•  

  Jazda autobusem przez cała Polskę - nie dziękuję. Ciekawe jak będzie z trzymaniem v=70 km/h na głównych drogach... .

  •  

   @wtf24: luksusowa podróż to raczej nie będzie, tylko szkoda że alternatywy raczej nie ma

  •  

   @Ktfxeb: jest, uwierz mi, że koleją nie jest tak źle. Dużo jeżdżę pociągami na różnych trasach (głównie interregio i regio przewozów regionalnych bo posiadam regiokartę z 30% zniżki na większość "lokalnych przewoźników") i nie narzekam na ścisk czy inne nie dogodności. A co do tych cud-autobusów to wróżę im tak świetlaną przyszłość jak "polskiemu expresowi"- najpierw trochę ludzi zaczęło jeździć, aż w końcu padli.
   Jak ich filozofią jest zatrzymywanie się tylko w dużych miastach bo to gra na czas to nic tylko donosić na gnoi za prędkość i brawurową jazdę, aż zrozumieją, że nie przewożą ziemniaków, a ludzi i sami po drogach też nie jeżdżą [już jedną "zwykłą" stłuczkę w busie parę lat temu w Olsztynie przeżyłem].

  •  

   @wtf24:
   To nie było może koło Barczewa, na remontowanym wówczas odcinku?

  •  

   @Ktfxeb: Alternatywy nie ma? LOT po kraju, 90zł za samolot po kraju to nie jest chyba zła cena? :)

  •  

   @Wizzair:
   pokaz mi lot z olsztyna do lublina za 90 zl

  •  

   @kielonek: Trudno, żeby ci pokazał lot z miasta w którym nie ma lotniska.

  •  

   @marcin-: i do miasta w ktorym tez nie ma lotniska :D

  •  

   @wtf24: Nie wiem w czym jest problem. Sam jechałem tak na lotnisko. Klimatyzacja działa, wygodne siedzenia.

  •  

   @wtf24:
   stłuczkę w busie parę lat temu w Olsztynie przeżyłem
   O, to ja opowiem moją przygodę :
   Swojego czasu do Lęborka jechałem autobusem. Za kierownicą siedział facet, który wyglądał jak Turecki terminator modelu T-1000, tzn mały, chudy, smagły z wąsem a'la Mustafa opiekun haremu z kompletnie nieruchomą twarzą. Przy wejściu pokazuję bilet i się pytam (miasta nie znałem), czy autobus się zatrzymuje w miarę blisko obiektu X.
   Facet z kompletnie nieruchomą twarzą obraca szyję, przebija mnie wzrokiem i mówi "nie".

   Ok, siadłem z przodu, jedziemy, brrrrrrrrrrrrum, zasuwamy jakimiś zadupiami, wyjeżdżamy na jakąś wioskę, stadko kaczek idzie przez drogę. Turecki Terminator nic, noga na gazie, wzrok nieruchomy wbity w odległy wymiar. Jebs ! Przejechał po tych ptakach, nawet nie mrugnął...

   ...odezwałbym się, ale ryzyko, że usłyszałbym "muszę zabić Sarę Connor" było zbyt wielkie.

   Nie życzę nikomu jazdy z TT-1000 takim autobusem za złotówkę :|

  •  

   @Woody_90: nie, to było na trasie Olsztyn-Olsztynek przed Stawigudą. "Zwykła" stłuczka busiarza z dostawczakiem, oczywiście z powodu napiętego rozkładu. Nie rozumiem tylko jak ludzie mogą chcieć korzystać z tych marszrutek skoro PKS na wielu trasach jest dużo tańszy a komfort jazdy nawet Autosanem H9-21 jest nieporównywalnie wyższy od mercedesa sprintera.

  •  

   @krst: ok, klima takie bajery to tak, ale zobaczymy jaki będą mieli rozkład. Jak nierealny do wykonania to do pierwszego wypadku.

  •  

   @Ktfxeb: PKP wcale nie jest takie złe. Na głównych trasach, o ile nie jedziemy przed świętami, jest zwykle wystarczający luz, by położyć się na dwóch miejscach. W każdej chwili można się przejść, jak jest za gorąco otworzyć okno, tak jakbyśmy siedzieli w jakimś mieszkaniu.

   W autobusie/samochodzie osobowym jesteśmy przez wiele godzin przykuci do miejsca, do tego trasa jest bardziej wyboista, przyśpieszenia, zakręty. Pociągi jadą w miarę jednostajnie, co daje większy komfort.

  •  

   @Blackbull: jazdy małym busem to katorga, szczególnie po polskich drogach. Nie ma porównania jeśli chodzi o komfort 6 godzinnej podróży pociągiem a busem.

  •  

   @wtf24: Nikt mi nie wmówi, że nowy, klimatyzowany autokar, w którym jest co najwyżej tyle pasażerów, ile miejsc siedzących jest mniej komfortowy od polskiego pociągu. Ostatnio nawet na absurdalnie drogim InterCity widziałem śmierdzące czerwone wagony przedziałowe.

  •  

   @JesterRaiin:
   Chodzi zwykle o godzinę odjazdu- kumpel wracał do Dąbrówna prawie zawsze okejką, bo jeździła akurat po lekcjach w piątek. Strumień pasażerów jest w różnych godzinach różny- na pewno taniej pojechać busikiem niż autosanem.

  •  

   @MarkoRamius: Może mylisz TLK z IC. Akurat to że są czerwone wagony nie oznacza, że są to stare wagony. Jeszcze dwa lata temu wagony po modernizacjach malowano na czerwono i zielono (zależnie od klasy wagonu). Dla mnie główną wadą autobusu jest to, że nie mogę iść rozprostować nóg czy wziąć np ze sobą roweru no i sam czas przejazdu. Nikt mi nie wmówi, że 7 godzin jazdy autobusem z Warszawy do Gdańska jest spoko, patrząc na to, że jeszcze ten autobus nie zatrzymuje się w innych miastach.

  •  

   @wtf24: Nie mylę TLK z IC. To była "Małopolska" jadąca w kierunku Przemyśla i była poskładana z jakiegoś wagonu pierwszej klasy w malowaniu IC (tym szaro-lawendowo-jakimś) i zdeklasowanych czerwonych wagonów bez remontu (brązowa płyta drewnopodobna w środku i wytarta tapicerka) jadących jako druga klasa.
   Jak mi się zdarza raz na ruski rok pojechać EICem, to biorę zawsze miejscówkę w wagonie bez przedziałów żeby czegoś takiego uniknąć.

  •  

   @MarkoRamius: na Małopolskę zawsze wystawiano kiedyś najlepsze składy, więc może to był jakiś podsył wagonów? Kiedyś IC Gdynia właśnie na Małopolskę i Kaszuba dawały najlepsze składy.

 •  

  Dodałem do powiązanych artykuł nt. Polskiego Busa, na wypadek Wykop-efektu dodaję treść artykułu poniżej.

  Wygląda na to, że doczekaliśmy się pierwszego polskiego odpowiednika MegaBusa! 6 czerwca rusza strona PolskiBus.com! Wiemy już, że bilety mają kosztować od 1 PLN (+1 PLN opłaty za rezerwację), na pokładzie ma być dostępny internet wi-fi, a autobusy mają jeździć m.in. do: Warszawy, Pragi, Berlina, Białegostoku, Gdańska, Krakowa, Szczecina, Wiednia, Lublina, Poznania, Torunia, Łodzi, Wrocławia, Bratysławy...

  W tej chwili na stronie PolskiBus.com dostępna jest tylko tablica z podstawowymi informacjami o nowym przewoźniku. Pełna lista kierunków, którą można odczytać na szybie autobusu to: Berlin, Białystok, Bratysława, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Ostróda, Piła, Poznań, Praga, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wiedeń, Wrocław.

  Prawdopodobnie, tak jak w MegaBus, bilety za 2 PLN dostępne będą tylko na kilka miejsc na jednym kursie. Warto więc rezerwować jak najwcześniej. Strona internetowa przewoźnika zostanie uruchomiona 6 czerwca (poniedziałek) o 13:30. Nie wiemy jeszcze na kiedy zaplanowano pierwsze kursy. Prawdopodobnie już w poniedziałek dostępna będzie pierwsza pula biletów za 2 PLN.

  Zwracamy również uwagę, że na grafice autobusu ze strony PolskiBus.com widać symbol "WI-FI"! Wygląda na to, że podobnie jak w MegaBusie, dla pasażerów dostępny będzie (darmowe?) łącze internetowe.

  Można się również domyślać, że wzorem MegaBusa, PolskiBus będzie zatrzymywał się tylko w największych miastach skracając w ten sposób czas podróży do minimum.

  Dla pasażerów linii lotniczych to również alternatywna na tanie dojazdy do lotnisk! Na przykład Warszawiacy, by skorzystać z lotów Ryanaira, muszą dostać się do Łodzi, Poznania, Bydgoszczy czy np. Krakowa.

  Z pewnością takiego projektu bardzo w Polsce brakowało! Mocnymi stronami nowego przewoźnika, które mamy nadzieję pozwolą z sukcesem konkurować z PKS, PKP i LOTem, będzie zapewne cena oraz możliwość korzystania z internetu podczas całej podróży.

  Z niecierpliwością czekamy więc na poniedziałek i pierwsze konkrety co do rozkładów jazdy, cen i innych warunków podróży. Będziemy trzymać rękę na pulsie i na bieżąco informować Was o nowościach w PolskiBus.com.

  Aktualizacja: Jak odkryli nasi czytelnicy, domena internetowa PolskiBus.com została zarejestrowana przez Souter Investments. Właściciel Brian Souter to szkocki przedsiębiorca stojący za projektem MegaBus!!! Wygląda więc na to, że...
  MegaBus wchodzi do Polski! :)

  •  

   @Wizzair: Zwracamy również uwagę, że na grafice autobusu ze strony PolskiBus.com widać symbol "WI-FI"! Wygląda na to, że podobnie jak w MegaBusie, dla pasażerów dostępny będzie (darmowe?) łącze internetowe.
   ten filmik mówi o wszystkich feature'ach i raczej nie ma po co gdybać :) Darmowe wifi będzie
   http://youtu.be/M70tf5BKtIo

  •  

   @pepies:
   Jest fifi ?
   A więc chyba doczekaliśmy się oficjalnego WykopMobilu. :)

  •  

   @Wizzair: Świetna informacja. Sam korzystam z transportu publicznego raz na ruski rok, ale ten wykop jakoś wyjątkowo mnie ucieszył. Wreszcie trochę cywilizacji na polskich trasach... Oby tylko bydło uszanowało i nie zrobiło tego co z PKS-ami i pociągami :-/

  •  

   @pepies: no no, przyznaje że filmik robi wrażenie. Tylko skoro firma nazywa się PolskiBus to mogli napisać Darmowe WiFi a nie Free WiFi itp.

  •  

   @pepies: obejrzałem film 2 razy - brak zasłon
   [tutaj marudzenie na komfort podróży bez zasłon]

  •  

   @Wizzair: jest WI-FI - jest Wykop!

  •  

   @mw55:
   zwracam uwagę na informację niewielką czcionka w prawym dolnym rogu strony:
   "PolskiBus.com dołoży wszelkich starań, aby darmowe usługi sieci Wi-Fi były dostępne dla każdego pasażera. Jednakże zastrzegamy sobie, że w przypadku niedostępności usług sieci Wi-Fi zwrot kosztów będzie niemożliwy."

  •  

   @jankotron: tu raczej chodzi o awarie.

  •  

   @Wizzair: jaki jest kod promocyjny?

  •  

   @Altar: ja nie wiem gdzie mieszkasz ale PKS Jelenia Góra ma wifi w autobusach i ma autobusy naprawdę ładne i wygodne.. z resztą krycha (przewozy prywatne) też ma wifi, ale oni jeżdżą akurat busami

  •  

   @kasiek_pwr: Mieszkam w Poznaniu (wystarczy kliknąć profil i widać) i jak napisałem, komunikacją jeżdżę b. rzadko, ale wspomnienia mam: z PKP tragiczne, z PKS mieszane (w zależności od trasy). Nie miałem na myśli wi-fi, tylko ogólny stan taboru.

  •  

   @Altar: ok ale ja napisałam i o wifi i o stanie autobusów :)

 •  

  W ramach zboczenia zawodowego:
  http://www.polskibus.com/CountdownFX.swf
  Wygrzebane gdzieś ze źródła. Można sobie siedzieć , liczyć i czekać :)

 •  

  Ładnie, i znów Pomorze Środkowe jak zawsze mają w dupie.

  •  

   @taknie: to dobrze, nie będzie wypadków z ich udziałem przynajmniej ;) zresztą PKS Słupsk prężnie działa na krajowych trasach

  •  

   @wtf24: I PKS Słupsk jest piękną wizytówką miasta...

  •  

   @taknie: to jak chcesz tanio pojeździć autobusem ... to jedź pociągiem do Warszawy a potem za złotówkę w Polskę :P

  •  

   @100piwdlapiotsza: chodzi mi raczej o mieszkańców miasta, regionu - bo ja jestem takim 'społeczniakiem' miejscowym (pozytywnym). Ale i też o moją siostrzenicę na przykład, która zaczyna studia, być może we Wrocławiu i by jej się takie połączenie bezpośrednie przydało. A tak trzeba będzie znowu kombinować; auto, pociąg...
   A ja akurat teraz zmieniam prace (tzn. w końcu znalazłem) dzięki której połączę przyjemne z pożytecznym, pozwiedzam przy okazji (stadiony oczywiście;-). Dziś wieczorem pierwszy wyjazd - Francja, przez Holandię...;-)

  •  

   @taknie: Ja może ze środkowego Pomorza nie jestem, ale też czuję się pokrzywdzona przez los trochę :)). Ominęli dwie stolice Lubuskiego - może nie są to największe miasta w Polsce, ale warto zwrócić uwagę na to, że Kielce mają podobną liczbę mieszkańców, jak te właśnie lubuskie mieściny...

  •  

   @taknie: takoż mazury :/

  •  

   @aleandra: Przez Kielce przejeżdzają tylko i wyłącznie dlatego ,że leżą na jedynej sensownej trasie Warszawa-Kraków.

  •  

   @taknie: Skoro nikt nie chce wozić tam ludzi, to może się nie opłaca? A może jednak się opłaca? To kupuj busa, woź ludzi i zarabiaj kupę kasy. ;)

  •  

   @taknie: Lubelszczyznę też mają w dupie. Ja rozumiem, że dużych miast to tam nie ma ale mógłby jeździć jeszcze chociaż do Zamościa.

  •  

   @karolajner: no mógłby, fajnie by się do domu jeździło - ale big bus (też jeżdżą dużymi, klimatyzowanymi busami o niektórych godzinach) zajmuje cały rynek (który i tak byłby pewnie za mały dla takiego giganta). :)

  •  

   @taknie: Ale, że nie ma Rzeszowa to conajmniej dziwne. W koncu to jedyne w regionie lotnisko na którym lata Ryanair i na pewno sporo osób latających z Rzeszowa byłoby zainteresowanych

  •  

   @kravjec: ja byłbym zainteresowany na pewno - do Zamościa do domu, do Rzeszowa do dziewczyny. ;) Ale fakt, to dziwne posunięcie.

  •  

   @rss: Nawet gdyby to było jedno połączenie w ciągu dnia albo nawet przed weekendem lub innymi świętami to przeżywaliby oblężenie. Połączenie Zamościa z Krakowem pozostawia wiele do życzenia. Big Bus do Krakowa nie jeździ. Jest inny przewoźnik, który działa dość sprawnie i się rozwija (tzn. zdążyli już wymienić najstarsze busy, teraz mają większość nowych wypasionych. ale bus to zawsze będzie bus - ciasno, niewygodnie a cena i czas podróży dość porównywalne) a podróż trzeba planować z dwu albo tygodniowym wyprzedzeniem. Przed świętami, feriami, gdy studenci masowo opuszczają Kraków, rezerwować trzeba zaraz po uruchomieniu przez nich telefonów, tydzień przed odjazdem bo potem nie ma szans na miejsce. Bus jest na wszelkich rozkładach jazdy i ludzie przychodzą na dworzec i zawsze kogoś odprawiają z kwitkiem bo ludzie nie wiedzą tych rezerwacjach albo nie znają numeru. Alternatywą jest cudem przywrócone połączenie PKP. Z Krakowa pociągiem do Zamościa można się dostać bez większego problemu ale... wrócić nim nie jest już tak łatwo. Wyrusza ok 5.30. Gdy ktoś nie mieszka w Zamościu ma poważny problem. O tej godzinie praktycznie nie ma szans żeby czymś dojechać (pomijam własny samochód).
   Dlatego ja nie liczę na te bilety za złotówkę czy dwa, choć byłoby miło, ale na podróż w cywilizowanych warunkach, o normalnym czasie. Konkurencja MegaBusa na pewno by nie zaszkodziła ;) Po drugie, wszędzie trąbią "rozwój Polski wschodniej" a tu właśnie widać jak to wygląda. Jak ten wschód ma się rozwijać jak w każdej dziedzinie podcinają mu skrzydła, nawet jeśli chodzi o głupie połączenie autobusowe.

  •  

   @karolajner: no ale niestety dyskusjami na wykopie nic nie zdziałamy, ja chociaż jestem z Kielc, za chwilę naskrobę maila z pytaniem o połączenia z Rzeszowem i wam radzę to samo

  •  

   @kravjec: no nie zdziałamy. ja osobiście w tej kwestii wiele zrobić nie mogę :D Ale może przeczyta to ktoś kto może coś z tym zrobić

  •  

   @kravjec: Kraków i Rzeszów dzieli 150 km, z Krakowa odlatują samoloty Ryanair. Poza tym większość z Rzeszowa to raczej ucieka :D

  •  

   @kravjec: Co do połączeń Kraków - Rzeszów, sprawa wygląda tak, że droga jest tak beznadziejna, że najtańszy pociąg i tak jedzie godzinę krócej niż autobus nawet przy remoncie torów, więc póki co jest techniczna bezsensowność otwierania takiej linii. Mam nadzieję, że to się zmieni, jak zbudują A4.

 •  

  Zrobicie połączenie Wrocław->Lublin, Lublin->Wrocław z internetem i gniazdkiem do laptopa to możecie być pewni, że będę jeździł regularnie.

 •  

  Ja już czekam, aby zarezerwować parę przejażdżek ze znajomymi zaraz po sesji. :)

 •  

  sory ale jak oni mają niby na tym sensownie zarobić ? autobus jest nowy, wi-fi na pokładzie - to na początek już spory wydatek, następnie trzeba opłacić kierowce, no i kwestia paliwa. Nie wydaje mi się aby to mogło być tańsze od pociągu, do takiego autobusy wchodzi zdecydowanie mniej osób niż do pociągu który jest dodatkowo jeszcze na prąd.
  Wydaje mi się że jest to zwykły chwyt marketingowy z tą 1zł+1zł. Pewnie doliczą obowiązkowe ubezpieczenie, za bagaż, wi-fi i inne pierdoły...

  •  

   @matiusmm: Od 1 zł.W każdym razie można spróbować.

  •  

   @matiusmm: Właścicielem firmy jest MegaBus - takie rozwiązania są m.in. w Wielkiej Brytanii, miejsca za 1zł będą na każdą trasę, ale będzie ich tylko kilka na cały autobus. Potem będzie odpowiednio wyższa cena na daną pulę miejsc, i jeszcze wyższa na następną pulę. Coś takiego od dawna funkcjonuje w UK i USA bod marką MegaBus i się sprawdza, więc myślę, że i u nas się przyjmie.

  •  

   @Wizzair: no ale chyba różnica funty na złotówki nie da nam polakom szansy na 'bardzo tanie' podróżowanie

  •  

   @matiusmm: Proste - dadzą 4 zł za bilet na trasę przez całą Polskę. To i tak jest niesamowicie tanio.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @matiusmm: zaufaj mi: ktoś inwestujący miliony raczej wcześniej robił różne badania, biznesplany itp.

  •  

   @Wizzair: Aha czyli tym zrobią tylko szum. A kto nie zarezerwuje 10lat wcześniej ten zapłaci jak w normalnym busie plus to co przewoźnik stracił na osobach za 2zl. Super na pewno skorzystam.

  •  

   @rss: ja się nie boje o tych co inwestują, tylko poruszam temat że za tanio nie może być bo własnie trzeba zwrócić inwestycje :)

  •  

   @matiusmm: Na pewno gdzieś jest haczyk. To jak z lotami samolotem za 1 zł. Tyle kruczków, że można się nadziać na nagłe dodatkowe płatności.

  •  

   @Combini: no i o to mi chodzi :-D

 •  

  pytanie podstawowe: czy bilety będą imienne?

  •  

   @MaksymilianMocny: zapewne tak (jak u paru innych dużych przewoźników), żeby nie było cwaniaczków wykupujących wszystkie tanie bilety. ;)

 •  

  Reklama, w dodatku przedwczesna, ale dam wykop na zachętę. Ostatnio potrzebowałem połączenia między dwoma dużymi miastami i okazało się że jedynym sensownym wyborem jest przelot samolotem LOT-u.

 •  

  Pojawił się artykuł na TVN24 - http://www.tvn24.pl/-1,1705741,0,1,po-polsce-i-nie-tylko-za-zlotowke,wiadomosc.html :) Czyżby Wykop źródłem inspiracji dla redakcji z TVNu?

 •  

  twórcy strzelili sobie samobója podając dokładną godzinę startu witryny

 •  

  Heh, w koncu udalo mi sie zarezerwowac bilet, ale zamiast spytac o forme platnosci poinformowali, ze w promocji firma Kraya stawia mi bilet i... przysłali mailem potwierdzenie rezerwacji i fakture na 1 zł. Czyli w takim razie jadę za darmo, czy to system im wariuje? :D

  •  

   @matmax: No właśnie, o co chodzi? Dostałem potwierdzenie i eBilet a nie mam info jak zapłacić. A coś mi się rzuciło w oczy Kraya, ale nie doczytałem przez to złe działanie strony:/

  •  

   @wmac: Opublikowali komunikat "Z okazji wprowadzenia nowego produktu jakim jest PolskiBus.com mamy przyjemność zaproponować ograniczoną ilość biletów darmowych. Promocja ta jest ograniczona w czasie. Zapraszamy i gratulujemy darmowych rezerwacji!"

  •  

   PolskiBus.com - Szybko Tanio Komfortowo Z okazji wprowadzenia nowego produktu jakim jest PolskiBus.com mamy przyjemność zaproponować ograniczoną ilość biletów darmowych. Promocja ta jest ograniczona w czasie. Zapraszamy i gratulujemy darmowych rezerwacji!
   27 minut(y) temu · Lubię to! · Osób: 5

   PolskiBus.com - Szybko Tanio Komfortowo Bilety na zarezerwowane podróże są przez ściśle określony czas darmowe. Potwierdzenie rezerwacji oraz E-Bilet, który jest wysyłany na adres mailowy jest potwierdzeniem rezerwacji oraz wybranej podróży. Pasażer nie ponosi żadnych opłat.

  •  

   @wmac: ta kraya to jak napisał wyżej matmax chyba tylko stawia bilety (choć żadnego potwierdzenia nie dostałem;) a ebilet dostałeś w mejlu z potwierdzeniem czy osobnym? bo ja tylko potwierdzenie a poza tym sytuacja analogiczna jak u ciebie...chyba się jeszcze pomotamy zanim się wyjaśni...
   edit: dostałem ebilet, jak i komu zapłacić ciągle nie wiem

  •  

   @kubakokos: Są nerwy jak przed wynikiem egzaminu:) Już wolałbym zapłacić te śmieszną kwotę a mieć pewność, że bilet jest mój a nie czekać tak w niepewności.

  •  

   @kubakokos: Nikomu nie płacisz, przez jakiś czas celem promocji bilety mimo ceny są za darmo.

  •  

   @Wizzair: Dziękujemy Ci, posłańcu dobrej nowiny!

  •  

   @kubakokos: nic nie płacisz, jeżeli dostałeś bilet to załapałeś się do tej darmowej promocji :) na wszystkie pytania na bieżąco odpowiadają na facebookowym profilu

  •  

   @Wizzair: Niech Bóg cię błogosławi do siódmego pokolenia:)

 •  

  Fajnie ! Konkurencja dla zapyziałych pociągów na trasie Lublin-Warszawa

 •  

  @Wizzair: Dziękować waszmości!:) Wygląda na naprawdę fajny pomysł na krótki wyjazd:)
  Nie trzeba mi Chorwacji, w Polsce zażyję wakacji;)

 •  

  Nie da się wyszukiwać połączeń?

 •  

  13.30

  Site off-line
  The site is currently not available due to technical problems. Please try again later. Thank you for your understanding.

  13:32
  Powoli rusza...

 •  

  Wybila godzina zero i strona nie dziala :(

 •  

  nie poszukamy - wyszukiwanie wyłączone
  <input type="submit" name="op" id="edit-save" value="Szukaj" disabled="disabled" class="form-submit"/>

 •  

  Płaciliście? Udało mi sie zarezerwować, dostałem 2 potwierdzenia z nr biletów ale nigdzie nic nie pisze o płatności.

 •  

  mi to zawsze wiatr w oczy :( olsztyn ominiety na trasie z gdanska do warszawy

 •  

  Back in 10 minutes :|

 •  

  Moze byc moze nie byc WiFi:
  "PolskiBus.com dołoży wszelkich starań, aby darmowe usługi sieci Wi-Fi były dostępne dla każdego pasażera. Jednakże zastrzegamy sobie, że w przypadku niedostępności usług sieci Wi-Fi zwrot kosztów będzie niemożliwy."

 •  

  Jechałem wczoraj z Wrocka do Wawy. Podsumowanie.
  Skórzane (???) siedzenia jak na 7 godzinną podróż bardzo wygodne. Nawet gdy ktoś przed Tobą odchyli fotel do pozycji sypialnej przed sobą pozostaje jeszcze sporo miejsca. Pod każdym siedzeniem sprytne podpórki na nogi, z regulowanymi wysokościami - wygodne do zajmowania innych pozycji niż czysto siedząca. Pod każdym fotelem dwa działające gniazda 220v - podładowałem sobie GSM'a. Wifi - występowało - nie skorzystałem jednak, z braku potrzeby korzystania. Klima sprawna i wydajna. Kibelek i jak to w autobusie - klaustrofobiczny, ale jak trzeba to da radę. Szyby chyba atermiczne, bo nawet jak słońce świeciło, to upał nie występował. Obsługa miła i nie sprawiająca problemów. A do Wrocka jechałem w sobotę rano TLK, w którym było czysto i nawet luźno, ale piekielnie gorąco, bo klima jako funkcja wagonu była ale w działaniu to już jej nie było.

 •  

  No i wracamy do punktu wyjścia. Strona startowa sprzed odpalenia. W koszyku mam bilet, ciekawe czy po powrocie strony zniknie. Mam nadzieję, że nie!

 •  

  No i zgasili stone do jutra :[

 •  

  A z Lublina to tylko do Wawy można jechać?!

 •  

  BILETY ZA DARMO! Opublikowali niniejszy komunikat "Z okazji wprowadzenia nowego produktu jakim jest PolskiBus.com mamy przyjemność zaproponować ograniczoną ilość biletów darmowych. Promocja ta jest ograniczona w czasie. Zapraszamy i gratulujemy darmowych rezerwacji!"

 •  

  za darmo już umarło

  •  

   @jacek1982: PolskiBus.com - Szybko Tanio Komfortowo Pula darmowych biletów jest wciąż aktualna. Zapraszamy do dokonywania rezerwacji.
   7 minutes ago

  •  

   @jacek1982: PolskiBus.com - Szybko Tanio Komfortowo prosimy o cierpliwość Strona powinna wkrótne funkcjonować poprawnie.
   5 minut(y) temu ·

 •  

  tak to jest jak sie robi strone na jakims badziewnym serwerze i skrypcie. W ogolę nie przystosowana na taka ilość ruchu

 •  

  Śmiech na sali, z poznania do warszawy w 5 godzin, w najgorszej mozliwej porze od 22 do 4 rano. Wiele hałasu o nic.

 •  

  Zgrałem stronę na dyskietkę. Jak ktoś chce to wyślę pocztą.

 •  

  Podróżowanie autokarami będzie miało w Polsce sens dopiero wtedy, kiedy będą autostrady, bo z Lublina do Wawy (180km) samochodem jedzie się 2h15m, busikiem 2h45min, pociągiem od 2h20m do 6h40m (wszyscy wiemy, jak działa PKP: "opóźnienie może ulec zmianie"). Z drugiej strony, jeśli mam jechać 3h tym tanim autobusem, z klimą i wi-fi, to dam im szansę i spróbuję przy najbliższej okazji.

 •  

  maja strone na drupalu. spoko.

 •  

  Mirrora! Dajcie mirrora! :P

 •  

  Katowice - Wieden dla 2 osób w 2 strony 4 zl:) zarezerwowane

 •  

  a Olsztyn jak zawsze 100 lat za murzynami

 •  

  Jestem ciekaw jak z rowerem - bagaż do 20kg można wnieść, ale wątpię by złożony zmieścił się na półce nad fotelem:(
  Nie piszą nic o przestrzeni bagażowej na dole.

  edit - chyba mam, w skróconym regulaminie:
  Limit bagażu

  Każdy pasażer może przewieźć bezpłatnie do dwóch sztuk bagażu:
  (a) Jedną sztukę bagażu o wadze do 20 kg i o wymiarach pozwalających na swobodne umieszczenie bagażu pod siedzeniem lub na półce znajdującej się nad siedzeniem pasażera
  (b) Jedną sztukę małego bagażu o wymiarach pozwalających na swobodne umieszczenie bagażu pod siedzeniem lub na półce znajdującej się nad siedzeniem pasażera

  za to w pełnym regulaminie:

  4.1 Pasażer ma prawo zabrać ze sobą nieodpłatnie maksymalnie 2 sztuki Bagażu:
  a) jedną sztukę Bagażu o wadze do 20 kg i o wymiarach standardowej walizki, przewożonego w luku bagażowym (dalej: „Bagaż podstawowy”),

 •  

  strona zdechła:) wykop effect

 •  

  zepsuliscie! nienawidze was

 •  

  Katowice - Wiedeń 1 zl Wiedeń-Katowice 10zl ale nie dało sie nic zrobić

 •  

  A teraz pytanko, udało mi sie zakupić bilety na 2 osoby do Pragi, 26 czerwca. Jedzie ktos rownież?

 •  

  O! Rewelacja (mam nadzieję)! Bo koszt polaczenia Warszawa - Łodż nawet pociągiem interRegio to porażka, a czas zamaist sie skracac to sie wydluza, bezustannie cos ci idioci "modernizują" lub kupuja pociagi, ktore i tak nie beda mialy po czym jezdzić.
  Jakby bylo polaczenie na tej trasie za jakies 15 zł to spoko.

 •  

  Ot, ciekawostka jaka. Jadę sobie dzisiaj rano trasą Kielce - Kraków, wyglądam przez okno, widzę po raz pierwszy tablicę reklamową w kolorze soczystej czerwieni z adresem polskibus.com, potem zaglądam na wykop i niespodzianka - tutaj też już o tym jest :).

 •  

  Powie mi ktoś gdzie jest haczyk?
  No i niby na czym oni zarabiają? przecież przeglądy tych wszystkich autobusów ,paliwo ,pensje i wszystko inne kosztuje

  Nie utrzymają tego wszystkiego z biletów za 1zł i z rezerwacją za 1zł

  •  

   @kiska2: Bilety za 1zł będzie ograniczona pula - reszta w normalnej cenie - a za tą złotówkę będą mieli tylko prawie darmową reklamę...

  •  

   @sander: W takim razie nie rozumiem z czego się tak wszyscy cieszą

   Biletów będzie pewnie tak mało że dostać je będzie można tylko po znajomości itd

   ech... szkoda nie pojeżdżę sobie.

  •  

   @kiska2: a co Ty myślałeś, że cena 1 zł za podróż do przykładowo Berlina będzie stałą ceną? Przy takiej cenie, to przewoźnik nie zarobi nawet na pensję dla kierowcy, a gdzie paliwo, gdzie ubezpieczenie, gdzie sprzęt i gdzie zysk?

  •  

   @bluber: Ale ja sobie z tego świetnie zdaje sprawę tylko nie rozumiem czemu wszyscy się cieszą skoro bilety będą w normalnych cenach

 •  

  Wydaje mi się, że co pewien czas rzucają określoną pulę biletów. Udało mi się kupić do Bratysławy na 8. czerwca, a po chwili już najwcześniejszy autobus był na 18. czerwca, a teraz znowu są nawet na jutro.

 •  

  Maven na iPadzie :) a bilety zakupilem dokładnie o 15 :) a walczyłem od startu :)

 •  

  Kupiłem 1 bilet, teraz walczę o Pragę.

 •  

  a jednak są gniazdka
  "- Wszystkim 70 pasażerom danego autokaru zapewniamy, oprócz darmowego dostępu do internetu, także gniazda sieciowe do podłączenia laptopów i urządzeń przenośnych"
  źródło: http://www.mmwroclaw.pl/374248/2011/6/6/polskibus--tanie-linie-autobusowe-z-wroclawia-do-warszawy-za-zlotowke?category=news

 •  

  Własnie zarezerwowałęm wypad do Krakowa na weekend dla dwóch osób z Katowic :) w sumie za 4zł tam i z powrotem.
  jazda kzkgop po katowicach dla jednej osoby jest droższa :)

 •  

  Kiedyś istniał Polski Ekspres. Ofertę miał dosyć dobrą i niedrogo, tylko jakoś po cichu zniknął z rynku.

 •  

  Masakrycznie chodzi ta strona;/ Udaje się wam coś rezerwować teraz??::>

 •  

  Nasze usługi będą dostępne od 19 czerwca..... No ale piszą że dostepne od dziś..

 •  

  Obecnie każde zapytanie odwołują do statycznie wygenerowanej strony głównej. Dzięki temu są w stanie obsłużyć więcej połączeń. Krótko mówiąc - kupują sobie czas. ;) Widać, że chłopaki kombinują jak tu uporać się z takim sporym ruchem przy generowaniu stron dynamicznie.

  Tylko, że takie rzeczy można bez większych problemów przetestować sztucznie wcześniej, sprawdzając zachowanie przy różnym obciążeniu..

 •  

  Prawie udało mi się zarezerwować 4 bilety to Pragi, ale jak kliknąłem zatwierdź to strona padła :/

 •  

  Działą. ale słabo. Szukajka pokazuje ciągle jeden i ten sam wynik (wawa-gdańsk). ale przynajmniej podstrony chodzą

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  już leży. Albo po prostu przerwa na "przepinkę" (jeśli tak, to troszkę nieprofesjonalnie ;) )

  ok, śmiga. :) wyścigi start

 •  

  Dla wszystkich, którym strona nie działa.... Wchodzić przez polskibus.com - bez www (www.polskibus.com nadal nie działa), bez problemu jeszcze można zamawiać darmowe bilety :)

 •  

  http://i.imgur.com/C4J5M.png

  Przepraszam, powie mi ktoś co zrobiłem źle?

 •  

  Poprawcie mnie jeśli się mylę. Jadąc z Wrocławia do Berlina muszę zahaczyć o Łódź?

 •  

  Z tego co widzę na mapie - wszystko jedzie do Warszawy ;/ Także trasą Wrocław - Kielce (a taka by mnie interesowała) będę jechał 12 godzin jak nic... Złotówka złotówką, ale chyba jednak wolę pociągi.

 •  

  orientuje się ktoś czy w tych busach są gniazdka? no bo fajnie, że jest wifi tylko mój wysłużony laptop nie pociągnie bez prądu więcej niż 40 min ;[

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  Gdzie moje bilety!

 •  

  Polski bangbus? :D

 •  

  i po biletach :-(

 •  

  strąka już działa, można zamawiać.

 •  

  A czemu Włocławka nie ma na trasie przejazdu tego autobusu, tylko jakaś Piła, czy Ostróda?

 •  

  Myślicie, że dzisiaj będzie się dało szukać?

 •  

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  Zamościa oczywiście nie ma i pewnie nie będzie, polska B :P
  Swoją drogą, przez lata ulgowy MZK kosztował 1zł, teraz nagle 1,10zł, busy i autobusy do domu też drożeją... Wybaczcie, musiałem się wyżalić, już mi lepiej.

 •  

  Nie no nie ma co nie zły start jak na "giganta" :D

 •  

  Dajcie znać jak zobaczycie ceny...

  •  

   @Netcod: Katowice - Wiedeń 20zł, a powrotny 10zł dla jednej osoby ;) Chyba już wiem gdzie będę 1.07-3.07 ;p

  •  

   @Skibil: Ja 3 bilety po 10zł Łódź-Praga i z powrotem 11-15.07 ale nie ma nic napisane jak sie placi tam i w ogole nie ogarniam trochę ;p

  •  

   Hmm chyba nawet lepiej, jeśli po chwili przyszedł wam 2 mail z potwierdzeniem "eBilet" to chyba znaczy,że to za darmo :D

 •  

  Ta jasne, a świnie latają....
  Przypomina się skecz o tanich liniach lotniczych.

Dodany przez:

avatar Wizzair dołączył
560 wykopali 20 zakopali 130.4 tys. wyświetleń