Powiązane (1)

  pokaż (1) 
  • Reklamy Google

  • rog1201 +39  

    LOL :) doceńcie nauczyciela swego bo możecie mieć gorszego...

    pokaż komentarz
    rog1201
  • FELIX90 +19  

    Gdyby nie ta wrzeszcząca banda to już w ogóle byłoby super. Świent nauczyciel, który potrafi ładnie przedstawić problem, ale uczniom to i tak nic po tym, dalej swoje i gadają ciągle...

    pokaż komentarz
    FELIX90
  • vul6 0  

    Tak bywa. Ja z moją klasą z zaciekawieniem i wielką uwagą oraz skupieniem słuchamy naszego fizyka. Cóż z tego skoro zazwyczaj rozumie go jedna/dwie osoby, u reszty następuje totalne odmóżdżenie, a po 45 minutach głowa nawala lepiej niż po 0,7

    pokaż komentarz
    vul6
  • przemko +2  

    Uwaga! Przedstawione rozwiązanie jest błędne!
    istnieje , a szukana predkość powrotu to NaN.
    Pozdrawiam

    pokaż komentarz
    przemko
  • kazmirz +2  

    Nie no spoko... tylko nawet jak na lekcję z takim sposobem nauczenia (jestem za) ale to podejście do nauczyciela niezbyt właściwe (za głośno trochę). Ale podziwiać nauczyciela, że coraz bardziej leniwej i zniechęconej do nauki młodzieży chce coś wytłumaczyć.

    pokaż komentarz
    kazmirz
  • Satan +1  

    Na swój sposób, ale do wiekszości uczniów pewnie dotarło. Brawa dla niego.

    pokaż komentarz
    Satan
  • ella +6  

    Gratulacje dla nauczyciela że naucza z pomysłem :), szkoda że uczniowie się drą a belfer musi gardło zdzierać . Mam badzieję że doceniają swojego wykładowce :)

    pokaż komentarz
    ella
  • gwidon +4  

    Dobry nauczyciel który próbuje dotrzeć do gówniarzy którzy jemu i sobie nawzajem przeszkadzają

    pokaż komentarz
    gwidon
  • Tapirro +4  

    co to za bydło ta klasa? Hałas jak w supermarkecie a zadanie jak z podstawówki. 2 przez ile da 20. No ludzie...

    pokaż komentarz
    Tapirro
  • opolanin +1  

    @vatestiro swietnie wyjasnia:
    Ten nauczyciel tłumaczy wszystkim a nie tylko geniuszom.

    @tapirro, ty tego nie zrozumiesz, ja zreszta tez
    co to za bydlo? tez sie zastanawiam, wychodzi jednak na to ze to licealisci sa - o zgrozo

    pokaż komentarz
    opolanin
  • viptv_pl -4  

    przez ile?
    przez -22

    pokaż komentarz
    viptv_pl
  • nexodg +4  

    Qń don't e____:)

    pokaż komentarz
    nexodg
  • MaNiEk1 +7  

    http://www.youtube.com/watch?v=xif2eImAWpg

    P.S
    Nauczyciel jest od matematyki :]

    pokaż komentarz
    MaNiEk1
  • polakko +1  

    zadanie jest proste.
    jesli przerobimy wzor goscia na Vśr na fukncje to łatwo zauwazyć, ze ma ona granicę 20. inaczej mowiąc dąży do 20, ale nigdy tej wartości nie osiągnie - wiec taki "QŃ don't exist!"

    pokaż komentarz
    polakko
  • kolnay +9  

    @sondokan Bo każdy ma to w dupie?

    pokaż komentarz
    kolnay
  • Vetinari +6  

    @kolnay: Bo jest coraz wiecej takich dzieci neo jak ty...

    pokaż komentarz
    Vetinari
  • RomanX +12  

    Wszyscy mają w dupie, ale wielce afiszują się z "bykom stop" i śmieją się z dysortografii. Pięknie.

    pokaż komentarz
    RomanX
  • mandos -2  

    IMHO trzydzieści pał było by nieco bardziej dydaktycznym rozwiązaniem biorąc pod uwagę poziom trudności zadania ;)

    pokaż komentarz
    mandos
  • rog1201 +3  

    Moja matematyczka chyba właśnie tak uważa :)

    pokaż komentarz
    rog1201
  • Quisto -3  

    Wykop za dwuliterowe zwierze

    pokaż komentarz
    Quisto
  • Biedronka -1  

    widzialam to jakis czas temu... gdybym ja miala takich matematykow, nie mialabym problemow z tym przedmiotem :P tak tak... pol-hist-wos :P

    pokaż komentarz
    Biedronka
  • igogel 0  

    podobny do JJ'a na AGH ... IMiIPowcy wiedza o kogo chodzi ^^

    pokaż komentarz
    igogel
  • ventr1s 0  

    [komentarz usunięty]

    pokaż komentarz
    ventr1s
  • kubi 0  

    Czuje się jednak pewną odrazę do uczniów szkoły średniej (chyba średniej).

    pokaż komentarz
    kubi
  • wally93 -4  

    powinno byc QŃ DOESN'T EXIST !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

    pokaż komentarz
    wally93
  • kusioo -3  

    powinno byc KOŃ albo jeszcze lepiej, nie powinno sie prowadzic w ten sposob lekcji, ale jakie to ma znaczenie???

    pokaż komentarz
    kusioo
  • witek84 -3  

    są tez inne przykłady lekcji tego nauczyciela
    http://pl.youtube.com/watch?v=vPZe4Qxs-xE&feature=related

    pokaż komentarz
    witek84
  • opolanin +4  

    http://pl.youtube.com/user/JemArbuzy
    świetne tłumaczenie tematu jednakże czasami mam wrażenie że jak dla niepełnosprawnych

    jeśli w taki sposób trzeba dzisiaj uczyć w szkole to jak mało materiału można wówczas ogarnąć!
    jak dużo czasu zajmuje trochę trudniejszy temat i jak niewielką wiedzę (z programowo zakładanej) posiada uczeń po skończeniu edukacji podstawowej - regres!!!

    pokaż komentarz
    opolanin
  • vatestiro +5  

    Nie zgadzam się opolanin. Błędem nauczycieli jest właśnie tłumaczenie wszystkiego w wersji dla najlepszych. Ten nauczyciel tłumaczy wszystkim a nie tylko geniuszom. Nie chodzi o to by tylko kilka osób zrozumiało a cała reszta nigdy nie wiedziała o co chodzi. To co widziałem na tym filmiku to właśnie nauczanie.

    pokaż komentarz
    vatestiro
  • opolanin -2  

    @vatestiro, szanuje zdanie jednak nie podzielam. jak to czesto uslyszec mozna: -nie kazdy musi miec mature. Jesli komus nauka "nie lezy" to sie nie wybiera do liceum tylko do pracy. Ten nauczyciel tlumaczy nie tylko wszystkim - on tlumaczy jak niepelnosprawnym umyslowo! W Liceum!!! Pytanie - jaka mlodziesz dzisiaj jest w liceum?

    Bardzo upraszaczajac - jesli skonczyles podstawowke masz wiedziec ile jest 2+2, jesli masz skonczone gimnazjum psim obowiazkiem jest wiedziec ile jest 2 * 2, jesli skonczysz liceum to moze bedziesz wiedzial ile jest 2^2

    Niestety czas nie jest z gumy, godzin np. informatyki masz w szkolach mniej niz godzin religi, moze matematyki wiecej. Tylko kiedy nabyc wiedze o tym ile jest 2^2 kiedy zaczac trzeba od tego aby wytlumaczyc tak aby kazdy zrozumial! ile jest 2+2, nastepnie wytlumaczyc tak aby kazdy zrozumial! ile to 2 * 2. Po czym czas sie konczy!
    Mozesz to nazywac nauczaniem, jednak widzac taki styl uczenia w liceum, nie okresle tego inaczej niz - regres w nauczaniu, że o kulturze i zachowaniu nie wspomnę nawet.

    Kleska wspolczesnego systemu edukacji jest niestety to, iz metody ktore powinno sie stosowac w nauczaniu specjalnym przy niedostosowanej mlodziezy stosuje sie w programowym nauczaniu licealnym. Czy mozna to jeszcze nazwac liceum?

    pokaż komentarz
    opolanin
  • michas116 +2  

    mlodziesz
    a Ty byles w liceum?

    pokaż komentarz
    michas116
  • opolanin -4  

    gdyby mi zalezalo na finezyjnej polszczyznie - to moze pisalbym z uzyciem polskich liter? czyzbys konczyl ostatnio liceum wlasnie? poziom widze podobny - jak nie wytlumaczysz tak aby nawet glupi zrozumial to sam sie niczego nie domysli.

    na tym ma polegac dzisiejsza edukacja w szkole sredniej? dawac matury wszystkim idiotom???
    owszem video - podejscie nauczyciela wzorowe, ...tylko w liceum?
    tym samym - poziom licealistow oraz ich zachowanie - zenujace

    pokaż komentarz
    opolanin
  • ecco 0  

    od kiedy to ortografia nazywana jest finezyjną polszczyzną... Bez przesady, ale odpowiednie pluginy do przeglądarki nie jest obecnie trudno zdobyć :)

    a tak poza tym, to zgadzam się z tobą. Powinno się wyrównywać poziom do góry, motywować tych słabszych do gonienia lepszych, a nie na odwrót - hamować lepszych powolnym przerabianiem materiału, chociaz i tak 50% klasy wybierze studia nie mające nic wspólnego z kierunkiem, albo mające w mikroskopijnym stopniu. Tym lepszym (i nie są to jednostki, nawet w skali klasy) nikt nie da zwolnień z lekcji, nikt nie pozwoli zajmować się czymś innym w czasie lekcji, bo przeciez wszyscy muszą uwazać.

    pokaż komentarz
    ecco
  • kolnay +63  

    fajny nauczyciel, tylko czemu uczniowie tak wrzeszczą?

    pokaż komentarz
    kolnay
  • opolanin +40  

    to się nazywa "współczesne bezstresowe wychowanie"
    co w domu to i w szkole

    pokaż komentarz
    opolanin
  • morus12 -6  

    super teoria :)

    pokaż komentarz
    morus12
  • pafcyk -6  

    bardzo ciekawe i zastanawiajace

    pokaż komentarz
    pafcyk
  • pepies +26  

    zastanawiającego w tym nic w sumie nie ma...
    przy założeniu że indianiec biegnie 1km z podaną prędkością przebiega dystans (1km) w 6minut. Żeby mieć średnią prędkość 20km/h (2x większą) musi przebiec drogę tam i back (2km) w czasie 6 minut ... Skoro już je wykorzystał na przebiegnięcie pierwszego odcinka (czas pierwszego odcinka - czas potrzebny do uzyskania wyznaczonego wyniku =czas który mu zostaje... 6-6 =0) to pozostaje mu ewentualnie tylko teleportacja przy założeniu że będzie ponadczasowa ;)
    Zadanie logiczne aż dziwię się że nikt z klasy na to nie wpadł...

    btw. Bardzo pozytywny nauczyciel :) chciałbym baaardzo mieć z nim lekcje... widać że ma podejście

    pokaż komentarz
    pepies
  • Reinmar +12  

    Wiesz... nie wiemy jaka to była szkoła. I jaki fakultet ;] Jeśli jakiś pol-hist-wos, to nic dziwnego :P Z takimi ludźmi trzeba inaczej rozmawiać wprowadzając właśnie QNie :P

    pokaż komentarz
    Reinmar
  • komar- +3  

    Chyba cos nie tak jest w tym rozumowanie powyzej, predkosc srednia to calkowite przemieszczenie przez calkowity czas, skoro sokole oko wraca do punktu z ktorego wyszedl przemieszczenie wynosi 0, predkosc srednia w zwiazku z tym wynosi rowniez 0 wiec nie moze wynosic 20 km/h

    pokaż komentarz
    komar-
  • pepies +8  

    dokładnie o to chodzi tylko po prostu rozpisane jak dla "pol-hist-wos" ;)

    pokaż komentarz
    pepies
  • grejt 0  

    liceum ogólnokształcące i profil mat-fiz.
    nie mam pojęcia o co wam chodzi. zapewne po obejrzeniu tego większość z was to zrozumiała i oni na lekcji też. a sposoby nauczania są różne.

    pokaż komentarz
    grejt
  • Reinmar 0  

    @komar: Właśnie zamierzałem Ci napisać, że się mylisz, o czym pewnie wiesz. Spojrzałem nawet na wikipedię, ale tam też jest napisane, że przy prędkości średniej bierze się przemieszczenie.
    Moim zdaniem to jest błąd w definicji, bo z takowej moglibyśmy korzystać jedynie w przypadku ruchu prostoliniowego w jednym kierunku (bez zmiany zwrotu).

    Więc moim zdaniem powinna się tam albo znaleźć adnotacja, że to tylko dla dt->0, albo że dla ruchu prostoliniowego w jedną stronę.

    pokaż komentarz
    Reinmar
  • komar- +2  

    @Reinmar
    Wystarczyloby gdyby w zadaniu pytali o szybkosc srednia, a nie predkosc srednia

    pokaż komentarz
    komar-
  • Reinmar 0  

    @komar: Ups ;] Zbyt dawno maturę zdawałem i już zapomniałem, że w liceum rozróżniano nie tylko drogę od przemieszczenia, ale i prędkość od szybkości ;) Nie było tematu z mojej strony, sry.

    pokaż komentarz
    Reinmar
  • vatestiro -2  

    @zzales, poczytaj sobie - tu jest wyjaśnienie tego wzoru na prędkość średnią. A jeśli dalej nie rozumiesz to napisz czego nie rozumiesz - nie wierze, że wszystkiego nie rozumiesz.

    pokaż komentarz
    vatestiro
  • waariat -3  

    Nauke przez zabawe spoko, ale po cholere robic zadania ktore prowadza do niczego "dont exist"... Z matematycznego punktu widzenia wychodzi 30km/h musi koń zasuwać. Liczać z zwykłej średniej;) QN=2*Vśr-Vindianca

    pokaż komentarz
    waariat
  • komar- +1  

    Twoj punkt widzenia jest tu zly, nie mozna tego liczyc ze sredniej arytmetycznej; po przekszalceniach prawidlowy wzor na v srednia ma postac: v srednia = 2 v1 v2/v1+v2
    czyli zakladajac ze v1=10km/h i jak mowisz v2=30km/h wychodzi v srednia = 15hm/h

    pokaż komentarz
    komar-
  • waariat -1  

    no to chyba logiczne ze obliczenie arytmetyczne nie pasuje do wzoru na Vśr fizyczne... przedstawilem tylko inny punkt widzenia zadania...

    pokaż komentarz
    waariat
  • kusioo 0  

    tacy nauczyciele moga uczyc, nie obrazilbym sie jakby wszyscy byli tacy

    pokaż komentarz
    kusioo
pokaż 

Wykopali i zakopali (271 / 10)