Komentarze (73)

 • E...o +60  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  E...o
 • gooziec +22  

  @Enjoo: Nie widzimy z Ziemi wszystkiego. Księżyc jest cały skierowany do nas jedną półkulą. Mimo wszystko należałoby podkreślic "sci-FICTION".

  pokaż komentarz
  gooziec
 • Ze_Arcadio -8  

  @wielbicieldzemutruskawkowego: Hihi dowcipniś. Karol S. ma konto na wykopie?

  pokaż komentarz
  Ze_Arcadio
 • Reklamy Google

 • BQP +21  

  @Enjoo: Nie rozumiesz. Chcą stworzyć legendę tak jak to miało miejsce z Blair Witch Project. Zresztą film również będzie kręcony w ten ostatnio popularny sposób. Że niby filmy pochodzą z archiwum itp. tak jak z BWP i "dzięki zgodzie rodzin" obejrzymy ostatnie chwile blebleblebleble, machina promocyjna ruszyła.

  pokaż komentarz
  BQP
 • E...o +23  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  E...o
 • UlfNitjsefni +1  

  @Enjoo: jeju, nie doszukuj się tu jakiejś wielkiej logiki, to tylko film. jak w każdym filmie sci-fi trzeba się wczuć w konwencję i tyle. poza tym można zbudować milion teorii dlaczego są na księżycu, a nie na ziemi, może tam po prostu wyewoluowały i nie zbudowały stateczków żeby przylecieć na ziemię. a jak widać na trailerze to jakieś robaczki są.

  pokaż komentarz
  UlfNitjsefni
 • Wolvi666 +3  

  @Enjoo: teoretycznie, Księżyc ma więcej zalet jako miejsce na bazę niż, Ziemia. Po pierwsze brak atmosfery i tarcia prze nie wywołanego, w czasie startu/ lądowania, dwa mniejsze przyciąganie, czyli mniejsze zużycie paliwa, do startu, brak atmosfery powoduje , że baza nie niszczeje z powodów chemicznych zachodzących w atmosferze, czy z powodu wody i nie występują wiatry, które mogły by powodować zamiecie i burze pyłowe. Co do meteorów, to nie ma ich tak dużo, a sama szansa uderzenia jest podobna do uderzenia w Ziemię, a co do mikro meteorytów, to pancerz bazy powinien bez problemu ją przed nimi zabezpieczyć.

  pokaż komentarz
  Wolvi666
 • Elaviart +1  

  @Wolvi666: A skąd woda i żywność?

  pokaż komentarz
  Elaviart
 • Rancor 0  

  @Elaviart: Żywność z Ziemi (początkowo) a woda z Księżyca.

  pokaż komentarz
  Rancor
 • Wolvi666 0  

  @Elaviart: lód i uprawy, zamknięte, bo słońce rzuca promienie na niewidoczną z Ziemi połówkę księżyca

  pokaż komentarz
  Wolvi666
 • Rancor 0  

  @Wolvi666: Co ma do tego niewidoczna połowa Księżyca?? Spore ilości lodu wykryto w głębszych kraterach na biegunie południowym Księżyca. Tam właśnie istotnie promienie słoneczne nigdy nie docierają. Lodu jest tam tyle że bez problemu zaopatrzył by księżycową bazę.

  pokaż komentarz
  Rancor
 • bio +43  

  no musialo sie cos wydarzyc...przeciez nie moglo byc tak ze stwierdzili ze tam same kamienie sa i ze nie ma sensu wydawc biliardow zeby leciec tam ponownie

  pokaż komentarz
  bio
 • luksus2 0  

  @obeliks: Bo akurat kolonizacja Księżyca ma się nijak do kolonizacji planet, panują tam zupełnie inne warunki niż na ewentualnych ciałach niebieskich, które leżałyby w planach stałej kolonizacji Ziemian (przynajmniej tej początkowej).

  pokaż komentarz
  luksus2
 • o.....s +1  

  @luksus2: Ja to wiem, ale gdzie najlepiej trenować jak nie na księżycu?

  pokaż komentarz
  o.....s
 • simperium +6  

  UWAGA SPOJLER!
  Okazało się, że tylko oficjalnie Łajka zginęła w przestrzeni kosmicznej, tak na prawdę doleciała na ciemną stronę księżyca, gdzie była szkolona przez Rosjan i się namnożyła.
  I jak już przylecieli Amerykanie, którzy mieli dużo pyszności, to rodzina łajkowatych nie tylko w ramach "wojny" ZSRR vs USA, ale również z powodu uwielbienia smakołyków, postanowiły wszamać amerykanów, a przede wszystkim ich smaczne ciasteczka.

  Od tamtego czasu Amerykanie nie latają na księżyc, bo też lubią ciasteczka, a bez ciasteczek to nikt nie chce tam lecieć.
  Tak w ogóle, to ponoć Amerykanie smakują jak kurczak.

  Przepraszam, że zepsułem wam film!

  pokaż komentarz
  simperium
 • luksus2 0  

  @obeliks: Chociażby na pustyni, na Antarktydzie, w specjalnych komorach imitujących warunki w kosmosie...Po prostu wychodzi taniej.

  pokaż komentarz
  luksus2
 • o.....s +1  

  @luksus2: to troche tak jak grać na kompie w nogę przed MŚ.

  pokaż komentarz
  o.....s
 • GreatScott 0  

  @obeliks: W Goal 3.

  pokaż komentarz
  GreatScott
 • Herm1t 0  

  @simperium: Moja teoria okazała się trafna!

  pokaż komentarz
  Herm1t
 • luksus2 -1  

  @obeliks: Pewnie tak, co nie zmienia faktu, że jeżeli chodzi już o kosmos, to lepiej wybierać planety bardziej podobne do Ziemi, jak Mars chociażby. I to raczej na Czerwonej Planecie zostanie założona pierwsza kolonia niż na Księżycu.

  pokaż komentarz
  luksus2
 • bio 0  

  @obeliks: a jazde na rowerze tez bys trenowal w basenie? przeciez pisze kolega ze panuja inne warunki i nie da sie przelozyc doswiadczen zdobytych na ksiezycu bezposredni na inne planety. dodatkowo poza przeludnieniem ksiezyc jest za blisko ziemi zeby traktowac go jako potencjalnie wazny krok w kolonizacj kosmosu

  pokaż komentarz
  bio
 • emylson +28  

  Skoro przestali latać no to na pewno dlatego że wydarzyło się coś niepokojącego. Przecież loty powinny się odbywać do dziś bo jak już raz polecieliśmy to powinniśmy to do końca świata i jeden dzień dłużej. Kolejnym źródłem sprawdzonych i rzetelnych informacji o spisku księżycowym będzie najnowsze Transformers. Jak to dobrze że te dwa filmy zasieją ziarno zwątpienia w ciemnym ludzie.

  Co to robi na głównej?

  pokaż komentarz
  emylson
 • Andr3v +8  

  @emylson: Jest na głównej z dwóch powodów: kilka osób to wykopało oraz jest to wykop sponsorowany.
  Ja wykopałem to jako fajny zwiastun filmu s-f/mockumentary.

  pokaż komentarz
  Andr3v
 • marcint 0  

  @emylson: Ja wiem dlaczego przestali: http://www.youtube.com/watch?v=gBiejcLKTzw

  pokaż komentarz
  marcint
 • jez_afrykanski +23  

  Odpowiedź jest dość prosta - dopóki ZSRR konkurowało z USA, nawet ich wyprzedzając (pierwszy satelita, pierwszy człowiek na orbicie, pierwszy spacer kosmiczny) Amerykanie byli gotowi na wszystko, byle pokazać Sowietom gdzie ich miejsce. W trakcie programu Apollo okazało się jednak, że ZSRR nie jest nagle w stanie dotrzymać kroku Amerykanom. Program Apollo okazał się w końcu bezcelowy - nie ma się co okłamywać i mówić, że Apollo (jak i Gemini i wcześniej Mercury) powstały dla chwalebnego celu eksploracji kosmosu (aczkolwiek sporo udało się i pod tym względem "przy okazji" uszczknąć naukowcom). Wszystko to służyło walce na arenie politycznej i udowodnieniu światu, że USA jest "naj". I przyznają to sami byli funkcjonariusze NASA.

  pokaż komentarz
  jez_afrykanski
 • Elaviart +6  

  @jezafrykanski: _I przyznają to sami byli funkcjonariusze NASA
  Bo to żadna tajemnica, a inne zdanie mają tylko fani filmów o żółtych napisach. Jakby na każde pytanie ludzkości musiałaby istnieć skomplikowana i tajemnicza odpowiedź, obowiązkowo tuszowana przez Rząd Stanów Zjednoczonych.
  Jedynymi osobami które poznały prawdę są ludzie siedzący przy domowych komputerach i za pomocą najnowocześniejszej technologii w postaci pirackiego Photoshopa, odkrywający w popularnych zdjęciach niesamowite i niepodważalne przez dzisiejszą naukę fakty.

  pokaż komentarz
  Elaviart
 • Meyster +18  

  Gdyby to była prawda, to taki film by nie powstał.

  pokaż komentarz
  Meyster
 • h.........l +5  

  Według zwolenników spiskowej teorii dziejów ostatnia misja Apollo była łączona z ruskimi astronautami (miał lecieć Leonow) i mieli tam odkryć jakieś starożytne budowle oraz ciało kosmitki, ciekawe czemu o tym nie nakręcili filmu :)

  pokaż komentarz
  h.........l
 • Rancor +11  

  @herbstnebel: Co zrobiliby z tym ciałem sami, 380 tys. km od Ziemii?? ;]

  pokaż komentarz
  Rancor
 • Mattijjah 0  

  @herbstnebel: masz na myśli tzw. Apollo 20
  http://magonia.haaan.com/wp-content/uploads/2010/12/apollo20patch.jpg

  pokaż komentarz
  Mattijjah
 • Jozio0506 +4  

  Ciekaw jestem czy jest legalne w jakimkolwiek kraju zbudować rakietę kosmiczną i polecieć na Księżyc.

  pokaż komentarz
  Jozio0506
 • NieruchomyPoruszyciel -1  

  @Jozio0506: Teoretycznie można wysłać model na orbitę za pomocą balonu i już na orbicie uruchomić silniki aby dostać si e na księżyc i stamtąd porobić zdjęcia czy nagrać film.

  Jeśli chodzi o wyniesienie modelu w "kosmos" to są fajne filmiki w necie z takich eksperymentów. Z resztą było to nie raz na wykopie. Natomiast czy pozostałe kwestie w tej chili wydają się niemożliwe dla przeciętnego Kowalskiego, ale to jest tylko kwestia czasu bo zauważmy, że w przypadku takich modeli wynoszonych w przestrzeń kosmiczną stało się to o wiele łatwiejsze, bo są aparaty cyfrowe nagrywające filmiki z takich "wypraw" i GPS dzięki któremu można potem model odszukać po opadnięciu na ziemię. Balony dzięki którym, są wynoszone w kosmos istniały już dawno temu.

  pokaż komentarz
  NieruchomyPoruszyciel
 • kinlej +9  

  @Jozio0506:
  W Polsce nie. Zakłócanie porządku publicznego, naruszenie przestrzeni powietrznej, terroryzm, brak pierdyliona pozwoleń i jeszcze z kilkadziesiąt innych paragrafów by się znalazło. Do tego wparowaliby ci na chatę i znaleźli nielegalne programy i empetrójki oraz saszetkę po marihuanie za szafą.

  pokaż komentarz
  kinlej
 • tymin +9  

  Gdyby na Księżycu była ropa Amerykanie byliby tam kilka razy w tygodniu.

  pokaż komentarz
  tymin
 • Mattijjah +2  

  Dlaczego program lotu został nagle zakończony? Ponieważ:
  A) Wylądowaliśmy na Księżycu i pokonaliśmy Rosjan
  B) Obcięto środki na NASA, skoro więc zgadzamy się co do pkt. A. warto iść dalej, i rozwijać inne programy, prawda?
  Poza tym ostatnią misją Apollo wspólny lot z rosyjskim Sojuzem w ramach programu Apollo - Sojuz

  pokaż komentarz
  Mattijjah
 • m.....s +5  

  @Mattijjah: A) Wylądowaliśmy na Księżycu i pokonaliśmy Rosjan

  my? przeciez to amerykanie... Co to za dziwne konflikty Rosja vs Reszta swiata?

  pokaż komentarz
  m.....s
 • O.................................m 0  

  @Mattijjah: Apollo-Sojuz to misja nie mająca nic wspólnego z programem księżycowym oprócz kapsuły, która została niewykorzystana po anulowanych lotach na Księżyc.

  pokaż komentarz
  O.................................m
 • zaslav 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  zaslav
 • vytah +1  

  @Mattijjah:
  "A) Wylądowaliśmy na Księżycu i pokonaliśmy Rosjan"
  Niestety, "my" byliśmy wtedy po stronie tych czerwonych. Więc to "nas" pokonano. Poland cannot into space.

  pokaż komentarz
  vytah
 • Mattijjah 0  

  @vytah: spoko, przedstawiałem sytuacje z pkt. widzenia Amerykanów ;)

  pokaż komentarz
  Mattijjah
 • szukajek +7  

  to na pewno ci naziści co ostatnio testowali potężne lampy błyskowe na ciemnej stronie

  pokaż komentarz
  szukajek
 • virto +6  

  Gdyby było tak naprawdę to na pewno te wyprawy na księżyc by się nie zakończyły, tylko znając wścibską naturę człowieka, byśmy starali się odkryć co tam się dzieje.

  pokaż komentarz
  virto
 • w3s +5  

  Uwielbiam ludzi którzy zaczynając przedstawiać mi opis Paranormal Activity mówią że to jest film na faktach...

  Pewnie zaraz mi napiszecie, że mam zmienić znajomych...

  pokaż komentarz
  w3s
 • Elaviart +14  

  @Pabick: Tak nakręcony, że człowiek do końca nie wie czy te nagrania były fejkiem czy z reala, no i na końcu zostaje z rozkminą
  Bez obrazy, ale trzeba być idiotą żeby po filmie sci-fi dla masowego odbiorcy mieć takie dylematy.

  pokaż komentarz
  Elaviart
 • Destr0 +3  

  Co by było gdyby ten film nie powstał. Zakop.

  pokaż komentarz
  Destr0
 • Amonra -2  

  Zgodnie z oficjalnym komunikatem NASA misje wypraw na Księżyc zostały przerwane i ostatnią z nich była wyprawa Apollo 17 Wszystkie pozostałe, które były zaplanowane zostały odwołane w 1970 roku z powodu rzekomych ograniczeń budżetowych. Lecz nieoficjalnie była jeszcze misja 18,19 oraz 20 Apollo 20 była to wspólna tajna misja USA-ZSRR, dla której zrealizowano poprzedzające misje Apollo 18 i 19 ze względu na ćwiczenia potrzebne do następnych misji. Celem tych przygotowań była druga strona Księżyca, gdzie postanowiono zbadać oraz zebrać dane o kilku tajemniczych i ogromnych przedmiotach, które tam zauważono podczas ostatniej oficjalnej wyprawie Apollo 17. Były to dwa trójkątne obiekty latające i ogromny w kształcie cygara statek. Podejrzewa się, że sfotografowane obiekty podczas ostatniej oficjalnej misji są starożytnymi pozaziemskimi statkami kosmicznymi. Członkami załogi Apollo 19 byli: Stefania Ellis, Aleksiej Sorokin i John Swigert. John umarł w 1982 na raka ale Stefania i Aleksiej zniknęli w 1975 lub 1976 roku, Powodem tego podobnież było gadulstwo Stefani, która rozpowiadała o misji i statku kosmicznym na Księżycu.

  Proszę o nieudzielnie się sceptyków w tej kwestii, którzy nie wykażą się własną inicjatywą szukania informacji na ten temat i żyją własną dogmatyczną podręcznikową wiedzą w tej sprawie, która jest w rzeczywistości wielką mydliną dla oczu. Było wiele kosmicznych zdobywców kosmosu jak np. sonda kosmiczna ZOND, 3 która wykonywała zdjęcia niewidocznej strony księżyca 1965r oczywiście jak to bywa o zdjęciach się nic niemówi bo po co? Aby prawda wyszła na jaw?

  Jeśli kogokolwiek interesuje konspiracja dotycząca misji Apollo zapraszam do tych tematów
  Nieoficjalne wyprawy na Księżyc – Apollo 18, 19 i 20
  http://www.paranormalne.info/?p=557

  Misja Apollo 20
  http://www.paranormalne.info/?p=561

  pokaż komentarz
  Amonra
 • m.....s +7  

  @Amonra: statek kosmiczny w ksztalcie cygara :D? a moze to bylo latajace dildo?

  pokaż komentarz
  m.....s
 • fajeczkapokoju 0  

  @Amonra: paranormalne. nazwa od Twojego stanu umysłu kokonspiratorze jeden?

  pokaż komentarz
  fajeczkapokoju
 • Rancor 0  

  @Amonra: Założę się że masz nad łóżkiem plakat "I want to belive" :P

  pokaż komentarz
  Rancor
 • Amonra -2  

  @fajeczkapokoju: Twój stan umysłu także niema się za dobrze. Mógłbyś zdefiniować definicje słowa kokonspiratorze?. Nie jestem na tak niskim poziomie jak ty, ale rozumiem twój brak edukacji w tej dziedzinie.

  pokaż komentarz
  Amonra
 • Amonra -2  

  @Rancor:Nie nie mam nad łóżkiem plakatu jak napisałeś „ I want to belive”, ponieważ słowo, które użyłeś chodzi o belive nie istnieje na słynnym plakacie o którym zapewne rozmyślasz rozumiem, że jesteś jeszcze dzieckiem, ale proszę niszczyć się własną g ł u p o t ą, ponieważ w tym momencie nie ośmieszasz mnie, lecz siebie samego.

  pokaż komentarz
  Amonra
 • Rancor +1  

  @Amonra: Mam 24 lata a dzieckiem to chyba ty musisz być skoro jeszcze jarają cię takie chore teorie spiskowe.

  pokaż komentarz
  Rancor
 • fajeczkapokoju +1  

  @Amonra: cóż, najwyraźniej Amonra nigdy nie widział 'Seksmisji'.
  Skoro jednak bawimy się w słówka i słóweczka, to ja przywalę z grubsiejszej rureczki: Amonra, mędrcu Ty mój - co chciałeś przekazać w zdaniu 'Mógłbyś zdefiniować definicje słowa kokonspiratorze'? Może miałeś na myśli np 'Mógłbyś podać definicje słowa (tu wstaw to słowo) , (tak przecinek!) kokonspiratorze?' Wtedy bym to zrozumiał.
  Ponieważ jednak nie podałeś żadnego słowa, to ja sobie wybiorę jedno. I wyjaśnię. Słowo 'Youtube' - to podstawowe źródło informacji dla wszelkich wyznawców końspiracji (nie mylić z kokonspiracją! :P ), przejawiający się na skrajnym zaufaniu w wyjaśnienie wgranego filmiku oraz zerową chęć własnoręcznego/nożnego/usznego/ocznego doszukania się racjonalnej wypowiedzi zjawiska.
  Pozdrawiam wyjątkowo nie-serdecznie

  PS. Cieszę się, że troszczysz się o stan umysłu. Pamiętaj jednak - o czym pewien mędrzec sprzed 2000 lat wspominał - 'Czemu to widzisz drzazgę w oku brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?'. Pomyśl o tej belce! :P

  pokaż komentarz
  fajeczkapokoju
 • nildur +2  

  Dajcie wykop z czymś bardziej naukowym, a nie horrowym gniotem, poszaleliście!

  pokaż komentarz
  nildur
 • k.z +2  

  Chybiony tytuł.
  (1:43) Ugryzienie przez pająka, mutacja, toż to Spiderman 4 - Moon Adventures.

  pokaż komentarz
  k.z
 • Eddy +1  

  a mi się wydaje, że film może być ciekawy. tylko trzeba go potraktować w kategoriach lekkiej rozrywki, a nie poważnego dokumentu

  pokaż komentarz
  Eddy
 • Lukasek +1  

  http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/religie-i-wierzenia/72-ufo/1419-%20nieoficjalne-wyprawy-na-ksiyc-apollo-18-19-i-20

  pokaż komentarz
  Lukasek
 • koniczynek +1  

  Kolejny durny screamer. Nie ma już dobrych filmów grozy - teraz tylko takie gówna z wyskakiwaniem znienacka są :/

  pokaż komentarz
  koniczynek
 • Myven 0  

  Zapowiada się ciekawy film - z tego co można zobaczyć na zwiastunie astronautów będzie straszył duch sowieckiego kosmonauty który zginął na księżycu - widać migawkę lądownika księżycowego wyglądającego identycznie jak prawdziwy prototyp który miał lądować na księżycu. Tylko co w tym wszystkim robi jakiś pasożyt który zainfekował jednego z kosmonautów?

  pokaż komentarz
  Myven
 • RafB 0  

  Wiecie o co chodzi, jak nie wiadomo o co chodzi? Jankesi wygrali wyścig i nie potrzebowali wydawać kolejnych miloardów.... poprostu

  pokaż komentarz
  RafB
 • Jozio0506 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  Jozio0506
 • saintt 0  

  Rec, Paranormal Activity, project monster, blair witch etc etc...uwielbiam filmy, wypozyczalnia torrenta daje mi srednio 2-3 najnowsze produkcje tygodniowo a po obejrzeniu tysiecy pytanie: ile jeszcze bedzie filmow kreconych w taki sposob ?

  Poza tym
  a) w trailerze jest tak naprawde pokazany caly film, czyli to co Holywood ostatnio robi nagminnie
  b) arcydzielem dla mnei jest Moon z 2009 roku i jakos da sie krecic "normalnie"

  pokaż komentarz
  saintt
 • vforvendetta 0  

  @saintt: Owszem, Moon bardzo dobry film w nietypowy sposób poruszający sprawy etyczne które w co raz większym stopniu zaczynają i nas dotyczyć. Jest to przy okazji coś co zawsze oburzało mnie w Star Wars. O co chodzi? Polecam po prostu obejrzeć :)

  pokaż komentarz
  vforvendetta
 • PlonacaZyrafa -3  

  Plan zdjęciowy się zawalił, a scenarzyście wybuchły sztuczne ognie w czasie kręcenia startu lądownika. Ot cała tajemnica. Chyba nikt na poważne nie wierzy w to całe lądowanie? ;)

  BTW, trailer klimatem przypomina trochę skrzyżowanie "Niezwyciężonego" z "Solaris". Autorstwa Lema, jakby ktoś nie wiedział. Z elementami Obcego. Nic odkrywczego, ot kolejne filmidło.

  pokaż komentarz
  PlonacaZyrafa
 • d....4 -4  

  Brzmi dobrze, będę. Gdybym był jak gość z pierwszego komentarza, to pewnie w życiu bym nie poszedł do kina na żaden film fabularny. Bo na przykład, można obejrzeć smerfy zamiast avatara. Albo pomalować niebieskim sprayem chomika i popatrzeć, jak sobie śmiga.

  pokaż komentarz
  d....4
 • C....K -5  

  ten film to mydlenie oczu =[

  pokaż komentarz
  C....K
 • Mephistofeles +3  

  @NieruchomyPoruszyciel: A lustro na Księżycu przynieśli kosmici?

  pokaż komentarz
  Mephistofeles
 • Dralax -1  

  @Mephistofeles: Lustro mogli wysłać bezzałogowo - nijak nie dowodzi to lądowania ludzi :)
  IMO lepszym wyjaśnieniem jest to, że Ruscy natychmiast ujawniliby oszustwo, gdyby tylko ich obserwacje nie potwierdziły prawdziwości lotu.

  pokaż komentarz
  Dralax
 • Rancor +1  

  @Dralax: Dokładnie, zwłaszcza że przyznali się iż stosowali nasłuchy statków Apollo. Dla mnie jednak największym dowodem jest ogromna ilość próbek skał księżycowych. Zbyt duża i zbyt wyselekcjonowana aby zebrały je automatyczne sondy nawet przy dzisiejszej technice.

  pokaż komentarz
  Rancor