•  

  Twierdzenia o motorówce to bujda. Zaprzeczają nim nawet solidarnościowcy niechętni Wałęsie.

  •  

   @learc: Znasz to wszystko naocznie?

  •  

   @haxorex1: Wierzę ludziom obiektywnym, a nie chorym z nienawiści. O obiektywizm można podejrzewać kogoś, kto przyznaje rację swoim wrogom, twierdzenia jednej strony są mało wiarygodne, skoro nawet cała ta ekipa ich nie potwierdza.

  •  

   @learc: czyli Walentynowicz = niewiarygodna...dla mnie przestaje byc wiarygodny Walesa ktory miota sie sie i od lat nie potrafi sie ustosunkowac do pytan ( nie tylko Walentynowicz)

  •  

   @smok44: Walentynowicz już nie może być "wiarygodna" albo "niewiarygodna" ponieważ nadal jest nieżywa...

  •  

   @learc: Twierdzenie o motorówce nie jest bujdą tylko Walentynowicz się osoby pomyliły. To Wajda mówił, że przeskakiwał przez płot, a dowieziono go motorówką.

   @smok44: Walentynowicz tak jak Gwiazda są wg. mnie niewiarygodni. Obydwoje mieli znacznie bardziej radykalne poglady na reformację niż Wałęsa i Mazowiecki i do obydwu a szczególnie do Wałęsy, który był z ich "obozu", mają ogromny żal. Stąd bierze się ich nienawiść do niego, stąd nie do konca wierzyłbym we wszystko co mówią i mówili na temat Wałesy.

  •  

   Ani Walentynowicz ani Wałęsa nie są/nie byli osobami wiarygodnymi.

 •  

  18. Gdzie jest moje sto milionów?

 •  

  O ROTFL...
  "10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania? "

  Coś jak: "kto jest najwspanialszym przywódcą i dlaczego właśnie Stalin?" :D

  Sorry, ciężko brać to na poważnie. :)

  Na pytania zaczynające się od "Czy..." odpowiada się "tak" bądź "nie". A jak tu odpowiedzieć?
  "Nie" rozumiane jako:
  "Posiada, ale nie dlatego nie reagowałem"?
  "Nie posiada i dlatego nie reagowałem"?
  "Posiada i dlatego nie reagowałem"?
  Warianty dla "tak" -- do opracowania w domu. :)

  Analogicznie dla:
  "17. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu ? "

  "Nie":
  "Nie dosyć, ale nie boję się".
  "Dosyć, ale nie boję się"
  "Dosyć, mimo, że boję się".

  W domu: warianty po "tak".

  •  

   @Polinik:
   to, że wśród takiej ilości sensownych pytań dwa były słabe, mało logiczne to nie dyskredytuje wszystkiego

   pytania są do rzeczy, może kiedyś historycy na nie odpowiedzą...
   na wałese nie licze

  •  

   @Polinik: Kiedy to było? Rok, pół roku temu? Zaraz po publikacjach Canckiewicza i Gontarczyka albo po wydaniu pracy Zyzaka - Wałęsie przed kamerami w pewnym momencie puściły hamulce i sam chlapnął, że SB była w posiadaniu zdjęć (lub filmów) z jego ekscesów łóżkowych, filmowanych jakoby ukrytą kamerą w jego prywatnym mieszkaniu. :p Prawda bywa najciekawsza.

  •  

   @Bartholomew: A co Cie tak interesuje życie seksualne Wałęsy?

  •  

   @Lori: Przemyśl pytanie i zadaj jeszcze raz - najlepiej jakieś logiczne.

  •  

   @katol: wiecej jest slabych. generalnie kazde o zycie prywatne jest niepotrzebne

  •  

   @katol: Tam jest większość słabych, w tym wjazdy osobiste... na które satysfakcjonującą odpowiedzią byłoby "Gówno cię to obchodzi".

  •  

   @konradk:
   racja, ze to jest niesmaczne
   problem w tym, że właśnie te sprawy z życia prywatnego miały największy wpływ na jego działania (tym można go było szantażować), tak przynajmniej uzasadniał gdy zarzucano mu dlaczego brał swoja teczkę i ją "odchudził"

  •  

   "to, że wśród takiej ilości sensownych pytań dwa były słabe, mało logiczne to nie dyskredytuje wszystkiego"
   @katol: To ja dodam jeszcze jedno z tych "sensownych":
   "Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publicznie awantury w 1980r ? "
   A co to kogo obchodzi?
   Poza tym to generalnie oskarżenia, nie pytania. Jakby mnie ktoś próbował przesłuchiwać publicznie w imę swoich poglądów politycznych też bym nie dyskutował. Jak miała dowody to do prokuratury a nie telewizji.

  •  

   Pytania zahaczają o sferę prywatną ; prostej przyczyny: Walentynowicz znała się osobiście z Wałęsą.

  •  

   @geezuzwhyduck: Z tego powodu że kogoś znam nie pytam publicznie o jego stosunki z żoną i moralność katolicką.

  •  

   @mtmt:
   swoją drogą to był prezydent polski, gdyby gazety o takich sprawach pisały wszyscy uważaliby, że dziennikarze maja pełne prawo, bo ludzie muszą wiedzieć...

  •  

   @konradk: niekoniecznie - bo dzięki odpowiedziom na te pytania, można by określić, jakiego "haka" użyła SB w stosunku do Wałęsy... bo dla SB takie właśnie "smaczki" były "najbardziej przekonywujące" ludzi do współpracy...
   Z drugiej strony dziwne jest to, że jeśli informacje o tych orgiach są prawdziwe, to żona Wałęsy - Danuta - jeszcze z nim jest.

  •  

   @Bofain: Lepsze było jak oceniał dokumenty, podarł je, "i tak oceniałem wtedy też" - tu ma na myśli wypożyczanie ich z IPN i niszczenie :)

 •  

  Podobno Walentynowicz (z kimś tam) liczyła ze zostanie pozwana przez LW i przed sadem zostana udowodnione niektore z tych zarzutow, nie doczekala sie..

 •  

  18. Gdzie są piniądze za las?!!!!!!!!!!!!!!!!!111111111111

 •  

  4. 9 grudnia 1980r przyznano " Solidarności " pierwszą nagrodę -30 tys.USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi ?
  5. Co zrobiłeś z 60 tys.USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?
  6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?
  12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?

  Cztery wyważone, sensowne i konkretne pytania, na które myślę pan Wałęsa powinien odpowiedzieć mimo wyraźnej niechęci do takich "chorych z nienawiści" osób jak pani Walentynowicz.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @Private: Dla mnie nadal jest bohaterem choćby i współpracował z SB nie z powodu szantażu ale z pobudek ideologicznych. Każdy ma prawo do błędu i nie ma osób idealnych. Pamiętajmy, że to Solidarność na czele z Wałęsą obaliła a przynajmniej mocno dała popalić komunistą. Pamiętajmy także, że świat kojarzy nas z Solidarności a ja utożsamia z Wałęsą. Co można doskonale wykorzystać do promocji Polski. Takiemu Piłsudskiemu wiele można zarzuć a dzisiaj większość(w tym ja) uznają go za bohatera narodowego i wielkiego Polaka. Podejrzewam, że z Wałęsą za kilkadziesiąt lat będzie podobnie.

  •  

   @5th: Zapomina się gloryfikując Piłsudskiego, że przez dłuższy czas był osobą która dziś nazwalibyśmy terorystą, a do włądzy doszedł przez zamach stanu i żeby nie było wątpliwości nie obalał dyktatora albo kogoś w ten deseń.

   Co do Wałesy, to jakby nie patrzeć jego zasługi są spore. To dzięki jemu i Mazowieckiemu, przeszliśmy łagodną reformację, a nie krwawą rewolucję.

 •  

  Wszystkie te sprawy płyną jakąś podziemną rzeką a szkoda

 •  

  Starzy SB-cy muszą mieć ubaw, gdy widzą z jednej strony emocje jakie rozgrzewa Wałęsa prawdopodobnie zarejestrowany jako TW, a z drugiej - jego oponenci, którym prawdopodobnie podrzucano te materiały w latach 80-tych, żeby skłócić Solidarność.

 •  

  Bolek nie odpowiedział i nie odpowie.
  Powiem wiecej, jak Komorowski i Tusk przejma IPN, to niedlugo sie okaze ze nie był zadnym agentem.

 •  

  piotrus_72 zarzut jest jeden : znajdź nam chociaż jednego osądzonego i skazanego SB-ka :)))

  Dlaczego nie widzę lasu rąk ? :)

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @HannibaluBram: Z tego co pamiętam prezydent w Polsce nie sprawuje władzy sądowniczej.

   Pomijając ten fakt, skazano paru SBków, z nazwiska nie wymienię, ale wrzucając w google coś się znajdzie. Nie skazano wszystkich, ale nie przeciwko wszystkim są dowody. A nie można uznać SB za organizację przestępczą, skoro była organem legalnego państwa (nad czym bardzo boleję). Komuniści formalnie przejęli władzę legalnie, a ich postępowanie nie bylo niezgodne z prawem.

 •  

  Ktoz by smial pytac o cokolwiek Bolka. Przeciez on sam wlasnymi rekami obalil komunizm! To grzech jego pytac o cokolwiek, on jest BOGIEM!!

 •  

  Abstrah#%ąc od konkretnych zarzutów: zasadnicza teza sprowadza się do stwierdzenia iż komunistyczna Służba Bezpieczeństwa rękami swojego agenta Lecha Wałęsy rozwalała w Polsce system komunistyczny?

  •  

   @piotrus_72: Bo tak było. Celem była zmiana ustroju przejście z komuny do demokracji bez utraty przywilejów, ustawieniu się finansowo i z możliwością dalszego sterowania krajem z tylnego fotela... Co się zresztą udało. Dzika prywatyzacja, wyprzedaż za bezcen wielu zakładów pracy, doprowadzanie do upadłości, Powstanie "wolnych" mediów itp. Jedną z takich decyzji z tylnego siedzenia było odwołanie rządu Olszewskiego. W NRD dało się zrobić dekomunizację, w Czechach też a u nas dokonano zamachu stanu i odwołano rząd który był gotów to zrobić. Całe to kierowanie trwa do dzisiaj, osoby które uczestniczyły w odwołaniu rządu olszewskiego patrz film Nocna Zmiana to np panowie Tusk, Pawlak i Wałęsa.

  •  

   @piotrus_72: jest też i drugi: jakie emerytury dostają byli SBcy, ZOMOwcy i inni "funkcjonariusze publiczni" czyt. zdrajcy, a jakie zwykli ludzie? To jest uczciwe? Na pewno nie!
   Nie dawno została uchwalona ustawa, która miała to wreszcie zmienić - ale została uznana za "niekonstytucyjną"....

  •  

   @houk: Z drugiej strony uniknęliśmy krwawej rewolucji. Gdyby nagle z dnia na dzien pozbyc się wszystkich, ktorzy byli członkami PZPR, byli szkoleni w ZSRR itd. to Polska nagle nie miałaby wojska, wywiadu, urzędników, systemu bankowego itd.

   Co do rządu Olszewskiego, to nie był to specjalnie dobry rząd. Macierewicz robił to lubi najbardziej czyli straszył teczkami na lewo i prawo. Szykował raport, ktory nie wiadomo na czym był oparty.

   Po za tym wiara, że wszystkim z tylnego siedzenia sterują jacyś komuniści jest przesadzona. Fakt przy reformacji zachowali wiele przywilejów, wzbogacili się, ale wzbogaciło się też wiele osób nie związanych z władzami PRL, wszyscy mieli okazję, PRLowcy wiedzieli co i kiedy będzie się działo, część trafiła na te okazje dzięki szczęściu.

 •  

  walentynowicz gdyby sama miala mozliwosci tez pewnie kradlaby na potege. no ale ze jej sie nie udalo a walesie tak, wlaczyla sie u niej polska zawisc i nienawisc :) miejsce widzenia zalezy od miejsca siedzenia. lechu zostal prezydentem a ona suwnicowa :)

  •  

   @adrkrez: czy ty widzisz w ogóle co piszesz? Degradujesz osobę za czyny które mogłaby zrobić, jednocześnie wybielając drugą osobę, która te czyny zrobiła?

 •  

  Szkoda, że nie było pytań typu "Jeśli spytam się Ciebie czy byłeś agentem SB to czy odpowiedź na powyższe pytanie będzie taka sama jak na to ?"

 •  

  Wałęsa niestety uosabia całą brudną prawdę o przewrocie lat 1980 jak i budowaniu III RP. Paru inteligentów potrzebowało jakiegoś symbolu z którym utożsamiać miałby się lud: wybrali Wałęsę (Albo bardziej on sam się im wepchał). Człowiek prosty, bez wysokich wartości moralnych i w dodatku facet na którego mieli "kwity".

  Komunizm się sypał i czerwoni bracia dobrze o tym wiedzieli. Na tej lichej szkapinie nie dało się więcej nigdzie dojechać, trzeba więc było zmian. Z kim tu jednak rozmawiać? Z chorymi z nienawiści ludźmi którzy chcieli by nas rozliczyć? Oj nie! Wałęsa idealnie się nadawał.

  Do dziś przecież nie rozliczyliśmy się z przeszłością. Za zabójstwo Przemyka nikt nie siedział, a Czesław Kiszczak do dzisiaj nie przesiedział za "Wujka" ani jednego dnia aresztu. Sprawiedliwość? Chyba jej nie ma.

 •  

  Tak to jest jak post komuchy, chcą zrobić rysę na bohaterze narodowym znanym na całym świecie.
  Pokojowe przecięcie władzy w Polsce polegało właśnie na tym, aby się dogadać z komuchami. Jesteście naiwni jeśli myślicie, że komuchy oddali by całą władzę za nic...
  Proces "udupienia" komuchów trwa jednak nadal. Min. za pomocą PiS, PO, IPN itp. Z roku na rok, kroczek po kroczu, odbierają przywileje komuchom, które wypracowali sobie podczas okrągłego stołu.
  A wszelaka nagonka na Wałęsę to tak jak już wspomniałem: lewackie zabiegi mające na celu umniejszyć dokonania Wałęsy.

 •  

  Poznanie prawdy jest praktycznie niemożliwe wśród tylu kłamstw, spreparowanych dowodów, prowokacji i całego zła jakie zostało wtedy wyrządzone. Zbyt dużo niejasności, żeby wydawać sądy. Dlatego właśnie wolę patrzeć w przyszłość, niż rzucać się gówienkiem z peerelowskiego szamba. Szkoda, że energia tego konfliktu i ludzi w nim biorących udział, nie została wykorzystana w sposób, który naprawdę przyniósłby pożytek temu Narodowi.

 •  

  "To Wachowski proszę Pana, to Wachowski!"

 •  

  To smutne, jak polityczne szuje wysługiwali się tą zniedowieściałą, biedną babunią. Smutne, że kogoś w tym wieku wykorzystywano w walce politycznej. Niezależnie od tego, co myśleć o Wałęsie - pani Walentynowicz powinna bawić prawnuki i telewizję wyłączać tuż po dobranocce.

 •  

  pytania w większości kojarzą mi się z Lepperem i jego słynnym pytaniem z mównicy "A Carringtona pan zna?". Takie pytania po prostu zadane by kogoś udupić

 •  

  Ale już nie wspominasz tu o przeszłości Pani Walentynowicz? Jak wstąpiła do ZMP? Jak została przodownikiem pracy? Jak w 1951 r. wybrana została na delegatką Związku Młodzieży Polskiej, na zjazd socjalistycznej młodzieży w Berlinie. Jak sama mówiła: "Ważne, że czułam się w pełni człowiekiem i byłam wdzięczna państwu, które tak wiele i pięknie mówiło o równości i sprawiedliwości". A może prawda jest taka, że Pani Walentynowicz, nie podobało się, że zeszła na margines, że przegrała jej wizja.
  Nikt już nie mówi, że silna była wówczas frakcja w opozycji, i zwłaszcza w solidarności, która nie chciała obalić komunizmu, tylko PRL. System wg. nich należało naprawić, a nie zmienić. I jak potem przyszedł (po wyborze Wałęsy) tzw. "szalejący kapitalizm" - czytaj normalny kapitalizm Ci ludzie (Pani Walentynowicz) nie potrafili się odnaleźć.
  Teraz łatwo jest wmawiać młodym ludziom różne rzeczy, łatwo jest koloryzować przeszłość i opluwać np. Wałęsę. Przecież lepiej by było gdyby Wałęsy nie było i udało się wprowadzić "Socjalizm z Ludzką Twarzą" Pani Walentynowicz...

 •  

  Podobne pytania mozna zadac Tuskowi, Kaczynskiemu... ponad 20 lat okradali Polske, nasz kraj.

 •  

  "co by było gdyby babcia miała wąsy?"
  sorry, ale Wałęsa nie będzie na głównej i nawet Anna Walentynowicz w tytule mu nie pomoże

Dodany przez:

avatar farmer2000 dołączył
346 wykopali 45 zakopali 2.6 tys. wyświetleń