•  

  pokaż komentarz

  takich lekarzy nam potrzeba #lewackalogika

 •  

  pokaż komentarz

  Modlił się do boga w czasie gdy obok dziecko umierało? To trochę jakby złożył je w ofierze.

  •  

   pokaż komentarz

   @andrewt: Ciiicho, Hazan to nie muzułmanin to mu można ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @andrewt: i co chciałeś przez to powiedzieć?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomatino76: do prawdy trzeba tłumaczyć?
   Przykład z naszego podwórka - lekarz który stawia religię wyżej niż dobro pacjenta i jego życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @andrewt: Ryli? Odmowa zabicia kogoś konfliktuje z dobrem pacjenta?

  •  

   pokaż komentarz

   @andrewt: W sensie odmowa zabicia uszkodzonego płodu vs właściwie morderstwo funkcjonującego dziecka przez islamskiego lekarza? #lewackalogika
   @Tomatino76:

   Ryli? Odmowa zabicia kogoś konfliktuje z dobrem pacjenta?
   Tu masz opis dziecka, do porodu którego zmusił prof. Hazan:

   Powinniśmy pokazać zdjęcie naszego dziecka. Wodogłowie, brak części kości czaszki, w miejscu nosa dziura, rozszczepy kości policzkowej, wypłynięte oczy, brak powiek. Widok drastyczny.
   Sprawa optymistyczna o tyle, że dziecko nie przeżyło. Prawdziwy dramat się zaczyna wtedy gdy takie stworzenie przetrwa, do końca życia będąc zdane na innych ludzi. Pół biedy jeśli stały i nieprzerwany ból jest umiarkowany (nie wszystkie stworzenia umierają. Przeżyło takie bez części mózgu. W stałym bólu, a nie da się ciągle trzymać na przeciwbólowych lekarstwach. Matka jest wierząca - co dziennnie modli się o śmierć córki "by już nie cierpiała". Z drukowanej gazety sprzed kilku lat). Tacy ludzie jak ty powinni mieć obowiązek wychowania osobiście stworzeń z ciężkimi wadami rozwojowymi, do których porodu niektóre kobiety są zmuszane. Jedno za każdy komentarz równie kretyński co powyżej.
   http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/878315,rodzice-dziecka-ktorym-prof-chazan-odmowil-aborcji-po-urodzeniu-lekarze-bali-nam-sie-je-pokazac.html

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomatino76: @empty_silence: nazywanie usunięcia płodu "zabijaniem" jest kompletną pomyłką. Stosujmy terminy z medycyny, a nie z propagandy TV Trwam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomatino76: Nie wiem czy Ryli czy Orali. W każdym razie żadna religia nie zmusiłaby mnie, żebym pomyślał że można poświęcić życie lub zdrowie swojej żony dla płodu, które może nie przeżyć 1 dnia bez aparatury, lub być niezdolne w ogóle do życia albo po prostu urodzić się martwe. Może to brutalne i może nie ludzkie. Ale z jednej strony postęp w medycynie jest naszym zbawieniem a z drugiej strony cholernym przekleństwem. Nie chcę wchodzić tu w kwestie moralne czy etyczne, które kłócą się z instynktem i naturą, bo to temat na długą dyskusję.

  •  

   pokaż komentarz

   Prawdziwy dramat się zaczyna wtedy gdy takie stworzenie przetrwa, do końca życia będąc zdane na innych ludzi

   @empty_silence: Uważaj bo możesz mieć wypadek i skończyć gorzej...i wtedy ktoś Cię wyskrobie

  •  

   pokaż komentarz

   @IllBehaviour: Czyli taki który uspokoi sumienie.

  •  

   pokaż komentarz

   żebym pomyślał że można poświęcić życie lub zdrowie swojej żony dla płodu,

   @andrewt: ale wiesz że tego nie było w projekcie? Nawet Kościół w takim wypadku jest liberalny. Odłóż GW i zacznij samodzielnie analizować sytuację

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomatino76: nie ma to jak bycie ślepo wierzącym we wszystko co mówią na kazaniu i jednocześnie oskarżać innych o ślepe posłuszeństwo GW...

   Uważaj bo możesz mieć wypadek i skończyć gorzej...i wtedy ktoś Cię wyskrobie

   Ach, to ta słynna chrześcijańska miłosierność. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @IllBehaviour: prawo kar

   nie ma to jak bycie ślepo wierzącym we wszystko co mówią na kazaniu i jednocześnie oskarżać innych o ślepe posłuszeństwo GW...

   Wskaż gdzie w projekcie jest o ratowaniu dziecka kosztem matki...NIE MA

   Ach, to ta słynna chrześcijańska miłosierność. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @IllBehaviour: prawo karmy

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomatino76:

   Uważaj bo możesz mieć wypadek i skończyć gorzej...i wtedy ktoś Cię wyskrobie
   Tak, jestem za eutanazją. Dawno temu w rodzinie umówiliśmy się kiedy i w jakim przypadku i dla kogo wydać zgodę na odłączenie maszyn podtrzymujących życie w razie wypadku. Wliczając "jeżeli przeżyje, to będzie rośliną bez większej aktywności mózgu". Więc "ktoś" ma moją pełną zgodę na "wyskrobanie mnie". Mało tego - kiedyś w telewizji dokument leciał o "lżejszym" przypadku. Kobieta w wieku kilkunastu lat skoczyła na główkę do wody - paraliż od szyi w dół. Całe życie na łóżku, karmiona przez innych. Teraz ma chyba 45 - i ze łzami w oczach prosiła, żeby zalegalizować eutanazję nie tylko w przypadkach kompletnie beznadziejnych, ale i na życzenie, gdyż, cytuję ją, "to nie jest życie". Tak więc tobie bardziej by się przydała perspektywa drastycznie okaleczonego człowieka niż mnie,bo ja jestem w stanie ją zrozumieć i poprzeć. I moment, fakt, że mogę mieć wypadek ma usprawiedliwiać sprowadzanie na świat niekompletnych dzieci? Wiesz, że w tym konkretnym przypadku zamiast mózgu "dziecko" miało wodę pokrytą cienką warstwą tkanki mózgowej, która zaczęła gnić szybko po urodzeniu (brak kości z tyłu głowy)? To "dziecko" umierało przez 10 dni. W przypadku aborcji w momencie zdiagnozowania śmierć nastąpiłaby szybko, bo płuca nie były jeszcze rozwinięte. Ani jakikolwiek mózg w tym przypadku. Wiesz, mam nadzieję, że do pewnego tygodnia aborcja to farmakologicznie wywołany poród, a nie "rozdzieranie dzieci" o którym pie@##$lą tzw. katolicy od święta?

  •  

   pokaż komentarz

   @empty_silence:
   1. Odłączenie od maszyny podtrzymującej życie to nie eutanazja ale zaprzestanie uporczywej terapii ... warto to wiedzieć jak się wypowiada
   2. Żadna diagnoza przedporodowa nie jest 100%. Sam znam ze swojego otoczenia 2 dzieci co miały się z downem urodzić (potwierdzone diagnozami niezależnych lekarzy) - dzieci urodziły się zdrowe.
   Dlatego właśnie była propozycja by w obecnym stanie prawny obowiązkowo badać ciało dziecka pod kątem wcześniejszej diagnozy...wtedy się dokładnie przekonamy jaka jest skuteczność metod badawczych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomatino76: a... myślałem że to gimbusiarski idiotyzm "szybka karma" czy coś w tym stylu.
   a to jest hinduistyczny idiotyzm. To się ogranicza do poczęcia, urodzenia, czy jak ktoś komuś głowę utnie to zdekapitowany zasłużył w poprzednim życiu?
   No ale oni o genach, hormonach, wirusach czy taśmach płodowych nie słyszeli.
   to już wolę Katolicyzm - w nim tylko Bóg jest chorym p@$!$em, w Hinduizmie widać cała konstrukcja świata jest chora( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomatino76:

   Odłączenie od maszyny podtrzymującej życie to nie eutanazja ale zaprzestanie uporczywej terapii ... warto to wiedzieć jak się wypowiada
   Przeczytaj jeszcze raz:

   Dawno temu w rodzinie umówiliśmy się kiedy i w jakim przypadku i dla kogo wydać zgodę na odłączenie maszyn podtrzymujących życie w razie wypadku. Wliczając "jeżeli przeżyje, to będzie rośliną bez większej aktywności mózgu".

   Maszyny podtrzymujące życie są używane nie tylko w przypadku osób w stanie wegetatywnym (patrz moje "wliczając jeżeli przeżyje to będzie rośliną"), ale i u osób całkowicie świadomych, mówiących u których doszło np. do zniszczenia możliwości zaczerpnięcia oddechu. W głównym wydaniu wiadomości wiele lat temu był pokazany człowiek okaleczony przez komunistyczne służby bezpieczeństwa (uszkodzenie mózgu). Maszyna podtrzymująca życie zmuszała go zaczerpnięcia oddechu. Wypowiadał się na temat tego co mu się przytrafiło. I eutanazji. Tak, widzę, że wg twojej definicji eutanazja i zaprzestanie uporczywego leczenia to nie to samo. Pytanie, panie "autorytecie" czy tego w pełni świadomego i przytomnego gościa zaliczysz do kategorii uporczywego przedłużania życia? Jego życzenie śmierci jest życzeniem eutanazji czy zaprzestania przedłużania życia? I czy utrzymanie przy życiu tamtej kobiety po skoku na główkę to nie jest uporczywe przedłużanie jej życia, skoro umarłaby z głodu bez pomocy?
   Dodatkowo polecam książkę "Godne życie godna śmierć" C. Bernard. A z suchej faktografii: Prawnokarne aspekty ochrony życia człowieka a prawo do godnej śmierci R. Citowicz. Są kłopoty by zdefiniować gdzie kończy się eutanazja a zaczyna zaniechanie uporczywego przedłużania życia.

   Żadna diagnoza przedporodowa nie jest 100%. Sam znam ze swojego otoczenia 2 dzieci co miały się z downem urodzić (potwierdzone diagnozami niezależnych lekarzy) - dzieci urodziły się zdrowe.
   Na jakiej podstawie postawiono tą diagnozę? Bo jest różnica między zbadaniem DNA rodziców i sprawdzeniem obciążeń genetycznych a badaniami prenatalnymi, gdzie widać brak kawałka głowy. Bo sytuacja wygląda tak, że jeżeli w rodzinie jest obciążenie genetyczne, to odradza się staranie się o potomka. Ewentualnie można myśleć o invitro (prześwietlenie komórki w celu sprawdzenia ilości chromosomów). Za pomocą badań genetycznych rodziców można określić prawdopodobieństwo urodzenia się dzieci o tej wadzie. Rozpisywałam krzyżówki genetyczne, gdzie dana wada była pewna, lub pewna w 75%. Inny sposób: badania prenatalne - np. Skrining NT pozwala zidentyfikować około 72% płodów z zespołem Downa przy odsetku wyników fałszywie dodatnich wynoszącym 5%. Jeżeli tak wyglądała ta diagnoza, to pogratulować głupoty rodzicom. Ich dziecko zawarło się w 5% wyjątków. A tobie "myślenia" - że na podstawie kilku procent fałszywie dodatnich wyników (vs. 72% wykrytych), można argumentować żeby kobiety rodziły uszkodzone płody. I ciekawe, czy gdyby jednak dziecko było chore, czy rodzice udźwignęliby ciężar opieki nad nim? I jak zabezpieczyli jego przyszłość po swojej śmierci (nie, nie każdy z zespołem Downa ma tak niskie efektywne upośledzenie, by pracować). Tak więc: ani badanie genetyczne rodziców, ani skrining nie równają się do braku kawałka głowy u płodu.

   Dlatego właśnie była propozycja by w obecnym stanie prawny obowiązkowo badać ciało dziecka pod kątem wcześniejszej diagnozy...wtedy się dokładnie przekonamy jaka jest skuteczność metod badawczych.
   Słonko, takie statystyki dawno istnieją. Właśnie się jedną posłużyłam. Zacytuję:

   warto to wiedzieć jak się wypowiada
   Co do badań genetycznych ewentualnych rodziców, co powinno być robione - badanie genetyczne daje ci 100% pewności że jest obciążenie. Czy ryzykujesz - twoja sprawa. Do tego dochodzą badania prenatalne o których mówiłam wyżej. Natomiast poziom głupoty twoich znajomych można zdiagnozować na podstawie tego, czy wiedzieli, że mają w rodzinie obciążenie genetyczne i zaniedbali badania? Robili prenatalne oraz genetyczne, czy same tylko prenatalne? W tym ostatnim przypadku rokują najbardziej optymistycznie. A i podobnie dość wysoką pewność jak badania obciążeń, daje badanie genetyczne na ojcostwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @empty_silence: proste. Eutanazja jest ażdo tego momentu, w którym poddał się jej papież znany z zaj%!#nia komuś szlugów. Sytuacja w której obrońca pedofilów, który atakował każdy przypadek "skracania cierpienia" jako egoizm, poddał się eutanazji to "zaprzestanie uporczywej terapii". Obłudne to myślenie, ale katole nie będą świętsi od papieża obłudnika.
   P.S. swój egoizm w osierocaniu miliarda ludzi papież motywował tym, że nie chce być papieżem z rurkami. Jego następca jakoś przeszedł na emeryturę, więc w razie czego iczciwie powie, że nie chce się dłużej męczyć.

 •  

  pokaż komentarz

  nie no... nie wiem o co tutaj komu chodzi - przecie rozwiązał sprawę pokojowo ( ͡º ͜ʖ͡º) nikogo nie wysadził ani nie zastrzelił... dziecko samo zmarło przecież (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 •  

  pokaż komentarz

  Już myślałem, że Kirgistan to jeden z tych normalniejszych krajów muzułmańskich, gdzie islamski jest tylko z nazwy (jedyny plus ZSRR, że wyplewił fanatyzm religijny w swoich byłych republikach).

  •  

   pokaż komentarz

   @Uchodzca_Z_Polski: Bo jest, idiotów nie brakuje :>.
   Będę obserwował kirgizkie rosyjsko języczce portale, czy zostanie ukarana (a na pewno zostanie).
   Ogólnie są tam zacofane wioski, u nas też takich wariatów nie brakuje :>

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Do Kirgistanu przenikają radykalne nurty islamu, teraz na Kirgizji rękę trzyma Rosja, więc może będzie z tym robić porządek.

  •  

   pokaż komentarz

   @Uchodzca_Z_Polski: Nie wyplewił, tam nigdy nie było fanatyzmu religijnego. Dopiero pojawił się w Czeczenii wykorzystywany przez przywódców jako narzędzie mobilizacji żołnierzy, jak trzeba było z Rosją walczyć o niepodległość.

   Wcześniej jak się tłukli muzułmanie z nie-muzułmanami, np. w Karabachu, to motyw był narodowościowy, a nie religijny.

  •  

   pokaż komentarz

   @rybik_spod_wanny: ale Rosja sama jest coraz bardziej muzulamnska :P

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Ale to jest trochę inna sytuacja, islam dominował i dominuje w wielu krajach (b)ZSRR; za czasów sowieckich wszystkie religie były trzymane za mordę. Po pierestrojce Kazachowie, Kirgizi, Uzbecy, Tadżykowie, Turkmeni z biedy zaczęli podróżować do Rosji w poszukiwaniu pracy (też dlatego, że w ich kulturze mężczyzna musi wykupić pannę młoda od rodziców, więc ci chłopacy przez dwa-trzy lata odkładają na to pieniądze). Natomiast jakieś piętnaście lat temu na tereny b. republik centralno-azjatyckich zaczął przenikać islam radykalny - wahabicki z Arabii Saudyjskiej, z Pakistanu islam mudżahedinów, islam z pakistańskich medres (szkół teologicznych). Razem z imigrantami ekonomicznymi dociera teraz do Rosji.

 •  

  pokaż komentarz

  Religia jak każda inna. Jak się w dorosłym życiu wierzy w bajki z książki to tak to się kończy. 20, 50, 100 lat później, to co przypisano bogu zostaje naukowo wyjaśnione i pada kolejny bastion kościoła. Oczywiście nadal wiara w bajki trzyma się mocno bo wyjaśniać pewne zjawiska będziemy jeszcze wiele setek lat. A słowa "cud" i "bóg" będą kierowały życiem ludzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Świat zmierza ku nowemu średniowieczu. Ci bardziej oświeceni będą w drodze na Marsa aby zbudować nową cywilizację.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie sądzę żeby ten lekarz jakoś się tym przejął.

 •  

  pokaż komentarz

  A jak w Polsce śmieć Hazan nie chciał się podjąć słusznej aborcji, bo religia zabrania to - "bardzo dobrze, wolność sumienia hurr durr" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  nastépny przykład jak wygląda religia pokoju

 •  

  pokaż komentarz

  Są rzeczy ważne i ważniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  myslalem ze to Chazan

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny dowód na to, że religie robią ludziom kibel w baniach.

  •  

   pokaż komentarz

   @thethreatisreal Muzułmanin odwalił jakiś chory shit.
   To jest dobra sposobność aby oberwało się chrześcijanom i całej reszcie nie związanej z religią proroka pedofila.

   Brawo dostajesz honorowe odznaczenie "Popka Męczennika" i zwolnienie z przyrki na tydzień.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw Jak zwykle to samo. Krytyka religii i od razu sugerowanie gimboateizmu. Wyluzuj misiu bo ci żyłka... Prawda jest taka, źe religie piorą ludzkie mózgi i temu zaprzeczyć nie można.

  •  

   pokaż komentarz

   @thethreatisreal
   Nie tylko religie piorą mózgi.
   Ideologie polityczne, społeczne, gimboateizm, Popek.

   Żyłka mi nigdy nie pęknie bo jestem opanowany i zimny jak lód, chłopczyku :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw A gdzie ja napisałem, że tylko religie piorą mózgi?

  •  

   pokaż komentarz

   @thethreatisreal
   Nie każda religia, nie każdemu.

   Jak chcesz się bawić w porządkowanie zbiorów logicznych to najpierw sam ich przestrzegaj.

   Dobra czas spać, jutro do roboty.
   Jak chcesz to możesz przekopiować jeszcze jakieś cytaty z internetu, ale odniosę się do nich jutro :)
   Wyluzuj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: Wystarczy przypomnieć sprawę Agaty Lamczak z 2004 roku. 25-latka była w ciąży, kiedy zachorowała na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Lekarze nie chcieli jej leczyć, bo mogłoby to zagrozić dziecku. Podawali kobiecie apap, chociaż leczenia domagała się rodzina Agaty. Kobieta po wielu tygodniach cierpienia, jeszcze w trakcie ciąży, zmarła.
   Co Ty na to katoliku-obłudniku? Spójrz w lustro i zastanów się, czy chcesz aby Twój Bóg patrzył na to codziennie, czy zaczniesz żyć w zgodzie z ewangelią - bro tip: jak ktoś nie ma w dupie braci Jezusa najmłodszych z powodu czczenia mamony, to i przykazania nadstawiania drugiego policzka przestrzega, bo nie ma sobie nic do zarzucenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw Mszę masz rano do odprawienia?

  •  

   pokaż komentarz

   @thethreatisreal
   Msza jest w niedzielę.

   Nie umiesz przegrywać, jak twój idol Popek :)

  •  

   pokaż komentarz

   @schizotypowycynik
   Niczym twoje rozumowanie różni się od tego lekarza, reprezentujesz identyczny poziom zindoktryniwania.

   Olewasz szczegóły bo już ktoś ci nalał betonu do głowy, więc po co się wysilać.
   Według twojego ciasnego rozumku 100% katolików to antyaborcjoniści bo jakiś głupi lekaż...
   Wszystkie kobiety to k%%#y bo kiedyś dostałeś kosza?
   Polacy to złodzieje bo zginął ci długopis w autobusie?

   Przytaczasz retorykę rodem z trzeciej rzeszy, rozciągajsz jakieś marginalne przypadki na gigantyczną, zróżnicowaną etniczne i kulturowo grupę aby tylko ci przypasowało teorii głoszone przez twojego mentora.

   Wyjdź z piwnicy, ludzie nie pasują do stulejarnej wizji świata którą tu wykładasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: ogarnij ortografię i siebie. Bozia poskąpiła rozumku? Lekarz zabił dziecko, bo się modlił, inny lekarz zabił dziecko nienarodzone wraz z matką bo klauzula sumienia czy coś. To wy rozciągacie to na wszystkich muzułmanów, ja tylko poproszony o jeden przykład podałem go. Nie mierz wszystkich swoją miarą i nie używaj moralności Kalego przy tym

  •  

   pokaż komentarz

   @schizotypowycynik Jeden był arabusem i jego religia tak nakazuje, drugi był katolikiem, ale w naszej księdze nie ma ani słowa o aborcji czy antykoncepcji.
   Widzisz różnicę?
   Człowiek zmienia wszystko.
   Ani jeden ani drugi nie powinien być lekarzem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw Masz tendencję by się wypowiadać na tematy o których nie masz pojęcia. Dowód: co ty możesz wiedzieć o moich idolach? Moi idole to: Justin Chancellor, Adam Jones, Danny Carey, Chris Cornell, Dave Mustaine i Aga Radwańska plus może jeszcze Lewy, a w polityce nie mam idoli bo to wszystko są szuje. Zresztą może nie uwierzysz ale nie wiem kto to jest ten Popek (masz jakąś paranoję z nim związaną?) i z jakiej on jest partii, może dlatego też, że od 11 lat nie mieszkam w Polsce. Na moje oko to nawet cieńki z ciebie troll. Cieńki jak gazeta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: za to w Waszej księdze jest: sprzedaj wszystko co masz i rozdaj biednym. Podać Ci numer konta?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @schizotypowycynik Myślę, że autor nie miał na myśli biedy umysłowej...( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: myślę że jak najbardziej miał. Ale to prowokacja - naprawdę chodzi o to, byś pokazał, ile warta jest dla Ciebie wiara. Niby dużo, ale... i po ale następuje usprawiedliwianie się.
   jestvl godzina 17:30. Wstań i zrób coś dobrego - odśnież staruszcze chodnik, nakarm wiewiórki w parku, dofinansuj budrzet państwa kupując papierosy czy coś. Zresztą już mi przeszedł antykatolicyzm, bo zaczęło się robić groźnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Powie ze Bóg tak chcial.

 •  

  pokaż komentarz

  deklaracja wiary. dlaczego katolikom wolno a muzułmanom nie?

 •  

  pokaż komentarz

  Zaskakująco dużo ludzi pisze o klauzuli sumienia i Hazanie. To prawda, że Hazan to śmieć, który powinien przeprowadzić aborcje, ale porównywanie tych dwóch sytuacji jest godne tylko jednej ideologi politycznej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Brak reakcji przy ataku narodzonego dziecka, które walczy z chorobą, a brak reakcji przy upośledzonym płodzie, który nie stwarzał niebezpieczeństwa dla matki - wnioski nasuwają się same.

  •  

   pokaż komentarz

   @Delus: Otóż to. Trzeba być niezłym głąbem, by przyrównywać te dwie sytuacje do siebie.

  •  

   pokaż komentarz

   Brak reakcji przy ataku narodzonego dziecka, które walczy z chorobą, a brak reakcji przy upośledzonym płodzie, który nie stwarzał niebezpieczeństwa dla matki

   @Delus: Nie ma znaczenia. Liczy się sam fakt olania swoich "służbowych" obowiązków. Faktycznie medialnie dużo surowiej brzmi jak umrze dziecko dwuletnie, niż gdy ktoś wyjdzie z niewyleczonym katarem, ale i jedna i druga sytuacja nie powinna się zdarzyć. Zarówno lekarz który woli się pomodlić zamiast uratować małe dziecko, jak i lekarz który zasłania się religią i nie chce wykonać płukania zatok powinien dostać wilczy bilet na praktykowanie medycyny.

 •  

  pokaż komentarz

  Poczekajmy jakiś czas i wyznawcy "klauzuli sumienia" pokażą nam gdzie nasze, potencjalnych pacjentów, miejsce. Ideologia PiS się ciągle rozwija.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe czy polski lekarz, który podpisał klauzulę sumienia, nie postąpił by tak samo...?

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe czy polski lekarz, który podpisał klauzulę sumienia, nie postąpił by tak samo.

   @janwit82: nie wiem czemu cie minusują. W końcu nie od dzis wiadomo, że sumienie ( klauzula XD) maja w dupie

 •  

  pokaż komentarz

  wymówke szczelił nie chciało sie gnidzie ludzkiej pomagac dziecku znieczulica

 •  

  pokaż komentarz

  "jak skończy"
  ale zabrzmiało

Dodany przez:

avatar darosoldier dołączył
711 wykopali 16 zakopali 5.7 tys. wyświetleń