•  

  pokaż komentarz

  Co to za oburzenie?
  Grosza Wam szkoda?

 •  

  pokaż komentarz

  To się zgadza ale nie do końca. Stawkę jaką inne sieci płacą Playowi ustalił Urząd Komunikacji Elektornicznej. Pozostałe sieci, żeby na połaczenia ze swoich sieci do Play nie tracić musiały podnieść ceny. I uważam bardzo dobrze, bo Play to najgorsza sieć na rynku, może dzięki temu, miej ludzi tam przejdzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Przepraszam bardzo, ale dlaczego tak uważasz? Byłam w Erze, Byłam w Heyah, byłam w Plusie, ale dopiero w Playu czuję się usatysfakcjonowana stawkami za połączenie oraz cenami telefonów.

   Zauważyłam, że większość osób narzeka, że ma drogo do Play - co za problem przenieść się do Playa i mieć do wszystkich 29gr za minutę a do Play za darmo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Emkacf: Bo byłem w Play. Taki problem, że nie mam zamiaru co chwilę nie mieć zasięgu, i niesłyszeć rozmówcy i mówić co chwilę "cooo??"

   Jeśli chcesz mieć naprawdę tanio to proponuję się przenieść co mbank mobile, 19gr/min do wszystkich, co miesiąc 50min za free wszędzie i 50MB internetu.

  •  

   pokaż komentarz

   Do tego Play ma problemy w roamingu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Nie chcę tutaj bronić Play, bo sam mam czasami problemy z połączeniami, jednak zauważ, że gdyby nie Play, to nadal w swojej sieci płaciłbyś stawkę 49-59gr/min.
   I nie mówię, że musisz korzystać z Play, tylko zauważ to, że gdyby nie to złe Play, to płaciłbyś za rozmowę 2x tyle, co teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: dodaj tylko, że to oferta promocyjna, która się niedługo kończy i nie wiadomo jakie ceny będą potem. W normalnej taryfie jest 27 gr/min, 20 MB internetu i zdarzają się problemy z połączeniami np. z Play (poczytaj forum mB). Gratisowych minut też nie dostaje się za darmo, tylko za płacenie kartą z tego co mi wiadomo. Poza tym dalej pozostaje kwestia ceny połączeń do Play, aktualnie bodajże 45 gr.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg: Oferta kończy się 5 stcznia 2011 i zapewnę ją przedłużą jak ostatnio. Do Play jest także 19gr.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Wystarczy zmienić ustawienia sieci na Ere w Play i nie ma problemu ze zrywaniem połączeń.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Co do mBanku Mobile to:
   -50 minut to jest z reguły na start jeśli się ma u nich też konto w banku lub korzystamy z jakiejś droższej karty płatniczej to dostajemy jakieś tam minuty
   -Internet jest ale przeważnie nie działa przynajmniej na SE W800 więc sobie nawet go nie aktywuje (jest za darmo ale trzeba wysłać darmowego esa i wtedy dostajemy pakiet)
   -19gr/min do wszystkich to tylko jest tak naprawde prawdziwe

   Mimo wszystko sądzę że mBank jest obecnie najlepszy bo płace najmniej z chyba wszystkich sieci a do mnie ludzie mogą normalnie dzwonić a koleżanka z orange nawet ma do mnie taniej niż do własnej sieci (?) także polecam

  •  

   pokaż komentarz

   A ja używam sieci lansowanej przez Gadu-Gadu i jestem zadowolony. Mam połączenie oczekujące itd. w ofercie na kartę, darmowe pakiety MB przy każdym doładowaniu i pakiety do wykupienia 300MB /11zł. I płacę 29 groszy do wszystkich sieci (oprócz Polsatu)! Także do play ;>

  •  

   pokaż komentarz

   @rss: Play przedłużył roaming w Plusie niedawno, na nowych zasadach.
   Umowa pozwala nam na wprowadzenie automatycznego przełączania połączenia głosowego między siecią PLAY a PLUS co zdecydowanie poprawi jakość usług. Cytat za http://goo.gl/Iegb .
   Nie przerywać już pozłoceń definitywnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Różnym ludziom różne sieci odpowiadają. Ja i większość osób, z którymi się kontaktuje są w Play. Doładowuję telefon zawsze regularnie, co miesiąc na 30zł, bo robię tak od zawsze i z tego 30 zł mam:
   30 zł + stan darmowy do wszystkich w Play (rozmowy za 0gr) + 1000smsów gratis do wszystkich sieci (po 33 dziennie). I nic nie daje mi lepszej dla mnie oferty, więc nie wiem o co Ci chodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Zanim coś palniesz, to się zastanów. Jako, że żyjemy w kraju socjalistyczny, bądź opiekuńczym jak kto woli to mamy takie coś jak UKE, która chroni nowych graczy na rynku w tym wypadku Play stawkami MTR. Na początku stawki były bardzo wysokiem bo bodajże jakieś 60gr teraz jest to chyba 35gr. Spadła cena? Spadła, spadła, tylko W3 (przecież to twoim zdaniem lepsze sieci) dalej naciągają klientów wysokimi stawkami do Play (nic się nie zmieniły Plus i Orange o parę groszy opuściły, ale to nic), a Heyah wręcz się tym cieszy, że do Play drożej. Teraz czas na obalenie twojej głupiej tezy jakoby Play był najgorszą siecią.

   1. Każdy powie słaby zasięg. Otóż w błędzie jesteś, P4 ma największy zasięg 3G (nie biorę tutaj pod uwagę zasięgu Polkomtela), ogółem rzecz biorąc razem z zasięgiem Plusa ma największy zasięg GSM. W ostatnim roku najwięcej awarii miała Era i Orange i ludzie w danych województwach nie mogli dzwonić, Plus miał stosunkowo mało, bo oni raczej idą w jakość niż kuszą niskimi cenami. Pierwszy raz o większej awarii Play słyszałem niedawno, bo na pomorzu ni mogli korzystać z nadajników, ale każdy wie, że P4 ma roaming wewnątrz kraju i za darmo można przełączać się między nadajnikami P4 i Polkomtela. Więc jak już ktoś traci rzekomo zasięg to niech sobie ustawi automatyczne łączenie z siecią. Więc jak stracisz na parę chwil zasięg znów łapniesz z tym, że od Plusa, o nie wpływa na cenę, a kto się interesuje ten wie, że Play jest zadowolony z usług Plusa i przedłużył z nimi umowę i będzie jeszcze łatwiejsze przełączanie się między nadajnikami.

   2. Ktoś pisał, że są problemy z roamingiem, otóż sieć Play miałem okazję testować w Niemczech i działa elegancko. Nie muszę aktywować roamingu jak to jest w Plusie z którego uciekłem.

   3. Jakość połączeń, póki co może Play w jakości nie jest najlepszy, ale Plus jest najlepszy więc w czym problem?

   4. To dzięki Play masz możliwość rozmowy za 29 gr a nie za 59gr. Dało się w ciągu roku (może nieco więcej) obniżyć tak bajońskie ceny? Choć w post paid plus dalej ma takie ceny, że szkoda gadać... za to poza minutkami wliczonymi w abonament już liczą 29 gr. Porażka.

   5. To inne sieci za naciąganie klientów w ubiegłym roku płaciły największe kary nałożone przez UKE a mistrzem jest TP (kto zainteresowany ten wie, że TP jest bardzo powiązana z Orange) ostatnio Era została ukarana za zmianę regulaminu przy czym nie pozwoliła uciec swoim klientom, a mieli do tego prawo. Plus jakiś czas temu był ukarany przez reklamę, która wprowadzała w błąd klientów. Mianowicie z reklamy wychodziło, że plus oferuje modem z netbookiem za darmo a naprawdę darmowy był tylko modem. Zresztą oni też zmieniali regulamin abonentom post paid bez ich wiedzy.

   Mało przykładów, bo nie chce mi się już pisać. Pozdrawiam nastolatków, którzy piszą Play to najgorsza sieć, bo mamusia im nie pozwala przenieść numeru właśnie w ten sposób argumentując swoją decyzję. Dziękuję

   Wracając do tematu, ja mam stan darmowy i mnie to wisi, choć chwyt poniżej pasa, ale raczej boli to klientów innych sieci :)

  •  

   pokaż komentarz

   @MikiPL: W końcu ktoś za "moją" siecią... Myślałem że tylko ja z tego korzystam :>
   Co ciekawe, w tych waszych orendżach i tym podobnych musicie doładowywać co miesiąc za 25zł. Ja doładowywuje co 3 miesiące za 10zł i okazyjnie za 20, mam ciągle internet, bo dostaje 1 pakiet za doładowanie, a kolejne 2 kupuje za 5zł i tak za 10zł mam pokrycie na 3 miesiące, a te okazyjne doładowania za 20zł zamiast 10 pokrywają koszty moich nielicznych rozmów, esemesów itp. Pieprzyć W3.

  •  

   pokaż komentarz

   @Seshiro:
   @1. To, że ma największy zasięg nie znaczy, że przez te nadajniki da się rozmawiać. Play ma może dużo, ale są to nadajniki chińskiej firmy. Zrywanie połączeń to norma. Ostatnio była w Playu taka awaria na CAŁĄ Polskę, że wybierając dany numer łączyło z zupełnie innym. Fajnie, nie? Tak było cały dzień.

   @3. No właśnie tanio nie znaczy dobrze, a mi akurat zależy na niezawodności, a nie, że mam najtaniej za minute, ale w ciągu tej taniej minuty 4 razy urwie, 5 razy zaszumi w rezultacie będę dłużej rozmawiał.

   @4. To nie jest dzięki Play tylko dzięki zasadzie na jakiej działa konkurencja. Myślisz, że Play z dobrego serca ci obniżył ceny?! To jest wszystko ekonomia, gdyby tego nie zrobili nie mieliby klientów, czytaj nie mogliby zarabiać (na Tobie).

   @5 Wiesz co, nie ośmieszaj się, bo niedawno Play został ukarany przez UKE za stosowanie niedozwolonych zapisów w umowach. Może pamiętasz jak jakiś czas temu dużo ludzi odeszło z Plusa, bo ten zmienił regulamin i można było odejść. Plus zmienił wówczas regulamin wymazując z niego właśnie te niedozwolone zapisy. Reszta tego nie zrobiła (w tym Play) bo się bali odejść klientów. Tak o Ciebie twój Play dba!

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01: Powiedzcie mi wy wszyscy co tracicie zasięg, lub wam zrywa połęczenie, czy macie wkręcone antenki do swoich super telefonów. Jak używam komórek i różnych siedzi, w kolejności Plus, Era, Orange, Play, to w moim całym krótkim okresie, gdy posiadam komórke, czyli 10 lat, zerwało mi moze razem połączenie 5 razy na te 10 lat. I to akurat nie w playu, lol. Zamiast narzekać na jakość połączeń najwyższy czas kupić sobie telefon, który potrafi obsługiwać chociaż dobrze rozmowy, bo widze, że połowa użytkowników tutaj ma z tym problem chyba -_-

  •  

   pokaż komentarz

   @Swistak01:

   1. Mylisz się tak było z Plusem, bo sms-y dochodziły do ludzi w Niemczech. Wiem, bo matka dalej używa tej sieci. Korzystam z Play od ponad roku i nie miałem problemów ze zrywaniem połączeń. Jednak nie zawsze wykonywał połączenie, ale takie coś zdarza mi się 1, no możę góra 2 razy w ciągu miesiąca. Co do jakości to pisałem, że nie mają najlepiej, ale od czego jest Plus?

   3. Bzdura! Nic nie szumi, a UKE robiła w tym roku test na jakość sieci i Play miał najmniej zerwanych połączeń, nawet Plus był gorszy!

   4. Bo na tym działa ekonomia jak zaznaczyłeś. Cieszę się, że liżą nam dupę, bo chcą mieć klientów. Jednak ich starania udowodniają, że nie robią chwytów do jakich przyzwyczaił Plus, a ciekawymi ofertami przyciągają klientów, jak złoty numer czy możliwość obsługi dwóch numerów korzystając z jednej simki.

   5. Tak, Plus poszedł na ugodę co kosztowało ich klientów. Jednak jak się nie mylę były to wytyczne z UE, dlatego zmiany musiały zostać wprowadzone. Jak dobrze wiemy UE raczej o nas nie dba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Emkacf: Ceny faktycznie mają dobre, ale co z jakością? Ja miałem abo w play i po zakończeniu umowy przeszedłem do ery - to zadziwiające, ale tutaj nie mam żadnych problemów których nie można by rozwiązać, a w play przez 2 lata nie umieli poradzić sobie z głupimi SMSami (z zagranicy) które mi raz doszły a raz nie.
   Do tego kilka razy policzyli mi za połączenie stacjonarne jako poza abonamentem (im dłuższa rozmowa tym większe prawdopodobieństwo, że tak się zrobi) - zawsze tego typu reklamacja, to albo nie ich wina, albo oczekiwanie 30 dni i wtedy automatycznie jest uznawana - brak informacji o tym, ze przepraszają czy coś...

  •  

   pokaż komentarz

   @msichal: No tak -_- I ty dostałeś "+", a ja "-". ;>

  •  

   pokaż komentarz

   @Emkacf:
   Taki problem że gdyby wszyscy się do Play przenieśli to skończyłyby się wam darmowe rozmowy w sieci i tanie do innych. O przyczynach pisali już komentujący wyżej, więc nie będę się powtarzał. Czołem pasożyty w Plej!!!

  •  

   pokaż komentarz

   Prawda jest taka, że jakość gsm p4 w dużych miastach jest tragiczna, jak mieszkasz w pipidówie dolnej to jest ok. W dupie mam testy uke na przerywane połączenia skoro podczas rozmowy szumi, strzela, urywa słowa i tylko słyszę 'co' , 'powtórz' itp. itd.

   Problemy rozwiązała słuchawka 3g i ustawienie na sztywno tylko umts. Play ma tylko 25 kanałów w paśmie gsm 900, w3 po 40-50 + drugie tyle w 1800mhz, a że ludzie przełączają się na gsm bo bateria starcza na godzinę rozmów dłużej stąd ten problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamiltbg:
   Co do 19 gr promocje już przedłużano i pewnie jeszcze przedłużą.
   Gratisowe minuty możesz dostać tak jak piszesz transakcje kartą, ale dla wielu ludzi to chleb powszedni.

   W taryfie 22 gr możesz też pobawić się w dilera wtedy dostajesz jakiś % z doładowań innych

   Koszty połączenia do wszystkich sieci są takie same, nie ma wyższej ceny do PLAY co jest dużym plusem.

   Ale oczywiście taka niszowa sieć ma swoje wady

  •  

   pokaż komentarz

   @Surgeon: Brak dostępu! p!$#%%!icie Hipolicie!

 •  

  pokaż komentarz

  Usługę można bezproblemowo wyłączyć:
  gdy zajęty * 67 * 790998725 #
  gdy nie odpowiada * 61 * 790998725 #
  gdy nieosiągalny * 62 * 790998725 #

  http://blogplay.pl/2010/08/notka-sms/

 •  

  pokaż komentarz

  Ja inaczej to rozwiazalem.Jak ktos ma play to nie dzwonie do tej osoby wogole.

 •  

  pokaż komentarz

  Czy nie jest to coś w rodzaju poczty głosowej którą można wyłączyć ??

  •  

   pokaż komentarz

   @mich777: jeden problem:
   poczta głosowa zaczyna się: "połączyłeś się z pocztą .." I w momencie kiedy to słyszysz albo czekas na zostawienie wiadomości, albo jak masz 15 lat wysyłasz smsa :"wyłącz pocztę bo znowu mi 3 grosze zjadło!"
   A tu komunikat jest mylący, bo jest taki sam jak przy normalnym "Abonent czasowo niedostępny"
   Sama funkcja jak funkcja-na pewno innowacyjna, ale myślę, że Play trochę nieszczęśliwie ją wprowadził.
   Po pierwsze powinien być inny komunikat dający jasno do zrozumienia, że to nie zwykły sygnał zajętości..
   Po drugie abonenci powinni zostać poinformowani jasno i wyraźnie co to za zwierze, i jak to wyłączyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @dixx: a moim zdaniem najlepiej z punktu widzenia marketingu powinni to zrobić tak: włączyć tą usługę wszystkim bez pytania, przez pierwszy miesiąc za darmo. Po miesiącu można sobie wyłączyć, albo zostawić i zacząć za to płacić. Wszyscy by się z usługą zapoznali, stwierdzili czy się podoba i zdecydowali, czy ją chcą. Natomiast takie działanie jak teraz to najzwyklejsze zmuszanie abonentów do dodatkowych opłat, których ci nie są nawet świadomi. IMO to sprawa dla UOKiK.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaczorra: Usługa jest bezpłatna. Płaci osoba, która do Ciebie dzwoni, tak jakby to było normalne połączenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @RonJeremy: wiem, ale czy wiedziałbyś, że po usłyszeniu komunikatu "abonent jest poza zasięgiem" ubyło Ci kilka groszy z konta?

 •  

  pokaż komentarz

  To jest jakiś bełkot gimnazjalisty który stracił kilka groszy dzwoniąc do kogoś, a miałby za to SMS. Człowiek który używa telefonu do pracy, a nie pisania o tym że właśnie siedzę w WC albo puszczania sygnałków do swojej koleżanki ma to gdzieś, że mu raz grosza zjadło albo, że kontrahent ma nr w Play bo chodzi o szybkie załatwianie spraw a nie rozwodzenie się kto ma jaką sieć. A te lamenty dzieciaków które maja w swych super wypasionych SE z których leci firma i inne dziadostwo gdy idą że nie mają ciągle nic na koncie są żałosne. Nie stać Cię na telefon to nie kupuj albo nie puszczaj sygnałków żeby ktoś zadzwonił bo Ty masz sprawę do mnie nie ja do Ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andzej: Nie wiem skąd takie wnioski. Myślę, że nie skumałeś, że Play w bardzo cfany sposób zarabia na tym, bo większość ludzi ma poczty głosowe wyłączone, a teraz za każdym razem kiedy mi "zje kilka groszy", Play zarabia na tym, bo za każda sekundę połączenia z innej sieci, dostaje od tych sieci prowizję (MTR). Łatwo zauważyć, jaką politykę prowadzi Play.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andzej: Lepsze to niz dobijanie sie 5min pod telefon bo komus bateria padla badz jest w podziemnym garazu, rozlaczeniu sie zaraz po wlaczeniu aut. sekretarki. A tak zje te 3gr ale smsa wysle w cenie 3gr o tresci "odzwon jak bedziesz". Jakos nikt nie placze ze dzwoniac do Play jest drozej a teraz ktos boi sie kilku groszy...

  •  

   pokaż komentarz

   @Andzej:
   grosz do grosza i będzie kokosza :)

 •  

  pokaż komentarz

  Wolololo jak trafisz na pocztę głosową to też będziesz robił o tym wykop jaki to operator xy jest zły i wyłudza kasę?

 •  

  pokaż komentarz

  Jest jeszcze coś. Play oferuje też oferte klientom biznesowym. Swego czasu bardzo intensywnie nawiał do wzięcia firmowych telefonów w Play. I teraz to. "Oddzwoń jak się ogarniesz"?! "Kocham Cie"?! Myślę, że w kontaktach biznesowych nie zbyt profesjonalnie to wygląda.

 •  

  pokaż komentarz

  Play ogólnie robi inne sieci w ch*ja. Każda sieć zarabia nie tylko na tym, że jej abonent gdzieś dzwoni, ale także na tym, że ktoś dzwoni do jej abonenta. Wtedy sieć osoby dzwoniącej płaci sieci osoby odbierającej jakąś tam stawkę. Play te stawkę ustawiła sobie wysoko i żąda nieporównywalnie więcej od innych sieci, stąd minuta do play kosztuje z innych sieci zazwyczaj ok 79 groszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @rss: Jak się nie znasz na temacie, to może w ogóle się nie wypowiadaj.
   Wyższe stawki MTR są dostępne nie tylko dla Play (również np. Cyfrowy Polsat). I to nie Play sobie ustaliło tak, bo mogło dać nawet 2 zł/min i wtedy minuta do Play kosztowała by 2,5 zł/min z innych sieci tylko UOKiK czy tam UKE. Obecnie stawka MTR dla Play wynosi 110% i będzie się zmniejszała co pół roku (1.01 i 1.07) aż do zrównania z innymi sieciami. I nie jest to wcale dużo:
   Stawka MTR wynosi 0,17 gr (w zaokrągleniu), a do Play 35 gr. Więc jak inne sieci każą sobie płacić 79 groszy za połączenie do Play, to pomyśl kto na tym zarabia i czemu zdziera takie duże stawki od swoich użytkowników, bo na pewno nie Play.

  •  

   pokaż komentarz

   @poop: jak coś to 0,17zł i 35gr i nie 110% ale raczej 210% gwoli ścisłości
   chyba że jednak 0,17gr - to wtedy 35gr stanowi 20588%

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @rss: Play jako jedyny chciałby zniesienia opłat MTR tyle że pozostali operatorzy tego nie chcą. MTR to dla nich dobry sposób na ograniczenie konkurencji. Jak nowy operator chciałby wejść na rynek to jasne jest że na początku będzie miał dużo połączeń do innych sieci a mało do siebie i co za tym idzie będzie musiał dużą kasę płacić "starym" operatorom którzy mają duży udział w rynku.

   Dlatego UKE zgodził się na wyższe stawki dla Play które z czasem są obniżane. Jednak wielka trójka nie obniża jakoś cen połączeń do Play.

  •  

   pokaż komentarz

   Wolny rynek polega między innymi na tym, że każdy, kto oferuje jakąś usługę, może sobie za nią zażyczyć dowolną kwotę. W przypadku rynku telekomunikacyjnego mamy do czynienia z rynkiem regulowanym.

   A opowieści o tym, jak to Play bardzo chce zerowych MTRów traktowałbym raczej z przymrużeniem oka. Pan Gruszka gada to, co wszyscy chcą usłyszeć, a fakty są takie, że Play dzięki asymetrii w MTRach zyskał najwięcej.

   Play w tej chwili zarabia PRZEDE WSZYSTKIM na innych operatorach, nie na klientach. Właśnie dlatego może oferować tak korzystne stawki. Gdyby MTRy nie były regulowane - ew. gdyby były takie same dla wszystkich graczy - Play nie miałby absolutnie żadnych szans na rynku. Nikt nie poszedłby do nowego gracza, który ma ceny takie same jak reszta.

   Jak nowy operator chciałby wejść na rynek to jasne jest że na początku będzie miał dużo połączeń do innych sieci a mało do siebie i co za tym idzie będzie musiał dużą kasę płacić "starym" operatorom którzy mają duży udział w rynku.

   Przede wszystkim, nowy operator nie miałby niczego konkretnego do zaoferowania potencjalnym klientom.

  •  

   pokaż komentarz

   @icoztego: Jedna poprawka obecnie także Plus chce zerowych stawek MTR pewnie ma to związek z tym że tracą udział w rynku. Jak podaje bankier.pl plus ma 28% więcej ma era 31% a Orange 42% wiec pewnie także plus traci kasę na MTR.

   @bulzaj
   Wątpię żeby Play zarabiał na asymetrycznym MTR ze swoimi 5% udziałów w rynku. Raczej stara się ograniczyć straty z tego tytułu i wykorzystać MTR marketingowo do przyciągnięcia klientów (do wszystkich 29gr w sieci za free).

  •  

   pokaż komentarz

   @icoztego:
   Właśnie 5% udziału jest powodem, dla którego Play na MTRach może zarabiać.
   Im niższy udział operatora w rynku tym więcej połączeń przychodzących z innych sieci.
   W teorii, gdyby jakiś operator miał 100% udziału - nie byłoby żadnych przychodów z połączeń przychodzących, bo wszystkie połączenia byłyby wykonywane w ramach sieci.
   Gdyby z kolei operator miał tylko jednego klienta - wszystkie połączenia przychodzące stanowiłyby dodatkowy przychód. Na dokładnie tej samej zasadzie niewielka ilość klientów jednej sieci w połączeniu z ogromną ilością klientów pozostałych sieci powoduje, że zdecydowanie więcej jest połączeń Orange/Era/Plus --> Play niż Play --> Play. A na połączeniach Play --> Orange/Era/Plus przecież nie tracą, bo płacą znacznie niższą stawkę.

   Ja nie twierdzę, że to pozwala Playowi na zmiażdżenie konkurencji. Po prostu jest to jedyny powód, dla którego Play może mieć aż o tyle niższe ceny.

  •  

   pokaż komentarz

   @bulzaj:
   Gdyby operator miał 100% udziału to wszyscy dzwoniliby wewnątrz sieci,
   takie połączenia nic nie kosztują operatora (oczywiście teoretycznie nic, bo pewnie na tę cenę można złożyć koszty utrzymania infrastruktury itd...)
   Czyli nadal by zarabiali :)

   Operator zarabia na połączeniach przychodzących, i na tych wewnątrz sieci

   A co do "0" MTR, może i to nie byłoby głupie, ale dobrze by było gdybyśmy nie mieli sytuacji jaka jest w (chyba) USA i Kanadzie gdzie za połączenie płaci dzwoniący i odbierający

  •  

   pokaż komentarz

   @barwus:
   No ale przecież ja właśnie o tym pisałem :-)

   Fenomen Playa polega na tym, że ze względu na bardzo wysokie przychody z połączeń przychodzących, może sobie pozwolić na znacznie mniejsze marże na połączeniach wychodzących i tych prowadzonych w całości we własnych sieci. A fenomen ten nie wynika wcale z genialnej strategii a li tylko z regulacji rynku.

  •  

   pokaż komentarz

   @bulzaj:
   To wszystko jest zagmatwane, z twojego komentarza zrozumiałem że mniejsza ilość użytkowników w play działa na korzyść operatora, z czym generalnie się nie zgodze, ale przeczytałem jeszcze 3 razy Twoją wypowiedź i teraz zrozumiałem że te nierówne stawki mają pomóc Play, no i to może jest prawdą

  •  

   pokaż komentarz

   @icoztego: wg Twoich danych ktore podales za bankierem wyszlo mi ze era, plus i orange maja 101% rynku. (28+31+42=101) do tego dolozyc jeszcze playa i innych 'w rodzinie'... to faktycznie Polska sie rozwija, nasz rynek tele ma ok120%. WOW! ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @bulzaj: nie umiesz liczyć.
   Gdy operator ma mało klientów to właśnie mało zarabia na połączeniach przychodzących, podałeś przykład z tylko jednym abonentem - ile połączeń jest w stanie odebrać miesięcznie jeden abonent ?
   Co z tego że 100% to połączenia z poza sieci skoro będzie ich tylko kilka ?

   Póki nie osiągną 50% rynku to każdy nowy abonent będzie im podnosił ilość połączeń przychodzących z poza sieci.

  •  

   pokaż komentarz

   W bardzo dużym uproszczeniu:

   5% udziału w rynku oznacza, że połączenia przychodzące z innych sieci stanowią potencjalnie 95% wszystkich przychodzących.
   50% udziału w rynku oznacza, że połączenia przychodzące z innych sieci stanowią potencjalnie 50% wszystkich przychodzących.

   Nie wiem w jakim Ty świecie żyjesz, skoro piszesz o abonentach, którzy są w stanie odebrać miesięcznie kilka telefonów. Nie znam nikogo, kto przeciętnie nie odbierałby kilku-kilkunastu, ale dziennie.

  •  

   pokaż komentarz

   @bulzaj: nie wiem jakiej matematyki się uczyłeś ale 100% z kilku to nadal tylko kilka, a 50% z dziesiątek milionów to bardzo dużo.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Nie wiem jakiego Ty się języka polskiego uczyłeś - w tej chwili nie rozmawiamy o całkowitych przychodach operatora ale o strukturze tychże i stosunku przychodów z rozmów przychodzących z poza sieci do reszty. Czytanie ze zrozumieniem mocno kuleje...

  •  

   pokaż komentarz

   @bulzaj: Rozmawiamy o przychodzie operatora z tytułu połączeń przychodzących (lub w uproszczeniu o ilości połączeń przychodzących).
   Napisałeś
   "Im niższy udział operatora w rynku tym więcej połączeń przychodzących z innych sieci."
   A ja wykazałem, że to nie jest prawda.
   Jeśli chcesz bardziej formalnego dowodu na to, że się mylisz to proszę bardzo.

   Liczba połączeń przychodzących z poza sieci wyraża się wzrorem
   x = n·(m-n)·c
   Gdzie n to liczba abonentów naszej sieci, m to całkowita liczba abonentów wszystkich sieci, c to jakaś stała.
   m i c się nie zmieniają, więc x jest funkcją jednej zmiennej n.
   x przyjmuje maksymalną wartość dla n = ½m
   dla n należącego do przedziału (0, ½m) funkcja ta jest rosnąca a to oznacza że:

   Im niższy udział operatora w rynku tym mniej połączeń przychodzących z innych sieci.
   oraz że
   Im wyższy udział operatora w rynku tym więcej połączeń przychodzących z innych sieci.

   Dopiero gdyby udział operatora w rynku przekroczył 50% zdanie które napisałeś było by prawdziwe.

   Jeśli nie potrafisz samodzielnie określić monotoniczności funkcji podstaw sobie do wzoru jakieś liczby, na przykład c=1, m=40milionów a za n podstawiaj kolejno 1,10,sto,tysiąc, milion, 10 milionów, 20 milionów, a przekonasz się czy ilość połączeń przychodzących z poza sieci maleje czy rośnie wraz ze wzrostem ilości abonentów sieci macierzystej.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Bardzo ładny wzór napisałeś, ale nadal będę się upierał, że rozmowa tyczy się procentowego udziału przychodów z połączeń przychodzących. Muszę przyznać Ci rację - nie napisałem tego wprost, ale mam taki zwyczaj, że zakładam jednak pewien poziom intelektualny dyskutantów.
   Kto rozsądny poruszałby kwestię bezpośredniej wielkości przychodów w przypadku tak bardzo różnych strategii biznesowych i bazy klientów?

   I będę się jednak upierał przy swoim, pisząc to jednak bardziej zrozumiale - im mniejszy udział operatora w rynku, tym większy procent stanowią połączenia z poza sieci. Jeśli przeanalizujesz całą tę dyskusję zauważysz, że dokładnie o to rozchodzi się od początku - w przypadku Playa, który ma preferencyjną stawkę MTR, obecna sytuacja jest wyjątkowo korzystna.

   Oczywiście patrząc tylko na wielkość liczbową masz stuprocentową rację. Tylko tak jakby w kontekście dyskusji nie ma to żadnego znaczenia.

 •  

  pokaż komentarz

  PO TELEFONIE DO BIURA OBSŁUGI:

  Jako, że w firmie mamy 5 telefonów z Play'a, szybko wykonałem telefon do Biura Obsługi. Pani z którą rozmawiałem, konsultowała odpowiedź i poinformowała mnie, iż dzwoniący W ŻADNYM WYPADKU NIE JEST I NIE BYŁ OBCIĄŻANY ZA POŁĄCZENIE! Planów wprowadzenia takich opłat również nie ma. Co więcej, gdy dzwoniący wybierze jedną z opcji, co przekazać niedostępnemu abonentowi, również nie płaci za to. Autora wykopu, proszę o źródło informacji, gdyż Pani z którą rozmawiałem, zaręczyła za przekazane informacje imieniem i nazwiskiem. Chciałbym dowiedzieć się gdzie jest prawda i ewentualnie znaleźć kłamcę, bo cały wykop jest bardzo podejrzany.

  Cała operacja zajęła mi 3 minuty rozmowy- gratuluję Autorowi rzetelnego sprawdzenia informacji.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja jestem w Paly Fresh, od kilku miesięcy nie wydałem ani złotówki, dzwonię za darmo dzięki dzwoniącym do mnie z innych sieci. Jedyny problem to gubienie czasem zasięgu w centrum Gdańska :(

 •  

  pokaż komentarz

  Tak czy siak i tak play ma najlepszą ofertę. Jeśli masz interes to i tak zadzwonisz do osoby która jest w Playu. Potraficie tylko narzekać. Play jest jedyną siecią w Polsce, która wprowadziła darmowe smsy po doładowaniu do wszystkich sieci. Świetną opcją jest także "zbieraj minuty" Jest pierwszą firmą która wprowadziła "stan darmowy" dopiero potem w ślady Play poszła Heyah. Gdyby nie Play to nadal płacilibyśmy po 59 groszy za minute ,a o stanie darmowym mogło by nam się tylko śnić ;]

  Pozdrawiam!

  •  

   pokaż komentarz

   @misza4: co z tego, że mają tanio i masę darmowych SMS-ów? Skoro wszyscy moi znajomi, z którymi się kontaktuję i cała rodzina ma telefon w Orange? Jak przejdę do Play, to będę sobie mógł pisać te darmowe eski... ale chyba sam ze sobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Chudy_: Te darmowe eski są również do innych sieci :) To do siebie nie musisz pisać tylko do każdego :)

   Pozdrawiam serdecznie:)

  •  

   pokaż komentarz

   @misza4: chyba nie zrozumiałeś/aś, co napisałem. Mam na myśli to, że nikt nie będzie ze mną pisał, bo praktycznie wszyscy, do których piszę, korzystają z pakietów SMS tylko do Orange. I nie musisz ciągle pozdrawiać - komentarze, to nie maile.

  •  

   pokaż komentarz

   @Chudy_: Bądz asertywny!:D Jeśli każdy ma Orange to nie znaczy,że Ty też musisz mieć Orange. Zobacz: Masz Orange-masz tanio do Orange i Twoi znajomi do Ciebie mają również tanio. Jeśli masz Play to masz do każdego tanio czy on jest w plusie,erze,orange. itp :) Wnioskuje,że jesteś młody i masz znajomych tylko w Orange to Cię rozumiem. Ale troche podrośniesz poznasz znajomch którzy nie są w Orange i zmienisz sieć na taką która będzie najtańsza do wszystkich sieci.

   Nie pozdrawiam. :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Chudy_: ja się dogadałem z rodzinom oraz najbliższymi znajomymi i wszyscy jesteśmy w Play i nam to Bardzo odpowiada. Natomiast jeśli Ty masz większość znajomych i rodzinę w Orange to faktycznie nie rozumiem dlaczego miałbyś zmieniać operatora :) misza4 zwraca tu uwage na fakt, że Play przeprowadził u nas rewolucje na rynku i pośrednio jest przyczyną polepszenia stawek i gratisów u innych sieci (ah te 59gr/min)

  •  

   pokaż komentarz

   @Chudy_: Zmień znajomych.

  •  

   pokaż komentarz

   @misza4: tak się składa, że prawie każda nowo poznana laska też ma numer w Orange. Jak na tę chwilę nie potrzebuję zmieniać sieci na tańszą, ponieważ doładowując w swojej raz na miesiąc 25 zł i tak nie jestem w stanie tego wykorzystać. Zmiana sieci wiąże się zmianą przyzwyczajeń (nowe numery usług), poinformowaniem wszystkich itd., więc jeszcze długo nie będę potrzebował zmiany. Ba, zanim to by miało nastąpić to stawki będą tak niskie, że rozmowy będą za pół darmo. Zatem przewiduję, że zmiana nie nastąpi w ogóle (chyba że przerzucimy się wszyscy na mobilnego Skype'a, gdy już wszędzie będzie darmowe wifi). Chyba że moja przyszła praca będzie wymagała, by często korzystać z komórki, ale wtedy będę miał dodatkowo służbową, bez znaczenia w jakiej sieci. I nie jestem na tyle młody, by jeszcze urosnąć (przynajmniej nie w pionie).
   I w sumie dobrze, że jest dodatkowa sieć i większa konkurencja, bo mam teraz w standardzie do wszystkich sieci 29 gr./min. (poza Play i Polsatem Cyfrowym).

   @K3ksik: spoko, rozumiem, że rodzinę także powinienem zmienić?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Chudy_: Przenieś numer do Play, dostaniesz jeszcze jakiegos ekstra bonusa, wlacz usluge, ze zbieraniem minut i nie mow o tym ani rodzinie, ani znajomym.

  •  

   pokaż komentarz

   @qmork: z pewnością nic nie zauważą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Chudy_: No wszyscy na pewno nie. Niektórzy zauważa że sygnał jest wyższy jak się do ciebie dzwoni a inni nawet nie zauważą że im wyższy rachunek przyjdzie

  •  

   pokaż komentarz

   @plushy: niektórzy to nawet SMS-a nie będą mogli wysłać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Chudy_: nie ma to jak mieć znajomych których nie stać na sms-a :)

   nie wiem po co ta dyskusja - ma wszystkich w orange to niech tam siedzi. krotka piłka. ja mam akurat w plusie wiekszosc, ale w plusie nie jestem bo sie nie oplaca :)

 •  

  pokaż komentarz

  a do tego Play nie nalicza w abonamencie smsów PREMIUM - tak więc doładowując konto na chomiku czy pomagając fundacji Polsat trzeba liczyć się z wyższa fakturą na koniec miesiąca < to jest główny powód dla którego nie przedłużę więcej z nimi umowy

 •  

  pokaż komentarz

  Mam pytanie. Czy to jest w ogule zgodne z regulaminem, że operator z automatu włącza jakąś n ową płatna funkcję. Ostatni moja znajoma tez kupiła telefon w Play i po dwóch dniach włączyło się jak zgrane na czekanie oczywiście płatne.

 •  

  pokaż komentarz

  O MATKO I CÓRKO I CÓRKO I CÓRKO... W plusie tak mam od dawna..

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem w play, ale brakuje mi niektórych opcji z orange. Bez płacenia osoby dzwoniącej do mnie dostawałem komunikaty, że dzwoniła i po zakończonej rozmowie wiedziałem ile mam na koncie. A to tutaj to jest trochę nagięcie. Niby dobra rzecz, bardziej rozwinięta i domagają się za to zapłaty więc... error mi się z lekka robi.

 •  

  pokaż komentarz

  pewnie minusuja wszyscy z orendź :p

 •  

  pokaż komentarz

  Miałem abonament w Play, ale go nie przedłużyłem. Teraz mam tel. na kartę, również w Play, ale to tylko dlatego, że jak się doładuje konto za 5zł, to te 5zł można przez rok wykorzystywać.

 •  

  pokaż komentarz

  Ojojoj, pracownicy firm PRowskich naszych "kochanych" operatorów, tworząc atmosferę zupełnej nibyprzypadkowości, wykorzystują wykop do celów marketingowych.

  Widać to pięknie po komentarzach.

  Tak na marginesie, teraz wszystko co widać na forach, trzeba weryfikować podwójnie. Niemalże każda agencja PR ma w ofercie spamowanie na forach, serwisach społecznościowych, blogach itd.

 •  

  pokaż komentarz

  Dzwoniąc do Play czy mając telefon w Play ?

 •  

  pokaż komentarz

  Dzięki za informację, już wyłączyłem, jeszcze dzisiaj powiadomię wszystkich znajomych którzy mają play.

  A co do porównywania z innymi sieciami - w orange jest jeszcze gorzej, tam nie dość że sami włączają pocztę głosową to każą płacić za jej wyłączenie.
  Nie mniej jednak play w tym momencie bardzo straciło na opinii.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Nie każą płacić za wyłączenie a za połączenie z BOK 1zł za całe połączenie lub gdy dzownisz z innego telefonu płacisz normalnie za minute, więc "każą płacić za wyłączenie" bym tego nie nazwał :)

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: lepiej przejdź na bardziej heteroseksualną sieć, co to nie chce wszystkich w d... wydymać:)

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Przez www.orange.pl jest bezpłatnie. Ja muszę powiedzieć, że Orange się pozytywnie zaskoczyłem. Przeszedłem z abonamentu w Orange na Nowe Orange Go (tak, beznadziejna nazwa) i rozmowy kosztują bardzo malo: 29gr/min (po doładowaniu 50zł). Aktywowałem sobie za darmo usługę dzięki której za każde doładowanie 50zł (nie wiem jak jest za inne kwoty) dostaję 10 godzin rozmów do wybranego numeru w Orange, co mi się zaj$$iście przydaje. Poza tym można uruchomić kompletnie za darmo (nie dostaję za to żadnych SMSów ze spamem) różne usługi z pierdołami w stylu 10% doładowania idzie na konto promocyjne na rozmowy z Orange, godzina darmowych rozmow w urodzinych i imieniny, minuty do wszystkich sieci za regularne doładowywanie. Dla osoby która jest w kraju tylko kilkanaście tygodni w roku i intensywnie korzysta z telefonu w wakacje pasuje mi to perfekcyjnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @kundziad: W Play rozmowy za 29gr do wszystkich masz nawet jak doładujesz za 5zł. Nie podniecaj się również tymi 10 godzinami z wybranym numerem, ponieważ w Play po doładowaniu za 30zł masz darmowe rozmowy przez miesiąc w sieci.

   Jeżeli jesteś w kraju kilkanaście tygodni w roku to Play jest również dla Ciebie, a to dlatego, że już od pierwszego doładowania ważność konta masz na 12 miesięcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kundziad: oglądanie strony www.orange.pl z komórki nie jest bezpłatne, jeśli ktoś nie posiada internetu od jakiegoś innego operatora to za darmo poczty głosowej nie wyłączy (a za chwilę i tak mu znowu włączą bez pytania).

  •  

   pokaż komentarz

   @mnlf: Że słucham?! Poczty się nie da wyłączyć? Co Ty bredzisz człowieku...
   Wyłączałam ją większości osób, które mają telefon u złodziei, i nie w żadnych BOKach i internetach tylko przez *500......
   Trochę pomyśleć wystarczy

  •  

   pokaż komentarz

   @Zuler: da się wyłączyć, nawet na kilka sposobów, tylko że ogrange pobiera za to opłaty.

   Jak skorzystasz z kodu zapłacisz jak za wysłanie smsa (u wszystkich innych operatorów jest to darmowe, tylko orange pobiera za to opłaty), zadzwonisz do boku skasują za połączenie, skorzystasz ze strony w komórce zapłacisz za transfer danych. możliwość zmiany normalnym sposobem poprzez menu telefonu jest zablokowana.

 •  

  pokaż komentarz

  Abonament w Play mam 2 msc .. ale prawda jest że i tak wole swoją starą pazerną pomarańcze :P

 •  

  pokaż komentarz

  na obsłudze klienta twierdzą że opcja taka jest ale do aktywowania, nikt jej nikomu nie włączał z automatu, bo oczywiście od razu zadzwoniłem

 •  

  pokaż komentarz

  To kłamstwo. Mam jeden telefon w abonamencie play drugi na kartę w heja i automat kilka razy powtórzy że abonent niedostępny i się rozłączył. Nic nie pobrało z konta heji.

  w ogóle play jest chyba najlepszy cenowo, mam 350 min do wszystkich za 34,50zł/mc i za darmo w sieci.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Dobrze że jestem w play. U mnie wszystko działa, nie mam żadnych problemów z tą siecią

 •  

  pokaż komentarz

  eh.. polaczki biedaczki!

 •  

  pokaż komentarz

  A czy ktoś pomyślał nad aspektem wykorzystania infrastruktury operatora? Jakby na to nie patrzeć nawet podczas odtwarzania tego komunikatu infrastruktura operatora musi działać. Z tego co wiem w Polsce Netia pobiera opłatę za słuchanie sygnału oczekiwania na połączenie (jak za rozmowę). Jest to też powszechnie stosowana praktyka u dużej ilości operatorów europejskich jak nie światowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Makro1993: Dzwoniac do Mbanku placimy za oczekiwanie na konsultanta jak za normalna rozmowe a ostatnio by tam sie dodzwonic musialem spedzic 5min, dobrze ze mialem Play to zaplacilem mniej niz 60gr/60s jak to w innych sieciach

 •  

  pokaż komentarz

  jesli to prawda to niedobrze...gdyż mam Play'a i niestety bardzo rzadko dobry zasieg... wogóle u nas na wsi z tym zasiegiem lipaaa straszna. do dupy to niepodobne

  •  

   pokaż komentarz

   @dalidaaa: dlatego będąc w Play, możesz korzystać z zasięgu Plusa.
   chyba za to muszą sporo płacić, bo mimo pobytu w Toruniu, gdzie zasięg jest dobry, miałam włączony zasięg Plusa, który ustawiłam sobie, gdy byłam u rodziców. dzwoniła do mnie bardzo miła pani z Play i bardzo miło prosiła, żebym zmieniła ten zasięg, jednak jakoś nie chciała podać powodów.

 •  

  pokaż komentarz

  play to najlepsza siec w Polsce !!

 •  

  pokaż komentarz

  Wedlug mnie takim oto sposobem Play probuje walczyc z wysokimi cenami polaczen do Play u innych operatorow.
  Wyroznianie przez inne sieci Play'a wysokimi kosztami polaczen to nieuczciwa konkurencja.

 •  

  pokaż komentarz

  Mi na szczęście przejście na Playa nie grozi.
  Kiedy Play wchodził na rynek, pod stacja metra Plac Wilsona rozdawali baloniki. Akurat tam wysiadałem, ponieważ jadąc autobusem, tramwajem etc. przez północną Warszawę dostawałem ciężkich zamułek. Więc wychodzę z metra i widzę, że rozdają baloniki - poprosiłem o dwa. Pytają się, czemu dwa, na co odpowiedziałem, że drugi dla brata. Oczywiście dostałem jeden. Teraz wyobraźcie sobie, że daję zarabiać na sobie sieci, która żałowała jednego pieprzonego balonika reklamowego, z którym jechałbym przez miasto, rozsławiając jej markę. Ale im było żal głupiego kawałka gumy. Dlatego wybrałem poważniejszą sieć z rozsądniejszymi akcjami marketingowymi. Co najwyżej mnie okradają, a nie dymają.
  A ten jeden balonik, co mi dali, to mi na Zajączka zabrali i wciągnęli hel w płuca, by śmiesznie mówić. Ja już byłem po paru piwach, to mi go nie było żal. Żal mam tylko do Playa.

 •  

  pokaż komentarz

  Strasznie to nieuczciwe - jeżeli Playowi nawali nadajnik, to się obłowi...

 •  

  pokaż komentarz

  W Play za 35 zł miesięcznie mam 350 min do wszystkich sieci + STAN DARMOWY w Play.
  Powiedzcie krzykacze gdzie jest taniej?

  Dziękuję za uwagę.

 •  

  pokaż komentarz

  Jest o co robić aferę? Wydaje mi się że nie. Gdy ktoś ma aktywną pocztę głosową to też zabiera nam kasę za połączenie w momencie przekierowania na skrzynkę i jakoś nikt o to afery nie robi.

 •  

  pokaż komentarz

  Andzej dobrze gada! Polać mu!

 •  

  pokaż komentarz

  Wszyscy którzy są zachwyceni stawkami w Play przeżyją rozczarowanie, kiedy inne sieci przestaną do Play dopłacać. Ciekawe co wtedy zrobią abonamenci play-a? Odnosze wrażenie, że bedą psy na sieci wieszac, tak jak teraz zachwycają się niskimi cenami

  •  

   pokaż komentarz

   @jestemspecjalistaodwszystkiego: dobrze, ze ty nie jestes...

  •  

   pokaż komentarz

   @qwelukasz: co znaczy ten trzy-kropek? pracownik call center playa się odezwał................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. ha zostawiłem więcej miejsca na w interpretowanie czegoś sobie prze innych i jestem lepszy od ciebie.

Dodany przez:

avatar Swistak01 dołączył
407 wykopali 35 zakopali 21.1 tys. wyświetleń