•  

  pokaż komentarz

  Po cholerę rozpieprzać cały ten charytatywny biznesik na maleńkie hobbystyczne organizacje gwiazd, które lubią pochwalić się swoją dobroczynnością poprzez umieszczanie swojego nazwiska w towarzystwie słowa "Fundacja"?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade: Naprawdę myślisz, że Smoleń stworzył fundację żeby się nią potem móc chwalić? Musisz mieć naprawdę marne życie skoro wszystko kojarzy ci się z biznesem i pędem na kasę i sławę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade:
   Pan Bohdan wycofał się także z życia towarzyskiego. Z Zenonem Laskowikiem, z którym tworzyli kiedyś popularny kabaret Tey, nie rozmawiał od lat. Inni koledzy z estrady też omijają gospodarstwo koło Poznania, gdzie zamieszkał satyryk. Coraz częściej za to chodzi na pogrzeby i to coraz młodszych kolegów. "Wkurzam się, gdy ktoś na pogrzebie pyta mnie, jak się czuję" - mówi Smoleń. "Brzmi to tak, jakby się dziwili, że jeszcze żyję".

   W swoim zbudowanym w całości z drewna domu satyryk żyje samotnie od czasu, gdy spotkała go straszliwa tragedia. Jego syn popełnił samobójstwo, później życie odebrała sobie również żona. Do tego strasznego rozdziału w swoim życiu pan Bohdan nie chce już wracać.

   "To już było, rozmowa nic nie pomoże" - ucina szybko.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade: Pan Smoleń sam już jest starszym, schorowanym człowiekiem, więc tym bardziej należą mu się słowa uznania, że chce też pomagać innym.

   Zresztą wystarczy spojrzeć na zdjęcie, by zobaczyć że Smoleń to nie typ lansującego się gwiazdora - http://www.fundacja-smolenia.org/images/gallery/2104.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade:
   Zgadzam się z komentarzem gybefana. I dodam coś od siebie: Smoleń przez lata prowadzenia fundacji bardzo ciężko pracował i to fizycznie. I pracuje nadal, mimo podeszłego wieku i ogromnych problemów ze zdrowiem. Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy ile pracy trzeba włożyć w samą opiekę nad zwierzętami, nie wspominając już o tym, że musi zająć się jeszcze domem, obejściem, sprawami fundacji. Ale powywalałby sobie jeden z drugim tak gnój przez jeden dzień, to może by zmienił zdanie co do tego, że założył fundację by się polansować...

  •  

   pokaż komentarz

   @Tremade: O jakim Ty tu kolego chwaleniu się mówisz? Nigdy o jego fundacji nie słyszałem, jak i moi znajomi, więc gdzie Ty tu widzisz chwalenie się dobroczynnością? W telewizji go nie ma, w tabloidach też nie poczytasz, jaki to on jest dobry, także zamilcz

 •  

  pokaż komentarz

  dawać złotówe na smolenia, nie bądzcie złotówy. nie raz przyśpiewywaliście pewnie jego wiejskie hity, zlotówka od każdego wykopowicza i smolen ma problem z glowy, a my nie zbiedniejemy.

 •  

  pokaż komentarz

  Dobra, a co możemy zrobić oprócz wysyłania kasy? Nie lepiej podarować wędkę? Stworzyć trzeba Wykopową Grupę Wsparcia i zacząć działać >>> może zrobimy mu porządną profesjonalną stronkę, napiszemy maile i listy, porozsyłamy do różnych instytucji, które mogłyby pomóc? Zbierzmy ludzi, którzy chcą pomóc, znają się na czymś i mają kontakty.. pokażmy, że Wykopowicze potrafią zrobić coś oprócz czekania (jak na odpowiedź Solarisa). Piszcie co możecie zaoferować:
  Ja: webdesign,grafika / korespondencja krajowa i zagraniczna

 •  

  pokaż komentarz

  Jak pan Rotchild mial potrzebe dobroczynnosci to wzial troche wlasnego majatku i wybudowal byl szpital. Jak pan Rockefeller mial potrzebe dobroczynnosci to wzial 550.000.000$ i przeznaczyl na roznorakie przedsiewziecia dobroczynne.
  Ich bylo na to stac.
  Nie widze powodu dla którego ja mam finansowac potrzebe dobroczynnosci pana Smolenia.
  Kazda fundacja dobroczynna ma swoje koszty. Lecz wieksza moze wiecej. Moze wiec panaSmoleniowa fundacja podlaczy sie pod wieksza i bedzie sobie dzialac przy mniejszych kosztach stalych. Slyszales o panaSmoleniowej fundacji ? Ja nie. A zabawe w rancho polubilby pewnie kazdy.
  Onegdaj mialem wgad w dzialalnosc tzw fundacji mniejsz o nazwe , prezesow jak psow, dobroczyncow na palcach reki jednej zliczysz, no i dzialamy panowie, tylko robic nie ma komu.
  Bron Boze nie potepiam Pana Smolenia. Ale czasem trzeba mierzyc sily na zamiary. Dzis prosi o pomoc, za rok zrobi to znowu, i w kolo macieju, a takich fundacyjek jak jego sa setki. Kazda w ambicjach niepodlegla i niezawisla i samofinansujaca sie. Tylko po co ?

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli Ty masz potrzebę to przeznacz 1% swojego podatku, pewnie Cię stać skoro to kosztuję tylko odrobinę czasu.
   Zabawa w rancho? Zastanów się co piszesz albo idź choć raz na zajęcia z hipoterapii i zobacz jak ciężką i odpowiedzialną pracę mają ludzie zajmujący się chorymi. Takich fundacji, gdzie bez płacenia złotówki można brać udział w zajęciach z hipoterapii jest w Polsce bardzo mało, nie liczy się ich w setkach tak jak napisałeś. Z tego co wiem do ośrodka dojeżdżają ludzie z bardzo daleka, opłaca im się wydać pieniądze na bilet, niż iść prywatnej stadniny i zapłacić za leczenie.
   Dziś Bohdan Smoleń prosi o pomoc, za rok znowu zrobi o samo i tak dopóki będzie mógł, ponieważ na tym opiera się funkcjonowanie fundacji, na dobroczynności ludzi.
   "Tylko po co?" Póki organizowane przez fundację zajęcia pomagają choć jednej osobie to jak dla mnie jest po co.

  •  

   pokaż komentarz

   @o90: Dzis prosi o pomoc, za rok zrobi to znowu, i w kolo macieju, a takich fundacyjek jak jego sa setki. Kazda w ambicjach niepodlegla i niezawisla i samofinansujaca sie. Tylko po co ?

   Masz rację. Nie ma absolutnie żadnego uzasadnienia dla tego, aby chociaż jednej osobie pokrzywdzonej przez los bardziej od innych było lepiej. W ogóle nie mogę zrozumieć - i mam nadzieję, że się ze mną zgodzisz - ludzi próbujących pomóc komukolwiek choćby w mały sposób. To przecież niedorzeczne !

  •  

   pokaż komentarz

   @itus: http://www.fundacjadzieciom.pl/hipoterapia.html mało ? czyja wiem. Każda jedna tak samo ważna. Każda jedna z tymi samymi problemami. Każda jedna z księgowościa i innymi kosztami.
   Małe, ambitne. Ale czy muszą działac jako pojedyncze fundacje ? Zrozum mój punkt widzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @JesterRaiin: niedorzeczne jest mnożenie podobnych sobie bytów fundacyjnych. Zajmują się tym samym, mają identyczne mniej wiecej problemy i koszty A razem byłyby wydolniejsze i finansowo i miałyby lepsza pozycje przetargowa na rynku 1%.

  •  

   pokaż komentarz

   @o90:
   Masz rację ! Jak w ogóle ktoś mógł coś na własną rękę uruchamiać ? To z dala pachnie marnotrawstwem czasu i zasobów. Zakazać takich praktyk i procederów, winnych oddać pod sąd za mnożenie bytów ponad potrzebę ! A także wszystkich, którzy zechcieli skorzystać z usług takich podejrzanych indywiduów ! Jedna formuła, jeden styl, jeden projekt, jedna organizacja, jedna lokalizacja, jedna cena, jeden zakres usług, jedna twarz dla wszystkich, żadnego zróżnicowania ! Niech żyje unifikatokracja ! Monopol absolutny drogą do sukcesu !

   P.S.
   Nie dablpostuj. Brązowego obowiązują pewne standardy.

  •  

   pokaż komentarz

   @JesterRaiin: szkoda że nie potrafisz normalnie dyskutować.

  •  

   pokaż komentarz

   @o90:
   Nad Kubą ukazała się Wielka Dupa - nie mogli pojąć, o co chodzi, dlaczego nagle Wielka
   Dupa nad Kubą. Zawołał Fidel w końcu zaufanego zakonnika, który mu wytłumaczył, że jak Kuba
   Bogu, tak Bóg Kubie

  •  

   pokaż komentarz

   @JesterRaiin: szkoda że nie potrafisz normalnie dyskutować.

  •  

   pokaż komentarz

   @itus: 1% podatku to a przeproszeniem gówno nie dobroczynność. 1% dajesz bo musisz, jak nie wyznaczysz fundacji której dasz to i tak nie zobaczysz tych pieniędzy na oczy.
   Mało tego, to jest masa kasy, które takie fundacje marnują na jakieś idiotyczne kampanie reklamowe, płytki do gazet i inne tego typu pierdoły.
   Do tego wyrabiają w ludziach nieczułość, bo po co pomagać, skoro się dało te 1%?

   W dupie z taką dobroczynnością.

  •  

   pokaż komentarz

   @o90: jak w fundacji jest masa prezesów, to służy ona oszukiwaniu na podatkach-jak zarabiasz 500tyś rocznie to 1% to już 5tyś nie? Pewnie parę innych sposobów też jest. Mój prezes taką ma-nie słyszałem, żeby komukolwiek pomogli. Takie fundacje prowadzą kombinatorzy.

   A Smoleń przynajmniej jest człowiekiem, któremu można zaufać. Że prosi? ktoś prosić musi, bo ci, którzy najbardziej potrzebują wstydzą się prosić. Ktoś musi to organizować, pozyskiwać sponsorów, rzucać pomysły.
   A jeśli oczerniasz człowieka za inicjatywę to jesteś zwykłą świnią.

  •  

   pokaż komentarz

   @dixx: zaluzmy nastepna fundacje i nastepna i nastepna i nastepna...a może nie tędy droga i nie przez mnożenie zdobywa się fundusze. Pytam, i mieszacie mnie z błotem. Pomijam fakt że nie czytacie na co odpowiadacie.

  •  

   pokaż komentarz

   @o90: A w czym przeszkadza taka ilość fundacji? Ten kraj ma w głębokim poważaniu potrzebujących, im więcej fundacji chce pomagać tym lepiej, nic Ci do tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bryndall: darczyncow jest ograniczona liczba, duzo malych fundacji ma mniejsza sile jako lobby, male fundacje maja duze koszty stale i dublujace sie etaty i te same problemy wszedzie.
   Pomagać owszem ale trzeba UMIEĆ ! a nie jedynie chciec.

  •  

   pokaż komentarz

   @o90: mylisz się w obu kwestiach które poruszasz
   -darczyńcówmoże i jest ograniczona liczba, ale daleko do osiągnięcia tej liczby, no chyba, że chodzi o tych co dają 1%,
   -dlaczego zakładasz, że duża fundacja = tańsze utrzymanie? Popatrz na firmy: duża firma=często skostniała struktura powoli reagująca na to co się dzieje wokół, procedury, biurokracja. A fundacja po pierwsze ma działać sprawnie. Po drugie opiera się na wolontariacie, a wolontariusze chcą robić to co jest potrzebą chwili, albo wynikiem realizacji ich pasji. Biurokracja zabije ten entuzjazm.

  •  

   pokaż komentarz

   @dixx: 1% jest ograniczona liczba. 100 fundacji = 100 ksiegowych = 100 radcow prawnych = 100 powielonych kosztow. Zajmuja sie hipoterapia czego moga potrzebować moze koni ? zarcia dla koni ? leków ? obsługi wet-med ? choler wi jeszcze czego. Ale chyba naistotniejsza sprawa jest lobbing. Ilu chorym pomagacie ? no wiecie rozumiecie nasza fundacja pomaga 8 osobom. To super. Ale wie pan tu jest taka fundacja co pomaga 800. A to ze beda to robic w skali kraju to inna zupelnie bajka.
   Sposoring ? W ilu miejscach moge liczyc na reklame mojej firmy ? na rancho pana Zenka ? A ile macie takich punktów ? no jeden....a tamta fundacja ma 20. Rozumiesz moj punkt widzenia ? Ja nie potepiam idei tylko , moze nie tedy droga.

  •  

   pokaż komentarz

   @o90: księgowy dla jednoosobowej dg kosztuje 100pln/miesiac, a dla 20 osobowej firmy już musisz mieć gościa na pełen etat. Mała fundacja nie potrzebuje też radcy prawnego na pełen etat. Weterynarz też liczy za zabieg, więc obsługa 50 koni będzie kosztowała 10razy tyle co 5 (no można zatrudnić na pełen etat, wystarczy wybudować mu przychodnie, a lekarzowi szpital). Ba, mała fundacja łatwo może takich gości znaleźć za darmo, bo mniej czasu na to potrzeba i ludzie chętniej podejmą się tego charytatywnie.
   Co z tego, że duża ma 800 i w ch... miejsc reklamowych? Mała może działać lokalnie i pozyskiwać sponsorów, którym wystarczy reklama o zasięgu województwa. Może być bliżej potrzebujących.
   Poza tym raczej nijak ma to się do Smolenia, który w swojej maleńkiej fundacji może być twarzą reklamową, a w czymś większym zginął by w tłumie-chociażby to, że tu na wykopie ludzie zareagowali na jego prośbę, myślisz, że zareagowali by równie ochoczo, gdyby zbierał na Caritas, WOŚP, albo fundację Anny Dymnej? Olali by go. Po wtóre lepiej mieć największy baner w 1 miejscu niż jeden wśród 20 w dwudziestu miejscach.
   Zresztą nie wiem czy miałeś do czynienia z pozyskiwaniem funduszy od sponsorów-ja miałem, co prawda nie na cele charytatywne, tylko na lokalną drużynę piłki nożnej, i powiem, że dla sponsorów raczej mało się liczy reklama.

   Tak wiem, można zorganizować sprawne przedsiębiorstwo dobroczynnę, fabrykę wszelakiej szczęśliwości, ale a) jest to bardzo trudne, bo wbrew pozorom więcej jest rzeczy do opanowania, b) idea dobroczynności gdzieś się gubi, bo już nie wiemy komu gdzie i dlaczego pomagamy.

   Czepiasz się tego, że nie czytają Cię, a czy Ty czytałeś to co ja pisałem? Wyjaśnij mi proszę, co ma wspólnego wpisanie KRS w picie z dobroczynnością?

  •  

   pokaż komentarz

   @dixx: nie musze wpisywac KRS, znika dobroczynnosc. Wystaczy takie wyjasnienie ?
   Pozostaje zalecic zalozenie 100 fundacji o takich samym celu. EOT

  •  

   pokaż komentarz

   @o90: dobroczynność to nie jest oddanie pieniędzy których się i tak nie ma.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak widzę Smolka to mi się przypomina beztroskę dzieciństwo, banany na kartkę i ten niepowtarzalny klimat tamtych lat

 •  

  pokaż komentarz

  Kto da więcej, rzuciłem 50 zł.

  Kto następny ?

 •  

  pokaż komentarz

  A ten Regan on jest świnia.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale trafili : ) Niedawno sprzątałem stare graty z garażu i natknąłem się w jednym pudle na kasety magnetofonowe, a wśród nich 3 z występami Smolenia i Laskowika. Kupione przez moich rodziców, sam "za młodu" słuchałem i uwielbiam po dziś dzień. Zostawiłem je, nie mam co prawda na czym słuchać, ale sentymenty nie pozwalają wyrzucić.
  Za niezapomniane wspomnienia należy się wsparcie, na pohybel malkontentom ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Bryndall:
   Kasety magnetofonowe to jeszcze nic. Ja czasami włączam sobie Smolenia na radiu szpulowym, rewelacyjnie się tego słucha... "Nie oglądaj telewizji, bo będziesz miała w głowie glizdy. Oni tam są porąbani! Wojnę pokazują a o pokój walczą!" No i niezapomniane: "A tam, cicho być". Pamiętam, że pierwszy raz słuchałam tego przez przypadek, przed Smoleniem nagrane były Smerfy, a później Smerfy przestały mnie interesować :)

 •  

  pokaż komentarz

  Poszło 50zł - bo mi się szkoda zrobiło Pana Bohdana :(

  •  

   pokaż komentarz

   @iknife: To dobrze, że masz w sobie współczucie i gest, ale raczej powinieneś na to spojrzeć w ten sposób, że płacąc nie dajesz kasy na pana Bohdana tylko na Fundację, którą stworzył własnymi rękami. Pan Bohdan to jest twardy killer, nawet gdyby Fundacja została rozwiązana to on odnajdzie się jakoś i na tych swoich resztkach płuc pociągnie jeszcze.

   Tak naprawdę twoje pieniążki pomagają nie jemu, ale jakimś dzieciakom, które nie miały tyle szczęścia co niektórzy z nas. Wiesz, nikt ci za to nie podziękuje, nie spotkasz tych, których obdarujesz, ale gdzieś tam, kiedyś jakiś dzieciak na chwilę zapomni o tym, że jego życie jest dużo, dużo trudniejsze niż większości z nas.
   Pomyśl o tym kiedyś jak ci jakiś burak zarzuci, że w życiu nie zrobiłeś niczego dobrego czy wartościowego. :)

 •  

  pokaż komentarz

  ani be ani me ani kukuryku...

 •  

  pokaż komentarz

  A co mi szkodzi, poszło 100zł

 •  

  pokaż komentarz

  W niedzielę zaczynam pracę. Pierwsza wypłata i przelew pójdzie! Najgorsze, że te problemy trwają już dość długo, bo od czasu do czasu w telewizji było już o tym słychać. Sam mam niepełnosprawnego brata, więc wiem jak potrzebne są takie miejsca.

 •  

  pokaż komentarz

  Gdybym tylko nie miał 45 tys długu i komornika na karku to bym pomógł... tylko kto mi pomoże?
  BTW - Smoleń to dla mnie jest gość jakich mało - jestem z nim całym sercem!

 •  

  pokaż komentarz

  A ktos moze poda nr konta??

  •  

   pokaż komentarz

   @mmfk: Fundacja
   Stworzenia Pana Smolenia
   62-050 Mosina, Baranówko 21

   KRS: 0000290988

   Konto GBS /o. Mosina
   92904800070000541220000001

   Wszystko jest na stronie fundacji, tak BTW, strasznie podoba mi się nazwa : )

  •  

   pokaż komentarz

   ciekawy jestem jakie są miesięczne koszty utrzymania konia? biorąc 30 zł za godzinę od osoby myślę, że koń zapracowałby na siebie... mi to niestety wygląda na zwykłe wyłudzenie :(

  •  

   pokaż komentarz

   @jazzeek: Weterynarz (zwykle 2 razy w roku + nieprzewidziane niespodzianki), kowal (co 8 tygodni), szczepionki i tabletki, siano, słoma, trociny, w zimie witaminy, różne maści i marchew (trzeba kupić dobrą bo inaczej zimy nie przetrzyma, jakieś 2 zł/kg.). Boksy pan Bohdan ma swoje, ale w zimie trzeba je ogrzać, do tego ktoś musi oporządzić konie i posprzątać, tez wypada takiej osobie zapłacić. W tym przypadku dodatkowo ludzie, którzy pracują z dziećmi, też muszą zarabiać, nawet jeśli nie zarabiają bo są wolontariuszami, to dobry obyczaj nakazuje chociaż posiłek zapewnić. Nie wspominam nawet o takich drobnostkach jak podatki, które przy sporym terenie jaki koniom jest potrzebny są niemałe. Koń nie może pracować codziennie, a jak pracuje to nie przez cały dzień. Część koni kupiona pewnie na kredyt bo dobry koń to droga zabawa, raty kredytu mają taką dziwną cechę, że trzeba je spłacać.
   Koszt utrzymania konia to kilkanaście tysięcy złotych rocznie, do tego cała otoczka fundacji i wejdziemy w kilkadziesiąt tysięcy, więc jak się nie znasz, to się nie wypowiadaj.

 •  

  pokaż komentarz

  40PLN poszło

  A Ty już puściłeś przelew?

 •  

  pokaż komentarz

  Smoleń - takiego człowieka drugiego na świecie nie będzie.
  Genialny.
  Wykop Effect i dołóżmy nawet po 1zł, to zawsze coś.

 •  

  pokaż komentarz

  Moja ulubiona piosenka Bohdana to "My jesteśmy krasnoludki" niestety nigdzie w necie nie mogłem znaleźć oprócz chomikuj, ale nie trzeba się logować żeby przesłuchać (czwarta z kolei od góry)
  http://chomikuj.pl/racer1234/Galeria/Bohdan+Smole*c5*84+-+Swojskie+przy*c5*9bpiewki+cz.3

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez autora

 •  

  pokaż komentarz

  Niestety, ale nie mam zamiaru pomagać ludziom chorym umysłowo dopóki nie da rady ich wyleczyć. Jeśli mam wybierać to wolę dać pieniądze na przeszczep serca/nerki/czegokolwiek dla noworodka, który będzie mógł normalnie żyć niż podtrzymywać śliniącego się człowieka, który nigdy nie poradzi sobie bez całodobowej opieki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kruchyx:
   No to dawaj komu chcesz, rób jak chcesz, droga wolna, salut na drogę.
   Tylko po kiego grzyba dorabiasz do tego filozofię i to publicznie ?
   Nie jesteś na tyle istotnym głosem w technodżungli, żebyś musiał publicznie przepraszać za swoje wybory.

 •  

  pokaż komentarz

  ale pecik obowiązkowo ;)

 •  

  pokaż komentarz

  ta przecietnego polaka stac, tu daj napiwek 50zl, tam daj na fundacje 50zl, za przejazd autostrada 50zl
  ja p%###@#e...
  najpierw trzeba sie wziac za zrodlo tych problemow czyli gospodarka glupcze

  •  

   pokaż komentarz

   @b4rt3k: dziękujemy za upolitycznienie tego tematu. Naprawdę było to potrzebne!

  •  

   pokaż komentarz

   @b4rt3k: nie wiem czy przeciętnego stać, ale ja pójdę na jedną imprezę mniej i 50 zł zostanie w kieszeni na cel szczytniejszy niż weekendowe upicie.

   Kto nie chce składać się nie musi.

  •  

   pokaż komentarz

   @niedajerady: a czy ja komus zabraniam sie skladac?
   to ze ty w weekendy sie upijasz nie znaczy ze wiekszosc to robi
   pewnie dostane za to grom minusow (co swoja droga mnie nie rusza) ale moge z cala pewnoscia stwierdzic ze wole wydac ta kase na swoje potrzeby
   jak bede zarabial duzo kasy to zastanowie sie nad wspieraniem dobroczynnosci

 •  

  pokaż komentarz

  IRONIA. Krytykował tak komunę a w kapitalizmie ma jeszcze gorzej. :(

  •  

   pokaż komentarz

   @rafalen: Nie masz pojęcia o czym mówisz. W tym kraju nie ma kapitalizmu, jest tylko socjalizm zmieszany z małą domieszką kapitalizmu. Gdyby kapitalizm był, to każdego byłoby stać na leczenie bo by państwo nie zabierało mu większości pieniędzy z pensji. A tak mamy socjalizm i nam państwo zabiera, w rezultacie ledwo starcza na życie a co dopiero prywatne leczenie (państwowe jest dziadowskie).

  •  

   pokaż komentarz

   @rafalen: Skąd żeś wytrzasnął pomysł, że Smoleń uważa, że za kapitalizmu jest gorzej?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pandaa: Ehh... czy ja mówiłem że uważa że ma gorzej? To była tylko moja opinia po zobaczeniu tego wykopu. Czasem mam wrażenie że ludzie nie czytają wypowiedzi ale tylko krytykują i wyłapują w nich na siłę sensacji. No ale co się dziwić skoro 90% polaków nie rozumie o czym mówią do nich w telewizji w wiadomościach czy pogodzie. Czytajcie ze zrozumieniem!

  •  

   pokaż komentarz

   @diablo19: Tak wiem JKM na 100% ;) Ale jednak jest to kapitalizm (no przynajmniej z nazwy) tyle że połączony z socjalizmem.

  •  

   pokaż komentarz

   @rafalen: Rozumiem co masz na myśli, wbrew pozorom. Twój komentarz ma jednak wymowę dezaprobującą dla kapitalizmu. Co z tego, że ci nie o to chodzi, jeśli w ten sposób to podświadomie odbiera każdy czytający. Dlatego formę trzeba dostosowywać do treści.

Dodany przez:

avatar nie_daje_rady dołączyła
1064 wykopali 11 zakopali 60.4 tys. wyświetleń