•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Enjoo: jak to co mialoby sie wydarzyc??! a myslisz ze smerfy gdzie maja wioske? hihi

   najnowsze wiesci donosza ze juz latamy po kosmosie, ale nikt o tym nie wie.. i ja tez o tym nie wiem... i Ty tez o tym nie wiesz, nawet Oni o tym nie wiedzą!

  •  

   pokaż komentarz

   @Enjoo: Nie widzimy z Ziemi wszystkiego. Księżyc jest cały skierowany do nas jedną półkulą. Mimo wszystko należałoby podkreślic "sci-FICTION".

  •  

   pokaż komentarz

   @wielbicieldzemutruskawkowego: Hihi dowcipniś. Karol S. ma konto na wykopie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Enjoo: Nie rozumiesz. Chcą stworzyć legendę tak jak to miało miejsce z Blair Witch Project. Zresztą film również będzie kręcony w ten ostatnio popularny sposób. Że niby filmy pochodzą z archiwum itp. tak jak z BWP i "dzięki zgodzie rodzin" obejrzymy ostatnie chwile blebleblebleble, machina promocyjna ruszyła.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Enjoo: jeju, nie doszukuj się tu jakiejś wielkiej logiki, to tylko film. jak w każdym filmie sci-fi trzeba się wczuć w konwencję i tyle. poza tym można zbudować milion teorii dlaczego są na księżycu, a nie na ziemi, może tam po prostu wyewoluowały i nie zbudowały stateczków żeby przylecieć na ziemię. a jak widać na trailerze to jakieś robaczki są.

  •  

   pokaż komentarz

   @Enjoo: teoretycznie, Księżyc ma więcej zalet jako miejsce na bazę niż, Ziemia. Po pierwsze brak atmosfery i tarcia prze nie wywołanego, w czasie startu/ lądowania, dwa mniejsze przyciąganie, czyli mniejsze zużycie paliwa, do startu, brak atmosfery powoduje , że baza nie niszczeje z powodów chemicznych zachodzących w atmosferze, czy z powodu wody i nie występują wiatry, które mogły by powodować zamiecie i burze pyłowe. Co do meteorów, to nie ma ich tak dużo, a sama szansa uderzenia jest podobna do uderzenia w Ziemię, a co do mikro meteorytów, to pancerz bazy powinien bez problemu ją przed nimi zabezpieczyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wolvi666: A skąd woda i żywność?

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: Żywność z Ziemi (początkowo) a woda z Księżyca.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: lód i uprawy, zamknięte, bo słońce rzuca promienie na niewidoczną z Ziemi połówkę księżyca

  •  

   pokaż komentarz

   @Wolvi666: Co ma do tego niewidoczna połowa Księżyca?? Spore ilości lodu wykryto w głębszych kraterach na biegunie południowym Księżyca. Tam właśnie istotnie promienie słoneczne nigdy nie docierają. Lodu jest tam tyle że bez problemu zaopatrzył by księżycową bazę.

 •  

  pokaż komentarz

  no musialo sie cos wydarzyc...przeciez nie moglo byc tak ze stwierdzili ze tam same kamienie sa i ze nie ma sensu wydawc biliardow zeby leciec tam ponownie

  •  

   pokaż komentarz

   @bio: szczególnie że w skali całego układu słonecznego księżyc jest najbliżej żeby rozpocząć badania na temat kolonizacji planet. Dziwne że w latach ludzie polecieli tam za pomocą kompa o mocy obliczeniowej dzisiejszego zegarka w mikrofali, a dziś nagle tam nie latają...

  •  

   pokaż komentarz

   @obeliks: Bo akurat kolonizacja Księżyca ma się nijak do kolonizacji planet, panują tam zupełnie inne warunki niż na ewentualnych ciałach niebieskich, które leżałyby w planach stałej kolonizacji Ziemian (przynajmniej tej początkowej).

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: Ja to wiem, ale gdzie najlepiej trenować jak nie na księżycu?

  •  

   pokaż komentarz

   UWAGA SPOJLER!
   Okazało się, że tylko oficjalnie Łajka zginęła w przestrzeni kosmicznej, tak na prawdę doleciała na ciemną stronę księżyca, gdzie była szkolona przez Rosjan i się namnożyła.
   I jak już przylecieli Amerykanie, którzy mieli dużo pyszności, to rodzina łajkowatych nie tylko w ramach "wojny" ZSRR vs USA, ale również z powodu uwielbienia smakołyków, postanowiły wszamać amerykanów, a przede wszystkim ich smaczne ciasteczka.

   Od tamtego czasu Amerykanie nie latają na księżyc, bo też lubią ciasteczka, a bez ciasteczek to nikt nie chce tam lecieć.
   Tak w ogóle, to ponoć Amerykanie smakują jak kurczak.

   Przepraszam, że zepsułem wam film!

  •  

   pokaż komentarz

   @obeliks: Chociażby na pustyni, na Antarktydzie, w specjalnych komorach imitujących warunki w kosmosie...Po prostu wychodzi taniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @luksus2: to troche tak jak grać na kompie w nogę przed MŚ.

  •  

   pokaż komentarz

   @simperium: Moja teoria okazała się trafna!

  •  

   pokaż komentarz

   @obeliks: Pewnie tak, co nie zmienia faktu, że jeżeli chodzi już o kosmos, to lepiej wybierać planety bardziej podobne do Ziemi, jak Mars chociażby. I to raczej na Czerwonej Planecie zostanie założona pierwsza kolonia niż na Księżycu.

  •  

   pokaż komentarz

   @obeliks: a jazde na rowerze tez bys trenowal w basenie? przeciez pisze kolega ze panuja inne warunki i nie da sie przelozyc doswiadczen zdobytych na ksiezycu bezposredni na inne planety. dodatkowo poza przeludnieniem ksiezyc jest za blisko ziemi zeby traktowac go jako potencjalnie wazny krok w kolonizacj kosmosu

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro przestali latać no to na pewno dlatego że wydarzyło się coś niepokojącego. Przecież loty powinny się odbywać do dziś bo jak już raz polecieliśmy to powinniśmy to do końca świata i jeden dzień dłużej. Kolejnym źródłem sprawdzonych i rzetelnych informacji o spisku księżycowym będzie najnowsze Transformers. Jak to dobrze że te dwa filmy zasieją ziarno zwątpienia w ciemnym ludzie.

  Co to robi na głównej?

 •  

  pokaż komentarz

  Odpowiedź jest dość prosta - dopóki ZSRR konkurowało z USA, nawet ich wyprzedzając (pierwszy satelita, pierwszy człowiek na orbicie, pierwszy spacer kosmiczny) Amerykanie byli gotowi na wszystko, byle pokazać Sowietom gdzie ich miejsce. W trakcie programu Apollo okazało się jednak, że ZSRR nie jest nagle w stanie dotrzymać kroku Amerykanom. Program Apollo okazał się w końcu bezcelowy - nie ma się co okłamywać i mówić, że Apollo (jak i Gemini i wcześniej Mercury) powstały dla chwalebnego celu eksploracji kosmosu (aczkolwiek sporo udało się i pod tym względem "przy okazji" uszczknąć naukowcom). Wszystko to służyło walce na arenie politycznej i udowodnieniu światu, że USA jest "naj". I przyznają to sami byli funkcjonariusze NASA.

  •  

   pokaż komentarz

   @jezafrykanski: _I przyznają to sami byli funkcjonariusze NASA
   Bo to żadna tajemnica, a inne zdanie mają tylko fani filmów o żółtych napisach. Jakby na każde pytanie ludzkości musiałaby istnieć skomplikowana i tajemnicza odpowiedź, obowiązkowo tuszowana przez Rząd Stanów Zjednoczonych.
   Jedynymi osobami które poznały prawdę są ludzie siedzący przy domowych komputerach i za pomocą najnowocześniejszej technologii w postaci pirackiego Photoshopa, odkrywający w popularnych zdjęciach niesamowite i niepodważalne przez dzisiejszą naukę fakty.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby to była prawda, to taki film by nie powstał.

 •  

  pokaż komentarz

  Według zwolenników spiskowej teorii dziejów ostatnia misja Apollo była łączona z ruskimi astronautami (miał lecieć Leonow) i mieli tam odkryć jakieś starożytne budowle oraz ciało kosmitki, ciekawe czemu o tym nie nakręcili filmu :)

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekaw jestem czy jest legalne w jakimkolwiek kraju zbudować rakietę kosmiczną i polecieć na Księżyc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jozio0506: Teoretycznie można wysłać model na orbitę za pomocą balonu i już na orbicie uruchomić silniki aby dostać si e na księżyc i stamtąd porobić zdjęcia czy nagrać film.

   Jeśli chodzi o wyniesienie modelu w "kosmos" to są fajne filmiki w necie z takich eksperymentów. Z resztą było to nie raz na wykopie. Natomiast czy pozostałe kwestie w tej chili wydają się niemożliwe dla przeciętnego Kowalskiego, ale to jest tylko kwestia czasu bo zauważmy, że w przypadku takich modeli wynoszonych w przestrzeń kosmiczną stało się to o wiele łatwiejsze, bo są aparaty cyfrowe nagrywające filmiki z takich "wypraw" i GPS dzięki któremu można potem model odszukać po opadnięciu na ziemię. Balony dzięki którym, są wynoszone w kosmos istniały już dawno temu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jozio0506:
   W Polsce nie. Zakłócanie porządku publicznego, naruszenie przestrzeni powietrznej, terroryzm, brak pierdyliona pozwoleń i jeszcze z kilkadziesiąt innych paragrafów by się znalazło. Do tego wparowaliby ci na chatę i znaleźli nielegalne programy i empetrójki oraz saszetkę po marihuanie za szafą.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby na Księżycu była ropa Amerykanie byliby tam kilka razy w tygodniu.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego program lotu został nagle zakończony? Ponieważ:
  A) Wylądowaliśmy na Księżycu i pokonaliśmy Rosjan
  B) Obcięto środki na NASA, skoro więc zgadzamy się co do pkt. A. warto iść dalej, i rozwijać inne programy, prawda?
  Poza tym ostatnią misją Apollo wspólny lot z rosyjskim Sojuzem w ramach programu Apollo - Sojuz

 •  

  pokaż komentarz

  to na pewno ci naziści co ostatnio testowali potężne lampy błyskowe na ciemnej stronie

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby było tak naprawdę to na pewno te wyprawy na księżyc by się nie zakończyły, tylko znając wścibską naturę człowieka, byśmy starali się odkryć co tam się dzieje.

 •  

  pokaż komentarz

  Uwielbiam ludzi którzy zaczynając przedstawiać mi opis Paranormal Activity mówią że to jest film na faktach...

  Pewnie zaraz mi napiszecie, że mam zmienić znajomych...

 •  

  pokaż komentarz

  Zj%%ali ładnie ten film ;/

  Myślałem ze to będzie coś ala Apollo 20, z tym statkiem ufoków. Tak nakręcony, że człowiek do końca nie wie czy te nagrania były fejkiem czy z reala, no i na końcu zostaje z rozkminą :)

  No ale dostaliśmy kolejny monnowy shit ala transformers.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pabick: Tak nakręcony, że człowiek do końca nie wie czy te nagrania były fejkiem czy z reala, no i na końcu zostaje z rozkminą
   Bez obrazy, ale trzeba być idiotą żeby po filmie sci-fi dla masowego odbiorcy mieć takie dylematy.

 •  

  pokaż komentarz

  Chybiony tytuł.
  (1:43) Ugryzienie przez pająka, mutacja, toż to Spiderman 4 - Moon Adventures.

 •  

  pokaż komentarz

  Co by było gdyby ten film nie powstał. Zakop.

 •  

  pokaż komentarz

  Zgodnie z oficjalnym komunikatem NASA misje wypraw na Księżyc zostały przerwane i ostatnią z nich była wyprawa Apollo 17 Wszystkie pozostałe, które były zaplanowane zostały odwołane w 1970 roku z powodu rzekomych ograniczeń budżetowych. Lecz nieoficjalnie była jeszcze misja 18,19 oraz 20 Apollo 20 była to wspólna tajna misja USA-ZSRR, dla której zrealizowano poprzedzające misje Apollo 18 i 19 ze względu na ćwiczenia potrzebne do następnych misji. Celem tych przygotowań była druga strona Księżyca, gdzie postanowiono zbadać oraz zebrać dane o kilku tajemniczych i ogromnych przedmiotach, które tam zauważono podczas ostatniej oficjalnej wyprawie Apollo 17. Były to dwa trójkątne obiekty latające i ogromny w kształcie cygara statek. Podejrzewa się, że sfotografowane obiekty podczas ostatniej oficjalnej misji są starożytnymi pozaziemskimi statkami kosmicznymi. Członkami załogi Apollo 19 byli: Stefania Ellis, Aleksiej Sorokin i John Swigert. John umarł w 1982 na raka ale Stefania i Aleksiej zniknęli w 1975 lub 1976 roku, Powodem tego podobnież było gadulstwo Stefani, która rozpowiadała o misji i statku kosmicznym na Księżycu.

  Proszę o nieudzielnie się sceptyków w tej kwestii, którzy nie wykażą się własną inicjatywą szukania informacji na ten temat i żyją własną dogmatyczną podręcznikową wiedzą w tej sprawie, która jest w rzeczywistości wielką mydliną dla oczu. Było wiele kosmicznych zdobywców kosmosu jak np. sonda kosmiczna ZOND, 3 która wykonywała zdjęcia niewidocznej strony księżyca 1965r oczywiście jak to bywa o zdjęciach się nic niemówi bo po co? Aby prawda wyszła na jaw?

  Jeśli kogokolwiek interesuje konspiracja dotycząca misji Apollo zapraszam do tych tematów
  Nieoficjalne wyprawy na Księżyc – Apollo 18, 19 i 20
  http://www.paranormalne.info/?p=557

  Misja Apollo 20
  http://www.paranormalne.info/?p=561

  •  

   pokaż komentarz

   @Amonra: statek kosmiczny w ksztalcie cygara :D? a moze to bylo latajace dildo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Amonra: paranormalne. nazwa od Twojego stanu umysłu kokonspiratorze jeden?

  •  

   pokaż komentarz

   @Amonra: Założę się że masz nad łóżkiem plakat "I want to belive" :P

  •  

   pokaż komentarz

   @fajeczkapokoju: Twój stan umysłu także niema się za dobrze. Mógłbyś zdefiniować definicje słowa kokonspiratorze?. Nie jestem na tak niskim poziomie jak ty, ale rozumiem twój brak edukacji w tej dziedzinie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rancor:Nie nie mam nad łóżkiem plakatu jak napisałeś „ I want to belive”, ponieważ słowo, które użyłeś chodzi o belive nie istnieje na słynnym plakacie o którym zapewne rozmyślasz rozumiem, że jesteś jeszcze dzieckiem, ale proszę niszczyć się własną g ł u p o t ą, ponieważ w tym momencie nie ośmieszasz mnie, lecz siebie samego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amonra: Mam 24 lata a dzieckiem to chyba ty musisz być skoro jeszcze jarają cię takie chore teorie spiskowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Amonra: cóż, najwyraźniej Amonra nigdy nie widział 'Seksmisji'.
   Skoro jednak bawimy się w słówka i słóweczka, to ja przywalę z grubsiejszej rureczki: Amonra, mędrcu Ty mój - co chciałeś przekazać w zdaniu 'Mógłbyś zdefiniować definicje słowa kokonspiratorze'? Może miałeś na myśli np 'Mógłbyś podać definicje słowa (tu wstaw to słowo) , (tak przecinek!) kokonspiratorze?' Wtedy bym to zrozumiał.
   Ponieważ jednak nie podałeś żadnego słowa, to ja sobie wybiorę jedno. I wyjaśnię. Słowo 'Youtube' - to podstawowe źródło informacji dla wszelkich wyznawców końspiracji (nie mylić z kokonspiracją! :P ), przejawiający się na skrajnym zaufaniu w wyjaśnienie wgranego filmiku oraz zerową chęć własnoręcznego/nożnego/usznego/ocznego doszukania się racjonalnej wypowiedzi zjawiska.
   Pozdrawiam wyjątkowo nie-serdecznie

   PS. Cieszę się, że troszczysz się o stan umysłu. Pamiętaj jednak - o czym pewien mędrzec sprzed 2000 lat wspominał - 'Czemu to widzisz drzazgę w oku brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?'. Pomyśl o tej belce! :P

 •  

  pokaż komentarz

  Dajcie wykop z czymś bardziej naukowym, a nie horrowym gniotem, poszaleliście!

 •  

  pokaż komentarz

  a mi się wydaje, że film może być ciekawy. tylko trzeba go potraktować w kategoriach lekkiej rozrywki, a nie poważnego dokumentu

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny durny screamer. Nie ma już dobrych filmów grozy - teraz tylko takie gówna z wyskakiwaniem znienacka są :/

 •  

  pokaż komentarz

  Zapowiada się ciekawy film - z tego co można zobaczyć na zwiastunie astronautów będzie straszył duch sowieckiego kosmonauty który zginął na księżycu - widać migawkę lądownika księżycowego wyglądającego identycznie jak prawdziwy prototyp który miał lądować na księżycu. Tylko co w tym wszystkim robi jakiś pasożyt który zainfekował jednego z kosmonautów?

 •  

  pokaż komentarz

  Wiecie o co chodzi, jak nie wiadomo o co chodzi? Jankesi wygrali wyścig i nie potrzebowali wydawać kolejnych miloardów.... poprostu

 •  

  pokaż komentarz

  Rec, Paranormal Activity, project monster, blair witch etc etc...uwielbiam filmy, wypozyczalnia torrenta daje mi srednio 2-3 najnowsze produkcje tygodniowo a po obejrzeniu tysiecy pytanie: ile jeszcze bedzie filmow kreconych w taki sposob ?

  Poza tym
  a) w trailerze jest tak naprawde pokazany caly film, czyli to co Holywood ostatnio robi nagminnie
  b) arcydzielem dla mnei jest Moon z 2009 roku i jakos da sie krecic "normalnie"

  •  

   pokaż komentarz

   @saintt: Owszem, Moon bardzo dobry film w nietypowy sposób poruszający sprawy etyczne które w co raz większym stopniu zaczynają i nas dotyczyć. Jest to przy okazji coś co zawsze oburzało mnie w Star Wars. O co chodzi? Polecam po prostu obejrzeć :)

 •  

  pokaż komentarz

  Plan zdjęciowy się zawalił, a scenarzyście wybuchły sztuczne ognie w czasie kręcenia startu lądownika. Ot cała tajemnica. Chyba nikt na poważne nie wierzy w to całe lądowanie? ;)

  BTW, trailer klimatem przypomina trochę skrzyżowanie "Niezwyciężonego" z "Solaris". Autorstwa Lema, jakby ktoś nie wiedział. Z elementami Obcego. Nic odkrywczego, ot kolejne filmidło.

 •  

  pokaż komentarz

  Brzmi dobrze, będę. Gdybym był jak gość z pierwszego komentarza, to pewnie w życiu bym nie poszedł do kina na żaden film fabularny. Bo na przykład, można obejrzeć smerfy zamiast avatara. Albo pomalować niebieskim sprayem chomika i popatrzeć, jak sobie śmiga.

 •  

  pokaż komentarz

  ten film to mydlenie oczu =[

 •  

  pokaż komentarz

  Pytanie do ekspertów. Czy to prawda, że lot na księżyc przy ówczesnym zaawansowaniu technologicznym był niemożliwy? Nie chodzi już tyle o moc obliczeniową komputerów co o materiały np. kompozyty.

  Biorąc pod uwagę łatwość sfingowania takiego przedsięwzięcia w telewizji, która nie była HD ani nawet kolorowa nie była, takie pytanie można zadać. W końcu nikt nie zaprzeczy, że w wyścigu zbrojeń jaki miał wtedy miejsce, sukces i tak byłby rozpropagowany wyłącznie przez media wobec czego czy byłby on rzeczywisty czy tylko sfingowany nie miałoby zupełnie żadnego znaczenia. Sukces miał po prostu być i koniec. I był.

  •  

   pokaż komentarz

   @NieruchomyPoruszyciel: A lustro na Księżycu przynieśli kosmici?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mephistofeles: Lustro mogli wysłać bezzałogowo - nijak nie dowodzi to lądowania ludzi :)
   IMO lepszym wyjaśnieniem jest to, że Ruscy natychmiast ujawniliby oszustwo, gdyby tylko ich obserwacje nie potwierdziły prawdziwości lotu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dralax: Dokładnie, zwłaszcza że przyznali się iż stosowali nasłuchy statków Apollo. Dla mnie jednak największym dowodem jest ogromna ilość próbek skał księżycowych. Zbyt duża i zbyt wyselekcjonowana aby zebrały je automatyczne sondy nawet przy dzisiejszej technice.

Dodany przez:

avatar bos100 dołączył
225 wykopali 68 zakopali 8.6 tys. wyświetleń