•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @FFFUUU: Ja bym proponował krzesło elektryczne. Nie ma gwarancji natychmiastowej śmierci. Stryczek jest bezbolesny. Chyba, że źle wykonany.

  •  

   pokaż komentarz

   @FFFUUU:

   Jak już kara śmierci to tylko i wyłącznie wieszanie, transmitowane na żywo w czasie niedzielnego obiadku.

   @goracywidelec:

   Wieszanie na krótkiej linie to paskudna śmierć i ani trochę nie bezbolesna.

  •  

   pokaż komentarz

   @FFFUUU: nie, powinna byc zjezdzalnia, na dole ktorej by byla szatkownica. Czlowiek powinien byc odpowiednio unieruchomiony, zeby nie mogl np. odsunac nog itd.
   Powinien byc powoli opusczany na dol i po kawalku ucinany. Wczesniej, powinien miec podane znieczulenie, tak zeby nie czul bolu, ale zeby wszystko widzial. W okolo powinny byc puszczone wyglodniale psy, ktore moglyby jesc rozrzucane resztki. Kiedy juz calosc zostanie pocieta i zjedzona przez psy, powinny zostac zebrane psie kupy do miski i wyslane rodzinie, zeby mogli pochowac.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekModeratora:

   Masz fantazję, pozazdr...albo nie...

  •  

   pokaż komentarz

   @MaddGrenade: "w czasie niedzielnego obiadku". Tak, zamiast "Familiady". Dzisiejszą egzekucję prowadzi K. Strassburger:
   - może zacznę od takiego rodzinnego dowcipu...

  •  

   pokaż komentarz

   @FFFUUU: Zastrzyk to wręcz nagroda dla takiego palanta

   Widocznie nie widziałeś wykopu z testowaniem różnych rodzajów kary śmierci. Zastrzyk potrafi być okrutną karą, podczas której skazany cierpi katusze, ale nie może tego okazać (zwiotczenie mięśni).

  •  

   pokaż komentarz

   @FFFUUU:
   Ale w jakim to celu wymyślanie takich cudów? Po zgonie skazanemu nie robi to większej różnicy.

   Priorytetem jest pozbycie się jednostek nie przystosowanych do życia w społeczeństwie. Nie widzę potrzeby wprowadzania jakiś wymyślnych tortur przed egzekucją.

   Tortury mają sens tylko przy wyciąganiu informacji (co nie znaczy, że mi się to podoba). W innym przypadku jest to niepotrzebny dodatek.

  •  

   pokaż komentarz

   @komar-:

   Cóż, jak widać, niektórzy zwolennicy mają takie a nie inne potrzeby.

  •  

   pokaż komentarz

   @MaddGrenade: moznaby bylo tez takiemu uciac penisa, dac do zjedzenia psu, poczekac az pies strawi, nastepnie pod znieczuleniem rozciac mu brzuch i porozrzucac w srodku zebrana psia kupe, rane nastepnie zaszyc. Zamknac w celi, gdzie bylyby puszczane filmy porno non stop i poczekac pare dni.

  •  

   pokaż komentarz

   @FFFUUU: Postawić ich na dużych kostkach lodu np 1,5 m wysokości z szyjami w pętlach i czekać.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekModeratora: A tak poza tym to wszystko w porządku?
   Bo chyba potrzebujesz pomocy...

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekModeratora: W każdym z nas tkwi psychopata, wystarczy odpowiednio silny bodziec (w tym przypadku okrutne morderstwo). Ale to co tu wypisujesz człowieku imho klasyfikuje Cię na jakieś leczenie. Kroić ludzi żywcem na ich oczach? Ucinać penisa i zamiast tego wszywać psią kupę? Wybacz, ale czy Ciebie do końca popie rdoliło?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak dla mnie nabicie na pal jest najlepszą karą.
   Albo niech Polska podpisze umowę z Kolumbią i tam będziemy wysyłali na dożywocie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kyoshinn: oraz @up
   No... trochę się Pan zapędził...
   Nie ulega wątpliwości.
   Wydaje mi się że same tortury by wystarczyły.
   Nie chciałbym mieszać w to biednych zwierząt.Samo żelazo i skazaniec.
   Choć lepiej wielki kocioł z kwasem tak, żeby nie trzeba było sprzątać.
   Jest kara, jest sterylnie.
   KochanekModeratora chciałby urządzić przedstawienie w stylu "Salo, czyli 120 dni Sodomy".

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekModeratora:
   dobrze poj!%any jestes widze :)

  •  

   pokaż komentarz

   @smadny87: Naoglądał się Jędrka i prosze....

  •  

   pokaż komentarz

   Ja mam takie pytanie do "czerwonych ryjów", których zawsze pełno przy takich artykułach - jara Was fantazjowanie o zadawaniu bólu? Jara Was myśl, że można by sobie oglądać karę śmierci na żywo, czy tam w telewizji? Lubujecie się w przemocy i tym podobnych?

  •  

   pokaż komentarz

   @kosmo1989: Nie bawmy się w psychopatów. To, że oni spalili żywcem kobietę nie znaczy, że my mamy ich spalić żywcem. Nie jesteśmy tacy jak oni i to dlatego mamy prawo ich osądzać. Kara śmierci? OK! Tylko humanitarnie, szybko, bezboleśnie. Imho w karze śmierci chodzi o to by degenerat nigdy więcej nie zaszkodził społeczeństwu, a nie o to by przed śmiercią jemu podobni kroili go za pomocą wymyślnych urządzeń. Mamy masowego mordercę? Stryczek, ciach do piachu i nie mamy mordercy. Nie wyjdzie po 10 latach i nie zabije kolejnej osoby. Nie będzie żerował na społeczeństwu, które płaci podatki by taki sku rwysyn miał wygodnie w więzieniu. Ale nawet skazany na śmierć ma prawo odejść szybko i humanitarnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kyoshinn:
   Masz rację.Poniosły mnie emocje.Chociaż też w swoich wypowiedziach byłem za raczej sterylnym i szybkim sposobem unicestwienia tych morderców.

  •  

   pokaż komentarz

   @goracywidelec: że co, próbowałeś i wiesz?
   Jak się dowiesz jak to mieć przerwany rdzeń kręgowy to mi opowiedz jakie to uczucie. Okej?

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekModeratora: Pop$!!!!%eni jesteście. Odnoszę wrażenie, że dla niektórych takie zbrodnie to okazja po to, żeby spełnić swoje chore żądze. Nie rozumiem jak można patrzeć na człowieka, który ginie w cierpieniach i mieć z tego satysfakcję. Przecież dokładnie za coś takiego ich nienawidzicie.

  •  

   pokaż komentarz

   A ja uważam, że rodzina ofiary powinna mieć możliwość dodania swoich trzech groszy do kary.
   Powiedzmy, 10 minut sam na sam z mordercą, który jest związany. Mogą się wyżyć, ale nie muszą. Odbieranie ludziom możliwości zemsty przez państwo też nie jest w porządku.

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem za karą śmierci dla tych którzy celowo z premedytacją dokonali zbrodni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Frederic: A jeżeli ojciec zabitej dziewczyny dorwałby zbrodniarzy przed policją i dokonał w złości "celowego z premedytacją" morderstwa też byłbyś za karą śmierci dla niego?
   Łatwo mówić ale trudno znaleźć granicę kogo skazać, a kogo nie. Ja takiego ojca nawet bym na grzywnę nie skazał mimo, że zabiłby dwie osoby. Ale dziś nie wypada wartościować ludzi, "przecież każdy może się poprawić", "trzeba resocjalizować".

  •  

   pokaż komentarz

   @Frederic: nie, żadnej kary śmierci. Najpierw Męczarnie, a dopiero brutalna śmierć na którą zasłużyli. Muszą cierpieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Frederic: Zlinczujcie mnie za politykę w tym wykopie... Ale Jarosław Kaczyński jest zwolennikiem kary śmierci, w przeciwieństwie do Bronka.Nie muszę też dodawać, że Bronisław Komorowski wygrał we wszystkich więzieniach w Polsce ?

  •  

   pokaż komentarz

   @narodzonyzchaosu: dokładnie. co to za kara - kara śmierci? chwila bólu i... no właśnie. niestety chyba nic. a jak trafią do więzienia to tak im dupy i gardła przeorają, że pożałują nawet pierwszego wypalonego papierosa.

  •  

   pokaż komentarz

   @narodzonyzchaosu: ja myslę że kara smierci nie, bo po co brać na swoje ręce odpowiedzialność za czyjeś życie? Czy nie lepiej sakazać takiego sk$#!ysyna jednego z drugim na dożywocie... w kamieniołomie po 16 godzin z kilofem dziennie za michę ryżu? Sam zdechnie jak pies z wycięczenia! Jeśli jednak się okaże że jest niewinny(główny argument przeciwników kary śmierci) zawsze jest tych kilka lat żeby sie tego dowiedzieć bo człowiek to silny zwierz i nie umiera od razu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Frederic: Nie trzeba sie mscic. Mordercy powinni znikac z tego swiata komfortowych warunkach - tak aby umozliwic pobranie wszelkich mozliwych narzadow wewnetrznych - duzo ludzi na nie czeka.

  •  

   pokaż komentarz

   @snorni: ze względu na możliwość pomyłki i wykonania kary śmierci na niewinnej osobie jestem jej przeciwny.
   Sądzę jednak, że o wiele bardziej pożyteczną karą byłyby dożywotnie ciężkie roboty za miskę ryżu.
   Z korzyścią dla całego społeczeństwa niech ręcznie budują autostrady i tym podobne. Szybciej zrobią to ręcznie i za darmo, niż nasze państwo ciężkim sprzętem i za pieniądze.
   Więźniowie to moja odpowiedź na potrzebę taniej siły roboczej.

   Ciężka praca, marny wikt i jeszcze marniejsze warunki bytowe do końca życia + duże prawdopodobieństwo codziennego cwelenia w zupełności zaspokoiłyby moja żądzę zemsty.

  •  

   pokaż komentarz

   @mdesign: powinienes byc tez przeciwny samochodom, bo one czasem przez pomylke zabijaja np. przechodniow. (np. sprawa z wadliwymi hamulcami toyoty)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Frederic: wielu obywateli jest za karą śmierci i co z tego ? nic się nie dzieje w tym temacie :(

  •  

   pokaż komentarz

   Łącząc obie powyższe wypowiedzi:
   http://guyism.com/2010/02/man-to-be-released-after-being-jailed-due-to-faulty-toyota.html

   A skoro już pojawił się aspekt polityczny: każdy polityk, który wspomina cokolwiek o przywróceniu wyroku śmierci jest w 100% dupkiem, świadomie grającym na emocjach(75% Polaków popiera karę śmierci) wiedząc, że do takiej zmiany trzeba by najpierw wystąpić ze struktur europejskich.

   Cały temat wraca na wykopie jak bumerang nie rzadziej niż JKM spam i "gorzkie żale", dziwie się, że jeszcze się nie znudziło. I tak nikt nikogo nie przekona. Osobiście jestem przeciw wyrokowi śmieci, bo po pierwsze uważam, że to żadna kara a po drugie, polscy sędziowie i tak rzadko wymierzają maksymalny przewidziany wyrok kary, już widzę te tłumy sędziów, którzy będą chcieli przejść do historii po wydaniu pierwszego od 15 lat wyroku śmierci.
   I o ile mogę zrozumieć osoby po przeciwnej stronie barykady, to nie wiem skąd na wykopie grupa ludzi, która myśli, że:
   - praca więźniów przynosi przychody niż koszt pilnowania osadzonych poza więzieniem
   - bicie/torturowanie/zmuszanie przestępców do pracy jest moralne
   - jeden niewinny na 100 skazanych jest akceptowalne

   Jeśli komuś się nudzi, miałbym prośbę - czy może ktoś odnaleźć dane mówiące o ilości osób skazanych za zabójstwo/pobicie ze skutkiem śmiertelnym i w ilu przypadkach orzeczono najwyższy wymiar kary? Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś konkretne cyferki.

  •  

   pokaż komentarz

   @narodzonyzchaosu:
   Zakopanie żywcem dla tych panów.
   Niby uczy się, żeby nie wymierzać w ten sposób kary, ale kiedy dzieją się takie rzeczy to po prostu każda kara wydaje się zbyt lekka.

  •  

   pokaż komentarz

   @snorni: Racja, narządy się przydadzą,ale może by je pobierać im na żywca ...

  •  

   pokaż komentarz

   @lecho: I co, uważasz że to super, że w pierdlu psychopaci i mordercy będą się znęcać nad słabszymi od siebie kryminalistami? Równie dobrze to ta ekipa może ludzi gwałcić w pierdlu.
   Łączenie więziennych gwałtów i dalszych przestępstw z "karą pozbawienia wolności" to popularny błąd. A więzienna przemoc to taki sam syf i pisanie o niej z niejaką satysfakcją, z serii "hoho, ale tego pedofila/gwałciciela/whatever teraz zgwałcą, haha" jest zwyczajnie chore.
   Takim psycholom jak kolesie z artykułu powinni najpierw jaja upitolić (za gwałt) a potem wrzucić ich do ognia. Bo po tym jak przekroczyli pewien poziom okrucieństwa, nie zasługują już na żadną litość, bo sami jej nie mieli.

   EDIT: też jestem gorącym zwolennikiem ciężkich robót. Ale moja moralność jest specyficzna, zapewne trochę pierwotna, bo jak czytam o takich zbrodniach dokonywanych na kobietach czy dzieciach...
   Oczywiście kara śmierci mogłaby być wykonywana po paru latach. Ewentualnie w przypadkach ewidentnych, gdy praktycznie wszystkie okoliczności są wyjaśnione i potwierdzone. Sądy popełniają błędy, ale głównie w sprawach, w których do samego końca wiele kwestii pozostaje niejasnych. Niekiedy takiej niejasności zwyczajnie brak.

   EDIT: tak trochę a contrario to ta historia tylko potwierdza, że kobiety powinny dobrze sprawdzać, z kim się zadają. A nie że nowa znajomość i po chwili piją razem na działce. Naprawdę nie dziwię się, biorąc pod uwagę okoliczności, że to się źle skończyło...

  •  

   pokaż komentarz

   @Frederic: chyba niektórzy tu przeciwni karze śmierci sami do końca nie wiedza jak wygląda taki zabieg. Otóż zanim dojdzie do samego zgładzenia takiego osobnika siedzi on w celi śmierci rok, pięć lat albo i dwadzieścia. Przez ten czas możesz szukać dowodów na jego niewinność, a samo czekanie na ten dzień jest już sporą karą która siada na psychice. Zastanawiam się, czy większą kara była by świadomość dnia w którym na być uśmiercony, czy raczej nieświadomość.

  •  

   pokaż komentarz

   @mdesign: kara smierci powinna być tylko w takich wypadkach gdzie wszystko jest czarno na białym jak nagrania wideo, albo takie coś jak tu, gdzie sie przyznali (chyba, że ktoś ich szantażował).

  •  

   pokaż komentarz

   @lukasj: i to "chyba że" zawsze budziło mój sprzeciw.

   Historia amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości zna niestety przypadki, że nawet po 30 latach dożywotniej odsiadki skazany zostawał uniewinniony z uwagi na nowe dowody.
   Strach pomyśleć co byłoby, gdyby dostał KS-a...

   Poza tym kara śmierci to żadna kara. To najtańszy sposób pozbycia się sprawcy raz na zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: Zcalym szacunkiem Edit..moja corka nie pila alkocholu..jednego znich znala ..Byla spokojna dziewczyna..zle trafila na bestie ..pozdrawiam....

  •  

   pokaż komentarz

   @narodzonyzchaosu: Szacuneczek za komensa..niech poznaja moje i Ani pieklo..Pozdro..

 •  

  pokaż komentarz

  I jak człowiek ma normalnie żyć i nie bać się o swoją kobietę kiedy szmaty gorsze od zwierząt chodzą po ziemi, kary śmierci niestety "nasi" politycy nie zwrócą, ale było już o tym sporo dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: politycy sami wiedza ze są kombinatorami i zaostrzenie kar mogło by ich kiedyś dotknąć przy zmianie frakcji

   dlatego władzy zależy by przepisy były jak najbardziej mętne i niejasne
   a prawo łagodne

   W brudnej wodzie lepiej im si e pływa

  •  

   pokaż komentarz

   @sncf: Człowieku, co innego zaostrzanie prawa za machlojki a co innego za perfidne zabójstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: weź poprawkę na to , że byli naj#!ani w trzy dupy .

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: A ja czasami zastanawiam się, czy kara śmierci nie jest wybawieniem dla takich kreatur. Dwie chwile i taki śmieć kończy swoje marne życie i zostawia problemy, które sam narobił, za sobą. Nie ma, koniec zmartwień. Nie męczy się ze sobą.
   Oczywiście kwestie ekonomiczne są niepodważalne, ale z drugiej strony gdzie ta kara? Wszyscy zmierzamy do śmierci (więc czy śmierć jest karą?), ale musimy żyć z tym, co zostawiły nam takie kreatury.

  •  

   pokaż komentarz

   @goldwyn: dlatego alkohol powinien byc zdelegalizowany. Z monopolowymi powinni zrobic tak samo jak z dopalaczami, naslac kontrole itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @pracus: a niech se będzie wybawieniem dla nich. Niech nawet umrą humanitarną śmiercią, nieświadomi co zrobili. Jakakolwiek by nie była satysfakcje z wymierzenia kary, która dotknie oprawców tej dziewczyny, to jednak nie jest wystarczającym powodem, by ryzykować, że ci mordercy wyjdą za parę lat z więzienia i podobny los spotka drugą dziewczynę.

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil: Dlatego pytanie - czy tylko kara śmierci? Przedwczesna śmierć może kończyć życie takiej osoby jako zabezpieczenie dla nas, ale wcześniej może powinien ponieść prawdziwą karę?

  •  

   pokaż komentarz

   @pracus: pytanie tylko po co ? Zresztą możnaby ich skazać na śmierć przez przywiązanie do pala i niech kruki wydziabują im oczy. Można wymyślić coś jeszcze bardziej chorego. Problemem we wprowadzeniu KS jest fakt, że podobno jest niehumanitarna, więc myślę, że kara, która by ciebie zadowoliła pozostaje w sferze abstrakcji.

   Dlatego lepiej niechby to była szybka śmierć (strzykawka ? powieszenie ? krzesło ?), byleby śmierć. Lepiej ocalić następną dziewczynę, niż się mścić dla satysfakcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @kali84: dziecko moje drogie, a czym sie rożni zabicie bezposrednie od okradania obywatela przez 40lat pracy z Zusu, a pozniej ma czekac np3lata na operacje i niedoczekac sie przez tych zlodziei politykow?? odpowiedz mi czym sie rozni zabijanie w bialych rekawiczkach tysiecy podatnikow powoli systematycznie od takiego bezposredniego morderstwa? myslisz ze czekanie na przeszczep albo na leki nierefundowane i okrutne cierpienie do smierci latami jest lepsze?

  •  

   pokaż komentarz

   @nargil: Takie samo pytanie, po co są kary dożywocia albo wielokrotnego dożywocia (np. w USA)? Po co w ogóle są kary? Z tego co wiem, na wielu przestępców kary działają odwrotnie do zamierzenia - wielu jest przeświadczonych, że to im dzieje się krzywda. Po wyjściu z pierdla postanawiają zatem, utwierdzając się w swoim przekonaniu, mścić się na świecie, że ich tak karze.
   Po co kary w takim razie?
   Ano żeby odstraszyć. Kara często wcale nie wychowuje, ale nawet najgłupszego, ale świadomego, przestępcę odstrasza od zrobienia czegoś.

  •  

   pokaż komentarz

   @pracus: myślę, że po części wina obecnej sytuacji, gdzie zamykamy złodzieja, czy malwersanta razem z psychopatycznym-gwałcicielem-mordercą, a potem się dziwymy, że więzienia stały się wylęgarnią bandziorów.

   Zgodzę się z tobą, że kara powinna odstraszać. Może ukamieniowanie byłoby dobrą karą dla takich ? Tylko, że zobacz jaka jest nagonka na bliski wschód. Znacznie łatwiej, w naszej kulturze, byłoby nam wprowadzić amerykański model, który zdecydowanie jest lepszy, niż nasz.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @sncf: Po pierwsze to nie zwracaj się do mnie w taki sposób. Po drugie - w pierwszej wypowiedzi piszesz o czymś zupełnie innym niż w tym momencie. Po trzecie - z kimś kto nie widzi różnicy między mordercą a politykiem szkoda czasu na dyskusje bo do niczego sensownego nie doprowadzi.
   A teraz wlep mi minusa i już się w tym temacie do mnie nie zwracaj (a najlepiej to w ogóle).

  •  

   pokaż komentarz

   @le_vampire: Oni nie zamordowali jej w imię jakieś religii, więc nie wymyślaj i nie staraj się na siłe usprawiedliwić morderstwa w imię religii,m jakie przede wszystkim popełniają wyznawcy religii pokoju.

  •  

   pokaż komentarz

   @goldwyn: Nie rozumiem tego rozumowania. Wszak gdy ja po pijaku rozp%!$!!$ę szybę to nie będę płacił jej właścicielowi połowy albo wcale, będę winien całą szkodę. Mój kolega rozp%!$!!$ił szybę w wieku 11 lat i jego opiekuni też płacili wszystko mimo że nieletni. Nie widzę czemu w przypadku większej szkody miałoby być inaczej.

   @le_vampire a tu masz rację, arabusy pewnie pukają się w głowę jak można popełnić takie przestępstwo, zostać złapanym i jeszcze nie wisieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: Taa, znając życie, to szybko wyjdą za "znikomą szkodliwość czynu" (po zastosowaniu ultra-sprawiedliwego, polskiego wymiaru sprawiedliwości) , "za dobre sprawowanie" (czyt. Ciotka drugiego stopnia jednego z nich pracuje w sądzie ) albo za kaucją ( będzie ta oficjalna i ta nieoficjalna część kaucji, jak znam życie)...

   Ale oczywiście, że ktoś zgnije w więzieniu, bo policja złapie bezdomnego jak prosi ludzi o kasę na chleb, wpakują go do więzienia na parenaście lat za zakłócanie porządku, a potem odnotują "kolejny wielki sukces"...

   To takie smutne - jakby się takich ludzi na dobre pozbywać, to świat byłby lepszy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed: a moze Bronek po prostu ulaskawi...

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: pamiętam tę sprawę nawet znam z widzenia jednego z tych łachów. a ta dziewczyna uczyła się w liceum z moją koleżanką. szkoda ... ale moim zdaniem powinni ich wypóścic tak to co posiedzą 25 lat na nasz koszt i a jak pokażą się w Zambrowie to juz tylko raz o nich usłyszymy ... sk$!%ysyny

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana:
   Jakby mojemu dziecku coś tak potwornego zrobili pewnie bym ich zastrzelił.
   Pewnie sam poszedłbym siedzieć ale... czułbym że spełniłem dobry uczynek.

  •  

   pokaż komentarz

   @pracus:
   Kara śmierci to może nie jest dla nich wielka kara.Ale każdy raczej instynktownie pragnie żyć.
   Więzienie też nie będzie wielką karą.W więzieniu nie pracuje też byle kto.Na pracę trzeba w więzieniu zasłużyć.Niektórzy to mają tam tv, książki, playstation.Co to miałaby być za kara.
   A teraz apel do wszystkich dziewczyn.Nigdy ale to nigdy nie wybierajcie się same na imprezę.Tym bardziej z nieznajomymi.Dodatkowo noście gaz pieprzowy bo w razie czego daje wam szansę na ucieczkę.Takich psycholi powinno się leczyć.Leczyć poprzez ból.

  •  

   pokaż komentarz

   Ja cały czas jestem za tym, żeby za takie rzeczy wtrącać na długi czas do małej, ciemnej izolatki, niech się dowiedzą co to jest cierpienie.

   No chyba, że kara ma być humanitarna, to wtedy śmierć przez strzykaweczkę.

  •  

   pokaż komentarz

   To wydaje się trochę śmieszne - tu ludzie gadają co by im zrobili, że muszą cierpieć itd . A tymczasem Trybunał w Strasburgu daje więźniom po 6 tys Euro (z naszych podatków) za zbyt twardą pryczę, w więzieniach dostają coraz leprze warunki (tv, siłownia, basen). Czy to jest demokracją|????

   Ludzie chcą kary śmierci, rządzących to nie obchodzi.
   Nie ważna w takim przypadku jest resocjalizacja - po co dyskutować, czy się go da zresocjalizować i jakimi środkami - uciąć łeb i po dyskusji. Tanio, sprawiedliwie, humanitarnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @goldwyn: Ty tak serio piszesz? Jeśli tak to zastanów się nad leczeniem, zgłoś się zanim będzie za późno.

  •  

   pokaż komentarz

   @pracus: może trochę ostro ale bez znieczulenia pociąć na kawałki i organy dać potrzebującym w pełni anonimowo. Żeby nikt nie doszedł do tego że ktoś ma nerkę zabójcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sncf: Czyli rozumiem że jeżeli ZUS zaproponuje zgwałcenie brutalne pobicie i spalanie cię żywcem to się zgodzisz? w końcu żadna różnica

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr--A-Veed:
   dzięki kaucji nie można uniknąć więzienia...

  •  

   pokaż komentarz

   @kosmo1989: i byłoby... "...wyrwałem chwasta...." :D:D:D

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mogę wyjść z szoku po przeczytaniu tego artykułu. Makabra. Jeśli jest tam gdzieś ktoś taki jak Dexter, niech złapie tych sk#%!ysynów i pokroi ich żywcem na swoim stole.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: Dlatego tylko PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ! Precz z mafią na którą głosują przestępcy w więzieniach!

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   KochanekModeratoral: dlatego alkohol powinien byc zdelegalizowany. Z monopolowymi powinni zrobic tak samo jak z dopalaczami, naslac kontrole itd. - Idąc Twoim tokiem myślenia ogniska też powinny być zdelegalizowane...

  •  

   pokaż komentarz

   @wwwGrzesiek1: przyszła dyrektywa unijna dotycząca emisji co2 na pewno będzie to miała.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: Witam..i dlatego trzeba ich skasowac..zeby kobiety mogly zyc normalnie bez strachu..Pozddro..

 •  

  pokaż komentarz

  Wkurza mnie to, że nie podali nazwisk. Ja na przykład nie chciałbym tych panów nigdy w życiu spotkać i nie chciałbym mieć z nimi nic wspólnego, więc czemu nie mogę wiedzieć kogo się wystrzegać?

  •  

   pokaż komentarz

   @Deep: Bo nie ma wyroku sądu. Już nie w takich sprawach okazywało się, że oskarżony jest niewinny bo został z kimś pomylony itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @KoderDeKoder: jeden sensownie mówiący.

   Społeczność wykop.pl to jednak gówniarze i ludzie którzy nie potrafią spojrzeć z innego niż swój punktu widzenia

  •  

   pokaż komentarz

   Z tym, że mój komentarz nie dotyczy się tylko tego znaleziska. Zazwyczaj jak się mówi o jakichś skazańcach to jest to Jan K. a nie Jan Kowalski.

  •  

   pokaż komentarz

   @Deep: Bo przestępcy też mają rodziny, które nie muszą cierpieć za nie swoje winy. Ba nie muszą być rodziny, przecież niespokrewnieni ludzie też noszą identyczne nazwiska i dlaczego taki ktoś ma się tłumaczyć każdej nowo poznanej osobie, że nie jest krewnym jakiegoś mordercy?
   Poza tym skazańcy mają to do siebie, że z reguły siedzą w więzieniach:P Jeśli popełnili ciężkie zbrodnie to raczej długimi latami, więc wątpliwe, żebyś pamiętał nazwiska wszystkich przestępców, o których gadały media, a googlanie nazwiska nowego sąsiada, żeby sprawdzić czy przypadkiem nie jest kryminalistą IMO zakrawa na paranoję.

  •  

   pokaż komentarz

   @bnc1:
   No szkoda mi ich rodziny...po ch!!u.
   Patrzę na to z perspektywy osoby, która też ma rodzinę i k%!%a nie chcę aby takie ścierwo chodziło po ziemi.Jasne?To jest mój punkt widzenia.Jak tobie nie odpowiada to wyślij im potem paczkę ze smakołykami do pierdla.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosmo1989: co nie znaczy że nie mam prawa mieć w dupie twojego punktu widzenia i uważać cię za bezmózga.

   "Jak tobie nie odpowiada to wyślij im potem paczkę ze smakołykami do pierdla."
   Nie napisałem w komentarzach na tym wykopie ANI SŁOWA o sprawie którą podejmuje.

   Napiszesz słowa krytyki i banda p$#$%$!onych gimnazjalistów od razu rzuci się na ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosmo1989..Szkoda to jak komus krowa wejdzie w zboze....Jestem ojcem Ani.. i nie masz zielonego pojecia..jaki ja bol przechodzilem..i dalej przechodze..Tego nieda sie opisac trzeba to przezyc..pozdrawiam..

  •  

   pokaż komentarz

   @jozef-kurkowski: pisałem odnośnie rodzin tych zwyrodnialców. Nie chcę czegoś podobnego nigdy doświadczać...
   Pisałem w tym miejscu również komentarz:
   "Masz rację.Poniosły mnie emocje.Chociaż też w swoich wypowiedziach byłem za raczej sterylnym i szybkim sposobem unicestwienia tych morderców. "
   Jestem po Pana stronie. Pamiętam, że byłem tą sprawą bardzo poruszony i nadal jestem. Jestem jak najbardziej za karą śmierci dla tych sk@#$ysynów.
   A jeżeli nie śmierć to chociaż dożywocie aby nie zrobili nikomu więcej krzywdy.

  •  

   pokaż komentarz

   @jozef-kurkowski: pisałem odnośnie rodzin tych zwyrodnialców.Była to kontra do komentarza @Renegado (komentarz nad moim). Nie zgadzałem się z tezą, że nie powinno się upubliczniać nazwisk bo upublicznienie mogłoby zaszkodzić rodzinie mordercom. Wyraziłem opinię, że nie szkoda by mi było rodzin tych morderców bo jak porównać ich cierpienie do tego co Pan cierpi. Proszę przeczytać komentarz uważnie jeszcze raz. I nie chcę czegoś podobnego nigdy doświadczać...
   Pisałem na tej stronie również komentarz:
   "Poniosły mnie emocje.Chociaż też w swoich wypowiedziach byłem za raczej sterylnym i szybkim sposobem unicestwienia tych morderców. "
   Jestem po Pana stronie. Pamiętam, że byłem tą sprawą bardzo poruszony i nadal jestem. Jestem jak najbardziej za karą śmierci dla tych sk!$$ysynów.
   A jeżeli nie śmierć to chociaż dożywocie aby nie zrobili nikomu więcej krzywdy. Proszę więc Pana w swoim i innych ludzi imieniu...żeby zrobił Pan wszystko aby Ci zwyrodnialcy nie wyszli nigdy z więzienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @jozef-kurkowski: Moje pozostałe komentarze na tej stronie (nie chcę aby Pan myślał, że ktoś jest przeciw Panu. Bo tak z Pana komentarza wywnioskowałem.Ktoś kto jest przeciw Panu w tej sprawie jest albo chory emocjonalnie albo jest zły):

   "Kara śmierci to może nie jest dla nich wielka kara.Ale każdy raczej instynktownie pragnie żyć.
   Więzienie też nie będzie wielką karą.W więzieniu nie pracuje też byle kto.Na pracę trzeba w więzieniu zasłużyć.Niektórzy to mają tam tv, książki, playstation.Co to miałaby być za kara.
   A teraz apel do wszystkich dziewczyn.Nigdy ale to nigdy nie wybierajcie się same na imprezę.Tym bardziej z nieznajomymi.Dodatkowo noście gaz pieprzowy bo w razie czego daje wam szansę na ucieczkę.Takich psycholi powinno się leczyć.Leczyć poprzez ból. "

   "Zakopanie żywcem dla tych panów.
   Niby uczy się, żeby nie wymierzać w ten sposób kary, ale kiedy dzieją się takie rzeczy to po prostu każda kara wydaje się zbyt lekka. "

   "Rewelacyjny pomysł!!!!!!!!!!!!!Na coś by się przydali.Serce,wątroba,nerki,płuca.Najlepsza kara, noi jakaś forma zadośćuczynienia.
   Każdy więzień skazany za najcięższe zbrodnie powinien być zobligowany po śmierci oddać organy.DO tego każdy zdrowy a przebywający w więzieniu powinien oddawać krew."

  •  

   pokaż komentarz

   @kosmo1989: Z calym szczacunkiem nie jestem chory ani zly..nie na Pana..Wiadomo o kim mowa..o tch dwoch ktorzy odebrali mi szczescie i zadali bol.,,Teraz ja chcialbym sie im odplacic,..

 •  

  pokaż komentarz

  Kula w leb, organy sprzedac i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekModeratora:

   Co za marnotrawstwo. Nie lepiej łopata do reki? Teraz akurat po powodzi jest sporo roboty.

  •  

   pokaż komentarz

   @MaddGrenade: i przynajmniej dwoch ludzi zeby pilnowali ? To jest dopiero marnotrawstwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekModeratora:

   Dwóch ludzi z bronią może pilnować powiedźmy dwudziestu.

  •  

   pokaż komentarz

   @MaddGrenade: Nie. Mordercy na śmierć. Oszuści do łopat.

  •  

   pokaż komentarz

   @kali84: tych z PO, najpierw by trzeba bylo wyslac na kurs obslugi lopaty. Watpie, zeby tak od razu umieli sie poslugiwac.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekModeratora:
   Rewelacyjny pomysł!!!!!!!!!!!!!Na coś by się przydali.Serce,wątroba,nerki,płuca.Najlepsza kara, noi jakaś forma zadośćuczynienia.
   Każdy więzień skazany za najcięższe zbrodnie powinien być zobligowany po śmierci oddać organy.DO tego każdy zdrowy a przebywający w więzieniu powinien oddawać krew.

  •  

   pokaż komentarz

   @KochanekModeratora: Kula w łeb może spowodować zbyt duże krwawienie. To może zniszczyć organy.

   1. Więzienie,
   2. Badanie szpiku, krwi itd.,
   3. Jeśli chory na np. AIDS, to (po kilku latach - żeby się upewnić, że nie znajdzie się coś nowego w sprawie) przejdź do punktu 6
   4. Regularne pobieranie krwi, pobieranie szpiku, nerki czy fragmentu wątroby, gdy trzeba (to może zepsuć pobieranie krwi, ale jest lepsze),
   5. Jeśli w np. województwie jest biorca serca czy innego witalnego organu, to:
   6. Niepubliczne, humanitarne powieszenie i bez żadnych transmisji, zdjęcie, pocięcie, wylot organów do biorcy, a reszta przekazana studentom medycyny.

   Byłby pożytek przez całą odsiadkę i nawet sporo później. Jedno takie więźie... tfu, taka farma organów i niepotrzebna byłaby dyskusja na temat moralności użycia komórek macierzystych.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosmo1989:
   pobyt w więzieniu wyklucza z oddawania krwi przez 6 m-cy o ile dobrze pamiętam
   Rozumiem że sam chciałbyś otrzymać niepewną krew z więzienia?

  •  

   pokaż komentarz

   @varyat: "niepewną krew z więzienia? "
   Więzień, po zakończeniu odsiadki, też może oddać krew. Zastanów się nad sensem logicznym swojego stwierdzenia...
   Każda osoba jest badana przed pobraniem, a pobrana krew jest jeszcze badana później. Zła krew jest niszczona, a bardzo zła skutkuje powiadomieniem właściciela.

 •  

  pokaż komentarz

  Zgodnie z polskimi prawem będą sobie siedzieli w jakimś ciepłym pierdlu na koszt społeczeństwa. Pisałem już o tym kiedyś, że w Turcji (nie wiem czy do tej pory, przynajmniej do niedawna) obowiązek utrzymywania skazanego spadał na jego rodzinę. Dla ludzi nie posiadających rodziny wizja osadzenia w więzieniu była przerażająca. Oznaczało to bowiem albo śmierć głodową, albo robienie za "damę do towarzystwa", żeby przeżyć. Nie wiem, czy cholerny ultrahumanitaryzm UE dopuszczałby takie rozwiązanie, ale czy nie byłoby to bardziej racjonalne?

 •  

  pokaż komentarz

  Nie rozumie tego świata. To się już w głowie nie mieści, co "ludzie" mogą okropnego wymyślić. Jak można?

 •  

  pokaż komentarz

  Kary śmierci nie da się wprowadzić, nawet gdyby do władzy doszły rządy JKM.
  UE nie wyraziła by zgody na takie coś.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wierzyłbym do końca w historię zaczerpniętą z Faktu...

 •  

  pokaż komentarz

  kara śmierci to za mało takim sk!!$ysynom to ja bym dał najgorsze tortury bo jeśli ktoś umiera za takie zbrodnie szybką śmiercią to g@wno a nie kara brak mi słów ale ja za taką zbrodnie napalmem sk!!$ysynów bym spalił !!

  •  

   pokaż komentarz

   @mielon: jeżeli już miałbym się opowiedzieć za karą śmierci, to wyłącznie w sposób możliwie najbardziej humanitarny. czemu? bo nie wg mnie zniżając się do poziomu tego typu bydlaków wcale nie jesteśmy lepsi tylko dlatego, że mamy na to przyzwolenie prawa czy społeczeństwa.
   kara śmierci tak naprawdę nie byłaby karą, co raczej usunięciem ze społeczeństwa groźnego osobnika. ja z groźnym psem, który zagryzł człowieka. czy psa byś przed uśpieniem torturował? nie, bo to zwierzę. uśpiłoby się go w humanitarny sposób, żeby mieć pewność, że nigdy więcej się na nikogo nie rzuci. człowiek, który dokonuje bestialskiego mordu wg mnie uległ zezwierzęceniu i w analogiczny sposób trzeba by go usunąć ze społeczeństwa dla dobra ogółu.

 •  

  pokaż komentarz

  Mało wyobraźni u was. Najlepsza kara to po prostu pusta, ciemna cela (bez okien i wyposażenia). Bez możliwości jej opuszczenia (będąc żywym). Jedynie posiłki dostarczana, ale tak, by skazaniec nie miał kontaktu z żadnym człowiekiem. Po paru dniach psychika siada, niewiele później człowiek umiera cierpiąc niemiłosiernie, bardziej niż największy ból fizyczny.

 •  

  pokaż komentarz

  Patrząc na wasze komentarze dochodzę do jednego wniosku: wy chyba niedawno odebraliście świadectwa ukończenia gimnazjum.

  I nie chodzi o to, czy jestem za karą śmierci czy nie. Wy po prostu nie potraficie się dojrzale wypowiedzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @bnc1:
   Z tobą też jest coś nie tak...
   Tu nie chodzi o dojrzałość.Niejeden gówniarz z gimnazjum ma równie zryty beret.Nie wiem czy wiesz ale przestępczość wśród młodzieży rośnie.
   Ty zamiast się dojrzale wypowiedzieć próbujesz nam udowodnić jacy to my jesteśmy niedojrzali.Sory możesz mówić co chcesz.Ja poglądu na takie rzeczy nie zmienię, jak większość wypowiadających się tu osób.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosmo1989: przyjmij do wiadomości, że nie mam misji szerzenia własnej opinii wśród gamoni twojego pokroju, nie obchodzi mnie co tacy jak ty sądzą na ten temat, więc nie wyjeżdżaj mi tu "że coś ze mną jest nie tak", i nie zmuszaj mnie do przedstawiania mojej opinii.

   Ale uważam, że ludzie którzy piszą o paleniu/ćwiartowaniu/katowaniu skazanych i obcinaniu rąk złodziejom gówno wiedzą o współczesnym świecie i powinni wstrzymać się z komentowaniem do kiedy hormony przestaną im buzować, a conajmniej do ukończenia 15 roku życia.

   Waszym zdaniem sądy powinny działać na zasadzie linczu, a wszystkich podejrzanych należy dorwać i zap%!##!#ić. Nie liczą się fakty, liczy się to że w jakimś brukowcu napisali o podejrzanym Januszu K.

   Kiedyś może wasze puste głąby które nosicie zamiast mózgu przyjmą do wiadomości, że nasz system w którym zanim sąd nie wyrazi zgody na publikację nazwiska sprawcy (nie PODEJRZANEGO!) nie wolno tego robić uchrania od wielu nieszczęść także niewinnych, że zasada domniemania niewinności obowiązuje i musi obowiązywać, że niehumanitarne metody pozbawiania życia są niegodne państwa i godzą w jego majestat, niezależnie kogo pozbawia się tego życia.

   Póki co proponuję opanować swoje wypowiedzi. A jak nie to zapraszam do mnie na wieś, tam z waszymi poglądami znajdziecie wielu kompanów do wódki.

   Ch%% z demokracją i prawem do wypowiedzi. Dzięki niemu na powierzchnię wypływają ścierwa pokroju pudelka pl i komentarzy KochankaModeratora z tego wykopu, którego do tej pory uznawałem za ogarniętego użytkownika. Niniejszym demokratycznie p%!##!#ę wasze demokratyczne prawo do wypowiedzi :P

   Ciekawe kto doczytał do końca :P

  •  

   pokaż komentarz

   @bnc1: ja doczytałem i zgadzam się z Tobą. wiele komentarzy tutaj napisanych sprawia, że moje ręce opadają do samego poziomu gruntu (a mieszkam na 6 piętrze). nazywam takich "czerwonymi ryjami", bo zawsze drą japy pod artykułami podobnymi do tego, a ja oczyma wyobraźni widzę ich spocone i purpurowe z podniety mordy wołające o krew.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosmo1989: dokladnie...zgadzam sie tu z toba kosmo... ja takich to bym zajjjjj....na smierc...taka jaka miala ania...ko ze jeszcze gorsza... bol i cierpienie poki nie zostana kalecy...i u kresu zycia by skrocic ich meki...

 •  

  pokaż komentarz

  Po co też zadawała się z żonatym?

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem przeciw karze śmierci dla takich zwyrodnialców. Powinno im się zafundować tortury, palenie skóry, łamanie kości, ale nie śmierć. Po takim łamanku to by raz na zawsze pożałowali takiego wyczynu, poza tym wieczne kalectwo jest większą groźbą od śmierci (poboli, poboli i przestanie, a tak to poboli, poboli i nie przestanie do końca życia).

 •  

  pokaż komentarz

  Mój sąsiad w takich przypadkach zawsze powtarzał, że wziąłby takiego do starej szopy, wkręciłby mu "przyjaciela" w imadło, położył obok tępą żyletkę, a szopę podpalił.
  Czemu nie...

 •  

  pokaż komentarz

  Czy może jakiś inteligentny przeciwnik kary śmierci wytłumaczyć mi dlaczego nie poparł by szybkiego i bezbolesnego usunięcia takich śmieci ? czy kiedy ścieracie kurze ze stołu to zastanawiacie się nad moralnością tego czynu? NIE ponieważ nikt nie chce mieć kurzu na stole

  Tak samo nikt nie chce mieć Niebezpiecznych pozbawionych człowieczeństwa , uczuć i umysłu kreatur czy też dużych dwunożnych wirusów (nazwa zwyczajowa do wyboru)

  Nie wydaje mi się aby to coś co popełniło taką zbrodnię powinno być obejmowane przez prawa człowieka

  Tortury odradzam kurzu się nie torturuje wirusów też nie poza tym było by to zbyt pracochłonne

  Zabić zakopać i żyć bezpiecznie

 •  

  pokaż komentarz

  Co za sk$#!ysyństwo. Do wrzącego oleju wrzucić ich..

 •  

  pokaż komentarz

  "Ten kto zniósł karę śmierci na krew na rękach" Należy pamiętać ze w związku z bezprawiem w Polsce można wymierzać samosądy bo i tak kara będzie mała a i w pierdu niezłe warunki.

 •  

  pokaż komentarz

  Po przeczytaniu artykułu doszedłem do wniosku że ci bandyci powinni być ruchani w dupsko byczym pytongiem do usranej smierci.
  Bez wazeliny.

  Z uwagi na dobro zwierząt, pytong mógłby być sztuczny, najlepiej ząbkowany. Ku chwale ojczyzny!

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę ,że mógłbym się podjąć fuchy wykonywania wyroków, jak już przywrócimy karę śmierci.

 •  

  pokaż komentarz

  KARA ŚMIERCI??? NIE!!!!!!
  TO ZA PROSTE I ZA MAŁO KORZYSTNE DLA PAŃSTWA. KAMIENIOŁOMY DO KOŃCA ŻYCIA .....

 •  

  pokaż komentarz

  I teraz rodzice ofiary zostaną zmuszeni do fundowania bandytom żarcia, ciepełka, rozrywek, dachu nad głową. Pieniądze, które z radością wydaliby na swoją córkę, a później na wnuki, teraz będą wydawali na to, by zwyrodnialcy nie musieli pracować, a mieli to, na co przeciętny człowiek musi w pocie czoła harować.
  To wlaśnie oznacza brak kary śmierci - karanie rodzin ofiar bandytów. I karanie śmiercią innych niewinnych ludzi. Bo pieniądzy, które zostaną wydane na utrzymanie zwyrodnialców, zabraknie np. na lepsze wyposażenie szpitali. A więc kilku uczciwych ludzi umrze, by zwyrodnialcy mogli żyć.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ktoś może mi powiedzieć, skąd tacy się biorą? Skąd się biorą takie zwierzęta, wynaturzone potwory? Kto wychowuje takich poj%#ów? Ktoś może mi to wyjaśnić? Bo to jest dla mnie k%%%a niepojęte, skąd się takie ludzkie gówno bierze.

 •  

  pokaż komentarz

  Zwyrodnialcom należy się czapa. Bez dyskusji.
  A nauczka dla kobiet na przyszłość: nie zadawać się z żonatymi facetami. Nie wyjeżdżać z nieznajomymi na imprezy / do lasu, etc, etc. Jasny gwint, to chyba oczywiste, nie?
  Co nie zmniejsza winy zwyrodnialców. mam nadzieję, że grypsera w pierdlu im da tak popalić, że sami sie powiesza na prześcieradłach.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja jestem za przywróceniem kary śmierci. Nie piszcie, że politycy nie przywrócą jej. Są politycy, którzy by to zrobili ale trzeba na nich najpierw zagłosować. 2,5% to niestety za mało. Wiecie o kim piszę.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Po prostu wierzyć się nie chce... jak chorym człowiekiem trzeba być, żeby zrobić podobną rzecz...?
  Przypominała mi się scena z filmu "Uciekający Pociąg" (swoją drogą bardzo polecam) gdzie pewna kobieta powiedziała do Jona Voighta : "Jesteś zwierzęciem!", a on jej na to "Nie, gorzej... człowiekiem, człowiekiem!". W tym przypadku jak najbardziej trafne. Więzienie to za mało dla takich... brak słów...

 •  

  pokaż komentarz

  w karze śmierci nie chodzi o resocjalizację ! chodzi o SWIADOMOŚC JEJ ISTNIENIA ! żeby taka kreatura jedna z druga wiedziała, ze za zbrodnię ze szczególnym okrócienstwem jest tylko jedna kara - smierć.

  •  

   pokaż komentarz

   @cluer: ta jasne, w takich stanach zjednoczonych masz karę śmierci, a państwo jest jednym z najbardziej policyjnych. i co? nie ma morderstw? są. owszem zgadzam się, że surowa kara powinna być, ale trzeba zająć się też przyczynami, a nie tylko skutkami, bo samo karanie też do niczego nie prowadzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @janexwwa: W Korei i Japonii też jest kara śmierci. Są to jedne z najspokojniejszych krajów świata. Amerykanie to po prostu degeneraci i gdyby nie mieli kary śmierci to przestępstw byłoby o wiele więcej. Przyczyną tego jest u nich multikulti.

  •  

   pokaż komentarz

   @kombajnbizon: Nie tylko multikulti ale też posiadanie broni. Murzyni bez broni są spokojniejsi i mimo swych rasistowskich skłonności ograniczają się raczej do ataków słownych, a nie mordowania białych.

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze przy takich sprawach życzę tym ludziom aby tak samo zginęli jak ich ofiary...

 •  

  pokaż komentarz

  Byłbym za karą śmierci, gdyby nie odsetek straconych-niewinnych ludzi..

  •  

   pokaż komentarz

   @altruista: Ile z wyroków wliczanych do tego odsetku to wyroki wydawane po wprowadzeniu testów DNA? Jak wiele z nich zostało wydanych w państwach "mało demokratycznych"?

  •  

   pokaż komentarz

   @Qlfon: Mało który sędzia miałby tu jaja aby wydać taki wyrok nie mając 99.99% pewności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vince: Nie wmówicie że 100% skazanych na śmierć (np. w USA) to są winni ludzie... A sędzia może być pewien nawet i na 200% i nie mieć racji... Dlatego jeśli jesteście za karą śmierci, zdając sobie sprawę, że jest odsetek niewinnych - sami jesteście mordercami...

  •  

   pokaż komentarz

   @altruista: Ponawiam pytanie - ile przypadków uwzględnionych w tym odsetku to przypadki rozpatrywane przed wprowadzeniem testów DNA, ile miało miejsce w krajach "mało demokratycznych". Odpowiedz, zamiast w kółko mówić to samo.

   PS. Dowiedz się przy okazji co to jest "ława przysięgłych" a będziesz miał odpowiedź dlaczego w USA miały i być może wciąż mają miejsce przypadki skazywania niewinnych ( i to nie tylko jeżeli chodzi o KŚ). Ich błędy też uwzględnij w swoim odsetku.

 •  

  pokaż komentarz

  Ehh szok! Nie mogę sobie tego wyobrazić nawet .. Bardzo współczuje rodzinie jak i bliskim :(

 •  

  pokaż komentarz

  Grupa nacisku na Fejsbuku:
  Kara śmierci dla morderców
  http://www.facebook.com/group.php?gid=136175693067539
  Zapraszam zwolenników przywrócenia normalności w naszym państwie!

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze NIE karze śmierci. Co pozwala Wam zabijać - słuszność? prawo które ustalił człowiek? Czy Twoje prawo jest bardziej prawe od ich prawa? Możemy się karać ale nigdy nie zabijać, to jest kara która jest ostateczna. I właśnie dlatego nie powinniśmy do niej dopuszczać. Bo człowiek nie jest nieomylny. Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @kendo: lepiej niech wyjdą po latach z więzienia i powtórzą swoje "dzieło". Planując trójkę potomstwa masz 87,5% szans, że będzie wśród nich co najmniej 1 córka. Naprawdę chcesz dla niej budować świat, w którym tacy ludzie chodzą po ulicy ?

   Prawa człowieka prawami człowieka - należy uważać, by nie stały się prawami potworów - bo jak inaczej ich nazwać ? Przecież brzydzę się reprezentować ten sam gatunek co oni.

  •  

   pokaż komentarz

   @kendo: Rozumiem że potępiasz wyrok w Norymberdze?

  •  

   pokaż komentarz

   @kendo: IMO kara śmierci wbrew nazwie nie jest rodzajem kary, ale zemsty, tak samo jak różne jaskiniowe kary typu oko za oko, ręka za kradzież. A wymiar sprawiedliwości w cywilizowanym kraju nie służy do mszczenia się. Poza tym społeczeństwo skazując delikwenta na dożywocie społeczeństwo pokazuje mu, że nie jest takie jak on i okazuje mu litość kosztem izolacji do końca życia. Skazując na śmierć udowadniamy mordercy, że nie jesteśmy wiele lepsi od niego i też kierujemy się prymitywnymi żądzami. No i śmieszny jest argument ekonomiczny, który często przywołują zwolennicy kary śmierci. Po pierwsze przeliczanie ludzkiego życia na pieniądze (nawet życia największego zbrodniarza) jest nieetyczne. Po drugie trzeba stworzyć jakąś celę śmierci i jeszcze doliczyć wydatki związane z ochroną podczas protestów, które by nas pewnie czekały przy okazji każdej egzekucji i ewentualnymi szkodami wyrządzonymi przez protestujących. Po trzecie oszczędność dla budżetu państwa była by niezauważalna, bo ile mielibyśmy tych egzekucji rocznie? 1? 3? Roczny koszt utrzymania tych nawet 3 więźniów dla budżetu jest niezauważalny, używanie tego argumentu to czysty populizm. No i wreszcie trzeba by do tego rachunku doliczyć olbrzymie straty jakie ponieśliśmy by w wyniku izolacji w UE, która by nas czekała w związku z przywróceniem kary śmierci. No, ale przecież czym są inwestycje i dotacje wobec dobrego samopoczucia jakie dałoby nam zabicie paru morderców, czyż nie?

   @nargil
   Bredzisz. Najwyższym wymiarem kary jest dożywocie, więc taki przestępca nie wychodzi już na wolność i nie zabija niczyich córek. Jeśli wprowadzilibyśmy karę śmierci to załapaliby się na nią właśnie tylko ci, którzy dostają dożywocie i to tylko niektórzy z nich.
   W USA rocznie wykonuje się parędziesiąt egzekucji, więc u nas byłyby to jednostkowe sprawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Renegado: Chodzi o bezpieczeństwo obywateli i pewność że taka osoba już nikogo nie zabije. Potępiasz wyrok w Norymberdze? BTW Błędnie uważa się że kościół jest przeciwny karze śmierci

  •  

   pokaż komentarz

   @kendo: Masz jakieś wątpliwości co do tej zbrodni, lewicowy chłopczyku?
   No k%!#a mać, dwaj nieresocjalizowalni sk%!#iele przyznają się do brutalnego morderstwa, a ty pitolisz tu te swoje różowe farmazony. ICH PRZYZNANIE SIĘ CI NIE WYSTARCZA?!
   Lewacka choroba - brak myślenia.
   Co mi daje prawo do skazywania takich społecznych parchów jak oni na śmierć?
   Prawo do życia moje i moich bliskich, prawo do bezpieczeństwa, prawo do sprawiedliwości.
   Zabiłeś umyślnie, to znaczy, że zamordowałeś. Mordercom się nie wybacza.

   Jeżeli kogoś obraża mój ton wypowiedzi, to niech postawi się w sytuacji tej dziewczyny, i wyobrazi sobie, że to jego dziecko/przyjaciółka,/dziewczyna/siostra/koleżanka ze szkoły czy pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @radi93: Potępiasz wyrok w Norymberdze?
   Norymberga to były przede wszystkim inne czasy, inne realia. Dzisiaj jakoś Trybunał w Hadze nie skazuje zbrodniarzy wojennych na śmierć, a mimo to nie wracają do władzy. No i co to ma wspólnego ze skazywaniem pospolitych morderców?

   Chodzi o bezpieczeństwo obywateli i pewność że taka osoba już nikogo nie zabije
   Nie wiem czy słyszałeś, ale w polskim prawie jest taki wymiar kary jak dożywocie. I jeśli zdarza się, że polski wymiar sprawiedliwości daje ciała, orzekając ją zbyt rzadko, to potrzebujemy reformy sądownictwa, a nie kary śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Renegado: to popierasz wyrok w Norymberdze czy nie? A wiesz ile średnio trwa dożywocie w Europie/Polsce? A wiesz o tym że tacy seryjni mordercy zabijają również w pierdlu?

  •  

   pokaż komentarz

   @Renegado: Tak istnieje dożywocie i jest moim zdaniem zupełnie bezsensowną karą. Można by ją ewentualnie stosować w sytuacji gdy są jakieś wątpliwości, czy to rzeczywiście sprawca morderstwa. Po co hodować w więzieniu psychopatycznych/socjopatycznych-gwałcicieli-morderców ? Po to, żeby człowiek, został skazany na 3 lata za posiadanie narkotyków miał z nimi kontakt i się uczył ? Czy skazany na 5 lat księgowy, który rozkradał jakąś firmę -- to odpowiednie towarzysto dla niego ?

   Więzienie ma być karą:
   1. odstraszającą
   2. dającą czas na przemyślenie swojego postępowania

   Nie można tam wrzucać beznadziejnych przypadków - tworząc tym samym wylęgarnię bandytyzmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Renegado:
   To też racja.Emocje emocje.Wybacz ludowi.
   Niech no tylko nie dadzą im dożywocia...
   to będę wk%!$iony, że mamy tak pop!#%!#%ony wymiar sprawiedliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosmo1989: jestem pewien na 100 % że prędzej czy póżniej z paki wyjdą, to że jest dożywocie to nieznaczny że będą gnili tam do śmierci, w europie dożywocie trwa średnio 7 lat, w Polsce zapewne podobnie, i niech tam w pierdlu sobie zabijają i żyją w luksusach?

  •  

   pokaż komentarz

   @radi93: to popierasz wyrok w Norymberdze czy nie?
   Konkretnie, który wyrok? Bo miało tam miejsce wiele procesów, w których zapadły różne wyroki, nie tylko śmierć, były też dożywocia, wieloletnie więzienia, a nawet uniewinnienia. Więc jak rozumiem gorąco popierasz uniewinnienie, albo skazanie np. na 10 lat więzienia niektórych z czołowych nazistów w Norymberdze?
   Ale domyślam się, że w twoim demagogicznym pytaniu chodzi o skazanych na śmierć. Więc nie, nie popieram tych wyroków, równie dobrze można ich było dożywotnio zamknąć w ciasnej celi, bez wygód. Ot była to zwykła zemsta, a nie zapewnienie bezpieczeństwa ludzkości. Ale mimo to rozumiem te wyroki, wtedy kara śmierci była wciąż powszechna.

   A wiesz ile średnio trwa dożywocie w Europie/Polsce?
   A zdajesz sobie sprawę, że sądy jeśliby skazywały na śmierć to tylko tych, którzy nawet dzisiaj nie wychodzą z więzienia inaczej jak nogami do przodu?

   A wiesz o tym że tacy seryjni mordercy zabijają również w pierdlu?
   Zwykli mordercy też, członkowie gangów też, szczególnie w amerykańskich filmach. Kierowcy-alkoholicy czasem nawet po zabraniu prawa jazdy i tak siadają za kółko i powodują wypadki, więc może ich też skazujmy na śmierć w imię bezpieczeństwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Renegado: Zawsze śmieszą mnie pytania typu "co mi/komuś/sędziom daje prawo decydować blablabla..." Państwo. Przecież na niczym innym się nie opiera jak na uprawomocnionych środkach represji. Tak samo, jak państwo może mieć prawo kogoś uwięzić (a ja nie), tak może mieć prawo kogoś zabić. W imię porządku społecznego. Poza tym, jak już pisano, umarli nie sprawiają kłopotów. Zawsze jest szansa, niewielka, ale jednak jest, że taki żyjący x lat degenerat sprawi komuś problem. Ja osobiście nigdy nie wybrałbym zastrzyku przed dożywotnim więzieniem. Kto w końcu wie, co się stanie, wojna, masowa amnestia, znajomy prezydent ;) A życie tylko jedno.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vince: że zacytuję, niedokładnie: "Nie chcę nikogo karać. Ale istnieje nadzwyczajna liczba ludzi, których chciałbym zabić. Myślę, że byłaby to dobra myśl, aby każdy musiał stanąć przed specjalnie powołaną komisją, tak jak może stanąć przed komisją podatku dochodowego i, powiedzmy, co 5 lub 7 lat postawić ich tam i powiedzieć : " Proszę Pana/Pani czy będzie Pan/Pani tak miły/a aby usprawiedliwić swoją egzystencję? Jeśli nie produkujesz więcej niż konsumujesz, a być może trochę więcej, wtedy, oczywiście nie możemy używać naszego społeczeństwa z powodu utrzymania cię przy życiu, ponieważ twoje życie nie przynosi nam korzyści i nie możesz korzystać z niego dla siebie. " "

  •  

   pokaż komentarz

   @varyat: Jeśli istniałoby społeczeństwo, w którym nieprodukowanie większej ilości dóbr, niż się konsumuje, karane byłoby śmiercią wedle prawa, hm, nadal członkowie owej komisji mieliby do niej prawo. W innym państwie zbudowanym na takiej kulturze leciałoby się do pierdla na 40 lat.
   Naprawdę nie ma różnicy między daniem prawa państwu prawa, by więziło obywatela do końca życia, a prawem do zabicia go - dyskusyjne mogą być jedynie podstawy prawne takiej egzekucji, okoliczności i warunki. Mało tego, państwo obecnie ma takie prawo - w osobie pana policjanta, który zastrzeli mnie, jeśli sam np. otworzę ogień w jego kierunku, czy innych ludzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @radi93: BTW Błędnie uważa się że kościół jest przeciwny karze śmierci

   Zdaje się ze w Biblia jest kara śmierci jest kilkukrotnie wymieniona też za przestępstwo homoseksualizmu.

   No, ale przecież czym są inwestycje i dotacje wobec dobrego samopoczucia jakie dałoby nam zabicie paru morderców, czyż nie?

   Zdrowe psychiczne, bezpieczeństwo, dobre samopoczucie jest ważniejsze od pieniędzy (oczywiście dopiero jak ktoś ma forsę na podstawowe potrzeby takie jak jedzenie, mieszkanie, samochód i paliwo). Więźniowie mają zapewnione te dwie pierwsze potrzeby nawet lepiej niż emeryci. Dzieje się to kosztem ludzi pracujących. Taka niesprawiedliwość rodzi frustracje nawet w pojedynczych przypadkach. Ludzie wolni mają co prawda prawo wybrać co zjedzą na kolację i wyjazd na wakacje (i to nie zawsze co roku). Prawda jest też taka ze więźniowie mają więcej seksu od ludzi wolnych (ale tutaj niema co zazdrościć).
   Co do unii to kwoty mleczne spowodowały spadek produkcji, podobnie było z cukrem i innymi dziedzinami. Chcesz zbudować dobrobyt na spadku produkcji? Już się oficjalnie mówi że Polska do unii w 2015 będzie prawdopodobnie wpłacać więcej niż od niej dostawać. Niby teraz korzystamy z unii dostając więcej. Czy to prawda to nie do końca wiadomo. Niby oni tam jakieś sumy dają, nie wszystkie są wykorzystane i wracając do unii. Potem się statystyki podkręca tak by ładnie to wyglądało. Za komuny podobnie było, więc ja już propagandzie nie wierze. Zresztą widziałem projekty dotowane przez 'innowacyjną gospodarkę', wygląda to jak wyłudzenia forsy, marnowanie jej. Tak się chyba dobrobytu nie zbuduje.

 •  

  pokaż komentarz

  Zrobiło mi się naprawdę smutno po przeczytaniu tego. To jest po prostu chore. Zawsze się zastanawiam co bym zrobił gdybym się dowiedział o tym, że ktoś coś takiego zrobił bliskiej mi osobie. Samosąd chyba nie jest najlepszym pomysłem, ale może przynajmniej trochę pomaga odreagować.

 •  

  pokaż komentarz

  kamieniołom i robota katorżnicza do końca o chlebie i wodzie, a noc w celi każdy z nich powinien spędzać z wypoczętym, napalonym i dwa razy od nich większym gościem, który by sobie używał do woli z takimi bydlakami...

 •  

  pokaż komentarz

  Najgorsze, że nie chodzi o człowieka, tylko o sytuację, co z resztą widać po komentarzach - parę bajeczek, trochę ukrytych emocji i ludzie mordują innych tysiącami.

 •  

  pokaż komentarz

  na ile trzeba być skończonym psychicznie żeby coś takiego zrobić ?? Niektórzy nazwą ich zwierzętami - zwierzę zabija tylko gdy musi, lub gdy jest zagrożone, oni zabili dla przyjemności, dla nich stryczek byłby najłagodniejszą karą, powinni zostać skazani na dożywotnie tortury, a gdy będą bliscy śmierci, potraktować ich tak samo jak potraktowali tą niewinną dziewczynę. Niestety, w Polsce dożywocie trwa jakieś 20 lat, po tym czasie wyjdą, będą sobie spokojnie stąpać po ulicach... gdzie jest sprawiedliwość ?

 •  

  pokaż komentarz

  I wszyscy sobie pogadają, jak zwykle to samo. Do znudzenia. Teraz chcecie zabić gnojów. Trzymajcie się tego konsekwentnie. Jak w najbliższym czasie ktoś podniesie temat, poprzyjcie tą osobę i partię. Chyba że to takie okazyjne gadu-gadu, a jak przyjdzie co do czego, to będzie ważniejszych 1000 pierdół.

 •  

  pokaż komentarz

  Takie kwestie, pytania do tłumu :
  - Czy po dokonaniu takich czynów należy wobec sprawców wciąż stosować określenia takie jak "obywatel", "podmiot prawny" i "człowiek" ? Czy tego rodzaju określenia nie powinny być ZBYWALNE ?
  - Czego po takich indywiduach się jeszcze spodziewać ? Jaka terapia daje choćby minimalną szansę na zmianę ich w zwykłych ludzi ? Kto uważa ich za jednostki, które rokują jeszcze jakieś nadzieje ? Kto chciałby mieć takich za sąsiadów ?

 •  

  pokaż komentarz

  Nie będę czytał całego artykułu bo nie mogę. Kara śmierci obowiązkowo.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro tak długo się nad nią znęcali, to może dostaną łagodniejszy wyrok za pobicie ze skutkiem śmiertelnym?

 •  

  pokaż komentarz

  Chcieliście UE, to teraz nie marudźcie, że mordercy nie są traktowani tak jak na to zasługują.

 •  

  pokaż komentarz

  Podać ich nazwiska do publicznej wiadomości a za długo nie pożyją...

 •  

  pokaż komentarz

  Tu nie chodzi o to, że dostaną zastrzyk i już po sprawie.

  Najgorsza jest kara psychologiczna. Wiedzą kiedy zginą i muszą czekać, czekać, czekać...

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawi mnie jedno. Jednocześnie smuci.
  Jak katolik może być za karą śmierci.
  Jak ateista może być za karą śmierci.
  Chyba nie ma innych grup w kontekście religijnym tutaj?

  •  

   pokaż komentarz

   @varyat: Katolik dlaczego ma nie być? A ateista dlaczego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Qlfon: obie grupy szanują ludzkie życie
   przynajmniej w teorii

  •  

   pokaż komentarz

   @varyat: Zgodnie z tym co napisano w Biblii i naukami KK kara śmierci jest dopuszczalna. Ateiści to ludzie rozsądni i logiczni - kara śmierci po chwili główkowania staje się oczywistą oczywistością.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qlfon: jesteś niespecyficzny
   Powinieneś powiedzieć: zgodnie z tym co napisano w pierwszej części biblii. Zgodnie z wiarą katolicką zabijanie jest niedopuszczalne. Zgodnie z naukami KK jest dopuszczalna kiedy jest jedyną formą ochrony życia ludzkiego. W naszych czasach nie jest taką formą.
   Nie wiem w jaki sposób logicznie myślący rozsądny ateista może opowiedzieć się za karą śmierci. Przez chwilę spróbowałem się w jednego wcielić i nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @varyat: Nie wiem w jaki sposób logicznie myślący rozsądny ateista może opowiedzieć się za karą śmierci. Przez chwilę spróbowałem się w jednego wcielić i nic.

   Bo szukanie argumentu przeciw KŚ kończy się zawsze fiaskiem?

   Powinieneś powiedzieć: zgodnie z tym co napisano w pierwszej części biblii.

   “A gdyby ktoś bliźniego swego umyślnie zasadziwszy się podstępem zabił - i od ołtarza Mego weźmiesz go, i zabijesz.” (ks.Wyjścia, XXI, 14)

   Zgodnie z wiarą katolicką zabijanie jest niedopuszczalne.

   Po czym piszesz

   Zgodnie z naukami KK jest dopuszczalna kiedy jest jedyną formą ochrony życia ludzkiego. W naszych czasach nie jest taką formą.

   Jak to nie jest? Powiedz mi czy istnieje sposób inny od KŚ aby mieć pewność że morderca już nie będzie mordował?

  •  

   pokaż komentarz

   @Qlfon: Bo szukanie argumentu przeciw KŚ kończy się zawsze fiaskiem?
   A to taki prosty argument jak to, że zabicie innego człowieka zawsze jest złem, jedynie w przypadku obrony koniecznej jest mniejszym złem nie wystarcza? Bo sorry, ale kara śmierci jakkolwiek byś się intelektualnie nie wysilał nigdy nie będzie obroną konieczną. Obecnie dożywotnie odizolowanie mordercy od społeczeństwa nie stanowi problemu, więc nie ma konieczności aby go zabijać, a ludzkie życie jest wartością nadrzędną i jej uznawanie odróżnia nas od psychopatów. Powoływanie się na oszczędności z tytułu utrzymania takiego więźnia (uprzedzę argument, który i tak zawsze się pojawia) zakrawa natomiast na populizm, bo rocznie mielibyśmy dosłownie kilka egzekucji (w USA o ile się nie mylę jest ich kilkadziesiąt, Polska ma niemal 10 razy mniej obywateli), więc to czy budżet będzie musiał utrzymać np 5 więźniów więcej czy mniej w skali kraju nie stanowi żadnej różnicy.

   Powiedz mi czy istnieje sposób inny od KŚ aby mieć pewność że morderca już nie będzie mordował?
   Więc wprowadźmy też karę śmierci dla pijanych kierowców, którzy spowodowali śmiertelny wypadek. No bo jak inaczej możemy mieć pewność, że taki pijak nie wyjdzie za 10 lat z więzienia i nie wsiądzie ponownie (bez prawka) za kierownicę i znów kogoś zabije? A złodziejom obcinajmy ręce, żeby już nie kradli, nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Qlfon:
   1. Przeprowadziłem odwrotne wnioskowanie: mianowicie nie znalazłem jakiegoś specyficznego wymiaru kary jakiego nie zapewnia dożywocie: w sensie zapobiegania przestępstwu. Proszę, podaj mi jakąś cechę kary śmierci której nie zapewni dożywocie.
   2. Widzę że muszę jaśniej: "pierwsza część biblii" -> Stary Testament
   "druga część" -> Nowy Testament
   Więc powtórzyłeś to co ja powiedziałem: zabijanie jest dozwolone w Starym Testamencie.
   3. Dla mnie pojęcie wiara jest bardziej ulotne od nauk. Nauki są pojęciem twardym, a odstępstwo od dogmatów jest herezją.
   4. Nie rozumiem, dożywocie nie zapewnia ochrony życia?

  •  

   pokaż komentarz

   @varyat: Cóż, jeśli uznajemy życie za najwyższą wartość, widmo jego odebrania staje się największym straszakiem. Tak, wiem że to prawdopodobnie nie powstrzymałoby tamtej dwójki przed gwałtem, katowaniem i spaleniem dziewczyny żywcem, ale z drugiej strony nie spotkałem się nigdy z tym, by ktoś bał się dożywocia.
   Do tego - nie wiem jak inni ateiści, ale do mnie - nie przemawia etyka deontologiczna, która mówi jaki czyn jest, jak piszecie, "zawsze" zły lub "zawsze" dobry.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vince: Do tego - nie wiem jak inni ateiści, ale do mnie - nie przemawia etyka deontologiczna, która mówi jaki czyn jest, jak piszecie, "zawsze" zły lub "zawsze" dobry
   Też jestem ateistą i nie lubię czarno-białego podziału na _ całkowite dobro_ i _ całkowite zło_, ale przecież też jej tutaj nie stosuję , bo uważam zabicie człowieka za zło, ale akceptuję sytuację gdy jest to mniejsze zło (obrona konieczna, wojna), natomiast nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji, w której zabójstwo mogłoby zostać uznane za coś dobrego, albo moralnie obojętnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Renegado:
   1. Przeprowadziłem odwrotne wnioskowanie: mianowicie nie znalazłem jakiegoś specyficznego wymiaru kary jakiego nie zapewnia dożywocie: w sensie zapobiegania przestępstwu. Proszę, podaj mi jakąś cechę kary śmierci której nie zapewni dożywocie.

   Wniosek - nie potrafisz wnioskować. Cecha którą zapewnia KŚ a nie zapewnia dożywocie? Miałeś już wyżej napisane! KŚ gwarantuje, że nie morderca nigdy już nie zabije. Dożywocie nie daje takiej gwarancji! Przecież to jest proste jak budowa cepa!

   2. Widzę że muszę jaśniej: "pierwsza część biblii" -> Stary Testament
   "druga część" -> Nowy Testament
   Więc powtórzyłeś to co ja powiedziałem: zabijanie jest dozwolone w Starym Testamencie.


   Zadam pytanie - a czy NT odwołuje nakazy ST?

   3. Dla mnie pojęcie wiara jest bardziej ulotne od nauk. Nauki są pojęciem twardym, a odstępstwo od dogmatów jest herezją.

   Dla mnie też. Nie jestem nawet katolikiem. Po prostu kiedyś zainteresowałem się stosunkiem KK do KŚ.

   4. Nie rozumiem, dożywocie nie zapewnia ochrony życia?

   Nie. Wystarcza około 10 sekund aby na to wpaść.

   Więc wprowadźmy też karę śmierci dla pijanych kierowców, którzy spowodowali śmiertelny wypadek. No bo jak inaczej możemy mieć pewność, że taki pijak nie wyjdzie za 10 lat z więzienia i nie wsiądzie ponownie (bez prawka) za kierownicę i znów kogoś zabije? A złodziejom obcinajmy ręce, żeby już nie kradli, nie?

   Akurat osobiście uważam, że gdy ktoś wsiada po pijaku do samochodu, to z premedytacją naraża innych. Jeżeli zabija, to zabija z premedytacją. I im również w moim przekonaniu należy się czapa. Co do złodziei - Twój argument jest bez sensu. Bez rąk również można kraść. Bez nóg też, bez oka też... Więc może również KŚ? Nie - kara śmierci powinna być tylko za najgorsze możliwe przestępstwo - umyślne morderstwo.

   PS. Swoją drogą niedawno uchwalili, żeby kastrować pedofilów aby ci więcej nie krzywdzili dzieci. Protestowałeś przeciw temu?

   A to taki prosty argument jak to, że zabicie innego człowieka zawsze jest złem, jedynie w przypadku obrony koniecznej jest mniejszym złem nie wystarcza?

   Wystarcza. Przecież zwolennicy KŚ głównie tak argumentują.

   Bo sorry, ale kara śmierci jakkolwiek byś się intelektualnie nie wysilał nigdy nie będzie obroną konieczną.

   Zobacz co napisałem niżej.

   _ Obecnie dożywotnie odizolowanie mordercy od społeczeństwa nie stanowi problemu, więc nie ma konieczności aby go zabijać_

   Bzdura. I to gigantyczna. Dwie minuty myślenia lub zapoznanie się z prawami człowieka i ten argument upada z łoskotem.

   a ludzkie życie jest wartością nadrzędną i jej uznawanie odróżnia nas od psychopatów.

   Oczywiście, że życie ludzkie jest wartością nadrzędną. Ale dla mnie ważniejsze jest życie NIEWINNYCH ludzi od życia MORDERCÓW.

   Powoływanie się na oszczędności z tytułu utrzymania takiego więźnia (uprzedzę argument, który i tak zawsze się pojawia) zakrawa natomiast na populizm, bo rocznie mielibyśmy dosłownie kilka egzekucji (w USA o ile się nie mylę jest ich kilkadziesiąt, Polska ma niemal 10 razy mniej obywateli), więc to czy budżet będzie musiał utrzymać np 5 więźniów więcej czy mniej w skali kraju nie stanowi żadnej różnicy.

   Średnio rocznie w Polsce ma miejsce około 1000 morderstw.

   I na koniec jedno - zadajmy sobie pytanie - czy naszą winą jest, że gwałciciel dostał wyrok np. 15 lat więzienia. Czy naszą winą jest, że złodziej samochodów dostał 3 lata więzienia? Czy jest to nasza wina? Nie. Oni popełniając przestępstwa sami wybrali sobie taki a nie inny los. Dlaczego więc według was nie dotyczy to morderców? Volenti non fit iniuria!

  •  

   pokaż komentarz

   @Qlfon: Cecha którą zapewnia KŚ a nie zapewnia dożywocie? Miałeś już wyżej napisane! KŚ gwarantuje, że nie morderca nigdy już nie zabije. Dożywocie nie daje takiej gwarancji
   Możesz mi podać jakieś dane ilu rocznie morderców skazanych na dożywocie w Polsce ucieka z więzień i morduje? Bo przecież nie mówimy o wcześniejszych zwolnieniach, bo ci którzy łapią się na takie zwolnienie nie dostali by KŚ, gdyby była możliwa, to jest raczej logiczne. Chociaż gdy czytam komentarze tutaj to widzę, że powszechny jest pogląd, że polski wymiar sprawiedliwości masowo puszcza morderców wolno, albo daje im symboliczne kary, a mimo to wierzycie, że jak wprowadzimy KŚ to nagle sądy zaczną ją masowo stosować (w końcu mówisz o setkach spraw rocznie). Przecież wystarczy chwilę pomyśleć, żeby dojść do tego, że KŚ byłaby stosowana tylko w pojedynczych wypadkach. W latach 46-95 w Polsce skazano na KŚ około 60 osób, z czego nie wszyscy zostali straceni i nie wszyscy zostali skazani za morderstwa. A ty gadasz o 1000 spraw rocznie, jeśli wykonywalibyśmy 1000 egzekucji na rok to niemalże dogonilibyśmy Chiny, a cały cywilizowany świat zostałby daleko w tyle za nami. Oczywiście jeśli Chiny są dla ciebie wzorem sprawiedliwego sądownictwa to ok, twoje prawo, ale pozwolisz, że się z nim nie zgodzę.

   Akurat osobiście uważam, że gdy ktoś wsiada po pijaku do samochodu, to z premedytacją naraża innych. Jeżeli zabija, to zabija z premedytacją. I im również w moim przekonaniu należy się czapa
   Nie rozumiesz pojęcia zabójstwa z premedytacją, to po pierwsze. Po drugie no to teraz już na pewno dogonimy Chiny. Po trzecie to już zaczyna być przerażające.

   _ Bez rąk również można kraść. Bez nóg też, bez oka też... Więc może również KŚ? Nie - kara śmierci powinna być tylko za najgorsze możliwe przestępstwo - umyślne morderstwo_
   No ale co w takim razie z tymi złodziejami? Mamy depenalizować kradzież? Bo jak widać nie potrafimy powstrzymać złodziei przed kradzieżą, a skoro nie można ich zabić to co? Więc może niech państwo sądzi tylko morderców, a resztę niech oleje, bo nie można inaczej powstrzymać od recydywy jak przez zabicie, co nie? No bo już ustaliliśmy, że skoro z więzienia można zabijać, to czemu nie można, kraść czy gwałcić?

   PS. Swoją drogą niedawno uchwalili, żeby kastrować pedofilów aby ci więcej nie krzywdzili dzieci. Protestowałeś przeciw temu
   Och już się mnie pytano tutaj czy byłem przeciwny procesowi w Norymberdze, teraz się mnie stara zaprzyjaźnić z pedofilami, siła waszych argumentów mnie poraża. Przede wszystkim mówimy o chemicznej kastracji (sprecyzujmy, bo jest olbrzymia różnica między nią, a obcięciem wiadomo czego), która ma być elementem przymusowego leczenia i oczywiście, że jak najbardziej popieram takie rozwiązanie. Nie poparłbym rozwiązania problemu na zasadzie uciąć ch*ja zboczeńcowi i rzucić do rowu, niech zgnije, pytanie czy ty byś poparł takie rozwiązanie?
   No i skoro już zadajemy takie niewygodne pytania to może jeszcze jedno. Weźmy sobie taką fikcyjną, lecz możliwą sytuację: dziewięciolatek wziął mamie z kuchni nóż i zadźgał nim dla zabawy kolegę. Czy twoim zdaniem dla niego też należy się czapa?

   Dwie minuty myślenia lub zapoznanie się z prawami człowieka i ten argument upada z łoskotem
   Możesz mi pokazać gdzie prawa człowieka zakazują skazywania na dożywotnie więzienie? Bo jak rozumiem chodzi ci o coś takiego, a jeśli nie to proszę wytłumacz, bo nie nadążam za twoim tokiem myślowym.
   Ach, chyba, że chodzi o to, że św. JKM uważa prawa człowieka za lewacki wymysł?:)

   _ Ale dla mnie ważniejsze jest życie NIEWINNYCH ludzi od życia MORDERCÓW_
   Proszę wytłumacz mnie, ciemnemu lewakowi w jaki sposób dożywotnio zamknięty w celi facet zagraża życiu niewinnych ludzi? I proszę po raz kolejny nie wyjeżdżaj mi tu z tekstami, że średnio w Europie dożywocie trwa parę lat, bo nie uwierzę, że jeśli dzisiaj skazanych na dożywocie wypuszczamy po paru latach to nagle jutro ci sami ludzie zaczną ich skazywać na śmierć, bo to dopiero się kupy nie trzyma.

  •  

   pokaż komentarz

   @Qlfon: proszę, wytłumacz mi łopatologicznie dlaczego Twoim zdaniem dożywocie nie odseparowuje mordercy na tyle, żeby więcej nie zabijał.
   Co do biblii - owszem zostało napisane:"Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.
   Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni."
   Z drugiej strony: mamy zupełnie inne obyczaje religijne od żydów. Z trzeciej strony oficjalne stanowisko Kościoła jest takie a nie inne. A to Kościół ustala reguły wiary (temat na osobną dyskusję ^^).
   Nie za każde morderstwo przysługuje najwyższy wymiar kary. Zresztą to leży w kwestii sądów.

   Jak to nie dotyczy.Absolutnie dotyczy, mordercy też podlegają karze. Tylko że gwałciciel w odwecie nie jest gwałcony a złodziejowi samochodów nie kradnie się jego samochodu.
   Tylko że jedna rzecz: nie jestem zwolennikiem kary śmierci, ponieważ nie chcę być odpowiedzialny za śmierć kogokolwiek.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak przeczytałem o tym spaleniu żywcem, to mnie ciarki przeszły...

 •  

  pokaż komentarz

  Zawsze byłem przeciwko karze śmierci.

  Jednak czytając ten tekst coś we mnie pękło. Wraz z kolejnymi akapitami narastała we mnie nienawiść i obrzydzenie do tych ludzi. Może to źle kierować się negatywnymi emocjami ale zdałem sobie sprawę, że za szczególnie brutalne zbrodnie (kiedy wina jest bezsporna) CZAPA POWINNA BYĆ.

 •  

  pokaż komentarz

  Pomarzyć warto kary śmierci i tak nie wprowadzą bo kościół zamiast zajmować się swoimi sprawami woli wtrącać się w nieswoje

  co do tego że kara śmierci nie zapobiega psychologicznie przed tym aby nie było więcej morderców to może to i prawda ale tu chodzi o kare

  profilaktyka polega na czymś innym

  a ukarać ich jakoś trzeba tymczasem oni dostaną dożywocie i będą żyli w warunkach lepszych niż niektórzy niewinni ludzie

 •  

  pokaż komentarz

  Wymyslilem zastosowanie dla takich. Zabić w szpitalu i dać organy tym, którzy ich potrzebują. Szkoda marnować dobra nerkę na takiego gościa :d

 •  

  pokaż komentarz

  "KIEDY KARA ŚMIERCI !?"
  Jak Korwin-Mikke będzie u steru.

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę że odpowiednią karą byłoby "oko za oko ząb za ząb" (spalenie za spalenie :) )

 •  

  pokaż komentarz

  Niektórzy twierdzą, że kara śmierci sprawia, że państwo morduje.
  Nie.
  To tak, jakby mówić, że aresztowanie to porwanie, więzienie to przetrzymywanie wbrew woli, grzywna to wymuszenie itd.

 •  

  pokaż komentarz

  "I'll take your head off tonight, Vlad Impaler's style"... bo nikt mi nie wmówi, że ich więzienie zresocjalizuje, albo że ich izolacja od społeczeństwa to kara wystarczająca.

 •  

  pokaż komentarz

  Ziobro do Polski! I to od zaraz, bo nie zdzierżę...

 •  

  pokaż komentarz

  Kara śmierci to mało, pociąć, wsadzić do soli na tydzień, karmiąc, żeby za szybko nie umarli. Najgorsze tortury na nic tutaj. Trzebaby sztabu naukowców którzy potrafiliby utrzymać jak najdłużej przy życiu jednocześnie sprawiając im jak największy ból. Teraz jestem zdecydowanie przeciw karze smierci, zbyt to kur[...]de to łagodne.
  Jest ktos w stanie wymyslic cos dla tych ludzi? Bo zabicie to akt łaski.
  Niestey, za 25 lat będą zresocjalizowani i bedzie mozna z nimi piwo wypic.... ;[[[ kur wa!

 •  

  pokaż komentarz

  sk%!%iele... oby ich matki paliły się w piekle .... razem z nimi

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś kto zabił z premedytacją ma po prostu zrytą psychikę. Najlepszym sposobem jest spowodowanie, żeby taki morderca sam się nią wykończył. Cztery ściany i niech sobie siedzi przez 123 lat bez możliwości jakiś zwolnień myślę, że szybko by się sam wykończył i nie potrzebne tu są żadne kary śmierci tylko dobre więzienie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @salata88: to fakt, tylko kto ma za to placic ? smierc to oszczednosci.

  •  

   pokaż komentarz

   @aMilk: Tu się pojawia właśnie zmiana całego systemu więziennictwa, bo na cholere siedzą w więzieniu ludzie za małe przestępstwa bezczynnie, oglądając telewizje i spacerując cały dzień? Ci z małymi przestępstwami mogliby pracować na tych za ciężkie, które są zagrożeniem dla wszystkich i których lepiej zamknąć w 4 ścianach. Stolarstwo, malarstwo itp rzeczy, jak ktoś wcześniej wspomniał wykorzystani jako tania siła robocza. Zamiast organizować, to ci tam na górze zajmują się tylko tym kto ile bierze lub weźmie na boku, a ta kasa mogłaby być przeznaczona już na zmiany więzień i rygoru w nich.

  •  

   pokaż komentarz

   @aMilk: Nie chce mi się pisać drugi raz tego samego to skopiuje fragment mojego posta, który wisi trochę wyżej:P

   Śmieszny jest argument ekonomiczny, który często przywołują zwolennicy kary śmierci. Po pierwsze przeliczanie ludzkiego życia na pieniądze (nawet życia największego zbrodniarza) jest nieetyczne. Po drugie trzeba stworzyć jakąś celę śmierci i jeszcze doliczyć wydatki związane z ochroną podczas protestów, które by nas pewnie czekały przy okazji każdej egzekucji i ewentualnymi szkodami wyrządzonymi przez protestujących. Po trzecie oszczędność dla budżetu państwa była by niezauważalna, bo ile mielibyśmy tych egzekucji rocznie? 1? 3? Roczny koszt utrzymania tych nawet 3 więźniów dla budżetu jest niezauważalny, używanie tego argumentu to czysty populizm. No i wreszcie trzeba by do tego rachunku doliczyć olbrzymie straty jakie ponieśliśmy by w wyniku izolacji w UE, która by nas czekała w związku z przywróceniem kary śmierci. No, ale przecież czym są inwestycje i dotacje wobec dobrego samopoczucia jakie dałoby nam zabicie paru morderców, czyż nie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Renegado: Zgadzam się, ale z innych względów człowiek nie powinien mieć przyzwolenia wszystkich, żeby odebrać komuś życie. Większą karą jest izolacja i pozostawienie człowieka ze swoimi myślami. Okradają was na każdym kroku, a żałujecie kasy na morderców.

  •  

   pokaż komentarz

   @salata88: Hmmmmmmmmmmmmmm, a wiesz, że to nie taki głupi pomysł ? Zamurować gdzieś w celi i niech sam z głodu zdechnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Andrzej obiecał, że kiedy będzie chciała, odwiezie ją do domu.
  Tam mężczyźni zaczęli pić alkohol.
  Zaniepokojona dziewczyna poprosiła o odwiezienie do domu, ale oni nie chcieli o tym słyszeć.

  A co, chłop po pijaku miał prowadzić?!

  A tak na poważnie - proszę, powiedzcie że nie bierzecie na serio wszystkiego, co jest napisane w tym szmatławcu i szmatławcowej stronie szmatławca.

 •  

  pokaż komentarz

  nie popieram kary smierci bo nie mam pewnosci czy sam kiedys komus nie skrece karku jak mnie wk#!$i

  •  

   pokaż komentarz

   @szalonybeton: Możesz się śmiać ale ludzi którzy na serio tak myślą jest więcej niż tapety na mordzie Joli Rutowicz

   i należało by usunąć ich ze społeczeństwa zanim liczba ofiar wzrośnie

   (chociaż w sumie niektórym to kark sam bym chętnie skręcił :) )

 •  

  pokaż komentarz

  hehehehehhe grubo :D grillik

  I lol @ u

  •  

   pokaż komentarz

   @r3pr3z3nt:
   Smierc za smierc to nie jest rozwiazanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092: że co? asiu a popierasz wyrok w Norymberdze?

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092: Kara śmierci dla morderców to jest rozwiązanie, w dodatku doskonałe w swojej wymowie i perspektywie prewencyjnej. A przede wszystkim sprawiedliwe. Więzienie dla sadystycznych morderców to nie jest rozwiązanie.
   Tych sk%$!ieli kiedyś wypuszczą, a wtedy będą jeszcze bardziej zdegenerowanymi bandytami, którzy zrobią to kolejnej kobiecie. Nie wiesz gdzie wtedy będziesz Ty, twoje dziecko, czy ktoś Ci bliski. Bądź mi. Bądź komukolwiek - nikt nie zasługuje na taką śmierć.
   Gdyby komuś z moich bliskich wyrządzono podobną krzywdę, nie zawahałbym się wymierzyć sprawiedliwość, i w dupie miałbym wyroki moralne różowych "elyt", czy wyroki sądowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @r3pr3z3nt:
   A gdyby twoj ojciec po jednym piwku spowodowal wypadek i kogos zabil to tez bys byl za kara smierci dla niego?

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092:
   Podaj w takim razie jaką kare mieliby ponieść adekwatną do tego czynu .

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092: odpowiedz na moje pytanie: czy potępiasz wyrok w Norymberdze?

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092:
   A rozumiesz dziewczyno czym różni się nieumyślne spowodowanie śmierci, od morderstwa [art. 148 § 1. K.K.]?
   Odsyłam do KK po wyjaśnienie.

   Słowa "morderca" używam umyślnie [zabójstwo kwalifikowane].

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092: po piwku się kuwa nie jeździ, wszystko w temacie. Jakby za 1 piwko była kara śmierci to by go nie pili i nie jeździli, a jeśli by jeździli to znaczy ze na nią zasługują, gdyż są za głupi.

  •  

   pokaż komentarz

   @asia9092:
   Ty idiotko!!To przecież oni ją zgwałcili a potem spalili żywcem.Masz pojęcie?Dla pijanych kierowców też powinna być kara.Do każdego przestępstwa powinna być adekwatna.

  •  

   pokaż komentarz

   @kosmo1989: Zgadzam się, niemniej moim zdaniem dla PIJANYCH kierowców >1 promil powinno być dożywocie, bez możliwosci warunkowego zwolnienia. Nie toleruję pijanych kierowców, są jak bomba zegarowa. Bedzie mi się potem tłumaczył śmieć że nieumyślnie przejechał moją żonę/dziecko/matkę/psa/kota/papugę* - zabiłbym na miejscu.
   *niewłaściwe skreślić

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Dajcie mi ich adresy i zdjecia a beda zaraz na 4chanie. A co do adresow to sama ich odwiedze z ciapkami ktorym dam 5F za pomoc, oni juz maja metody na takich sk!%$ysynow. Wydlubac im oczy i do lasu zeby muchy tam zlozyly larwy ktore sie zywia mózgiem !!

Dodany przez:

avatar MajkiFajki dołączył
542 wykopali 18 zakopali 3.2 tys. wyświetleń