•  

  pokaż komentarz

  Niedługo dojdzie do tego, że wykształceni lekarze/technicy/inżynierowie będą woleli pojechać na zmywak do Anglii, bo to się będzie po prostu bardziej opłacać niż ciężka praca w Polsce i życie "do pierwszego"...

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzie są ci zamachowcy psychopaci gdy są potrzebni...

 •  

  pokaż komentarz

  Po raz n-ty: ZŁA GRUPA. To naprawdę takie trudne?

 •  

  pokaż komentarz

  Rozumiem - podwyżki Vatu, surowców itd. - drożeje prąd, AGD itp...

  Ale dlaczego OC podrożeje o 20-30%. Czy 31 grudnia skończyły się czasy taniego OC (o ile kiedyś takie były)? Za co mam dopłacać? Co im podrożało, że muszą to na klientów przerzucić?

  •  

   pokaż komentarz

   @killkamil: Wyglada jak zmowa cenowa. Wszystko drozeje, to nikt nie zorientuje sie, ze to co powinno byc tanie jest drogie, wiec podwyzsza ceny jak jeden mąż...

 •  

  pokaż komentarz

  "Otóż rząd nigdy nie zrobi z tym porządku póki w rządzie będzie PSL"

  i PO, PiS, SLD, PJN, RPP, PPI i inne podobne socjalistyczne gowna

 •  

  pokaż komentarz

  Dziękuje ci tusku i twoim kumplom dzięki wam żyje mi się lepiej ...

 •  

  pokaż komentarz

  Bla bla bla, groch z kapustą, bicie piany czy jakie tam jeszcze kulinaria można wrzucić. Wszystko drożeje - ergo rząd jest zły. Jak dla mnie - zakop - nie nadaje się. Nic czego by wcześniej nie pisali. Brak wykazanego związku rządu Tuska (czy samego Tuska) z czymś takim jak wzrost cen surowców czy energii. Domyślam się, że takiego nie ma - dlaczego zatem wrzucać do jednego wora? Rząd podniósł podatki. To jest złe. O wiele ciekawiej i sensowniej było wcześniej opisywane dlaczego jest to złe. Rząd podniósł składkę na ZUS. Czy to jest złe? Być może, ale głowy nie dam, ZUS jest na prostej drodze do bankructwa, nie wiem co można z nim zrobić żeby emeryci i renciści nadal dostawali wypłaty i nie zaczęli umierać z głodu. Nie został zlikwidowany KRUS. Tak, to jest złe, ale to wszyscy wiedzą. Co więcej, żaden poprzedni rząd też KRUSU nie zlikwidował, i żaden następny nie zlikwiduje. No chyba żeby przyszłe wybory zrobić TYLKO przez Internet. Wtedy by z tego 1-3% z ostatnich wyborów mógł uzyskać większość i przepchnąć ludzi którzy faktycznie by KRUS zlikwidowali. Co do likwidowania ZUS-u - nie wiem czy nawet sam JKM dał by radę nawet gdyby mógł. ZUS to w końcu nie tylko złodziejska instytucja, ale potężne zadłużenie państwa wobec emerytów i rencistów. Instytucję można zlikwidować, ale co z długiem? JKM to konserwatysta popierający całkowicie państwo prawa. A w państwie prawa długi się spłaca.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry:

   Pieniądze wpłacane przez obecnych emerytów w postaci składek zostały "zainwestowane" przez komunistów w fabryki, huty, stocznie itp. Pomijając to, że większość z tych inwestycji była ekonomicznie bezsensowna, a w okresie "dzikiej prywatyzacji" została rozkradziona, można dojść do wniosku, że najlepiej spłacić obecnych emerytów z prywatyzacji majątku skarbu państwa. Największą zaletą tego rozwiązania byłoby wyjście z błędnego koła, jakim jest fundowanie emerytur przez wnuczków, co musi doprowadzić do katastrofy.

  •  

   pokaż komentarz

   @pies_harry: Myślę, że demografia sama się zaopiekuje ZUSem - jak po stabilizacji nie będą podnosić wówczas głodowych emerytur to łatwo przejdą na system kanadyjski. Tylko z tego co widzę to dotychczas w czasach prosperity wybierało się u nas populistów (Nie mówię, że obecnie PO nie gra pod publikę, ale nie za to zostali wybrani).

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież już płacimy podatek od srania. Odprowadzanie ścieków objęte jest VATem.

 •  

  pokaż komentarz

  z tym wykształceniem to nie przesadzajcie raczej ukończyliście studia a to nie oznacza, że jesteście wykształceni PiSPO pokolenie

 •  

  pokaż komentarz

  Wszyscy narzekamy ale żeby ktoś coś zrobił, to nie! Mamy dość Tuska i jego pomagierów ale nic z tym nie robimy a powinniśmy wszyscy ruszyć pod sejm i zlinczować to bydło, które nami rządzi - to my ich wybraliśmy przez co mamy prawo dochodzić swoich racji a jak wiadomo, racje siłowe są najskuteczniejsze - gdyby taki Tusk wyłapał kilka strzałów na ten swój ryży pysk oraz kilka kopów w te kaszubską dupę, to zapomniałby o wyciąganiu pieniędzy z naszych portfeli i wziąłby się wreszcie do prawdziwej roboty.

  To, co się dzieje teraz w Polsce zakrawa o jakąś chorą i absurdalną paranoję, wszystko się wali a ten rudy idiota z gajowym uważają, że jest w porządku, nic się nie dzieje. Jasne, dla nich jest ok, bo przy takich zarobkach nie odczuwają skutków swoich decyzji - żyją w we własnym utopijnym świecie, opływając w luksusy - w takim stanie mają w dupie to, jak się ma społeczeństwo.

  Rządzący podnoszą nam podatki, ceny wszystkiego idą w górę a co z płacami? Wzrosły? A no tak - o jakieś śmieszne 20-50 zł - co to jest, do k!!$y nędzy? Ochłapy? To samo tyczy się emerytur - dają jakieś śmieszne 20-30 podwyżki - a niech się wypchają tymi groszami - robi się "dziadów" z ludzi, którzy przepracowali w tym kraju całe swoje życie. Czekam aż cena papierosów skoczy do 20 zł, benzyny/ropy do 15 zł za litr (czekam też na wyrównanie cen gazu) a podstawowych produktów (nabiał, pieczywo, wędliny) do dziesięciu razy, tak, że za bochenek chleba zapłacę nie 2,50 zł a 25 zł - jak w Norwegii - tylko gdzie nam do Norwegii...

  Ceny będą iść w górę a my nic nie zrobimy. Będziemy tylko krzyczeć i płakać jak małe dzieci. Nie zdecydujemy się jednak na radykalne kroki. Uważamy, że zmiany w państwie można wprowadzić mało inwazyjnymi technikami, że rozróba to nie jest rozsądne wyjście, że spuszczenie łomotu politykom odpowiedzialnym za te wszystkie idiotyzmy to nietrafiona idea a powinno być tak, że się organizujemy przez jakiś tydzień, dwa - zbiera się nas od 100 do 300 tysięcy - a potem ruszamy do sejmu (a nie pod) gdzie załatwiamy sprawę - raz a dobrze. Po następnych wyborach, wybrani na posłów i innych, mieliby w świadomości siłę ludzi i ich zdeterminowanie.

  Zamiast poprawiać (naprawiać) państwo, likwidować absurdalne zapisy i prowadzić liberalną politykę, mamy rząd, który pod płaszczykiem wcześniej wspomnianego (pseudo) liberalizmu, zachowuje się i działa jakby był złożony z ultra-idiotów, którzy nie mają zielonego pojęcia o gospodarce i rządzeniu krajem. Czego jednak wymagać od dwóch historyków? Albo na stanowisku jest osoba, która ma odpowiednie przygotowanie do pełnienia danej funkcji i spełnia ją należycie albo zatrudnia (wybiera) się idiotów, którzy w określonym wymiarze nie mają żadnego doświadczenia ale w zamian za to są medialni i ładni a także mówią to, co ludzie chcą usłyszeć - szkoda, że potem robią zupełnie coś innego.

  Wszyscy powinniśmy się zebrać i razem uderzyć, jak to mówią - w kupie siła. "Obywatelskie ruszenie" dałoby rządzącym do myślenia. Niestety, to tylko wzniosłe pomysły, które nigdy nie zostaną zrealizowane. A szkoda. Chętnie bym j%$nął Tuskowi w ryj - tak od serca, za całokształt.

 •  

  pokaż komentarz

  Podwyżki straszna rzecz, ale jedna z nich mnie cieszy - podwyżka akcyzy na papierosy. Może to nieco ograniczy palenie. Moja mama dymi jak lokomotywa. Może po podwyżce zacznie ograniczać.

 •  

  pokaż komentarz

  Podatek za oddychanie powietrzem również jest! tak zwany klimatyczny, jest także podatek "deszczowy" i ku%rwa 10000 innych !!! Nic tylko od kilku lat coraz to nowe podatki, podwyżki !! No ile można k!$$a wytrzymac !! Polski rząd to złodzieje! nie zaspokojone zwykłe kur^wy ! a im potomkom życzę wypłaty i takiego życia jakie ma przeciętny polak ! Ja sam się dziwię ze my jako Polacy jesteśmy bardzo odporni na stres i wytrzymujemy to wszystko, robią z nami co im się podoba ale polak schyli głowę i przyjmie wszystko do wiadomości + zobaczy telewizor z lepszą propagandą niż w północnej Korei. I żyj w takim kraju....

  Dziękuje.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie wiem jak wy ale ja takie rzeczy lubię w formie graficznej...

 •  

  pokaż komentarz

  A młodzi wykształceni z wielkich miast i tak za kilka miesięcy zagłosują na PO. Ten kraj tak zaj%$iście demotywuje...

 •  

  pokaż komentarz

  Opłata za dostęp do torów nie stanowi 30% kosztów przewoźnika, sami możecie to sobie policzyć:
  https://skrj.plk-sa.pl/kalkulacje/2011w2/

 •  

  pokaż komentarz

  W sumie nic nowego w tym artykule.

  Nawet prostować trzeba to co zwykle:

  1. "Od nowego roku cena za kurs na “prawko” wzrosła o 1/4. Dokładnie o 23% podatku VAT."

  Kursy na prawo jazdy B jako forma kształcenia zawodowego dalej są zwolnione z VAT.

  2. "Rząd aby ułatwić życie małym i średnim przedsiębiorcom postanowił znowu podnieść stawkę na ZUS."

  Rząd nic nie postanowił, bo stawka rośnie z automatu - zgodnie z ustawą zależy od średniego wynagrodzenia. I nie "znowu", bo akurat w zeszłym roku została obniżona.

  Szkoda też, że podwyżki wynikające ze wzrostu podatków i opłat mieszają się w nim z podwyżkami wynikającymi ze wzrostu cen surowców, co wydłuża tekst, ale sprawia, że jest mniej merytoryczny. A już ostatni akapit to czysty populizm: co ma premier do ustaleń między pracodawcą a pracownikiem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym: Sam płacę ZUS i US. W zeszłym roku rzeczywiście został obniżony, ale dla dużych firm. Jednoosobowe firmy musiał zapłacić więcej. A to że ZUS wzrasta co roku to twoim zdaniem dobrze? Większość Zusowców to malutkie jednoosobowe firmy albo prowadzone rodzinnie. Oni bardzo często zarabiają mniej niż ludzie na etatach. Rząd mógłby postanowić pomóc małym polskim firmom zamiast gigantom z zachodu, którzy i trak i tak podatków u nas nie płacą a zatrudnienie dają to prawda za minimalną krajową!
   Cały text nie jest tylko o Tusku. Jest przede wszystkim informacyjnym textem o tym co podrożeje w tym roku. A że w głównej mierze do podwyżek przyłożył się nasz premier... no cóż Jemu na pewno żyje się lepiej. Ja sam o sobie powiedzieć tego nie mogę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tym: Drogi Panie Tym z wielką ciekawością zajrzałem na Pana profil, żeby odczytać wcześniejsze komentarze, no i ujrzałem to czego się spodziewałem. Jest Pan kolejnym puzzlem w układance Tuska, zwanej "Manipulowanie umysłami Polaków". Szkoda, że piszę Pan tylko półprawdy, aby pozostawić ludzi w złudzeniu, że żyję się jak nie lepiej to przynajmniej tak samo.
   Jeżeli chodzi o ZUS to chciałbym zauważyć jedną piękną rzecz, którą uczynił dla nas, nasz miłościwy rząd. Otóż Zniesiono ulgi na ZUS dla rozpoczynających działalność gospodarczą w dużej ilości kierunków działalności. Obecnie te kilkadziesiąt tysięcy, a może nawet i kilkaset tysięcy młodych przedsiębiorców, z nowym rokiem zamiast 300 zł będzie płacić 1000 zł.
   Zaiste, piękny to gest ze strony Tuska, służący z tego co rozumiem odzyskaniu pieniędzy, które dostali z urzędu pracy młodzi przedsiębiorcy. Przypomnę, że jeżeli nie uda się utrzymać działalności gospodarczej przez rok, 20 tys. zł na rozpoczęcie działalności trzeba oddać. No ale cóż, państwu brakuje pieniędzy, więc szuka wszędzie, niszcząc przy okazji życie tysiącom Polaków.
   Oczywiście nikt w telewizji nawet o tym nie brzdęknie, no bo po co?

  •  

   pokaż komentarz

   @prowokator_1901: p#!%$%$isz głupoty. Nie można już prostować kłamstw. bo to oznacza że jesteś pachołkiem Tuska. Nie można mówić, że jest dobrze, bo to znaczy, że jesteś pachołkiem Tuska. Trzeba mówić, że jest źle i kłamać manipulować i wykopywać każdą, nawet nieprawdziwą krytykę rządu.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyklista: Ty pachołku Tuska opłacany przez Putina, wspierający ZOMO i ściągający pornografię w bibliotekach uniwersyteckich!

  •  

   pokaż komentarz

   @cyklista: dawno mnie tak ktos nie rozbawil.. nie wazne, co jest tamtem wykopu, ale nie p$$#$!% panie rowerzysto, ze dobrze sie dzieje w PL... nawet nieprawdziwa krytyka tego rzadu ma w sobie duzo z prawdy, co niestety widac po cenach w sklepach i na stacjach benz.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyklista: Zgadzam się w 100%. Ok krytyka rządu - jak najbardziej w porządku by zachować równowagę między mainstreamowymi mediami, a niszowymi. Ale niech to będzie konstruktywna krytyka, obiektywna poparta faktami, biorące wiele czynników pod uwagę. Oceniam źle ten rząd, ale nie było przecież tak, że NIC nie zrobił. Rząd nie spełnił swoich obietnic, jednak parę ustawowych pierdołek przeszło przez sejm, które mnie cieszą: zmniejszenie emerytur SBekom, próby odbiurokratyzowania państwa, wyrobienie się ze stadionami na euro, zawieszenie finansowania partii czy próby równoważenia budżetu. Niestety to co zrobił to jest wierzchołek góry lodowej, pokazali po prostu jak nie powinno się rządzić przez 3 lata.

  •  

   pokaż komentarz

   @Artur1005: Popieram to co napisałeś. Sam już kiedyś pisałem o tym

  •  

   pokaż komentarz

   @Artur1005: mam wrażenie, że to nie pierwszy rząd dający antyprzykład jak rządzić, a mimo to każdy kolejny wydaje się iść dokładnie tą drogą: ku szczęśliwemu socjalizmowi.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie jest najgorzej, w Czadzie jest większa bieda.

 •  

  pokaż komentarz

  Przy tak pięknym nagłówku kostka wykopowa upada za każdym razem na kancie pomiędzy "+wykop" a "+komentarz" :)

 •  

  pokaż komentarz

  Gaz. Gdzieś mi się obiło o uszy, że miał stanieć?
  Mój dom ma ogrzewanie na gaz, kuchnię na gaz w związku z czym mamy butlę gazową na podwórku, którą trzeba uzupełniać. W październiku za litr gazu zapłaciliśmy 2,9 zł. Dzisiaj przy zamawianiu dowiedzieliśmy się, że litr kosztuje 3,4 zł. Przy kupnie 1000 litrów robi to wielką różnicę.

  I najgorsze jest to, że jakikolwiek następny rząd nie obniży tych podatków.

  •  

   pokaż komentarz

   @biuna: Stanieje gaz dostarczany z sieci przez PGNiG , rozumiem ze Ty masz gaz LPG ,który jest produktem ubocznym rafinacji ropy .
   Co Cie skłoniło do takiego zasilania domu ?!

  •  

   pokaż komentarz

   @gumon: No to wszystko jasne.:)

   Mnie nie skłoniło, tylko moją rodzinę, która się tym zajmuje, a było to dość dawno, kiedy jeszcze się tym nie interesowałam, więc nie mam pojęcie.
   Jednak może nieco się źle wyraziłam, bo teraz ogrzewanie gazowe jest używane tylko, żeby lekko dogrzać, głównym ogrzewaniem jest piec na eko groszek [nie znam jego fachowej nazwy;)].
   A kuchnia na gaz, bo instalacja elektryczna jest za stara, żeby wytrzymała płytę indukcyjną.;)

 •  

  pokaż komentarz

  To jest wina PISU! PO na zawsze! Tusku kochamy Cię!

 •  

  pokaż komentarz

  Niech więc premier pochwali się na którymś z ekonomicznych szczytów Unii, że przeciętny Polak na ścianie wschodniej zarabia 300 euro. Czyli mniej więcej tyle, ile kosztuje jeden szampan podawany na nieoficjalnych bankietach.

  Zakop za to zdanie. Populizmowi w socjalistycznym stylu już podziękujemy.

 •  

  pokaż komentarz

  Odrzucająca ściana tekstu.

 •  

  pokaż komentarz

  /sigh

  @plama: Bądź łaskaw i swój PO-PiSowsko bojówkowy spam racz oznaczać tagiem Polityka i nie zawracaj gitary.

  •  

   pokaż komentarz

   @malkolm: Właśnie, pan malkolm ma w dupie co dzieje się poza jego domem, a jakieś podwyżki gówno go obchodzą, bo tak czy siak zapłaci. Sp!%##!!aj z tej Polski z tą polityką! Polska krajem apolitycznym!

Dodany przez:

avatar plama dołączył
561 wykopali 74 zakopali 1 tys. wyświetleń