•  

  Bardzo ciekawy tekst!

  •  

   @maniek1990: Szkoda że tyle jest błędów ortograficznych

  •  

   kara śmierci nie jest rozwiązaniem, to jest tylko skrócenie męki jaką mógłby rzeczywiście przeżywać taki opryszek, gdyby państwo nie pozwalało mu żyć za darmo w zbyt komfortowych warunkach

  •  

   Doszedłem do wniosku, że egzekucje nie rozwiązują niczego a są tylko staroświeckim reliktem prymitywnej żądzy zemsty, która wybiera prostą drogę i bierze górę nad poczuciem odpowiedzialności za odwet w stosunku do innych osób... Problem z karą śmierci polegał zawsze na tym, że nikt jej nie chciał dla wszystkich, ale opinie wszystkich różniły się w zakresie tego, kto powinien jej uniknąć

   /Albert Pierrepoint - brytyjski kat, Naczelny Kat Zjednoczonego Królestwa w latach 1941-1956./

 •  

  Jestem przeciwnikiem wykonywania kary śmierci, bo wymaga to kata - niewinnej osoby, której psychikę obciąża się zabójstwem. Zamiast tego zaproponowałbym dożywocie w pojedynczej celi z udostępnieniem sprzętu potrzebnego do sprawnego popełnienia samobójstwa przez skazańca.

  •  

   @olin: dlatego wprowadza się element niepewności - dwóch katów naciska przycisk uruchamiający prąd czy podanie trucizny, nie wszyscy w plutonie egzekucyjnym mają ostrą amunicję. Przy wieszaniu czy gilotynie nie da rady takiego elementu wprowadzić dlatego są to moim zdaniem najgorsze sposoby wykonywania kary śmierci.

  •  

   @olin: sam sobie płać za utrzymanie tych szkodników. Wolę zapłacić z budżetu państwa 2-3 tysiące za wykonanie egzekucji jednej osobie, niż płacić tyle miesięcznie przez 25 lat na jakiegoś zbrodniarza, który potem będzie zalewał sądy cywilne roszczeniami odszkodowawczymi, bo cela jest za mała. To nie są ludzie i nie zasługują na ochronę społeczeństwa.
   A w każdym razie, to od mojej kieszeni wara.

  •  

   @Ulic_Qel-Droma: Ja p#!%#!%e co za bezsensowna logika. Zamiast zabijać czy skazywać na długie lata bezproduktywnego siedzenia w celi, stworzyć obozy pracy i załatwione. Pracujecie do usranej śmierci z przerwą na sen, otrzymując za swoją pracę jedynie posiłek i basta. Zabijając czy skazując na więzienia, traci się, zamiast tanim kosztem zyskać. Dla największych gnoi najcięższe roboty i największy rygor. Kara śmierci to przywilej.

  •  

   @olin: do tego trzeba miec predyspozycje. Tak samo nie kazdy jezdzi do Afganistanu. Wielu ludzi nie mialo by problemu z wykonywaniem egzekucji.
   "z udostępnieniem sprzętu potrzebnego do sprawnego popełnienia samobójstwa przez skazańca." - niebezpieczne i szkoda czasu.

  •  

   @MetalGods: a dlaczego maja pracowac wiezniowie zamiast normalnych obywateli ? To fajnie brzmi tylko w tekscie, ale wyobrazasz sobie plac budowy z mordercami skazanymi na dozywocie ? Kto ich bedzie uczyl zawodu, kto ich bedzie pilnowal, wreszcie kto bedzie sprawdzal ciagle, czy wszystko robia dobrze ? To sa mrzonki. Kula w leb, a normalnym obywatelom dac zarobic.

  •  

   @MetalGods: Kara śmierci to jest oszczędność w stosunku do tego co jest w tej chwili i kara sprawiedliwa w skrajnych wypadkach.

   Obozy pracy to zysk, zgadzam się. Ale jaka byłaby to jakość pracy? Każdy by nagle zachorował i tyle byś tej pracy widział. Jeżeli by surowo traktować tych więźniów, co wiązałoby się z niehumanitarnością, to tak, byłby to dobry pomysł (już widzę tę burzę środowisk lewackich).
   A poza tym już widzę tą pracę więźniów - jakby nie mieli bata na plecach, to by nic nie robili.

   Obie opcje są fantazjami jedynie, bo polska to nie jest kraj reform, tylko zasypywania piaskiem dziur. Aby "jakoś się to trzymało kupy".
   Poza tym polska po wprowadzeniu kary śmierci prawdopodobnie zostałaby wydalona z rady europy, a to wiązałoby się z usunięciem z UE.
   Dla mnie spoko, ale dla większości polaków (przypominam, że jest demokracja) już mniej.

  •  

   @Ulic_Qel-Droma: ARGUMENT EKONOMICZNY NIE JEST TUTAJ ARGUMENTEM

   jedyne właściwe kryteria to kryteria moralne

 •  

  Kara śmierci 1 kwietnia, ciekawe czy specjalnie czy tak im wypadło.

 •  

  Polecam Krótki film o zabijaniu Kieślowskiego

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  W Zielonej Mili wyglądało to inaczej...

 •  

  "garnitur czarny, biała koszula, czarny krawat, osłona twarzy, skarpety czarne, białe skórzane rękawiczki".. bez majtek ?

 •  

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  bardzo mi się podoba, że cierpieli, chociażby psychicznie.

  "Większość ze skazanych na karę śmierci przed wykonaniem wyroku walczyła do upadłego, krzyczała, szarpała się wyrywała, gryzła, wyła.

  Emerytowany funkcjonariusz aresztu śledczego w Gdańsku stwierdził iż "dziw brał, jaka siła wstępowała w tych nieszczęśników przed wejściem pod szubienicę. Niektórzy już na korytarzu zaczynali się rzucać, kopać, gryźć. Walczyli jak zwierzęta. Dla tych mieliśmy kowbojki - specjalny kaftan unieruchamiający więźnia całkowicie.""

  daje to poczucie satysfakcji, że te ścierwo przed zdechnięciem przynajmniej przeżyło choć trochę piekła.

 •  

  Komuno wróć !

Dodany przez:

avatar Archeopteryx_litographica dołączył
52 wykopali 2 zakopali 2.5 tys. wyświetleń