•  

  pokaż komentarz

  Problem emerytur rozwiązany ! Harówa do usranej śmierci !

  •  

   pokaż komentarz

   @qbik: dziękujemy PO i wszystkim ich wyborcom

  •  

   pokaż komentarz

   @Lukki: to nie jest pomysl PO, takie nowe reguly zaczynaja obowiazywac w wiekszosci krajow zachodnich. Zatem po co wrzucac znowu na partie?. Jak Ci sie nie chce pracowac to nie pracuj, chryste. przez 40 lat pracy powinienes zaoszczedzic wystarczajaco aby troszke samemu sie utrzymac. Zreszta, jesli nie wprowadzi sie tego nowego wieku, to pieniedzy nagle z gruszki sie nie znajdzie. Jesli macie wlasne, nowe genialne sposoby na uleczenie ZUS'u, to zglaszajcie je - najlatwiej nazekac.

  •  

   pokaż komentarz

   @fik43pobme: a młodzi pracy nie mają.

  •  

   pokaż komentarz

   @fik43pobme: Ja mam pomysł na uleczenie ZUSu - likwidacja.

  •  

   pokaż komentarz

   Te obliczenia nijak mają się do realiów, tak może liczyć ktoś, kto liczy na populizm.

   Pamiętajcie, że wiele zawodów kończy pracę po 15-20 latach pracy, już mają prawa emerytalne.
   Do tego mega powszechne renty, które wykończyły już wiele państw.

   Gdybyśmy mieli liczyć bardziej realnie, to:
   - prace zaczyna się w okolicy 23 roku życia, kończy w okolicy 60 (kobiety nawet wcześniej), do tego może przydarzyć się czas przerwy (bezrobocie lub szukanie pracy) i mamy około 37 lat pracy.

   Przeciętne życie kobiet to prawie 80 lat, facetów - 71 lat i cały czas rośnie (na zachodzie 83 i 77 lat).

   Facet więc żyje na emeryturze około 10 lat, kobiety około 20 lat.

   Nie bronię tu ZUSu, po prostu urealniam ten wykop. Tym bardziej, że liczycie tam tylko facetów, gdy tymczasem faceci dokładają się do kobiet :D bo te mniej składają i dłużej żyją.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli celem waszego życia jest "czekanie" na emeryturę z nastawieniem "wtedy to sobie pożyję, a do tego czasu - wredna koszmarna harówka", to współczuję wam waszego marnego żywota...
   Mi osobiście emerytura kojarzy się z koszmarnymi nudami...

  •  

   pokaż komentarz

   Nie będę komentował kwestii politycznej, ale chciałbym zauważyć, że ta "statystyka" jest trochę zakłamana. Powinno się uwzględnić średnią długość życia osób, które dotrwały do emerytury. Wtedy dopiero można w miarę obiektywnie ocenić.

  •  

   pokaż komentarz

   @next: "Facet więc żyje na emeryturze około 10 lat, kobiety około 20 lat."
   Proponuję parytet

  •  

   pokaż komentarz

   @next: I to jest właśnie najgorsze. Przywileje emerytalne dla różnych grup zawodowych są skrajnie niesprawiedliwe. Zaraz ktoś napisze, że niektóre zawody są na tyle wyniszczające, że im się należy. Tylko wystarczy tu przytoczyć przykład ze Śląska i branży górniczej. Górnik zatrudniony przez kopalnie ma zapewnione wszystkie przywileje emerytalne i nie tylko, a taki sam górnik zatrudniony przez prywatną firmę, którą wynajmuje kopalnia, wykonujący dokładnie taką samą pracę w tym samym miejscu nie ma żadnych przywilejów, bo jest zwykłym pracownikiem prywatnej firmy. W czym ten pierwszy jest lepszy od tego drugiego? Chyba tylko w tym, że stoją za nim silne związki zawodowe...
   I takie same przykłady można podać dla prawie każdego przywileju emerytalnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @fik43pobme:
   Po 1 To PO nalegała żeby przyjąć traktat lizboński, i teraz co narzuci UE my to musimy zrobić. Więc nie pierdziel, że skoro zachód tak robi to znaczy ze to jest dobrze. Z resztą co to za trend, że wszystko co z zachodu to dobre i mlekiem i miodem płynące?

   Po 2 Ja mam genialny sposób, tak genialny, że tylko parę osób na świecie zna ten pomysł, a tym pomysłem jest prywatyzacja.

   Po 3 http://rafalkosik.com/wp-content/files/dowcipy_rysunkowe/kosik_100705_450.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @fik43pobme:
   Masz trochę racji, to nie jest pomysł PO, to się dzieje w całej Europie i jest konsekwencją pop%#!!#!onego systemu emerytalnego.

   Jak Ci sie nie chce pracowac to nie pracuj, chryste. przez 40 lat pracy powinienes zaoszczedzic wystarczajaco aby troszke samemu sie utrzymac. Zreszta, jesli nie wprowadzi sie tego nowego wieku, to pieniedzy nagle z gruszki sie nie znajdzie. Jesli macie wlasne, nowe genialne sposoby na uleczenie ZUS'u, to zglaszajcie je - najlatwiej nazekac.
   Najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu, jest ten wspomniany przez Glacial, czyli likwidacja. Jeśli się wprowadzi nowy wiek emerytalny, to tylko się przedłuży agonię tego systemu i pozwoli mu wciągnąć obślizgłymi mackami więcej ofiar.

 •  

  pokaż komentarz

  Żale pokazywarkowe napisane przez człowieka, który nie potrafi sklecić zdania. Zakop

 •  

  pokaż komentarz

  Ale co se człowiek przez te 4 lata podup................. a nie zaraz....... fuck!

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Pierwszą rzeczą, która powinna zostać zmieniona w systemie emerytalnym jest system wcześniejszych emerytur służb mundurowych i pracowników sektorów "wyższego ryzyka" czy jak to się tam zwie. Nie chodzi mi o jakieś wielkie cięcie dla wszystkich pracowników tych sektorów, a jedynie o pracowników administracyjnych i innych, którzy tego ryzyka już nie ponoszą (a przynajmniej nie w takim samym stopniu). Krótko mówiąc - policjant przerzucający papiery za biurkiem nie powinien mieć takich samych ulg emerytalnych, jak ten który jeździ na akcje, czy też pani Zosia z sekretariatu kopalni i pan Staszek, który dzień w dzień śmiga pod ziemią i fedruje na przodku.

  •  

   pokaż komentarz

   @doman82: A ja bym poszedł dalej, bo co stoi na przeszkodzie, żeby policjant po tych 15 czy 25 latach zamiast jeździć na patrole zajął się jakąś bardziej biurkową robotą? A co do innych przywilejów. Osób pracujących w fabryce nikt nie pyta czy w wieku 60 lat są w stanie jeszcze wykonywać swoją nierzadko bardzo wymagającą fizycznie pracę, więc dlaczego grupy zawodowe należące do byłego sektora państwowego czy reprezentowane przez silne związki zawodowe mają mieć jakiekolwiek przywileje. W czym są lepsi od tych, którzy całe życie przepracowali na identycznym stanowisku w sektorze prywatnym.

 •  

  pokaż komentarz

  a co to ma wspolnego z haslem 'zgoda buduje'?

  a przechodzac do meritum: dlatego wlasnie ja nie place zadnych skladek na zusy, tylko od czasu do czasu zdrowotna. zakladam ze wieku emerytalnego nie dożyję. a jesli dożyję... coz jakos przecierpie te statystyczne 4 lata ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko co to ma wspólnego z PO? Jaki jest plan PiS na naprawienie(likwidacje?!) ZUS?

  Tak czy inaczej. Lepiej sobie uświadomić, że praca na etacie to niewolnictwo i zacząć własny interes. Znam człowieka co tak stwierdził i mył samochody na parkingu. Dzisiaj ma kilkadziesiąt myjni. Chłop nawet matury nie ma.

  System okrada człowieka.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale praca jest sensem życia - po to człowiek żyje, żeby robić to co go interesuje i dzięki temu jeszcze zarabia pieniądze. A pewnie każdy emeryt tęskni za tym co robił wcześniej !

 •  

  pokaż komentarz

  A za Bismarcka średnia długość życia wynosiła 45 lat, a na emeryturę szło się przy 70tce :-)

  http://www.nbportal.pl/pl/np/artykuly/historia/krotka_historia_emerytur

 •  

  pokaż komentarz

  Co ma piernik do wiatraka? Rozumiem, że to PeŁo wymyśliło ten system emerytalny i dla tego to ich wina, że Polacy nie chcą się miziać w pościeli i robić dużo dzieciów, po to by one pracowały na nich. A ja myślałem, że to niejaki pan Bismarck, by trend komunistyczny w swych landach powstrzymać, wymyślił coś takiego. Najlepiej było by ZUS jako taki zrównać z ziemią i każdy sam na siebie pracował, ale teraz jest na to za późno, do tego jak wynagrodzisz osoby, które np. 20 lat już robią i jeszcze mają następne 20 przed sobą do emerytury? Dasz im żywą gotówką, według jakiegoś wzoru czy co? Do tego zaraz by na Wykopie ludzie pokrzywdzenie przez system zaczęli wylewać gorzkie żale, że ich państwo, Tusk i żydy oszukali, bo jakaś siła nieczysta nie daje odłożyć z własnej kasy na własną emeryturę i ktoś musi im pomóc.

  •  

   pokaż komentarz

   @rootout: osoby, które już siedzą w tym systemie dostawałyby emerytury z pieniędzy z prywatyzacji spólek Skarbu Państwa. Lepiej zlikwidować ZUS niż wciągać do niego kolejne pokolenia - i tak wiadomo, że ZUS prędzej czy później upadnie i nie bedzie pieniędzy na emerytury dla "ostatnich w kolejce", którzy niby całe życie pracowali na swoją emeryturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dawwido: Dla tego pisałem, że trochę późno, na samym początku transformacji ustrojowej miało by to sens, dużo do sprywatyzowania, teraz już trochę mniej, a do tego z prywatyzacji jest łatana dziura budżetowa. Do tego jak widzisz ktoś musiał by obsługiwać konta tych którzy mają już emerytury, znaczy się ZUS by tak z 20 lat jeszcze istniał.

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś mi odpowie?
  Czy jak będę chciał skończyć pracę w wieku 50 lat, to nadal będę musiał - wg aktualnego systemu - wpłacać jakieś obowiązkowe składki?

  Tak, wiem, że nie dostanę niebotycznej emerytury z ZUS.

 •  

  pokaż komentarz

  kawiusz: Tak tak, średnio 47 lat pracy. Skąd ty mieszkasz? Odlicz sobie bezrobotnych (kilkanaście % społeczeństwa), kobiety zajmujące się domem (kolejne kilkanaście), rencistów (kilka procent), mudurowych, górników (emeryturki już koło 50tki), rolniów (objęci innym systemem, 20% społeczeństwa). Do tego założyłeś błędnie że średnio zaczynamy prace w wieku 20 lat, a przecież prawie każdy kończy jakieś studia.

  Tak prawie każdy, ale duża większość ciężko pracuje żeby je skończyć .

 •  

  pokaż komentarz

  Tak tak, średnio 47 lat pracy. Skąd ty mieszkasz? Odlicz sobie bezrobotnych (kilkanaście % społeczeństwa), kobiety zajmujące się domem (kolejne kilkanaście), rencistów (kilka procent), mudurowych, górników (emeryturki już koło 50tki), rolniów (objęci innym systemem, 20% społeczeństwa). Do tego założyłeś błędnie że średnio zaczynamy prace w wieku 20 lat, a przecież prawie każdy kończy jakieś studia.

 •  

  pokaż komentarz

  Dla mnie to możecie pracować nawet do 90lat, ale niech k$$%a będzie sprawiedliwie, jak w każdym cywilizowanym kraju, że tyle samo lat pracują kobiety jak i mężczyźni.

  •  

   pokaż komentarz

   @bykom: czyli cywilizowane jest to że kobieta zap!!%$#$ająca w robocie + wychowanie dzieci + cały dom na głowie + fakt że jest słabsza fizycznie od mężczyzn, ma pracować tyle samo co facet który w porównaniu z zajęciami kobiet przez cale zasrane ich życie ma po prostu luksus? lewacka polityka antyrodzinna, pogoń za kasą i nic więcej to jest wysoki wiek emerytalny, tym bardziej że za marne grosze. nie wspominając o tym że młodzież nie ma pracy bo większość stanowisk jest zajęta przez starych zapracowanych i wk%!%ionych tym faktem ludzi

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: Mężczyzna robi to samo + etat domowego konserwatora/budowlańca i nie idzie z tego powodu wcześniej na emeryturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: a co nas obchodzi cudza kobieta? każdy płaci za swoją, jak cie nie stać to zap%!$!%#aj na ręcznym.

  •  

   pokaż komentarz

   @bykom: wiek emerytalny powinien być obniżony wszystkim, nie tylko kobietom. A porównanie kobiet z mężczyznami jest nierówne co do tego nie ma wątpliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: Powiedz to kobietom.

  •  

   pokaż komentarz

   @MetalGods: Kobiety są słabsze fizycznie, ale nikt im fizycznie nie każe pracować. A mózgowe umiejętności kobiet są [podobno] porównywalne z siłami umysłowymi mężczyzn, więc nie widzę problemu, czemu pani za biurkiem ma pracować mniej niż pan.

 •  

  pokaż komentarz

  1) "Średnia długość mężczyzn w Polsce to 71 lata". Hmmm... Wzrost wyraża się w latach? ;)

  2) Średnia długość życia dla osób, które osiągnęły wiek emerytalny, jest na pewno wyższa niż 71. Przecież umiera trochę dzieci, młodzieży...

  •  

   pokaż komentarz

   @bonia3312: Te minusy to chyba za niepoprawne politycznie poglądy[1], bo oczywiście masz rację.

   [1] poprawność polityczna na wykopie = odwrotność poprawności politycznej poza wykopem

  •  

   pokaż komentarz

   @bonia3312: Tu chodzi o długość czego innego. I tak, tą długość wyraża się w latach - w latach sprawności do działania.

  •  

   pokaż komentarz

   @bonia3312: Nie, te minusy są za durny i nie logiczny komentarz.

  •  

   pokaż komentarz

   @CreativePL: Oj, jaki merytoryczny zarzut :) Sugeruję włączyć więcej myślenia matematycznego, ułatwia to rozumienie danych statystycznych.

   Może wyjaśnię to inaczej... Przeciętna osoba płacąca składki emerytalne (pracująca) średnio będzie żyła dłużej, niż 71 lat. Przykład? Mając martwego noworodka i pięć osób zmarłych w wieku stu lat mamy średnią wieku na poziomie 83,5 roku, jednak średnią wieku osób które dożyły wieku produkcyjnego 100 lat.

   Moim zdaniem konkretne wyliczenie z tego artykułu miałoby sens, jakby w miejsce "71" wstawiono średnią długość życia osób wchodzących w wiek produkcyjny.

 •  

  pokaż komentarz

  Przejmujecie się ? Ja na to leje. FOREVER GERMANY !

 •  

  pokaż komentarz

  PISowcu gdyby nie PO to juz byscie dawno nie zyli po szczepionkach na grype.

Dodany przez:

avatar b.....x dołączył
88 wykopali 40 zakopali 1.7 tys. wyświetleń