...
 •  

  pokaż komentarz

  Znam ludzi, których tego typu zdjęcia można by opatrzyć komentarzem: rano / wieczorem

  •  

   pokaż komentarz

   osobiście przebywam w zupełnie innych kręgach kulturowych, więc nie widzę powodu do obnoszenia się tym, że się zna ćpunów. Ćpuny są złe i tyle, a moralizowanie, że to nie ich wina, że biorą, to za przeproszeniem g**no prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli rodzisz się w otoczeniu, gdzie nie ma żadnych perspektyw, matka pije więcej od twoich kumpli, ojciec bije 'bo zupa była za słona' a z narkotykami jesteś oswajany od maleńkości to byś takich głupot nie gadał. Ciesz się że masz jedzenie w lodówce. Tak samo mądre jest obwinianie kasjerek, że są kasjerkami - bo głupie. Z tym, że zdarzają się w Tesco kobiety z magistrem. Zastanów się zanim zmieszasz kogoś z błotem.

  •  

   pokaż komentarz

   Guzik: minus, za nie rozumienie co inni mają na myśli i napinki :P

  •  

   pokaż komentarz

   dlatego jestem przeciwny legalizacji marihuany! Marihuana to narkotyk!

  •  

   pokaż komentarz

   A alkohol to niby co? Nie narkotyk? A jakoś jest ogólnie dostępny chociaż jest o wiele bardziej szkodliwy.

  •  

   pokaż komentarz

   ty sie od alkohola odpiiiiiiiiiii

  •  

   pokaż komentarz

   racja racja a co do narkotykow hmm. czasami wystarczy pomyslec bo z tym jest jak z kazda uzywka najpierw fajnie i kolorowo a potem lapie sie doly. Ale trzeba pomyslec przed zaczeciem np pic... wiec nie uwazam ze narkoman to inteligentny czlowiem moze madry bo ma magistra czy "cos tam" ale malo inteligentny... to sie w przyrodzie nazywa selekcja naturalna.

  •  

   pokaż komentarz

   Niezrozumienie... Spokojnie Rasta, bo i Ty nie możesz wiedzieć wszystkiego. Krótka historia: Był sobie chłopak, ksywkę miał Riku, przyjaciół na osiedlu posiadał kilku. Miał też problemy, trudne dnie w domu i noce także, jednak nie mówił o nich prawie nikomu. Rodzice jego mieli marzenia, choć powiązań ich z synem nie ma. Robili wszystko by było im dobrze, palili, pili, dawali sobie w żyły. Riku widział to wszystko inaczej, bity, poniżany, od d$$$#i i upośledzonych wyzywany, raz nawet przez "rodziców" dragami nafaszerowany, nie chciał by tak wyglądało jego życie i uwierzycie lub nie, ale problemów pozbył się nie w 5, nie w 4, lecz w 3 dni tylko. Pierwszego dnia uciekł z domu, otumaniony i wystraszony, plątał się po osiedlu, natrafił na kogoś, kto był mu przyjacielem, przyjaciel go nakarmił i uspokoił, ponadto na policję zadzwonił. Dzień 2 i 3, co się w ich trakcie stało? To oczywiste, lecz Wam jest mało. Uruchomcie wyobraźnię, dopiszcie koniec własny. Choć jednak coś powiem, to Was trochę zdziwić może, Riku ma się teraz bardzo dobrze, nie ma kłopotów, w domu i w szkole, nawet nie pali, tym bardziej narkotyków nie bierze, czy to jest to, co usatysfakcjonowało tutejszą wykopowiczów gromadę? -ksywkę zmieniłem, aby nie robić większego szumu. poza tym mam nadzieję, że ta opowieść o moim koledze (tak to ja byłem tym przyjacielem), wystarczy na treść tego postu.

  •  

   pokaż komentarz

   W uzależnieniu nie chodzi o to jak człowiek wygląda (tutaj prawie wszystko można poprawić)... To co jest najgorsze jest niewidoczne na zdjęciach...spustoszenie w mozgu... w rodzinie, we własnym życiu... zdjęcia nie pokażą pustki i zapętlenia się... zatrzymania w rozwoju i ogólnie tego wszystkiego, co przemienia wspaniałych ludzi... w sterowane alkoholem/narkotykami roboty.

  •  

   pokaż komentarz

   Kolejne jałowce z tv.

  •  

   pokaż komentarz

   To gratuluję Rikowi, jednak widzisz, nie każdy znajduje takiego Samarytanina jak Ty. A jak ucieknie z domu to nie skończy w ciepłym łóżku, najedzony u miłosiernej, przypadkowej osoby tylko zapewne dostanie ostre wpierdziel a następnie wróci do 'domu' patrolem policji. Bajki opowiadasz.

   Środowiska się nie wybiera. A z niektórych sytuacji po prostu nie da się wyjść...
   Ja nie tłumaczę narkomanów, tym bardziej takich z własnego wyboru, ale wyzywanie każdego od ćpunów jest cokolwiek nie na miejscu. Dochodzą do tego kwestie presji społecznej, problemów i chęci poradzenia sobie z nimi, może nawet niewiedzy. Chociaż to nikogo nie usprawiedliwia. Jakieś początki pożalenia można mieć jedynie do osoby, która jest uzależniona, wie, że robi źle i nie chce nic z tym zrobić.
   Oglądałem kiedyś serial o rosyjskich dzieciach mieszkających gdzieś w kanałach i tam już trzylatki klej wąchały. I co? Są to 'złe ćpuny' jak mówisz? Przemyśl czasami to co mówisz. Równie dobrze mogę wyzwać Cię zakompleksionym 15-latkiem z pryszczami i bez kontaktów z dziewczynami bo przeglądasz internet...

  •  

   pokaż komentarz

   PL45: wiec nie uwazam ze narkoman to inteligentny czlowiem moze madry bo ma magistra czy "cos tam" ale malo inteligentny...

   Tu chyba Ci akurat na odwrót chodziło, ze taki czlowiek moze i jest inteligenty, ale na pewno nie jest mądry.

  •  

   pokaż komentarz

   2Rasta, "wyzywanie kogoś od ćpunów jest nie na miejscu"? A jak byś określił takich narkomanów, jacy są przedstawieni na tych zdjęciach?
   To jest straszne, co ich spotkało... Mieli pewnie problemy... Żal mi ich... Takiej odpowiedzi z mojej strony i tak nie usłyszysz. Zawsze jest wybór, jaki można podjąć, tutaj dopatruję się nawet trzech. Dwa z nich są jednak lepsze od trzeciego, tj. brania narkotyków - ćpania.

  •  

   pokaż komentarz

   edit do mojego postu wyżej: Co do tych dzieci w kanałach. Zgaduję, bo nie znam całej tamtej sytuacji, że ich rodzice byli uzależnieni od narkotyków, matki pewnie nawet będąc w ciąży ćpały, przez co i dzieci stawały się uzależnionymi (o tym już było w TV). To jest skrajny przypadek i dotyczy dzieci. Te osoby na zdjęciach to dorośli ludzie, a ... zresztą i tak do nikogo to nie trafia, co chcę przekazać :/

  •  

   pokaż komentarz

   rasta, za przeproszeniem pierdoły gadasz. Jak ktoś chce, to może ze wszystkiego wyleźć. Dwóch moich znajomych niestety zaczęło eksperymenty z herą, ale im się udało wyleźć z tego. Bo chcieli. Trzeci nie wylazł - jego problem, jego wybór. Nie twierdzę, że otoczenie w którym się dorasta jest bez znaczenia. To nie prawda. To ma zaj#!iste znaczenie.
   Ale...
   Chcieć to móc. Zaczynać to głupota

  •  

   pokaż komentarz

   Trzeci nie wylazł - jego problem, jego wybór.
   I takich ludzi, widzących swoje uzależnienie i mogących z niego bez większych problemów wyjść można nazywać narkomanami czy w jakichś skrajnych przypadkach ćpunami.
   Dlaczego podkreśliłem 'uzależnienie'? Bo ktoś może brać i herę i kokainę i być od niej nie uzależnionym, być biznesmenem, lekarzem czy pisarzem i to może mu w niczym nie przeszkadzać - w każdej chwili może to rzucić - wtedy chyba nie nazwiemy tego uzależnieniem a używaniem czegoś. Podobnie może być z papierosami. Może być osoba popalająca i niewiele różniąca się od najgorszych narkomanów osoba wypalająca 3 paczki dziennie. Co 10 minut fajka... (znam i takich)

  •  

   pokaż komentarz

   Guzik a jak myslisz, jak by wygladalo zycie twojego kolegi, gdyby Cie nie spotkal, ani nikogo, kto chcialby mu pomoc?

   myslisz, ze taki cpun nie chcialby zyc normalnie? myslisz, ze ci na tych zdjeciach nie podjeli proby walki o normalne zyie? oczywiscie nic nie jest niemozliwe, ale nie kazdy ma na tyle szczescia, dobrych przyjaciol i determinacji, zeby ze wszystkim walczyc :/

   ty znasz taki przypadek z dobrym zakonczeniem, ja niestety znam przypadki ze zlym :/

  •  

   pokaż komentarz

   Napisałeś o pracy i byciu jednocześnie uzależnionym, a także o tym, że może to "w każdej chwili rzucić". To było już wielokrotnie wałkowane przez psychologów, psychiatrów i innych specjalistów, że się tak nie da. Jest jakieś początkowe stadium tego uzależnienia, podczas którego mamy możliwość odsunięcia się od niego, jednak zazwyczaj uzależnieni orientują się lub nawet nie, że jest coś nie tak, gdy jest dla nich za późno, tzn. gdy mają już na około same problemy, wtedy bez pomocy innych nie wyciągną się z tego nałogu (ale mieli na to wcześniej szansę- ich wybór). Tutaj mamy doczynienia właśnie z takimi osobami.
   Jest jeszcze sprawa Ganji. Osobiście nie palę, ale nie uważam, że jest to szkodliwy narkotyk, ba nawet jestem za jego legalizacją. Ludzie jakoś stają się lepsi wobec siebie. ;) Jednak to nadal ich wybór, czy chcą jarać, czy też nie. W pewnej epoce ludzkości uważano, że to Bóg ustawia kogoś na starcie jako złego lub dobrego - osobiście nie mam powodu, aby wierzyć w Boga, a w wyniku moich przemyśleń doszedłem do tego, że to my sami decydujemy przez nasze wybory, czy jesteśmy dobrzy, czy źli, a przyznać tu należy, że ćpuny zazwyczaj doprowadzają do zła, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   Rasta masz racje, ale ja znam tego gościa jemu się nic nie przetłumaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Kondrad, jesteś menda i tyle... A poza tym sam zabiłeś parę razy Marię więc Twoja opinia tutaj nie jest zbyt obiektywna ;p Rasta oczywiście ma rację, ja także, to tylko kwestia innych poglądów na rzeczywistość, bo podczas, gdy inni uczyli się w szkole myśleć, jak Ich nauczyciele, ja byłem odwrotnie zachowawczy i wolałem wygłosić swoją opinię, nawet bardzo kontrowersyjną i niosącą za sobą ciężkie konsekwencje (podstawówka i gimnazjum pod tym względem były okropne, ale w LO natrafiłem na normalnych n-li). Tutaj na Wykopie tak samo jest ;] Btw. argumenty mi się jeszcze nie wyczerpały w tym temacie, ale chęci tak, więc zostawiam Wam ten cały topic.

  •  

   pokaż komentarz

   @delphiak

   mozliwe ze pomylilem pojecia, badz przekrecilem jak kto woli ale sens jest wiadomy

 •  

  pokaż komentarz

  + za to, że nie dali jako podkładu Lux Aeterna by Mansell.

  •  

   pokaż komentarz

   Oraz + za to że dali The Drugs Don't Work. W razie gdyby ktoś szukał to kapela to The Verve z ich najlepszego albumu Urban Hymns. Mniej więcej połowa lat '90, piękny okres brytyjskiego rocka...

 •  

  pokaż komentarz

  Jak widać po załączonych fotografiach, metaamfetamina zmienia fryzury a niektórym nawet poprawia wygląd (1:45) ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Co to za moda na prezentację serii zdjęć w filmiku? Nie cierpię tego, jakość do bani, nie można wygodnie wrócić do wcześniejszych foto.

 •  

  pokaż komentarz

  Niektóre wyglądają jak programista A) w dniu podpisania kontraktu B) trzy miesiące później - wdrożenie

 •  

  pokaż komentarz

  mnie najbardziej zabolało jak zobaczyłem zdjęcia kobiet, jak z całkiem porządnych sie stały poobinajanymi brudasami

 •  

  pokaż komentarz

  przed ślubem i po ślubie :)

 •  

  pokaż komentarz

  draq: nie wiem skąd masz ten cytat o banicji salvii w Niemczech, ale jak już to byś poprawił artykuł w angielskiej wikipedii - są tam nieco nieaktualne dane.

  en.wikipedia.org/wiki/SalviaDivinorum:
  _Whereas in Spain there are just controls focusing on the commercial trade of Salvia divinorum, and private cultivation (growing your own plants for non-commercial use) is not targeted. In Germany there are also measures targeting commercial sales, i.e. in any shops that are not drugstores.


  No, w każdym razie chyba wciąż można mówić że ta cała szałwia jest bardziej legalna niż nielegalna - tylko kilka krajów europejskich i stanów USA wprowadziła wobec niej jakiekolwiek ograniczenia.

 •  

  pokaż komentarz

  smutne ale prawdziwe, a a ja i tak uwazam, ze panstwo nie jest od tego zeby obywatela trzymac za raczke, ze dragi powinny byc legalne, kto chce niech sie truje, ale zeby go potem z moich podatkow nie leczyli, niech placi jakas akcyze czy cos. jak ktos kupuje flaszke i sobie rujnuje zycie pijac 3 litry dziennie, to przynajmniej do skarbu panstwa cos trafia...

  no ale jaki rzad pozwolilby na to, zeby najbiedniesza (najbardziej zdespoerowana -> najchetniej staczająca się od uzywek) część społeczęństwa, którą łatwo manipulowac przy urnie, za szybko się wykończyła? Alkohol i fajki zabijają powoli, cłżowiek zdąży jeszcze zagłosować, a taka amfetaminka, kokainka czy meth rok i po czlowieku, nawet jedna kadencja nie minie...

  •  

   pokaż komentarz

   Duża część Hollywood'u często obcuje z kokainą i jakoś jeszcze żyją ;)
   U nas także, np. Kuba Wojewódzki ;D

   Także ten rok to w ekstremalnych sytuacjach chyba, duże dawki, kilka razy dziennie...

 •  

  pokaż komentarz

  polecam film National Geographic: World's Most Dangerous Drug
  w tym 50 minutowym dokumencie bardzo dobrze pokazano skutki zazywania metamfetaminy pod roznymi postaciami

 •  

  pokaż komentarz

  Idiotyczny wykop, to tak samo jakbyscie powiedzieli, ze skutkiem picia alkoholu jest to ze bedziesz tak wygladal, a znam ludzi ktorzy i pija nalogowo i cpaja nalogowo i po kilku latach wygladaja tak samo, jedyna roznice odczuwa zapewne ich organizm, ale to nie wina narkotykow czy alkoholu, tylko silnej woli i radzenia sobie w zyciu. Na podstawie tych zdjec moge przejsc sie po ulicy i wyzywac bezdomnych od tego ze sa narkomanami, a przeciez oni nie brali, malo tego czasem to nie ich wina, ze sa teraz na bruku.

  Wiec, nie mowice ze to wina narkotykow.
  Zeby uprzedzic pytania jestem przeciwnikiem zalegalizowania narkotykow. Bo po co placic za to jakies podatki ;]

  •  

   pokaż komentarz

   Legalizacja miękkich narkotyków umożliwiłaby likwidację takiego gówna z rynku.
   A każda z tych osób ze zdjęć to inna historia. Jeśli dobrze pamiętam to niektórzy z tych ludzi (było to kiedyś w Przekroju) zaczynali w collegu a kończyli w więzieniu stanowym.

 •  

  pokaż komentarz

  co to za czerwone plamy, które każdemu wyskoczyło na twarzy? Jakiś rak czy co?

  •  

   pokaż komentarz

   Podejrzewam że jakaś reakcja ochronna organizmu, który stara się wyrzucić toksyny. Jak ostro popijesz albo trzy dni z rzędu zjesz tureckie żarcie to nie psuje ci się cera? Mi zawsze :)

 •  

  pokaż komentarz

  nic szczegolnego.
  niejeden z nas po dobrej imprezie (bez (meta)amfetaminy) wyglądał gorzej ;))

 •  

  pokaż komentarz

  co to za muzyczka w tle?

 •  

  pokaż komentarz

  Jakie by mi zdjęcia nie pokazali nic nie zmieni tej prawdy, że nikt nie powinien mi zaglądać do garnków. Co jem, piję, palę i w ogóle konsumuję to, dopóki nie szkodzę bliźniemu, moja sprawa i koniec. Władza chce nas zagłaskać ...
  Idę się ... coś skonsumować :)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Zwróćcie uwagę na to, żę u wielu z tych ćpunów wychodzą krwawe wybroczyny u innych nie. U tych co wychodzą to najczęściej na odkrytych częściach ciała, często można dostrzec po 3 i więcej śladów w jednej linii i w jednakowych odległościach. I o czym to świadczy ? Może o tym, że nie jest to skutek działania tego gówna ale np. lasera ir i pochodzeniu maszynowym. Otóż wielki brat nas obserwuje z orbity geostacjonarnej i eksterminuje. Kontroluje w 100% rynek dragów i każdy osobnik z trzody niewolniczej ma u niego swoją kartotekę, folder. I w ten sposób wyklucza społecznie osobniki problematyczne, niepłacące podatków. Piszę to, bo od kilku lat a zwłaszcza od ostatniego lata przytrafiało mi się coś podobnego ale przysięgam, że poza kanabinolami nigdy nic takiego nie brałem. A udzielam się ostro politycznie zwłaszcza w temacie władców świata. Tu trzymam swoje zdjęcia i komentarze do nich: http://chomikuj.pl/joker_king/Galeria/grafiki+i+zdj*c4*99cia/fotki+r*c3*b3*c5*bcne/2014/zwalczanie+opozycji+laserem

 •  

  pokaż komentarz

  Jeśli dobrze pamiętam to było tu w formie zdjęć, ale nic to.
  A tak przy okazji, to metyloamfetamina jest tak popularna, bo łatwo ją uzyskać. Robi się ją z efedryny, która jest podstawowym składnikiem... leków na przeziębienie. A jak wygląda dostępność leków w USA to wiemy wszyscy.. Generalnie przerażające to lekko.

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce równiez. Przykro mi, ale efedryna jest na tyle dobrym lekiem na kaszel, że powinna być sprzedawana bez recepty, tak jak teraz. A to, że się z niej robi metyloamfetaminę to druga strona...
   ...ale w końcu z kodeiny można zrobić heroinę.
   A kodeina jest potrzebna w lecznictwie, jako składnik leków OTC, gdy mnie coś boli to tylko kodeina, nie jakieś trujące i niszczące wątrobę paracetamole czy inne ibuprofeny.

   btw. z efedryny robi się też popularny metylkokatynon. Zwykła reakcja z KMnO4. Ale co z tego? Mają wycofywać leki z aptek, ponieważ mogą służyć jako półprodukt przy syntezie innej substancji?
   To dużo rzeczy musieliby wycofać... efedrynę, pseudoefedrynę, kodeinę, dekstrometorfan, hmm.. ergotaminę? itd.

  •  

   pokaż komentarz

   No ale kodeina jest na receptę, a tabcin np. nie i tu się pojawia problem. Poza tym w USA leki kupuje się w marketach - nikt tego nie kontroluje. W Polsce zdaje się, farmaceuta ma obowiązek zgłosić sytuację w której ktoś kupuje np 50 opakowań sudafedu, a w Stanach nikt by tego nie zauważył :)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie no, kodeina jest też w lekach bez recepty. 150mg/opakowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   To zależy w jakich lekach. Czystej kodeiny na pewno nie dostaniesz bez recepty. Można kupić thiocodin albo antidol, ale tam ciężko wyizolować narkotyk.. nie pytajcie skąd wiem :)

  •  

   pokaż komentarz

   Ekstrakcje wodną nazywasz ciężkim procesem? ;)

   Ale ok, nie ma sensu ta wymiana zdań ;)
   Chodzi mi o to, że dla chcącego nic trudnego.

 •  

  pokaż komentarz

  Eeee tam, zazwyczaj są trochę bledsi i mają inną fryzurę. Ewentualnie mają poharataną twarz. Niektórzy ludzie tak wyglądają po powrocie do domu.

 •  

  pokaż komentarz

  to, jak się zmienia wygląd nie jest skutkiem tylko tego, że ktoś bierze psychotropy. Często przecież osoby uzależnione od narkotyków trafiają na ulicę, bez pieniędzy... łatwo wtedy dostać "w łeb", a człowiek się stacza i "dziadzieje"... :|

 •  

  pokaż komentarz

  W tym kontekście alkohol to też narkotyk..

  •  

   pokaż komentarz

   Alkohol jest narkotykiem, śmiertelnych ofiar alkoholizmu długotrwałego, bądź śmiertelnych przedawkowań etanolu... takich przypadków było miliony, dziesiątki milionów (tak sądzę), natomiast niektóre zabronione narkotyki nie zabrały z tego świata nawet 100 ludzi, np. jednorazowe przedawkowanie THC, ciekaw jestem ile jest udokumentowanych przypadków? Kilka? Żaden? Można rzec - rak płuc. Odpowiadam: a papierosy? Czy przypadkiem co roku miliony osób na świecie nie chorują na raka, który jest skutkiem długotrwałego palenia papierosów? Paczka dziennie! A marihuana? Joint dziennie? Nie ma porównania...

   Gadka szmatka, nie zaczynajmy flejmów, ale powiem, bo muszę, że alkohol i papierosy to także narkotyki! Tyle że legalne, ze względów historycznych i w ogóle, nie ma takiej opcji, żeby zdelegalizować któreś z nich. Zbyt dużą kasę na nich trzepią. Na tych śmiercionośnych używkach.

   ...a dla przykładu taka Salvia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Szałwia_wieszcza
   nielegalna. A zapewne o wiele bardziej ciekawsza i zdrowsza od etanolu. Ciekawsza na pewno ;)

  •  

   pokaż komentarz

   draq: Dobrze prawisz, ale myślę, że jednak pewne substancje nie powinny zyskiwać szerszego rozgłosu w nieodpowiednich miejscach :>

  •  

   pokaż komentarz

   draq: głowy nie dam, ale wydaje mi się że salvia - przynajmniej na razie - jest jak najbardziej legalna w zdecydowanej większości krajów. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie chodzi mi o zwykłą Szałwię, a o Szałwię Wieszcza, czyli Salvię Divinorum. Kto ciekawy, niech zagoogluje ;)
   http://en.wikipedia.org/wiki/Legal_status_of_Salvia_divinorum

   trzynascie: masz racje, Nie wszyscy muszą wiedzieć, co to Salvia Divinorum, bo jak za dużo osób wie, do pismaki chwytają temat, zabójcze narkotyki w internecie! Szałwia! Gałka muszkatołowa! Młodzież zaczyna od szałwii a końcy na dworcu, itd.

   milknę więc już ;)

  •  

   pokaż komentarz

   drag, nie piernicz, że SD jest nielegalna. To po pierwsze. Znam Cię z [H] ale tu się jakoś z dupy wygadujesz. Zamknij buźkę na klucz i nie wspominaj to będzie dobrze, zamiast głupoty gadać. Na ch.. ta gadka, a później "nie wszyscy muszą wiedzieć" skoro sam zaginasz o tym na wykopie.
   Spokój dziecie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ty będziesz decydował co ja tutaj będę pisał. I jeśli byś chociaż zajrzał do artykułu na wikipedii to byś, imbecylu, wiedział, że SD jest nielegalna w dużej części świata.

   Dziękuję.

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce synek jest legalna. Imbecylu? Kocham Twoje posty! Na [H] są jeszcze lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   A to ja sobie dla przykładu sam wymysliłem:

   Salvia divinorum was effectively banned in Germany in February 2008 by addition to the official list of illegal substances
   ?

  •  

   pokaż komentarz

   Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że chodzi o sytuację SD w Polsce.
   Odniosłem się do komentarza Xinill i el_dupa. Ani oni ani ja nie wspominałkem, że chodzi o sytuację w Polscę. Więc skoro nie masz nic do powiedzenia, to zamilknij.

   Z resztą nie ma sensu prowadzić wymiany zdań z takim d%%$!em jak Ty, Karus, wystarczy spojrzeć na treść Twoich komentarzy na wykopie, by powiedzieć EOT.

  •  

   pokaż komentarz

   EOT powiedziała by ci stara czytając twoje posty na h synek.

  •  

   pokaż komentarz

   Mógłby ktoś tego głupka zbanować? Po co komu kolejny troll na forum?

  •  

   pokaż komentarz

   panowie, nie jestescie na h., troche kultury ;)

Dodany przez:

avatar NowyPremier dołączył
176 wykopali 9 zakopali 3.6 tys. wyświetleń