Komentarze (170)

 • szklisty -6  

  Co to za oburzenie?
  Grosza Wam szkoda?

  pokaż komentarz
  szklisty
 • Grochowiecki +24  

  Tak. Chciałbym mieć kokoszę, a jak wiadomo, grosz do grosza...

  pokaż komentarz
  Grochowiecki
 • amp +47  

  @szklisty: Wiesz, że za tego grosza mógłbym umyć 15 talerzy?

  pokaż komentarz
  amp
 • Grochowiecki 0  

  @amp: http://3.bp.blogspot.com/_YTrCHmisSBA/S6PIoZT05GI/AAAAAAAAAA8/VGeNOzIFvyU/s320/pur_bozena_dykiel.jpg

  pokaż komentarz
  Grochowiecki
 • Reklamy Google

 • lobo +15  

  @amp: Zapraszam do mnie, zapłacę nawet 2 grosze za umycie 15 talerzy :P

  pokaż komentarz
  lobo
 • Swistak01 -7  

  To się zgadza ale nie do końca. Stawkę jaką inne sieci płacą Playowi ustalił Urząd Komunikacji Elektornicznej. Pozostałe sieci, żeby na połaczenia ze swoich sieci do Play nie tracić musiały podnieść ceny. I uważam bardzo dobrze, bo Play to najgorsza sieć na rynku, może dzięki temu, miej ludzi tam przejdzie.

  pokaż komentarz
  Swistak01
 • Emkacf +7  

  @Swistak01: Przepraszam bardzo, ale dlaczego tak uważasz? Byłam w Erze, Byłam w Heyah, byłam w Plusie, ale dopiero w Playu czuję się usatysfakcjonowana stawkami za połączenie oraz cenami telefonów.

  Zauważyłam, że większość osób narzeka, że ma drogo do Play - co za problem przenieść się do Playa i mieć do wszystkich 29gr za minutę a do Play za darmo?

  pokaż komentarz
  Emkacf
 • Swistak01 +9  

  @Emkacf: Bo byłem w Play. Taki problem, że nie mam zamiaru co chwilę nie mieć zasięgu, i niesłyszeć rozmówcy i mówić co chwilę "cooo??"

  Jeśli chcesz mieć naprawdę tanio to proponuję się przenieść co mbank mobile, 19gr/min do wszystkich, co miesiąc 50min za free wszędzie i 50MB internetu.

  pokaż komentarz
  Swistak01
 • poop +41  

  @Swistak01: Nie chcę tutaj bronić Play, bo sam mam czasami problemy z połączeniami, jednak zauważ, że gdyby nie Play, to nadal w swojej sieci płaciłbyś stawkę 49-59gr/min.
  I nie mówię, że musisz korzystać z Play, tylko zauważ to, że gdyby nie to złe Play, to płaciłbyś za rozmowę 2x tyle, co teraz.

  pokaż komentarz
  poop
 • k......g +3  

  @Swistak01: dodaj tylko, że to oferta promocyjna, która się niedługo kończy i nie wiadomo jakie ceny będą potem. W normalnej taryfie jest 27 gr/min, 20 MB internetu i zdarzają się problemy z połączeniami np. z Play (poczytaj forum mB). Gratisowych minut też nie dostaje się za darmo, tylko za płacenie kartą z tego co mi wiadomo. Poza tym dalej pozostaje kwestia ceny połączeń do Play, aktualnie bodajże 45 gr.

  pokaż komentarz
  k......g
 • Swistak01 0  

  @kamiltbg: Oferta kończy się 5 stcznia 2011 i zapewnę ją przedłużą jak ostatnio. Do Play jest także 19gr.

  pokaż komentarz
  Swistak01
 • Surgeon -6  

  @Swistak01: Wystarczy zmienić ustawienia sieci na Ere w Play i nie ma problemu ze zrywaniem połączeń.

  pokaż komentarz
  Surgeon
 • Krecik666 0  

  @Swistak01: Co do mBanku Mobile to:
  -50 minut to jest z reguły na start jeśli się ma u nich też konto w banku lub korzystamy z jakiejś droższej karty płatniczej to dostajemy jakieś tam minuty
  -Internet jest ale przeważnie nie działa przynajmniej na SE W800 więc sobie nawet go nie aktywuje (jest za darmo ale trzeba wysłać darmowego esa i wtedy dostajemy pakiet)
  -19gr/min do wszystkich to tylko jest tak naprawde prawdziwe

  Mimo wszystko sądzę że mBank jest obecnie najlepszy bo płace najmniej z chyba wszystkich sieci a do mnie ludzie mogą normalnie dzwonić a koleżanka z orange nawet ma do mnie taniej niż do własnej sieci (?) także polecam

  pokaż komentarz
  Krecik666
 • MikiPL -7  

  A ja używam sieci lansowanej przez Gadu-Gadu i jestem zadowolony. Mam połączenie oczekujące itd. w ofercie na kartę, darmowe pakiety MB przy każdym doładowaniu i pakiety do wykupienia 300MB /11zł. I płacę 29 groszy do wszystkich sieci (oprócz Polsatu)! Także do play ;>

  pokaż komentarz
  MikiPL
 • yunantea +2  

  @rss: Play przedłużył roaming w Plusie niedawno, na nowych zasadach.
  Umowa pozwala nam na wprowadzenie automatycznego przełączania połączenia głosowego między siecią PLAY a PLUS co zdecydowanie poprawi jakość usług. Cytat za http://goo.gl/Iegb .
  Nie przerywać już pozłoceń definitywnie.

  pokaż komentarz
  yunantea
 • Toxicity +11  

  @Swistak01: Różnym ludziom różne sieci odpowiadają. Ja i większość osób, z którymi się kontaktuje są w Play. Doładowuję telefon zawsze regularnie, co miesiąc na 30zł, bo robię tak od zawsze i z tego 30 zł mam:
  30 zł + stan darmowy do wszystkich w Play (rozmowy za 0gr) + 1000smsów gratis do wszystkich sieci (po 33 dziennie). I nic nie daje mi lepszej dla mnie oferty, więc nie wiem o co Ci chodzi.

  pokaż komentarz
  Toxicity
 • S.....o +13  

  @Swistak01: Zanim coś palniesz, to się zastanów. Jako, że żyjemy w kraju socjalistyczny, bądź opiekuńczym jak kto woli to mamy takie coś jak UKE, która chroni nowych graczy na rynku w tym wypadku Play stawkami MTR. Na początku stawki były bardzo wysokiem bo bodajże jakieś 60gr teraz jest to chyba 35gr. Spadła cena? Spadła, spadła, tylko W3 (przecież to twoim zdaniem lepsze sieci) dalej naciągają klientów wysokimi stawkami do Play (nic się nie zmieniły Plus i Orange o parę groszy opuściły, ale to nic), a Heyah wręcz się tym cieszy, że do Play drożej. Teraz czas na obalenie twojej głupiej tezy jakoby Play był najgorszą siecią.

  1. Każdy powie słaby zasięg. Otóż w błędzie jesteś, P4 ma największy zasięg 3G (nie biorę tutaj pod uwagę zasięgu Polkomtela), ogółem rzecz biorąc razem z zasięgiem Plusa ma największy zasięg GSM. W ostatnim roku najwięcej awarii miała Era i Orange i ludzie w danych województwach nie mogli dzwonić, Plus miał stosunkowo mało, bo oni raczej idą w jakość niż kuszą niskimi cenami. Pierwszy raz o większej awarii Play słyszałem niedawno, bo na pomorzu ni mogli korzystać z nadajników, ale każdy wie, że P4 ma roaming wewnątrz kraju i za darmo można przełączać się między nadajnikami P4 i Polkomtela. Więc jak już ktoś traci rzekomo zasięg to niech sobie ustawi automatyczne łączenie z siecią. Więc jak stracisz na parę chwil zasięg znów łapniesz z tym, że od Plusa, o nie wpływa na cenę, a kto się interesuje ten wie, że Play jest zadowolony z usług Plusa i przedłużył z nimi umowę i będzie jeszcze łatwiejsze przełączanie się między nadajnikami.

  2. Ktoś pisał, że są problemy z roamingiem, otóż sieć Play miałem okazję testować w Niemczech i działa elegancko. Nie muszę aktywować roamingu jak to jest w Plusie z którego uciekłem.

  3. Jakość połączeń, póki co może Play w jakości nie jest najlepszy, ale Plus jest najlepszy więc w czym problem?

  4. To dzięki Play masz możliwość rozmowy za 29 gr a nie za 59gr. Dało się w ciągu roku (może nieco więcej) obniżyć tak bajońskie ceny? Choć w post paid plus dalej ma takie ceny, że szkoda gadać... za to poza minutkami wliczonymi w abonament już liczą 29 gr. Porażka.

  5. To inne sieci za naciąganie klientów w ubiegłym roku płaciły największe kary nałożone przez UKE a mistrzem jest TP (kto zainteresowany ten wie, że TP jest bardzo powiązana z Orange) ostatnio Era została ukarana za zmianę regulaminu przy czym nie pozwoliła uciec swoim klientom, a mieli do tego prawo. Plus jakiś czas temu był ukarany przez reklamę, która wprowadzała w błąd klientów. Mianowicie z reklamy wychodziło, że plus oferuje modem z netbookiem za darmo a naprawdę darmowy był tylko modem. Zresztą oni też zmieniali regulamin abonentom post paid bez ich wiedzy.

  Mało przykładów, bo nie chce mi się już pisać. Pozdrawiam nastolatków, którzy piszą Play to najgorsza sieć, bo mamusia im nie pozwala przenieść numeru właśnie w ten sposób argumentując swoją decyzję. Dziękuję

  Wracając do tematu, ja mam stan darmowy i mnie to wisi, choć chwyt poniżej pasa, ale raczej boli to klientów innych sieci :)

  pokaż komentarz
  S.....o
 • msichal +5  

  @MikiPL: W końcu ktoś za "moją" siecią... Myślałem że tylko ja z tego korzystam :>
  Co ciekawe, w tych waszych orendżach i tym podobnych musicie doładowywać co miesiąc za 25zł. Ja doładowywuje co 3 miesiące za 10zł i okazyjnie za 20, mam ciągle internet, bo dostaje 1 pakiet za doładowanie, a kolejne 2 kupuje za 5zł i tak za 10zł mam pokrycie na 3 miesiące, a te okazyjne doładowania za 20zł zamiast 10 pokrywają koszty moich nielicznych rozmów, esemesów itp. Pieprzyć W3.

  pokaż komentarz
  msichal
 • monkey3310 +5  

  @Swistak01: Powiedzcie mi wy wszyscy co tracicie zasięg, lub wam zrywa połęczenie, czy macie wkręcone antenki do swoich super telefonów. Jak używam komórek i różnych siedzi, w kolejności Plus, Era, Orange, Play, to w moim całym krótkim okresie, gdy posiadam komórke, czyli 10 lat, zerwało mi moze razem połączenie 5 razy na te 10 lat. I to akurat nie w playu, lol. Zamiast narzekać na jakość połączeń najwyższy czas kupić sobie telefon, który potrafi obsługiwać chociaż dobrze rozmowy, bo widze, że połowa użytkowników tutaj ma z tym problem chyba -_-

  pokaż komentarz
  monkey3310
 • S.....o +2  

  @Swistak01:

  1. Mylisz się tak było z Plusem, bo sms-y dochodziły do ludzi w Niemczech. Wiem, bo matka dalej używa tej sieci. Korzystam z Play od ponad roku i nie miałem problemów ze zrywaniem połączeń. Jednak nie zawsze wykonywał połączenie, ale takie coś zdarza mi się 1, no możę góra 2 razy w ciągu miesiąca. Co do jakości to pisałem, że nie mają najlepiej, ale od czego jest Plus?

  3. Bzdura! Nic nie szumi, a UKE robiła w tym roku test na jakość sieci i Play miał najmniej zerwanych połączeń, nawet Plus był gorszy!

  4. Bo na tym działa ekonomia jak zaznaczyłeś. Cieszę się, że liżą nam dupę, bo chcą mieć klientów. Jednak ich starania udowodniają, że nie robią chwytów do jakich przyzwyczaił Plus, a ciekawymi ofertami przyciągają klientów, jak złoty numer czy możliwość obsługi dwóch numerów korzystając z jednej simki.

  5. Tak, Plus poszedł na ugodę co kosztowało ich klientów. Jednak jak się nie mylę były to wytyczne z UE, dlatego zmiany musiały zostać wprowadzone. Jak dobrze wiemy UE raczej o nas nie dba.

  pokaż komentarz
  S.....o
 • grzemach 0  

  @Emkacf: Ceny faktycznie mają dobre, ale co z jakością? Ja miałem abo w play i po zakończeniu umowy przeszedłem do ery - to zadziwiające, ale tutaj nie mam żadnych problemów których nie można by rozwiązać, a w play przez 2 lata nie umieli poradzić sobie z głupimi SMSami (z zagranicy) które mi raz doszły a raz nie.
  Do tego kilka razy policzyli mi za połączenie stacjonarne jako poza abonamentem (im dłuższa rozmowa tym większe prawdopodobieństwo, że tak się zrobi) - zawsze tego typu reklamacja, to albo nie ich wina, albo oczekiwanie 30 dni i wtedy automatycznie jest uznawana - brak informacji o tym, ze przepraszają czy coś...

  pokaż komentarz
  grzemach
 • MikiPL -1  

  @msichal: No tak -_- I ty dostałeś "+", a ja "-". ;>

  pokaż komentarz
  MikiPL
 • Willy666 -2  

  @Emkacf:
  Taki problem że gdyby wszyscy się do Play przenieśli to skończyłyby się wam darmowe rozmowy w sieci i tanie do innych. O przyczynach pisali już komentujący wyżej, więc nie będę się powtarzał. Czołem pasożyty w Plej!!!

  pokaż komentarz
  Willy666
 • l_l -1  

  Prawda jest taka, że jakość gsm p4 w dużych miastach jest tragiczna, jak mieszkasz w pipidówie dolnej to jest ok. W dupie mam testy uke na przerywane połączenia skoro podczas rozmowy szumi, strzela, urywa słowa i tylko słyszę 'co' , 'powtórz' itp. itd.

  Problemy rozwiązała słuchawka 3g i ustawienie na sztywno tylko umts. Play ma tylko 25 kanałów w paśmie gsm 900, w3 po 40-50 + drugie tyle w 1800mhz, a że ludzie przełączają się na gsm bo bateria starcza na godzinę rozmów dłużej stąd ten problem.

  pokaż komentarz
  l_l
 • barwus -1  

  @kamiltbg:
  Co do 19 gr promocje już przedłużano i pewnie jeszcze przedłużą.
  Gratisowe minuty możesz dostać tak jak piszesz transakcje kartą, ale dla wielu ludzi to chleb powszedni.

  W taryfie 22 gr możesz też pobawić się w dilera wtedy dostajesz jakiś % z doładowań innych

  Koszty połączenia do wszystkich sieci są takie same, nie ma wyższej ceny do PLAY co jest dużym plusem.

  Ale oczywiście taka niszowa sieć ma swoje wady

  pokaż komentarz
  barwus
 • Zireek -3  

  @Surgeon: Brak dostępu! p!$#%%!icie Hipolicie!

  pokaż komentarz
  Zireek
 • McCm +37  

  Usługę można bezproblemowo wyłączyć:
  gdy zajęty * 67 * 790998725 #
  gdy nie odpowiada * 61 * 790998725 #
  gdy nieosiągalny * 62 * 790998725 #

  http://blogplay.pl/2010/08/notka-sms/

  pokaż komentarz
  McCm
 • pedofilzwykopu -4  

  Mam wpisać wszystkie te kody po kolei aby wyłączyć to badziewie?

  pokaż komentarz
  pedofilzwykopu
 • krzysiekmac -3  

  @pedofilzwykopu: nie, prawdopodobnie wystarczy że zalogujesz się do play 24

  pokaż komentarz
  krzysiekmac
 • kyjgel +14  

  @pedofilzwykopu: Możesz od końca.

  pokaż komentarz
  kyjgel
 • Sidey 0  

  @McCm: Dopiero teraz potrzebowałem wyłączyć, ale dzięki za Twój post sprzed 3 lat i 3 miesięcy :D

  pokaż komentarz
  Sidey
 • G.............t +61  

  @psyfox: pewnie jesteś w takim wieku, że możesz spokojnie jej na śledziku napisać :)

  pokaż komentarz
  G.............t
 • Mikrofon -1  

  w ogóle to często @psyfox pisze na śledziku

  pokaż komentarz
  Mikrofon
 • psyfox 0  

  @Godlike_Atheist: ur.1978

  pokaż komentarz
  psyfox
 • srubok +2  

  @psyfox: a co robisz, gdy masz do niej sprawę?

  pokaż komentarz
  srubok
 • G.............t +6  

  @psyfox: zgadłeś :) a Ty w którym?

  pokaż komentarz
  G.............t
 • mich777 +10  

  Czy nie jest to coś w rodzaju poczty głosowej którą można wyłączyć ??

  pokaż komentarz
  mich777
 • dixx +21  

  @mich777: jeden problem:
  poczta głosowa zaczyna się: "połączyłeś się z pocztą .." I w momencie kiedy to słyszysz albo czekas na zostawienie wiadomości, albo jak masz 15 lat wysyłasz smsa :"wyłącz pocztę bo znowu mi 3 grosze zjadło!"
  A tu komunikat jest mylący, bo jest taki sam jak przy normalnym "Abonent czasowo niedostępny"
  Sama funkcja jak funkcja-na pewno innowacyjna, ale myślę, że Play trochę nieszczęśliwie ją wprowadził.
  Po pierwsze powinien być inny komunikat dający jasno do zrozumienia, że to nie zwykły sygnał zajętości..
  Po drugie abonenci powinni zostać poinformowani jasno i wyraźnie co to za zwierze, i jak to wyłączyć.

  pokaż komentarz
  dixx
 • Kaczorra +2  

  @dixx: a moim zdaniem najlepiej z punktu widzenia marketingu powinni to zrobić tak: włączyć tą usługę wszystkim bez pytania, przez pierwszy miesiąc za darmo. Po miesiącu można sobie wyłączyć, albo zostawić i zacząć za to płacić. Wszyscy by się z usługą zapoznali, stwierdzili czy się podoba i zdecydowali, czy ją chcą. Natomiast takie działanie jak teraz to najzwyklejsze zmuszanie abonentów do dodatkowych opłat, których ci nie są nawet świadomi. IMO to sprawa dla UOKiK.

  pokaż komentarz
  Kaczorra
 • RonJeremy +6  

  @Kaczorra: Usługa jest bezpłatna. Płaci osoba, która do Ciebie dzwoni, tak jakby to było normalne połączenie.

  pokaż komentarz
  RonJeremy
 • Kaczorra 0  

  @RonJeremy: wiem, ale czy wiedziałbyś, że po usłyszeniu komunikatu "abonent jest poza zasięgiem" ubyło Ci kilka groszy z konta?

  pokaż komentarz
  Kaczorra
 • RonJeremy 0  

  @Kaczorra: wiedziałbym.

  pokaż komentarz
  RonJeremy
 • A....j +30  

  To jest jakiś bełkot gimnazjalisty który stracił kilka groszy dzwoniąc do kogoś, a miałby za to SMS. Człowiek który używa telefonu do pracy, a nie pisania o tym że właśnie siedzę w WC albo puszczania sygnałków do swojej koleżanki ma to gdzieś, że mu raz grosza zjadło albo, że kontrahent ma nr w Play bo chodzi o szybkie załatwianie spraw a nie rozwodzenie się kto ma jaką sieć. A te lamenty dzieciaków które maja w swych super wypasionych SE z których leci firma i inne dziadostwo gdy idą że nie mają ciągle nic na koncie są żałosne. Nie stać Cię na telefon to nie kupuj albo nie puszczaj sygnałków żeby ktoś zadzwonił bo Ty masz sprawę do mnie nie ja do Ciebie.

  pokaż komentarz
  A....j
 • Swistak01 -5  

  @Andzej: Nie wiem skąd takie wnioski. Myślę, że nie skumałeś, że Play w bardzo cfany sposób zarabia na tym, bo większość ludzi ma poczty głosowe wyłączone, a teraz za każdym razem kiedy mi "zje kilka groszy", Play zarabia na tym, bo za każda sekundę połączenia z innej sieci, dostaje od tych sieci prowizję (MTR). Łatwo zauważyć, jaką politykę prowadzi Play.

  pokaż komentarz
  Swistak01
 • b.........a +2  

  @Swistak01: cwany!

  pokaż komentarz
  b.........a
 • q.....p +3  

  @Andzej: Lepsze to niz dobijanie sie 5min pod telefon bo komus bateria padla badz jest w podziemnym garazu, rozlaczeniu sie zaraz po wlaczeniu aut. sekretarki. A tak zje te 3gr ale smsa wysle w cenie 3gr o tresci "odzwon jak bedziesz". Jakos nikt nie placze ze dzwoniac do Play jest drozej a teraz ktos boi sie kilku groszy...

  pokaż komentarz
  q.....p
 • Eoghan +1  

  @Andzej:
  grosz do grosza i będzie kokosza :)

  pokaż komentarz
  Eoghan
 • l_l -7  

  Wolololo jak trafisz na pocztę głosową to też będziesz robił o tym wykop jaki to operator xy jest zły i wyłudza kasę?

  pokaż komentarz
  l_l
 • Swistak01 -7  

  @l_l: Każdy abonent ma włączoną bez pytania pocztę głosową?

  pokaż komentarz
  Swistak01
 • twigg +27  

  @Swistak01: Tak. I to nie tylko w Play.

  pokaż komentarz
  twigg
 • qwelukasz +4  

  @twigg: a czy ty w ogole dostrzegasz jakaś roznice pomeidzy poczta glosowa a komunikatem "Abonent chwiliwo niedostepny" ?

  mała podpowiedż: w przypadku poczty głosowej połączenie jest nawiązywane, w przypadku komunikaty jestes odrzucany a komunikat ktory jest do ciebie nadawany "idzie z centrali"

  pokaż komentarz
  qwelukasz
 • DawidWarsaw +11  

  l_l ma rację. Sytuacja jest analogiczna z pocztą głosową - tu i tu komunikat jest z centrali i można zostawić wiadomość - w poczcie głosowej wiadomość głosową, a w Play'u wiadomość SMS...

  pokaż komentarz
  DawidWarsaw
 • p............l 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  p............l
 • qmork +2  

  @Swistak01: Pewno Play jest tak zły, że nawet nie ma opcji, żeby to wyłączyć.

  pokaż komentarz
  qmork
 • Swistak01 +4  

  Jest jeszcze coś. Play oferuje też oferte klientom biznesowym. Swego czasu bardzo intensywnie nawiał do wzięcia firmowych telefonów w Play. I teraz to. "Oddzwoń jak się ogarniesz"?! "Kocham Cie"?! Myślę, że w kontaktach biznesowych nie zbyt profesjonalnie to wygląda.

  pokaż komentarz
  Swistak01
 • RonJeremy +16  

  @Swistak01: Usługa nie działa w taryfach biznesowych.

  pokaż komentarz
  RonJeremy
 • poop +77  

  @rss: Jak się nie znasz na temacie, to może w ogóle się nie wypowiadaj.
  Wyższe stawki MTR są dostępne nie tylko dla Play (również np. Cyfrowy Polsat). I to nie Play sobie ustaliło tak, bo mogło dać nawet 2 zł/min i wtedy minuta do Play kosztowała by 2,5 zł/min z innych sieci tylko UOKiK czy tam UKE. Obecnie stawka MTR dla Play wynosi 110% i będzie się zmniejszała co pół roku (1.01 i 1.07) aż do zrównania z innymi sieciami. I nie jest to wcale dużo:
  Stawka MTR wynosi 0,17 gr (w zaokrągleniu), a do Play 35 gr. Więc jak inne sieci każą sobie płacić 79 groszy za połączenie do Play, to pomyśl kto na tym zarabia i czemu zdziera takie duże stawki od swoich użytkowników, bo na pewno nie Play.

  pokaż komentarz
  poop
 • orestlenczyk +32  

  @poop: jak coś to 0,17zł i 35gr i nie 110% ale raczej 210% gwoli ścisłości
  chyba że jednak 0,17gr - to wtedy 35gr stanowi 20588%

  pokaż komentarz
  orestlenczyk
 • Q...r 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  Q...r
 • pathron +11  

  @rss: http://blogplay.pl/wp-content/uploads/2010/08/Tabela_Mobile-Internet.jpg

  a całość tutaj: http://goo.gl/sfrc

  pokaż komentarz
  pathron
 • icoztego +9  

  @rss: Play jako jedyny chciałby zniesienia opłat MTR tyle że pozostali operatorzy tego nie chcą. MTR to dla nich dobry sposób na ograniczenie konkurencji. Jak nowy operator chciałby wejść na rynek to jasne jest że na początku będzie miał dużo połączeń do innych sieci a mało do siebie i co za tym idzie będzie musiał dużą kasę płacić "starym" operatorom którzy mają duży udział w rynku.

  Dlatego UKE zgodził się na wyższe stawki dla Play które z czasem są obniżane. Jednak wielka trójka nie obniża jakoś cen połączeń do Play.

  pokaż komentarz
  icoztego
 • bulzaj +1  

  Wolny rynek polega między innymi na tym, że każdy, kto oferuje jakąś usługę, może sobie za nią zażyczyć dowolną kwotę. W przypadku rynku telekomunikacyjnego mamy do czynienia z rynkiem regulowanym.

  A opowieści o tym, jak to Play bardzo chce zerowych MTRów traktowałbym raczej z przymrużeniem oka. Pan Gruszka gada to, co wszyscy chcą usłyszeć, a fakty są takie, że Play dzięki asymetrii w MTRach zyskał najwięcej.

  Play w tej chwili zarabia PRZEDE WSZYSTKIM na innych operatorach, nie na klientach. Właśnie dlatego może oferować tak korzystne stawki. Gdyby MTRy nie były regulowane - ew. gdyby były takie same dla wszystkich graczy - Play nie miałby absolutnie żadnych szans na rynku. Nikt nie poszedłby do nowego gracza, który ma ceny takie same jak reszta.

  Jak nowy operator chciałby wejść na rynek to jasne jest że na początku będzie miał dużo połączeń do innych sieci a mało do siebie i co za tym idzie będzie musiał dużą kasę płacić "starym" operatorom którzy mają duży udział w rynku.

  Przede wszystkim, nowy operator nie miałby niczego konkretnego do zaoferowania potencjalnym klientom.

  pokaż komentarz
  bulzaj
 • icoztego 0  

  @icoztego: Jedna poprawka obecnie także Plus chce zerowych stawek MTR pewnie ma to związek z tym że tracą udział w rynku. Jak podaje bankier.pl plus ma 28% więcej ma era 31% a Orange 42% wiec pewnie także plus traci kasę na MTR.

  @bulzaj
  Wątpię żeby Play zarabiał na asymetrycznym MTR ze swoimi 5% udziałów w rynku. Raczej stara się ograniczyć straty z tego tytułu i wykorzystać MTR marketingowo do przyciągnięcia klientów (do wszystkich 29gr w sieci za free).

  pokaż komentarz
  icoztego
 • bulzaj 0  

  @icoztego:
  Właśnie 5% udziału jest powodem, dla którego Play na MTRach może zarabiać.
  Im niższy udział operatora w rynku tym więcej połączeń przychodzących z innych sieci.
  W teorii, gdyby jakiś operator miał 100% udziału - nie byłoby żadnych przychodów z połączeń przychodzących, bo wszystkie połączenia byłyby wykonywane w ramach sieci.
  Gdyby z kolei operator miał tylko jednego klienta - wszystkie połączenia przychodzące stanowiłyby dodatkowy przychód. Na dokładnie tej samej zasadzie niewielka ilość klientów jednej sieci w połączeniu z ogromną ilością klientów pozostałych sieci powoduje, że zdecydowanie więcej jest połączeń Orange/Era/Plus --> Play niż Play --> Play. A na połączeniach Play --> Orange/Era/Plus przecież nie tracą, bo płacą znacznie niższą stawkę.

  Ja nie twierdzę, że to pozwala Playowi na zmiażdżenie konkurencji. Po prostu jest to jedyny powód, dla którego Play może mieć aż o tyle niższe ceny.

  pokaż komentarz
  bulzaj
 • barwus 0  

  @bulzaj:
  Gdyby operator miał 100% udziału to wszyscy dzwoniliby wewnątrz sieci,
  takie połączenia nic nie kosztują operatora (oczywiście teoretycznie nic, bo pewnie na tę cenę można złożyć koszty utrzymania infrastruktury itd...)
  Czyli nadal by zarabiali :)

  Operator zarabia na połączeniach przychodzących, i na tych wewnątrz sieci

  A co do "0" MTR, może i to nie byłoby głupie, ale dobrze by było gdybyśmy nie mieli sytuacji jaka jest w (chyba) USA i Kanadzie gdzie za połączenie płaci dzwoniący i odbierający

  pokaż komentarz
  barwus
 • bulzaj 0  

  @barwus:
  No ale przecież ja właśnie o tym pisałem :-)

  Fenomen Playa polega na tym, że ze względu na bardzo wysokie przychody z połączeń przychodzących, może sobie pozwolić na znacznie mniejsze marże na połączeniach wychodzących i tych prowadzonych w całości we własnych sieci. A fenomen ten nie wynika wcale z genialnej strategii a li tylko z regulacji rynku.

  pokaż komentarz
  bulzaj
 • barwus -1  

  @bulzaj:
  To wszystko jest zagmatwane, z twojego komentarza zrozumiałem że mniejsza ilość użytkowników w play działa na korzyść operatora, z czym generalnie się nie zgodze, ale przeczytałem jeszcze 3 razy Twoją wypowiedź i teraz zrozumiałem że te nierówne stawki mają pomóc Play, no i to może jest prawdą

  pokaż komentarz
  barwus
 • vitovia +2  

  @icoztego: wg Twoich danych ktore podales za bankierem wyszlo mi ze era, plus i orange maja 101% rynku. (28+31+42=101) do tego dolozyc jeszcze playa i innych 'w rodzinie'... to faktycznie Polska sie rozwija, nasz rynek tele ma ok120%. WOW! ;)

  pokaż komentarz
  vitovia
 • mnlf 0  

  @bulzaj: nie umiesz liczyć.
  Gdy operator ma mało klientów to właśnie mało zarabia na połączeniach przychodzących, podałeś przykład z tylko jednym abonentem - ile połączeń jest w stanie odebrać miesięcznie jeden abonent ?
  Co z tego że 100% to połączenia z poza sieci skoro będzie ich tylko kilka ?

  Póki nie osiągną 50% rynku to każdy nowy abonent będzie im podnosił ilość połączeń przychodzących z poza sieci.

  pokaż komentarz
  mnlf
 • bulzaj -1  

  W bardzo dużym uproszczeniu:

  5% udziału w rynku oznacza, że połączenia przychodzące z innych sieci stanowią potencjalnie 95% wszystkich przychodzących.
  50% udziału w rynku oznacza, że połączenia przychodzące z innych sieci stanowią potencjalnie 50% wszystkich przychodzących.

  Nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz, skoro piszesz o abonentach, którzy są w stanie odebrać miesięcznie kilka telefonów. Nie znam nikogo, kto przeciętnie nie odbierałby kilku-kilkunastu, ale dziennie.

  pokaż komentarz
  bulzaj
 • mnlf -1  

  @bulzaj: nie wiem jakiej matematyki się uczyłeś ale 100% z kilku to nadal tylko kilka, a 50% z dziesiątek milionów to bardzo dużo.

  pokaż komentarz
  mnlf
 • bulzaj -2  

  @mnlf: Nie wiem jakiego Ty się języka polskiego uczyłeś - w tej chwili nie rozmawiamy o całkowitych przychodach operatora ale o strukturze tychże i stosunku przychodów z rozmów przychodzących z poza sieci do reszty. Czytanie ze zrozumieniem mocno kuleje...

  pokaż komentarz
  bulzaj
 • mnlf 0  

  @bulzaj: Rozmawiamy o przychodzie operatora z tytułu połączeń przychodzących (lub w uproszczeniu o ilości połączeń przychodzących).
  Napisałeś
  "Im niższy udział operatora w rynku tym więcej połączeń przychodzących z innych sieci."
  A ja wykazałem, że to nie jest prawda.
  Jeśli chcesz bardziej formalnego dowodu na to, że się mylisz to proszę bardzo.

  Liczba połączeń przychodzących z poza sieci wyraża się wzrorem
  x = n·(m-n)·c
  Gdzie n to liczba abonentów naszej sieci, m to całkowita liczba abonentów wszystkich sieci, c to jakaś stała.
  m i c się nie zmieniają, więc x jest funkcją jednej zmiennej n.
  x przyjmuje maksymalną wartość dla n = ½m
  dla n należącego do przedziału (0, ½m) funkcja ta jest rosnąca a to oznacza że:

  Im niższy udział operatora w rynku tym mniej połączeń przychodzących z innych sieci.
  oraz że
  Im wyższy udział operatora w rynku tym więcej połączeń przychodzących z innych sieci.

  Dopiero gdyby udział operatora w rynku przekroczył 50% zdanie które napisałeś było by prawdziwe.

  Jeśli nie potrafisz samodzielnie określić monotoniczności funkcji podstaw sobie do wzoru jakieś liczby, na przykład c=1, m=40milionów a za n podstawiaj kolejno 1,10,sto,tysiąc, milion, 10 milionów, 20 milionów, a przekonasz się czy ilość połączeń przychodzących z poza sieci maleje czy rośnie wraz ze wzrostem ilości abonentów sieci macierzystej.

  pokaż komentarz
  mnlf
 • bulzaj 0  

  @mnlf: Bardzo ładny wzór napisałeś, ale nadal będę się upierał, że rozmowa tyczy się procentowego udziału przychodów z połączeń przychodzących. Muszę przyznać Ci rację - nie napisałem tego wprost, ale mam taki zwyczaj, że zakładam jednak pewien poziom intelektualny dyskutantów.
  Kto rozsądny poruszałby kwestię bezpośredniej wielkości przychodów w przypadku tak bardzo różnych strategii biznesowych i bazy klientów?

  I będę się jednak upierał przy swoim, pisząc to jednak bardziej zrozumiale - im mniejszy udział operatora w rynku, tym większy procent stanowią połączenia z poza sieci. Jeśli przeanalizujesz całą tę dyskusję zauważysz, że dokładnie o to rozchodzi się od początku - w przypadku Playa, który ma preferencyjną stawkę MTR, obecna sytuacja jest wyjątkowo korzystna.

  Oczywiście patrząc tylko na wielkość liczbową masz stuprocentową rację. Tylko tak jakby w kontekście dyskusji nie ma to żadnego znaczenia.

  pokaż komentarz
  bulzaj
 • d......k +7  

  PO TELEFONIE DO BIURA OBSŁUGI:

  Jako, że w firmie mamy 5 telefonów z Play'a, szybko wykonałem telefon do Biura Obsługi. Pani z którą rozmawiałem, konsultowała odpowiedź i poinformowała mnie, iż dzwoniący W ŻADNYM WYPADKU NIE JEST I NIE BYŁ OBCIĄŻANY ZA POŁĄCZENIE! Planów wprowadzenia takich opłat również nie ma. Co więcej, gdy dzwoniący wybierze jedną z opcji, co przekazać niedostępnemu abonentowi, również nie płaci za to. Autora wykopu, proszę o źródło informacji, gdyż Pani z którą rozmawiałem, zaręczyła za przekazane informacje imieniem i nazwiskiem. Chciałbym dowiedzieć się gdzie jest prawda i ewentualnie znaleźć kłamcę, bo cały wykop jest bardzo podejrzany.

  Cała operacja zajęła mi 3 minuty rozmowy- gratuluję Autorowi rzetelnego sprawdzenia informacji.

  pokaż komentarz
  d......k
 • pigmejbis +4  

  @drusznik: Potwierdzam, zadzwoniłem i również uzyskałem identyczną informację.

  pokaż komentarz
  pigmejbis
 • 100kilo +2  

  Sprawdziłem minutę temu. Niestety, bez względu na to, co twierdzi pani z biura, odsłuchanie 25sek tego bzdurnego komunikatu kosztowało mnie 31gr.
  (przyszedł sms z podsumowaniem i kosztem "rozmowy")

  pokaż komentarz
  100kilo
 • q.....p +4  

  @drusznik: Ja to sprawdzilem, zadzwonilem do brata, wyslalem notke sms. Wchodze w Play24 - ostatnie polaczenie, 14s i pobrane 7gr

  pokaż komentarz
  q.....p
 • frastrat +3  

  @drusznik: Niestety właśnie mamy kolejny dowód na rzetelność obsługi klienta Play - jeśli nie wierzysz, to zadzwoń i sprawdź sam - ja właśnie straciłem 20 groszy dzwoniąc z Orange i wysyłając notkę SMS.

  pokaż komentarz
  frastrat
 • q.....p -2  

  Usluga jest darmowa lecz placimy za czas polaczenia. Jesli uslyszmy "abonament..." mozemy juz wybrac 1/2/3,itd?

  pokaż komentarz
  q.....p
 • drakkar 0  

  @drusznik: Jeśli myślisz że dzwoniąc na infolinię uzyskasz zawsze prawdziwe informację to się grubo mylisz. Pracownicy infolini często mówią to co im się wydaje, a nie to co jest prawdą.
  "Odpisz jak się ogarniesz"

  pokaż komentarz
  drakkar
 • Gej +6  

  Ja jestem w Paly Fresh, od kilku miesięcy nie wydałem ani złotówki, dzwonię za darmo dzięki dzwoniącym do mnie z innych sieci. Jedyny problem to gubienie czasem zasięgu w centrum Gdańska :(

  pokaż komentarz
  Gej
 • q.....p +2  

  @Gej: Wlacz 3G

  pokaż komentarz
  q.....p
 • frastrat +7  

  @Gej: No i bardzo fajnie, ale to nie zmienia faktu, że jesteś gejem ;)

  pokaż komentarz
  frastrat
 • misza4 +30  

  Tak czy siak i tak play ma najlepszą ofertę. Jeśli masz interes to i tak zadzwonisz do osoby która jest w Playu. Potraficie tylko narzekać. Play jest jedyną siecią w Polsce, która wprowadziła darmowe smsy po doładowaniu do wszystkich sieci. Świetną opcją jest także "zbieraj minuty" Jest pierwszą firmą która wprowadziła "stan darmowy" dopiero potem w ślady Play poszła Heyah. Gdyby nie Play to nadal płacilibyśmy po 59 groszy za minute ,a o stanie darmowym mogło by nam się tylko śnić ;]

  Pozdrawiam!

  pokaż komentarz
  misza4
 • misza4 +11  

  @Chudy_: Te darmowe eski są również do innych sieci :) To do siebie nie musisz pisać tylko do każdego :)

  Pozdrawiam serdecznie:)

  pokaż komentarz
  misza4
 • misza4 +8  

  @Chudy_: Bądz asertywny!:D Jeśli każdy ma Orange to nie znaczy,że Ty też musisz mieć Orange. Zobacz: Masz Orange-masz tanio do Orange i Twoi znajomi do Ciebie mają również tanio. Jeśli masz Play to masz do każdego tanio czy on jest w plusie,erze,orange. itp :) Wnioskuje,że jesteś młody i masz znajomych tylko w Orange to Cię rozumiem. Ale troche podrośniesz poznasz znajomch którzy nie są w Orange i zmienisz sieć na taką która będzie najtańsza do wszystkich sieci.

  Nie pozdrawiam. :)

  pokaż komentarz
  misza4
 • Toxicity +2  

  @Chudy_: ja się dogadałem z rodzinom oraz najbliższymi znajomymi i wszyscy jesteśmy w Play i nam to Bardzo odpowiada. Natomiast jeśli Ty masz większość znajomych i rodzinę w Orange to faktycznie nie rozumiem dlaczego miałbyś zmieniać operatora :) misza4 zwraca tu uwage na fakt, że Play przeprowadził u nas rewolucje na rynku i pośrednio jest przyczyną polepszenia stawek i gratisów u innych sieci (ah te 59gr/min)

  pokaż komentarz
  Toxicity
 • K3ksik 0  

  @Chudy_: Zmień znajomych.

  pokaż komentarz
  K3ksik
 • Chudy_ -9  

  @misza4: tak się składa, że prawie każda nowo poznana laska też ma numer w Orange. Jak na tę chwilę nie potrzebuję zmieniać sieci na tańszą, ponieważ doładowując w swojej raz na miesiąc 25 zł i tak nie jestem w stanie tego wykorzystać. Zmiana sieci wiąże się zmianą przyzwyczajeń (nowe numery usług), poinformowaniem wszystkich itd., więc jeszcze długo nie będę potrzebował zmiany. Ba, zanim to by miało nastąpić to stawki będą tak niskie, że rozmowy będą za pół darmo. Zatem przewiduję, że zmiana nie nastąpi w ogóle (chyba że przerzucimy się wszyscy na mobilnego Skype'a, gdy już wszędzie będzie darmowe wifi). Chyba że moja przyszła praca będzie wymagała, by często korzystać z komórki, ale wtedy będę miał dodatkowo służbową, bez znaczenia w jakiej sieci. I nie jestem na tyle młody, by jeszcze urosnąć (przynajmniej nie w pionie).
  I w sumie dobrze, że jest dodatkowa sieć i większa konkurencja, bo mam teraz w standardzie do wszystkich sieci 29 gr./min. (poza Play i Polsatem Cyfrowym).

  @K3ksik: spoko, rozumiem, że rodzinę także powinienem zmienić?

  pokaż komentarz
  Chudy_
 • qmork 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  qmork
 • qmork +5  

  @Chudy_: Przenieś numer do Play, dostaniesz jeszcze jakiegos ekstra bonusa, wlacz usluge, ze zbieraniem minut i nie mow o tym ani rodzinie, ani znajomym.

  pokaż komentarz
  qmork
 • Chudy_ -3  

  @qmork: z pewnością nic nie zauważą.

  pokaż komentarz
  Chudy_
 • K3ksik 0  

  @Chudy_: Kto Ci broni?

  pokaż komentarz
  K3ksik
 • plushy 0  

  @Chudy_: No wszyscy na pewno nie. Niektórzy zauważa że sygnał jest wyższy jak się do ciebie dzwoni a inni nawet nie zauważą że im wyższy rachunek przyjdzie

  pokaż komentarz
  plushy
 • Chudy_ -6  

  @plushy: niektórzy to nawet SMS-a nie będą mogli wysłać.

  pokaż komentarz
  Chudy_
 • alienv +2  

  @Chudy_: nie ma to jak mieć znajomych których nie stać na sms-a :)

  nie wiem po co ta dyskusja - ma wszystkich w orange to niech tam siedzi. krotka piłka. ja mam akurat w plusie wiekszosc, ale w plusie nie jestem bo sie nie oplaca :)

  pokaż komentarz
  alienv
 • crejzus 0  

  a do tego Play nie nalicza w abonamencie smsów PREMIUM - tak więc doładowując konto na chomiku czy pomagając fundacji Polsat trzeba liczyć się z wyższa fakturą na koniec miesiąca < to jest główny powód dla którego nie przedłużę więcej z nimi umowy

  pokaż komentarz
  crejzus
 • poop 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  poop
 • poop +3  

  @crejzus: Z tego co mi wiadomo to na chwilę obecną tylko w Orange jest taki rarytas. Ostatnio miałem abonament w Plusie i też musiałem dopłacać do faktury.

  pokaż komentarz
  poop
 • Kypy +7  

  @crejzus: Przeciez to kwestia tego czy masz na koncie zlotowki do wydania, czy minuty.

  Wiekszosc osob nie zwraca na to uwagi, ale dla mnie to cholerna roznica.
  Minuty mozna zamienic tylko na zwykle smsy(i to nie zawsze)
  Ze zlotowkami mozna zrobic wszystko, sex telefony, platne smsy, internet itp.

  pokaż komentarz
  Kypy
 • Out0fControl -1  

  @poop: Nie tylko w Orange. Jestem abonentem Plusa i nie dopłacam za SMS Premium.

  pokaż komentarz
  Out0fControl
 • sroka22 +1  

  @poop: Obecnie w najnowszych taryfach za SMS PREMIUM dopłacisz do abonamentu w następujących sieciach (wymieniam tylko operatorów z wielkiej czwórki): Play, Era, Orange, Plus.

  pokaż komentarz
  sroka22
 • k.......2 0  

  @poop: To źle Ci wiadomo, bo w Plusie też sms-y premium są w abonamencie, zależy po prostu od taryfy, którą posiadasz.

  pokaż komentarz
  k.......2
 • drakkar 0  

  @Kypy: W Play w ramach abonentu dostajesz "Pakiet Złotówek" ale Premium jest ponad abonament.

  konsultant OK

  pokaż komentarz
  drakkar
 • boosman 0  

  @crejzus: żadna sieć nie nalicza SMS premium z abonamentu. Chyba ze coś się zmieniło w orange. Plus i era nalicza dodatkowo

  pokaż komentarz
  boosman
 • byczys +14  

  @SmartR: Co to za bełkot?

  pokaż komentarz
  byczys
 • Out0fControl +3  

  @byczys: n owy bełkot.

  pokaż komentarz
  Out0fControl
 • K3ksik +9  

  @SmartR: Oczywiście, kobietom zawsze się wszystko włącza samo z siebie...
  Szkoda, że mózgi same się nie włączają.

  pokaż komentarz
  K3ksik
 • natta 0  

  @SmartR: Jeśli kupiła abonament w Play to muzyka na czekanie jej się włączyła samoistnie, ale przez pierwszy miesiąc jest bezpłatna. Potem może to sobie wyłaczyć w play24 albo na infolinii

  pokaż komentarz
  natta
 • traceur07 +3  

  O MATKO I CÓRKO I CÓRKO I CÓRKO... W plusie tak mam od dawna..

  pokaż komentarz
  traceur07
 • odrealniony +2  

  Jestem w play, ale brakuje mi niektórych opcji z orange. Bez płacenia osoby dzwoniącej do mnie dostawałem komunikaty, że dzwoniła i po zakończonej rozmowie wiedziałem ile mam na koncie. A to tutaj to jest trochę nagięcie. Niby dobra rzecz, bardziej rozwinięta i domagają się za to zapłaty więc... error mi się z lekka robi.

  pokaż komentarz
  odrealniony
 • q.....p 0  

  Zbedne "stan konta", jesli masz symbiana to jest taki programik ktory na "pulpicie" pokaze stan konta, bedzie sien on aktualizowal po sms/rozmowe

  pokaż komentarz
  q.....p
 • jacek1982 +2  

  pewnie minusuja wszyscy z orendź :p

  pokaż komentarz
  jacek1982
 • p........s +1  

  Miałem abonament w Play, ale go nie przedłużyłem. Teraz mam tel. na kartę, również w Play, ale to tylko dlatego, że jak się doładuje konto za 5zł, to te 5zł można przez rok wykorzystywać.

  pokaż komentarz
  p........s
 • q.....p +1  

  @prze_koles: No i 1000 sms za free za 30zl wiec tez sporo oszczedzamy mimo ze te sms'y sa po 9gr.

  pokaż komentarz
  q.....p
 • srubok 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  srubok
 • wilma +1  

  Ojojoj, pracownicy firm PRowskich naszych "kochanych" operatorów, tworząc atmosferę zupełnej nibyprzypadkowości, wykorzystują wykop do celów marketingowych.

  Widać to pięknie po komentarzach.

  Tak na marginesie, teraz wszystko co widać na forach, trzeba weryfikować podwójnie. Niemalże każda agencja PR ma w ofercie spamowanie na forach, serwisach społecznościowych, blogach itd.

  pokaż komentarz
  wilma
 • Belzebub +1  

  Dzwoniąc do Play czy mając telefon w Play ?

  pokaż komentarz
  Belzebub
 • mnlf +4  

  Dzięki za informację, już wyłączyłem, jeszcze dzisiaj powiadomię wszystkich znajomych którzy mają play.

  A co do porównywania z innymi sieciami - w orange jest jeszcze gorzej, tam nie dość że sami włączają pocztę głosową to każą płacić za jej wyłączenie.
  Nie mniej jednak play w tym momencie bardzo straciło na opinii.

  pokaż komentarz
  mnlf
 • Krecik666 -1  

  @mnlf: Nie każą płacić za wyłączenie a za połączenie z BOK 1zł za całe połączenie lub gdy dzownisz z innego telefonu płacisz normalnie za minute, więc "każą płacić za wyłączenie" bym tego nie nazwał :)

  pokaż komentarz
  Krecik666
 • p............l -5  

  @mnlf: lepiej przejdź na bardziej heteroseksualną sieć, co to nie chce wszystkich w d... wydymać:)

  pokaż komentarz
  p............l
 • kundziad -1  

  @mnlf: Przez www.orange.pl jest bezpłatnie. Ja muszę powiedzieć, że Orange się pozytywnie zaskoczyłem. Przeszedłem z abonamentu w Orange na Nowe Orange Go (tak, beznadziejna nazwa) i rozmowy kosztują bardzo malo: 29gr/min (po doładowaniu 50zł). Aktywowałem sobie za darmo usługę dzięki której za każde doładowanie 50zł (nie wiem jak jest za inne kwoty) dostaję 10 godzin rozmów do wybranego numeru w Orange, co mi się zaj$$iście przydaje. Poza tym można uruchomić kompletnie za darmo (nie dostaję za to żadnych SMSów ze spamem) różne usługi z pierdołami w stylu 10% doładowania idzie na konto promocyjne na rozmowy z Orange, godzina darmowych rozmow w urodzinych i imieniny, minuty do wszystkich sieci za regularne doładowywanie. Dla osoby która jest w kraju tylko kilkanaście tygodni w roku i intensywnie korzysta z telefonu w wakacje pasuje mi to perfekcyjnie.

  pokaż komentarz
  kundziad
 • de_stroyer +4  

  @kundziad: W Play rozmowy za 29gr do wszystkich masz nawet jak doładujesz za 5zł. Nie podniecaj się również tymi 10 godzinami z wybranym numerem, ponieważ w Play po doładowaniu za 30zł masz darmowe rozmowy przez miesiąc w sieci.

  Jeżeli jesteś w kraju kilkanaście tygodni w roku to Play jest również dla Ciebie, a to dlatego, że już od pierwszego doładowania ważność konta masz na 12 miesięcy.

  pokaż komentarz
  de_stroyer
 • mnlf +1  

  @kundziad: oglądanie strony www.orange.pl z komórki nie jest bezpłatne, jeśli ktoś nie posiada internetu od jakiegoś innego operatora to za darmo poczty głosowej nie wyłączy (a za chwilę i tak mu znowu włączą bez pytania).

  pokaż komentarz
  mnlf
 • Zuler 0  

  @mnlf: Że słucham?! Poczty się nie da wyłączyć? Co Ty bredzisz człowieku...
  Wyłączałam ją większości osób, które mają telefon u złodziei, i nie w żadnych BOKach i internetach tylko przez *500......
  Trochę pomyśleć wystarczy

  pokaż komentarz
  Zuler
 • mnlf -1  

  @Zuler: da się wyłączyć, nawet na kilka sposobów, tylko że ogrange pobiera za to opłaty.

  Jak skorzystasz z kodu zapłacisz jak za wysłanie smsa (u wszystkich innych operatorów jest to darmowe, tylko orange pobiera za to opłaty), zadzwonisz do boku skasują za połączenie, skorzystasz ze strony w komórce zapłacisz za transfer danych. możliwość zmiany normalnym sposobem poprzez menu telefonu jest zablokowana.

  pokaż komentarz
  mnlf
 • mielon 0  

  Abonament w Play mam 2 msc .. ale prawda jest że i tak wole swoją starą pazerną pomarańcze :P

  pokaż komentarz
  mielon
 • hajuken 0  

  na obsłudze klienta twierdzą że opcja taka jest ale do aktywowania, nikt jej nikomu nie włączał z automatu, bo oczywiście od razu zadzwoniłem

  pokaż komentarz
  hajuken
 • pi0trkrk -3  

  To kłamstwo. Mam jeden telefon w abonamencie play drugi na kartę w heja i automat kilka razy powtórzy że abonent niedostępny i się rozłączył. Nic nie pobrało z konta heji.

  w ogóle play jest chyba najlepszy cenowo, mam 350 min do wszystkich za 34,50zł/mc i za darmo w sieci.

  pokaż komentarz
  pi0trkrk
 • D...X +3  

  @pi0trkrk: klienci abonamentowi i biznesowi nie mają włączonej tej 'usługi'.

  pokaż komentarz
  D...X
 • h......k 0  

  @DaveX: to mnie uspokoiłeś, bo nie mogłam się zalogować i wyłączyć.

  pokaż komentarz
  h......k
 • p............l 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  p............l
 • Mikrofon 0  

  @prawicowyd#%#$: jakto nie każdy :o

  Edit: @up pisał coś w stylu "nie każdy dostaje doładowanie za lodzika..." stad mój komentarz

  pokaż komentarz
  Mikrofon
 • Czyluk 0  

  Dobrze że jestem w play. U mnie wszystko działa, nie mam żadnych problemów z tą siecią

  pokaż komentarz
  Czyluk
 • pab10 0  

  eh.. polaczki biedaczki!

  pokaż komentarz
  pab10
 • Makro1993 -1  

  A czy ktoś pomyślał nad aspektem wykorzystania infrastruktury operatora? Jakby na to nie patrzeć nawet podczas odtwarzania tego komunikatu infrastruktura operatora musi działać. Z tego co wiem w Polsce Netia pobiera opłatę za słuchanie sygnału oczekiwania na połączenie (jak za rozmowę). Jest to też powszechnie stosowana praktyka u dużej ilości operatorów europejskich jak nie światowych.

  pokaż komentarz
  Makro1993
 • q.....p 0  

  @Makro1993: Dzwoniac do Mbanku placimy za oczekiwanie na konsultanta jak za normalna rozmowe a ostatnio by tam sie dodzwonic musialem spedzic 5min, dobrze ze mialem Play to zaplacilem mniej niz 60gr/60s jak to w innych sieciach

  pokaż komentarz
  q.....p
 • dalidaaa 0  

  jesli to prawda to niedobrze...gdyż mam Play'a i niestety bardzo rzadko dobry zasieg... wogóle u nas na wsi z tym zasiegiem lipaaa straszna. do dupy to niepodobne

  pokaż komentarz
  dalidaaa
 • h......k -1  

  @dalidaaa: dlatego będąc w Play, możesz korzystać z zasięgu Plusa.
  chyba za to muszą sporo płacić, bo mimo pobytu w Toruniu, gdzie zasięg jest dobry, miałam włączony zasięg Plusa, który ustawiłam sobie, gdy byłam u rodziców. dzwoniła do mnie bardzo miła pani z Play i bardzo miło prosiła, żebym zmieniła ten zasięg, jednak jakoś nie chciała podać powodów.

  pokaż komentarz
  h......k
 • jacek1982 -2  

  play to najlepsza siec w Polsce !!

  pokaż komentarz
  jacek1982
 • Swistak01 -2  

  Dzwoniąc do Play.

  pokaż komentarz
  Swistak01
 • lilavati -2  

  Wedlug mnie takim oto sposobem Play probuje walczyc z wysokimi cenami polaczen do Play u innych operatorow.
  Wyroznianie przez inne sieci Play'a wysokimi kosztami polaczen to nieuczciwa konkurencja.

  pokaż komentarz
  lilavati
 • kmuszyn +6  

  @prawicowyd$!!$: Straszna historia! A jeśli w wyborze sieci kierujesz się akcjami marketingowymi, to gratulacje :)

  pokaż komentarz
  kmuszyn
 • krzysiekmac +3  

  @prawicowyd!%$!: wątpię aby najwyżsi rangą specjaliści od marketingu zatrudnieni w Play rozdawali baloniki pod stacją metra, a raczej zwykli ludzie, więc ja bym nie przekreślał z tego powodu.

  pokaż komentarz
  krzysiekmac
 • msichal +5  

  „Dzieje balonu Playa, część pierwsza”
  Cool story bro!

  pokaż komentarz
  msichal
 • RonJeremy -2  

  @prawicowyd##%%: biedne dziecko, balonika nie dali.

  pokaż komentarz
  RonJeremy
 • p............l -2  

  OK, to przejdę na Playa, bo nie dali mi balonika...

  pokaż komentarz
  p............l
 • giftr4um 0  

  @prawicowyd$%$#: chodz kupimy ci balonik...

  pokaż komentarz
  giftr4um
 • p............l -3  

  Strasznie to nieuczciwe - jeżeli Playowi nawali nadajnik, to się obłowi...

  pokaż komentarz
  p............l
 • emylson -2  

  W Play za 35 zł miesięcznie mam 350 min do wszystkich sieci + STAN DARMOWY w Play.
  Powiedzcie krzykacze gdzie jest taniej?

  Dziękuję za uwagę.

  pokaż komentarz
  emylson
 • q.....p -1  

  @emylson: mail/gg :>

  pokaż komentarz
  q.....p
 • hajuken 0  

  @emylson: mój abonament jest nie mniej korzystny, ale cóż z tego, słuchanie że abonent jest czasowo nie dostępny alb wyłączył telefon przy dzwonieniu na stacjonarny stało się nudne
  albo odbieranie smsów że XX PRÓBOWAŁ SIĘ Z TOBĄ SKONTAKTOWAĆ zamiast połączeń od znajomych też się stało nudne
  także no, oferta fajna, ale przydałoby się przejść na swoje nadajniki, wtedy byłoby bosko

  pokaż komentarz
  hajuken
 • jacek1982 0  

  @emylson:

  nigdzie

  pokaż komentarz
  jacek1982
 • RaPi -4  

  Jest o co robić aferę? Wydaje mi się że nie. Gdy ktoś ma aktywną pocztę głosową to też zabiera nam kasę za połączenie w momencie przekierowania na skrzynkę i jakoś nikt o to afery nie robi.

  pokaż komentarz
  RaPi
 • misza4 -5  

  Andzej dobrze gada! Polać mu!

  pokaż komentarz
  misza4
 • kerszi -7  

  Wszyscy którzy są zachwyceni stawkami w Play przeżyją rozczarowanie, kiedy inne sieci przestaną do Play dopłacać. Ciekawe co wtedy zrobią abonamenci play-a? Odnosze wrażenie, że bedą psy na sieci wieszac, tak jak teraz zachwycają się niskimi cenami

  pokaż komentarz
  kerszi
 • h......k +1  

  @kerszi: raczej co zrobią, jeśli inne sieci nie będą zawyżać dodatkowo cen do Play, skoro i tak są już "urzędowo" wyższe.

  pokaż komentarz
  h......k
 • qwelukasz -3  

  @jestemspecjalistaodwszystkiego: dobrze, ze ty nie jestes...

  pokaż komentarz
  qwelukasz
 • jestemspecjalistaodwszystkiego -2  

  @qwelukasz: co znaczy ten trzy-kropek? pracownik call center playa się odezwał................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. ha zostawiłem więcej miejsca na w interpretowanie czegoś sobie prze innych i jestem lepszy od ciebie.

  pokaż komentarz
  jestemspecjalistaodwszystkiego
Otodom.pl