•  

  Może macie jakieś pomysły co z tym można zrobić?
  A może ktoś słyszał o takich przypadkach jak one się kończyły.

  •  

   @aabbkk: to się nazywa stalking. Walić policję, złóż doniesienie bezpośrednio na prokuraturę.

  •  

   @KoszalinMnieKreciNaOkraglo: I zmień numer.

  •  

   @KoszalinMnieKreciNaOkraglo: a stalking został w końcu w Polsce uznany za przestępstwo?
   @aabbkk: załozę się, że to ktoś, kogo znasz.

  •  

   @KoszalinMnieKreciNaOkraglo: Hmm, nie reagowałabyś w ogóle w koncu by mu się to znudziło. A Ty reagujesz, a to go rajcuje :D Ot to cała filozofia.

  •  

   @KredaFreda:
   Tia, coś jak karmienie trolla ;)

  •  

   @aabbkk: jeżeli numery się powtarzają użyj oprogramowania na komórkę, do blokowania połączeń/smsów z tego numeru.

  •  

   @KredaFreda:
   To, rzeczywiście wygląda jak jakiś trolling rodem z chana.

  •  

   @aabbkk: "ty falszywa p$%!a ty" sorry nie mogę sie przestać śmiać :) Moze byly pracownik?

  •  

   Ostatnio miałem telefon - jakaś kobieta chciała abym zgodził się na krótki wywiad w sprawie "nękania". Zgodziłem się, ale nie rozumiałem do końca o co chodzi... :P Dopiero teraz rozumiem, że to się naprawdę zdarza :)

  •  

   @aabbkk: Kobieto, jak to nie jest ściema to idź do szefa, powiedz, że musisz zniknąć na dwa dni z tym numerem, na stronie i klientom daj numer do swojego telefonu na biurko w pracy - nawet jak psychol będzie dzwonić, to do twojej roboty, a komórkę wyłącz w cholerę.

   A jak szef się nie zgodzi to p%%%!$%nij komórka o ścianę, a szefowi powiedz że spadła Ci na zakupach i tym samy zyskasz trochę czasu, będziesz niewidoczna parę dni w sieci.

  •  

   @aabbkk:
   Szkoda Mi Cię. ale CSI Wykop Ci pomoże ! :)

  •  

   @aabbkk: Właśnie wyłączaj telefon, zmień kartę, co to kurna za problem? Poniesiesz koszta owszem, ale to chyba lepsze niż użeranie się ze świrem i nic nie potrafiącą, mogącą zrobić policją czy operatorem.

   Coś czuje, że to ściema tak jak z tym kolesiem co w totka wygrał i chciał się kasą podzielić.

  •  

   @aabbkk: ja uporałem się tak: otworzyłem google.pl i wpisałem "jedi" w zakładce grafika. Następnie otwarłem pierwsze lepsze zdj. i skopiowałem dłuuuugi link. Następnie bramka sms, ctrl+v i wysłałem maksymalną, dopuszczalną, dzienną liczbę darmowych sms na nękający numer :] po tygodniu zaprzestałem :]

   pozdrawiam

  •  

   @aabbkk: Jest opcja typu sms bombing, automatyczne wysylanie spamujacych smsow na podany numer telefonu, az do zapchania pamieci trzeba tylko odszukac dzialajacy program i wyslac wikipedie.

  •  

   @aabbkk: Możliwe, że jest jakiś schemat w numeracji kart prepaid i od jego usługodawcy możesz wyciągnąć informację typu "Numery zaczynające się na xxx, xxy, xzy, zyx itp. to są numery prepaid, do których nie mamy możliwości identyfikacji właściciela". Jeśli nie będą chcieli to może da radę nakłonić prokuraturę aby jednak chcieli.
   Mając takie dane, znajdź sobie telefon z aplikacją, która pozwala blokować numery w nieco bardzie zaawansowany sposób, tj. wyrażeniem regularnym + ewentualnie możliwość ustawienia czegoś w rodzaju automatycznej sekretarki dla każdej blokady, tak aby było wiadomo dlaczego nie da się dodzwonić (powiedzmy klient firmy gdzie pracujesz dzwoni z prepaida). Ilość operatorów jest raczej mocno ograniczona, więc w ten sposób powinien bardzo szybko wykorzystać pulę numerów z których może bezkarnie dzwonić.

   Oczywiście jest tutaj sporo założeń, ale jeśli musisz publikować ten numer, to w obecnym systemie (anonimowe prepaidy) nic lepszego się nie wymyśli... no teoretycznie, bo jak kiedyś można było przeczytać - przy współpracy jakiejś szwajcarskiej firmy dało radę namierzyć terrorystów korzystających właśnie z prepaida i teraz podobno już ich nie używają.

  •  

   @aabbkk:
   Odezwał się mężczyzna mówiący z wyraźnie niemieckim akcentem.

   Musisz go zrozumieć, bo może to jego jedyny kontakt z ładną kobietą. Nawet nauczył się polskiego.

  •  

   A mnie ciekawi, czy od strony operatora jest możliwość blokowania połączeń/SMS-ów z danych numerów?
   Na logikę - powinno być.
   Tymczasem w Plusie można zablokować numery zastrzeżone (w abonamencie, w Sim+ nic mi o tym nie wiadomo). Jak to wygląda w innych sieciach?

  •  

   @aabbkk: Podaj swój numer, zaraz to załatwimy :P

  •  

   Chyba najlepszym rozwiązaniem jest zadzwonienie do swojego operatora. Spotkalem sie z podobnym problemem chociaz nie tak natarczywym, polaczenia od tego numeru juz nie przychodzily.

  •  

   @pocketkocurek:
   nie mogę nie upubliczniać numeru w internecie bo jest to również mój numer służbowy który dostępny jest na firmowej stronie internetowej, w wielu ofertach, ogłoszeniach. Nawet jeśli zmienię numer telefonu, stary numer MUSZĘ zastąpić nowym. Nie mam pewności, że nie będę miała tego samego na każdym kolejnym numerze.

   Czytajcie komentarze! PROSZĘ WAS. Już pisała kobietka na ten temat..

  •  

   @aabbkk: rozumiem Twoją sytuację, tez kiedyś byłem nękany i sama świadomość tego że się nie wie kto jest po drugiej stronie jest psychicznie męcząca. Po prostu zacznij to ignorować, może po paru dniach ten/ta zboczeniec się znudzi.
   A swoją drogą za takie nękanie powinny być bardzo surowe kary - np. 20 lat więzienia, to by się odechciało zboczeńcom których bawi cudzy strach.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @aabbkk: kontynuując z komentarza http://www.wykop.pl/link/352490/od-kilku-dni-jestem-ofiara-telefonicznego-nekania-pomocy/#comment-2263317
   Mam obecnie w telefonie zainstalowaną aplikację "CallFilter", która umożliwia zablokować numery zastrzeżone, z budek telefonicznych oraz coś co nazwali "unknown calls". Nie wiem czy odnosi się to do połączeń z telefonów spoza listy, czy może coś innego. Można ustawić to tak, aby blokował połączenia, lub je ignorował. Jest też możliwość blokowania pojedynczych numerów, numerów zaczynających się od podanej wartości, numerów nie będących na liście kontaktów, numeru który ostatnio dzwonił, numeru z listy odebranych/nieodebranych rozmów. To jest na telefonie z Androidem i moim zdaniem jest stosunkowo wygodne. Niestety nie ma możliwości zostawienia "wiadomości" z powodem blokady czy inną informacją.

   Być może są inne aplikacje, nie tylko na androida. Symbian to o wiele starsza platforma, a iPhone ma znacznie większy wybór aplikacji, aczkolwiek nie wiem czy można na nim robić takie rzeczy (bardzo restrykcyjny).

  •  

   Dziwi mnie, że jeszcze nikt nie wpadł na to, że gość ma własną bramkę VOIP i robi sobie co chce. Świadczyć o tym może "lag", który słyszałaś w słuchawce. Skoro wiesz czym są logi na serwerze, to będziesz wiedzieć czym jest ping i lag. Tak więc może bawić się w nieskończoność, a dzwonić do Ciebie może nawet numer "D.U.P.A.", którego oczywiście nie masz w swojej liście.
   Czarna lista w Samsungach działa bardzo fajnie, ale niestety trzeba dodawać do niej numery. Jeśli gość ma "automat" do generowania numerów, na nic się (czarna lista) tutaj przyda.

  •  

   @Altar: ACR blokada połączeń anonimowych, to chyba jest już na tyle popularne, że każdy operator posiada. Inny rodzajem blokady jest blokada na typy połączeń: komórkowe, audiotele, zagraniczne. Ale jeszcze nigdy się nie spotkałem z możliwością blokady konkretnego numeru. No! Może poza BOK Orange, gdzie, żeby nie dostawać SMSów premium trzeba podać im numer jaki mają POPROSIĆ o nie wysyłanie do mnie wiadomości. "Proszę Pani ja proszę o zablokowanie numerów: 8000, 8001, 8002, 8003, ...

  •  

   @TheMan: No właśnie brak blokad konkretnego numeru od strony operatora jest dla mnie zupełnie niezrozumiała. Technicznie to przecież żaden problem, skoro nawet niektóre telefony posiadają taką opcję. Kurczę, z tego co pamiętam, nawet anachroniczne GG może blokować nadawców ;)

  •  

   @aabbkk:
   sorry, że się podpinam, ale po zadzwonieniu na numer 663547335 czemu odebrała jakaś kobieta?

  •  

   @BArtAS94:
   Bądź MIŁA

  •  

   @aabbkk:
   Może macie jakieś pomysły co z tym można zrobić?
   A może ktoś słyszał o takich przypadkach jak one się kończyły.

   http://forum.gazeta.pl/forum/f,529,Bezpieczenstwo_kobiet.html
   Przejrzyj to forum i może napisz tam z pytaniem do eksperta. On jest nie tylko psychologiem, ale też prowadzi w Warszawie kursy samoobrony przed przemocą fizyczną i psychiczną. Na forum wypowiada się często i sensownie.

  •  

   @blunch: przeczytaj komenty wyzej.. te numery to BYC MOZE fake'i.. tak jak sms mozesz wyslac przez odpowiednie bramki od dowolnego numeru (sam tak robilem kiedys dla testow, mialem 6 smsów za darmo jednorazowo na takiej stronce)

  •  

   Nie wiem jaki telefon masz ale w większości samsungów i simensów da się zablokować połączenia tylko do tych z książki telefonicznej sms'y tak samo albo tak jak pisali wyżej zainstalować aplikację. Pozdrawiam

   pod 663864183 się dodzwoniłem odebrała jakaś kobieta reszta prawie wszystko to sekretarki...

  •  

   @aabbkk: skoro numery się powtarzają idź do sklepu operatora pokaż listę numerów i powiedz żeby Ci zablokował te numery i po problemie.

  •  

   @aabbkk: ustawi sobie pocztę głosową tak, żeby od razu się uaktywniała. wyłącz telefon na parę godzin. zeżre mu całą kasę raz dwa. może mu się znudzi wywalanie pieniędzy w błoto.

  •  

   @aabbkk: Nie ważne jak nie ważne co - ważne że staram się pomóc.

   Tak więc do powiązanych dodałem lokalizację numeru: 663864183

   Pozostałe numery z Plusa, które wymieniasz, tzn. 609071701 - nie odpowiada, 609074701 - nie można namierzyć. Masz inne (koniecznie z plusa)?

   Pewnie to adres jakiejś firmy udostępniającej numery - nie znam się na tej działce.

   Mam nadzieję, że pomogłem...

  •  

   @aabbkk: W którejś sieci było że za 2 sekundy odebrane masz sekunde gratis :P Autoodbieranie i mozesz zbic niezly interes :D

  •  

   @aabbkk: Jest jedno, trochę czasochłonne wyjście jak dla mnie. Jeśli to ktoś znajomy, możesz kupić kilka kart pre paid, dać jednej grupie znajomych jeden numer, drugiej drugi itp, z zastrzezeniem zeby nikomu nie dawali bo masz taka sytuację. Jeśli na jeden z podanych numerów zaczną przychodzić smsy to zawęzisz grupe do kilku-kilkunastu osób, z niej drogą dedukcji kilka osób odpadnie, kilku pozostałym dasz na nowo inne numery. Jesli to ktoś znajomy to mozesz w ten sposob dojsc kto. jesil to jednak ktoś obcy to raczej nie poskutkuje.

  •  

   @aabbkk: w przypadku posiadania iPhone, iBlacklist załatwia sprawę

  •  

   @aabbkk: a może w pracy macie jakieś wirusy na smartfonach? Sprawdźcie bilingi telefonów...

  •  

   Tu się podpinam i robie to z premedytacją. Przeraża mnie obojętnośc "organów państwowych". Jestem pewien...... a nawet wiem to na pewno że przy współpracy z sieciami komórkowymi (możliwe że również zagranicznymi) jak i z dostawcami pewnych usług internetowych można by podejść do kolesia naprawdę blisko.

  •  

   609 071 701 - movistar.es / Hiszpania. :D Może to jakis latynosek do ciebie dzwoni ? :D Może to tłumaczyć akcent, błedy w smsach itp. :)

  •  

   @ptu14: w 36i6 ;)

  •  

   @pomocnyGSM:

   Ja zas mam nadzieje, ze trolujesz albo chcesz nielubianemu sasiadowi zrobic "kolo piora". Jesli zas nie to mam nadzieje, ze skonczysz z wilczym biletem na cala Europe. Jesli te namiary to nie fake to jestes glownym kandydatem do nagrody kretyna roku miesiecznika "p!%!#%%nieci sa wsrod nas". Skad d$%%$u mozesz wiedziec do czego naprawde zostana wykorzystane te informacje, kto i w jakim celu ich potrzebuje?!!! Nekana przez zboka panienka - nic k###a jego mac bardziej wiarygodnego byc nie moze! Oby nikt przez to nie zginal kretynie.

  •  

   @diabeu666: na iphone'a jest aplikacja ktora namierza numer telefonu i podaje lokalizacje oczywiscie w ramach bts'a testowalem nie dziala to wysmienicie ale czasami strzaly byly dosyc bliskie. nie wiem czy z tego softu korzystal kolega ale mozliwe.

  •  

   @aabbkk: "Może macie jakieś pomysły co z tym można zrobić?" mam: "Sasza i Wania robótki ręczne" Spółka z o.o. W ofercie namierzanie i likwidowanie natrętów.

  •  

   @udarr: Nawet jakby skorzystal z jasnowidzenia to nie zmienia to faktu, ze jest to szczyt glupoty. Bialoglowa w tarapatach prosi Internet o ratunek - to nie moze byc sciema :> White Knigh'ci sa gorsi od faszyzmu.

  •  

   @flashgordon: "wiecie co z nim zrobić!"

  •  

   @aabbkk: Nie zdziwił bym się, jak by konkurencja komuś zapłaciła :) W końcu jeżeli każdego pracownika waszej firmy atakuje, to może coś oznaczać. Klienci nie będą mogli się z wami skontaktować, to a nóż wybiorą konkurencje :)

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @amz: to trafne spostrzeżenie z tym +1h i pasuje do niemieckiego akcentu.
   Czyli jakiś porąbaniec obcy zapewne. To tym bardziej policja nic z tym nie zrobi.
   Jest jeszcze jeden fakt iż do szefowej dzwonił z numerów pracowników. Jeśli to numery stacjonarny z biura to zapewne włamał się do centralki w firmie (nie jest to ciężka sprawa jeśli było to zakładane po kosztach).
   Lecz zważając na inne numery to musi być jakiś specjalista od telekomunikacji, każdy system ma swoje luki i zawsze da się włamać na centrale telefoniczne, w dzisiejszych czasach jest to prostsze niż kiedykolwiek gdyż teraz wszystko stoi na komputerach i można zdalnie się zabawić, zaś pracownicy (nawet administratorzy o pełnych uprawnieniach) są dość naiwni i mogą zawsze wirusa/trojana odpalić załączonego w mailu.

   Jedyny sposób to kompletnie olać, mu też się to w końcu znudzi, poszuka łatwiejszej ofiary. Po dłuższym czasie olewania oczywiście zmienić numer gdyż może on jednak zostawić gdzieś program który dalej będzie nękał mimo iż on sam będzie maił to już głęboko gdzieś.

   Można też zasięgnąć rady psychologa który może znajdzie sposób na złamanie "umysłowych zabezpieczeń" delikwenta i przekona go żeby zaprzestał takich działań (przy okazji będzie można mieć plusik na sumieniu że pomogło się jakiemuś choremu psychicznie człowiekowi).

   Podstawowe narzędzie dobrego hakera to nie komputer lecz psychologia właśnie, komputer może być nieugięty zaś na człowieka zawsze znajdzie się sposób i często to właśnie człowiek jest najsłabszym ogniwem systemów zabezpieczeń.

  •  

   OOOOOOO K##rwa ale czytania :O

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @aabbkk: Informuj co się udało zrobić w tej sprawie.

  •  

   @aabbkk: Mam pomysł co można z tym zrobić.
   Zmien swoj numer firmowy, a na stronie zamiast go podawac zastosujcie polaczenie VoiP, np coś takiego:
   www.clickandcall.pl
   Dziala to w ten sposob, ze na stronie nie podajecie numeru, tylko guzik "zadzwon" i sie dzwoni z komputera, rozmowe chyba mozna przekierowac tak, aby trafiala do Ciebie na komorke.

   Poza tym slusznie ci radza wykopowicze, zebys w ogole do niego nie odpisywala, nie dzwonila i nie odbierala. Zero interakcji.

  •  

   @aabbkk: w moim SE W200i mam taka mozliwość: W ustawieniach profili, np: domyslny, spotkanie, samochod, dom itp. mam opcje: akceptuj polaczenia (czy cos takiego). I jest: wszystkie, tylko z listy, zadne. Ty tez masz SE, wiec powinnas miec taka opcje. Znajdz i ustaw "tylko z listy".

  •  

   @aabbkk: zacznij od olania troglodytów ze służb mundurowych i idź do prokuratury, trollom płacą za siedzenie na dupach a nie pracę więc po co się wysilać? tym bardziej kiedy jeszcze trzeba ruszyć głową? zgłoś to do prokuratury to dostaną odgórne polecenie zajęcia się sprawą i nie będą mieli wyjścia, zawiadomienie najlepiej złożyć w formie pisemnej dołączając związane z tym wszystkie materiały jakie masz, możesz też po prostu iść do prokuratury odpowiedniej dla Twojego miejsca zamieszkania i złożyć bezpośrednio u prokuratora zawiadomienie ustne na protokół (jak CI będą mówili że masz sama napisać a będziesz wolała opowiedzieć prokuratorowi to się upieraj nie mogą odmówić), spokojnie można to podciągnąć pod złośliwe nękanie a to już nie tylko wykroczenie dla policji tylko sprawa dla prokuratury

  •  

   @aabbkk:

   Jedyne rozwiązanie to dotrzeć do osób, które pracują u operatora, u którego gość ma komórkę. I chodzi mi tu o technicznych z działu bilingu. Taki gość z dostępem do danych operatora jest w stanie namierzyć gościa w nie dłużej niż dobę.
   Następnie ..., no wiesz, na policje nie ma co liczyć. Prokuratura też niewiele wie o bilingu i namierzaniu (to z mojej własnej praktyki).

  •  

   @aabbkk:

   Jedyny sensowny to zaprzyjaźnić się z technicznym u operatora, który ma dostęp do bazy danych (rekordów bilingowych). Taki osobnik jest w stanie namierzyć komórkę w nie dłużej niż dobę.

   A potem ... hm... na policję nie ma co liczyć, prawda?

  •  

   @aabbkk: Typ albo nie z polski albo obca mu gramatyka ,lepiej tłumaczy translate.google niż on pisze ;O .. I tez na twoim miejscu bym poszedł odrazu do prokuratury ,albo na pochybel - zmienił numer telefonu lub co zadzwoni to go łap ;d kasa wkońcu mu się musi skończyć.. Albo jak wchodzi na wszystkie strony jakie mu dasz ,to na każdy wirus/keylogger się pewnie też skusi ten typ ;>

 •  

  Niestety mail nie wystarczy. 90% odpowiedzi od klientów dostaję telefonicznie.

 •  

  Do mnie od kilku lat co jakiś czas piszą jakieś dzieci, które chcą "poklikać". Taki osobnik zapytany, skąd ma mój numer, twierdzi że znalazł wypisany na budce w parku w jakimśtam mieście (zapomniałem nazwy) po drugiej stronie Polski. Nigdy tam nie byłem. Co tam robi mój numer? Cholera go wie.
  Ach i wg. moich rozmówców nazywam się "Gosia" i jestem chętny (-a?) do rozmów. Czy mi jakiś znajomy dla żartu na wakacjach w jakiejś odległej miejscowości napisał mój numer z podpisem "gorąca Gosia czeka na twój telefon!"? Cholera go wie.

 •  

  nie mogę nie upubliczniać numeru w internecie bo jest to również mój numer służbowy który dostępny jest na firmowej stronie internetowej, w wielu ofertach, ogłoszeniach. Nawet jeśli zmienię numer telefonu, stary numer MUSZĘ zastąpić nowym. Nie mam pewności, że nie będę miała tego samego na każdym kolejnym numerze.

  •  

   @aabbkk: moze od razu nie zorientuje sie ze zmieniłas numer przeciez codziennie chyba nie sprawdza. Dla pewnosci zostaw starą karte aktywną w wyciszonym aparacie, schowanym do szuflady. Zyskasz troche spokoju

  •  

   @aabbkk: Rozdziel numer służbowy i prywatny. Poinforumuj szefa o sytuacji, moze sie zgodzi zeby twoj numer nie byl publikowany przez jakis czas w necie.

  •  

   @aabbkk: Po pierwsze: osobny numer prywatny (nowy, który znają jedynie zaufane osoby), oraz osobny służbowy (czynny jedynie w biurze w godzinach pracy), z zastosowaniem białej lub ewentualnie czarnej listy.
   Po drugie: całkowity brak reakcji z Twojej strony. Zero smsów, odbierania telefonu, rozmów. Nie wiem czy wiesz, ale sama prowokujesz tą osobę swoim aktywnym udziałem w zabawie.

  •  

   @aabbkk: to pogadaj z szefem o tej sytuacji i niech pozwoli Ci zmienic numer oraz tymczasowo nie upubliczniac go na stronie. W koncu przeciez przez ta sytuacje i firma moze stracic, bo o wiele trudniej jest sie do Ciebie dodzwonic na sluzbowy pewnie, oraz jest wieksze prawdopodobienstwo ze w ogole nie odbierzesz waznego polaczenia myslac ze znowu wydzwania ta podrzedna istota.

   Dwa.. piszesz ze ten swir zna zarowno Twoj sluzbowy jak i prywatny numer. Skad zna prywatny? Tez byl na stronie firmy?

  •  

   @aabbkk: nie wierzę w te teksty
   - po pierwsze nie sądzę by pracodawca wymagał dyspozycyjności i odsłuchiwania klientów przez całą dobę
   -po drugie nie widzę powodu by nie kupić sobie prepaida na jakiś czas do celów wyłącznie prywatnych po godzinach pracy.
   -po trzecie można przecież blokować każdy kolejny numer w telefonie - zabawa stanie się dla gościa zbyt kosztowna.

  •  

   @ultra: po pierwsze - nie wiesz gdzie aabbkk pracuje, wiec nie mów o rzeczach o których nie masz pojęcia.
   blokowanie numeru w telefonie - slaby pomysl - do telefonu i tak beda dochodzic "zadania" z sieci, ktore telefon musi blokowac, co przeklada sie na to ze szansa na dodzwonienie sie z nieblokowanego numeru tez jest bardzo niska, w przypadku "atakowania" połączeniami

  •  

   Ok, chyba sprawa wygląda na prawdziwą (przynajmniej osoba dodająca ten wykop jest real). Sprawdziłem, faktycznie na stronie firmowej podane są numery ( +48 5021......), zdjęcie nawet jest, heh. Branża nieruchomości.

   Generalnie bardzo łatwo znaleźć tę osobę (włącznie z facebook'iem).

  •  

   @mnht: a ty oficjalny czlonek CSI, czy dopiero sie starasz?

  •  

   @varez: to adept.

  •  

   @ultra:
   - po pierwsze nie sądzę by pracodawca wymagał dyspozycyjności i odsłuchiwania klientów przez całą dobę
   Mało widać widziałeś

  •  

   @mnht: potwierdzam, samemu udało mi się znaleźć tą osobę, wszystko się zgadza

  •  

   @maniek23: potwierzdzam oba wczesniejsze potwierdzenia

  •  

   @Galad: Znaleźliście bo dostaliście w prezencie 4 cyfry numeru telefonu i branże. Ale z was hakiery :(

  •  

   @mnht: Czy chodzi o panią Beatę? :)

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @g455: ogarnijcie sie :)

  •  

   @mnht: ciekawi mnie po czym polaczyles Pania BK z autorem tego wykopu po aaBBKK ?

  •  

   @maggrave:

   Wszystko było podane jak na tacy.

   Na przyszłość, pokazywarka to chyba lepsze rozwiązanie ;]

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @spaceman: ładnie to tak? ;)

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @mnht: A po tym co wy podaliście można w ciągu 3 minut dowiedzieć się w jakim Pani Beata jest wieku, z jakiego miasta pochodzi, jaką przebyła karierę zawodową. Lepiej było zostawić te wiadomości dla siebie, zaraz znajdą się d%!$%e z tekstami "WYKOP KÓRNA"

  •  

   @galonim: Popieram. Co Nas obchodzi co Pani Beata lubi robić i jak wygląda. Ktoś ją nęka, Wykopki są dobrzy w googlowaniu i szpiegowaniu to zajmujmy się tym psycholem a nie nią. Pewno już dostała z tonę spamu z anonsami, poezja.

  •  

   @Artevalde: Ja byłem ciekaw jak pani Beata wygląda. I przekonałem się :) Śliczna.

  •  

   @g455: SO LET'S FAP FAP FAP FAP FAP FAP FAP FAP FAP

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Spokojnie internety bo za miesiac uslyszymy ze koles zalozyl se petle na szyje.

 •  

  Zauwazyliscie, ze osoba zainteresowana juz sie nie odzywa ? : >

  •  

   @enyn6: dopadli ją !

  •  

   @enyn6: też to zauwazylem. A przestała sie odzywac gdy poprosili o fotografie telefonu, dlatego patrz na mój punkt 4.

   zaraz bedzie wykop ze za falszywe info o nekaniu i podawaniu numerów mozna miec lipe, potem wykop z przeprosinami ze studenci jacys sie nacpali i sie nudzą....

  •  

   @pablopavo92: mysle ze podejrzliwosc ludzi jest juz tak duza ze ludzie beda bali sie niedlugo zwrocic z prosba o pomoc, jest akcja poszukiwania Bartka Bogacza na wykopie tez sie przewinal, ktos napisal ze razem ze znajomymi mysleli ze to jakas akcja promocyjna bo taki plakat i nazwisko, ta akcja z nekajacym niemcem to viral jakiejs sieci komórkowej, ktos probowal dzwonic na te podane numery ?

  •  

   @udarr: 5 losowo wybranych numerów tych z orange, 1 nie istnieje wolge, na 4 orange poczta głosowa.

   i nie dziw sie, lecz w internecie trzeba miec ogarniczone zaufanie, gdyz łatwo mozna dać sie zrobic w tzw HaUJot_A

  •  

   @pablopavo92: spokojnie, osoba zainteresowana przed chwilą m.in, tekst uzupełniała

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @udarr: To chyba najsensowniejsza teoria w całej tej sprawie - poczekamy trochę na rozwój wypadków; może masz racje z tym viralem.

  •  

   @enyn6: jestem jestem, jeszcze żyję :)
   dopisuję dalszą historię na bieżąco. Właśnie mamy trzecią ofiarę w firmie, która również zaczęła odbierać telefony.

  •  

   @pablopavo92: co do ograniczone zaufania masz racje,c co do numerów do ciekawe ze jest to orange po te podane pierwsze to +49 czyli niemcy pewnie tez jakis pre paid. ale tak jak ktoś napisał gosc moze miec swojego voipa igenerowac numery chociaz nie wiem czy jest taka techniczna mozliwosc.

  •  

   @mrk-its: ja jestem bardzo spokojny ;-) tylko chcialbym to wyjasnic szybko bo jesli to prawda to naprawde tym Panią coś może grozic, bo to ktos z otoczenia musi byc
   a jak fake kolejny to ban pernamenty na prividenta ;d

  •  

   @pablopavo92: jeśli ktoś ma wątpliwości, że mówię prawdę może mi podać numer telefonu na który chętnie przekieruję wszystkie połączenia choćby na dzisiejszą noc :) podejrzewam, że wystarczy

  •  

   @aabbkk: w takim razie jak nic konkurencja albo niemiecki perwer onanista trafil akurat na wasza strone macie tam zdjecia przy numerach ? walcie ze sprawa do szefa oddajcie mu telefony i niech sie martwi, ja juz dawno bym tak zrobil i spal spokojnie. niech zalozy nowe numery. a sprawe skieruje na policje/prokurature dowodami beda telefony na ktore przeciez caly czas moze ktos dzwonic.

  •  

   @aabbkk: kolezanko (no nie wiem czy moge tak mówic, czy mam mówic Pani czy jak , [Przencinek tu jest!] pozostane przy koleżanko) otóż mam dla ciebie idealne rozwiązanie, otóż ustaw przekierowanie na numer 566-108-100, jest to numer do radia maryja, w moje urodziny znajomi zroblili mi taki zarcik, gdy chcualem numer kogos tam, potem w necie patrze ze to radio maryja ;d ten wariat nic przciw nie bedzie mial

  •  

   @aabbkk: Nie, nie chcemy przekierowań, daj fotke z nieodebranymi, albo smsami. Dobrze znam takie zagrania 'nie wierzysz ? chcesz to Ci przekieruje numery/pokaze/idz sobie sprawdz' Chcemy fotke.

  •  

   @aabbkk: idz na komende i sprobuj pogadac z policjantami z wydzialu ds. zwalczania przestepczosci gospodarczej. To mi coraz bardziej wyglada na robote konkurencji. Albo niech szef razem z toba pojdzie i zglosi sprawe jako firma.

  •  

   @enyn6: pozwole odbiec od tematu, aczkolwiek nie do konca, czemu masz zielony nick ;>?

   ps.
   i ja tez chcialbym te fotke zobaczyć;)

  •  

   @pablopavo92: opcja z przekierowaniem na radio maryja swietna ! bo takiej jednej nocce juz napewno mu sie znudzi :)

  •  

   @aabbkk: Przekieruj wszystkie rozmowy na najbliższą komendę policji. Może w ten sposób zrozumieją problem ;)

  •  

   @Rood: tego nie radze, poza tym jak juz ktos tu pisal za polaczenie z telefonu na numer docelowy zaplaci wlasciciel telefonu na ktorym zostanie ustawione przekierowanie.

  •  

   @aabbkk:
   przekieruj go na policjantów, którzy radzili ci nie zgłaszać spray - myślę że to ich przekona :)

  •  

   @doktor_szron i cała reszta klasy pierwszej be z gimnazjum w Pcimiu Dolnym. Zrozumcie wreszcie dzieciaki jedne, że przekierowanie to nie jest żadna cudowna i darmowa opcja, która spowoduje, że jak ten kolo będzie dzwonić to po przekierowaniu na policję tym ostatnim wyświetli się jego numer i policja się wkurzy, znajdzie go i zamknie. Policja znajdzie naszą ofiarę, która ustawiła przekierowanie bo w ostatnim telefonie w tym łańcuchu wyświetlać się będzie numer przedostatniego ogniwa czyli telefonu, na którym ustawiono przekierowanie. Poza tym, nie dosyć, że ją aresztują za bezpodstawne milion połączeń na 997 to jeszcze za to wszystko ona zapłaci (no dobra, 997 jest darmowe ale jakby przekierowała bezpośrednio do tych policjantów co to ją spławili) bo za połączenie do ofiary płaci ten zbok ale już za przekierowanie od telefonu ofiary do policji zapłaci ofiara. To nie jest tak, że przekierowanie to jakieś cudowne lusterko tylko kolejne ogniwo w łańcuchu, z którego normalnie się płaci za każde przekierowane połączenie, bo jest ono liczone w systemie bilingowym jako osobne.

  •  

   @medevacs: ale o tym juz bylo 10 razy i o wiele krócej. dziekujemy.

  •  

   @udarr: Najwyraźniej trzeba o tym pisać w co drugim komentarzu i najdosadniej jak się da, bo nadal pojawiają całe sterty komentarzy "przekieruj numer na policję/sex telefon".

 •  

  To jest jakiś wątły umysłowo typ w wieku 25-37 lat, syn diabła i motopompy.

 •  

  A pomyślałaś o tym, żeby wyłączać telefon na noc i gdy nie jesteś w pracy?

  •  

   @kocureq: świetny pomysł. Przetestuję!!!!!!

  •  

   @aabbkk: Coś mi tu nie pasuje, z jednej strony sprawdzasz logi, z drugiej nie wpadasz na pomysł zeby wylaczyc telefon ? LOLOL. A teraz udowodnij, bo takich oszustów było tu dziesiątki. Dawaj fotke telefonu z nieodebranymi

  •  

   @enyn6:
   Sugerujesz, że nas wkręca, żeby te podane numery stały się ofiarami stalkingu? W sumie na wykopie nic mnie nie zdziwi...

  •  

   @aabbkk: ahahahahahaahahahahahahahaahahah hahahahaahahahahahahaahahahahahha

   leżę.

  •  

   @iznogud_: Nic nie sugeruje, proszę tylko o dowód. To takie trudne ? Wielu krętaczy tu już było.

  •  

   @aabbkk: Następnym razem na końcu dodaj napis 'ironia', koniecznie pogrubioną czcionką, żeby wszyscy zauważyli.

  •  

   @ravicious: tylko że ona tego nie zrobiła, skoro dzwonił jej cała noc. To niech daje na końcu następnym razem "uwaga, pisze głupek"!

  •  

   @enyn6:z takim wyczuciem ironii to jeszcze dłuuugo będziesz "zielony"... ;P

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @RedJack: O co Ci chodzi ? Pisała kilka razy, że dzwonił całą noc. Sorry ale nie wyświetlają się nie odebrane przy wyłączonym telefonie. Przychodzą jedynie smsy od operatora, jeśli włączysz taką opcje, a to też nie zawsze działą i chyba się czasem przepełnia.

  •  

   @enyn6:
   a to jest niby rozwiązanie problemu? po pierwsze być może stanowisko autorki wymaga dyspozycyjności i zdarzają się telefony po pracy. po drugie nie sądzę, żeby problemem było tutaj, że telefon wibruje całą noc, tylko to, że dzwoniący klienci/znajomi giną w gąszczu połączeń idioty, co utrudnia kontakt.

  •  

   @konradgie: Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja nie pisze, że to rozwiązanie problemu, udowadniam tylko na podstawie tego tekstu, że autorka kłamie. Ktoś inny zasugerował takie roziwązanie.

  •  

   Zamiast włączyć pocztę głosową i wyłączyć telefon na noc to Ty go trzymasz włączonego :| Jak mu nabije trochę na rachunek to przestanie.

  •  

   @aabbkk: Co do tego wyłączania na noc kup sobie adapter dual-sim, jedną kartę miej cały czas włączoną (nie ujawniaj numeru) a jedną włączaj tylko na czas pracy może w końcu mu się znudzi... co do programów blokujących to jest bardzo dobry pomysł w końcu zabraknie mu kasy na startery za 5 euro ;] myślę że jak zastosujesz tą taktykę i nie będziesz odpisywać/oddzwaniać to po jakimś tygodniu/dwóch mu się odechce.

  •  

   @enyn6:
   kłamie bo nie wyłączyła telefonu? jaki to ma związek w ogóle?

  •  

   @konradgie: może i nie kłamie ale czy to nie dziwne że przez kilka dni i nocy telefon był włączony? nie wiem jak inni ale mnie po dwóch takich nocach szlak by trafił i nie myślał bym że klient w nocy może zadzwonić, tylko że chce się wyspać i wyłączył telefon.

   To chyba pierwsza myśl jaka przychodzi człowiekowi do głowy w takich sytuacjach.

  •  

   @konradgie: Dokładnie. Bo widzisz.. W swoim tekście pokazuje spryt i przebiegłość czyli wysłanie linka i sprawdzenie logów, a także głupote czyli nie wyłączanie telefonu(udowodniłem wyżej że go nie wyłączała). Taka duża rozbieżność w myśleniu u jednej osoby pokazuje, żę to JEST FAKE

  •  

   @enyn6:
   ale co jest głupiego w niewyłączaniu telefonu? być może autorka czekała aż pajac w końcu napisze o co chodzi lub coś w tym stylu, a poza tym jeżeli jest to telefon służbowy, to ta kobieta dostaje pieniądze między innymi za to, że jest pod telefonem.

  •  

   @konradgie: To skoro to tak ważny służbowy telefon, to niech poważna firma która wymaga dyspozycyjności rozwiąże ten problem.

 •  

  po pierwsze po co wchodzisz z nim w interakcje? to znaczy dzwonisz wysyłasz smsy???
  po drugie: tak jak wyzej radzi KoszalinMnieKreciNaOkraglo
  po trzecie: zmien numer i nie upubliczniaj go w necie

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @misiafaraona: Wytłumacz jej szefowi, że nie umieści numeru komórki służbowej w internecie... A wierz mi niektórzy (nie wiem jak bohaterka całego zdarzenia) nie mogą sobie pozwolić na wyłączenie jej w domu. Nawet jeżeli może to w pracy co? Też ma wyłączyć? A jak prawdziwy klient będzie chciał zadzwonić?

  •  

   @metaxy: w sytuacji a jaką opisano klient tez raczej sie nie dodzwoni

  •  

   @metaxy: A jak prawdziwy klient będzie chciał zadzwonić?

   To w obecnej sytuacji i tak się nie dodzwoni, lub nie zostanie odebrany - szef powinien to wziąć pod uwagę.

   edit: kurde, dziś wszyscy ubiegają moje komentarze :(((

  •  

   @misiafaraona: Nie mówię, że jest to bezproblemowe, ale skoro nie wyłączyła jeszcze tzn. że taka opcja raczej nie wchodzi w grę.

  •  

   po czwarte: Złóż zawiadomienie do prokuratury. Takich posrańców trzeba zaatakować by z nimi wygrać.

   Operator mający nakaz prokuratorski może ustalić obszar logowania się do sieci telefonu nawet na tzw kartę. Poza tym prawdopodobnie numer IMEI telefonu również może zostać zapamiętany, więc gość jest do znalezienia jeśli ktoś się do tego przyłoży.

  •  

   @kulas:
   o ile wiem, to do prokuratury możesz złożyć doniesienie o konkretnym przestępstwie - paragraf trzeba podać, a nie wiem czy jest przestępstwo pod które mogłoby to podlegać

  •  

   @kulas: Lewy numer IMEI dla drobnego cwaniaczka to nie jest żaden problem. Więc może sobie nimi żonglować do woli.

  •  

   @kubako: Jeżeli przewidują karę za stalking (http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/stalking;-;wkrotce;bedzie;za;to;kara,113,0,590193.html) to prawdopodobnie jest lub będzie to przestępstwo, więc na zdrowy rozsądek jest przesłanka do złożenia zawiadomienia do prokuratury.

   @metaxy: Doskonale wiem o tym, że numer IMEI możesz dowolnie modyfikować, ale nie możemy tego stwierdzić w tej chwili.

  •  

   @kulas:
   jak będzie ustawa, to będzie przestępstwo. Póki co wygląda na to, że są to tylko plany
   Z drugiej strony, jeśli facio mówi "po niemiecku" może jest na terenie Niemiec, gdzie stalking jest przestępstwem, więc ichni prokuratura mogłaby go oskarżyć.

  •  

   @kulas: po piąte, zwięsz masę!

  •  

   @draq: Mimo największych chęci nie jestem w stanie zrozumieć co do mnie napisałeś.

  •  

   @kulas: Ty nie rozumieć? Ty bądź miły. Sam wybrałeś - po 6 zwiększ masę.

  •  

   @kulas: a po 7me: zwiększ masę!

 •  

  Nie ma opcji żebyś zamiast numeru podała maila na stronie firmy ?
  Mogłabyś też spróbować wyciągnąć od niego więcej informacji. Skoro mówi, że cię kocha to znaczy, że mu się spodobałaś, postaraj się zdobyć jego zaufanie, umów się z nim i przyjdź z chłopakiem/kolegą który go uspokoi i wytłumaczy czym nękanie cię grozi.

  •  

   @wormage: "wytłumaczy" Słowo klucz xD

   Myślę, że w takim momencie najlepiej po prostu olać kolesia. Po jakimś czasie się znudzi. Nie zadziała... wtedy chyba nie ma wyjścia nowy numer. Może osobny służbowy i prywatny?

  •  

   @wormage: Nie sądzę aby dał się na to namówić. Mówił do niej per "fałszywa p$%%a".
   Najlepszym rozwiązaniem jest ignorowanie i ciągłe dodawanie tych numerów do "czarnej listy" w telefonie. W końcu mu się znudzi bieganie po nowe karty do kiosku i marnowanie pieniędzy.

  •  

   @wormage: przede wszystkim to nie rozmawiac i nie nakrecac bardziej

  •  

   @wormage: nie wiedzac z kim wlasciwie masz do czynienia nie nie rozmawiaj i nie nakrecaj go bardziej, a ostatnia rzecza jaka nalezaloby robic to umawiac sie na spotkanie. Patrzac na opis sytuacji przyniosloby to raczej wiecej zlego niz dobrego.

  •  

   Umówienie się na spotkanie może tak go nakręcić, że to jak podpisanie na siebie wyroku śmierci. Najlepiej jakby nie było nigdy żadnej reakcji z Twojej strony, ale lepiej późno niż wcale.

  •  

   @wormage: No sory ale za dużo filmów się naoglądałeś. Jakis szczyl robi sobie jaja i tyle. Nawet po tresci smsow mozna stwierdzic ze ma gora 15 lat. Zresztą ten szczyl też za dużo filmów sie naogladał.

  •  

   @nv-: on zapewne nie kupuje nowych kart sim tylko korzysta z voip'a przez proxy...
   można spróbować samemu przez voip'a go zaatakować, potrzebna tylko lista numerów z których wydzwania - i odpowiedzieć ogniem na ogień. jeżeli ktoryś z numerów jest naprawdę jest jego to dostanie telefonowstrętu.

 •  

  Więc tak. Każdy numer może byc namierzony przez operatora, poprzez sprawdzenie odleglosci od BTS'ów. Nie będzie to dokladna lokalizacja, ale miasto poznasz, jesli sie przemieszcza.

  Sms o treści zemsta został wysłany z bramki sms oferującej podanie własnego pola nadawcy. Takie bramki są w 99% płatne, więc dzwonisz do plusa oni namierzają skąd przyszło, tamci podają logi i dane z kórych zapłacił

  •  

   @enyn6: technicznie to jest proste, niestety musi być trochę dobrej woli u paru osób, a o to jest jak zwykle najtrudniej...

  •  

   @enyn6: cytat z 'artykulu': "Inny funkcjonariusz dodał, że najprawdopodobniej numery te to karty kupione w kiosku za 5 zł i nie są oni w stanie dojść kto z nich dzwoni." Boze, co za zenujacy brak profesjonalizmu i niedoinformowanie.

  •  

   @enyn6: Technicznie i czysto teoretycznie jest to możliwe, ale operator nie ma prawa, a na pewno obowiązku, namierzać nawet numeru osoby, do której ten numer należy. Można to zrobić tylko z nakazem policji, kiedy chodzi o sprawę kryminalną. Zgodnie z tym, co pisze pokrzywdzona, policja ma to w czterech literach, więc o żadnym namierzaniu nie ma mowy. To samo tyczy się bramek.

  •  

   @enyn6: Po prostu jak ją ktoś zabije to wtedy zajmą się, sprawdzą wszystkie poszlaki i dokładnie namierzą. btw. Sam siebie namierzałem kiedyś w sieci Plus GSM i wskazało tylko o jakieś 100 metrów dalej więc dosyć dokładnie to pokazuje.

  •  

   @enyn6: To wygląda raczej na własną bramkę VOIP, jak już ktoś wyżej pisał. Ciężko będzie to namierzyć

  •  

   @kundziad:
   "Inny funkcjonariusz dodał, że najprawdopodobniej numery te to karty kupione w kiosku za 5 zł i nie są oni w stanie dojść kto z nich dzwoni." Boze, co za zenujacy brak profesjonalizmu i niedoinformowanie.

   Bo nie są.
   Są w stanie dość dokładnie stwierdzić skąd było wykonane połączenie, ale jeśli prepaid nie został zarejestrowany to nie ma możliwości sprawdzenia kto je wykonał.
   A jeśli to VoIP to pół biedy, bo zawsze będzie dzwonił z jednego miejsca.

  •  

   @myra45: Nie znam się zbytnio na voip, ale każdy operator voip ma jakieś numery. Albo jest na tyle duży że ma je u siebie, a nie trudno sprawdzić do kogo należy numer, a jak koleś ma swoją bramke, to musiał wykupić numery, czyli znów łatwo go namierzyć.

  •  

   @enyn6: Można ustawić dowolny numer/tekst który wyświetli się na ekranie, a z namierzeniem go będzie problem, bo korzysta z sieci VPN

  •  

   @bulzaj: No wlasnie to jest bardziej mozliwe niz Ci sie wydaje. :P

   Zachowujac pelna ostroznosc da sie teoretycznie pozostac anonimowym. Ale wiekszosc "anonimowych" dzwoniacych wpada na prostych bledach. Na przyklad uzywa potem (albo wczesniej) komorki z ktorej wykonywali polaczenia z "jednorazowych" kart SIM. Da sie dzieki temu skojarzyc jednorazowy numer z tym uzywanym na codzien. Jesli ten codzienny jest zarejestrowany na kogos to sprawa jest juz rozwiazana i policja wie do kogo kierowac swoje kolejne kroki. Jesli nie, to i tak jest to kwestia kilku telefonow/wizyt u osob figurujacych w rejestrach polaczen delikwenta...

   To byl tylko jeden przyklad. Zostawiamy wiele takich sladow i srednio rozgarniety sledczy majac uprawnienia policji latwo za nimi pojdzie.

   Myslisz ze anonimowe telefony o bombach nie zostaly wykonane z karty SIM z kiosku? :P

  •  

   @kundziad:
   Z tekstu wynika, że połączenia szły z maszynki - czyli z dużym prawdopodobieństwem z jakiegoś Linuxa z asteriskiem. Co za tym idzie, ani karty ani samo urządzenie raczej nie były wykorzystywane do zwykłych połączeń. Jak zidentyfikujesz użytkownika takiego wynalazku?

  •  

   @niejestbrzydka: Jeśli jesteś w lesie to 100 metrów to może dość dokładnie, ale jeśli jesteś po środku blokowiska gdzie dookoła setki mieszkań i mieszkańców to nic ci to nie da.

  •  

   @bulzaj: ale przeciez Ty pisales o kartach SIM Są w stanie dość dokładnie stwierdzić skąd było wykonane połączenie, ale jeśli prepaid nie został zarejestrowany to nie ma możliwości sprawdzenia kto je wykonał. Oo Ja sie do tego po prostu odnioslem...

   Co do telefonii internetowej. Nie jestem gleboko w temacie laczenia VoIP z tradycjna telefonia (PSTN i sieci komorkowe). Ale mam jedna uwage: chyba jakby uzytkownik sam postawil "linuxa z asteriskiem" moznaby go bezproblemowo zidentyfikowac. W koncu musialby miec podpisane z kims umowy do podlaczenia sie do sieci telefonii i tu go mamy.

   Czytalem gdzies hipoteze ze pewnie korzysta z uslug dostawcy VoIP kryjac sie w VPNie obiecujacym pelna anonimowosc. Ale ciekawe jak placi za te uslugi dostawcy VoIP?

  •  

   @kundziad:
   ale przeciez Ty pisales o kartach SIM Są w stanie dość dokładnie stwierdzić skąd było wykonane połączenie, ale jeśli prepaid nie został zarejestrowany to nie ma możliwości sprawdzenia kto je wykonał. Oo Ja sie do tego po prostu odnioslem...

   No to w końcu odniosłeś się tylko do kart SIM czy jednak dodałeś od siebie sprawę sprzętu, z jakiego te połączenia były wykonane? :-)

   Ale mam jedna uwage: chyba jakby uzytkownik sam postawil "linuxa z asteriskiem" moznaby go bezproblemowo zidentyfikowac. W koncu musialby miec podpisane z kims umowy do podlaczenia sie do sieci telefonii i tu go mamy.

   Prawdę mówiąc to nie bardzo rozumiem o jakich umowach robisz.
   Kupujesz jakiś komputer + kartę GSM PCI. Do karty wkładasz prepaida i działa. Komputer nie musi być nawet połączony z internetem, więc żadnych umów nie ma.

   Prostsze rozwiązanie - kupujesz starą Nokię, zmieniasz jej IMEI, instalujesz PC Suite i dzwonisz.
   To możesz robić nawet z laptopa, więc przybliżona lokalizacja też nic nie da.

   Będę się upierał przy swoim - jeśli "przestępca" ma jakiekolwiek pojęcie o tym, co robi, to jest absolutnie nieidentyfikowalny. Można go co najwyżej namierzyć na gorącym uczynku.

 •  

  Droga autorko, nie wiem czy to pomoże, ale jak już na wykopie wspominałem pewnie, dorabiałem kiedyś na sex-czacie smsowym. Kilku/nastu studentów, komputery i udajemy kobiety, żeby wyciągnąć kasę od naiwniaków.
  Czytając te wiadomości, które dostawałaś muszę przyznać, że to typowa patologia i plebs, który codziennie tracił tysiące polskich złotych marząc o seksie bez zobowiązań. Statystyczny napaleniec miał 30-40 lat, często był żonaty, głupi jak but i ufny jak [nie znam takiego porównania].
  To ostatnie można wykorzystać. Ktoś wyżej pisał, że typ nie zgodzi się na żadne "pułapki", bo stracił do Ciebie zaufanie. O zyskaniu szacunku i zaufania u takich osób nie ma za bardzo co się rozpowiadać. To moment. Wystarczy wczuć się w jego rolę, a odegrać rolę osoby, której pragnie. Jeżeli pisać w ogóle to konkretnie i prosto. Oni nie lubią i nie rozumieją złożonych zdań, a ich językiem można przekonać ich do wielu rzeczy, wierz mi. ;) Dziś mam na sumieniu pewnie przeziębienia wielu mężczyzn, którzy zimą wyczekiwali mnie po kilka godzin nawet na mrozie. Mam też na sumieniu wiele innych rzeczy, wystawiając często jedną osobę po kilka razy jako nawet ta sama postać. Nawet mimo setek bluzg pod "moim" adresem "mogłam" przekonać gościa do tego, żeby dał mi jeszcze i jeszcze i jeszcze i jeszcze i jeszcze (...) jedną szansę. :)

  Powodzenia!

  •  

   @jarzabek: shitt wiedziłem że to sciema z tymi smsami :(

   IRONIA

  •  

   @jarzabek: "Kilku/nastu studentów, komputery i udajemy kobiety, żeby wyciągnąć kasę od naiwniaków. " - COOOO??!?!?!?! to nie moze byc prawda...

  •  

   No niestety panowie, seks nie kosztuje 2,44 z vat.

   Ale ja nie o tym. Wpadłem na pomysł, żeby może sprawdzić chociaż czy widniał kiedyś lub widnieje nadal jego numer w bazie numerów do spamowania. Problem w tym, że już dawno tam nie pracuję (tak, teraz mam uczciwą robotę ;] ) więc nie bardzo mam jak to zrobić. Nie mniej jednak posiadam kontakty do kilku znajomych, którzy możliwe, że dalej tam pracują, więc może mi pomogą. Fakt. Biuro tej maszyny do zbijania fortuny znajduje się w Łodzi, ale gdzie to ja nie byłam jak jeździłam do swoich kochanków. Nigdy nie mogłam zdążyć na czas i jeszcze myliłam drogi. :D
   Krótko mówiąc - mam na myśli to, że usługi takie dostawali mieszkańcy całej Polski (+dużo przypadków z Ameryki, Niemiec, Hiszpanii itp) i bardzo prawdopodobne, że i ten pan z nich korzystał.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  jest dobra metoda namierzenia goscia (widzialem to w jakims filmie :P):
  wylaczac po kolei prad w danych sektorach polski.. jak powiedzmy na mazowszu nie bedzie pradu i przestanie dzwonic, to potem rozbic to na mniejsze i mniejsze, i tak namierzyc kompa z ktorego to wysyla :D

  •  

   @varez:
   W Death Note tak było,tylko że z telewizją;P

  •  

   @varez: oj oj oj zadużo kina amerykańskiego!

  •  

   @Muq: guzik, nie ogladam filmów w ogole :P [okej, raz na rok jakas bajka w kinie, i jakis wyjatkowo kretynski film przed komputerem, tez raz na rok]
   teraz mi sie przypomnialo ze to chyba z Aniołów i Demonów było, z książki (choc w filmie chyba tez byl ten motyw? film ogladalem z 1,5 roku po ksiazce)

  •  

   @varez: może lepiej odrazu wyłączać całą Azję potem Europę Afrykę potem Francję, Niemcy, Polskę, Śląsk, Podlasie, Katowice, Bytom, Sosnowiec ul. Kopernika, ul. 1 Maja, nr domu od 100-110 i tak napewno się dojdzie:)

 •  

  Dobra , kilka rad nie-technologicznych, a dotyczących bezpieczeństwa.

  Twoi najbliżsi niech zawsze wiedzą, gdzie jesteś. Nie chodź w miejsca, gdzie nie ma wielu ludzi, a są publicznie dostępne. Staraj się sprawdzać, czy ktoś Cię nie śledzi, czy nie powtarzają się twarze na ulicy, albo samochody w lusterku.

  Spraw sobie gaz pieprzowy - nie cs - pieprzowy. Nie trzymaj go w torebce, a w kieszeni. Kup jakiś tani na próbę i wypróbuj jak działa (tylko nie na sobie ;p ). W razie co, wyjmuj gaz i uciekaido.

  Co do ogólnej sytuacji, z punktu widzenia człowieka takiego jak ja, na pewno nie odzywałbym się jakiś czas. Jeżeli telefony dalej nękałyby mnie po 2 tygodniach, nawiązałbym kontakt i spróbował się umówić za wszelką cenę w miejscu odosobnionym, wziął kilku rosłych kolegów ze sprzętem, którzy pojawiają się "na scenie" w odpowiednim momencie i obijają ryj, biorą dowód tożsamości delikwenta, spisują dane i każą mu sp#$%#!#ać w samych portkach.

  Dlatego moja rada jest taka, zachowaj szczególną ostrożność, 2 tygodnie się nie odzywaj, a potem, jeżeli dalej będzie nękał, umów się, podlizuj, rób sexy głosik, oby tylko uwierzył, że chcesz się z nim umówić (wbrew pozorom, psycholi łatwo przekonać).

  Peace out!

 •  

  Zmień nr telefonu po prostu. Kup kartę za 5 zł w kiosku. Pokonasz go jego własną bronią.

 •  

  Klienci odpowiadają telefonicznie? to by znaczyło że znasz ich numer wcześniej, więc zamiast stosować czarnej listy, zastosuj białą listę - czyli odrzucanie telefonów od wszystkich numerów spoza listy (takie coś jest na przykład w sony ericssonach)

  poza tym napisałaś że prywatny numer telefonu też nie przestaje dzwonić a prywatnego nie podajesz chyba na stronie więc to by znaczyło że robi ci to ktoś kogo znasz
  kup kilkanaście starterów i rozpowiedz znajomym że zmieniasz numer każdemu podając inny i na następny dzień będziesz wiedzieć kto cię nęka

  •  

   @niemogeuwierzyc: odpowiadają na ogłoszenia..

  •  

   @niemogeuwierzyc: sposób fajny - ale tak może wpaść nastolatek

   a to wygląda na kogoś kto zajmuje się tym profesjonalnie
   ( opis i sposobu działania wskazuje na to, że
   ma sprzęt telekomunikacyjny, informatyczny, wiedzę w dziedzinie i detektywistyczne)

   najprawdopodobniej działa na zlecenie konkurencji
   (to co się odzywał to mogły być przekierowania jakichś "sekstelefonów")

   ciężka sprawa
   zgłaszać policji indywidualnie i jako firma
   jak nie słuchają to do prokuratury

  •  

   @wykopzakopwykopzakop: a to wygląda na kogoś kto zajmuje się tym profesjonalnie

   jak bardzo trzeba mieć zj%%ane życie, aby zajmować się profesjonalnym dzwonieniem do nieznajomych kobiet

  •  

   @eoz: zatrudnie do dzwonienia. mile widziana znajomosc jezyka polskiego. miejsce zatrudnienia: niemcy.

  •  

   @eoz: jak trzeba mieć zj##ane życie żeby wykonywać wiele podłych robót - bo pracą to wstyd nazwać
   niestety istnieją na tym świecie takie taborety i to niestety dość sprytne
   (tu nie chodzi o kobiety ale raczej o pracowników tej firmy)

   i wszystko jest OK dopóki prawo, policja i technologia pozwalają się od tego ochronić

 •  

  Nie lepiej byłoby pójść do prawdziwej prasy? Strzeliliby wywiad z prokuratorem, z policjantem który przyjmował zgłoszenie, z operatorem, pokazali to gdzieś i od razu ktoś by tyłek ruszył.

  •  

   @Jarasmen: O tak... Już widzę te tytuły: niemiec mnie napastuje telefonem!

  •  

   @pocketkocurek: w fakcie albo se by przeszło ewentualnie jakis Kominek moze by sie tym zajal ? :)

  •  

   @pocketkocurek: "Pomocy! Niemcy mnie dzwonia!"

  •  

   Juz widze te naglowki w Fakcie "Niemiec czycha na polskie dziewice.".

  •  

   @pocketkocurek: Taaaa, bo Wykop jest zdecydowanie bardziej poważną instytucją dziennikarską niż Fakt, a jakie wtyki ma w Policji i prokuraturze to hoho. Nie ma to jak w sprawie napastowania szukać pomocy na stronie, która na co dzień zajmuje się szukaniem linków do filmików z kociętami lub pijanymi facetami w klapkach.

  •  

   @Jarasmen: przesadzasz przeciez czasami pojawia sie Jola Rutowicz, a tak na serio tylu pomysłów na minute to nigdzie nie znajdziesz jesli wykop podchwyci temat wiec to jak najbardziej dobre miejsce na tego typu rzeczy.

  •  

   @Jarasmen: Ale oprocz linkow do pijanych kotow w klapkach mozesz z komentarzy dowiedziec sie wielu konkretnych rzeczy. Wystarczy oddzielic ziarno od plewu.
   W niektorych wykopach komentarze sa bardziej wartosciowe niz samo znalezisko.

  •  

   @paszczur: W sumie tak, chociażby patrząc na akcję z tym gościem od kota. Uważam jedynie, że skoro taka jest opieszałość policji w podobnych sprawach, to z pewnością by ich pogoniła wizyta kogoś z kamerą.

  •  

   @Jarasmen: Oczywiscie, ze tak. Ale poprzegladaj powazniejsze portale i zwroc uwage, ze coraz czesciej pojawia sie tam wykop jako zrodlo.
   O ile sie nie myle to nawet ktorys z obslugi wykopu pisal o tym, ze media dzwonia do nich z pytaniami.
   Wykop jak na polskie realia jest dosc powazna spolecznosciowka i przewija sie tu mnostwo informacji/komentarzy/opinii. A najwazniejsze jest to, ze nie mozna ich dodawac anonimowo.

  •  

   "Nie mogę spać, bo trzymam telefon!"

   A sprawa jak najbardziej poważna, do mnie kiedyś ktoś wydzwaniał z kilku numerów i groził - być może nie bałbym się, ale zbieg okoliczności był taki, że akurat dnia, kiedy otrzymałem pierwszy telefon miałem nieciekawą sytuację związaną z pobiciem. Wyobraźnia bujna i tak się to wszystko głupio powiązało, a okazało się, że to w ogóle nie miało związku ze sprawą - zwykłe, durne żarty. Tak tylko chciałbym kogokolwiek pocieszyć. Inna sprawa, że osoba, która dostaje takie telefony trochę inaczej do tego podchodzi niż my teraz. Życzę pomyślnego rozwiązania tej sprawy, może nawet za sprawą CSI W. :)

  •  

   @paszczur: Fakt, ja już od paru dni śledzę ten wykop i to nie ze względu na mrożącą krew w żyłach historię o niemcu-prześladowcy tylko z uwagi na wciągające komenty
   swoj drogą po jakimś artykule na wykopie na bazie artykułu w Nature wlazłam sobie na oryginalną stronę Nature i żal dpę ścisnął - były dwa suche komentarze.. No i taka to właśnie różnica, może czasopismo wypasione ale społeczność żadna...

  •  

   @jedenzgapiow:
   Myślisz, że Fakt już tak nisko upadł, że napisaliby nawet "czycha" zamiast "czyha"? :)

  •  

   O! I to jest dobry pomysł - uderzyć do programu typu Uwaga, Interwencja itp. Oni robią najwięcej hałasu w takich sprawach i odpowiednie służby są bardziej chętne do pomocy.

  •  

   @kovalski: dokladnie! Sprawa wydaje sie beznadziejna, a dzieki mediom juz niejeden raz zwrocono na takie sprawy uwage i rozwiazano. Zatem to b. dobra sugestia dla autorki. Napuszczenie pani Jaworowicz na niechcacych ruszyc dupy policjantow...oj, byloby goraco :D

 •  

  Jaki masz telefon?

  Wiele modeli (nowszych) ma coś takiego jak czarna lista, gdzie się dodaje numer a jak dzwoni albo wysyła smsy to nawet tego nie widzisz. :) tylko trzeba numery dodawać.

  Jeśli masz telefon z Symbianem, Androidem, to też są aplikacje które automatycznie blokują takie połączenia, wtedy gość słyszy sygnał ale ty nie widzisz nawet kiedy dzwoni.

  Mam na sprzedanie nokię E61 za 250 zł, więc wiesz. :)
  Oczywiście żartuję, ale telefonu z tą funkcjonalnością mogłabyś poszukać, z tego co pamiętam miała to np. Motorola Z8, ale nie sprawdzałem tego. Ale każdy inny z S60v3 będzie świetny.

  http://simblog.pl/10-programow-do-blokowania-niechcianych-polaczen/

  PS. tą Nokię serio sprzedam. :)

  •  

   @exploti: koleś widzi od razu te blokady. Już to testowałyśmy. Teraz dzwoni za każdym razem z inego numeru.

  •  

   @aabbkk: hmm... może masz jakiegoś wirusa w telefonie

  •  

   @exploti: rozumiem, że chcesz sprzedać telefon, ale są lepsze sposoby marketingu niż nękanie kogoś ciągłymi sms'ami ! Busted. <ironia mode off>

   @aabbkk: z tego jak szybko koleś odkrywa kolejne kroki przeciwko niemu wnioskuję, że ma jakieś niezłe dojścia... To może być jakaś grubsza afera, więc sugerował bym prokuraturę.

  •  

   @aabbkk: ale możesz zablokować wszystkie polaczenia i wiadomosci przychodzące prócz wybranych, tzn np tych na Twojej liście.. nie pomogloby? albo po prostu okresowo zmien numer..

  •  

   Sprzedam opla.

  •  

   Hmm,

   http://www.dtarasov.ru/blacklist.html

   można sobie zablokować nieznane numery i mieć to w dupie, a sygnał można ustawić dowolny.
   i akurat na moją Nokię. :)

   poważnie, zamiast chodzić na policję proponuję zmienić telefon. niech sobie zmienia numery do woli, po kilku dniach się znudzi a ty wyłączysz program.

  •  

   @lakorm: wykluczone bo mi i koleżance z pracy w tym samym momencie się to rozpoczęło.

  •  

   @aabbkk: W takim razie czy jest szansa aby był to niezadowolony klient korzystający w przeszłości z usług Waszej firmy?

  •  

   @exploti: Mam telefon z windowsem. Kiedyś miałem program który oprócz funkcji "czarna lista" miał jeszcze funkcję "biała lista". Polegała ona na tym, że biała lista zawierała telefony znajomych i osób ogólnie ci znanych i tylko te mogły się dodzwonić. Blokowana była cała reszta. Może by to pomogło, lecz pewnie nie masz windowsa :/

  •  

   @Dawidi: To telefon SLUŻBOWY. Jak ma wpisać na białą listę numery potencjalnych klientów?

 •  

  dobrze ze jestem mnichem i dawno zrezygnowałem z internetu i telefonów

 •  

  Raz, nie możesz "olać" tej sytuacji jak Ci radzą wykopowicze z góry. Musisz liczyć się z faktem, że anonimowe telefony z czasem mogą przerodzić się w anonimowe listy pod drzwiami, skrzynce pocztowej lub śledzenie oraz (odpukać) najścia w prywatnym domu.
  Mieszkasz sama? W dużym mieście, bloku? Masz swój samochód? Partnera?
  Musisz zrobić wszystko, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo, nie wiadomo, co to jest za gościu i co mu siedzi w głowie, nie wiadomo jakie ma plany więc nie można go zignorować. Takie jest moje zdanie.

  •  

   @blunch: dobrze piszesz, poradzilbym tez sprawdzenie wszystkich informacji ktore mozna dowiedziec sie o twojej osbowie znajac dane takie jak numer telefonu, mail, nk, facebook, allegro, itp tak aby ograniczyc ilosc informacji o swojej osobie do minimum.

  •  

   Tak długo jak facet zna się na tym co robi, namierzenie go graniczy z niemożliwością. Jeśli wyjdzie z ukrycia i zacznie nachodzić kobietę w jej własnym mieszkaniu, to gaz pieprzowy w dłoń i wp#%#$%#ić mu gazrurką przy obstawie przyjaciół. Prostsze.

   A jeśli nie wyjdzie to da sobie spokój - problem solved.

 •  

  Który z wykopowiczów podejmie się zadzwonienia na każdy numer z informacją, że pójdzie siedzieć?

  •  

   @Mruvek: losowo wybralem 5 z orange, 4 wylączone, ze poczta a 1 nie istnieje wcale, dzwonil bym wiecej bo sie nudze strasznie i wlasciwie mialem isc spac ale mam 100 groszy na koncie tylko...;/

  •  

   @pablopavo92: na niemieckich włącza się poczta, numer rozpoczynający się na +21 jest za krótki itp próbowałam dzwonić na wiele numerów. Działa tylko ten z którego dostaję smsy 609 074 701
   Jak próbowałam się dodzwonić na ten numer po chwili dostałam smsa, że mam nie dzwonić tylko pisać. Ale ten numer też często jest wyłączony. Koleś włącza go na kilka godzin dziennie. W Plusie sprawdzali mi ten numer - na kartę, nie powiedzą nic więcej.

  •  

   @aabbkk: nie przypomina to to wątku z pewnego filmu ;> ? tyle ze to było tak, ze gosciu sie włamuje na cos tam, przez kompa i lączy przez proxy, zmieniajac proxy przykaldowo co 60 sekund praktycznie stanie się nie do namierzenia.

  •  

   "wlasciwie mialem isc spac ale mam 100 groszy na koncie tylko...;/"

   to ile trzeba ci zapłacić żebyś poszedł łaskawie spać? :/

  •  

   @niemogeuwierzyc: chodzilo o to,ze nie ma zbytnio srodkow aby siedziec i dzwonic.

  •  

   @aabbkk: Wklej ten numer 609 gdzieś w widocznym miejscu na tym wykopie - z doświadczenia wiem, że wykopowicze staną na wysokości zadania i sami zaspamują mu skrzynkę. :)

  •  

   @wh00kiers: juz niestety wylączony ten numer. a raczej telefon

  •  

   @pablopavo92: szybko wam poszło ;)

 •  

  słyszałem o podobnym przypadku. Nękany był telefon stacjonarny znajomego, jakimiś pogróżkami itp. Rozwiązaniem problemu były w tamtym wypadku niewielkie znajomości w policji (namierzenie numeru i adresu) i przejechanie się pod wskazane miejsce.

  •  

   @foksio: No i przerwałeś opowieść w najlepszym momencie. I co się okazało jak już tego kolesia ujęli?

  •  

   @foksio: Dawno temu ktos caly dzien dzwonil na stacjonarny nie dajac rodzicom spokoju, rozwiazanie bylo bardzo proste, zaprogramowanie centrali tak aby przekazywala polaczenia na komorke i odebranie puiszczanego sygnalu. Na wyswietlaczu pojawil sie numer kom osoby ;)
   Sms bombing i pozamiatane :D

  •  

   @Galad: fajnie rozwiazanie sprawy w tym wypadku niestety bedzie zapewne troche trudniej.

  •  

   @wh00kiers: Był to smutny 27-letni dżentelmen, stały bywalec /r9k/, przyłapano go jak masturbował się do rysunkowego, japońskiego porno zamieszczonego na niemieckich serwerach.

  •  

   @EcoRI: opis pasujący do mnie :D

 •  

  Policja stara się zniechęcić do zgłoszenia, ponieważ taka sprawa będzie dla niech pracochłonna i będzie wymagała masę papierkowej roboty. Jeżeli ktoś do Ciebie wydzwania po nocach to z całą pewnością to podlega pod nękanie i wcale nie musi w tych smsach być gróźb karalnych.

  Kodeks Wykroczeń:
  Art. 107. Kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza ją w
  błąd lub w inny sposób złośliwie niepokoi,
  podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo
  karze nagany.

 •  

  Mam identyczną sytuację!! ... i o dziwo także Niemiec wydzwania. Początkowo numer był prywatny, gdy przestałam reagować, zaczął dzwonić z numerów zaczynających się od 519... Pierwszy taki telefon odebrałam, myśląc, że dzwoni ktoś znajomy... i usłyszałam sapanie i niemieckie "stoehn fuer mich" czyli powzdychaj do mnie :-/ Powiedziałam co myślę i rozłączyłam się. Przez noc próbował jeszcze kilka razy dzwonić, ale ściszyłam dźwięki... Ostatni raz próbował połączyć się 3 dni temu i od tego czasu mam spokój...
  Dodam jeszcze, że mam numer dość nowy i niewielu moich znajomych go posiada..i generalnie rzadko ktoś dzwoni na ten numer...
  Najlepsze jednak jest to, że te telefony zbiegły się idealnie z telefonami od obsługi orange na temat nowych promocji itd.... rano - orange, noc- sapiący Niemiec.

  i jeszcze coś dodam... masz może tak, że jak odbierzesz ten telefon to słyszysz jak babka po niemiecku lub czasem po polsku mówi, że za chwilę nastąpi połączenie? Mi się raczej wydaje, że koleś wydzwania z internetu... korzystając z jakiegoś programu, bowiem w ciągu 30 sekund zadzwonił do mnie z 3 różnych numerów...

  •  

   może więc to zależy od sieci? spróbuj zmienić sieć na jakiś czas.

  •  

   @juzka: Jeśli chodzi o telefony od orange to miałam dziwną sytuację. Jakieś dwa tygodnie dzwoniły do mnie często numery zaczynające się od 514 i 525. Zazwyczaj nie odbieram połączeń z numerów, których nie mam zapisanych w telefonie. Jednak telefon dzwonił tak często, że z ciekawości dwa razy odebrałam. Pierwszy telefon był głuchy. Za drugim razem odezwał się jakiś facet. powiedział, że chce przedstawić nową ofertę orange. Kiedy poprosiłam żeby o niej dokładnie opowiedział, usłyszałam: "eee.... właściwie nieważne..." i się rozłączył :/

   To było dziwne... Od tej pory już nie dzwonią :)

  •  

   @Avari: do mnie orange zawsze dzwoni z zastrzeżonego :)
   Dodam jeszcze do swojej poprzedniej wypowiedzi, że telefon mam na kartę i, w przeciwieństwie do autorki wykopu, mój numer nigdy nie został zamieszczony w Internecie.

 •  

  1. idziesz do knajpy ze znajomymi
  2. któryś z kumpli zostawia telefon na stole i idzie do toalety
  3. wysyłasz sms z jego telefonu pod ten numer 609 071 701 o treści "niemiecki ch#%"
  4...
  5.profit!

 •  

  Zastosuj Punch over GSM..
  ..a nie, czekaj -- tego jeszcze nie wprowadzili :(

 •  

  Autorko - jaki masz model telefonu?

  •  

   @3diX: co go minusujecie, moze chce cos poradzic

  •  

   @luki84: w takim razie plus.

  •  

   @luki84: Już się i tak do minusów przyzwyczaiłem (tak już jest w necie i na różnych tego typu serwisach), dzięki :].
   Pytam autorki, bo jeśli dowiemy się jaki ma model telefonu to będzie o wiele łatwiej znaleźć jakiś program do blokowania numerów, jeśli takowy nie jest wbudowany.
   Minusujta sobie ile chceta ;]

 •  

  Piątek. 23 kwietnia. 2010. godzina 00:19. Przeczytałem wszystkie komentarze. Zadnego sensownego rozwiązania. Bolą mnie oczy.

 •  

  1. Trzeba coś tym zrobic, to to moze być jakis psychol... i nie wiadomo jak sie to zakonczy, ja bym sie bał gdyby mnie taki psychol atakował...
  2. Polecam użycie czegos takiego jak blokoda sms od nieznanych numerow (skoro klienci dzwonią do ciebie)
  3. zglos sprawe na policje i nie przejmuj sie tym ze mowia ze nie ma sensu. IM SIE NIE CHCE. wolą sciagac tych co piją alko w miejscu publicznym albo nie przechodza na pasach, bo mandat i po sprawie
  4. Daj zdjęcia z skrzynki odbiorczej i z menedzera polączeń aby utwierdzic nas w przekonaniu, iż to nie jest jakas prowokacja typu, wykop a dostaniesz cześć wygranej w totka.

 •  

  Pewnie konkurencji się nie wiedzie i stosuje takie brzydkie techniki...

  •  

   @lakorm: może i tak, ale jeśli jest to osoba prywatna, to jakim nolifem trzeba być żeby się chciało robić takie rzeczy.

  •  

   @UlfNitjsefni: wystarczy mieć program ??

  •  

   @martinezz: nawet jeśli miałbyś do tego program, więc nie byłoby to tak czasochłonne/kosztowne, jak zakładanie coraz to nowszych numerów... to chciałoby Ci się tak nękać kilka osób? No sorry, ale gość chyba nie ma nic lepszego do roboty i ma za dużo czasu wolnego...

 •  

  Ustaw sobie przekierowanie gdy nie odbierasz (czerwoną słuchawką będziesz tam odsyłać połączenia) na
  a.) wariant mniej hardkorowy: na sex-telefon
  b.) wariant bardziej hardkorowy: na policję.

  •  

   @Ozyg: opcja b) moze przyspozyc tej osobie problemów poniewaz policja moze zlokalizowac numer ktory przekierowuje rozmowy, druga sprawa ktos moze naprawde potrzebowac pomocy a jakis sapiacy niemiec bedzie zajmowal linie.

  •  

   @udarr:
   Nie jestem pewien, czy może. To by trzeba sprawdzić. Można ustawić przekierowanie na inny numer niż standardowe 112- wtedy nie będzie zajmować linii.
   Zawsze pozostaje w miarę bezpieczny wariant a.).

   A w ogóle to zastanawiam się, czy to nie jest jakaś analiza przed np. napisaniem opowiadania.

  •  

   @Ozyg: ja tez :) ale historia ciekawa wiec sie wkrecilem ;)

  •  

   @udarr: numerów alarmowych chyba tak łatwo nie można zablokować.

  •  

   @Blackbull: niestety łątwo a najbardziej zajetym i zablokowanym numerem jest wlasnie 112 ale to glownie problem z tym ze jest to numer wspolny do roznych sluzb ratunkowych. probowales sie kiedys dodzwonic na policje albo karetke? czasami naprawde jest ciezko.

  •  

   @Ozyg: I trzecia sprawa. Jeśli w SWOIM telefonie ustawiasz przekierowanie, to za koszt połączeń przekierowany od CIEBIE na numer docelowy, płacisz TY.

  •  

   @TheMan: ale 112 , 997 są bezpłatne
   (tylko ze raczej będą wtedy scigać tego kogo mają szansę złapać - czyli wiadomo kogo)

  •  

   Ustaw przekierowanie na jeden z jego własnych numerów i ch##. Niech se dzwoni :]

  •  

   @Ozyg: a ja mam jeszcze wariant c.)stworzyć własny numer na np. www.zaypay.com lub innych tego typu serwisach
   najlepszy z wymienionych ponieważ odmienią się role ona już nie będzie ofiarą tylko będzie ściągać haracz z psychopaty
   nawet jak nie przestanie dzwonić to i tak pani aabbkk jest do przodu

 •  

  ja bym sugerował ustawienie w telefonie automatycznego odbierania połączeń (zazwyczaj można to zrobić po podłączeniu zestawu słuchawkowego), po jakimś czasie przestanie to być dla kolesia zabawne, a wręcz kosztowne...

  •  

   @Ech: On nic za to nie płaci.

  •  

   @egoistka: wątpliwe, ale nawet jeśli to naprawdę przestanie być dla niego zabawne...

  •  

   @Ech: Dla trolla przestanie byc zabawne to, ze jego trollowanie rosnie z kazda chwila? To tak jakby dla psow patyki przestaly byc zabawne dlatego, ze sa rzucane.
   Lepszym sposobem bedzie juz jakis nabijacz minut za odebrane polaczenia i automatyczne odbieranie...

  •  

   @paszczur: a czy ja nie napisałem o automatycznym odbieraniu? telefon do szuflady i niech pogada z ciszą... porównanie do rzucania patyków słaaabe (albo raczej nieadekwatne)

 •  

  Jesli mozesz to nagraj glos kolesia i wrzuc na wykop ;)

 •  

  Zadzwonię sobie jutro na numer 609 071 701 z komórki dyrektora.

 •  

  Ehhh i czym się tak fascynujecie....
  1. kupujesz u jakiegoś operatora zagramanicznego lub polskiego voip'a na lewe dane (nikt tego nie weryfikuje, wystarczy że zapłacisz), polaczenia masz za grosze, smsy prawie lub za darmo

  2. dla zwiekszenia bezpieczeństwa logujesz się do operatora takiej swojej bramki, przez jakiś tunel lub kilka tuneli przez klika serwerów (mało to niepołatanego softu leży po serwerach np. stare sklepu oscommerce, zen cart, którego nikt nie łata) aby nie wykryli prawdziwego IP (wystarczy 3-4 takie pętelki zrobić w różnych krajach i jeśli nie nazywacie się Obama to nie ma mocy aby was namierzyć)..

  3. ustawiasz wlasną bramkę VOIP'ową i spoofujesz Caller ID (pełno takich dodatków do popularnych bramek voip - np. asteriska)

  Takie rozwiązanie pozwala na gadanie i wysyłanie sms'ów, wystarczy skonfigurować sobie listę Caller ID lub je generować i już.... biedna kobita czuje się zagrożona, a i sprawca jest nie do namierzenia bez użycia socjotechnik.

  Łatwiej i taniej jednak jest wykupić prepaida za grosze z darmowymi minutami i smsami w obrębie sieci ofiary - wówczas to już mozna nękać kogoś w nieskończoność - softu do spięcia telefonu z komputerem jest pełno więc nic nie stoi na przeszkodzie aby z niego korzystać ;)
  W dużych aglomeracjach miejskich jest się nie do namierzenia... BTSy dają około 50m skutecznego zasięgu więc do przeszukania w najgorszym wypadku jest kilka wieżowców ;)

  Można tez za kilkanaście $ kupić sobie taką usługę np.: http://www.phonegangster.com/ (ci np. nie mają SMSow, ale pozwalają na dzwonienie)...

  Dziwę się, że komuś się chce tak bawić tylko po to aby ponękać jakąś bidną kobitę - bardziej to wygląda na zlecenie wykończenia konkurencji.
  U ruskich/ukraińców/litwinów taką usługę można wykupić za dosłownie kilkadziesiąt $, sumka rzędu 100-1000$ jest w stanie dosłownie wykończyć średniej wielkości polską firmę :D:D
  Wątpię więc aby komuś osobiście chciało się to robić dla zaspokojenia własnego ego lub satysfakcji. Jeśli tak to Pani Beatko trafiła Pani niezłego świta i racze czym prędzej zadbać o swoje bezpieczeństwo (niestety policja z racji swojego ograniczenia proceduralnego i "małej szkodliwości" sprawy raczej w tej kwestii nie pomoże).
  Swoją drogą takie sprawy ciągną się po kilka miesięcy/lat po czym zostają umorzone - ale niestety instrumenty prawne oraz znajomość nowinek technicznych prezentowana przez naszych policjantów (nie specjalistów) jest na bardzo niskim poziomie.... Biegli kosztują, specjaliści szukają pedofilów po TOR'ach, z zwykłe krawężniki potrafią tylko bić pałką, wypisywać mandaty za przekroczenia prędkości i łapać posiadaczy 1gr trawki... Z doświadczenia podam kilka faktów bo mam z tym styczność na co dzień:
  a) włamanie 6/7.01.2010 (przez ogólnodostępną dziurę w silniku sklepu internetowego :D:D:D)
  b) zawiadomienie o przestępstwie złożone 8.01.2010
  c) prokuratura prosi o logi: 20.04.2010
  d) znając życie biegły na nie zerknie w czerwcu i stwierdzi że wykorzystano dziurę albo powie że nie można nic na ich podstawie ustalić ;D
  e) sprawa zacznie się w grudniu i z racji tego, że włamali się tureccy script kiddies zostanie umorzona
  Potem kolejne postępowanie i klient będzie dochodził od webmastera odszkodowania, za sprzedanie mu produktu z dziurą - sprawa pewnie potrwa kolejne 3 lata ;)

 •  

  Nie karm trolla to zdechnie z głodu, broń Boże mu nie odpisuj i wyłączaj telefon na czas kiedy nie pracujesz.
  W ogóle zero kontaktu z gościem, podzwoni sobie i się w końcu znudzi. Ewentualnie niech szef twojej firmy zmieni numer infolinii, usunie zdjęcie z numerem, a napisze tylko "Infolinia pod nr." - o ile istnieje taka możliwość.

  No i poza tym zgłoszenie do prokuratury.

 •  

  ja bym sobie uruchomił usługę BONUS (2 minuty za jedną) odbierał takie telefony i jak w słuchawce byłby jego głos to bym odkładał go na bok. Za darmo nabijałby darmowe minuty ;]

 •  

  jedno jest pewne: gość się ewidentnie nudzi

 •  

  LUDZIE ostrzegam zanim ktos nieswiadomie nabije sobie rachunek! ZA przekierowanie rozmowy placi osoba ustawiajaca przekierowanie!!!!!!!!!!! Czyli jesli ta kobieta wlaczy przekierowania na audiotele czy jakis miedzynarodowy numer to ona placi za to polaczenie "od siebie - tam"!!!!! Podobnie z pomyslem wyjazdu za granice, placi osoba odbierajaca takie polaczenie!!!
  PS. Nie wiedzialem, ze ktoś o tym niewie....

 •  

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego już zajęła się tą sprawą. Oddelegowaliśmy do niej 5 najlepszych ludzi. Pierwszych efektów spodziewamy się w ciągu 24 godzin.
  Będziemy na bieżąco informować o przebiegu akcji.

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (konto prawie-oficjalne)

  •  

   @ABW: yhm, ja nie jstem agentem ale zamiast 5 najlepszych i marnowania pieniędzy na śledztwo i ludzi doradziłbym pani zmianę numeru

  •  

   @ABW: Tak, z ciekawości poczytałem sobie twoje komentarze o tym za co grozi jaka kara. Wiesz, że za podszywanie się pod agencję państwową można też nieźle beknąć ? Nie przytoczę tak jak ty konkretnej ustawy, ale wydaje się to logiczne... Więc jeżeli to jest konto oficjalne to sugerował bym podparcie się jakimiś dowodami... Inaczej osobiście się postaram o bana dla tego konta.

  •  

   @MikiPL

   "Więc jeżeli to jest konto oficjalne to sugerował bym podparcie się jakimiś dowodami... Inaczej osobiście się postaram o bana dla tego konta."

   Nie wiem, jak można było chociaż przez chwilę pomyśleć, że to oficjalne konto :D Wyobrażasz sobie agencję państwową piszącą komentarze na jakimś mało znanym serwisie?

  •  

   @ravicious: Na mało znanym nie, ale to jest Wykop, który już nie raz zasłynął jako portal detektywistyczny. Podobno nawet Horatio tu zagląda.

  •  

   @MikiPL: załatw też bana dla tego gościa Kul-a. Podszywa się pod Katolicki Uniwersytet Lubelski!!! Prawie myślałem, że to ich rektor pisze!

  •  

   @wtk_: a MikiPL podszywa sie pod Myszkę Miki sprawa już została zgłoszona do Disney'a.

  •  

   @udarr: o ou.... A disney to się potrafi do dupy dobrać :-O

 •  

  Wg mnie są tylko 2 możliwości.

  1. Psychol pracujący u jakiegoś operatora, posiadający uprawnienia administratora systemu, może sobie pozwolić na nieograniczone połączenia z dowolnie wybranego przez siebie numeru (nawet niestandardowych). - technicznie wykonalne ale mało prawdopodobne, żeby ktoś ryzykował swoją karierę tak głupią zabawą (dlatego nazwałem go psychol).

  2. VoIp, z teoretyczną (bądź praktyczną) możliwością pełnej anonimowości źródła połączenia.

  Wnioski

  Dziewczyny fizycznie nie mają się czego obawiać bo gość może "uderzać" z każdego miejsca w Polsce czy na świecie. Większość z nas Wykopowiczów rozwiązałoby ten problem zmianą numeru (przynajmniej na jakiś czas, powiedzmy miesiąca), jednak One muszą od razu udostępnić swój nr na firmowej stronie, a charakter ich pracy wymaga pewnie non-stop kontaktu z klientem. Tak więc mają przesrane. Co pocieszające - to przestępstwo bardzo szkodliwe społecznie (uderza w nie, firmę, operatorów kom, itp.), więc pewnie niedługo zostanie gość złapany i zostaną wprowadzone zabezpieczenia na przyszłość.

  •  

   @masterrt: Nie istnieje pełna anonimowośc przykro mi.

  •  

   @enyn6: istnieje.. tylko akurat ty o niej nie wiesz..

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @FFFUUU: tor to gówno nie anonimowość ^^

  •  

   @masterrt: 1. Psychol pracujący u jakiegoś operatora, posiadający uprawnienia administratora systemu, może sobie pozwolić na nieograniczone połączenia z dowolnie wybranego przez siebie numeru (nawet niestandardowych). - technicznie wykonalne ale mało prawdopodobne, żeby ktoś ryzykował swoją karierę tak głupią zabawą

   Teoretycznie mało prawdopodobne ale się zdarza. Pracowałem swego czasu u podwykonawcy dla pewnego operatora telefonii komórkowej i wiem, że takie głąby się trafiają. Osobiście znałem jednego tumana, który jak akurat nie grzebał gdzie nie powinien to wydzwaniał do rzecznika prasowego naszego klienta (tej sieci komórkowej) i opowiadał mu różne bzdury. Rzecznik się wkurzył, poskarżył szefowi odpowiedniego działu w centrali, a potem to już szybko był email u naszego kierownika. Jako, że nasz szef to porządny człowiek był i nie lubił za jedno przewinienie zwalniać ludzić (choć akurat w tym przypadku miałem już wtedy przeczucia, że lepiej się gościa pozbyć ASAP) to wziął go na rozmowę i ustawił do pionu - tak mu się przynajmniej wydawało. Jako, że jestem typem, który zazwyczaj angażuje się w to co robi w pracę to w wolnym czasie czytałem sobie w necie co tam ludzie o tej sieci wypisują i tak oto kilka dni później znalazłem na dwóch forach zdjęcia autorstwa naszego genialnego kolegi zrobione w pracy w strefie ochrony baz danych (gdzie nawet telefonu nie powinien mieć, a co dopiero mówić o pstrykaniu fotek), zdjęcia identyfikatora i parę innych, które zdecydowanie kwalifikowały się do naruszenia zasad bezpieczeństwa. Tym razem szef nie miał litości. I dobrze, bo na koniec się jeszcze okazało, że gość sam sobie edytował dane swojego konta w systemie bilingowym operatora do czego prawa nie miał.

   Co do systemu bilingowego to były też ze dwa jak nie więcej przypadków ludzi w call center, którzy myśleli, że jak sobie i znajomym podoładowują karty prepaid na koszt firmy to nikt tego nie wykryje. Albo panna, która przeglądała sobie system bilingowy pod kątem nazwisk znajomych i znalazła numer swojego byłego, a następnie zaczęła go nękać durnymi smsami. Szkoda tylko, że nie sprawdziła daty aktywacji konta, bo się okazało, że facet dopiero co podpisał umowę i nawet nie zdążył nikomu dać tego numeru to od razu było wiadomo, że to ktoś od operatora.

   A tak konkretniej w temacie wykopu to proponuję na kilka dni zamienić się telefonem z jakimś kolegą z pracy. Zbok parę razy usłyszy w słuchawce męski głos i mu się odechce. Była w call center taka historia z facetem, który wydzwaniał i jak odbierała laska to im się oświadczał i w ogóle sapał do słuchawki. Jak trafiało na konsultanta płci męskiej to się rozłączał.

  •  

   @medevacs: no nie mow ze go podkablowales :) nie lepiej bylo najpierw delikatnie pogadac z kolega ? czy az tak sie angazujesz w prace ze musiales wykosic konkurencje ?:)

 •  

  Przede wszystkim- nie reaguj. Prawdopodobnie to jakis onanista telefoniczny-maniak i nawet jesli chcialabys go wciagnac w pulapke- jest za tchorzliwy, zeby sie spotkac. Natomiast wszelkie reakcje z Twojej strony (zarowno zlosc jak i "bycie mila") spowoduja, ze zabawa bedzie dla niego bardziej interesujaca i nie odpusci. Pajacowi po paru dniach powinno sie znudzic, jezeli wybral Ciebie jako ofiare na chybil-trafil.

  Od strony technicznej wyglada to na jakis botnet w sieci komorkowej (prawdopodobnie dostepny dla wielu "wtajemniczonych" osob z roznych krajow). Moze to tez byc program laczacy rozmowy miedzy podanymi numerami (jezeli rozmowy nie dochodza do skutku i sa rozlaczane)- jest kilka takich uslug w sieci, a tutaj ktos moze znalazl na nie takie zastosowanie.

  Skoro rowniez Twoja kolezanka ma taka sytuacje- najprawdopodobniej to robota konkurencji. Z jednej strony blokuja kontakt z pracownikami, z drugiej powoduja, ze w kwestiach zawodowych jestescie bardziej zdemotywowane. Przegladnij wyniki wyszukiwan w wyszukiwarkach dot. Waszej branzy. Jesli jestescie dobrze wypozycjonowani to moze ktoras z innych firm w razie braku kontaktu z Waszej strony bedzie brana przez potencjalnych klientow pod uwage. Moze wlasnie o to chodzi.

  A tak BTW: pozdrawiam bielszczanke :) Nie daj sie. Ja bym wylaczal telefon na noc albo sciszal.

  •  

   @jedenzgapiow: Co do tego, ze to konkurencja to bylbym ostrozny z takimi wnioskami. Wystarczy, ze ofiara zaczela sie odzywac i odpisywac do tego jak go nazwales "onanista telefoniczny-maniak", a wtedy wystarczy wklepac numer w google i wyskakuje nazwa firmy, a tam juz kolejne numery...

   Swoja droga, gdzie mozna poczytac wiecej na ten temat? Ciekawi mnie sam mechanizm dzialania czegos takiego jak i botnet komorkowy...
   Oczywiscie w wersji czysto teoretycznej ':D

  •  

   Najprawdopodobniej uzywa programu do obslugi wielu bramek voip (skoro numery sa rozne to prawdopodobnie tak wlasnie jest). 10 kont (zarejestrowanych na rozne e-maile) na 10 bramkach daje 100 numerow albo i wiecej jesli moze numery zmieniac.

   Jesli to konkurencja, to na pewno nie korzystaliby z numeru sluzboweo. Predzej z pre-paida. A teksty typowe dla zboczenca pewnie dla odwrocenia uwagi od prawdziwych motywow.

 •  

  A nie przyszło Wam do głowy, że ten cały wykop może być prowokacją jakiegoś pajaca chcącego sprawdzić na forum społeczności wykopu, czy zabezpieczając się w odpowiedni sposób, będzie mógł bezkarnie spamować?

  Jeszcze podacie mu jak na talerzu wszystkie potencjalne zagrożenia na jakie powinien uważać. Podkreślam, nie musi tak być, ale jest to przecież prawdopodobne.

  •  

   @NieruchomyPoruszyciel: zapewniam cię że nie jest - sprawa jest jak najbardziej poważna (dotyczy mojej siostry, pomysł z nagłośnieniem na wykopie był mój - po wizycie siostry na policji zresztą)

  •  

   @mrk-its: Skoro zapewniasz to na pewno nie kłamiesz. Przecież nie miałbyś powodu i to jeszcze w internecie...

 •  

  Kup prepaid jakiś, wyślij z niego sobie parę sms-ów z groźbami karalnymi na ten swój numer i z tym idź na prokuraturę...

  •  

   @l33ch86: tak i to mogłoby zadziałać

  •  

   W przypadku gróźb karalnych już na pewno zostanie zbadane pochodzenie takiej groźby, a wiec sprawdzony zostanie nie tylko sam numer telefonu nadawcy, ale także IMEI terminala, który także jest wysyłany "do sieci". IMEI można już powiązać z innymi kartami SIM, jakie były używane w telefonie i w ten sposób dotrzeć do autora. W takie rzeczy można się bawić jak się ma telefon, którego w żaden sposób nie można powiązać z użytkownikiem, a i to nie daje żadnej gwarancji.

   Najlepsze rady, jakie się tutaj pojawiły to:
   1) Ignorować, nie wchodzić w żadną interakcję z natrętem. W końcu mu się znudzi.
   2) Zgłosić na policję/prokuraturę i nie dać się zbyć.

  •  

   @l33ch86: Trochę głupi pomysł, bo nawet to nie jest anonimowe i można wpaść. No i konsekwencje.

 •  

  "odebrałam, w słuchawce słyszałam wszystko to co mówię z 1-2 sekundowym opóźnieniem i bardzo głośno. "
  To mnie autentycznie przeraziło. Jak z horroru jakiegoś :O
  Powiedz, czy po tym wykopie nie dostajesz przypadkiem nowych SMSów za umieszczenie tej historii tutaj? :P

 •  

  Czuję prowokację

 •  

  a ja proponuje:

  1) wykupic numer premium
  2) ustawic przekierowanie z komorki na ten numer
  3) zostac milionerka!

 •  

  CSI for the very beginners:

  +497117073013x - DT Mobile
  +48519xyzabc - PTK Centresteel/Orange PL
  +48224261000 & +48422033000 - Polkomtel SA
  +48724xyzabc - Polkomtel SA
  +484471499941 - ciekawostka - nieistniejący numerek

  zadanie domowe - znaleźć serwis pozwalający na:
  a) wpisanie dowolnego ciągu jako nadawcę,
  b) dzwonienie do .pl za w miarę niskie stawki.

  Hmmm... mam pewne podejrzenie co do serwisu z którego korzysta ten stalker i przy okazji to pułapka z pustą stroną nie była rozsądna, trzeba było to rozegrać inaczej.

  HTH.

  •  

   @reishen: np. jak ?
   Czyli bramka VOIP z mozliwoscia wpisania dowolnego numeru...

  •  

   @udarr: n/t socjotechniki masz komentarz powyżej, a ponieważ mój sposób zahaczałby o pewną nieprzyjemną ustawę to pozwolisz, że wstrzymam się z podawaniem sposobu na ustalenie IP takiego upirdliwgo pacjenta.

   Stawiam na jednego ze znanych dostawców VoIP - takiego od cojones w nazwie.

 •  

  Dzwoniłam dzisiaj na komisariat, w którym wczoraj składałam zeznania. Chciałam umówić koleżankę z biura do tego samego funkcjonariusza. Zameldowana jest w innym miejscu więc nie ma szans. Ma iść na inny komisariat, ktoś inny będzie prowadził jej sprawę jako całkowicie oddzielną. Czy to jest normalne? Czy nie lepiej tego łączyć i traktować jako jedną sprawę z kilkoma poszkodowanymi????

  •  

   @aabbkk: Niech poda numer Twojej sprawy i wszystkie dane, z informacją, że sprawa toczy się w bardzo podobnej sprawie. Kiedyś tak miałem z internetowym oszustwem. Im więcej danych i zgłoszeń mają, tym bardziej poważnie ją potrakrują.

  •  

   @aabbkk: bądź tak miła i pokaż te obiecane zdjęcia

  •  

   @aabbkk: i co z tym zdjęciem?

  •  

   @sandriel: laska pisze, że zgłosiła sprawę, zadaje konkretne pytania, a Ty chcesz jeszcze fot? Jak dla mnie jest już wystarczająco dużo informacji, żeby wiedzieć że to nie fake.

  •  

   @postac: dla Ciebie może i to wystarczy, dla mnie i dla wielu tu wypowiadających się osób jak widać nie, bo nie takie rzeczy się w internecie czytało. A "laska" niech poda nazwisko koleżanki jako świadka w swojej sprawie i na pewno zostanie ona zaproszona na tę komendę, do osoby prowadzącej tę sprawę, niezależnie od tego gdzie jest zameldowana, a wtedy sprawy zostaną połączone. Poza tym jeśli jakiś policjant nie chce się zająć w odpowiedni sposób sprawą, którą zająć się powinien, bo ktoś ewidentnie popełnia przestępstwo, to zawsze można udać się do jego przełożonych (np. umówić się na wizytę u komendanta, który na pewno ma przynajmniej raz w tygodniu dzień, w którym przyjmuje interesantów w takich właśnie sprawach) i zażądać wyjaśnień..

  •  

   @pablopavo92: kilka zdjęć jest już wrzuconych do dokumentu. Przygotowuję kolejne.

 •  

  Może ktoś powiedzieć, jak namierzył przybliżoną lokalizację nr 663864183? Bo wisi w powiązanych a nie widzę rozwiązania...

  •  

   @smieszny:
   To akurat proste - jesli jestes pracownikiem telekomu. Tyle, ze po takim numerze ("pochwalenie sie" na wykopie) kolejna posada jaka delikwent obejmie bedzie dozorca wulkanu na Islandii (slusznie zreszta) . Moze to byc tez zwykly troll albo ktos chce dopiec przyslowiowemu sasiadowi.

  •  

   @aabbkk: To było do przewidzenia. Oczywiście wg. nich sprawa od razu do nich trafiła a Ty jesteś użytkowniczką Alertu. W każdym razie, powodzenia.

  •  

   @pocketkocurek: pod tytułem jest "pc, nadesłała aabbkk", więc jeśli dostali informację bezpośrednio od aabbkk, a nie przeczytali na wykopie, to owszem, można uznać aabbkk za użytkownika Alertu.

 •  

  Ja zadam pytanie, nie związane bezpośrednio z tematem, ale nie wiem gdzie indziej zapytać.

  Ostatnio dostałem sms z Orange o promocji urodzinowej, wysłany w dzień moich urodzin. Telefon jest na kartę, nie przypominam sobie abym w jakiś sposób im tą informację przekazał. Obawiam się, że doszło do jakiegoś wycieku danych osobowych. Co robić? Spytać skąd mają, jeśli nie będą potrafili wytłumaczyć to GIODO?

  •  

   @northrop: A może chodziło o promocję z okazji urodzin Orange a nie Twoich? (nie wiem kiedy Orange ma urodziny;))

  •  

   Możliwe. W życiu paranoika same przypadki.
   http://www.youtube.com/watch?v=itRs-YNX8MI

   edit: sprawdziłem ten sms, nie chodzi o urodziny orange ale o tę usługę:
   http://www.orange.pl/portal/map/map/article?id=4249024
   Wciąż przypadek niewykluczony ale...

  •  

   @northrop: a nie rejestrowałeś się na stronie orange kiedyś? Ja zrobiłam to dość dawno i dopiero teraz przypomniałam sobie, że mam tam konto. Swego czasu orange (a raczej idea) jako jeden z nielicznych portali oferowało darmową bramkę do wszystkich sieci zaraz po rejestracji.

  •  

   @northrop: mam podobne obawy, w pracy wszyscy mamy telefony w sieci Orange ale dzwonimy na te nr jedynie między sobą, dzwoni oczywiście też szef, ostatecznie w wypadkach kryzysowych -tel od żony, męża co kupić po drodze do domu;) nie mamy kontaktu z klientem jak w wykopie, a od jakiegoś czasu na te numery zaczynają dzwonić klienci firmy pytający o oferty firmy itd.
   Numery nie były podane nigdzie, służą jedynie do użytku wewnątrz firmy, a dzwoniący zapierają się, że tel znaleźli w Internetowej książce telefonicznej, jak dotąd przekierowywaliśmy te osoby do biura obsługi klienta w naszej firmie ale coraz częściej dzwonią firmy, banki operując nazwa naszej firmy, proponując kredyty, szkolenia itd.
   Mam więc pytanie... czy posiadając tel na abonament firmowy, te numery są gdzieś widoczne ponoć orange nie ma swojej własnej książki telefonicznej

  •  

   @northrop: Wiedziałem, że masz numer w Orange. Te pajace codziennie przesyłają mi info, że jestem milionerem. To niech mi wreszcie przyślą kasę/samochód a nie liczą, że znaleźli frajera...

 •  

  Czyta się jak dobry horror, wyobraźnia robi swoje

 •  

  go go wykop CSI

  mam nadzieje ze cos sie uda z tym zrobic

  •  

   @jaceks:
   OK, OK. Spokojnie z tym CSI. Najpierw jakiś dowód.

  •  

   @smieszny: a jaki dowód by Cie usatysfakcjonował ? praktycznie kazdy da sie zfabrykowac, kurde ludzie wyluzujcie nawet jak dacie jakas rade a okaze sie to sciema to korona wam z glowy nie spadnie.

  •  

   @udarr: Wiesz, niby żaden, ale daje to jednak jakąś pewność -tym bardziej, że autorka zamilkła. Nic nie sugeruję, proponuję tylko schłodzić emocje nieco.

  •  

   @smieszny: odzywa sie co jakis czas niedawno zaktualizowano tez wpis, jasne przydalby sie jakis dowod ale co np. fota telefonu z nieodebranymi polaczeniami np. ?

  •  

   @udarr: postaram się zrobić fotkę po nocy z nieodebranymi połaczeniami. Nie ma problemu. Nie mam teraz aparatu oprócz tego w telefonie.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @aabbkk: dla mnie osobiscie nie musisz ale widze tu duzo takich ktorzy czekaja na dowod moze dzieki temu odwdziecza sie jakas wskazowka lub pomocnym programem/metoda na goscia.

 •  

  Ale tak na serio - naprawdę powinnaś zacząć być miła. Bardzo, bardzo miła, tak żeby zechciał się wreszcie z Tobą umówić. Gdzieś w jakimś ustronnym miejscu, gdzie nikt nie usłyszy jego krzyków.

 •  

  nie ma takiej opcji u operatora jak odrzucanie połaczeń. Rozmawiałam z nimi o tym. Podpowiedzieli mi, że są telefony, które mają taką funkcję (np. Samsung). Akurat znajoma z biura (która jest w identycznej sytuacji jak ja) ma tel. Samsung. Zablokowałyśmy stałe numery z których dzwonił ten człowiek plus numery zastrzeżone. Dostała za chwilę smsa o treści "a twoja glupia primtywna blokada dlka nuemeri prywatniejuz nic ci nie da ty super madra kobieta ty wiedzisz, ha ha ha ha ha"
  Teraz dzwoni za każdym razem z innego numeru.

 •  

  aha i kiedyś na wykopie było jeszcze że są telefony które umożliwiają na podsłuchanie co się dzieje u rozmówcy jeszcze przed odebraniem połączenia
  może byś się czegoś ciekawego w ten sposób dowiedziała?

  •  

   @icqFDR:

   i ja tak mysle... kilka wolnych mysli ponizej na podstawie dokumentu:

   "docs.google.com" - malo moich kolezanek uzywa google docsow
   document ma tytul "test" - bym to chyba innaczej nazwal (a w szczegolnosci nazwala) piszac takiego doca
   "strona dostawcy VPN" - malo moich kolezanek zlozylo by tak skomplikowane zdanie
   "~$ host 83.65.30.29" - malo moich kolezanek i kolegow uzywa ixowych systemow

   sam pomysl tworzenia strony z unikalnym linkiem i pozniejszym grzebaniem w logach... no prosze Was :)

   Toz ta Pani to hakier jakis ?

   Tresc smsow ... prawie wzorowa ortografia poza stylizowaniem na niemiecki ortografia calkiem ok, wyrazy typu '
   Uwierz
   powtorzyc
   rzekomo
   przekonywac
   Powtorze
   upor

   toz to pole minowe dla polskawo mowiacego stalkera. Pozatym tresc jest niespojna czasem z polskimi znakami czasem bez.
   Ot to tak tyle z moich przemyslen ...

   Jezeli sie okaze to prawda to publicznie bede sie w piers bil ;) ale nie bede musial.

  •  

   @maggrave: W którymś komentarzu odezwał się brat autorki wykopu, który mówił, że to on ją namówił do zwrócenia się do CSI Wykop. Czemu sądzisz, że wszystkie metody namierzenia pacana wymyśliła sama? A nawet jeśli? Dziewczyny nie mają zakazu wstępu na Politechniki.

  •  

   @maggrave:
   hmm a moze jednak Pani to hakier ... idac za tropem @mnht wyglada ze Pani jest rowniez fanka bash.org.pl i Google Analytics a to zbija kilka z moich argumentow. I fotka na Facebooku postnieta 9h temu tez taka zyciowa jakby.

  •  

   @nalejmizupy: to taki wrodzony podswiadomy szowinizm pewnie :)... nie wiem, ale zawsze lubilem wykop za ta epickosc takich akcji i masowe poruszenie tlumow, zatem i ja sie dolaczylem

  •  

   @maggrave: Pani aabbkk przez cztery lata prowadziła kafejkę internetową, tak więc powinna znać kilka podstawowych zagadnień. Co do poprawności językowej, to google translator dobrze sobie z tym radzi.

  •  

   @maggrave: Przecież wiadomo, że jeśli kobieta używa co bardziej "komputerowych" słow to z reguły napisał jej to kolega/brat.

 •  

  Jestem pod wrażeniem, dawno żaden wykop mnie tak nie zainteresował, ostatnio czułem podobną adrenalinę jak miałem dostać część wygranej w totka, niestety okazało się, że to lipa.
  Tak czy inaczej w realnych warunkach namierzenie osoby powinno zająć organom ścigania max. 2 dni, jeśli nawet nikt by nie chciał nic z tym zrobić, to jest wiele sposobów (część już wymieniono) na blokowanie czy "zarabianie" na takich frajerach, i nie wierzę, że ktoś jest takim psycholem, że będzie chciał tracić setki PLN na telefony.

 •  

  A teraz moja rada - nieinformatyczna - podejście psychologiczne :) Jeżeli koleś robi to z Twoim numerem i koleżanki to prawdopodobnie Was zna. Może taki trop - nie dałyście kosza jakiemuś informatykowi z pracy, lub komuś kto pracuje na podobnym stanowisku. Usiądźcie przy lampce wina i zastanówcie się dobrze, może to z konkurencyjnej firmy, może z firmy z którą współpracujecie. Celujcie raczej w kawalerów, raczej młodych, dobrze znających się na szeroko pojętej informatyce. Jeżeli koleś jest tak zawzięty jak piszesz, to pewnie ma 2 osobowości, siedzi w domu i odpala sobie te pseudo programy, z tego można wywnioskować iż być może jest nieśmiały w prawdziwym życiu, zerka na was ukradkiem. Jeżeli ustalicie mniej więcej kilka osób z tego kręgu, zacznijcie głośno mówić, że macie podejrzenia i sprawa jest w prokuraturze, powinno poskutkować.

  •  

   @badyl: pseudoprogramy - sory aabbkk, ze nie na temat, ale ktos ogarnia jak koles to robi? W sensie, ze dzwoni z pierdyliona numerow, w tym takich skladajacych sie z samych zer albo ZEMSTA?

  •  

   @badyl: Nie wydaje mi się, by to był ktoś ze znajomych tych kobiet - przecież by go rozpoznały po głosie i charakterystycznym niemieckim akcencie.

  •  

   @Mruvek: jak dla mnie to gosc musi miec mnostwo kart pre paidowych a wykreca za pomoca programu komputerowego z pospieta karta sim. inne numery typu same zera to ciezsza sprawa.

  •  

   @Mruvek: tak samo jek operator. Przecież dostejesz smsy od nr Era <heayh Plus orange...

 •  

  ja proponuje zebrac wszystkie zgromadzone wiadomosci w jednym miejscu a wtedy kolezanka a zarazem autorka bedzie mogla zawężyć krąg podejrzanych,a przynajmniej przespi noc, polecam osobiscie telefon dac w tryb offline i spac spokojnie, a z rana wlaczyc, bo nie wydaje mi sie ze klienci dzwonia w nocy, a tak sie wyspisz droga kolezanko

  •  

   @pablopavo92: telefon jest wyciszony więc go nie słyszę jak dzwoni cały czas. Nie wyłączam, żeby rano zrobić zdjęcie wielu nieodebranych rozmów, żeby udowodnić niektórym niedowiarkom, że nie wymyślam tej historii. To będzie już 4 noc więc dam radę.

  •  

   @aabbkk: trzymamy kciuki, w takich sytuacjach cierpliwosc jest najwazniejsza.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Kurczę jakbym czytał jakieś opowiadanie Kinga, masz talent! Wydaj jakiś zbiór opowiadań o tajemniczych telefonach

 •  

  Ode mnie poszlo ok.60 smsow o tresci Fuck off ! na jego numer plusa.

 •  

  Osobiście gdybym był na twoim miejscu to pobawiłbym się z tym osobnikiem. Nawiązał z nim jakiś kontakt przez komputer, i po jakimś czasie wysłał mu nieświadomie na komputer keyloggera, wtedy byś dowiedziała się wszystkiego o nim.. i nie tylko. Ale jeśli nie masz pojęcia o takich rzeczach albo nie masz na to czasu, to najlepiej zmienić swój numer.

  •  

   @horny: ty też nie masz. :)

  •  

   @horny: Bardzo ciekawe rzeczy tu wypisujesz... A w jaki to sposób chciałbyś takiemu gościowi "nieświadomie" wysłać keyloggera? Pytam, bo mam dziwne wrażenie, że fantazja Cię ponosi i nie do końca wiesz o czym piszesz. Twoje porada jest z kategorii "z dupy wzięta"...

 •  

  Bardzo mi to przypomina tą sytuację na allegro co koleś zakłada koperki, i wykuje wszystko blokując sprzedaż.
  A 2 sprawa, to musi być program, bo widać tutaj algorytm.

  •  

   @STR8: nie no kolejny adept.

  •  

   @udarr: miałem kiedyś podobną sytuację, groził mi ktoś sms owo, a wiadomość przychodziła niby od firmy consultingowej. Oddzwaniając na numer z którego przychodziła wiadomość odbierała sekretarka i nie wiedziała o co chodzi.
   O jeszcze mi się przypomniało, było to jakiś czas temu dlatego tak powoli mi się przypomina, jeżeli oddzwaniałem z mojego numeru to ktoś mi tam groził i rzucał k!$!ami, a jeżeli oddzwaniałem z numeru innego to odbierała owa sekretarka.
   W mojej sytuacji to było proste, nagrałem to na policję i problem się skończył.

  •  

   @STR8: co do pierwszej czesci to rozumiem ze ktos wysylal Ci smsy z jakiejs bramki i wpisywal jakis obcy numer jako nadawce ale drugiej czescie nie rozumiem z Twojego numeru mogles sie dodzwonic do tej osoby a z innego do firmy ? dziwne.

  •  

   @udarr: no właśnie do tego momentu sam tego nie rozumie, wynika z tego że telefon może pod tym numerem który mi wyświetla ma jednak ten z którego przychodzi to. Nie mam zielonego pojęcia na czym to polega.

  •  

   @STR8: kto nie rozumie? Nie rozumiem się mówi!

 •  

  Przede wszystkim NIE wolno nawiązywać jakiegokolwiek kontaktu, nigdy i pod żadnym pozorem.
  Stwórz w telefonie grupę zamkniętą i wrzuć do niej wszystkich z książki, połączenia spoza grupy będą automatycznie odrzucane.
  Jeżeli telefon nie ma takiej funkcji jak grupa zamknięta to włączaj pocztę i wyłączaj telefon - nabijesz mu koszty.
  Pod żadnym pozorem nie próbuj z prepaida wysłać do siebie gróźb karalnych, bo jak pójdziesz z tym do prokuratury i się połapią to grozi Ci więcej niż ludkowi, który Cię nęka. SMS-y musiałabyś wysłać z lokalizacji tego ludka, a nie wiesz gdzie on stacjonuje, być może w innym mieście. Śledczy natychmiast się połapią, że chcesz kogoś fałszywie oskarżyć.

 •  

  jak teraz przeczytałem co autorka dodała to naprawde, warto sie ogarnąc do czasu az kolezanka da nam zdjęcia, bo jakos nie chce mi sie wierzyc ze cała firma jest atakowana ;D naprawde to dośc zabawne sie zrobilo, daj zdjęcia kolezanko, a jesli nie zamierzasz dawac to nie manipuluj ludzmi ktorzy chca okazać pomocną dłon!

 •  

  Moja rada to ustawić automatyczne odbieranie połączeń i za każdym razem puszczać pisk 8kHz. Jak kolesiowi się nie znudzi to przynajmniej straci słuch.

 •  

  A swoją drogą wpadlem teraz na GENIALNY pomysl! Może by tak komentarze potraktować jak wykopy na głównej i sortować je przy wyswietlaniu od najwiekszej ilosci plusików? Ulatwi to czytanie komentarzy przy wykopach gdzie jest ich bardzo duzo, no i wogóle to taki DUBLE-WYKOP:))))
  Oczywiscie sortowanie odpowiedzi też. W ten sposób u góry wyswietlały by się najklepsze komentarze, i najbardziej wartosciowe odpowiedzi. Co Wy na to?

 •  

  Osoba ta ma pewnie własny serwer VOIP. Moze dowolnie zmieniać nr telefonu z ktorego dzwoni (moze wpisac cokolwiek) ale nie moze zmienic swojego IP. Dzwoniac za pomoca tego protokolu podajemy nasze IP a nr telefonu jest tylko informacja ktora jest dodana aby pokazac ja na naszych telefonach . Operatorzy oczywicie nie zmieniaja dowolnie nr ale majac wlasny serwer mozna to robic dowolnie bo to jest tylko informacja dla naszego telefonu a nie rzeczywisty adres. Sam bylem swiadkiem jak wykladowca wysylal do nas smsy z nr 112 o tersci oddzwon:) aby zaprezentowac ta mozliwosc. Operator abonenta napewno ma nr IP ktore przez niego przechodza. Mozliwe ze z pomoca policji da sie te nr IP pozyskac i zablokowac na pośbe abonenta (powinna byc taka mozliwosc)

 •  

  @aabbkk: nie moja sprawa, ale czy pracujesz w tej firmie www.abkk.pl
  nie zgadza mi sie tylko to Bielsko - siedziba firmy w Krakowie (z Bielska za daleko zeby dojezdzac)
  btw, mało oryginalny nick wymyslilas.

  To oczywiscie nic nie wnosi do sprawy, chociaz moze ja troche uwiarygadnia (faktycznie sa numery konsultantek podane)

  •  

   @thest:

   Pozwól, że ja Ci odpowiem. Ta pani nie pracuje w www.abkk.pl, zupełnie inna branża.
   Bielsko Biała się zgadza, a w wolnym czasie, owa pani, lubi latać balonem.

   --> powiązane

Dodany przez:

avatar aabbkk dołączyła
1879 wykopali 36 zakopali 61.5 tys. wyświetleń