•  

  pokaż komentarz

  Eksperci wypowiadają się, że to grube przegięcie - strona warta najwyżej kilkaset złotych, grafika rodem z painta, kod z gimnazjum.

  •  

   pokaż komentarz

   @c1chy:

   Kilka set złotych to też przegięcie. Zapewne chodzi tu o system zarządzania treścią. Takie silniki jak są pisane od zera kosztują kilkadziesiąt tysięcy złotych...

  •  

   pokaż komentarz

   @c1chy: Pewnie jakiś Sobiesiak, albo inny "znajomy królika" nieźle na tym zarobił.

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe czy wytrzyma wykop effect?

  •  

   pokaż komentarz

   @snicer:
   Przegięcie to wiara w inteligencję tego który wierzy że 'twórcy'' tego gniota stworzyli CMS od podstaw.

   No cóż, jaka władza, taki portal.

  •  

   pokaż komentarz

   Tyle kosztowaly prawa do wykorzystania wizerunku doktora House`a w logo.

  •  

   pokaż komentarz

   w dodatku skrypty javascript nie są autorskie tylko zapożyczone : D strona CTRL+C, CTRL+V

  •  

   pokaż komentarz

   @c1chy: Ehh geniuszu, dla Twojej wiadomości strony internetowe to nie tylko grafika... widać że nie chciało Ci się nawet przeczytać notki na temat serwisu:
   "Portal prezentuje w jednym miejscu wszelkie informacje niezbędne inwestorom, ułatwiając podejmowanie decyzji i oszczędzając ich czas. Zastosowano w nim nowoczesne technologie inteligentnego przeszukiwania internetu, wyszukiwania semantycznego, automatycznego tłumaczenia i udostępniania danych. Informacje tłumaczone są automatycznie na cztery języki. Wykorzystane rozwiązania pozwalają na dostarczanie bieżącej i wiarygodnej informacji potencjalnym inwestorom z regionu, Polski i całego świata."

   Jak widać w grę wchodzi algorytm wyszukiwania i indeksowania treści, obecnie zaindeksowanych jest łącznie prawie 80 000 treści dotyczących inwestycji i przetargów. Ponadto dochodzi tłumaczenie na 4 języki, twórcy nie mogli skorzystać z gotowych rozwiązań np. google translate, dlatego trzeba było napisać własne rozwiązania. Zapytasz się po co? Ano po to żeby zagraniczni inwestorzy wchodzący na portal nie musieli dodatkowo głowić się co jest napisane, tylko mieli jako tako dostarczone informacje w ich języku. Na Twoją głowę to zbyt skomplikowane, tak to jest z "byznesmenami" którzy ciągle nie pojmują wartości własności intelektualnej... no cóż za paręnaście lat może się to zmieni...
   Ponadto koszty promocji nie są wygórowane, pracuje w agencji reklamowej i wiem że ATL potrafi wygenerować o wiele większe koszty niż marne 500 tys. zł.

   PS: Zacytuj tych ekspertów co to mówią, że strona to grube przegięcie, proszę.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @piterrro: Wiem, że masz rację (takie pieniądze można wydać na serwis internetowy), ale moim zdaniem te pieniądze i tak zostały źle wydane. Za 0,5 mln nie zrobisz lepszego translatora niż Google i lepszej technologii przeszukiwania internetu niż Google. Nie mogę się po prostu oprzeć wrażeniu, że ktoś chciał zarobić pisząc własny CMS, translator i wyszukiwarkę, a te pół miliona to głównie prowizja urzędnika.

  •  

   pokaż komentarz

   Bezdyskusyjnie jest to API Google Translate.

  •  

   pokaż komentarz

   @koob: hehe dokladnie tez w pierwszej chiwli myslalem ze to Hugh ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @piterrro:
   Promocja może sobie i kosztować miliard.
   Jeśli ktoś wydaje publicznie pieniądze, w dodatku jest to 1 mln zł, to wypada aby od strony wizualnej było to coś dobrego a nie taki gniot.

   Jeśli to tak wygląda "na zewnątrz" to trudno uwierzyć aby i kod wyglądał lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   @piterrro: ja też czekam na linka do wypowiedzi ekspertów

  •  

   pokaż komentarz

   http://www.krosno.pl - Strona mojego 50tyś. miasta, gniecie ten syf za 1mln, a kosztowała pewnie 9x mniej

  •  

   pokaż komentarz

   @snicer: Za takie coś to nie "kilka set złotych" tylko kilka set i to najwyżej Starogardzkiej.

  •  

   pokaż komentarz

   pobawię się w advocatus diaboli
   Po pierwsze strony kosztują, dużo kosztują-no chyba, że bierzesz wykonawcę z rodziny, albo ze zlecenia.przez.net.
   Do takiej strony musieli wziąć firmę, z której kilka osób musiało dogodzić całemu sztabowi ludzi od dyrektora ds czegośtam po pana wojewodę. To kosztuje. Dużo więcej niż gdyby jakiś webmaster usiadł sobie z wizją i zrobił sam stronę która by się podobała tylko jemu i miała tylko funkcje, które on uważa za stosowne działające w sposób, które on uważa za wystarczający.
   Po drugie grafika to również zapewne wypadkowa widzimisię kilku osób.
   Po trzecie:
   jesteś samorządem, albo masz s.a. w nazwie-cena strony x 2, albo x3.
   po czwarte:
   nie wiadomo, co to za moduły to logowanie i aktówka-być może to kosmicznie kosztowało.
   po piąte:
   nie wiadomo jaki jest backend-może to musi być zintegrowane z jakimis wewnętrznymi systemami. (większość programistów www kapituluje jak zobaczy bazę danych inną niż mysql, ba większość kapituluje jak zobaczy relacje w bazie danych).

   Ale owszem błędy były, ale niech pierwszy rzuci kamieniem ktoś kto potrafi bezbłędnie wybrać dostawcę systemu, ze który może zapłacić kilkaset tyś PLN

  •  

   pokaż komentarz

   @dwiesciedziewiecdziesiatpiec: bo się ładne obrazki pojawiają?? Ta strona ma ZERO jakiejkolwiek funkcjonalności

  •  

   pokaż komentarz

   @c1chy: przynajmniej jest przejrzysta :)

  •  

   pokaż komentarz

   @dwiesciedziewiecdziesiatpiec: nie gniecie, jest mało czytelna i nie ma tylu opcji, przejrzałeś chociaż "ten syf" przed wypowiedzią?

  •  

   pokaż komentarz

   @piterrro: Niczego nie zamierzam Ci udowadniać. Ty pracujesz w agencji reklamowej a ja zajmuje się tworzeniem strategii www - wiem ile co kosztuje i za 500k PLN, serwis powinień ślnić - jeśli wierzysz, że zagraniczny inwestor skorzysta z takiego serwisu, na temat, którego nawet w kontekście usability nie ma co rozmawiać to jesteś w błędzie.

   Trzeba jasno postawić fakty - 500k za ten serwis to wyrzucone pieniądze w błoto.

   Polecam wątek na PiO, który porusza tą kwestię.

  •  

   pokaż komentarz

   @Supercoolljuk: A skąd Ty k@#$a wiesz jaka jest funkcjonalność tej strony buraku?
   Ta Polska zawiść już irytuje. ZERO FUNKCJONALNOŚCI ZERO ZERO ZERO, a zalogować do panelu admina czy użytkownika to sie raczej nie raczyłeś, d#%#%u.

  •  

   pokaż komentarz

   @rozkminator: dziękuję za obelgi i spieszę odpowiedzieć na Twoje merytoryczne uwagi. Pokaż mi proszę panel logowania dla użytkownika na stronie http://www.krosno.pl/ o której mówiłem w odpowiedzi na post dwiesciedziewiecdziesiatpiec

  •  

   pokaż komentarz

   @wilma: W nic nie trzeba wierzyć, do kodu strony można samemu zajrzeć. A, że nie rozumiesz co to za śmieszne znaczki są? To się nie wypowiadaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @rozkminator: Dlaczego na ludzi bluzgasz?! Weź się zachowuj bo cię wyprosimy.

  •  

   pokaż komentarz

   @rozkminator: czyżby ci się zrobiło głupio, że bezpodstawnie oskarżasz ludzi i się teraz wstydzisz odezwać? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Supercoolljuk: Nie, zwyczajnie nie siedze jak nolife 24 godziny na wykopie (?) Wtf?
   Chciałem Cie z całą odpowiedzialnością i oficjalnie przeprosić za bluzga. Fakt, poniosło mnie, przepraszam.

  •  

   pokaż komentarz

   @DamSon: a po co ktoś miałby jquery pisać po swojemu?

  •  

   pokaż komentarz

   @stefanzenon: a czy ja mowie o frameworku ; ] mowie o skryptach bazujących na nim. Pomyśl czasem zanim coś napiszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @piterrro: Strona korzysta na 95% z translatica API. Języki się zgadzają. Kosztowne to jest na pewno. Można płacić od tłumaczenia lub stawiać na własnym serwerze.

   @matips: Za 0,5 mln nie zrobisz lepszego translatora niż Google i lepszej technologii przeszukiwania internetu niż Google.

   Translatica jest o wiele lepsza od google translate a kierunek tłumaczenia rosyjski<->polski jest bardzo dopracowany. (Pewnie dlatego że google tym się w ogóle nie interesowało).
   Po drugie nie wiadomo czy google tłumacz jest darmowy do działań komercyjnych i wyjdzie taniej niż translatica. Wyszukiwarka google do działań komercyjnych jest płatna. Nie chcemy wyszukiwać wszystkich stron tylko wybrane. Wyszukiwarka tam jest dobrze skrojona i dobrze ignoruje się z usługami google, być może korzysta z wyszukiwania Google. Wpisałem tam 'lasy państwowe' pokazały mi się artykuły ze śląska a z boku mapka Gogola z zaznaczonymi miejscami(można na nie kliknąć by się przenieść). IHMO daje lepsze wyniki niż google. W google musiał byś kombinować z dodatkowymi frazami, a potrzebne jest dla klientów coś prostego.
   Do tego co w tej aktówce będzie się robić? To moduł do prowadzenia aukcji przetargów? Jak tak to takie moduły są drogie, za niezawodność trzeba płacić.

   @DamSon: a czy ja mowie o frameworku ; ] mowie o skryptach bazujących na nim. Pomyśl czasem zanim coś napiszesz.

   Jakie skrypty chciałbyś przepisać na nowo i po co? Czy pomyślałeś przez chwilę nad tym zanim to napisałeś?

 •  

  pokaż komentarz

  Ta Grafika (Nagłówek się zmienia, czasem jest face, a czasem babka) to naprawdę tragedia, zrobił bym im to i umieścił na bardzo dobrym panelu w CMSie z możliwością wszelkich zmian i administracji za 500pln. Wrzucili by jeszcze ofertę na jakiś serwis licytacyjny z ofertami pracy i pewnie dostali by jeszcze korzystniejszą ofertę, ale jak urzędnicy czują się na tyle bogaci że z kieszeni podatnika wolą zapłacić milion razy więcej? Kolejny i już przyznacie że całkiem zwykły przykład różnic pomiędzy właścicielem prywatnym i publicznym.
  Edit: Przejrzałem podstrony gdzie "przyciskami" są zwykłe linki podświetlone na niebiesko, poprawka, za 500pln można by zrobić dużo lepszą stronę, czyli w obecnym stanie nie jest ona warta nawet 500 pln

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana:
   I oczywiscie w tych 500zl umiescilbys 12h support przez powiedzmy 3 lata z czasem reakcji do 15 minut?

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: Oczywiście że nie, moi klienci dostają Panel pozwalający na łatwe edycje w panelu nie trudniejsze od dodania komentarzu na wykopie oraz support 8h dziennie z reakcją niemalże natychmiastową (tyle ile jestem w pracy) co naprawdę nie jest niczym niezwykłym. Druga sprawa że nieźle musiałby się AIDSsSTAFIE wycenić, czyżby zakładał że przez te trzy lata będzie przy swojej stronce musiał interweniować kilka razy dziennie? Wszedłem tu bo patrzę, a tu minus:O Myślę Troll się obudził:) Witam cię Radośnie:) Uśmiechnij się mój trolciu najdroższy i leć dalej pieprzyc ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana:
   Misiaczku, juz sobie wyobrazam ten twoj CMS za 500zl z grafika i supportem.

   Chyba na jportalu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: Za 500zł to ja bym spokojnie wykonał lepszą stronę na Drupalu lub Wordpressie. Bądźmy szczerzy ale ta strona wygląda jak layout za 3.66, płatne SMSem. Po za tym tam nic nie działa,to jest jakaś wersja alfa?

  •  

   pokaż komentarz

   @elektryk91:
   Ja nie twierdze, ze ta strona jest dobra.
   Ja nie twierdze, ze sie nie da zrobic strony na gotowym skrypcie za 500zl.

   Ja twierdze, ze nie da sie postawic systemu CMS z hostingiem, supportem, przeszkoleniem z obslugi, grafika i masa innych rzeczy za 500zl (co jest wymagane w takim projekcie), wiec niech hitmanek p!%$!$# nie opowiada.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: no ty zrobisz za 500 a w indiach ktos zrobi za 50 a w UK za 5000.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: Jeszcze trzeba wziąć pod uwage skomplikowaną opiekę prawną nad serwisem ,która mieści się w zdaniu ,,Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (właściciel systemu) nie bierze odpowiedzialności za prezentowane w nim treści.'' Z takimi fachowcami mogą spać spokojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS:
   Patrząc na twoje wypociny oraz to że zakopałeś zaczynam podejrzewać że masz coś z tym gniotem wspólnego.

   Hosting pod taki gniot z ruchem nawet, patrząc optymistycznie, 20k uu miesięcznie, przeszkolenie urzędasów (gdzie każdy normalny CMS jest prostszy obecnie w obsłudze niż gadu-gadu), grafika robiona w Paint'cie itp to, nawet przesadzając, kwota 40-50 x mniejsza.

   W tym przypadku stawiam na to napisałeś na końcu, czyli - masa innych rzeczy. W tym najważniejsza z tej masy -np. teoretycznie - wujek wybierający firmę siostrzeńca w przetargu, który po skończonym kursie komputerowym i zaznajomieniu się z programem Paint, uznał że jest rewelacyjnym "łebmasterem".

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: Storna za 0,5 mln zł nie powinna wymagać supportu. Czyi co? Nad serwerem dzień i noc stoi jakiś administrator, którego JEDYNYM zajęciem jest patrzenie czy się serwer nie zawiesił?

  •  

   pokaż komentarz

   @wilma:
   Czy ty umiesz czytac?

   Nie pije do tej strony, tylko do p!##%%$enia, ze da sie zrobic podobna strone za 500zl razem z hostingiem, supportem, przeszkoleniem i innymi rzeczami.
   I tak, 20 tysiecy zlotych, za strone ze wsparciem, wdrozeniem i hostingiem to calkiem realna suma.

   k$##a, co za idioci.

   A zakopalem, bo sa ciekawsze rzeczy w internecie niz gowniana strona chocby nie wiem ile kosztowala.

   Support to nie tylko patrzenie czy strona sie nie zawiesza. Support to takze wprowadzanie poprawek do portalu itd.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: 20k nie sadze. To jest miesiac pracy kilku osob - manager projektu, programista, grafik, tester trzeba im zaplacic, to juz jest z 30k jak nie więcej, do tego utrzymanie biura, sprzetu, internetu, kolejne z 20k i potem szkolenia, support z 5-10k miesiac. Jezeli prace trwaly wiecej niz miesiac, wydaje mi sie ze kwota 200-300k jest realna na polskie warunki.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: zrobił bym im to i umieścił na bardzo dobrym panelu w CMSie z możliwością wszelkich zmian i administracji za 500pln.
   I właśnie dlatego trzeba trzymać Cię przykutego do klawiatury w piwnicy i nie należy w życiu awansować na stanowisko na którym mógłbyś decydować o czymkolwiek istotnym w projekcie. WSZYSTKO kosztuje tyle, ile klient może zapłacić. Wycenę w ramach sprawiedliwości społecznej rób sobie na własnym podwórku :)

  •  

   pokaż komentarz

   Zachowujecie się jak pieprzeni gimnazjaliści którzy za 500 zł zrobią wszystko, byleby tylko jakąś pracę dostać. Ceńcie się jak jesteście takimi dobrymi programistami.

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczy mieć gotowy postawiony panel który oferujesz swojemu klientowi, robisz grafikę, tniesz, programista w trzy minuty wrzuca grafikę na panel w dowolnym dla Ciebie miejscu,a resztę samemu szybko się ogarnia. AIDSsSTAFIE ładnie tak po pare minusow wystawiac? Nie musisz nic widzieć, powstają na nim naprawdę dobre strony, to że nie ogarniasz. A to że się nie znam bo wszystko kosztuje tyle ile klient za płaci wsadź sobie między bajki, z pewnością nie działa to gdy jednym z czynników jest państwo ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: Masz całkowitą rację! Mi kumpel zapodał taka strone: google.com
   Wchodzę i patrzę jakie ścierwo: grafika taka, ze nawet mój siostrzeniec zrobiłby lepszą, linki na niebiesko(a fuj!), wszystko jakies takie puste, nic na stronie nie ma a podobno za ta stronkę porabani kolesie dają miliony! I to jest dopiero przekręt! Ja bym zrobił taką stronkę nawet za 100!

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana:
   Chyba jak klepiesz portfolia dla fotografow to mozesz miec gotowy system.
   Wystarczy, ze klient sobie zazyczy innej logiki biznesowej i mozesz sobie swoje cuda na jportalu w dupke wsadzic.

   Tez sugerujesz, ze mam kilka kont? Brawo.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: Faktycznie pieprzysz jak potłuczony. Wyszukiwarka, kilka wersji językowych, CMS... za 500 pln. No fajnie ale te twoje gotowe "cuda" na mega-portalach czy innych jomlach to się nadają do sklecenia strony dla wiejskiej piekarni a nie portalu z informacją rządową.

   Pewnie pierwszy lepszy dzieciak by to zhaczył, a po dodaniu 80k dokumentów do wyszukiwarki chodziło by to tak, że trzeba byłoby opłacić farmę serwerów, żeby ten serwis jako tako działał.

   200-500k to jest realna cena za takie coś. Może pokaż co zrobiłeś, ocenimy jak będzie dobre wyślemy petycję do rządu, żeby każdą witrynę zlecał tobie. Nawet (myślę, że użytkownicy wykopu się zgodzą) możemy poprosić o bonus... powiedzmy 550PLN za witrynę :) Będziesz miał na zestaw kolorowych mazaków, który pomoże w projektowaniu.

   >Ceńcie się jak jesteście takimi dobrymi programistami.
   Zwariowałeś? Gość to w życiu nawet pewnie nie dodał artykułu do CMS-u, ma 12 lat a tu kreuje się na wielkiego "eksperta" co robi strony rządowe za 500 złotych:) Lepiej by się zajął czymś o czym ma pojęcie... na przykład sprawdził, czy ma już komplet podręczników do podstawówki.

   Zakładając, że kiepski programista zarabia 4k miesięcznie (a taki MASTAH jak HITMAN to już pewnie z 10-15k) mógłbyś wszystkie strony rządowe w Polsce przepisać od nowa (wiesz na takie fajne, na twoim mega skrypcie i z ładnymi obrazkami)... w góra 2 - 3 miesiące. Może zacznij od tej strony. Jak już skończysz daj znać - za tę jedną płacę sam (dla dobra Polski, no bo co? Nie będzie mój kraj miał takich "brzydkich" stron, robionych w paincie) :)

   Dorzucam nawet do tych 550 PLN 20 złotych na kawę, żebyś mógł całą noc pracować i skończyć już jutro. Także do roboty. Wielka kasa czeka :)

  •  

   pokaż komentarz

   @slawek22: Na jakich portalach, panel został postawiony dla wielu klientów i od podstaw a nie zakupiony ani zdobyty, Ja dostaje minusy ale to właśnie wy (w większości) peiprzycie jak potłuczeni. Oczywiście że samo zrobienie panelu nie brałbym 500pln, ale Panel mam raz i mogę umieszczać go gdzie chce, druga sprawa ja nie jestem programistą tylko pracuje z programistą, przyrównywanie do Google również jest niewłaściwe, oczywiście że google spisuje się oczywiście. Tylko po co wyolbrzymiacie to co napisałem jakbyście już nie mieli się do czego przyczepić, gdzieniegdzie może być. I nie imputuj mi słów o robieniu w Paincie, jeśli chcesz mi coś zarzucić to na podstawie jakichś faktów.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana:
   ja nie jestem programistą
   I w tym momencie mozemy zakonczyc dyskusje, bo nie ma co na profesjonalne tematy rozmawiac z laikiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: Może na podstawie faktu, że zwyczajnie nic nie rozumiesz. Myślisz, że masz jeden panel i wszystko na tym postawisz. Fakt nie ma sensu dyskutować, to tak jakby pokemon z gimnazjum gadał do Kubicy, że nie wie czemu on tyle zarabia... bo on na rowerze to by nawet za 100 złotych pojechał.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: polecam Ci moją krótką i bardzo niekompletną "analizę kosztów" takiego przedsięwzięcia:
   http://www.wykop.pl/link/430487/jeden-milion-zlotych-tyle-zaplacilo-wojewodztwo-slaskie-za-to/#comment-2665311

   nijak mu do 500 PLN (nawet jeśli zawyżyłem o 100 000, gdzie nawet jeśli wyliczenia są niedokładne to w dół, nie w górę).

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: Możliwe że się przeliczyłem, nie jestem laikiem, nie jest na tyle zaawansowany by nazywać siebie programistą.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: przeliczyłeś się o jakieś 299 500 PLN, jak dla mnie jesteś laikiem.

 •  

  pokaż komentarz

  czytam te wasze komentarze i śmiać mi się chce.
  najpierw płacz i stękanie, że programista ch#!owo zarabia, że w polsce nie szanuje się pracownika, że wykształcony zarabia tyle co sprzątaczka w biedronce i takie tam p$%$#%!enie blablablablabla, a teraz co drugi wyrywa się z kwotą rzędu 500zł.
  500zł to kosztuje u hydraulika przepchanie kibla ( http://piastow.olx.pl/pogotowie-hydrauliczne-iid-100709568 ). więc albo nic nie potraficie i wasze usługi są na poziomie przepychanego kibla, albo się po prostu nie cenicie. a jak się sami nie cenicie, to potem nie miejcie pretensji, że ktoś to wykorzystuje i rucha jak frajerów, proponując ochłapy zamiast pensji. może i ch#!owy jest ten portal, ale nie przeginajcie pały w drugą stronę, zwłaszcza że nie znacie szczegółów umowy/zlecenia.

  a na miejscu tych webmasterów za 500zł wolałbym grabić liście. mniej się człowiek nawk$!%ia, na świeżym powietrzu posiedzi, a i pewnie więcej zarobi (10zł/h)

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzie jest jakiś dokument odnośnie kwoty przeznaczonej na tą amatorszczyznę?
  Będzie trzeba wykonać audyt i przesłać do odpowiedniego urzędu...

  Nawet audyt niepotrzebny - wystarczy parę kliknięć i mamy po kolei:

  "Błąd 500
  Błąd wewnętrzyn. Proszę spróbować ponownie za klika minut."

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba wiele ludzi ma marne pojęcie o powstawaniu tego typu serwisów, gimnazjalne wręcz. To nie jest "stronka na jumli za 300zł"

   Analiza wymagań i spotkania z klientem, przygotowanie dokumentacji i modeli UML (i pochodnych) - 10 000 PLN - nikt nie spotyka się w McDonaldzie, spotkania z klientem to czas pracowników, czas nie jest darmowy
   Stworzenie briefu dla projektu graficznego - tydzień pracy dobrego accounta, 2 000 PLN
   Stworzenie projektu graficznego - 3 tygodnie pracy dobrego grafika, 5 000 PLN
   "Cięcie" projektu do odpowiednich formatów - 2 tygodnie pracy dobrego kodera, 3 000 PLN

   Programowanie frontend/backend - 3 miesiące pracy dobrego teamu developerów (liczmy 3 programistów) - 90 000 PLN
   Testowanie aplikacji - 3 miesiące pracy dobrego testera - 15 000 PLN
   Amortyzacja sprzętu/prądu/wynajętego biura za 3 miesiące - razem ~20 000 PLN
   Hosting utrzymujący taki ruch (jaki hosting, VPS lub serwer dedykowany) - 2 000 PLN (rocznie)
   Roczny support techniczny (czas reakcji do 1h), SLA - 30 000 PLN

   Razem 177 000 PLN co jest mocno zaniżone bo o paru etapach na pewno zapomniałem - razem za realną cenę wykonania przyjąłbym 300 000 PLN.

   No milion to nie jest, ktoś na pewno niechudo posmarował, ale wciąż są to kwoty, o których mnóstwo komentujących nie ma zielonego pojęcia. 300k jest akceptowalne i to raczej norma w branży (w branży, nie w "branży", pamiętajcie.)
   Czas programisty kosztuje, ale to jest nic. Mało ludzi wie, że dobrzy programiści są bardzo drodzy bo płacisz również za wiedzę, wieloletnią naukę. poświęcenia i wyrzeczenia osoby, dla której "to przecież 10minut klikania"

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl:
   Koszt strony to 450 tys.
   Kolejne 450 tys to promocja.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: w takim razie źle nie jest, koszt całkiem przyzwoity. Podejrzewam, że gdyby zlecenie dostało się mojej firmie - wyszłoby gdzieś pomiędzy 300 a 400 tys.
   No, ale gdyby dostało się zleceniom.idz.pan.precz.z.netu to nagle 1000zł zrobiłoby się wygórowane. Nienawidzę ludzi krytykujących, którzy mają ZEROWĄ wiedzę o temacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: Jesli tą stronę robił dobry grafik chciałbym zobaczyć złego.

   A nie tylk o czas programisty kosztuje, bo musiał sie szkolic,po swiecać i wyrzeczać. Prawie w każdym zawodzie płacisz za doświadczenie jak choćby mechanik samochodowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wmac: tylko że prawie w każdym zawodzie ludzie to rozumieją. W branży IT nie.
   "No jak to 150PLN za wizytę jak pan tylko poklikał 15minut i gotowe?" - nie znasz tego? popracuj w IT, poznasz :)

  •  

   pokaż komentarz

   @xardaspl: _Stworzenie projektu graficznego - 3 tygodnie pracy dobrego grafika, 5 000 PLN
   to jak będziesz miał takie zlecenie to za 200 zł Ci zrobię taka grafikę w dwa wieczory ;) Reszta może być dla Ciebie :D
   Nie oszukujmy się. Grafika tego jest na poziome tytków z jutuba. Może to jeszcze nie jest finalna wersja. Mam taką nadzieję. Logo świetne. Grafika strony nawet do niego nie nawiązuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @xardaspl: _5 000 PLN "Cięcie" projektu do odpowiednich formatów - 2 tygodnie pracy dobrego kodera,
   Tutaj to przesadziłeś. Przecież to zrobi każdy student informatyki za 100zł z pocałowaniem ręki. Koder do tego nie jest potrzebny. Kodowanie to pisanie w assemblerze, lub w innym szyfrze niezrozumiałym przez ludzi.
   Z drugiej strony po co to ciąć, nie szybciej zapisać jako całą bitmapę i wyznaczyć miejscami na rozciąganie tekstu? Wiem co powiecie, że cięcie oszczędza transfer, przecież transfer jest tani.

  •  

   pokaż komentarz

   @turbosXII @ropusz nie znalazłem dla was odpowiednio krótkiej odpowiedzi, a elaboratów produkować nie zwykłem. W skrócie: obaj jesteście w błędzie ;-)

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: Jestem w błędzie, że nie zrobię grafiki na takim poziomie za 200 zł, że w dwa wieczory, czy to że grafika jest na poziomie tutków, czy że logo świetne ?

   Ok. Każdy ma inny gust. Mam nadzieje, że kasa poszła na prawdziwie profesjonalny i dobry kod.

  •  

   pokaż komentarz

   @ropusz: kod HTML jest bardzo OK, rzuć źródło jeśli masz o tym pojęcie ;-) Nie wiem, jak backend.
   Natomiast ta grafika NIE miała być ładna! W świecie pojęć obiektywnych (IT musi być obiektywne) nie ma nawet takiego słowa!

   Ta strona miała być używalna (usability), czytelna (readability) oraz użyteczna/dostępna (accesibility) - TAK, to trzy różne pojęcia, oznaczające coś mocno innego. I te kryteria spełnia wyśmienicie. Testowałem też pod lynksem (http://pl.wikipedia.org/wiki/Lynx_(przegl%C4%85darka) oraz przeglądarką Nokii E66 (oraz Operą Mobile)).

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: nie znam się aż tak na kodowaniu ale spojrzałem...
   Obrazek u góry (w sumie jedyny) w nazwie ma baner - adblock blokuje.
   Efekt rollover dla menu bez background-position. Nie wiem jak Ciebie ale mnie drażni miganie obrazków w menu.
   O przyjaznych linkach to pewnie też nie słyszeli.
   Link obrazka u góry: http://www.invest-in-silesia.pl/pl/home/index?mc=
   Pierdołki, wiem, ale jak wpisujesz rollover w google to pierwszy poradnik jest o tym jak to zrobić normalnie.

   Nie zgadzam się z tym: Natomiast ta grafika NIE miała być ładna
   To jak z dziewczyną. Wyglądem ma przyciągać, wnętrzem (treścią) zatrzymywać na dłużej.

   Już wyobrażam sobie rozmowę z grafikiem (sam napisałeś: dobry grafik - 3 tygodnie - 5 000): "Wiesz strona będzie dla Śląska, zrób tak żeby nie było ładnie, a my j$!niemy taki kod, że wszyscy będą sikali po nogach. najlepiej p##%%%#nij szary gradient a my se resztę w css pokolorujemy".
   W sumie już gradient mogli se zrobić w kodzie, zaokrąglenia itd.
   Proszę Cię. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby ta strona była usability, readability i accesibility (i jeszcze perę innych *blity), a do tego jeszcze najzwyczajniej w świecie ładna (podobająca się)

   Naprawdę dało się to zrobić lepiej (pisze tylko i wyłącznie o grafice),. Prosto, czytelnie, przyjaźnie dla użytkownika, miło dla oka.

   PS. Wiem co to lynks ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ropusz: Przyjazne linki są dla SEO, nie dla ludzi (poza małym gronem wyjątków). Ascetyczność jest jak znalazł dla stron urzędowych/rządowych/spełniających jedną określoną funkcję. Moim zdaniem, OFC.

   Zauważ, że ta strona jest bardzo mocno stargetowana. Ma grupę docelową, której, dziwnym trafem, nie obchodzą ładne i świecące designy. Obchodzi ją za to tylko i wyłącznie treść, podana w łatwo-znajdywalnej formie. Kryterium spełnioney.

   Oczywiście dałoby się to zrobić ładniej, nawet w mniejszych pieniądzach. Ale przez freelancera. A do przetargów freelancerzy nie startują, "S.A." czy "sp. z.o.o." po nazwie firmy to raczej wręcz wymóg (ciekawostka: ludzie z zewnątrz robią się niesamowicie wręcz grzeczni, gdy na końcu maila czytają NAZWAFIRMY S.A. ;-) )

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: Widać, że mamy zupełnie rożne podejście do tego (i dobrze).
   Strona jest dla ludzi. Ludzie lubią ładne rzeczy. Zachęca ich to do przeglądania i zagłębiania się w treść, która (zgadzam się) jest najważniejsza. Po co jednak przeszkadzać jak można pomóc?

   Jaki jest wg Ciebie target?

   Nie chodzi mi o ładne i świecące designy. Można zrobić coś prostego i z klasą. Coś takiego, że jak wejdziesz na stronę to nawet nie zwrócisz uwagę na grafikę. Szary gradient nie pasuje.

   Nie wyobrażam sobie grafika, który by się podpisał pod tym layoutem. Serio. Nawet przy podejściu że nie musi dobrze wyglądać...

   Myślę, że waśnie wygląd jest przejściowy i nie ma się zbytnio co nad nim rozwodzić ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @ropusz: może i nie robił go grafik, może nastukał go w dwie nocki programista (programiści nie mają gustu do designu, wiem na swoim przykładzie :) ).
   Target to inwestorzy, IMHO.

   A co do różnicy w podejściach: cóż, ja po prostu idę bardziej w stronę aplikacji internetowych/intranetowych (jakieś CRMy, ERPeki, Parsery, systemy inwentaryzacji i inne ładnie brzmiące skróty), nie "klepię stronek". A tam mam frameworka, który dba o jednolitość widgetów, oraz kodera, który dba o to, by widgety były ładne. Ponadto testera, który dba, by działały. Wolę pracę zespołową i jasny podział ról, bez włażenia sobie wzajemnie na kompetencję.
   Ja robię to co lubie (piszę kod) i jestem zadowolony, bo mi nikt nie narzeka na wygląd.
   Koder robi to co lubi (styluje kod) i jest zadowolony, bo mu nikt nie narzeka, że ten śliczny link nie działa.
   etc, etc.

   branża IT jest niesamowicie szeroka, ot co ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @xardas_pl: Myślę, że inwestora nie przekona ta strona. Nie wygląda po prostu porządnie. Nie będzie patrzył w kod. Nie doceni możliwości. To jest reklama. Musi wyglądać ładnie.

   Właśnie dlatego, że branża IT jest niesamowicie szeroka, to przy takim budżecie powinno się znaleźć miejsce dla dobrego grafika (tak jak pisałeś wcześniej).

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: te 450 tys. to pewnie dostał c1chy za wrzucenie linka na wykop ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Kurczę, zrobiłbym im to nawet za 800 tysięcy.

 •  

  pokaż komentarz

  Złodziejstwo.. kolesiostwo.. korupcja..

  •  

   pokaż komentarz

   @Tjarnaglofi: Jednym słowem dotacje z UE.

  •  

   pokaż komentarz

   @VincentVega:
   "Jednym słowem dotacje z UE... " w rękach śląskich urzędników ;)

  •  

   pokaż komentarz

   stronka kosztowala z 50k pln ... reszte wzieli sobie radni

  •  

   pokaż komentarz

   @Mete: Jacy radni?! Co ty opowiadasz za historie niestworzone człowieku! Otrząśnij się. Pieniądze poszły najpierw do firmy wykonawcy, która wystawiła piękne fakturki na 500 tys. (czy tam milion) , może nawet zrobili biling w postaci mniej więcej:
   100.000zł projekt graficzny (o lol nie mogę jak to piszę)
   100.000zł prace programistyczne interfejsu
   100.000zł projekt i wykonanie modelu danych
   100.000zł implementacja wersji językowych
   100.000zł domena/hosting.
   W rzeczywistości wszystko to (i to czego nie poruszyłem w oględnym przykładzie) kosztowało góra 30.000zł Więc pare set tysięcy poszło do firmy która wzięła zlecenie, parę set do urzędnika (góra kilku) którzy tej firmie załatwili przetarg i tyle. W takich przekrętach na ogół nie ma miejsca dla radnych.

   I tak się właśnie naszymi podatkami k#%$a gospodaruje. Tfu!

 •  

  pokaż komentarz

  Ktos wie gdzie takie zlecenia mozna dostac ?

  •  

   pokaż komentarz

   @krwawiace_serce: pewnie trzeba byc rodzina starosty/burmistrza czy kogos takiego :(

  •  

   pokaż komentarz

   @jvc:
   Wcale nie trzeba. Jeżeli masz firmę, w swoich referencjach kilka znanych nazw i jestes DOBRY w tym co robisz, to złapiesz takich klientów.
   Możesz być najlepszy w pisaniu kodu, ale jeżeli nie potrafisz współpracować z klientem to zawsze zostaniesz na stawca za "500zł".
   Znam nie jedną firmę, która robi strony na takim poziomie. Ok - graficznie nie jest to majstersztyk. Działać - jakoś działa. Ale czasami najważniejsza jest obsługa klienta. Niektórym nie potrzeba super duper grafiki czy super bajerów. Musi być po prostu dobra współpraca. A jak osoby od biznesu są dobre w tym co robią, to i większe sumy potrafią wytargować.
   Czy jest to dobre podejście - kwestia sporna.
   Ale niech nikt nie pitoli, że napisze taki serwis za 500zł w pojedynkę. Nie da rady. Rozłoży się na pierwszym dniu obsługi użytkowników. Chyba że po napisaniu serwis ten będzie miał administrację na poziomie Allegro...

 •  

  pokaż komentarz

  w systemach informatycznych nie wygląd jest najważniejszy lecz funkcjonalność... niektórzy twierdzą że strona nie jest warta nawet 500 zł, tylko że strona to nie tylko kilka obrazków i ładnych kolorków lecz także zaawansowane algorytmy biznesowe, których opracowanie i zaimplementowanie nie trwa 5h lecz czasami 5-10 miesięcy... a szata graficzna... ją zawsze można zmienić za wspomniane 500zł

  •  

   pokaż komentarz

   @weszka:
   w systemach informatycznych nie wygląd jest najważniejszy lecz funkcjonalność...

   Tak... w systemach eskperckich. W systemach dla zwykłych użytkowników wygląd wcale nie jest mniej ważny od funkcjonalności. Śmieszne jest, jak nagle wszyscy szpecowie programiści spuszczają się nad tym, jaki to kod jest ważny. To oczywiście prawda, ale jak interfejs przypomina rzygi, to na niewiele zda się funkcjonalność. Za 500k pln ta strona JUŻ powinna wyglądać zaj##&$cie.

  •  

   pokaż komentarz

   @gnus: Mi się tam grafika podoba, reprezentuje minimalizm graficzny. W końcu to tylko logo, zaokrąglenia i ikonki.

 •  

  pokaż komentarz

  Już kiedyś była strona za podobną kwotę - zdaje się prezydent.pl....

  a co do tego gniota (który jest tutaj broniony przez twórców albo przez osoby zamieszane z tym badziewiem) to:
  1. grafika beznadziejna
  2. tłumaczenie że strona jest tłumaczona na kilka języków? akurat tak się składa że pracuję w firmie która zajmuje się tłumaczeniami między innymi stron www - tutaj się płaci od słowa :) takiego CMSa to bardzo łatwo przetłumaczyć
  3. twórca tego gniota: tip.net.pl są tacy zaj%$iści, że zrobili sobie stronkę na tabelkach.
  validuje się przepięknie: http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.tip.net.pl%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0
  a tutaj archiwum: http://web.archive.org/web/*/http://tip.net.pl
  4. zaawansowane indexowanie i wyszukiwanie - zdaje się, że wykorzystali swoje stare projekty: http://www.tip.net.pl/positions/index/6/menu

  reasumując: 500 000 pln - piękna sprawa dla tej firmy.... tylko czemu z naszych podatków? A czy nie warto było zrobić to inaczej? Przeznaczyć pieniążki tak aby rozwijały one wyższe uczelnie? Ilu studentów złapało by świetne doświadczenie przy tworzeniu czegoś takiego? Tylko mi tu nie mówcie, że nie mamy zdolnych studentów i doktorantów no i prestiż uczelni by wzrósł. Ale nie - lepiej wydać full kasy i mieć z głowy - szkoda tylko, że wyszedł taki gniot że HOHOHOHOHO.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrzag: a potem na wykopie są gorzkie żale, że w programista zarabia 1200pln. Mogłeś się zgłosić i zrobić im te stronę za 500 pln.

  •  

   pokaż komentarz

   @krwawiace_serce: źle nie zarabiam :) dziękuję postoję :)

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrzag:
   Widziales synku caly kod?
   Masz dostep do panelu administratora?

   To nie p%#%!#!.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS:
   Synku? Nie sprowadzaj mnie do miejsca gdzie chciałbyś nie widzieć - mam ponad 30 lat.
   Czy mam dostęp do admina? to oczywiście pytanie retoryczne które skwituje tak: strona jest robiona dla odwiedzających a nie dla panelu admina - co z tego że można szybko łatwo dodawać/usuwać/edytować itp itd skoro to co widzi user jest beznadziejne?

   Tutaj chyba skończyłeś merytoryczną odpowiedź na to co napisałem.

   Na koniec użyłeś mocnego słowa - widzę, że się denerwujemy? :) Cieszę się z tego powodu. Ponoć prawdziwa cnota krytyk się nie boi - a więc coś jest nie tak z tą całą stroną. Ciekawe za ile dni twórca strony będzie w TV?

   Pytanie na koniec: czemu tak bardzo bronisz tej strony?

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrzag:
   Nie bronie strony, walcze z d!##!izmami.

   Nie wiesz co moze zrobic administrator, nie wiesz czy sa uzytkownicy z wyzszymi prawami dostepu i dostepem do innych funkcjonalnosci a pieprzysz glupoty.

   Swoja droga, to ladnym trzeba byc d!##!em, zeby w kazdym kto sie nie zgadza z danej osoby pogladami lewaka, tworce strony lub bojowke PO/PiS.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: A po co widzieć kod? Widzimy efekt i możemy ocenić ile pracy musielibyśmy włożyć w stworzenie takiego czegoś. Z Django to mniej niż tydzień roboty. A grafikę to chyba programista robił. Z 500zł to może ludzie przesadzają, ale na pewno nie więcej niż 6-7k, do tego projektu wystarczyła by jedna osoba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kiro:
   Jesli nie widziales kodu, to nie widziales wszystkich funkcjonalnosci, tylko warstwe zewnetrzna dla uzytkownika bez zadnych uprawnien.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: Swoja droga, to ladnym trzeba byc d!$%!em, zeby w kazdym kto sie nie zgadza z danej osoby pogladami lewaka, tworce strony lub bojowke PO/PiS.

   Po 1. Bredzisz
   Po 2. Sporo wiesz o tej stronie jak na osobie wogóle z nią nie związaną :)

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrzag:
   Nie wiem nic.
   Ale wiem o programowaniu tyle, ze jak sie nie widzialo calego kodu lub wszystkich funkcjonalnosci, to nie mozna wypowiadac sie na temat jego kosztow.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrzag:
   broni bo jest umoczony a teraz panika bo sprawa lada moment wyjdzie do tv ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrzag: hehe... czyli twierdzisz, że po drugiej stronie siedzi jakiś chińczyk i za miskę ryżu tłumaczy każde zindeksowane znalezisko na 4 języki? Ponadto, layout strony której dotyczy wykop nie jest oparty na tabelkach :)

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrzag: a i zapomniałem... piszesz że strona jest robiona dla odwiedzającego, a nie dla administratora... to jest oczywiste, ale czy komuś bardziej zależy na grafice czy na funkcjonalności? Tobie może zależeć na tym aby stronka była pudelkopodobna bo to jest słitaśne, ale dla innych ważniejsza jest wartość biznesowa, której samemu nie jesteś w stanie wymiernie ocenić.

  •  

   pokaż komentarz

   @weszka: Pisałem o stronie tip.net.pl :) Czytaj ze zrozumieniem.

   Nie twierdzę również, że strona ma być "pudelkopodobna" (cokolwiek to oznacza) oraz "słitaśna" (nie wiem skąd taki język :)).

   Nie twierdzę również, że strona nie ma wartości biznesowej - ale zaraz zaraz chwileczkę - za wartość biznesową odpowiada Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Firma TIP.NET.PL miała tylko wykonać CMSa. Nie odwracaj kota ogonem.

   Dla porównania - istnieje coś takiego jak alibaba.com (co to jest proszę sobie sprawdzić). Teraz proponuję otworzyć alibabe w jednym panelu przeglądarki i invest-in-silesia w drugim. A potem przełączyć kilka razy. invest in silesia wygląda jak z poprzedniej epoki (w komputerach 1 epoka trwa 2-3 lata).

   Proszę tutaj nie wypisywać że alibaba to coś innego - bo ja nie twierdze, że to jest to samo co silesia.

   Pozdrawiam serdecznie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrzag: Owszem, wymagania biznesowe dostarcza klient, ale... ale ich jakość (z punktu wykonawcy) jest na bardzo niskim poziomie, gdyż np. występują sprzeczności. W większości przypadków klient nie potrafi sprecyzować swoich potrzeb, nie wie co i w jaki sposób chce osiągnąć, wtenczas potrzebni są ludzie którzy uwidocznią potrzeby klienta i stworzą dokumentację na temat funkcjonalności. To nie jest 1 dzień... często może trwać wiele miesięcy, a czas to pieniądz. Stworzenie systemu to nie robota na 3h.

   Przykładowe koszty miesięczne:
   2. programistów + 1 konsultant (tudzież analityk systemowy oddelegowany do pracy z klientem) + project leader = 4 os.
   zarobki każdego to koszt ok 5000 - 7000 brutto (w zależności od technologii i umiejętności)
   ponadto pracodawca też musi mieć jakiś zysk... powiedzmy 100% z całej inwestycji, dużo?
   jeśli tak to trzeba się zastanowić jakie są koszty bieżące (np. wynajęcie powierzchni biurowej), oprogramowanie, zaplecze techniczne...

   Wracając do grafiki - jeśli ktoś nie kupił oryginalnego photoshopa, to może oferować swoje usługi za kilkaset złoty, w przeciwnym wypadku nie wygenerowałby przychodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @piotrzag: O jezu następny atak szalonego pokemona.

   Zaawansowane indexowanie i wyszukiwanie - zdaje się, że wykorzystali swoje stare projekty
   To mają dla każdego projektu przepisywać systemy które już mają zrobione od 0? "Mamy gotowy system, ale napiszmy w 100% taki sam od nowa, żeby pokemony z wykopu nie krzywiły ryja" :D

   Ocena grafiki projektu rządowego pierwszym kryterium? Sorry ile ty masz lat?

  •  

   pokaż komentarz

   @slawek22: Spytaj się ile lat mieli graficy robiący strony dla Obamy i białego domu...

 •  

  pokaż komentarz

  Grafika - całkiem ok, widać że nie robiona w paincie, wręcz z konkretnym pomysłem.
  Czysty kod - kolega wyżej podał że jest 30 błędów w walidacji. No kurcze 30 błędów w CMSie chyba można przeżyć, nie?
  Integracja z wieloma bazami danych.
  Ciekawie skonstruowana kwerenda wybierająca.
  Integracja z backoffice.
  Wprowadzanie treści.
  Tłumaczenie na 4 języki.
  To wszystko zrobicie za 500zł?
  A ciekawe ilu rzeczy jeszcze nie wymieniłem...

  Wiecie czy ktoś stawiał im serwery? Czy w cenie jest wliczony serwis/administracja/pomoc techniczna? Co wy wogóle na ten temat wiecie?
  Tak, sam interefejs można było zrobić za pare klocków (czy wasze 500zł). Ale brać sie za takie programistyczne 'cudo' już musi kosztować, szczególnie jeśli firma bierze za to odpowiedzialność.

 •  

  pokaż komentarz

  A jak mówię, że państwo ZAWSZE przep$#%%#$i kasę, że urzędnik ZAWSZE bierze w łapy, to dostaję minusy.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze się okaże, że prawdziwa wartość Wg was to flaszka wódki.
  Ludzie! Każdy się inaczej ceni i zawsze się cieszę jak informatycy skrobną więcej.
  Co prawda idzie to z naszych podatków ale mamy rzeszę urzędasów, którzy tylko dłubią w nosie a tutaj jest przynajmniej strona.

 •  

  pokaż komentarz

  Milion, chyba starych złotych ?:D

 •  

  pokaż komentarz

  oO ta cena za to ścierwo to jakiś przekręt.

 •  

  pokaż komentarz

  "...The compensation should be payed..."
  "... .The review was held on past Thursday..."
  "... should always get the agreement, general terms of insurance and exactly to read them..."

  LOL

  Ciekawe ile kasy idzie na tlumaczenie tego na "angielski"

  Reszty nie chce mi sie cytowac, ale warto sie zapoznac :)

 •  

  pokaż komentarz

  no po prostu musiałem się zalogować i napisać cos, bo już dłużej nie mogę czytać tych bzdur. Tak się składa, że pracuje w firmie i tworzymy duży system. Tematyka jest nieważna w tej chwili. Interfejs jest też webowy. Koszt realizacji tego projektu zapewne grubo przekracza te 500 tys. zł wymienione tutaj, a i tak większosc plebsu nie mająca zielonego pojęcia o czym mówi uznałaby, że nie jest to tyle warte, co najwyżej "500 zł". Sam kiedys też pewnie bym gadał takie głupoty, ale zmienia się zdanie jak ma się spojrzenie od środka. W dużych biznesowych systemach grafika jest sprawą totalnie podrzędną, kto twierdzi inaczej jest totalnym kretynem. Myslicie, że u nas dla klienta ważne jest by interfejs swiecił się jak psu jajca, pełno bylo jakis spowalniających bajerów flashowych itd ? Takie cos to można umieszczać na jakis prymitywnych stronkach, jak ta o Krosnie, której link tutaj ktos umiescił. Tam jest zerowa funkcjonalnosc, jakies parę linków na krzyż i to wszystko. W tym portalu nikt nie wie co jest ukryte dla zalogowanych użytkowników. Najdroższa zawsze jest wewnętrzna funkcjonalnosc. Interfejs graficzny to można zrobić za grosze w stosunku do częsci implementacyjnej. Ja nie wiem co jest w srodku, z zewnątrz nie wygląda wcale tak tragicznie, jak niektórzy tu twierdzą, nie poraża też super wyczesaną grafiką, ale wątpię by taka wchodziła w ogóle w grę. Jak ktos twierdzi, że w drogich projektach najważniejsza jest grafika to szkoda tracić czas na dyskusję z kims takim.

 •  

  pokaż komentarz

  Zauważcie że połowa poszła na cele marketingowa. Ale i tak 400tys to dużo za coś co można zrobić w tydzień ucząc się od podstaw tworzenia stron www.
  Pewnie wiele osób ogarniętych się zwija w mękach że nie ma takiego zlecenia ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @oskar_88: Skoro można sie nauczyć tworzenia takich stron w tydzień, to czemu nie zaczniesz tego robić?

  •  

   pokaż komentarz

   @oskar_88: Dobra, ale nie oceniajcie wszystkiego pod kątem wyglądu i kodu strony głównej, bo może nie jest jakiś wystrzałowy, ale nie wierzę, że ktoś nauczy się to robić w tydzień, nie mówiąc już o napisaniu skryptów dla strony...

  •  

   pokaż komentarz

   @rozkminator: Są dwie możliwości. Albo to prawda, albo oskar jest głupi jak taboret i wszyscy umieją a on nie potrafi.

   Nie wiecie może czy kancelaria prezydenta nie potrzebuje nowej WWW? U sąsiada ciężko z kasą, synek chodzi do gimnazjum. Tak by pół bańki skasował i jeszcze się strony robić nauczył. Mógłby nawet wziąć do spóły oskara. Może by potrafił nauczyć się w tydzień na przykład bycia zaj!!iaszczym grafikiem (jeśli po tygodniu nie udało mu się zostać zaj!!iaszczym stronopisarzem, może to ścieżka kariery dla niego) :P

  •  

   pokaż komentarz

   @oskar_88: Możesz mieć takie zlecenia jeśli umiesz zejść na ziemię: dla
   Ciebie 5% tego co na fakturze.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie no nie przesadzajcie z tym 500zł, bo za tyle to strony robią gimnazjaliści co myślą, że opanowali już wszystko... Na tej stronie skryptów jest sporo i porządna firma na pewno zawołała by za to kilka-kilkanaście tysięcy złotych, ale nie pół miliona :)

 •  

  pokaż komentarz

  Business Consulting Sp. z o.o. Tę firmę już gdzieś widziałem. Też było głośno o grubą kasę za marną www. Hmm.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest, k.... nie do uwierzenia. A i przypominam- od stycznia placimy wyzsze podatki, bo wladzy brakuje pieniedzy. A wstyd jest dla zlodziei ktorzy ciebie i mnie bezczelnie okradaja. Wstydem jest rowniez to, ze urzednicy za to odpowiedzialni nie zostana rozstrzelani.

 •  

  pokaż komentarz

  Ej, no, Panowie - nie psujcie rynku!

  Jest popyt na strony internetowe po 500 000 - bardzo dobrze - przecież nie oszukujmy się, jakby zrobili stronę za 10 tys. to i tak reszta kasy by się rozeszła. (a tak zostanie w światku IT)

  Strona ta, została zrealizowana na drodze przetargul. Każdy mógł startować i dać cenę chociaż o 20 tys mniejszą - i mógł wygrać.

 •  

  pokaż komentarz

  Wyniki wyszukiwania dla frazy: dupa
  Znalezionych: 174

 •  

  pokaż komentarz

  Prawa użytkownika, zróżnicowany dostęp do różnych części, wszystko budowane prawie od postaw z poziomu panelu administracyjnego -
  Takie rzeczy dobry programista (moze 2) potrafi zrobić i doprowadzić do używalności w 2 miesiące.
  Faza projektowania czegoś takiego to najwyżej miesiąc, szczerze mówiąc to i tak na wyrost.

  Tłumaczenie strony jest tragiczne, niektóre wyrazy nieruszone, lepiej się nim nie chwalić. Programista wie, że takie rzeczy to chwila pisania(!) - tak, ale trzeba się umieć posługiwać narzędziami o których laik nie słyszał.

  Dalej:
  Strona przeładowuje swoją treść korzystając z ajax'a - ok, +1 miesiąc na pisanie i testowanie (max!).
  Wyszukiwarka na tej stronie to coś szczególnego? Nie oszukujmy się.

  Strona jest warta razem z zapleczem co najwyżej 200000(za odpowiedzialność i bezawaryjnośc, której niestety brak). Reszta to trwonienie pieniędzy. Mówię o uczciwej kwocie, a nie "Rysiu, załatwimy".

  Plusy przy odpowiedziach z historiami o kosmicznym panelu administratora i użytkownika traktuje z przymrożeniem oka, laicy polecieli na szumne hasła i tylko tak to rozumiem.

  Logowałem się i patrzyłem na panel uzytkownika.
  Pracuje przy budowie podobnych systemów.

  Miłego wieczoru.

 •  

  pokaż komentarz

  Naprawdę sądzicie, że po wyglądzie można ocenić faktyczną wartość? Ja rozumiem, że to kupa forsy, jednak czy przegięcie? Sam zajmuje się programowaniem, a do graficznej części nigdy nie przywiązuje uwagi. Wygląda więc że oceniliście by mnie na zero. Nie twierdzę, że wyceniam moją pracę aż tak, jednak mówimy tu o czymś czego tak naprawdę nie widać. Jak więc oceniać?

 •  

  pokaż komentarz

  dla kogo wstyd- dla tego co zarobił czy dla płatnika?

  •  

   pokaż komentarz

   Każdy kto bierze z publicznej kasy zarówno urzędnik jak i osoba prywatna w moim mniemaniu ma niezłe powody do wstydu.
   Urzędnicy: Wykorzystali pieniądze podatnika i jak zwykle przepłacili
   Wykonawca:Wykorzystał urzędników po to by zagrabić pieniądze podatników i samemu zgadzając się na bycie pracownikiem państwa, przy tym ordynarnie ich naciągnął a stronę zrobił taką że rzeczywiście wstyd.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaUcztaSzalonegoHitmana: Każdy przedsiębiorca dąży do maksymalizacji zysku. Jakby ktoś dawał Ci za tego gniota milion to powiedziałbyś: "Nie, dziękuję, wystarczy mnie pińcset plus VAT"?

  •  

   pokaż komentarz

   @evapor: Dokładnie tak, ale po co to pisać jak zaraz jakiś mędrzec orzeknie że na pewno nie... Chyba że chciałbym okradać ludzi tylko dlatego że ktoś daje mi taką możliwość?!:O Ciekawe podejście, wszyscy kradną

 •  

  pokaż komentarz

  Spokojnie, przecież to poszło z państwowych - czyli z niczyich - pieniędzy

 •  

  pokaż komentarz

  narzekacie.
  ważne, że jest!
  nieważne, że ktoś na tym się konkretnie ustawił... ;)

 •  

  pokaż komentarz

  pracowałem w agencji reklamowej i min takimi stronami zajmowaliśmy się.
  wbrew pozorom strona nie jest zła (nie jest też rewelacyjna, ale przynajmniej dobra).
  cena 1 mln jest bardzo na wyrost. tak 10 razy wraz z dobrą promocją, a jedyna promocja strony to.... trafienie na wykop
  gratuluję komuś kto zgarnął tą kasę, a tym co tą kasę wydali życzę zgnicia w więzieniu

 •  

  pokaż komentarz

  Platforma Obywatelska często tak wyprowadza pieniądze państwowe. Sawicka itp.

 •  

  pokaż komentarz

  Jedyne co moge powiedzieć o niej to to że w nagłówku ma obrazki z "banner" w nazwie pliku, głupota, bo adblock i pewnie każdy inny soft/skrypt/dodatek do blokowania tego nie wyświetla...

 •  

  pokaż komentarz

  Te pół miliona za promocję chyba zainkasował ten który wrzucił to na wykop i wykopujący, ruch na tej stronie mają pewnie teraz rekordowy. Więc efekt oczekiwany jest.

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę że duża część budżetu została przeznaczona na wynajęcie dr House'a w logo strony.

 •  

  pokaż komentarz

  A we flashu uzyte mapy Google niezgodnie z licencja

 •  

  pokaż komentarz

  Za milion średniej wielkości studio zrobiło by dobrą gre.

  •  

   pokaż komentarz

   @enyn6:
   Chyba budzetowke.

   Male studio - City Interactive
   Gra - Sniper Ghost Warrior - liniowa strzelanka, oparta na poprzedniej czesc, koszt - 3mln.
   Gra nie zachwyca, wiele elementow jest niedopracowanych, nie jest uwazana za dobra przez srodowisko, co najwyzej srednia (oczywiscie pod wzgledem dopracowania a nie grywalnosci).

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: Ta gra to jest śmiech na sali, fajnie było do czasu, gdy okazało się że mój snajper z elitarnego oddziału nie potrafi przeskoczyć przez 40cm płotek gdzieś tam w dżungli, i nie mogłem wyjść nigdzie na brzeg, bo wszędzie niewidzialne ściany (nie wiem po jakiego ch)

  •  

   pokaż komentarz

   A oni już zapowiedzieli sequel .

 •  

  pokaż komentarz

  władza kaskę marnuje na lewo i prawo a nam podatki podnoszą

 •  

  pokaż komentarz

  Nie moja strona, nie moja głowa, nie mnie oceniać ile powinna kosztować.

 •  

  pokaż komentarz

  Gniot jakich mało - nie warto patrzeć.
  Ile jest warta - tyle ile klient jest w stanie zapłacić ani mniej ani więcej.

  Czytając wasze wypociny przypomina mi się płacz babci pod krzyżem.

  Poważne firmy i poważni klienci wiedzą jaką wartość mają takie portale. A te wasze 500 PLN to wydaje się w jeden wieczór na piwko i wódeczkę na mieście.

  Jest wiele młodych i dobrych firm które chętnie wykonały by taki portal.

 •  

  pokaż komentarz

  Jest tu jakiś prawnik? Czy to nie jest przestępstwo i czy nie można złożyć do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa?

 •  

  pokaż komentarz

  Ostre przegięcie jak za tą kasę.Uwierzył bym, że poszła za 100 tys - ale za milion ? Czy ktoś zweryfikował te informacje ?
  U nas taka strona kosztowałaby max 20 tys ...tyle, że grafika nie byłaby tak szkaradnie brzydka :)

  Jeśli ktoś wspomina o kwocie 500 zł to nie wie co pisze.

  •  

   pokaż komentarz

   @dreamstorm: pewnie zarabiasz 1200 netto, wiec za 20k by poszła...

  •  

   pokaż komentarz

   @dreamstorm: 20 tys?
   Dla przykładu, prosty CMS sklepu rowerowego wraz z pozycjonowaniem - 10.000zł u szanującej sie firmy.
   Oprogramowanie dla hurtowni żywności, bez cudów grafik, tylko integracja z serwerem z wielu komputerów na raz - 100.000zł.

  •  

   pokaż komentarz

   @dreamstorm: Sorry ale pewnie robicie "wizytuffki dla firm" (o firmie, kontakt i adres) za 4 stówki to wam się wydaje, że taka witryna to jak większą wizytówkę w jumli skonfigurować,

  •  

   pokaż komentarz

   @krwawiace_serce:
   Widać znawca tematu :)
   Tak się składa, że strony robimy od 4 lat. Przez pierwsze 2 lata trzeba było mieć takie ceny, ale uwierz mi, że jak się ma własnego CMSa, to potem nie trzeba zarabiać 1200:)
   Z Twoich obliczeń wynika, że zarabiając 1200 zł netto miesięcznie to taką stronę robił bym rok.
   Oczywiście pracuje nad takim projektem 3 ludzi, więc wyszło by 4 miesiące z grubsza.
   Taki projekt robi się półtora miesiaca max, i robi się też inne rzeczy w tym czasie.
   Cóż, widać miło komuś dokopać i pokazać jakim się jest "znawcą".
   P.S. Nie powiem Ci ile zarabiam, ale nie jest to 1200 netto.

  •  

   pokaż komentarz

   @slawek22:
   I kolejne pudło :)
   Podstawowa strona na CMSie z ładną grafiką kosztuje u nas 2000 netto i od takiej kwoty robimy strony.
   Koniec karmienia trolli.

 •  

  pokaż komentarz

  Nawet jeżeli strona pod względem usability jest super hiper (na co wcale nie wygląda)

  To jednak za jeden z ważniejszych cech porządnej strony jest jej grafika - a co tu widzimy woła o pomstę do nieba !!!

  500 tyś zł i grafika rodem z lat 90 - że jak się chce wejść to pierwszy odruch wymiotny.
  Mnie po po prostu odrzuca.

  Mogli chociaż grafika zatrudnić z zewnątrz jak mieli kiepskiego.
  Szkoda słów.

  •  

   pokaż komentarz

   @badyl:
   Chyba w liceum na konkursy najwazniejsza jest grafika.

   Najwazniejsze ze mozliwosci. Ty nie masz zielonego pojecia jakie sa mozliwosci tej strony, bo masz dostep tylko i wylacznie do jej niewielkiej czesci (ktora zapewne i tak obejrzales pobierznie).

   Grafika z lat 90? Ty chyba w latach 90 z drabina na dywan wchodziles.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: a dla kogo ma być najważniejsza strona dla adminów ??

   Ok wypowiedziałem się strona może być ok, ale za 1 mln złotych taka grafika ? o gustach się nie dyskutuje, ale nie mów mi że taka grafika przystoi dla strony za 1 mln zł.

   Coś w ogóle nerwowo podchodzisz do tematu, sam ją tworzyłeś ??
   Po co od razu wycieczki osobiste do każdego z komentujących ? Zachowujesz się jak obrońcy krzyża.

  •  

   pokaż komentarz

   @badyl:
   Obroncy krzyza lol. To wy jestescie obroncami krzyza, bo do was logiczne argumenty nie docieraja.

   Strona ma byc wygodna dla obu stron. Dla adminow i dla uzytkownikow do ktorych jest skierowana. Ta strona na pewno nie jest skierowana do licealisty/studenta korzystajacego z wykopu. Skad wiesz, ze po zalogowaniu sie, dany prezes spolki nie ma dostepu do ogromnej ilosci danych, masy skryptow i innych bajerow? Nie wiesz, ale sie madrujesz.

   Ta, juz 3 jestes, ktory twierdzi, ze ja tworzylem. To musi byc prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS:

   I kolejna osobista wycieczka, że niby jestem licealistom.

   Naprawdę nie rozumiesz co miałem w przesłaniu ?? Czy aż tak ci skacze ciśnienie, że nie możesz przeczytać ze zrozumieniem.

   Strona może być super hiper w kosmos użyteczna (może)

   Jednak, czy poważna firma tworząc taką stronę za takie pieniądze nie powinna podejść poważnie do tematu grafiki ?

   To tak samo jakby Mercedes stworzył super silnik i włożył go do karoserii daewoo tico.

   Strona za 1 mln zł - musi mieć porządną grafikę.

   I naprawdę nie oszukujmy się, grafika tej strony trąci latami 90, że jest tam kilka skryptów z animacjami, to chyba żeby przekonać urzędasów, że jest nowocześnie.

   [edit]

   a ty wiesz, że po zalogowaniu są te obszerne materiały warte wydania 1 mln złotych ?

  •  

   pokaż komentarz

   @badyl:
   Nigdzie nie napisalem, ze jestes licealista. Nadinterpretacja z twojej strony. Po za tym, bycie licealista to obelga? Bycie studentem tez?

   Grafika to kwestia gustu. Po za tym, jaki jest sens pakowania kasy w grafike, skoro ta jest w zupelnosci wystarczajaca?

   http://web.archive.org/web/19970401184606/http://onet.pl/

   To jest strona z lat 90. Zobacz sobie jak to wyglada i porownaj. A na przyszlosc, nie pieprz glupot.

   Istnieje panel logowania, wiec tylko po to, zeby sobie byl na pewno nie jest. Na pewno jest tez panel administracyjny,

  •  

   pokaż komentarz

   @ADSSADFDFS: ok grafika kwestia gustu, mam rozumieć że ci się podoba.

   Nie chciałbym widzieć jak masz dom urządzony :P (joke)

   W powiązanych link na forum PiO.

   http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=100706&hl=silesia

  •  

   pokaż komentarz

   @badyl: ja kiedyś widziałem spasioną wersje Audi TT zaparkowaną koło sklepu, w środku widziałem leżała paczka mocnych... czy jak ktoś ma tak drogie auto, powinien palić lepsze fajki ?
   Idź lepiej pobiegać, bo we wrześniu się lekcje zaczynają.

  •  

   pokaż komentarz

   @krwawiace_serce: ja wiem że jak się nie ma argumentów merytorycznych to trzeba zawsze dać wstawkę o gimnazjum/liceum.

   Wiesz, może błysnąłeś przed niektórymi.

   Chodziło mi o to, że firma Mercedes nie pakowała by swojego najlepszego silnika do gównianej karoserii bo porządne firmy tak nie robią, dbają o całość swojego dzieła

  •  

   pokaż komentarz

   To jednak za jeden z ważniejszych cech porządnej strony jest jej grafika

   Fakt strona h**jowa. Nie ma flesza, nigdzie nie widzę różowego brokatu nawet nic się nie animuje. Toż to na takim łonecie jak wejdziesz jest animcja, muzyczka gra no i są ładne kolory, fotki, doda z majdanem. W dodatku za darmo!

   A tu bańka i nawet empetrójki lady gagi nie można posłuchać!

   grafika rodem z lat 90 - że jak się chce wejść to pierwszy odruch wymiotny
   Miałem dokładnie to samo. Ale szybko przełączyłem tab na pudelka i po chwili było już dobrze

Dodany przez:

avatar c1chy dołączył
345 wykopali 32 zakopali 2 tys. wyświetleń