•  

  mrówki były moim konikiem na studiach (aż się chce napisać "jestem ekspertem od mrówek, możecie mi zadawać pytania"), właśnie przez te ciekawostki :)

  i na naszym podwórku można znaleźć wiele ciekawych gatunków. na przykład amazonka - to gatunek mrówek, który nie potrafi sam się odżywiać (narząd gębowy przekształcony jest w narzędzie walki). aby przeżyły wykradają poczwarki innych gatunków mrówek i niosą do swoich gniazd, tam te sie wykluwają i od początku zaczynają im służyć jako niewolnice zbierające pokarm.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Mr%C3%B3wka_amazonka

  inna prostsza ciekawostka: choć większośc ludzi zapytana ile mamy gatunków mrówek w Polsce odpowie dwa, góra trzy (czarne, czerwone i może czasem dodadzą żółte), tak naprawdę jest ich w Polsce ponad 100

 •  

  Poznano 12000 gatunków mrówek, co stanowi zaledwie 2% liczby wszystkich poznanych gatunków owadów, jednak te 2% stanowi połowę biomasy wszystkich gatunków owadów razem wziętych.

  skad te dane 2% poznanych dotad gatunkow owadow, skad wiedza ile tego jest skoro nie sa poznane? duzo informacji z czego duzo jest owijana wokol palca. jak to ktos powiedzial jesli sa statystyki to mi uwierzą

 •  

  Mnie najbardziej interesuje seksualne zycie mrowek.

 •  

  Tyle czytania ?

  •  

   @POSTER: strona główna/ wykopalisko -> wszystkie -> zdjęcia/ wideo, ulżyj sobie bo możesz się zbędnym czytaniem tylko zmęczyć.

Dodany przez:

avatar mactrix dołączył
17 wykopali 1 zakopali 5.2 tys. wyświetleń