Komentarze (96)

 • blogomotive +86  

  Znam ludzi, których tego typu zdjęcia można by opatrzyć komentarzem: rano / wieczorem

  pokaż komentarz
  blogomotive
 • rasta +36  

  Jeżeli rodzisz się w otoczeniu, gdzie nie ma żadnych perspektyw, matka pije więcej od twoich kumpli, ojciec bije 'bo zupa była za słona' a z narkotykami jesteś oswajany od maleńkości to byś takich głupot nie gadał. Ciesz się że masz jedzenie w lodówce. Tak samo mądre jest obwinianie kasjerek, że są kasjerkami - bo głupie. Z tym, że zdarzają się w Tesco kobiety z magistrem. Zastanów się zanim zmieszasz kogoś z błotem.

  pokaż komentarz
  rasta
 • kooba +5  

  Guzik: minus, za nie rozumienie co inni mają na myśli i napinki :P

  pokaż komentarz
  kooba
 • Reklamy Google

 • Mati697 +11  

  A alkohol to niby co? Nie narkotyk? A jakoś jest ogólnie dostępny chociaż jest o wiele bardziej szkodliwy.

  pokaż komentarz
  Mati697
 • alkohol +3  

  ty sie od alkohola odpiiiiiiiiiii

  pokaż komentarz
  alkohol
 • PL47 -4  

  racja racja a co do narkotykow hmm. czasami wystarczy pomyslec bo z tym jest jak z kazda uzywka najpierw fajnie i kolorowo a potem lapie sie doly. Ale trzeba pomyslec przed zaczeciem np pic... wiec nie uwazam ze narkoman to inteligentny czlowiem moze madry bo ma magistra czy "cos tam" ale malo inteligentny... to sie w przyrodzie nazywa selekcja naturalna.

  pokaż komentarz
  PL47
 • G.........G +3  

  Niezrozumienie... Spokojnie Rasta, bo i Ty nie możesz wiedzieć wszystkiego. Krótka historia: Był sobie chłopak, ksywkę miał Riku, przyjaciół na osiedlu posiadał kilku. Miał też problemy, trudne dnie w domu i noce także, jednak nie mówił o nich prawie nikomu. Rodzice jego mieli marzenia, choć powiązań ich z synem nie ma. Robili wszystko by było im dobrze, palili, pili, dawali sobie w żyły. Riku widział to wszystko inaczej, bity, poniżany, od d$$$#i i upośledzonych wyzywany, raz nawet przez "rodziców" dragami nafaszerowany, nie chciał by tak wyglądało jego życie i uwierzycie lub nie, ale problemów pozbył się nie w 5, nie w 4, lecz w 3 dni tylko. Pierwszego dnia uciekł z domu, otumaniony i wystraszony, plątał się po osiedlu, natrafił na kogoś, kto był mu przyjacielem, przyjaciel go nakarmił i uspokoił, ponadto na policję zadzwonił. Dzień 2 i 3, co się w ich trakcie stało? To oczywiste, lecz Wam jest mało. Uruchomcie wyobraźnię, dopiszcie koniec własny. Choć jednak coś powiem, to Was trochę zdziwić może, Riku ma się teraz bardzo dobrze, nie ma kłopotów, w domu i w szkole, nawet nie pali, tym bardziej narkotyków nie bierze, czy to jest to, co usatysfakcjonowało tutejszą wykopowiczów gromadę? -ksywkę zmieniłem, aby nie robić większego szumu. poza tym mam nadzieję, że ta opowieść o moim koledze (tak to ja byłem tym przyjacielem), wystarczy na treść tego postu.

  pokaż komentarz
  G.........G
 • jakubz +7  

  W uzależnieniu nie chodzi o to jak człowiek wygląda (tutaj prawie wszystko można poprawić)... To co jest najgorsze jest niewidoczne na zdjęciach...spustoszenie w mozgu... w rodzinie, we własnym życiu... zdjęcia nie pokażą pustki i zapętlenia się... zatrzymania w rozwoju i ogólnie tego wszystkiego, co przemienia wspaniałych ludzi... w sterowane alkoholem/narkotykami roboty.

  pokaż komentarz
  jakubz
 • Karus +1  

  Kolejne jałowce z tv.

  pokaż komentarz
  Karus
 • rasta -1  

  To gratuluję Rikowi, jednak widzisz, nie każdy znajduje takiego Samarytanina jak Ty. A jak ucieknie z domu to nie skończy w ciepłym łóżku, najedzony u miłosiernej, przypadkowej osoby tylko zapewne dostanie ostre wpierdziel a następnie wróci do 'domu' patrolem policji. Bajki opowiadasz.

  Środowiska się nie wybiera. A z niektórych sytuacji po prostu nie da się wyjść...
  Ja nie tłumaczę narkomanów, tym bardziej takich z własnego wyboru, ale wyzywanie każdego od ćpunów jest cokolwiek nie na miejscu. Dochodzą do tego kwestie presji społecznej, problemów i chęci poradzenia sobie z nimi, może nawet niewiedzy. Chociaż to nikogo nie usprawiedliwia. Jakieś początki pożalenia można mieć jedynie do osoby, która jest uzależniona, wie, że robi źle i nie chce nic z tym zrobić.
  Oglądałem kiedyś serial o rosyjskich dzieciach mieszkających gdzieś w kanałach i tam już trzylatki klej wąchały. I co? Są to 'złe ćpuny' jak mówisz? Przemyśl czasami to co mówisz. Równie dobrze mogę wyzwać Cię zakompleksionym 15-latkiem z pryszczami i bez kontaktów z dziewczynami bo przeglądasz internet...

  pokaż komentarz
  rasta
 • delphiak +1  

  PL45: wiec nie uwazam ze narkoman to inteligentny czlowiem moze madry bo ma magistra czy "cos tam" ale malo inteligentny...

  Tu chyba Ci akurat na odwrót chodziło, ze taki czlowiek moze i jest inteligenty, ale na pewno nie jest mądry.

  pokaż komentarz
  delphiak
 • G.........G -2  

  2Rasta, "wyzywanie kogoś od ćpunów jest nie na miejscu"? A jak byś określił takich narkomanów, jacy są przedstawieni na tych zdjęciach?
  To jest straszne, co ich spotkało... Mieli pewnie problemy... Żal mi ich... Takiej odpowiedzi z mojej strony i tak nie usłyszysz. Zawsze jest wybór, jaki można podjąć, tutaj dopatruję się nawet trzech. Dwa z nich są jednak lepsze od trzeciego, tj. brania narkotyków - ćpania.

  pokaż komentarz
  G.........G
 • G.........G 0  

  edit do mojego postu wyżej: Co do tych dzieci w kanałach. Zgaduję, bo nie znam całej tamtej sytuacji, że ich rodzice byli uzależnieni od narkotyków, matki pewnie nawet będąc w ciąży ćpały, przez co i dzieci stawały się uzależnionymi (o tym już było w TV). To jest skrajny przypadek i dotyczy dzieci. Te osoby na zdjęciach to dorośli ludzie, a ... zresztą i tak do nikogo to nie trafia, co chcę przekazać :/

  pokaż komentarz
  G.........G
 • jay79 0  

  rasta, za przeproszeniem pierdoły gadasz. Jak ktoś chce, to może ze wszystkiego wyleźć. Dwóch moich znajomych niestety zaczęło eksperymenty z herą, ale im się udało wyleźć z tego. Bo chcieli. Trzeci nie wylazł - jego problem, jego wybór. Nie twierdzę, że otoczenie w którym się dorasta jest bez znaczenia. To nie prawda. To ma zaj#!iste znaczenie.
  Ale...
  Chcieć to móc. Zaczynać to głupota

  pokaż komentarz
  jay79
 • rasta +1  

  Trzeci nie wylazł - jego problem, jego wybór.
  I takich ludzi, widzących swoje uzależnienie i mogących z niego bez większych problemów wyjść można nazywać narkomanami czy w jakichś skrajnych przypadkach ćpunami.
  Dlaczego podkreśliłem 'uzależnienie'? Bo ktoś może brać i herę i kokainę i być od niej nie uzależnionym, być biznesmenem, lekarzem czy pisarzem i to może mu w niczym nie przeszkadzać - w każdej chwili może to rzucić - wtedy chyba nie nazwiemy tego uzależnieniem a używaniem czegoś. Podobnie może być z papierosami. Może być osoba popalająca i niewiele różniąca się od najgorszych narkomanów osoba wypalająca 3 paczki dziennie. Co 10 minut fajka... (znam i takich)

  pokaż komentarz
  rasta
 • Sokol2580 +2  

  Guzik a jak myslisz, jak by wygladalo zycie twojego kolegi, gdyby Cie nie spotkal, ani nikogo, kto chcialby mu pomoc?

  myslisz, ze taki cpun nie chcialby zyc normalnie? myslisz, ze ci na tych zdjeciach nie podjeli proby walki o normalne zyie? oczywiscie nic nie jest niemozliwe, ale nie kazdy ma na tyle szczescia, dobrych przyjaciol i determinacji, zeby ze wszystkim walczyc :/

  ty znasz taki przypadek z dobrym zakonczeniem, ja niestety znam przypadki ze zlym :/

  pokaż komentarz
  Sokol2580
 • G.........G -1  

  Napisałeś o pracy i byciu jednocześnie uzależnionym, a także o tym, że może to "w każdej chwili rzucić". To było już wielokrotnie wałkowane przez psychologów, psychiatrów i innych specjalistów, że się tak nie da. Jest jakieś początkowe stadium tego uzależnienia, podczas którego mamy możliwość odsunięcia się od niego, jednak zazwyczaj uzależnieni orientują się lub nawet nie, że jest coś nie tak, gdy jest dla nich za późno, tzn. gdy mają już na około same problemy, wtedy bez pomocy innych nie wyciągną się z tego nałogu (ale mieli na to wcześniej szansę- ich wybór). Tutaj mamy doczynienia właśnie z takimi osobami.
  Jest jeszcze sprawa Ganji. Osobiście nie palę, ale nie uważam, że jest to szkodliwy narkotyk, ba nawet jestem za jego legalizacją. Ludzie jakoś stają się lepsi wobec siebie. ;) Jednak to nadal ich wybór, czy chcą jarać, czy też nie. W pewnej epoce ludzkości uważano, że to Bóg ustawia kogoś na starcie jako złego lub dobrego - osobiście nie mam powodu, aby wierzyć w Boga, a w wyniku moich przemyśleń doszedłem do tego, że to my sami decydujemy przez nasze wybory, czy jesteśmy dobrzy, czy źli, a przyznać tu należy, że ćpuny zazwyczaj doprowadzają do zła, prawda?

  pokaż komentarz
  G.........G
 • kondzio88 0  

  Rasta masz racje, ale ja znam tego gościa jemu się nic nie przetłumaczy.

  pokaż komentarz
  kondzio88
 • G.........G -1  

  Kondrad, jesteś menda i tyle... A poza tym sam zabiłeś parę razy Marię więc Twoja opinia tutaj nie jest zbyt obiektywna ;p Rasta oczywiście ma rację, ja także, to tylko kwestia innych poglądów na rzeczywistość, bo podczas, gdy inni uczyli się w szkole myśleć, jak Ich nauczyciele, ja byłem odwrotnie zachowawczy i wolałem wygłosić swoją opinię, nawet bardzo kontrowersyjną i niosącą za sobą ciężkie konsekwencje (podstawówka i gimnazjum pod tym względem były okropne, ale w LO natrafiłem na normalnych n-li). Tutaj na Wykopie tak samo jest ;] Btw. argumenty mi się jeszcze nie wyczerpały w tym temacie, ale chęci tak, więc zostawiam Wam ten cały topic.

  pokaż komentarz
  G.........G
 • PL47 0  

  @delphiak

  mozliwe ze pomylilem pojecia, badz przekrecilem jak kto woli ale sens jest wiadomy

  pokaż komentarz
  PL47
 • tharkang +27  

  + za to, że nie dali jako podkładu Lux Aeterna by Mansell.

  pokaż komentarz
  tharkang
 • kabzior +5  

  Oraz + za to że dali The Drugs Don't Work. W razie gdyby ktoś szukał to kapela to The Verve z ich najlepszego albumu Urban Hymns. Mniej więcej połowa lat '90, piękny okres brytyjskiego rocka...

  pokaż komentarz
  kabzior
 • marusz +20  

  Jak widać po załączonych fotografiach, metaamfetamina zmienia fryzury a niektórym nawet poprawia wygląd (1:45) ;)

  pokaż komentarz
  marusz
 • pocketkocurek -1  

  zdecydowanie pan z 0:30 po 2 miesiacach wyglada lepiej, tylko ze to raczej przerazajace.

  pokaż komentarz
  pocketkocurek
 • magicmindslab +1  

  a u niektórych wpływa nawet na porost włosów;)

  pokaż komentarz
  magicmindslab
 • narmo +20  

  Co to za moda na prezentację serii zdjęć w filmiku? Nie cierpię tego, jakość do bani, nie można wygodnie wrócić do wcześniejszych foto.

  pokaż komentarz
  narmo
 • AvantaR 0  

  Zgadzam sie w calkowitosci. Procz tego co wymieniles, denerwuje mnie takze fakt, ze nie moge sobie wybrac jak szybko chce je obejrzec, tylko musze czekac te X minut ...

  pokaż komentarz
  AvantaR
 • NowyPremier -4  

  Wyżej masz link do zdjeć z widelca wiec nie narzekaj.

  pokaż komentarz
  NowyPremier
 • Kmaczek 0  

  Ale jest muzyczka :P

  pokaż komentarz
  Kmaczek
 • f........t +12  

  Niektóre wyglądają jak programista A) w dniu podpisania kontraktu B) trzy miesiące później - wdrożenie

  pokaż komentarz
  f........t
 • nimda +4  

  programista potrafi wyglądać gorzej

  pokaż komentarz
  nimda
 • Axadiw +4  

  mnie najbardziej zabolało jak zobaczyłem zdjęcia kobiet, jak z całkiem porządnych sie stały poobinajanymi brudasami

  pokaż komentarz
  Axadiw
 • BArtus +1  

  Są takie osoby które "świat przeżuł i wypluł" :¿ ... życie to nie jest bajka.

  pokaż komentarz
  BArtus
 • vlodar +1  

  życie to nie je bajka

  pokaż komentarz
  vlodar
 • mayo +3  

  przed ślubem i po ślubie :)

  pokaż komentarz
  mayo
 • f........t +2  

  smutne ale prawdziwe, a a ja i tak uwazam, ze panstwo nie jest od tego zeby obywatela trzymac za raczke, ze dragi powinny byc legalne, kto chce niech sie truje, ale zeby go potem z moich podatkow nie leczyli, niech placi jakas akcyze czy cos. jak ktos kupuje flaszke i sobie rujnuje zycie pijac 3 litry dziennie, to przynajmniej do skarbu panstwa cos trafia...

  no ale jaki rzad pozwolilby na to, zeby najbiedniesza (najbardziej zdespoerowana -> najchetniej staczająca się od uzywek) część społeczęństwa, którą łatwo manipulowac przy urnie, za szybko się wykończyła? Alkohol i fajki zabijają powoli, cłżowiek zdąży jeszcze zagłosować, a taka amfetaminka, kokainka czy meth rok i po czlowieku, nawet jedna kadencja nie minie...

  pokaż komentarz
  f........t
 • draq 0  

  Duża część Hollywood'u często obcuje z kokainą i jakoś jeszcze żyją ;)
  U nas także, np. Kuba Wojewódzki ;D

  Także ten rok to w ekstremalnych sytuacjach chyba, duże dawki, kilka razy dziennie...

  pokaż komentarz
  draq
 • Xinill 0  

  draq: nie wiem skąd masz ten cytat o banicji salvii w Niemczech, ale jak już to byś poprawił artykuł w angielskiej wikipedii - są tam nieco nieaktualne dane.

  en.wikipedia.org/wiki/SalviaDivinorum:
  _Whereas in Spain there are just controls focusing on the commercial trade of Salvia divinorum, and private cultivation (growing your own plants for non-commercial use) is not targeted. In Germany there are also measures targeting commercial sales, i.e. in any shops that are not drugstores.


  No, w każdym razie chyba wciąż można mówić że ta cała szałwia jest bardziej legalna niż nielegalna - tylko kilka krajów europejskich i stanów USA wprowadziła wobec niej jakiekolwiek ograniczenia.

  pokaż komentarz
  Xinill
 • draq +1  

  Stąd: http://en.wikipedia.org/wiki/Legal_status_of_Salvia_divinorum

  SD to był tylko przykład. Roślinka, dar natury, a rządy państw zabraniają używać. Głupota IMO.

  pokaż komentarz
  draq
 • Xinill +1  

  Huh, w tym samym artykule 2 różne informacje o stanie prawnym w Niemczech, śmiesznie. :o

  Też uważam że zupełnie najlżejsze narkotyki, nie niosące ryzyka uzależnienia ani poważnego (jeśli w ogóle) ubytku w zdrowiu powinny być legalne - SD, niektóre grzybki, LSD, wiele innych tryptamin - dysocjantami w lekach sprzedawanych bez recepty jakoś nikt się nie przejmuje, podobnie jest z alkoholem i papierosami (o czym już ktoś tu chyba zresztą mówił).

  pokaż komentarz
  Xinill
 • offca +1  

  polecam film National Geographic: World's Most Dangerous Drug
  w tym 50 minutowym dokumencie bardzo dobrze pokazano skutki zazywania metamfetaminy pod roznymi postaciami

  pokaż komentarz
  offca
 • Thou -3  

  swegoczasu ta galeria była na widelcu http://www.widelec.org/kartoteki_kryminalne,id,1193.html

  pokaż komentarz
  Thou
 • Raito_l33t +4  

  I pewnie na XX innych serwisach...

  pokaż komentarz
  Raito_l33t
 • kolnay 0  

  tia, i w newsweeku 2 lata temu (te same fotografie). Ale co z tego, skoro można je wykopywać, przenosić w kółko n+1 razy.

  pokaż komentarz
  kolnay
 • Raffael +1  

  Najlepszy podkład muzyczny do tego to -> http://youtube.com/watch?v=6p7ih1ag4_U

  pokaż komentarz
  Raffael
 • spokoromek 0  

  hah, czytałem, że zagrali to na koncercie w klinice odwykowej. po minucie ponoć kazano im zakończyć koncert [; dowcipnisie

  pokaż komentarz
  spokoromek
 • DoZer 0  

  Idiotyczny wykop, to tak samo jakbyscie powiedzieli, ze skutkiem picia alkoholu jest to ze bedziesz tak wygladal, a znam ludzi ktorzy i pija nalogowo i cpaja nalogowo i po kilku latach wygladaja tak samo, jedyna roznice odczuwa zapewne ich organizm, ale to nie wina narkotykow czy alkoholu, tylko silnej woli i radzenia sobie w zyciu. Na podstawie tych zdjec moge przejsc sie po ulicy i wyzywac bezdomnych od tego ze sa narkomanami, a przeciez oni nie brali, malo tego czasem to nie ich wina, ze sa teraz na bruku.

  Wiec, nie mowice ze to wina narkotykow.
  Zeby uprzedzic pytania jestem przeciwnikiem zalegalizowania narkotykow. Bo po co placic za to jakies podatki ;]

  pokaż komentarz
  DoZer
 • Ubot +1  

  Legalizacja miękkich narkotyków umożliwiłaby likwidację takiego gówna z rynku.
  A każda z tych osób ze zdjęć to inna historia. Jeśli dobrze pamiętam to niektórzy z tych ludzi (było to kiedyś w Przekroju) zaczynali w collegu a kończyli w więzieniu stanowym.

  pokaż komentarz
  Ubot
 • sapo 0  

  smutne ale prawdziwe

  pokaż komentarz
  sapo
 • wikweb 0  

  co to za czerwone plamy, które każdemu wyskoczyło na twarzy? Jakiś rak czy co?

  pokaż komentarz
  wikweb
 • Ubot 0  

  Podejrzewam że jakaś reakcja ochronna organizmu, który stara się wyrzucić toksyny. Jak ostro popijesz albo trzy dni z rzędu zjesz tureckie żarcie to nie psuje ci się cera? Mi zawsze :)

  pokaż komentarz
  Ubot
 • RadoN 0  

  co to za muzyczka w tle?

  pokaż komentarz
  RadoN
 • NowyPremier 0  

  The Verve - Drugs Dont Work

  pokaż komentarz
  NowyPremier
 • w.........n 0  

  nic szczegolnego.
  niejeden z nas po dobrej imprezie (bez (meta)amfetaminy) wyglądał gorzej ;))

  pokaż komentarz
  w.........n
 • k...r 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  k...r
 • Ubot 0  

  Ja tam w sesji jak wszedłem w dobry ciąg to po nocce nad kielichem szedłem na egzamin, zdawałem na 4 i oblewałem to piwkiem na trawniku. I jakoś tak nie wyglądałem :) Ale może to już od kierunku zależy.

  pokaż komentarz
  Ubot
 • el_dupa 0  

  ty chwalipieto :/

  pokaż komentarz
  el_dupa
 • Kac 0  

  Jakie by mi zdjęcia nie pokazali nic nie zmieni tej prawdy, że nikt nie powinien mi zaglądać do garnków. Co jem, piję, palę i w ogóle konsumuję to, dopóki nie szkodzę bliźniemu, moja sprawa i koniec. Władza chce nas zagłaskać ...
  Idę się ... coś skonsumować :)

  pokaż komentarz
  Kac
 • Ubot -1  

  Jeśli dobrze pamiętam to było tu w formie zdjęć, ale nic to.
  A tak przy okazji, to metyloamfetamina jest tak popularna, bo łatwo ją uzyskać. Robi się ją z efedryny, która jest podstawowym składnikiem... leków na przeziębienie. A jak wygląda dostępność leków w USA to wiemy wszyscy.. Generalnie przerażające to lekko.

  pokaż komentarz
  Ubot
 • draq +1  

  W Polsce równiez. Przykro mi, ale efedryna jest na tyle dobrym lekiem na kaszel, że powinna być sprzedawana bez recepty, tak jak teraz. A to, że się z niej robi metyloamfetaminę to druga strona...
  ...ale w końcu z kodeiny można zrobić heroinę.
  A kodeina jest potrzebna w lecznictwie, jako składnik leków OTC, gdy mnie coś boli to tylko kodeina, nie jakieś trujące i niszczące wątrobę paracetamole czy inne ibuprofeny.

  btw. z efedryny robi się też popularny metylkokatynon. Zwykła reakcja z KMnO4. Ale co z tego? Mają wycofywać leki z aptek, ponieważ mogą służyć jako półprodukt przy syntezie innej substancji?
  To dużo rzeczy musieliby wycofać... efedrynę, pseudoefedrynę, kodeinę, dekstrometorfan, hmm.. ergotaminę? itd.

  pokaż komentarz
  draq
 • Ubot 0  

  No ale kodeina jest na receptę, a tabcin np. nie i tu się pojawia problem. Poza tym w USA leki kupuje się w marketach - nikt tego nie kontroluje. W Polsce zdaje się, farmaceuta ma obowiązek zgłosić sytuację w której ktoś kupuje np 50 opakowań sudafedu, a w Stanach nikt by tego nie zauważył :)

  pokaż komentarz
  Ubot
 • draq 0  

  Nie no, kodeina jest też w lekach bez recepty. 150mg/opakowanie.

  pokaż komentarz
  draq
 • Ubot 0  

  To zależy w jakich lekach. Czystej kodeiny na pewno nie dostaniesz bez recepty. Można kupić thiocodin albo antidol, ale tam ciężko wyizolować narkotyk.. nie pytajcie skąd wiem :)

  pokaż komentarz
  Ubot
 • draq -1  

  Ekstrakcje wodną nazywasz ciężkim procesem? ;)

  Ale ok, nie ma sensu ta wymiana zdań ;)
  Chodzi mi o to, że dla chcącego nic trudnego.

  pokaż komentarz
  draq
 • el_dupa -1  

  to pryszcze :D

  pokaż komentarz
  el_dupa
 • viptv_pl -1  

  stare ale jare

  pokaż komentarz
  viptv_pl
 • matips -2  

  Eeee tam, zazwyczaj są trochę bledsi i mają inną fryzurę. Ewentualnie mają poharataną twarz. Niektórzy ludzie tak wyglądają po powrocie do domu.

  pokaż komentarz
  matips
 • nybble 0  

  to, jak się zmienia wygląd nie jest skutkiem tylko tego, że ktoś bierze psychotropy. Często przecież osoby uzależnione od narkotyków trafiają na ulicę, bez pieniędzy... łatwo wtedy dostać "w łeb", a człowiek się stacza i "dziadzieje"... :|

  pokaż komentarz
  nybble
 • narmo 0  

  To też skutek brania narkotyków, tylko niebezpośredni. Co za różnica, jaka jest bezpośrednia przyczyna, ważne, że gdyby nie narkotyki, wyglądałby inaczej.

  pokaż komentarz
  narmo
 • don_camillo 0  

  Ale nie chodzi tylko o to co narkotyki robią z człowiekiem bezposrednio, ale ogólnie do czego prowadzą.

  pokaż komentarz
  don_camillo
 • nybble 0  

  Stomatolodzy z Ohio odkrywają u pacjentów charakterystyczny skutek zażywania tego narkotyku: czarne zęby i zniszczone dziąsła, jak u staruszków z Trzeciego Świata. Szpitale miasteczek Minnesoty i Missouri przechowują zapasy lodu, by cucić ofiary przedawkowania, których temperatura ciała może sięgać 42 stopni. Tomografy wykazują, że już po kilku latach szare komórki uzależnionych są tak zniszczone, jak u chorych na Alzheimera. Wiejskim szeryfom zaś brakuje przygotowania, by rozpoznać objawy, jakie wywołuje ów narkotyk: majaczenia paranoiczne i schizofreniczne.

  cytat z http://wiadomosci.onet.pl/1301840,2678,1,1,smiercionosny_krysztal,kioskart.html

  pokaż komentarz
  nybble
 • draq 0  

  nybble: co ty za głupoty opowiadasz, crack nie ma nic wspólnego z metamfetaminą. Metamfetamina do palenia to tzw. ice, a crack to po prostu kokaina do palenia.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kokaina

  PS: polecam film SPUN. http://www.filmweb.pl/Spun+2002+o+filmie,Film,id=33418
  Iście genialny ;) Główny wątek: methamphetamine, perypetie związane z zażywaniem i przygotowywaniem jej z pseudoefedryny (z Sudafedu, tabletek na kaszel dostępnych bez recepty, w Polsce także).

  pokaż komentarz
  draq
 • nybble 0  

  @draq: masz rację, w porę zauważyłem i przeedytowałem komentarz. w każdym razie ten tekst dotyczy metamfetaminy.

  pokaż komentarz
  nybble
 • draq +1  

  Trzeba też dodać, że ani meth ani crack to nie psychotropy ;)

  Napisałem taki ładny artykuł na wiki, polecam: http://pl.wikipedia.org/wiki/Substancja_psychoaktywna
  Na początek wystarczy ;P

  "psychotropy" się mówi potocznie na leki typu benzodiazepiny, neuroleptyki itd.
  A tak ściślej to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Leki_psychotropowe

  pokaż komentarz
  draq
 • el_dupa +1  

  i leki typu acodin :D Ahh, co z czlowieka moze zrobic mlodosc, ciekawosc i internet:|

  pokaż komentarz
  el_dupa
 • Karus -4  

  Psychotrop to twój stary. Ku*wa mać. Ludzie o mniej więcej takiej wiedzy zajmują się problemami dragów. Rzygać się chce. Zamknij dupę na spust jak masz głupoty pisać .

  pokaż komentarz
  Karus
 • draq +1  

  Przykro mi Karus, że jesteś takim żałosnym idiotą i w każdym komentarzu to udowadniasz.

  pokaż komentarz
  draq
 • Karus -5  

  synek masz latek naście, mały móżdżek, dużo w sobie i fikasz; weno ćpunku odwiń

  pokaż komentarz
  Karus
 • szydloo -1  

  karus ale ty jesteś zj##em, nie mam pytań....

  pokaż komentarz
  szydloo
 • Ubot 0  

  W tym kontekście alkohol to też narkotyk..

  pokaż komentarz
  Ubot
 • draq +2  

  Alkohol jest narkotykiem, śmiertelnych ofiar alkoholizmu długotrwałego, bądź śmiertelnych przedawkowań etanolu... takich przypadków było miliony, dziesiątki milionów (tak sądzę), natomiast niektóre zabronione narkotyki nie zabrały z tego świata nawet 100 ludzi, np. jednorazowe przedawkowanie THC, ciekaw jestem ile jest udokumentowanych przypadków? Kilka? Żaden? Można rzec - rak płuc. Odpowiadam: a papierosy? Czy przypadkiem co roku miliony osób na świecie nie chorują na raka, który jest skutkiem długotrwałego palenia papierosów? Paczka dziennie! A marihuana? Joint dziennie? Nie ma porównania...

  Gadka szmatka, nie zaczynajmy flejmów, ale powiem, bo muszę, że alkohol i papierosy to także narkotyki! Tyle że legalne, ze względów historycznych i w ogóle, nie ma takiej opcji, żeby zdelegalizować któreś z nich. Zbyt dużą kasę na nich trzepią. Na tych śmiercionośnych używkach.

  ...a dla przykładu taka Salvia: http://pl.wikipedia.org/wiki/Szałwia_wieszcza
  nielegalna. A zapewne o wiele bardziej ciekawsza i zdrowsza od etanolu. Ciekawsza na pewno ;)

  pokaż komentarz
  draq
 • el_dupa 0  

  szalwia nielegalna?

  pokaż komentarz
  el_dupa
 • trzynascie 0  

  draq: Dobrze prawisz, ale myślę, że jednak pewne substancje nie powinny zyskiwać szerszego rozgłosu w nieodpowiednich miejscach :>

  pokaż komentarz
  trzynascie
 • Xinill 0  

  draq: głowy nie dam, ale wydaje mi się że salvia - przynajmniej na razie - jest jak najbardziej legalna w zdecydowanej większości krajów. ;)

  pokaż komentarz
  Xinill
 • draq +1  

  Nie chodzi mi o zwykłą Szałwię, a o Szałwię Wieszcza, czyli Salvię Divinorum. Kto ciekawy, niech zagoogluje ;)
  http://en.wikipedia.org/wiki/Legal_status_of_Salvia_divinorum

  trzynascie: masz racje, Nie wszyscy muszą wiedzieć, co to Salvia Divinorum, bo jak za dużo osób wie, do pismaki chwytają temat, zabójcze narkotyki w internecie! Szałwia! Gałka muszkatołowa! Młodzież zaczyna od szałwii a końcy na dworcu, itd.

  milknę więc już ;)

  pokaż komentarz
  draq
 • Karus -5  

  drag, nie piernicz, że SD jest nielegalna. To po pierwsze. Znam Cię z [H] ale tu się jakoś z dupy wygadujesz. Zamknij buźkę na klucz i nie wspominaj to będzie dobrze, zamiast głupoty gadać. Na ch.. ta gadka, a później "nie wszyscy muszą wiedzieć" skoro sam zaginasz o tym na wykopie.
  Spokój dziecie.

  pokaż komentarz
  Karus
 • draq +1  

  Nie ty będziesz decydował co ja tutaj będę pisał. I jeśli byś chociaż zajrzał do artykułu na wikipedii to byś, imbecylu, wiedział, że SD jest nielegalna w dużej części świata.

  Dziękuję.

  pokaż komentarz
  draq
 • DoZer 0  

  SD jest w 100% legalne

  pokaż komentarz
  DoZer
 • Karus -5  

  W Polsce synek jest legalna. Imbecylu? Kocham Twoje posty! Na [H] są jeszcze lepsze.

  pokaż komentarz
  Karus
 • draq -2  

  A to ja sobie dla przykładu sam wymysliłem:

  Salvia divinorum was effectively banned in Germany in February 2008 by addition to the official list of illegal substances
  ?

  pokaż komentarz
  draq
 • draq -1  

  Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że chodzi o sytuację SD w Polsce.
  Odniosłem się do komentarza Xinill i el_dupa. Ani oni ani ja nie wspominałkem, że chodzi o sytuację w Polscę. Więc skoro nie masz nic do powiedzenia, to zamilknij.

  Z resztą nie ma sensu prowadzić wymiany zdań z takim d%%$!em jak Ty, Karus, wystarczy spojrzeć na treść Twoich komentarzy na wykopie, by powiedzieć EOT.

  pokaż komentarz
  draq
 • Karus -6  

  EOT powiedziała by ci stara czytając twoje posty na h synek.

  pokaż komentarz
  Karus
 • Ubot +1  

  Mógłby ktoś tego głupka zbanować? Po co komu kolejny troll na forum?

  pokaż komentarz
  Ubot
 • el_dupa 0  

  panowie, nie jestescie na h., troche kultury ;)

  pokaż komentarz
  el_dupa