...
 •  

  no co Wy? podkopujecie autorytet laureata nagrody Nobla i człowieka który samodzielnie pokonał komunizm?

  •  

   @czaczaczuczu: TAK !!! TAK !!! TAK !!! :)

  •  

   @czaczaczuczu: Tego, który to udupił pieniądze w książki?

  •  

   bohaterem jest ten kto upadnie, przyzna się do tego i powstanie
   antybohaterem jest ten kto upadnie, zniszczy dowody upadku i powstanie

  •  

   @czaczaczuczu: wszystko w tym filmie jest od dawna wiadome wszystkim którzy chodź trochę się interesują.

   ogólnie ocena Wałęsy jest bardzo trudna, na plus odwaga w prowadzeniu NSZZ, na minus fakt iż cały czas zaprzecza faktom, współpracował z SB, gdy był prezydentem spalił akta TW Bolka

   panie Wałęsa, przyznaj się pan że cię złamali, może faktycznie to było mniejsze zło, starałeś się jak najmniej zaszkodzić, a potem bardzo odważne rzeczy czyniłeś, ale na miłość boską, nie kłam że to nie ty jesteś Bolek!

  •  

   @eazy: Otóż to. Powiedziałeś wszystko, czego oczekiwałbym bo tym człowieku... jednak po 20 latach takiego zacietrzewienia, wątpię by miał odwagę. To byłby potężny upadek, zwłaszcza, że dokonano nocnej zmiany... i odwołano rząd Olszewskiego, który chciał w rzeczy samej postawić "grubą kreskę"

  •  

   @eazy: Trudna, ale inaczej bym do tego podszedł. Przecież jako przywódca strajku on sam się na to miejsce pchał. Tzn. czasami ludzie coś sami zaczęli, a on dopiero przyjeżdżał/przybiegał i wskakiwał np. na mur, gdzie ludzie się go nie spodziewali nawet. Wysocy rangą organizatorzy Solidarności podnosili później wielokrotnie, że wiedzieli o aktualności agenturalnej pracy Wałęsy, ale nie mogli o tym mówić, bo strajk mógłby się nie powieść, przez podzielenie ruchu.
   Do dziś Wałęsa wspiera jedną z opcji politycznych, najbardziej kojarzoną z komunistami(obok SLD, koniec końców wywodzą się z tej samej partii matki - UW). Moim zdaniem Wałęsa nie miał się czego obawiać stając na czele strajku - bezpieka go dobrze znała, i prawdopodobnie współpracował z nią w tamtym czasie. Trudno się wczuć, inwigilowali go wcześniej, dręczyli miał wybór między prawie-normalnym życiem jako agent, a życiem w strachu. Później wręcz wybór między życiem w luksusie i ponad prawem, a staczaniem się tak, jak ludzie Solidarności, którzy władzy nie poszli na rękę - władza im nie pomogła, żyli jak zwyczajni ludzie. Ale część wybrała współpracę w tym ostatnim momencie, przy okrągłym stołku, ktoś musiał, to prawda, inaczej nawet z nazwy władza nie byłaby wolna. I ta logika trwała nadal - gdy ktoś był po stronie władzy awansował i czuł się bezpieczny, zaś gdy nie współpracował był obojętny ale gdy dbał o inny, niż establishmentu(czyli już samych dawnych współpracowników, którzy powoli acz zdecydowanie tworzyli nowy ład) wówczas był wyśmiewany i szukano na niego haków. Tak postąpiono z Macierewiczem, który do dziś ma opinię wariata, pomimo, iż jest niesamowicie kulturalnym, całkowicie normalnym człowiekiem, rzetelnym historykiem z osiągnięciami. Tak było z Kaczyńskimi, którzy wprawdzie późno zajarzyli, że współpracują z współpracownikami SBcji, ale mieli dość determinacji by wyjść z tej koalicji. Wracając na chwilkę do Macierewicza, mało kto pamięta jego słowa w tym temacie, w których przewidział i zadeklarował, że bierze na siebie tą nagonkę ponieważ ktoś musi wykonać potrzebną ustawę, zaproponowaną przez JKM, wówczas posła.

  •  

   @czaczaczuczu: Ten koleś wisi mi 100 baniek.

  •  

   @flooder: Dla niego chyba jest już za późno na przyznanie się. Po tym co wyprawiał, w związku z tą sprawą, ilu ludzi powyzywał i straszył sondami, to jedyne wyjście to iść w zaparte.

  •  

   @Falcon: Z tej samej UW z której wywodzi się chyba Twój idol Kaczyński. p%%#!#!isz jak ten poj!! z Torunia i tyle.

  •  

   @stb73: Uniwersytet Warszawski to nie Unia Wolności. O ile to pierwsze można uznać za chlubne osiągnięcie, o tyle to drugie okrywa człowieka hańbą.

   btw, ośmieszyłeś się tyci, widać, że gówno wiesz o polityce, jak większość podobnych Tobie dyletanckich, wypełnionych nienawiścią fanatyków PO.

  •  

   @Falcon: odezwał się asior pisior idź na salon24 trzepać tam Twoje miejsce.

  •  

   @stb73: Hahaha, nie umiesz się nawet przyznać do błędu. Błyskawicznie włączyła Ci się agresja :D, wracaj do lekcji.

 •  

  widzę że skasowali - no to ja Wam opowiem cały film:
  wałęsa był agentem
  później nim nie był
  później zasłużył się wielce dla Polski
  później został prezydentem i zniszczył wszystkie oryginały swoich donosów

  ot, wszyscy to wiedzą, a jutro i tak Michnik powie, że w SB 90% teczek to fałszywki, a IPN to banda homofobów i czegoś tam jeszcze

  •  

   @czaczaczuczu: Wszyscy nie :) niestety, wiedzą Ci co chcą po prostu wiedzieć, do reszty to nie dociera :)

  •  

   @flooder: reszta czeka na dowody, a nie wierzy Kaczyńskiemu na słowo...

  •  

   @AtoMan: To czekajcie dalej :) tak jak na II Irlandię, II Japonię i takie takie :D

   Uczcie się ludzie historii, pytajcie rodziców, dziadków, babcie, rozmawiajcie z ludźmi, którzy wówczas żyli, którzy byli w Gdańsku gdy wybierano Wałęsę... niestety żyjemy w takich czasach, w których niekoniecznie prawda jest najważniejsza, w imię interesów różnych środowisk próbuje się nawet zmieniać historię... idzie to tym łatwiej, im naród nie chce jej poznawać...

  •  

   @czaczaczuczu:
   trochę nie dopowiedziałeś ... więc lekko sprostuję:
   1. Wałęsa był agentem pod koniec 70 i 71. Donosił, dostawał kasę. Pod koniec 71 mimo że był agentem jego donosy okazywały się coraz bardziej bez znaczenia, a sam namawiał stoczniowców do strajków.
   2. Został wyrzucony ze stoczni i przestał być agentem w 76 (oficjalnie wyrejestrowany)
   3. Pracował w ZREMBie i aktywnie działał w podziemiu, pojawiał się na zjazdach wolnych związków zawodowych w stoczni. Odmówił współpracy z SB
   4. Lata 80-8x Stawał na czele związków zawodowych i strajków ... MSW fabrykowało donosy na Wałęsę mające świadczyć że nie zakończył wpspółpracy z SB o kolejne 10 lat, co miano wykorzystać do zdyskredytowania go w środowisku związkowym. Oraz uniemożliwić mu dostanie Nobla.
   5. Został prezydentem i zaczął niszczyć dokumenty z lat 70-76 które dowodziły że jest Bolkiem. Robiono to jednak nieuważnie i dużo dowodów pozostało.

   Ogólnie - film wcale nie przedstawia Wałęsy negatywnie. Miał momenty gdzie donosił o kolegach za kasę, ale widać że robił to też po to, żeby jemu samemu dano spokój i w międzyczasie sam działał w podziemiu. SBcja miała agenta o dwóch twarzach i nie za bardzo wiedzieli co z nim zrobić. Jakby w ogóle nie współpracował - pewnie miałby trudniej.

   Jak dla mnie strzałem w stopę było niszczenie kartotek SB oraz wypieranie się agenturalności. Gdyby nie to Wałęsa mógłby być do tej pory uważany za wzór opozycjonisty. Niestety jest to prosty człowiek dodatkowo o poglądach bliższych komunizmu niż wolnorynkowych ... uważał że za pomocą komputerów będzie można stworzyć lepszy socjalizm, gdzie też się prawie nie pracuje, ale ma się więcej niż w komuniźmie.

   BTW - część 5 filmu na ruskich serwerach nie działa

  •  

   @czaczaczuczu: to się nie trzyma kupy, na za dużo pozwolili Wałęsie, szczególnie że mieli haki na niego w postaci teczek z jego "agentowania"

  •  

   @flooder: O których środowiskach piszesz o tym jednym co to mówił, że historię trzeba napisać na nowo ?

 •  

  szybko dzialaja szybko, ale od ruskich predko nie usuna :D

 •  

  Czyżby Lech Wałęsa jest już passe? A może TeFałen chwyta się już brzytwy by podnieść oglądalność?

  Fakt jest to wyciek, ale kontrolowany :)

 •  

  Nie chce być tu obrońcą TVNu, ale tak zwani 'patryjoci' przesadzają.

  1. TVN to prywatna firma i może przedstawiać rzeczywistość tak jak sobie życzy jeśli tylko nikomu nie wyrządza tym bezpośredniej krzywdy. Jako prywatna własność nie jest zmuszona trzymać się obiektywizmu, jeśli jednak to robi - to chwała, jeśli nie - nie oglądać.

  2. TVN każe usuwać film, ponieważ do nich należą prawa autorskie i jest to ich intelektualna własność. Wy byście się cieszyli jakby kolega wam z dysku ukradł projekt na studia kiedy poszliście mu nalać herbaty? I po tym jak byście go dopadli, on by krzyczał "totalitarysto, cenzurysto" - nie macie prawa się oburzać. Ty tracisz profity z projektu, TVN z reklam.

  3. YouTube to prywatna firma i może usuwać dowolną treść kiedy im się podoba. Ponieważ spraw o naruszenie praw autorskich YT miało tak wiele obecnie każde zgłoszenie przez osobę prawną naruszenia swojej własności jest przyjmowane natychmiast i nie można mieć im tego za złe.

  4. Ma ktoś mirrora?

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @klfov: Ja bym jechał po TVNie, gdyby ktoś umieścił ten film po premierze, a oni mimo to chcieliby kasować. Jednak w tej sytuacji to jest zwykłe złodziejstwo, a takowego nie popieram.

  •  

   @klfov: Tylko że TVN nie ma ZIELONEGO pojęcia o technologi jaką jest internet, co najlepszym przykładem jest publikowanie Faktów w okienku chyba o rozmiarach 2x2 nano milimetrów, tak żeby czasami nie było za duże...

   Z tym nie da się wygrać , ja już mam ten film ściągnięty i jest na dysku, więc NIE wygrali :)

  •  

   @Hostip: wrzucaj dalej kolego:)

  •  

   @Hostip: fakt, to strasznie irytujące. Na dodatek na tvn24.pl odtwarzaniu video towarzyszy video reklama z dźwiękiem. Nie wiem, kogo oni tam zatrudniają. Co nie zmienia faktu, że ma to niewiele wspólnego z tą sprawą.

  •  

   @footix: "Zwykłe złodziejstwo" powiadasz? Tzn. TVN ukradł Tobie swój własny film, tak?

 •  

  Mnie zastanawia jakim cudem youtube zareagował tak szybko?

  •  

   @Hyp: Gdyby był weekend, to prawdopodobnie film by nadal wisiał. Kasowanko zawsze zaczynali od poniedziałku rano.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @Hyp: szybko to by było jakbyś tego nie zobaczył, był czas co by zgrać na mirrory i wtedy z wielkim oburzeniem kasacja z yt

  •  

   @Hyp: Ekipa TVNu siedzi na wykopie. Podchwytują połowę pomysłów na "ciekawostki" z tego serwisu. Swego czasu reklama tego ich całego "wirusowego zapalenia łącz" (na samym dole strony tvn24.pl) to była dosłownie kopia filmików prezentowanych tutaj. Mi to osobiście nie przeszkadza ale generalnie uważam, że jeśli podp#$!!!$ają czyjeś pomysły, to niech się dzielą swoimi.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @secondlife: właśnie przepadło, szybcy są

  •  

   @secondlife: pakuje sie w rara z hasłem, a plik nazywa tak żeby sie nie kojarzył z materiałem! a jak się tego nie robi to efekty są takie jak widać :P

 •  

  Jesteśmy świadkami niesamowitej cenzury i akcji specsłużb zakrojonej na szeroką skalę. Wszędzie gdzie pojawi się film jest natychmiast usuwany z serwerów. Mam nadzieję, że jest ktoś kto umieści ten film na serwerze w jakimś egzotycznym kraju (np. Białoruś, Somalia, Wenezuela) gdzie długie łapy Platmormiarzy i ich popleczników nie sięgają.

 •  

  Hehe, pal licho z filmem, bardziej mnie ciekawi pojedynek "Internet vs. TVN (Grupa ITI)". Biorąc pod uwagę Efekt Streisand - raczej są na straconej pozycji. No, ale fajnie popatrzeć jak się uwijają jak mróweczki. Z rurkiem i up#%##%$onym stołem nie dali rady z tego co pamiętam...

  Pracownikom TVN zaprzęgniętym do walki z wiatra... (tfu!) mirrorami szczerze współczuję.

  •  

   @vinnie: Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że właśnie sam tworzyłem ten Efekt :)

   W normalnych okolicznościach miałbym totalnie gdzieś ten wyciek i ten film, ale jak zauważyłem że TVN walczy z nim i usuwa go wszędzie gdzie się da, stwierdziłem że przynajmniej robiąc im na złość ściągnę go żeby go mieć, lub nawet obejże, tak więc sami sobie zgotowali taki los :)

   Tego się zatrzymać poprostu nie da, NIE DA! 1,2,4,6,7,10,20,100,itd musieli by go zablokować w momencie pierwszego wycieku tak żeby NIKT go nie zauważył i nie obejrzał, każde następne oglądnięcie to już coraz mniejsza szansa na wygraną,aż potem maleją do 0 ;)

 •  

  Jeszcze do wczoraj 95% wykopu pisało, że TVN kłamie. Eh.

  •  

   @chanelzeg: W pewnych okolicznościach nie można ciągnąć kłamstwa.

   Gdybym powiedział Ci raz, że jesteś wielbłądem, to uznałbyś to za żart, ale jakbym Ci to powtarzał ze 30 razy, albo byś mi natłukł, albo ja musiałbym zacząć mówić prawdę. Ot taki mały przykładzik :)

  •  

   @flooder: Nie natłukłbym Ci, ani nie musiałbyś mi mówić prawdy, uznałbym Cie z idiotę i olał po prostu:)

  •  

   @flooder: Tylko czy ktoś oczekiwał od TVN, że zrobi taki film? Mogli nic nie robić i też byłoby ok.

  •  

   @Tym: I to jest największa zagadka tej historii :)

  •  

   @flooder: Żadna zagadka, po prostu wbrew spiskowym teoriom, TVN nigdy nie było tubą propagandową "układu". Krytykowali Kaczyńskiego owszem, ale od krytyki Tuska i Wałęsy nie stronili. A jeżeli krytyka tych drugich była złagodzona, to tylko dlatego, że Jaruś i spółka ze swoim chorym dyletanctwem stanowili zawsze gorszą alternatywę.

 •  

  Wypłynie swego czasu wszystko, nie ma co pękać, TVN też w swoim kłamstwie się utopi. :)

 •  

  A mnie interesują dwie rzeczy:
  1. czy GW przeprosi Cenckiewicza i IPN za nagonki, jakie urządzała?
  2. czy Tusk przeprosi za próby prześladowania UJ, czyli nasyłanie kontroli za to, że powstała tam praca magisterska, która z powodów ideolo nie podobała się władzom.

  Sam sobie odpowiem: GW i Tusk nie przeproszą, gdyż nie posiadają honoru.

 •  

  http://vimeo.com/14987931
  reszta częśći po prawej stronie

 •  

  Widać, że gnoje z TVN mają długie łapy. Niech żyje cenzura i demokracja w wykonaniu PO.

  •  

   @belami: weź ty się j#!nij czasem. taki z ciepie kapitalista? z "demokracji" kpisz?! Sam gdybyś zrobił film to chciałbyś na nim zarobić. TVN broni swoich interesów i pieniędzy i wcale ich nie bronię jako "tusk neovision". Ale co to za pisanie "gnoje z TVN"? Co ty masz za startową the pirate bay i dla ciebie kradzież intelektualna to normalka? Wszyscy, TVP, prawicowcy też kasują z YT - jak taki Cejrowski wjedzie na internet to tylko siwy dym i białe sadze.

  •  

   @herbstnebel: Różnica jest taka, że programy Cejrowskiego jakoś oglądamy w TV, natomiast dokument gotowy od marca nie jest emitowany??? A w trakcie tych wydarzeń pani Krzywonos zostaje "bohaterką:" świata zdrajców i kłamców??? Wybacz, ale to GNOJE z TVNu. TO tyle.

  •  

   @flooder: a co ci do tego, kiedy twórca zechce puścić swój film? Może jeszcze nie jest gotowy ten dokument?

  •  

   @belami: TO mi do tego, że jeszcze niedawno te media były jednym z najważniejszych obrońców tego "psiego autorytetu moralnego"... ukazywanie takich dokumentów, po tym jak książke Gontarczyka i Cenckiewicza chciano niemalże zakazać winno obdywać się natychmiast, dla dobra całego narodu, jeśli ktoś tego nie robi to działa na jego szkodę, a jeśli działa na jego szkodę, to nie ma w tym kraju miejsca dla niego. Proste.

  •  

   @herbstnebel: Mieszano Pawła Zyzaka z błotem. Wałęsa bodajże Cenckiewicza wyzywał od potomków UB. Małych ludzi. TW Stokrotka (Monika Olejnik) na antenie TVN nawoływała, że czas zrobić coś z tym IPN bo robi się z tego PiSowska policja na zwykłych ludzi.
   Pytano się retorycznie: "Kim trzeba być żeby podważać autorytet laureata nagrody nobla?".

  •  

   @flooder: LOL... jak zwykle specjalista od wszystkiego. Wiesz z jakim opóźnieniem czasem ukazują się programy Cejrowskiego? Półrocznym. Zwykłe filmy (kinowe) czasami czekają rok i więcej na wejście do kin. Jakbyś zauważył film nie jest gotowy. Brakuje m.in. wypowiedzi samego zainteresowanego, bo ja np. nie wyobrażam sobie filmu dokumentalnego o kimś bez wypowiedzi głównego bohatera zdarzeń. Wiem, że Twój świat dopuszcza takie manipulacje, mój nie. GNOJE z TVNu? Gdyby nie TVN to nie mógłbyś nawet tych słów napisać.

  •  

   @footix: "Gdyby nie TVN to nie mógłbyś nawet tych słów napisać."

   To mi wystarczy, by z Tobą nie dyskutować :)

  •  

   @monsun: a ja o tym nie piszę i nie neguję, ale piszę o prawie własności do swojego dzieła i do tego, że twórca sobie go może wyświetlić kiedy chce.

  •  

   @herbstnebel: A czy ja komuś coś ukradłem? Ktoś umieścił w necie film to go ściągam. Nie mam obowiązku znać markę TVN. Dla mnie ten skrót może oznaczać To Video Na życzenie. Niech ten kto ukradł odpowiada. Ja tylko ściągam plik z netu :)

  •  

   @belami: Nie wiem jakim trzeba być idiotą, żeby stację która nie pokazuje nakręconego i wyprodukowanego przez siebie samą filmu oskarżać o cenzurę. Jak ja napiszę wiersz i schowam go do szuflady to też mi cenzurę i atak na demokrację zarzucisz? Poza tym gnojem, mam wrażenie, ty jesteś.

 •  

  Ktoś z TVN donosi do Internetu ;).

 •  

  nawet u ruskich już nie działa :-(

 •  

  Szkoda że tak szybko służby nie dzwoniły do Moskwy po katastrofie

 •  

  Akcja z TW BOLKIEM jest wrzutką aby odwrócić uwagę od ważnych obecnie spraw.

 •  

  Tefałen przegląda wykop i na bieżąco wyp%#$$%%a mirrory skąd się da. Do Chin słać, do Chin !

 •  

  NAWET PAN NIE POMYŚL - KIEDYKOLWIEK!!!!- ŻE WAŁĘSA MÓGŁ BYĆ PO TAMTEJ STRONIE !!!! POMYŚLENIE JEST ZBRODNIĄ (!!!) WOBEC MNIE (!!!)

  HAŃBĄ DLA MNIE I DLA PANA JEST ŻE PAN MA CZELNOŚĆ ZAPYTAĆ MNIE O COŚ PODOBNEGO - MNIE KTÓRY STAŁEM NA CZELE I POKONAŁEM KOMUNIZM !!!

  POZDRO, TW BOLEK

  •  

   @k43m:
   nie wolno pomyśleć bo to taki dogmat przyjmowany na dowód "autorytety" "bo większość tak myśli" "w tv powiedzieli"
   rzeczywistość polityczna to świat takich właśnie dogmatów

 •  

  no jak juz z rosyjskich serwerów to usuneli to juz wiadomo gdzie macki komuchów sięgają.

 •  

  :) Skoro Wałęsa leci na pysk i nie da się już tego tuszować, to co się robi? Ano, amortyzuje upadek. Będzie się mówiło, ze tak, że owszem, że coś tam mówił bezpiecznikom, ALE to przecież BOHATER. A przecież (tu rozbawił mnie Lityński) wszyscy wtedy podpisywali kwity, więc O CO CHODZI? LOL!

  •  

   @Bartholomew:
   powiedzą że robił za jednoosobową piątą kolumnę i to wszystko było zaplanowane

  •  

   @mrgumby: A sam Bolek pewnie powie, że to prawda, że może i błąd popełnił że się nie przyznawał, ale kłamał przecież DLA DOBRA SPRAWY, żeby obronić młodą polską demokrację przed zachwianiem w posadach. Że te jego kłamstwa to może i jego osobista tragedia, ale ZWYCIĘSTWO POLSKI było dzięki temu możliwe. Tak będzie, zobaczycie :)

  •  

   @Bartholomew: Masz rację. Leci na pysk. Straci wszystkie zajmowane stanowiska i nie ma szans w najbliższych wyborach...

  •  

   @Tym: LOL. On nieee, ale wszyscy ci, którzy tak chętnie się podpierali jego (wątpliwym dla wielu) autorytetem. Bolka zaboli co najwyżej dupa po spadku z piedestału, jaki sam sobie swoim przerośniętym ego przez te wszystkie lata pompował.

 •  

  Każdy Polak wie że Bolek to zdrajca... TVN-owcy z WSI nie muszą o tym filmów robić...

 •  

  Kaczyński mówił o tym w wywiadzie dla Gazety Polskiej, zresztą w Warszawie w pewnych kręgach od dłuższego czasu było wiadomo...Ja słyszałem, że był agentem milicji, a wyszło że niby WSW..

  •  

   @nietoperz_blogpress: Najpierw jak miesz kał u siebie we wsi, to był agentem milicji, potem jak go wzieli do wojska, to był agentem WSW, potem jak go zgarneli w Gdańsku, został kapusiem SB, co było dalej wiedzą chyba tylko w Moskwie...

 •  

  Ci ludzie od usuwania treści to.. chyba jakaś osobna fucha musi być? Siedzi taki cały dzień m.in. na wykopie i mirrorów szuka...

 •  

  sprawa bolka jest właściwie sprawą drugorzędną, liczy się całokształt czyli tzw "przemiana ustrojowa".
  komu teraz mam uwierzyć? ludziom którzy mówili że wałęsa był czysty, że istniała tylko jedna solidarność i że okrągły stół to sukces wolności. a może wyszkowskiemu, gwiazdom i walentynowicz i im podobnym którzy zawsze mówili że wałęsa był bolkiem że solidarność została przejęta przez ekipę "lewicy laickiej" na czele z michnikiem i kuroniem i że okrągły stół to ściema.

  bez rozstrzygnięcia tej kwestii nie wyrwiemy się z tej wirtualnej rzeczywistości w której żyjemy od 89.

  film nie wyczerpuje tematu. pytanie na które nie ma w nim odpowiedzi to "jaki wpływ miała współpraca i posiadanie dowodów przez tajne służby no postawę bolka po stanie wojennym i w czasie jego prezydentury ?"

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  Tefauenowi musi bardzo zależeć na tym, żeby ten film dotarł do jak największej liczby odbiorców. Przecież gdyby oni to zlali, to mało kto nawet by uwieżył, że to powstało w TVNie, parę osób by to obejrzało traktując tak jak inne filmy z teoriami spiskowymi (czyli albo super poważnie albo z przymrużeniem oka) i sprawa by ucichła. A usuwając ten film z kolejnych miejsc, w ekspresowym tempie, nakręcają "walkę" której nigdy nie wygrają, a przy okazji uwiarygadniają ten film i robią hałas, który zachęci więcej ludzi do obejrzenia go. Każdy głupi wie jak to działa i nie wierzę, że ludzie z TVNu odpowiedzialni za to kasowanie nie są tego świadomi.

 •  

  Niech zyje wolnosc netu.

 •  

  Udało mi się obejrzeć ten film na VIMEO (polecam, zanim i stamtąd cenzura go usunie!). W zasadzie nie dowiedziałam się niczego nowego, ponad to co już wiem z innych źródeł i podobnych filmów. Myślę, że ten film o TW "Bolek" jest ciekawszy:
  http://www.youtube.com/watch?v=B5EMJWMS9V8

  Podziwiam determinację TVN-owskich pupili PO w dążeniu do cenzurowania prawdy historycznej. Jest przeciek i lawina ruszyła. Tego nie da się już powstrzymać. A póki co konkurencyjne telewizje (Polsat, TVP) o przecieku filmu milczą jak zaklęte.

  Ciekawa jestem komentarzy przyjaciół TW "Bolka" z pewnej gazety zwanej "gazetą wybiórczą".

  •  

   @belami: jak dla mnie ta produkcja jest bardzo lekka w ocenie Bolka, mało jest o Okrągłym Stole gdzie SB stało się bezkarne, obaleniu Olszewskiego (nasz kochany Tusk i Pawlak). Tak jakby kiedyś trochę nabroił i się wstydzi więc pora mu wybaczyć. Racja inne dokument lepsze.

 •  

  Bawi mnie to, że usuwają linki :) zapomnieli o podstawowej zasadzie internetu. Jak coś raz tutaj trafi - zostanie na zawsze :)

  •  

   @pathron: Mylisz się. Zniknie, jak tylko dzieci neostrady przestaną się tym czymś bawić.
   Bawi mnie ta wiara w nieśmiertelność i anonimowość internetu.

  •  

   @wa11y:
   Bawi mnie ta wiara w to, że można coś skutecznie usunąć z internetu...

 •  

  mirrora dajcie!

 •  

  TVN odkręcił kurek i film sobie wyciekł , a teraz udaje że " kran " mu się zepsuł
  Pominięte fakty o rezygnacji Wałęsy ze strajku gdy dyrekcja stoczni przywróciła zwolnionych ponownie do pracy , nakłaniając przy tym żarliwie strajkujących do tego samego
  Ten drobny ale ważny fakt świadczy iż Wałęsa nadal był BOLKIEM albo co bardziej prawdopodobne - matołem , druga wersja była by dla Niego okolicznością łagodzącą

 •  

  Myślę, że ktoś zdążył zrobić kopie filmu, zanim ten zniknął z YT i wkrótce pojawią się w internecie setki klonów, których nikt nie zdoła ocenzurować. Analogicznie było ze słynnym filmem "1.24" ze Smoleńska, którego długie łapy też usunęły z YT, ale zaraz potem pojawiły się setki, jeśli nie tysiące kopii. Bombka już wybuchła i TVN nie zdoła powstrzymać "lawiny"...

  •  

   @zetel: youtube poszło pod but jak widać video.Google jeszcze nie wystarczy użyć wujka Google i zawsze coś dla nas wyszpera , a niby jedno i to samo ale czasem pozory mylą

 •  

  Zablokowali już. Może ktoś wrzuci lusterko wszystkich części.

 •  

  Ktoś ma mirror?

 •  

  najpierw "władcy marionetek" sekielskiego który obnaża zakłamanie polityków teraz dokument o bolku, tvn dostał jakieś nowe wytyczne??

 •  

  TVN będzie miało teraz nie lada problem rozmawiać o swoim filmie dokumentalnym, o którym huczy, a którego jeszcze nie wyemitowali.

 •  

  Pod koniec odc. 3 Walesa nawoluje kazdego do przyniesienia kamienia i zbudowanie pomnika
  na upamietnienie jakiejs tragedii (wbrew wladzy). A potem spiewaja "Boze cos Polske"....

  Nie odczuwacie pewnego dyskomfortu intelektualnego?

  Naprawde trudno mi ocenic czy Walesa byl agentem (choc sklaniam sie ku temu ze jednak byl).
  A jesli byl to powinien sie przyznac i przeprosic. Byloby to oznaka wielkosci.

  Kmicic, Pawel z Tarsu, Jacek Soplica. Dlaczego nie moznaby dopisac Walesy?

 •  

  Jak się nazywa ten serwis, na który trafił swego czasu up$!!$!%ony stół i sobie z nim nie mógł TVN poradzić? :) Ktoś wie?

 •  

  heh, trzecią część już skasowali, i nie mogę dokończyć :/

 •  

  Ciekawe czy z Wykopu tez usuna?

 •  

  da-jcie mirrora, da-jcie mirrora!

 •  

  Nie działa nie działa ale 4 odcinki zdążyłem obejrzeć .Dobre i to.

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  to ze byl agentem wiadomo ok wielu lat, a TVN chcial to wygladzic pokazujac ze takie czasy, ze kazdy podpisywal, co najmniej od paru lat Bolek byl opisywany w Gazecie Polskiej i serwisie niezalezna.pl

 •  

  No co? Jake Sully w Avatarze też na początku był kapusiem :-) A potem własnoręcznie obalił kapitalizm :-)

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  lamictal, wątpie żeby tak było została po macoszemu potraktowana przez media, tak samo proces przegrany z wyszkowskim odbil sie malym echem. Wiekszosc ludzi nie wie ze wogole jest taki film

 •  

  TVN siedzi na wykopie i natychmiast wywala wszystkie linki . Cwaniaczki
  W internecie nie wygracie !( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Wrzuć ktoś na TU-O

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  czy mi sie zdaje czy to kontrolowany wyciek, tudziez manipulacja ze strony mediow?

 •  

  Publikacja tego przez TVN obudziła moje antyspiskowe i juz nie wierze w to że B0l0 jest agentem!

 •  

  Agora działa szybko ;)
  Rapidshare już nie działa, róbcie kopie jeśli możecie.
  TW Bolek to przyjaciel prezesa przecież.

 •  

  W filmie nie ma nic takiego czego byśmy nie wiedzieli... książki były i filmy też.
  Więc jest to tylko kontrolowany wyciek mający na celu sprawdzenie działania "służb".
  Takie sobie ćwiczenia (łapankę) urządzili...
  Jeśli mam rację to nikt ważny za to głowy nie da, zobaczymy.

 •  

  ten film Walese broni! nie oskarza.... TVN :) nie wiadomo co myslec

 •  

  Jest jedynie krytycznym spojrzeniem na dokumenty
  i relacje, które od lat są przedmiotem sporów jego
  zwolenników i przeciwników byłego prezydenta.


  Nie to, że się czepiam, ale poprawność językowa tego zdania jest zastanawiająca.

 •  

  hahahahaha co za gówno, usuneli to z glownej :D

 •  

  Ale widzę uwielbienie dla TVNu nagle jak tylko wygodne tematy się pojawiły :) a tak to TVNWYBORCZASPISEK

 •  

  CO JEST NIE MA FILMU NIE TVN ZAWSZE MÓWI PRAWDĘ TO TVP ZAWSZE KŁAMIE

Dodany przez:

avatar mil0sz dołączył
373 wykopali 22 zakopali 6.7 tys. wyświetleń