...
 •  

  pokaż komentarz

  d#!$!e,aż strach rodzinę na drogi puszczać

 •  

  pokaż komentarz

  Za takie cyrki gość już powinien do tej roboty nigdy nie wrócić.

  Szkoda, że ma nie nasze blachy, bo może nasze CSI by go dopadło.

 •  

  pokaż komentarz

  "a gdyby pobocza nie było???" to by się j%$nęli, głupie pytanie

 •  

  pokaż komentarz

  naraza zycie swoje i 15 uzytkownikow drogi, by nadrobic 20 sekund. kiepski biznes mi sie wydaje

 •  

  pokaż komentarz

  Kierowcy dzielą się na 3 typy:
  1) zap!%$$%$ający d!$!$e
  2) ślimaczące się matoły
  3) ja
  :)

  •  

   pokaż komentarz

   4) i wreszcie ci normalni, inteligentni użytkownicy dróg..

  •  

   pokaż komentarz

   @elmo-pl: zap!$#%!#ać trzeba umieć. są albo d%%#%e, albo jeżdżący pewniej niż 2) i 3) razem wzięte.

  •  

   pokaż komentarz

   @gheck: Nie ma czegoś takiego jak "umiejętne zap$%!!%%anie". Za zap$%!!%%anie przyjmuję jazdę znacznie wyższą niż dopuszcza to ograniczenie czy zdrowy rozsądek. Powiem Ci, że zazwyczaj takie właśnie tłumaczenie ("zawsze tak jeździłem", "ja nie wiedziałem", "byłem pewny, że opanuję samochód") słychać (o ile słychać) na tle wplątanych w drzewo blach. Bo to jeleń wyskoczył, bo to się nagle dziura czy inna hopka na asfalcie pojawiła po złej pogodzie, a to sam samochód nawalił...
   Umiejętność opanowania auta i zachowania zimnej krwi przy dużej prędkości to jedno. Czynniki pozaludzkie to drugie.
   Nie można nauczyć się "zap$%!!%%ać". Zawsze ryzykujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @BaKaZa: Zasadniczo przy czołowym nie ma zbytniej różnicy między 90km/h a 200km/h. Różnica będzie tylko dla ludzi którzy będą musieli części ciała z drogi zdrapywać.

  •  

   pokaż komentarz

   @BaKaZa: Nie znasz się, zap#%%$%%ać trzeba! Inaczej jesteś ciotą i ślimaczącym się matołem!!!11oneone

  •  

   pokaż komentarz

   @M4lpa: Wiesz, mając już do wyboru dwie opcje - to chyba jednak wolałbym zderzyć się czołowo przy prędkości 90km/h. Łatwiej toto później wyszpachlować, a i szanse mimo wszystko są jednak większe.
   No i inna sprawa, przy 90km/h masz troszkę więcej czasu na reakcję, a i też nie dociskasz gazu widząc auto przed Tobą.

 •  

  pokaż komentarz

  Szczyt d!$!!izmu, takich pajacy powinni kastrowac normalnie

 •  

  pokaż komentarz

  ja raz w zimę nie mogłem nadążyć za ciężarówką co 120 km/h wciąż pruła :)

 •  

  pokaż komentarz

  byyyłooo, już pisałem wyjaśnienie na temat tego filmu
  W skrócie, ciężarówki mają ograniczniki, a koleś z osobówki jescze przyspiesza, skutecznie utrudniając manewr.

  Aha i nie piszcie znowu, że ciężarówka jechała 120, one naprawdę są ograniczone do 90-93 km/h

  •  

   pokaż komentarz

   @nevesu: takie ograniczenia zdejmuje się zapewne w wyspecjalizowanych warsztatach za 100zł. Nie raz jechałem czy to na autostradzie czy drodze ekspresowej 110km/h, a wyprzedzał mnie "TIR" (ciągnik siodłowy + naczepa).

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @piterek: Widzisz, ty tylko masz pojęcie o tym, jak widzisz, a ja wiem jak to jest.
   Każda ciężarówka posiada swoją "czarną skrzynkę" - tachograf. Tam jest rejestrowane wszystko, ile kierowca jedzie, z jaką prędkością itd. W myśl Polskiego prawa nie może jechać więcej niż 80 - wiadomo jak jest w praktyce i na to 90 inspekcja transportu drogowego czy policja przymyka oko. Natomiast NIGDY na 100 km/h. Aby pojazd spełniał normę Euro wyższą od 0, musi posiadać ogranicznik (zwany potocznie kagańcem) gdy go nie masz, nie ma opcji aby się poruszać. Nie ma problemu ze zdjęciem ogranicznika - wypinasz bezpiecznik, ale wszystko jest rejestrowane przez tacho, a za jazdę bez niego jest OLBRZYMI mandat (kilkanaście tysięcy i to nie tylko dla kierowcy ale i pracodawcy). Oczywiście, ogranicznik ustawia pan przy legalizacji tacho i tu można namieszać. Tylko on stawia swoją pieczątkę przy tym i jest za to odpowiedzialny.

   Więc zanim drogi piterku znowu powiesz, że ciężarówka cię wyprzedzała z prędkością ponad tych 110 to pomyśl o moim wywodzie :)

  •  

   pokaż komentarz

   @piterek: nie pisz bzdur, maksymalna szybkość ciężarówki to około 110km/h. Oczywiście jeżeli jest wyłączony ogranicznik.

  •  

   pokaż komentarz

   @nevesu: Jak ma ogranicznik i nie może jechać na tyle szybko, żeby wyprzedzić bezpiecznie to po ch$% wyprzedza?

  •  

   pokaż komentarz

   @Dralax: Zobacz, że na początku różnica prędkości jest w miarę duża, potem osobówka przyspiesza i ciężarówka "słabnie".
   Kierowca ma:
   a) płatne od kilometra
   b) pauzy, najpewniej był to Litwin który ciągnął do domu, jeżeli jedzie przed tobą osoba którą możesz wyprzedzić i dzięki temu manewrowi (a także innym manewrom wyprzedzania) masz zdążyć do domu i zjeść normlanie, a nie kisić się 48 godzin w szoferce, to byś jechał powoutku, bo może idiota w osobówce złamie prawo i zwiększy prędkość (i całkiem przypadkiem całość nagra). Takie są realia, mnie na pierwszych godzinach jazdy opierdzielał, że jak jest droga z ograniczeniem do 80 to jade te 95. Tylko w ten sposób nie taranuje drogi dużym i mam święty spokój, dojeżdżam bezpiecznie i nie powoduje sytuacji wyprzedzania. No ale skoro są ludzie mądrzejsi, którzy posiadając jedynie p.j. kat. B i mając kilku letnie (albo nawet kilku miesięczne) doświadczenie mówią, jak należy jeździć, to ja nie mam pytań.

   Cytując mojego ś.p. dziadka (który również jeździł dużym, tylko w PRLu) W d#pie byłeś, g#wno widziałeś (oczywiście, nie odnosi się to do Ciebie Dralax, tylko wielkich kierowców, którzy są najmądrzejsi na świecie).

  •  

   pokaż komentarz

   @nevesu: Ale musisz przyznać, że stwarzał w ten sposób bardzo duże zagrożenie na drodze. Moja znajoma miała kilka lat temu taką sytuację, że nagle musiała uciekać na pobocze bo jakiemuś kierowcy ciężarówki zachciało się wyprzedzać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Deep: Oczywiście, że tak, tylko nie można zrzucić na łebka całkowicie winy. Gdyby kierowca osobówki nie przyspieszył, ciężarowy mógłby szybciej wyprzedzić. Z drugiej jednak strony, siedząc wyżej widzisz jednak, że jest pewien sznurek ciężarowych i możesz ocenić, że tak łatwo nie dasz rady wyprzedzić. Mimo, że narazie droga jest czysta, to za jakiś czas może coś wyskoczyć.

   Nikt nie jest bez winy (a jak jest, to niech pierwszy rzuci kamieniem), tylko większości zagrożeń da się uniknąć, najnormlaniej na świecie nie zgrywając bóg-wie-kogo, tylko po prostu spokojnie, z kultruą sobie pomóc. Kierowcy dużych to też ludzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @nevesu: Ten to chyba przez "siedzenie wyżej" stał się nadczłowiekiem, skoro wypchnął na pobocze 2 auta z ich własnego pasa...

  •  

   pokaż komentarz

   @killkamil: A co miał zrobić ? Pójść w prawo w inny zestaw ? Miał wyjście ? Gdy zaczął manewr wyprzedzania, miał trochę miejsca i wolno jadąca osobówkę, wyprzedza, osobówka przyspiesza, nie ma miejsca. Więc idzie dalej się wcisnąć. Oczywiście, mógł to przewidzieć, ale nie zrzucaj całej odpowiedzialności na niego.

  •  

   pokaż komentarz

   @nevesu: Poza tym zapewne był kontakt na CB z kierowcą 2giego tira. Zresztą - nie przesadzajmy, gdyby nie było miejsca na poboczu - 2gi kierowca zrobiłby mu tyle miejsca, by te auta się zmieściły. Wbrew pozorom kierowcy TIRów to nie to samo, co kamikaze.. Nie pochwalam, ale nie róbmy z tego "Bóg wie czego".. końcówka tacho pewnie.. ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @nevesu: mała modyfikacja co do tacho - mogą jeździć 80, kagańce są na ok. 85, w osobówkach licznik wtedy pokazuje ok. 90 - 95, bo w samochodach bez tacho licznik zawyża o średnio 10%. no a z tachami robią jeszcze takie tricki, że robią pstryk i rysuje pauzę, albo rysuje max dopuszczalną (a kaganiec jest nieaktywny wtedy). no ale to wtedy mają jazdę na ryzyko, mało kto tak jeździ na długich odcinkach, często stosowane np przy załadunku i oczekiwaniu na załadunek.

  •  

   pokaż komentarz

   @nevesu: A na kogo ma ją zrzucać? To kierowca ciężarówki spowodował zagrożenie w ruchu drogowym. Na filmie nie widać aby chciał zakończyć manewr wyprzedzania na osobówce. ( Brak kierunku )

  •  

   pokaż komentarz

   @nevesu: na prawdę? http://www.youtube.com/watch?v=Fp_YkKRY2J0&feature=related
   Chyba sam nie wiesz co mówisz. Owszem mają kagańce, ale to nie jest wcale takie trudne go zdjąć. Są za to surowe kary, ale czasem jak jest szybki kurs to i desperata się znajdzie, który tak pojedzie. Znam kilku kierowców tirów i opowiadali mi jakie metody się stosuje, żeby oszukać tacho itd.
   Dla mnie jednak nie jest problemem to, że taki tir pojedzie 100, czy 110 na autostradzie, drodze szybkiego ruchu, problemem jest to, że jadąc przez wioski, czy male miasta nie zwalniają. Sam jadąc w trasie zwalniam do 70 w terenie zabudowanym, a to i tak o 20 za dużo, tymczasem panowie w tirach wyprzedzają mnie na ciąglych, pasach, wzniesieniach, wszędzie, bo nie chce im się wylączyć tempomatu...często powodując dość duże zagrożenie i sytuacje jak na filmiku.
   Na koniec Pan driftujący ciągnikiem: http://www.youtube.com/watch?v=ELpd0bNRAD0&feature=related trzeba przyznać, że umiejętności ma, ale jeden maly bląd i zdarzylaby sie katastrofa...totalny brak wyobraźni...

   PS. sorki za brak alt+l, ale coś mi klawiatura nawala...

  •  

   pokaż komentarz

   @nevesu:
   1) gdzie widzisz, ze kierowca osobówki przyspiesza? Nie twierdzę, że tak nie jest, ale na filmiku nie widać tego.
   2) kierowca osobówki (choć generalnie zachowuje się trochę jak d$#%#) widać, że oczekiwał na zakończenie TIRa manewru zaraz po wyprzedzeniu. Świadczy o tym zdziwienie towarzyszące kontynuacji jazdy przez Litwina.
   3) Dlaczego nie wrzucił migacza? Dlaczego nie próbował nawet wymusić na kierowcy osobówki zrobienia sobie miejsca? Moim zdaniem odpowiedź jest prosta. Chciał kontynuować manewr.
   4) Teraz wyobraź sobie, że naprzeciwko jedzie kompletnie niedoświadczony kierowca, taki, który ma prawo jazdy od 2-3 miesięcy... Panika i śmierć na miejscu.

   NIC nie usprawiedliwia kierowcy TIRa. Zachował się jak skończony kretyn, natychmiast powinni mu zabrać prawo jazdy. Nawet ewentualne błędy osobówki są niczym w porównaniu do decyzji o wyprzedzaniu osobówki i TIRa samochodem o takich gabarytach.

  •  

   pokaż komentarz

   @nevesu: daj spokoj z tymi tlumaczeniami, bo kazdy wie, ze da sie jechac na dwie tarczki. Poza tym szczerze to gowno mnie obchodzi czy komus wypadnie postoj 50km, 2km czy 100m od domu. Nie usprawiedliwia go to w zadnym wypadku do pedzenia i narazania zycia innych osob. Taki zawod sobie wybrales, to trzeba bylo sie liczyc z konsekwencjami, ze raz na jakis czas przespisz sie w szoferce.

  •  

   pokaż komentarz

   @nevesu: naprawdę mam to w dupie, że jakiś głupi litwin chce szybciej dojechać do domu na obiad. Ma jechać przepisowo, nie wyprzedzać xxxxxx jadących przed nim na raz, bo nie jest osobówką, tylko ogromnym tirem, który szurnięciem lusterka może zgnieść.
   A ty jesteś po prostu głupi broniąc tego kretyna i pisząc, że inni nic nie wiedzą o jeździe tirami. Ja wiem jedno - kierowcy tirów z litwy bardzo często jeżdżą naj##ani.

  •  

   pokaż komentarz

   @nevesu: powiem Ci jeszcze tak kolego. Nie jeździłem ciągnikiem, ale jeździłem zwykłą solóweczką z tacho itd. na samym początku jeszcze nie ogarniałem tych wszystkich przepisów i były takie odcinki podczas wyprzedzania że jechałem pod 120 km/h. Miałem kontrolę ITD, z 28 dni tarczki mi posprawdzali i wiesz co? Nikt uwagi mi na prędkość nie zwrócił. Za to zarobiłem 3000 zł głównie za to, że miałem w sumie 3h za dużo przejechane (w całym miesiącu!). Na szczęście w zaocznej sprawie sądowej otrzymałem tylko 300 zł mandatu, jako że to pierwsze wykroczenie.

   Ale nie powiesz mi, że nie mogę jeździć bez kagańca. Z resztą jak jeździłeś po polskich drogach, sczególnie na wschodzie (woj. lubelskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie) to widać doskonale jak się litwini stosują do ograniczeń prędkości ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @markus666: To "alt + l" to jakiś program masz w tle który przypisał sobie taki skrót, poszukaj który to i w opcjach wyłącz mu skróty klawiszowe.

 •  

  pokaż komentarz

  Litwin i wszystko jasne.

 •  

  pokaż komentarz

  A gdyby tutaj samochód jechał z naprzeciwka, a to pobocze by wczoraj jeszcze było, a dzisiaj już by go nie było, to wy byście w ten samochód stuknęli, tak? A mogła nim jechać wasza matka!

 •  

  pokaż komentarz

  Dla takich to MSW powinno rozpisać przetarg na miniguny dla drogówki.

 •  

  pokaż komentarz

  Autorzy filmiku chyba byli bardziej podjarani niż Ci jadący z naprzeciwka. Nie bronię kolesia ale prawda jest taka że na naszych wąskich i zatłoczonych drogach wyprzedzanie ciężarówką z kagańcem do przyjemnych nie należy. Zazwyczaj jeżeli chce się minąć dwóch dużych dogadają się na CB że jeden trochę zwolni i zrobi miejsca na marginesie. Gorzej jak się trafi na osobówkę z niezbyt domyślnym pilotem w środku.

 •  

  pokaż komentarz

  komentarz z 0:35 dobrze podsumowuje filmik

 •  

  pokaż komentarz

  najlepszy ten z osobowki co wyprzedza razem z TIRem.

 •  

  pokaż komentarz

  EEee.. Antek był lepszy :D

 •  

  pokaż komentarz

  http://www.youtube.com/watch?v=rgZTEUMCKqw
  Stare, ale nie wiem czy każdy to widział, do tego ten koleś jest jeszcze bardziej popaprany.

 •  

  pokaż komentarz

  Bo ci bez jajec jeżdżą ostrożniej :)

 •  

  pokaż komentarz

  Jezeli to jest w okolicach Augustowa to na bank za kolkiem tego tira jedzie Litwin..

 •  

  pokaż komentarz

  Postronni kierocy powinni na takie cos reagowac - nagrywac i dzwonic na policje - ta ma obowiazek ukarac sprawce albo skierowac sprawe do sadu.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  O litewskie tablice. Czemu nie jestem zdziwiony? Niedawno był taki wykop o tym jak wspaniali i cywilizowani są Bałtowie. O Litwinach mówiło się, że są doskonałymi kierowcami którzy respektują przepisy. Bym takiego k##!#a wsadził za sprowadzenia zagrożenia w ruchu lądowym albo usiłowanie zabójstwa i odstrzelił w lesie.

 •  

  pokaż komentarz

  Tirowcy- najgorszy sort kierowców. Czemu tak zapieprzają? Bo chcą zarobić na rodzinę albo do niej szybciej wrócić? NIE! Dlatego, że kolejny kurs czeka a potem następny i następny. Znam gościa, co podczas 3-dniowego urlopu w domu nie potrafił wysiedzieć bo go do TIRa ciągnęło.

 •  

  pokaż komentarz

  Odpowiadając na tytuł: gdyby pobocza nie było to by raczej nie wyprzedzał.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale wy się podniecacie tymi wyprzedzającymi tirami. Widać że rzadko jeździcie samochodem że dopiero na filmach zobaczyliście jak tirowcy jeżdżą.

 •  

  pokaż komentarz

  Przetłumaczy ktoś ostatnie kilka sekund? ;D

 •  

  pokaż komentarz

  dogonic, przestrzelic opony, wywlec z samochodu i napchać kału do mordy!

 •  

  pokaż komentarz

  http://www.youtube.com/watch?v=dX9ydt_YLtM to jest jeszcze lepsze ciezarówka wyprzedzająca ciężarówkę wyprzedzająca ciężarówke na skrzyżowaniu :D

  •  

   pokaż komentarz

   @bartekgej:
   Wez to obejrzyj jeszcze pare razy, przypatrz sie dokladnie i dopiero komentuj.. bo ja tam widze z odleglosci okolo 400-500m dwie ciezarowki, ktore wyprzedzaja jedna za druga jakiegos PKS'a ktory jedzie pewnie z 40-50 km/h.. a widac to po roznicy predkosci przy wyprzedzaniu. Fakt ze wyprzedzali na skrzyzowaniu, ale to jest jedyne zagrozenie jakie stworzyli.

 •  

  pokaż komentarz

  temu ze starego audi tez to sie nalezy!

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny litewski mistrz kierownicy :|

 •  

  pokaż komentarz

  zimny łokieć obowiązkowo

 •  

  pokaż komentarz

  takim ludziom powinni zabierać dożywotnio prawo jazdy i zamykać w psychiatryku. często jeżdżę tą trasą i niestety.... takie obrazki są widoczne dość często.

 •  

  pokaż komentarz

  a potem się czyta teksty biednych i pokrzywdzonych kierowców tirów jak to musimy się liczyć z tym, że oni muszą jechać szybko bo się spieszą

  •  

   pokaż komentarz

   @orwo: nie umiesz jechać przepisowo to nie wyjeżdżaj z domu i nie zawadzaj innym. pojedziesz przepisowo, to nikt ale nie będzie mieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @gheck: A widzisz, i tu się mylisz. Bo jeżeli jechałbyś przepisowo, i nie przekraczał, dla przykładu, 40km/h w miejscu w którym obowiązuje takie ograniczenie, gwarantuje Ci że znalazłoby się kilku, żeby nie powiedzieć wielu, kowbojów którzy mieliby całkiem duże "ale".

  •  

   pokaż komentarz

   @Mandulzz: a widzisz, bo w rzeczywistości jedziesz 30 - 35. odpal gps to będziesz wiedzieć, ile serio jedziesz i ile tirom pokazuje prędkościomierz. a poza tym powiedzmy sobie szczerze - połowa ograniczeń jest totalnie z dupy - zabudowany, choć są dwa domy na krzyż w odległości 100m od drogi, albo przerywana i możliwe wyprzedzanie w łuku albo przez wzniesienie...

  •  

   pokaż komentarz

   @gheck: No dobrze, zgadzam się że sporo ograniczeń jest bez sensu. Ale mówiłeś o jeździe zgodnej z przepisami, a kierowca musi korzystać z dostępnych instrumentów wskazujących prędkość. Hipotetycznie rzecz biorąc, jeżeli chcę jechać przepisowo i nie mam nawigacji, interesuje mnie to co pokazuje mi prędkościomierz. Wg tego co napisałeś nikt nie ma do mnie pretensji, a tak niestety nie jest, co jest zrozumiałe przy ograniczeniu do 50km/h, ale już przy 90km/h nie zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mandulzz: no więc skoro przy 90 mają pretensję, to znaczy że jednak tyle nie jedziesz :] mnie też wkurza, jak przez taki lasek koło cieszyna ludzie jadą 50 - 60 poza zabudowanym, bo im się nie opłaca przyspieszać, bo za 800m czy 1km będą skręcać. i jest to nagminne.

  •  

   pokaż komentarz

   @gheck: żebyś się nie zesrał przez tą minutę czy dwie straty czasu!

  •  

   pokaż komentarz

   @anonim1133: ekodrajwing to nie jazda z najniższą możliwą prędkością. naucz się tego. a poza tym jadąc w takim miejscu z taką prędkością stwarzasz realne zagrożenie na drodze i powinieneś dostać za to taki sam mandat, jak za przekraczanie prędkości. żebyś się przypadkiem nie posrał ze szczęścia, bo zaoszczędziłeś paliwa za 2zł/100km a ktoś przez ciebie nie dojechał do domu, bo się mu czas jazdy skończył.

  •  

   pokaż komentarz

   @gheck: człowieku, ty takie bzdury wypisujesz, że natychmiast powinni ci odebrać prawo jazdy... poza tym gdzie on pisał o eko-drivingu?

  •  

   pokaż komentarz

   @gheck: To może zdecyduj się? Jazda zgodnie z przepisami czy olewanie przepisów bo są bez sensu i "ble"? Jak na razie udało się udowodnić brak Twój brak konsekwencji i brak zrozumienia komentarzy innych użytkowników, do których masz jakieś "ale". O jakim zagrożeniu mówisz? Że jeżeli jadę sobie tak jak mi odpowiada i z taką prędkością jak mi się podoba (zakładam że powyżej 50km/h, w zależności od sytuacji) to w tym momencie ktoś "musi" mnie wyprzedzić? To chyba jednak on stwarza zagrożenie, co?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mandulzz: to, że przepisy i ograniczenia bywają durne - każdy wie. ale jak pisze 50, to tocz się 50 a nie 40. jak pisze 90, to tocz się 90, a nie 60. po pierwsze przez to się robią korki. po drugie to TY stwarzasz zagrożenie, ponieważ nie potrafisz utrzymać prędkości zalecanej, czyli tej piszącej na znaku (pomijam tutaj kwestię dostosowania prędkości do warunków, mówimy o słonecznym dniu), w związku z czym to ty zmuszasz innych użytkowników do wyprzedzenia cię. proste i nieskomplikowane.
   @maddox84: baardzo wiele ludzi robi w rok takie przebiegi, jak ja w miesiąc potrafię zrobić. gdzie o ekodrajwingu? a jak należy interpretować fakt, że jaśnie pan chrabia ma w dupie innych, bo ON oszczędza paliwo, bo to JEMU nie chce się nacisnąć pedału gazu, bo to ON ma pretensje jeszcze do tych, co go wyprzedzają?

   chłopaczki, jeździjcie chociaż 60kkm rocznie, później się wypowiadajcie na temat jeżdżenia. najlepiej w dalszych trasach. dobrze wam to przewietrzy światopogląd na kierowanie i jazdę, bo jeżdżenie od wioski do wioski autem starego nie ma nic wspólnego z umiejętnością jazdy.

  •  

   pokaż komentarz

   @gheck: baardzo wiele ludzi robi w rok takie przebiegi, jak ja w miesiąc potrafię zrobić. gdzie o ekodrajwingu? a jak należy interpretować fakt, że jaśnie pan chrabia ma w dupie innych, bo ON oszczędza paliwo, bo to JEMU nie chce się nacisnąć pedału gazu, bo to ON ma pretensje jeszcze do tych, co go wyprzedzają?
   Wypowiedzi się nie interpretuje, to nie wiersze, czytasz i odpowiadasz na to co jest tam napisane a nie na własne domysły. Czy wiesz czym się różni "ograniczenie" prędkości od "nakazu" utrzymania prędkości? Wypowiadasz się jak byś pozjadał wszystkie rozumy a nie przyjmujesz do wiadomości że ty i twój samochód, praca itp. nie jesteś najważniejszy na drodze i właśnie dlatego jesteś niebezpieczny - bo Ty robisz 60 tys. km rocznie to inni mają się zamknąć i ci zjechać z drogi. I tak naprawdę to ch!! ci do tego, czy on jedzie 40 na 50 bo oszczędza paliwo, czemu twój czas ma być cenniejszy niż jego paliwo, ty o tym decydujesz czy kto?
   Poza tym cały czas mówisz, żeby tam gdzie jest 50 jechać 50 a nie 46, chcesz mi powiedzieć, że nagle znikną wyprzedzający na ograniczeniu do 70 czy 50 jak wszyscy będą jechać równo, chyba kpisz? Przykro mi ale swoimi wypowiedziami potwierdzasz jedynie stereotyp kierowcy ciężarówki, który to wie wszystko najlepiej, uważa że najlepiej jak by "osobówki" zabijać albo zakazać im jeździć, a jego zdolność postrzegania kończy się tam gdzie naczepa jego zestawu.. Najgorsze jest to, że przez takich jak ty później panuje taka a nie inna opinia o kierowcach ciężarówek, a wiem, że nie wszyscy są tacy!

  •  

   pokaż komentarz

   @gheck: Proste i logiczne jest to że jeżeli ktoś decyduje się wyprzedzać to jest to JEGO decyzja, JEGO działanie i JEGO odpowiedzialność. Ja nikogo nie zmuszam. Chyba że wsiądę do niego do samochodu, przystawię mu lufę do głowy i każę jeździć jak ostatni d!!##. Poza tym jeżeli uważasz że to Ty jesteś najmądrzejszy i wiesz najlepiej to chyba nie ma o czym rozmawiać, z betonem się nie dyskutuje. Zobacz, z drugiej strony można powiedzieć tak: jaśnie hrabia ( a właśnie, "hrabia" a nie "chrabia") ma wszystkich w dupie bo JEMU się śpieszy, bo to ON zjadł wszystkie rozumy, bo to ON ma pretensje do całego świata. I faktycznie doczytaj czym różni się "nakazu utrzymania zalecanej prędkości" od "ograniczenia prędkości", bo przez nieznajomość przepisów Ty stwarzasz zagrożenie na drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @maddox84: wybacz, ale jedyną sensowną odpowiedzią na tekst anonima jest "rozpędź się a ściana sama cię znajdzie". bez interpretacji oczywiście. misiu, rozróżniaj coś takiego jak ograniczenie, nakaz i sugestia. jeżeli na znaku jest 70, to szybciej ci nie można, ale zaleca się jazdę z tą prędkością. rzecz kolejna - skoro ja mam nie decydować o tym, że ktoś oszczędza paliwo, to dlaczego ten ktoś decyduje o moim czasie? i misiu, robię więcej niż 60 tys. rocznie - 60 to jest ten limit, przy którym będziesz mieć dość doświadczenia, żeby wdawać się w jakiekolwiek dyskusje na temat tego, co jest eko, co stwarza niebezpieczeństwo i z czego biorą się korki. poza tym najlepsza prędkość to ok. 80 - 90, wtedy samochód ma najniższe spalanie. nie przy 60. i, misiu, nie ucz mnie czytania ze zrozumieniem, bo tobie prawie akurat to totalnie nie wychodzi. jesteś kolejnym wykopowym cieciem, który przeczyta A, zrozumie B i będzie próbować napisać autorowi, że napisał C. i, misiu, słowo na koniec - zauważyłeś, żebym nadawał na ciężarówki? no właśnie. a jeżdżę osobówką. sam wyciągnij wnioski.
   @Mandulzz: chłopaku, poczytaj to wyżej.

   a teraz, misie, poczytajcie sobie kodeks drogowy, art. 19, pkt 2, ppkt 1.

 •  

  pokaż komentarz

  Ten skur... powinien mieć zabrane dożywotnio prawo jazdy... Strach jeździć samochodem przez takich d$$$$i...

 •  

  pokaż komentarz

  widziałem 2 lata temu

 •  

  pokaż komentarz

  Do cholery kupuje sobie samochód, żeby jeździć szybko , a nie bezpiecznie... jak bym chciał jeździć bezpiecznie (wolno) to bym sobie kupił rower.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale wkurza mnie strasznie taka nagonka na te "TIR-Y" Jakby to było naprawdę największe zło na drogach. Są sprawcami 7% wypadków drogowych, dla porównania motocykliści wraz z rowerzystami którzy się poruszają tylko w sezonie coś ponad 20%. Dlaczego np nie ma w ogóle filmików jak to osobówkami ludzie mądre rzeczy robią? Za to pełno jest takich filmików jak wyżej, gdzie kilku idiotów przy wyprzedzaniu nagle przyśpiesza i facet nie ma się jak schować, albo taki jak ten w powiązanych, to ktoś sobie jaja tym filmikiem robi czy tak na poważnie? Dwóch kolesi szybko chciało i sprawnie przeskoczyć autobus który jedzie z 50km/h pewnie, , że na lewo skręcie? Pewnie to jedyny moment w którym mogli, że nie przepisowo niby? Ależ afera. Normalnie jak kredens. Czyli mam rozumieć raptem każdy taki wielki porządny obywatel jest i na 50 jedzie równo 50 i nigdy się mu nie zdarzyła taka sytuacja? Więc brawo. Tylko skąd najwyższa liczba wypadków w Europie ma miejsce u nas? A tak, to ciężarówki, a reszta to kłamliwe statystyki, przecież nikt u nas nie łamie przepisów! Niektórzy to by te ciężarówki zjedli jakby mogli, to ja mówię zawsze, a j%#ać to, postawić te wszystkie ciężarówki i byłby spokój, co oni j%#ią po nocach dla własnej przyjemności? Nap#!%#%#ają tylko te km w kółko i żyją w tych ciężarówkach. Po co w takim razie. Pół polski zdechnie z głodu nie mówiąc już o innych rzeczach, a resztą to nie wiem, może super rozwinięta PKP? Zgadają się z kampania Tiry na Tory i dadzą sobie radę. Pozdro, specjaliści.

  BTW, może czasem jak poza siedzeniem na wykopie i robieniem 10km dziennie do pracy i do domu pojedziecie gdzieś dalej w trasę to zobaczycie jak jest naprawdę, i ile jest takich przypadków niesamowitych jak w tych filmikach i kto więcej myśli na drodze.

  •  

   pokaż komentarz

   @SingularItY: Internet masz od wczoraj, że nie widzisz filmików z osobówkami? Z TIR-ami właśnie się rzadko pojawiają, więc się nie podniecaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @neib1: cóż z doświadczanie ( na trasie augustów białystok ) wiem ze jeśli chodiz o kierówców to najgorsi są ci od tirów , znaczy ja nie mówię ze wszyscy wręcz przeciwnie wiekszość jest spoko i kierunkowskazem da znać że można wyprzedać itp ale wiecej takich sytuacji sie zdaża z tirami niż osobówkami

 •  

  pokaż komentarz

  Nic nie wk$$#ia na drodze tak, jak d%!#!izm gnających na złamanie karku TIRów.

  Polecam akcję "TIRy na tory": http://www.tirynatory.pl/

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: To widocznie mało jeździsz. :]

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: Nic nie wk!#$ia na drodze tak, jak d%$!$izm gnających na złamanie karku d%$!$i.
   Bo nie tylko tirowcy tak zap$!##$%ają, ale i nasi polscy mistrzowie kierownicy :) Ostatnio widziałem takie fajne volvo w rowie :) Tak fajnie tam zaparkował, że nie miał jak wysiąść :) Ale co tam, zap$!##$%ać trzeba, to będziemy 3 minuty szybciej na miejscu :)

  •  

   pokaż komentarz

   @anonim1133:
   To też. Generalnie, wszyscy wiemy że "polskie drogi" to temat rzeka.

   Tyle że ja wolę d$$$!a w volvo z antenką - najwyżej się zabije. Natomiast jeden TIR wyprzedzający na autostradzie z prędkością 82 km/h drugiego TIRa, który jedzie 80 km/h wprowadza mnie w ostry road-rage.
   A to jeszcze gorsze niż nerdrage :)

 •  

  pokaż komentarz

  tutaj ładna droga,ale jade obwodnica ograniczenie do 70,ja jade może 75 ,a tir mi mruga długimi i trąbi na mnie,w dodatku zima to zabardzo szybko nie ma co jeździć

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby pobocza nie było... to filmik byłby jeszcze bardziej efektowny ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to normalne, kto jeździ autem to widzi co się na drogach dzieje, równie dobrze mogła to być osobówka wyprzedzająca na drugiego.
  Po to są te szerokie drogi z poboczem, żeby móc bezpiecznie wyprzedzać. Niektórzy kierowcy robią lepsze numery ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @anath0r: to się nazywa wyprzedzanie z marginesem. i jak by to był polski tir, to by na radiu krzyknął i by mu zrobili więcej miejsca...

  •  

   pokaż komentarz

   @anath0r: dokładnie... dzieciaki się podniecają, jakby nigdy samochodem nie jechały.

  •  

   pokaż komentarz

   @anath0r: normalne to może nie jest ale powszechne na polskich drogach, więc nie wiem czym się podniecać... goście niemal orgazmu dostają komentując to wyprzedzanie... kto trochę jeździ po polskich drogach to faktycznie znajdzie takie ewolucje, które youtube jeszcze nie widziało...

  •  

   pokaż komentarz

   @biologgo: cóż - dróg nie mamy, to radzić sobie trzeba... tyle, że większość ludzi nie zna podstawowych zasad wyprzedzania "na trzeciego" ale z głową...

  •  

   pokaż komentarz

   @biologgo: napisałem normalne, bo jestem z augu a dla mieszkańców tamtych okolic to jest na porządku dziennym ;)

Dodany przez:

avatar kamil-glazewski dołączył
472 wykopali 47 zakopali 1.2 tys. wyświetleń