•  

  pokaż komentarz

  Ach kim był ten sponsor dla pana prokuratora że umorzył śledztwo w sprawie?
  Tak tylko nieśmiało pytam. Bo zazwyczaj do "szarego" obywatela podchodzi się inaczej to znaczy tłumaczeń typu "nie wiedziałem" się z zasady nie uznaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @OczkoTemuMisiu: prawidłowa decyzja, tym bardziej, że sama szukała kutasa. Nie było mowy o gwałcie

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: Nikt nie mówił o gwałcie

  •  

   pokaż komentarz

   @prostynick: Dla mnie tylko gwałt może być karany. Jeżeli gówniara sama chce dać dupy to jej problem. Faceta nie można w to mieszać bo facet zawsze chce :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: Wisi mi w zasadzie ten werdykt. Skoro prokurator uznał, że mężczyzna nie był świadomy wieku dziewczyny i nie są za to przewidziane sankcje karne, to niech tak będzie. Ale, pomijając zupełnie cały temat 13-letnich dziewczynek wyglądających jak dorosłe kobiety oraz pedofilii w ogóle, idiotyzmem jest dla mnie stwierdzenie "dla mnie tylko gwałt może być karany". W taki sposób, po 2 piwach za kółkiem mógłbym powiedzieć: "dla mnie tylko po połówce można być karanym", po uderzeniu kogoś z pięści w twarz: "dla mnie tylko jak się krew leje można być karanym" itd., itp.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: Niby tak ale używasz retoryki typowych muzułmanów. Facet nie jest zwierzęciem.

  •  

   pokaż komentarz

   @prostynick: Sory jeżeli siedzisz w barze i wyrywasz laske, potem idziecie do ciebie, pukasz ją, rano wychodzi. Wyglądała na 19-21 a potem się okazuje, że miała 14 to co, twoja wina ? Ni !###a, była świadoma, koniec kropka, nikt jej nie namawiał, nie zachęcał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: ale idąc śladem pani prokurator, to gwałciciel może powiedzieć "ja nie wiedziałem, że ona nie chce seksu, myślałem, że jest taka ostra i dlatego tak jęczy i się rzuca"

   nie czarujmy się, nie był biedny skoro był sponsorem tej małej, a skoro go stać na takie zabawki, to na dobrego adwokata też..

   to jest jak z paserstwem - wytłumaczenie "nie wiedziałem, że to kradzione" nie jest wytłumaczeniem

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiek_pwr: Tu się nie zgodzę. Jeżeli jakiś 25 letni prawiczek ma ochotę w końcu puknąć, to prędzej da 100zł takiej 14-latce niż pójdzie do burdelu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiekpwr: _ale idąc śladem pani prokurator

   nie Pani Prokurator tylko przepisow

   to jest jak z paserstwem

   Gratuluje znajomosci prawa i logiki myslenia. Roznica polega na tym, ze paserstwo - nawet nieumyslne - jest karane, co wprost wynika z kodeksu karnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: Popieram... karać gościa bo skorzystał z usług k@!@y? Młoda nie młoda ale nadal jest k@!@ą. Tak ją rodzice wychowali i najwyżej, niech oni za to odpowiadają,a nie facet który chciał sobie uczciwie postukać za hajs.

  •  

   pokaż komentarz

   @vetinari88: retoryki typowych muzułmanów Chcialeś chyba napisać stereotypowych, a raczej wpisujących się w stereotyp niedouczonego i zaślepionego ksenofobią ksenofoba.

   @kasiekpwr:
   _to jest jak z paserstwem - wytłumaczenie "nie wiedziałem, że to kradzione" nie jest wytłumaczeniem

   Ależ jest pod warunkiem, że prokuratura/sąd uznają, że faktycznie mogleś tego nie wiedzieć. Tak samo jest z seksem z nieletnimi. Jak Cię zlapią z ręką w pieluszce niemowlaka to wytlumaczenie ,,myślalem, że ona jest pelnoletnia" nic ci nie da.

  •  

   pokaż komentarz

   @crypto: Ale dorosły facet powinien wiedzieć,że taka panna ma pstro we łbie i jej decyzji nie powinien traktować jak decyzji osoby dorosłej i mogącej w pełni o sobie decydować.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiekpwr:
   _ale idąc śladem pani prokurator, to gwałciciel może powiedzieć "ja nie wiedziałem, że ona nie chce seksu, myślałem, że jest taka ostra i dlatego tak jęczy i się rzuca"


   Nie, nie można. Analogia do bani, bo w świetle prawa błąd (wyłączający odpowiedzialność karną) musi być usprawiedliwiony.

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust:
   "Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania"

   tu nie ma nic o tym czy umyślnie czy nieumyślnie, jak ma mniej niż 15 to nawet pozwalając by zrobiła ci laskę popełniasz przestępstwo

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: NIe pisze nic o tym czy ona ma chęć i możliwość a on skorzystał, bo to właściwie tylko ich sprawa (co innego jakby na siłe ją w krzaki ciągnął). W poprzednim komentarzu chodziło mi wyłącznie o dwuznaczne zachowania prokuratorów i sędziów w takich sprawach - raz uznają winnym, nawet jak powie że nie wiedział jaki jest wiek, (chodzi o zasade że niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności) drugi raz uniewinni albo umorzy. Chodzi o powody takiego zachowania każdego prokuratora odnośnie osoby oskarżonej

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust: Gratuluje znajomosci prawa i logiki myslenia. Roznica polega na tym, ze paserstwo - nawet nieumyslne - jest karane, co wprost wynika z kodeksu karnego.

   przecież dokładnie to samo napisałam! gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem

  •  

   pokaż komentarz

   @OczkoTemuMisiu: bo mamy w Polsce taki problem:
   1. Złe prawo.
   2. Konieczność działania zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.
   3. Konieczność działania zgodnie z prawem.

   Jako że prawo jest złe, więc punkty 2. i 3. się wykluczają. I teraz pytanie - co jest lepsze, zamknąć takiego typa, mimo że nic złego nie zrobił i być "wiernym literze prawa" - niech gwałcą tego "wrednego pedofila" przez następne 10 lat, czy wypuścić człowieka, bo społeczna szkodliwość jest zerowa?
   Należy się cieszyć, że przynajmniej czasem wybierana jest opcja 2. Granica 15 lat jest całkowicie abstrakcyjna (bo każdy dojrzewa kiedy indziej) i powoduje, że przez brak indywidualnej oceny tacy ludzie jak gość z artykułu ryzykują wieloletnią odsiadkę, mimo że taka 14-latka może być dojrzalsza płciowo (i nie tylko) od np. 50% 16-latek.
   W żadnym wypadku bohater artykułu nie był pedofilem. Ci, którzy tu używają tego słowa powinni sprawdzić, kto to do k!@!y nędzy jest pedofil.

   P.S.: dla pedofilów powinno być 0 litości. Ale nie pojmuję, jak niektórzy mogą żądać wieloletniej odsiadki dla faceta. Czy naprawdę uważacie, że jego czyn (przespanie się z 14-latką, która wybitnie się na to godziła i zajmowała się prostytucją praktycznie profesjonalnie) był tak zły, że trzeba zniszczyć gościowi życie i odizolować go od społeczeństwa?

  •  

   pokaż komentarz

   @Fearaneruial: No to trzeba będzie legitymować galerianki przed tym wszystkim.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: Jak juz ktos mialby byc karany to ona i jej opiekun.

  •  

   pokaż komentarz

   @crypto: nie mieszaj do tego rodziców.. Ty przejąłeś wszystkie wartości, które próbowali Ci wpoić?? może ta mała właśnie jest z dobrego domu i szuka wrażeń, bo wszystko było za grzeczne dla niej, a może faktycznie matka robi to samo... na to nie ma reguły, bo każdy ma swój rozum i robi, co chce a nie "rodzice winni".. widzę to dookoła siebie jak rodzina potrafi być porządna, rodzice abstynenci, a syn alkoholik i narkoman..

  •  

   pokaż komentarz

   @Chester88: Zdjęcie z jakiegoś serwisu porno z japonkami i podpisali "uwiedziona nastolatka". Gratuluję gazecie profesjonalizmu. W ogóle jaka "uwiedziona", skoro dawała ogłoszenie?

  •  

   pokaż komentarz

   Powinniśmy zacząć od tego dlaczego w ogóle karany jest seks z 14 latką?

  •  

   pokaż komentarz

   @wh00kiers: No właśnie bo przecież "tylko gwałt powinien być karalny". Czyli jak dziecko chce to powinno być mu wolno?

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiek_pwr: Nie ćpie, nie chleje, nie przepuszczam kasy rodziców, nie puszczam się za kasę (za darmo w sumie też nie). Od matki przejełam większość dobrych cechy, od ojczyma część najgorszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @crypto: no właśnie o tym mówię, że nie do końca od rodziców zależy kim jesteś, bo sama określasz siebie w pewnym momencie metodą prób i błędów..

   i nie ma czegoś takiego jak "uczciwie postukać za hajs" bo prostytucja w naszym kraju jest szarą strefą.. ani nie jest legalna ani nielegalna

  •  

   pokaż komentarz

   @vetinari88:
   Niby tak ale używasz retoryki typowych muzułmanów. Facet nie jest zwierzęciem.

   Nieprawda, facet jest zwierzęciem: http://pl.wikipedia.org/wiki/Homo_sapiens

  •  

   pokaż komentarz

   @Ratll: Tu się nie zgodzę. Jeżeli jakiś 25 letni prawiczek ma ochotę w końcu puknąć, to prędzej da 100zł takiej 14-latce niż pójdzie do burdelu.

   widzę znawca tematu ;p

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiekpwr:
   _to jest jak z paserstwem - wytłumaczenie "nie wiedziałem, że to kradzione" nie jest wytłumaczeniem


   http://www.wykop.pl/link/744221/nie-zostal-jednak-przestepca-za-kupienie-troche-tanszego-telefonu/

  •  

   pokaż komentarz

   @ZbanowaliscieMnieAbylemBordowy: wiem, widziałam ten wykop.. z tym, że to był wyjątek, tak samo jak informacja z tego wykopu.. a pamiętasz ten o chłopaku który odkupił od złodzieja swój własny telefon i zgłosił to na policję?

  •  

   pokaż komentarz

   @szenefe: Gdybyś był 25 letnim prawiczkiem i miał ochotę coś puknąć a do wyboru byłby burdel i w podobnej cenie słit foczka z czatu to co byś wybrał :P

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiek_pwr: A Ty przepraszam śledzisz jakieś statystyki z prokuratur, czy jak? Inaczej nie wiem skąd mialbyś wziąć pomysl, że akurat te sytuacje to wyjątki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: nie, nie prowadzę statystyk i dobrze o tym wiesz, tylko patrząc na wiadomości, częściej jest raban że ktoś został skazany, a nie że został uniewinniony, tudzież sprawę umożono

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiek_pwr: Patrząc na wiadomości nie ma policjanta, który nie jest lapówkarzem, ani ksiądza który nie jest pedofilem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: zależy gdzie czytasz.. co portal to inne newsy..ja tv np nie mam... skoro się tak pieklisz to przedstaw statystyki z prokuratur, z chęcią je poznam.. a jeśli takowych nie posiadasz, to o co Ci w ogóle chodzi?

   poza tym, każdy z nas patrzy na wiadomości przez pryzmat własnych doświadczeń.. ja np. znam porządnych księży i porządnych policjantów

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiek_pwr: Chcesz odwracać kota ogonem to odwracaj, ale coś co jest tylko i wylącznie Twoim, niczym nie popartym, wyobrażeniem próbowaleś przedstawiać jako jakiś fakt.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasiek_pwr: nie wiem na czym budujesz swoja prawna ocene prostytucji , chyba tez na podstawie plotek, bo prostytucja w polsce nie jest nielegalna/karalna i kropka, nie jest natomiast umowa cywilnoprawna itp. nie mozna dochodzic zaplaty za nia. A to czy powinna byc czy nie, jakie sa odczucia moralne ludzi, czy powinna byc uregulowana w jakis specjalny sposob , opodatkowana , uznana za dzialalnosc gospodarcza itp itd. to juz inne kwestie. Nie czepiam sie tylko potem kraza jakies dziwne "fakty" jak do dzis zyjaca "madrosc" ze przy obronie koniecznej atak mozna odpierac proporcjonalna obrona doslownie : noz nozem itp. , te bzdury wciaz zyja i maja sie dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @C.......8: a w łóżku kłoda.

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro wszyscy byli zadowoleni....

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel:
   Pani psycholog nie była.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: Bo się nie załapała na pukanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: może zamówimy jej tort-niespodziankę z dowozem do domu?

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel: Był taki typ o pseudonimie "Misiaczek". Prowadził stronę o tzw "dobrej pedofilii" , czyli takiej kiedy seks odbywa się za zgodą dziecka. Rok temu pojawiły się zmiany w kodeksie karnym zakazujące promowania "dobrej pedofilii", bo do tego czasu "Misiaczek" w żaden sposób nie łamał prawa.
   Ale zgodnie z tym co piszesz była w słowach "Misiaczka" jakaś chora logika, nad którą chyba powinniście się zastanowić

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-: a czy ja coś promuję? 14 latki mają teraz nawalone we łbie, nikt im niczego nie musi promować czy zmuszać... to przykre - ale skoro DOBROWOLNIE się zgodziła, to?

  •  

   pokaż komentarz

   @herbstnebel: Nie napisałem, że coś promujesz, tylko że w przypadku dziecka dobrowolna zgoda nie wystarczy. Nie wiem czy 14 latki mają teraz nawalone we łbie bo nie monitoruję środowiska 14 latek. Tym bardziej nie wiem jakie były kiedyś a jakie są teraz i nie sądzę żeby wiek i doświadczenie pozwalały tobie na wyciąganie takich wniosków. W większości przypadków jednak 14 letnia dziewczyna to jeszcze dziecko i jakieś marginalne patologie tego faktu nie zmieniają.
   A dzieci ruchać nie wolno. Koniec kropka.

 •  

  pokaż komentarz

  p@@@%#%nięta ta Pani psycholog, "- Przestępstwo jest dla mnie przestępstwem. I to, że dziecko wygląda poważnie nie zwalnia z odpowiedzialności. " Ciekawe jak uniknąć takiej sytuacji gdy jak powiedział enemydown komentarz wyżej, że czasami ciężko to rozróżnić. "Przed zrobieniem mi loda proszę o okazanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem."

 •  

  pokaż komentarz

  teraz niektóre 14-15stki wyglądają jak 18-20tki.

 •  

  pokaż komentarz

  A oczywiście pani psycholog musi cierpieć na syndrom niedopchnięcia i rzucać się chociaż nie ma o co. Skoro była opiekunką w tym ośrodku to mogła lepiej dbać o swoich podopiecznych. Teraz tylko płacz nad rozlanym mlekiem. Po za tym ta 14-ka nie została ani zgwałcona ani pobita. A ten koleś to nie ważne czy wiedział czy nie wiedział i tak by ją pukał.

  •  

   pokaż komentarz

   @a5x4: a mnie ciekawi inna kwestia - czy gdyby wiek dostępowy był w Polsce ustalony na 13 to czy to by wytrąciło z ręki argument o niewinności 14latki? Czy polska 14latka jest bardziej niewinna niż 12latka z Meksyku, 20latka z Tunezji i 18latka z Kazachstanu (jest to wiek przyzwolenia ww powyższych krajach)?
   W samych tylko Stanach różnia pomiędzy sąsiadującą ze sobą Newadą i Kalifornią wynosi 2 lata. Czy to oznacza, że kalifornijskie dziewczyny są bardziej niewinne niż te z Newady?

   Ok, jest ustalony wiek przyzwolenia i wszyscy powinni się go trzymać jednakże gadanie o pedofilii i niewinności jest błędne, bo jak widać jest to czysty relatywizm i tak jak japoński 20latek współżyjący z 13latką (zgodne z prawem) jest dla nas pedofilem tak w świetle prawa i my, w oczach wspomnianych Kalifornijczyków, możemy otrzymać takie zarzuty.

  •  

   pokaż komentarz

   @aegypius: ja uwazam, ze granica pedofili w przypadku osob nieletnich to powinna być granica kilku lat róznicy, np 2,3 lat. Bo jesli ja np. mam 15 lat i się bede, że tak powiem pukal z 14-latką, to jestem uznany za pedofila?

  •  

   pokaż komentarz

   @lukasj: Jeżeli będziesz nawet mial 50 lat i prześpisz się z fizycznie rozwiniętą czternastolatką to nie masz NIC wspólnego z pedofilią.

  •  

   pokaż komentarz

   @lukasj: jak juz kilka razy pojawilo sie w komentarzach ,w tym w moim : pedofilia to stan psychiczny/choroba/zaburzenie i nie ma duzo wspolnego z odpowiedzialnoscia z kk. tak sie przyjelo stawiac znak rownosci miedzy naruszeniem art 200 a pedofilia. W moim odczuciu pedofilem jest ktos kto ma niezdrowy poped do "dzieci"/osob nie rozwinietych fizycznie etc. .
   Odpowiadajac na pytanie watpie czy ktokolwiek uzna Cie za pedofila jak bedac nastolatkiem sypiasz z nastolatka itd. , natomiast lamiesz prawo, ale lamia je setki jesli nie tysiace nastolatkow kazdego dnia, kwestia jest taka ze osoba do 17 roku zycia nie ponosi odpowiedzialnosci karnej wiec problem najczesciej prawny maja niemyslacy 17-18...19.. latkowie ktorzy spotykaja sie z osoba ponizej 15 roku zycia a potem im rodzice tych dziewczyn sprawy zakladaja :P to najczesciej spotykany przypadek.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest przerażające, dziecko szukało oparcia tam, gdzie nie powinno - mówi Michał Misztal, dyrektor pogotowia opiekuńczego.

  Nominuję klienta do idioty miesiąca. Dziecko chcące sprzedać swoje ciało, świadomie, za pieniądze i dupczące się po kątach "szuka oparcia" tam gdzie nie powinno. Od kiedy prostytuowanie się, świadome, umyślne i pewne jest "szukaniem oparcia"? Dobre sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekMazowiecki: Dziewczynka szukała miłości, to na pewno ten obleśny pedofil ją zmanipulował i nakazał jej się z nim seksić. Ona jest zupełnie niewinna, przecież ona ma tylko 14 lat! Super Niania mi mówiła.

   A tak serio, też mnie rozśmieszył ten fragment ;) podręcznikowy przykład obracania kota ogonem

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekMazowiecki: Może szukała miłości... :P

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekMazowiecki: Pan Michał po prostu jest zazdrosny.

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekMazowiecki: No jasne, bo takie "szmaty" nie mają takich uczuć jak potrzeba oparcia, tylko chciwość nimi kieruje

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-:
   Sorry stary, ale jak ktoś chce sprzedać dupę za pieniądze, to raczej chodzi głównie o PLNy niż o przytulenie się do jakiegoś owłosionego grubego dziada, z miłości, z uczuciem i potrzebą akceptacji :-)
   Coś na styl "możesz mnie wydupczyć, ale najpierw przytul, pogłaskaj i powiedz parę miłych słów"? No bądź poważny.
   Skoro twierdzisz, że dziewczyna szukała oparcia w dawaniu dupy za kasę, to w takim razie zastanawiam się kto tu jest normalny - ja czy ta dziewczyna. Bo ja jakoś uważam, że sprzedawanie ciała nie jest sposobem na znalezienie sobie kogoś, kto pomoże w ciężkiej sytuacji.

   Pomyślmy tak na serio... Czternastolatka np. przeżywa bunt, kłóci się z opiekunami, nie znajduje akceptacji u koleżanek/kolegów, ma trudne dzieciństwo ze względu na wychowanie w pogotowiu opiekuńczym, a nie w normalnym domu. Gdzie taka dziewczyna powinna szukać oparcia? Sądzę, że właśnie w opiekunach i pracownikach pogotowia opiekuńczego - od tego podobno kur.wa są, by służyć (jak sama nazwa wskazuje) opieką. Jeżeli zaś pracownicy pogotowia opiekuńczego nie wywiązują się z obowiązków - to oni powinni stanąć przed sądem.

   Do tego dochodzi kwestia czystej, najzwyklejszej, bezpodstawnej demoralizacji młodego pokolenia. To już nie jest wina rodziców, czy opiekunów. Dziś wiele jeszcze dzieci nie widzi nic złego w seksie, w agresji, czy prostytucji. To wpływ społeczeństwa i szerokiego dostępu do mediów. Ja bym się nie zdziwił gdyby w przypadku tej dziewczyny nie chodziło o problemy osobiste, a o chęć zarobku.

   A co do Twoich słów, to tak jakbyś poszedł do burdelu w poszukiwaniu 80-letniej zakonnicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekMazowiecki: Masz głowę napchaną stereotypami z Faktu. Większość amatorów takich małolatek to dwudziestokilkuletni kolesie a nie dziady z brzuchami i sytuacja jest zwykle de facto na pograniczu podrywu i sponsorowania. Dziadowi taka laska każe spierdzielać, bo może sobie na to pozwolić. I widziałem takie akcje na własne oczy. To dla ciebie już kurvva, czy jeszcze nie? Bo gdzie wyznaczysz granicę? Jak poznam dziewczynę i zaproszę ją na kolację i jeszcze nie daj boże coś jej kupię w prezencie, a potem będzie seks to już wg ciebie jest z jej strony czysta prostytucja?
   A do burdelu się nie wybieram

  •  

   pokaż komentarz

   @marcin-:
   Jak poznam dziewczynę i zaproszę ją na kolację i jeszcze nie daj boże coś jej kupię w prezencie, a potem będzie seks to już wg ciebie jest z jej strony czysta prostytucja?
   Jeżeli "koleżanka" po czymś takim zaprasza na "coś takiego" kolejnego i kolejnego - to tak, w moim odczuciu jest to prostytucja. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Niczym nie różni się dawanie dupy przy autostradzie, od bardziej "dystyngowanego i wyrafinowanego" dawania dupy w bardziej "miejskim stylu".

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekMazowiecki: za to jak facet zaprasza na "coś takiego" kolejną i kolejną to jest "ogierem" , ewentualnie "zajebisty" tak? Zostawmy pewne granice pomiędzy prostytucją a powiedzmy "byciem luźną w sprawach seksu" jasno nakreślone dobrze? Bo chyba próbujesz stawiać na siłę jakiś znak równości między częsta zmianą partnerów a prostytucją.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostr:
   Chyba nie bardzo zrozumiałeś. Czym innym jest bycie singlem, zmienianie sobie partnera seksualnego często, a czymś innym jest częste zmienianie partnera seksualnego i otrzymywanie za to "wynagrodzenia finansowego". Są też męskie prostytutki.

   za to jak facet zaprasza na "coś takiego" kolejną i kolejną to jest "ogierem" , ewentualnie "zajebisty" tak?
   Nie wciskaj innym słów, których nie napisali.

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekMazowiecki: nie "wciskam Ci słów" tylko mi się przypomniała ta stara i bardzo prawdziwa często różnica w postrzeganiu postępowania jednej a drugiej płci.
   "Chyba nie bardzo zrozumiałeś. " ja zrozumiałem całkiem dobrze to co chciałeś pod wpływem emocji przekazać, teraz się poprawiasz i praktycznie przepisujesz co napisałem : > rzuć okiem dwa komentarze wyżej.

  •  

   pokaż komentarz

   @TomekMazowiecki: ja się trochę z Wami nie zgodzę, bo myślę, że wiem o co chodziło dyrektorowi. Tak jak ktoś wyżej napisał, że raczej nie szukała oparcia u "grubych, obleśnych" sponsorów i to prawda, ale może przez zdobyte pieniądze szukała akceptacji u grupy? A może chciała się poczuć dorosła, ponieważ miała "za kiwnięcie palcem" dorosłego faceta? Skoro była w pogotowiu opiekuńczym to na pewno miała jakieś deficyty emocjonalne, może właśnie w ten sposób chciała sobie wynagrodzić to co ją spotkało (bo na pewno jakby miała normalne życie nie mieszkałaby w pogotowiu opiekuńczym). Oczywiście nie usprawiedliwiam jej, ale domyślam się co nią kierowało. Natomiast szkoda, że sprawa za późno wyszła na jaw i nikt jej nie pomógł, nie przekonał, że to nie jest sposób na życie, bo coś czuję, że jeśli poczuje się faktycznie w centrum uwagi przez to co ją spotkało i że nagle zobaczy, że zaczęto się nią interesować itp (znajdzie dobre strony, profity) to może kontynuować "pracę".

 •  

  pokaż komentarz

  Swoją drogą to jak bbyło z Polańskim i tą jego 13tką? Wiedział, ze taka młoda?

  •  

   pokaż komentarz

   @szymon_jude: wiedzial, ze mloda. W USA granica to 21 (chyba w kazdym stanie), a w CA gdzie doszlo do zdarzenia automatycznie uznaje sie taki seks za gwalt. U nas granica to 15 i gwaltem jest to tylko jesli faktycznie byl gwalt.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bukuria: no właśnie, 21 to na piwo. 18 na seks. To jeszcze jeden dowód na to, że w USA ludziom mózg źrebi.
   A takie fajne państwo mogło by być...

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: Ale to ma sens, przecież seks nie jest szkodliwy (a wręcz przeciwnie), alkohol natomiast jest bez wątpienia neurotoksyczny, wywołuje nieodwracalne zmiany w strukturze mózgu.

   21 lat to całkiem rozsądna granica.

  •  

   pokaż komentarz

   @PlonacaZyrafa: no tak, w końcu, podobnie jak 18 lat w przypadku seksu, doskonale pasująca do rzeczywistości.
   Ja proponuję 30 lat na alkohol i 25 na seks. A jak! Albo może jeszcze razy 2?
   P.S.: jesteś może miłośnikiem trawy?

   P.S.2: w Europie już dawno temu przyjęto, że 18-latek skoro może głosować i pójść do wojska, to może też się alkoholu napić.
   Wiek nie ma tu wielkiego znaczenia, bo kretyn się schleje niezależnie od wieku, a człowiek mądry co najwyżej parę razy a potem się nauczy, kiedy odmówić.
   18 lat w przypadku seksu, w dodatku w kraju, w którym "norma" to koło 14-15 lat jest zwyczajną prawną patologią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: Nie, nie jestem :). Po prostu uważam, że 21 lat jeżeli chodzi o narkotyki i rozwój mózgu to całkiem rozsądna granica. Podobnie rzecz ma się z marihuaną.

   Trzeba zmienić ogólnie podejście społeczeństwa do tych spraw. I seks w wieku nastu lat nie jest patologią, o ile nie wyniknie z niego niechciana ciąża. albo nie stanie się źródłem zarobku nastolatka.

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust: Technicznie w Polsce seks z nieletnią też z definicji jest gwałtem, bo zakłada się że nieletni nie jest w stanie podjąć ważnej prawnie decyzji o współżyciu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamey: że co? Gwałt a obcowanie z osobą nieletnią to dwie różne rzeczy, dwa różne rodzaje odpowiedzialności itp. itd. , nie wiem czy długo nad tym myślałeś co napisałeś.

   ps: a Nieletni to osoba ,która nie ukończyła 17 roku życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @PlonacaZyrafa: jedyne, co byś osiągnął wprowadzając taki zakaz to masa mandatów. Kto w Polsce zaczął pić w wieku 18 lat? Może 2% społeczeństwa, reszta próbowała wcześniej. Moim zdaniem robisz z alkoholu demoniczną substancję, podczas gdy przy piwie człowiek po prostu dobrze się bawi.
   A jak ktoś chleje żeby się schlać, to jest idiotą i bariera wieku nic tu nie pomoże.
   Zresztą, to samo zapewne tyczy się marihuany, której nie mam zamiaru próbować, bo śmianie się do ściany jak kretyn nie jest w moim stylu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: Bo prawo powinno odzwierciedlać zwyczaje społeczne, nie na odwrót. Dlatego trzeba zacząć od zmiany mentalności. I tak, sądzę, że w Polsce się za dużo pije. I wbrew temu co się powszechnie uważa, negatywne skutki zatrucia alkoholem nie kończą się z kac-kupą.

   Ale przecież nie o tym jest to znalezisko, więc skończmy z offtopem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostr: Gwałt i obcowanie z osobą poniżej 15 roku życia w sensie prawnym to dwie różne rzeczy i dwa różne rodzaje odpowiedzialności, itd, zgadza się. Chodzi mi o to, że w przypadku obcowania z osobą mającą mniej niż 15 lat odpowiedzialności karnej nie wyłącza zgoda tejże osoby, ponieważ uznaje się, że jej decyzja nie ma znaczenia, gdyż do takowej nie jest zdolna. Skoro nie ma znaczenia, to mamy do czynienia ze współżyciem z kimś kto na to zgody nie wyraża czyli gwałtem czy raczej "niby-gwałtem". Taka konstrukcja. Powinienem był od razu używać legalnego sensu słów, przepraszam.

   PS Nie nieletni tylko osoba, która nie ukończyła 15 roku życia, skrót myślowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamey: kumam ;] , co do tego "niby-gwałtu" nie jestem pewien, bo może mieć miejsce sytuacja obcowania z nieletnim w formie gwałtu, wtedy mamy de facto dwa przestępstwa, a może być sytuacja obcowania za zgodą i nie rozpatruje nikt wtedy "niby-gwałtu". Może też obcować nieletni z nieletnim , nie poniosą odpowiedzialności karnej a ciężko mówić ,że się "gwałcą wzajemnie" :P

 •  

  pokaż komentarz

  "Odpowiedzialność karna przewidziana jest dla sprawcy, który ma świadomość, że dana osoba nie ukończyła lat 15"

  " Przestępstwo jest dla mnie przestępstwem. I to, że dziecko wygląda poważnie nie zwalnia z odpowiedzialności. Czyn został popełniony i ta osoba powinna zostać za to ukarana - mówi psycholog z pogotowia opiekuńczego w Lublinie."

  no ku!@#%^! nóż sie otwiera w kieszeni co ta debilka wygaduje, jest to Błąd co do znamion typu czynu zabronionego

 •  

  pokaż komentarz

  Podazajac tym tokiem rozumowania mam jedno pytanie. Czy uprawiajac seks z osoba powyzej 15 roku zycia ktora wyglada na mniej niz 15 lat moge zostac ukarany?

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: odpowiedz nie jest taka jednoznaczna. Jesli swiadomie bedziesz probowal doprowadzic do czynnosci seksualnej z osoba, co do ktorej jestes przekonany, ze ma 14 lat (bo np. za taka sie podaje i na taka wyglada) to mozna mowic o usilowaniu nieudolnym. Czyli chcesz popelnic przestepstwo - ale z uwagi na czynniki obiektywne nie jest mozliwe jego dokonanie. A w takiej sytuacji mozna Cie ukarac - na tym opieraja sie wszelkie "prowokacje policyjne".

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust:
   Zgoda, chociaż w praktyce trudno sobie wyobrazić zastosowanie usiłowania nieudolnego w tym przypadku. Teoretycznie rzeczywiście można.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: @bkapust Spokojnie ;D na każdego znajdzie się paragraf ;D :

   KK 199. 3
   kto doprowadza małoletniego do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, nadużywając zaufania lub udzielając mu korzyści majątkowej lub osobistej, albo jej obietnicy....podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lord_LuQ: Jak będziesz uprawiał seks to nie (chyba, że zaistnieją pobudki wymienione przez ostr). Natomiast jak ją narysujesz, to możesz mieć problemy (wiek osoby rysunkowej ustalają biegli).

   Nie, to nie żart.

  •  

   pokaż komentarz

   A czemu żadna małoletnia nie odpowie za poświadczenie nieprawdy, mówiąc że ma więcej lat niż naprawdę, narażając delikwenta na odsiadkę ??
   Jak się kogoś naraża na odpowiedzialność karną za przestępstwo którego nie popełnił lub popełnił je w niewiedzy będąc wprowadzonym w błąd to chyba też przestępstwo ?

 •  

  pokaż komentarz

  Ona nie odbiega swoim wyglądem od innych dziewcząt w jej wieku. A że młodzież dziś wcześnie dojrzewa, to wszyscy widzimy
  To jak mlodzież szybciej dojrzewa to odzwierciedlić to trzeba w prawie, nie? Jeżeli ,,mlodzież szybciej dojrzewa" to niech wiek arbitralnie narzuconej ,,dojrzalości seksualnej" też się obniża.
  Jeżeli 14latka wyglądająca fizycznie na osobę znacząco starszą dodatkowo SAMA szuka sobie sponsora to ja nie wiem jak kogoś może oburzać, że prawdziwa ofiara tego zamieszania czyli oszukany facet, który jeszcze teraz pewnie będzie musial mierzyć się z latką ,,pedofila" przestanie być sądzony za to, że zostal oszukany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu:
   Dokładnie, prawo jak zwykle nie nadąża za zmianami obyczajowymi. Powinni obniżyć granicę wieku, albo może (chociaż to grząski grunt) kazuistycznie badać wygląd danej dziewczyny w każdej sprawie.

   Inna sprawa, że zaraz podniosą się głosy zatroskanych rodziców: "Jak możesz tak mówić! Zobaczysz jak sam będziesz miał córkę..." :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Jak czytam Twoje niektóre komentarze to mi ręce opadają. Czyli uważasz że jeżeli dziecku urosną szybciej cycki oznacza to że jest na tyle dojrzałe psychicznie aby rozpocząć życie seksualne?

  •  

   pokaż komentarz

   @SweetSoulBrother84:
   A czy Ty uważasz za logiczne, że z 15letnim "dzieckiem z cyckami" można robić bunga-bunga, a za to samo z 14letnim "dzieckiem z cyckami" powinni wysłać gościa do zambijskich kamieniołomów?

  •  

   pokaż komentarz

   @SweetSoulBrother84: Nie. Mówię:
   1. ,, jeżeli dziecku urosną szybciej cycki oznacza to że" ktoś kto nie mial okazji zapoznać się z aktem urodzenia tego ,,dziecka" może nie być w stanie poznać, że to jest dziecko.
   2. Obecnie mlodzi ludzie szybciej dojrzewają nie tylko fizycznie. Nie mówię, że szybciej stają się odpowiedzialnymi ludźmi. W tym względzie jest pewnie wprost przeciwnie. Po prostu dzisiaj ludzie w dużo mlodszym wieku rozumieją co to jest seks i w moim odczuciu są w stanie świadomie podejmować w tym temacie decyzje.

  •  

   pokaż komentarz

   @SweetSoulBrother84: a czy ty uważasz, że "dziecko z cyckami" powinno szukać sponsora? Jak chce dorobić to niech roznosi ulotki albo sprzedaje gazety. Zawsze można w wakacje dorobić zrywając czereśnie albo truskawki. Ale do tego trzeba za3ierdalać a nie wystaczy rozłożyć nogi. Facet powinnien odpowiedzieć przed sądaem, ale nie przesadzajmy że dziewczyna nie wiedziała co jest grane i że częściowo sama nie jest sobie winna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mazoka: Farquart: Czyli że ja swoim komentarzem wyraziłem aprobatę do posuwania małolat? przeczytajcie jeszcze raz:) A idąc tropem legalności współżycia obostrzonych wiekiem: skoro 14-latkę można bo ma prawie 15, to 13-latkę można bo ma prawie 14 itd.
   @Ryu: Do wszystkiego trzeba dojrzeć i nie wmówisz mi że tak młode dzieciaki wiedzą co to jest seks, jak przeżycia z nim związane wpływają na ich dalszy rozwój emocjonalny i z jaką odpowiedzialnością on się wiąże. Co do facetów zaliczających nieletnie, radzę kierować się główką na karku a nie w majtkach, nie będzie problemów.

  •  

   pokaż komentarz

   @SweetSoulBrother84: no w sumie, dużo lepiej, żeby młodzi masturbowali się na potęgę...
   Niestety, tak to współcześnie wygląda.

  •  

   pokaż komentarz

   @SweetSoulBrother84: nie wmówisz mi że tak młode dzieciaki wiedzą co to jest seks
   Wiedzą i to zazwyczaj dużo więcej niż starsze im pokolenia

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: bo powoli odchodzi się od robienia z seksu tematu tabu. I w sumie dobrze. Najważniejsze, to wiedzieć, co się robi i jakie są konsekwencje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: Prokuratura tutaj zarówno posłużyła się przedziwną wykładnią funkcjonalną a także chyba właśnie kazuistycznie podeszła do problemu. No ale gdyby facet został skazany to cały wykop podniósłby larum że faceta oszukali i dosrali 12 lat za pukanie nieletniej prostytutki.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamey:
   Prokuratura tutaj zarówno posłużyła się przedziwną wykładnią funkcjonalną

   Gdzie tu widzisz wykładnię funkcjonalną? Moim zdaniem posłużyła się zwykłą wykładnią językową przepisów o błędzie z KK.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: zapomniałeś jeszcze o "kazuistycznym podejściu do problemu" cokolwiek kamey ma na mysli

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: art. 200 KK: § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. - stan faktyczny jest taki, że człowiek istotnie obcował z małoletnim poniżej lat 15. Posługując się wykładnią językową powinniśmy dojść do oczywistego wniosku, że powinien siedzieć przynajmniej dwa lata. Prokuratura natomiast umorzyła postępowanie twierdząc, że człowiek ów nie wiedział, że poszkodowana ma lat 14. Twierdzę zatem, że posłużono się tu wykładnią funkcjonalną na korzyść podejrzanego, uwzględniając dorosły wygląd poszkodowanej, jej zgodę i szeroko rozumianą dojrzałość.

   @ostr - nieco niejasno się wysłowiłem, mam na myśli to, że prokuratura zamiast z automatu wysłać sprawę do sądu spojrzała na sprawę jednostkowo, zwróciła uwagę czy poszkodowana ma mentalność dziecka czy galerianki, czy sprawca ma zapędy pedofilskie czy po prostu chciał zaruchać licealistkę, etc.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie mogę już edytować ale faktycznie pieprzę głupoty, art. 28 KK

 •  

  pokaż komentarz

  Widzę, że pedofilskie towarzystwo zebrało się w jednym miejscu, gratuluję panowie. Nieważne czy dziewczyna chciała czy nie, prawo zabrania współżycia nieletniego z dorosłym, stąd przez wiele lat Romowie mają z tym problem. Sama szukała jej sprawa, widocznie dziewczyna potrzebuje pomocy, co nie znaczy, że dorosły mężczyzna miał to wykorzystywać. 14 lat to jest dziecko i całe życie przed nią, może jeszcze wielokrotnie żałować tej decyzji.

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc:
   Niech zgadnę - świeżo upieczony tatuś, który oczyma wyobraźni widzi, jak jego mała, niewinna, nieskalana córeczka-dziewica będzie za paręnaście lat gwałcona przez stado "pedofili z Wykopu"...?

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc: A czy to juz problem tego faceta, ze moze sie jej to kiedys walna na psychike? Chciala dac dupy, to dala, co innego jakby koles jej nie placil. Nie rzucajmy tak haslem pedofilia, co innego seks z 7 latka co niedawno robila kupe w majty, a 14 latka co jest w pelni rozwinieta mloda kobieta. Dla normalnego heteroseksualnego faceta taka młódka jest juz atrakcyjna fizycznie,a jak nie to poprostu sam sie oszukuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc: chciałam zauważyć,że nigdzie nie ma podanego miesiąca jej urodzenia,więc może być też tak,że za 1-2 miesiące kończy lat 15. Sądzę,że ten pan miał prawo nie zauważyć,że brakuje jej kilku miesięcy do legalności.A skoro sama szukała,to dlaczego on ma ukarany?Przecież jej nie uwiódł ani na siłę nie wziął. A ukarana w tej sytuacji powinna być placówka i opiekunka dziewczyny,bo to ona jest za nią odpowiedzialna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bukuria: świetnie niech wszyscy pefodile bronią się w ten sposób, sama chciała, bo sama wysłała zdjęcia, do czego to doprowadzi? Ktoś musi być tutaj mądrzejszy, a jeśli waszym zdaniem w wieku 14 już wszystko wie się o życiu i każde decyzje podejmuje się świadomie, to albo jesteście w podobnym wieku, albo nic się nie nauczyliście. Po to między innymi tworzone jest prawo by bronić słabszych i dotyczy to każdej dziedziny życia. Czasami człowiek stoi pod ścianą i podejmuje decyzje wbrew zdrowemu rozsądkowi, co nie znaczy, że jeden z drugim musi to zaraz wykorzystać. Przecież można było zaproponować pomoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc:
   Czasami człowiek stoi pod ścianą i podejmuje decyzje wbrew zdrowemu rozsądkowi, co nie znaczy, że jeden z drugim musi to zaraz wykorzystać

   No, biedne dziecko, pewnie nie było jej stać na dobro pierwszej potrzeby typu tusz Max Factor, a źli ludzie polecili jej portal o sponsoringu... Ogarnij się człowieku. Albo chociaż obejrzyj "Galerianki".

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc: myślisz,że w przeciągu kilku miesięcy,jak już skończy te magiczne 15, stanie mądrzejsza i całkowicie dojrzała?Tu nie chodzi o niewinną siedmiolatkę zwabioną z placu zabaw cukierkiem,więc dlaczego gość miałby odpowiadać przed sądem jak za pedofilię?Wiadomo:dobrze nie postąpił,ale kto prostytutkę wypytuje o problemy i proponuje pomoc?

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: biedne, a owszem biedne. Tak samo będziesz ty biedny, kiedy twoją niemoc, ktoś bezwzględnie wykorzysta, czego oczywiście nie życzę. Im mniej w nas człowieczeństwa, tym bardziej stajemy się zwierzętami, a żerowanie na cudzym nieszczęściu czy głupocie nigdy nie uczyni nasz lepszymi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bukuria: pewnie są tacy ludzie co pytają.

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc: chyba za dużo razy 'Pretty Woman" obejrzałeś.Życie to nie telenowela,mój drogi.

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc:
   Tak samo będziesz ty biedny, kiedy twoją niemoc, ktoś bezwzględnie wykorzysta, czego oczywiście nie życzę. Im mniej w nas człowieczeństwa, tym bardziej stajemy się zwierzętami, a żerowanie na cudzym nieszczęściu czy głupocie nigdy nie uczyni nasz lepszymi.

   Po co ten patetyzm i wielkie słowa? Na pewno mówimy o tym samym stanie faktycznym? Bo ja mam wrażenie, że Ty mówisz o zniedołężniałej staruszce chorej na pląsawicę Huntingtona, którą zwyrodniały dres napadł dla zabawy łomem na ulicy...

   Dziewczyna SAMA dała ogłoszenie na portalu sponsoringowym (przypadkowo tam chyba też nie weszła, szukając bajek Disneya?), SAMA chciała sobie dorobić, tak jak tysiące innych, SAMA świadomie zgodziła się za seks na kasę, SAMA nie ujawniła gościowi swojego prawdziwego wieku... Gdzie Ty tu masz "wykorzystanie niemocy"? Chyba że masz na myśli tego biednego faceta - nie zabił, nie zgwałcił, zapłacił, a w efekcie otarł się o kryminał.

   I nie odpowiedziałeś mi na pytanie z pierwszego komcia - trafiłem z tym świeżo upieczonym tatusiem? Tak szczerze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: szczerze nie jestem tatusiem, co nie oznacza, że nie mogę sobie przypomnieć jak to jest mając 14 lat, co człowiek ma głowie lub postawić się na miejscu rodzica. Nigdy nie pociągały wiele młodsze kobiety, często pstro w głowie, może dlatego nie rozumiem jak można to wykorzystać. Ludzie robią różne głupie rzeczy których później żałują, umieszczenie ogłoszenia w portalu to jedna z takich. Nie wydaje mi się też, żeby sponsor nie był zainteresowany wiekiem. Każdy normalny, dorosły człowiek mając wątpliwości zapytałby się, niestety nie taki bez zasad moralnych i sumienia. Zasłanianie się, że wyglądała dojrzale? Proszę was koledzy już mniejsza o wygląd, bo i ten łatwo ocenić, makijaż nie robi z dziecka kobiety, ale pierwsze zdania takiej dziewczyny i już wiadomo z kim mamy do czynienia. Nie znam dokładnie prawa piszecie, że 15 to już można, droga wolna, ale przyznaj się przyszłej żonie, że mając 30 lat miałeś piętnastkę. Panowie pozdrawiam, myślcie więcej głową. Kara powinna być nieuchronna dla każdego, a nieznajomość prawa szkodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc: Tak samo będziesz ty biedny, kiedy twoją niemoc, ktoś bezwzględnie wykorzysta
   Moją niemoc już wykorzystują. Chcialbym być kimś slawnym, albo świat zmieniać, a w najgorszym wypadku siedzieć na dupie przed komputerem i przeglądać Wykop, ale jestem zmuszony żeby iść do pracy. Prezesem mnie pewnie od razu nie zrobią, więc będę wykonywal pracę urągającą i to za śmieszne pieniądze.

   Strasznie to wszystko opisujesz przez pryzmat swojej moralności, a coś takiego ma sens tylko jak piszesz o swoich zamiarach a nie o tym co powinni robić inni. Dla kogoś seks jest niczym i ten ktoś wykorzystuje fakt, że dla innego czlowieka seks jest czymś ważnym i potrzebnym aby wyciągnąć z niego duże pieniądze na luksusy aby być lepszym od przykladowych koleżanek z klasy i to my się mamy martwić o to, że te dziewczyny nie uważają się za ofiary? Dobrze, że się tak nie czują, bo w ukladzie sponsorskim jeżeli już na silę komuś mielibyśmy przypisywać jakąś winę to wlaśnie tym dziewczynom szukającym sponsorów.

   Ludzie robią różne głupie rzeczy których później żałują, umieszczenie ogłoszenia w portalu to jedna z takich
   Dla CIebie może i tak, więc takiego ogloszenia nie umieszczaj. Co powiesz dziewczynom, które wcale nie uważają tego za bląd? Tym, które się cieszę, że w mlodości mogly sobie w taki prosty sposób wyciągnąć z bogatych ludzi cholernie dużo kasy?

   Każdy normalny, dorosły człowiek mając wątpliwości zapytałby się
   Zdaniem prokuratury ten czlowiek nie mial żadnych wątpliwości, więc po co mial się pytać? Ty pytaleś się kiedś dziewczyny o wiek? Możesz napisać, że zawsze byleś pewny, ale ten ponoć też byl.

   ale pierwsze zdania takiej dziewczyny i już wiadomo z kim mamy do czynienia
   Jeszcze ze dwa, trzy lata temu latwo mólbym odeslać Cię do kilku osób w wieku 14-16 lat z którymi móglbyś prowadzić o wiele ciekawszą, dojrzalszą i logicznie spójną rozmowę niż z nie jednym trzydziestolatkiem.

   przyznaj się przyszłej żonie, że mając 30 lat miałeś piętnastkę
   Przyznaj się, że byleś z prostytutką. Przyznaj się, że byleś kiedyś z facetem. Przyznaj się, że kogoś zdradzileś. Przyznaj się, że jesteś trzydziestoletnim prawiczkiem. Jest wiele rzeczy, do których wstydzimy się przyznawać z powodu tego jak uksztaltowane jest nasze spoleczeństwo. To, że coś się gryzie z Twoją moralnością ma się nijak do tego czy powinno się za to karać, czy nie.

   Kara powinna być nieuchronna dla każdego
   Nawet dla niewinnego?

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc: "Kara powinna być nieuchronna dla każdego, a nieznajomość prawa szkodzi." Słyszał kolega o błędzie co do faktu? Nikt chyba w żadnym komentarzu nie napisał "mógł nie wiedzieć ,że to karalne" itp. bzdur, tylko chodzi o możliwość pomyłki/błędu/nieświadomości. A to czy ten akurat konkretny facet wiedział czy nie wiedział to pozostawmy może prokuraturze dobrze?

  •  

   pokaż komentarz

   @arturccc:
   Zasłanianie się, że wyglądała dojrzale? Proszę was koledzy już mniejsza o wygląd, bo i ten łatwo ocenić, makijaż nie robi z dziecka kobiety

   Pozazdrościć dobrego oka koledze. Ja znam 30latki wyglądające na 20, 20latki wyglądające na 29 i 13latki wyglądające na 19. Nie ma nic trudniejszego na tym świecie (może poza godnym życiem w III RP), niż ocena wieku dziewczyny.

   ale pierwsze zdania takiej dziewczyny i już wiadomo z kim mamy do czynienia.

   Chyba żartujesz. 30latka z patologicznego czy zwyczajnie prostego środowiska będzie się posługiwała identycznym językiem co "dziecko neostrady".

   Nie znam dokładnie prawa piszecie, że 15 to już można, droga wolna, ale przyznaj się przyszłej żonie, że mając 30 lat miałeś piętnastkę.

   Jest rozwiązanie - oświadczyć się tej 15ce ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: z wiekiem facetów też można się pomylić. Jak miałam 21 lat to spotkałam gościa który wziął mnie za 15latkę, a ja jego 17-19 latka a był przed swoimi 15 urodzinami. Dobrze że po krótkiej rozmowie wyszło kto gdzie się uczy...

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko kto będzie płacił za leczenie jej chorób wenerycznych gdy ona ma dopiero 14 lat ?
  Co będzie jak złapie AIDS ? Czy jest świadoma zagrożeń ? Przecież to dopiero dziecko które nie może w pełni decydować o sobie , gdzie są jej rodzice którzy powinni dbać o bezpieczeństwo do pełnoletności ? Potem wykształcona i dojrzalsza niech robi co chce ;)
  Chyba naoglądała się tych współczesnych filmów o Galeriankach i jej na rozumek padło .

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman:
   Przecież to dopiero dziecko które nie może w pełni decydować o sobie , gdzie są jej rodzice którzy powinni dbać o bezpieczeństwo do pełnoletności ?

   A 15-latka już może? Bo taka jest prawna granica odpowiedzialności za seks z nieletnią, nie 18.

   Tylko kto będzie płacił za leczenie jej chorób wenerycznych gdy ona ma dopiero 14 lat ?\

   Pewnie ten sam, kto płaciłby, gdyby ją złapała mając 25 lat.

   Czy jest świadoma zagrożeń ?

   A Ty nie byłeś? Bo ja mając, ja wiem, z 12 lat, mógłbym prowadzić zajęcia teoretyczne z "przygotowania do życia w rodzinie" na bazie samej "podwórkowej wiedzy", w czasach kiedy nie było netu. No chyba że dziewczyna jest idiotką z zabitej dechami wiochy, ale wtedy wiek nie ma znaczenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman: i o polnocy w dniu magicznych urodzin kiedy dziewczyna osiagnie legalny wiek lat 15 wszystkie te problemy znikna jak w bajce?

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust: @Farquart: Dziewczyna jest pod opieką rodziców do 18 roku życia i nie może decydować z kim będzie spała , rodzice jej nie dopilnowali. Chyba jesteście jakimiś niepełnoletnimi uczniami że takie bzdury wypisujecie. Ta dzisiejsza młodzież - zobaczył co ma koleżanka i się na wykopie chwali...
   Wydaje mi się że pochodzicie z patologicznych środowisk jeżeli w tak młodym wieku mieliście do czynienia z czynnościami seksualnymi . Jak w dziczy rodzice puścili was samopas i róbta co chceta
   Potem tacy kradną i trafiają do więzień bo nie mają za co rodziny utrzymać , bo przecież aborcja w tak młodym wieku jest śmiertelnie groźna i nie wiem czy w ogóle wykonywana , poza tym to jest skaza na resztę życia przerwanie ciąży. Rodzice w takiej sytuacji mogą WAS oddać do domu dziecka wiec liczcie się z nieprzyjemnymi konsekwencjami zachowań przeznaczonych dla dorosłych ( odpowiedzialnych za siebie osób) , również alkohol i inne sprawy mam na myśli.
   Smarkacz jeszcze ma mleko pod nosem i on chce wykłady robić :D normalnie polski Doogie Howser
   Wiesz co to za przyjemność mieć dziecko ze starym zboczeńcem ? Może dasz nam wykład o tym ?

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman:
   Haha, you made my day :)

   Nie wiem, czy to świadomy trolling, czy pospolita głupota, ale i tak masz 9/10 za poprawienie mi humoru :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: Czekam na twój wykład Doogie Howser o życiu z dzieckiem starego zgreda . Gdy dzieci rodzą dzieci . No czekam co powiesz o dojrzałości dziewczyny do roli matki .
   Jednym zdaniem : popierasz patologiczne zachowania ;) Znałem 19 latkę która wyglądała na 14 lat wiec pedofile do niej w klubach lgnęli i jak powiedziała prawdę że ma 19 to dawali jej spokój ...
   Więc o co w tym wszystkim chodzi ? O chorobę psychiczną tych starych zboczeńców łamiących prawo a sami wiemy jak wielkie koszty społeczeństwo przez działalność przestępców ponosi. No co zatkało cie czekam na twój wykład o 14 letniej rodzicielce jak to wpływa na jej rozwój fizyczny i psychiczny . Gdzie umieści płaczące dziecko gdy rano do szkoły miała iść i wyspać się na lekcję , nauczyć na sprawdziany...no odpowiedz jaką pracę dostanie bez szkoły ... Patologia to twoje całe myślenie

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman:
   Haha, jeszcze, błagam, jeszcze! :)

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman: "Znałem 19 latkę która wyglądała na 14 lat wiec pedofile do niej w klubach lgnęli i jak powiedziała prawdę że ma 19 to dawali jej spokój ..." cool story bro

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman: no akurat ona była pod opieką placówki opiekuńczej,nie rodzicow...

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman: "Dziewczyna jest pod opieką rodziców do 18 roku życia i nie może decydować z kim będzie spała , rodzice jej nie dopilnowali. " znaczy co , że w klatce ją trzymać mają?

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: Widze że pała ci zmiękła i nie masz nic ciekawego do powiedzenia ... 1 linijka tekstu rodem z pornola ? Kompromitujesz się swoją nieporadnością odpowiedzi i niewiedzy bo nic przekazać nie potrafisz , nie umiesz , jesteś niedouczony ? Patologią wali od ciebie na kilometr

  •  

   pokaż komentarz

   @Bukuria: Opiekunowie mają zastępować rodziców ale widać założyli ręce i nic nie robią dla tej dziewczyny żeby wyszła na ludzi a nie na szmatę sprzedającą się za doładowanie telefonu. Patologia

  •  

   pokaż komentarz

   @bkapust:
   Ja bym go tam jeszcze pokarmił, fajne sztuczki robi :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Farquart: Ciebie to rodzice dokarmiają bo sam się wyżywić nie możesz a co dopiero mówić jakbyś spróbował mieć dziecko ... śmiech na sali , poszedłbyś żebrać pod kościół i na kolanach za moherami chodził jęcząc że zgrzeszyłeś z niepełnoletnią i nie masz co do garnka włożyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman: <rzuca patyk>

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman: Nie będę wszystkiego sam robił.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostr: To z tym kolegą pobiegnij jak sam nie potrafisz bo przechwalacie się cudactwem a potem ani be ani me . Zatkało kakao i w kącie płacze że mu źle .

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman: Pierwszego zdania nie rozumiem. Drugiego zdania nie ogarniam.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostr: To się doucz zanim będzie za późno ;) Kończe bo nie dogadam sie z wami wogóle - żyjecie w innym matrixie .

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman: w ogóle <facepalm>

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman: "1 linijka tekstu rodem z pornola ?"
   EOT -End of Topic, czyli na polski koniec tematu; zwrot popularny na forach int.
   Troll - osoba która takie kocopoły, że aż chce sie spytać czy mówi poważnie, czy tylko udaje.
   Tylko, że to jest pewne, że udaje

   Polecam też sprawdzić taki termin jak wiek przyzwolenia, czyli to o czym obaj piszą :)

   bo niestety, Hitman jesteś po prostu przewrażliwiony i to przyćmiewa Twój osąd - otwórz oczy, zejdź na ziemie
   albo nawet taki 15-16 latek bedzie sie z Ciebie śmiał - bo mimo, że ich pokolenie do najbystrzejszych nie należy, to te dwie jednostki się wyłamują naprzód i całe szczęście! :)

  •  

   pokaż komentarz

   @ALDON_A: nakarm ich głodne dziecko www.pajacyk.pl bo nie mają wykształcenia i pracy

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman: 21st Century Schizoid Man <muza>

 •  

  pokaż komentarz

  Seks z dojrzałą 14-latką czy nawet 12-latką to żadna pedofilia. Pedofilia w naukowym rozumieniu tego słowa to pociąg do dzieci czyli niedojrzałych osób mających dziecięce proporcje ciała. Jak dziewczyna ma cycki, szerokie biodra i miesiączkuje to nie jest już dziecięciem tylko kobietą a jeśli jest ładna do pożądanie do niej jest całkowicie normalne.

  Poza tym używanie sława "pedofil" w stosunku do zboczeńców jest całkowicie idiotyczne. Pedofil to miłośnik dzieci tak jak bibliofil to miłośnik książek. Tak jak bibliofil nie wsadza swego kutasa pomiędzy kartki, tak pedofil nie wsadza swego kutasa między dziecięce pośladki. Pedofil to ktoś, kto lubi dzieci a gwałcenie dzieci nie jest oznaką ich lubienia. Prawdziwymi pedofilami byli Jezus Chrystus czy Janusz Korczak i prawdziwym pedofilem w ścisłym znaczeniu tego słowa jest każdy rodzic, który kocha swoje dzieci.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDzikus: Jednak trochę pojechałeś. Z pierwszą częścią wypowiedzi się zgodzę natomiast druga część.. brzmi jakbyś się tłumaczył. Ale nie mi oceniać. W każdym bądź razie, pedofilia to pociąg seksualny, oczywiście, niektórzy pedofile zdają sobie sprawę, że coś jest nie tak i nie gwałcą dzieci tylko np. udają się na terapię, albo zmniejszają kontakt do 0 z dziećmi. Jednakże wielu pedofilii do końca nie chce sobie tego uświadomić i nie leczą się, co może skutkować czynnościami seksualnymi na dziecku, ale nie musi. Porównywanie pedofila do bibliofila jest jak porównywanie.. aż ciężko mi coś znaleźć, po prostu to nie są podobne sprawy, tu nie chodzi o "lubienie", czy nawet "uwielbienie", bo bibliofila nie podniecają książki, a pedofila podniecają dzieci (więc ich nie tylko lubi).

  •  

   pokaż komentarz

   @Kressska:
   Dlatego ten, co nazwał zboczeńców pedofilami zrobił całkowicie bez sensu bo etymologia nie pasuje do znaczenia, które mu się przypisuje.

   -PED(A)-, -PEDO-, PAJDO- w złożeniach: dziecko; potomek, latorośl.

   -FIL(O)- w złożeniach: 1. lubiący, miłujący; przyjaciel, amator; skłonny (do); upodobanie, zamiłowanie, inklinacja. 2. liść; podobny do liścia; chlorofil. 3. plemię; szczep; rasa.

   Etym. - 1. gr. phílein 'lubić; być skłonnym (do)' od phílos 'kochany; przyjaciel; kochający'. 2. gr. phýllon 'liść'. 3. gr. phýlon 'gatunek; szczep; plemię; rodzina'.

   To zupełnie jak używanie słowa "liberał" w stosunku do socjalistów co nagminnie ma miejsce w USA a i coraz częściej w Europie.

   Etym. - hiszp. liberales 'Wolnościowcy (nazwa hiszp. stronnictwa z pocz. XIX w.)' od liberal 'liberalny' z łac. liberalis 'wolnościowy; szczodry' od liber 'wolny'

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDzikus: Jezus, ale po co walczyć ze slownikami? Jest choroba, która się nazywa pedofilią i przyjęlo się, że czlonka -filia używa się wlaśnie przy dewiacjach i stąd pedofil, zoofil, koprofil, nekrofil. Tyle i już. Tak po prostu jest. Tak wyewoluowaly nasze języki i najwyższa pora to zrozumieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDzikus: Zacznij jeszcze walczyć ze słowem kutas, bo oznaczał on ozdobę z nici. Walcz również z homofobią, bo oznacza ona dosłownie strach przed osobami homoseksualnymi, a nie niechęć do nich. Znaczenia słów się zmieniają. Pogódź się z tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Desperated:
   Nie kapuję. Po co mam walczyć ze słowem kutas? Sam mam narzutę z kutasami i doskonale wiem co to słowo oznacza. Od zawsze też powtarzałem, że nie jestem homofobem bo się nie boję homoli tylko nimi brzydzę.

 •  

  pokaż komentarz

  sami w dzisiejszych czasach byście mieli problem w odróżnieniu osoby dorosłej od nastolatki,już w podstawówce piersi im rosną,zaczynaja sie malować,farbować ,a rodzice jeszcze na to pozwalają

 •  

  pokaż komentarz

  Kobiety się o wiek nie pyta

 •  

  pokaż komentarz

  Pani psycholog popisała się typowo kobiecą i do tego jeszcze skrzywioną zawodowo logiką. Chciała skazać jakiegoś nieszczęśnika na piekło tylko dla tego że przypadkiem trafił młodą k@%%ę która szuka sponsoringu. Co się stało z zasadą chcącemu nie dzieje się krzywda? I czy ta kobieta wie co się dzieje z "pedofilami" w więzieniu?

 •  

  pokaż komentarz

  ta Pani psycholog to niech se wejdzie na fotka.pl czy fotka.tv i zobaczy jakie niewinne są dzisiejsze nastolatki. Są bardziej obeznane w temacie niż 20-stki.. BRAWO PROKURATOR!!

 •  

  pokaż komentarz

  niektorzy pisa ze mogł jej sprawdzic dokumenty. i co by sprawdził? Legitymację szkolną? Gdzie jedyne co jest podane gdzie sie uczy... jak ma na imie i nazwisko.. no i data urodzenia, ale do cholery - co to za problem taka legitymacje podrobic? jak zajmowała sie dłuzej (nazywajmy sprawy po imieniu) pros tytułowaniem, to czemu by nie miała mieć podrobionej legitymacji?
  Ale z drugiej strony - czemu i ona nie zostanie pociagnieta do odpowiedzialnosci kartnej? Prostytucja w polsce jest chyba karana... poza tym to raczej ona go "nakłoniła" a nie on ją...

  •  

   pokaż komentarz

   @PanBaklazan: nie jest.
   Ciekawostka - w 20-leciu międzywojennym prostytutki się rejestrowały i były objęte systemem kontroli lekarskich. Chyba nawet płaciły podatek dochodowy, choć głowy nie dam. Był to dużo zdrowszy układ niż obecne udawanie, że problemu nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanBaklazan: Prostytucja nie jest karalna. Natomiast zgadzam się ,że powinni jej chociaż kabel od internetu odciąć : >

 •  

  pokaż komentarz

  najfajniejsze jest to że pani psycholog poucza panią prokurator z dziedziny prawa .. że jej zdaniem sprawca powinien być ukarany.. normalne JAJA

 •  

  pokaż komentarz

  Zapraszam wszystkich do Puław - polskej stolicy seksualnej turystyki! Tutaj nawet jedenastolatki stoją pod latarniami, na parkingach i w galerii!

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe kiedy przestaną traktować 14letnie gimbusy jako 'niewinne' dzieci.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe czy to zdjęcie podpisane o ironio "uwiedziona nastolatka" jest naprawdę zdjęciem uwiedzionej nastolatki czy losową fotką wziętą z internetu ?

 •  

  pokaż komentarz

  Pani psycholog sama tworzy patologię, bo gdyby patologii nie było, to ona stałaby się bezużyteczna. Ja nie mówię, że dla mnie prostytuowanie się 14-letniej dziewczyny jest normalne, ale skoro sąd nie doszukał się znamion gwałtu, sutenerstwa, czy stręczycielstwa, to jak dla mnie jest ok, ale wiadomo, trzeba tworzyć patologie, żeby później móc z nimi walczyć. A tak w ogóle to być może ta dziewczyna rzeczywiście potrzebuje pomocy i to być może tej konkretnej pani psycholog - do czego jest jej potrzebne skazanie tego gościa? Nie było ofiary, nie ma przestępstwa.

 •  

  pokaż komentarz

  Dokładnie. Jeśli sama szukała sponsora i wiedziała co robi nie widzę problemu.

 •  

  pokaż komentarz

  Myślę, że słusznie iż sprawa została umorzona. Teraz może część rodziców zainteresuje się co robią ich dzieci i jak się ubierają, z kim się spotykają. Człowiek naprawdę może czasem się zdziwić, a najgorzej gdy jest już za późno... dla reszty można by zacząć sprzedawać koszulki: "Jeszcze nie mam 15 lat" ;)

  RODZICE - pamiętajcie że macie dzieci! Zacznijcie się nimi interesować!

 •  

  pokaż komentarz

  Boże, jak sama chciała, nie pochwaliła się ile ma lat to nie ma problemu żadnego.
  Teraz 14, 15 wygladajak niektóre tak dojrzale, że samemu chciałoby się je ten tego.

 •  

  pokaż komentarz

  @ostr: ja go nie nazywam pedofilem, myślałem że taki zapis jest i tyle.
  @jacek1982: po to Państwo ustaliło wiek żeby chronić młode osoby. Chcecie mi wmówić że dziewczynka 5 lat która pójdzie z pedofilem który oferuje jej cukierka też jest świadoma tego co robi? Nie mówię że ta 14 latka zrobiła dobrze, to jest zdecydowanie wina rodziców że nauczyli ją takich wartości albo że nie mieli czasu pokazać prawdziwych wartości. Ale nie brońcie osoby która takie sytuacje wykorzystuje. Minusujcie dalej, do woli. W całym tym wykopie widzę że plusy dostają osoby które chwalą uniewinnienie. Gratuluje!

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelwykop: różnica między tymi , którzy nie dziwią się umorzeniu postępowania a tymi , których ono nieziemsko bulwersuje jest taka ,że Ci pierwsi podchodzą do sprawy na spokojnie bazując na skromnych bo skromnych ale podanych faktach i zgadzają się z oceną prawną prokuratury. Natomiast pozostali to Ci którzy: posiadają najwyraźniej jakieś nadzwyczajne informacje , których prokuratura nie posiada, na temat dziewczyny, faceta, sytuacji , które sprawiają ,że WIEDZĄ ,że ON WIEDZIAŁ, WYKORZYSTAŁ JĄ, JEST PEDOFILEM itd. .. lub są też Ci którym chyba się wydaję ,że prawie usankcjonowano pedofilie i trzeba protestować. Rozmowa jest o konkretnej sprawie nie o pedofili czy art. 200 kk jako takim. Po to są kontratypy w prawie, żeby takie sytuacje były rozstrzygnięte prawidłowo. Na chłodno się zastanów na jakimś mniej "drażliwym przykładzie" np. czy jakbyś kupił kumplowi którego poznałeś niedawno kilka razy piwo/flaszke i piliscie sobie razem bo byłeś przekonany ,że jest pełnoletni a potem by się okazało że nie jest bo Cię ordynarnie oszukał i ma 16 lat to czy powinieneś ponieść odpowiedzialność.

  •  

   pokaż komentarz

   @ostr: rozumiem o co CI chodzi, nie znamy sprawy itp. ale jednak nie wołajmy na każdą stronę że dobrze zrobili. Teraz może być tak że każdy facet dobierający się do młodej osoby będzie mówił że nie znał jej wieku. Wtedy każda taka sprawa musi być umorzona, bo nie był świadomy. Dziwny kraj.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelwykop: Przecież i tak każdy mówi tak. Każdy zawsze mówil, że nie wie ile ona ma lat. Mówili tak jeszcze przed internetem. Ot taki Polański prawdopodobnie byl wlaśnie w takiej sytuacji, a przynajmniej tak twierdzi po dziś dzień.

   A od tego jest sąd, czy prokuratura by ocenić okoliczności zdarzenia i ustalić, czy deklaracja podejrzanego jest wiarygodna, czy nie.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja uważam że tłumaczenie się nie wiedzą o wieku małolaty jest kiepskie. Niektóre osoby w jej wieku po prostu nie wiedzą co robią. Dlatego państwo wprowadziło ten próg.Dzisiaj w gimnazjum liczy się iphone i inne bajery. Przez to że dąży ku wyrównaniu się z innymi w towarzystwie majątkowo nie znaczy że ktoś może ją bez problemu wykorzystać. Kara dla faceta, niech nie ściemnia. Według prawa jest pedofilem i tyle!

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelwykop: chciałeś chyba napisać "według mnie jest pedofilem" , bo według prawa to jest puki co niewinny. A tak na marginesie to osoba, która dopuszcza się przestępstwa z Art. 200. § 1. KK to nie koniecznie pedofil, pedofilia to choroba z zakresu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania. Więc de facto nawet gdyby go skazali to mógłby się z Tobą procesować o nazywanie go pedofilem.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawelwykop:

   .Sama sie zarejestrowala na takim portalu wiec wiedziala co robi. Uwazam ze jej sie nalezy kara w postaci dozoru jakiegos kuratora moze psychologa. Myslisz ze po tym wydarzeniu przestanie szukac sponsora ?:]

  •  

   pokaż komentarz

   @ostr: Puki, to była taka książka o stworku z pasty do zębów o tym samym imieniu.

 •  

  pokaż komentarz

  Dla mnie w ogóle pomysł karania za seks z nieletnimi jest chory. Dopóki same tego chcą - co w tym złego. No fakt, nie ma się czym szczycić, ale karać innych za to, że jakaś mała dziwka się puszcza? Paranoja.

 •  

  pokaż komentarz

  Moim zdaniem obecna sytuacja prawna ma sens.
  Z jednej strony dorosły facet, który wie że dziewczyna ma np 14 lat i idzie z nią uprawiać sex powinien być jakoś ukarany. Jeśli dziewczyna sama chce a w dodatku ze swoją "chęcią" afiszuje się w internecie to oczywiście kara dla faceta powinna być niezbyt wysoka, ale zawsze... Dlaczego? Bo chyba dorosły facet powinien mieć trochę oleju w głowie i nieco więcej rozsądku od 14-letniej siksy. Chyba orientuje się, ze seks z dzieciakiem na pewno nie jest czymś w społeczeństwie pożądanym i tolerowanym.

  Z drugiej strony jeśli facet nie jest świadomy wieku partnerki, która sama do niego przychodzi i oferuje swoje usługi to kara nie powinna być wymierzana. Oczywiście tylko wtedy gdy wygląd dziewczyny wskazuje na to, ze nie mógł się domyślać wieku.

  Mówię tu oczywiście o sytuacji gdy dziewczyna sama się narzuca. Za gwałty i inne takie po prostu ucinamy jaja.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolesio: Sprawa rozchodzi się o to, że tu oskarżony NIE wiedział ile dziewczyna miała lat, ergo nie zostały wyczerpane znamiona przestępstwa, a zatem logiczną konsekwencją takiego stanu rzeczy było umorzenie postępowania.

 •  

  pokaż komentarz

  bo w każdej kobiecie ku/r/w/y/ 2/3 :o

 •  

  pokaż komentarz

  Skoro według was dzieci są takie świadome co robią to zamykajmy je na kilka lat więzienia za podnoszenie ręki na rodzica jak się zezłości . Mało razy widzieliśmy takie sceny w " Super Niani " ?
  To jest międzynarodowy spisek , dzieci są karmione ulepszaczami żeby szybciej dojrzewały fizycznie ale psychicznie nadal są dziećmi .One potrzebują miłości i pieniędzy ale nie wiedzą w co się pakują.
  Natomiast dorosły wie więc wykorzystuje dzieci i sytuację w jakiej się znalazły . Ten przykład potwierdza że w Polsce zamiast zmaleć utrzymuje się patologia za przyzwoleniem złych dorosłych.
  Psycholog wie najlepiej co szkodzi dziecku i nie wiem czemu sąd nie przychylił się do decyzji eksperta tylko wydał śmieszny wyrok sprzeczny z przepisami... może ten pedofil ma immunitet ?

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman: Problem jest w tym, że każdy dorosły człowiek nawet za najgłupszą rzecz musi odpowiadać - przed sobą, przed innymi, przed prawem. W ten sposób uczy się norm itepe, uczy się przede wszystkim, że istnieją jakieś konsekwencje. Oczywiście uogólniam, ale dzieci trzeba wychowywać na podobnej zasadzie - jeśli jest to decyzja nastolatki, by iść z kimś do łóżka, to niech za to odpowiada. Dlaczego? Bo zrozumie, że tak nie powinno się robić, zrozumie, że istnieją jakieś konsekwencje. To raz. A dwa - skoro facet jej nie skrzywdził, to czemu ma być karany? Zupełnie inną kwestią jest to, że przez brak dobrej edukacji seksualnej w szkole czy u rodziców, dziecko nie do końca jest świadome, co seks oznacza. To zupełnie inna sprawa i myślę, że powinno się ją rozdzielić od przypadków, które same chciały seksu. Złodziej, jak ukradnie, to dostanie karę, morderca nawet nastoletni też dostanie, a to też są dzieci i dość znaczące sprawy w życiu. Mamy ich ułaskawiać tylko dlatego, że rodzice im nie wpoili zwyczajnych zasad moralnych? Konsekwencja, społeczeństwo chce, by normy w nim były zachowane. Ja też.

  •  

   pokaż komentarz

   @aleandra: Na tej zasadzie pozwólmy dziecku palić papierosy , przecież nie dzieje mu się krzywda...
   http://www.wykop.pl/link/375595/dwulatek-z-sumatry-nalogowo-pali-papierosy-nawet-dwie-paczki-dziennie/

  •  

   pokaż komentarz

   @EconomicHitman: Tak, świadomość jest ważna. Tak, warto i trzeba o tym gadać z dziećmi. Ale palący nastolatek, jak rodzic się o tym dowie, to zwykle dostaje "pouczenie" plus jakąś karę, może ochrzan, coś w ten deseń. Oczywiście, pod warunkiem, że rodzic nie ma w dupie tych spraw i chce chronić swe dziecko w miarę jego skromnych możliwości. Natomiast nastolatka, która rwie się do seksu dostanie może ten ochrzan, może dostanie to pouczenie, ale to naprawdę głupi pomysł, by karać za to nie ją, lecz jego - on nie był w dodatku świadom jej wieku. Głupie to, bo nie pokazuje dziecku, że tego ono nie powinno robić. Pokazuje nawet, że ono może to robić dalej - owszem, tam jakieś wyrzuty sumienia, że facet poszedł do więzienia mogą występować, ale coś w to wątpię. Prędzej odbierze to jako przyzwolenie na prostytuowanie się, bo to nie ja jestem zagrożony, tylko ktoś inny; ja zyskuję uwagę i kasę. Mówić tu o konsekwencji trochę ciężko, bo jeśli dziecko ma jasno odebrać sytuację, to sytuacja powinna być taka: ja chciałam, ja zmusiłam go do zlej rzeczy, ja ponoszę winę.

Dodany przez:

avatar a......a dołączyła
348 wykopali 13 zakopali 12.6 tys. wyświetleń