•  

  pokaż komentarz

  Caritas odcina się od akcji rządu.
  Nie ma w tym nic dziwnego. Pomiędzy Caritas i WOŚP nie ma żadnej walki czy niechęci, jedynymi którzy generują taki fałszywy obraz są chwilowo rządzący (oraz ich "pożyteczni") wykorzystujący Caritas do swoich rozgrywek. Dramat polega na tym, że politycy dla swoich partykularnych interesów gnoją jedną fundację wizerunkowo obciążając drugą - Caritas całkowicie niesłusznie obrywa za działania MON - na czym ostatecznie tracą podopieczni ich obu.

  Apel i prośba: nie dajmy się rozgrywać politykom uskuteczniającym zasadę dziel i rządź. WOŚP to nie anty-Caritas, Caritas to nie anty-WOŚP. Pretensje i krytykę za motywowane polityczno-światopoglądowo świństwa należy kierować do ich twórców - szefostwa MON oraz szefostwa szefostwa MON - a nie bogu ducha winnego Caritasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: Mądrego to i mądrze posłuchać (poczytać). Szacun za Twoje zaangażowanie w WOŚP i również bardzo duży szacunek za ten wpis, bo naprawdę w tym kraju już wszystko zaczyna ocierać się o groteskę, a ucierpią oczywiście ludzie chcący zrobić coś dobrego.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: zaraz znajdą ojcu dziadka w UB i tyle z tego będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: super KK. Niech płocki Caritas odda, co ukradł. Dla mnie Caritas to dno. Esencja zła. Dla minusiarzy. Jak zaminusujcie, to podajcie linka z obroną złodziei z Caritasu. Bez durnych tekstów, "kradli, bo mogli"Caritas to zlodzieje. Dno i złodzieje. Niech się "wygrywać politykom". Caritas to złodzieje. Porównujesz WOŚP ze złodziejami? A tak to ogólnie jaka to dyskusja? Caritas szmaty i tyle. Ja mogę udawać Matkę Kurkę, bo płocki Caritas przegrał kilka spraw. Caritas niech się lepiej nie odzywa. Nie ochodzi mnie zdanie złodzieja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: twój komentarz jest wręcz wzorcem tego co opisałem. Nie idź tą drogą.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: to mnie podaj do sądu, że kłamię. Idz drogą kłamców i złodziei. Płocki Caritas ukradł, a ja nie mam iść tą drogą? Jaka drogą?Udowodnij, że Jurek z. nie jest złodziejem. Sąd go skazał. Ty go broń. Bo to twoja droga. Idź drogą kłamstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: wow, witamy przybysza z alternatywnej rzeczywistości.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: no niestety ty żyjesz w alternatywnej rzeczywistości. Caritas to nie złodzieje? nie ma procesów? Ni żyj w matriksie. Kiedy mnie podasz do sądu, że oczerniam Jurka Z.? Żyj w alternatywnej rzeczywistości. No czekam. Jurek to złodziej. Podaj mnie za to do sądu.Przybyszu z alternatywnej rzeczywistości, gdzie wyroki sądu nic nie znaczą i można kraść.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Ty masz coś z głową?

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo
   Rineo wyjaśnij mi proszę, po co właściwie jest WOŚP w takiej formie jak obecnie? Po co kupowanie sprzętu szpitalom z serduszkami, czyli ściepa narodowa na budżet NFZ? Dzisiaj ściepa na NFZ, jutro na ZUS, pojutrze czyn społeczny w Zakładzie Wodociągowym? W dodatku opatrzone szantażem emocjonalnym, nie dasz na biedne dzieci? Po co samoloty, telewizje, woodstoki i lasery? Nie lepiej przeznaczyć czas antenowy i środki na to wszystko na cel statutowy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: tobie to strzał w ryj się należy, a nie sąd, może byś otrzeźwiał i przestał pisać głupoty. To straszne, że u prawdopodobnie dorosłego człowieka występują aż tak wielkie problemy ze zrozumieniem tego, co napisał @rineo

  •  

   pokaż komentarz

   Po co kupowanie sprzętu szpitalom z serduszkami, czyli ściepa narodowa na budżet NFZ?
   @lazzyday: NFZ nie kupuje sprzętu medycznego dla szpitali. Poza tym poczytaj sobie.

   Po co samoloty, telewizje, woodstoki i lasery? Nie lepiej przeznaczyć czas antenowy i środki na to wszystko na cel statutowy?
   Po co marki się reklamują? Nie lepiej przeznaczyć czas antenowy i środki na to wszystko na rozwój produktu?

  •  

   pokaż komentarz

   @innigri: a ty? Idź do Jerzego Z. i spytaj się go o wyrok sądowy. To są fakty. Walnij się w główkę. Mam już dośc rozmowy z takimi jak ty. Spytaj się Jerzego Zająca, jak to jest ukraść miliony i ujść bezkarnie. A gdzie twój mózg? Mnie pytasz, dlaczego ja nie ciągnę druta klechom? Co masz z głową? Bo ja nie pojmuję , co ze mną nie jest ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Jesteś przerażający. :D

  •  

   pokaż komentarz

   Bo ja nie pojmuję , co ze mną nie jest ok.

   @Skomber: każdy schizofrenik tak ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @innigri: bo? Dalej się pytam, dlaczego nie spytałeś się Jerzego Zająca, po co kradł? Co w tym przerażające? Ja nie kradnę. Kradnie Caritas. Co jest ze mną źle? Co jest przerażające?

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Jak na osobę taką obeznaną w temacie to bardzo dużo pytań zadajesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo
   Czyli bez WOŚP w szpitalach nie byłoby sprzętu dla dzieci? Nie rozumiem.

   Jakoś inne org radzą sobie bez tak potężnej reklamy, jaką cieszyła się dotychczas WOŚP. Nie kwestionuję samej idei. Kwestionuję rozmach i etyczność, bo to bardziej droga impreza z dobroczynnością w tle aniżeli realna zmiana w naszej rzeczywistości. Zrzutka na sferę świadczeń publicznych. Droga zrzutka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Szanuje za podejście. Niektórzy coś za bardzo lubią tą markę "Caritas", na tyle, że nie wierzą w to co się wydarzyło. Ostatnio nawet ten złodziej stonoga w nich coś mięchem rzucał i ujawniał co się odjaniepawliło.

  •  

   pokaż komentarz

   @przedostatnisamuraj: schizofrenia to wyroki sądowe? Leczysz się? Ogarnij się i lecz.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli bez WOŚP w szpitalach nie byłoby sprzętu dla dzieci?
   @lazzyday: nie, byłoby go mniej. Tutaj możesz sprawdzić o ile mniej. Nie wiem skąd wziąłeś pomysł, że w ogóle by go nie było.

   Jakoś inne org radzą sobie bez tak potężnej reklamy
   Wszystkie duże organizacje się reklamują na różne sposoby.

   to bardziej droga impreza z dobroczynnością w tle
   Masz jakieś konkretniejsze dane nt. kosztów czy tak tylko sobie piszesz? Powiedzmy ostatni Finał: zebrano 72 miliony, czy wiesz ile wyniosły koszty organizacji? Podpowiem: jest to informacja jawna i publicznie dostępna w zasięgu trzech kliknięć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: żal mi ciebie biedny człowieku.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: rządowi zależy, żeby dzielić Polaków na każdym możliwym froncie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo
   Załóżmy że chcę wrzucić do puszki WOŚP. Jaką mam gwarancję i jaki w tym sens żebym dofinansowywał niewydolną służbę zdrowia i źle zarządzane szpitale i że szpitale dostaną sprzęt a pieniądze za które zostałby kupiony sprzęt gdyby nie WOŚP "znikną" w służbie zdrowia, jak to ma ta instytucja w zwyczaju (służba zdrowia, nie WOŚP). Tajemnicą poliszynela jest, że jest to studnia bez dna. Mam wrażenie że nie dostałem też odpowiedzi na pytanie: jaki ma długofalowy sens robienie ściepy na zadania które państwo wzięło na swoje barki? Czym to się różni od robienia ściepy na ZUS, z fajerwerkami, motocyklami i samolotami i koncertami w tle?

   Masz jakieś konkretniejsze dane nt. kosztów czy tak tylko sobie piszesz? Powiedzmy ostatni Finał: zebrano 72 miliony, czy wiesz ile wyniosły koszty organizacji? Podpowiem: jest to informacja jawna i publicznie dostępna w zasięgu trzech kliknięć.

   Bardziej chodzi mi o ukryte koszty; dofinansowania od państwa, samorządów, czas antenowy, co zapewne Fundacja traktuje jako przychody i gratisy

  •  

   pokaż komentarz

   @kawior2007 najgorsze w tym jest to, ze ludzie naprawde sa podzieleni, na kazdym j!%$nym szczeblu zycia i jak obserwuje spoleczenstwo to niektorzy widac wola zyc w niezgodzie. O glupi papier toaletowy potrafimy sie pozrec, wiec w kwestii kilkudziesieciu milionow nie swoich pieniedzy sprawa wydaje sie przesadzona...tyle juz zostalo napisane, wytlumaczone w temacie wosp, a sa nadal tacy zawistni, ktorzy potrafia przez caly dzien negowac, siac nieprawde,
   kwestionowac cos co dobrze dziala przez 25 lat w imie jakiegos chorego racjonalizmu. Jakie to k?%!a smutne

  •  

   pokaż komentarz

   Jaką mam gwarancję (...) że szpitale dostaną sprzęt a pieniądze za które zostałby kupiony sprzęt gdyby nie WOŚP "znikną" w służbie zdrowia, jak to ma ta instytucja w zwyczaju (służba zdrowia, nie WOŚP).
   @lazzyday: to chyba odpowiedź na Twoje wątpliwości

   jaki ma długofalowy sens robienie ściepy na zadania które państwo wzięło na swoje barki?
   Państwo nie zajmuje się kupowaniem sprzętu medycznego od przeszło 20 lat.

   dofinansowania od państwa
   WOŚP nie korzysta z państwowych dotacji.

   samorządów
   Które wynosi mniej niż 1% zebranej kwoty i z którego korzysta mniej niż co dziesiąty sztab. Z tymi samorządami to w ogóle zabawna sprawa, bo co chwilę słyszę jak to samorządy wydają zyliony, podczas gdy prawo bardzo mocno ogranicza co mogą dofinansować, a przytłaczająca większość lokalnych Finałów... w ogóle się nie łapie w kryteria.

   czas antenowy
   TVP zarabia(ła), nie pamiętam dokładnie ale było to jakoś 1mln kosztów wobec 1,5mln przychodów.

   Więc zapytam ponownie: masz jakieś konkretniejsze dane nt. kosztów czy tak tylko sobie piszesz? Twierdzisz, że impreza jest za droga więc na pewno dysponujesz jakimiś rzetelnym i wiarygodnym zestawieniem kosztów.

  •  

   pokaż komentarz

   @zawisza: sądowe. Dupa odpada nad debilami.

  •  

   pokaż komentarz

   @lazzyday: daj na złodziei z Caritasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: "Złodzieje z Caritasu" to tak samo wiarygodna teza jak "złodziej Owsiak". To, że są patologie, nie znaczy, że organizacja jest złodziejska.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Spytam z ciekawości - możesz podać linki do tych wyroków sądowych?

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: a wośp sprzedaje uran czeczenom, szach mat

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo:

   to chyba odpowiedź na Twoje wątpliwości

   Źle się wyraziłem. Miałem na myśli rozpłynięcie się pieniędzy, które zostałyby przeznaczone na sprzęt który dostarcza WOŚP, a zostaną w budżecie szpitali. Innymi słowy, problemu by nie było gdyby WOŚP prowadził własne placówki lub dostarczał do nich większość sprzętu.

   TVP zarabia(ła), nie pamiętam dokładnie ale było to jakoś 1mln kosztów wobec 1,5mln przychodów.
   Ja słyszałem o 10 mln kosztów samego TVP2, ale też nie pamiętam gdzie. Może MatkaKurka? (tak, znam historię waszego konfliktu)

   na pewno

   Skąd ta pewność? To Wypok, a nie praca doktorska. Pisze się tu swobodniej, na podstawie wiedzy którą mam w głowie. Jeżeli przedstawisz mi lepsze dowody przestanę się upierać przy danych, których źródeł nawet nie pamiętam.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja słyszałem o 10 mln kosztów samego TVP2, ale też nie pamiętam gdzie
   @lazzyday: ta, ten słynny wzór "cena reklamy w primetime x czas antenowy łącznie z tvp3". Bądźmy poważni :D

   pokaż spoiler źródło tego wybitnego równania pamiętasz chyba dobrze, więc j.w.: bądźmy poważni :D


   Jeżeli przedstawisz mi lepsze dowody przestanę się upierać przy danych, których źródeł nawet nie pamiętam.
   Nie "nie pamiętasz" tylko nie istnieją. Tzn. ja wiem, że w internetach krążą różne legendy prześcigające się w wymyślonych milionach, tyle że ich jedynym źródłem są przemyślenia piszącego (vide ww. wzór na "koszt TVP").

   Tymczasem faktyczne koszty organizacji są publicznie dostępne, podobnie jak wysokość (=0) państwowych dofinansowań i treść ustawy o samorządzie terytorialnym. Wszystko można sprawdzić, więc po co powtarzać ploty?

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Myślełem że konkretnie napiszesz jakie wyroki sądowe, bo ja nie słyszałem o takich.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo:

   Nie "nie pamiętasz" tylko nie istnieją. Tzn. ja wiem, że w internetach krążą różne legendy prześcigające się w wymyślonych milionach, tyle że ich jedynym źródłem są przemyślenia piszącego (vide ww. wzór na "koszt TVP").
   Tymczasem faktyczne koszty organizacji są publicznie dostępne, podobnie jak wysokość (=0) państwowych dofinansowań i treść ustawy o samorządzie terytorialnym. Wszystko można sprawdzić, więc po co powtarzać ploty?


   Sprawdzam konfrontując to, co wiem, z innymi poglądami.

  •  

   pokaż komentarz

   @lazzyday: to nie jest kwestia poglądów tylko faktów.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ma w tym nic dziwnego. Pomiędzy Caritas i WOŚP nie ma żadnej walki czy niechęci, jedynymi którzy generują taki fałszywy obraz są chwilowo rządzący (oraz ich "pożyteczni") wykorzystujący Caritas do swoich rozgrywek.

   @rineo: Tylko o którym Caritasie piszesz? Caritas Polska wycofał się z planowanej zbiórki, gdy WOŚP zaczął zbierać na syryjskie rodziny by nie robić konkurencji WOŚP w tej dziedzinie - a to trochę dziwne, ponieważ już rozkręcali akcję m.in nagrywając "syryjską kolendę" i nagle ni z gruchy ni z pietruchy zrezygnowali gdy równie niespodziewanie zachciało zbierać WOŚP.
   Równie niespodziewanie w akcję zbierania na syryjskie rodziny włączył się Caritas Ordynariat Wojska Polskiego (czyli de facto władza kazała) a to inny podmiot - to trochę tak jak z PKO BP a PEKAO ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   IHMO cała ta sytuacja jest poj!%@na, bo ani nie rozumiem nagłego zainteresowania się WOŚPu Syryjczykami i wycofania Caritasu Polska ani włączenie się do Caritasu Ordynariatu Wojska Polskiego.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   WOŚP zaczął zbierać na syryjskie rodziny
   @Cymes: pierwsze słyszę, możesz rzucić jakimś linkiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: Proszę o podanie sygnatur wyroków lub linków, które bezpośrednio prowadzą do wyroków w których sąd skazał za malwersacje finansowe Caritas lub członków ich władz. Odpowiedź w stylu "sam se znajdź" nie jest żadną odpowiedzią. Każdy sąd publikuje masę wyroków a ja nie mam czasu ich szukać. Ty natomiast jako osoba się na nie powołująca powinieneś wiedzieć jak je znaleźć. Jeżeli tego nie zrobisz jesteś zwykłym pieniaczem, który może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej i cywilnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @zawisza: google nie działa? @dziara1429 to proszę podać mnie do odpowiedzialności karnej i cywilnej. I nie chcesz szukać? Najlepiej. I najłatwiej. Nie szukałem, więc wsio ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber no cześć, działa, tylko że pokazuje wygrane sprawy Jurka z jakimś blogerem. Masz jakiegoś linka do prawomocnego skazujacego? Zdaje się masz w tym jakieś doświadczenie większe ode mnie, co i rusz prosisz żeby Cię Mirki do sądu podawali. BTW fajny awatar.

  •  

   pokaż komentarz

   @zawisza: Poszukaj Jerzy Zając. Wyrok jest, ale połowa zarzutów odpadła, bo przedawniona. Dostał zawiasy. A awatar to rysunek córki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: cześć, to się nie zrozumieliśmy, myślałem że mówisz o wyrokach Owsiaka. Swoją drogą bardzo emocjonalnie podchodzisz do tego Zająca i sprawy Caritas. Jakoś osobiście Cię to dotknęło czy po prostu Cię to oburza?

  •  

   pokaż komentarz

   @zawisza: Jest oburzające, że sprawa o zdefraudowanie milionów ciągnęła się kilkanaście lat. Oburzające jest, że wyrok wydano w 2013 roku a apelacje nadal się ciągną. Oburzające jest, że Owsiaka jakaś Matka Kurka ciąga po sądach, jest medialnie głośny, a o takim złodziejstwie to się nie mówi. Zająca poznałem osobiście. Bardzo podły człowiek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber teraz rozumiem, warto poznać skąd poglądy innego człowieka. Bardzo Ciebie minusowali w tym wpisie, stąd drazylem temat. Teraz już wiem, że nie jesteś jakimś trollem z gimnazjum (no tak córka, i jeszcze ładnie maluje:), ale masz osobiste powody. Mimo wszystko wyluzuj Mirku, szkoda Twoich nerwów na Wykopie, życie jest wystarczająco stresujące. Pozdrawiam

 •  

  pokaż komentarz

  To już każdy musi rozważyć w swoim sercu. Pasibrzuchom na tacę bez kontroli, czy dzieciakom pod nadzorem fundacji. Dla mnie wybór jest jasny bo mój syn 10 lat temu był w inkubatorze z serduszkiem wosp a nie caritas.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: zaminują na śmierć. W Płocku Caritas ma proces o zaj#$%nie 24 baniek. Caritas = złodzieje i k@@$y. Podajcie mnie do sądu. Bo obrażam Wielgusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG: Caritas to też fundacja, gdzie jest lepsza kontrola można dyskutować, zdania są podzielone jak w każdej prawie sprawie w tym kraju.

   Używanie w takich porównaniach dzieci ma zmiękczyć serca czytających Twój komentarz? Zawsze mnie śmieszyło zamiast rozczulać wtykanie słowa dziecko wszędzie tam, gdzie ktoś chciał podbić własne racje i żyrować na uczuciach swojego rozmówcy... Dziecko kontra pasibrzuch, kto wygra? :-)

   Filozofia WOŚP jest taka, ze kupują sprzęt, dyrektorzy szpitali planują zapewne pod to budżet i środki finansowe przesuwają na inne rzeczy, może na pensja, a może na papier toaletowy. Owsiak to dobrze wymyślił, bo nakleja serduszka na sprzęcie, który będzie służył ludziom latami. Gdyby naklejał serduszka na mydło, bez którego żadna operacja nie mogłaby się odbyć i w ogóle szpitale nie mogłyby funkcjonować, to po zużyciu mydła już nikt nie pamiętałby, że było na nim serduszko.

   Według mnie powinieneś zrewidować swoje przemyślenia dotyczące wdzięczności za życie synka, słusznie jesteś wdzięczny wosp - a przede wszystkim ofiarodawcom - i od siebie również w tym miejscu im za Twoje szczęście dziękuję... Ale pamiętaj również, że nie trafiłeś do samoobsługowej placówki, gdzie samodzielnie obsługiwałeś inkubator i nie są to już lata osiemdziesiąte, żeby bez Owsiaka nie było inkubatorów.

   Co do Caritas, nie jest to konkurencja dla WOŚP, działają w dużej mierze na innych polach. Moim zdaniem rząd nie powinien promować Caritasu i oczekiwać od niego konkurowania z WOŚP-em, ale powinni się zabrać za reformę służby zdrowia, tak aby Owsiak nie był potrzebny.

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: napisałeś się i nadal Caritas ma procesy i wyroki.

  •  

   pokaż komentarz

   To już każdy musi rozważyć w swoim sercu.

   @EliG: nie w sercu (to nie te czasy) a w głowie.
   Dzisiaj kierujemy się rozsądkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @EliG:
   Caritas to nie taca
   Taca idzie na bieżące potrzeby parafii, a nie na tłustego biskupa z okładki "Nie" lub "FiM". Wiesz chociaż ile zarabiają zwykli księża? Bardzo niewiele.

 •  

  pokaż komentarz

  W tym roku TVP po raz pierwszy nie będzie transmitowała finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na najbliższy weekend ministerstwo obrony i Kancelaria Premiera zaplanowały konkurencyjną imprezę - pikniki wojskowe z udziałem Caritasu

  #dobrazmiana

  źródło: fabrykamemow.pl

 •  

  pokaż komentarz

  "Od 25 lat (...) gra Jurek Owsiak ze swoją Wielką Orkiestrą. Od lat jest zwalczany przez wiele środowisk. Niemały udział mają w tym ludzie wierzący, którzy od lat próbują pokazywać, że Caritas jest lepszy. Od lat Caritas daje do zrozumienia, że nie jest konkurencją WOŚP, ale pomagać trzeba w każdy możliwy sposób" - pisze duchowny.

  I tyle w temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Armo11: I teraz najlepiej by było zrobić wspólne zdjęcie Owsiaka z głównym dowodzącym Caritasu. Festiwal wycia z powodu piekących dup - zarówno z jednej, jaki drugiej strony - byłby piękny do oglądania ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Brawo CARITAS, nie dajcie się rozgrywać politykom PiS, których jedynym celem jest dzielenie Polaków na KAŻDYM gruncie.

 •  

  pokaż komentarz

  Niech na piknikach wojskowych z udziałem Caritasu pojawią się wolontariusze WOŚP ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Szanuje Caritas i szanuje Orkiestrę. Nie rozumiem natomiast tego festiwalu nienawiści przed każdym finałem WOŚP.

 •  

  pokaż komentarz

  "Jezuita zwraca uwagę, że "kryzys nie obejmuje już tylko polityków, ale zaczyna być sposobem do skłócania wszystkich ze wszystkimi". "Szkoda tylko, że kiedy władza mogła zrobić realne kroki na rzecz Syryjskich rodzin (korytarze humanitarne) to tego nie zrobiła, a teraz te rodziny wykorzystuje się do rozgrywek z WOŚP" - podkreśla. "

  Zastanawiam się, dlaczego ludzie nie widzą tego że sposób PiS-u na rządzenie to skłócanie wszystkich ze sobą. Na niczym innym to nie polega, ta partia nie zrobiła NIC, ABSOLUTNIE NIC co polepszyłoby gospodarkę. Udupiają jedną rzecz za drugą i zwalają na innych. Spotykam się z tym, że całe rodziny są ze sobą skłócone bo jedni są za PiSem, drudzy za opozycją. Tak jakbyśmy żyli w oddzielnych państwach. Zastanawiam się, czy to się kiedyś skończy....

  •  

   pokaż komentarz

   @piatek: Pod tym względem PiS kontynuuje tradycję PO. Jak widać, pozazdrościli im metod, które dały im 8 lat rządzenia i teraz nie chcą być gorsi (jakkolwiek kuriozalnie to brzmi ;) ).

  •  

   pokaż komentarz

   Pod tym względem PiS kontynuuje tradycję PO.

   @Sargon_Ankro: no nie bardzo.

   PO rządziło 8 lat bo ludzie pamiętali jeszcze poprzednie rządy PiS i nie chcieli powtórki. PO jedynie to wykorzystywało w stylu "jak nie my, to przyjdzie PiS". No i przyszedł....

   Ale przynajmniej PO nie tworzyło atmosfery w stylu "ten kto nas nie popiera to UB-ek i zdrajca narodu, wróg prawdziwych Polaków". Zobacz jakim mianem są określani ludzie, którzy nie popierają PiS-u. Żadna partia tak nie robiła - dla nich to byli zwykli wyborcy opozycji i tyle. Ale nie wrogowie Polski!!! Żadni "zdrajcy", "gorszy sort", "wykształciuchy" czy "była ubecja" !!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @piatek: zgubiłeś najnowsze trendy w epitetach ;D
   np. okupanci, opozycja totalna (a prezes sam kiedyś przecież deklarował jak nie był u władzy, że takim oponentem będzie - to jest dopiero heca :D), wszystkie słowotwory na określenie zwolenników KODu...

  •  

   pokaż komentarz

   PO jedynie to wykorzystywało w stylu "jak nie my, to przyjdzie PiS". No i przyszedł....

   @piatek: No chyba żartujesz...

   PO równie dobrze dzieliło ludzi jak nie PiS. Z rzeczami jakie wprowadzali, doprowadzali do podziałów jak np. lekarzy z aptekarzami, bodajże poszło o refundowanie leków, z tego co kojarzę. Były też podziały na pracowników, którzy mieli zwykłe umowy, a umowy o dzieło, zwane "smieciowymi" i że ci drudzy są gorsi (Swego czasu nawet zauwazyłem pewien trend na necie, że pewne tematy były nagłaśniane najpierw w internecie (głównie na stronach przychylnych partii rządzącej), po to, zeby politycy je potem podłapywali i zaczeli o nich trąbić przez miesiąc - z umowami pracowniczymi właśnie tak było. W ten sposób koło podziałów kręciło się samo.). Na pewno jeszcze więcej by się znalazło.

   A z tymi epitetami co do wyborców innej opcji to masz krótką pamięć... bo też było np. "dorzynanie watahy" przez Radka Sikorskiego. Albo słowa Tuska "wyginiecie, jak dinozaury". "Co ty możesz sobie życzyć, cymbale? " to z kolei słowa Niesiołowskiego do Macierewicza (on to w ogóle miał sporo na koncie). Google pewnie pokaże Ci więcej.

   Ale wiadomo - PiS tylko epitetami szasta, nikt więcej.
   Taaaaa, a w tej bajce na pewno też były smoki.

   pokaż spoiler I żeby nie było - nie jestem za PiS ani PO. Dla mnie jedno i drugie to to samo, jedni i drudzy są siebie warci i nie mogą bez siebie istnieć.

  •  

   pokaż komentarz

   zgubiłeś najnowsze trendy w epitetach ;D
   np. okupanci, opozycja totalna


   @pigwa3: możliwe, mogę nie być na bieżąco :)
   słyszałem o "antypolskiej opozycji" i "kodziarzach". Tym drugim epitetem określa się chyba każdego, kto nie przyklaskuje ochoczo PiS-owi (nieważne, czy chodzi na marsze czy nie).

  •  

   pokaż komentarz

   było np. "dorzynanie watahy" przez Radka Sikorskiego. Albo słowa Tuska "wyginiecie, jak dinozaury". "Co ty możesz sobie życzyć, cymbale? " to z kolei słowa Niesiołowskiego do Macierewicza

   @Sargon_Ankro: to jak politycy określają siebie, zwisa mi kalafiorem.

   Ale nie życzę sobie epitetów pod moim adresem od polityków. A póki co to PiS przoduje w obrażaniu obywateli, którzy mają jakiekolwiek inne zdanie. I tak - to PiS szczuje swoich wyborców przeciwko tym co nie głosowali na Kaczyńskiego.

 •  

  pokaż komentarz

  Pomoc nie ma granic jeżeli ktoś chce pomagać niech pomaga i sam zdecyduje w jaki sposób. Najważniejsze żeby nie dać się podzielić, Polska i Polacy już i tak są skłóceni między sobą.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie rozumiem za bardzo, dlaczego niektórzy jak nie dadzą Owsiakowi to muszą w tym okresie dać na inną organizację. Przecież można dać w innym okresie. Nie ma sensu robić jakiś alternatywnych zbiórek w tym samym czasie, niech to sobie będzie ich dzień.

  •  

   pokaż komentarz

   @mopo: Wiesz mamy sporo fundacji pomocowych,które po prostu rywalizują ze sobą.Nie trudno sobie wyobrazić,że jest sporo sfrustrowanych ludzi,którzy po prostu wsadziliby Owsiaka do pierdla i przejęli coś z tego tortu,który zgarnia WOŚP.

 •  

  pokaż komentarz

  W zasadzie dobrze że tvp nie puści Owsiaka bo skasowałem jej programy z listy kanałów a wośp obejrzę na innym kanale :p

 •  

  pokaż komentarz

  k@!$a piknik w styczniu?

 •  

  pokaż komentarz

  Potrzebny głos rozsądku ze strony Caritas. Od samego początku nie rozumiem podstaw tego udowadniania że Caritas jest lepszy i krytykowania WOŚP. Dla mnie nie ma różnicy czy będę wspierał Caritas czy WOŚP, bo wiem że obie te organizacje robią bardzo dużo dla ludzi, każda na nieco innej płaszczyźnie, ale pomaga. Także dla mnie ta "wojenka" jest bez sensu, a co gorsza najbardziej tracą na niej potrzebujący.

 •  

  pokaż komentarz

  "Szkoda tylko, że kiedy władza mogła zrobić realne kroki na rzecz Syryjskich rodzin (korytarze humanitarne) to tego nie zrobiła, a teraz te rodziny wykorzystuje się do rozgrywek z WOŚP"
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■ no i pięknie podsumował sytuację Pan Karmelowiec

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze! Tu chodzi o pomoc tym najmłodszym i najstarszym, a nie o skakanie sobie do gardeł!

 •  

  pokaż komentarz

  U mnie chrześniak również korzystał z sprzętu WOŚP. Zawsze będę wspierał ich akcję do zo na woodstocku :D

 •  

  pokaż komentarz

  Co ma rząd do działań prywatnych fundacji... to jakaś paranoja.

  •  

   pokaż komentarz

   @grajkoo: Zgadza się, to jest paranoja. Przypomnij jeszcze sobie pomysł rządu, by zabierać kasę NGOsom i kontrolować centralnie jej rozdział pomiędzy NGOsy - czyli rząd wpływałby na to, jakie NGOsy przetrwają. Czytaj - może preferować swoje ulubione i pacyfikować wybrane (na podstawie widzimisię). Czyli nie mógłbyś decydować na co dasz swój datek, bo rząd i tak to może "nadpisać". To jest paranoja.

 •  

  pokaż komentarz

  Rządzący potrafią spaprać nawet zbiórkę pieniędzy na szczytny cel, zamiast dać pomóc potrzebującym lepiej zamanifestować że Owsiak to szatan i belzebub i nie zrobić relacji z WOŚP'u. Przez te wszystkie lata jakoś nie było problemu, tylko teraz. Aż się w tym państwie żyć odechciewa :/

 •  

  pokaż komentarz

  Panie Grześku, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy #dobrazmiana Was, że tak napiszę, zajebie. Jesteście tym dzieckiem co się wylewa z kąpielą. Przykro mi, ale oczekuj dymisji.

  Nie piszę złośliwe, ale obawiam się, że tak właśnie będzie :(

 •  

  pokaż komentarz

  Państwo was strzyże, kościół was strzyże, to co - baranami jesteście?

 •  

  pokaż komentarz

  Dwójka moich dzieci zaraz po urodzeniu miała zrobione przesiewowe badanie słuchu. Gdyby nie WOŚP z pewnością takiego badania by nie było. W tym roku dam na Orkiestrę większy datek niż zwykle. Na pohybel Kurskiemu!

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Ci przynajmniej mają olej w głowie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe kiedy poprawia bezpieczeństwo zakupów. Oszustów z każdym dniem przybywa. A później bujanie się po komisariatach żeby skorzystać z Programu Ochrony Kupujących

 •  

  pokaż komentarz

  I Caritas i WOŚP są potrzebne i robią sporo dobrego i w jednej i w drugiej organizacji są gnidy które się na tym bogacą ale to nie znaczy że nie pomagają. Co to o mnie mówi skoro tak uważam?
  Lewak czy Prawak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja tam mam w dupie, daję jednym i drugim, choć obydwie organizację mają historię mniejszych i większych wałów.

  •  

   pokaż komentarz

   @SIerraPapa: ja mam podobnie - tym i tamtym daje po równo.

  •  

   pokaż komentarz

   @SIerraPapa: możesz coś o wałach WOŚP? Z tego co obserwuje to Owsiak się poci, żeby wszystko było maksymalnie klarowne.

  •  

   pokaż komentarz

   @SIerraPapa: daj sobie spokój. Nie porównuj nigdy nikogo do św. Jerzego Owsiaka. W tym kraju sugerowanie, że Owsiak jest tylko człowiekiem i mógł zrobić chociaż jedną małą rzecz, która jest nie tak, kończy się linczem.

   pokaż spoiler nawet z JP2 nie są tak przewrażliaieni jak z Owsiakiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tzebullaque: Pojedź na Śląsk/Zagłębie, popytaj o Grzegorza S. ps "Siano". Stara sprawa, jeszcze z lat ok 96-2002

  •  

   pokaż komentarz

   @SIerraPapa: A bez wycieczki bo nie mam teraz czasu, mógłbyś napisać o czym mówisz?

  •  

   pokaż komentarz

   Minusami przyznajecie mi rację( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @SIerraPapa: jestem ze slaska kogo mam pytac?
   W internetach twój komentarz jest ppzycjonowany na 5 miejscu jak wpisuje tego pana a wcześniejsze pozycje to inne pseudonimy

  •  

   pokaż komentarz

   @wykop_blablabla: Siano był regionalnym koordynatorem na Śląsku i w Zagłębiu. Bazował w Dąbrowie Górniczej. Można było go często zobaczyć i w regionalnej TV jak i czasami w "Róbta co chceta" . Ludzie się dziwili skąd u kurduplowatego 18-19-to latka z rodziny dość biednej nagle pojawia się morze wódy, stado dziwek i nowiutki czarny Nissan Terrano, zwłaszcza, że zajmował się wyłącznie WOŚP-em i niczym innym: zero pracy, zero szkoły, zero firmy, zero bogatych starych.
   Rozpoznawalność i znajomości nabyte przy okazji WOŚP próbował spożytkować organizując koncerty już na własną rękę. Rzecz rypła się stosunkowo szybko, bodaj przy pierwszej czy drugiej próbie: zaliczki od sponsorów i przedsprzedaż wpłynęły, koncertów brak -> sprawa -> bankructwo, WOŚP się odciął.

  •  

   pokaż komentarz

   @SIerraPapa: No i teraz wreszcie konkretnie napisałeś ;D
   Zastanawiam się tylko, czemu za przekręt takiego gościa (który zresztą wyszedł jak widać na jaw) miałbym obarczać winą Owsiaka czy WOŚP?
   Swoją drogą to dla mnie porównywalne by było z obarczaniem winą za grzeszną jednostkę - przypadkiem księdza - i jego grzechy cały Kościół. Wina jednostki jest winą jednostki i organizacja do której należy w jakiś sposób ta jednostka nie może być w 100% obarczana odpowiedzialnością za taką jednostkę - bo może nie wiedzieć o tym co ta jednostka robi, może być "wrabiana" przez "czpiona" itp. (Co innego jak już organizacja wie i karygodny proceder ukrywa jednocześnie nie karząc winowajcy - wtedy faktycznie staje się współwinna).

  •  

   pokaż komentarz

   Zastanawiam się tylko, czemu za przekręt takiego gościa (który zresztą wyszedł jak widać na jaw) miałbym obarczać winą Owsiaka czy WOŚP?

   @pigwa3: Niestety idzie to na konto organizacji, tak jak każda wtopa pracownika idzie na konto pracodawcy. Takie życie.
   W NGO-sach intencje liderów są z reguły cacy a wszystko rozpieprza się o pracę w strukturach, więc zdrowa dawka sceptycyzmu jest jak najbardziej wskazana.
   W Caritasie jest znany przypadek Ełku, parę lat wcześniej bodajże Łodzi, a i w WOŚP-ie Siano nie był jedyny, to więcej niż pewne.

  •  

   pokaż komentarz

   @SIerraPapa: Zgadzam się w całej rozciągłości. :)
   Tak jak napisałeś: z reguły liderzy/firma/organizacja są ok, natomiast jednostki mają za uszami nieuczciwe intencje (albo czasem po prostu coś komuś nie wyjdzie) - publika ma tendencję do szybkiego oceniania i organizacja dostaje rykoszetem - tylko to nie jest najczęściej fair wobec tej organizacji.

  •  

   pokaż komentarz

   możesz coś o wałach WOŚP? Z tego co obserwuje to Owsiak się poci, żeby wszystko było maksymalnie klarowne.

   @Tzebullaque: I dlatego ma Złotego Melona, który już tak klarowny nie jest?

 •  

  pokaż komentarz

  Osobiście preferuje Caritas. WOŚP (lub inne wspierające organizacje np. samorządy) marnuje zbyt dużo pieniędzy na lansowanie swojej działalności (np. koncerty). W wielu małych miasteczkach pieniądze wydane na promowanie imprezy są wydane trochę bez sensu, ponieważ podobna ilość jest zebrana do puszek co przeznaczona na organizacje (podatnik płaci 2 razy, potrzebujący dostaje tylko raz).

 •  

  pokaż komentarz

  Żadna z tych organizacji nie dostanie ode mnie ani grosza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  ZAMIAST DO PUSZKI OWSIAKOWI, WRZUCĘ NA TACĘ KSIĘDZU PRAŁATOWI.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Kościelni filantropi pomagają głównie sobie.

  Zarabiać na miłości – to łatwo powiedzieć. Trudniej utrzymać się w tej branży ćwierć wieku. Caritas Polska obchodzi Rok Caritas w Polsce. Dla uczczenia 25. rocznicy podłączenia się do budżetu RP czy też „reaktywowaniastruktur Caritas” przez Konferencję Episkopatu Polski. Skoro coś ma w nazwie słowo „caritas”,z łaciny oznaczające miłość bliźniego, musi mieć sukcesy na koncie. Swoje błogosławieństwo na Rok Caritas w Polsce przekazał papież Franciszek, a jubileuszowi patronuje prezydent Bronisław Komorowski.

  Polska świętuje w diecezjach i na szczeblu parafialnym. W styczniu nabożeństwami i innymi występami artystycznymi fetowani są niepełnosprawni, w lutym Caritas wyróżni chorych, wmarcu dzieci poczęte nieurodzone, w kwietniu swoich wolontariuszy – i tak dalej do końca roku, kiedy to odbędzie się Wielka Gala Dwudziestopięciolecia Caritas Polska.

  Ksiądz dyrektor Caritas Polska Marian Subocz powodzenia w interesach zarządzanej przez siebie firmy upatruje w „wielkimwysiłku osób zaangażowanych w pomoc drugiemu człowiekowi oraz zaufaniu Polaków”. Grzechem byłoby nie przypomnieć najpiękniejszych kart z historii polskiej Caritas.

  Indywidualny Plan Działania

  Przepisem na sukces jest nieprzenikniona siatka podległości. W Caritas jest ona skomplikowana jak diabli. Wiadomo tyle, że jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski i działa na podstawie ustawy z 17 maja 1989 r. o stosunku państwa do Kościoła katolickiego. Od roku 2004 posiada status organizacji pożytku publicznego, co – pomijając 1 proc. – finansowoprzekłada się na zwolnienie od podatku od nieruchomości, podatku dochodowego od osób prawnych i zwalnia od opłat sądowych i skarbowych.

  Są jeszcze 44 Caritas diecezjalne, teoretycznie koordynowane przez Caritas Polska. To, co robią, przedstawiają – ale często nie przedstawiają – w odrębnych sprawozdaniach finansowych. Jest jeszcze Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego i 90 Garnizonowych Zespołów Caritas przy Parafiach Wojskowych finansowanych z budżetu MON.

  Jakim bogactwem lub ubóstwem zarządza Caritas Polska, wiadomo tylko z grubsza, bo ostatnie sprawozdanie opublikowano w roku 2011. Stąd wiemy, że w 2010 r. samych dotacji (wtym m.in.z budżetu państwa) Caritas otrzymała 144 mln zł.

  Jeśli przeczytać ulotkę reklamową, którą Caritas Polska opublikowała w roku 2013, zwaną raportem, dowiemy się, że w 2012 r. wydała 130 mln zł na wiele akcji, od pomocy ofiarom tsunami po zbieranie krwi. Ile jednak wyniosły jej przychody w 2012 r. – nie podano. Liczb tam w ogóle jest mało, za to dużo filantropijnych sloganów.

  Organizacje charytatywne dążą na ogół do tego, aby koszty zbiórek nie przekroczyły 10 proc. zebranej kwoty. Nie Caritas. Zbiórki Caritas znane są z tego, że tradycyjnie mają wysokie koszty. Caritas w Gnieźnie przepadło 65 proc. zebranej kwoty – w 2005 r. zebrała 908,9 tys. zł, z czego koszty zbiórek wyniosły 589 tys. Przykład świeższy (boświeższe sprawozdanie) z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. W 2010 r. zarobiła ok. 4 mln zł, z czego na działalność charytatywną wydała 190 tys. zł.

  Zaginęło na koncie lub może poszło na etaty ponad 3,5 mln zł. Podobnie ma się sprawa w Caritas katowickiej: tam na koszty administracyjne poszło 90 proc. z wpływów – ponad 45 mln zł.

  Diecezjalne Caritas, z których połowa to także organizacje pożytku publicznego, korzystają nie tylko z dotacji samorządowych, ale także państwowych – na prowadzenie schronisk dla bezdomnych, organizowanie zimowisk i prowadzenie stołówek. Trzeba pamiętać o przedsiębiorczości Caritas w zakresie pozyskiwania funduszów z UE.

  Kromka chleba

  Caritas realizuje ponad 30 proc. programu PEAD, czyli „Dostarczanianadwyżek żywności najuboższej ludności Unii Europejskiej”. Program na lata 2005–2013wart był 600 mln zł. Jest to żywność zbierana nie przez wolontariuszy Caritas, tylko pochodząca z publicznych środków.

  A jednak i tutaj można ugrać jeszcze więcej. Produkty – których nie można w żaden sposób przetwarzać – przekazuje Agencja Rynku Rolnego. Są to makaron, mąka, cukier i dżem. To wszystko ma trafiać do potrzebujących.

  W przypadku Caritas toruńskiej mąkę wysyłano do piekarni w rodzinnym mieście dyrektora Caritas. Piekarnia należała do jego krewnych. Stamtąd chleb trafiał do bursy akademickiej prowadzonej przez Caritas dla ubogiej młodzieży – niby dobrze. Dzięki temu wiadomo, że z 35 ton przekazanej mąki można dostarczyć głodomorom do 20 bochenków chleba dziennie. ARR wyliczyła, że z 35 ton mąki przekazanej w 2010 r. można upiec ponad 70 tys. bochenków chleba, co wychodzi po 200 bochenków dziennie przez 365 dni…

  W 2003 r. Caritas Archidiecezji Warszawskiej dwie siostry emerytki podarowały posiadłość o powierzchni 7 tys. mkw. – z zastrzeżeniem, że docelowo ma tam być dom dla samotnych matek. W 2006 r. dom za 10 tys. zł odkupiła wiceszefowa Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @havermeyer:
   Ile kosztuje życie

   W latach 2006–2008Caritas Diecezji Płockiej okpiła Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na 1,7 mln zł. Projekty dotyczyły m.in.aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, szkoleń i kursów. Wobec byłego dyrektora płockiej Caritas część zarzutów umorzono z powodu przedawnienia. Sąd uznał, że przedawniły się czyny związane z niedopełnieniem obowiązków, zawieraniem umów bez zgody przełożonych itp., które doprowadziły do szkody finansowej. Oskarżony winny był zlecania podrabiania dokumentów finansowych i przedkładania ich PFRON-owi w celu uzyskania kolejnych dotacji. Za to dostał rok ograniczenia wolności i prace na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Dwóch pozostałych księży, którym groziło do 10 lat pozbawienia wolności, zostało uniewinnionych. Wyrok zapadł w zeszłym roku.

   O płockiej Caritas było głośno z powodu fałszowania deklaracji pacjentów. Na tej podstawie Caritas wyłudzała pieniądze za niewykonane usługi pielęgniarskie od NFZ. Martwe dusze miały być pacjentami ciechanowskiej Stacji Opieki Caritas.

   Wiadomo już, że „Powrótbezdomnego do społeczności” nie uda się, jeśli bezdomny nie będzie wyposażony w wózki widłowe i zmywarki do naczyń. Tak uznano w Caritas diecezji gdańskiej, toruńskiej i wrocławskiej…

   Z kolei Caritas Archidiecezji warszawskiej, łódzkiej i płockiej wyspecjalizowały się w filantropii odpłatnej, to jest korzystający z pomocy ośrodków dla bezdomnych zobowiązani byli do wpłacania pieniędzy. Nie za dużo, tyle, na ile ich było stać… Klienci noclegowni dostawali kwitek, tyle że wpisana tam kwota była niższa od faktycznie wpłaconej. Warszawska Caritas zarobiła na tym podobno ponad 50 tys. zł.

   Caritas najwyraźniej nie dotyczy siódme przykazanie katolickiego Boga. Dzięki temu ma więc setki i tysiące powodów, aby świętować.

   AVEVALUE| 27307

  •  

   pokaż komentarz

   @kaifasz: cartias bierze hajs do kieszeni jak nikt inny

  •  

   pokaż komentarz

   @havermeyer: za co masz minusy? Prawda widać boli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Skomber: i czytanie też boli...

 •  

  pokaż komentarz

  A czy to nie jest tak,że to WOŚP postanowiła zakończyć współpracę z TVP?Z moich info tak właśnie jest,bo Owsiak chciał być "poprawny" politycznie i odszedł do TVN.To nie TVP odrzuciła WOŚP,ale odwrotnie i nie władza prowadzi jakieś gierki,bo macie przykład pary prezydenckiej i MZ i MF.

  •  

   pokaż komentarz

   czy to nie jest tak,że to WOŚP postanowiła zakończyć współpracę z TVP
   @domino17: nie. WOŚP wysłała zapytanie jak co roku, nie dostała odpowiedzi od TVP, dostała od TVN. Kilka dni po ogłoszeniu współpracy z TVN, prezes TVP ogłosił, że TVP współpracuje bo poinformuje o wyniku.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: nie...Owsiak podjął decyzję o współpracy z TVN,a po kilku miesiącach przekazał info,że sytuacja w TVP jest zła i on od teraz jest z TVN...o współpracy z TVN było wiadomo od kilku mcy i nie wierz w to co napisałeś...to naprawdę było inaczej!

  •  

   pokaż komentarz

   @domino17: tylko, że nie.

   Gazeta Krakowska

   - Wystosowaliśmy, jak co roku, zapytanie do TVP i TVN, odpowiedź uzyskaliśmy tylko od TVN. Dlatego podjęliśmy decyzję, którą dziś ogłosiliśmy, że głównym nadawcą telewizyjnym Finału WOŚP będzie TVN. 25-letnią współpracę z TVP oceniamy bardzo pozytywnie, to były fantastyczne lata, m.in. dzięki transmisjom udało się zebrać i przekazać szpitalom w formie sprzętu medycznego 720 mln zł - powiedział w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies

   Do Rzeczy

   O zmianie nadawcy Jerzy Owsiak poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej. - Wysłaliśmy nasze zapytanie także do telewizji narodowej, telewizja TVN się odezwała - powiedział.

   Eska

   Skąd ta decyzja? Szef Orkiestry wyjaśnia: "Wysłaliśmy nasze zapytanie także do telewizji narodowej. Telewizja TVN się odezwała".

   Wirtualnemedia

   Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaproponowała Telewizji Polskiej współpracę przy organizacji finału akcji. Nadawca publiczny nie odpowiedział na propozycję.
   - Niestety, nasze pisemne zaproszenie do wspólnego działania póki co nie spotkało się z jakąkolwiek odpowiedzią. Niemniej nasze porozumienie z TVN zakłada, że także inne stacje będą mogły bez ograniczeń i włączyć się w najbliższą akcję - zastrzega w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.


   Polonia Christiana

   Wysłaliśmy nasze zapytanie także do telewizji narodowej. Telewizja TVN się odezwała – powiedział Owsiak.

   Polska24

   Fundacja WOŚP zwróciła się jakiś czas temu do zarządu Telewizji Polskiej z prośbą o wsparcie przy organizacji finału imprezy. TVP jednak milczało. Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wskazuje, że zaproszenie do współpracy nie spotkało się z żadną odpowiedzią ze strony TVP.

   Odpowiedź od Jacka Kurskiego, prezesa TVP, pojawiła się trzy dni później.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: ok,ale...TVP już wiedziała,że Owsiak rozmawiał i uzgodnił wcześniej wszystkie warunki nowej współpracy z TVN...zapytanie było tylko formalnością,bo powstały nowe warunki ze strony WOŚP,które "podobno" były na rękę WOŚP...to nie było fair!TVP odpowiedziała na propozycję bardzo szybko,bo czas był dłuższy,ale TVN z Owsiakiem postanowili wcześniej.Przeczytał raz jeszcze wszystkie teksty i dostaniesz zdecydowaną odpowiedz na swoje wątpliwości.Owsiak nigdzie nie powiedział,że odpowiedz z TVP było negatywne...on potwierdza tylko,że TVN było wg niego pierwsze!!!

  •  

   pokaż komentarz

   TVP już wiedziała,że Owsiak rozmawiał i uzgodnił wcześniej wszystkie warunki nowej współpracy z TVN
   @domino17: źródło?

   Przeczytał raz jeszcze wszystkie teksty i dostaniesz zdecydowaną odpowiedz na swoje wątpliwości
   Historia jest znana, przytoczyłem ją, skąd pomysł że mam jakieś wątpliwości?

   Owsiak nigdzie nie powiedział,że odpowiedz z TVP było negatywne
   No nie, bo odpowiedzi od TVP po prostu nie było, co też napisałem.

   Nie kombinuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: odpowiedz z TVP(wg ciebie) była po 3 dniach i zaraz Owsiak potwierdził info w sprawie współpracy z TVN,ale na TYP na odpowiedz miało jeszcze dużo czasu...tu nie chodzi o jakieś zmiany w prowadzeniu całej imprezy,ale jak zawsze o kasę i tzw poprawność polityczną,której uległ Owsiak co zapewne odbije się na tegorocznej zbiórce WOŚP...ludzie też oglądają TV i słuchają radia.

  •  

   pokaż komentarz

   odpowiedz z TVP(wg ciebie) była po 3 dniach i zaraz Owsiak potwierdził info w sprawie współpracy z TVN
   @domino17: przecież w tych linkowanych artykułach masz daty: współpracę z TVN ogłoszono 17 października, a list prezesa TVP przyszedł 20 października, czyli tak jak napisałem kilka dni po ogłoszeniu współpracy z TVN.

   Chronologia jest banalna, nie wiem czego nie rozumiesz:
   1. WOŚP wysyła zapytania
   2. TVN odpowiada, TVP nie
   3. WOŚP ogłasza współpracę z TVN
   4. kilka dni później TVP ogłasza, że poinfomuje o przebiegu i wyniku WOŚP

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: bo czas odpowiedzi na zapytanie to 14 dni,a już po 3 dniach Owsiak i TVN podali info o wzajemnej współpracy...takie imprezy jak WOŚP powinny koniecznie być robione z TVP,bo telewizja państwowa robiła to bezpłatnie,a TVN musi na tym zarobić!w swojej chronologii zapomniałeś dopisać,że Owsiak po prostu wystawił nas wszystkich:)

  •  

   pokaż komentarz

   czas odpowiedzi na zapytanie to 14 dni,a już po 3 dniach Owsiak i TVN podali info o wzajemnej współpracy
   @domino17: skąd Ty to wziąłeś? Może przeczytaj jeszcze raz linkowane artykuły :)

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: Caritas to złodzieje. Przestań propagować złodziei.

  •  

   pokaż komentarz

   @domino17: Nie masz bladego pojęcia o tym jak się cokolwiek negocjuje. Wysyłasz zapytanie. Odpowiadają ci którzy chcą współpracować. TVP nie odpowiedziało. Ty tworzysz swoją wersje wydarzeń i kłamiesz. Idź z tego znaleziska won.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: No i po co się kopać z trollem który ma za zadanie znaleźć cokolwiek żeby udowodnić jakiś wyimaginowany układ i przez to podważyć i oczernić WOŚP.

   Bo zaraz się jeszcze okaże że TVP tak kocha WOŚP że błagali na kolanach o Owsiak wolał dać "swoim". Choć w sumie mógł to zrobić już wiele lat temu, choć dziwnym trafem zdarzyło się to dopiero kiedy władza wręcz ostentacyjnie zaczęła potępiać WOŚP.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: głównie po to, by przypadkowy czytelnik nie odniósł wrażenia, że opowieści trolla mają cokolwiek wspólnego z prawdą.

  •  

   pokaż komentarz

   @rineo: No co poradzisz. Takie typ jak @domino17 pewnie zresztą pierwszy by był gdyby Owsiak został w TVP do potępiania że WOŚP za publiczne pieniądze z TVP robi siebie darmową promocję. Tak źle, tak niedobrze.

   W sumie przyznaje, z taką propagandą trzeba walczyć, bo właśnie ktoś postronny jeszcze by się nabrał.

  •  

   pokaż komentarz

   @przemomemoo: ja ma w dupie takie burackie uwagi:)wg mnie:nie wiesz-nie zabieraj głosu,bo zostaje przykry zapach po twoich komentarzach:))))dyskutować też trzeba umieć,ale co wymagać od niedouczonego pomocnika tragarza?:tam też byłeś taki mądry?:)

  •  

   pokaż komentarz

   @domino17: Tak. Nagle dziwne rzeczy, Owsiak pisze do TVNu z prośbą o transmisję. Zawsze była w TVP, ale teraz nagle postanowił zapytać też TVN. Prawda jest taka że nie wiadomo ile czekali na odpowiedź od TVP. Jeśli uzgodnili już wszystko z TVN to nawet po 5 minutach byłoby za późno.

  •  

   pokaż komentarz

   @zielonyrobot: @domino17: Panowie, poziom waszej argumentacji jest na poziomie "myślę, że; wiem lepiej; bo tak". Po co w ogóle zabieracie głos?

  •  

   pokaż komentarz

   @bonno: Rozumiem że głos zwolenników jednej słusznej opcji politycznej jest najpiękniejszy, najwspanialszy, najzajebistszy i każdy inny jest idiotą, któremu trzeba głos zablokować?

  •  

   pokaż komentarz

   @zielonyrobot: Nie rozumiesz.

   Chodzi o to, że swoje zdanie opierasz na "wiem lepiej, bo tak mi się wydaje". Jeżeli chcesz porozmawiać o tym co czujesz, to proszę bardzo, tylko zaznacz to w poście. To ważna informacja dla kogoś, kto dyskutuje na temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @bonno Wiesz, sprawa śmierdzi na kilometr. Zaznaczam, że nie znamy szczegółów sprawy oraz zwracam uwagę na nietypowe zachowanie owsiaka. Co tu jest nieprawdą?

  •  

   pokaż komentarz

   @zielonyrobot: Nie potrafisz wrzucić niczego na poparcie swojej tezy tak jak to zrobił rineo.Więc choćby z tego powodu ty i tobie podobni nadają się tylko do zakopania.

Dodany przez:

avatar Ravenlot dołączył
695 wykopali 39 zakopali 11.7 tys. wyświetleń