Komentarze (90)

 • gybefan +42  

  @Tremade: Naprawdę myślisz, że Smoleń stworzył fundację żeby się nią potem móc chwalić? Musisz mieć naprawdę marne życie skoro wszystko kojarzy ci się z biznesem i pędem na kasę i sławę.

  pokaż komentarz
  gybefan
 • JesterRaiin +17  

  @Tremade:
  Pan Bohdan wycofał się także z życia towarzyskiego. Z Zenonem Laskowikiem, z którym tworzyli kiedyś popularny kabaret Tey, nie rozmawiał od lat. Inni koledzy z estrady też omijają gospodarstwo koło Poznania, gdzie zamieszkał satyryk. Coraz częściej za to chodzi na pogrzeby i to coraz młodszych kolegów. "Wkurzam się, gdy ktoś na pogrzebie pyta mnie, jak się czuję" - mówi Smoleń. "Brzmi to tak, jakby się dziwili, że jeszcze żyję".

  W swoim zbudowanym w całości z drewna domu satyryk żyje samotnie od czasu, gdy spotkała go straszliwa tragedia. Jego syn popełnił samobójstwo, później życie odebrała sobie również żona. Do tego strasznego rozdziału w swoim życiu pan Bohdan nie chce już wracać.

  "To już było, rozmowa nic nie pomoże" - ucina szybko.

  pokaż komentarz
  JesterRaiin
 • Thorgod +26  

  @Tremade: Pan Smoleń sam już jest starszym, schorowanym człowiekiem, więc tym bardziej należą mu się słowa uznania, że chce też pomagać innym.

  Zresztą wystarczy spojrzeć na zdjęcie, by zobaczyć że Smoleń to nie typ lansującego się gwiazdora - http://www.fundacja-smolenia.org/images/gallery/2104.jpg

  pokaż komentarz
  Thorgod
 • Reklamy Google

 • T..........c +10  

  @Tremade:
  Zgadzam się z komentarzem gybefana. I dodam coś od siebie: Smoleń przez lata prowadzenia fundacji bardzo ciężko pracował i to fizycznie. I pracuje nadal, mimo podeszłego wieku i ogromnych problemów ze zdrowiem. Ludzie chyba nie zdają sobie sprawy ile pracy trzeba włożyć w samą opiekę nad zwierzętami, nie wspominając już o tym, że musi zająć się jeszcze domem, obejściem, sprawami fundacji. Ale powywalałby sobie jeden z drugim tak gnój przez jeden dzień, to może by zmienił zdanie co do tego, że założył fundację by się polansować...

  pokaż komentarz
  T..........c
 • Outline +3  

  @Tremade: O jakim Ty tu kolego chwaleniu się mówisz? Nigdy o jego fundacji nie słyszałem, jak i moi znajomi, więc gdzie Ty tu widzisz chwalenie się dobroczynnością? W telewizji go nie ma, w tabloidach też nie poczytasz, jaki to on jest dobry, także zamilcz

  pokaż komentarz
  Outline
 • V..g +44  

  dawać złotówe na smolenia, nie bądzcie złotówy. nie raz przyśpiewywaliście pewnie jego wiejskie hity, zlotówka od każdego wykopowicza i smolen ma problem z glowy, a my nie zbiedniejemy.

  pokaż komentarz
  V..g
 • AgresywnyKaloryfer +17  

  @Varg: Nie, nie będzie mieć problemu z głowy. Dostanie tylko jednorazowy zastrzyk gotówki i po niedługim czasie znów zaczną się problemy. Musi znaleźć stałych sponsorów, lub lepiej rozkręcić biznes, żeby rozwiązać problem.

  pokaż komentarz
  AgresywnyKaloryfer
 • nie_daje_rady +7  

  @AgresywnyKaloryfer: święte słowa, więc na kilu złotych nie przestawajmy! :-)

  pokaż komentarz
  nie_daje_rady
 • JesterRaiin +4  

  @Varg: Na fundację p. Smolenia można oddać procencik przy rozliczaniu PItów.

  @AgresywnyKaloryfer: Walka aż do końca. Nie wiadomo co przyniesie jutro, może prawo coś zmieni, może się sponsor znajdzie, może ktoś inny pomoże... Ale najpierw trzeba do tego jutra dotrwać i tu wkraczają do gry ludzie tacy jak my.

  pokaż komentarz
  JesterRaiin
 • JesterRaiin 0  

  @maroog:
  Rodzina artysty próbowała poradzić sobie z tym, co się stało. Niestety żonie Smolenia się nie udało. 11 miesięcy po śmierci Piotra odebrała sobie życie. "Zmarła na moich rękach" - wspomina pan Bohdan. "Zostałem z dwójką nastoletnich synów. Trzeba było zacząć życie od nowa"

  pokaż komentarz
  JesterRaiin
 • sargonath +9  

  Dobra, a co możemy zrobić oprócz wysyłania kasy? Nie lepiej podarować wędkę? Stworzyć trzeba Wykopową Grupę Wsparcia i zacząć działać >>> może zrobimy mu porządną profesjonalną stronkę, napiszemy maile i listy, porozsyłamy do różnych instytucji, które mogłyby pomóc? Zbierzmy ludzi, którzy chcą pomóc, znają się na czymś i mają kontakty.. pokażmy, że Wykopowicze potrafią zrobić coś oprócz czekania (jak na odpowiedź Solarisa). Piszcie co możecie zaoferować:
  Ja: webdesign,grafika / korespondencja krajowa i zagraniczna

  pokaż komentarz
  sargonath
 • JesterRaiin +5  

  @sargonath:
  http://www.fundacja-smolenia.org/index_pl.php?m=11
  Ja myślę, że warto by było się samego p. Bohdana zapytać czy nie przydałyby mu się ręce do pomocy. Wakacje są, człowiek mógłby odbębnić parę tygodni w wolontariacie na przykład...

  pokaż komentarz
  JesterRaiin
 • nie_daje_rady +7  

  @sargonath: blisko mam, to chyba się przejadę zobaczyć o co chodzi z tymi schodami. Może coś uda się zrobić.

  link tutaj: http://www.fundacja-smolenia.org/index_pl.php?m=11

  Mam dwie sprawne ręce, wiertarkę i spawarkę, może się przydadzą.

  pokaż komentarz
  nie_daje_rady
 • sargonath +2  

  @JesterRaiin , @niedajerady : Jeśli ktoś ma blisko, niech jedzie - super sprawa. Ja mam za daleko i brak mi czasu, aby jechać na kilka tygodni i pomóc przy zwierzętach.

  pokaż komentarz
  sargonath
 • sargonath 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  sargonath
 • DirtDiver +9  

  @sargonath: Dobry "Wykop Effect" to już sporo. Nie raz udało się wokół jakiejś sprawy podnieść taki szum, że działy się cuda. Smoleń to rodzaj współczesnego dziedzictwa narodowego i wydaje mi się, że wystarcz żeby wieści doszły do odpowiednich osób, żeby sytuacja zaczęła się zmieniać. Gościa każdy w tym kraju zna, temat jest chwytliwy, a jak będzie z +1000 wykopów to jutro napiszą o tym na kilku portalach i pewnie w TVN też coś powiedzą.

  pokaż komentarz
  DirtDiver
 • sargonath +1  

  @DirtDiver: miejmy nadzieję, że za kilka miesięcy zobaczymy pokaźny artykuł o tym, jak dobrze wiedzie się Fundacji. ; )

  pokaż komentarz
  sargonath
 • Bryndall +4  

  @sargonath: Genialny pomysł : )
  Ja ze swojej strony obiecuję zainteresować tematem dziennikarzy, trochę kontaktów i umiejętności jeszcze mi zostało : )

  pokaż komentarz
  Bryndall
 • itus +24  

  Jeśli Ty masz potrzebę to przeznacz 1% swojego podatku, pewnie Cię stać skoro to kosztuję tylko odrobinę czasu.
  Zabawa w rancho? Zastanów się co piszesz albo idź choć raz na zajęcia z hipoterapii i zobacz jak ciężką i odpowiedzialną pracę mają ludzie zajmujący się chorymi. Takich fundacji, gdzie bez płacenia złotówki można brać udział w zajęciach z hipoterapii jest w Polsce bardzo mało, nie liczy się ich w setkach tak jak napisałeś. Z tego co wiem do ośrodka dojeżdżają ludzie z bardzo daleka, opłaca im się wydać pieniądze na bilet, niż iść prywatnej stadniny i zapłacić za leczenie.
  Dziś Bohdan Smoleń prosi o pomoc, za rok znowu zrobi o samo i tak dopóki będzie mógł, ponieważ na tym opiera się funkcjonowanie fundacji, na dobroczynności ludzi.
  "Tylko po co?" Póki organizowane przez fundację zajęcia pomagają choć jednej osobie to jak dla mnie jest po co.

  pokaż komentarz
  itus
 • JesterRaiin +9  

  @o90: Dzis prosi o pomoc, za rok zrobi to znowu, i w kolo macieju, a takich fundacyjek jak jego sa setki. Kazda w ambicjach niepodlegla i niezawisla i samofinansujaca sie. Tylko po co ?

  Masz rację. Nie ma absolutnie żadnego uzasadnienia dla tego, aby chociaż jednej osobie pokrzywdzonej przez los bardziej od innych było lepiej. W ogóle nie mogę zrozumieć - i mam nadzieję, że się ze mną zgodzisz - ludzi próbujących pomóc komukolwiek choćby w mały sposób. To przecież niedorzeczne !

  pokaż komentarz
  JesterRaiin
 • o90 0  

  @itus: http://www.fundacjadzieciom.pl/hipoterapia.html mało ? czyja wiem. Każda jedna tak samo ważna. Każda jedna z tymi samymi problemami. Każda jedna z księgowościa i innymi kosztami.
  Małe, ambitne. Ale czy muszą działac jako pojedyncze fundacje ? Zrozum mój punkt widzenia.

  pokaż komentarz
  o90
 • o90 0  

  @JesterRaiin: niedorzeczne jest mnożenie podobnych sobie bytów fundacyjnych. Zajmują się tym samym, mają identyczne mniej wiecej problemy i koszty A razem byłyby wydolniejsze i finansowo i miałyby lepsza pozycje przetargowa na rynku 1%.

  pokaż komentarz
  o90
 • JesterRaiin +1  

  @o90:
  Masz rację ! Jak w ogóle ktoś mógł coś na własną rękę uruchamiać ? To z dala pachnie marnotrawstwem czasu i zasobów. Zakazać takich praktyk i procederów, winnych oddać pod sąd za mnożenie bytów ponad potrzebę ! A także wszystkich, którzy zechcieli skorzystać z usług takich podejrzanych indywiduów ! Jedna formuła, jeden styl, jeden projekt, jedna organizacja, jedna lokalizacja, jedna cena, jeden zakres usług, jedna twarz dla wszystkich, żadnego zróżnicowania ! Niech żyje unifikatokracja ! Monopol absolutny drogą do sukcesu !

  P.S.
  Nie dablpostuj. Brązowego obowiązują pewne standardy.

  pokaż komentarz
  JesterRaiin
 • o90 -1  

  @JesterRaiin: szkoda że nie potrafisz normalnie dyskutować.

  pokaż komentarz
  o90
 • JesterRaiin +5  

  @o90:
  Nad Kubą ukazała się Wielka Dupa - nie mogli pojąć, o co chodzi, dlaczego nagle Wielka
  Dupa nad Kubą. Zawołał Fidel w końcu zaufanego zakonnika, który mu wytłumaczył, że jak Kuba
  Bogu, tak Bóg Kubie

  pokaż komentarz
  JesterRaiin
 • o90 +3  

  @JesterRaiin: szkoda że nie potrafisz normalnie dyskutować.

  pokaż komentarz
  o90
 • dixx +2  

  @itus: 1% podatku to a przeproszeniem gówno nie dobroczynność. 1% dajesz bo musisz, jak nie wyznaczysz fundacji której dasz to i tak nie zobaczysz tych pieniędzy na oczy.
  Mało tego, to jest masa kasy, które takie fundacje marnują na jakieś idiotyczne kampanie reklamowe, płytki do gazet i inne tego typu pierdoły.
  Do tego wyrabiają w ludziach nieczułość, bo po co pomagać, skoro się dało te 1%?

  W dupie z taką dobroczynnością.

  pokaż komentarz
  dixx
 • dixx +5  

  @o90: jak w fundacji jest masa prezesów, to służy ona oszukiwaniu na podatkach-jak zarabiasz 500tyś rocznie to 1% to już 5tyś nie? Pewnie parę innych sposobów też jest. Mój prezes taką ma-nie słyszałem, żeby komukolwiek pomogli. Takie fundacje prowadzą kombinatorzy.

  A Smoleń przynajmniej jest człowiekiem, któremu można zaufać. Że prosi? ktoś prosić musi, bo ci, którzy najbardziej potrzebują wstydzą się prosić. Ktoś musi to organizować, pozyskiwać sponsorów, rzucać pomysły.
  A jeśli oczerniasz człowieka za inicjatywę to jesteś zwykłą świnią.

  pokaż komentarz
  dixx
 • o90 -1  

  @dixx: zaluzmy nastepna fundacje i nastepna i nastepna i nastepna...a może nie tędy droga i nie przez mnożenie zdobywa się fundusze. Pytam, i mieszacie mnie z błotem. Pomijam fakt że nie czytacie na co odpowiadacie.

  pokaż komentarz
  o90
 • Bryndall 0  

  @o90: A w czym przeszkadza taka ilość fundacji? Ten kraj ma w głębokim poważaniu potrzebujących, im więcej fundacji chce pomagać tym lepiej, nic Ci do tego.

  pokaż komentarz
  Bryndall
 • o90 +1  

  @Bryndall: darczyncow jest ograniczona liczba, duzo malych fundacji ma mniejsza sile jako lobby, male fundacje maja duze koszty stale i dublujace sie etaty i te same problemy wszedzie.
  Pomagać owszem ale trzeba UMIEĆ ! a nie jedynie chciec.

  pokaż komentarz
  o90
 • dixx 0  

  @o90: mylisz się w obu kwestiach które poruszasz
  -darczyńcówmoże i jest ograniczona liczba, ale daleko do osiągnięcia tej liczby, no chyba, że chodzi o tych co dają 1%,
  -dlaczego zakładasz, że duża fundacja = tańsze utrzymanie? Popatrz na firmy: duża firma=często skostniała struktura powoli reagująca na to co się dzieje wokół, procedury, biurokracja. A fundacja po pierwsze ma działać sprawnie. Po drugie opiera się na wolontariacie, a wolontariusze chcą robić to co jest potrzebą chwili, albo wynikiem realizacji ich pasji. Biurokracja zabije ten entuzjazm.

  pokaż komentarz
  dixx
 • o90 +1  

  @dixx: 1% jest ograniczona liczba. 100 fundacji = 100 ksiegowych = 100 radcow prawnych = 100 powielonych kosztow. Zajmuja sie hipoterapia czego moga potrzebować moze koni ? zarcia dla koni ? leków ? obsługi wet-med ? choler wi jeszcze czego. Ale chyba naistotniejsza sprawa jest lobbing. Ilu chorym pomagacie ? no wiecie rozumiecie nasza fundacja pomaga 8 osobom. To super. Ale wie pan tu jest taka fundacja co pomaga 800. A to ze beda to robic w skali kraju to inna zupelnie bajka.
  Sposoring ? W ilu miejscach moge liczyc na reklame mojej firmy ? na rancho pana Zenka ? A ile macie takich punktów ? no jeden....a tamta fundacja ma 20. Rozumiesz moj punkt widzenia ? Ja nie potepiam idei tylko , moze nie tedy droga.

  pokaż komentarz
  o90
 • dixx +1  

  @o90: księgowy dla jednoosobowej dg kosztuje 100pln/miesiac, a dla 20 osobowej firmy już musisz mieć gościa na pełen etat. Mała fundacja nie potrzebuje też radcy prawnego na pełen etat. Weterynarz też liczy za zabieg, więc obsługa 50 koni będzie kosztowała 10razy tyle co 5 (no można zatrudnić na pełen etat, wystarczy wybudować mu przychodnie, a lekarzowi szpital). Ba, mała fundacja łatwo może takich gości znaleźć za darmo, bo mniej czasu na to potrzeba i ludzie chętniej podejmą się tego charytatywnie.
  Co z tego, że duża ma 800 i w ch... miejsc reklamowych? Mała może działać lokalnie i pozyskiwać sponsorów, którym wystarczy reklama o zasięgu województwa. Może być bliżej potrzebujących.
  Poza tym raczej nijak ma to się do Smolenia, który w swojej maleńkiej fundacji może być twarzą reklamową, a w czymś większym zginął by w tłumie-chociażby to, że tu na wykopie ludzie zareagowali na jego prośbę, myślisz, że zareagowali by równie ochoczo, gdyby zbierał na Caritas, WOŚP, albo fundację Anny Dymnej? Olali by go. Po wtóre lepiej mieć największy baner w 1 miejscu niż jeden wśród 20 w dwudziestu miejscach.
  Zresztą nie wiem czy miałeś do czynienia z pozyskiwaniem funduszy od sponsorów-ja miałem, co prawda nie na cele charytatywne, tylko na lokalną drużynę piłki nożnej, i powiem, że dla sponsorów raczej mało się liczy reklama.

  Tak wiem, można zorganizować sprawne przedsiębiorstwo dobroczynnę, fabrykę wszelakiej szczęśliwości, ale a) jest to bardzo trudne, bo wbrew pozorom więcej jest rzeczy do opanowania, b) idea dobroczynności gdzieś się gubi, bo już nie wiemy komu gdzie i dlaczego pomagamy.

  Czepiasz się tego, że nie czytają Cię, a czy Ty czytałeś to co ja pisałem? Wyjaśnij mi proszę, co ma wspólnego wpisanie KRS w picie z dobroczynnością?

  pokaż komentarz
  dixx
 • o90 +1  

  @dixx: nie musze wpisywac KRS, znika dobroczynnosc. Wystaczy takie wyjasnienie ?
  Pozostaje zalecic zalozenie 100 fundacji o takich samym celu. EOT

  pokaż komentarz
  o90
 • dixx 0  

  @o90: dobroczynność to nie jest oddanie pieniędzy których się i tak nie ma.

  pokaż komentarz
  dixx
 • Genua +11  

  Jak widzę Smolka to mi się przypomina beztroskę dzieciństwo, banany na kartkę i ten niepowtarzalny klimat tamtych lat

  pokaż komentarz
  Genua
 • DirtDiver +9  

  @Genua: a mi... gubernator Don Manuel Carmello de Bazar.

  pokaż komentarz
  DirtDiver
 • Genua +6  

  @DirtDiver: No to Ty naprawde stary jesteś:)

  pokaż komentarz
  Genua
 • kinlej +13  

  A ten Regan on jest świnia.

  pokaż komentarz
  kinlej
 • Blaskun +7  

  @kinlej:
  On miał mnie żywić i jak ja wyglądam.

  pokaż komentarz
  Blaskun
 • misiafaraona +5  

  a tam, cich byc

  pokaż komentarz
  misiafaraona
 • nie_daje_rady +62  

  Kto da więcej, rzuciłem 50 zł.

  Kto następny ?

  pokaż komentarz
  nie_daje_rady
 • nie_daje_rady +50  

  @niedajerady: aby uszczegółowić:

  Przelałem im na konto 50 zł. Nie mało (bo dla mnie dużo to wszystko co nie w bilonie) i nie dużo, ale zawsze. Każdy może pomóc, bo w końcu kilka złotych to tyle co jedno piwo w knajpie!

  pokaż komentarz
  nie_daje_rady
 • s...z +1  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  s...z
 • ronkad +19  

  @niedajerady: 60 zł poszło ;)

  i genialna piosenka Pana Smolenia, wersja przed ocenzurowaniem (lekkim)
  http://www.youtube.com/watch?v=pGhjCcdcsOw

  pokaż komentarz
  ronkad
 • taik +35  

  @niedajerady: Ja dam mniej!

  10 zł, ale zawsze :)

  pokaż komentarz
  taik
 • JesterRaiin +4  

  @niedajerady:
  % z PITu się liczy ? Dużej imprezy to by z tego nie było, ale jakaś by była... ;)

  @ronkad:
  http://www.youtube.com/watch?v=hJbBjjTsaEM&playnext=1&list=PLF4FF0F3855384600
  Niestety kupa rewelacyjnych rzeczy p. Bohdana powstała pod egidą "Tey", a ja nigdy nie mogłem Laskowika strawić. :(

  pokaż komentarz
  JesterRaiin
 • maciao +12  

  @niedajerady: Wysyłajmy kasę na konto, każdy ile uważa i w tytule przelewu np. "wykop pomaga". Pokażmy na co stać Nasze serca :)

  pokaż komentarz
  maciao
 • bedek91 +13  

  @taik: ja też dyszkę na siano :) skromnie bo studentem tylko jestem ale zawsze coś :)

  pokaż komentarz
  bedek91
 • AmiBolo +18  

  @niedajerady: 40 złotych wysłane - nie za dużo, ale zawsze coś. Pana Bohdana podziwiam zarówno jako artystę, jak i zwykłego człowieka.

  pokaż komentarz
  AmiBolo
 • meskiAndrzej +9  

  @niedajerady: <coolstorybro>Do mojego ojca około 20-25 lat temu przyszedł Smoleń kupić wędzonego węgorza</coolstorybro> także komu jak komu, ale Panu Bohdanowi pomogę jak mogę,

  ściepa narodowa!

  pokaż komentarz
  meskiAndrzej
 • n......n -3  

  @niedajerady: bez sensu, ja nie dam nic... Po pierwsze z całym szacunkiem dla pana Bohdana ale najwyraźniej nie potrafi on prowadzić fundacji, więc każda przekazana złotówka to złotówka zmarnowana. Po drugie to teraz jeszcze wypadało by wspomóc dzieci z wypadków, dzieci z wrodzonym czymś tam, dzieci z domów dziecka, dzieci bez nogi, dzieci z rodzin patologicznych, nie wspominając o weteranach, bezrobotnych, bezdomnych i psach z schronisk, a żeby coś naprawdę pomóc to warto by było przekazywać skromne 50zł co miesiąc na każdą fundację.

  pokaż komentarz
  n......n
 • Bryndall +14  

  Ale trafili : ) Niedawno sprzątałem stare graty z garażu i natknąłem się w jednym pudle na kasety magnetofonowe, a wśród nich 3 z występami Smolenia i Laskowika. Kupione przez moich rodziców, sam "za młodu" słuchałem i uwielbiam po dziś dzień. Zostawiłem je, nie mam co prawda na czym słuchać, ale sentymenty nie pozwalają wyrzucić.
  Za niezapomniane wspomnienia należy się wsparcie, na pohybel malkontentom ;)

  pokaż komentarz
  Bryndall
 • T..........c +6  

  @Bryndall:
  Kasety magnetofonowe to jeszcze nic. Ja czasami włączam sobie Smolenia na radiu szpulowym, rewelacyjnie się tego słucha... "Nie oglądaj telewizji, bo będziesz miała w głowie glizdy. Oni tam są porąbani! Wojnę pokazują a o pokój walczą!" No i niezapomniane: "A tam, cicho być". Pamiętam, że pierwszy raz słuchałam tego przez przypadek, przed Smoleniem nagrane były Smerfy, a później Smerfy przestały mnie interesować :)

  pokaż komentarz
  T..........c
 • iknife +9  

  Poszło 50zł - bo mi się szkoda zrobiło Pana Bohdana :(

  pokaż komentarz
  iknife
 • JesterRaiin +9  

  @iknife: To dobrze, że masz w sobie współczucie i gest, ale raczej powinieneś na to spojrzeć w ten sposób, że płacąc nie dajesz kasy na pana Bohdana tylko na Fundację, którą stworzył własnymi rękami. Pan Bohdan to jest twardy killer, nawet gdyby Fundacja została rozwiązana to on odnajdzie się jakoś i na tych swoich resztkach płuc pociągnie jeszcze.

  Tak naprawdę twoje pieniążki pomagają nie jemu, ale jakimś dzieciakom, które nie miały tyle szczęścia co niektórzy z nas. Wiesz, nikt ci za to nie podziękuje, nie spotkasz tych, których obdarujesz, ale gdzieś tam, kiedyś jakiś dzieciak na chwilę zapomni o tym, że jego życie jest dużo, dużo trudniejsze niż większości z nas.
  Pomyśl o tym kiedyś jak ci jakiś burak zarzuci, że w życiu nie zrobiłeś niczego dobrego czy wartościowego. :)

  pokaż komentarz
  JesterRaiin
 • nawykopkiczas +17  

  ani be ani me ani kukuryku...

  pokaż komentarz
  nawykopkiczas
 • QMc +11  

  A co mi szkodzi, poszło 100zł

  pokaż komentarz
  QMc
 • Combini +8  

  W niedzielę zaczynam pracę. Pierwsza wypłata i przelew pójdzie! Najgorsze, że te problemy trwają już dość długo, bo od czasu do czasu w telewizji było już o tym słychać. Sam mam niepełnosprawnego brata, więc wiem jak potrzebne są takie miejsca.

  pokaż komentarz
  Combini
 • Glaca +6  

  Gdybym tylko nie miał 45 tys długu i komornika na karku to bym pomógł... tylko kto mi pomoże?
  BTW - Smoleń to dla mnie jest gość jakich mało - jestem z nim całym sercem!

  pokaż komentarz
  Glaca
 • mmfk via iOS +1  

  A ktos moze poda nr konta??

  pokaż komentarz
  mmfk
 • Bryndall +8  

  @mmfk: Fundacja
  Stworzenia Pana Smolenia
  62-050 Mosina, Baranówko 21

  KRS: 0000290988

  Konto GBS /o. Mosina
  92904800070000541220000001

  Wszystko jest na stronie fundacji, tak BTW, strasznie podoba mi się nazwa : )

  pokaż komentarz
  Bryndall
 • Bryndall +6  

  @jazzeek: Weterynarz (zwykle 2 razy w roku + nieprzewidziane niespodzianki), kowal (co 8 tygodni), szczepionki i tabletki, siano, słoma, trociny, w zimie witaminy, różne maści i marchew (trzeba kupić dobrą bo inaczej zimy nie przetrzyma, jakieś 2 zł/kg.). Boksy pan Bohdan ma swoje, ale w zimie trzeba je ogrzać, do tego ktoś musi oporządzić konie i posprzątać, tez wypada takiej osobie zapłacić. W tym przypadku dodatkowo ludzie, którzy pracują z dziećmi, też muszą zarabiać, nawet jeśli nie zarabiają bo są wolontariuszami, to dobry obyczaj nakazuje chociaż posiłek zapewnić. Nie wspominam nawet o takich drobnostkach jak podatki, które przy sporym terenie jaki koniom jest potrzebny są niemałe. Koń nie może pracować codziennie, a jak pracuje to nie przez cały dzień. Część koni kupiona pewnie na kredyt bo dobry koń to droga zabawa, raty kredytu mają taką dziwną cechę, że trzeba je spłacać.
  Koszt utrzymania konia to kilkanaście tysięcy złotych rocznie, do tego cała otoczka fundacji i wejdziemy w kilkadziesiąt tysięcy, więc jak się nie znasz, to się nie wypowiadaj.

  pokaż komentarz
  Bryndall
 • c.....e +5  

  Smoleń - takiego człowieka drugiego na świecie nie będzie.
  Genialny.
  Wykop Effect i dołóżmy nawet po 1zł, to zawsze coś.

  pokaż komentarz
  c.....e
 • css +5  

  40PLN poszło

  A Ty już puściłeś przelew?

  pokaż komentarz
  css
 • t3rror1st 0  

  Wykop!

  pokaż komentarz
  t3rror1st
 • W..............k 0  

  Moja ulubiona piosenka Bohdana to "My jesteśmy krasnoludki" niestety nigdzie w necie nie mogłem znaleźć oprócz chomikuj, ale nie trzeba się logować żeby przesłuchać (czwarta z kolei od góry)
  http://chomikuj.pl/racer1234/Galeria/Bohdan+Smole*c5*84+-+Swojskie+przy*c5*9bpiewki+cz.3

  pokaż komentarz
  W..............k
 • JesterRaiin +21  

  @Kruchyx:
  No to dawaj komu chcesz, rób jak chcesz, droga wolna, salut na drogę.
  Tylko po kiego grzyba dorabiasz do tego filozofię i to publicznie ?
  Nie jesteś na tyle istotnym głosem w technodżungli, żebyś musiał publicznie przepraszać za swoje wybory.

  pokaż komentarz
  JesterRaiin
 • Bryndall 0  

  [komentarz usunięty]

  pokaż komentarz
  Bryndall
 • mmfk via iOS -1  

  Dziekuje!!!

  pokaż komentarz
  mmfk
 • clickPLUS -4  

  ale pecik obowiązkowo ;)

  pokaż komentarz
  clickPLUS
 • p.....y +9  

  @b4rt3k: dziękujemy za upolitycznienie tego tematu. Naprawdę było to potrzebne!

  pokaż komentarz
  p.....y
 • nie_daje_rady +11  

  @b4rt3k: nie wiem czy przeciętnego stać, ale ja pójdę na jedną imprezę mniej i 50 zł zostanie w kieszeni na cel szczytniejszy niż weekendowe upicie.

  Kto nie chce składać się nie musi.

  pokaż komentarz
  nie_daje_rady
 • b4rt3k -6  

  @niedajerady: a czy ja komus zabraniam sie skladac?
  to ze ty w weekendy sie upijasz nie znaczy ze wiekszosc to robi
  pewnie dostane za to grom minusow (co swoja droga mnie nie rusza) ale moge z cala pewnoscia stwierdzic ze wole wydac ta kase na swoje potrzeby
  jak bede zarabial duzo kasy to zastanowie sie nad wspieraniem dobroczynnosci

  pokaż komentarz
  b4rt3k
 • diablo19 +38  

  @rafalen: Nie masz pojęcia o czym mówisz. W tym kraju nie ma kapitalizmu, jest tylko socjalizm zmieszany z małą domieszką kapitalizmu. Gdyby kapitalizm był, to każdego byłoby stać na leczenie bo by państwo nie zabierało mu większości pieniędzy z pensji. A tak mamy socjalizm i nam państwo zabiera, w rezultacie ledwo starcza na życie a co dopiero prywatne leczenie (państwowe jest dziadowskie).

  pokaż komentarz
  diablo19
 • Pandaa +9  

  @rafalen: Skąd żeś wytrzasnął pomysł, że Smoleń uważa, że za kapitalizmu jest gorzej?

  pokaż komentarz
  Pandaa
 • rafalen -3  

  @Pandaa: Ehh... czy ja mówiłem że uważa że ma gorzej? To była tylko moja opinia po zobaczeniu tego wykopu. Czasem mam wrażenie że ludzie nie czytają wypowiedzi ale tylko krytykują i wyłapują w nich na siłę sensacji. No ale co się dziwić skoro 90% polaków nie rozumie o czym mówią do nich w telewizji w wiadomościach czy pogodzie. Czytajcie ze zrozumieniem!

  pokaż komentarz
  rafalen
 • rafalen -7  

  @diablo19: Tak wiem JKM na 100% ;) Ale jednak jest to kapitalizm (no przynajmniej z nazwy) tyle że połączony z socjalizmem.

  pokaż komentarz
  rafalen
 • Pandaa +3  

  @rafalen: Rozumiem co masz na myśli, wbrew pozorom. Twój komentarz ma jednak wymowę dezaprobującą dla kapitalizmu. Co z tego, że ci nie o to chodzi, jeśli w ten sposób to podświadomie odbiera każdy czytający. Dlatego formę trzeba dostosowywać do treści.

  pokaż komentarz
  Pandaa