...
 •  

  pokaż komentarz

  Wyobraźcie sobie, ze jesteście tatusiami i zatrudniacie taką kobietę, Widzicie, ze dziećmi jest coś nie tak, są wystraszone itp. itd. Wpadacie na pomysł, żeby zostawić kamerkę i po powrocie do domu oglądacie to nagranie. Jak byście zareagowali ? Tłukli byście ja samymi pięściami czy w ruch poszły by stoły i krzesła ? Czy przestrzegali byście zasady "leżącego się nie kopie" ?

 •  

  pokaż komentarz

  na początku przeczytałem Ninja bije dziecko O.o

 •  

  pokaż komentarz

  Skad sie bierze w ludziach takie nieuzasadnione okrucienstwo i sadyzm?

 •  

  pokaż komentarz

  Jest różnica pomiędzy biciem w celach wychowawczych, a zwykłym katowaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @muciek112: jasne i na to nie potrzeba żadnej ustawy a konsekwentnego ścigania. Bo ustawa bije tylko w najbiedniejszą grupę korzystającą z pomocy społecznej. A takie patologie jak widać mogą zdarzać się równie często w bogatych rodzinach, których stać na "niańkę" . Co widać w tym przypadku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Filipix: A jaki związek z katowaniem dzieci ma status majątkowy rodziców? Są patologie w rodzinach zamożnych, są też w ubogich.

  •  

   pokaż komentarz

   @WhiteAG: Oczywiście że status nie ale "nasza" ustawa jak najbardziej.

  •  

   pokaż komentarz

   @muciek112: Nie istnieje bicie "w celach wychowawczych".

  •  

   pokaż komentarz

   @Ictinaetus: Istnieje i ja jestem tego przykładem. Dziś dziękuje rodzicom za wszystkie klapsy, które pokazywały mi czego mam nie robić. To się nazywa wychowywanie. Niestety bardzo często gołym okiem widać efekty tak zwanego "bezstresowego" wychowywania. Do tego stopnia, że nie bardzo pałam chęcią ich poznać takich ludzi, czy mieć z nimi cokolwiek do czynienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @BQP: Widocznie nie znali innych sposobów wychowania. A wychowywanie bez bicia wcale nie oznacza, że jest "bezstresowe". Dziwne, że w ogóle istnieją inne kary niż bicie, prawda? Ja też byłem "bity w celach wychowawczych" i wcale nie jestem za to wdzięczny, bo wiem, że można było mnie ukarać w inny, lepszy sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ictinaetus:

   Bicie jak to strasznie brzmi i jak łatwo to do takiego filmu sprowadzić. Otóż klaps ma inne zadanie niż ból. Klaps ma przede wszystkim sprowadzić berbecia do porządku. Choć oczywiście powinien być ostatecznością.
   Dorabiałem sobie kiedyś w sklepie jako magazynier. Nieraz pojawiały się w nim mamy z małymi dziećmi. W sklepie jak to w sklepie dzieciak chce coś dostać. Czasem więc co ś tam dostawały ale czasem...

   Typ mamy 1

   - Nie przed obiadem nic słodkiego!

   - kuuuuuuuuuuup hlip jesteś nieeeeeeedobra ja tooooooo chceeeee buuuuuuuuuu!!!!!!!

   - No dobra tylko już się nie drzyj!

   Typ mamy 2

   - mamo kup mi to

   - nie

   mamo kuuuuuuup

   - Nie, mamusia kupiła Ci wczoraj

   buuuuuu (rzucanie się po podłodze - wywijanie rękoma)

   Dalej dziecko drze się w niebo głosy, mama łapie go za rękę ciągnie w stronę kasy kompletnie ignorując jego darcie i wygibasy - zero reakcji a wszystkim bębenki pękają.

   Typ mamy 3

   - Mama kupisz mi lizakja?

   - Kupię

   -Mama a ciastjko też?

   - nie skarbie musisz wybrać sobie jedną żecz

   - a ja chcę obie!

   -Powiedziałam Ci coś!

   <buuuu>

   - Oj, bo nie będzie żadnej.

   <beeeeeee ja chcębuuuuu>

   <plask> - a teraz spokój nie przynoś mi wstydu

   <cichy hlip> a mama podchodzi do kasy z lizakiem.

   I według Ciebie mama numer 3 jest oczywiście zwyrodniała bo "bije dziecko" a mamy 1 i 2 przekazują jak najlepsze wzorce i wychowanie tak?

   Moim zdaniem niema czegoś takiego jak "bezstresowe wychowanie", albo jest wychowanie albo jego brak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Iron86: Dziecko było wystraszone i w szoku, przez co przestało płakać po klapsie. Powiem ci, jak powinna wyglądać reakcja opiekuna, kiedy dziecko płacze w sklepie.
   - Na początku "nie" z wyjaśnieniem dlaczego
   - Kolejnym razem, kiedy dziecko nalega, ale jeszcze nie płacze - krótkie nie
   - Zero dyskusji na temat tego, czego dziecko chce
   - Kiedy dziecko zaczyna histeryzować, całkowite ignorowanie go (nie ważne co "mądrzy" ludzie powiedzą - najchętniej by przecież "wlali")
   - Oczywiście podczas histerii nie ma żadnego podawania ręki czy siłowania się z dzieckiem - jest traktowane jak powietrze
   - Unikanie kontaktu wzrokowego
   - Zero krzyku i wyrażania negatywnych emocji
   - Jak się uspokoi, to pochwalić je i nie wspominać o zaszłej sytuacji

   Oczywiście takie zachowania są standardem tylko u dzieci u których stosowano wcześniej złą metodę wychowawczą. Im dziecko starsze, tym trudniej oduczyć. Tych, których dobrze się wychowywało od urodzenia, zazwyczaj nie atakuje histeria, bo wiedzą, że takie zachowanie jest bezcelowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ictinaetus:

   a jak się to pojawia za każdym razem? Czego uczy taka sytuacja? że mogę drzeć japę na rodziców kiedy mi się tylko podoba i to w miejscach publicznych, co za bzdura!

  •  

   pokaż komentarz

   @Iron86: Zrobiłem przed chwilą edita. Na początku może być trudno, kiedy dziecko jest zepsute, przez złą metodę (m. in. bicie). Ważne jest, aby nie przejmować się ludźmi. Przy konsekwentnym i prawidłowym stosowaniu tej metody, niemal na pewno dziecko przestanie tak się zachowywać w przyszłości. Bo dziecko drze japę dla zwrócenia na siebie uwagę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ictinaetus:

   Nie do końca się zgodzę że takie zachowania występują tylko u dzieci starszych które były źle wychowywane.
   Występują dość powszechnie u dzieciaków małych uczących się dopiero koegzystencji w społeczeństwie, takie dziecko "bada" sytuację, uczy się na ile może sobie pozwolić.
   Dziecko ma widzieć w rodzicach najwyższy autorytet i dla tego nie można go uczyć że można sobie na np. mamę krzyczeć czy wymuszać coś płaczem.
   Jeden delikatny klaps i najczęściej sytuacja się więcej nie powtarza.

   Klaps to nie maltretowanie a podobnych sytuacji można przytoczyć masę.

   Idziesz z dzieckiem wzdłuż ruchliwej jezdni a to beztrosko zaczyna sobie biegać za motylkami bądź inną pierdołą. Nie będziesz mu przecież niczego tłumaczyć bo zanim skończysz coś malucha zdąży kilka razy rozjechać.
   Przywołujesz brzdąca do siebie i łapiesz za rączkę, a jeśli taka "przemoc" w postaci ograniczenia wolności zbudzi u malucha za duży opór dajesz lekkiego klapsa w tyłek i masz problem z głowy. Dziecko musi znać swoje miejsce a podstawowym celem klapsa nie jest (a przynajmniej nie powinien być) ból.

  •  

   pokaż komentarz

   @Iron86: Jeszcze raz mówię. Dziecko od początku dobrze wychowywane słucha się rodziców (między innymi przez system kar i nagród). Prawidłowa postawa opiekunów od urodzenia "zdusza w zarodku" nagatywne zachowania u dzieci. U zepsutych dzieci z biegiem lat jest coraz trudniej, bo starsze dziecko ma głęboko zakorzenione złe zachowania i nowy porządek budzi frustrację. Ale oczywiście można dziecko zmienić. Jeśli chodzi o tę sytuację na ulicy, to wystarczy przed wyjściem ustalić zasady. Np. niewychodzenie poza linię, albo nie oddalanie się. Też ustalić skutek nieposłuszeństwa (np. spacer za rękę). Autorytet? Przez bicie?! Jakiś nonsens. Wystarczy, aby wiedziało, kto tu ustala zasady - to jest autorytet.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ictinaetus:

   Przez bicie nonsens ale przez karcenie (również klaps) już nie.
   Mylisz pojęcia a poza tym powtarzasz coś na co odpowiedziałem :)

   Samo z siebie w zarodku nic się nie zdusi a system kar i nagród wymusza pewien stres oraz strach przed karą (który sam w sobie też jest stresem) Dziecko wychowane "bezstresowo" (nie znające stresu) było by kompletnie aspołeczne (nie przystosowane do życia w społeczeństwie) Dobrze wychowane dziecko to takie które nawet nie pomyśli że mogło by się sprzeciwić rodzicom, ale do tego rodzice Tata i Mama muszą dojść bo tak jak dziecko samo z siebie nie powstaje tak i jego osobowość nie rodzi się wraz z dzieckiem. Trzeba ją ukształtować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Iron86: Ale czy ja gdzieś napisałem o "wychowywaniu bezstresowym"? Co to jest w ogóle?

   dobrze wychowane dziecko to takie które nawet nie pomyśli że mogło by się sprzeciwić rodzicom
   Nawet nie pomyśli, aby się sprzeciwić, bo dostanie lanie, tak?

   ale do tego rodzice Tata i Mama muszą dojść bo tak jak dziecko samo z siebie nie powstaje tak i jego osobowość nie rodzi się wraz z dzieckiem. Trzeba ją ukształtować
   No oczywiście. Osobowość się kształtuje. Dlatego trzeba jak najlepiej wychowywać dziecko.

   Poza tym bicie=karcenie=przemoc fizyczna. Traktuj te wyrażenia w moich wypowiedziach jako równoważne. Bo naprawdę nie ma znaczenia jak mocno bijesz. I tak zostawia to ślad - głebiej albo płycej, większy albo mniejszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ictinaetus:

   Przeciwnicy klapsów często do "stresu" nawiązują, dlatego to tu przytoczyłem.

   "Nawet nie pomyśli, aby się sprzeciwić, bo dostanie lanie, tak?"

   Nie, bo mama nie kupi kredek. ;)

   A tak na poważnie to "odwracasz dziecko pieluchą". Nie pomyśli bo zostało dobrze wychowane, ukształtowane. Zgodziłeś się że osobowość należy kształtować a czyni się to po przez system kar i nagród. Klaps jest tu karą, ostateczną ale jednak jest. Klaps ma być środkiem a nie celem. Tak zostawia ślad powoduje stres i w pewnym stopniu upokorzenie. Ustawia niesfornego brzdąca w szeregu, wskazuje Mu jego miejsce w społeczności jaką jest rodzina. Tak jak każda inna kara zostawia ślad ale nie koniecznie fizyczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Iron86: Ale tutaj też chodzi o to, że "klaps" jest tak na prawdę bez sensu. Myślenie dziecka typu "nie zrobię tego bo się boję" jest niepożądane i zgubne. Natomiast "nie zrobię tego, bo to jest bez sensu i niewłaściwe" jest pożądane.
   Kara to bardzo ogólne określenie. Są kary łagodne (jak np. siedzenie na karnej poduszce ustaloną ilość czasu) i ostrzejsze (np. zakaz korzystania z komputera przez określony czas). Karci się oczywiście po ostrzeżeniach. Dla innych karą jest manto. Cały szereg przykładów.
   Dając klapsa to ty upokarzasz i stresujesz dziecko. Stosując właściwą metodę, dziecko upokarza i stresuje samo siebie, przez swoje zachowanie.
   Na górze napisałem, że karcenie=przemoc fizyczna. Tak, ale chodziło mi o karcenie w sensie "klaps".
   I raczej nie ma psychologa, który jest zwolennikiem choćby najmniejszego klapsa jako kary. [psychologiem nie jestem]

  •  

   pokaż komentarz

   @Ictinaetus:

   Zakaz wychodzenia z pokoju dla dziecka też jest elementem przemocy fizycznej.

   Klaps jest ostatecznością w przypadkach nagłych, kiedy wspomniane przez Ciebie kary nie mają racji bytu bo są niewykonalne.

   "nie zrobię tego bo jest to bez sensu" Jasne że tak i to dziecko musi do tego samo dojść.
   Nigdzie nie pisałem że klaps jest złotym środkiem na wszystko, ale czasem doraźnie niestety może być konieczny.

   Zamykając dziecko w pokoju też go upokarzasz i stresujesz i do tego musisz użyć czasem siły jeśli tam dziecko nie polezie samo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Iron86: Nie mówiłem o zamykaniu dziecka w pokoju. Samo powinno na karną poduszkę pójść na określony czas i przemyśleć swoje zachowanie. Zamykanie w pokoju jest niedopuszczalne. Każda próba zejścia z poduszki będzie się kończyła odnoszeniem bez słów i dyskusji na ustalone miejsce. Aż się uspokoi i przesiedzi ustalony czas.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ictinaetus:

   Użyłem słowa "zamykanie" trochę bezwiednie :) miałem oczywiście na myśli to co Ty.
   Potocznie mówi się o "zamykaniu dziecka w pokoju".

   No więc właśnie napisałem że to też stres i upokorzenie a jak samo tam się udać nie chce także i przemoc.

   A teraz wybacz ale idę spać.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie można bić, aby był spokój. Nie można bić dla przyjemności. Można bić, aby nauczyć. Małemu dziecku nie przetłumaczysz jakie zachowanie jest złe nie trafiając do jego najbardziej prymitywnych bodźców.

   Nie można napіerdalać po twarzy dziecka dziesięć razy młodszego i cztery razy lżejszego, ja nie wiem, co ją tak popіerdoliło, mam nadzieję, że to choroba psychiczna, a jeśli wyniosła to z domu rodzinnego - to najpierw bym pіździe po mordzie wyϳebał, a potem bym żałował, że miała w młodości środowisko do niej samej podobne.

   Jestem taki wkurᴡiony, że muszę kląć z charmapa.

 •  

  pokaż komentarz

  na tyle miliardów ludzi, zapewne w tym momencie dzieje się xxx takich rzeczy lub większych okrucieństw

 •  

  pokaż komentarz

  p$%#!$@ona k#!!a, aż szlag mnie trafia jak widzę coś takiego.

  •  

   pokaż komentarz

   @qwertyytrewq: Dokładnie.... Dawniej było by to dla mnie szokujące, ale teraz kiedy jestem "tatem" jest to....aż ciężko opisać.... jak to oglądałem to serce zaczęło mnie boleć.... nie wiem co bym zrobił jakby ktoś mojego synka tak potraktował... wyrwałbym chwasta chyba....

 •  

  pokaż komentarz

  Mnie dziwi tylko jak można takie znęcanie się w jakikolwiek sposób porównać do kary cielesnej w postaci klapsa w tyłek?

 •  

  pokaż komentarz

  Porusza się jak w simsach

 •  

  pokaż komentarz

  Pod szarą kołdrą nocy, jak dobra jest noc
  Oddychasz cicho, cicho i coraz słabiej
  Nie zmaltretują cię już matczyne dłonie
  Nie zmasakruje cię już ojca bat

  Za taki ból związałbym sznur
  Za dziecka płacz złamałbym kark
  Płać - za każdy cios za dziecka ból
  Złamię ci kark

 •  

  pokaż komentarz

  Poskakałbym po niej w korkach.

 •  

  pokaż komentarz

  Tego Remigiusza od "Superniani" można by jej podesłać na wychowanie ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz z youtube'a: 'Ten koszmar miał miejsce w Malezji, to biedne maleństwo to trzyletnia dziewczynka. Rodzice zainstalowali w domu ukrytą kamerę, dzięki której dowiedzieli się, co wyrabia opiekunka. Malutka skarżyła się na bóle brzucha, a to coś, bo nie mogę nazwać tego kobietą, twierdziło, że to dlatego, że dziewczynka wypiła za dużo jogurtu... Potwora aresztowano. Rodzice -kocham- nie biję!'

 •  

  pokaż komentarz

  Cholera przeczytałem Ninja i myślę co za czasy... ale nie to tylko niania.

 •  

  pokaż komentarz

  To dzieje się w Polsce?

 •  

  pokaż komentarz

  Dlatego kobieta powinna sama wychowywać swoje dzieci, a nie zatrudniać obce osoby!

 •  

  pokaż komentarz

  Wiadomo, co jej zrobili?

 •  

  pokaż komentarz

  ale nie przyrównujcie bicia do znęcania się, bo to raczej nie bicie jest prezentowane na filmiku

 •  

  pokaż komentarz

  Na szczęście u nas jest przepis.

 •  

  pokaż komentarz

  310 wykopów na chwilę obecną. Gdyby babka znęcała się nad psem było by już z 1500 wykopów...

 •  

  pokaż komentarz

  Może autor dodał by łaskawie jakiś opis?!?!

 •  

  pokaż komentarz

  Wyraźne symptomy nerwicy ma ta kobieta.

 •  

  pokaż komentarz

  No ale jak tak można w ogóle ta ku%#$ stała na dziecku.. ; /

 •  

  pokaż komentarz

  Czy poniosła za to karę? Gdzie to się wydarzyło? Kim ona jest? Kto zabił Laurę Palmer? Koniec pytań, dziękuję, dobranoc.

 •  

  pokaż komentarz

  A brat nawet nie pomógł !

 •  

  pokaż komentarz

  Nie będąc mężczyzną chyba mogłabym ją stłuc na kwaśne jabłko bez utraty honoru, prawda?

 •  

  pokaż komentarz

  mam ochotę zabić ją łyżeczką, albo nie - papierem ściernym.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdybym był ojcem już dawno na dziwce rosła by kukurydza

 •  

  pokaż komentarz

  Mam nadzieję, że ta szmata jest właśnie ruchana w dupę w kryminale

 •  

  pokaż komentarz

  właśnie zrobiłem laleczkę voo-doo tej dziwki i straszliwie ją masakruję... jak mi się pomysły skończą chętnie przekażę innym ścierwo jakie po niej zostanie do dalszej dewastacji...

 •  

  pokaż komentarz

  jak widze cos takiego to odzywa sie we mnie jakis odruch zwierzecy rozszarpania na strzępy takiej niani

 •  

  pokaż komentarz

  gdyby to było moje dziecko to poszedł bym siedzieć ale wcześniej miałbym pewnie parę godzin zabawy z nianią

 •  

  pokaż komentarz

  zapie%$olił bym kur&%we !!! dawno żaden filmik ani nagranie tak mnie nie wkur%^&ło !!!

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko po co takie wykopy? Dla mnie ten film jest bezwartościowy - chyba że kogoś interesują techniki wyżywania się na dzieciach.

  •  

   pokaż komentarz

   @AdrianV91: Żeby pokazać światu problem, który dla ciebie nie ma znaczenia, bo jesteś bezpłodną sierotą.

  •  

   pokaż komentarz

   @credens: Niezłe, popracuj jeszcze nad emocjami to będziesz wstanie pisać jeszcze lepsze riposty. Skoro Ty sobie zgeneralizowałeś by dać upust emocjom to ja też coś napiszę, a propos twojej wypowiedzi. Pokazać światu problem? Człowieku - o wszystkich problemach zabijania i maltretowania ludzi i zwierząt, każdy widział setki filmów i plakatów a ilość takich incydentów na co dzień idzie w tysiącach. Czy ludzie są świadomi problemów? Pewnie że są. Jedynie mają to w dupie, czy ktoś maltretuje dziecko w Malezji czy zabija foki. Mam na myśli, że nic z tym nie robią. Po co mi kolejny filmik, ja wiem że to się dzieję cały czas i co? Mam pisać pełne żalu i cierpienia komentarze? To jest Twoja przysługa dla świata? W promieniu kilku km jest 10 potrzebujących o których wiesz i 100 o których nie wiesz? Pomagasz? Pewnie nie, choć przyznaję że może jest inaczej, a jest?

   "Bezwartościowy" - jedyne co wniósł do mojego życia to to, że nigdy nie widziałem żeby ktoś skakał po dziecku. Czy to coś zmieni? Czy nagle się poprawi? Obiecuję Ci że w obliczu takiej sytuacji nie został bym obojętny ale z racji że nie jestem - przyznaję że nie robię z tym nic. Macie jakiś pomysł na poprawę? Mogę się przyłączyć. Póki zostajemy w polskich realiach wolę przyłożyć rękę do zmian politycznych w tym kraju bo tam jest źródło większości problemów.

 •  

  pokaż komentarz

  [edit] bo bedzie ze przepisałem z góry.

 •  

  pokaż komentarz

  No tak, kolejna akcja propagandowa lewaków ze skrobankowego lobby.

  Najlepiej dać dzieci pod opiekę rządu.
  albo lepiej
  Wyskrobać dzieci.
  albo jeszcze lepiej
  W ogóle ich nie robić.

 •  

  pokaż komentarz

  lol, robię to samo z kotem współlokatora :D

Dodany przez:

avatar Ciszor dołączył
394 wykopali 23 zakopali 5.4 tys. wyświetleń