia techniczne, ale tylko z jakiejś tam javy i innego badziewia, na tym co ja robię, zna się 5 osób w kraju więc szkoleń brak. Mogliby cały ten budżet przeznaczać na dotacje dla stackoverflow :)

  •  

   pokaż komentarz

   patrzeć na panienkę z firmy od szkoleń w gustownej garsonce

   @programista18k: Jesteś zwycięzcą.

  •  

   pokaż komentarz

   @snup-siup nie nie, to ona raz wygrala. Zaczela sie drzec "seks! seks!" bo bylo juz po przerwie i chciala zwrocic na siebie uwage.

 •  

  pokaż komentarz

  To teraz pytanie ile procent "programistów" może "wkodować" się w takie zarobki?

  •  

   pokaż komentarz

   @wspomnienieciszy: tylu, ilu sie odważy zaryzykować - tyle jest szans, wielu sie nie uda, ale mało kto zaryzykuje :)

  •  

   pokaż komentarz

   @wspomnienieciszy: prawie każdy, tylko musi nauczyć się dobrze najważniejszego języka

   pokaż spoiler angielskiego

  •  

   pokaż komentarz

   tylu, ilu sie odważy zaryzykować
   @silver_spike: to tak nie działa i wykazujesz się troszkę naiwnością tak pisząc:

   1. trzeba jeszcze trafić na odpowiednie miejsce i czas
   2. odpowiedni poziom wiedzy
   3. (najważniejsze) im więcej osób, tym ceny lecą w dół, bo większa konkurencja i wypełnienie rynku. Czyli klasyka: mało speców = wysokie stawki, dużo speców = niskie stawki.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: przecież dopisałem, ze wielu sie nie uda - ale jeszcze nikt kto nie spróbował, nie osiągnął sukcesu.

  •  

   pokaż komentarz

   jeszcze nikt kto nie spróbował, nie osiągnął sukcesu.
   @silver_spike: i tu jest absolutna racja. Wręcz więcej: osoby, które osiągały realny sukces, niejednokrotnie wcześniej osiągnęły wiele porażek. I to powinien być punkt 4: wyciąganie wniosków z porażek ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: no i sie zgadzamy w 110% :)

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: 1. trzeba jeszcze trafić na odpowiednie miejsce i czas
   Tu masz rację, - chyba punkt nr 5. cierpliwość, czego mi brakuje.

   Pytanie z innej beczki. Jeżeli programistą nie zostaje się dla zarobków,
   1. Co jest satysfakcjonującego w programowaniu?
   2. Jakie umiejętności dzięki programowaniu ułatwiają codzienne życie?

  •  

   pokaż komentarz

   2. Jakie umiejętności dzięki programowaniu ułatwiają codzienne życie?

   @wspomnienieciszy: sposob myslenia, logiczny a nie totalny random i brak umiejetnosci przewidywania konsekwencji swoich czynow i decyzji

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: AD 3. Niekoniecznie. Jeżeli przyzwyczaisz ludzi do wysokich stawek to takie bedą. Ja pracuję w branzy, w której obecnie brakuje specjalistów. A mimo to, większość pracodawców na romozwie o pracę dalej rzuca hasłami 2-3 netto.

  •  

   pokaż komentarz

   @iddqd: albo jezyka milosci i zostac zigolakiem :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @wspomnienieciszy:
   Ad.1 Mnie to czasem wkręca tak rozwiązywanie jakiegoś problemu, że wkurza mnie jak ktoś mi przeszkadza i potrafię w pracy 8 godzin (ok wiadomo że na krześle 8 godzin nie siedzę) siedzieć ze słuchawkami na uszach i kodować, mija mi jak 1-2 h max :)

   Ad.2 Sposób myślenia na pewno, inaczej się patrzy na rozwiązywanie problemów i szukanie rozwiązania, logiczne myślenie też. Łapie się jakiegoś 'bakcyla' na naukę w ogólnym tego słowa znaczeniu - dopiero w pracy nauczyłem się 'uczyć', na żadnych studiach, w żadnej szkole - dopiero w pracy. A na początku musiałem się bardzo dużo uczyć bo studiowałem kompletnie co innego :)

  •  

   pokaż komentarz

   @wspomnienieciszy: A co do 1 punktu jeszcze, to czasem mam nawet tak, że czuje jakiś taki 'żal', że wychodzę z pracy koło 17 bo posiedziałbym jeszcze dłużej ;) Pracoholikiem nie jestem, cenię sobie swój prywatny czas no ale czasem się tak wkręcę, że nawet mam póżniej sny o kodowaniu (tak miałem jak pisałem algorytm do mergowania komórek w tabeli w javascripcie :D )

  •  

   pokaż komentarz

   @wspomnienieciszy: programistów całkiem sporo, "programistów" czy ludzi, którzy nauczyli się programować z tutoriali na YT - Java od zera do bohatera w miesiąc - pewnie znacznie mniej. Oczywiście nie każdy programista będzie dobrym szkoleniowcem, zresztą autor bloga nie wskazywał, że to jakieś magiczne zarobki, bo w świecie IT programiści "na etacie" tyle bez problemu zarabiają z 5-10 letnim stażem i umiejętnościami potrzebnymi na rynku pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   1. Co jest satysfakcjonującego w programowaniu?

   @wspomnienieciszy: Cholera, dobre pytanie. Nigdy go sobie nie zadałem ale to chyba działa tak samo jak przy innych zawodach: mechanika cieszy naprawa nietypowej usterki, lekarza - wyleczenie trudnego przypadku, a nas - napisanie porządnego kodu, rozwiązanie trudnego problemu itp.
   Mi osobiście chyba największą frajdę sprawia, kiedy ktoś korzysta z mojego 'dzieła' i chwali je często nie wiedząc że to mój 'twór'. Po prostu wiem że odwaliłem kawał dobrej roboty.

  •  

   pokaż komentarz

   @iddqd: I musi byc dobrym z matematyki.

  •  

   pokaż komentarz

   To teraz pytanie ile procent "programistów" może "wkodować" się w takie zarobki?

   @wspomnienieciszy: Wbrew pozorom bardzo wielu, przynajmniej w Warszawie. Kwota 173 000 netto (na fakturę) rocznie to był przychód. Po odliczeniu kosztów uzyskania tego przychodu, wymienionych we wpisie i ZUSu (~1000 zł/mc), wychodzi 118 000 zł. Od tego trzeba jeszcze odprowadzić podatek (załóżmy 18%, dla uproszczenia) i wychodzi 96 760 zł na rok, to jest 8 000 zł miesięcznie faktycznej pensji (wyszłoby mniej, ale zaokrąglałem na korzyść autora wpisu).

   Programiści w stolicy, z kilkuletnim doświadczeniem, spokojnie wyciągają >10 000 zł/mc realnej pensji.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja pracuję w branzy, w której obecnie brakuje specjalistów.
   @KTreu: no dobrze, tylko czy stanowisko specjalisty przynosi zyski rzędu kilkudziesięciu tys. zł miesięcznie? Bo zyski jakie przynosi stanowisko (najczęściej mowa oczywiście o pośrednich zyskach) też trzeba uwzględniać przy ustalaniu pensji :)

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Tutaj to jest bardzo złozone. Na ten zysk składa się i praca inzyniera specjalisty i pracowników produkcji. Na pewno zyski są ogromne. Nie wiem czy mniejsze niż w IT. Ale ludzie się nauczyli, że zawsze znajdzie się łoś za 2-3 tysie/mc

  •  

   pokaż komentarz

   @Scandalous: Też mam czasami po dobrym dniu w pracy sny o kodowaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale wtedy rano czuję się, jakbym całą noc w pracy przesiedziała

  •  

   pokaż komentarz

   @rydwanwperdolu: @Scandalous: @szcz33pan: @idiot: @dnasstorm: @mj89:
   DZIĘKUJĘ chłopaki za odpowiedzi.

   @dnasstorm - trafiłeś w 10. Przyznaję się - nie potrafię rozwiązywać "prostych" zadań matematycznych (*subiektywnie pisząc) i pewnie z tego powodu nie ogarniam kodowania. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @KTreu W jakiej branży pracujesz? Czym się zajmujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   @piter12: Przemysł. Inżynieria mechaniczna,

 •  

  pokaż komentarz

  ladnego raka dostalem czytajac tutaj komentarze, ktos sie pochwalil swoim "sukcesem" a w komentarzach na sile jego osiagniecie jest rownane do rangi przypadku, szczescia, przytaczane sa jakies negatywne cechy charakteru autora, ujowe auto, brzydkie :D matko boska jak w tym kraju ma byc dobrze

 •  

  pokaż komentarz

  173 000/rok = 14416,(6) miesięcznie
  Trochę brakuje do wykopowych 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  @maniserowicz: Gratuluję zarówno zarobków jak i odwagi w ich upublicznieniu.

 •  

  pokaż komentarz

  Już dawno (na szczęście!) zrozumiałem, że kasa to nie wszystko. O wiele ważniejsze jest z kim i na co się ją wydaje
  Heheh, każdy kto zarabia miesięcznie więcej niż 3-5k PLN zaczyna tak mówić. Przy 1800zł mówi się inaczej, szczególnie jak trzeba dzieci utrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°) I trzeba o tym wspomnieć, bo to największa część społeczeństwa i takie subiektywne gadanie mnie wk#!$ia.

  •  

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: to sie nazywa piramida potrzeb. Jak juz masz zaspokojone podstawy to latwo jest dojsc do wniosku, ze to, czy zarabiam 5000 czy 6000 USD miesiecznie nie robi mi wiekszej roznicy. Bo jesli kosztem tego dodatkowego 1000 ma byc brak zycia poza praca i/lub uwiazanie sie kontraktem przy biurku, to wole zarabiac mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: Pewnie wielu tutaj się to nie spodoba ale muszę, bo pasuje jak cholera: Byt określa świadomość (chyba nieprecyzyjnie przytoczyłem).

   Przy 1800zł mówi się inaczej
   Ależ oczywiście że tak - to jest do bólu truizm.

   Inaczej o życiu, zarabianiu pieniędzy i ich wydawaniu myśli, mówi i pisze ktoś kto zarabia 1800zł, inaczej ktoś kto zarabia 5k i inaczej ktoś kto zarabia 30k.
   I najbardziej mnie wk!?!ia jak ktoś będący w jednym z tych przedziałów, nie koniecznie w najniższym, twierdzi że on i tylko on ma rację. Taki ton ma Twoja wypowiedź: "Wy gówno wiecie o życiu - ja wiem więcej bo mam 1,8k i DZIECI"

   szczególnie jak trzeba dzieci utrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°) I trzeba o tym wspomnieć

   I co z tego że dzieci? Co ty się za jakiegoś wyjątkowego uważasz bo dzieci masz? Dzieci mają i ci co żyją z zasiłków i ci co zarabiają 30k miesięcznie i większość z tych poniżej. O co ci loto człowieku? Męczennika z siebie robisz? Żalisz się, chwalisz czy co bo już nie wiem?

   pokaż spoiler Czy po prostu żółć wylewasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lk_hc: Ale ja nie mam dzieci i nie zarabiam 1800zł, ale to nie ważne bo nie o tym była cała wypowiedź mistrzu czytania ze zrozumieniem :) chciałem tylko zaznaczyć, że nie należy tak mówić bo to kompletny bezsens. Przeczytaj swoją wypowiedź, moją wypowiedź i zobacz ile wyciągnąłeś wniosków i mojej sytuacji z palca. Dodatkowo napisałeś to samo co ja tylko trochę inaczej i twierdzisz, że nie mam racji... Dyskusja nie ma sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: Nie z palca tylko z zaserwowanych wypowiedzi. Dlaczego subiektywne gadanie cię wk?$%ia, podszedłeś do sprawy emocjonalnie, co cię tak boli w tym subiektywnym gadaniu? Przecież facet ma rację, a poza tym czy on się gdzieś sili na obiektywną analizę stanu społeczeństwa? Że mu wytykasz subiektywność?

   I po cholerę tu te dzieci wetknąłeś? Twoja wypowiedź po prostu zabrzmiała jak bóldupienie to i doczekałeś się adekwatnej odpowiedzi. Tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lk_hc: wykopki, czy ja dobrze widzę co ja czytam? xD nawet nie będę z tym dyskutował, bo mnie zaorałeś xD Z czytania ze zrozumieniem dostajesz ode mnie ocenę -10 / 6.

  •  

   pokaż komentarz

   @WysokiejJakosciSiekiera: Mam wrażenie że ty sam się zaorujesz. Wytykam ci Twoje bezsensowne ględzenie a ty jak katarynka w koło coś o czytaniu ze zrozumieniem. Miałeś rację od początku - ta dyskusja nie ma sensu. Tym bardziej jak sam swojego zdania (i jego wydźwięku) się wypierasz.

  •  

   pokaż komentarz

   I najbardziej mnie wk?%!ia jak ktoś będący w jednym z tych przedziałów, nie koniecznie w najniższym, twierdzi że on i tylko on ma rację. Taki ton ma Twoja wypowiedź: "Wy gówno wiecie o życiu - ja wiem więcej bo mam 1,8k i DZIECI"

   @Lk_hc: przecież takiego tonu wcale nie ma ta wypowiedź, tylko właśnie ta zacytowana przez @WysokiejJakosciSiekiera i to ty bezsensownie ględzisz

 •  

  pokaż komentarz

  Do wszystkich tutaj komentujących, którzy porównują te zarobki do typowego #programista15k - zejdźcie na ziemię i zrozumcie to, że kasa to nie jest wszystko. Może część z Was to zrozumie po jakimś czasie, że zarabiając odpowiednią ilość hajsu zaczyna się szukać takiego sposobu na jej zarabianie, które polega na tym, że robimy dokładnie to czego zawsze chcieliśmy i co nas cieszy.

  Naprawdę, nie jest problemem wyciągać 200k+ rocznie jako dobry programista. Natomiast jeździć sobie na weekendowe szkolenia raz na jakiś czas, prowadzić wykłady i organizować konferencje jak np. Programistok (jedna z najlepszych na jakich byłem w tym roku) i do tego kosić dobrą kasę to zupełnie inna bajka.

  Poza tym nie znacie niektórych osób w "realu" ale z góry wiecie, że mają przerośnięte ego lub są bucowate ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  Gratki @maniserowicz jeszcze raz :).

 •  

  pokaż komentarz

  I co te pieniądze weźmiesz do grobu?

 •  

  pokaż komentarz

  przecież i tak zarabia na programowaniu, tylko, że .. nie programuje, jest powiedzmy teoretykiem programowania i szkoleniowcem ( ͡º ͜ʖ͡º) a tak ogólnie to..

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Fajna reklama szkoleń, dziękuję pozdrawiam.

  •  

   pokaż komentarz

   @dupadupadupadupadupadupa: chyba reklama prowadzenia szkoleń. I w sumie słusznie, z tego można wyciągnąć wielką kasę. A przy tym najlepsze są szkolenia z kasy UE dla bezrobotnych. Oni nie chcą się uczyć, więc wykładasz im podstawy, unia (czyli m.in. ja, ty) płaci za to zawyżone stawki. Ludzie na tych biznesach majątków się dorobili.

 •  

  pokaż komentarz

  Wiem jak zarobić więcej i szybciej. Musicie tylko kupić mój poradnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  A tak całkiem serio - znam ludzi, którzy zarabiają w ciągu roku X razy więcej niż ten Pan i taka uwaga: "skromność osobowa" w biznesie jest bardzo ważna, a podawanie w Internecie wysokości zarobionych kwot.. no żeby udawać bogatego, to należałoby najpierw poznać kilka ich zasad :)

  •  

   pokaż komentarz

   @eltrial: no jakie sa te zasady?

   ps powiedz to temu panu ktory zawodowo sie zajmuje finansami http://jakoszczedzacpieniadze.pl/wyniki-sprzedazy-finansowy-ninja-self-publishing

  •  

   pokaż komentarz

   @eltrial: nie kazdy piszacy o swoich zarobkach sie nimi chwali, po prostu chcial sie podzielic swoja historia i jak widac, sa chetni na przeczytanie tego

  •  

   pokaż komentarz

   nie kazdy piszacy o swoich zarobkach sie nimi chwali, po prostu chcial sie podzielic swoja historia i jak widac, sa chetni na przeczytanie tego

   @feuer: problem w tym, że mało merytorycznej historii w tej historii, 90% tekstu to wyliczenia. Zresztą, nie ma o czym dyskutować - ludzie uwielbiają czytać o zarabianiu dużej kasy, bo wierzą, że im też się kiedyś uda. Ale sam najlepiej o tym wiesz, bo trafiasz w 'target' na mikroblogu od dawna.

  •  

   pokaż komentarz

   @eltrial: gwoli ścisłości: nie chwalę się bo moim zdaniem "chwalić się" to można od bańki w górę; dzielę się swoją historią i pokazuję, że programista nie jest skazany na programowanie do emerytury tylko przy odpowiednim dbaniu o rozwój RÓŻNYCH kompetencji może żyć i zarabiać spełniając swoje, a nie cudze, marzenia

   a "udawać bogatego"? nie wiem skąd to wytrzasnąłeś, ale zapędziłeś się w swojej prawdziwej polskości

  •  

   pokaż komentarz

   a "udawać bogatego"? nie wiem skąd to wytrzasnąłeś, ale zapędziłeś się w swojej prawdziwej polskości

   @maniserowicz: wybacz, może źle to odbieram, ale pisanie o swoich zarobkach i wrzucanie zdjęć aut zawsze uznawałem za przedsionek do obsypania się kasą na łóżku i wrzuceniem zdjęcia na FB ;) Nie wiem czy to "prawdziwa polskość", może kwestia mojego wychowania

   "chwalić się" to można od bańki w górę

   @maniserowicz: od bańki w górę przechodzą pomysły jakiegokolwiek ekshibicjonizmu związanego z pieniędzmi

  •  

   pokaż komentarz

   @eltrial: pisanie o zarobkach to jest temat tabu. Tabu, z którym walczę jak widać. I mi wychodzi.
   Mylisz też "chwalenie się" z "informowaniem".
   Bardzo wiele osób śledziło moje poczynania w mijającym roku i było ciekawych jak mi wychodzi. Informuję ich o tym. Nie należysz do tej grupy i okej, ale nie musisz od razu negatywnie oceniać czegoś, co trwa przez rok, a ty wskoczyłeś w samą końcówkę.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie należysz do tej grupy i okej, ale nie musisz od razu negatywnie oceniać czegoś, co trwa przez rok, a ty wskoczyłeś w samą końcówkę.

   @maniserowicz: Jasne, rozumiem to. Skomentowałem po prostu to, co przeczytałem. Mimo, że wcześniej nie trafiłem na Twoje materiały - pierwsze odczucie było takie jak powyżej.

   Jednocześnie jestem zadowolony, że są ludzie, którzy chętnie pokazują innym, że można inaczej, że można w Polsce dobrze zarabiać. Powodzenia :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @eltrial: no i jednak doszliśmy jakoś-tam do porozumienia, widać nawet na wykopie się da :) podziękował i wzajemnie!

 •  

  pokaż komentarz

  Ja j?%#@ muszę się przejść po pokoju czytając komentarze niektórych osób.
  Gość od 8 lat prowadzi bloga, koduje co najmniej tyle samo, od roku prowadzi bardzo fajny podcast to nie widzę problemu w tym, że pochwalił się nowym autem i ile wyciągnął na szkoleniach/blogu.
  Jak kogoś bolą cztery litery to nikt nie mu nie zabrania zacząć się dokształcać i dążyć do podobnych wyników.
  A to ocenianie wyniku w porównaniu do senior dev już jest tak głupie, że nawet nie komentuję
  @maniserowicz gratuluję bardzo fajny rezultat, życzę kolejnych sukcesów i czekam na nowe podcasty : )

 •  

  pokaż komentarz

  Przyjaciół nie poznaje się w biedzie, tylko gdy coś osiągnąłeś. Wykopki widać nie są zbyt przyjaźnie nastawieni ;p

 •  

  pokaż komentarz

  @normanos: to netto czy brutto? (nie mam teraz możliwości przeczytać art.)

 •  

  pokaż komentarz

  Białystok devami stoi ;]

 •  

  pokaż komentarz

  większość z komentujących nie doczytała artykułu do końca i nie "wyłapała" najważniejszego...

  pokaż spoiler Już dawno (na szczęście!) zrozumiałem, że kasa to nie wszystko. O wiele ważniejsze jest z kim i na co się ją wydaje. No i… czas! Żeby cieszyć się pieniędzmi, trzeba mieć czas na ich wydawanie.

  trzeba przyznać, że kwoty dla sporej grupy wykopowiczów mogą być powalające, co nie może dziwić kiedy 90% społeczeństwa zarabia mniej... także wszystkie "negatywy" można (choć postarać się) zrozumieć

  @maniserowicz gratulacje, powodzenia w realizowaniu planu i osiągania wyznaczonych celów; trochę zazdroszczę bo także chciałbym mieć więcej czasu dla rodziny (syna, żony) a także dla siebie :) nie jestem jednak na to gotowy (jeszcze)

 •  

  pokaż komentarz

  Pracownicy firm go nienawidzą

 •  

  pokaż komentarz

  @normanos: nie boisz się że skarbówka się przyczemi o każdy grosz? Piszesz jawnie przecież o zarobkach

 •  

  pokaż komentarz

  No i super, ze Ci sie udalo. Gratuluje i zycze jeszcze lepszego nowego roku. Wesolych Swiat.

 •  

  pokaż komentarz

  Podaj login i hasło do kona sprawdzimy czy nie kłamiesz ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Gratulacje, ile masz lat ?

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo ładny wynik, gratuluję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  @normanos przewidujesz jakies szkolenie open z automatyzacji testów?

 •  

  pokaż komentarz

  Prawda taka że na pokazywaniu zarobków właśnie zarabia jeszcze więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szanuje dobry zmysł do przedsiębiorczości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Słucham jego podcastów i widać, że gość robi to z pasją, poza tym można zauważyć spory progres w porównaniu do pierwszych nagrań. Tak, że fajnie, że udało mu się w miarę dobrze zarobić.

  pokaż spoiler polecam ostatni odcinek z Jonem Skeetem i Dino Esposito ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Bezwstydna autoreklama, nic więcej :/

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby pytał co ma robić z pewnością większość wykopków zachęcało by go do emigracji, bo przecież w PL nie ma pracy. Jest tylko trzeba samemu ja stworzyć, a nie czekać aż ktoś zatrudni.

 •  

  pokaż komentarz

  @maniserowicz z takich samych tematów prowadzisz szkolenia w Bottedze?

 •  

  pokaż komentarz

  szkolenia mam nadzieje, że lepiej, bo blog niestety w moim odczuciu troszkę chaotyczny, a wiedza dla kogoś kto szuka dość precyzyjnych tematów, a nie zachęca do poszerzania wiedzy kogoś z innego spectrum IT...
  Co do zarobków, to dobry wynik, choć zastanawiam się nad dalszym rozwojem od tego, bo branża teraz jest na tyle w dobrej kondycji, że i w Polsce można spokojnie osiągnąć sporo wyższy pułap, a prowadząc szkolenia... no cóż, na pewno można i lepiej, ale to nic pewnego, wybór prowadzić szkolenia (czyli szukać pracodawcy) lub programować (przebierać wśród ofert).
  Co kto woli.

 •  

  pokaż komentarz

  Tytuł brzmi trochę: Jak olałem pracę w korpo i poszedłem pracować do urzędu jako zastępca prezesa, bo moja ciocia jest tam szychą. I teraz już się nie muszę męczyć uczciwą pracą, tylko żyję z unijnych grantów (rynek szkoleń jest ostatnio dość dziwny, nie mówię że pan akurat należy do tej części fikcyjnej).

 •  

  pokaż komentarz

  generalnie rozumiem ze startujesz i z czasem hajsu bedzie wiecej, ale uśredniajac to miesiecznie zarobiłeś 15k. Taką stawkę można dostać spokojnie na b2b i nie musisz sie martwić czy bedą zlecenia czy nie itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maniek89: biorąc pod uwagę, że autor nie siedzi po 8 lub więcej godzin w korpo, że jak rozumiem z artykułu to pierwszy rok kiedy odciął się od zarabiania na sofcie i że raczej będzie lepiej niż gorzej, to całkiem dobry wynik. Etat ma też plusy, które sam zauważyłeś, ale na etacie nie możesz sobie pozwolić np. na dwa miesiące wakacji

  •  

   pokaż komentarz

   @Maniek89 a przeczytałeś w ogóle tekst?

  •  

   pokaż komentarz

   @Eoghan: tu naprawde duzo zalezy od projektu w ktorym sie jest, a znam takie w ktorych jak dasz znać odpowiednio wczesniej to i nawet z pół roku wakacji nie byłoby problemu. Masz racje ze wszystko ma plusy i minusy, natomiast nie zgodze sie z tym ze autor nie siedzi tu 8h w korpo. Owszem nie siedzi, ale wydaje mi sie ze przygotowanie szkoleń na odpowiednio wysokim poziomie wymaga dużo więcej pracy, a potem utrzymanie tego poziomu i doszkalanie sie aby byc konkurencyjnym na rynku tymbardziej. Nie zrozum mnie źle ja gratuluje sukcesu koledze, ale organizowalem kilka dużych konferencji IT w Polsce i wiem że połowe tego co zarobił w rok niektorzy życzą sobie za przyjazd na konferencje - i dostają tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Maniek89: no to jest po prostu inny sposób na zarabianie. Jedni wolą pracę w korpo i brak zmartwień skąd pracodawca weźmie dla niego kasę, inni wolą nieco więcej wolności. Jeśli ktoś jest dobry to i w jednym i drugim obszarze zrobi dobry hajs :)

  •  

   pokaż komentarz

   Etat ma też plusy, które sam zauważyłeś, ale na etacie nie możesz sobie pozwolić np. na dwa miesiące wakacji
   @Eoghan: oczywiście że możesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @1788: na etacie masz ustawowo max 26 dni urlopu

  •  

   pokaż komentarz

   @gerard-kowalski: Pewnie nie, bo by widział, ƶe trzeba jeszcze 40k odjąć kosztów. Ale i tak zazdrość trochę dupę ściska.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eoghan: ustawowo masz minimum 26. Platnego. Mozesz sie z pracodawca umowic na 100 dni platnego jak sie zgodzi. Do tego mozesz wziac urlop bezplatny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eoghan: @m_bielawski napisał już to co planowałem napisać, ale mogę jeszcze dodać, że niewykorzystany urlop przechodzi na kolejne lata. Znam wiele osób pracujący na etacie, które były na urlopie po 1-2 miesiące, w różnych konfiguracjach (czasem nazbierany urlop z kilku lat, czasem cześć urlopu bezpłatna).

  •  

   pokaż komentarz

   @1788: zbieranie urlopu przez dwa lata oznacza, że rok wcześniej urlopu nie miałeś wcale, mi chodzi o to, że niektórzy wolą mieć dwa miesiące wolne każdego roku. Pokaż mi pracodawcę, który płaci powyżej 10k zł i da się dogadać na coś takiego - wysyłam cv.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eoghan: kiedy prowadziłem zespół w korporacji, dwie osoby z zespołu były na takich wakacjach - jedna zrobiła sobie rejs ze Stanów do Europy. da się.

 •  

  pokaż komentarz

  To dlatego było mi ciężko znaleźć w Białymstoku pracę jako dev, skoro są tutaj sami zajebiści koderzy... Co za niefart w mojej karierze...

 •  

  pokaż komentarz

  Po odliczeniu kosztów zostaje ~129k

 •  

  pokaż komentarz

  @normanos Po zapłaceniu podatków , kosztów utrzymania auta i mieszkania zostanie tobie 3 tysiące na rękę ?

  źródło: youtube.com

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby to jeszcze było w dolarach...

 •  

  pokaż komentarz

  Dzięki za ten wykop mam wiele pytań

 •  

  pokaż komentarz

  Panowie,

  Prawdziwy wykopowicz z aspiracjami na 15k miesięcznie, powinnien dołączyć do
  odbierz zaproszenie na slacka społeczności utworzonej przez wykopowiczów Grupa na FB
  pod tą samą nazwą czyli 15k miesięcznie.
  Obecnie:
  -961 zarejestrowanych na slacku
  -1372 na FB

  Idea jest/była taka, żeby stworzyć miejsce, gdzie ludzie/programiści będą oferować zlecenia/uczyć się i budować własną siatkę kontaktów.
  Motywować, wspierać i hejtować pomysły na to jak zarobić 1 mln $

  Zapraszamy

  źródło: slack.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @grabowski_f: Wlasna siatka kontaktów to jest znajdz prace jako jako junior gdzies i pracuj rok, zmien prace i pracuj jako regular i masz wlasna siatke kontaktow - rekruterki na linkedin walace drzwiami i oknami, nawet kryteria możesz sobie założyć że będziesz odpisywał tylko ładnym panią z HR :) i tak będziesz miał mnóstwo ofert.

   Ciężko się uczyć od słabyszych od siebie, a każdy kto ma więcej niż 4k netto to będzie na takiego slacka miał wyj?@?ne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @IcyHot: autor tego arta siedzi na slacku ( ͡º ͜ʖ͡º)
   http://slackin.devstyle.pl/

  •  

   pokaż komentarz

   @grabowski_f: Napisałem wyrażnie - na takiego slacka wyj!!!ne - czyli na slacka gdzie siedzi banda juniorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Swój slack - czemu nie

  •  

   pokaż komentarz

   @IcyHot: rozni ludzie maja rozne cele ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @grabowski_f: już lepiej filmiki na youtube po oglądać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @IcyHot: jasne, szukamy tylko aktywnych ludzi( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @IcyHot: panią. jak podobnie piszesz w dynamicznie typowanym języku programowania, to życzę powodzenia

  •  

   pokaż komentarz

   @grabowski_f: Problem z tym jest taki, że jak ktoś ma ambicje to je realizuje a nie o nich gada :)

  •  

   pokaż komentarz

   @7oo-: nikt w pojedynkę świata nie zwojuje

  •  

   pokaż komentarz

   każdy kto ma więcej niż 4k netto to będzie na takiego slacka miał wyj!?!ne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @IcyHot: Yyyy... nie. Niemal każdy chłopak który odchodził z firmy 'na swoje' był zainteresowany przygarnięciem jakiegoś juniora, coby go szkolić pod siebie. Poprzednia firma w której pracowałem, współpracowała z wykładowcą na uczelni, który 'łowił' dla niej bardziej kumatych studentów.
   Takie kopalnie są potrzebne.

  •  

   pokaż komentarz

   @grabowski_f: No jasne, w kołchozie siła. Tylko mocą kolektywu ustanowimy nowy rekord w wydobyciu węgla... a jakieś tam kułaki typu Gates czy Page, co oni osiągnęli? Ani tego nie zjesz ani tym nie napalisz :)

  •  

   pokaż komentarz

   @7oo-: jasne, Microsoft i Google to 1 osobowe firmy, które swój suckes zawdzięczają tylko swojej pracy i dlatego też nie zatrudniają armii pracowników ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @grabowski_f: Kiedyś były jednoosobowe, ale jak widać tak wygląda rozmowa z debilami :)

   Hurr durr, wszystko spadło z nieba, ewentualnie z dotacji unijnej :)

  •  

   pokaż komentarz

   @7oo-: jasne, trzeba uważać, debile sa wszedzie ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Google began in 1996 as a research project by Larry Page and Sergey Brin Ph.D. students at Stanford University

  •  

   pokaż komentarz

   @grabowski_f: No właśnie, jeśli ktoś nie wie jak wyglądały początki firmy która tak naprawdę ukształtowała dzisiejszy świat, ani nawet w internecie nie potrafi tego znaleźć... to należy założyć że taka osoba jest po prostu kretynem.

   Gdzie masz te wszystkie wielkie kołchozy tworzone z kradzionych pieniędzy? Zdycha to godzinę po tym, kiedy się kończą komunistyczne dotacje. Jedyne co po tym zostaje to hordy niezdolnych do samodzielnego życia idiotów którzy przyzwyczaili się przez lata do forsy za nicnierobienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @7oo-: czytając twój komentarz mam wrażenie, że piszesz o sobie.
   Świat ani nie kończy się ani nie zaczyna na internecie.

   "Kołzochy" upadają, bo pracują w nich ludzie, którzy się do tego nie nadają, dlatego wielkie korporacje tworzą ludzie, którzy chcą tam pracować i nie mają pasożytniczego, pretensjonalnego podejścia do życia, które jest standardem u ludzi nieodpowiedzialnych.

  •  

   pokaż komentarz

   Świat ani nie kończy się ani nie zaczyna na internecie.
   @grabowski_f: Pewnie według ciebie kończy i zaczyna się na machaniu łopatą, i pewnie jeszcze 60 lat temu byłaby to prawda. Zatrzymałeś się w rozwoju.

   korporacje tworzą ludzie, którzy chcą tam pracować i nie mają pasożytniczego, pretensjonalnego podejścia do życia
   Czyli na przykład nie są zdania, że jak ktoś ma wielką firmę to dostał ją w "spadku" od rządu albo komuś ukradł? No patrz :)

  •  

   pokaż komentarz

   @7oo-: zmień soft w mózgu, bo rozmawiasz z programistą, ale nie mam problemu z machania łopatą.

   ok, miłego wieczoru, cześć, miło się rozmawiało, cześć, cześć.

  •  

   pokaż komentarz

   @grabowski_f: Nie domyśliłbym się bo zachowujesz się jak chłop z kołchozu. Tzn. za bardzo nie wiem o co ci chodzi... próbujesz mi tu udowadniać że nic się nie da a internet jest do dupy.

   Machanie łopatą to też zawód, po co się męczyć w jakieś robienie firm czy programowanie skoro twoim zdaniem i tak nie ma to sensu :)

   Niemal każdy chłopak który odchodził z firmy 'na swoje' był zainteresowany przygarnięciem jakiegoś juniora, coby go szkolić
   @idiot: Taaa... biznes made in Poland. Znaleźć frajera, wyszkolić i liczyć że będzie pracował za psi grosz. Jeden gość jest sekretarką, programistą, szkoleniowcem, marketingowcem... a drugi biedaklepaczem. Po co w ogóle robić taki zj#!!ny biznes?

   Wy to powinniście się odciąć od całego tego polskiego cebulanego środowiska, gdzie każdy udaje biedaka, nie chce płacić rachunków, o wszystko żebrze i na wszystkim chce oszczędzać. Później oczywiście takie firmy i usługi upadają... bo właściciel tyra 24/7 a i tak są c@!## warte.

  •  

   pokaż komentarz

   @7oo-: z kim ty rozmawiasz i do kogo ty to piszesz, wszystko w porządku u ciebie?

Dodany przez:

avatar normanos dołączył
539 wykopali 68 zakopali 49.7 tys. wyświetleń