•  

   pokaż komentarz

   @POSTER: nagranie nie, ale mogę Ci zagwarantować, że chodziło o "spieprzaj dziadu", a nie "sp#%#%#%aj", to raz. A dwa, nie róbmy z byłego prezydenta boskiej postaci. Z papieża też się przecież żartuje i nie chodzi nikomu, żeby obrazić cudze uczucia.

  •  

   pokaż komentarz

   @izraelski_maszynista: >Spieprzaj dziadu< brzmi logiczniej w tym kontekscie.

   Btw. fajny awek ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @izraelski_maszynista: Co za różnica, o co chodzi niewychowanym burakom, jeśli mimo wszystko mówią rzeczy dla innych osób obraźliwe? O zmarłych mówi się dobrze albo wcale. Nikt też, wyrażając oburzenie z powodu niesmacznych żartów, nie robi tym z Kaczyńskiego świętej postaci. A twoje gwarancje to z księżyca czy skąd? Widziałeś ten skecz czy zgadujesz?

   I żeby nie było niejasności, to nie jestem ani PiSowcem, ani Radiomaryjny, ani nawet praktykującym Katolikiem. Ale chamstwu nie popuszczę.

  •  

   pokaż komentarz

   @MDebowski: To nie chamstwo, tylko Twoja nadwrażliwość i brak poczucia humoru. A ja jestem katolikiem, praktykującym, ale jak ktoś opowie dobry dowcip o Jezusie to sikam ze śmiechu. Bo do niektórych spraw trzeba mieć dystans, a życie nie można odbierać zbyt poważnie. Jak za życia śp. Kaczyńskiego z niego żartowali to było OK, ale jak już umarł to żartować nie można. Przesadzasz i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @MDebowski: O zmarłych mówi się dobrze albo wcale.
   A najlepiej tak samo jak się o nich mówiło za życia. Zmieniać zdanie o osobie tylko dlatego, że już nie żyje? Pff.

  •  

   pokaż komentarz

   @MDebowski:
   "O zmarłych mówi się dobrze albo wcale."

   Rozumiem, że w takim razie nigdy nie mówiłeś też nic złego o Hitlerze, czy innych zbrodniarzach?

  •  

   pokaż komentarz

   @izraelski_maszynista: Nie chodziło o "spieprzaj dziadu", przeczytaj oświadczenie kabaretu na www.limo.art.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all:
   Dla takich jak MDebowsk historia wygląda w ten sposób:
   Hitler? A, Hitler! Ten co takie ładne obrazki malował!"

  •  

   pokaż komentarz

   @ygd: Dokładnie, chodziło o "sp##$%##aj"- ale cóż to ma za znaczenie? Nikt nigdy nie używał tego słowa? Mało razy poszły "k$%!y" w kabarecie? Przecież zawsze, jak ze sceny leci "k$%!a", to wszyscy się tak śmieją...
   Zero dystansu do siebie, świata i rzeczywistości- ja byłbym szczęśliwy, gdybym po mojej śmierci ktoś wymyślił fajny skecz o mnie i mógłbym "pośmiertnie" rozbawić jeszcze parę osób :)
   Kaczyński, nowy papież, ja p!%$%$%ę...

  •  

   pokaż komentarz

   @POSTER: Ewentualnie stenogram z rybnickiej czarnej skrzynki.

  •  

   pokaż komentarz

   @izraelski_maszynista: Dla mnie chamskie żarty o prezydencie nigdy nie były ok - nawet kiedy żył.

  •  

   pokaż komentarz

   @MDebowski: Im to juz rybka jak sie o nich mowi, A ty MDebowski masz problem i tyle ...

  •  

   pokaż komentarz

   @MDebowski: "O zmarłych mówi się dobrze albo wcale." Hitler... e... nieważne... To może coś o Stalinie... też nie bardzo... Mao ? y...

  •  

   pokaż komentarz

   Co do dyskusji na górze:
   Ja bym kompletnie nic nie mówiła, ba, nawet bym się śmiała, ale pod warunkiem, że żałoba by się skończyła dla bliskich - bo fakt faktem to było wg tego kabaretu nie celowanie w niego, tylko w ludzi, którzy umieścili tam jego grób; mimo wszystko byłabym w stanie zrozumieć, jeśli np. jego córka poczułaby się lekko urażona.

   Inna sprawa, że uważam, że polski kabaret "popularny" to dno i metr mułu, na dodatek przy tym skeczu się nawet nie uśmiechnęłam, bo to był pojazd po najmniejszej linii oporu, nic, o co warto by się w ogóle kłócić - bardziej chyba złapać się za twarz i olać.

  •  

   pokaż komentarz

   @izraelski_maszynista: Po co klamiesz? Nie chodzilo a zadne "spieprzaj dziadu" a "wez sp$!%$#!aj". I jeszcze plusy dostaje.... Macie wasze ulubione zrodelko http://wyborcza.pl/1,75248,8597956,Limo_pokazalo_w_Rybniku_skecz_z_krypty_wawelskiej.html

  •  

   pokaż komentarz

   @izraelski_maszynista: Twoi rodzice i wszyscy bliscy zmarli też niech sp#!%%%$ają... hahaha... ale śmieszne...

   Taki poziom żartu...

   Smutne jest, że wystawrczy powiedzieć przekleństwo czy cokolwiek + Kaczyński i "inteligencja" zalewa się łzami... i gada o jakimś dystansie...

  •  

   pokaż komentarz

   @izraelski_maszynista: dobry dowcip o Jezusie to taki, ze myslisz o nim jako o synu bozym.. a po drugie to ciekawe jakim dystans bys mial, jakby zartowali z Twojej mamy/matki...z niektorych rzeczy sie nie zartuje - szczegolnie, ze niektore zarty sa po prostu chamskie i nie na miejscu a dystans nie ma tu nic to tego

   @MDebowski: popieram w calej rozciaglosci

  •  

   pokaż komentarz

   @Nero12: Oj chyba niezrozumiałeś, koledze wyżej chodzi o to, że masz nie żartować z osób, które Ci PIS i PO wskaże :)

  •  

   pokaż komentarz

   @OtchlanZgorzknienia:
   No tak, ale większość dorosłych ludzi jest czyimiś mamami/tatami, a już każdy czyimś synem bądź córką. To oznacza, że nie można żartować o nikim? Strasznie nudny byłby taki świat.

  •  

   pokaż komentarz

   A co mi tam! Dowcip o papieżu: Jak wiadomo Janowi Pawłowi się zmarło, trafił do nieba, tam wita go Pan Bóg. Oprowadza po niebie, prosi żeby się rozgościł i wpadł później jak już się zaaklimatyzuje. Jan Paweł postanowił pozwiedzać Królestwo Niebieskie, spaceruje, ogląda ale po kilku godzinach zgłodniał straszliwie. Próbuje znaleźć coś do jedzenia ale niczego nie ma! Chodzi, szuka - nic, nawet kromki chleba ani kubeczka wody. Aż, nagle, znalazł okienko z napisem "Piekło", zagląda a tam stoły aż się uginają pod ciężarem najprzeróżniejszego jadła! Papież biegnie zdziwiony do Pana Boga i pyta:
   - Panie Boże, o co chodzi jestem w niebie wszystko ładnie pięknie ale jestem strasznie głodny, a tu niczego do jedzenia nie ma. A w piekle takie uczty! Co to ma znaczyć?
   - A bo widzisz Karol... Czy dla nas dwóch opłaca się gotować?

  •  

   pokaż komentarz

   @Constantine:
   linii najmniejszego oporu:)

  •  

   pokaż komentarz

   @thavenix: nie mogę się odzwyczaić :p

  •  

   pokaż komentarz

   @izraelski_maszynista: Nikt go bogiem nie nazywa, choć już teraz nie można mówić o Kaczyńskim dobrze, czy nie śmiać się z niego bo się"robi z niego świętego". To już jest
   http://www.youtube.com/watch?v=kdPsjYtMEsM&feature=related tacy się śmiali do rozpuchu.

  •  

   pokaż komentarz

   Zapytałem czy ktoś ma to nagrane, i zrobiła się grupowa wycieczka w innym kierunku...
   Ale przynajmniej plusy są ^^

  •  

   pokaż komentarz

   @JokerBonifacy: Plusy dostał nie za informacje tylko za zdrowe podejście do tematu w drugiej części posta którego niektórym wyraźnie brak. Mam nadzieje że więcej kabaretów pójdzie tą drogą - jeśli jeden żart wywołuje takie emocje to należy bić w ten bęben ile wlezie. Nienawidzę zmuszania ludzi do powagi i smutku dlatego że komuś ktoś wydaje się narodową świętością.

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh: "tą drogą"? Czyli jaką? Walenie "sp!!%%$%aj" w słabym kontekście w 3/4 skeczy, żeby ludzie się śmiali i w telewizji puścili?

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh: "Twoja matka nie zyje? Niech wyp#!%#%%a!" Hahahahahah Hehehehehe Eeheheeeheheh Hihihihhiihi HohoHohohohoh
   Dobry dowcip? To smutne, ze niektorzy w tkwia w nienawici tak gleboko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: tak na poważnie się pytam, czy kiedykolwiek po śmierci kpiono i wyszydzano publicznie Hitlera, Stalina, Mao, Pol Pota - tak jak się wyszydza Kaczyńskiego

   ja sobie nie przypominam, ale może tak było - wykpiwanie Hitlera jedyne jakie pamiętam to był film Dyktator z Charlim Chaplinem, Stalina przeniesiono z mauzoleum, ale niech by ktoś spróbował coś o nim źle powiedzieć czy to w Moskwie czy Brukseli, to by kariery nie zrobił

  •  

   pokaż komentarz

   @juzwa:
   tak na poważnie się pytam, czy kiedykolwiek po śmierci kpiono i wyszydzano publicznie Hitlera

   1. http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/zyd-zrobil-komedie-o-hitlerze,853501,38 - dość głośny film, dziwię się że Ci umknął.
   2. http://www.youtube.com/watch?v=j3guCQt6AN0 - parodia "Upadku", jedna z wielu, i to dość cenzuralna, są też takie w których Hitler każe Goebbelsowi "ciągnąć druta' itp.

   Do tego nieskończenie liczne w popkulturze odniesienia do "wąsika", skecze Monty Pythona... To samo mógłbym wygrzebać o Stalinie, Saddamie (choćby liczne wątki gejowskie w South Parku), Pol Pocie, Idim Aminie i kim jeszcze chcesz.

   Tyle że mi się nie do końca chce, bo myślę sobie że nie przemyślałeś zbytnio swojej wypowiedzi, a tylko próbujesz nią uzasadnić aprioryczną tezę.

  •  

   pokaż komentarz

   @izraelski_maszynista: Nie uważam, że Lech Kaczyński był święty i też mam dużą tolerancję dla dowcipów, tzn. śmieszą mnie też takie, które wyśmiewają świętości. W tym przypadku chodzi o to, że dowcip jest marny a lemingi się śmieją tylko dlatego, że dowcip jest o Kaczyńskim. Nie lubię chałturników, którzy odwalają lipę i stają się mimo wszystko popularni dzięki temu, że wypłynęli na tendencyjnym temacie i lizaniu komuś tyłka. Czemu nie zrobią skeczu o Tusku albo Komorowskim? Bo przy ich poziomie będzie to kompletne dno i wiedzą, że bez wyśmiewania Kaczyńskiego daleko nie zajdą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Constantine: Nie masz pojęcia jaki był kontekst więc po co gadasz? Kabaret mógł być śmieszny i tak - dokładnie tak powinno być. Dla zasady. Świętości są szkodliwe i upierdliwe co najlepiej pokazuje ten przykład. Jeśli kabaret byłby niesmaczny czy nieśmieszny można by było zmienić kanał i przejść obok tego obojętnie, ale jeśli jakaś banda moralistów zaczyna szczekać i rzucać się do gardeł to jest wystarczający powód żeby sprowadzić tą "świętość" do parteru. Popieram żarty , nawet te które mnie osobiście nie śmieszą z muzułmanów, z czarnych, z religii, czy z gejów. Dlaczego? Bo polityczna poprawność wk%!%ia mnie jak nic innego. W ludzi którzy roszczą sobie prawo do dyktowania innym z czego i kiedy mogą się śmiać należy walić tam gdzie najbardziej zaboli.

   @JokerBonifacy: Zwisa mi nienawiść tych czy innych, ale nie zwisa mi wolność, a przez wolność rozumiem to że każdy może zrobić kabaret jaki mu się podoba i każdy ma prawo tego nie oglądać. Przyklasnę każdemu kto jedzie po bandzie. Czemu? Ano temu że im takich więcej tym trudniej wszystkich pozwać/wsadzić/zmusić do przeprosin.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @Corranh: Ok, pomińmy to, że nikt (na pewno nie ja wcześniej) się nie czepiał moralności i poprawności, tylko marnych lotów kawału w trochę nieodpowiednim momencie - skoro wiesz lepiej, jaki był kontekst sceny i to może jakoś zmienić podejście ("huehue powiedział sp$$$%!!aj do Kaczki, ale śmieszne"), nawet, jeśli to było skierowane wg Limo do tych, którzy go tam pochowali, to mnie oświeć.

  •  

   pokaż komentarz

   @MDebowski: To weź mi podaj cytat Polaka, który chwaliłby Stalina, Hitlera, Churchilla albo Roosvelta?

  •  

   pokaż komentarz

   @izraelski_maszynista: Wcześniej były na niego tzw. "ataki mediów", które obrażały go specjalnie, a teraz to jest atak na jego "świętość", wiesz gdyby nie te chore akcje z krzyżem to bym to puścił mimo uszu, ale teraz to nigdy w życiu.

  •  

   pokaż komentarz

   @MDebowski: O zmarłych mówi się dobrze albo wcale
   To co zacytowałeś, to powszechnie używana, acz przeinaczona maksyma.
   Oryginalna sentencja brzmi "De mortuis nil nisi verum", czyli "O zmarłych nic poza prawdą."

  •  

   pokaż komentarz

   @Constantine: Nie mam pojęcia co było przed a co potem, ale w zależności od kontekstu kawał mógł być śmieszny po całej tej aferze z kłótnią o miejsce pochówku i dla ludzi którzy uważają że nie należało go tam chować. Oczywiście że ni dla wszystkich, a słowa też się nie ma co czepiać bo przekleństwo użyte odpowiednio jest po prostu wyrazem odpowiednich emocji i nieraz w kabaretach śmieszyło... ach przepraszam, pewnie tylko mnie - chama i prostaka, bo przecież kulturalni ludzie się nie śmieją z takich prostych żartów.

   Tu są dwie kwestie - poziom żartu/występu i to czy kogoś śmieszy, czego po pierwsze nie można ocenić bo nikt z nas występu nie widział, a nawet gdyby to w zależności od poziomu poczucia humoru i poglądów każdy miałby w tej kwestii swoje zdanie(jeśli nabijają się z zasadności pochowania Kaczyńskiego na Wawelu to ciężko żeby śmieszyło to kogoś kto nie widzi w tej decyzji niczego dziwnego ) więc dyskusja jest bezzasadna.
   Druga kwestia to to czy istnieją świętości z których nie wolno żartować i czy istnieją jakieś granice których kabaret nie może przekroczyć. Odpowiedź brzmi nie. nie ma świętości, a granice wyłącznie to czy znajdą się ludzie którzy zechcą zapłacić by to oglądać.

   w trochę nieodpowiednim momencie

   Nieodpowiednim? Błagam. To kiedy będzie odpowiedni? Nieraz pisałem o tym że ze względu na powagę urzędu prezydenta i innych stanowisk w tym wojskowych zachowywałem odpowiednią powagę i powiedzmy rodzaj żałoby w kilka dni po wypadku. Uważałem, że jeśli czuje się minimum związku z tym krajem i jego tradycjami to tak właśnie trzeba niezależnie od opinii jaką miałem o prezydencie, czy innych. Niestety - mój patriotyzm poległ po kilku dniach kiedy to zwyczajnie nie wytrzymałem poziomu histerii, obłudy, głupoty i kreowania rzeczywistości przez TV(w tym wasz ukochany TVN), prasę i znaczną część polskiej sieci. Nienawidzę przymusu, a ten cyrk który się odbywał jeszcze na długo po zamachu odczuwałem jako próbę przymuszenia czy zepchnięcia na margines tych którzy nie uronili łzy na wieść o wypadku i nie odczuwali potrzeby lamentowania pod krzyżem. Już do granic przesady (i cynizmu) pociągnęli tą żałobę posłowie PiSu -> krzyż, portrety w sejmie, paradowanie w czarnych ciuchach po studiach telewizyjnych całe tygodnie po katastrofie. Próbuje się kreować świętość, a ja świętości szczerze nienawidzę i poprę każdego kto tą świętość zszarga, po prostu dlatego, że pokazuje iż jeszcze można.

 •  

  pokaż komentarz

  Piłsudski - mistrz ciętej riposty.

 •  

  pokaż komentarz

  dowody! gdzie są dowody?

 •  

  pokaż komentarz

  A tak przy okazji, chciałbym się spytać co Wy widzicie w kabaretach pokroju "Ani mru mru", "Formacja Chatelet", "Łowcy kropka B"?
  Czy kogoś to jeszcze śmieszy?

  Wracając do sytuacji - jeśli skecz był śmieszny, to staje po stronie kabaretu. Jeśli wyglądał jak występ jednego z powyższych, słuszne jest oburzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade:
   Co masz na myśli mówiąc "kabaretach pokroju"? Tak się składa, że Ani Mru Mru jest dla mnie absolutnie najlepszym kabaretem, Formacja Chatelet jest taka sobie, a Łowcy kropka B to totalna kaszana, której nie jestem w stanie wytrzymać 30 sekund. Dziwię się więc, że je wrzuciłeś do jednej szuflady.

  •  

   pokaż komentarz

   @Brut_all: Kwestia gustu, dlatego byłbym wniebowzięty, gdyby mój komentarz zachował okrągłe zero punktów.
   Dla mnie Mru Mru to kaszana niewiele lepsza od Chatelet i Łowców. Gdybym miał wskazać najlepszy moim zdaniem (chociaż i tak nierewelacyjny), to chyba wybrałbym KMN.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade: Jak dla mnie poziom się zaniża, mówię ogólnie o kabaretach. Coraz częściej skecze są mało ambitne. Kabareciarze myślą że jak w skeczu pojawi się: aluzja do pedałów, padnie k###wa, ubiorą krawat w paski (to kiedyś jak była samoobrona), będzie żart z małych Kaczyńskich to to starczy i skecz już jest git.

  •  

   pokaż komentarz

   @silvanus:
   a kabaret HRABI widziales?

  •  

   pokaż komentarz

   @silvanus: Skecze jak skecze, ale Spadkobiercy są świetni

  •  

   pokaż komentarz

   @lebort: O dobrze, że mi przypomniałeś. Jeden z nielicznych dowodów, że i kobieta na scenie umie wywołać mój uśmiech.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade: Kwestia gustu, dlatego byłbym wniebowzięty, gdyby mój komentarz zachował okrągłe zero punktów.
   Nie czaję. Po co w ogóle takie pytanie zadajesz, skoro wiesz, że to kwestia gustu? Jaki miałeś cel? Każdy widzi to co widzi, skoro Tobie nie pasuje, to nikt Ci przecież nie każe tego oglądać. Teraz chcesz "okrągłe zero" a komentarz wyżej, dawałeś upust swojej wyższości nad innymi którzy "coś w tym widzą", bo w domyśle mają gorszy od Ciebie gust. Moim zdaniem to zasłużyłeś na okrągłe stado minusów.

  •  

   pokaż komentarz

   Grupa Rafała Kmity, Potem. To były kabarety. Za komuny...

  •  

   pokaż komentarz

   @lebort: mówiłem ogólnie o tendencji, oczywiście są perełki takie właśnie jak Hrabi czy wcześniejszy Potem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade: Łowcy kropka B byli na początku oryginalni, potem się wypalili. Ja też nie lubie żenady w stylu głupkowania, wole inteligentny kabaret - np. Mumio, czy dawniej Kabaret Potem, Hrabi już nie są tak dobrzy jak dawniej był Potem. Z zagranicznych np. George Carlin, Monty (to takie głupkowanie ale w inteligentny sposób) czy niektóre skecze The Umbilical Brothers. Ani Mru Mru to też niestety głupkowanie, na początku zabłysnęli kilkoma dobrymi skeczami a potem tylko popłynęli na fali sławy robiąc gnioty i powtarzając się...

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade:
   Mnie w ogóle nie bawi tzw. "polskie poczucie humoru", ze szczególnym uwzględnieniem kabaretów. Żal.

 •  

  pokaż komentarz

  Żenada, nawet nikt nie widział tego skeczu, a tu już kłótnie. Widać polityka PO-PISu świetnie się sprawdza w naszym kraju. A jak już mowa o Piłsudskim to coś wam to mówi: "Naród wspaniały, tylko ludzie k#!$y."?

 •  

  pokaż komentarz

  Już mniejsza o to, że było o Kaczyńskim. To miało być śmieszne, bo przeklnęli czy jak?
  Bo często ostatnio w telewizji widzę jak to się ludzie ze śmiechu pokładają na karabetach, bo ktoś powie "k%!#a". Wysokich lotów humor.

 •  

  pokaż komentarz

  Występ wywołał oburzenie części zgromadzonej widowni.
  dwóch dziadków wstało i wyszło

 •  

  pokaż komentarz

  Jakby nie zrobili szopki i nie pochowali Kaczki na Wawelu nie byłoby szopki.

 •  

  pokaż komentarz

  Ja nie wiem czemu ludzie się oburzają... to jest kabaret.

 •  

  pokaż komentarz

  Walenie w Kaczynskiego gwarantem pojawienia sie w zaprzyjaznionych mainstreamowych mediach.

  •  

   pokaż komentarz

   @il68: czyli na wykopie? (-;

  •  

   pokaż komentarz

   @il68: Przestań proszę bełkotać o mainstreamie i kopaniu Lecha. Widzisz świat czarno-biało i nie potrafisz oddzielić rzeczywistości od fikcji serwowanej przez największe bydlęta wywodzące się z PO i PIS właśnie. Brat Lecha, Jarek, jest dorodnym okazem manipulującego owieczkami bydlaka. Brat Jarka, Lechu - zdradził Polskę i jedynie należny każdemu człowiekowi szacunek powstrzymuje mnie od naplucia na jego grób.

 •  

  pokaż komentarz

  jest w sieci nagranie z tego skeczu? jeśli ktoś ma linka to niech go tutaj wstawi bo szukałem ostatnio i nigdzie nie znalazlem ;/ a wierze że wiekszość ludzi zainteresowanych tematem chciałoby to zobaczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ze_Arcadio: ja chciałem złożyć apel do wszystkich, którzy skeczu nie widzieli, aby go nie oceniali i nie chcieli pluć kabaretowi w twarz. tak jak piszą w oświadczeniu, skoro taka była konwencja tego wystąpienia, to nie ma się co oburzać.

   "wierze że wiekszość ludzi zainteresowanych tematem chciałoby to zobaczyć."
   zapewne wielu ludzi nie chce tego oglądać, bo już swój wyrok wydało, na podstawie zasłyszanych plotek.

  •  

   pokaż komentarz

   @UlfNitjsefni: "zapewne wielu ludzi nie chce tego oglądać, bo już swój wyrok wydało, na podstawie zasłyszanych plotek. "
   Możliwe, ale ja właśnie przed zabraniem głosu w tej sprawie chciałem go zobaczyć ale niestety ciągle nie miałem tej możliwości.

 •  

  pokaż komentarz

  Bardzo dobrze. Kij w dupę nadętym bufonom

 •  

  pokaż komentarz

  No nie róbmy z szamba perfumerii - obojętnie co by tam nie powiedzieli to ogólnie żartowanie z osób, szczególnie z takich które nie mogą się bronić - bo np nie żyją - jest nie na miejscu,
  jak to kiedyś napisał był Ignacy Krasicki

  I śmiech niekiedy może być nauką,
  Kiedy się z przywar nie z osób natrząsa,
  I żart dowcipną przyprawiony sztuką
  Zbawienny, kiedy szczypie a nie kąsa


  Ja rozumiem, gdyby kpiono z tego, że odebrał order Jaruzelskiemu, że podpisał traktat lizboński, że do samolotu szedł z reklamówką - to OK, to byłby konkret, a takie coś to jak dla mnie zwykła podłość, gdyby to był jeszcze akt odwagi jak w czasach sanacji, komuny, PRL-u, czy w USA zaraz po 11.09 (gdzie za przeróbkę zdjęcia Busha z Osamą wyrzucano z pracy, przynajmniej ja jedną taką opisaną [onet, albo coś podobnego] sytuację pamiętam) to jeszcze bym zrozumiał - ale tak, to zwykłe płynięcie z prądem - chcesz być odważny, przyp#!!!$$ Kaczyńskiemu i to nie za coś konkretnego tylko tak za to że był, on już nie żyje to na pewno nie odda

  a hardkorem to były
  zakazane piosenki,
  http://www.youtube.com/watch?v=fPt1kzewBVw - skecz Wiesława Dymnego w czasach tow Wieslawa
  http://www.karpaty.pl/ciekawostki/wiersz/wiersz_milosza.htm - czy wiersz o Stalinie

  to był hardkor - za takie coś można było z życiem się pożegnać -

  •  

   pokaż komentarz

   @juzwa:
   Ale co Ty masz cały czas z tą odwagą i wyższymi celami? Skecz ma być przede wszystkim śmieszny, a śmieszny jest (przynajmniej dla części/większości osób), więc nie widzę sensu szukać jakiegoś drugiego dna.

   A to, że leży na Wawelu, to dla mnie jak najbardziej konkret. Choć nie mówi nic a nic o samym L. Kaczyńskim, za to pokazuje, jak śmieszni ludzie nami rządzą.

   I oczywiście jesteś też przeciwny nagrodom darwina, bo wyśmiewają ludzi, którzy nie mogą się już bronić.

  •  

   pokaż komentarz

   @juzwa: Poczekaj jeszcze trochę i za podobne skecze o Leszku albo Jarku też będzie można się z życiem pożegnać.

  •  

   pokaż komentarz

   @juzwa: Nigdy nie kpiłem z faktu podpisania traktatu lizbońskiego. To, ze traktujesz to a kategoriach "było minęło", świadczy o braku umiejętności analitycznego myślenia, żyjesz złudzeniami,

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie nie dziwi, że część wyszła. Dziwi mnie to, że prawie cała widownia ryczała ze śmiechu. To tylko pokazuje jak daleko zaszło schamienie naszej kultury.

  •  

   pokaż komentarz

   @monsun: Oj tam, oj tam, od razu schamienie. Bardzo dobrze, że kabareciarze się nie oglądają na to czy komuś się - ojeju - przykro zrobi jak coś powiedzą.
   Skoro się śmiali, a nikomu sie krzywda nie działa - to na zdrowie!

   A jak swego czasu montypythonowski Jezus wisiał na krzyżu podśpiewując to też się śmiałem - mimo, że jestem zagorzałym katolem.
   Nie o to chodzi, żeby wszystko pod dywan zamieść i udawać, że nie ma w nas pewnych pozytywnych emocji, choć w przypadku sytuacji z ś.p. Lechem K. to raczej efekt odreagowania tej całej paranoi histerycznym śmiechem...

   Mam nadzieję, że tego nie zabronią...

  •  

   pokaż komentarz

   @zongobongo: Tyle, że Monty Python był śmieszny. Żeby było śmiesznie nie wystarczy tylko i wyłącznie prowokować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bexftk: A skąd wiesz że Limo nie było śmieszne. Dopóki nie ma nagrania nie osądzaj.

   @monsun: Schamienie? Ja bym powiedział "rozwój ostrej satyry". W porównaniu z tym co robili tacy mistrzowie jak Hicks czy Carlin nasze kabarety są ciągle pozbawione jaj i niestety nie czuje abym doczekał się kiedyś zmiany w tej kwestii.

  •  

   pokaż komentarz

   Schamienie obojętnie czy tak powiedzieliby o Jaruzelskim, Kaczyńskim, Kwaśniewskim czy Tusku. Jeśli publika śmieje się na żart typu; "o Kaczyński - sp#%!!!!aj". To jesteśmy już w szambie.

   Edit: do tego kabaret oświadczył, że porusza "drażliwe tematy" i nie powinno być "świętości". Od kiedy to Kaczyński jest świętością? Chyba teraz jest modne i w dobrym tonie powiedzieć coś chamskiego o Kaczorze. A nawet dystyngowani Panowie z Salonu przymkną oko jak się powie o nim per "mały ch#!". Bo to przecież Kaczyński.
   Niestety ogarnia nas schamienie i d$%%#izm.

  •  

   pokaż komentarz

   @monsun: Mnie obrażają jak oglądam Wiadomości, Fakty, obrady sejmu. Co mam zrobić?
   Mogę jedynie wyrazić moją opinię, która wyrażałem za życia Lecha i będę się jej trzymał aż do swojej śmierci, przekażę ją też dzieciom i wnukom. Lech Kaczyński jest zdrajcą Polski.

  •  

   pokaż komentarz

   @noway: A czy ja robię coś innego poza wyrażaniem opinii?

  •  

   pokaż komentarz

   @monsun: no nie, spoko, masz prawo i nawet sporo racji. Osobiście się jednak nie zgadzam, bo to osoba publiczna, która IMO obejmują takie same zasady jak innych światowych przywódców - robi się o nich dowcipy korzystając z ich życiorysów. Nie widziałem tego skeczu, nie potrafię ocenić, czy przekroczono granice dobrego smaku.

  •  

   pokaż komentarz

   @zongobongo: jak nie oglądają się, to niech zrobią skecz o paleniu żydów - czy o pazerności żydowskich hochsztaplerów (pierwszy z brzegu przykład Abraham Hirchson i jego kręcenie lodów na Marszu Żywych)

   lub łagodniej o armatach w krzakach, albo o zamachu na Komorowskiego, który udaremnił dzielny inkasent

   gdyby wyśmianie Smoleńska i Kaczyńskiego było aktem odwagi - to OK - ale jeśli za to można liczyć na poklask tzw elity to jest to zwykłe lizusostwo

   robienie skeczów o Kaczyńskim jest dla mnie tak samo odważne to tak jakby za Stalina robić skecze o tym, że Kirow był imperialistycznym agentem

 •  

  pokaż komentarz

  Co jeszcze ten Putin wymyśli....? :(

 •  

  pokaż komentarz

  No i dobrze zrobili niech się PISiory trochę po bulwersują zawsze jest się wtedy z czego pośmiać

 •  

  pokaż komentarz

  Pff, na swojej stronie porównują swój skecz do Pythonów. Zaiste, humor najwyższego rodzaju który równać się może z mistrzami! Super, niech sobie przełamują tabu i kreują szyderę, ale jak chcą uniknąć negatywnych komentarzy to niech postarają się o coś więcej niż gag na poziomie dresa spod bloku.

  •  

   pokaż komentarz

   @wh00kiers: Jakie tabu? Gdzie Pythoni tak szaleli, żeby nazwać ich skecze kontrowersyjnymi? Nie mów tylko, że Żywot Briana.
   Każdy kto sili się na kontrowersje to ledwie kiepski rzemieślnik, któremu wymarzyła się sława.

  •  

   pokaż komentarz

   @wh00kiers:
   Niestety prowokacja tego kabaretu na 100%.Jest duże prawdobodobieństwo,że rozpęta to dyskusje na temat czego wolno a czego nie...w sumie dobrze kombinują zgodnie z zasadą nawet jak mówią o mnie żle to nieważne ważne by mówili.

 •  

  pokaż komentarz

  Rozbraja mnie, że wszyscy rozmawiają o skeczu, którego nikt nie widział. Nawet nie wiecie, czy w negatywnym świetle stawia Lecha, bo jedno "sp%%#$!#aj" wcale nie musi tego oznaczać.

 •  

  pokaż komentarz

  NaszeMiasto a gdzie ten skecz można obejrzeć? Bo nie będe wyrabiał sobie opinii o kaberecie na podstawie jakiegoś zbulwersowanego i oburzonego uczestnika.

  To tak jak na wykopie ktoś opisał śmieszną sytuacje a później na podajże współczesnej.pl dodano artykuł i wzięto go za autentyczny, niezły ubaw. Brukowce za grosza

 •  

  pokaż komentarz

  Wczesniej Zimny Lech, teraz skecz...

 •  

  pokaż komentarz

  A Waszym zdaniem co by powiedział słynący z ostrego języka Piłsudski, jakby się dowiedział, że stawia się na równi z nim kogoś pokroju Lecha Kaczyńskiego?

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  jak zwykle polaczki muszą się oburzać, bo za życia z niego żartował każdy a po śmierci nagle święty. Limo wyróżnia się właśnie tym, że łamie oklepane schematy w tej dziedzinie i zdecydowanie dobrze im to wychodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomaszu: Widzę kolega młody wykształcony z wielkiego miasta. Chodzi do galerii sztuki, a jak widzi rozmazane gówno na płótnie wygłasza opinię, że to odbicie naszej rzeczywistości, łączy sztukę wysoką z szarą codziennością i łamie oklepane schematy.
   Argument o łamaniu tabu, to najżałośniejszy chwyt w całej sztuce, który świadczy o braku talentu artysty i koncepcji własnej twórczości. Wielki artysta potrafi pokazać geniusz nie obrażając zaraz wszystkich dookoła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tomaszu: za zycia nie kazdy z niego zartowal i wypraszam sobie a dodatkowo w wiekszosci to tez byly zarty na poziomie 'Twoja stara' - jesli Cie to smieszy/smieszylo to wybacz ale powinienes zmienic ksywe na Tomaszek i wracac do babci na kolana

 •  

  pokaż komentarz

  blagam, niech ktos da linka, musze to zobaczyc ;>

 •  

  pokaż komentarz

  Bajdelej że nie na miejscu to żarcik całkiem niezły ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Dobry serwis, wciskam minusa na komentarz i podwyższa się liczba plusow

 •  

  pokaż komentarz

  http://www.youtube.com/watch?v=oidh5oH0Y_U
  To takie polskie śmiać się z tragedii na takie podejście aż brak mi słów;(

 •  

  pokaż komentarz

  Sp#$!!%$ajcie, to ma być skecz ? byłem fanem tego kabaretu ale sp#$!!%$ajcie. Zakopać te ku&rwy, niech sobie kpią ze swoich starych ktorzy nie potrafili ich wychowac.

 •  

  pokaż komentarz

  znowu ci pisowcy, ja juz oddałem 1% podatku na schroniska dla zwierząt a oni dalej nie napasieni :/

Dodany przez:

avatar NaszeMiasto dołączył
218 wykopali 36 zakopali 10 tys. wyświetleń