Komentarze (23)

 • m........0 via iOS +6  

  Bardzo ciekawy tekst!

  pokaż komentarz
  m........0
 • pokusof +8  

  @maniek1990: Szkoda że tyle jest błędów ortograficznych

  pokaż komentarz
  pokusof
 • madstorm -4  

  kara śmierci nie jest rozwiązaniem, to jest tylko skrócenie męki jaką mógłby rzeczywiście przeżywać taki opryszek, gdyby państwo nie pozwalało mu żyć za darmo w zbyt komfortowych warunkach

  pokaż komentarz
  madstorm
 • erzk +1  

  Doszedłem do wniosku, że egzekucje nie rozwiązują niczego a są tylko staroświeckim reliktem prymitywnej żądzy zemsty, która wybiera prostą drogę i bierze górę nad poczuciem odpowiedzialności za odwet w stosunku do innych osób... Problem z karą śmierci polegał zawsze na tym, że nikt jej nie chciał dla wszystkich, ale opinie wszystkich różniły się w zakresie tego, kto powinien jej uniknąć

  /Albert Pierrepoint - brytyjski kat, Naczelny Kat Zjednoczonego Królestwa w latach 1941-1956./

  pokaż komentarz
  erzk
 • Reklamy Google

 • olin -6  

  Jestem przeciwnikiem wykonywania kary śmierci, bo wymaga to kata - niewinnej osoby, której psychikę obciąża się zabójstwem. Zamiast tego zaproponowałbym dożywocie w pojedynczej celi z udostępnieniem sprzętu potrzebnego do sprawnego popełnienia samobójstwa przez skazańca.

  pokaż komentarz
  olin
 • dclxvi +7  

  @olin: dlatego wprowadza się element niepewności - dwóch katów naciska przycisk uruchamiający prąd czy podanie trucizny, nie wszyscy w plutonie egzekucyjnym mają ostrą amunicję. Przy wieszaniu czy gilotynie nie da rady takiego elementu wprowadzić dlatego są to moim zdaniem najgorsze sposoby wykonywania kary śmierci.

  pokaż komentarz
  dclxvi
 • Ulic_Qel-Droma -1  

  @olin: sam sobie płać za utrzymanie tych szkodników. Wolę zapłacić z budżetu państwa 2-3 tysiące za wykonanie egzekucji jednej osobie, niż płacić tyle miesięcznie przez 25 lat na jakiegoś zbrodniarza, który potem będzie zalewał sądy cywilne roszczeniami odszkodowawczymi, bo cela jest za mała. To nie są ludzie i nie zasługują na ochronę społeczeństwa.
  A w każdym razie, to od mojej kieszeni wara.

  pokaż komentarz
  Ulic_Qel-Droma
 • M.......s +7  

  @Ulic_Qel-Droma: Ja p#!%#!%e co za bezsensowna logika. Zamiast zabijać czy skazywać na długie lata bezproduktywnego siedzenia w celi, stworzyć obozy pracy i załatwione. Pracujecie do usranej śmierci z przerwą na sen, otrzymując za swoją pracę jedynie posiłek i basta. Zabijając czy skazując na więzienia, traci się, zamiast tanim kosztem zyskać. Dla największych gnoi najcięższe roboty i największy rygor. Kara śmierci to przywilej.

  pokaż komentarz
  M.......s
 • taki_sobie_programista -1  

  @olin: do tego trzeba miec predyspozycje. Tak samo nie kazdy jezdzi do Afganistanu. Wielu ludzi nie mialo by problemu z wykonywaniem egzekucji.
  "z udostępnieniem sprzętu potrzebnego do sprawnego popełnienia samobójstwa przez skazańca." - niebezpieczne i szkoda czasu.

  pokaż komentarz
  taki_sobie_programista
 • taki_sobie_programista +3  

  @MetalGods: a dlaczego maja pracowac wiezniowie zamiast normalnych obywateli ? To fajnie brzmi tylko w tekscie, ale wyobrazasz sobie plac budowy z mordercami skazanymi na dozywocie ? Kto ich bedzie uczyl zawodu, kto ich bedzie pilnowal, wreszcie kto bedzie sprawdzal ciagle, czy wszystko robia dobrze ? To sa mrzonki. Kula w leb, a normalnym obywatelom dac zarobic.

  pokaż komentarz
  taki_sobie_programista
 • Ulic_Qel-Droma -3  

  @MetalGods: Kara śmierci to jest oszczędność w stosunku do tego co jest w tej chwili i kara sprawiedliwa w skrajnych wypadkach.

  Obozy pracy to zysk, zgadzam się. Ale jaka byłaby to jakość pracy? Każdy by nagle zachorował i tyle byś tej pracy widział. Jeżeli by surowo traktować tych więźniów, co wiązałoby się z niehumanitarnością, to tak, byłby to dobry pomysł (już widzę tę burzę środowisk lewackich).
  A poza tym już widzę tą pracę więźniów - jakby nie mieli bata na plecach, to by nic nie robili.

  Obie opcje są fantazjami jedynie, bo polska to nie jest kraj reform, tylko zasypywania piaskiem dziur. Aby "jakoś się to trzymało kupy".
  Poza tym polska po wprowadzeniu kary śmierci prawdopodobnie zostałaby wydalona z rady europy, a to wiązałoby się z usunięciem z UE.
  Dla mnie spoko, ale dla większości polaków (przypominam, że jest demokracja) już mniej.

  pokaż komentarz
  Ulic_Qel-Droma
 • bnc1 +4  

  @Ulic_Qel-Droma: ARGUMENT EKONOMICZNY NIE JEST TUTAJ ARGUMENTEM

  jedyne właściwe kryteria to kryteria moralne

  pokaż komentarz
  bnc1
 • k...n +5  

  Kara śmierci 1 kwietnia, ciekawe czy specjalnie czy tak im wypadło.

  pokaż komentarz
  k...n
 • Sajner 0  

  @k0rin: odejść z uśmiechem na ustach :)

  pokaż komentarz
  Sajner
 • sareawok +1  

  Polecam Krótki film o zabijaniu Kieślowskiego

  pokaż komentarz
  sareawok
 • bnc1 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  bnc1
 • djibril 0  

  W Zielonej Mili wyglądało to inaczej...

  pokaż komentarz
  djibril
 • g.....k -3  

  "garnitur czarny, biała koszula, czarny krawat, osłona twarzy, skarpety czarne, białe skórzane rękawiczki".. bez majtek ?

  pokaż komentarz
  g.....k
 • F....U -4  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  F....U
 • Ulic_Qel-Droma -7  

  bardzo mi się podoba, że cierpieli, chociażby psychicznie.

  "Większość ze skazanych na karę śmierci przed wykonaniem wyroku walczyła do upadłego, krzyczała, szarpała się wyrywała, gryzła, wyła.

  Emerytowany funkcjonariusz aresztu śledczego w Gdańsku stwierdził iż "dziw brał, jaka siła wstępowała w tych nieszczęśników przed wejściem pod szubienicę. Niektórzy już na korytarzu zaczynali się rzucać, kopać, gryźć. Walczyli jak zwierzęta. Dla tych mieliśmy kowbojki - specjalny kaftan unieruchamiający więźnia całkowicie.""

  daje to poczucie satysfakcji, że te ścierwo przed zdechnięciem przynajmniej przeżyło choć trochę piekła.

  pokaż komentarz
  Ulic_Qel-Droma
 • M.......s 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  M.......s
 • Sajner +3  

  @Unther: wierz mi, nie chciałbyś.

  pokaż komentarz
  Sajner